Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых в городе Астане
Постановление акимата города Астаны от 8 ноября 2012 года № 158-1659. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 13 декабря 2012 года № 757. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 22 июля 2014 года № 158-1179
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 22.07.2014 № 158-1179.
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», подпунктом 1) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2010 года № 1116 «Об утверждении Типового регламента электронной государственной услуги», от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами», в целях повышения качества оказания государственных услуг акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Регламент электронной государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам» согласно приложению 1;
2) Регламент электронной государственной услуги «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому» согласно приложению 2.
2. Начальнику Государственного учреждения «Управление занятости и социальных программ города Астаны» обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции с последующим официальным опубликованием и публикацией текста данного постановления на своем интернет-сайте.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Балаеву А.Г.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким                                       И. Тасмагамбетов
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
А. Жумагалиев
________________________
от 7 ноября 2012 года
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны
от 8 ноября 2012 года № 158-1659
Регламент
электронной государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача справок безработным гражданам" (далее - электронная государственная услуга) оказывается Государственным учреждением "Управление занятости и социальных программ города Астаны" (далее - услугодатель), а также на альтернативной основе центром обслуживания населения (далее - ЦОН), через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz и подсистему "Электронные услуги" акимата города Астаны: www.e.astana.kz. при условии наличия у потребителя электронной государственной услуги электронной цифровой подписи.

Астана қаласында көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы электрондық мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 8 қарашадағы № 158-1659 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2012 жылғы 13 желтоқсанда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 757 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 22 шілдедегі № 158-1179 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 22.07.2014 № 158-1179 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына және «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 8-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, «Электрондық мемлекеттік қызметтің үлгі регламентін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 қазандағы № 1116, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулыларына сәйкес, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын арттыру мақсатында Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) 1-қосымшаға сәйкес «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
2) 2-қосымшаға сәйкес «Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. «Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесінің бастығы осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, кейіннен осы қаулының мәтінін өз интернет-сайтында ресми жариялауды және жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкiмiнiң орынбасары А.Ғ. Балаеваға жүктелсiн.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның бірінші рет ресми түрде жарияланған күнінен он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Әкiм                                       И. Тасмағамбетов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі
_____________________                      А. Жұмағалиев
2012 жылғы 7 қараша
Астана қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 8 қарашадағы
№ 158-1659 қаулысына
1-қосымша
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» электрондық мемлекеттiк қызметті (бұдан әрі – электрондық мемлекеттiк қызмет) «Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – қызмет беруші), сондай-ақ баламалы түрде халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚКО), электрондық мемлекеттік қызметті тұтынушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда «электрондық үкімет» веб-порталы: www.e.gov.kz және Астана қаласы әкімдігінің «Электрондық қызметтер» кіші жүйесі: www.e.astana.kz. арқылы көрсетеді.

2. Электронная государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) ИС "Е-Астана" - подсистема "Электронные услуги" акимата города Астаны, предназначенная для оказания электронных услуг гражданам и бизнес-структурам на региональном уровне;
2) информационная система - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ИС);
3) информационная услуга - услуга по предоставлению потребителям информационных ресурсов;
4) ИС "МИО" - информационная система услугодателя;
5) индивидуальный идентификационный номер - уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее - ИИН);
6) информационная система Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан - информационная система, обслуживающая участников "электронного правительства", государственных и негосударственных информационных систем (далее - ИС "НУЦ");
7) структурно-функциональные единицы - ответственные лица, структурные подразделения услугодателя, других государственных органов, участвующих в оказании государственной услуги, принимающие участие в оказании электронной услуги на определенной стадии (далее - СФЕ);
8) медиа-разрыв - чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
9) потребитель - субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) транзакционная услуга - услуга по предоставлению потребителю электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
11) информационная система центров обслуживания населения - информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через ЦОН, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее - ИС "ЦОН");

2. Электрондық мемлекеттiк қызмет «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде ұсынылады.
3. Электрондық мемлекеттiк қызметтi автоматтандыру дәрежесi: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттiк қызмет).
4. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетудiң түрi: транзакциялық қызмет.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар және қысқартулар:
1) «Е-Астана» АЖ - өңірлік деңгейде азаматтарға және бизнес-құрылымдарға электрондық қызмет көрсетуге арналған Астана қаласы әкімдігінің «Электрондық қызметтер» кіші жүйесі;
2) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешендi қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, iздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрi - АЖ);
3) ақпараттық қызмет – тұтынушыларға ақпараттық ресурстарды беру жөнiндегi қызмет;
4) «ЖАО» АЖ – қызмет берушінің ақпараттық жүйесі;
5) жеке сәйкестендiру нөмiрi – жеке тұлға, оның iшiнде жеке кәсiпкерлiк түрiнде өзiнiң қызметiн жүзеге асыратын жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрi – ЖСН);
6) Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының ақпараттық жүйесі – «электрондық үкіметтің» қатысушыларына, мемлекеттік және мемлекеттік емес ақпараттық жүйелерге қызмет көрсететін ақпараттық жүйе (бұдан әрі – «ҰКО» АЖ);
7) құрылымдық-функционалдық бiрлiктер – белгілі сатыға электрондық қызметтi, мемлекеттік қызметті көрсетуге қатысатын қызмет берушілердің, басқа да мемлекеттiк органдардың жауапты тұлғалары, құрылымдық бөлiмшелерi (бұдан әрi – ҚФБ);
8) медиа-алшақтық - құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісiнше нысанға өзгерту қажет кезiнде қызметтердi көрсету үдерiсiнде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуi;
9) тұтынушы – қажеттi электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшiн ақпараттық жүйеге жүгiнетiн және оларды пайдаланатын субъект;
10) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететiн, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөнiндегi қызмет;
11) халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі – ХҚКО, сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволар арқылы (бұдан әрі – «ХҚКО» АЖ) халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет көрсетуді ұсыну үдерісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе;

12) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;
13) региональный шлюз "электронного правительства" - подсистема интеграции, которое обеспечивает информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами местных исполнительных органов и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг местных исполнительных органов (далее - РШЭП);
14) шлюз "электронного правительства" - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее - ШЭП).
15) веб-портал "электронного правительства" - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее - ПЭП);
16) электронная цифровая подпись - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее - ЭЦП).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной
государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги согласно приложению 1 (таблица 1) к настоящему Регламенту:
1) потребитель должен обратиться к услугодателю для получения электронной государственной услуги, имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов, проверка подлинности которых осуществляется сотрудником услугодателя;
2) процесс 1 - процесс ввода сотрудником услугодателя ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС "Е-Астана" для оказания электронной государственной услуги;
3) условие 1 - проверка в ИС "Е-Астана" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через ИИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС "Е-Астана" в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
5) процесс 3 - выбор сотрудником услугодателя электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП сотрудника услугодателя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов), запроса на оказание электронной государственной услуги;

12) электрондық құжат – өзіндегі ақпарат электрондық-цифрлық нысанда табыс етілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
13) «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі» – жергілікті атқарушы органдардың электрондық қызметтер көрсету барысында қатысатын сыртқы ақпараттық жүйелердің және жергілікті атқарушы органдардың ішкі жүйелерінің/кіші жүйелерінің арасында ақпараттық өзара әрекет етуді қамтамасыз ететін біріктіру кіші жүйе (бұдан әрі – ЭҮӨШ);
14) «электрондық үкімет» шлюзі – электрондық қызметтерді іске асыру аясында «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін біріктіруге арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
15) «электрондық үкiметтiң» веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтер көрсетуге қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе (бұдан әрi – ЭҮП);
16) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiлiгiн және мазмұнның өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі (бұдан әрi – ЭЦҚ).
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет беруші әрекетінің тәртібі
6. Осы Регламенттің 1-қосымшасына (1-кесте) сәйкес электрондық мемлекеттік қызметті ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері:
1) тұтынушы электрондық мемлекеттiк қызмет алу үшін қызмет берушіге жүгінуі қажет, өзімен бірге өтініш пен қажетті құжаттардың түпнұсқалары болуы тиіс, олардың түпнұсқалығы қызмет берушінің қызметкерімен жүзеге асырылады;
2) 1-үдеріс – қызмет берушінің қызметкерімен «Е-Астана» АЖ электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін ЖСН және кодын енгізу үдерісі;
3) 1-шарт – ЖСН және пароль арқылы «Е-Астана» АЖ-дан қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалылығын тексеру;
4) 2-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты «Е-Астана» АЖ-да қуаттаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды тіркеу) экранға шығару;
6) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметтер көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді және тіркелген сканерленген құжаттарды) қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ арқылы қол қою;

7) условие 2 - проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС "Е-Астана";
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника услугодателя;
9) процесс 6 - обработка электронной государственной услуги сотрудником услугодателя;
10) процесс 7 - формирование сотрудником услугодателя результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный отказ в предоставлении услуги), при этом электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя;
11) процесс 8 - выдача результата электронной государственной услуги сотрудником услугодателя потребителю нарочно или посредством отправки на электронную почту.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании электронной государственной услуги через ЦОН, согласно приложению 1 (таблица 2) к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 - процесс авторизации оператора ЦОН в ИС "ЦОН" для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС "ЦОН" подлинности данных о зарегистрированном операторе через ИИН и пароль, либо ЭЦП;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС "ЦОН" в связи с имеющими нарушениями в данных оператора ЦОН;
4) процесс 3 - выбор оператором ЦОН электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП оператора ЦОН заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов), запроса на оказание электронной государственной услуги;
6) условие 2 - проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС "ЦОН";
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 - направление подписанного ЭЦП оператора ЦОН электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС "Е-Астана" и обработка электронной государственной услуги сотрудником услугодателя;

7) 2-шарт – сәйкестендіру деректердің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН-ның арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және «Е-Астана» АЖ-ның қайтарылған (жойылған) тізімінде болмауын тексеру;
8) 5-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
10) 7-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін қалыптастыруы (жұмыссыз ретінде тіркелгендігі туралы анықтама, не болмаса қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы), бұл ретте электрондық құжат қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ-ны пайдалануы арқылы қалыптастырылады;
11) 8-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін тұтынушыға қолма-қол немесе электрондық мекен-жайына жіберу арқылы беруі.
7. Осы Регламенттің 1-қосымшасына (2-кесте) сәйкес ХҚКО арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық әрекеттері және шешімдері:
1) 1-үдеріс – электрондық қызметтерді көрсету үшін «ХҚКО» АЖ-да ХҚКО операторын қуаттау үдерісі;
2) 1-шарт – ЖСН немесе пароль, не болмаса ЭЦҚ арқылы тіркелген оператор туралы деректердің түпнұсқалылығын ХҚКО АЖ-да тексеру;
3) 2-үдеріс – ХҚКО операторының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ХҚКО АЖ-да қуаттаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – ХҚКО операторының электрондық мемлекеттік қызметі, осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды тіркеу);
5) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді және тіркелген сканерленген құжаттарды) ХҚКО операторының ЭЦҚ арқылы қол қою;
6) 2-шарт – сәйкестендіру деректердің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН-ның арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және ХҚКО АЖ-ның қайтарылған (жойылған) тізімінде болмауын тексеру;
7) 5-үдеріс – ХҚКО операторының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – ХҚКО операторының қол қойылған ЭЦҚ электрондық құжаттарды ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы «Е-Астана» АЖ-ға жіберу және қызмет берушінің қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;

9) процесс 7 - формирование сотрудником услугодателя результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный отказ в предоставлении услуги), при этом электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя и передается в ИС "ЦОН";
10) процесс 8 - выдача выходного документа сотрудником ЦОН потребителю электронной государственной услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги посредством ПЭП/портала ИС "Е-Астана", согласно приложению 1 (таблицы 3 и 4) к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП/портале ИС "Е-Астана", с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП/портале ИС "Е-Астана");
2) процесс 1 - процесс ввода потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП/портале ИС "Е-Астана" для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 - проверка на ПЭП/портале ИС "Е-Астана" подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование ПЭП/портала ИС "Е-Астана" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 - выбор потребителем электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных, прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 - проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ПЭП/портале ИС "Е-Астана";
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 - направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в рабочий кабинет ИС "Е-Астана" и обработка электронной государственной услуги сотрудником услугодателя;
10) процесс 7 - формирование сотрудником услугодателя результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный отказ в предоставлении услуги), при этом электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя и передается в личный кабинет на ПЭП/портал ИС "Е-Астана".

9) 7-үдеріс – қызмет берушінің қызметкерінің электрондық қызмет көрсетудің нәтижесін қалыптастыруы (жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою, не болмаса қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы туралы анықтама), сонымен қатар электрондық құжат ЭЦҚ-ны пайдалануы арқылы қалыптастырылады және қызмет берушінің қызметкерімен ХҚКО АЖ-ға беріледі;
10) 8-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің электрондық қызмет көрсетудің нәтижесін тұтынушыға қолма-қол немесе электрондық мекен-жайына жіберу арқылы беруі.
8. Осы Регламенттің 1-қосымшасына (3 және 4-кесте) сәйкес «Е-Астана» АЖ/ЭҮП порталы арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері:
1) тұтынушы ЖСН-ның және парольдің көмегімен «Е-Астана» АЖ/ЭҮП порталға тіркеуді жүзеге асырады «Е-Астана» АЖ/ЭҮП порталда тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – электрондық қызметтерді көрсету үшін тұтынушының «Е-Астана» АЖ/ЭҮП порталда ЖСН мен пароль енгізу үдерісі (қуаттау үдерісі);
3) 1-шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің түпнұсқалылығын «Е-Астана» АЖ/ЭҮП порталда тексеру;
4) 2-үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтарының болуына байланысты қуаттаудан бас тарту туралы хабарламаны «Е-Астана» АЖ/ЭҮП порталда қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды тіркеу);
6) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік нысанды көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді және тіркелген сканерленген құжаттарды) тұтынушының ЭЦҚ арқылы қол қою;
7) 2-шарт – сәйкестендіру деректердің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН-ның арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және «Е-Астана» АЖ/ЭҮП порталда қайтарылған (жойылған) тізімінде болмауын тексеру;
8) 5-үдеріс – ЭЦҚ тұтынушының түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – тұтынушының қолы қойылған ЭЦҚ электрондық құжаттарды ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы «Е-Астана» АЖ жұмыс кабинетіне жіберу және қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
10) 7-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің электрондық қызмет көрсетудің нәтижесін қалыптастыруы (жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді анықтама), сонымен қатар құжат аудандық бөлім маманының ЭЦҚ-ны пайдалануы арқылы қалыптастырылады және «Е-Астана» АЖ/ЭҮП порталының жеке кабинетіне беріледі.

