О городском бюджете на 2013-2015 годы
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 12 декабря 2012 года № С-14/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 26 декабря 2012 года № 3560. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 11 июля 2014 года № 06-02-205)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 11.07.2014 № 06-02-205).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Акмолинского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 5С-8-2 «Об областном бюджете на 2013-2015 годы», Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 164 270,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 833 202 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 44 890,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 495 569,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 790 608,9 тысяч тенге;
2) затраты – 17 106 720 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -142 668 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 12 983 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 155 651 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 72 970 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 72 970 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -872 751,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 872 751,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 09.12.2013 № С-22/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Согласно пункта 1 статьи 52 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан решением Акмолинского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 5С-8-2 «Об областном бюджете на 2013-2015 годы», установлены нормативы распределения доходов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет – 100 %;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет - 100 %;
3) по социальному налогу в бюджет города Кокшетау – 100 %.

2013-2015 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2012 жылғы 12 желтоқсандағы № С-14/5 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 26 желтоқсанда № 3560 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2014 жылғы 11 шілдедегі № 06-02-205 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 11.07.2014 № 06-02/205 хатымен).
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының, 1 тармағының 1) тармақшасына, Ақмола облыстық мәслихатының 2012 жыл 7 желтоқсандағы «2013–2015 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы» № 5С-8-2 шешіміне сәйкес, Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған қалалық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16 164 270,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 833 202 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 44 890,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 495 569,4 мың теңге;
трансферттік түсімдер – 5 790 608,9 мың теңге;
2) шығындар – 17 106 720 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -142 668 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 12 983 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 155 651 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялары бойынша сальдо – 72 970 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алу – 72 970 мың теңге;
5) бюджеттік дефицит – -872 751,6 мың теңге;
6) бюджеттік дефицитті қаржыландыру – 872 751,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 09.12.2013 № С-22/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 52 бабы 1 тармағына, Ақмола облысы мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» № 5С-8-2 шешіміне сәйкес кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерінде белгіленді:
1) облыс бюджетіне төлеу көзінен ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 %;
2) облыс бюджетіне төлеу көзінен шет ел азаматтарының табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 %;
3) Көкшетау қаласының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша – 100 %.

3. Утвердить доходы городского бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога, за исключением индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты, и индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты;
социального налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акциз;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налога на игорный бизнес;
государственной пошлины.
2) неналоговых поступлений, в том числе:
поступлений части чистого дохода государственных предприятий;
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждений по кредитам, выданным из государственного бюджета;
поступлений от реализации товаров (работ, услуг)
государственными учреждениями, финансируемыми из
государственного бюджета;
поступлений денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочих неналоговых поступлений.
3) поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажи земли;
продажи нематериальных активов.
4) поступлений трансфертов, в том числе:
трансфертов из областного бюджета.
4. Учесть, что в затратах городского бюджета предусмотрены бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 1 430 834 тысяч тенге.
5. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета на образование в сумме 603 271,3 тысяч тенге, в том числе:
3 658,1 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
488,2 тысяч тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
48 824 тысяч тенге – на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей) оставшегося без попечения родителей;
440 959 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;

3. Келесі табыс көздерінің есебінен қалалық бюджетінің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, соның ішінде:
жеке табыс салығы, төлеу көзінен ұсталатын жеке табыс салығынан басқа, шет ел азаматтарының табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салығы;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салығы;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарымен пайдаланғаны үшін алынатын түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
құмар ойын бизнеске салық;
мемлекеттік баж салығы.
2) салықтық емес түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік кәсіпорындарының таза табыстары бөлігінің түсімдері;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген несиелер бойынша сыйақылар;
мемлекеттiк бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелердiң тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) өткiзуiнен түсетiн түсiмдер;
мемлекеттiк бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттiк сатып алуды өткiзуден түсетiн ақша түсiмдерi;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жерді сату;
материалдық емес активтерді сату;
4) трансферттік түсімдер, соның ішінде:
облыстық бюджеттен түсетін трансферттер.
4. Қала бюджетінің шығындарында 1 430 834 мың теңге сомасында облыс бюджетінде алымдар алу қаралғандығы ескерілсін.
5. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджетінің қаражаттары есебінен білім беру саласына 603 271,3 мың теңге сомасында ағымдағы мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдықтарымен жарақтандыруға – 3 658,1 мың теңге;
үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге – 488,2 мың теңге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге – 48 824 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 440 959 мың теңге;

92 058 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
17 284 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 09.12.2013 № С-22/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
6. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств областного бюджета на образование в сумме 1 245 375,1 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 5 255,3 тысяч тенге, в том числе:
5 255,3 тысяч тенге – на установку автоматической пожарной сигнализации;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 1 240 119,8 тысяч тенге, в том числе:
291 391 тысяч тенге – на строительство дошкольного образовательного учреждения на 240 мест в городе Кокшетау;
312 405 тысяч тенге – на строительство пристройки на 264 мест к учебному корпусу средней школы № 3 села Красный Яр города Кокшетау;
386 323,8 тысяч тенге – на строительство учебно-воспитательного комплекса по улице Дружбы, 1К в микрорайоне Бирлик города Кокшетау;
250 000 тысяч тенге – на строительство детского сада в городе Кокшетау.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 09.12.2013 № С-22/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета на социальное обеспечение населения в сумме 3 915 тысяч тенге, в том числе:
3 915 тысяч тенге – на введение стандартов специальных социальных услуг.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 09.12.2013 № С-22/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
8. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств областного бюджета на социальное обеспечение населения в сумме 13 721 тысяча тенге, в том числе:
13 021 тысяча тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги и абонентской платы за услуги телефонной связи;
700 тысяч тенге – на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей Акмолинской области и многодетных семей сельской местности Акмолинской области.
9. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств республиканского бюджета в сумме 3 382 653,9 тысяч тенге, в том числе:

мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға – 92 058 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 17 284 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 09.12.2013 № С-22/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттiң қаражаттары есебiнен бiлiм беру саласына 1 245 375,1 мың теңге сомасында мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерiлсiн, соның iшiнде:
1) 5 255,3 мың теңге сомасындағы ағымдағы мақсатты трансферттер, соның iшiнде:
автоматты өрт сөндiру қоңырауын орнатуға – 5 255,3 мың теңге;
2) дамытуға 1 240 119,8 мың теңге сомасында жiберiлген мақсатты трансферттер, соның iшiнде:
Көкшетау қаласында 240 орынды мектепке дейiнгi бiлiм беру мекемесiнiң құрылысына – 291 391 мың теңге;
Көкшетау қаласының Красный яр селосының № 3 орта мектебiнiң оқу корпусына 264 орынға жапсаржайдың құрылысына – 312 405 мың теңге;
Көкшетау қаласының Бiрлiк шағын ауданындағы Дружба 1 К көшесi бойында оқу-тәрбие кешенiнiң құрылысына - 386 323,8 мың теңге;
Көкшетау қаласындағы бала бақшаның құрылысына – 250 000 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 09.12.2013 № С-22/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттің қаражаттары есебінен халықты әлеуметтік қамтамасыз ету саласына 3 915 мың теңге сомасында ағымдағы мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 3 915 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 09.12.2013 № С-22/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджет қаражаттары есебінен халықты әлеуметтік қамтамасыз ету саласына 13 721 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және оның мүгедектеріне коммуналдық шығындары және телефон байланысы қызметінің абоненттік төлемі үшін әлеуметтік көмек көрсетуге – 13 021 мың теңге;
Ақмола облысының аз қамтылған отбасыларының колледждерде оқитын студенттерінің және Ақмола облысының селолық (ауылдық) жерлердегі көп балалы отбасыларының оқу ақысын төлеуге – 700 мың теңге.
9. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттiң қаражаттары есебiнен 3 382 653,9 мың теңге сомасында мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерiлсiн, соның iшiнде:

1) целевые текущие трансферты в сумме 684 029,9 тысяч тенге, в том числе:
6 271 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2 016 тысяч тенге – для реализации мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
664 626 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог города Кокшетау;
8 328 тысяч тенге - на решение вопросов обустройства сельских округов и реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»;
2 788,9 тысяч тенге – на увеличение штатной численности местных исполнительных органов;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 2 698 624 тысяч тенге, в том числе:
1 961 627 тысяч тенге – на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
344 193 тысяч тенге – на строительство жилья для очередников;
392 804 тысяч тенге – на строительство жилья для молодых семей.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 09.12.2013 № С-22/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
10. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств областного бюджета в сумме 541 672,6 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 186 000 тысяч тенге, в том числе:
30 000 тысяч тенге – на противопаводковые мероприятия;
100 000 тысяч тенге – для подготовки к отопительному периоду объектов теплоснабжения города Кокшетау;
41 000 тысяч тенге – на приобретение мазута для государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения «Кокшетау Жылу»;
15 000 тысяч тенге – на ремонт автомобильных дорог и разработку проектно-сметной документации;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 355 672,6 тысячи тенге, в том числе:
151 280 тысяч тенге – на привязку проекта повторного применения, проведение государственной экспертизы, строительство 45-ти квартирного жилого дома в городе Кокшетау;
52 500 тысяч тенге – на приобретение жилья отдельным категориям граждан;
27 591,1 тысяча тенге – на строительство 108 квартирного жилого дома по улице Ауэзова, 219 города Кокшетау (позиция 1);
27 138,3 тысячи тенге – на строительство 108 квартирного жилого дома по улице Ауэзова, 219 города Кокшетау (позиция 2);
5 087,2 тысячи тенге – на разработку проектно-сметной документации на устройство дренажа вокруг здания Центра крови и дождевой канализации с территории застройки в городе Кокшетау;
19 106 тысяч тенге – на благоустройство 73-х квартирного жилого комплекса «Жумбактас» по улице Ауэзова, 111 города Кокшетау;

1) 684 029,9 мың теңге сомасындағы ағымдағы мақсатты трансферттер, соның iшiнде:
эпизоотияға қарсы iс-шараларды жүргiзуге – 6 271 мың теңге;
мамандарды әлеуметтiк қолдау шараларын жүзеге асыруға – 2 016 мың теңге;
Көкшетау қаласының автомобиль жолдарын күрделi және орташа жөндеуге – 664 626 мың теңге;
«Өңiрлердi дамыту» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыруға, ауылдық округтердi жайластыру мәселелерiн шешуге – 8 328 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын арттыруға – 2 788,9 мың теңге;
2) дамытуға 2 698 624 мың теңге сомасында жiберiлген мақсатты трансферттер, соның iшiнде:
инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымдарды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 1 961 627 мың теңге;
кезекшiлерге арналған тұрғын үйдiң құрылысына – 344 193 мың теңге;
жас отбасыларға арналған тұрғын үйдiң құрылысына – 392 804 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 09.12.2013 № С-22/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттiң қаражаттары есебiнен 541 672,6 мың теңге сомасында мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерiлсiн, соның iшiнде:
1) 186 000 мың теңге сомасындағы ағымдағы мақсатты трансферттер, соның iшiнде:
тасқынға қарсы iс-шараларға – 30 000 мың теңге;
Көкшетау қаласының жылумен жабдықтаушы объектілерін жылу беру маусымына дайындалуға – 100 000 мың теңге;
«Көкшетау Жылу» шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынға мазут сатып алуға – 41 000 мың теңге;
автомобиль жолдарын жөндеуге және жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 15 000 мың теңге;
2) дамытуға арналған 355 672,6 мың теңге сомасындағы мақсатты трансферттер, соның iшiнде:
Көкшетау қаласында 45-пәтерлi тұрғын үйдiң құрылысы бойынша жобасын қайта қолдану үшiн байлауға, мемлекеттiк сараптамасын өткiзуге және құрылысына – 151 280 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына тұрғын үй сатып алуға - 52 500 мың теңге;
Көкшетау қаласының Әуезов, 219 көшесі бойынша 108 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысына (1 позиция) – 27 591,1 мың теңге;
Көкшетау қаласының Әуезов, 219 көшесі бойынша 108 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысына (2 позиция) – 27 138,3 мың теңге;
Көкшетау қаласындағы құрылыс аумағынан жауынды канализацияны және Қан орталығы ғимаратының айналасында кәрізді жабдықтауға жобалық- сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 5 087,2 мың теңге;
Көкшетау қаласы Әуезов көшесі 111, 73 пәтерлік «Жұмбақтас» тұрғын кешенін көркейтуіне - 19 106 мың теңге;

