Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Государственным учреждением "Управление земельных отношений города Астаны"
Постановление акимата города Астаны от 15 февраля 2012 года № 197-183. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 15 марта 2012 года № 716. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 24 июля 2013 года № 197-1212
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 24.07.2013 № 197-1212.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», от 17 февраля 2010 года № 102 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561» в целях повышения качества предоставления государственных услуг акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить регламенты государственных услуг:
«Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования», согласно приложению 1 к данному постановлению;
«Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)», согласно приложению 2 к данному постановлению;
«Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования», согласно приложению 3 к данному постановлению;
«Оформление и выдача актов на право частной собственности», согласно приложению 4 к данному постановлению.
2. Государственному учреждению «Управление земельных отношений города Астаны» обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) в установленном порядке официальное опубликование настоящего постановления в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Астаны Хорошуна С.М.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким                                       И. Тасмагамбетов
СОГЛАСОВАНО:
Министр транспорта
и коммуникации
Республики Казахстан                       А. Жумагалиев
15 февраля 2012 года
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны
от 15 февраля 2012 года
№ 197-183
Регламент государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право
временного безвозмездного землепользования»

"Астана қаласының Жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі көрсететін мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 15 ақпандағы № 197-183 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2012 жылғы 15 наурызда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 716 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімінің 2013 жылғы 24 шілдедегі № 197-1212 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімінің 24.07.2013 № 197-1212 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы», 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» заңдарына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745, «Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы» 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулыларына сәйкес, мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын арттыру мақсатында, Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Төмендегі мемлекеттік қызметтердің регламенттері бекітілсін:
Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес «Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актілер ресімдеу және беру»;
Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес «Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығын беретін актілер ресімдеу және беру»;
Осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес «Тұрақты жер пайдалану құқығын беретін актілер ресімдеу және беру»;
Осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес «Жеке меншік құқығын беретін актілер ресімдеу және беру».
2. «Астана қаласының Жер қатынастары басқармасы» мемлекеттік мекемесі:
1) осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулының белгіленген тәртіпте бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің бірінші орынбасары С.М. Хорошунға жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми түрде жарияланғаннан кейін 10 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Әкім                                       И. Тасмағамбетов
КЕЛІСІЛДІ:
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі           А. Жұмағалиев
2012 жылғы 15 ақпанда
Астана қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 15 ақпандағы
№ 197-183 қаулысының
1-қосымшасы
«Уақытша өтеуcіз жер пайдалану құқығын беретін актілер ресімдеу және беру»
мемлекеттік қызмет регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте используются следующие основные понятия:
идентификационный документ на земельный участок - документ, содержащий идентификационные характеристики земельного участка, необходимые для целей ведения земельного, правового и градостроительного кадастров;
правоустанавливающий документ на земельный участок - документ, подтверждающий наступление юридических фактов (юридических составов), на основании которых возникают, изменяются или прекращаются права на земельный участок, в том числе договоры, решения судов, правовые акты исполнительных органов, свидетельство о праве на наследство, передаточный акт или разделительный баланс при реорганизации негосударственных юридических лиц, владеющих земельным участком на праве собственности или выкупивших право временного возмездного землепользования (аренды);
право землепользования - право лица владеть и пользоваться земельным участком, находящимся в государственной собственности, бессрочно (постоянное землепользование) или в течение определенного срока (временное землепользование) на возмездной и (или) безвозмездной основе;
решения местных исполнительных органов - правовые акты местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения о предоставлении права на земельный участок;
земельный участок - выделенная в замкнутых границах часть земли, закрепляемая в установленном настоящим Кодексом порядке за субъектами земельных отношений;
уполномоченный орган по земельным отношениям - структурное подразделение местных исполнительных органов области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения, осуществляющее функции в области земельных отношений области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения;
центральный уполномоченный орган по управлению земельными ресурсами - государственный орган, осуществляющий регулирование в области земельных отношений (далее - центральный уполномоченный орган);
специализированное предприятие - специализированное республиканское государственное предприятие, ведущее государственный земельный кадастр, по отношению к которому центральный уполномоченный орган является органом государственного управления;
СФЕ – структурно-функциональные единицы: ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
ИС ЦОН – информационная система для Центров обслуживания населения.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы Регламентте келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты - жер, құқықтық және қала құрылысы кадастрларын жүргізу мақсатында қажетті, жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамаларын қамтитын құжат;
жер учаскесіне құқық белгілейтін құжат - осылардың негізінде жер учаскесіне құқықтар туындайтын, өзгертілетін немесе тоқтатылатын заңдық фактілердің (заңдық құрамдарының) басталғанын растайтын құжат, оның ішінде шарттар, соттардың шешімдері, атқарушы органдардың құқықтық актілері, мұрагерлікке құқық туралы куәлік, меншік құқығымен жер учаскесіне иеленген немесе уақытша өтеулі жер пайдалану (жалдау) құқығын сатып алған мемлекеттік емес заңды тұлғаларды қайта ұйымдастыру кезіндегі табыстау актісі немесе бөлу балансы;
жер пайдалану құқығы - тұлғаның мемлекеттік меншіктегі жер учаскесін өтеулі және (немесе) өтеусіз негізде шектеусіз мерзімге (тұрақты жер пайдалану) немесе белгілі бір мерзім ішінде (уақытша жер пайдалану) иелену және пайдалану құқығы;
жергілікті атқарушы органдардың шешімдері - облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының жер учаскесіне құқық беру туралы құқықтық актілері;
жер учаскесі - осы Кодексте белгіленген тәртіппен жер қатынастары субъектілеріне бекітіліп берілетін, тұйық шекара ішінде бөлінген жер бөлігі;
жер қатынастары жөніндегі уәкілетті орган - жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшесі;
жер ресурстарын басқару жөніндегі орталық уәкілетті орган - жер қатынастары саласындағы реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган (бұдан әрі - орталық уәкілетті орган);
мамандандырылған кәсіпорын - мемлекеттік жер кадастрын жүргізетін мамандандырылған республикалық мемлекеттік кәсіпорын, орталық уәкілетті орган оларға қатысты мемлекеттік басқару органы болып табылады;
ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер: уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері;
ХҚО АЖ – Халыққа қызмет көрсету орталықтары үшін ақпараттық жүйесі.

2. Общие положения
2. Настоящий Регламент «Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования» (далее - Регламент) определяет процедуру оформления и выдачи актов на право временного безвозмездного землепользования на земельный участок (далее - государственная услуга).
Настоящий Регламент устанавливает требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги «Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, расположенным по адресу: г. Астана, ул. Желтоксан, 43 с участием специализированного предприятия, расположенным по адресу: г. Астана, ул. Желтоксан, 25, которое изготавливает акт на право временного безвозмездного землепользования на земельный участок, только при наличии у потребителя правоустанавливающего документа на земельный участок (контактные данные указаны в приложении 1 настоящего регламента).
Государственная услуга оказывается на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через Центры обслуживания населения (далее – Центр), указанных по адресу согласно приложению 2 настоящего регламента.
4. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 36пункта 9 статьи 43, статьи 152 Земельного кодекса Республики Казахстан и подпункта 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2006 года № 511 «Об утверждении форм идентификационных документов на земельный участок, внесении изменений и дополнений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан», пункта 72 постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», подпункта 3 пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561», пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 «О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан».
6. Формой завершения оказываемой государственной услуги является оформление и выдача на бумажном носителе акта на право временного безвозмездного землепользования на земельный участок или его дубликата, указанном в приложении 10 настоящего регламента, или мотивированного отказа в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.

2. Жалпы ережелер
2. Осы «Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiлердi ресiмдеу және беру» регламенті (бұдан әрі - Регламент) жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актілерді ресімдеу және беру шарасын (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) айқындайды.
Осы Регламент «Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiлердi ресiмдеу және беру» мемлекеттік қызметі стандартының сақталуын қамтамасыз ету талаптарын белгілейді.
3. Мемлекеттiк қызметтi, тұтынушыда жер учаскесiне құқық белгілейтін құжат болған жағдайда ғана, жер учаскесiне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін акт дайындайтын, Астана қаласы, Желтоқсан көшесі, 25 мекен-жайында орналасқан, мамандандырылған кәсiпорынның қатысуымен, Астана қаласы, Желтоқсан көшесі, 43 мекен-жайында орналасқан уәкiлеттi орган көрсетедi (байланыс деректері осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген).
Мемлекеттiк қызмет жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша баламалы негiзде тiзбесi осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетiлген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi – Орталық) арқылы көрсетiледi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасы Жер кодексiнiң 36-бабы, 43-бабының 9-тармағы152-бабы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң «Жер учаскесіне сәйкестендіру құжаттарының нысандарын бекіту, Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және кейбір шешімдердің күші жойылды деп тану туралы» 2006 жылғы 6 маусымдағы № 511 қаулысы 1-тармағының 1-тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысының 72-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы» 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысы 1-тармағының 3-тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы» 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 қаулысының 2-тармағы негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны, осы регламенттің 10-қосымшасында көрсетілген, жер учаскесiне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiні немесе оның телнұсқасын, немесе бас тарту себебi жазбаша көрсетiлген қызмет көрсетуден уәжделген бас тартуды ресімдеу және қағаз тасымалдағышта беру болып табылады.

7. Государственная услуга оказывается с участием специализированного предприятия ДГП «АстанагорНПЦзем» в части оформления акта на право временного безвозмездного землепользования.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе с предоставлением в уполномоченный орган или Центр документа (квитанции) об уплате услуг за изготовление акта на право временного безвозмездного землепользования.
Оплата за изготовление акта на право временного безвозмездного землепользования производится наличными или безналичным способом через банки второго уровня на расчетный счет специализированного предприятия либо в кассах здания специализированного предприятия, которыми выдается платежный документ, подтверждающий размер и дату оплаты, в размере, согласно приложению 3 настоящего Регламента.
Государственная услуга по выдаче акта на право временного безвозмездного землепользования на земельный участок уполномоченным органом оказывается бесплатно и заключается в проведении юридической экспертизы и утверждении акта.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Государственная услуга предоставляется:
при обращении в уполномоченный орган:
пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
при обращении в Центр:
шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед, для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9.00 до 19.00 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов. Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается на стендах в местах оказания государственной услуги, на интернет-ресурсе уполномоченного органа.
10. Заявление с приложением всех необходимых документов сдается ответственному сотруднику уполномоченного органа.
В Центре прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра который принимает документы.
11. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги, с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента – 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования в течение 4 рабочих дней;

7. Мемлекеттiк қызметтің уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiлердi ресiмдеу бөлігі мамандандырылған кәсіпорын «Астанақалажер ҒӨО» ЕМК қатысуымен көрсетіледі.
8. Мемлекеттiк қызмет ақылы негiзде көрсетiледi, уәкiлеттi органға немесе Орталыққа уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiнi дайындағаны үшiн қызмет ақысын төлегенi туралы құжатты (түбiртектi) бередi.
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiнi дайындау үшiн ақы төлеу қолма-қол немесе қолма-қол емес тәсiлмен екiншi деңгейдегi банктер арқылы мамандандырылған кәсiпорынның есеп шотына не мамандандырылған кәсiпорынның кассасында жүргiзiледi, олар, осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мөлшерде, төлемнiң мөлшерi мен уақытын растайтын төлем құжатын бередi.
Уәкілетті орган жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін акті беру бойынша мемлекеттік қызметті тегін көрсетеді және заңдық сараптама жүргізумен және актіні бекітумен қорытындыланады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
9. Мемлекеттiк қызмет:
уәкiлеттi органға өтініш білдірген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен жүзеге асырылады;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты жұмыс күні, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9-00-ден сағат 20-00-ге дейін көрсетіледі, филиалдар мен өкілдіктер үшін сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден сағат 19-00-ге дейінгі жұмыс кестесі белгіленеді. Қабылдау, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, «электронды» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету орындарындағы стендiлерде, уәкiлеттi органның интернет-ресурсында орналастырылады.
10. Өтініш барлық тиісті құжаттарымен бірге орналасқан жері бойынша уәкілетті органның жауапты қызметкеріне тапсырылады.
Орталықта құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаты және орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ құжатты қабылдаған Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
11. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) тұтынушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi – 6 жұмыс күнi, уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiнiң телнұсқасын берген кезде 4 жұмыс күнi ішінде;

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
Для создания благоприятных условий для предоставления услуги возможна регистрация посредством выдачи талонов автоматизированными системами и оснащения залов ожидания с соответствующими стойками электронными информационными табло.
12. Сроки ограничений по времени при обращении в уполномоченный орган, специализированное предприятие или Центр:
срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов - 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования на земельный участок в течение 4 рабочих дней со дня поступления необходимых документов в уполномоченный орган (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 30 минут;
время ожидания в очереди при получении документов - не более 30 минут.
13. Государственная услуга будет приостановлена по следующим основаниям:
1) наличие судебных решений по данному земельному участку, либо наличие уведомления о ведущемся судебном разбирательстве;
2) наличие акта прокурорского надзора, до устранения нарушения норм законодательства;
3) наличие нескольких заявлений в отношений оформления прав на один и тот же участок или при выявлении в процессе оформления прав других пользователей этого земельного участка.
4) при невыполнении условий выдачи акта на право временного безвозмездного землепользования на земельный участок, то есть не явка лично уполномоченного представителя при не предоставлении им документа, удостоверяющего полномочия представителя, расписки и документа, удостоверяющего личность уполномоченного представителя.
Сведения о приостановлении оформления прав на земельные участки заносятся в книгу регистрации и учета. Потребителю направляется письменное уведомление с указанием документа, на основании которого приостановлено оформление акта на право временного безвозмездного землепользования и сроков приостановления, с указанием последующих действий потребителя для устранения причин приостановления оформления согласно приложению 4 настоящего регламента.
14. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
І вариант (приложение 5 настоящего регламента).

2) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде кезекте күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қолайлы жағдай жасау үшін күту залындағы арнайы жабдықталған ақпараттық электронды табло бағанымен талондар берудің автоматтандырылған жүйесі арқылы тіркелуі мүмкін.
12. Уәкілетті органға, мамандандырылған кәсіпорынға немесе Орталыққа өтініш білдірген кезде уақыт бойынша шектеулер мерзімі:
тұтынушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi – 6 жұмыс күнi, жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiнiң телнұсқасын берген кезде уәкілетті органға қажетті құжаттар келіп түскен күннен бастап 4 жұмыс күнi ішінде (құжаттарды қабылдау күні және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
құжаттарды тапсыру кезiнде кезекте күту уақыты 30 минуттан аспайды;
құжаттарды алу кезiнде кезекте күту уақыты 30 минуттан аспайды.
13. Мемлекеттiк қызмет мынадай негiздер бойынша тоқтатылады:
1) аталған жер учаскесi бойынша сот шешiмдерiнiң болуы не сот қарауы жүрiп жатқаны туралы хабарламаның болуы;
2) заңнама нормаларының бұзылуы жойылғанға дейiн прокурорлық қадағалау актiсiнiң болуы;
3) бiр учаскеге құқықты ресiмдеуге қатысты бiрнеше өтiнiштiң болуы немесе құқықты ресiмдеу үдерiсiнде осы жер учаскесiнiң басқа да пайдаланушылары анықталған кезде;
4) жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актіні беру шарты орындалмаған жағдайда, яғни жеке уәкілетті өкілдің өзіне құжатты, өкілетті өкілді куәландыратын қолхатты және уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжатты ұсынбаған жағдайда.
Жер учаскелерiне құқықтарды ресiмдеудi тоқтата тұру туралы мәлiметтер тiркеу және есепке алу кiтабына енгiзiледi. Тұтынушыға уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiнi рәсiмдеудi тоқтата тұруға негiз болған құжатты және тоқтата тұру мерзiмдерiн көрсете отырып, ресiмдеудi тоқтата тұру себептерiн жою үшiн тұтынушының кейiнгi iс-қимылын көрсете отырып осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес жазбаша хабарлама жолданады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет қорытындысын берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
І нұсқа (осы регламенттің 5-қосымшасы).

1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) ответственный специалист отдела уполномоченного органа принимает пакет документов, регистрирует их в журнале регистрации и выдает подтверждение о получении документов;
3) подготавливает запрос и направляет в ДГП «АстанагорНПЦзем»;
4) ответственный специалист ДГП «АстанагорНПЦзем» принимает документы, регистрирует в журнале, оформляет акт на право временного безвозмездного землепользования, согласовывает его с директором ДГП «АстанагорНПЦзем» и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для приостановления или в отказе государственной услуги уведомляет уполномоченный орган.
5) руководитель уполномоченного органа подписывает акт на право временного безвозмездного землепользования и отписывает ответственному специалисту;
6) Ответственный специалист отдела уполномоченного органа принимает, регистрирует акт на право временного безвозмездного землепользования и выдает заявителю (потребителю).
ІІ вариант (приложение 6 настоящего регламента).
1) потребитель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, принимает документы, выдает подтверждение о получении документов, фиксирует при помощи Сканера штрихкода и направляет в уполномоченный орган;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
4) руководитель уполномоченного органа отписывает заявление с приложенными документами ответственному специалисту уполномоченного органа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа принимает и регистрирует документы, затем подготавливает запрос в ДГП «АстанагорНПЦзем» и отправляет его;
6) ответственный специалист ДГП «АстанагорНПЦзем» принимает документы, регистрирует в журнале, оформляет акт на право временного безвозмездного землепользования, согласовывает его с директором ДГП «АстанагорНПЦзем» и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для приостановления или в отказе государственной услуги уведомляет уполномоченный орган.
7) руководитель уполномоченного органа подписывает акт на право временного безвозмездного землепользования либо уведомление о приостановлении или отказе в предоставлении государственной услуги и отписывает ответственному специалисту уполномоченного органа;
8) ответственный специалист уполномоченного органа регистрирует акт на право временного безвозмездного землепользования, фиксирует в ИС ЦОН (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и направляет в Центр.

1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) Уәкілетті органның жауапты қызметкері құжаттар топтамасын қабылдайды, оларды тіркеу журналында тіркейді және құжаттарды алғандығы туралы растама береді;
3) сұрату дайындайды және «АстанақалажерҒӨО» ЕМК-на жолдайды;
4) «АстанақалажерҒӨО» ЕМК жауапты қызметкері құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді, уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiнi ресiмдейді, оны «АстанақалажерҒӨО» ЕМК директорымен келіседі және уәкілетті органға жолдайды. Егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе кері қайтаруға негіз болса, уәкілетті органды хабардар етеді.
5) уәкілетті органның басшысы уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiлерiне қол қояды және жауапты қызметкерге жолдайды;
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiнi қабылдайды, тіркейді және өтініш иесіне (тұтынушыға) береді.
ІІ нұсқа (осы регламенттің 6-қосымшасы).
1) Тұтынушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталықтың инспекторы өтінішті тіркеуден өткізеді, құжаттарды қабылдайды, құжаттарды қабылдағандығы туралы растама береді, Штрихкод сканерінің көмегімен белгілейді және уәкілетті органға жолдайды;
3) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері Орталықтың ақпараттық жүйесінде (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) белгілейді және алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және басшының қарауына береді;
4) уәкілетті органның басшысы өтінішті қоса берілген құжаттармен бірге уәкілетті органның жауапты маманына жазып жібереді;
5) уәкілетті органның жауапты маманы құжаттарды қабылдайды және тіркейді, сосын «АстанақалажерҒӨО» ЕМК-на сұрату әзірлейді және оны жөнелтеді;
6) «АстанақалажерҒӨО» ЕМК жауапты маманы құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді, уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiнi ресiмдейді, оны «АстанақалажерҒӨО» ЕМК директорымен келіседі және уәкілетті органға жолдайды. Егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе кері қайтаруға негіз болса, уәкілетті органды хабардар етеді.
7) уәкілетті органның басшысы уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актіге немесе мемлекеттік қызмет беруді тоқтату немесе одан бас тарту туралы хабарламаға қол қояды және уәкілетті органның жауапты қызметкеріне жолдайды;
8) уәкілетті органның жауапты маманы уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актіні тіркейді, ХҚО АЖ-нде (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) белгілейді және Орталыққа жолдайды.

9) при приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
10) Центр выдает заявителю (потребителю) акт на право временного безвозмездного землепользования, либо уведомление или мотивированный отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. Уполномоченным органом или Центром потребителю выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 15 настоящего регламента, с указанием согласно приложению 7 настоящего регламента:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
16. Для выдачи акта на право временного безвозмездного землепользования или дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования необходимо предоставление в уполномоченный орган или Центр следующих документов:
1) при предоставлении государством права временного безвозмездного землепользования:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право временного безвозмездного землепользования, согласно приложению 8 настоящего регламента;
копия выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права временного безвозмездного землепользования;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
при наличии землеустроительного проекта размещения земельных участков на площадку для отвода под индивидуальное жилищное строительство представляется часть землеустроительного проекта на конкретный земельный участок и материалы по установлению его границ на местности, выдаваемые организацией, выполнившие указанные работы;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право временного безвозмездного землепользования;
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право временного безвозмездного землепользования, согласно приложению 8 настоящего регламента;
копия выписки из решения местного исполнительного органа об изменении идентификационных характеристик на ранее предоставленный земельный участок на праве временного безвозмездного землепользования и/или иного документа, подтверждающего изменение идентификационных характеристик земельного участка;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право временного безвозмездного землепользования;
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.

9) уәкілетті органнан мемлекеттік қызметтің дайын қорытындысын қабылдау кезінде, Орталық түскен құжаттарды Штрихкод сканерінің көмегімен белгілейді;
10) Орталық өтініш иесіне (тұтынушыға) уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін акт, не болмаса хабарлама немесе уәжделген бас тарту береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
15. Уәкiлеттi орган немесе Орталық тұтынушыға осы регламенттің 15-тармағында көрсетiлген құжаттарды қабылдағандығы туралы қолхат бередi, онда осы регламенттің 7-қосымшасына сәйкес:
1) сұратудың нөмiрi және қабылданған күнi;
2) сұратылған мемлекеттiк қызмет түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күнi (уақыты) және орны;
5) мемлекеттiк қызмет көрсетуге өтiнiштi қабылдаған адамның тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
16. Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiнi немесе уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiнiң телнұсқасын беру үшiн уәкiлеттi органға немесе Орталыққа мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) мемлекет уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын берген кезде:
уәкiлеттi органға, осы регламенттің 8-қосымшасына сәйкес, уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беру туралы шешiмiнен үзiндiнің көшiрмесі;
жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың және уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының көшiрмелерi;
жеке тұрғын үй құрылысы үшін бөлуге арналған алаңда жер учаскелерін орналастырудың жерге орналастыру жобасы болған жағдайда, көрсетiлген жұмыстарды орындаған ұйым беретiн, нақты жер учаскесiне арналған жерге орналастыру жобасының бiр бөлiгi және оның жергiлiктi жердегi шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдар;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiнi дайындау қызметі үшiн ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының тұлғасын куәландыратын құжаттың көшірмесі, не болмаса тұтынушының атынан сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.
2) жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
уәкiлеттi органға, осы регламенттің 8-қосымшасына сәйкес, уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның бұрын уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына берiлген жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамаларын өзгерту туралы шешiмiнен үзiндiнiң және/немесе жер учаскесінің сәйкестендiру сипаттамаларының өзгергендiгiн растайтын өзге құжаттың көшiрмесi;
жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың және уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiнi дайындау қызметі үшiн ақы төленгендігi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi, не болмаса тұтынушының атынан сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.

3) при выдаче дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования:
заявление в уполномоченный орган на выдачу дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования на земельный участок, согласно приложению 8 настоящего регламента;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования;
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица;
экземпляр местной областной газеты по месту нахождения земельного участка с опубликованным объявлением о признании подлинника акта на право временного безвозмездного землепользования недействительным.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
17. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган и центр обеспечивают сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) согласно приложению 9 настоящего регламента.
19. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, согласно приложению 9 настоящего регламента.
Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе, на стендах в местах оказания государственной услуги. Перечень Центров указан в приложении 2 настоящего регламента.
График работы и приема начальника уполномоченного органа и директора Центра определяется в соответствии с графиками их работы.
Контактные телефоны, адрес, в том числе электронные, уполномоченного органа, специализированного предприятия и Центра указаны в приложениях 12 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
20. За нарушение срока выдачи разрешительного документа предусматривается дисциплинарная ответственность лиц, выдающих разрешительные документы, а также их руководителей.
Контроль за соблюдением срока и последовательности действий по выдаче разрешительного документа осуществляет главный специалист отдела земельного кадастра уполномоченного органа, расположенного по адресу: г. Астана, ул. Желтоксан, 43, каб № 205, тел. 8 (7172) 31-61-58.
21. Ответственное лицо, выдающее разрешительный документ несет персональную ответственность за:
соблюдение сроков и порядка приема, рассмотрения и выдачи разрешительного документа;
своевременное согласование с заинтересованными государственными органами и организациями;
правильность оформления разрешительного документа.
Приложение 1
регламента государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
временного безвозмездного землепользования"
Контактные данные уполномоченного органа
и специализированного предприятия по оказанию
государственных услуг по оформлению и выдаче актов
на землю города Астаны
Наименование
уполномоченного органа и
специализированного
предприятия
осуществляющие функции
по оказанию
государственных услуг в
области земельных
отношений
Месторасположение,
адрес,
электронный адрес
Ответ-
ственное
лицо за
оказание
государ-
ственной
услуги
Контактный
телефон
График
работы
1
2
3
4
5
Государственное
учреждение
"Управление
земельных отношений
города Астаны"
город Астана,
улица Желтоксан, 43,
uzo.astana.kz
Начальник
управления

3) уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiнiң телнұсқасын беру кезiнде:
уәкiлеттi органға, осы регламенттің 8-қосымшасына сәйкес, жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiнің телнұсқасын беруге өтiнiш;
уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiнiң телнұсқасын дайындау қызметі үшiн ақы төленгендігi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi, не болмаса тұтынушының атынан сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша жергiлiктi облыстық газеттiң уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiнiң түпнұсқасын жарамсыз деп тану туралы хабарландыру жарияланған данасы.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.
17. Ақпараттық қауіпсіздік талаптары: уәкілетті орган және орталық тұтынушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының cақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
18. Осы регламенттің 9-қосымшасы бойынша, әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (шаралардың) орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттер (шаралар) реттілігінің және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы.
19. Осы регламенттің 9-қосымшасы бойынша, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сұлбалар.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат интернет-ресурста, мемлекеттік қызмет көрсету орындарындағы стенділерде орналастырылады. Орталықтардың тізбесі осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
Уәкілетті органның бастығы мен Орталық директорының жұмыс және қабылдау кестесі олардың жұмыс кестелеріне сәйкес айқындалады.
Уәкілетті органның, мамандандырылған кәсіпорынның және Орталықтың байланыс телефондары, мекен-жайлары, оның ішінде электрондық мекен-жайы, осы регламенттің 12-қосымшаларында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
20. Рұқсат беруші құжатты беру мерзімін бұзғандығы үшін рұқсат беруші құжатты беруші тұлғаларға, сондай-ақ олардың басшыларына тәртіптік жауапкершілік көзделген.
Рұқсат беруші құжатты беру бойынша іс әрекет реттілігінің және мерзімінің сақталуын бақылауды Астана қаласы, Желтоқсан көшесі, 43, № 205 каб мекен-жайында орналасқан (тел. 8 (7172) 31-61-58) уәкілетті органның жер кадастры бөлімінің бас маманы жүзеге асырады.
21. Рұқсат беруші құжатты беруші жауапты тұлға:
рұқсат беруші құжатты қабылдау, қарастыру және беру тәртібін және мерзімін сақтауға;
мүдделі мемлекеттік органдармен және мекемелермен уақытылы келісуге;
рұқсат беруші құжаттың дұрыс ресімделуіне жеке жауапкершілік алады.
«Уақытша өтеусіз жер пайдалану
құқығын беретін актiлер ресiмдеу және
беру» мемлекеттiк қызмет регламентінің
1-қосымшасы
Астана қаласының жеріне актілер ресімдеу және беру бойынша мемлекеттiк қызмет көрсету жөнiндегi уәкiлеттi органның және мамандандырылған кәсіпорынның байланыс деректері
Жер қатынастары саласында мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын уәкілетті органның және мамандандырылған кәсіпорынның атауы
Орналасқан жерi, мекен-жайы, электрондық адресі
Мемлекеттiк қызметтi көрсетуге жауапты тұлға
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
«Астана қаласының Жер қатынастары басқармасы» мемлекеттiк мекемесi
Астана қаласы, Желтоқсан көшесі, 43, uzo.astana.kz
Басқарма бастығы

8-717-2
31-61-59,
ф. 31-56-01
Ежедневно
с 9.00 часов
до 18.00
часов, с
обеденным
перерывом с
13.00 часов
до 14.00
часов, кроме
выходных
(суббота,
воскресенье)
и
праздничных
дней
Дочернее
государственное
предприятие
"АстанагорНПЦзем"
город Астана,
улица Желтоксан, 25,
ast_21-@aisgzk.kz
Директор
8-717-2
32-16-32
Приложение 2
регламента государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
временного безвозмездного землепользования"
Перечень
центров обслуживания населения города Астаны
п/п
Центры обслуживания
населения (ЦОН).
Месторасположение
Контактный
телефон
График работы
1
2
3
4
5
1.
Филиал РГП «Центр
обслуживания
населения по городу
Астана»
г. Астана, Республика 12/2
8 (7172) 57-07-71
приемная 57-07-72
Ежедневно с
9.00 часов до
20.00 часов
без перерыва,
кроме
выходных
(суббота,
воскресенье)
и праздничных
дней.
2.
Отдел по
Алматинскому району
г. Астана, ул. Мирзояна
д. 25
8 (7172) 61-85-00
3.
Отделение № 1
г. Астана, пр. Республики
д. 12/2
8 (7172) 32-80-10
4.
Отделение № 2
г. Астана, ул. Абая д. 53
8 (7172) 21-10-27
5.
Отделение № 3
г.Астана, пос.
Железнодорожный,
ул. Актасты д. 20
8 (7172) 94-71-80
6.
Отдел по
Сарыаркинскому
району
г. Астана,
пр. Республики д. 43
8 (7172) 32-46-97
7.
Отделение
«Тлендиева»
г. Астана,
пр. Богенбая д. 6а
8 (7172) 94-99-96
8.
Отделение «Ақжайық»
г. Астана,
ул. Есенберлина 16/2
(в здании АО «Темірбанк»)
8 (7172) 59-28-21
9.
Отделение
«Өндіріс»
г. Астана,
ул. Кеменгерұлы 6/1
8 (7172) 30-40-70
10.
Отделение
«Кенесары»
г. Астана,
пр. Сарыарка д.12
(в здании АО «БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
11.
Отделение «Жеңіс»
г. Астана, пр. Жеңіс д. 34
8 (7172) 31-70-37
12.
Отдел по Есильскому
району
г. Астана, ул. Сауран 7
8 (7172) 50-14-71
13.
Отделение
«Байтерек»
г. Астана, района Есиль,
ул. Достык, дом № 12,
ВП-33
8 (7172) 49-46-87
14.
Отделение «Азия
парк»
г. Астана, район Есиль,
проспект Кабанбай батыра,
21
8 (7172) 44-61-33
15.
Отделение
«Аэропорт»
г. Астана, район Есиль,
Аэропорт ОПС 14;
14 км от г. Астана
8 (7172) 28-64-28
16.
Отделение «Астана –
новый город»
г. Астана, район Есиль,
ул. Сауран, 1, на 6 этаже
8 (7172) 28-43-77
17.
Отделение
«Электронный
налогоплательщик»
г. Астана, район Есиль,
пр. Туран, 19/1, на 1 этаже
8 (7172) 67-81-60
Приложение 3
регламента государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
временного безвозмездного землепользования"
Стоимость работ по изготовлению идентификационных документов
на земельные участки исчисляются исходя из размера месячного
расчетного показателя, установленного на соответствующий
финансовый год законом о республиканском бюджете
(далее - МРП), и составляют:
Наименование
субъектов
Площадь
земельного
участка,
гектар (га)
Стоимость работ
МРП
коэффициент повышения
стоимости работ в
зависимости от площади
земельного участка
Физические лица
для ведения:
садоводства и
дачного
строительства
1,9
индивидуального
жилищного
строительства
1,9
личного подсобного
хозяйства
1,9
гаражи
1,9
Крестьянские
и фермерские
хозяйства
до 50
3,2

8-717-2
31-61-59,
ф. 31-56-01
Демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағ. 9.00 бастап сағ. 18.00 дейін, түскі үзіліс сағ. 13.00 бастап сағ. 14.00 дейін
«АстанақалажерҒӨО» еншілес мемлекеттiк кәсіпорны
Астана қаласы, Желтоқсан көшесi, 25, ast_21-@aisgzk.kz
Директор
8-717-2
32-16-32
«Уақытша өтеусіз жер пайдалану
құқығын беретін актiлер ресiмдеу және
беру» мемлекеттiк қызмет регламентінің
2-қосымшасы
Астана қаласының халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
Р/с №
Халыққа қызмет көрсету орталықтары (ХҚО)
Орналасқан жерi
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1.
«Астана қаласы бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 57-07-71 қабылдау бөлмесі 57-07-72
Демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағ. 9.00 бастап сағ. 20.00 дейін, үзіліссіз
2.
Алматы ауданы бойынша бөлімі
Астана қаласы, Мирзоян көшесi, 25-үй
8 (7172) 61-85-00
3.
№ 1 бөлімше
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 32-80-10
4.
№ 2 бөлімше
Астана қаласы, Абай даңғылы, 53-үй
8 (7172) 21-10-27
5.
№ 3 бөлімше
Астана қаласы, Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі, 20-үй
8 (7172) 94-71-80
6.
Сарыарқа ауданы бойынша бөлімі
Астана қаласы, Республика даңғылы, 43-үй
8 (7172) 32-46-97
7.
«Тілендиев» бөлімшесі
Астана қаласы, Бөгенбай даңғылы, 6а-үй
8 (7172) 94-99-96
8.
«Ақжайық» бөлімшесі
Астана қаласы, І. Есенберлин көшесі, 16/2-үй («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-21
9.
«Өндіріс» бөлімшесі
Астана қаласы, Қ.Кемеңгерұлы көшесі, 6/1-үй
8 (7172) 30-40-70
10.
«Кенесары» бөлімшесі
Астана қаласы, Сарыарқа даңғылы, 12-үй («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
11.
«Жеңіс» бөлімшесі
Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 34-үй
8 (7172) 31-70-37
12.
Есіл ауданы бойынша бөлімі
Астана қаласы, Сауран көшесi, 7-үй
8 (7172) 50-14-71
13.
«Бәйтерек» бөлімшесі
Астана қаласы, Есіл ауданы, Достық көшесі, № 12 үй, ҚСҚ-33
8 (7172) 49-46-87
14.
«Азия парк» бөлімшесі
Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 21-үй
8 (7172) 44-61-33
15.
«Әуежай» бөлімшесі
Астана қаласы, Есіл ауданы, Әуежай ОПС 14; Астана қаласынан 14 шақырым
8 (7172) 28-64-28
16.
«Астана – жаңа қала» бөлімшесі
Астана қаласы, Есіл ауданы, Сауран көшесі, 1-үй, 6-қабат
8 (7172) 28-43-77
17.
«Электрондық салық төлеуші» бөлімшесі
Астана қаласы, Есіл ауданы, Тұран даңғылы, 19/1-үй, 1-қабат
8 (7172) 67-81-60
«Уақытша өтеусіз жер пайдалану
құқығын беретін актiлер ресiмдеу және
беру» мемлекеттiк қызмет регламентінің
3-қосымшасы
Жер учаскелеріне сәйкестендіру құжаттарын әзірлеу жұмыстарының құны тиісті қаржылық жылға республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің (бұдан әрі - АЕК) мөлшеріне қарай есептеледі және төмендегіні құрайды:
Субъектілердің атауы
Жер учаскесінің ауданы, гектар (га)
Жұмыстардың құны
АЕК
жер учаскесінің ауданына қарай жұмыстардың құнын арттыру коэффициенті
Жеке тұлғалар:
бағбандық және саяжай құрылысын жүргізу үшін
1,9
жеке тұрғын үй құрылысы үшін
1,9
жеке қосалқы шаруашылық үшін
1,9
гараждар
1,9
Шаруа және фермерлік қожалықтар
50 дейін
3,2

до 100 га - 1,1;
до 500 га - 1,2;
до 1000 га - 1,3;
свыше 1000 га - 1,4
Юридические лица,
субъекты
малого
предпринимательства
до 0,5
3,2
до 1 га - 1,1;
до 10 га - 1,2;
до 50 га - 1,3;
свыше 50 га - 1,4
Собственники
помещений
(участники
кондоминиума)
до 1
5,2
до 1,5 га - 1,1;
до 2,0 га - 1,2;
до 2,5 га - 1,3;
свыше 2,5 га - 1,4
Приложение 4
регламента государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
временного безвозмездного землепользования"
________________________________
________________________________
________________________________
(кому адресуется)
Уведомление
Доводим до сведения о приостановлении оформления прав
на земельные участки на основании ________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(указать причину отказа)
Вам необходимо явиться в уполномоченный орган для получения консультации.
Руководитель
уполномоченного органа ________________________
(подпись)
Приложение 5
регламента государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
временного безвозмездного землепользования"
Схема функционального взаимодействия (вариант І)
Приложение 6
регламента государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
временного безвозмездного землепользования"
Схема функционального взаимодействия (вариант ІІ)
Приложение 7
регламента государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
временного безвозмездного землепользования"
Потребителю государственной услуги
________________________________
________________________________
(Ф.И.О. физического лица,
наименование юридического лица)
Расписка о приеме документов № _______
Мной _________________________________________________________
(Ф.И.О. ответственного специалиста отдела уполномоченного органа)
приняты заявление от «___» ______________ 20__ года № _______
на оказание государственной услуги _________________________________
____________________________________________________________________
(вид запрашиваемой государственной услуги)
со следующими документами:
1. ___________________________________________
2. ___________________________________________
3. ___________________________________________
4. ___________________________________________
Государственная услуга будет оказана
«__» _________ 20__ года в уполномоченном органе кабинет № ______
Дата приема запроса _____________________
Подпись _________________________________
Приложение 8
регламента государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
временного безвозмездного землепользования"
Начальнику уполномоченного органа
земельных отношений
____________________________________
(наименование уполномоченного органа)
____________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от _________________________________
(Ф.И.О. физического лица или
полное наименование юридического лица)
____________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего
____________________________________
личность физического или юридического лица,
____________________________________
контактный телефон, адрес)
Заявление
о выдаче акта на право
временного безвозмездного землепользования
Прошу выдать акт (дубликат акта) на право временного
безвозмездного землепользования на земельный участок, расположенного
по _________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(адрес (место нахождения) земельного участка)
предоставленный ____________________________________________________
(целевое назначение земельного участка)
Дата __________ Заявитель ____________________________________
(фамилия, имя, отчество физического
____________________________________________________________________
лица или наименование юридического лица либо уполномоченного органа)
Приложение 9
регламента государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
временного безвозмездного землепользования"
Таблица 1. Текстовое табличное описание действий СФЕ.
п/н
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
2.
Наименование
СФЕ
СФЕ 1
Ответственный
специалист
уполномоченного
органа
СФЕ 2
Ответственный
специалист ДГП
«Астана-
горНПЦзем»
СФЕ 3
Руководитель
уполномоченного
органа
СФЕ 1
Ответственный
специалист
уполномочен-
ного органа
3.
Наименование
действий
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание

100 га дейін - 1,1;
500 га дейін - 1,2;
1000 га дейін - 1,3;
1000 га жоғары - 1,4
Заңды тұлғалар, шағын кәсіпкерлік субъектілері
0,5 дейін
3,2
1 га дейін - 1,1;
10 га дейін - 1,2;
50 га дейін - 1,3;
50 га жоғары – 1,4
Орын-жайлардың меншік иелері (кондоминиумға қатысушылар)
1 дейін
5,2
1,5 га дейін - 1,1;
2,0 га дейін - 1,2;
2,5 га дейін - 1,3;
2,5 га жоғары – 1,4
«Уақытша өтеусіз жер пайдалану
құқығын беретін актiлер ресiмдеу және
беру» мемлекеттiк қызмет регламентінің
4-қосымшасы
_______________________________
_______________________________
_______________________________
(кімге жіберіледі)
Хабарландыру
Жер учаскесіне құқықтар ресімдеу тоқтатылғандығы туралы хабардар етеміз.
Негізі:_______________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(бас тарту себебін көрсету)
Кеңес алу үшін, Сізге уәкілетті органға келу қажет.
Уәкілетті органның
басшысы _______________________
(қолы)
«Уақытша өтеусіз жер пайдалану
құқығын беретін актiлер ресiмдеу және
беру» мемлекеттiк қызмет регламентінің
5-қосымшасы
Функционалдық өзара іс-қимыл сұлбасы (І нұсқа)
«Уақытша өтеусіз жер пайдалану
құқығын беретін актiлер ресiмдеу және
беру» мемлекеттiк қызмет регламентінің
6-қосымшасы
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы (ІІ нұсқа)
«Уақытша өтеусіз жер пайдалану
құқығын беретін актiлер ресiмдеу және
беру» мемлекеттiк қызмет регламентінің
7-қосымшасы
Мемлекеттік қызметті тұтынушыға
______________________________
______________________________
(жеке тұлғаның аты-жөні,
заңды тұлғаның атауы)
№ ________ құжаттарды қабылдағандығы туралы қолхат
Мен __________________________________________________________
(Уәкілетті орган бөлімінің жауапты қызметкерінің аты-жөні)
____________________________________________________________________
(сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі)
_________________________________________________________ мемлекеттік
қызметін көрсету үшін 20__ жылғы «___»________
№ __________ өтінішті қабылдадым.
Өтінішке келесі құжаттар қосылды:
1. ______________________________________
2. ______________________________________
3. ______________________________________
Мемлекеттік қызмет 20__ жылғы «____»____________ уәкілетті органның №______ кабинетінде көрсетіледі.
Сұрату қабылданған күн ___________________
Қолы __________________
«Уақытша өтеусіз жер пайдалану
құқығын беретін актiлер ресiмдеу және
беру» мемлекеттiк қызмет регламентінің
8-қосымшасы
Жер қатынастары бойынша уәкiлеттi
органның бастығы
_______________________________
(уәкiлеттi органның атауы)
______________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
______________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
немесе заңды тұлғаның толық атауы)
______________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жеке
______________________________________
басын куәландыратын құжаттардың
______________________________________
деректемелерi, байланыс телефоны,
______________________________________
мекен-жайы)
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін акті беру туралы
өтiнiш
___________________________________________________________ берiлген,
(жер учаскесiнiң нысаналы мақсаты)
____________________________________________________________________
(жер учаскесiнiң мекен-жайы (орналасқан жерi)
______________________________________________________ орналасқан жер
учаскесiне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін акті (актiнiң телнұсқасын) беруiңiздi сұраймын.
Күнi ________________ Өтiнiш иесi _____________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты,
әкесiнiң аты немесе заңды
______________________________
тұлғаның не уәкiлеттi органның
атауы)
«Уақытша өтеусіз жер пайдалану
құқығын беретін актiлер ресiмдеу және
беру» мемлекеттiк қызмет регламентінің
9-қосымшасы
1 кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
р/с
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
1.
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2.
ҚФБ атауы
ҚФБ 1. Уәкілетті органның жауапты маманы
ҚФБ 2. «Астанақалажер ҒӨО» ЕМК жауапты маманы
ҚФБ 3. Уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 1. Уәкілетті органның жауапты маманы
3.
Іс әрекеттің (үдерістің, шараның, операцияның) атауы және оның сипаттамасы

1) принятие
документов,
регистрация их в
журнале
регистрации
и выдача
подтверждения о
получении
документов;
2) если есть
основание для
приостановления
оказания
государственной
услуги уведомляет
потребителя;
3) подготавливает
запрос в ДГП
«АстанагорНПЦзем»
и отправляет его.
1) принимает
документы,
регистрирует в
журнале,
оформляет акт
на право
временного
безвозмездного
землеполь-
зования,
согласовывает
с директором
специализи-
рованного
предприятия и
отправляет в
уполномоченный
орган
1) подписывает
акт на право
временного
безвозмездного
землепользования
1) принимает,
регистрирует
акт на
временного
безвозмездного
землепользо-
вания и выдает
заявителю
(потребителю)
или направляет
в Центр по
обслуживанию
населения
4.
Форма
завершения
(данные,
документы)
Выдача актов
на право
временного
безвозмездного
землепользо-
вания
5.
Сроки
исполнения
2 дня
2 дня
2 дня
6.
Номер
следующего
действия
2
3
4
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1.
СФЕ 2.
СФЕ 3.
СФЕ 1.
Ответственный
специалист отдела
уполномоченного
органа
Ответственный
специалист ДГП
«АстанагорНПЦзем»
Руководитель
уполномоченного
органа
Ответственный
специалист отдела
уполномоченного органа
Действие № 1 принятие
документов,
регистрация их в
журнале регистрации и
выдача подтверждения
о получении
документов.
Действие 3 принимает
документы,
регистрирует в
журнале, оформляет
акт на право
временного
безвозмездного
землепользования
согласовывает с
директором
специализированного
предприятия и
отправляет в
уполномоченный орган.
Действие 4
подписывает акт
на право
временного
безвозмездного
землепользования
Действие 5 принимает,
регистрирует акт на
право временного
безвозмездного
землепользования,
выдает заявителю
(потребителю) или
направляет в Центр по
обслуживанию населения.
Действие  2
подготавливает запрос
в ДГП
«АстанагорНПЦзем» и
отправляет его.
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1.
СФЕ 2.
СФЕ 1
СФЕ 3
СФЕ 1.
Ответственный
специалист
Ответственный
специалист ДГП
«АстанагорНПЦзем»
Ответственный
специалист
уполномоченного
органа
Руководитель
уполномо-
ченного
органа
Ответственный
специалист
уполномоченного
органа
Действие 1 принятие
документов,
регистрация их в
журнале регистрации и
выдача подтверждения
о получении
документов
Действие 3
принимает
документы,
регистрирует в
журнале.
Действие 5
подготавливает
проект решения
о приостановле-
нии или об
отказе в
предоставлении
государственной
услуги.
Действие 6
Подписывает
решение о
приостано-
влении или
об отказе в
предоста-
влении
государ-
ственной
услуги
Действие 7
Доведение
решения
потребителю о
приостановлении
или об отказе в
предоставлении
государственной
услуги.
Действие 2
Подготавливает запрос
в ДГП
«АстанагорНПЦзем»
отправляет его.
Действие 4 если
есть основание
для приостановле-
ния или в отказе
государственной
услуги уведомляет
уполномоченный
орган.
Приложение 10
регламента государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
временного безвозмездного землепользования"
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан

1) құжаттарды қабылдау, оларды тіркеу журналында тіркеу және құжаттарды қабылдағандығы туралы растама беру;
2) мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіз болса, тұтынушыны хабардар етеді; 3) «АстанақалажерҒӨО» ЕМК-не сұрату дайындайды және оны жөнелтеді.
1) құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді, уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiнi ресімдейді, мамандандырылған кәсіпорынның директорымен келіседі және уәкілетті органға жөнелтеді.
1) уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығының актісіне қол қояды
1) уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiні қабылдайды, тіркейді және өтініш иесіне (тұтынушыға) береді немесе Халыққа қызмет көрсету орталығына жолдайды.
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар)
уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiлер беру
5.
Орындау мерзімдері
2 күн
2 күн
2 күн
6.
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
ҚФБ 1.
ҚФБ 2.
ҚФБ 3.
ҚФБ 1.
Уәкілетті орган бөлімінің жауапты маманы.
«АстанақалажерҒӨО» ЕМК жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті орган бөлімінің жауапты маманы
№ 1 іс-әрекет.
құжаттарды қабылдау, оларды тіркеу журналында тіркеу және құжаттарды қабылдағандығы туралы растама беру.
№ 3 іс-әрекет.
құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді, уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiнi ресімдейді, мамандандырылған кәсіпорынның директорымен келіседі және уәкілетті органға жөнелтеді.
№ 4 іс-әрекет.
уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актіге қол қояды.
№ 5 іс-әрекет.
уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беретін актiнi қабылдайды, тіркейді, өтініш иесіне (тұтынушыға) береді немесе Халыққа қызмет көрсету орталығына жолдайды.
№ 2 іс-әрекет. «АстанақалажерҒӨО» ЕМК-на сұрату дайындайды және оны жөнелтеді.
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
ҚФБ 1.
ҚФБ 2.
ҚФБ 1.
ҚФБ 3.
ҚФБ 1.
Жауапты маман
«АстанақалажерҒӨО» ЕМК жауапты маманы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-әрекет.
құжаттарды қабылдау, оларды тіркеу журналында тіркеу және құжаттарды қабылдағандығы туралы растама беру.
№ 3 іс-әрекет.
құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді.
№ 5 іс-әрекет.
мемлекеттік қызмет көрсетудің тоқтатылғандығы туралы немесе бас тартылғандығы туралы шешімнің жобасын дайындайды.
№ 6 іс-әрекет.
мемлекеттік қызмет көрсетудің тоқтатылғандығы туралы немесе бас тартылғандығы туралы шешімге қол қояды.
№ 7 іс-әрекет.
мемлекеттік қызметтің тоқтатылғандығы туралы немесе бас тартылғандығы туралы шешімді тұтынушыға жеткізеді.
№ 2 іс-әрекет. «АстанақалажерҒӨО» ЕМК-на сұрату дайындайды және оны жөнелтеді.
№ 4 іс-әрекет
егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе бас тартуға негіз болса, уәкілетті органды хабардар етеді.
«Уақытша өтеусіз жер пайдалану
құқығын беретін актiлер ресiмдеу және
беру» мемлекеттiк қызмет
регламентінің 10-қосымшасы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің

от 6 июня 2006 года N 511
Уақытша өтеусiз жер пайдалану құқығын беретiн
Акт
на право временного безвозмездного землепользования
Сноска. Акт с изменениями, внесенными постановлениями
Правительства РК от 24.12.2008 N 1250 (порядок введения в действие
п. 2); от 15.02.2010 № 96 (порядок введения в действие см. п. 2).
N ______________
Жер учаскесiнiң кадастрлық нөмiрi ______________________________
Меншiк иесi_____________________________________________________
(жеке тұлғаның аты-жөнi немесе заңды тұлғаның
________________________________________________________________
толық атауы, мекен-жайы)
Жер учаскесiне уақытша өтеусiз жер пайдалану құқығы _
________________________________________________________________
жыл мерзiмге ___________________________________________________
(ортақ бiрлескен, ортақ үлестiк)
Жер учаскесiнiң ауданы _________ га.
Жердiң санаты __________________________________________________
Жер учаскесiн нысаналы тағайындау ______________________________
________________________________________________________________
Жер учаскесiн пайдаланудағы шектеулер мен ауыртпалықтар ________
________________________________________________________________
Жер учаскесiнiң бөлiнуi ________________________________________
(бөлiнедi, бөлiнбейдi)
Кадастровый номер земельного участка ___________________________
Право временного безвозмездного землепользования на
земельный участок сроком на ___________ лет_____________________
________________________________________________________________
(общее совместное, общее долевое)
Площадь земельного участка _________________ га.
Категория земель _______________________________________________
Целевое назначение земельного участка __________________________
Ограничения в использовании и обременения земельного участка
________________________________________________________________
Делимость земельного участка ___________________________________
(делимый, неделимый)
N ________
Жер учаскесiнiң жоспары
План земельного участка
Учаскенiң орналасқан жерi _________________________________
_________________________________
_________________________________
Местоположение участка ____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
Сызықтардың өлшемiн шығару
Выноска мер линий
_________________________________
Бұрылыстардағы | Сызықтардың
нүктелердiң N  | өлшемi
N поворотных   | Меры
точек          | линий
_________________|_______________
Шектесу учаскелерiнiң _________________|_______________
кадастрлық нөмipлepi  _________________|_______________
(жер санаттары)*:     _________________|_______________
А-дан Б-ға дейiн      _________________|_______________
Б-дан В-ға дейiн      _________________|_______________
В-дан Г-ге дейiн      _________________|_______________
_________________|_______________
Кадастровые номера    _________________|_______________
(категории земель)    _________________|_______________
смежных участков*:    _________________|_______________
от А до Б             _________________|_______________
от Б до В             _________________|_______________
от В до Г             _________________|_______________
_________________|_______________
_________________|_______________
Масштаб 1: ______________________
Жоспар шегiндегi бөтен жер учаскелерi
Посторонние земельные участки в границах плана
Жоспардағы N
N на плане
Жоспар шегiндегi бөтен жер
учаскелерiнiң кадастрлық нөмiрлерi
Кадастровые номера посторонних
земельных участков в границах плана
Ауданы, га
Площадь, га
Осы акт ___________________________________________ жасалды
(жер кадастрын жүргiзетiн кәсiпорынның атауы)
Настоящий акт изготовлен _______________________________________
(наименование предприятия, ведущего земельный кадастр)
М.О. __________________ ________________________________________
(қолы, подпись)            (аты-жөнi, Ф.И.О.)
М.П. "__" ___________ 200_ ж.
Осы актiнi беру туралы жазба жер учаскесiне меншiк құқығын,
жер пайдалану құқығын беретiн актiлер жазылатын кiтапта N ______
болып жазылды
Қосымша:
Запись о выдаче настоящего акта произведена в книге записей
актов на право собственника на земельный участок, право
землепользования за N _____________________
Приложение:
М.О.
М.П.
_______________________________________________________________
(жер қатынастары жөнiндегi уәкiлеттi органның атауы)
_______________________________________________________ басшысы
Руководитель __________________________________________________
(наименование уполномоченного органа
_______________________________________________________________
по земельным отношениям)
_______________________ аты-жөнi 200 ж. "__" ___________
(қолы, подпись)         Ф.И.О.   г.
*Шектесулердi сипаттау жөнiндегi ақпарат жер учаскесiне сәйкестендiру құжатын дайындаған сәтте күшiнде
*Описание смежеств действительно на момент изготовления идентификационного документа на земельный участок
Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны

2006 жылғы 6 маусымдағы № 511
қаулысымен бекітілген
Уақытша өтеусіз жер пайдалану
құқығын беретiн
Акт
на право временного безвозмездного землепользования
Нұсқама. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 желтоқсандағы № 1250 (қолданысқа енгізу тәртібі 2-тармақ); 2010 жылғы 15 қаңтардағы № 96 (қолданысқа енгізу тәртібі 2-тармақты қараңыз) қаулыларымен енгізілген өзгерістері бар акт.
№ ______________
Жер учаскесiнiң кадастрлық нөмiрi ___________________________________
Меншік иесі _________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы, мекен-жайы)
Жер учаскесiне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығы
_____________________________________________________________________
(ортақ бiрлескен, ортақ үлестiк)
____________________________________ жыл мерзімге
Жер учаскесiнiң ауданы _________ га.
Жердiң санаты _______________________________________________________
Жер учаскесiн нысаналы тағайындау ___________________________________
_____________________________________________________________________
Жер учаскесiн пайдаланудағы шектеулер мен ауыртпалықтар
_____________________________________________________________________
Жер учаскесiнiң бөлiнуi _____________________________________________
(бөлiнедi, бөлiнбейдi)
Кадастровый номер земельного участка ________________________________
Право временного безвозмездного землепользования на земельный
участок сроком на ____________ лет
_____________________________________________________________________
(общее совместное, общее долевое)
Площадь земельного участка _________________ га.
Категория земель ____________________________________________________
Целевое назначение земельного участка _______________________________
Ограничения в использовании и обременения земельного участка
_____________________________________________________________________
Делимость земельного участка ________________________________________
(делимый, неделимый)
№ ________
Жер учаскесiнiң жоспары
План земельного участка
Учаскенiң орналасқан жерi _________________________________
_________________________________
_________________________________
Местоположение участка    _________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
Сызықтардың өлшемiн шығару
Выноска мер линий
_________________________________
Бұрылыстардағы | Сызықтардың
нүктелердiң N | өлшемi
N поворотных | Меры
точек | линий
_________________|_______________
Шектесу учаскелерiнiң    _________________|_______________
кадастрлық нөмipлepi     _________________|_______________
(жер санаттары)*:        _________________|_______________
А-дан Б-ға дейiн         _________________|_______________
Б-дан В-ға дейiн         _________________|_______________
В-дан Г-ге дейiн         _________________|_______________
_________________|_______________
Кадастровые номера       _________________|_______________
(категории земель)       _________________|_______________
смежных участков*:       _________________|_______________
от А до Б                _________________|_______________
от Б до В                _________________|_______________
от В до Г                _________________|_______________
_________________|_______________
_________________|_______________
Масштаб 1: ______________________
Жоспар шегiндегi бөтен жер учаскелерi
Посторонние земельные участки в границах плана
Жоспардағы N
N на плане
Жоспар шегiндегi бөтен жер учаскелерiнiң кадастрлық нөмiрлерi
Кадастровые номера посторонних
земельных участков в границах
плана
Ауданы, га
Площадь, га
Осы акт ___________________________________________ жасалды
(жер кадастрын жүргiзетiн кәсiпорынның атауы)
Настоящий акт изготовлен __________________________________
(наименование предприятия, ведущего земельный кадастр)
М.О. __________________ _____________________________________
(қолы, подпись)           (аты-жөнi, Ф.И.О.)
М.П. "__" ___________ 20__ ж.
Осы актiнi беру туралы жазба жер учаскесiне меншiк құқығын, жер пайдалану құқығын беретiн актiлер жазылатын кiтапта N ______ болып жазылды.
Қосымша:
Запись о выдаче настоящего акта произведена в книге записей актов на право собственника на земельный участок, право землепользования за N ____________________.
Приложение:
М.О.
М.П.
_____________________________________________________________________
(жер қатынастары жөнiндегi уәкiлеттi органның атауы)
_____________________________________________________________ басшысы
Руководитель ________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа
_____________________________________________________________________
по земельным отношениям)
_______________________ аты-жөнi 20 ж. "__" ___________
(қолы, подпись)      Ф.И.О.      г.
*Шектесулердiң сипаттамасы жер учаскесiне сәйкестендiру құжатын дайындаған сәтте жарамды.
*Описание смежеств действительно на момент изготовления идентификационного документа на земельный участок.
Астана қаласы әкімдігінің

2. Общие положения
2. Настоящий Регламент «Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)» (далее - Регламент) определяет процедуру оформления и выдачи актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) на земельный участок (далее - государственная услуга).
Настоящий Регламент устанавливает требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги «Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, расположенным по адресу: г. Астана, ул. Желтоксан, 43 с участием специализированного предприятия, расположенным по адресу: г. Астана, ул. Желтоксан, 25, которое изготавливает акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) на земельный участок, только при наличии у потребителя правоустанавливающего документа на земельный участок (контактные данные указаны в приложении 1 настоящего регламента).
Государственная услуга оказывается на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через Центры обслуживания населения (далее – Центр), указанных по адресу согласно приложению 2 настоящего регламента.
4. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 3537пункта 9 статьи 43, статьи 152 Земельного кодекса Республики Казахстан и подпункта 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2006 года № 511 «Об утверждении форм идентификационных документов на земельный участок, внесении изменений и дополнений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан», пункта 72 постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», подпункта 3 пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561», пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 «О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан».
6. Формой завершения оказываемой государственной услуги является оформление и выдача на бумажном носителе акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) на земельный участок или его дубликата, указанном в приложении 10 настоящего регламента, или мотивированного отказа в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.

2. Жалпы ережелер
2. Осы «Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiлердi ресiмдеу және беру» регламенті (бұдан әрі - Регламент) жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актілерді ресімдеу және беру шарасын (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) айқындайды.
Осы Регламент «Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiлердi ресiмдеу және беру» мемлекеттік қызметі стандартының сақталуын қамтамасыз ету талаптарын белгілейді.
3. Мемлекеттiк қызметтi, тұтынушыда жер учаскесiне құқық белгілейтін құжат болған жағдайда ғана, жер учаскесiне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін акт дайындайтын, Астана қаласы, Желтоқсан көшесі, 25 мекен-жайында орналасқан, мамандандырылған кәсiпорынның қатысуымен, Астана қаласы, Желтоқсан көшесі, 43 мекен-жайында орналасқан уәкiлеттi орган көрсетедi (байланыс деректері осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген).
Мемлекеттiк қызмет жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша баламалы негiзде тiзбесi осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетiлген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi – Орталық) арқылы көрсетiледi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасы Жер кодексiнiң 3537-бабы, 43-бабының 9-тармағы152-бабы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң «Жер учаскесіне сәйкестендіру құжаттарының нысандарын бекіту, Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және кейбір шешімдердің күші жойылды деп тану туралы» 2006 жылғы 6 маусымдағы № 511 қаулысы 1-тармағының 1-тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысының 72-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы» 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысы 1-тармағының 3-тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы» 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 қаулысының 2-тармағы негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны, осы регламенттің 10-қосымшасында көрсетілген, жер учаскесiне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiні немесе оның телнұсқасын, немесе бас тарту себебi жазбаша көрсетiлген қызмет көрсетуден уәжделген бас тартуды ресімдеу және қағаз тасымалдағышта беру болып табылады.

7. Государственная услуга оказывается с участием специализированного предприятия ДГП «АстанагорНПЦзем» в части оформления акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды).
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе с предоставлением в уполномоченный орган или Центр документа (квитанции) об уплате услуг за изготовление акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды).
Оплата за изготовление акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) производится наличными или безналичным способом через банки второго уровня на расчетный счет специализированного предприятия либо в кассах здания специализированного предприятия, которыми выдается платежный документ, подтверждающий размер и дату оплаты, в размере, согласно приложению 3 настоящего Регламента.
Государственная услуга по выдаче акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) на земельный участок уполномоченным органом оказывается бесплатно и заключается в проведении юридической экспертизы и утверждении акта.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Государственная услуга предоставляется:
при обращении в уполномоченный орган:
пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
при обращении в Центр:
шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед, для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9.00 до 19.00 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов. Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается на стендах в местах оказания государственной услуги, на интернет-ресурсе уполномоченного органа.
10. Заявление с приложением всех необходимых документов сдается ответственному сотруднику уполномоченного органа.
В Центре прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра который принимает документы.

7. Мемлекеттiк қызметтің уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiлердi ресiмдеу бөлігі мамандандырылған кәсіпорын «Астанақалажер ҒӨО» ЕМК қатысуымен көрсетіледі.
8. Мемлекеттiк қызмет ақылы негiзде көрсетiледi, уәкiлеттi органға немесе Орталыққа уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiнi дайындағаны үшiн қызмет ақысын төлегенi туралы құжатты (түбiртектi) бередi.
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiнi дайындау үшiн ақы төлеу қолма-қол немесе қолма-қол емес тәсiлмен екiншi деңгейдегi банктер арқылы мамандандырылған кәсiпорынның есеп шотына не мамандандырылған кәсiпорынның кассасында жүргiзiледi, олар, осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мөлшерде, төлемнiң мөлшерi мен уақытын растайтын төлем құжатын бередi.
Уәкілетті орган жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін акті беру бойынша мемлекеттік қызметті тегін көрсетеді және заңдық сараптама жүргізумен және актіні бекітумен қорытындыланады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
9. Мемлекеттiк қызмет:
уәкiлеттi органға өтініш білдірген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен жүзеге асырылады;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты жұмыс күні, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9-00-ден сағат 20-00-ге дейін көрсетіледі, филиалдар мен өкілдіктер үшін сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден сағат 19-00-ге дейінгі жұмыс кестесі белгіленеді. Қабылдау, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, «электронды» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету орындарындағы стендiлерде, уәкiлеттi органның интернет-ресурсында орналастырылады.
10. Өтініш барлық тиісті құжаттарымен бірге орналасқан жері бойынша уәкілетті органның жауапты қызметкеріне тапсырылады.
Орталықта құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаты және орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ құжатты қабылдаған Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.

11. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги, с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента – 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) в течение 4 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
Для создания благоприятных условий для предоставления услуги возможна регистрация посредством выдачи талонов автоматизированными системами и оснащения залов ожидания с соответствующими стойками электронными информационными табло.
12. Сроки ограничений по времени при обращении в уполномоченный орган, специализированное предприятие или Центр:
срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов - 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) на земельный участок в течение 4 рабочих дней со дня поступления необходимых документов в уполномоченный орган (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 30 минут;
время ожидания в очереди при получении документов - не более 30 минут.
13. Государственная услуга будет приостановлена по следующим основаниям:
1) наличие судебных решений по данному земельному участку, либо наличие уведомления о ведущемся судебном разбирательстве;
2) наличие акта прокурорского надзора, до устранения нарушения норм законодательства;
3) наличие нескольких заявлений в отношений оформления прав на один и тот же участок или при выявлении в процессе оформления прав других пользователей этого земельного участка.
4) при невыполнении условий выдачи акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) на земельный участок, то есть неявка лично уполномоченного представителя при не предоставлении им документа, удостоверяющего полномочия представителя, расписки и документа, удостоверяющего личность уполномоченного представителя.
Сведения о приостановлении оформления прав на земельные участки заносятся в книгу регистрации и учета. Потребителю направляется письменное уведомление с указанием документа, на основании которого приостановлено оформление акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) и сроков приостановления, с указанием последующих действий потребителя для устранения причин приостановления оформления согласно приложению 4 настоящего регламента.

11. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) тұтынушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi – 6 жұмыс күнi, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiнiң телнұсқасын берген кезде 4 жұмыс күнi ішінде;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде кезекте күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қолайлы жағдай жасау үшін күту залындағы арнайы жабдықталған ақпараттық электронды табло бағанымен талондар берудің автоматтандырылған жүйесі арқылы тіркелуі мүмкін.
12. Уәкілетті органға, мамандандырылған кәсіпорынға немесе Орталыққа өтініш білдірген кезде уақыт бойынша шектеулер мерзімі:
тұтынушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi – 6 жұмыс күнi, жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiнiң телнұсқасын берген кезде уәкілетті органға қажетті құжаттар келіп түскен күннен бастап 4 жұмыс күнi ішінде (құжаттарды қабылдау күні және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
құжаттарды тапсыру кезiнде кезекте күту уақыты 30 минуттан аспайды;
құжаттарды алу кезiнде кезекте күту уақыты 30 минуттан аспайды.
13. Мемлекеттiк қызмет мынадай негiздер бойынша тоқтатылады:
1) аталған жер учаскесi бойынша сот шешiмдерiнiң болуы не сот қарауы жүрiп жатқаны туралы хабарламаның болуы;
2) заңнама нормаларының бұзылуы жойылғанға дейiн прокурорлық қадағалау актiсiнiң болуы;
3) бiр учаскеге құқықты ресiмдеуге қатысты бiрнеше өтiнiштiң болуы немесе құқықты ресiмдеу үдерiсiнде осы жер учаскесiнiң басқа да пайдаланушылары анықталған кезде;
4) жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актіні беру шарты орындалмаған жағдайда, яғни жеке уәкілетті өкілдің өзіне құжатты, өкілетті өкілді куәландыратын қолхатты және уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжатты ұсынбаған жағдайда.
Жер учаскелерiне құқықтарды ресiмдеудi тоқтата тұру туралы мәлiметтер тiркеу және есепке алу кiтабына енгiзiледi. Тұтынушыға уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiнi рәсiмдеудi тоқтата тұруға негiз болған құжатты және тоқтата тұру мерзiмдерiн көрсете отырып, ресiмдеудi тоқтата тұру себептерiн жою үшiн тұтынушының кейiнгi iс-қимылын көрсете отырып осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес жазбаша хабарлама жолданады.

14. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
І вариант (приложение 5 настоящего регламента).
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) ответственный специалист отдела уполномоченного органа принимает пакет документов, регистрирует их в журнале регистрации и выдает подтверждение о получении документов;
3) подготавливает запрос и направляет в ДГП «АстанагорНПЦзем»;
4) ответственный специалист ДГП «АстанагорНПЦзем» принимает документы, регистрирует в журнале, оформляет акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), согласовывает его с директором ДГП «АстанагорНПЦзем» и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для приостановления или в отказе государственной услуги уведомляет уполномоченный орган.
5) руководитель уполномоченного органа подписывает акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) и отписывает ответственному специалисту;
6) Ответственный специалист отдела уполномоченного органа принимает, регистрирует акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) и выдает заявителю (потребителю).
ІІ вариант (приложение 6 настоящего регламента).
1) потребитель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, принимает документы, выдает подтверждение о получении документов, фиксирует при помощи Сканера штрихкода и направляет в уполномоченный орган;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
4) руководитель уполномоченного органа отписывает заявление с приложенными документами ответственному специалисту уполномоченного органа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа принимает и регистрирует документы, затем подготавливает запрос в ДГП «АстанагорНПЦзем» и отправляет его;
6) ответственный специалист ДГП «АстанагорНПЦзем» принимает документы, регистрирует в журнале, оформляет акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), согласовывает его с директором ДГП «АстанагорНПЦзем» и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для приостановления или в отказе государственной услуги уведомляет уполномоченный орган.

14. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет қорытындысын берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
І нұсқа (осы регламенттің 5-қосымшасы).
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) Уәкілетті органның жауапты қызметкері құжаттар топтамасын қабылдайды, оларды тіркеу журналында тіркейді және құжаттарды алғандығы туралы растама береді;
3) сұрату дайындайды және «АстанақалажерҒӨО» ЕМК-на жолдайды;
4) «АстанақалажерҒӨО» ЕМК жауапты қызметкері құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiнi ресiмдейді, оны «АстанақалажерҒӨО» ЕМК директорымен келіседі және уәкілетті органға жолдайды. Егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе кері қайтаруға негіз болса, уәкілетті органды хабардар етеді.
5) уәкілетті органның басшысы уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiлерiне қол қояды және жауапты қызметкерге жолдайды;
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiнi қабылдайды, тіркейді және өтініш иесіне (тұтынушыға) береді.
ІІ нұсқа (осы регламенттің 6-қосымшасы).
1) Тұтынушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталықтың инспекторы өтінішті тіркеуден өткізеді, құжаттарды қабылдайды, құжаттарды қабылдағандығы туралы растама береді, Штрихкод сканерінің көмегімен белгілейді және уәкілетті органға жолдайды;
3) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері Орталықтың ақпараттық жүйесінде (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) белгілейді және алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және басшының қарауына береді;
4) уәкілетті органның басшысы өтінішті қоса берілген құжаттармен бірге уәкілетті органның жауапты маманына жазып жібереді;
5) уәкілетті органның жауапты маманы құжаттарды қабылдайды және тіркейді, сосын «АстанақалажерҒӨО» ЕМК-на сұрату әзірлейді және оны жөнелтеді;
6) «АстанақалажерҒӨО» ЕМК жауапты маманы құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiнi ресiмдейді, оны «АстанақалажерҒӨО» ЕМК директорымен келіседі және уәкілетті органға жолдайды. Егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе кері қайтаруға негіз болса, уәкілетті органды хабардар етеді.

7) руководитель уполномоченного органа подписывает акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) либо уведомление о приостановлении или отказе в предоставлении государственной услуги и отписывает ответственному специалисту уполномоченного органа;
8) ответственный специалист уполномоченного органа регистрирует акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), фиксирует в ИС ЦОН (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и направляет в Центр.
9) при приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
10) Центр выдает заявителю (потребителю) акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), либо уведомление или мотивированный отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
15. Уполномоченным органом или Центром потребителю выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 15 настоящего регламента, с указанием согласно приложению 7 настоящего регламента:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
16. Для выдачи акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) или дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) необходимо предоставление в уполномоченный орган или Центр следующих документов:
1) при предоставлении государством права временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды):
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), согласно приложению 8 настоящего регламента;
копия выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды);
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
при наличии землеустроительного проекта размещения земельных участков на площадку для отвода под индивидуальное жилищное строительство представляется часть землеустроительного проекта на конкретный земельный участок и материалы по установлению его границ на местности, выдаваемые организацией, выполнившие указанные работы;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды);
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.

7) уәкілетті органның басшысы уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актіге немесе мемлекеттік қызмет беруді тоқтату немесе одан бас тарту туралы хабарламаға қол қояды және уәкілетті органның жауапты қызметкеріне жолдайды;
8) уәкілетті органның жауапты маманы уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актіні тіркейді, ХҚО АЖ-нде (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) белгілейді және Орталыққа жолдайды.
9) уәкілетті органнан мемлекеттік қызметтің дайын қорытындысын қабылдау кезінде, Орталық түскен құжаттарды Штрихкод сканерінің көмегімен белгілейді;
10) Орталық өтініш иесіне (тұтынушыға) уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін акт, не болмаса хабарлама немесе уәжделген бас тарту береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
15. Уәкiлеттi орган немесе Орталық тұтынушыға осы регламенттің 15-тармағында көрсетiлген құжаттарды қабылдағандығы туралы қолхат бередi, онда осы регламенттің 7-қосымшасына сәйкес:
1) сұратудың нөмiрi және қабылданған күнi;
2) сұратылған мемлекеттiк қызмет түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күнi (уақыты) және орны;
5) мемлекеттiк қызмет көрсетуге өтiнiштi қабылдаған адамның тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
16. Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiнi немесе уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiнiң телнұсқасын беру үшiн уәкiлеттi органға немесе Орталыққа мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) мемлекет уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын берген кезде:
уәкiлеттi органға, осы регламенттің 8-қосымшасына сәйкес, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беру туралы шешiмiнен үзiндiнің көшiрмесі;
жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың және уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының көшiрмелерi;
жеке тұрғын үй құрылысы үшін бөлуге арналған алаңда жер учаскелерін орналастырудың жерге орналастыру жобасы болған жағдайда, көрсетiлген жұмыстарды орындаған ұйым беретiн, нақты жер учаскесiне арналған жерге орналастыру жобасының бiр бөлiгi және оның жергiлiктi жердегi шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдар;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiнi дайындау қызметі үшiн ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының тұлғасын куәландыратын құжаттың көшірмесі, не болмаса тұтынушының атынан сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.

2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), согласно приложению 8 настоящего регламента;
копия выписки из решения местного исполнительного органа об изменении идентификационных характеристик на ранее предоставленный земельный участок на праве временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного землепользования (аренды) и/или иного документа, подтверждающего изменение идентификационных характеристик земельного участка;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды);
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
3) при выдаче дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды):
заявление в уполномоченный орган на выдачу дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) на земельный участок, согласно приложению 8 настоящего регламента;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды);
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица;
экземпляр местной областной газеты по месту нахождения земельного участка с опубликованным объявлением о признании подлинника акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) недействительным.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
17. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган и центр обеспечивают сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.

2) жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
уәкiлеттi органға, осы регламенттің 8-қосымшасына сәйкес, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның бұрын уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығына берiлген жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамаларын өзгерту туралы шешiмiнен үзiндiнiң және/немесе жер учаскесінің сәйкестендiру сипаттамаларының өзгергендiгiн растайтын өзге құжаттың көшiрмесi;
жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi  материалдардың және уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiнi дайындау қызметі үшiн ақы төленгендігi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi, не болмаса тұтынушының атынан сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.
3) уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiнiң телнұсқасын беру кезiнде:
уәкiлеттi органға, осы регламенттің 8-қосымшасына сәйкес, жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiнің телнұсқасын беруге өтiнiш;
уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiнiң телнұсқасын дайындау қызметі үшiн ақы төленгендігi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi, не болмаса тұтынушының атынан сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша жергiлiктi облыстық газеттiң уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiнiң түпнұсқасын жарамсыз деп тану туралы хабарландыру жарияланған данасы.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.
17. Ақпараттық қауіпсіздік талаптары: уәкілетті орган және орталық тұтынушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының cақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.

1. _____________________________________________
2. _____________________________________________
3. _____________________________________________
4. _____________________________________________
Государственная услуга будет оказана «__» _________ 20__ года
в уполномоченном органе кабинет № ________
Дата приема запроса _____________
Подпись _________________________
Приложение 8
регламента государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право
временного возмездного (долгосрочного,
краткосрочного) землепользования (аренды)»
Начальнику уполномоченного органа
земельных отношений
____________________________________
(наименование уполномоченного органа)
___________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от _________________________________
(Ф.И.О. физического лица или
полное наименование юридического лица)
_________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего
___________________________________
личность физического или юридического лица,
__________________________________________
контактный телефон, адрес)
Заявление
о выдаче акта на право временного возмездного
(долгосрочного, краткосрочного) земепользования (аренды)
Прошу выдать акт (дубликат акта) на право временного
возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)
на земельный участок, расположенного по
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(адрес (место нахождения) земельного участка)
предоставленный ____________________________________________
(целевое назначение земельного участка)
Дата ____________________ Заявитель ___________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица или
________________________________________
наименование юридического лица
_______________________________
либо уполномоченного органа)
Приложение 9
регламента государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право
временного возмездного (долгосрочного,
краткосрочного) землепользования (аренды)»
Таблица 1. Текстовое табличное описание действий СФЕ.
п/н
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
2.
Наименование
СФЕ
СФЕ 1
Ответственный
специалист
уполномоченного
органа
СФЕ 2
Ответственный
специалист ДГП
«Астанагор-
НПЦзем»
СФЕ 3
Руководитель
уполномочен-
ного органа
СФЕ 1 Ответственный
специалист
уполномоченного
органа
3.
Наименование
действий
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
1) принятие
документов,
регистрация их
в журнале
регистраци и
выдача
подтверждения о
получении
документов;
2) если есть
основание для
приостановления
оказания
государственной
услуги
уведомляет
потребителя;

1. ______________________________________
2. ______________________________________
3. ______________________________________
Мемлекеттік қызмет 20__ жылғы «____»____________ уәкілетті органның № ______ кабинетінде көрсетіледі.
Сұрату қабылданған күн ___________________
Қолы __________________
«Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа
мерзімді) жер пайдалану (жалға алу)
құқығын беретін актiлер ресiмдеу және
беру» мемлекеттiк қызмет регламентінің
8-қосымшасы
Жер қатынастары бойынша уәкiлеттi
органның бастығы
_____________________________________
(уәкiлеттi органның атауы)
______________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
______________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
немесе заңды тұлғаның толық атауы)
______________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жеке
______________________________________
басын куәландыратын құжаттардың
______________________________________
деректемелерi, байланыс телефоны,
______________________________________
мекен-жайы)
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану
(жалға алу) құқығын беретін акті беру туралы
өтiнiш
___________________________________________________________ берiлген,
(жер учаскесiнiң нысаналы мақсаты)
_____________________________________________________________________
(жер учаскесiнiң мекен-жайы (орналасқан жерi)
______________________________________________________ орналасқан жер учаскесiне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін акті (актiнiң телнұсқасын) беруiңiздi сұраймын.
Күнi ________________ Өтiнiш иесi ___________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты,
әкесiнiң аты немесе заңды
_____________________________
тұлғаның не уәкiлеттi
органның атауы)
«Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа
мерзімді) жер пайдалану (жалға алу)
құқығын беретін актiлер ресiмдеу және
беру» мемлекеттiк қызмет регламентінің
9-қосымшасы
1 кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
р/с
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
1.
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2.
ҚФБ атауы
ҚФБ 1. Уәкілетті органның жауапты маманы
ҚФБ 2. «Астанақалажер ҒӨО» ЕМК жауапты маманы
ҚФБ 3.
Уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 1. Уәкілетті органның жауапты маманы
3.
Іс әрекеттің (үдерістің, шараның, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
1) құжаттарды қабылдау, оларды тіркеу журналында тіркеу және құжаттарды қабылдағандығы туралы растама беру;
2) мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіз болса, тұтынушыны хабардар етеді;

3) подготав-
ливает запрос в
ДГП
«Астанагор-
НПЦзем» и
отправляет его.
1) принимает
документы,
регистрирует в
журнале,
оформляет акт
на право
временного
возмездного
(долгосрочного,
краткосрочного)
землепользо-
вания (аренды),
согласовывает с
директором
специализиро-
ванного
предприятия и
отправляет в
уполномоченный
орган
1) подписывает
акт на право
временного
возмездного
(долгосроч-
ного,
краткосроч-
ного)
землепользо-
вания
(аренды)
1) принимает,
регистрирует акт
на право
временного
возмездного
(долгосрочного,
краткосрочного)
землепользования
(аренды) и
выдает
заявителю
(потребителю)
или
направляет в
Центр
по обслуживанию
населения.
4.
Форма
завершения
(данные,
документы)
Выдача актов на
право временного
возмездного
(долгосрочного,
краткосрочного)
землепользования
(аренды)
5.
Сроки
исполнения
2 дня
2 дня
2 дня
6.
Номер
следующего
действия
2
3
4
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1.
СФЕ 2.
СФЕ 3.
СФЕ 1.
Ответственный
специалист отдела
уполномоченного
органа.
Ответственный
специалист ДГП
«АстанагорНПЦзем».
Руководитель
уполномоченного
органа
Ответственный
специалист отдела
уполномоченного
органа.
Действие № 1
принятие
документов,
регистрация их в
журнале
регистрации и
выдача
подтверждения о
получении
документов.
Действие 3
принимает документы,
регистрирует в
журнале, оформляет акт
на право временного
возмездного
(долгосрочного,
краткосрочного)
землепользования
(аренды) согласовывает
с директором
специализированного
предприятия и
отправляет в
уполномоченный орган.
Действие 4
подписывает акт на
право временного
возмездного
(долгосрочного,
краткосрочного)
землепользования
(аренды)
Действие 5
принимает,
регистрирует акт
на право
временного
возмездного
(долгосрочного,
краткосрочного)
землепользования
(аренды), выдает
заявителю
(потребителю) или
направляет в
Центр по
обслуживанию
населения.
Действие 2
подготавливает
запрос в ДГП
«АстанагорНПЦзем»
и отправляет его.
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1.
СФЕ 2.
СФЕ 1
СФЕ 3
СФЕ 1.
Ответственный
специалист
Ответственный
специалист ДГП
«АстанагорНПЦзем»
Ответственный
специалист
уполномоченного
органа
Руководитель
уполномоченного
органа
Ответственный
специалист
уполномоченного
органа
Действие 1
принятие
документов,
регистрация
их в журнале
регистрации и
выдача
подтверждения
о получении
документов
Действие 3
принимает
документы,
регистрирует
в журнале.
Действие 5
подготавливает
проект решения о
приостановлении
или об отказе в
предоставлении
государственной
услуги.
Действие 6
Подписывает
решение о
приостановлении
или об отказе в
предоставлении
государственной
услуги
Действие 7
Доведение
решения
потребителю о
приостановлении
или об отказе в
предоставлении
государственной
услуги.
Действие 2
Подготавливает
запрос в ДГП
«Астанагор-
НПЦзем»
отправляет его.
Действие 4
если есть
основание для
приостановления
или в отказе
государственной
услуги
уведомляет
уполномоченный
орган.
Приложение 10
регламента государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право
временного возмездного (долгосрочного,
краткосрочного) землепользования (аренды)»
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан

3) «АстанақалажерҒӨО» ЕМК-не сұрату дайындайды және оны жөнелтеді.
1) құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiнi ресімдейді, мамандандырылған кәсіпорынның директорымен келіседі және уәкілетті органға жөнелтеді.
1) уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығының актісіне қол қояды
1) уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiні қабылдайды, тіркейді және өтініш иесіне (тұтынушыға) береді немесе Халыққа қызмет көрсету орталығына жолдайды.
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар)
уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiлер беру
5.
Орындау мерзімдері
2 күн
2 күн
2 күн
6.
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
ҚФБ 1.
ҚФБ 2.
ҚФБ 3.
ҚФБ 1.
Уәкілетті орган бөлімінің жауапты маманы.
«АстанақалажерҒӨО» ЕМК жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті орган бөлімінің жауапты маманы
№ 1 іс-әрекет.
құжаттарды қабылдау, оларды тіркеу журналында тіркеу және құжаттарды қабылдағандығы туралы растама беру.
№ 3 іс-әрекет.
құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiнi ресімдейді, мамандандырылған кәсіпорынның директорымен келіседі және уәкілетті органға жөнелтеді.
№ 4 іс-әрекет.
уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актіге қол қояды.
№ 5 іс-әрекет.
уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын беретін актiнi қабылдайды, тіркейді, өтініш иесіне (тұтынушыға) береді немесе Халыққа қызмет көрсету орталығына жолдайды.
№ 2 іс-әрекет.
«АстанақалажерҒӨО» ЕМК-на сұрату дайындайды және оны жөнелтеді.
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
ҚФБ 1.
ҚФБ 2.
ҚФБ 1.
ҚФБ 3.
ҚФБ 1.
Жауапты маман
«АстанақалажерҒӨО» ЕМК жауапты маманы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-әрекет.
құжаттарды қабылдау, оларды тіркеу журналында тіркеу және құжаттарды қабылдағандығы туралы растама беру.
№ 3 іс-әрекет.
құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді.
№ 5 іс-әрекет.
мемлекеттік қызмет көрсетудің тоқтатылғандығы туралы немесе бас тартылғандығы туралы шешімнің жобасын дайындайды.
№ 6 іс-әрекет.
мемлекеттік қызмет көрсетудің тоқтатылғандығы туралы немесе бас тартылғандығы туралы шешімге қол қояды.
№ 7 іс-әрекет.
мемлекеттік қызметтің тоқтатылғандығы туралы немесе бас тартылғандығы туралы шешімді тұтынушыға жеткізеді.
№ 2 іс-әрекет.
«АстанақалажерҒӨО» ЕМК-на сұрату дайындайды және оны жөнелтеді.
№ 4 іс-әрекет
егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе бас тартуға негіз болса, уәкілетті органды хабардар етеді.
«Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа
мерзімді) жер пайдалану (жалға алу)
құқығын беретін актiлер ресiмдеу және
беру» мемлекеттiк қызмет регламентінің
10-қосымшасы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің

2. Общие положения
2. Настоящий Регламент «Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования» (далее - Регламент) определяет процедуру оформления и выдачи актов на право постоянного землепользования на земельный участок (далее - государственная услуга).
Настоящий Регламент устанавливает требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги «Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, расположенным по адресу: г. Астана, ул. Желтоксан, 43 с участием специализированного предприятия, расположенным по адресу: г. Астана, ул. Желтоксан, 25, которое изготавливает акт на право постоянного землепользования на земельный участок, только при наличии у потребителя правоустанавливающего документа на земельный участок (контактные данные указаны в приложении 1 настоящего регламента).
Государственная услуга оказывается на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через Центры обслуживания населения (далее – Центр), указанных по адресу согласно приложению 2 настоящего регламента.
4. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 34пункта 9 статьи 43, статьи 152 Земельного кодекса Республики Казахстан и подпункта 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2006 года № 511 «Об утверждении форм идентификационных документов на земельный участок, внесении изменений и дополнений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан», пункта 72 постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», подпункта 3 пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561», пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 «О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан».
6. Формой завершения оказываемой государственной услуги является оформление и выдача на бумажном носителе акта на право постоянного землепользования на земельный участок или его дубликата, указанном в приложении 10 настоящего регламента, или мотивированного отказа в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.

2. Жалпы ережелер
2. Осы «Тұрақты жер пайдалану құқығын беретін актiлердi ресiмдеу және беру» регламенті (бұдан әрі - Регламент) жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығын беретін актілерді ресімдеу және беру шарасын (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) айқындайды.
Осы Регламент «Тұрақты жер пайдалану құқығын беретін актiлердi ресiмдеу және беру» мемлекеттік қызметі стандартының сақталуын қамтамасыз ету талаптарын белгілейді.
3. Мемлекеттiк қызметтi, тұтынушыда жер учаскесiне құқық белгілейтін құжат болған жағдайда ғана, жер учаскесiне тұрақты жер пайдалану құқығын беретін акт дайындайтын, Астана қаласы, Желтоқсан көшесі, 25 мекен-жайында орналасқан, мамандандырылған кәсiпорынның қатысуымен, Астана қаласы, Желтоқсан көшесі, 43 мекен-жайында орналасқан уәкiлеттi орган көрсетедi (байланыс деректері осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген).
Мемлекеттiк қызмет жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша баламалы негiзде тiзбесi осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетiлген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi – Орталық) арқылы көрсетiледi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасы Жер кодексiнiң 34-бабы, 43-бабының 9-тармағы152-бабы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң «Жер учаскесіне сәйкестендіру құжаттарының нысандарын бекіту, Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және кейбір шешімдердің күші жойылды деп тану туралы» 2006 жылғы 6 маусымдағы № 511 қаулысы 1-тармағының 1-тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысының 72-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы» 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысы 1-тармағының 3-тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы» 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 қаулысының 2-тармағы негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны, осы регламенттің 10-қосымшасында көрсетілген, жер учаскесiне тұрақты жер пайдалану құқығын беретін актiні немесе оның телнұсқасын, немесе бас тарту себебi жазбаша көрсетiлген қызмет көрсетуден уәжделген бас тартуды ресімдеу және қағаз тасымалдағышта беру болып табылады.

7. Государственная услуга оказывается с участием специализированного предприятия ДГП «АстанагорНПЦзем» в части оформления акта на право постоянного землепользования.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе с предоставлением в уполномоченный орган или Центр документа (квитанции) об уплате услуг за изготовление акта на право постоянного землепользования.
Оплата за изготовление акта на право постоянного землепользования производится наличными или безналичным способом через банки второго уровня на расчетный счет специализированного предприятия либо в кассах здания специализированного предприятия, которыми выдается платежный документ, подтверждающий размер и дату оплаты, в размере, согласно приложению 3 настоящего Регламента.
Государственная услуга по выдаче акта на право постоянного землепользования на земельный участок уполномоченным органом оказывается бесплатно и заключается в проведении юридической экспертизы и утверждении акта.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Государственная услуга предоставляется:
при обращении в уполномоченный орган:
пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
при обращении в Центр:
шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед, для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9.00 до 19.00 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов. Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается на стендах в местах оказания государственной услуги, на интернет-ресурсе уполномоченного органа.
10. Заявление с приложением всех необходимых документов сдается ответственному сотруднику уполномоченного органа.
В Центре прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра который принимает документы.
11. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги, с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента – 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право постоянного землепользования в течение 4 рабочих дней;

7. Мемлекеттiк қызметтің тұрақты жер пайдалану құқығын беретін актiлердi ресiмдеу бөлігі мамандандырылған кәсіпорын «Астанақалажер ҒӨО» ЕМК қатысуымен көрсетіледі.
8. Мемлекеттiк қызмет ақылы негiзде көрсетiледi, уәкiлеттi органға немесе Орталыққа тұрақты жер пайдалану құқығын беретін актiнi дайындағаны үшiн қызмет ақысын төлегенi туралы құжатты (түбiртектi) бередi.
Тұрақты жер пайдалану құқығын беретін актiнi дайындау үшiн ақы төлеу қолма-қол немесе қолма-қол емес тәсiлмен екiншi деңгейдегi банктер арқылы мамандандырылған кәсiпорынның есеп шотына не мамандандырылған кәсiпорынның кассасында жүргiзiледi, олар, осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мөлшерде, төлемнiң мөлшерi мен уақытын растайтын төлем құжатын бередi.
Уәкілетті орган жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығын беретін акті беру бойынша мемлекеттік қызметті тегін көрсетеді және заңдық сараптама жүргізумен және актіні бекітумен қорытындыланады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
9. Мемлекеттiк қызмет:
уәкiлеттi органға өтініш білдірген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен жүзеге асырылады;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты жұмыс күні, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9-00-ден сағат 20-00-ге дейін көрсетіледі, филиалдар мен өкілдіктер үшін сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден сағат 19-00-ге дейінгі жұмыс кестесі белгіленеді. Қабылдау, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, «электронды» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету орындарындағы стендiлерде, уәкiлеттi органның интернет-ресурсында орналастырылады.
10. Өтініш барлық тиісті құжаттарымен бірге орналасқан жері бойынша уәкілетті органның жауапты қызметкеріне тапсырылады.
Орталықта құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаты және орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ құжатты қабылдаған Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
11. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) тұтынушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi – 6 жұмыс күнi, тұрақты жер пайдалану құқығын беретін актiнiң телнұсқасын берген кезде 4 жұмыс күнi ішінде;

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
Для создания благоприятных условий для предоставления услуги возможна регистрация посредством выдачи талонов автоматизированными системами и оснащения залов ожидания с соответствующими стойками электронными информационными табло.
12. Сроки ограничений по времени при обращении в уполномоченный орган, специализированное предприятие или Центр:
срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов - 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право постоянного землепользования на земельный участок в течение 4 рабочих дней со дня поступления необходимых документов в уполномоченный орган (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 30 минут;
время ожидания в очереди при получении документов - не более 30 минут.
13. Государственная услуга будет приостановлена по следующим основаниям:
1) наличие судебных решений по данному земельному участку, либо наличие уведомления о ведущемся судебном разбирательстве;
2) наличие акта прокурорского надзора, до устранения нарушения норм законодательства;
3) наличие нескольких заявлений в отношений оформления прав на один и тот же участок или при выявлении в процессе оформления прав других пользователей этого земельного участка;
4) при невыполнении условий выдачи акта на право постоянного землепользования на земельный участок, то есть неявка лично уполномоченного представителя при не предоставлении им документа, удостоверяющего полномочия представителя, расписки и документа, удостоверяющего личность уполномоченного представителя.
Сведения о приостановлении оформления прав на земельные участки заносятся в книгу регистрации и учета. Потребителю направляется письменное уведомление с указанием документа, на основании которого приостановлено оформление акта на право постоянного землепользования и сроков приостановления, с указанием последующих действий потребителя для устранения причин приостановления оформления согласно  приложению 4 настоящего регламента.
14. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
І вариант (приложение 5 настоящего регламента).
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;

2) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде кезекте күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қолайлы жағдай жасау үшін күту залындағы арнайы жабдықталған ақпараттық электронды табло бағанымен талондар берудің автоматтандырылған жүйесі арқылы тіркелуі мүмкін.
12. Уәкілетті органға, мамандандырылған кәсіпорынға немесе Орталыққа өтініш білдірген кезде уақыт бойынша шектеулер мерзімі:
тұтынушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi – 6 жұмыс күнi, жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығын беретін актiнiң телнұсқасын берген кезде уәкілетті органға қажетті құжаттар келіп түскен күннен бастап 4 жұмыс күнi ішінде (құжаттарды қабылдау күні және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
құжаттарды тапсыру кезiнде кезекте күту уақыты 30 минуттан аспайды;
құжаттарды алу кезiнде кезекте күту уақыты 30 минуттан аспайды.
13. Мемлекеттiк қызмет мынадай негiздер бойынша тоқтатылады:
1) аталған жер учаскесi бойынша сот шешiмдерiнiң болуы не сот қарауы жүрiп жатқаны туралы хабарламаның болуы;
2) заңнама нормаларының бұзылуы жойылғанға дейiн прокурорлық қадағалау актiсiнiң болуы;
3) бiр учаскеге құқықты ресiмдеуге қатысты бiрнеше өтiнiштiң болуы немесе құқықты ресiмдеу үдерiсiнде осы жер учаскесiнiң басқа да пайдаланушылары анықталған кезде;
4) жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығын беретін актіні беру шарты орындалмаған жағдайда, яғни жеке уәкілетті өкілдің өзіне құжатты, өкілетті өкілді куәландыратын қолхатты және уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжатты ұсынбаған жағдайда.
Жер учаскелерiне құқықтарды ресiмдеудi тоқтата тұру туралы мәлiметтер тiркеу және есепке алу кiтабына енгiзiледi. Тұтынушыға тұрақты жер пайдалану құқығын беретін актiнi рәсiмдеудi тоқтата тұруға негiз болған құжатты және тоқтата тұру мерзiмдерiн көрсете отырып, ресiмдеудi тоқтата тұру себептерiн жою үшiн тұтынушының кейiнгi iс-қимылын көрсете отырып осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес жазбаша хабарлама жолданады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет қорытындысын берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
І нұсқа (осы регламенттің 5-қосымшасы).
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;

2) ответственный специалист отдела уполномоченного органа принимает пакет документов, регистрирует их в журнале регистрации и выдает подтверждение о получении документов;
3) подготавливает запрос и направляет в ДГП «АстанагорНПЦзем»;
4) ответственный специалист ДГП «АстанагорНПЦзем» принимает документы, регистрирует в журнале, оформляет акт на право постоянного землепользования, согласовывает его с директором ДГП «АстанагорНПЦзем» и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для приостановления или в отказе государственной услуги уведомляет уполномоченный орган.
5) руководитель уполномоченного органа подписывает акт на право постоянного землепользования и отписывает ответственному специалисту;
6) Ответственный специалист отдела уполномоченного органа принимает, регистрирует акт на право постоянного землепользования и выдает заявителю (потребителю).
ІІ вариант (приложение 6 настоящего регламента).
1) потребитель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, принимает документы, выдает подтверждение о получении документов, фиксирует при помощи Сканера штрихкода и направляет в уполномоченный орган;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
4) руководитель уполномоченного органа отписывает заявление с приложенными документами ответственному специалисту уполномоченного органа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа принимает и регистрирует документы, затем подготавливает запрос в ДГП «АстанагорНПЦзем» и отправляет его;
6) ответственный специалист ДГП «АстанагорНПЦзем» принимает документы, регистрирует в журнале, оформляет акт на право постоянного землепользования, согласовывает его с директором ДГП «АстанагорНПЦзем» и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для приостановления или в отказе государственной услуги уведомляет уполномоченный орган.
7) руководитель уполномоченного органа подписывает акт на право постоянного землепользования либо уведомление о приостановлении или отказе в предоставлении государственной услуги и отписывает ответственному специалисту уполномоченного органа;
8) ответственный специалист уполномоченного органа регистрирует акт на право постоянного землепользования, фиксирует в ИС ЦОН (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и направляет в Центр.

2) Уәкілетті органның жауапты қызметкері құжаттар топтамасын қабылдайды, оларды тіркеу журналында тіркейді және құжаттарды алғандығы туралы растама береді;
3) сұрату дайындайды және «АстанақалажерҒӨО» ЕМК-на жолдайды;
4) «АстанақалажерҒӨО» ЕМК жауапты қызметкері құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді, тұрақты жер пайдалану құқығын беретін актiнi ресiмдейді, оны «АстанақалажерҒӨО» ЕМК директорымен келіседі және уәкілетті органға жолдайды. Егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе кері қайтаруға негіз болса, уәкілетті органды хабардар етеді;
5) уәкілетті органның басшысы тұрақты жер пайдалану құқығын беретін актiлерiне қол қояды және жауапты қызметкерге жолдайды;
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері тұрақты жер пайдалану құқығын беретін актiнi қабылдайды, тіркейді және өтініш иесіне (тұтынушыға) береді.
ІІ нұсқа (осы регламенттің 6-қосымшасы).
1) Тұтынушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталықтың инспекторы өтінішті тіркеуден өткізеді, құжаттарды қабылдайды, құжаттарды қабылдағандығы туралы растама береді, Штрихкод сканерінің көмегімен белгілейді және уәкілетті органға жолдайды;
3) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері Орталықтың ақпараттық жүйесінде (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) белгілейді және алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және басшының қарауына береді;
4) уәкілетті органның басшысы өтінішті қоса берілген құжаттармен бірге уәкілетті органның жауапты маманына жазып жібереді;
5) уәкілетті органның жауапты маманы құжаттарды қабылдайды және тіркейді, сосын «АстанақалажерҒӨО» ЕМК-на сұрату әзірлейді және оны жөнелтеді;
6) «АстанақалажерҒӨО» ЕМК жауапты маманы құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді, тұрақты жер пайдалану құқығын беретін актiнi ресiмдейді, оны «АстанақалажерҒӨО» ЕМК директорымен келіседі және уәкілетті органға жолдайды. Егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе кері қайтаруға негіз болса, уәкілетті органды хабардар етеді;
7) уәкілетті органның басшысы тұрақты жер пайдалану құқығын беретін актіге немесе мемлекеттік қызмет беруді тоқтату немесе одан бас тарту туралы хабарламаға қол қояды және уәкілетті органның жауапты қызметкеріне жолдайды;
8) уәкілетті органның жауапты маманы тұрақты жер пайдалану құқығын беретін актіні тіркейді, ХҚО АЖ-нде (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) белгілейді және Орталыққа жолдайды;

9) при приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
10) Центр выдает заявителю (потребителю) акт на право постоянного землепользования, либо уведомление или мотивированный отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. Уполномоченным органом или Центром потребителю выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 15 настоящего регламента, с указанием согласно приложению 7 настоящего регламента:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
16. Для выдачи акта на право постоянного землепользования или дубликата акта на право постоянного землепользования необходимо предоставление в уполномоченный орган или Центр следующих документов:
1) при предоставлении государством права постоянного землепользования:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право постоянного землепользования, согласно приложению 8 к настоящему регламенту;
копия выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права постоянного землепользования;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
при наличии землеустроительного проекта размещения земельных участков на площадку для отвода под индивидуальное жилищное строительство представляется часть землеустроительного проекта на конкретный земельный участок и материалы по установлению его границ на местности, выдаваемые организацией, выполнившие указанные работы;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право постоянного землепользования;
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право постоянного землепользования, согласно приложению 8 настоящего регламента;
копия выписки из решения местного исполнительного органа об изменении идентификационных характеристик на ранее предоставленный земельный участок на праве постоянного землепользования и/или иного документа, подтверждающего изменение идентификационных характеристик земельного участка;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право постоянного землепользования;
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.

9) уәкілетті органнан мемлекеттік қызметтің дайын қорытындысын қабылдау кезінде, Орталық түскен құжаттарды Штрихкод сканерінің көмегімен белгілейді;
10) Орталық өтініш иесіне (тұтынушыға) тұрақты жер пайдалану құқығын беретін акт, не болмаса хабарлама немесе уәжделген бас тарту береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
15. Уәкiлеттi орган немесе Орталық тұтынушыға осы регламенттің 15-тармағында көрсетiлген құжаттарды қабылдағандығы туралы қолхат бередi, онда осы регламенттің 7-қосымшасына сәйкес:
1) сұратудың нөмiрi және қабылданған күнi;
2) сұратылған мемлекеттiк қызмет түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күнi (уақыты) және орны;
5) мемлекеттiк қызмет көрсетуге өтiнiштi қабылдаған адамның тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
16. Тұрақты жер пайдалану құқығын беретін актiнi немесе тұрақты жер пайдалану құқығын беретін актiнiң телнұсқасын беру үшiн уәкiлеттi органға немесе Орталыққа мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) мемлекет тұрақты жер пайдалану құқығын берген кезде:
уәкiлеттi органға, осы регламенттің 8-қосымшасына сәйкес, тұрақты жер пайдалану құқығын беретін актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның тұрақты жер пайдалану құқығын беру туралы шешiмiнен үзiндiнің көшiрмесі;
жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың және уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының көшiрмелерi;
жеке тұрғын үй құрылысы үшін бөлуге арналған алаңда жер учаскелерін орналастырудың жерге орналастыру жобасы болған жағдайда, көрсетiлген жұмыстарды орындаған ұйым беретiн, нақты жер учаскесiне арналған жерге орналастыру жобасының бiр бөлiгi және оның жергiлiктi жердегi шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдар;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
тұрақты жер пайдалану құқығын беретін актiнi дайындау қызметі үшiн ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының тұлғасын куәландыратын құжаттың көшірмесі, не болмаса тұтынушының атынан сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.
2) жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
уәкiлеттi органға, осы регламенттің 8-қосымшасына сәйкес, тұрақты жер пайдалану құқығын беретін актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның бұрын тұрақты жер пайдалану құқығына берiлген жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамаларын өзгерту туралы шешiмiнен үзiндiнiң және/немесе жер учаскесінің сәйкестендiру сипаттамаларының өзгергендiгiн растайтын өзге құжаттың көшiрмесi;
жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың және уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
тұрақты жер пайдалану құқығын беретін актiнi дайындау қызметі үшiн ақы төленгендігi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi, не болмаса тұтынушының атынан сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.

2. Общие положения
2. Настоящий Регламент «Оформление и выдача актов на право частной собственности» (далее - Регламент) определяет процедуру оформления и выдачи актов на право частной собственности на земельный участок (далее - государственная услуга).
Настоящий Регламент устанавливает требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги «Оформление и выдача актов на право частной собственности».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, расположенным по адресу: г. Астана, ул. Желтоксан, 43 с участием специализированного предприятия, расположенным по адресу: г. Астана, ул. Желтоксан, 25, которое изготавливает акт на право частной собственности на земельный участок, только при наличии у потребителя правоустанавливающего документа на земельный участок (контактные данные указаны в приложении 1 настоящего регламента).
Государственная услуга оказывается на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через Центры обслуживания населения (далее – Центр), указанных по адресу согласно приложению 2 настоящего регламента.
4. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 23пункта 9 статьи 43, статьи 152 Земельного кодекса Республики Казахстан и подпункта 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2006 года № 511 «Об утверждении форм идентификационных документов на земельный участок, внесении изменений и дополнений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан», пункта 72 постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», подпункта 3) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561», пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 «О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан».
6. Формой завершения оказываемой государственной услуги является оформление и выдача на бумажном носителе акта на право частной собственности на земельный участок или его дубликата, указанном в приложении 10 настоящего регламента, или мотивированного отказа в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.

2. Жалпы ережелер
2. Осы "Жеке меншiк құқығын беретін актiлердi ресiмдеу және беру" регламенті (бұдан әрі - Регламент) жер учаскесіне жеке меншік құқығын беретін актілерді ресімдеу және беру шарасын (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) айқындайды.
Осы Регламент "Жеке меншiк құқығын беретін актiлердi ресiмдеу және беру" мемлекеттік қызметі стандартының сақталуын қамтамасыз ету талаптарын белгілейді.
3. Мемлекеттiк қызметтi, тұтынушыда жер учаскесiне құқық белгілейтін құжат болған жағдайда ғана, жер учаскесiне жеке меншiк құқығын беретін акт дайындайтын, Астана қаласы, Желтоқсан көшесі, 25 мекен-жайында орналасқан, мамандандырылған кәсiпорынның қатысуымен, Астана қаласы, Желтоқсан көшесі, 43 мекен-жайында орналасқан уәкiлеттi орган көрсетедi (байланыс деректері осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген).
Мемлекеттiк қызмет жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша баламалы негiзде тiзбесi осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетiлген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi – Орталық) арқылы көрсетiледi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасы Жер кодексiнiң 23-бабы, 43-бабының 9-тармағы152-бабы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Жер учаскесіне сәйкестендіру құжаттарының нысандарын бекіту, Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және кейбір шешімдердің күші жойылды деп тану туралы" 2006 жылғы 6 маусымдағы № 511 қаулысы 1-тармағының 1-тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысының 72-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы" 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысы 1-тармағының 3-тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы" 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 қаулысының 2-тармағы негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны, осы регламенттің 10-қосымшасында көрсетілген, жер учаскесiне жеке меншiк құқығын беретін актiні немесе оның телнұсқасын, немесе бас тарту себебi жазбаша көрсетiлген қызмет көрсетуден уәжделген бас тартуды ресімдеу және қағаз тасымалдағышта беру болып табылады.

7. Государственная услуга оказывается с участием специализированного предприятия ДГП «АстанагорНПЦзем» в части оформления акта на право частной собственности.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе с предоставлением в уполномоченный орган или Центр документа (квитанции) об уплате услуг за изготовление акта на право частной собственности.
Оплата за изготовление акта на право частной собственности производится наличными или безналичным способом через банки второго уровня на расчетный счет специализированного предприятия либо в кассах здания специализированного предприятия, которыми выдается платежный документ, подтверждающий размер и дату оплаты, в размере, согласно приложению 3 настоящего Регламента.
Государственная услуга по выдаче акта на право частной собственности на земельный участок уполномоченным органом оказывается бесплатно и заключается в проведении юридической экспертизы и утверждении акта.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Государственная услуга предоставляется:
при обращении в уполномоченный орган:
пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
при обращении в Центр:
шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед, для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9.00 до 19.00 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов. Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается на стендах в местах оказания государственной услуги, на интернет-ресурсе уполномоченного органа.
10. Заявление с приложением всех необходимых документов сдается ответственному сотруднику уполномоченного органа.
В Центре прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра который принимает документы.
11. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги, с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента – 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право частной собственности в течение 4 рабочих дней;

7. Мемлекеттiк қызметтің жеке меншiк құқығын беретін актiлердi ресiмдеу бөлігі мамандандырылған кәсіпорын "Астанақалажер ҒӨО" ЕМК қатысуымен көрсетіледі.
8. Мемлекеттiк қызмет ақылы негiзде көрсетiледi, уәкiлеттi органға немесе Орталыққа жеке меншiк құқығын беретін актiнi дайындағаны үшiн қызмет ақысын төлегенi туралы құжатты (түбiртектi) бередi.
Жеке меншiк құқығын беретін актiнi дайындау үшiн ақы төлеу қолма-қол немесе қолма-қол емес тәсiлмен екiншi деңгейдегi банктер арқылы мамандандырылған кәсiпорынның есеп шотына не мамандандырылған кәсiпорынның кассасында жүргiзiледi, олар, осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мөлшерде, төлемнiң мөлшерi мен уақытын растайтын төлем құжатын бередi.
Уәкілетті орган жер учаскесіне жеке меншік құқығын беретін акті беру бойынша мемлекеттік қызметті тегін көрсетеді және заңдық сараптама жүргізумен және актіні бекітумен қорытындыланады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
9. Мемлекеттiк қызмет:
уәкiлеттi органға өтініш білдірген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен жүзеге асырылады;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты жұмыс күні, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9-00-ден сағат 20-00-ге дейін көрсетіледі, филиалдар мен өкілдіктер үшін сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден сағат 19-00-ге дейінгі жұмыс кестесі белгіленеді. Қабылдау, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, "электронды" кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету орындарындағы стендiлерде, уәкiлеттi органның интернет-ресурсында орналастырылады.
10. Өтініш барлық тиісті құжаттарымен бірге орналасқан жері бойынша уәкілетті органның жауапты қызметкеріне тапсырылады.
Орталықта құжаттарды қабылдау "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, онда "терезелердiң" мақсаты және орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ құжатты қабылдаған Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
11. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) тұтынушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi – 6 жұмыс күнi, жеке меншiк құқығын беретін актiнiң телнұсқасын берген кезде 4 жұмыс күнi ішінде;

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
Для создания благоприятных условий для предоставления услуги возможна регистрация посредством выдачи талонов автоматизированными системами и оснащения залов ожидания с соответствующими стойками электронными информационными табло.
12. Сроки ограничений по времени при обращении в уполномоченный орган, специализированное предприятие или Центр:
срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов - 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок в течение 4 рабочих дней со дня поступления необходимых документов в уполномоченный орган (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 30 минут;
время ожидания в очереди при получении документов - не более 30 минут.
13. Государственная услуга будет приостановлена по следующим основаниям:
1) наличие судебных решений по данному земельному участку, либо наличие уведомления о ведущемся судебном разбирательстве;
2) наличие акта прокурорского надзора, до устранения нарушения норм законодательства;
3) наличие нескольких заявлений в отношений оформления прав на один и тот же участок или при выявлении в процессе оформления прав других пользователей этого земельного участка;
4) при невыполнении условий выдачи акта на право частной собственности на земельный участок, то есть неявка лично уполномоченного представителя при не предоставлении им документа, удостоверяющего полномочия представителя, расписки и документа, удостоверяющего личность уполномоченного представителя.
Сведения о приостановлении оформления прав на земельные участки заносятся в книгу регистрации и учета. Потребителю направляется письменное уведомление с указанием документа, на основании которого приостановлено оформление акта на право частной собственности и сроков приостановления, с указанием последующих действий потребителя для устранения причин приостановления оформления согласно приложению 4 настоящего регламента.
14. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
І вариант (приложение 5 настоящего регламента).
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;

2) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде кезекте күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қолайлы жағдай жасау үшін күту залындағы арнайы жабдықталған ақпараттық электронды табло бағанымен талондар берудің автоматтандырылған жүйесі арқылы тіркелуі мүмкін.
12. Уәкілетті органға, мамандандырылған кәсіпорынға немесе Орталыққа өтініш білдірген кезде уақыт бойынша шектеулер мерзімі:
тұтынушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi – 6 жұмыс күнi, жер учаскесіне жеке меншiк құқығын беретін актiнiң телнұсқасын берген кезде уәкілетті органға қажетті құжаттар келіп түскен күннен бастап 4 жұмыс күнi ішінде (құжаттарды қабылдау күні және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
құжаттарды тапсыру кезiнде кезекте күту уақыты 30 минуттан аспайды;
құжаттарды алу кезiнде кезекте күту уақыты 30 минуттан аспайды.
13. Мемлекеттiк қызмет мынадай негiздер бойынша тоқтатылады:
1) аталған жер учаскесi бойынша сот шешiмдерiнiң болуы не сот қарауы жүрiп жатқаны туралы хабарламаның болуы;
2) заңнама нормаларының бұзылуы жойылғанға дейiн прокурорлық қадағалау актiсiнiң болуы;
3) бiр учаскеге құқықты ресiмдеуге қатысты бiрнеше өтiнiштiң болуы немесе құқықты ресiмдеу үдерiсiнде осы жер учаскесiнiң басқа да пайдаланушылары анықталған кезде;
4) жер учаскесіне жеке меншік құқығын беретін актіні беру шарты орындалмаған жағдайда, яғни жеке уәкілетті өкілдің өзіне құжатты, өкілетті өкілді куәландыратын қолхатты және уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжатты ұсынбаған жағдайда.
Жер учаскелерiне құқықтарды ресiмдеудi тоқтата тұру туралы мәлiметтер тiркеу және есепке алу кiтабына енгiзiледi. Тұтынушыға жеке меншiк құқығын беретін актiнi рәсiмдеудi тоқтата тұруға негiз болған құжатты және тоқтата тұру мерзiмдерiн көрсете отырып, ресiмдеудi тоқтата тұру себептерiн жою үшiн тұтынушының кейiнгi iс-қимылын көрсете отырып осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес жазбаша хабарлама жолданады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет қорытындысын берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
І нұсқа (осы регламенттің 5-қосымшасы).
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;

2) ответственный специалист отдела уполномоченного органа принимает пакет документов, регистрирует их в журнале регистрации и выдает подтверждение о получении документов;
3) подготавливает запрос и направляет в ДГП «АстанагорНПЦзем»;
4) ответственный специалист ДГП «АстанагорНПЦзем» принимает документы, регистрирует в журнале, оформляет акт на право частной собственности, согласовывает его с директором ДГП «АстанагорНПЦзем» и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для приостановления или в отказе государственной услуги уведомляет уполномоченный орган.
5) руководитель уполномоченного органа подписывает акт на право частной собственности и отписывает ответственному специалисту;
6) Ответственный специалист отдела уполномоченного органа принимает, регистрирует акт на право частной собственности и выдает заявителю (потребителю).
ІІ вариант (приложение 6 настоящего регламента).
1) потребитель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, принимает документы, выдает подтверждение о получении документов, фиксирует при помощи Сканера штрихкода и направляет в уполномоченный орган;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
4) руководитель уполномоченного органа отписывает заявление с приложенными документами ответственному специалисту уполномоченного органа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа принимает документы, затем подготавливает запрос в ДГП «АстанагорНПЦзем» и отправляет его;
6) ответственный специалист ДГП «АстанагорНПЦзем» принимает документы, регистрирует в журнале, оформляет акт на право частной собственности, согласовывает его с директором ДГП «АстанагорНПЦзем» и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для приостановления или в отказе государственной услуги уведомляет уполномоченный орган.
7) руководитель уполномоченного органа подписывает акт на право частной собственности либо уведомление о приостановлении или отказе в предоставлении государственной услуги и отписывает ответственному специалисту уполномоченного органа;
8) ответственный специалист уполномоченного органа регистрирует акт на право частной собственности, фиксирует в ИС ЦОН (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и направляет в Центр.
9) при приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;

2) Уәкілетті органның жауапты қызметкері құжаттар топтамасын қабылдайды, оларды тіркеу журналында тіркейді және құжаттарды алғандығы туралы растама береді;
3) сұрату дайындайды және "АстанақалажерҒӨО" ЕМК-на жолдайды;
4) "АстанақалажерҒӨО" ЕМК жауапты қызметкері құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді, жеке меншiк құқығын беретін актiнi ресiмдейді, оны "АстанақалажерҒӨО" ЕМК директорымен келіседі және уәкілетті органға жолдайды. Егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе кері қайтаруға негіз болса, уәкілетті органды хабардар етеді.
5) уәкілетті органның басшысы жеке меншiк құқығын беретін актiлерiне қол қояды және жауапты қызметкерге жолдайды;
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері жеке меншiк құқығын беретін актiнi қабылдайды, тіркейді және өтініш иесіне (тұтынушыға) береді.
ІІ нұсқа (осы регламенттің 6-қосымшасы).
1) Тұтынушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталықтың инспекторы өтінішті тіркеуден өткізеді, құжаттарды қабылдайды, құжаттарды қабылдағандығы туралы растама береді, Штрихкод сканерінің көмегімен белгілейді және уәкілетті органға жолдайды;
3) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері Орталықтың ақпараттық жүйесінде (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) белгілейді және алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және басшының қарауына береді;
4) уәкілетті органның басшысы өтінішті қоса берілген құжаттармен бірге уәкілетті органның жауапты маманына жазып жібереді;
5) уәкілетті органның жауапты маманы құжаттарды қабылдайды, сосын "АстанақалажерҒӨО" ЕМК-на сұрату әзірлейді және оны жөнелтеді;
6) "АстанақалажерҒӨО" ЕМК жауапты маманы құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді, жеке меншiк құқығын беретін актiнi ресiмдейді, оны "АстанақалажерҒӨО" ЕМК директорымен келіседі және уәкілетті органға жолдайды. Егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе кері қайтаруға негіз болса, уәкілетті органды хабардар етеді;
7) уәкілетті органның басшысы жеке меншік құқығын беретін актіге немесе мемлекеттік қызмет беруді тоқтату немесе одан бас тарту туралы хабарламаға қол қояды және уәкілетті органның жауапты қызметкеріне жолдайды;
8) уәкілетті органның жауапты маманы жеке меншік құқығын беретін актіні тіркейді, ХҚО АЖ-нде (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) белгілейді және Орталыққа жолдайды;
9) уәкілетті органнан мемлекеттік қызметтің дайын қорытындысын қабылдау кезінде, Орталық түскен құжаттарды Штрихкод сканерінің көмегімен белгілейді;

10) Центр выдает заявителю (потребителю) акт на право частной собственности, либо уведомление или мотивированный отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. Уполномоченным органом или Центром потребителю выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 15 настоящего регламента, с указанием согласно приложению 7 настоящего регламента:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
16. Для выдачи акта на право частной собственности или дубликата акта на право частной собственности необходимо предоставление в уполномоченный орган или Центр следующих документов:
1) при предоставлении государством права частной собственности:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право частной собственности, согласно приложению 8 настоящего регламента;
копия выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права частной собственности;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
при наличии землеустроительного проекта размещения земельных участков на площадку для отвода под индивидуальное жилищное строительство представляется часть землеустроительного проекта на конкретный земельный участок и материалы по установлению его границ на местности, выдаваемые организацией, выполнившие указанные работы;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право частной собственности;
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право частной собственности, согласно приложению 8 настоящего регламента;
копия выписки из решения местного исполнительного органа об изменении идентификационных характеристик на ранее предоставленный земельный участок на праве частной собственности и/или иного документа, подтверждающего изменение идентификационных характеристик земельного участка;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право частной собственности;
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.

10) Орталық өтініш иесіне (тұтынушыға) жеке меншік құқығын беретін акт, не болмаса хабарлама немесе уәжделген бас тарту береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
15. Уәкiлеттi орган немесе Орталық тұтынушыға осы регламенттің 15-тармағында көрсетiлген құжаттарды қабылдағандығы туралы қолхат бередi, онда осы регламенттің 7-қосымшасына сәйкес:
1) сұратудың нөмiрi және қабылданған күнi;
2) сұратылған мемлекеттiк қызмет түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күнi (уақыты) және орны;
5) мемлекеттiк қызмет көрсетуге өтiнiштi қабылдаған адамның тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
16. Жеке меншiк құқығын беретін актiнi немесе жеке меншiк құқығын беретін актiнiң телнұсқасын беру үшiн уәкiлеттi органға немесе Орталыққа мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) мемлекет жеке меншiк құқығын берген кезде:
уәкiлеттi органға, осы регламенттің 8-қосымшасына сәйкес, жеке меншiк құқығын беретін актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның жеке меншiк құқығын беру туралы шешiмiнен үзiндiнің көшiрмесі;
жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың және уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының көшiрмелерi;
жеке тұрғын үй құрылысы үшін бөлуге арналған алаңда жер учаскелерін орналастырудың жерге орналастыру жобасы болған жағдайда, көрсетiлген жұмыстарды орындаған ұйым беретiн, нақты жер учаскесiне арналған жерге орналастыру жобасының бiр бөлiгi және оның жергiлiктi жердегi шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдар;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
жеке меншiк құқығын беретін актiнi дайындау қызметі үшiн ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының тұлғасын куәландыратын құжаттың көшірмесі, не болмаса тұтынушының атынан сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.
2) жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
уәкiлеттi органға, осы регламенттің 8-қосымшасына сәйкес, жеке меншiк құқығын беретін актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның бұрын жеке меншiк құқығына берiлген жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамаларын өзгерту туралы шешiмiнен үзiндiнiң және/немесе жер учаскесінің сәйкестендiру сипаттамаларының өзгергендiгiн растайтын өзге құжаттың көшiрмесi;
жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың және уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
жеке меншiк құқығын беретін актiнi дайындау қызметі үшiн ақы төленгендігi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi, не болмаса тұтынушының атынан сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.