Об утверждении Правил организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Акмолинской области
Постановление акимата Акмолинской области от 19 октября 2012 года № А-11/505. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 19 ноября 2012 года № 3492
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Акмолинской области.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима Акмолинской области Айтмухаметова К.К.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области                               К.Кожамжаров
Утверждены
постановлением акимата
Акмолинской области
от 19 октября 2012 года
№ А-11-505
Правила
организации отбора инновационных проектов в области
агропромышленного комплекса Акмолинской области
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Акмолинской области (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» (далее - Закон) и определяют порядок организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Акмолинской области для их внедрения и распространения за счет средств местного бюджета.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган – исполнительный орган, уполномоченный местным исполнительным органом области на осуществление функций в сфере агропромышленного комплекса, финансируемый из местного бюджета;
2) заявитель - физическое и юридическое лицо, предоставившее заявку на участие в конкурсе по отбору инвестиционных проектов;
3) заявка – пакет документов установленной формы, предоставляемый для участия в конкурсе по отбору инвестиционных проектов;
4) инновация - результат деятельности физических и (или) юридических лиц, получивший практическую реализацию в виде новых или усовершенствованных производств, технологии, товаров, работ и услуг, организационных решений технического, производственного, административного, коммерческого характера, а также иного общественно полезного результата с учетом обеспечения экологической безопасности в целях повышения экономической эффективности;

Ақмола облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2012 жылғы 19 қазандағы № А-11/505 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 19 қарашада № 3492 тіркелді
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Ақмола облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің бірінші орынбасары Қ.Қ.Айтмұхаметовке жүктелсін.
3. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Қ.Қожамжаров
Ақмола облысы әкімдігінің
2012 жылғы 19 қазандағы
№ А-11/505 қаулысымен
бекітілген
Ақмола облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында
инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Ақмола облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастырудың осы қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және жергілікті бюджет қаражаты есебінен оларды енгізу мен тарату үшін Ақмола облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеу тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда келесі негізгі түсініктер пайдаланылады:
1) уәкілетті орган – облыстың жергілікті атқарушы органы жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, агроөнеркәсіптік кешен саласындағы қызметті іске асыру уәкілеттігі берілген, атқарушы орган;
2) өтініш беруші - инвестициялық жобаларды іріктеу жөніндегі сайысқа қатысуға өтінім берген, жеке және заңды тұлғалар;
3) өтінім – инвестициялық жобаларды іріктеп алу жөніндегі сайысқа қатысуға берілетін, белгіленген үлгідегі құжаттар пакеті;
4) инновация – экономикалық әсерлілікті жоғарылату мақсатында экологиялық қауіпсіздікті ескере отырып, жаңа немесе жетілдірілген өндірістерді, технологияларды, тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді, техникалық, өндірісті, әкімшілік, коммерциялық сипаттағы ұйымдастырушылық шешімдерді практикалық жүзеге асыруды алған, жеке және (немесе) заңды тұлғалар іс-әрекетінің нәтижесі;

5) субъекты агропромышленного комплекса - физические и юридические лица, осуществляющие деятельность в агропромышленном комплексе Акмолинской области;
6) агропромышленный комплекс - совокупность отраслей экономики, включающих производство, заготовку, хранение, транспортировку, переработку и реализацию продукции сельского, рыбного хозяйства, а также пищевую промышленность, сопутствующие производства и сферы деятельности, обеспечивающие их современной техникой, технологическим оборудованием, деньгами, информационными и другими ресурсами, ветеринарно-санитарную и фитосанитарную безопасность, научное обеспечение и подготовку кадров (далее - АПК).
Глава 2. Порядок отбора инновационных проектов и условия их финансирования
1. Порядок отбора инновационных проектов
3. Отбор инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Акмолинской области (далее – отбор инновационных проектов) проводится уполномоченным органом на конкурсной основе.
4. Уполномоченный орган не позднее 15 календарных дней до начала проведения конкурса публикует соответствующее объявление в официальных средствах массовой информации, распространяемых на всей территории Республики Казахстан и на официальном сайте уполномоченного органа.
5. Объявление о предстоящем конкурсе содержит следующие сведения:
1) срок (15 (пятнадцать) календарных дней со дня последней публикации объявления о проведении конкурса) и место приема заявок на участие в конкурсе;
2) место и способы получения необходимых форм бланков для заполнения;
3) перечень документов, прилагаемых к заявке на участие в конкурсе, требования к их оформлению.
6. Процедура отбора инновационных проектов осуществляется в четыре этапа:
1) рассмотрение заявок уполномоченным органом на полноту и качество их оформления, соответствие требованиям настоящих Правил;
2) вынесение уполномоченным органом комплексного заключения по заявкам на основании их соответствия требованиям отбора инновационных проектов;
3) рассмотрение заявок и комплексного заключения Комиссией по отбору инновационных проектов, состоящей из представителей государственных органов, науки и неправительственных организаций (далее - Комиссия), состав и положение которой утверждаются уполномоченным органом; принятие Комиссией рекомендаций по финансированию;
4) принятие уполномоченным органом решения о финансировании инновационного проекта на основании положительного заключения Комиссии или отказа в финансировании, в случае вынесения Комиссией отрицательного заключения.
7. Лицо, изъявившее желание принять участие в конкурсе, в срок, установленный пунктом 5 настоящих Правил, представляет уполномоченному органу следующие документы:

