О внесении изменений в решение Аршалынского районного маслихата от 13 декабря 2011 года № 43/2 "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 29 июня 2012 года № 6/1. Зарегистрировано Управлением юстиции Аршалынского района Акмолинской области 20 июля 2012 года № 1-4-213. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 17 июня 2013 года № 136)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 17.06.2013 № 136).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 106, пункта 1 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аршалынского районного маслихата «О районном бюджете на 2012-2014 годы» от 13 декабря 2011 года № 43/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-4-196, опубликовано 20 января 2012 года в районной газете «Аршалы айнасы», 21 января 2012 года в районной газете «Вперед») следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 964 778 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 497 700 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 300 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 432 778 тысяч тенге;
2) затраты – 3 081 057,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50350 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 53 394 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 044 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -166 629,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 166 629,9 тысяч тенге;
7) используемые остатки бюджетных средств – 116 279,9 тысяч тенге»;
пункт 4 изложить в новой редакции:
«4. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год из республиканского бюджета предусмотрены целевые трансферты в сумме 852 931,2 тысячи тенге, в том числе:

Аршалы аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 13 желтоқсандағы № 43/2 "2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2012 жылғы 29 маусымдағы № 6/1 шешімі. Ақмола облысы Аршалы ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 20 шілдеде № 1-4-213 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 17 маусымдағы № 136 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 17.06.2013 № 136 хатымен).
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 2 тармағының 4) тармақшасына, 109 бабының 1 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Аршалы аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Аршалы аудандық мәслихаттың «2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» 2011 жылғы 13 желтоқсандағы № 43/2 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде № 1-4-196 тіркелген, 2012 жылдың 20 қаңтарында аудандық «Аршалы айнасы» газетінде, 2012 жылдың 21 қаңтарында аудандық «Вперед» газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 964 778 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 497 700 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 14 300 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 20 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 432 778 мың теңге;
2) шығындар – 3 081 057,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 50 350 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 53 394 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 044 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - -166 629,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаражаттандыру – 166 629,9 мың теңге;
7) бюджеттік қаражаттың қолданылатын қалдықтары – 116 279,9 мың теңге»;
4 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«4. Аудан бюджетінде 2012 жылға республикалық бюджеттен 852 931,2 мың теңге сомасында мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:

1) целевые текущие трансферты в сумме 393 220 тысяч тенге, в том числе:
8 194 тысячи тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
17 430 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа дошкольных организаций образования;
15 869 тысяч тенге - на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшихся без попечения родителей;
17 651 тысяча тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
6 443 тысячи тенге - на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
8 505 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
15 507 тысяч тенге - на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020;
3 621 тысяча тенге – для оказания содействия экономическому развитию регионов и системы расселения населения в рамках программы «Развитие регионов»;
300 000 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильных дорог в ауле Жибек жолы.
2) целевые трансферты на развитие в сумме 459 711,2 тысячи тенге, в том числе:
158 328 тысяч тенге - на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
289 148 тысяч тенге - на реконструкцию водопроводных сетей поселка Аршалы;
9 200 тысяч тенге – на строительство уличного освещения в селе Ижевское в рамках Программы занятости 2020;
3 035,2 тысячи тенге – на развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020.
пункт 5 изложить в новой редакции:
«5. Учесть, что на 2012 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме 516 567,8 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 187 582,2 тысячи тенге, в том числе:
291 тысяча тенге - на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
695 тысяч тенге - на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей и многодетных семей сельской местности;
39 800 тысяч тенге - на капитальный ремонт детского сада в селе Ижевское;
70 000 тысяч тенге – по проекту «Ремонт автомобильных дорог и разработка проектно-сметной документации в ауле Жалтырколь»;
40 000 тысяч тенге – по проекту «Ремонт автомобильных дорог и разработка проектно-сметной документации села Костомар»;
33 146,2 тысячи тенге – на содержание средней школы имени Кутпанулы в ауле Жибек жолы на 600 мест;

1) 393 220 мың теңге сомасында мақсатты ағымдағы трансферттер, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биологоия кабинеттерін оқу жабдықтарымен жабдықтауға – 8 194 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырысын жүзеге асыруға – 17 430 мың теңге;
ата-ананың қамқорлығынсыз қалған жетім бала (жетім балаларды) және баланың (балалардың) қамқоршысына (қамқоршылықтарға) ай сайын ақшалай қаражат төлеуге – 15 869 мың теңге;
мектеп мұғалімдері мен мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санатына қосымша мөлшерін ұлғайтуға – 17 651 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 6 443 мың теңге;
эпизоотияға қарсы шараларды өткізуге – 8 505 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының шегінде шараларды іске асыру үшін – 15 507 мың теңге;
«Аумақтардың дамуы» бағдарламасының шегінде аумақтардың экономикалық дамуына және халықты жайғастыруға жәрдем көрсету үшін – 3 621 мың теңге;
Жібек жолы ауылындағы автокөліктер жолдарының орташа жөндеу жұмыстарына – 300 000 мың теңге.
2) 459 711,2 мың теңге сомасында дамуға арналған мақсатты трансферттер, соның ішінде:
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды жобалауға, дамытуға, жайғастыруға және (немесе) сатып алуға – 158 328 мың теңге;
Аршалы кентінің су құбырлары желілерін қайта құруға – 289 148 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шегінде Ижевское селосының көше жолдарын жарықтандыру құрылысына – 9 200 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шегінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды жайғастыруға және дамытуға – 3 035,2 мың теңге.
5 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«5. Аудан бюджетінде 2012 жылға облыстық бюджеттен 516 567,8 мың теңге сомасында мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
1) мақсатты ағымды трансферттер 187 582,2 мың теңге сомасында, соның ішінде:
Ұлы Отан соғысының ардагерлері мен мүгедектерінің коммуналдық шығындарына әлеуметтік көмек көрсетуге – 291 мың теңге;
Селолық мекендердегі аз қамтамасыз етілген отбасынан шыққан студенттердің колледждегі оқуына төлеуге – 695 мың теңге;
Ижев селосындағы бала бақшаның күрделі жөндеу жұмыстарына – 39 800 мың теңге;
«Жалтыркөл ауылында автокөлік жолдарын жөндеу жұмыстары және жобалық сметалық құжаттарды әзірлеу» жобасы бойынша – 70 000 мың теңге;
«Қостомар селосында автокөлік жолдарын жөндеу жұмыстары және жобалық сметалық құжаттарды әзірлеу» жобасы бойынша – 40 000 мың теңге;
Жібек жолы ауылындағы 600 орынды Құтпан ұлы атындағы орта мектепті ұстауға – 33 146,2 мың теңге;

1 250 тысяч тенге – на разработку проектно- сметной документации, проведение государственной экспертизы по капитальному ремонту детского сада села Ижевское;
2 400 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных органов.
2) целевые трансферты на развитие в сумме 328 985,6 тысяч тенге, в том числе:
279 985,6 тысяч тенге – на строительство детского сада на 140 мест в ауле Жибек жолы;
40 000 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы по проекту строительства сетей электроснабжения в ауле Жибек жолы;
9 000 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации по реконструкции сетей водоснабжения в ауле Жибек жолы.
Распределение указанных трансфертов по администраторам бюджетных программ определяется постановлением акимата района».
пункт 6 изложить в новой редакции:
«6. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 53 394 тысячи тенге».

Ижев селосындағы бала бақшаның күрделі жөндеу жұмыстарына жобалық-сметалық құжаттарды әзірлеуге, мемлекеттік сараптаманы өткізуге – 1 250 мың теңге;
Мемлекеттік органдардың күрделі шығындарына – 2 400 мың теңге.
2) 328 985,6 мың теңге сомасында дамуға арналған мақсатты трансферттер, соның ішінде:
Жібек жолы ауылында 140 орынды бала бақша құрылысына – 279 985,6 мың теңге;
Жібек жолы ауылында электрмен жабдықтау желілері құрылысының жобалық-сметалық құжаттарын әзірлеуге, жоба бойынша мемлекеттік сараптаманы жүргізуге – 40 000 мың теңге;
Жібек жолы ауылында сумен жабдықтау желілерін қайта құру бойынша жобалық-сметалық құжаттарды әзірлеуге – 9 000 мың теңге.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісілері бойынша көрсетілген трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
6 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«6. «2012 жылдың аудандық бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға 53 394 мың теңге сомасында бюджеттік несие қарастырылғаны ескерілсін.».

приложения 15 к решению Аршалынского районного маслихата «О районном бюджете на 2012-2014 годы» от 13 декабря 2011 года № 43/2 изложить в новой редакции, согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        Э.Алиев
Секретарь
районного маслихата                        Ю.Сериков
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Аршалынского района                   Т.Муханбеджанов
Приложение 1
к решению Аршалынского
районного маслихата

Аршалы аудандық мәслихаттың «2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» 2011 жылғы 13 желтоқсандағы № 43/2 шешіміне 15 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2.Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Э.Алиев
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Ю.Сериков
«КЕЛІСІЛДІ»
Аршалы ауданының әкімі                     Т.Мұханбеджанов
Аршалы аудандық мәслихатының

115754
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
111004
022
Капитальные расходы государственных органов
4750
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
17781
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
16428
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
280
004
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
207
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
700
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
166
02
ОБОРОНА
1788
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1788
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
1788
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
0
04
ОБРАЗОВАНИЕ
1585962,8
464
Отдел образования района (города областного значения)
1305373,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
7487
003
Общеобразовательное обучение
1092086,8
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
3000
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10600
006
Дополнительное образование для детей
38313
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
92,4
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
120274
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
15869
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета

115754
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
111004
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4750
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
17781
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16428
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
280
004
Біржолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және біржолғы талондарды сатудан түскен сомаларды толық алынуын қамтамасыз ету
207
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
700
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
166
02
Қорғаныс
1788
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1788
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
1788
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыс-атқару қызмет
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
021
Елдi мекендерде жол жүрісі қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
0
04
Бiлiм беру
1585962,8
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1305373,2
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7487
003
Жалпы білім беру
1092086,8
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
3000
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
10600
006
Балаларға қосымша білім беру
38313
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
92,4
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
120274
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
15869
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту