Об утверждении Регламента электронной государственной услуги "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан"
Постановление акимата города Астаны от 23 июля 2012 года № 107-1014. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 6 августа 2012 года № 740. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 6 мая 2013 года № 107-730
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 06.05.2013 № 107-730 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства образования и науки Республики Казахстан и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561», в целях повышения качества оказания электронных государственных услуг акимат города Астана ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент электронной государственной услуги «Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан».
2. Начальнику Государственного учреждения «Управления образования города Астаны» обеспечить государственную регистрацию данного постановления, его последующее официальное опубликование и размещение на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Балаеву А.Г.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким                                       И. Тасмагамбетов
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
_______________ А. Жумагалиев
23 июля 2012 года
Утвержден
постановлением
акимата города Астаны
от 23 июля 2012 года
№ 107-1014
Регламент электронной государственной услуги
«Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для
направления в детские дошкольные организации Республики
Казахстан»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан» (далее – электронная государственная услуга) оказывается уполномоченным органом Государственным учреждением «Управление образования города Астаны», адрес, которого указан в приложении 2 к настоящему Регламенту, на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее – ЦОН) согласно приложению 1 к настоящему Регламенту, через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz, при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи и подсистемой «Электронные услуги» акимата города Астаны: www.e.astana.kz

"Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу" электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 23 шілдедегі № 107-1014 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2012 жылғы 6 тамызда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 740 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 6 мамырдағы № 107-730 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 06.05.2013 № 107-730 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына және «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына, «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысына сәйкес, электрондық мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру мақсатында Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. «Астана қаласының Білім басқармасы» мемлекеттік мекемесінің бастығы осы қаулының мемлекеттік тіркелуін, оны кейіннен ресми жариялау мен Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орнатылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары А.Ғ. Балаеваға жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім                                       И. Тасмағамбетов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі
___________________ А. Жұмағалиев
2012 жылғы 23 шілде
Астана қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 23 шілдедегі
№ 107-1014 қаулысымен
бекітілді
«Қазақстан Республикасында мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жолдама беру үшін мектеп жасына (7 жасқа дейінгі) балаларды
тіркеу» электрондық мемлекеттiк қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасында мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу» электрондық мемлекеттiк қызметті (бұдан әрі – электрондық мемлекеттiк қызмет) мекен-жайы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген «Астана қаласының Білім басқармасы» мемлекеттік мекемесі уәкілетті органы осы Регламенттің 1-қосымшасына сай алтернативтік негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – ХҚКО) арқылы, алушының электрондық сандық қолы болған жағдайда Астана қаласы әкімдігінің «Электрондық қызметтер» www.e.astana.kz жүйешесі бойынша және «электрондық үкімет» веб-порталы: www.e.dov.kz  арқылы көрсетеді.

2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140.
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте электронной государственной услуги «Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан» (далее – Регламент):
1) информационная система - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
2) подсистема «Электронные услуги» акимата города Астаны – информационная система, предназначенная для оказания электронных услуг гражданам и бизнес-структурам на региональном уровне (далее – ИС Е-Астана);
3) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
4) местный исполнительный орган (акимат) – коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области, города республиканского значения и столицы, района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории (далее – МИО);
5) информационная система Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан – удостоверяющий центр, обслуживающий участников «электронного правительства», государственных и негосударственных информационных систем (далее – ИС НУЦ);
6) структурно-функциональные единицы – перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги (далее – СФЕ);
7) ДДО – детская дошкольная организация, реализующая общеобразовательные программы дошкольного воспитания и обучения;
8) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;

2. Электрондық мемлекеттiк қызметі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасында мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу» мемлекеттiк қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттiк қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтымайтын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық қызмет.
5. Осы «Қазақстан Республикасында мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу» электрондық мемлекеттiк қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі түсініктер және қысқарған сөздер пайдаланылады:
1) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) Астана қаласы әкімдігінің «Электрондық қызметтер» жүйе тармағы – азаматтар мен бизнес-құрылымдарға өңірлік деңгейде электрондық қызмет көрсетуге арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – Е-Астана АЖ);
3) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
4) жергiлiктi атқарушы орган (әкімдік) – облыстың республикалық маңызы бар қаланың және астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкiмi басқаратын, өз құзыретi шегiнде тиiстi аумақта жергiлiктi мемлекеттiк басқаруды және өзiн-өзi басқаруды жүзеге асыратын алқалы атқарушы орган (бұдан әрі – ЖАО);
5) Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландыру орталығының ақпараттық жүйесі – мемлекеттік және мемлекеттік емес ақпараттық жүйелеріне, «электрондық үкімет» қатысушыларына қызмет көрсететін куәландыру орталығы (бұдан әрі – ҰКО АЖ);
6) құрылымдық-функционалдық бірліктер – электрондық қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелердің немесе басқа ұйымдардың тізбесі (бұдан әрі – ҚФБ);
7) МБҰ – мектепке дейінгі тәрбие мен білім беретін жалпы білім беретін бағдарламаны іске асыратын мектепке дейінгі балалар ұйымы;
8) медиа-алшақтық – құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керсінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;

9) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
10) потребитель – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
11) информационная система центров обслуживания населения – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – ИС ЦОН);
12) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
13) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
14) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
15) региональный шлюз «электронного правительства» – информационная система, обеспечивающая информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг МИО (далее – РШЭП);
16) веб-портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее – «ПЭП»);
17) шлюз электронного правительства – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной
государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграмма № 1 функционального взаимодействия) при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через МИО приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту:
1) потребитель должен обратиться в МИО для получения услуги имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов. Проверка подлинности заявления и документов потребителя сотрудником МИО.
2) процесс 1 – процесс ввода сотрудником МИО ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС Е-Астана для оказания электронной государственной услуги;

9) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
10) тұтынушы – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
11) халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі – халыққа (жеке және заңды тұлғаларға), сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволардың Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы қызмет ұсыну үрдісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚКО АЖ);
12) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
13) электрондық мемлекеттік қызметтер – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
14) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі – ЭЦҚ);
15) «электрондық үкімет» аймақтық шлюзі – ЖАО электрондық қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ішкі жүйелер/ЖАО жүйе тармақтары және сыртқы ақпараттық жүйелер арасында ақпараттық өзара әрекетті қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮАШ);
16) «электрондық үкіметтің» веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
17) электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) – электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін ықпалдастыру үшін арналған ақпараттық жүйесі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қызмет беруші
іс-әрекетінің тәртібі
6. ЖАО арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қадамдық әрекет және қызмет берушінің шешімі (функционалдық өзара іс-қимылдың № 1-диаграммасы) осы Регламенттің 4-қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы ЖАО-ға қызмет алу үшін өтініш мен қажетті құжаттарының түпнұсқалары болған кезде ғана өтініш бере алады. Өтініштің түпнұсқасымен тұтынушы құжаттарын ЖАО қызметкерлері тексереді;
2) 1-үдеріс – ЖАО қызметкерлерінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін Е-Астана АЖ ЖСН және парольді (авторизация үдерісі) енгізу үдерісі;