72 970 тысяч тенге – на увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения «Кокше Жардем».
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 26.09.2013 № С-20/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2013 год в сумме 196 191 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 11 редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 04.05.2013 № С-17/5 (вводится в действие с 01.01.2013).
12. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены бюджетные кредиты за счет средств республиканского бюджета в сумме 792 983 тысячи тенге, в том числе:
12 983 тысячи тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов;
780 000 тысяч тенге – на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 23.04.2013 № С-16/7 (вводится в действие с 01.01.2013).
13. Учесть в затратах городского бюджета на 2013 год возврат кредитов, выделенных из областного бюджета в 2010 году на строительство жилья в сумме 252 400 тысяч тенге.
14. Учесть в затратах городского бюджета на 2013 год погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных в 2011 и 2012 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 1 746 тысяч тенге.
15. Учесть в затратах городского бюджета на 2013 год выплату вознаграждений по кредитам из республиканского бюджета в сумме 360,1 тысяч тенге, в том числе:
на строительство жилья в сумме 128,8 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 3,3 тысяч тенге;
на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиума в сумме 228 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 09.12.2013 № С-22/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
16. Установить специалистам социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню, согласованного с Кокшетауским городским маслихатом.
17. Утвердить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
18. Утвердить бюджетные программы района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, согласно приложению 5.

«Көкше Жәрдем» шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынға жарғылық капиталының үлкейтуіне – 72 970 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 26.09.2013 № С-20/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2013 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 196 191 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 04.05.2013 № С-17/5 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджет есебінен 792 983 мың теңге сомасындағы бюджеттік кредит қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 12 983 мың теңге;
тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға – 780 000 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 23.04.2013 № С-16/7 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2010 жылы тұрғын-үй құрылысына облыс бюджетінен бөлінген кредиттерді 2013 жылы қайтаруға 252 400 мың теңге сомасында ескерілсін.
14. 2013 жылға арналған қалалық бюджетінің шығындарында 2011 және 2012 жылдары мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілген бюджеттік кредиттердің негізгі қарызын өтеу 1 746 мың теңге сомасында ескерілсін.
15. 2013 жылға арналған қалалық бюджетінің шығындарында үшін 360,1 мың теңге сомасында республикалық бюджетінен қарыздар бойынша сыйақыларды төлеу ескерілсін, оның ішінде:
128,8 мың теңге сомасында тұрғын үй салуға;
3,3 мың теңге сомасында мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
228 мың теңге сомасында кондоминиумның объектілерінің жалпы мүлкіне жөндеу жүргізуге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 09.12.2013 № С-22/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. Ауылдық (селолық) жерлерде тұратын және жұмыс істейтін білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт ұйымдарының мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда 25 пайызға жоғары лауазымдық айлықақы мен тарифтік ставкалар Көкшетау қалалық мәслихатымен келісілген тізіміне сәйкес белгіленсін.
17. 2013 жылға арналған қала бюджетін орындау процесінде секвестірлеуге жатпайтын бюджет бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
18. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық), округтің бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

21736,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
17326,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики через телерадиовещание
4410,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
11897,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
11897,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
19867,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
14915,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
4940,0
006
Капитальные расходы государственного органа
12,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
7424,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
7421,0
004
Капитальные расходы государственного органа
3,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
32193,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
14661,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
8255,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
6406,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
17532,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
17532,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
87648,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
26909,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
26859,0
017
Капитальные расходы государственного органа
50,0
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
60739,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
15724,0
003
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
45015,0
12
Транспорт и коммуникации
76239,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
7679,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах

21736,0
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
17326,0
005
Телерадио хабарларын тарату арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтер
4410,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
11897,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11897,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
19867,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыруда мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14915,0
003
Жастар саясаты саласындағы іс-шараларды жүзеге асыру
4940,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
7424,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7421,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
32193,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
14661,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8255,0
007
Қаңғыған иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
6406,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
17532,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17532,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
87648,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
26909,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26859,0
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
50,0
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
60739,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15724,0
003
Ауданның қала құрылысы даму аумағын және елді мекендердің бас жоспарлары схемаларын әзірлеу
45015,0
12
Көлiк және коммуникация
76239,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
7679,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық), округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету