Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"
Постановление акимата Акмолинской области от 16 ноября 2012 года № А-12/543. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 14 декабря 2012 года № 3544. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 3 июня 2013 года № А-5/225
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 03.06.2013 № А-5/225.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты».
2. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области                               К.Кожамжаров
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата
Акмолинской области
от 16 ноября 2012 года
№ А-12/543
Регламент государственной услуги «Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты» (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган - государственный орган по развитию сельских территорий района (города областного значения);
2) государственная услуга - предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты;
3) подъемное пособие - мера социальной поддержки потребителей в виде единовременной денежной выплаты в размере, установленном Правительством;
4) бюджетный кредит - мера социальной поддержки потребителей в виде бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья в размере, установленном Правительством;

"Ауылдық елдi мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiн бекiту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2012 жылғы 16 қарашадағы № А-12/543 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 14 желтоқсанда № 3544 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2013 жылғы 3 маусымдағы № А-5/225 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 03.06.2013 № А-5/225 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабы 4 тармағына сәйкес Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлiп отырған «Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну» мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап кейін күшіне енеді және ресми жарияланғаннан күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Облыс әкімі                                Қ. Қожамжаров
Ақмола облысы әкімдігінің
2012 жылғы 16 қарашадағы
№ А-12/543 қаулысымен
бекітілген
«Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға
келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк
қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария
мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну»
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы «Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну» мемлекеттiк қызмет регламентінде (бұдан әрi – Регламент) келесiдей негiзгi түсiнiктер қолданылады:
1) уәкiлеттi орган – ауылдық аумақтарды дамыту бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк органы;
2) мемлекеттiк қызмет - ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну;
3) көтерме жәрдемақысы – Үкімет белгiлеген мөлшерде бiр реттiк ақшалай төлем түрiндегi тұтынушыларды әлеуметтiк қолдау шарасы;
4) бюджеттiк кредит - Үкімет белгiлеген мөлшерде тұрғын үй алуға бюджеттiк кредит түрiндегi тұтынушыларды әлеуметтiк қолдау шарасы;

5) постоянно действующая комиссия - коллегиальный орган, создаваемый акиматом района (города областного значения) для организации работы по оказанию мер социальной поддержки потребителям, состоящий из депутатов районного (города областного значения) маслихата, представителей исполнительных органов района (города областного значения) и общественных организаций;
6) поверенный (агент) - финансовое агентство, выполняющее от имени и по поручению акима района (города областного значения) функции по обслуживанию бюджетных кредитов, предоставляемых потребителям.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, перечень и адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
4. Государственная услуга предоставляется специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты: выпускникам организаций высшего и послевузовского, технического и профессионального, послесреднего образования по специальностям здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, а также специалистам, имеющим указанное образование, проживающим в городах и иных населенных пунктах и изъявившим желание работать и проживать в сельских населенных пунктах (далее - потребители).
5. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
6. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
7. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 8 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий», постановления Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2009 года № 183 «Об утверждении размеров и Правил предоставления мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты» (далее - Постановление), постановления Правительства Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 51 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты» (далее - Стандарт).

5) тұрақты түрде жұмыс iстейтiн комиссия - тұтынушыларға әлеуметтiк қолдау шараларын көрсету жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру үшiн аудандық (облыстық маңыздағы қалалық) мәслихаттың депутаттарынан, ауданның (облыстық маңыздағы қаланың) атқарушы органдарының және қоғамдық ұйымдардың өкiлдерiнен тұратын ауданның (облыстық маңыздағы қаланың) әкiмдiгi құратын алқалы орган;
6) сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент) - аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмдiгiнiң атынан және тапсырысы бойынша тұтынушыларға берiлетiн бюджеттiк қызметтерге қызмет көрсету бойынша мiндеттердi атқаратын қаржылық агенттiк.
2. Негiзгi ережелер
2. Осы Регламент «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзiрлендi.
3. Мемлекеттiк қызмет тiзбесi мен мекен-жайлары осы Регламенттің  1-қосымшасында көрсетілген уәкiлеттi органдарымен ұсынылады.
4. Мемлекеттiк қызмет ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет спорт және ветеринария мамандарына: қалалық және өзге де елдi мекендерде тұрып жатқан және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстеуге және тұруға тiлек бiлдiрген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандықтары бойынша жоғары және жоғарыдан кейiнгi, техникалық және кәсiптiк, ортадан кейiнгi бiлiм беру ұйымдарының түлектерiне (әрі қарай - тұтынушы) ұсынылады.
5. Мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
6. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7. Мемлекеттiк қызмет «Агроөнеркәсiптiк кешендi және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шiлдедегi Заңының 18-бабындағы 8-тармағының, «Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеу және тұру үшiн келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну мөлшерiн және ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 18 ақпандағы № 183 қаулысының (бұдан әрi – Қаулы), «Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну» мемлекеттiк қызмет стандартын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 51 қаулысының (бұдан әрi – Стандарт) негiзiнде көрсетiледi.

8. Результатом оказываемой государственной услуги являются меры социальной поддержки в виде подъемного пособия и бюджетного кредита или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
9. В процессе оказания государственной услуги по предоставлению подъемного пособия другие заинтересованные органы не участвуют. При предоставлении бюджетного кредита участвует поверенный (агент), который осуществляет процедуру оформления бюджетного кредита для приобретения или строительство жилья.
3. Требования оказания государственной услуги
10. Информацию о порядке оказания государственной услуги, порядке их оказания и необходимых документах, а также образцы их заполнения можно получить по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту, интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан www.minagri.gov.kz. в разделе "С дипломом в село".
11. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего Регламента:
в течение тридцати девяти календарных дней выплачивается подъемное пособие;
в течение тридцати двух календарных дней осуществляется процедура заключения Соглашения по форме, согласно приложению 2 к настоящему Регламенту, и в течение тридцати рабочих дней после заключения Соглашения предоставляется бюджетный кредит на приобретение или строительство жилья;
в случае отказа в предоставлении мер социальной поддержки, уполномоченный орган в течение трех рабочих дней направляет потребителю мотивированный ответ;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более десяти минут;
3) максимальное время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более тридцати минут.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган с приложением необходимых документов, определенных в пункте 14 Регламента;
2) уполномоченный орган осуществляет прием и регистрацию документов и направляет для рассмотрения в постоянно действующую комиссию;
3) постоянно действующая комиссия рассматривает поступившие документы и рекомендует акимату района (города областного значения) предоставить меру социальной поддержки или отказать;
4) акимат принимает постановление об оказании мер социальной поддержки и направляет его в уполномоченный орган и поверенному (агенту);

8. Мемлекеттiк қызметтi көрсетудiң нәтижесi көтерме жәрдемақысы және бюджеттiк кредит түрiндегi әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну немесе мемлекеттік қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәйектелген жауап беру болып табылады.
9. Көтерме жәрдемақысын ұсыну бойынша мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнде басқа мүдделі органдар қатыспайды. Бюджеттiк кредиттi ұсыну барысында тұрғын үй алу немесе қайта құру үшiн бюджеттiк кредиттi рәсiмдеудi жүзеге асыратын сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент) қатысады.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсетудiң талаптары
10. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi, қажеттi құжаттар, сонымен бірге олардың толтыру үлгiлерiн осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетiлген мекен-жайлардан, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң интернет-ресурсындағы www.minagri.gov.kz.веб-сайтының «Дипломмен ауылға» бөлiмiнен, мемлекеттiк қызмет көрсетiлетiн жердегi уәкiлеттi органының стендiлерiнен алуға болады.
11. Мемлекеттiк қызмет келесі мерзiмде ұсынылады:
1) тұтынушы Регламенттің 14-тармағында белгіленген керекті құжаттарын тапсырған мезгiлден бастап:
күнтiзбелiк отыз тоғыз күн iшiнде көтерме жәрдемақы төленедi;
күнтiзбелiк отыз екi күн iшiнде осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Келiсiм жасасу рәсiмi жүзеге асырылады және Келiсiм жасалғаннан кейiн отыз жұмыс күнi iшiнде тұрғын үй сатып алу немесе салу үшiн бюджеттiк кредит ұсынылады;
әлеуметтiк қолдау шараларын ұсынудан бас тартылған жағдайда үш жұмыс күнi iшiнде уәкiлеттi орган тұтынушыға дәйектелген жауап жолдайды;
2) мемлекеттiк қызметтi пайдаланушыға тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң ең жоғарғы шектi уақыты – он минуттан аспайды.
3) мемлекеттiк қызметтi пайдаланушыға тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде қызмет көрсетудiң ең көп уақыты – отыз минуттан аспайды;
12. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушыдан сұраныс түскен мезгiлден бастап мемлекеттiк қызметтiң нәтижесiн бергенге дейiнгi мемлекеттiк қызметтiң кезеңдерi:
1) тұтынушы Регламенттің 14-тармағында белгiленген қажеттi құжаттарды қоса отырып уәкiлеттi органға өтiнiш тапсырады;
2) уәкiлеттi орган құжаттарды қабылдауды және тiркеудi жүзеге асырады және тұрақты түрде жұмыс iстейтiн комиссияға қарастыру үшiн жолдайды;
3) тұрақты түрде жұмыс iстейтiн комиссия түскен құжаттарды қарастырады және аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмдiгiне бас тарту немесе әлеуметтiк қолдау шараларын көрсетудi ұсынады;
4) әкiмдiк әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну туралы қаулы қабылдайды және оны уәкiлеттi орган мен сенiм бiлдiрiлген өкiлге (агентке) жолдайды;

5) уполномоченный орган, поверенный (агент) и потребитель заключают соглашение согласно приложению 2 Регламента;
6) уполномоченный орган выплачивает подъемное пособие;
7) поверенный (агент) осуществляет процедуру оформления бюджетного кредита для приобретения или строительство жилья.
13. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляются одним специалистом уполномоченного органа и одним специалистом поверенного (агента).
4. Порядок оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет в уполномоченный орган:
1) заявление по форме согласно приложению 3 к настоящему Регламенту;
2) копию документа, удостоверяющего личность;
3) копию трудовой книжки, заверенную кадровой службой по новому месту работы;
4) копию книги регистрации граждан (домовой книги) или справку, подтверждающую проживание в соответствующем населенном пункте;
5) копию диплома об образовании;
6) копию свидетельства о регистрации налогоплательщика;
7) копию свидетельства о присвоении социального индивидуального кода;
8) акт оценки недвижимого имущества (для получения бюджетного кредита);
9) акт на право пользования земельным участком, предоставленным для строительства жилья.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю в день подачи заявления.
15. Бланк заявления выдается должностным лицом в канцелярии уполномоченного органа.
16. Заполненное потребителем заявление и прилагаемые к нему документы, требуемые для получения государственной услуги, сдаются в канцелярию уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.
17. Потребителю выдается расписка, подтверждающая, что потребитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги и указывается дата получения им мер социальной поддержки.
18. Результат оказания государственной услуги потребителю сообщается по контактному телефону, либо при личном посещении уполномоченного органа.
19. Основанием для отказа является факт предоставления недостоверных документов, указанных в пункте 14 настоящего Регламента.
5. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
20. Государственная услуга предоставляется при личном обращении потребителя в уполномоченный орган с предоставлением заявления по форме согласно приложению 3 настоящего Регламента.
21.Требований к информационной безопасности не предусмотрено.
22. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):

5) уәкiлеттi орган, сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент) және тұтынушы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес келiсiм жасайды;
6) уәкiлеттi орган көтерме жәрдемақысын төлейдi;
7) сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент) тұрғын үй алу немесе қайта құру үшiн бюджеттiк кредиттi рәсiмдеудi жүргiзедi.
13. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн құжаттарды қабылдауды уәкiлеттi органның бiр маманы және сенiм бiлдiрiлген өкiлдiң (агент) бiр маманы жүзеге асырады.
4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi
14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы уәкiлеттi органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
3) жаңа жұмыс орны бойынша кадр қызметi куәландырған еңбек кiтапшасының көшiрмесi;
4) азаматтарды тiркеу кiтабының (үй кiтабының) көшiрмесi немесе тиiстi елдi мекенде тұратынын растайтын анықтаманың;
5) бiлiмi туралы дипломының көшiрмесi;
6) салық төлеушiнi тiркеу туралы куәлiгiнiң көшiрмесi;
7) әлеуметтiк жеке код беру туралы куәлiгiнiң көшiрмесi;
8) жылжымайтын мүлiктiң бағалау актiсiн (бюджеттiк кредит алу үшiн);
9) тұрғын үй салу үшiн берiлген жер учаскесiн пайдалану құқығына актiнi ұсынады.
Құжаттар салыстырып тексеру үшiн түпнұсқада және көшiрме түрiнде ұсынылады, содан кейiн құжаттардың түпнұсқасы өтiнiш берген күнi тұтынушыға қайтарылады.
15. Өтiнiштiң бланкiсiн уәкiлеттi органның кеңсесiндегi лауазымды адам бередi.
16. Тұтынушы толтырған өтiнiш пен мемлекеттiк қызметтi алу үшiн талап етiлетiн, оған қоса берiлетiн құжаттар осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетiлген мекен-жайлар бойынша уәкiлеттi органның кеңсесiне тапсырылады.
17. Тұтынушыға мемлекеттiк қызметтi алу үшiн барлық қажеттi құжаттарды тапсырғанын растайтын қолхат берiледi және оның әлеуметтiк қолдау шараларын алатын күнi көрсетiледi.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесi туралы тұтынушыға байланыс телефоны бойынша не уәкiлеттi органға жеке өзi келген кезде хабарланады.
19. Осы Регламенттің 14-тармағында көрсетiлген дәйексiз құжаттарды ұсыну фактiсi бас тарту үшiн негiз болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсi кезiнде
iс-әрекеттердiң (өзара iс-әрекеттердiң) сипаттамасы
20. Мемлекеттiк қызмет тұтынушының ауданның (облыстық маңыздағы қаланың) уәкiлеттi органына Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес үлгi бойынша өтiнiштi ұсынумен жеке хабарласқан кезiнде ұсынылады.
21. Ақпараттық қауiпсiздiгiне талаптар қарастырылмаған.
22. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдiсi кезiнде мынадай құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi - ҚФБ) қатыстырылған:

1) специалист уполномоченного органа;
2) начальник уполномоченного органа;
3) специалист аппарата акима района (города областного значения);
4) руководитель аппарата акима района (города областного значения);
5) представитель поверенного (агента);
6) руководитель поверенного (агента).
23. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
24. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 5 к настоящему Регламенту.
6. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
25. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа.
Должностное лицо несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги
"Предоставление мер социальной
поддержки специалистам
здравоохранения, образования
социального обеспечения,
культуры, спорта и ветеринарии,
прибывшим для работы и проживания
в сельские населенные пункты"
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
Наименование района (города)
Наименование уполномоченного органа
Контактные данные
График работы
город Кокшетау
ГУ «Отдел сельского хозяйства и ветеринарии города Кокшетау»
Адрес: город Кокшетау, улица Б.Момышулы, дом 41. Тел: (8-716-2) 256080,
E-mail: kokshe_selhoz@mail.ru
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, выходной-суббота, воскресенье
город Степногорск
ГУ «Отдел экономики и финансов города Степногорска»
Адрес: город Степногорск, 4 микрорайон, здание 1.
Тел: (8-716-45) 62288
E-mail: step.econom@mail.ru
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, выходной-суббота, воскресенье
Аккольский район
ГУ «Отдел экономики и финансов Аккольского района»
Адрес: город Акколь, улица Нурмагамбетова, дом 94.
Тел: (8-716-38) 21544
E-mail: akkol_econom@mail.ru
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, выходной-суббота, воскресенье
Аршалынский район
ГУ «Отдел экономики и финансов Аршалынского района»
Адрес: поселок Аршалы, улица Ташенова, дом 47.  Тел: (8-716-44) 21255
E-mail: arshaly_plan@mail.ru
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, выходной-суббота, воскресенье
Астраханский район
ГУ «Отдел экономики и финансов Астраханского района»
Адрес: село Астраханка, улица Аль-Фараби, дом 50.

1) уәкiлеттi органның маманы;
2) уәкiлеттi органның бастығы;
3) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмi аппаратының маманы;
4) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмi аппаратының басшысы;
5) сенiм бiлдiрiлген өкiлдiң (агенттiң) өкiлi;
6) сенiм бiлдiрiлген өкiлдiң (агенттiң) басшысы.
23. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекеттердi (рәсiмдердi) орындаудың мерзiмiн көрсетумен әрбiр ҚФБ бойынша әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң (рәсiмдердiң) кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттердiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 4-қосымшасында көрсетiлген.
24. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема осы Регламенттiң 5-қосымшасында көрсетiлген.
6. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
25. Уәкілетті органның басшысы мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға жауапты.
«Ауылдық елдi мекендерге
жұмыс iстеуге және тұруға
келген денсаулық сақтау,
бiлiм беру, әлеуметтiк
қамсыздандыру, мәдениет,
спорт және ветеринария
мамандарына әлеуметтiк
қолдау шараларын ұсыну
мемлекеттiк қызмет
регламентiне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсететін уәкілетті
органдардың тізімі
Ауданның (қаланың) атауы
Уәкілетті органның атауы
Байланыс деректері
График работы
Көкшетау қаласы
«Көкшетау қаласының ауыл шаруашылық және ветеринария бөлімі» ММ
Мекен жайы: Көкшетау қаласы Б.Момышұлы көшесі, 41 үй. Тел: (8-716-2) 256080,
E-mail: kokshe_selhoz@mail.ru
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн, демалыс-сенбі, жексенбi
Степногорск қаласы
«Степногорск қаласының экономика және қаржы бөлімі» ММ
Мекен жайы: Степногорск қаласы, 4 шағынаудан, 1 ғимарат.
Тел: (8-716-45) 62288
E-mail: step.econom@mail.ru
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн, демалыс-сенбі, жексенбi
Ақкөл ауданы
«Ақкөл ауданының экономика және қаржы бөлімі» ММ
Мекен жайы: Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов көшесі, 94 үй.
Тел: (8-716-38) 21544
E-mail: akkol_econom@mail.ru
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн, демалыс-сенбі,  жексенбi
Аршалы ауданы
«Аршалы ауданының экономика және қаржы бөлімі» ММ
Мекен жайы: Аршалы кенті, Ташенов көшесі, 47 үй.
Тел: (8-716-44) 21255
E-mail: arshaly_plan@mail.ru
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн, демалыс-сенбі,  жексенбi
Астрахан ауданы
«Астрахан ауданының экономика және қаржы бөлімі» ММ
Мекен жайы: Астраханка селосы, Әл-Фараби көшесі, 50 үй.

Тел: (8-716-41) 22295
E-mail: astr_ecofin@mail.ru
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, выходной-суббота, воскресенье
Атбасарский район
ГУ «Отдел экономики и финансов Атбасарского района»
Адрес: город Атбасар, улица Ч. Валиханова, дом 9.
Тел: (8-716-43) 24336
E-mail: atbasar_ekonom@mail.ru
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, выходной-суббота, воскресенье
Буландынский района
ГУ «Отдел сельского хозяйства и земельных отношений Буландынского района»
Адрес: город Макинск,
улица Некрасова, дом 19.
Тел: (8-716-46) 22534
E-mail: bulandy_2009@mail.ru
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, выходной-суббота, воскресенье
Бурабайский район
ГУ «Отдел экономики и финансов Бурабайского района»
Адрес: город Щучинск, улица Абылайхана, дом 34.
Тел: (8-716-36) 43769
E-mail: shuchinsk_eko@mail.ru, burabai_eko@mail.ru
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, выходной-суббота, воскресенье
Егиндыкольский район
ГУ «Отдел экономики и финансов Егиндыкольского района»
Адрес: село Егиндыколь, улица Победы, дом 6.
Тел: (8-716-42) 21331
E-mail: econom.egin@mail.ru
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, выходной-суббота, воскресенье
Енбекшильдерский район
ГУ «Отдел экономики и финансов Енбекшильдерского района»
Адрес: город Степняк,
улица Ленина, дом 96.
Тел: (8-716-39) 21778
E-mail: enbek_econom@mail.ru
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, выходной-суббота, воскресенье
Ерейментауский района
ГУ «Отдел сельского хозяйства и земельных отношений Ерейментауского района»
Адрес: город Ерейментау, улица Кунанбаева, дом 136.
Тел: (8-716-33) 22184
E-mail: ermentausho@mail.ru
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, выходной-суббота, воскресенье
Есильский район
ГУ «Отдел экономики и финансов Есильского района»
Адрес: город Есиль,
улица Конаева, дом 15.
Тел: (8-716-47) 20836
E-mail: economy_esil@mail.kz
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, выходной-суббота, воскресенье
Жаксынский район
ГУ «Отдел экономики и финансов Жаксынского района»
Адрес: село Жаксы, улица Дружбы, дом 3.
Тел: (8-716-35) 21303
E-mail: economy_jaks@mail.ru
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, выходной-суббота, воскресенье
Жаркаинский район
ГУ «Отдел экономики и финансов Жаркаинского района»
Адрес: город Державинск, улица Ленина, дом 34.

Тел: (8-716-41) 22295
E-mail: astr_ecofin@mail.ru
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн, демалыс-сенбі, жексенбi
Атбасар ауданы
«Атбасар ауданының экономика және қаржы бөлімі» ММ
Мекен жайы: Атбасар қаласы, Ш. Уалиханов көшесі, 9 үй.
Тел: (8-716-43) 24336
E-mail:atbasar_ekonom@mail.ru
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн, демалыс-сенбі, жексенбi
Бұланды ауданы
«Бұланды ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлімі» ММ
Мекен жайы: Макинск қаласы, Некрасов көшесі, 19 үй.
Тел: (8-716-46) 22534
E-mail: bulandy_2009@mail.ru
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн, демалыс-сенбі, жексенбi
Бурабай ауданы
«Бурабай ауданының экономика және қаржы бөлімі» ММ
Мекен жайы: Щучинск қаласы, Абылайхан көшесі, 34 үй.
Тел: (8-716-36) 43769
E-mail: shuchinsk_eko@mail.ru,
burabai_eko@mail.ru
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн, демалыс-сенбі, жексенбi
Егіндікөл ауданы
«Егіндікөл ауданының экономика және қаржы бөлімі» ММ
Мекен жайы: Егіндікөл селосы, Победа көшесі, 6 үй.
Тел: (8-716-42) 21331
E-mail: econom.egin@mail.ru
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн, демалыс-сенбі, жексенбi
Еңбекшілдер ауданы
«Енбекшілдер ауданының экономика және қаржы бөлімі»
Мекен жайы: Степняк қаласы,
Ленин көшесі, 96 үй.
Тел: (8-716-39) 21778
E-mail: enbek_econom@mail.ru
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн, демалыс-сенбі, жексенбi
Ерейментау ауданы
«Ерейментау ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлімі» ММ
Мекен жайы: Ерейментау қаласы, Кұнанбаев көшесі, 136 үй.
Тел: (8-716-33) 22184
E-mail: ermentausho@mail.ru
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн, демалыс-сенбі, жексенбi
Есіл ауданы
«Есіл ауданының экономика және қаржы бөлімі» ММ
Мекен жайы: Есіл қаласы,
Қонаев көшесі, 15 үй.
Тел: (8-716-47) 20836
E-mail: economy_esil@mail.kz
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн, демалыс-сенбі, жексенбi
Жақсы ауданы
«Жақсы ауданының экономика және қаржы бөлімі» ММ
Мекен жайы: Жақсы селосы, Дружба көшесі, 3 үй.
Тел: (8-716-35) 21303
E-mail: economy_jaks@mail.ru
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн, демалыс-сенбі, жексенбi
Жарқайың ауданы
«Жарқайың ауданының экономика және қаржы бөлімі» ММ
Мекен жайы: Державинск қаласы, Ленин көшесі, 34 үй.

Тел: (8-716-48) 92258
E-mail: jarkain_ekonom@mail.ru
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, выходной-суббота, воскресенье
Зерендинский район
ГУ «Отдел экономики и финансов Зерендинского района»
Адрес: село Зеренда, улица Мира, дом 58. Тел: (8-716-32) 21173
E-mail: zereconom@gmail.com
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, выходной-суббота, воскресенье
Коргалжынский района
ГУ «Отдел экономики и финансов Коргалжынского района»
Адрес: село Коргалжын, улица Болганбаева, дом 9.
Тел: (8-716-37) 21496
E-mail: e_korg@mail.ru
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, выходной-суббота, воскресенье
Сандыктауский район
ГУ «Отдел экономики и финансов Сандыктауского района»
Адрес: село Балкашино, улица Абылай-хана, дом 117.
Тел: (8-716-40) 91782
E-mail: Sand_econom@mail.ru
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, выходной-суббота, воскресенье
Целиноградский район
ГУ «Отдел экономики и финансов Целиноградского района»
Адрес: аул Акмол, улица Гагарина, дом 14.
Тел: (8-716-51) 31185
E-mail: otdelekonomiki@inbox.ru
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, выходной-суббота, воскресенье
Шортандинский район
ГУ «Отдел экономики и финансов Шортандинского района»
Адрес: поселок Шортанды, улица Аблай хана, дом 22.
Тел: (8-716-31) 21512
E-mail: shorteconom@mail.ru
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, выходной-суббота, воскресенье
Расшифровка аббревиатур:
ГУ - государственное учреждение.
Приложение 2 к Регламенту
государственной услуги
"Предоставление мер социальной
поддержки специалистам здравоохранения,
образования, социального обеспечения,
культуры, спорта и ветеринарии,
прибывшим для работы и проживания
в сельские населенные пункты"
Типовое соглашение
о предоставлении мер социальной поддержки специалистам
здравоохранения, образования, социального обеспечения,
культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и
проживания в сельские населенные пункты
Населенный пункт _________________ "___"___________ 20__ года
Государственное учреждение "___________________________" в лице
руководителя ______________________________, именуемое в дальнейшем
"Администратор", с одной стороны, получатель социальной помощи,
________________________________, именуемый в дальнейшем
"Получатель", с другой стороны и __________________________________,
именуемый в дальнейшем "Поверенный (агент)", с третьей стороны,
заключили настоящее Соглашение взаимных обязательств о нижеследующем:
1. Предмет Соглашения
Стороны, учитывая взаимную ответственность и согласие, без
принуждения ни с чьей стороны принимают на себя обязательства,
которые должны быть исполнены в полном объеме сторонами, а именно:

Тел: (8-716-48) 92258
E-mail: jarkain_ekonom@mail.ru
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн, демалыс-сенбі, жексенбi
Зеренді ауданы
«Зеренді ауданының экономика және қаржы бөлімі» ММ
Мекен жайы: Зеренді селосы, Мира көшесі, 58 үй. Тел: (8-716-32) 21173
E-mail: zereconom@gmail.com
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн, демалыс-сенбі, жексенбi
Қорғалжын ауданы
«Қорғалжын ауданының экономика және қаржы бөлімі» ММ
Мекен жайы: Қорғалжын селосы, Болғанбаев көшесі, 9 үй.
Тел: (8-716-37) 21496
E-mail: e_korg@mail.ru
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн, демалыс-сенбі, жексенбi
Сандықтау ауданы
«Сандықтау ауданының экономика және қаржы бөлімі» ММ
Мекен жайы: Балкашино селосы, Абылай–хан көшесі, 117 үй.
Тел: (8-716-40) 91782
E-mail: Sand_econom@mail.ru
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн, демалыс-сенбі, жексенбi
Целиноград ауданы
«Целиноград ауданының экономика және қаржы бөлімі» ММ
Мекен жайы: Ақмол ауылы, Гагарин көшесі, 14 үй.
Тел: (8-716-51) 31185
E-mail: otdelekonomiki@inbox.ru
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн, демалыс-сенбі, жексенбi
Шортанды ауданы
«Шортанды ауданының экономика және қаржы бөлімі» ММ
Мекен жайы: Шортанды поселкесі, Абылай хан көшесі, 22 үй.
Тел: (8-716-31) 21512
E-mail: shorteconom@mail.ru
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн, демалыс-сенбі, жексенбi
Қысқартылған сөздерді ұғындыру:
ММ – мемлекеттік мекеме.
«Ауылдық елдi мекендерге
жұмыс iстеуге және тұруға
келген денсаулық сақтау,
бiлiм беру, әлеуметтiк
қамсыздандыру, мәдениет,
спорт және ветеринария
мамандарына әлеуметтiк
қолдау шараларын ұсыну
мемлекеттiк қызмет
регламентiне 2-қосымша
Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеу және
тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру,
әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт
және ветеринария мамандарына әлеуметтiк
қолдау шараларын ұсыну туралы
үлгi келiсiм
Елдi мекен _________ 20 ___ жылғы «__»__________
Бұдан әрi «Әкiмшi» деп аталатын «__________________» мемлекеттiк мекемесi атынан басшы ________________________________ бiр тараптан, бұдан әрi «Алушы» деп аталатын әлеуметтiк көмек алушы _________________________, басқа тараптан және бұдан әрi «Сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент)» деп аталатын ____________________________________ үшiншi тараптан төмендегiлер туралы осы өзара мiндеттемелер келiсiмiн жасасты:
1. Келiсiмнiң нысанасы
Тараптар өзара жауапкершiлiктi және келiсiмдi ескере отырып, ешқандай тараптан мәжбүр етiлмей тараптар толық көлемде орындауы тиiс мiндеттемелер қабылдайды, атап айтқанда:

1. Администратор на основании решения маслихата ______________
(№ ____ от "___"_______ 20__ года) принимает на себя обязательства
предоставить меры социальной поддержки в виде:
1) подъемного пособия в размере _______________________________
_______________________________________________________ тенге;
2) бюджетного кредита на приобретение/строительство жилья в
сумме _________________________________________________________ тенге
сроком на ____ лет.
2. Получатель принимает на себя обязательства при получении
вышеуказанных мер социальной поддержки не менее пяти лет отработать в
организации __________________ (здравоохранения, образования,
социального обеспечения, культуры, спорта, ветеринарии),
расположенной в сельском населенном пункте _________________.
3. Поверенный (агент) принимает на себя обязательства на основе
договора поручения совершать от имени и за счет администратора и в
соответствии с его указаниями определенные поручения, связанные с
бюджетным кредитованием.
2. Права и обязанности сторон
1. Администратор вправе:
1) требовать от получателя добросовестного и надлежащего исполнения обязательств, взятых на себя в соответствии с настоящим Соглашением.
2. Администратор обязан:
1) в течение десяти рабочих дней после принятия постановления акимата района (города областного значения) и на основании настоящего Соглашения перечислить назначенную сумму подъемного пособия на индивидуальный лицевой счет получателя.
3. Получатель имеет право:
1) добровольного выбора мер социальной поддержки при предоставлении необходимых документов по требованию рабочего органа комиссии;
2) сохранять право на полученные меры социальной поддержки при переводе на работу в другие сельские населенные пункты до истечения пятилетнего срока, связанном с производственными условиями или по инициативе администрации.
4. Получатель обязан:
1) в течение 60 рабочих дней со дня получения мер социальной поддержки представить в рабочий орган комиссии подтверждающие документы о целевом использовании бюджетных средств;
2) после регистрации в органах юстиции приобретенной в собственность/построенной недвижимости представить оригиналы документов на жилье поверенному (агенту) в качестве залога по обеспечению данного Соглашения сроком не менее чем на пять лет;
3) ежеквартально представлять в рабочий орган справку с места работы;
4) обеспечить возврат в полном объеме полученных в качестве мер социальной поддержки бюджетных средств при неисполнении условий данного Соглашения.
5. Поверенный (агент) имеет право:
1) проводить расчеты с получателем;

1. Әкiмшi, ________________________________ мәслихатының (20 ___ жылғы «__»_______ №_____) шешiмiнiң негiзiнде өзiне мынадай түрдегi әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну мiндеттемелерiн қабылдайды:
1) _____________________________________________________ теңге мөлшерiнде көтерме жәрдемақы;
2) ___ жыл мерзiмге __________________________________________ теңге сомасында тұрғын үй сатып алуға немесе салуға бюджеттiк кредит.
2. Алушы өзiне жоғарыда көрсетiлген әлеуметтiк қолдау шараларын алған кезде елдi мекенiнде орналасқан ______________ (денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт, ветеринария) ұйымында кемiнде бес жыл уақыт қызмет iстеуге мiндеттеме қабылдайды.
3. Сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент) өзiне тапсырма шарты негiзiнде әкiмшiнiң атынан және оның есебiнен және оның нұсқауына сәйкес бюджеттiк кредит беруге байланысты белгiлi бiр тапсырмаларды орындауға мiндеттеме қабылдайды.
2. Тараптардың құқықтары мен мiндеттемелерi
1. Әкiмшi:
1) алушыдан осы Келiсiмге сәйкес өзiне алған мiндеттемелердi адал және тиiсiнше орындауды талап етуге құқылы.
2. Әкiмшi:
1) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмдiгiнiң қаулысы қабылданғаннан кейiн он жұмыс күнi iшiнде және осы Келiсiм негiзiнде көтерме жәрдемақысының тағайындалған сомасын Алушының жеке есеп шотына аударуға мiндеттi.
3. Алушының:
1) комиссияның жұмыс органының талабы бойынша қажеттi құжаттарды тапсыру кезiнде әлеуметтiк қолдау шараларын ерiктi түрде таңдауға;
2) бес жыл мерзiм өткенге дейiн, өндiрiстiк жағдайларға немесе әкiмшiлiктiң бастамасына байланысты басқа ауылдық елдi мекендерге жұмысқа ауысқан кезде алынған әлеуметтiк қолдау шараларына құқығын сақтауға құқығы бар.
4. Алушы:
1) әлеуметтiк қолдау шараларын алған күннен бастап 60 жұмыс күнi iшiнде комиссияның жұмыс органына бюджет қаражатының мақсатты пайдаланылғаны туралы растау құжаттарын беруге;
2) меншiгiне сатып алынған/салынған жылжымайтын мүлiктi әдiлет органдарында тiркегеннен кейiн сенiм бiлдiрiлген өкiлге (агентке) тұрғын үйге арналған құжаттардың түпнұсқаларын осы Келiсiмдi кемiнде бес жыл мерзiмге қамтамасыз ету жөнiндегi кепiл ретiнде беруге;
3) жұмыс органына тоқсан сайын жұмыс орнынан анықтама ұсынуға;
4) осы Келiсiмнiң шарттары орындалмаған жағдайда әлеуметтiк қолдау шаралары ретiнде алынған бюджет қаражатын толық көлемде қайтаруды қамтамасыз етуге мiндеттi.
5. Сенiм бiлдiрiлген өкiлдiң (агент):
1) алушымен есеп айырысуды жүргiзуге;

2) проводить мониторинг финансового состояния получателя.
6. Поверенный (агент) обязан:
1) обслуживать бюджетный кредит в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
2) осуществлять мониторинг выполнения обязательств специалиста, получившего меры социальной поддержки по кредитному договору;
3) осуществлять взыскание задолженности с получателя в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Разрешение споров
1) Все вопросы и разногласия, которые могут возникнуть при исполнении настоящего Соглашения, будут по возможности решаться путем переговоров между Сторонами.
2) В случае, если споры и разногласия не могут быть урегулированы путем переговоров, они подлежат разрешению в судебном порядке в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Срок действия Соглашения
1) Настоящее Соглашение вступает в силу со дня его подписания сторонами.
Начало действия Соглашения с "___"_________ 20__ года.
2) Соглашение составлено в трех экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу.
5. Юридические адреса сторон
Администратор        Получатель       Поверенный (агент)
_______________________ ________________ ______________________
_______________________ ________________ ______________________
_______________________ ________________ ______________________
Приложение 3 к Регламенту
государственной услуги
"Предоставление мер социальной
поддержки специалистам здравоохранения,
образования, социального обеспечения,
культуры, спорта и ветеринарии,
прибывшим для работы и проживания
в сельские населенные пункты"
Акиму _________________ района
(города областного значения)
_________________ области
_________________________
фамилия, инициалы
от ______________________
фамилия, имя, отчество
_________________________
место работы, должность
_________________________
заявителя, проживающего по адресу
_________________________
Заявление
Прошу Вас выплатить мне подъемное пособие и/или предоставить
право на оформление бюджетного кредита на приобретение/строительство
жилья в размере и на условиях Соглашения (прилагается).
________________ _______________
дата            подпись
Документы приняты:
"___" ___________ 20__ года
___________ ________________________________________________________
подпись        Ф.И.О. должностного лица, принявшего документы
____________________________________________________________________
(линия отреза)
В случае возникновения изменений обязуюсь в течение 15 рабочих
дней сообщить о них. Предупрежден(а) об ответственности за
представление недостоверных сведений и поддельных документов.
Заявление гр. __________________ с прилагаемыми документами в
количестве _______ штук принято «___» ______________ 20__ года.
___________ _____________________________________________________
подпись       Ф.И.О. должностного лица, принявшего документы
Приложение 4 к Регламенту
государственной услуги
"Предоставление мер социальной
поддержки специалистам здравоохранения,
образования, социального обеспечения,
культуры, спорта и ветеринарии,
прибывшим для работы и проживания
в сельские населенные пункты"
Описание
последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (далее – СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
3
4
5
6
Наименование СФЕ
Специалист
уполномоченного
органа
Начальник
уполномоченного
органа
Специалист аппарата
акима
Руководитель аппарата акима
Специалист уполномоченного органа
Представитель поверенного (агента)
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Принимает
заявления,
необходимые
документы, сверяет
копии с
оригиналами,
регистрирует и
выдает расписку
Производит расчет
потребности
финансовых средств и
вносит документы на
рассмотрение
постоянно действующей
комиссии
Разрабатывает и
согласовывает проект
постановления
акимата
Вносит проект постановления в повестку дня заседания акимата
Подготавливает проект Соглашения и вносит на подписание
Вносит проект Соглашения на подписание
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-распорядительное
решение)
Формирование досье,
выдача расписки
Решение постоянно
действующей комиссии
о предоставлении мер
социальной поддержке
или в их отказе
Проект постановления
акимата
Постановление акимата
Соглашение
Соглашение
Сроки исполнения
30 минут
3 рабочих дня
7 рабочих дней
3 рабочих дня
4 рабочих дня
1 рабочий день
Номер следующего
действия
2
3
4
5
6
7
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
7
8
9
10
11
Наименование СФЕ
Начальник уполномоченного органа
Руководитель поверенного (агента)
Начальник уполномоченного органа
Представитель поверенного (агента)
Руководитель поверенного (агента)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Подписывает Соглашение
Подписывает Соглашение
Перечисляет сумму подъемного пособия на индивидуальные лицевые счета потребителей
Осуществляет процедуру оформления бюджетного кредита для приобретения или строительства жилья
Осуществляет перечисление средств бюджетного кредита за приобретенное или построенное жилье
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Соглашение
Соглашение
Платежное поручение
Договоры займа и залога
Платежное поручение
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
7 рабочих дней
28 рабочих дней
2 рабочих дня
Номер следующего действия
8
9
10
11
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс – в случае утверждения решения
о предоставлении мер социальной поддержки
Основной процесс (ход, поток работ)
Специалист уполномоченного
органа
Начальник уполномоченного
органа
Специалист
аппарата
акима
Руководитель аппарата акима
Представитель поверенного (агента)
Руководитель поверенного (агента)
Действие № 1
Принимает заявления, необходимые
документы,
сверяет
копии с оригиналами, регистрирует
и выдает
расписку
(30 мин)
Действие № 2
Производит
расчет
потребности
финансовых
средств и
вносит
документы на рассмотрение
постоянно
действующей
комиссии
(3 рабочих дней)
Действие № 3 Разрабатывает
и согласовывает
проект постановления
акимата
(7 рабочих дней)
Действие № 4
Вносит
проект постановления
в повестку
дня
заседания
акимата
(3 рабочих дня)
Действие № 5 Подготавливает
проект
Соглашения и
вносит на
подписание
(4 рабочих дня)
Действие № 6
Вносит проект Соглашения на подписание
(1 рабочий день)
Действие № 7
Подписывает
Соглашение
(1 рабочий день)
Действие № 8 Подписывает Соглашение
(1 рабочий день)
Действие № 9
Перечисляет
сумму
подъемного
пособия на индивидуальные
лицевые счета потребителей
(7 рабочих дней)
Действие № 10 Осуществляет процедуру оформления бюджетного
кредита для приобретения
жилья.
(28 рабочих дней)
Действие № 11 Осуществляет перечисление
средств бюджетного
кредита за приобретенное или построенное
жилье
(2 рабочих дня)
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс – в случае утверждения решения об отказе
в предоставлении мер социальной поддержки
Специалист уполномоченного
органа
Начальник уполномоченного органа
Действие № 1
Принимает заявления, необходимые документы, сверяет копии с оригиналами,
регистрирует и выдает расписку (30 мин)
Действие № 2
Производит расчет потребности финансовых средств и вносит документы на рассмотрение постоянно действующей комиссии (3 рабочих дня)
Действие № 3
При предоставлении недостоверных документов, на основании решения постоянно действующей комиссии направляет потребителю письменный
отказ с указанием причин (3 рабочих дня)
Приложение 5 к Регламенту
государственной услуги
"Предоставление мер социальной
поддержки специалистам здравоохранения,
образования, социального обеспечения,
культуры, спорта и ветеринарии,
прибывшим для работы и проживания
в сельские населенные пункты"
Процесс предоставления мер социальной поддержки
специалистам здравоохранения, образования, социального
обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты (см. бумажный вариант)

2) алушының қаржылық жағдайына мониторинг жүргiзуге құқығы бар.
6. Сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент):
1) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бюджеттiк кредитке қызмет көрсетуге;
2) кредиттiк шарт бойынша әлеуметтiк қолдау шараларын алған маман мiндеттемелерiнiң орындалуына мониторинг жүргiзуге;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес алушылардан берешектi өндiрiп алуды жүзеге асыруға мiндеттi.
3. Дауларды шешу
1) Осы Келiсiмдi орындау кезiнде туындауы мүмкiн барлық мәселелер мен келiспеушiлiктер мүмкiндiгiне қарай тараптардың арасында келiссөздер жолымен шешiлетiн болады.
2) Егер даулар мен келiспеушiлiктер келiссөздер жолымен реттелмейтiн болса, олар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес сот тәртiбiмен шешiлуге тиiс.
4. Келiсiмнiң қолданылу мерзiмi
1) Осы Келiсiм тараптардың қол қойған күнiнен бастап күшiне енедi.Келiсiмнiң қолданысы 20___ жылғы «__»____________ басталады.
2) Келiсiм бiрдей заң күшi бар үш данада жасалды.
5. Тараптардың заңды мекен-жайлары
Әкiмшi Алушы Сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент)
_______ _________ ______________________________
_______ _________ ______________________________
_______ _________ ______________________________
«Ауылдық елдi мекендерге жұмыс
iстеуге және тұруға келген
денсаулық сақтау, бiлiм беру,
әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет,
спорт және ветеринария мамандарына
әлеуметтiк қолдау шараларын
ұсыну мемлекеттiк қызмет
регламентiне 3-қосымша
_________________________ облысы
____________ ауданының
(облыстық маңызы бар қаланың) әкiмi
________________________________
тегi, аты-жөнi
________________________________
мекенжайында тұратын өтiнiш
берушiнiң
________________________________
тегi, аты, әкесiнiң аты
________________________________
жұмыс орны, қызметi
Өтiнiш
Сiзден Келiсiмнiң (қоса берiлiп отыр) мөлшерiнде және шарттарында маған көтерме жәрдемақы төлеуiңiздi және/немесе тұрғын үй сатып алуға/салуға бюджеттiк кредит ресiмдеуге құқық беруiңiздi сұраймын.
__________ ____________
күнi қолы
Құжаттар қабылданды:
20__жылғы «___» _______
_______ ____________________________________________________
қолы құжаттарды қабылдаған лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.
___________________________________________________________________
(кесу сызығы)
Өзгерiстер туындаған жағдайда, олар туралы 15 жұмыс күн iшiнде хабарлауға мiндеттенемiн. Дұрыс емес мәлiметтер мен жасанды құжаттар бергенiм үшiн жауапкершiлiк туралы ескертiлдiм.
Азамат ____________ өтiнiшi қоса берiлген саны ________ дана құжаттармен бiрге 20__жылғы «__»_________________ қабылданды.
________ ________________________________________________________
қолы құжаттарды қабылдаған лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.
«Ауылдық елдi мекендерге жұмыс
iстеуге және тұруға келген
денсаулық сақтау, бiлiм беру,
әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет,
спорт және ветеринария мамандарына
әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну
мемлекеттiк қызмет регламентiне
4-қосымша
Әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң (рәсiмдердiң) кезектiлiгi
мен өзара iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалды бiрлiктердiң
(бұдан әрi - ҚФБ) iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы
Негiзгi үдерiстiң iс-әрекеттерi (барысы, жұмыс ағымы)
Iс-
әрекет
тiң (барысы
ның, жұмыс ағымы
ның) реттiк нөмiрi
1
2
3
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi органның маманы
Уәкiлеттi органның бастығы
Әкiм аппараты
ның маманы
Әкiм аппара
тының басшысы
Уәкiлет
тi органның маманы
Сенiм бiлдi
рiлген өкiл
дiң (агенттiң) өкiлi
Iс-
әрекет
тiң (үдерiс
тiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтiнiштердi, қажеттi құжаттарды қабылдайды, көшiр
мелерiн тұпнұсқа
ларымен салыстыр
ғаннан кейiн тiркейдi және қолхатты бередi
Қаражаттардың қажеттiлiгiн есептейдi және құжаттарды тұрақты жұмыс iстейтiн комиссияның қарауына енгiзедi
Әкiмдiк қаулысының жобасын әзiрлейдi және оны келiсiмге жолдайды
Қаулының жобасын әкiмдiк
тiң отырысы
ның күн тәртiбi
не енгiзедi
Келiсiм
нiң жобасын әзiрлей
дi және қол қою үшiн енгiзедi
Келiсiмнiң жоба
сын қол қою үшiн енгiзедi
Аяқтау нысаны (дерек
тер, құжат, ұйымдық-өкiмгер
лiк шешiм)
Құжаттар жинағын құрастыру, қолхат беру
Әлеумет
тiк қолдау шараларын ұсыну немесе одан бас тарту туралы тұрақты жұмыс iстейтiн комиссия
ның шешiмi
Әкiмдiк қаулысының жобасы
Әкiмдiк
тiң қаулысы
Келiсiм
Келi
сiм
Орындау мерзiмi
30 минут
3 жұмыс күні
7 жұмыс күні
3 жұмыс күні
4 жұмыс күні
1 жұмыс күні
Келесi iс-
әрекет
тiң нөмiрi
2
3
4
5
6
7
Негiзгi үдерiстiң iс-әрекетi (барысы, жұмыс ағымы)
Iс-әре
кеттiң (барысы
ның, жұмыс ағымы
ның) нөмiрi
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi органның бастығы
Сенiм бiлдiрiл
ген өкiлдiң (агент
тiң) басшысы
Уәкiлеттi органның бастығы
Сенiм бiлдiрiлген өкiлдiң (агенттiң) өкiлi
Сенiм бiлдiрiлген өкiлдiң (агенттiң) басшысы
Iс-әре
кеттiң (үдерiс
тiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Келiсiмге қол қояды
Келiсiмге қол қояды
Көтерме жәрдемақысының сомасын тұынушылардың жеке есеп-шотына аударады
Тұрғын үйдi алу немесе қайта құру үшiн бюджеттiк кредиттi рәсiмдеудi жүзеге асырады.
Сатып алынған немесе құрылған үйге бюджеттiк кредит
тiң қаражаттарын аударуды жүзеге асырады.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмгер
лiк шешiм)
Келiсiм
Келiсiм
Төлем тапсырысы
Қарыз және кепiлдiк шарты
Төлем тапсырысы
Орындау мерзiмi
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
7 жұмыс күні
28 жұмыс күні
2 жұмыс күні
Келесi iс-әре
кеттiң нөмiрi
8
9
10
11
2-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негiзгi үдерiс – әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну
туралы шешiм бекiтiлген жағдайда
Негiзгi үдерiс (барысы, жұмыс ағымы)
Уәкiлеттi органның маманы
Уәкiлеттi органның бастығы
Әкiм аппараты
ның маманы
Әкiм аппаратының басшысы
Сенiм бiлдiрiл
ген өкiлдiң (агенттiң) өкiлi
Сенiм бiлдiрiл
ген өкiлдiң (агенттiң) басшысы
№ 1 iс-әрекет
Өтiнiштердi, қажеттi құжаттарды қабылдайды, тұпнұсқа
ларымен салыстыр
ғаннан кейiн тiркейдi және қолхат
тарды бередi (30 мин)
№ 2 iс-әрекет
Қаражаттардың қажеттiлiгiн есептейдi және құжаттарды тұрақты жұмыс iстейтiн комиссияның қарауына енгiзедi (3 жұмыс күні)
№ 3 iс-әрекет
Әкiмдiк қаулысының жобасын әзiрлейдi және оны келiсiмге жолдайды (7 жұмыс күні)
№ 4 iс-әрекет
Қаулының жобасын әкiмдiктiң отырысының күн тәртiбiне енгiзедi (3 жұмыс күні)
№ 5 iс-әрекет
Келiсiмнiң жобасын әзiрлейдi және қол қою үшiн енгiзедi (4 жұмыс күні)
№ 6 iс-әрекет
Келiсiмнiң жобасын қол қою үшiн енгiзедi
(1 жұмыс күні)
№ 7 iс-әрекет
Келiсiмге қол қояды (1 жұмыс күні)
№ 8 iс-әрекет
Келiсiмге қол қояды (1 жұмыс күні)
№ 9 iс-әрекет
Көтерме жәрдемақысының сомасын тұтынушы
лардың жеке есеп-шотына аударады
(7 жұмыс күні)
№ 10 iс-әрекет
Тұрғын үйдi алу үшiн бюджеттiк кредиттi рәсiмдеудi жүзеге асырады.
(28 жұмыс күні)
№ 11 iс-әрекет
Сатып алынған немесе құрылған үйге бюджеттiк кредиттiң қаражаттарын аударуды жүзеге асырады.
(2 жұмыс күні)
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Баламалы үдерiс - әлеуметтiк қолдау шараларын ұсынудан
бас тарту туралы шешiм бекiтiлген жағдайда
Баламалы үдерiс (барысы, жұмыс ағымы)
Уәкiлеттi органның маманы
Уәкiлеттi органның бастығы
№ 1 iс-әрекет
Өтiнiштердi, қажеттi құжаттарды қабылдайды, көшiрмелерiн тұпнұсқаларымен салыстырады, тiркейдi және қолхатты бередi
(30 мин)
№ 2 iс-әрекет
Қаражаттардың қажеттiлiгiн есептейдi және құжаттарды тұрақты жұмыс iстейтiн комиссияның қарауына енгiзедi
(3 жұмыс күні)
№ 3 iс-әрекет
Дәйектемесiз құжаттарды ұсынған жағдайда, тұрақты жұмыс iстейтiн комиссияның шешiмiнiң негiзiнде тұтынушыға себебiн көрсете отырып жазбаша бас тарту туралы жауап жолдайды
(3 жұмыс күні)
«Ауылдық елдi мекендерге жұмыс
iстеуге және тұруға келген
денсаулық сақтау, бiлiм беру,
әлеуметтiк қамсыздандыру,
мәдениет, спорт және ветеринария
мамандарына әлеуметтiк
қолдау шараларын ұсыну
мемлекеттiк қызмет
регламентiне 5-қосымша
Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге
және тұруға келген денсаулық сақтау,
бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру,
мәдениет, спорт және ветеринария
мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын
ұсыну процессі (қағаз нұсқасынан қараңыз)