Об утверждении форм, сроков и периодичности представления ликвидационными комиссиями отчетов и дополнительной информации ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан и Инструкции по их заполнению
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 376. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 февраля 2013 года № 8321. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 65
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования контроля за деятельностью ликвидационных комиссий ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций, Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) формы отчетов и дополнительной информации, представляемых ликвидационными комиссиями ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан согласно приложениям 1234567891011121314151617181920212223242526 к настоящему постановлению;
2) Инструкцию по заполнению форм, срокам и периодичности представления ликвидационными комиссиями отчетов и дополнительной информации ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан.
2. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению 27 к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка                        Г. Марченко
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 декабря 2012 года № 376
Форма
Отчет по внебалансовым счетам
_____________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
по состоянию на «__» _________ 20 __ года)
в тысячах тенге
код
Наименование строки
На начало
процесса
ликвидации
На предыдущую
отчетную дату
На отчетную
дату*
Изменения
(графа 5-
графа 4)
1
2
3
4
5
6
1
Условные и возможные требования
1.1
Возможные требования по выданным или подтвержденным гарантиям
1.2
Возможные требования по принятым гарантиям
1.3
Условные чрезвычайные взносы в соответствии с законодательством Республики Казахстан о гарантировании страховых выплат
1.4
Условные требования по покупке финансовых активов
1.5
Условные требования по покупке финансовых фьючерсов
1.6
Условные требования по продаже финансовых фьючерсов
1.7
Фиксированный процентный своп
1.8
Плавающий процентный своп
1.9
Приобретенные сделки опцион - «колл»

Тарату комиссияларының Қазақстан Республикасында таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының есептері мен қосымша ақпаратын ұсыну нысандарын, мерзімдерін және кезеңділігін және оларды толтыру бойынша нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 376 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 4 ақпанда № 8321 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 29 ақпандағы № 65 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссияларының қызметіне бақылауды жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мыналар:
1) осы қаулының 1234567891011121314151617181920212223242526-қосымшаларына сәйкес Қазақстан Республикасында таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары ұсынатын есептері мен қосымша ақпараттың нысандары;
2) Тарату комиссияларының Қазақстан Республикасында таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының есептері мен қосымша ақпаратының нысандарын толтыруы, оларды ұсыну мерзімдері және кезеңділігі жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Осы қаулының 27-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                    Г. Марченко
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 376 қаулысына
1-қосымша
Нысан
_________________________________
(20__жылғы «__»________жағдай бойынша таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
баланстан тыс шоттары бойынша есебі
мың теңгемен
код
Жолдың атауы
Тарату процесінің басында
Алдыңғы есептік күнге
Есептік күнге*
Өзгерістер
(5 баған-4 баған)
1
2
3
4
5
6
1
Шартты және ықтимал талаптар
1.1
Берiлген немесе расталған кепiлдiктер бойынша ықтимал талаптар
1.2
Қабылдаған кепілдіктер бойынша ықтимал талаптар
1.3
Қазақстан Республикасының сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру туралы заңнамасына сәйкес шартты төтенше жарналары
1.4
Қаржы активтерін сатып алу бойынша шартты талаптар
1.5
Қаржы фьючерстерін сатып алу бойынша шартты талаптар
1.6
Қаржы фьючерстерін сату бойынша шартты талаптар
1.7
Белгіленген пайыздық своп
1.8
Құбылмалы пайыздық своп
1.9
Сатып алынған «колл» опционы мәмілелері

1.10
Приобретенные сделки опцион - «пут»
1.11
Проданные сделки опцион - «пут» - контрсчет
1.12
Проданные сделки опцион - «колл» - контрсчет
2
Условные и возможные обязательства
2.1
Возможные обязательства по выданным или подтвержденным гарантиям
2.2
Возможное уменьшение требований по принятым гарантиям
2.3
Условные обязательства по законодательству Республики Казахстан о гарантировании страховых выплат
2.4
Условные обязательства по продаже финансовых активов
2.5
Условные обязательства по покупке финансовых фьючерсов
2.6
Условные обязательства по продаже финансовых фьючерсов
2.7
Плавающий процентный своп
2.8
Фиксированный процентный своп
2.9
Приобретенные сделки опцион – «колл» - контрсчет
2.10
Приобретенные сделки опцион – «пут» - контрсчет
2.11
Проданные сделки опцион - «пут»
2.12
Проданные сделки опцион - «колл»
2.13
Условные обязательства по прочим производным финансовым инструментам
3
Счета меморандума
3.1
Машины, оборудование, транспортные и другие средства, переданные в аренду
3.2
Долги, списанные в убыток
3.3
Имущество, переданное в обеспечение (залог) обязательств
3.4
Машины, оборудование, транспортные и другие средства, принятые в аренду
3.5
Разные ценности и документы
3.6
Разные ценности и документы, отосланные и выданные под отчет
3.7
Прочие счета меморандума
Примечание: отчетной датой по графе 5 для промежуточного
ликвидационного баланса является дата составления промежуточного
ликвидационного баланса.
Председатель
ликвидационной комиссии _________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель _____________________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
телефон
М.П.
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 декабря 2012 года № 376
Форма
Отчет
о состоянии активов
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
на «___» _________ 20 ___ года
(на отчетную дату)
в тысячах тенге
Показатели
Номер
балансового
счета
На начало
ликвида-
ционного
процесса
На
предыдущую
отчетную
дату
На
отчетную
дату
Изменения
по сравнению
с данными на
начало
ликвида-
ционного
процесса
по
сравнению
с данными
на дату
предыдущего
отчета
1
2
3
4
5
6
7 (графа 6 - графа 4)
8 (графа 6 - графа 5)
1
Деньги
2
Вклады
3
Ценные бумаги
4
Операция «обратное РЕПО» с ценными бумагами
5
Аффинированные драгоценные металлы
6
Активы перестрахования
7
Страховые премии
8
Прочая дебиторская задолженность
9
Займы
10
Расходы будущих периодов
11
Прочие активы (активный)
12
Инвестиции
13
Основные средства
14
Долгосрочные активы
15
Нематериальные активы
Итого активов:
Резервы (провизии)
Счет отрицательной корректировки
Начисленная амортизация
Председатель
ликвидационной комиссии _________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель _____________________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
телефон
М.П.
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 декабря 2012 года № 376
Форма
Отчет о состоянии обязательств
__________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой организации)
на «_____» _______________ 20 ____ года
(на отчетную дату)
в тысячах тенге
Вид
обяза-
тельства
На
начало
ликвида-
ционного
процесса
(по
реестру
требо-
ваний
кредиторов)
На предыду-
щую
отчетную
дату
На
отчетную
дату
Изменения
Погашено за отчетный
период (месяц, год), в
том числе
Примечание
по срав-
нению
с
данными
на
начало
ликвида-
ционного
процесса
(по
реестру
требо-
ваний
кредиторов)
по
сравнению
с данными
на
дату
преды-
дущего
отчета
деньгами
имуществом
зачетом
встречных
требований
перечис-
лением
на депозит
нотариуса
1
2
3
4
5
6

1.10
Сатып алынған «пут» опционы мәмілелері
1.11
Сатылған «пут» опционы мәмілелері - қарсы шот
1.12
Сатылған «колл» опционы мәмілелері - қарсы шот
2
Шартты және ықтимал міндеттемелер
2.1
Берiлген немесе расталған кепiлдiктер бойынша ықтимал міндеттемелер
2.2
Қабылдаған кепілдіктер бойынша талаптардың ықтимал төмендеуі
2.3
Қазақстан Республикасының сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру туралы заңнамасы бойынша шартты міндеттемелер
2.4
Қаржы активтерін сату бойынша шартты міндеттемелер
2.5
Қаржы фьючерстерін сатып алу бойынша шартты міндеттемелер
2.6
Қаржы фьючерстерін сату бойынша шартты міндеттемелер
2.7
Құбылмалы пайыздық своп
2.8
Белгіленген пайыздық своп
2.9
Сатып алынған «колл» опционы мәмілелері
2.10
Сатып алынған «пут» опционы мәмілелері
2.11
Сатылған «пут» опционы мәмілелері
2.12
Сатылған «колл» опционы мәмілелері
2.13
Басқа туынды қаржы құралдары бойынша шартты міндеттемелер
3
Меморандум шоттары
3.1
Жалға берiлген машиналар, жабдықтар, көлiк және басқа құралдары
3.2
Шығынға есепке шығарылған борыштар
3.3
Мiндеттемелерді қамтамасыз етуге (кепiл) берiлген мүлiк
3.4
Жалға алынған машиналар, жабдықтар, көлiк және басқа құралдары
3.5
Түрлі құндылықтар және құжаттар
3.6
Жiберiлген және есебiне берiлген түрлi құндылықтар мен құжаттар
3.7
Меморандумның басқа шоттары
Ескерту: аралық тарату балансы үшін 5 баған бойынша есептік датасы аралық тарату балансын жасау күні болып табылады.
Тарату
комиссиясының төрағасы    ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Бас бухгалтер             ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Орындаушы                 ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
телефоны
М.О.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 376 қаулысына
2-қосымша
Нысан
20__жылғы «__» _______ жағдай бойынша
(есептік күнге)
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
активтерінің жай-күйі туралы есебі
мың теңгемен
Көрсеткіштер
Баланстық шоттың нөмірі
Тарату процесінің басында
Алдыңғы есептік күнге
Есептік күнге
Өзгерістер
Тарату процесінің басындағы деректермен салыстырғанда
алдыңғы есеп күніндегі деректермен салыстырғанда
1
2
3
4
5
6
7
(6 баған - 4 баған)
8
(6 баған - 5 баған)
1
Ақша
2
Салымдар
3
Бағалы қағаздар
4
Бағалы қағаздармен жасалатын «кері РЕПО» операциясы
5
Тазартылған қымбат металдар
6
Қайта сақтандыру активтері Активы перестрахования
7
Сақтандыру сыйлықақылары
8
Басқа дебиторлық берешек
9
Қарыздар
10
Болашақ кезеңдердің шығындары
11
Басқа активтер (активті)
12
Инвестициялар
13
Негізгі қаражаттар
14
Ұзақ мерзімді активтер
15
Материалдық активтер
Активтер жиынтығы:
Резервтер (провизиялар)
Теріс түзету шоты
Есептелген амортизация
Тарату
комиссиясының төрағасы    ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Бас бухгалтер             ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Орындаушы                 ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
телефоны
М.О.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 376 қаулысына
3-қосымша
Нысан
20_жылғы «__»____________
(есептік күнге)
_________________міндеттемелерінің жай-күйі туралы есебі
(таратылатын сақтандыру ұйымының атауы)
мың теңгемен
Міндеттеме түрі
Тарату процесінің басында (кредиторлар талаптарының тізілімі бойынша)
Алдыңғы есептік күні
Есептік күні
Өзгерістер
Есептік кезеңде өтелген (ай, жыл), оның ішінде
Ескерту
тарату процесінің басындағы деректермен салыстырғанда (кредиторлар талаптарының тізілімі бойынша)
алдыңғы есеп күніндегі деректермен салыстырғанда
ақшамен
мүлікпен
қарсы талаптарды есепке жазумен
нотариустың депозитына аударым жасаумен
1
2
3
4
5
6

(графа 5 – графа 3)
7
(графа 5 – графа 4)
8
9
10
11
12
1
Обязательства по реестру требований кредиторов:
1.1
По осуществлению страховых выплат по страховым случаям,  наступившим до вступления в законную силу решения суда о ликвидации страховой организации
1.2
По уплате удержанных из заработной платы и (или) иного дохода алиментов, а также требования граждан, перед которыми ликвидируемая страховая организация несет ответственность за причинение вреда жизни или здоровью, путем капитализации соответствующих повременных платежей по основаниям, не связанным с ответственностью по договорам страхования
1.3
По оплате труда и выплате компенсаций лицам, работающим по трудовому договору, задолженностей по социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования, уплате удержанных из заработной платы обязательных пенсионных взносов, а также вознаграждений по авторским договорам
1.4
По заключенным договорам страхования, связанным с личностью застрахованного
1.5
Перед кредиторами - физическими лицами по заключенным ими договорам имущественного страхования и другим видам страхования, не связанным с личностью застрахованного
1.6
По заключенным договорам страхования иным, чем указаны в подпунктах 1.4 и 1.5, а также перед организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) при принудительной ликвидации страховых организаций, по договорам страхования, по осуществленным гарантийным выплатам, расходам, связанным с оплатой страхового портфеля принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, передаваемого другой страховой (перестраховочной) организации в порядке и на условиях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, и иным расходам, связанным с их осуществлением
1.7
По обязательствам, обеспеченным залогом имущества ликвидируемой страховой организации в пределах суммы обеспечения
1.8
По налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет, а также по возврату кредитов, выданных из республиканского бюджета
1.9
Перед другими кредиторами в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан
2.
Обязательства перед другими кредиторами, не включенными в реестр требований кредиторов
3
Текущая задолженность ликвидационного производства, в том числе:
3.1
перед работниками ликвидационной комиссии по оплате труда
3.2
текущая задолженность ликвидационной комиссии перед бюджетом и внебюджетными фондами
3.3
прочая текущая задолженность
4
Прочая кредиторская задолженность, в том числе невостребованная кредиторская задолженность
Итого обязательств
Председатель
ликвидационной комиссии _________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель _____________________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
телефон
М.П.
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 декабря 2012 года № 376
Форма
Отчет о состоянии обязательств
__________________________________________________________
(наименование ликвидируемой перестраховочной организации)
на «_____» _______________ 20 ____ года
(на отчетную дату)
в тысячах тенге
Вид обязательства
На начало ликвидационного процесса (по реестру требований кредиторов)
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату
Изменения
Погашено за отчетный период (месяц, год), в том числе
Примечание
по сравнению с данными на начало ликвидационного процесса (по реестру требований кредиторов)
по сравнению с данными
на дату предыдущего отчета
деньгами
имуществом
зачетом встречных требований
перечислением на депозит нотариуса
1
2
3
4
5
6

(5 баған – 3 баған)
7
(5 баған – 4 баған)
8
9
10
11
12
1
Кредиторлар талаптарының тізілімі бойынша міндеттемелер:
1.1
Сақтандыру ұйымын тарату туралы сот шешімі заңды күшіне енгізілгенге дейін басталған сақтандыру жағдайлар бойынша сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру жөнінде
1.2
Сақтандыру шарттары бойынша жауапкершілігіне байланысты емес негіздемелер бойынша таратылатын сақтандыру ұйымы өміріне немесе денсаулығына келтірілген зиян үшін жауап беретін азаматтарға мерзімді төленетін тиісті төлемдерін капиталға айналдыру арқылы, жалақыдан және (немесе) өзге кірістен ұсталған алименттер төлеу бойынша
1.3
Еңбек шарты бойынша жұмыс істеген адамдарға еңбекақы төлеу және өтемақылар, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар бойынша берешектерді төлеу бойынша, жалақыдан ұсталған алиментті және міндетті зейнетақы жарналарын, сондай-ақ авторлық шарттар бойынша сыйақылар төлеу бойынша
1.4
Сақтандырылған адамның жеке басына байланысты жасалған сақтандыру шарттары бойынша
1.5
Мүлiктiк сақтандыру және сақтандырудың басқа түрлерiне жасалған шарттар бойынша кредитор жеке тұлғалар алдындағы
1.6
Жасалған сақтандыру шарттары бойынша 1.4 және 1.5 тармақшаларында көрсетілгеннен өзге, сондай-ақ сақтандыру ұйымдарын мәжбүрлеп тарату кезiнде сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған кепiлдiк төлемдерi, Қазақстан Республикасының сақтандыру ісі және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында көзделген тәртіппен және жағдайларда басқа сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына берілген мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру портфелін төлеуге байланысты шығыстары және оларды жүзеге асыруға байланысты өзге де шығыстар бойынша сақтанушылардың (сақтандырылушылардың, пайда алушылардың) сақтандыру төлемдерiн жүзеге асыруға кепiлдiк беретiн ұйымның алдында
1.7
Таратылатын сақтандыру ұйымының мүлкiн қамтамасыз етiлу сомасы шегiнде кепiлге салумен қамтамасыз етiлген мiндеттемелер бойынша
1.8
Салықтар, алымдар және бюджетке төленетін басқа да мiндеттi төлемдер бойынша, сондай-ақ республикалық бюджеттен берiлген кредиттердi қайтару бойынша
1.9
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес басқа кредиторлармен есеп айырысулар
2
Кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген басқа кредиторлар алдындағы міндеттемелер
3
Тарату өндірісінің ағымдағы берешегі, оның ішінде:
3.1
тарату комиссиясы қызметкерлерінің алдында еңбекақы төлеу бойынша
3.2
ағымдағы салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша банктің тарату комиссиясының берешегі
3.3
басқа ағымдағы берешек
4
Басқа кредиторлық берешек, оның ішінде талап етілмеген кредиторлық берешек
Тарату
комиссиясының төрағасы    ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Бас бухгалтер             ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Орындаушы                 ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
телефоны
М.О.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 376 қаулысына
4-қосымша
Нысан
20__жылғы «__»____________
(есептік күнге)
(таратылатын қайта сақтандыру ұйымының атауы)
міндеттемелерінің жай-күйі туралы есебі
мың теңгемен
Міндеттеме түрі
Тарату
процесінің
басында (кредиторлар талаптарының тізілімі бойынша)
Алдыңғы есептік күні
Есептік күні
Өзгерістер
Есептік кезеңде өтелген (ай, жыл), оның ішінде
Ескерту
тарату процесінің басындағы деректермен салыстырғанда (кредиторлар талаптарының тізілімі бойынша)
алдыңғы есеп күніндегі деректермен салыстырғанда
ақшамен
мүлікпен
қарсы талаптарды есепке жазумен
нотариустың депозитына аударым жасаумен
1
2
3
4
5
6

(графа 5 – графа 3)
7
(графа 5 – графа 4)
8
9
10
11
12
1
Обязательства по реестру требований кредиторов:
1.1
По уплате удержанных из заработной платы и (или) иного дохода алиментов, а также требования граждан, перед которыми ликвидируемая перестраховочная организация несет ответственность за причинение вреда жизни или здоровью, путем капитализации соответствующих повременных платежей по основаниям, не связанным с ответственностью по договорам перестрахования
1.2
По оплате труда и выплате компенсаций лицам, работающим по трудовому договору, задолженностей по социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования, уплате удержанных из заработной платы обязательных пенсионных взносов, а также вознаграждений по авторским договорам
1.3
По требованиям цедентов, возникающих из договоров по отрасли «страхование жизни»
1.4
По требованиям цедентов, возникающих из договоров по отрасли «общее страхование»
1.5
По обязательствам, обеспеченным залогом имущества ликвидируемой перестраховочной организации в пределах суммы обеспечения
1.6
По налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет, а также по возврату кредитов, выданных из республиканского бюджета
1.7
Перед другими кредиторами в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан
2
Обязательства перед другими кредиторами, не включенными в реестр требований кредиторов
3
Текущая задолженность ликвидационного производства, в том числе:
3.1
перед работниками ликвидационной комиссии по оплате труда
3.2
текущая задолженность ликвидационной комиссии перед бюджетом и внебюджетными фондами
3.3
прочая текущая задолженность
4
Прочая кредиторская  задолженность, в том численевостребованная кредиторская задолженность
Итого обязательств
Председатель
ликвидационной комиссии _________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель _____________________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
телефон
М.П.
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 декабря 2012 года № 376
Форма
Отчет о движении денег по текущему счету в тенге
________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной)
организации) за отчетный период (месяц, год)
в тенге
№ п/п
Сальдо на предыдущую отчетную дату
Дата совершения операции
Основание платежа
Приход
Расход
Сальдо на отчетную дату
1
2
3
4
5
6
7
Итого за месяц
Всего за год
Примечание: при заполнении строк «Итого за месяц», «Всего за

(5 баған – 3 баған)
7
(5 баған – 4 баған)
8
9
10
11
12
1
Кредиторлар талаптарының тізілімі бойынша міндеттемелер:
1.1
Сақтандыру ұйымын тарату туралы сот шешімі заңды күшіне енгізілгенге дейін басталған сақтандыру жағдайлар бойынша сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру жөнінде
1.2
Сақтандыру шарттары бойынша жауапкершілігіне байланысты емес негіздемелер бойынша таратылатын сақтандыру ұйымы өміріне немесе денсаулығына келтірілген зиян үшін жауап беретін азаматтарға мерзімді төленетін тиісті төлемдерін капиталға айналдыру арқылы, жалақыдан және (немесе) өзге кірістен ұсталған алименттер төлеу бойынша
1.3
«Өмірді сақтандыру» салалары бойынша шарттардан туындайтын цеденттердің талаптары бойынша
1.4
«Жалпы сақтандыру» салалары бойынша шарттардан туындайтын цеденттердің талаптары бойынша
1.5
Таратылатын сақтандыру ұйымының мүлкiн қамтамасыз етiлу сомасы шегiнде кепiлге салумен қамтамасыз етiлген мiндеттемелер бойынша
1.6
Салықтар, алымдар және бюджетке төленетін басқа да мiндеттi төлемдер бойынша, сондай-ақ республикалық бюджеттен берiлген кредиттердi қайтару бойынша
1.7
Қамтамасыз ету сомасының шегінде таратылатын сақтандыру ұйымының мүлкін кепілге алумен қамтамасыз етілген міндеттемелер бойынша
2
Салық, алым және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша, сондай-ақ республикалық бюджеттен берілген кредиттерді қайтару бойынша берешек
3
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес басқа кредиторлармен есеп айырысулар
3.1
Кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген басқа кредиторлар алдындағы міндеттемелер
3.2
Тарату өндірісінің ағымдағы берешегі, оның ішінде:
3.3
тарату комиссиясы қызметкерлерінің алдында еңбекақы төлеу бойынша
4
ағымдағы салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша банктің тарату комиссиясының берешегі
Міндеттемелер жиынтығы
Тарату
комиссиясының төрағасы    ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Бас бухгалтер             ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Орындаушы                 ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
телефоны
М.О.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 376 қаулысына
5-қосымша
Нысан
есептiк кезең iшiндегi (ай, тоқсан, жыл)
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
теңгеде ағымдағы шот бойынша ақша қозғалысы туралы есебі
теңгемен
с/с
Алдыңғы есептiк күнге сальдосы
Операция жасалған күн
Төлем негіздемесі
Кіріс
Шығыс
Есептiк күнге сальдосы
1
2
3
4
5
6
7
Бір айдың жиынтығы
Барлығы жыл ішінде