9. Экранные формы заполнения запроса и ответа на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю на государственном и русском языках, приведены в приложениях 3, 4, 5 к настоящему Регламенту.
10. Способ проверки потребителем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе "История получения услуг", а также при обращении к услугодателю/ИС "Е-Астана".
11. Номер контактного телефона для получения информации об электронной государственной услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: 8 (7172) 57-89-10, 57-89-11.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
12. Перечень СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
СФЕ-1 - сотрудник услугодателя;
СФЕ-2 - сотрудник ЦОН.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) СФЕ в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 2 (диаграммы № 1, 2, 3, 4) к настоящему Регламенту.
15. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (выходной документ), включая формы уведомления, представлены в приложениях 45 к настоящему Регламенту.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 6 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителями:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) законность при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность информации;
6) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
18. Технические условия оказания электронной государственной услуги:
поддерживаемые устройства доступа и оказания электронных услуг (компьютер, Интернет).
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
Таблица 1. Описание действий при оказании электронной
государственной услуги услугодателем
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование СФЕ, ИС
Сотрудник
услугодателя
ИС «МИО»
Сотрудник
услугодателя
ИС «МИО»
Сотрудник
услугодателя
ИС «МИО»
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Проверка
подлинности
заявления и
документов
потребителя,
ввод данных в
ИС «МИО»
Авторизация
сотрудника
услугодателя в
системе и заполнение
формы запроса на
оказания электронной
государственной
услуги
Исполнение
запроса.
Принятие
решения
Формирование
выходного
документа
Создание
выходного
документа
Подписание выходного
документа ЭЦП
сотрудника
услугодателя
4
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Прием заявления и документов на получения услуги
Регистрация запроса
с присвоением номера
заявлению
Формирование
справки, либо
мотивированного отказа
Формирование выходного документа в системе
Выдача сотрудником услугодателя нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги
Подписанный ЭЦП сотрудника услугодателя выходной документ
5
Сроки исполнения
Не более 5
минут
Не более 1 минуты
Не более 10
минут
Не более 1
минуты
Не более 2
минут
Не более 1
минуты
6
Номер следующего
действия
2
3
4
5
6
7
Таблица 2. Описание действий при оказании электронной государственной услуги через ЦОН
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наименование
СФЕ, ИС
Сотрудник
ЦОН
ИС «ЦОН»
РШЭП (ШЭП)
ИС
«МИО»
Сотрудник
услугодателя
Сотрудник
услугодателя
ИС
«МИО»
РШЭП (ШЭП)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка подлинности заявления и документов потребителя, ввод данных в ИС «ЦОН»
Авторизация сотрудника ЦОН в системе и заполнение формы запроса на оказания электронной государственной услуги
Маршрутизация  запроса из ИС «ЦОН» в ИС
«МИО»
Присвоение номера заявлению, отправка на исполнение
Проверка документов, принятия заявления в работу
Исполнение запроса. Принятие решения
Формиро-вание выходного документа
Маршрути-зация  уведомле-ния о смене статуса запроса в ИС «ЦОН»
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Прием заявления и документов на получения услуги
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Маршрутизация запроса
Отображения заявления в статусе поступившие из ЦОН в ИС «МИО»
Принятие запроса в работу
Формирование справки, либо и мотивированного отказа
Формирова-ние выходного документа в системе
Маршрутизация запроса
5
Сроки исполнения
Не более 20 минут
Не более 5 минут
Не более 5 минут
Не более 1 минуты
Не более 10 минут
3 рабочих дня (день приема и день выдачи документов не входят в срок оказания государственной услуги)
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение Таблицы 2.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
9
10
11
12
13
14
15
2
Наименование СФЕ, ИС
ИС «ЦОН»
Сотрудник ЦОН
Сотрудник услугодателя
ИС
«МИО»
ШЭП (РШЭП)
ИС «ЦОН»
Сотрудник ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Отображение статуса в работе
-
Создание выходного документа
Подписание выходного документа ЭЦП сотрудника услугодателя. Формирование уведомления
о смене статуса оказания услуги в ИС «ЦОН»
Маршрутизация уведомления о смене статуса в ИС «ЦОН»
Отображение уведомления о завершении оказания услуги
Выдача сотрудником ЦОН нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отображение статуса в работе
-
Передача подписанного выходного документа в ЦОН
Передача уведомления в ИС «ЦОН» о завершении исполнения
Маршрутизация
Отображение статуса завершения исполнения
Выдача результата оказания услуги
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
-
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 15 минут
6
Номер следующего действия
10
11
12
13
14
15
-
Таблица 3. Описание действий посредством ПЭП
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование СФЕ, ИС
ПЭП
РШЭП (ШЭП)
ИС
«МИО»
ИС «ЦОН»
Сотрудник услугодателя
Сотрудник услугодателя
ИС
«МИО»
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизация потребителя на ПЭП, заполнение формы запроса, проверка корректности введенных данных  для получения электронной государственной услуги
Маршрутизация  запроса в ИС «МИО» и уведомления в ИС «ЦОН» (в случае корректности введенных данных)
Присвоение номера заявлению и отображение в статусе поступившие (в случае корректности введенных данных)
Отображение статуса поступившие с ПЭП в ИС «ЦОН» (в случае корректности введенных данных)
Принятие заявления на исполнение (в случае корректности введенных данных)
Исполнение запроса. Принятие решения
Формирование выходного документа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отображение  уведомления об успешном формировании запроса или формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса (в случае корректности введенных данных)
Отправка уведомления на ПЭП (в случае корректности введенных данных)
Отображение статуса (в случае корректности введенных данных)
Принятие в работу (в случае корректности введенных данных)
Формирование  справки, либо мотивированного отказа
Формирование выходного документа в системе
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 10 минут
Не более 10 минут
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
7
8
продолжение Таблицы 3.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
8
9
10
11
12
13
14
15
2
Наименование СФЕ, ИС
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС «ЦОН»
Сотрудник услугодателя
ИС
«МИО»
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС «ЦОН»
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Маршрутизация  уведомления о смене статуса «в работе» на ПЭП и ИС «ЦОН»
Отображение статуса «в работе»
Отображение  уведомления и статуса
Создание  выходного документа
Подписание выходного документа ЭЦП сотрудника услугодателя. Формирование уведомления о смене статуса оказания услуги на ПЭП и ИС «ЦОН»
Маршрутизация уведомления о смене статуса с выводом выходного документа на ПЭП и уведомления о смене статуса в ИС «ЦОН»
Отображение уведомления о завершении оказания услуги с возможностью просмотра выходного документа
Отображение уведомления о завершении оказания услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Маршрутизация
Отображение статуса
Отображение статуса
Подписанный выходной документ
Отправка уведомления с выходным документом на ПЭП, и смены статуса в ИС «ЦОН»
Маршрутизация
Отображение выходного документа
Отображение статуса исполнения
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
9
10
11
12
13
14
15
-
Таблица 4. Описание действий посредством ИС "Е-Астана"
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование СФЕ, ИС
ИС «Е-Астана»
РШЭП (ШЭП)
ИС
«МИО»
Сотрудник услугодателя
Сотрудник услугодателя
ИС
«МИО»
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизация потребителя на ИС «Е-Астана», заполнение формы запроса, проверка корректности введенных данных  для получения электронной государственной услуги
Маршрутизация  запроса в ИС «МИО» и уведомления в ИС «Е-Астана», (в случае корректности введенных данных).
Присвоение номера заявлению и отображение в статусе поступившие (в случае корректности введенных данных)
Принятие заявления на исполнение (в случае корректности введенных данных)
Исполнение запроса. Принятие решения
Формирование выходного документа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отображение  уведомления об успешном формировании запроса или формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса (в случае корректности введенных данных)
Отправка уведомления на ИС «Е-Астана» (в случае корректности введенных данных)
Принятие в работу (в случае корректности введенных данных)
Формирование  справки, либо мотивированного отказа
Формирование выходного документа в системе
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 10 минут
Не более 10 минут
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
7
Продолжение Таблицы 4.
1
№ действия (хода, потока работ)
7
8
9
10
11
12
2
Наименование СФЕ, ИС
ШЭП (РШЭП)
ИС «Е-Астана»
Сотрудник услугодателя
ИС
«МИО»
ШЭП (РШЭП)
ИС «Е-Астана»
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Маршрутизация  уведомления о смене статуса «в работе» на ИС  «Е-Астана» и ИС «МИО»
Отображение  статуса «в работе»
Создание  выходного документа
Подписание выходного документа ЭЦП сотрудника услугодателя. Формирование уведомления
о смене статуса оказания услуги на ИС «Е -Астана» и ИС «МИО»
Маршрутизация уведомления о смене статуса с выводом выходного документа на ИС «Е-Астана» и уведомления о смене статуса в ИС «МИО»
Отображение уведомления о завершении оказания услуги с возможностью просмотра выходного документа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Маршрутизация
Отображение статуса
Подписанный выходной документ
Отправка уведомления с выходным документом на ИС «Е-Астана», и смены статуса в ИС «МИО»
Маршрутизация.
Отображение выходного документа
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты
Не более 1
минуты
6
Номер следующего действия
8
9
10
11
12
-
Примечание:
В данных таблицах перечисляются действия (функции, процедуры, операции) ПЭП, ИС и всех СФЕ с указанием форм завершения, сроков исполнения и указанием номеров последующих действий в технологической цепочке процесса оказания электронной государственной услуги.
На основании таблиц приложения 1 к настоящему Регламенту строятся диаграммы функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги.
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
частично автоматизированной электронной государственной
услуги услугодателем
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
частично автоматизированной электронной государственной
услуги ЦОН
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги посредством ПЭП
Диаграмма № 4 функционального взаимодействия при оказании частично
автоматизированной электронной государственной услуги посредством ИС
"Е-Астана"
Условные обозначения:
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Сообщение промежуточное
Простые  события  завершающие
Ошибка
События-таймеры
Информационная система
Процесс
Условие
Поток сообщений
Поток управления
Электронный  документ, представляемый конечному
потребителю
Примечание:

9. Осы Регламентке 345-қосымшаларда тұтынушыға мемлекеттiк немесе орыс тiлдерiнде көрсетiлетiн электрондық мемлекеттiк қызметке сұрау салу мен жауапты толтырудың экрандық нысандар келтiрілген.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салуды орындау мәртебесін тұтынушының тексеру тәсілі: ЭҮП-те «Қызметтерді алу тарихы» бөлімінде, сонымен қатар «Е-Астана» АЖ/қызмет беруші өтініш жасағанда.
11. Электрондық мемлекеттiк қызмет туралы ақпаратты алу, сондай-ақ қажет болған жағдайда олардың сапасын бағалау (оның iшiнде шағымдану) үшiн байланыс телефонының нөмiрi: 8 (7172) 57-89-10, 57-89-11.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ тізбесі:
ҚФБ-1 – қызмет берушінің қызметкері;
ҚФБ-2 – ХҚКО қызметкері.
13. Әр іс-қимылдың орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ іс-қимылының дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
14. ҚФБ сипаттамасына сәйкес олардың (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде) іс-қимылының қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма осы Регламентке (№ 1, 2, 3, 4 диаграммасы) 2-қосымшада келтірілген.
15. Нысандар, бланктер үлгілері ұсынылған, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі (шығыс құжаттары) соған сәйкес ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, үлгілері осы Регламентке 4, 5-қосымшаларда келтірілген.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы Регламентке 6-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Тұтынушылармен электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқығы мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік борышын атқаруда заңдылықты сақтау;
3) кәсіби этика мен мәдениетті сақтау;
4) толық және жеткілікті ақпарат беру;
5) ақпараттың сақталуы мен құпиялылығы;
6) тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
18. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
электрондық мемлекеттік қызметке қол жеткізудің және оны көрсетуді қолдайтын барлық құрылғылары (компьютер, Интернет).
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Қызмет берушілерге электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде әрекетті сипаттау
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1.
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
2.
ҚФБ АЖ атауы
Қызмет беруші қызметкері
«ЖАО»  АЖ
Қызмет беруші қызметкері
«ЖАО» АЖ
Қызмет беруші қызметкері
«ЖАО» АЖ
3.
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініш пен құжаттардың түпнұсқалылығын тексеру, «ЖАО» АЖ-ға мәліметтер енгізу
Қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсету жүйесіне және сұрау салу нысанын толтыруға авторизациялау
Сұрауды орындау. Шешім қабылдау
Шығыс құжатын қалыптастыру
Шығыс құжатын жасау
Қызмет берушінің шығыс құжатына ЭЦҚ қол қою
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік ету шешімі)
Қызмет алу үшін өтінішті және құжаттарды қабылдау
Өтінішке нөмірді иемденіп сұранысты тіркеу
Анықтаманы, не дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатын жүйеде қалыптастыру
Қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін тұтынушыға қолма-қол немесе электрондық мекен-жайына жіберу арқылы беру
Қызмет беруші қызметкерінің шығыс құжатын ЭЦҚ қол қою
5.
Орындау мерзімдері
10 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
10 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
5 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
-
2-кесте. ХҚКО арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде әрекетті сипаттау
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1.
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
2.
ҚФБ АЖ атауы
ХҚКО қызметкері
«ХҚКО» АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
«ЖАО» АЖ
Қызмет беруші қызметкері
Қызмет беруші қызметкері
«ЖАО» АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
3.
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушының құжаттарын және өтініштің түпнұсқасын тексеру, мәліметтерді ХҚКО АЖ-ға енгізу
ХҚКО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсету жүйесіне және сұрау салу нысанын толтыруға авторизациялау
«ЖАО» АЖ және «ХҚКО» АЖ арасындағы сұрауды бағдарлау
Өтінішке нөмір беру, орындауға жіберу
Құжаттарды тексеру, жұмысқа өтінішті қабылдануы
Сұрауды орындау. Шешім қабылдау
Шығыс құжатын қалыптастыру
«ХҚКО» АЖ сұрау мәртебесін ауыстыру туралы ескертуді бағдарлау
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік ету шешімі)
Қызмет алу үшін өтінішті және құжаттарды қабылдау
Өтінішке нөмерді иемденіп жүйедегі сұранысты тіркеу
Сұрауды бағдарлау
«ЖАО» АЖ ХҚКО өтінішті түскен мәртебесінде бейнелеу
Жұмысқа сұраныстың қабылдануы
Анықтаманы, не дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатын жүйеде қалыптастыру
Сұрауды бағдарлау
5.
Орындау мерзімдері
30 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
10 минуттан аспайды
3 жұмыс күні (қабылдау күні және құжаттарды беру күні мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзіміне енбейді)
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
8
9
2-кестенің жалғасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1.
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
9
10
11
12
13
14
15
2.
ҚФБ АЖ атауы
«ХҚКО» АЖ
«ХҚКО» қызметкері
Қызмет беруші қызметкері
«ЖАО» АЖ
ЭҮШ (ЭҮӨШ)
«ХҚКО» АЖ
«ХҚКО» қызметкері
3.
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Жұмыста мәртебені бейнелеу
-
Шығыс құжатын жасау
Қызмет берушінің шығыс құжатына ЭЦҚ қол қою. Қызмет көрсету мәртебесін өзгерту туралы ХҚКО АЖ хабардар етуді қалыптастыру
«ХҚКО» АЖ мәртебесін өзгерту туралы хабардар етуді бағдарлау
Қызмет көрсетуді аяқтау туралы хабарламаның бейнеленуі
ХҚКО қызметкерінің электрондық қызмет көрсетудің нәтижесін тұтынушыға қолма-қол немесе электрондық мекен-жайына жіберу арқылы беру
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік ету шешімі)
Жұмыста мәртебені бейнелеу
-
Қол қойылған шығыс құжатты ХҚКО беру
Орындауды аяқтау туралы «ХҚКО» АЖ хабарламаны тапсыру
Бағдарлау
Орындауды аяқтау мәртебесінің бейнеленуі
Қызмет көрсету нәтижесін беру
5.
Орындау мерзімдері
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
15 минуттан аспайды
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
10
11
12
13
14
15
-
3-кесте. ЭҮП арқылы әрекетті сипаттау
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1.
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
2.
ҚФБ АЖ атауы
ЭҮП
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
«ЖАО» АЖ
«ХҚКО» АЖ
Қызмет беруші қызметкері
Қызмет беруші қызметкері
«ЖАО» АЖ
3.
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушыны ЭҮП авторизациялау, сұрау нысанын толтыру, электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін енгізілген деректердің дұрыстығын тексеру.
«ЖАО» АЖ-ға ескертуді және «ХҚКО» АЖ хабарламаны бағдарлау (енгізілген деректерді түзеткен жағдайда)
Өтінішке нөмір беру және түскендердің мәртебесін көрсету (енгізілген деректерді түзеткен жағдайда)
ЭҮП-нан «ХҚКО» АЖ-не түскендер мәртебесін бейнелеу (енгізілген деректерді түзеткен жағдайда)
Өтінішті орындауға алу (енгізілген деректерді түзеткен жағдайда)
Сұрауды орындау. Шешім қабылдау
Шығыс құжатын қалыптастыру
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық- өкімдік ету шешімі)
Сұрауды сәтті қалыптастыру туралы хабарлауын бейнелеу немесе сұралатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрауды бағдарлау (енгізілген деректерді түзеткен жағдайда)
ЭҮП хабарлама жіберу (енгізілген деректерді түзеткен жағдайда)
Мәртебесін бейнелеу (енгізілген деректерді түзеткен жағдайда)
Жұмысқа қабылдау (енгізілген деректерді түзеткен жағдайда)
Анықтаманы қалыптастыру, не дәлелді жауап
Шығыс құжатын жүйеде қалыптастыру
5.
Орындау мерзімдері
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
10 минуттан аспайды
10 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
8
3-кестенің жалғасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1.
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
8
9
10
11
12
13
14
15
2.
ҚФБ АЖ атауы
ЭҮШ (ЭҮӨШ)
ЭҮШ
«ХҚКО» АЖ
Қызмет беруші қызметкері
«ЖАО» АЖ
ЭҮШ (ЭҮӨШ)
ЭҮШ
«ХҚКО» АЖ
3.
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
«ХҚКО» АЖ «жұмысында» мәртебені ауыстыру туралы хабарламаны бағдарлау
«Жұмыста» мәртебені бейнелеу
Мәртебені, хабарламаны бейнелеу
Шығыс құжатын жасау
Қызмет берушінің шығыс құжатына ЭЦҚ қол қою Қызмет көрсету мәртебесін өзгерту туралы ЭҮП және «ХҚКО» АЖ хабардар етуді қалыптастыру
Демалыс құжатын ЭКП шығарумен мәртебесін өзгерту туралы хабардар етуді «ХҚКО» АЖ және мәртебені ауыстыру туралы хабардар етуді бағдарлау
Шығыс құжатын көру мүмкіндігімен қызмет көрсетуді аяқтау туралы хабарламаның бейнеленуі
Көрсетілген қызметті аяқтау туралы хабарламаны бейнелеу
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық- өкімдік ету шешімі)
Бағдарлау
Мәртебені бейнелеу
Мәртебені бейнелеу
Қол қойылған шығыс құжат
Шығыс құжаты мен ЭҮП хабарламаны жіберу және «ХҚКО» АЖ мәртебені ауыстыру
Бағдарлау
Шығыс құжатты бейнелеу
Орындау мәртебесін бейнелеу
5.
Орындау мерзімдері
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
9
10
11
12
13
14
15
-
4-кесте. «Е-Астана» АЖ арқылы әрекетті сипаттау
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1.
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
2.
ҚФБ АЖ атауы
«Е-Астана» АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
«ЖАО» АЖ
Қызмет беруші қызметкері
Қызмет беруші қызметкері
«ЖАО» АЖ
3.
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушыны «Е-Астана» АЖ авторизациялау, сұрау нысанын толтыру. Электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін енгізілген деректердің дұрыстығын тексеру.
«ЖАО» АЖ-ға ескертуді бағдарлау және «Е-Астана» АЖ хабардар ету (енгізілген деректерді түзеткен жағдайда)
Өтінішке нөмір беру және келіп түскен мәртебесін бейнелеу (енгізілген деректерді түзеткен жағдайда)
Өтінішті орындауға алу (енгізілген деректерді түзеткен жағдайда)
Сұрауды орындау. Шешім қабылдау
Шығыс құжатын қалыптастыру
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік ету шешімі)
Сұрауды сәтті қалыптастыру немесе сұралатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы бейнелеу
Сұрауды бағдарлау (енгізілген деректерді түзеткен жағдайда)
«Е-Астана» АЖ хабарлама жіберу (енгізілген деректерді түзеткен жағдайда)
Жұмысқа қабылдау (енгізілген деректерді түзеткен жағдайда)
Хабарламаны қалыптастыру, не дәлелді жауап
Шығыс құжатын жүйеде қалыптастыру
5.
Орындау мерзімдері
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
10 минуттан аспайды
10 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
4-кестенің жалғасы
1.
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
7
8
9
10
11
12
2.
ҚФБ АЖ атауы
ЭҮШ (ЭҮӨШ)
«Е-Астана» АЖ
Қызмет беруші қызметкері
«ЖАО» АЖ
ЭҮШ (ЭҮӨШ)
«Е-Астана» АЖ
3.
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
«Е-Астана» АЖ және «ЖАО» АЖ мәртебесінен «Жұмыста» хабарламаны бағдарлау
«Жұмыста» мәртебені бейнелеу
Шығыс құжатын жасау
Қызмет беруші қызметкерінің шығыс құжатын ЭЦҚ қол қою. «Е-Астана» АЖ және «ЖАО» АЖ қызмет көрсетулердің мәртебесінің ауысуын хабардар етуді қалыптастыру
«Е-Астана» демалыс шығыс құжатының шығарылғандығы мәртебесін ауыстыру және «ЖАО» АЖ мәртебесін ауыстыру туралы хабардар етуді бағдарлау
Шығыс құжатын көру мүмкіндігімен қызмет көрсетуді аяқтау туралы хабарламаның бейнеленуі
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік ету шешімі)
Бағдарлау
Мәртебені бейнелеу
Шығыс қол қойылған құжат
«Е-Астана» АЖ шығыс құжатының және «ЖАО» АЖ мәртебесін ауыстыру туралы хабарлама жіберу
Бағдарлау
Шығыс құжатын бейнелеу
5.
Орындау мерзімдері
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
8
9
10
11
12
-
Ескертпе:
Осы кестеде электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің технологиялық тізбегінде келесі іс-қимылдың аяқталу үлгілері, орындалу мерзімдері және нөмірлері көрсетіліп ЭҮП, АЖ және барлық ҚФБ іс-қимылы (функциялары, рәсімдері, операциялары) атап көрсетіледі.
Осы Регламентке 1-қосымшасының кестелері негізінде электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың диаграммалары құрылады.
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама
беру» электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
Қызмет берушімен ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
ХҚКО арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
ЭҮП арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 3 диаграммасы
«Е-Астана» АЖ арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 4 диаграммасы
Шартты белгiлер:
Бастапқы хабарлама
Аяқтаушы хабарлама
Аралық хабарлама
Аяқтаушы қарапайым оқиға
Қате
Оқиғалар-таймерлер
Ақпараттық жүйе
Үдерiс
Шарт
Хабарламалар ағыны
Басқару ағыны
Соңғы тұтынушыға берiлетiн электрондық құжат
Ескертпе:

Оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырех категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов.
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
Экранная форма заполнения запроса на оказание электронной
государственной услуги
Приложение 4
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
Выходная форма положительного ответа на электронную
государственную услугу
Приложение 5
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную
государственную услугу
Приложение 6
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: "качество" и "доступность"
____________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны
от 8 ноября 2012 года № 757
Регламент
электронной государственной услуги
«Оформление документов для материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Назначение государственной адресной социальной помощи» (далее – электронная государственная услуга) оказывается Государственным учреждением «Управление занятости и социальных программ города Астаны (далее – услугодатель), через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz, и подсистему «Электронные услуги» акимата города Астаны: www.e.astana.kz. при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи.

Диаграмманың рәсiмделуi бизнес-үдерiстердi модельдеу үшiн пайдаланылатын BPM № 1.2 графикалық нотациясында келтiрiлген. BPMN-де модельдеу графикалық элементтердiң аз саны бар диаграмалар арқылы жүзеге асырылады. Бұл тұтынушыларға үдерiстiң қисынын жылдам түсiнуге көмектеседi. Элементтердiң төрт негiзгi санатын атап көрсетуге болады:
1) басқару ағынының объектiлерi: оқиғалар, іс-қимылдыр және логикалық операторлар;
2) бiрiктiрушi объектiлер: басқару ағыны, хабарламалар ағыны және қауымдастықтар;
3) рөлдер: пулалар және жолдар;
4) артефактар: деректер, топтар және мәтiндiк аннотациялар.
Осы төрт санаттың элементтерi бизнес үдерiстердiң диаграммасын құруға мүмкiндiк бередi.
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама
беру» электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге
сұрау салуды толтырудың экрандық үлгісі
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама
беру» электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік
қызметке оң жауаптың шығу үлгісі
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама
беру» электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
5-қосымша
Электрондық қызметке теріс жауаптың (бас тарту) шығу үлгісі
___________________________________________________________________
Кімге:____________________________
(АЖТ)
Сізге, жұмыссыз ретінде тіркелген туралы анықтама беруден бас тартылғандығын жеткіземіз
Бас тартылған себебі ______________________________________________
Бөлім бастығы _____________________________________________________
(АЖТ)
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама
беру» электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
6-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің «сапа» және «қолжетімділік» көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнаманың нысаны
__________________________________________________________________
(қызметтің атауы)
1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Астана қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 8 қарашадағы
№ 158-1659 қаулысына
2-қосымша
«Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды ресiмдеу» электрондық мемлекеттiк қызмет регламентi
1. Жалпы ережелер
1. «Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды ресiмдеу» электрондық мемлекеттiк қызметті (бұдан әрі – электрондық мемлекеттiк қызмет) «Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – қызмет беруші) электрондық мемлекеттік қызметті тұтынушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда «электрондық үкімет» веб-порталы: www.e.gov.kz және Астана қаласы әкімдігінің «Электрондық қызметтер»: кіші жүйесі www.e.astana.kz. арқылы көрсетеді.

2. Электронная государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) ИС «Е-Астана» - подсистема «Электронные услуги» акимата города Астаны, предназначенная для оказания электронных услуг гражданам и бизнес-структурам на региональном уровне;
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
3) информационная услуга – услуга по предоставлению потребителям информационных ресурсов;
4) ИС «МИО» – информационная система услугодателя;
5) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
6) информационная система Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан – информационная система, обслуживающая участников «электронного правительства», государственных и негосударственных информационных систем (далее – ИС «НУЦ»);
7) структурно-функциональные единицы – ответственные лица, структурные подразделения услугодателя, других государственных органов, участвующих в оказании государственной услуги, принимающие участие в оказании электронной услуги на определенной стадии (далее – СФЕ);
8) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
9) потребитель – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) транзакционная услуга – услуга по предоставлению потребителю электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
11) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;

2. Электрондық мемлекеттiк қызмет «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде ұсынылады.
3. Электрондық мемлекеттiк қызметтi автоматтандыру дәрежесi: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттiк қызмет).
4. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетудiң түрi: транзакциялық қызмет.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар және қысқартулар:
1) «Е-Астана» АЖ - өңірлік деңгейде азаматтарға және бизнес-құрылымдарға электрондық қызмет көрсетуге арналған Астана қаласы әкімдігінің «Электрондық қызметтер» кіші жүйесі;
2) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешендi қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, iздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрi - АЖ);
3) ақпараттық қызмет – тұтынушыларға ақпараттық ресурстарды беру жөнiндегi қызмет;
4) «ЖАО» АЖ – қызмет берушінің ақпараттық жүйесі;
5) жеке сәйкестендiру нөмiрi – жеке тұлға, оның iшiнде жеке кәсiпкерлiк түрiнде өзiнiң қызметiн жүзеге асыратын жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрi – ЖСН);
6) Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының ақпараттық жүйесі – «электрондық үкіметтің» қатысушыларына, мемлекеттік және мемлекеттік емес ақпараттық жүйелерге қызмет көрсететін ақпараттық жүйе (бұдан әрі – «ҰКО» АЖ);
7) құрылымдық-функционалдық бiрлiктер – белгілі сатыға электрондық қызметтi, мемлекеттік қызметті көрсетуге қатысатын қызмет берушілердің, басқа да мемлекеттiк органдардың жауапты тұлғалары, құрылымдық бөлiмшелерi (бұдан әрi – ҚФБ);
8) медиа-алшақтық - құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісiнше нысанға өзгерту қажет кезiнде қызметтердi көрсету үдерiсiнде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуi;
9) тұтынушы – қажеттi электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшiн ақпараттық жүйеге жүгiнетiн және оларды пайдаланатын субъект;
10) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететiн, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөнiндегi қызмет;
11) электрондық құжат – өзіндегі ақпарат электрондық-цифрлық нысанда табыс етілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;

12) региональный шлюз «электронного правительства» – подсистема интеграции, которое обеспечивает информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами местных исполнительных органов и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг местных исполнительных органов (далее – РШЭП);
13) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
14) веб-портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее – ПЭП);
15) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги согласно приложению 1 (таблица 1) к настоящему Регламенту:
1) потребитель должен обратиться к услугодателю для получения электронной государственной услуги имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов, проверка подлинности которых осуществляется сотрудником услугодателя;
2) процесс 1 – процесс ввода сотрудником услугодателя ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС «Е-Астана» для оказания электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС «Е-Астана» в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
5) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП сотрудника услугодателя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС «Е-Астана»;

12) «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі» – жергілікті атқарушы органдардың электрондық қызметтер көрсету барысында қатысатын сыртқы ақпараттық жүйелердің және жергілікті атқарушы органдардың ішкі жүйелерінің/кіші жүйелерінің арасында ақпараттық өзара әрекет етуді қамтамасыз ететін біріктіру кіші жүйе (бұдан әрі – ЭҮӨШ);
13) «электрондық үкіметтің» шлюзі – электрондық қызметтерді іске асыру аясында «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін біріктіруге арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
14) «электрондық үкiметтiң» веб-порталы – ақпараттық жүйе нормативтiк құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкiметтiк ақпаратқа және электрондық мемлекеттiк қызметтерге қолжетiмдiлiктiң бiрыңғай терезесiн бiлдiретiн ақпараттық жүйе (бұдан әрi – ЭҮП);
15) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiлiгiн және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі (бұдан әрi – ЭЦҚ).
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет беруші әрекетінің тәртібі
6. Осы Регламенттің 1-қосымшасына (1-кесте) сәйкес электрондық мемлекеттік қызметті ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері:
1) тұтынушы электрондық мемлекеттiк қызмет алу үшін қызмет берушіге жүгінуі қажет, өзімен бірге өтініш пен қажетті құжаттардың түпнұсқалары болуы тиіс, олардың түпнұсқалығы қызмет берушінің қызметкерімен жүзеге асырылады;
2) 1-үдеріс – қызмет берушінің қызметкерімен «Е-Астана» АЖ электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін ЖСН және кодын енгізу үдерісі;
3) 1-шарт – ЖСН және пароль арқылы «Е-Астана» АЖ-дан қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалылығын тексеру;
4) 2-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты «Е-Астана» АЖ-да қуаттаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды тіркеу) экранға шығару;
6) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметтер көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді және тіркелген сканерленген құжаттарды) қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ арқылы қол қою;
7) 2-шарт – сәйкестендіру деректердің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН-ның арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және «Е-Астана» АЖ-ның қайтарылған (жойылған) тізімінде болмауын тексеру;

8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника услугодателя;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником услугодателя;
10) процесс 7 – формирование сотрудником услугодателя результата оказания электронной государственной услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги), при этом электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя;
11) процесс 8 – выдача сотрудником услугодателя нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги).
7. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП/портал ИС «Е-Астана» приведены в приложении 1 (таблицы 2, 3) к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП/ портал ИС «Е-Астана» с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП/ИС «Е-Астана»);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП/портале ИС «Е-Астана») для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП/портале ИС «Е-Астана» подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП/портала ИС «Е-Астана» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных, и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП/портала ИС «Е-Астана»);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;

8) 5-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
10) 7-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің электрондық қызмет көрсетудің нәтижесін қалыптастыруы (үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама, не болмаса қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы), бұл ретте электрондық құжат қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ-ны пайдалануы арқылы қалыптастырылады;
11) 8-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің электрондық қызмет көрсетудің нәтижесін тұтынушыға қолма-қол немесе электрондық мекен-жайына жіберу арқылы беруі (үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама, не болмаса қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы).
7. Осы Регламенттің 1-қосымшасына (2-кесте) сәйкес «Е-Астана» АЖ/ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық әрекеттері және шешімдері:
1) тұтынушы ЖСН-ның және парольдің көмегімен «Е-Астана» АЖ/ЭҮП порталға тіркеуді жүзеге асырады «Е-Астана» АЖ/ЭҮП порталда тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – электрондық қызметтерді көрсету үшін тұтынушының «Е-Астана» АЖ/ЭҮП порталда ЖСН мен пароль енгізу үдерісі (қуаттау үдерісі);
3) 1-шарт - ЖСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің түпнұсқалылығын «Е-Астана» АЖ/ЭҮП порталда тексеру;
4) 2-үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтарының болуына байланысты қуаттаудан бас тарту туралы хабарламаны «Е-Астана» АЖ/ЭҮП порталда қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту);
6) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметтер көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді және тіркелген сканерленген құжаттарды) тұтынушының ЭЦҚ арқылы қол қою;
7) 2-шарт – сәйкестендіру деректердің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН-ның арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және «Е-Астана» АЖ/ЭҮП порталда қайтарылған (жойылған) тізімінде болмауын тексеру;
8) 5-үдеріс – ЭЦҚ тұтынушының түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в рабочий кабинет ИС «Е-Астана» и обработка электронной государственной услуги сотрудником услугодателя;
10) процесс 7 – формирование сотрудником услугодателя результата оказания электронной государственной услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги), при этом электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя и передается в личный кабинет на ПЭП/портал ИС «Е-Астана»).
7. Экранные формы заполнения запроса и ответа на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю на государственном и русском языках, приведены в приложениях 345 к настоящему Регламенту.
8. Способ проверки потребителем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении к услугодателю/ИС «Е-Астана».
9. Номер контактного телефона для получения информации об электронной государственной услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: 8 (7172) 21-62-22, 21-09-41, 21-22-61.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
10. Перечень СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
СФЕ-1 – сотрудник услугодателя.
11. Текстовое табличное описание последовательности действий и СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
12. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) СФЕ в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 2 (диаграммы № 1, 2, 3) к настоящему Регламенту.
13. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (выходной документ), включая формы уведомления, представлены в приложении 345 к настоящему Регламенту.
14. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 6 к настоящему Регламенту.
15. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителями:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) законность при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность информации;
6) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.

9) 6-үдеріс – тұтынушының қолы қойылған ЭЦҚ электрондық құжаттарды ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы «Е-Астана» АЖ жұмыс кабинетіне жіберу және қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі (Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы);
10) 7-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің электрондық қызмет көрсетудің нәтижесін қалыптастыруы (үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы), сонымен қатар құжат аудандық бөлім маманының ЭЦҚ-ны пайдалануы арқылы қалыптастырылады және «Е-Астана» АЖ/ЭҮП порталының жеке кабинетіне беріледі.
8. Осы Регламентке 345-қосымшаларда тұтынушыға мемлекеттiк немесе орыс тiлдерiнде көрсетiлетiн электрондық мемлекеттiк қызметке сұрау салу мен жауапты толтырудың экрандық нысандар келтiрілген.
9. Электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салуды орындау мәртебесін тұтынушының тексеру тәсілі: ЭҮП-те «Қызметтерді алу тарихы» бөлімінде, сонымен қатар «Е-Астана» АЖ/қызмет беруші өтініш жасағанда.
10. Электрондық мемлекеттiк қызмет туралы ақпаратты алу, сондай-ақ қажет болған жағдайда олардың сапасын бағалау (оның iшiнде шағымдану) үшiн байланыс телефонының нөмiрi: 8 (7172) 21-62-22, 21-09-41, 21-22-61.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
11. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ тізбесі:
ҚФБ-1 – қызмет берушінің қызметкері.
12. Әр іс-қимылдың орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ іс-қимылының дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
13. ҚФБ сипаттамасына сәйкес олардың (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде) іс-қимылының қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма осы Регламентке (№ 1, 2, 3, диаграммасы) 2-қосымшада келтірілген.
14. Нысандар, бланктер үлгілері ұсынылған, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі (шығыс құжаттары) соған сәйкес ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, үлгілері осы Регламентке 3, 4, 5-қосымшаларда келтірілген.
15. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы Регламентке 6-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

Оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырех категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов.
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Оформление документов для материального
обеспечения детей-инвалидов,
обучающихся и воспитывающихся на дому
Экранная форма, заполнения запроса на оказание электронной государственной услуги
Приложение 4
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Оформление документов для материального
обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и
воспитывающихся на дому
Выходная форма положительного ответа на электронную
государственную услугу
Приложение 5
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Оформление документов для материального
обеспечения детей-инвалидов,
обучающихся и воспитывающихся на дому
Выходная форма отрицательного ответа (отказ)
на электронную государственную услугу
Приложение 6
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Оформление документов для материального
обеспечения детей-инвалидов ,
обучающихся и воспитывающихся на дому
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.

Диаграмманың рәсiмделуi бизнес-үдерiстердi модельдеу үшiн пайдаланылатын BPM № 1.2 графикалық нотациясында келтiрiлген. BPMN-де модельдеу графикалық элементтердiң аз саны бар диаграммалар арқылы жүзеге асырылады. Бұл тұтынушыларға үдерiстiң қисынын жылдам түсiнуге көмектеседi. Элементтердiң төрт негiзгi санатын атап көрсетуге болады:
1) басқару ағынының объектiлерi: оқиғалар, іс-қимылдыр және логикалық операторлар;
2) бiрiктiрушi объектiлер: басқару ағыны, хабарламалар ағыны және қауымдастықтар;
3) рөлдер: пулалар және жолдар;
4) артефактар: деректер, топтар және мәтiндiк аннотациялар.
Осы төрт санаттың элементтерi бизнес үдерiстердiң диаграммасын құруға мүмкiндiк бередi.
«Үйде оқитын және тәрбиеленетiн
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшiн құжаттарды
ресiмдеу» электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке сұрау салуды
толтырудың экрандық үлгісі
«Үйде оқитын және тәрбиеленетiн
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшiн құжаттарды
ресiмдеу» электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке
оң жауаптың шығыс үлгісі
Өтініш беруші _________________
(өтініш берушінің АЖТ)
Мекен-жайы ___________________
Телефон ______________________
Құрметті _________________________________________________
Сіздің үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек-балаңызға
_______________________________________________________________
(баланың АЖТ)
материалдық қамтамасыз етудің тағайындалғанын ескертеміз, ________
бастап ______________ дейін ____________________мөлшерінде.
Тоқсан
Жыл
Төлемнің мөлшері
Материалдық қамтамасыз етуді алу үшін Сізге жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне өтініш жасау қажет екендігін хабарлаймыз.
Маман __________________________________________________
(АЖТ)
Бөлім бастығы ___________________________________________
(АЖТ)
«Үйде оқитын және тәрбиеленетiн
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшiн құжаттарды
ресiмдеу» электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
5-қосымша
Электрондық қызметке
теріс жауаптың (бас тарту) шығу үлгісі
Кімге: ___________________________
(АЖТ)
Сізге, үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек-балаңызға материалдық қамтамасыз етуден бас тартылғандығын жеткіземіз.
Бас тартылған себебі __________________________________________
Бөлім бастығы _________________________________________________
(АЖТ)
«Үйде оқитын және тәрбиеленетiн
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшiн құжаттарды
ресiмдеу» электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
6-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің
«сапа» және «қолжетімділік» көрсеткіштерін
анықтау үшін сауалнаманың нысаны
____________________________________________________________
(қызметтің атауы)
1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.