3) условие 1 – проверка в ИС Е-Астана подлинности данных о зарегистрированном сотруднике МИО через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС Е-Астана в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника МИО;
5) процесс 3 – выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИC Е-Астана;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации или же уведомление о регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО. Выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия) при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через ЦОН приведены в приложении 5 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – процесс авторизации оператора ЦОН в ИС ЦОН для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном операторе через ИИН и пароль, либо ЭЦП;
3) процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС ЦОН в связи с имеющими нарушениями в данных оператора ЦОН;
4) процесс 3 – выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;

3) 1-шарт – Е-Астана АЖ ЖАО қызметкері тіркеген деректердің дұрыстығын ЖСН және пароль арқылы тексеру;
4) 2-үдеріс – ЖАО қызметкері дерегінің бұзылуына байланысты Е-Астана АЖ авторизациядан бас тарту туралы хабарлама жасау;
5) 3-үдеріс – ЖАО қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұраныс нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талабын ескере отырып нысанды толтыру (деректерді енгізу және сканерден құжаттарды қоса тіркеу);
6) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған сұранысты толтырылған нысанына (деректерді енгізу және сканерлерген құжаттарды қоса тіркеу) ЖАО қызметкері ЭСҚ арқылы қол қою;
7) 2-шарт – сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестілігін, ЭСҚ тіркеу куәлігінің мерзімін және Е-Астана АЖ-да тіркеу куәлігінің қайта шақырылған (жойылған) тізімде жоқтығын тексеру;
8) 5-үдеріс – ЖАО қызметкерлері ЭСҚ дұрыстығын растамауына байланысты сұралған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама жасау;
9) 6-үдеріс – ЖАО қызметкерлерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
10) 7-үдеріс – ЖАО қызметкерлерінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жасауы (мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама немесе өтініш беру кезінде мектепке дейінгі балалар ұйымында орын болмаған жағдайда аралық жауап ретінде мектепке дейінгі жастағы (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу туралы хабарлама, не болмаса қызмет көрсетуден бас тарту туралы нақты жауап). Электрондық құжатты ЖАО қызметкері ЭСҚ пайдаланып жасайды. ЖАО қызметкері электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушыға қолма-қол немесе электрондық поштасына жолдау арқылы береді.
7. ХҚКО арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қадамдық әрекет және қызмет берушінің шешімі (функционалдық өзара әрекеттің іс-қимылдың № 2-диаграммасы) осы Регламенттің 5-қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдеріс – ХҚКО операторының электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚКО АЖ авторизация жасау үдерісі;
2) 1-шарт – ХҚКО АЖ-де ЖСН және пароль не болмаса ЭСҚ арқылы оператор тіркеген деректердің дұрыстығын тексеру;
3) 2-үдеріс – ХҚКО операторының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ХҚКО АЖ-да авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – ХҚКО операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерден өткізілген құжаттарды қосу);

5) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП оператора ЦОН заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС ЦОН;
7) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП оператора ЦОН электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС Е-Астана и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
9) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации или же уведомление о регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в ИС ЦОН.
10) процесс 8 – выдача выходного документа сотрудником ЦОН потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграмма № 3 функционального взаимодействия) при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через ПЭП приведены в приложении 6 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;

5) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді және қосылған сканерден өткізілген құжаттарды) ХҚКО операторының ЭСҚ арқылы қол қою;
6) 2-шарт – сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестілігін, ЭСҚ тіркеу куәлігінің мерзімін және ХҚКО АЖ-да тіркеу куәлігінің қайта шақырылған (жойылған) тізімде жоқтығын тексеру;
7) 5-үдеріс – ХҚКО операторының ЭСҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – ХҚКО операторының ЭСҚ қол қойылған электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) ЭҮШ/ЭҮАШ арқылы Е-Астана АЖ-ға жіберу және ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
9) 7-үдеріс – ЖАО қызметкерлерінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жасауы (мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама немесе өтініш беру кезінде мектепке дейінгі балалар ұйымында орын болмаған жағдайда аралық жауап ретінде мектепке дейінгі жастағы (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу туралы хабарлама, не болмаса қызмет көрсетуден бас тарту туралы нақты жауап). Электрондық құжатты ЖАО қызметкері ЭСҚ пайдаланып жасайды және ХҚКО АЖ табысталады.
10) 8-үдеріс – ХҚКО қызметкерiнiң шығыс құжатты қызметтi тұтынушыға қолма-қол немесе электрондық поштаға жiберу арқылы беру.
8. ЭҮП арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қадамдық әрекет және қызмет берушінің шешімі (функционалдық өзара әрекеттің іс-қимылдың № 3-диаграммасы) осы Регламенттің 6-қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы ЖСН және парольдің көмегімен ЭҮП-те тіркелуі жүзеге асырылады (ЭҮП-те тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушының ЖСН және парольді ЭҮП-те енгізу үрдісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – ЭҮП-те ЖСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП-те авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу, сканерден өткізілген құжаттарды қосу);
6) 5-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді, қосылған сканерден өткізілген құжаттарды) ХҚКО операторының ЭЦҚ арқылы қол қою;

7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС Е-Астана и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации или же уведомление о регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.
9. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграмма № 4 функционального взаимодействия) при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через ИС Е-Астана приведены в приложении 7 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ИС Е-Астана (личный кабинет) с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ИС Е-Астана);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ИС Е-Астана (личный кабинет) для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ИС Е-Астана (личный кабинет) подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ИС Е-Астана (личный кабинет) сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП;

7) 2-шарт – сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестілігін, ЭЦҚ тіркеу куәлігінің мерзімін және ЭҮП-те тіркеу куәлігінің қайта шақырылған (жойылған) тізімде жоқтығын тексеру;
8) 6-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 7-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) ЭҮШ/ЭҮАШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
10) 7-үдеріс – ұсынылған МБҰ-ға тұтынушының жазбаша келісімін қалыптастыру үдерісі және ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін (мектепке дейiнгi балалар ұйымдарына жолдаманы немесе арыз берілген сәтте МБҰ-да орын болмаған жағдайда аралық құжат ретінде мектеп жасына дейiнгi (7 жасқа дейiнгi) балаларды тiркеу туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап беруді) қалыптастыру. Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен қалыптастырылады және ЭҮП-те жеке кабинетке жіберіледі.
9. Е-Астана АЖ арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қадамдық әрекет және қызмет берушінің шешімі (функционалдық өзара әрекеттің іс-қимылдың № 4-диаграммасы) осы Регламенттің 7-қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы Е-Астана АЖ-да (жеке кабинет) ЖСН және парольдің көмегімен тіркеуді жүзеге асырады (Е-Астана АЖ тіркелмеген тұтынушыларға жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет алу үшін Е-Астана АЖ (жеке кабинет) тұтынушының ЖСН және паролін енгізу үдерісі;
3) 1-шарт – Е-Астана АЖ (жеке кабинет) тіркелгені туралы деректердің дұрыстығын ЖСН және пароль арқылы тексеру;
4) 2-үдеріс Е-Астана АЖ (жеке кабинет) тұтынушы деректерінде бұзылудың болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарлама жасау;
5) 3-үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу, сканерден өткізілген құжаттарды қосу);
6) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді, қосылған сканерден өткізілген құжаттарды) ХҚКО операторының ЭЦҚ арқылы қол қою;
7) 2-шарт – сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестілігін, ЭСҚ тіркеу куәлігінің мерзімін тексеру;

8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) из личного кабинета в рабочий кабинет в ИС Е-Астана и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации или же уведомление о регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ИС Е-Астана.
10. В приложениях 89 к настоящему Регламенту приведены экранные формы на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю на государственном и русском языках.
11. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении в МИО/ЦОН/ ИС Е-Астана.
12. Номер контактного телефона для получения информации об электронной государственной услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: 8 (7172) 55-68-63, 55-68-64.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
13. Перечень СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) Оператор ЦОН;
2) Сотрудник МИО.
14. Текстовое табличное описание последовательности действий СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
15. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) СФЕ в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 4567 (диаграммы № 1, 2, 3, 4) к настоящему Регламенту.
16. В приложении 1011 к настоящему Регламенту представлены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (выходной документ), включая формы уведомления.
17. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 12 к настоящему Регламенту.
18. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителями:

8) 5-үдеріс – тұтынушының ЭСҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – тұтынушының ЭСҚ қол қойылған электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) Е-Астана АЖ жеке кабинеттен жұмыс кабинетіне жолдау және ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
10) 7-үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін (мектепке дейiнгi балалар ұйымдарына жолдаманы немесе арыз берілген сәтте МБҰ-да орын болмаған жағдайда аралық құжат ретінде мектеп жасына дейiнгi (7 жасқа дейiнгi) балаларды тiркеу туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап беруді) қалыптастыру. Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭСҚ пайдаланумен қалыптастырылады және Е-Астана АЖ-ға жеке кабинетке жіберіледі.
10. Осы Регламенттің 89-қосымшаларында тұтынушыға мемлекеттік және орыс тілдерінде көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызметке экрандық нысандар келтірілген.
11. Тұтынушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салуының орындалуын тексеру тәсілі: ЭҮП-те «Қызметтерді алу тарихы» бөлiмiнде, сонымен қатар ЖАО-ға/ХҚКО-ға/Е-Астана АЖ-ға өтiнiш жасау арқылы.
12. Электрондық мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты алу, сондай-ақ қажет болған жағдайда олардың сапасын бағалау (оның ішінде шағымдану) үшін байланыс телефонының нөмірі: 8 (7172) 55-68-63, 55-68-64.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
13. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ тізімі:
1) ХҚКО операторы;
2) ЖАО қызметкері;
14. Әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, ҚФБ   іс-қимылы дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
15. ҚФБ сипаттамасына сәйкес олардың (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) іс-қимылының қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграммалар осы Регламенттің 4567-қосымшаларында (№ 1, 2, 3, 4 диаграммалар) келтірілген.
16. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі соған сәйкес ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, үлгілері осы Регламенттің 1011-қосымшаларында келтірілген.
17. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы Регламенттің 12-қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
18. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:

1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) законность при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность информации;
6) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
19. Техническое условие оказания электронной государственной услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН у лица, которому выдается е-документ;
3) авторизация ПЭП, ИС ЦОН;
4) наличие ЭЦП пользователя.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги «Регистрация
детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные
организации Республики Казахстан»
Перечень Центров обслуживания населения
по оказанию государственной услуги
Наименование
Центра обслуживания
населения
Юридический адрес
График работы
Контактный
телефон
РГП «Центр
обслуживания
населения района
Сарыарка города
Астаны»
город Астана,
проспект Республики,
43
Ежедневно с 9.00 до
20.00 часов,
выходной-воскресенье
8 (7172) 32-48-02
8 (7172) 32-46-97
8 (7172) 32-66-58
Филиал «Тлендиева»
РГП «Центр
обслуживания
населения района
Сарыарка города
Астаны»
город Астана,
проспект
Богенбая, 6А
Ежедневно с 9.00 до
19.00 часов,
выходной-воскресенье
8 (7172) 37-74-34
8 (7172) 94-99-96
Филиал «Ақжайық» РГП
«Центр обслуживания
населения района
Сарыарка города
Астаны»
город Астана, улица
Есенберлина, 16/2
Ежедневно с 9.00 до
19.00 часов,
выходной-воскресенье
8 (7172) 59-28-33
Филиал «Өндіріс» РГП
«Центр обслуживания
населения района
Сарыарка города
Астаны»
город Астана, улица
Кеменгерұлы, 6/1
Ежедневно с 9.00 до
19.00 часов,
выходной-воскресенье
8 (7172) 30-40-70
Филиал «Кенесары»
РГП «Центр
обслуживания
населения района
Сарыарка города
Астаны»
город Астана,
проспект Сарыарқа,
12
Ежедневно с 9.00 до
19.00 часов,
выходной-воскресенье
8 (7172) 29-79-03
РГП «Центр
обслуживания
населения района
Алматы города
Астаны»
город Астана, улица
Мирзояна, 25
Ежедневно с 9.00 до
20.00 часов,
выходной-воскресенье
8 (7172) 61-85-00
8 (7172) 57-07-72
Филиал РГП «Центр
обслуживания
населения района
Алматы города
Астаны»
город Астана,
проспект Республика,
12/2
Ежедневно с 9.00 до
19.00 часов,
выходной-воскресенье
8 (7172) 32-80-09
Филиал РГП «Центр
обслуживания
населения района
Алматы города
Астаны»
город Астана,
поселок
Железнодорожный,
улица Ақтасты, 20
Ежедневно с 9.00 до
19.00 часов,
выходной-воскресенье
8 (7172) 94-71-79
8 (7172) 94-71-80
Филиал РГП «Центр
обслуживания
населения района
Алматы города
Астаны»
город Астана, улица
Кабанбай батыра, 5/1
Ежедневно с 9.00 до
19.00 часов,
выходной-воскресенье
8 (7172) 50-91-95
РГП «Центр
обслуживания
населения района
Есиль города Астаны»
город Астана, улица
Сауран, 7
Ежедневно с 9.00 до
20.00 часов,
выходной-воскресенье
8 (7172) 50-14-71
Расшифровка аббревиатур:
РГП «Центр обслуживания населения района Сарыарка города Астаны» - Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения района Сарыарка города Астаны» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги «Регистрация
детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные
организации Республики Казахстан»
Перечень уполномоченных органов
по оказанию государственной услуги
Наименование
Уполномоченных
органов
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное
учреждение
«Управление
образования города
Астаны»
город Астана,
улица Бейбитшилик,
11
Среда, четверг с
9.00 до 18.00
часов, обед с 13.00
до 14.00, за
исключением
субботы,
воскресенья и
праздничных дней
8 (7172) 55-68-63,

1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандығын сақтау;
2) қызметтiк борышты атқару кезiндегi заңдылық;
3) кәсiби этика мен мәдениеттi сақтау;
4) түпкiлiктi және толық ақпарат ұсыну;
5) ақпаратты қорғау және оның құпиялылығы;
6) тұтынушы белгiленген мерзiмде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
19. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
1) Интернетке шығу;
2) е-құжат берілетін тұлғаның ЖСН болуы;
3) ЭҮШ, ХҚКО АЖ авторизациясы;
4) тұтынушының ЭСҚ болуы.
«Қазақстан Республикасының
мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі халыққа қызмет көрсету
орталықтарының тізбесі
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Астана қаласы Сарыарқа ауданы халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
Астана қаласы, Республика даңғылы, 43
Күн сайын 9.00-ден 20.00-ге дейін, демалыс - жексенбі
8 (7172) 32-48-02
8 (7172)
32-46-97
8 (7172)
32-66-58
«Астана қаласы Сарыарқа ауданы халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК «Тілендиев» филалы
Астана қаласы, Бөгенбай даңғылы, 6А
Күн сайын 9.00-ден 19.00-ге дейін, демалыс - жексенбі
8 (7172)
37-74-34
8 (7172)
94-99-96
«Астана қаласы Сарыарқа ауданы халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК «Ақжайық» филалы
Астана қаласы, Есенберлин көшесі, 16/2
Күн сайын 9.00-ден 19.00-ге дейін, демалыс - жексенбі
8 (7172)
59-28-33
«Астана қаласы Сарыарқа ауданы халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК «Өндіріс» филалы
Астана қаласы, Кемеңгерұлы көшесі, 6/1
Күн сайын 9.00-ден 19.00-ге дейін, демалыс - жексенбі
8 (7172) 30-40-70
«Астана қаласы Сарыарқа ауданы халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК «Кенесары» филалы
Астана қаласы, Сарыарқа даңғылы, 12
Күн сайын 9.00-ден 19.00-ге дейін, демалыс - жексенбі
8 (7172)
29-79-03
«Астана қаласы Алматы ауданы халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
Астана қаласы, Мирзоян көшесі, 25
Күн сайын 9.00-ден 20.00-ге дейін, демалыс - жексенбі
8 (7172)
61-85-00
8 (7172)
57-07-72
«Астана қаласы Алматы ауданы халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2
Күн сайын 9.00-ден 19.00-ге дейін, демалыс - жексенбі
8 (7172)
32-80-09
«Астана қаласы Алматы ауданы халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Астана қаласы, Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі, 20
Күн сайын 9.00-ден 19.00-ге дейін, демалыс - жексенбі
8 (7172)
94-71-79
8 (7172)
94-71-80
«Астана қаласы Алматы ауданы халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Астана қаласы, Қабанбай батыр көшесі, 5/1
Күн сайын 9.00-ден 19.00-ге дейін, демалыс - жексенбі
8 (7172)
50-91-95
«Астана қаласы Есіл ауданы халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
Астана қаласы, Сауран көшесі, 7
Күн сайын 9.00-ден 20.00-ге дейін, демалыс - жексенбі
8 (7172)
50-14-71
Аббревиатуралардың оқылуы:
«Астана қаласы Сарыарқа ауданы халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру жөніндегі комитетінің «Астана қаласы Сарыарқа ауданы халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны
«Қазақстан Республикасының
мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметтер көрсету жөніндегі
уәкілетті органдар тізбесі
Уәкілетті органдар атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Астана қаласының Білім басқармасы» мемлекеттік мекемесі
Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 11
Сәрсенбі, бейсенбі 9.00-дан 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, сенбі және жексенбі және мерекелік күндерді қоспағанда
8 (7172)
55-68-63,

55-68-64
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги «Регистрация
детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные
организации Республики Казахстан»
Таблица 1. Описание действий посредством МИО
1) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
2
Наименование
СФЕ, ИС
МИО
ИС Е-Астана
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Проверка
подлинности
заявления и
документов
потребителя,
ввод данных
в ИС Е-Астана
Авторизация
сотрудника МИО
в системе и
заполнение
формы запроса
на оказания
электронной
государствен-
ной услуги
Маршрутизация
уведомления о
смене статуса
запроса из ИС
Е-Астана в ИС
ЦОН
Присвоение
номера
заявлению.
Формирование
уведомления с
указанием
текущего
статуса
4
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Прием
заявления и
документов на
получения
услуги
Регистрация
запроса с
присвоением
номера
заявлению
Маршрутизация
запроса
Отображение
статуса
поступившие
5
Сроки исполнения
Не более 10
минут
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
6
Номер следующего
действия
2
3
4
5
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода,
потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ,
ИС
МИО
ИС Е-Астана
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Исполнение
запроса.
Принятие
решения о
постановке на
очередь детей
для направления
в ДДО
Формирование
выходного
документа
Маршрутизация
уведомления о
смене статуса
запроса в ИС
ЦОН
Отображение
статуса в
работе
4
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Формирование
направления,
или же
уведомление, в
случае
отсутствия мест
в ДДО на момент
подачи
заявления, либо
мотивированный
ответ об отказе
Формирование
выходного
документа в
системе
Маршрутизация
запроса
Отображение
статуса в
работе
5
Сроки исполнения
Не более 15
минут
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
6
Номер следующего
действия
6
7
8
9
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода,
потока работ)
9
10
11
12
2
Наименование СФЕ,
ИС
МИО
ИС Е-Астана
ШЭП (РШЭП)
ИС ЦОН
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Создание
выходного
документа
Подписание
выходного
документа ЭЦП
сотрудника
МИО.
Формирование
уведомления
о смене
статуса
оказания
услуги в ИС
ЦОН
Маршрутизация
уведомления о
смене статуса в
ИС ЦОН
Отображение
уведомления
о завершении
оказания
услуги
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Выдача
сотрудником МИО
нарочно или
посредством
отправки на
электронную
почту
потребителя
результата
электронной
государствен-
ной услуги
Подписанный
ЭЦП
сотрудника
МИО выходной
документ.
Отправка
уведомления о
смене статуса
в ИС ЦОН
Маршрутизация
Отображение
статуса
завершения
исполнения и
выдачи
выходного
документа
5
Сроки исполнения
Не более 5
минут
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
6
Номер следующего
действия
10
11
12
-
Таблица 2. Описание действий посредством ЦОН

55-68-64
«Қазақстан Республикасының
мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
1-кесте. ЖАО арқылы іс-қимылдардың сипаттамасы
1) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮАШ (ЭҮШ)
ХҚКО АЖ
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушының өтiнiш және құжаттарының түпнұсқалығын тексеру, Е-Астана АЖ-ға деректерді енгізу
ЖАО қызметкерін жүйеге жалғау және электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған сұраным нысанын толтыру
Е-Астана АЖ-дан ХҚКО АЖ-ға мәртебелер туралы хабарламаны бағдарлау
Өтінішке нөмір беру. Ағымдағы мәртебені көрсете отырып хабарламаны қалыптастыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Қызметті алуға өтінішті және құжаттарды қабылдау
Өтінішке нөмір бере отырып, сұрау салуды тіркеу
Сұрау салуды бағдарлау
Түскендердің мәртебесін көрсету
5
Орындау мерзiмдерi
10 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2
3
4
5
2) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
5
6
7
8
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
Е-Астана АЖ
ЭҮАШ (ЭҮШ)
ЖАО АЖ
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Сұраныс жасау, МБҰ-ға жолдау үшін балаларды кезекке қою туралы шешім қабылдау
Шығыс құжатын жасау
ХҚКО АЖ сұраныс мәртебесін ауыстыру туралы хабарламаны бағдарлау
Жұмыста мәртебені көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Жолдама беру, немесе МДҰ-да орын болмаған жағдайда хабарлама, не болмаса бас тарту туралы дәлелді жауап беру
Шығыс құжатымен хабарламаның жіберілуі
Сұранысты бағдарлау
Орындалу мәртебесін көрсету
Орындау мерзiмдерi
15 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
6
7
8
9
3) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
9
10
11
12
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
Е-Астана АЖ
ЭҮАШ (ЭҮШ)
ХҚКО АЖ
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Шығыс құжатты жасау
ЖАО қызметкерінің шығыс құжатына ЭСҚ қол қоюы. ХҚКО АЖ қызмет көрсету мәртебесін ауыстыру туралы хабарлама жасау
ХҚКО АЖ мәртебесін ауыстыру туралы хабарламаны бағдарлау
Қызмет көрсетуді аяқтау туралы хабарламаны көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушыға қолма-қол беру немесе электрондық поштасына жіберу
ЖАО қызметкері ЭСҚ қол қойылған шығыс құжат. ХҚКО АЖ мәртебе ауыстыру туралы хабарламаны жіберу
Бағдарлау
Шығыс құжатты орындау мәртебесін көрсету және беруді аяқтау
5
Орындау мерзiмдерi
5 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
10
11
12
-
2-кесте. ХҚКО арқылы іс-қимылдардың сипаттамасы

1) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование
СФЕ, ИС
ЦОН
ИС ЦОН
РШЭП (ШЭП)
ИС Е-Астана
МИО
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Проверка
подлин
ности
заявления
и
документов
потреби-
теля, ввод
данных в
ИС ЦОН
Авторизация
сотрудника ЦОН
в системе и
заполнение
формы запроса
на оказания
электронной
государствен-
ной услуги
Маршру-
тизация
запроса из
ИС ЦОН в ИС
Е-Астана
Присвоение
номера
заявлению,
отправка на
исполнение
Проверка
докумен-
тов,
принятия
заявления
в работу
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядитель-
ное решение)
Прием
заявления
и
документов
на
получения
услуги
Регистрация
запроса в
системе с
присвоением
номера
заявлению
Маршрутиза-
ция запроса
Отображения
заявления в
статусе
поступившие
из ЦОН в ИС
Е-Астана
Принятие
запроса в
работу
5
Сроки
исполнения
Не более
30 минут
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более
10 минут
6
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
6
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
6
7
8
9
10
2
Наименование
СФЕ, ИС
МИО
ИС Е-Астана
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
ЦОН
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Исполнение
запроса.
Принятие
решения о
постановке на
очередь детей
для направления
в ДДО
Формирование
выходного
документа
Маршрутизация
уведомления о
смене статуса
запроса в ИС
ЦОН
Отобра-
жение
статуса в
работе
-
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно
-распорядите-
льное решение)
Формирование
направления,
или же
уведомление, в
случае
отсутствия мест
в ДДО на момент
подачи
заявления, либо
мотивированный
ответ об отказе
Формирование
выходного
документа в
системе
Маршрутизация
запроса
Отобра-
жение
статуса в
работе
-
5
Сроки
исполнения
3 дня (день
приема и день
выдачи
документов не
входит в срок
оказания
государствен-
ной услуги)
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более
1 минуты
-
6
Номер
следующего
действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
11
12
13
14
15
2
Наименование
СФЕ, ИС
МИО
ИС Е-Астана
ШЭП (РШЭП)
ИС ЦОН
ЦОН
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Создание
выходного
документа
Подписание
выходного
документа
ЭЦП
сотрудника
МИО.
Формиро-
вание
уведомления
о смене
статуса
оказания
услуги в ИС
ЦОН
Маршру-
тизация
уведомления
о смене
статуса в ИС
ЦОН
Отображение
уведомления
о завершении
оказания
услуги
Выдача
сотрудником
ЦОН нарочно
или
посредством
отправки на
электронную
почту
потребителя
результата
электрон-
ной
государ-
ственной
услуги
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно
-распоряди-
тельное
решение)
Передача
подписанного
выходного
документа в
ЦОН
Передача
уведомления
в ИС ЦОН о
завершении
исполнения
Маршру-
тизация
Отображение
статуса
завершения
исполнения
Выдача
результата
оказания
услуги
5
Сроки
исполнения
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более 15
минут
6
Номер
следующего
действия
12
13
14
15
-
Таблица 3. Описание действий посредством ПЭП

1) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ атауы
ХҚКО
ХҚКО АЖ
ЭҮАШ (ЭҮШ)
Е-Астана АЖ
ЖАО
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушының өтiнiш және құжаттарының түпнұсқалығын тексеру, ХҚКО АЖ-ға деректерді енгізу
Электрондық мемлекеттік қызмет көрстеуге арналған сұраным нысанын толтыру және жүйеге ХҚКО қызметкерін жалғау
ХҚКО АЖ-дан Е-Астана АЖ-ға сұрау салуды бағдарлау
Өтінішке нөмір беру, орындауға жіберу
Құжаттарды тексеру, жұмыстануға арызды қабылдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Қызмет алуға өтінішті және құжаттарды қабылдау
Өтінішке нөмір бере отырып, сұрау салуды тіркеу
Сұрау салуды бағдарлау
ХҚКО-нан Е-Астана АЖ-ға түскендердің мәртебесінде арызда көрсету
Жұмыстануға сұрау салуды қабылдау
5
Орындау мерзiмдерi
30 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
10 минуттан артық емес
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2
3
4
5
6
2) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
Е-Астана АЖ
ЭҮАШ (ЭҮШ)
ХҚКО АЖ
ХҚКО
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Сұрау салуды орындау баланы МБҰ-ға кезекке қою туралы шешім қабылдау
Шығыс құжат жасау
ХҚКО АЖ сұраныс мәртебесін ауыстыру туралы хабарламаны бағдарлау
Хабарламаны, мәртебені көрсету
Тұтынушың жүгінген кезде арыздың орындалысының мәртебесі туралы хабарлама
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Қызмет алуға өтінішті және құжаттарды қабылдау
Шығатын жұмысты жүйеге қалыптастыру
Сұрау салуды бағдарлау
Мәртебесінде арызды көрсету
-
5
Орындау мерзiмдерi
3 күн (құжатты қабылдау және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді)
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
-
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
7
8
9
10
11
3) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
Е-Астана АЖ
ЭҮАШ (ЭҮШ)
ХҚКО АЖ
ХҚКО
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Шығыс құжатын жасау
ЖАО қызметкерінің ЭСҚ қол қою. ХҚКО АЖ-не қызмет көрсету мәртебесінің ауысуы туралы хабарлама жасау
ХҚКО АЖ-не қызмет көрсету мәртебесінің ауысуы туралы хабарламаны бағдарлау
қызмет көрсетудің аяқталуы туралы хабарламаны көрсету
ХҚКО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушыға қолма-қол және электрондық поштаға жіберу арқылы беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Қол қойылған шығыс құжатын ХҚКО жіберу
Орындаудың аяқталуы туралы ХҚКО АЖ хабарлама табыстау
Бағдарлау
Орындалудың аяқталу мәртебесін көрсету
Қызмет көрсету нәтижесін беру
5
Орындау мерзiмдерi
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
15 минуттан артық емес
6
Келесi іс-қимылдыңннөмiрi
12
13
14
15
-
3-кесте. ЭҮП арқылы іс-қимылдардың сипаттамасы

1) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование
СФЕ, ИС
ПЭП
РШЭП (ШЭП)
ИС Е-Астана
ИС ЦОН
МИО
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Авторизация
потребителя
на ПЭП,
заполнение
формы
запроса
проверка
корректно-
сти
введенных
данных для
получения
электронной
государст-
венной
услуги
Маршрутизация
запроса в ИС
Е-Астана и
уведомления в
ИС ЦОН (в
случае
корректности
введенных
данных)
Присвоение
номера
заявлению и
отображение
в статусе
поступившие
(в случае
корректности
введенных
данных)
Отображение
статуса
поступившие
с ПЭП в ИС
ЦОН (в
случае
корректнос-
ти
введенных
данных)
Принятие
заявления
на
исполнение
(в случае
коррек-
тности
введенных
данных)
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно
-распоря-
дительное
решение)
Отображение
уведомления
об успешном
формировании
запроса или
формирование
сообщения об
отказе в
запраши-
ваемой
электронной
государ-
ственной
услуге
Маршрутизация
запроса (в
случае
корректности
введенных
данных)
Отправка
уведомления
на ПЭП (в
случае
корректности
введенных
данных)
Отображение
статуса (в
случае
коррек-
тности
введенных
данных)
Принятие в
работу (в
случае
коррек-
тности
введенных
данных)
5
Сроки
исполнения
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более 10
минут
6
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
6
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
6
7
8
9
10
2
Наименование
СФЕ, ИС
МИО
ИС
Е-Астана
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Исполнение
запроса.
Принятие
решения о
постановке на
очередь детей
для
направления в
ДДО
Форми-
рование
выходного
документа.
Маршрути-
зация
уведомления
о смене
статуса «в
работе» на
ПЭП и ИС ЦОН
Отобра-
жение
статуса «в
работе»
Отображение
уведомления
и статуса
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядитель-
ное решение)
Формирование
направления,
или же
уведомление,
в случае
отсутствия
мест в ДДО на
момент подачи
заявления,
либо
мотивиро-
ванный ответ
об отказе
Формирова-
ние
выходного
документа
в системе
Маршрутиза-
ция
Отобра-
жение
статуса
Отображение
статуса
5
Сроки
исполнения
Не более 15
минут
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
6
Номер
следующего
действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
11
12
13
14
15
2
Наименование
СФЕ, ИС
МИО
ИС Е-Астана
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Создание
выходного
документа
Подписание
выходного
документа
ЭЦП
сотрудника
МИО.
Формирование
уведомления
о смене
статуса
оказания
услуги на
ПЭП и ИС ЦОН
Маршрути-
зация
уведомления
о смене
статуса с
выводом
выходного
документа на
ПЭП и
уведомления
о смене
статуса в ИС
ЦОН
Отображение
уведомления
о
завершении
оказания
услуги с
возможностью
просмотра
выходного
документа
Отображение
уведомления
о
завершении
оказания
услуги
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-распо-
рядительное
решение)
Подписанный
выходной
документ
Отправка
уведомления
с выходным
документом
на ПЭП и
смены
статуса в ИС
ЦОН
Маршрути-
зация
Отображение
выходного
документа
Отображение
статуса
исполнения
5
Сроки
исполнения
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
6
Номер
следующего
действия
12
13
14
15
-
Таблица 4. Описание действий посредством ИС Е-Астана

1) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЭҮП
ЭҮАШ (ЭҮШ)
Е-Астана АЖ
ХҚКО АЖ
ЖАО
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушыны ЭҮП-қа жалғау, сұраныс нысанын толтыру, электрондық мемлекеттік қызмет алу үшін енгізілген деректер дұрыстығын тексеру
Е-Астана АЖ сұранысты және ХҚКО АЖ хабарлама бағдарлау (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
Өтінішке нөмір беру. Түскен хат мәртебесін көрсету (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
ЭҮП-тен ХҚКО АЖ-ға түскендерді (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда) мәртебесін көрсету
Арызды орындауға қабылдау (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Сұрау салуды сәтті қалыптастыру туралы хабарламаны көрсету немесе бас тарту туралы хабарлама көрсету
Сұрау салуды бағдарлау (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
ЭҮП-ке хабарлама жіберу (енгізіл-ген деректер дұрыс болған жағдайда)
Мәртебесін көрсету (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
Жұмысқа қабылдау (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
5
Орындау мерзiмдерi
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
10 минуттан артық емес
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2
3
4
5
6
2)Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
Е-Астана АЖ
ЭҮАШ (ЭҮШ)
ЭҮП
ХҚКО АЖ
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Сұрау салуды орындау. МБҰ-ға кезекке қою туралы шешім қабылдау
Шығыс құжатын қалыптастыру
ЭҮП және ХҚКО АЖ-ға «жұмыста» мәртебесін ауыстыру туралы хабарламаны бағдарлау
«Жұмыста» хабарламаны көрсету
Хабарламаны және мәртебесін көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Жолдама қалыптастыру немесе өтініш берген кезде МБҰ орын болмаған жағдайда хабарлама жіберу не болмаса бас тарту жағдайында дәлелді жауап беру
Шығыс құжатын жүйеге қалыптастыру
Бағдарлау
Мәртебесін көрсету
Орындалу мәртебесін көрсету
5
Орындау мерзiмдерi
15 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
7
8
9
10
11
3)Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
Е-Астана АЖ
ЭҮАШ (ЭҮШ)
ЭҮП
ХҚКО АЖ
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Шығыс құжатын қалыптастыру.
ЖАО қызметкерінің ЭСҚ қол қою. ЭҮП және ХҚКО АЖ-не қызмет көрсету мәртебесінің ауысуы туралы хабарлама жасау
ЭҮП және ХҚКО АЖ-не қызмет көрсету мәртебесінің ауысуы туралы хабарламаны бағдарлау
Шығыс құжатын қарау мүмкіндігімен қызмет көрсетудің аяқталуы туралы хабарламаны көрсету
Қызмет көрсетудің аяқталуы туралы хабарламаны көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Қол қойылған шығыс құжаты
ЭҮП шығыс құжатымен және ХҚКО АЖ-ға мәртебесінің ауысуы туралы хабарлама жіберу
Бағдарлау
Шығыс құжатын көрсету
Орындалған мәртебесін көрсету
5
Орындау мерзiмдерi
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
12
13
14
15
-
4-кесте. Е-Астана АЖ арқылы іс-қимылдардың сипаттамасы

1) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование
СФЕ, ИС
ИС Е-Астана
(личный
кабинет)
ИС Е-Астана
ИС Е-Астана
ИС ЦОН
МИО
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и
их описание
Авторизация
потребителя
на ИС
Е-Астана,
заполнение
формы
запроса.
проверка
корректности
введенных
данных для
получения
электронной
государ-
ственной
услуги
Маршрутизация
запроса в ИС
Е-Астана
(рабочий
кабинет) и
уведомления в
ИС ЦОН (в
случае
корректности
введенных
данных)
Присвоение
номера
заявлению и
отображение
в статусе
поступившие
(в случае
коррек-
тности
введенных
данных)
Отображение
статуса
поступившие
с ИС
Е-Астана
(личный
кабинет) в
ИС ЦОН (в
случае
коррек-
тности
введенных
данных)
Принятие
заявления
на
исполнение
(в случае
коррек-
тности
введенных
данных)
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-распо-
рядительное
решение)
Отображение
уведомления
об успешном
формировании
запроса или
формирование
сообщения об
отказе в
запраши-
ваемой
электронной
государст-
венной
услуге
Маршрутизация
запроса (в
случае
корректности
введенных
данных)
Отправка
уведомления
на ПЭП (в
случае
коррек-
тности
введенных
данных)
Отображение
статуса (в
случае
коррек-
тности
введенных
данных)
Принятие в
работу (в
случае
корректнос-
ти
введенных
данных)
5
Сроки
исполнения
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более 5
минут
6
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
6
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
6
7
8
9
10
2
Наименование
СФЕ, ИС
МИО
ИС Е-Астана
ИС Е-Астана
ИС
Е-Астана
(личный
кабинет)
ИС ЦОН
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Исполнение
запроса.
Принятие
решения о
постановке на
очередь детей
для
направления в
ДДО
Формиро-
вание
выходного
документа
Маршрутизация
уведомления о
смене статуса
«в работе» на
ИС Е-Астана
(личный
кабинет) и ИС
ЦОН
Отобра-
жение
статуса «в
работе»
Отобра-
жение
уведом-
ления и
статуса
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно
-распоряди-
тельное
решение)
Формирование
направления,
либо
мотивиро-
ванного
отказа
Формиро-
вание
выходного
документа в
системе
Маршрутизация
Отобра-
жение
статуса
Отобра-
жение
статуса
5
Сроки
исполнения
Не более 10
минут
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
6
Номер
следующего
действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
11
12
13
14
15
2
Наименование
СФЕ, ИС
МИО
ИС Е-Астана
ИС Е-Астана
ИС Е-Астана
(личный
кабинет)
ИС ЦОН
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Создание
выходного
документа
Подписание
выходного
документа
ЭЦП
сотрудника
МИО.
Формирование
уведомления
о смене
статуса
оказания
услуги на ИС
Е-Астана
(личный
кабинет) и
ИС ЦОН
Маршрути-
зация
уведомления
о смене
статуса с
выводом
выходного
документа на
ИС Е-Астана
(личный
кабинет) и
уведомления
о смене
статуса в ИС
ЦОН
Отображение
уведомления
о
завершении
оказания
услуги с
возможностью
просмотра
выходного
документа
Отображение
уведомления
о
завершении
оказания
услуги
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно
-распоряди-
тельное
решение)
Подписанный
выходной
документ
Отправка
уведомления
с выходным
документом
на ИС
Е-Астана
(личный
кабинет), и
смены
статуса в ИС
ЦОН
Маршрути-
зация
Отображение
выходного
документа
Отображение
статуса
исполнения
5
Сроки
исполнения
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
6
Номер
следующего
действия
12
13
14
15
-
Приложение 4
к Регламенту электронной
государственной услуги «Регистрация
детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные
организации Республики Казахстан»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании «частично
автоматизированной» электронной государственной услуги через МИО
Приложение 5
к Регламенту электронной
государственной услуги «Регистрация
детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные
организации Республики Казахстан»
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании «частично
автоматизированной» электронной государственной услуги через ЦОН
Приложение 6
к Регламенту электронной
государственной услуги «Регистрация
детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные
организации Республики Казахстан»
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании «частично
автоматизированной» электронной государственной услуги через ПЭП
Приложение 7
к Регламенту электронной
государственной услуги «Регистрация
детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные
организации Республики Казахстан»
Диаграмма № 4 функционального взаимодействия при оказании «частично
автоматизированной» электронной государственной услуги через портал
ИС Е-Астана
Таблица. Условные обозначения
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Сообщение промежуточное
Простые события завершающие
Ошибка
События-таймеры
Информационная система
Процесс
Условие
Поток сообщений
Поток управления
Электронный документ, представляемый конечному потребителю
Приложение 8
к Регламенту электронной
государственной услуги «Регистрация
детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные
организации Республики Казахстан»
Экранная форма заполнения запроса на электронную государственную услугу
Приложение 9
к Регламенту электронной
государственной услуги «Регистрация
детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные
организации Республики Казахстан»
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
Начальник отдела образования:
_____________________________
(ФИО начальника)
Заявитель:___________________
(ФИО заявителя)
Адрес:____________________
(адрес заявителя)
Телефон:____________________
(контактный телефон заявителя)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу предоставить место моей (-му) дочери (сыну)
_______________________________________________________ в детском
саду.
(ФИО ребенка и дата рождения)
К заявлению прилагаются документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Приложение 10
к Регламенту электронной
государственной услуги «Регистрация
детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные
организации Республики Казахстан»
Выходная форма положительного ответа (направление в ДДО)
на электронную государственную услугу
Примечание: Родителям необходимо прибыть в дошкольную организацию и
зарегистрировать направление в течение месяца
Приложение 11
к Регламенту электронной
государственной услуги «Регистрация
детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные
организации Республики Казахстан»
Форма уведомления (регистрационного талона), предоставляемого
потребителю при постановке ребенка в очередь для направления в ДДО
Приложение 12
к Регламенту электронной
государственной услуги «Регистрация
детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные
организации Республики Казахстан»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________________
(наименование услуги)

1) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ атауы
Е-Астана АЖ (жеке кабинеті)
Е-Астана АЖ
Е-Астана АЖ
ХҚКО АЖ
ЖАО
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушыны Е-Астана АЖ жалғау, сұраным нысанын толтыру. Электрондық мемлекеттік қызмет алу үшін енгізілген деректер дұрыстығын тексеру
Е-Астана АЖ сұранысты (жеке кабинет) және ХҚКО АЖ (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда) хабарламаны бағдарлау
Өтінішке нөмір қою және түскендердің мәртебесін көрсету (енгізілге  деректер дұрыс болған жағдайда)
Е-Астана АЖ-тан (жеке кабинет) ХҚКО АЖ-ға түскендер мәртебесін көрсету (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
Өтінішті орындауға қабылдау (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
4
Аяқтау нысаны (деректер,құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Сұранысты табысты қалыптастыру туралы хабарламаны көрсету немесе сұралған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұранысты бағдарлау (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
Хабарлама-ны ЭҮП жіберу (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
Мәртебесін көрсету (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
Жұмысқа қабылдау (енгізіл ген деректер дұрыс болған жағдайда)
5
Орындау мерзiмдерi
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
5 минуттан артық емес
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2
3
4
5
6
2) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
Е-Астана АЖ
Е-Астана АЖ
Е-Астана АЖ (жеке кабинет)
ХҚКО АЖ
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Сұранысты орындау. МДҰ-ға жолдау үшін баланы кезекке қою туралы шешім қабылдау
Шығыс құжатты қалыптастыру
Е-Астана АЖ (жеке кабинет) және ХҚКО АЖ-ға «жұмыста» мәртебесін ауыстыру туралы хабарламаны бағдарлау
«Жұмыста» мәртебесін көрсету
Хабарлама мен мәртебесін көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Жолдама қалыптастыру, не болмаса бас тарту туралы дәлелді жауап беру
Шығыс құжатты жүйеге қалыптастыру
Бағдарлау
Мәртебені көрсету
Мәртебені көрсету
5
Орындау мерзiмдерi
10 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан  артық емес
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
7
8
9
10
11
3) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
Е-Астана АЖ
Е-Астана АЖ
Е-Астана АЖ (жеке кабинет)
ХҚКО АЖ
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Шығыс құжат жасау
ЖАО қызметкері ЭСҚ шығыс құжатқа қол қою. Е-Астана АЖ (жеке кабинет) және ХҚКО АЖ қызмет көрсету мәртебесін ауыстыру туралы хабарлама қалыптастыру
Е-Астана АЖ (жеке кабинет) шығыс құжат мәртебесі нің ауысуы туралы және ХҚКО АЖ-ға мәртебені ауысуы туралы хабарламаны бағдарлау
Шығыс құжатты көру мүмкіндігімен қызмет көрсетудіді аяқтау туралы хабарламаны көрсету
Қызмет көрсетуді аяқтау туралы хабарламаны көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Қол қойылған шығыс құжаты
Е-Астана АЖ (жеке кабинет) шығыс құжатын хабарлама және ХҚКО АЖ мәртебенің ауысуы туралы хабарлама жіберу
Бағдарлау
Шығыс құжатын көрсету
Орындау мәртебесін көрсету
5
Орындау мерзiмдерi
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
12
13
14
15
-
«Қазақстан Республикасының
мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
ЖАО арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық қызметті көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл № 1 диаграммасы
«Қазақстан Республикасының
мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
ХҚКО арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық қызметті көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл № 2 диаграммасы
«Қазақстан Республикасының
мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
6-қосымша
ЭҮП арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық қызметтікөрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл № 3 диаграммасы
«Қазақстан Республикасының
мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
7-қосымша
Е-Астана АЖ арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық қызметтікөрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл № 4 диаграммасы
Шартты белгілер
Бастапқы хабарлама
Аяқтаушы хабарлама
Аралық хабарлама
Аяқтауыш қарапайым оқиға
Қате
Оқиғалар-таймерлер
Ақпараттық жүйе
Үдеріс
Шарт
Хабарлама ағыны
Басқару ағыны
Соңғы тұтынушыға ұсынылатын электрондық құжат
«Қазақстан Республикасының
мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
8-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке экрандық нысандар
«Қазақстан Республикасының
мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
9-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке арыздың экрандық нысаны
«Қазақстан Республикасының
мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
10-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке оң жауаптың (МБҰ-ға жолдаманың) шығыс нысаны
«Қазақстан Республикасының
мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
11-қосымша
Баланы кезекке қою кезінде МБҰ-ға жолдау үшін тұтынушыға берілетін хабарламаның (тіркеу талонының) нысаны
«Қазақстан Республикасының
мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
12-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтерінің «сапа» және «қолжетімділік» көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнаманың нысаны
_______________________________________________________
(қызметтің атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара канағаттанамын;
3) қанағаттанамын.