год» графы 3, 4 не заполняются.
Председатель
ликвидационной комиссии _________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель _____________________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
телефон
М.П.
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 декабря 2012 года № 376
Форма
Отчет
о движении денег по текущему счету в иностранной валюте
____________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
за отчетный период (месяц, год)
курсы валют
Сальдо на предыдущую отчетную дату
Дата совершения операции
Основание платежа
Приход
Расход
Сальдо на отчетную дату
В иностранной валюте
В иностранной валюте
В иностранной валюте
В иностранной валюте
доллары США
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
доллары США
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
доллары США
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
доллары США
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Итого за месяц
Всего за год
Примечание: при заполнении строк «Итого за месяц», «Всего за
год» графы 6, 7 не заполняются.
Председатель
ликвидационной комиссии _________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель _____________________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
телефон
М.П.
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 декабря 2012 года № 376
Форма
Отчет о движении денег по кассе в тенге
________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной)
организации) за отчетный период (месяц, год)
в тенге
№ п/п
Сальдо на предыдущую отчетную дату
Дата совершения операции
Основание платежа
Приход
Расход
Сальдо на отчетную дату
1
2
3
4
5
6
7
Итого за месяц
Всего за год
Примечание: при заполнении строк «Итого за месяц», «Всего за год» графы 3, 4 не заполняются.
Председатель
ликвидационной комиссии _________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель _____________________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
телефон
М.П.
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 декабря 2012 года № 376
Форма
Отчет о взыскании дебиторской задолженности
_________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной)
организации)
по состоянию на «___» _____________ 20 ___ года (на отчетную дату)
в тысячах тенге
№ п/п
Наименование дебитора
Дебиторская задолженность
Предъявление претензии
Погашено во внесудебном порядке (сумма)
Обращение в суд с иском на взыскание долга
Решение суда в пользу ликвидационной комиссии
Исполнение решения суда (сумма)
Постановление о невозможности взыскания
Причины, препятствующие взысканию дебиторской задолженности
Примечание
Основной долг
Начисленное  вознаграждение
Номер балансового, внебалансового счета
Сумма
Дата
Сумма
Дата
Сумма
Дата
Исполнено
Не исполнено
Сумма
Дата
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Председатель
ликвидационной комиссии _________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель _____________________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
телефон
М.П.
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 декабря 2012 года № 376
Форма
Отчет о состоянии собственного имущества
______________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной)
организации)
на «___» _______________ 20 ____ года
(на отчетную дату)
в тысячах тенге
№ п/п
Показатели
На начало ликвидации
На предыдущую отчетную дату
Реализовано за отчетный период
Количество единиц
Балансовая стоимость
Оценочная стоимость
Количество единиц
Балансовая стоимость
Оценочная стоимость
Количество единиц
Балансовая стоимость
Оценочная стоимость
Стоимость реализации
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
Земля
2
Здания и сооружения
3
Компьютерное  оборудование
4
Транспортные средства
5
Незавершенное строительство
6
Прочие основные средства
7
Нематериальные активы
8
Прочее имущество
Всего
продолжение таблицы
Списано за отчетный период
Оприходовано за отчетный период
Недостача на отчетную дату
На отчетную дату
Примечание
Количество единиц
Балансовая стоимость
Оценочная стоимость
Основание списания
Количество единиц
Основание оприходования
Количество единиц
Балансовая стоимость
Количество единиц
Балансовая стоимость
Оценочная стоимость
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Председатель
ликвидационной комиссии _________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель _____________________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
телефон
М.П.
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 декабря 2012 года № 376
Форма
Отчет
о произведенных ликвидационной комиссией
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной)
организации)
расходах на ликвидационное производство за отчетный период
(месяц, год)
в тысячах тенге
Наименование расходов
Месяц
Сумма расходов согласно смете ликвидационных расходов, утвержденной комитетом кредиторов (согласованной Комитетом)
Сумма фактически произведенных расходов
Изменения (графа 4 - графа 3)
1
2
3
4
5
1
Оплата труда персонала
1.1
Вознаграждение председателя и членов ликвидационной комиссии, в том числе:

Ескерту: «Бір айдың жиынтығы», «Барлығы жыл ішінде» жолдарын толтырған кезде 3, 4-бағандар толтырылмайды.
Тарату
комиссиясының төрағасы    ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Бас бухгалтер             ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Орындаушы                 ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
телефоны
М.О.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 376 қаулысына
6-қосымша
Нысан
____________________________________________________________
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
есептiк кезең iшiндегi (ай, тоқсан, жыл)
шетел валютасындағы ағымдағы шот бойынша ақша қаражатының
қозғалысы туралы есебі
валюталар бағамы
Алдыңғы есептiк күнге сальдосы
Операция жасалған күн
Төлем негіздемесі
Кіріс
Шығыс
Есептiк күнге сальдосы
Шетел валютасында
Шетел валютасында
Шетел валютасында
Шетел валютасында
АҚШ доллары
еуро
ресей рубльдері
өзге шетел валютасында
АҚШ доллары
еуро
ресей рубльдері
өзге шетел валютасында
АҚШ доллары
еуро
ресей рубльдері
өзге шетел валютасында
АҚШ доллары
еуро
ресей рубльдері
өзге шетел валютасында
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Бір айдың жиынтығы
Барлығы жыл ішінде
Ескерту: «Бір айдың жиынтығы», «Барлығы жыл ішінде» жолдарын толтырған кезде 6, 7-бағандар толтырылмайды.
Тарату
комиссиясының төрағасы    ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Бас бухгалтер             ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Орындаушы                 ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
телефоны
М.О.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 376 қаулысына
7-қосымша
есептiк кезең iшiндегi (ай, тоқсан, жыл)
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
теңгеде касса бойынша ақша қозғалысы туралы есебі
теңгемен
р/с
Алдыңғы есептiк күнге сальдосы
Операция жасалған күн
Төлем негіздемесі
Кіріс
Шығыс
Есептiк күнге сальдосы
1
2
3
4
5
6
7
Бір айдың жиынтығы
Барлығы жыл ішінде
Ескерту: «Бір айдың жиынтығы», «Барлығы жыл ішінде» жолдарын толтырған кезде 3, 4-бағандар толтырылмайды.
Тарату
комиссиясының төрағасы    ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Бас бухгалтер             ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Орындаушы                 ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
телефоны
М.О.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 376 қаулысына
8-қосымша
Нысан
20__жылғы «__»__________жағдай бойынша
(есептік күнге)
____________________________________________
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
дебиторлық берешекті өндіріп алу туралы есебі
мың теңгемен
р/с
Дебитордың атауы
Дебиторлық берешек
Шағым талап қою
Соттан тыс тәртіппен өтелгені (сомасы)
Борышты өндіріп алу талап-арызымен сотқа жүгіну
Тарату комиссиясының пайдасына сот шешімі
Сот шешімінің орындалуы  (сомасы)
Өндіріп алудың мүмкін болмайтыны туралы қаулы
Дебиторлық берешекті өндіріп алуға кедергі келтіретін себептер
Ескерту
Негізгі борыш
Есептелген сыйақы
Баланстық, баланстан тыс шотының нөмірі
Сомасы
Күні
Сомасы
Күні
Сомасы
Күні
Орындалған
Орындалмаған
Сомасы
Күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Тарату
комиссиясының төрағасы    ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Бас бухгалтер             ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Орындаушы                 ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
телефоны
М.О.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 376 қаулысына
9-қосымша
Нысан
20__жылғы «__»____________
(есептік күнге)
_________________________________
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
меншікті мүлігінің жай-күйі туралы есебі
мың теңгемен
р/с
Көрсеткіштер
Тарату басында
Алдыңғы есептік күнге
Есептік кезеңде сатылды
Бірліктер саны
Баланстық құны
Бағалау құны
Бірліктер саны
Баланстық құны
Бағалау құны
Бірліктер саны
Баланстық құны
Бағалау құны
Сату құны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
Жер
2
Үйлер және ғимараттар
3
Компьютерлік жабдық
4
Көлік құралдары
5
Аяқталмаған құрылыс
6
Басқа негізгі құралдар
7
Материалдық емес активтер
8
Басқа мүлігі
Барлығы
кестенің жалғасы
Есептік кезеңде есептен шығарылды
Есептік кезеңде кіріске алынды
Есептік күнге кем шығуы
Есептік күнге
Ескерту
Бірліктер саны
Баланстық құны
Бағалау құны
Есептен шығару негіздемесі
Бірліктер саны
Кіріске алу негіздемесі
Бірліктер саны
Баланстық құны
Бірліктер саны
Баланстық құны
Бағалау құны
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Тарату
комиссиясының төрағасы    ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Бас бухгалтер             ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Орындаушы                 ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
телефоны
М.О.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 376 қаулысына
10-қосымша
Нысан
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
есептiк кезеңде (ай, жыл)
тарату комиссиясының
тарату өндiрiсiне жұмсаған шығыстары туралы есебі
мың теңгемен
Шығыстар атауы
Ай
Кредиторлар
комитеті бекіткен
(Комитетпен келісілген)
тарату шығыстары
сметасына сәйкес
шығыстар сомасы
Нақты
жұмсалған
шығыстар
сомасы
Өзгерiстер
(4-баған-
3-баған)
1
2
3
4
5
1
Қызметкерлерге
еңбекақы төлеу
1.1
Тарату комиссиясының төрағасына және мүшелеріне сыйақы, оның ішінде:

Изменения (графа 17 – графа 10)
Причины изменений
Примечание
Погашение
Списание
Начисления
Иные причины
18
19
20
21
22
23
/Последний лист журнала учета дебиторской задолженности страховой
(перестраховочной) организации/
В настоящем журнале пронумеровано и прошнуровано _______ листов.
Председатель
ликвидационной комиссии _________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель _____________________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
телефон
М.П.
Приложение 21
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 декабря 2012 года № 376
Форма
«Утверждено»
___________________________
___________________________
(подпись)
«___» ___________ 20 __ года
Место печати
Реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный
ликвидационный баланс
(наименование ликвидируемой страховой организации)
номер п/п
Наименование кредиторов (в порядке очередности)
Требования, признанные ликвидационной комиссией
Наименования документов, послуживших основанием для признания требований кредитора
Ответ, направленный кредитору о признании его требования
Примечание
Номер и дата протокола ликвидационной комиссии
Признанная сумма
Номер балансового счета
в национальной валюте (в тенге)
в иностранной валюте
дата
номер
доллары США
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 очередь
1.
2.
1
Итого по 1 очереди
2 очередь:
1.
2.
2
Итого по 2 очереди
3 очередь, в том числе:

(17 баған – 10 баған)
Өзгерістер себептері
Ескерту
Өтеу
Есептен шығару
Есептеулер
Өзге себептері
18
19
20
21
22
23
/Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дебиторлық берешегін есепке алу журналының соңғы парағы/
Осы журналда______парақ нөмірленген және тігілген.
Тарату
комиссиясының төрағасы    ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Бас бухгалтер             ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Орындаушы                 ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
телефоны
М.О.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 376 қаулысына
21-қосымша
Нысан
«Бекітілді»
___________________________
___________________________
(қолы)
20__жылғы «__»___________
Мөр орны
(таратылатын сақтандыру ұйымының атауы)
аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізілімі
нөмірі
р/с
Кредиторлардың атауы (кезектілік тәртібінде)
Тарату комиссиясы таныған талаптар
Кредитордың талабын тануға негіз болатын құжаттардың атауы
Кредиторға оның талаптарын тану туралы жіберілген жауап
Ескерту
Тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі және күні
Танылған сомасы
баланстық шотының нөмірі
ұлттық валютада (теңгеде)
шетел валютасында
күні
нөмірі
АҚШ доллары
еуро
ресей рубльдері
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 кезек
1.
2.
...
1.
1 кезек бойынша жиынтығы
2 кезек:
1.
2.
...
2.
2 кезек бойынша жиынтығы
3 кезек оның ішінде:

1. По оплате труда
Итого по оплате труда
2. По обязательным пенсионным взносам
Итого по обязательным пенсионным взносам
3. По социальным отчислениям
Итого по социальным отчислениям
4. Вознаграждения по авторским договорам
Итого вознаграждений по авторским договорам
3.
Итого по 3 очереди
4 очередь
1.
2.
4.
Итого по 4 очереди
5 очередь
1.
2.
5.
Итого по 5 очереди
6 очередь
1.
2.
6.
Итого по 6 очереди
7 очередь
1.
2.
7.
Итого по 7 очереди
8 очередь
1.
2.
8.
Итого по 8 очереди
9 очередь
1.
2.
9.
Итого по 9 очереди
Всего:
1+2+3+4+5+6+ 7+8+9
продолжение таблицы
Возникшая разница (графа 6/7 - графа 3/4)
Основание
внесения
изменений/
дополнений (в
том числе
наименования
документов)
Дата и
номер
ответа
кредитору
о
признании
его
требования
Примечание
в
национальной
валюте (в
тенге)
в иностранной валюте
доллары
США
евро
российские
рубли
иная
иностранная
валюта
9
10
11
12
13
В настоящем изменении и дополнении в реестр требований
кредиторов пронумеровано и прошнуровано _____ листов.
Председатель
ликвидационной комиссии _________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель _____________________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
телефон
М.П.
Приложение 25
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 декабря 2012 года № 376
Форма
«Утверждено»
___________________________
___________________________
(подпись)
«___» ___________ 20 __ года
Место печати
Изменения и (или) дополнения в реестр требований
кредиторов, включенных в промежуточный
ликвидационный баланс
_________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой перестраховочной организации),
утвержденный ____________________________________________________
(наименование документа)
_________________________________________________________________
(наименование органа, утвердившего документ)
от «____» ______________ 20 __ года
Номер подпункта
Наименование кредиторов (в порядке очередности)
Сумма согласно предыдущему утвержденному реестру требований кредиторов
Требования, подлежащие изменению либо дополнению
номер и
дата
протокола ликвидационной комиссии
сумма с учетом изменений либо дополнений
номер балансового счета
в национальной валюте (в тенге)
в иностранной валюте
в национальной валюте (в тенге)
в иностранной валюте
доллары США
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
доллары США
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
5
6
7
8
1 очередь
1.
2.
1.
Итого по 1 очереди
2 очередь, в том числе:

1. Еңбекті төлеу бойынша
Еңбекті төлеу бойынша жиынтығы
2. Міндетті зейнетақы жарналары бойынша
Міндетті зейнетақы жарналары бойынша жиынтығы
3. Әлеуметтік аударымдары бойынша
Әлеуметтік аударымдары бойынша жиынтығы
4. авторлық шарттар бойынша сыйақы
Авторлық шарттар бойынша сыйақы жиынтығы
3.
3 кезек бойынша жиынтығы
4 кезек
1.
2.
...
4.
4 кезек бойынша жиынтығы
5 кезек
1.
2.
...
5.
5 кезек бойынша жиынтығы
6 кезек
1.
2.
...
6.
6 кезек бойынша жиынтығы
7 кезек
1.
2.
...
7.
7 кезек бойынша жиынтығы
8 кезек
1.
2.
...
8.
8 кезек бойынша жиынтығы
9 кезек
1.
2.
9.
9 кезек бойынша жиынтығы
Барлығы:
1+2+3+4+5+6+7+8+9
кестенің жалғасы
Пайда болған айырма
(6/7 баған - 3/4 баған)
Өзгерістер/ толықтырулар енгізу негіздемесі (оның ішінде құжаттардың атаулары)
Кредиторға оның талаптарын тану туралы жіберілген жауаптың күні және нөмірі
Ескерту
ұлттық валютада (теңгеде)
шетел валютасында
АҚШ доллары
еуро
ресей рубльдері
өзге шетел валютасында
9
10
11
12
13
Осы кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгеріс пен толықтыруда____ парақ нөмірленген және тігілген.
Тарату
комиссиясының төрағасы    ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Бас бухгалтер             ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Орындаушы                 ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
телефоны
М.О.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 376 қаулысына
25-қосымша
Нысан
«Бекітілді»
___________________________
___________________________
(қолы)
20__жылғы «__»___________
Мөр орны
20__ жылғы «___» ______________
_________________________________________________
(құжатты бекіткен органның атауы)
_____________________________________________
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар
талаптарының тiзiлiмiне өзгерiстер және (немесе) толықтырулар
Тармақшаның нөмірі
Кредиторлардың атауы (кезектілік тәртібінде)
Алдыңғы бекітілген кредиторлар талаптарының тізіліміне сәйкес сома
Өзгертуге не толықтыруға жататын талаптар
тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі және күні
өзгерістерді не толықтырулар ескерілген сома
баланстық шот нөмірі
ұлттық валютада
( теңгеде)
шетел валютасында
ұлттық валютада (теңгеде)
шетел валютасында
АҚШ доллары
еуро
ресей рубльдері
өзге шетел валютасында
АҚШ доллары
еуро
ресей рубльдері
өзге шетел валютасында
1
2
3
4
5
6
7
8
1 кезек
1.
2.
...
1.
1 кезек бойынша жиынтығы
2 кезек бойынша, оның ішінде:

1. По оплате труда
Итого по оплате труда
2. По обязательным пенсионным взносам
Итого по обязательным пенсионным взносам
3. По социальным отчислениям
Итого по социальным отчислениям
4. Вознаграждения по авторским договорам
Итого вознаграждений по авторским договорам
2.
Итого по 2 очереди
3 очередь
1.
2.
3.
Итого по 3 очереди
4 очередь
1.
2.
4.
Итого по 4 очереди
5 очередь
1.
2.
5.
Итого по 5 очереди
6 очередь
1.
2.
6.
Итого по 6 очереди
7 очередь
1.
2.
7.
Итого по 7 очереди
Всего:
1+2+3+4+5+6+7
продолжение таблицы
Возникшая разница (графа 6/7 - графа 3/4)
Основание внесения изменений/ дополнений (в том числе наименования документов)
Дата и номер ответа кредитору о признании его требования
Примечание
в национальной валюте (в тенге)
в иностранной валюте
доллары США
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
9
10
11
12
13
В настоящем изменении и дополнении в реестр требований
кредиторов пронумеровано и прошнуровано _____ листов.
Примечание: заполняется в разрезе филиалов перестраховочной
организации.
Председатель
ликвидационной комиссии _________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель _____________________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
телефон
М.П.
Приложение 26
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 декабря 2012 года № 376
Форма
«Согласовано»
______________________________
______________________________
«____» ____________ 20 __ года
№ _______
Место печати
«Утверждено»
__________________________________
__________________________________
«____» _______________ 20 __ года
№ _______
Ликвидационный баланс
(полное наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной)
организации)
по состоянию на ______________ 20 __ года
в тенге
№ п/п
Наименование строки
Сумма
1
2
3
1
Уставный капитал, в том числе:
1.1
простые акции
1.2
привилегированные акции
2
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток) прошлых лет
3
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
Председатель
ликвидационной комиссии _________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель _____________________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
телефон
М.П.
Примечание: при заполнении ликвидационного баланса добровольно
ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации графа
«согласовано» не заполняется.
Приложение 27
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 декабря 2012 года № 376
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан,
признаваемых утратившими силу

1. Еңбекті төлеу бойынша
Еңбекті төлеу бойынша жиынтығы
2. Міндетті зейнетақы жарналары бойынша
Міндетті зейнетақы жарналары бойынша жиынтығы
3. Әлеуметтік аударымдары бойынша
Әлеуметтік аударымдары бойынша жиынтығы
4. авторлық шарттар бойынша сыйақы
Авторлық шарттар бойынша сыйақы жиынтығы
2.
2 кезек бойынша жиынтығы
3 кезек
1.
2.
...
3.
3 кезек бойынша жиынтығы
4 кезек
1.
2.
...
4.
4 кезек бойынша жиынтығы
5 кезек
1.
2.
...
5.
5 кезек бойынша жиынтығы
6 кезек
1.
2.
...
6.
6 кезек бойынша жиынтығы
7 кезек
1.
2.
...
7.
7 кезек бойынша жиынтығы
Барлығы:
1+2+3+4+5+6+7
кестенің жалғасы
Пайда болған айырма
(6/7 баған - 3/4 баған)
Өзгерістер/ толықтырулар енгізу негіздемесі (оның ішінде құжаттардың атаулары)
Кредиторға оның талаптарын тану туралы жіберілген жауаптың күні және нөмірі
Ескерту
шетел валютасында (теңгемен)
шетел валютасында
АҚШ доллары
еуро
ресей рубльдері
өзге шетел валютасында
9
10
11
12
13
Осы кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгеріс пен толықтыруда____ парақ нөмірленген және тігілген.
Ескерту: қайта сақтандыру ұйымының филиалдары бөлiгiнде толтырылады.
Тарату
комиссиясының төрағасы    ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Бас бухгалтер             ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Орындаушы                 ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
телефоны
М.О.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 376 қаулысына
26-қосымша
Нысан
«Келісілді»                                   «Бекітілді»
______________________                     _________________
______________________                     _________________
20__жылғы «_»_________                     20__жылғы «_»____
№_____                                     №_____
Мөр орны
20__жылғы «__»______жағдай бойынша_____________тарату балансы
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
теңгемен
р/с
Жолдардың атауы
Сомасы
1
2
3
1
Жарғылық капитал, оның ішінде:
1.1
жай акциялар
1.2
артықшылықты акциялар
2
Өткен жылдардың бөлінбеген пайда (орны толтырылмаған шығын)
3
Бөлінбеген пайда (орны толтырылмаған шығын)
Тарату
комиссиясының төрағасы    ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Бас бухгалтер             ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
Орындаушы                 ____________________________   _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)  (қолы)
телефоны
М.О.
Ескерту: тарату балансын толтырған кезде ерікті таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы «келісілді» бағаны толтырылмайды.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 376 қаулысына
27-қосымша
Күші жойылды деп танылатын Қазақстан Республикасының
нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі

1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 октября 2001 года № 418 «Об утверждении Инструкции о формах промежуточного ликвидационного баланса, иных отчетов, ликвидационного баланса ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан, сроках и порядке их представления ликвидационными комиссиями» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1727).
2. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года № 39 «О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 октября 2001 года № 418 «Об утверждении Инструкции о формах промежуточного ликвидационного баланса, иных отчетов, ликвидационного баланса ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан, сроках и порядке их представления ликвидационными комиссиями», зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 1727» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2756).
3. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 июля 2007 года № 205 «О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 октября 2001 года № 418 «Об утверждении Инструкции о формах промежуточного ликвидационного баланса, иных отчетов, ликвидационного баланса ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан, сроках и порядке их представления ликвидационными комиссиями» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4865).
4. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года № 270 «О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 октября 2001 года № 418 «Об утверждении Инструкции о формах промежуточного ликвидационного баланса, иных отчетов, ликвидационного баланса ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан, сроках и порядке их представления ликвидационными комиссиями» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5119).
Утверждена
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 декабря 2012 года № 376
Инструкция
по заполнению форм, срокам и периодичности представления
ликвидационными комиссиями отчетов и дополнительной информации
ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций в
Республике Казахстан

1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасындағы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының аралық тарату балансының, басқа да есептерiнiң, тарату балансының нысандары және тарату комиссияларының оларды ұсыну мерзiмдерi мен тәртiбi туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде» 2001 жылғы 28 қазандағы № 418 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1727 тіркелген).
2. Қазақстан Республикасының Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының «Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 1727 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасындағы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының аралық тарату балансының, басқа да есептерінің, тарату балансының нысандары және тарату комиссияларының оларды ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы» 2001 жылғы 28 қазандағы № 418 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2004 жылғы 16 ақпандағы № 39 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2756 тіркелген).
3. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасындағы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының аралық тарату балансының, басқа есептерінің, тарту балансының нысандары және тарату комиссияларының оларды ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде» 2001 жылғы 28 қазандағы № 418 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2007 жылғы 16 шілдедегі № 205 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4865 тіркелген).
4. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасындағы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының аралық тарату балансының, басқа да есептерінің, тарату балансының нысандары және тарату комиссияларының оларды ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде» 2001 жылғы 28 қазандағы № 418 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2007 жылғы 24 желтоқсандағы № 270 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5119 тіркелген).
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 376 қаулысымен бекітілді
Тарату комиссияларының Қазақстан Республикасында таратылатын
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының есептері мен қосымша
ақпаратының нысандарын толтыруы, оларды ұсыну мерзімдері және
кезеңділігі жөніндегі нұсқаулық

Настоящая Инструкция по заполнению форм, срокам и периодичности представления ликвидационными комиссиями отчетов и дополнительной информации ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан (далее - Инструкция) разработана в соответствии с законами Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года «О страховой деятельности» (далее – Закон о страховой деятельности), от 4 июля 2003 года «О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций», другими нормативными правовыми актами Республики Казахстан и устанавливает процедуру заполнения форм, сроки и периодичность представления ликвидационными комиссиями отчетов и дополнительной информации ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан по решению суда, в том числе по основанию банкротства, и в добровольном порядке, в Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан (далее - Комитет).
Под отчетами ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций понимаются:
1) отчет о проделанной работе за день (ежедневный отчет);
2) отчет о проделанной работе за месяц (ежемесячный отчет);
3) отчет о проделанной работе за год (годовой отчет);
4) промежуточный ликвидационный баланс;
5) отчет о ликвидации;
6) ликвидационный баланс.
1. Отчет ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной)
организации о проделанной работе за день (ежедневный отчет) и
за месяц (ежемесячный отчет)
1. Ежедневный отчет о проделанной работе представляется ликвидационной комиссией страховой (перестраховочной) организации в виде информации о состоянии ликвидационного процесса в страховой (перестраховочной) организации, содержащей следующие сведения:
1) работа в рамках предварительного досудебного разрешения споров и (или) искового производства;
2) реализация имущества страховой (перестраховочной) организации;
3) дополнительная информация, связанная с деятельностью ликвидационной комиссии по основным направлениям ее деятельности.
2. Ежедневный отчет представляется в Комитет не позднее 18.00 часов времени города Астана текущего рабочего дня посредством факсимильной либо электронной связи.
3. Ежемесячный отчет о проделанной ликвидационной комиссией страховой (перестраховочной) организации работе включает в себя:
1) баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по состоянию на отчетную дату;
2) отчет по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по состоянию на отчетную дату, составленный по форме в соответствии с приложением 1 к настоящему постановлению;

Осы Тарату комиссияларының Қазақстан Республикасында таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының есептері мен қосымша ақпаратының нысандарын толтыруы, оларды ұсыну мерзімдері және кезеңділігі жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) «Сақтандыру қызметі туралы» 2000 жылғы 18 желтоқсандағы (бұдан әрі – Сақтандыру қызметі туралы заң), «Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы» 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының басқа нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес әзірленген және тарату комиссияларының сот шешiмi бойынша, оның ішінде банкроттық негізде және ерiктi тәртіппен Қазақстан Республикасында таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының есептері мен қосымша ақпаратын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын бақылау мен қадағалау комитетіне (бұдан әрі - Комитет) есептері мен қосымша ақпаратын ұсыну нысандарын толтыру рәсімін, мерзімдерін және кезеңділігін белгілейді.
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының есептері болып мынадай есептер түсініледі:
1) бір күнде орындалған жұмыс туралы есеп (күн сайынғы есеп);
2) бір айда орындалған жұмыс туралы есеп (ай сайынғы есеп);
3) бір жылда орындалған жұмыс туралы есеп (жылдық есеп);
4) аралық тарату балансы;
5) тарату туралы есеп;
6) тарату балансы.
1. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясының
бір күнге (күн сайынғы есеп) және бір ай iшiнде iстеген жұмысы
туралы есебі (ай сайынғы есеп)
1. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясының істеген жұмысы туралы күн сайынғы есебі мынадай мәліметтерден тұратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымындағы тарату процессінің жай-күйі туралы ақпарат түрінде беріледі:
1) дауларды және (немесе) шағым-талап өндірісін алдын ала сотқа дейін шешу шеңберіндегі жұмыс;
2) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлігін сату;
3) тарату комиссиясының оның қызметінің негізгі бағыттары бойынша қызметіне байланысты қосымша ақпарат.
2. Күн сайынғы есеп факсимильді не электронды байланыс арқылы ағымдағы жұмыс күнгі Астана қаласының уақыты бойынша сағат 18.00-ден кешіктірмей Комитетке ұсынылады.
3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясының істеген жұмысы туралы ай сайынғы есебіне мыналар кіреді:
1) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының есепті күнгі жағдай бойынша жасалған балансы;
2) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған есептік күнгі жағдай бойынша баланстан тыс шоттары бойынша есеп;

3) отчет о состоянии активов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации на отчетную дату, составленный по форме в соответствии с приложением 2 к настоящему постановлению;
4) отчет о состоянии обязательств на отчетную дату, составленный по форме в соответствии с приложением 3 к настоящему постановлению - для страховой организации и по форме в соответствии с  приложением 4 к настоящему постановлению - для перестраховочной организации;
5) отчет о движении денег по текущему счету в тенге ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации за отчетный период, составленный по форме в соответствии с приложением 5 к настоящему постановлению;
6) отчет о движении денег по текущему счету в иностранной валюте ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации за отчетный период, составленный по форме в соответствии с приложением 6 к настоящему постановлению;
7) отчет о движении денег по кассе в тенге ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации за отчетный период, составленный по форме в соответствии с приложением 7 к настоящему постановлению;
8) отчет о взыскании дебиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по состоянию на отчетную дату, составленный по форме в соответствии с приложением 8 к настоящему постановлению;
9) отчет о состоянии собственного имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации на отчетную дату, составленный по форме в соответствии с приложением 9 к настоящему постановлению;
10) отчет о произведенных ликвидационной комиссией страховой (перестраховочной) организации расходах на ликвидационное производство за отчетный период, составленный по форме в соответствии с приложением 10 к настоящему постановлению;
11) отчет об имуществе, сдаваемом ликвидационной комиссией страховой (перестраховочной) организации в аренду, составленный по форме в соответствии с приложением 11 к настоящему постановлению;
12) отчет о численности работников ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации, составленный по форме в соответствии с приложением 12 к настоящему постановлению;
13) журнал учета требований кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, заявленных после истечения установленного срока для предъявления претензий (заявлений), не включенных в реестр требований кредиторов, составленный по форме в соответствии с приложением 13 к настоящему постановлению;
14) отчет о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации и работников ликвидационной комиссии, составленный по форме в соответствии с приложением 14 к настоящему постановлению.

3) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған есептік күнгі таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының активтерінің жай-күйі туралы есебі;
4) есептік күнгі мiндеттемелердiң жай-күйі туралы сақтандыру ұйымы үшін - осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша және қайта сақтандыру ұйымы үшін - осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған есеп;
5) осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған есепті кезеңде таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының теңгеде ағымдағы шот бойынша ақша қозғалысы туралы есебі;
6) осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған есепті кезеңде таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шетел валютасындағы ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есебі;
7) осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған есепті кезеңде таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының теңгеде касса бойынша ақша қозғалысы туралы есебі;
8) осы қаулының 8-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған есепті күнгі жағдай бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дебиторлық берешекті өндiрiп алу туралы есебі;
9) осы қаулының 9-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған есептік күнгі таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншiктi мүлкiнiң жай-күйі туралы есебі;
10) осы қаулының 10-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған есепті кезеңде тарату өндiрiсiне сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы жұмсаған шығыстар туралы есебі;
11) осы қаулының 11-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының жалға беретін мүлкі туралы есебі;
12) осы қаулының 12-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы қызметкерлерінің саны туралы есебі;
13) осы қаулының 13-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген белгіленген мерзімі өткен соң мәлімделген шағым-талаптарды (өтініштерді) беру үшін таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлар талаптарын есепке алу журналы;
14) осы қаулының 14-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне және тарату комиссияның қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істері туралы есебі;

4. К ежемесячному отчету прилагается пояснительная записка о состоянии ликвидационного процесса в страховой (перестраховочной) организации за отчетный период, содержащая следующую информацию:
1) об изменениях по активам и обязательствам страховой (перестраховочной) организации с указанием причин изменения;
2) характеристику работы в рамках предварительного досудебного разрешения споров и (или) искового производства;
3) о работе ликвидационной комиссии с имуществом страховой (перестраховочной) организации;
4) характеристику работы ликвидационной комиссии с кредиторами и по текущей задолженности страховой (перестраховочной) организации;
5) о расходах на ликвидационное производство и численности привлеченных работников;
6) об основных проблемах и перспективах завершения ликвидационного производства страховой (перестраховочной) организации.
5. Отчетной датой для ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным.
6. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего месячного отчета.
7. Ежемесячный отчет представляется в Комитет за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь в следующие сроки:
1) при отсутствии у ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации филиалов - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
2) при наличии у ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации филиалов - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным.
8. При наличии у ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации подразделений ежемесячные отчеты, составленные по форме согласно приложениям 56781214 к настоящему постановлению представляются с учетом данных по головному офису ликвидационной комиссии и ее подразделений.
2. Отчет ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной)
организации о проделанной работе за год (годовой отчет)
9. Годовой отчет о проделанной ликвидационной комиссией страховой (перестраховочной) организации работе включает в себя документы, предусмотренные пунктом 3 Инструкции, из них:
отчеты, составленные по форме согласно приложениям 2349 к настоящему постановлению составляются отдельно за декабрь и отдельно за год;
отчеты, составленные по форме согласно приложения 56710 к настоящему постановлению составляются за декабрь с подведением итоговых данных за год;
отчеты, составленные по форме согласно приложения 181112 к настоящему постановлению составляются за декабрь без подведения итоговых данных за год;
отчеты, составленные по форме согласно приложениям 1314 к настоящему постановлению.

4. Ай сайынғы есепке есепті кезеңде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымындағы тарату процесiнiң жай-күйi туралы түсiндiрме жазба қоса берiледi, оған мына ақпараттар кiредi:
1) өзгерiстердiң себебiн көрсете отырып, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының активтерi мен мiндеттемелерi бойынша өзгерiстер туралы;
2) дауларды және (немесе) шағым-талап өндірісін алдын ала сотқа дейін шешу шеңберіндегі жұмысының сипаттамасы;
3) тарату комиссиясының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлiгiмен жұмысы туралы;
4) тарату комиссиясының кредиторлармен және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ағымдағы борышы бойынша жұмысының сипаттамасы;
5) тарату iсiне арналған шығыстар және тартылған қызметкерлердің саны туралы;
6) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату өндiрiсiн аяқтаудың негiзгi проблемалары және перспективалары туралы.
5. Ай сайынғы есеп үшін есепті күн болып есептен кейiнгi айдың 1 (бірінші) күні болып табылады.
6. Ай сайынғы есеп үшін есеп берiлетiн күннің алдындағы күн айлық есептің алдындағы күн болып табылады.
7. Қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айлары үшін ай сайынғы есеп Комитетке мынадай мерзімдерде:
1) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдары болмаған жағдайда - есепті айдан кейiнгi айдың 6 (алтыншы) күнінен кешiктiрмей;
2) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдары болған жағдайда - есепті айдан кейiнгi айдың 8 (сегізінші) күнінен кешiктiрмей ұсынылады.
8. Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда, осы қаулының 5, 6, 7, 8, 12, 14-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша жасалған ай сайынғы есептер тарату комиссиясының бас офисі және оның бөлімшелері бойынша деректерді ескере отырып ұсынылады.
2. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясының
жыл iшiнде істеген жұмысы туралы есебі (жылдық есеп)
9. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы істеген жұмысы туралы жылдық есепке Нұсқаулықтың 3-тармағында көзделген құжаттар енгізіледі, оның ішінде:
осы қаулының 2349-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша жасалған есептер жеке желтоқсан айына және жеке бір жылға жасалады;
осы қаулының 56710-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша жасалған есептер бір жылға қорытынды деректер шығара отырып желтоқсан айға жасалады;
осы қаулының 181112-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша жасалған есептер бір жылға қорытынды деректер шығармай желтоқсан айға жасалады;
осы қаулының 1314-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша жасалған есептер.

10. К годовому отчету прилагается пояснительная записка о состоянии ликвидационного процесса в страховой (перестраховочной) организации за отчетный период, содержащая информацию, предусмотренную пунктом 4 Инструкции.
11. Отчетной датой для годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным.
12. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
13. Годовой отчет представляется в Комитет в следующие сроки:
1) при отсутствии у ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации филиалов - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
2) при наличии у ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации филиалов - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
14. При наличии у ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации подразделений годовые отчеты, составленные по форме согласно приложениям 56781214 к настоящему постановлению представляются с учетом данных по головному офису ликвидационной комиссии и ее подразделений.
3. Промежуточный ликвидационный баланс
15. После истечения срока, установленного для предъявления претензий (заявлений) кредиторами страховой (перестраховочной) организации, ликвидационная комиссия в месячный срок составляет промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации на дату окончания срокаустановленного для составления промежуточного ликвидационного баланса. Ликвидационная комиссия в течение пяти рабочих дней со дня истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации представляет его в Комитет.
16. Промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации составляется ликвидационной комиссией в двух экземплярах по форме в соответствии с приложением 15 к настоящему постановлению.
Промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации пронумеровывается, прошнуровывается и скрепляется печатью ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации.
17. Промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации составляется на основании следующих документов:
1) лицевых счетов к балансовым счетам, регистров аналитического и синтетического учета страховой (перестраховочной) организации;
2) актов инвентаризации бухгалтерских и юридических документов, активов и обязательств страховой (перестраховочной) организации;
3) баланса страховой (перестраховочной) организации на начало ликвидационного процесса;

10. Жылдық есепке Нұсқаулықтың 4-тармағында көзделген ақпараты бар есепті кезінде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымындағы тарату процесiнiң жай-күйі туралы түсiндiрме жазба қоса берiледi.
11. Жылдық есеп үшін есепті күн - есепті жылдан кейiнгi жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады.
12. Жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн - алдыңғы жылдық есептің есепті күні болып табылады.
13. Жылдық есеп Комитетке мынадай мерзімдерде:
1) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдары болмаған жағдайда - есепті жылдан кейiнгi жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешiктiрмей;
2) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдары болған жағдайда - есепті жылдан кейiнгi жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешiктiрмей ұсынылады.
14. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда осы қаулының 567812, 14-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша жасалған жыл сайынғы есептер тарату комиссиясының бас офисі және оның бөлімшелері бойынша деректерді ескере отырып ұсынылады.
3. Аралық тарату балансы
15. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлары шағым-талаптар (өтiнiштер) беру үшін белгіленген мерзім аяқталғаннан кейін тарату комиссиясы бір айлық мерзімде аралық тарату балансын жасау үшін белгіленген мерзімнің аяқталу күніне таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансын жасайды. Тарату комиссиясы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансын жасау мерзiмi өткен күннен бастап бес жұмыс күні iшiнде оны Комитетке ұсынады.
16. Тарату комиссиясы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансын осы қаулының 15-қосымшасына сәйкес нысан бойынша екі данада жасайды.
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансы нөмірленеді, тiгiледі және таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мөрімен бекітіледі.
17. Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансы мынадай құжаттар негiзiнде жасалады:
1) баланс шоттарына жеке шоттар, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының талдау және синтетикалық есебінің тіркелімдері;
2) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бухгалтерлік және заң құжаттарын, активтері мен мiндеттемелерiн түгендеу актiлерi;
3) тарату процесінің басындағы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының балансы;

4) расшифровок всех балансовых счетов на начало ликвидационного процесса;
5) данных по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации на начало ликвидационного процесса;
6) списка кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации на начало ликвидационного процесса, составленного по форме в соответствии с приложением 16 к настоящему постановлению;
7) журнала учета заявленных кредиторами претензий (заявлений) ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, составленного по форме в соответствии с приложением 17 к настоящему постановлению;
8) журнала учета невостребованной кредиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, составленного по форме в соответствии с приложением 18 к настоящему постановлению;
9) журнала учета собственного имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, составленного по форме в соответствии с приложением 19 к настоящему постановлению;
10) журнала учета дебиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, составленного по форме в соответствии с приложением 20 к настоящему постановлению.
18. К промежуточному ликвидационному балансу ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации прилагаются следующие отчеты и документы:
1) копии актов инвентаризации бухгалтерских и юридических документов, активов и обязательств страховой (перестраховочной) организации;
2) оригинал баланса страховой (перестраховочной) организации на начало ликвидационного процесса;
3) оригинал расшифровок всех балансовых счетов на начало ликвидационного процесса;
4) оригинал данных по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации на начало ликвидационного процесса;
5) список кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации на начало ликвидационного процесса в оригинале и в копии в одном экземпляре;
6) журнал учета заявленных кредиторами претензий (заявлений) ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в оригинале и в копии в одном экземпляре;
7) журнал учета невостребованной кредиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в оригинале и в копии в одном экземпляре;
8) журнал учета собственного имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в оригинале и в копии в одном экземпляре;
9) журнал учета дебиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в оригинале и в копии в одном экземпляре;
10) оборотно-сальдовая ведомость к промежуточному ликвидационному балансу страховой (перестраховочной) организации за период с начала ликвидации до даты составления промежуточного ликвидационного баланса включительно;

4) тарату процесінің басындағы барлық баланс шоттарының талдамалары;
5) тарату процесінің басындағы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының баланстан тыс шоттары бойынша деректер;
6) осы қаулының 16-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған тарату процесінің басындағы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы кредиторларының тiзiмi;
7) осы қаулының 17-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлары мәлімдеген шағым-талаптарды (өтiнiштердi) есепке алу журналы;
8) осы қаулының 18-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының талап етілмеген кредиторлық берешегін есепке алу журналы;
9) осы қаулының 19-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті мүлігін есепке алу журналы;
10) осы қаулының 20-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дебиторлық берешегін есепке алу журналы.
18. Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансына мынадай есептер және құжаттар қоса берiледi:
1) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бухгалтерлік және заң құжаттарын, активтері мен мiндеттемелерiн түгендеу актілерінің көшірмелері;
2) тарату процесінің басындағы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы балансының түпнұсқасы;
3) тарату процесiнің басындағы барлық баланстық шоттары талдамаларының түпнұсқасы;
4) тарату процесiнің басындағы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының баланстан тыс шоттары бойынша деректердің түпнұсқасы;
5) тарату процесінің басындағы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлар тізімі түпнұсқада және көшірмесі бір данада;
6) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлары мәлімдеген шағым-талаптарды (өтiнiштердi) есепке алу журналы түпнұсқада және көшірмесі бір данада;
7) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының талап етілмеген кредиторлық берешегін есепке алу журналы түпнұсқада және көшірмесі бір данада;
8) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті мүлігін есепке алу журналы түпнұсқада және көшірмесі бір данада;
9) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дебиторлық берешегін есепке алу журналы түпнұсқада және көшірмесі бір данада;
10) тарату басталғаннан бастап аралық тарату балансын жасаған күнді қоса алғанда кезеңдегі сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансына айналым-сальдо ведомосi;

11) реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс, составленный по форме в соответствии с приложением 21 к настоящему постановлению для ликвидируемой страховой организации и по форме в соответствии с приложением 22 к настоящему постановлению для ликвидируемой перестраховочной организации, в двух экземплярах (пронумерованный, прошнурованный, скрепленный печатью ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации);
12) отчет по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, составленный по форме в соответствии с приложением 1 к настоящему постановлению;
13) сведения об имеющихся отклонениях данных промежуточного ликвидационного баланса по сравнению с балансом на начало ликвидационного процесса, составленные по форме в соответствии с приложением 23 к настоящему постановлению;
14) пояснительная записка, содержащая следующую информацию:
при принудительной ликвидации - о проведении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 2-1), 2-2), 3), 4), 5), 6), 7), 7-1), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19), 20) пункта 18 Правил принудительной ликвидации страховых (перестраховочных) организаций, утвержденных постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года № 77 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4257) или при добровольной ликвидации - о проведении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 19), 20), 21), 23), 26) пункта 13 Инструкции по добровольной ликвидации страховых (перестраховочных) организаций, утвержденной постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 марта 2012 года № 133 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7662) (далее – первоочередные мероприятия);
об изменениях по активам и обязательствам с начала ликвидации на дату составления промежуточного ликвидационного баланса с указанием причин изменений;
о состоянии дебиторской и кредиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;
о собственном имуществе ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;
об основных проблемах, препятствующих проведению ликвидационного производства.
Оригиналы документов в течение пяти рабочих дней подлежат возврату в ликвидационную комиссию страховой (перестраховочной) организации при принудительной ликвидации – после утверждения, а при добровольной ликвидации - после рассмотрения Комитетом промежуточного ликвидационного баланса.

11) таратылатын сақтандыру ұйымына арналған осы қаулының 21-қосымшасына сәйкес нысан бойынша және таратылатын қайта сақтандыру ұйымына арналған осы қаулының 22-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тiзiлiмi (нөмірленген, тігілген, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мөрімен бекітілген) екі данада;
12) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының баланстан тыс шоттары бойынша есеп;
13) осы қаулының 23-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған аралық тарату балансындағы деректерде тарату процесінің басындағы баланспен салыстырғанда ауытқулардың бар екендiгi туралы мәлiметтер;
14) мынадай ақпараты бар түсіндірме жазба:
мәжбүрлеп тарату кезінде - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы № 77 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4257 тіркелген) бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын мәжбүрлеп тарату туралы ережесiнің 18-тармағының 1), 2), 2-1), 2-2), 3), 4), 5), 6), 7), 7-1), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19), 20) тармақшаларында көзделген іс-шараларды жүргізу туралы немесе ерікті түрде тарату кезінде - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 26 наурыздағы № 133 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7662 тіркелген) бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын ерікті түрде тарату жөніндегі нұсқаулықтың 13-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 19), 20), 21), 23), 26) тармақшаларында көзделген іс-шараларды (бұдан әрі – бірінші кезекті іс-шаралар) жүргізу туралы;
өзгерiстердiң себебін көрсете отырып, тарату басталғаннан бастап аралық тарату балансын жасау күніне активтер мен міндеттемелер бойынша өзгерістер туралы;
таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дебиторлық және кредиторлық берешегінің жай-күйі туралы;
таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті мүлігі туралы;
тарату өндірісін жүргізуге кедергі келтіретін негізгі проблемалары туралы.
Құжаттардың түпнұсқалары бес жұмыс күн ішінде мәжбүрлеп тарату кезінде – Комитет аралық тарату балансын бекіткеннен кейін, ерікті тарату кезінде – оны қарағаннан кейін сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясына қайтарылу тиіс.

19. После составления промежуточного ликвидационного баланса ликвидационная комиссия принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации представляет его с приложениями, указанными в пункте 18 Инструкции, в Комитет для утверждения.
20. После составления промежуточного ликвидационного баланса ликвидационная комиссия добровольно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации представляет его до утверждения общим собранием акционеров с приложениями, указанными в пункте 18 Инструкции, в Комитет для рассмотрения.
21. Комитет в течение тридцати календарных дней утверждает (при принудительной ликвидации) или рассматривает (при добровольной ликвидации) промежуточный ликвидационный баланс и реестр требований кредиторов страховой (перестраховочной) организации.
После утверждения (при принудительной ликвидации) или рассмотрения (при добровольной ликвидации) промежуточного ликвидационного баланса и реестра требований кредиторов страховой (перестраховочной) организации один экземпляр указанных документов подлежит возврату в ликвидационную комиссию, а второй остается в Комитете.
22. Промежуточный ликвидационный баланс принудительно или добровольно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации не подлежит утверждению в случаях:
1) непредставления документов, предусмотренных пунктом 18 Инструкции;
2) несоответствия данных промежуточного ликвидационного баланса данным документов, указанных в пунктах 1718 Инструкции.
В случае не утверждения промежуточного ликвидационного баланса Комитет (при принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации) или общее собрание акционеров страховой (перестраховочной) организации (при добровольной ликвидации страховой (перестраховочной) организации) письменно уведомляют об этом ликвидационную комиссию с указанием причин и срока по устранению выявленных нарушений, недостатков и повторного представления промежуточного ликвидационного баланса в Комитет (при принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации) или общему собранию акционеров страховой (перестраховочной) организации (при добровольной ликвидации страховой (перестраховочной) организации) для утверждения.
Повторное представление промежуточного ликвидационного баланса в Комитет (при принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации) или общему собранию акционеров страховой (перестраховочной) организации (при добровольной ликвидации страховой (перестраховочной) организации) не превышает одного месяца со дня получения ликвидационной комиссией страховой (перестраховочной) организации письменного уведомления о не утверждении промежуточного ликвидационного баланса.

19. Аралық тарату балансы жасалғаннан кейін мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы оны Нұсқаулықтың 18-тармағында көрсетілген тармағындағы қосымшалармен бірге Комитетке бекітуге ұсынады.
20. Аралық тарату балансы жасалғаннан кейін ерiктi таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы оны Нұсқаулықтың 18-тармағында көрсетілген қосымшалармен бірге акционерлердің жалпы жиналысы оны бекіткенге дейін Комитетке қарауға ұсынады.
21. Комитет күнтізбелік отыз күн ішінде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансын және кредиторлар талаптарының тізілімін (мәжбүрлеп тарату кезінде) бекітеді және (ерікті түрде тарату кезінде) қарайды.
Аралық тарату балансын және кредиторлар талаптарының тізілімін бекіткеннен кейін (мәжбүрлеп тарату кезінде) немесе (ерікті түрде тарату кезінде) қарағаннан кейін көрсетілген құжаттардың бір данасы тарату комиссиясына қайтарылу тиіс, ал екінші данасы Комитетте қалады.
22. Мәжбүрлеп немесе ерікті таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансы мынадай жағдайларда бекітілуі тиіс емес:
1) Нұсқаулықтың 18-тармағында көзделген құжаттарды ұсынбаған;
2) аралық тарату балансының деректерін Нұсқаулықтың 17, 18-тармақтарында көрсетілген құжаттардың деректерімен сәйкес келмеген.
Аралық тарату балансы бекiтiлмеген жағдайда Комитет (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп тарату кезінде) немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акционерлерiнiң жалпы жиналысы (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті түрде тарату кезінде) анықталған бұзушылықтарды, кемшіліктерді жою бойынша себептері мен мерзімдерін және аралық тарату балансын Комитетке (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын (мәжбүрлеп тарату кезде) немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акционерлерінің жалпы жиналысына (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті түрде тарату кезде) бекіту үшін қайталап ұсынуды көрсете отырып, бұл туралы тарату комиссиясына жазбаша хабардар етеді.
Комитетке (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп тарату кезінде) немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акционерлерiнiң жалпы жиналысына (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті түрде тарату кезде) аралық тарату балансын қайталап ұсыну сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы аралық тарату балансының бекітілмегені жөніндегі жазбаша хабарламаны алған күннен бастап бір айдан аспайды.

23. Промежуточный ликвидационный баланс и реестр требований кредиторов добровольно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации утверждаются общим собранием акционеров страховой (перестраховочной) организации.
24. Копия утвержденного общим собранием акционеров страховой (перестраховочной) организации промежуточного ликвидационного баланса с приложениями представляется ликвидационной комиссией добровольно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в Комитет в течение пяти рабочих дней с даты его утверждения.
25. Внесение изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов страховой (перестраховочной) организации, включенных в промежуточный ликвидационный баланс, принудительно или добровольно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций оформляется по форме в соответствии с приложением 24 к настоящему постановлению для страховой организации и по форме в соответствии с приложением 25 к настоящему постановлению для перестраховочной организации в течение десяти рабочих дней со дня принятия ликвидационной комиссией решения.
Если изменения и (или) дополнения в реестре требований кредиторов влекут за собой изменения обязательств страховой (перестраховочной) организации перед ее кредиторами, отраженных в утвержденном промежуточном ликвидационном балансе, ликвидационная комиссия одновременно составляет бухгалтерский баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации на дату внесения изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов.
26. Ликвидационная комиссия представляет в Комитет для утверждения (при принудительной ликвидации) или рассмотрения - до утверждения общим собранием акционеров страховой (перестраховочной) организации (при добровольной ликвидации) изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов страховой (перестраховочной) организации, формируемые в двух экземплярах и бухгалтерский баланс, составленный в соответствии с пунктом 25 Инструкции, со следующими документами:
1) пояснительной запиской о причинах внесения изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов с приложением копий документов, удостоверяющих их обоснованность;
2) расшифровками счетов бухгалтерского баланса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации.
Комитет в течение пятнадцати календарных дней утверждает (при принудительной ликвидации) или рассматривает (при добровольной ликвидации) изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов страховой (перестраховочной) организации.
После утверждения (при принудительной ликвидации) или рассмотрения (при добровольной ликвидации) Комитетом изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов страховой (перестраховочной) организации, один экземпляр данного документа подлежит возврату в ликвидационную комиссию, а второй остается в Комитете.

23. Ерiктi таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансы және кредиторлар талаптарының тiзiлiмi сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акционерлерiнiң жалпы жиналысында бекiтiледi.
24. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акционерлерінің жалпы жиналысында бекітілген аралық тарату балансының қосымшаларымен бірге көшірмесі ерiктi таратылған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы Комитетке оны бекіткен күннен бастап бес жұмыс күн ішінде ұсынады.
25. Мәжбүрлеп және ерiктi таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тiзiлiмiне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу сақтандыру ұйымына арналған осы қаулының 24-қосымшасына сәйкес нысан бойынша және қайта сақтандыру ұйымына арналған осы қаулының 25-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тарату комиссиясы шешiмдi қабылдаған күннен бастап он жұмыс күні iшiнде ресiмделедi.
Егер кредиторлар талаптарының тiзiлiмiндегi өзгерістер және (немесе) толықтырулар бекiтiлген аралық тарату балансында көрсетілген сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлар алдындағы мiндеттемелерiнiң өзгеруіне ұшырататын болса, тарату комиссиясы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бухгалтерлік балансын кредиторлар талаптарының тiзiлiмiне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізген күнге жасайды.
26. Тарату комиссиясы Комитетке бекітуге (мәжбүрлеп тарату кезінде) немесе қарауға - (ерікті түрде тарату кезінде) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акционерлерінің жалпы жиналысы бекіткенге дейін екі данада жасалатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлар талаптарының тiзiлiмiне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды және Нұсқаулықтың 25-тармағына сәйкес жасалған бухгалтерлік балансты мынадай құжаттармен қоса береді:
1) кредиторлар талаптарының тiзiлiмiне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу себептері туралы, олардың негiздiлiгiн растайтын құжаттардың көшiрмесi қоса берілген түсiндiрме жазба;
2) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бухгалтерлік балансы шоттарының талдамалары.
Комитет күнтізбелік он бес күн ішінде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлары талаптарының тiзiлiмiне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды бекітеді (мәжбүрлеп тарату кезінде) бекітеді және (ерікті түрде тарату кезінде) қарайды.
Комитет сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды бекіткеннен кейін (мәжбүрлеп тарату кезінде) немесе (ерікті түрде тарату кезінде) қарағаннан кейін көрсетілген құжаттардың бір данасы тарату комиссиясына қайтарылу тиіс, ал екінші данасы Комитетте қалады.

27. Копия утвержденных изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов добровольно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации представляются в Комитет для сведения в течение двух рабочих дней с даты их утверждения общим собранием акционеров страховой (перестраховочной) организации.
4. Отчет о ликвидации
28. По завершению ликвидационного производства ликвидационная комиссия:
1) принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в течение пяти рабочих дней после согласования с Комитетом представляет отчет о ликвидации в суд для утверждения;
2) добровольно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в течение десяти рабочих дней после рассмотрения Комитетом выносит отчет о ликвидации на утверждение общего собрания акционеров.
Комитет в течение тридцати календарных дней со дня поступления отчета о ликвидации согласовывает (при принудительной ликвидации) или рассматривает (при добровольной ликвидации) отчет о ликвидации ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации.
29. Ликвидационная комиссия принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации после представления отчета о ликвидации в суд, ежемесячно представляет в Комитет информацию о ходе его рассмотрения в суде.
30. Отчет о ликвидации страховой (перестраховочной) организации представляется в одном экземпляре в Комитет для согласования (при принудительной ликвидации) или рассмотрения – до утверждения общим собранием акционеров страховой (перестраховочной) организации (при добровольной ликвидации) и содержит следующую информацию:
1) о дате и органе, принявшем решение о ликвидации страховой (перестраховочной) организации;
2) о назначении временной администрации (временного администратора) (при принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации) и создании ликвидационной комиссии, изменении состава ликвидационной комиссии;
3) о выполнении первоочередных мероприятий, в том числе публикации объявлений о ликвидации страховой (перестраховочной) организации в официальных печатных изданиях центрального органа юстиции, составлении и утверждении промежуточного ликвидационного баланса и реестра кредиторов страховой (перестраховочной) организации;
4) о передаче ликвидационной комиссией страхового портфеля одной или нескольким страховым (перестраховочным) организациям на основании договора (договоров);
5) о формировании, утверждении и функционировании комитета кредиторов страховой (перестраховочной) организации;
6) о состоянии активов страховой (перестраховочной) организации на начало процесса ликвидации;

27. Ерiктi таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлар талаптарының тiзiлiмiне бекiтiлген өзгерістер және (немесе) толықтырулардың көшiрмелерi Комитетке оларды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акционерлерінің жалпы жиналысы бекіткен күннен бастап екі жұмыс күні iшiнде мәлімет ретінде берiледi.
4. Тарату туралы есеп
28. Тарату өндiрiсi аяқталғаннан кейін:
1) мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы Комитет келіскеннен кейін бес жұмыс күн ішінде сотқа бекiту үшiн тарату туралы есеп ұсынады;
2) ерiктi таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы Комитет қарағаннан кейін он жұмыс күн ішінде акционерлердің жалпы жиналысына бекіту үшін тарату туралы есеп береді.
Комитет тарату туралы есеп түскен күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату туралы есепті (мәжбүрлеп тарату кезінде) келіседі немесе (ерікті тарату кезінде) қарайды.
29. Мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы тарату туралы есепті сотқа бергеннен кейін, Комитетке ай сайын оның сотта қаралу барысы жөнiндегi ақпаратты ұсынады.
30. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тарату туралы есеп бір данада Комитетке келісу (мәжбүрлеп тарату кезінде) немесе қарау үшін – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акционерлерінің жалпы жиналысы (ерікті тарату кезінде) бекіткенге дейін ұсынылады және онда мынадай ақпарат қамтылады:
1) күні және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тарату туралы шешiмдi қабылдаған органы туралы;
2) уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп тарату кезінде) және тарату комиссиясын құру, тарату комиссиясының құрамын өзгерту туралы;
3) бiрiншi кезектегі, оның iшiнде орталық әділет органының ресми баспасөз басылымдарында сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тарату туралы хабарландыру жариялау, аралық тарату балансын және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторларының тiзiлiмiн жасау және бекіту жөнiндегi іс-шараларды орындау туралы;
4) тарату комиссиясы сақтандыру портфелін шарт (шарттар) негізінде бір немесе бірнеше сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына беру туралы;
5) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлар комитетін құру, бекіту және жұмыс iстеуi туралы;
6) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерiнiң тарату процесінің басында жай-күйі туралы;

7) о проведенных мероприятиях по взысканию дебиторской задолженности с должников страховой (перестраховочной) организации;
8) о проведенных мероприятиях по реализации имущества страховой (перестраховочной) организации;
9) о движении денег по текущему счету и кассе, отсутствии денег на текущем счете ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;
10) об обязательствах страховой (перестраховочной) организации на дату начала процесса ликвидации;
11) о выполнении обязательств перед кредиторами страховой (перестраховочной) организации.
31. К отчету о ликвидации страховой (перестраховочной) организации прилагаются копии документов, подтверждающих проведение ликвидационной комиссией мероприятий по завершению дел страховой (перестраховочной) организации.
32. После согласования при (принудительной ликвидации) или рассмотрения (при добровольной ликвидации) отчета о ликвидации, представленный ликвидационной комиссией экземпляр в течение пяти рабочих дней возвращается в ликвидационную комиссию, в Комитете остается его копия.
5. Ликвидационный баланс
33. Ликвидационный баланс страховой (перестраховочной) организации составляется после проведения ликвидационной комиссией в полном объеме мероприятий по завершению дел страховой (перестраховочной) организации.
34. Ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, составленный в одном экземпляре, по форме в соответствии с приложением 26 к настоящему постановлению, представляется в Комитет для согласования (при принудительной ликвидации) или рассмотрения – до утверждения общим собранием акционеров страховой (перестраховочной) организации (при добровольной ликвидации).
Комитет в течение тридцати календарных дней согласовывает (при принудительной ликвидации) или рассматривает (при добровольной ликвидации) ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации.
После согласования (при принудительной ликвидации) или рассмотрения (при добровольной ликвидации) ликвидационного баланса, представленный ликвидационной комиссией экземпляр в течение пяти рабочих дней возвращается в ликвидационную комиссию, в Комитете остается его копия.
35. Ликвидационный баланс принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации после его согласования с Комитетом в течение пяти рабочих дней представляется ликвидационной комиссией в суд для утверждения.
36. Ликвидационный баланс добровольно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации после его рассмотрения Комитетом в течение десяти рабочих дней утверждается общим собранием акционеров страховой (перестраховочной) организации.

7) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының борышкерлерінен дебиторлық берешекті өндiрiп алу бойынша жүргiзiлген іс-шаралар туралы;
8) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкін сату бойынша жүргiзiлген іс-шаралар туралы;
9) ағымдағы шот және касса бойынша ақшаның қозғалысы, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ағымдағы шотында ақшаның болмауы туралы;
10) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату процесiнің басындағы күнге мiндеттемелерi туралы;
11) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлар алдындағы міндеттемелердің орындалуы туралы.
31. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тарату туралы есепке сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының iсiн аяқтау бойынша іс-шараларды тарату комиссиясының жүргiзгенiн растайтын құжаттардың көшiрмелерi қоса беріледі.
32. Тарату туралы есеп келісілгеннен кейін (мәжбүрлеп тарату кезінде) немесе қаралғаннан кейін (ерікті тарату кезінде) тарату комиссиясы ұсынған данасы бес жұмыс күн ішінде тарату комиссиясына қайтарылады, Комитетте оның көшiрмесi қалады.
5. Тарату балансы
33. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансы тарату комиссиясы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының iсiн аяқтау бойынша іс-шараларды толық көлемде жүргізгеннен кейін жасалады.
34. Осы қаулының 26-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бір данада жасалған таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансы Комитетке келісу (мәжбүрлеп тарату кезінде) немесе қарау үшін – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акционерлерінің жалпы жиналысы (ерікті түрде тарату кезінде) бекіткенге дейін ұсынылады.
Комитет күнтізбелік отыз күн ішінде таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансын (мәжбүрлеп тарату кезінде) келіседі және (ерікті тарату кезінде) қарайды.
Тарату балансы келісілгеннен кейін (мәжбүрлеп тарату кезінде) немесе қаралғаннан кейін (ерікті түрде тарату кезінде) тарату комиссиясы ұсынған данасы бес жұмыс күн ішінде тарату комиссиясына қайтарылады, Комитетте оның көшiрмесi қалады.
35. Мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансын тарату комиссиясы оны Комитетпен келісілгенінен кейін бес жұмыс күн ішінде бекіту үшін сотқа ұсынады.
36. Ерiктi таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансын Комитет қарағаннан кейін он жұмыс күн ішінде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акционерлерiнiң жалпы жиналысында бекiтiледi.

37. Ликвидационная комиссия добровольно и принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации представляет копии утвержденных отчета о ликвидации и ликвидационного баланса в Комитет в сроки, установленные Законом о страховой деятельности.

37. Ерiктi және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы бекітілген тарату туралы есептің және тарату балансының көшiрмелерiн Комитетке Сақтандыру қызметі туралы заңда белгіленген мерзімдерде ұсынады.