5) агроөнеркәсіптік кешен субъектілері – Ақмола облысының агроөнеркәсіптік кешенінде қызметін жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар;
6) агроөнеркәсіптік кешен - ауыл шаруашылығы, балық шаруашылығы өнімдерін өндіруді, дайындауды, сақтауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді және өткізуді, сондай-ақ тамақ өнеркәсібін, оларды қазіргі заманғы техникамен, технологиялық жабдықпен, ақшамен, ақпараттық және басқа да ресурстармен қамтамасыз ететін ілеспе өндірістер мен қызмет салаларын, ветеринариялық-санитариялық және фитосанитариялық қауіпсіздікті, ғылыми қамтамасыз ету мен кадрлар даярлауды қамтитын экономика салаларының жиынтығы (бұдан әрі – АӨК).
2-тарау. Инновациялық жобаларды іріктеп алу тәртібі
және оларды қаржыландыру шарттары
1. Инновациялық жобаларды іріктеп алу тәртібі
3. Ақмола облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеп алуды (бұдан әрі - инновациялық жобаларды іріктеп алу) уәкілетті орган сайыс негізінде жүргізеді.
4. Уәкілетті орган сайыс өткізудің басталуына дейін 15 күнтізбелік күннен кешіктірмей Қазақстан Республикасының барлық аумағында таралатын ресми бұқаралық ақпарат құралдарында және уәкілетті органның ресми сайтында тиісті хабарландыру жариялайды.
5. Алда тұрған сайыс туралы хабарландыру келесі мәліметтерден құралады:
1) мерзімі (сайыс өткізу туралы хабарландырудың соңғы жарияланған күнінен 15 (он бес) күнтізбелік күн) және сайысқа қатысуға өтінімдер қабылдау орны;
2) толтыру үшін қажет бланктердің үлгілерін алу орны мен тәсілі;
3) сайысқа қатысуға өтінімге қоса берілетін құжаттардың тізбесі, оларды рәсімдеуге қойылатын талаптар.
6. Инновациялық жобаларды іріктеп алу рәсімі төрт кезеңде іске асырылады:
1) уәкілетті органның өтінімдерді толықтығына және оларды хаттау сапасына, осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігіне қарауы;
2) уәкілетті органның олардың инновациялық жобаларды іріктеп алу талаптарына сәйкестігі негізінде өтініштер бойынша кешенді қорытынды шығаруы;
3) өтінімдер мен кешенді қорытындыны мемлекеттік органдардың, ғылым мен үкіметтік емес ұйымдардың өкілдерінен тұратын, Инновациялық жобаларды іріктеп алу жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) қарауы, оның құрамы мен қағидасын уәкілетті орган бекітеді; Комиссияның қаржыландыру жөніндегі ұсынымдар қабылдауы;
4) уәкілетті органның Комиссияның оң қорытындысы негізінде инновациялық жобаны қаржыландыру туралы шешім қабылдауы немесе Комиссия теріс шешім қабылдаған жағдайда қаржыландырудан бас тартуы.
7. Сайысқа қатысуға ниет білдірген тұлға осы Қағидалардың 5-тармағында белгіленген мерзімде уәкілетті органға келесі құжаттарды ұсынады:

1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) план мероприятий по реализации инновационного проекта по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) пояснительную записку к плану мероприятий по реализации инновационных проектов по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) проект расходов мероприятий по реализации инновационного проекта по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам с обоснованными расчетами;
5) копии лицензий, патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов и других документов, подтверждающих квалификацию заявителя и его работников на выполнение работ в научной, научно-технической и инновационной сферах аграрного профиля, с обязательным предоставлением оригинала для сверки;
6) документы (сведения), подтверждающие обязательство субъектов АПК о предоставлении научно-технической и материально - производственной базы для осуществления мероприятий, направленных на внедрение инновационного проекта в агропромышленном комплексе Акмолинской области:
для юридических лиц:
копию устава, свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации), свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан с обязательным предоставлением оригинала для сверки;
копию финансовой отчетности за последние два года;
оригинал справки об отсутствии налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям более чем за три месяца, предшествующих дате подачи заявки, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан, за подписью первого руководителя или лица, имеющего право подписи, и печатью налогового органа;
оригинал справки банка (банков) об отсутствии просроченной задолженности более чем за три месяца, предшествующих дате подачи заявления, перед банком (банками) (в случае, если заявитель является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков) за подписью первого руководителя и печатью банка (банков);
для физических лиц - индивидуальных предпринимателей:
копию удостоверения личности, свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
копию свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
оригинал справки банка (банков) об отсутствии просроченной задолженности более чем за три месяца, предшествующих дате подачи заявления, перед банком (банками) (в случае, если заявитель является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков) за подписью первого руководителя и печатью банка (банков).

1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес үлгідегі өтініш;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес үлгідегі инновациялық жобаны жүзеге асыру бойынша іс-шаралар жоспары;
3) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес үлгідегі инновациялық жобаны жүзеге асыру бойынша іс-шаралар жоспарына түсінік жазба;
4) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес үлгідегі инновациялық жобаны жүзеге асыру бойынша негізделген есеппен іс-шаралар шығындарының жобасы;
5) салыстыру үшін міндетті түрде түпнұсқасын берумен өтініш берушінің және оның қызметшілерінің аграрлық бейіндегі ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық салаларда жұмыстар орындауға біліктілік талаптарын растайтын лицензиялардың, патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, дипломдардың және басқа құжаттардың көшірмелері;
6) АӨК субъектілерінің Ақмола облысының агроөнеркәсіп кешенінде инновациялық жобаларды енгізуге бағытталған іс-шараларды іске асыру үшін ғылыми-техникалық және материалдық-өндірістік базаны беру туралы міндеттемесін растайтын құжаттар (мәліметтер):
заңды тұлғалар үшін:
салыстыру үшін міндетті түрде түпнұсқасын берумен жарғының, мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің, Қазақстан Республикасы салық төлеушісі куәлігінің көшірмесі;
соңғы екі жылда қаржылық есеп берудің көшірмесі;
салықтық берешектің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша өтінім беру күнінің алдындағы үш айдан астам берешектің жоқ екендігі туралы, төлеу мерзімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кейінге қалдырылған жағдайлардан басқа, бірінші басшының немесе қол қою құқығы бар тұлғаның қойған қолымен және салық органының мөрімен анықтаманың түпнұсқасы;
өтініш беру күнінің алдындағы үш айдан астамға созылған банктің (банктердің) (өтініш беруші екінші деңгейдегі бірнеше банктердің немесе филиалдардың, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болған жағдайда, бұл анықтама ондай банктердің әрқайсысынан ұсынылады) мерзімі асқан берешегінің жоқ екендігі туралы қол қойылған және мөр басылған анықтамасының түпнұсқасы;
жеке тұлғалар- жеке кәсіпкерлер үшін:
жеке куәліктің, Қазақстан Республикасы салық төлеушісі куәлігінің көшірмесі;
жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі;
өтініш беру күнінің алдындағы үш айдан астамға созылған банктің (банктердің) (өтініш беруші екінші деңгейдегі бірнеше банктердің немесе филиалдардың, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болған жағдайда, бұл анықтама ондай банктердің әрқайсысынан ұсынылады) мерзімі асқан берешегінің жоқ екендігі туралы қол қойылған және мөр басылған анықтамасының түпнұсқасы.

8. Материалы, представляемые заявителем для участия в конкурсе, формируются в единую папку, листы пронумеровываются и оформляются в строгом соответствии с требованиями настоящих Правил и приложений к ним.
9. Заявитель обеспечивает полноту и достоверность представленных документов, исходных данных, расчетов, обоснований. Представление заявителем неполных или недостоверных данных является основанием для отклонения заявки.
10. По окончании срока приема заявок на участие в конкурсе, уполномоченным органом в течение 30 (тридцати) рабочих дней проводится отбор заявок на соответствие требованиям настоящих Правил.
11. В случае соответствия представленных заявок требованиям пунктов 78 настоящих Правил вносит их на рассмотрение Комиссии.
12. В случае установления фактов неполного предоставления необходимых документов уполномоченный орган в течение 3 рабочих дней со дня получения заявки в письменном виде дает мотивированный ответ об отказе в принятии заявки с указанием причин.
При отклонении заявки представленные документы возвращаются заявителю.
13. По заявкам, соответствующим требованиям настоящих Правил и прошедшим первый этап процедуры отбора инновационных проектов, уполномоченным органом выносится комплексное заключение. После рассмотрения заявок и вынесения комплексного заключения подается на рассмотрение Комиссии, которая определяет соответствие следующим требованиям отбора инновационных проектов:
1) соответствие материалов заявителя требованиям настоящих Правил;
2) инновационная направленность, техническая реализуемость проекта и уровень его готовности к внедрению и распространению в АПК области;
3) актуальность и соответствие приоритетным направлениям развития АПК в области;
4) наличие детально сформулированного видения освоения средств инновационного проекта и дальнейшей перспективы инновационного проекта в АПК области;
5) наличие оборудования, инфраструктуры и ресурсов, необходимых для выполнения инновационных проектов;
6) конкурентоспособность инновационного проекта;
7) экономическая целесообразность инновационного проекта.
14. Рассмотрение заявок и комплексного заключения уполномоченного органа (далее – материалы) Комиссией проводится в соответствии с настоящими Правилами.
15. Рассмотрение материалов осуществляется Комиссией в течение 20 (двадцати) рабочих дней с момента получения от уполномоченного органа комплексного заключения по заявкам.
Для выполнения процедур проведения Отбора уполномоченный орган на каждый конкурс отдельно создает Комиссию.
По итогам рассмотрения материалов Комиссия выносит рекомендации о финансировании инновационного проекта за счет средств местного бюджета или об отказе в его финансировании (далее - рекомендации).
Рекомендации Комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих на заседании членов Комиссии, оформляются протоколом, который подписывается присутствующими членами Комиссии.
В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель Комиссии или, в случае его отсутствия, заместитель председателя.
В случае несогласия с решением Комиссии член Комиссии имеет право на особое мнение, которое излагается в письменном виде и прилагается к протоколу заседания Комиссии.
16. На основании рекомендации Комиссии уполномоченным органом в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня подписания протокола ее заседания принимается решение о финансировании инновационного проекта за счет средств местного бюджета в рамках бюджетной программы или об отказе в его финансировании.

8. Өтініш беруші сайысқа қатысу үшін ұсынатын материалдар бір папкаға құрастырылады, беттері нөмірленеді және осы Қағидалар талаптары мен оның қосымшаларына қатаң түрде сәйкес рәсімделеді.
9. Өтініш беруші ұсынылған құжаттардың, бастапқы деректердің, есептердің, негіздемелердің толықтығы мен шындығын қамтамасыз етеді. Өтініш берушінің толық емес немесе шын емес деректер ұсынуы өтінімнен бас тарту үшін негіз болып табылады.
10. Сайысқа қатысуға өтінімдер қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін уәкілетті орган 30 (отыз) жұмыс күні ішінде өтінімдерді осы Қағидалардың талаптарына сәйкестікке іріктеу жүргізеді.
11. Ұсынылған өтінімдер осы Қағидалардың 78- тармақтарының талаптарына сай келген жағдайда Комиссияның қарауына енгізеді.
12. Қажет құжаттарды ұсынудың толық емес дерегі анықталған жағдайда уәкілетті орган өтінімді алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде себептерін көрсете отырып, өтінімді қабылдаудан бас тарту туралы жазбаша түрде дәлелді жауап береді.
Бас тартқан кезде ұсынылған құжаттар өтініш берушіге қайтарылады.
13. Осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келетін және инновациялық жобаларды іріктеп алу рәсімінің бірінші кезеңінен өткен өтінімдер бойынша уәкілетті орган кешенді қорытынды шығарады. Өтінімдер қаралғаннан және кешенді қорытынды шығарылғаннан кейін Комиссияның қарауына беріледі, ол инновациялық жобаларды іріктеп алудың келесі талаптарына сәйкестікті анықтайды:
1) өтініш берушінің материалдары осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі;
2) жобаның инновациялық бағытталғандығы, техникалық жүзеге асырылу және оның облыстың АӨК-ге енгізу мен таратуға дайындық деңгейі;
3) өзектілігі және облыстағы АӨК дамуының басымды бағыттарына сәйкестігі;
4) инновациялық жоба қаражаттарының игерілуіне егжей-тегжейлі құрылған көрінісінің болуы және инновациялық жобаның облыс АӨК-де әрі қарай келешегі;
5) инновациялық жобаны орындау үшін жабдықтың, инфрақұрылымның және ресурстардың болуы;
6) инновациялық жобаның бәсекеге қабілеттілігі;
7) инновациялық жобаның экономикалық мақсатқа лайықтығы.
14. Өтінімдер мен уәкілетті органның кешенді қорытындысын (бұдан әрі – материалдар) Комиссияның қарауы осы Қағидаларға сәйкес жүргізіледі.
15. Комиссияның материалдарды қарауы өтінімдер бойынша уәкілетті органнан кешенді қорытындыны алған сәтінен 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде іске асырылады.
Іріктеуді жүргізу рәсімін орындау үшін уәкілетті орган әр сайысқа жеке Комиссия құрады.
Материалдарды қарау қорытындысы бойынша Комиссия инновациялық жобаны жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландыру немесе оны қаржыландырудан бас тарту туралы ұсынымдар (бұдан әрі – ұсынымдар) шығарады.
Комиссияның ұсынымдары ашық дауыс берумен қабылданады және отырысқа қатысқан Комиссия мүшелерінің жалпы санынан көпшілігі дауыс берсе қабылданды деп саналады, хаттамамен ресімделеді, оған Комиссияның қатысқан мүшелері қол қояды.
Дауыстар тең болған жағдайда Комиссия төрағасы немесе ол болмаған жағдайда, төрағаның орынбасары дауыс берген шешім қабылданды деп саналады.
Комиссияның шешімімен келіспеген жағдайда, Комиссия мүшесінің ерекше пікірге құқығы бар, ол жазбаша түрде мазмұндалады және Комиссия отырысының хаттамасына қоса беріледі.
16 Комиссияның ұсынымдары негізінде уәкілетті орган оның отырысының хаттамасына қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде бюджеттік бағдарлама шеңберінде инновациялық жобаны жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландыру немесе оны қаржыландырудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.

17. В течение 7 (семи) рабочих дней с момента принятия решения уполномоченным органом о финансировании инновационного проекта с заявителем, определенным победителем по итогам конкурса (далее – победитель), заключается договор по внедрению и распространению инновационного проекта в АПК области.
18. Использование средств, выделенных из местного бюджета на финансирование инновационного проекта осуществляется в соответствии с его целевым назначением и утвержденной в установленном порядке сметой расходов. Неиспользованные средства инновационного проекта подлежат возврату в местный бюджет.
19. Предоставленные на финансирование инновационного проекта бюджетные средства подлежат полному возврату в местный бюджет в случае использования полученных бюджетных средств на цели, не предусмотренные утвержденной сметой расходов.
2. Условия финансирования
20. Финансирование из местного бюджета на мероприятия по реализации инновационного проекта в АПК области (далее – мероприятия по реализации инновационного проекта) предоставляется на:
1) внедрение и распространение научных достижений (разработок) прикладного характера в области АПК применительно к условиям Акмолинской области;
2) внедрение и распространение инновационных агротехнологий в субъектах АПК применительно к природно-климатическим, социально-экономическим условиям данного региона.
21. Мероприятия по реализации инновационного проекта включают в себя:
консультационные услуги по научно-методическому сопровождению внедрения результатов научно исследовательских и опытно конструкторских разработок (далее - НИОКР) в производство, в том числе, приобретение научных расходных материалов;
проведение лабораторных анализов, в том числе по результатам внедрения;
проведение научно-практических семинаров-совещаний по внедрению инновационного проекта на производственной базе субъектов АПК или научных и опытных и иных организаций аграрного профиля;
распространение опыта и полученных результатов НИОКР (презентации, публикация статей, подготовка и издание брошюр, буклетов, подготовка видеоматериалов).
22. Внедрение и распространение научных достижений (разработок) прикладного характера в области АПК области может включать в себя следующие виды работ:
внедрение и распространение технологических процессов производства сельскохозяйственной продукции;
внедрение и тиражирование конструкций инженерного объекта или технической системы в АПК области (конструкторские работы);
внедрение и распространение опытных образцов научных и инновационных технологий (оригинальных моделей, обладающих принципиальными особенностями созданного новшества);
внедрение и распространение селекционных достижений.

17. Шешім қабылданған сәттен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде уәкілетті орган сайыс қорытындысы бойынша жеңімпаз деп анықталған өтінім берушімен (бұдан әрі – жеңімпаз) инновациялық жобаны қаржыландыру туралы инновациялық жобаны облыстың АӨК-ге енгізу мен тарату бойынша шарт жасайды.
18. Инновациялық жобаны қаржыландыруға жергілікті бюджеттен бөлінген қаражатты пайдалану оның мақсатына және белгіленген тәртіпте бекітілген шығындар сметасына сәйкес іске асырылады. Инновациялық жобаның пайдаланылмаған қаражаты жергілікті бюджетке қайтаруы тиіс.
19. Инновациялық жобаны қаржыландыруға берілген бюджет қаражаты бекітілген шығындар сметасында қарастырылмаған мақсаттарға пайдаланылған жағдайда, жергілікті бюджетке толық қайтаруға жатады.
2. Қаржыландыру шарттары
20. Облыс АӨК-де инновациялық жобаны жүзеге асыру жөніндегі іс-шараларға (бұдан әрі - жобаны жүзеге асыру бойынша іс-шаралар) жергілікті бюджеттен қаржыландыру:
1) Ақмола облысының жағдайында қолданылатын АӨК саласында қолданбалы сипаттағы ғылыми жетістіктерді (әзірлемелерді) енгізу мен таратуға;
2) осы өңірдің табиғи-климаттық, әлеуметтік-экономикалық жағдайына қолданбалы АӨК субъектілерінде инновациялық агротехнологияларды енгізу мен таратуға беріледі.
21. Жобаны жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар келесілерден тұрады:
ғылыми зерттеу және тәжірибелік конструкторлық әзірлемелердің (бұдан әрі – ҒЗТКӘ) нәтижелерін өндіріске енгізу бойынша ақыл-кеңес беру қызметі, соның ішінде ғылыми шығындық материалдар сатып алу;
зертханалық талдаулар жүргізу, соның ішінде енгізу нәтижелері бойынша;
АӨК субъектілерінің өндірістік немесе аграрлық бейіндегі ғылыми және тәжірибелік және басқа ұйымдар базасында инновациялық жобаны енгізу бойынша ғылыми-практикалық семинар-кеңестер өткізу;
ҒЗТКӘ тәжірибесі мен алған нәтижелерін тарату (тұсаукесерлер, мақалалар жариялау, брошюралар, буклеттер дайындау мен басып шығару, бейнематериалдар дайындау).
22. Облыстың АӨК саласында қолданбалы сипаттағы ғылыми жетістіктерді (әзірлемелерді) енгізу мен тарату келесі жұмыс түрлерінен құралады:
ауылшаруашылық өнімдерін өндірудің технологиялық үдерістерін енгізу мен тарату;
облыстың АӨК-ге инженерлік нысанның конструкцияларын немесе техникалық жүйесін енгізу мен тираждау (сайыстық жұмыстар);
ғылыми және инновациялық технологиялардың тәжірибелік үлгілерін (ашылған жаңалықтың принципиалды ерекшеліктерін иеленген, бірегей модельдерін) енгізу мен тарату;
селекциялық жетістіктерді енгізу мен тарату.

23. Результатом освоения заявителем средств местного бюджета на выполнение мероприятий по реализации инновационного проекта являются:
1) организация усовершенствованных технологических процессов производства сельскохозяйственной продукции в субъектах АПК области;
2) отчет о внедрении и распространении научных разработок прикладного характера в субъектах АПК области;
3) отчет о внедрении и распространении селекционного достижения в субъектах АПК области;
4) отчет о внедрении опытных образцов предлагаемой к производству сельскохозяйственной продукции в субъектах АПК области;
5) отчет о передаче технологической (конструкторской) документации на производство предлагаемой сельскохозяйственной продукции или оборудования в субъектах АПК области;
6) отчет о проведении регионального совещания (семинаров, дней поля и т.п.) по внедрению и распространению конкретных инновационных технологий, инновационных новшеств и научных разработок в субъектах АПК области.
24. Оценка результатов внедрения и распространения инновационных проектов в АПК области включает в себя:
1) количественные и качественные показатели результатов от внедрения и распространения инновационных проектов, которые должны включать в себя конкретные и четкие результаты с оценкой влияния на улучшение производительности труда и эффективность производства заявителя и экономики области;
2) экономическая эффективность для субъекта АПК и сельскохозяйственного производства области от реализации мероприятий по внедрению инновационных проектов в сравнении с ранее используемыми технологиями;
3) экономическая оценка результатов внедрения инновационного проекта в контексте развития АПК области, ситуации на аграрном рынке;
4) минимизация технологических рисков от внедрения и получение максимального дохода от эффективной реализации мероприятий проекта путем индивидуального сопровождения учеными процессов внедрения в условиях конкретного субъекта АПК.
25. Срок освоения и сумма финансирования из местного бюджета на мероприятия по внедрению инновационного проекта определяются в соответствии с особенностями конкретного инновационного проекта, однако, срок освоения не должен превышать 24 (двадцати четырех) месяцев.
26. Финансирование из местного бюджета на мероприятия по реализации инновационного проекта предоставляется при условии обязательного их внедрения на предприятиях субъекта АПК в течение срока, определяемого договором, с представлением периодических отчетов уполномоченным органом о мерах, принятых по внедрению данных технологий.

23. Жобаны жүзеге асыру жөніндегі іс-шараларды орындауға жергілікті бюджеттен қаражатты өтініш берушінің игеру нәтижесі:
1) облыстың АӨК субъектілерінде ауылшаруашылық өнімдерін өндірудің технологиялық үдерістерін жетілдіруді ұйымдастыру;
2) АӨК субъектілерінде қолданбалы сипаттағы ғылыми әзірлемелерді енгізу мен тарату туралы есеп беру;
3) АӨК субъектілерінде селекциялық жетістікті енгізу мен тарату туралы есеп беру;
4) облыстың АӨК субъектілерінде өндіріске ұсынылатын ауылшаруашылық өнімінің тәжірибелік үлгілерін енгізу туралы есеп беру;
5) облыстың АӨК субъектілерінде ұсынылатын ауылшаруашылық өнімін немесе жабдықты өндіруге технологиялық (сайыстық) құжаттаманы беру туралы есеп беру;
6) облыстың АӨК субъектілерінде нақты инновациялық технологияларды, инновациялық жаңалықтарды және ғылыми әзірлемелерді енгізу және тарату бойынша өңірлік кеңестер (семинарлар, танап күндері және с.с.) өткізу туралы есеп беру болып табылады.
24. Облыстың АӨК-ге инновациялық жобаны енгізу мен тарату нәтижелерін бағалау келесілерден тұрады:
1) еңбек өнімділігі мен өтініш беруші өндірісін және облыс экономикасын жақсартуға ықпалын бағалай отырып, нақты және анық нәтижелерден тұруы тиіс, инновациялық жобаны енгізу мен таратудан нәтижелердің сандық және сапалық көрсеткіштері;
2) АӨК субъектілері мен облыстың ауылшаруашылық өндірісі үшін инновациялық жобаны енгізу бойынша іс-шараларды жүзеге асырудан бұрын пайдаланылған технологиялармен салыстырғандағы экономикалық әсерлілік;
3) инновациялық жобаны енгізу нәтижелерін облыс АӨК дамуымен, аграрлық нарықтағы ахуалмен мәнмәтіндегі экономикалық бағалау;
4) АӨК нақты субъектісі жағдайында енгізу үдерістерін ғалымдардың жеке сүйемелдеуі жолымен енгізуден технологиялық тәуекелдерді ықшамдау және жобаның іс-шараларын әсерлі жүзеге асырудан барынша табыс алу.
25. Инновациялық жобаны жүзеге асыру жөніндегі іс-шараларға қаражатты игеру мерзімі және қаржыландыру сомасы нақты инновациялық жобаның ерекшеліктеріне сәйкес белгіленеді, мерзімі бойынша - 24 (жиырма төрт) айдан артық емес.
26. Инновациялық жобаны жүзеге асыру бойынша іс-шараларға жергілікті бюджеттен қаржыландыру оларды шартпен белгіленген мерзім ішінде, бұл жобаларды енгізу бойынша қолданылған шаралар туралы уәкілетті органның оқтын-оқтын есеп беру ұсынуымен, міндетті түрде енгізуі жағдайында беріледі.

Глава 3. Порядок представления отчетов о мерах,
принятых по внедрению и распространению инновационного проекта
1. Мониторинг реализации инновационных проектов
27. В целях эффективного контроля использования средств в соответствии с его целевым назначением, уполномоченным органом проводится постоянный мониторинг реализации мероприятий в соответствии с представленными заявителем промежуточными отчетами по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
28. Уполномоченный орган осуществляет проверку всей документации по реализации мероприятий на соответствие условиям заключенного договора. В случаях выявления несоответствия подтверждающей информации условиям договора, уполномоченный орган в течение 7 календарных дней со дня поступления такой информации уведомляет заявителя о необходимости предоставления дополнительной информации или устранения выявленных несоответствий.
29. В ходе выполнения проекта в уполномоченный орган предоставляется ежеквартально отчет о ходе мероприятия по реализации инновационных проектов, в том числе об использовании выделенных финансовых средств и достигнутых результатов.
30. В целях мониторинга мероприятия по реализации инновационных проектов, заявитель обеспечивает доступ представителей уполномоченного органа к объектам, на которых осуществляется реализация мероприятия инновационного проекта, а также предоставление по их письменному запросу всей необходимой информации, непосредственно касающейся процесса мероприятия по реализации инновационного проекта.
2. Оценка и приемка результатов
31. Промежуточная оценка результатов мероприятий по реализации инновационного проекта осуществляется посредством подписания промежуточных актов выполненных работ согласно Плану мероприятия по реализации инновационного проекта.
К промежуточным актам выполненных работ прикладываются все необходимые материалы, подтверждающие факт исполнения работ и достигнутые результаты.
32. Заключительная оценка результатов мероприятия по реализации инновационного проекта проводится после завершения реализации и предусматривает следующее:
1) предоставление заключительного отчета заявителем, включающего детальное описание всех реализованных мероприятий, достигнутых результатов, а также предложений по повышению эффективности внедряемой научной разработки и дальнейшему распространению полученного опыта (далее - заключительный отчет);
2) оценку заключительного отчета Комиссией на предмет достижения запланированных результатов, целевого и эффективного освоения средств;
3) подписание итогового акта выполненных работ по реализации мероприятий инновационного проекта.

3-тарау. Инновациялық жобаны енгізу және тарату бойынша
қолданылған шара туралы есеп беру тәртібі
1. Инновациялық жобаларды жүзеге асыру мониторингі
27. Қаражаттың мақсатына арналуына сәйкес пайдаланылуын тиімді бақылау мақсатында уәкілетті орган осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша өтініш беруші ұсынған аралық есеп беруге сәйкес іс-шараларды жүзеге асырудың тұрақты мониторингін жүргізеді.
28. Уәкілетті орган іс-шараны жүзеге асыру жөніндегі барлық құжаттаманы жасалған шарттың қағидаларына сәйкестігін тексеруді іске асырады. Растаушы ақпараттың шарттың қағидаларына сәйкес келмейтіндігі анықталған жағдайда, уәкілетті орган мұндай ақпарат түскен күннен бастап 7 күнтізбелік күн ішінде қосымша ақпарат беру қажеттігі немесе анықталған сәйкес келмеушіліктерді жою туралы өтініш берушіні хабардар етеді.
29. Жобаны орындау барысында уәкілетті органға инновациялық жобаны жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар барысы туралы әр тоқсан сайын есеп беріледі, соның ішінде бөлінген қаржыны пайдалану және қол жеткен нәтижелер туралы.
30. Инновациялық жобаны жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар мониторингі мақсатында өтініш беруші уәкілетті орган өкілдеріне инновациялық жобаның іс-шаралары жүзеге асырылудағы нысандарға рұқсатты, сондай-ақ олардың жазбаша сауалы бойынша инновациялық жобаны жүзеге асыру бойынша іс-шаралар үдерісіне тікелей қатысты, барлық қажетті ақпараттың берілуін қамтамасыз етеді.
2. Нәтижелерді бағалау және қабылдау
31. Инновациялық жобаны жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралардың нәтижелерін аралық бағалау Инновациялық жобаны жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына сәйкес орындалған жұмыстардың аралық актілеріне қол қою арқылы іске асырылады.
Орындалған жұмыстардың аралық актілеріне жұмыстарды орындау актілерін және қол жеткен нәтижелерді растайтын, барлық қажет материалдар қоса беріледі.
32. Инновациялық жобаны жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралардың нәтижелерін қорытынды бағалау жүзеге асыру аяқталғаннан кейін жүргізіледі және келесілерді қарастырады:
1) өтініш берушінің барлық жүзеге асырылған іс-шараларды, қол жеткен жетістіктерді, сондай-ақ енгізілмекші ғылыми әзірлеменің әсерлілігін арттыру және алынған тәжірибені әрі қарай тарату бойынша ұсыныстарды егжей-тегжейлі сипаттаумен, қорытынды есеп беруі (бұдан әрі – қорытынды есеп беру);
2) қорытынды есеп беруді Комиссияның жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу, қаражатты мақсатты және әсерлі пайдалану тақырыбына бағалауы;
3) инновациялық жобаны жүзеге асыру жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру бойынша орындалған жұмыстардың қорытынды актісіне қол қою.

33. Акты выполненных работ (оказанных услуг) подписываются в трех экземплярах между победителем, субъектом АПК и уполномоченным органом.
34. Победитель предоставляет уполномоченному органу промежуточные, заключительные и финансовые отчеты по форме согласно приложению 56 к настоящим Правилам в порядке и сроки, определяемые договором.
35. Заключительный отчет предоставляется по итогам выполнения всех мероприятий, предусмотренных договором.

33. Орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтің) актілеріне жеңімпаз, АӨК субъектісі және уәкілетті орган арасында үш данада қол қойылады.
34. Жеңімпаз осы Қағидаларға 56-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша уәкілетті органға шартта белгіленген тәртіп пен мерзімде аралық және қорытынды есеп беруді ұсынады.
35. Қорытынды есеп беру шартта қарастырылған барлық іс-шараларды орындау қорытындысы бойынша беріледі.

36. Все отчеты предоставляются на бумажном и электронном носителях.
37. Срок рассмотрения уполномоченным органом промежуточных отчетов заявителя не превышает 15 рабочих дней с момента предоставления отчета, а заключительного отчета – одного месяца со дня предоставления.
Приложение 1
к Правилам по организации отбора
инновационных проектов в области
агропромышленного комплекса
Акмолинской области
Форма заявления
1.
Номер регистрации и дата
(заполняется сотрудниками уполномоченного органа)
2.
Название инновационного проекта
3.
Отрасль (подотрасль) внедрения и распространения инновационного опыта в АПК региона
4.
Краткое описание мероприятия по реализации инновационных проектов (отразить основные цели и суть проекта, конкретное применение результатов проекта, опыт участия в реализации аналогичных проектов)
5.
Продолжительность проекта
(в месяцах)
6.
Даты начала и завершения проекта
7.
Сумма запрашиваемых средств (в тенге)
8.
Название, адрес, телефон/факс, адрес электронной почты заявителя (ей)
9.
Ф.И.О., адрес, телефон, электронная почта контактного лица заявителя (ей)
10.
Руководитель инновационного проекта (сотрудник НИО) (указываются имя, фамилия и должность, телефон/факс, электронная почта)
11.
Название, адрес, телефон/факс, адрес электронной почты субъектов АПК, участвующих в реализации мероприятия по реализации инновационных проектов
Приложение 2
к Правилам по организации отбора
инновационных проектов в области
агропромышленного комплекса
Акмолинской области
План мероприятий
по реализации инновационного проекта
(указать название)
Виды работ
Ожидаемые результаты (1 год)
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
1.
2.
Виды работ
Ожидаемые результаты (2 год)
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
1.
2.
Приложение 3
к Правилам по организации отбора
инновационных проектов в области
агропромышленного комплекса
Акмолинской области
Пояснительная записка к Плану мероприятий по реализации инновационного проекта
1. Название мероприятия по реализации инновационных проектов
2. Место реализации мероприятия: район, населенный пункт
3. Цель и задачи мероприятия по реализации инновационных проектов (не более 1 страницы)
Краткое описание основного заявителя (научно-исследовательской организации) и субъектов АПК, участвующих в мероприятии по реализации инновационных проектов (не более 1 страницы):
полное наименование;
описание деятельности основного заявителя и участвующих в мероприятии по реализации инновационных проектов субъектов АПК;
ключевые специалисты, виды выполняемых ими работ (с приложением резюме и документов, подтверждающих квалификацию);
информация о реализации других проектов в рамках данной программы.
В случае представления заявки от физического лица, необходимо указать образование, возраст, основные виды деятельности и опыт работы.
Обоснование мероприятия по реализации инновационного проекта: с указанием имеющихся в данном сегменте производства проблем, на решение какой проблемы будет направлено мероприятие. Описание актуальности и необходимости реализации мероприятия, его влияния на уровень технологического развития АПК региона и производительность труда (не более 0,5 страницы).
Описание основных работ, выполняемых в рамках реализации мероприятия по реализации инновационных проектов: какие работы будут выполняться, конкретные решения и технологии, предлагаемые для использования в производстве, для апробации и демонстрации в ходе исполнения проекта, оценка практического значения для конкретного хозяйства, экономики района и области. Необходимо привести цель каждой работы, содержание, продолжительность, ожидаемые результаты, потребность в ресурсах, в т.ч. методологию НИОКР (научно исследовательские и опытно конструкторские разработки) по внедрению и распространению научной разработки (технологии) на базе субъекта АПК, участвующего в реализации мероприятия (не более 2-х страниц).

36. Барлық есеп берулер қағаз және электрондық жеткізгіште ұсынылады.
37.Уәкілетті органның өтініш берушінің аралық есеп беруін қарау мерзімі есеп берілген сәттен бастап 15 жұмыс күнінен аспайды, ал қорытынды есеп беруді – бір айдан.
Ақмола облысының агроөнеркәсіптік
кешен саласында инновациялық
жобаларды іріктеуді ұйымдастыру
қағидаларына 1-қосымша
Өтініштің үлгісі
1.
Тіркеу нөмірі және күні
(уәкілетті органның қызметшілері толтырады)
2.
Инновациялық жобаның атауы
3.
Өңірдің АӨК-ге инновациялық тәжірибені енгізу және тарату саласы (кіші сала)
4.
Инновациялық жобаны жүзеге асыру бойынша іс-шаралардың қысқаша сипаттамасы (жобаның негізгі мақсаттары мен мәні, жобаның нәтижелерін нақты қолдану, ұқсас жобаларды жүзеге асыруға қатысу тәжірибесі сипатталсын)
5.
Жобаның ұзақтығы (ай)
6.
Жобаның басталу және аяқталу күні
7.
Сұралатын қаражаттың сомасы (теңге)
8.
Өтініш берушінің атауы, мекенжайы, телефон/факс, электрондық пошта адресі
9.
Өтініш берушінің байланыс тұлғасының Т.А.Ә., мекенжайы, телефоны, электрондық поштасы
10.
Инновациялық жобаның басшысы
(ҒЗҰ қызметшісі) (аты, тегі мен лауазымы, телефон/факс, электрондық поштасы көрсетіледі)
11.
Инновациялық жобаны жүзеге асыру бойынша іс-шараларға қатысатын АӨК субъектілерінің атауы, мекенжайы, телефон/факс, электрондық пошта адресі
Ақмола облысының агроөнеркәсіптік
кешен саласында инновациялық
жобаларды іріктеуді ұйымдастыру
қағидаларына 2-қосымша
Инновациялық жобаны жүзеге асыру бойынша іс-шаралар жоспары
(атауы көрсетілсін)
Жұмыстар
дың түрлері
Күтілетін нәтижелер (1-жыл)
1- тоқсан
2- тоқсан
3- тоқсан
4- тоқсан
1.
2.
Жұмыстардың түрлері
Күтілетін нәтижелер (2-жыл)
1- тоқсан
2- тоқсан
3- тоқсан
4- тоқсан
1.
2.
Ақмола облысының агроөнеркәсіптік
кешен саласында инновациялық
жобаларды іріктеуді ұйымдастыру
қағидаларына 3-қосымша
Инновациялық жобаны жүзеге асыру бойынша
іс-шаралар жоспарына түсінік жазба
1. Инновациялық жобаны жүзеге асыру бойынша іс-шаралардың атауы
2. Іс-шараны жүзеге асыру орны: аудан, елді мекен
3. Инновациялық жобаны жүзеге асыру бойынша іс-шараның мақсаты мен міндеттері (1 беттен артық емес)
4. Инновациялық жобаны жүзеге асыру бойынша іс-шараға қатысушы негізгі өтініш беруші (ғылыми-зерттеу ұйымы) мен АӨК субъектілерінің қысқаша сипаттамасы (1 беттен артық емес):
толық атауы;
негізгі өтініш беруші мен инновациялық жобаны жүзеге асыру бойынша іс-шараға қатысушы АӨК субъектілері іс-әрекетінің қысқаша сипаттамасы;
басты мамандар, атқарылатын жұмыстардың түрлері (біліктілігін растайтын резюме және құжаттарды қоса беруімен);
осы бағдарлама шеңберінде басқа жобаларды жүзеге асыру туралы ақпарат.
Өтінім жеке тұлғадан ұсынылған жағдайда білімін, жасын, негізгі іс-әрекет түрлерін және жұмыс тәжірибесін көрсету қажет.
5. Инновациялық жобаны жүзеге асыру бойынша іс-шараны негіздеу: өндірістің осы сегментінде бар проблеманы, іс-шара қай проблеманы шешуге бағытталатындығын көрсетумен. Іс-шараны жүзеге асырудың өзектілігін және қажеттігін, өңір АӨК-нің технологиялық даму және еңбек өнімділігі деңгейіне ықпалын сипаттау (0,5 беттен көп емес).
6. Инновациялық жобаларды жүзеге асыру бойынша іс-шара шеңберінде орындалатын негізгі жұмыстарды сипаттау: қандай жұмыстар орындалады, өндірісте пайдалану үшін, жобаны орындау барысында сынақтан өткізу және көрсету үшін ұсынылатын нақты шешімдер мен технологиялар, нақты шаруашылық, аудан және облыс экономикасы үшін практикалық маңызын бағалау. Іс-шараны жүзеге асыруға қатысатын АӨК субъектілер базасында ғылыми әзірлемені (технологияны) енгізу және тарату бойынша әр жұмыстың, мазмұнның, ұзақтықтың, күтілетін нәтиженің, ресурс қажеттілігінің мақсаты келтірілуі қажет, с.і. ҒЗТКӘ (ғылыми зерттеу және тәжірибелік конструкторлық әзірлеме) әдістемесін (2 беттен артық емес).

7. Результативность: количественные и качественные показатели результатов от реализации мероприятия по реализации инновационных проектов. Должны включать в себя конкретные, четкие результаты с оценкой влияния на улучшение производительности труда и эффективность производства заявителя и экономики района (области).
Необходимо отразить экономические выгоды от реализации мероприятия по реализации инновационных проектов в сравнении с ранее используемыми технологиями, обосновать целесообразность мероприятия с точки зрения развития АПК области, ситуации на аграрном рынке (не более 1 страницы).
8. Экологическая оценка должна содержать оценку влияния предлагаемых технологий на окружающую среду и природные ресурсы области (положительное, нейтральное или негативное). В случае негативного влияния необходимо указать, что будет проделано для смягчения такого влияния (не более 0,5 страницы).

7. Нәтижелілігі: инновациялық жобаларды жүзеге асыру бойынша іс-шараны жүзеге асырудан нәтижелердің сандық және сапалық көрсеткіштері. Өтінім берушінің еңбек өнімділігі мен өндіріс әсерлілігін және ауданның (облыстың) экономикасын жақсартуға ықпалын бағалаумен нақты, анық нәтижелерден тұруы тиіс.
Инновациялық жобаларды жүзеге асыру бойынша іс-шараны жүзеге асырудан бұрын пайдаланылған технологиялармен салыстырғандағы экономикалық пайданы көрсету, облыс АӨК дамуы, аграрлық нарықтағы ахуал тұрғысынан іс-шараның мақсатқа лайықтылығын негіздеу қажет (1 беттен артық емес).
8.Экологиялық бағалау ұсынылатын технологиялардың қоршаған ортаға және облыстың табиғи ресурсына ықпалын бағалаудан тұруы тиіс (оң, бейтарап немесе негативті). Ықпал негативті болған жағдайда мұндай ықпалды бәсеңдету үшін не істелінетіні көрсетілуі қажет (0,5 беттен артық емес).

9. Риски: основные риски для успешного завершения мероприятия по реализации инновационных проектов и меры по преодолению таких рисков (не более 0,5 страницы).
10. Жизнеспособность проекта: необходимо описать меры, которые будут предприняты для обеспечения устойчивости производства субъектов АПК, участвующих в мероприятии по реализации инновационных проектов, после завершения финансирования (не более 0,5 страницы).
Приложение 4
к Правилам по организации отбора
инновационных проектов в области
агропромышленного комплекса
Акмолинской области
Смета расходов мероприятий по реализации инновационных проектов
(указать название)
тыс. тенге
Статьи расходов
Ед. изм.
Цена
Стоимость
в т.ч. по месяцам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Заработная плата
1.1.
1.2.
2.
Командировочные расходы
2.1.
2.2.
3.
Прямые расходы
3.1.
3.2.
4.
Накладные расходы
Итого:
Примечание:
Указать отдельно расходы, финансируемые из бюджетных средств и собственных средств заявителей (при наличии)
Приложение 5
к Правилам по организации отбора
инновационных проектов в области
агропромышленного комплекса
Акмолинской области
Форма промежуточного и заключительного отчета
Дата отчета
Наименование заявителя
Номер и дата договора
Цель финансирования
Сумма финансирования
Период отчетности
Достигнутые результаты
Наименование охранного документа (в случае наличия)
Номер и дата выдачи охранного документа (в случае наличия)
Достигнутые результаты по внедрению инновационного проекта:
Наименование партнера
Наименование договора
Номер и дата договора
Сумма договора
Срок договора
Условия оплаты
Мероприятия по дальнейшему распространению результатов инновационного проекта:
Наименование потенциального партнера
Мероприятие
Прогнозная сумма затрат
Предполагаемые сроки заключения договора
Фактические форма и объемы внедрения результатов инновационного проекта:
Форма внедрения
Объемы внедрения /в тыс. тенге
1-ый год
2-ой год
3-й год
1
Организация нового производства и/или внедрение новых видов с/х продукции;
2
Организация внедрения новой агротехнологии и/или услуги;
3
Организация нового технологического оборудования;
4
Другие формы внедрения агротехнологии
Примечание:
заполняется в зависимости от специфики финансирования.
Приложение 6
к Правилам по организации отбора
инновационных проектов в области
агропромышленного комплекса
Акмолинской области
Финансовый отчет
об использовании целевых бюджетных средств, представленных по договору
от «___» ___________ 20____ __ года № __
Наименование статей затрат по смете
Сумма бюджетных средств по смете
Израсходованная сумма
Остаток средств
Подтверждающие документы
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
Примечание: приложить копии документов, подтверждающих целевое использование.
Заявитель ________________ ___________________________
(подпись)               (ф.и.о.)
М.П.
Примечание:
Сдается ежегодно в уполномоченный орган в течение срока реализации инновационного проекта.

9. Тәуекелдер: инновациялық жобаларды жүзеге асыру бойынша іс-шараны аяқтау үшін негізгі тәуекелдер және мұндай тәуекелдерден өту бойынша шаралар (0,5 беттен артық емес).
10. Жобаның тіршілікке қабілеттілігі: инновациялық жобаларды жүзеге асыру бойынша іс-шараларға қатысатын АӨК субъектілері өндірісінің тұрақтылығын қамтамасыз ету үшін қолданылатын шараларды сипаттау қажет, қаржыландыру аяқталғаннан кейін (0,5 беттен артық емес).
Ақмола облысының агроөнеркәсіптік
кешен саласында инновациялық
жобаларды іріктеуді ұйымдастыру
қағидаларына 4-қосымша
Инновациялық жобаны жүзеге асыру бойынша іс-шаралар
шығындарының сметасы
(атауы көрсетілсін)
мың теңге
Шығын
дардың бап
тары
өлш. бір.
Ба
ға
Құ
ны
с.і. айлар бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Еңбек
ақы
1.1.
1.2.
2.
Ісса
пар шығын
дары
2.1.
2.2.
3.
Тіке
лей шығын
дар
3.1.
3.2.
4.
Қосым
ша шығын
дар
Жиыны:
Ескерту:
Бюджет қаражатынан және өтініш берушінің өз қаражатынан (бар болған кезде) қаржыландырылатын шығындар жеке көрсетілсін.
Ақмола облысының агроөнеркәсіптік
кешен саласында инновациялық
жобаларды іріктеуді ұйымдастыру
қағидаларына 5-қосымша
Аралық және қорытынды есеп беру үлгісі
Есеп беру күні
Өтініш берушінің атауы
Шарттың нөмірі мен күні
Қаржыландыру мақсаты
Қаржыландыру сомасы
Есеп берудің кезеңділігі
Қол жеткен нәтижелер
Күзет құжатының атауы (бар болса)
Күзет құжатының нөмірі мен берілген күні (бар болса)
Инновациялық жобаны енгізу бойынша қол жеткен нәтижелер:
Серіктестің атауы
Шарттың атауы
Шарттың нөмірі мен күні
Шарттың сомасы
Шарттың мерзімі
Төлем шарты
Инновациялық жобаның нәтижелерін ары қарай тарату бойынша іс-шаралар:
Әлеуетті серіктестіктің атауы
Іс-шара
Шығындардың болжамды сомасы
Шарт жасаудың болжамды мерзімі
Инновациялық жоба нәтижелерін енгізудің нақты түрлері мен көлемдері:
Енгізу түрі
Енгізу көлемдері /мың теңге/
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
Жаңа өндіріс ұйымдастыру және/немесе а/ш өнімінің жаңа түрлерін енгізу;
2
Жаңа агротехнологияларды және/немесе қызметтерді енгізуді ұйымдастыру;
3
Жаңа технологиялық жабдықты ұйымдастыру;
4
Агротехнологияларды енгізудің басқа түрлері
Ескерту:
қаржыландыру ерекшелігіне қарай толтырылады.
Ақмола облысының агроөнеркәсіптік
кешен саласында инновациялық
жобаларды іріктеуді ұйымдастыру
қағидаларына 6-қосымша
20____ __ жылғы «___» ___________ № ______ шарт бойынша ұсынылған мақсатты бюджет қаражатын пайдалану туралы қаржылық есеп беру
Смета бойынша шығындар баптарының атауы
Смета бойынша бюджет қаражатының сомасы
Жұмсалған сома
Қаржының қалдығы
Растаушы құжаттар
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны:
Ескерту: мақсатты пайдалануды растайтын құжаттардың көшірмелері қоса берілсін.
Өтініш беруші ________________ ___________________________
(қолы)               (т.а.ә.)
М.О.
Ескерту:
Инновациялық жобаны жүзеге асыру мерзімі ішінде уәкілетті органға жыл сайын тапсырылады.