О внесении изменений и дополнений в решение Атбасарского районного маслихата от 9 декабря 2011 года № 4С 40/2 "О бюджете района на 2012-2014 годы"
Решение Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 28 сентября 2012 года № 5С 9/1. Зарегистрирвано Департаментом юстиции Акмолинской области 9 октября 2012 года № 3460. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 4 ноября 2014 года № 194)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 04.11.2014 № 194).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Атбасарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атбасарского районного маслихата «О бюджете района на 2012-2014 годы» от 9 декабря 2011 года № 4С 40/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1-5-173, опубликовано от 27 января 2012 года в газетах «Атбасар», «Простор») следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить бюджет района на 2012-2014 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 3936916,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 861696,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям -39485,4 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 43000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2992734,8 тысяч тенге;
2) затраты – 4003711,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 84351,0 тысяча тенге;
бюджетные кредиты - 85614,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 1263,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2400,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 2400,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства- 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-153546,5) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 153546,5 тысяч тенге:
поступление займов - 80854,0 тысячи тенге;
погашение займов - 10763,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств-83455,5 тысяч тенге.»;
пункт 2 изложить в новой редакции:
«2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:

Атбасар аудандық мәслихатының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 4С 40/2 "2012 - 2014 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2012 жылғы 28 қыркүйектегі № 5С 9/1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 9 қазанда № 3460 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2014 жылғы 4 қарашадағы № 194 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 04.11.2014 № 194 хатымен).
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Атбасар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Атбасар аудандық мәслихатының «2012–2014 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы» 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 4С 40/2 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде № 1-5-173 тіркелген, 2012 жылғы 27 қаңтардағы «Атбасар», «Простор» газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. 2012–2014 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2012 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3936916,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 861696,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 39485,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 43000,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2992734,8 мың теңге;
2) шығындар – 4003711,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 84351,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 85614,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1263,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2400,0 мың теңге;
қаржы активтер сатып алу – 2400,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – (-153546,5) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 153546,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 80854,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10763,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 83455,5 мың теңге.»;
2 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«2. Келесі көздер есебінен аудан бюджетінің табыстары бекітілсін:

1) налоговые поступления, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налог на игорный бизнес;
государственная пошлина;
2) неналоговые поступления, в том числе:
поступления части чистого дохода государственных предприятий;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления;
3) поступления от продажи основного капитала, в том числе:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажа земли.»;
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
«5-1. Учесть, что в составе расходов бюджета района на 2012 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на строительство водовода, площадки водопроводных сооружений и разводящей сети в селе Есенгельды Атбасарского района в сумме 7189,0 тысяч тенге.»;
пункт 10-2 изложить в новой редакции:
«10-2. Учесть, что в составе расходов бюджета района на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на приобретение оборудования для центральной котельной города Атбасар в сумме 55000,0 тысяч тенге.»;
пункт 13 изложить в новой редакции:
«13.Учесть, что в составе расходов бюджета района на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны на расходы за коммунальные услуги в сумме 3391,0 тысяча тенге.»;
пункт 14 изложить в новой редакции:
«14. Учесть, что в составе расходов бюджета района на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей Акмолинской области и многодетных семей сельской местности Акмолинской области в сумме 2213,9 тысяч тенге.»;
дополнить пунктом 20-1 следующего содержания:
«20-1. Учесть, что в составе расходов бюджета района на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» в сумме 1639,0 тысяч тенге.»;
пункт 22 изложить в новой редакции:

1) салықтық түсімдер, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
ойын бизнесіне салық;
мемлекеттік баж;
2) салықтық емес түсімдер, оның ішінде:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін төлемдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер;
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жерді сату»;
келесі мазмұнды 5-1 тармағымен толықтырылсын:
«5-1. 2012 жылға арналған аудан бюджетінің шығыстар құрамында Атбасар ауданының Есенгелді ауылындағы сужүргінің, су құбыры ғимараттары алаңдарының және тарату жүйесінің құрылысына облыстық бюджеттен дамуға 7189,0 мың теңге сомада нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.»;
10-2 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«10-2. 2012 жылға арналған аудан бюджетінің шығыстар құрамында Атбасар қаласының орталық қазандығына жабдықтар сатып алуға облыстық бюджеттен 55000,0 мың теңге сомада ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.»;
13 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«13. 2012 жылға арналған аудан бюджетінің шығыстар құрамында Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және оның мүгедектеріне коммуналдық қызметтер шығындарына әлеуметтік көмек көрсетуге облыстық бюджеттен 3391,0 мың теңге сомада ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.»;
14 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«14. 2012 жылға арналған аудан бюджетінің шығыстар құрамында Ақмола облысының аз қамтылған отбасыларының және Ақмола облысының селолық жерлердегі көп балалы отбасыларының колледждерде оқитын студенттерінің оқу ақысын төлеуге облыстық бюджеттен 2213,9 мың теңге сомада ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.»;
келесі мазмұнды 20-1 тармағымен толықтырылсын:
«20-1. 2012 жылға арналған аудан бюджетінің шығыстар құрамында «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға республикалық бюджеттен 1639,0 мың теңге сомада ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.»;
22 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:

«22. Учесть, что в составе бюджета района на 2012 год предусмотрен бюджетный кредит из республиканского бюджета на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиума в сумме 76 000,0 тысяч тенге.»;
дополнить пунктом 24-1 следующего содержания:
«24-1. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрен возврат в вышестоящий бюджет неиспользованных бюджетных кредитов, выданных в 2011 году для реализации мер социальной поддержки специалистов, и разрешенных к до использованию в 2012 году сумме 9500,0 тысяч тенге.»;
дополнить пунктом 24-2 следующего содержания:

«22. 2012 жылға арналған аудан бюджетінің құрамында кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкіне жөндеу жүргізуге республикалық бюджеттен 76000,0 мың теңге сомада бюджеттік кредит қарастырылғаны ескерілсін.»
келесі мазмұнды 24-1 тармағымен толықтырылсын:
«24-1. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде 2011 жылы мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бөлінген және 2012 жылы пайдалануға рұқсат берілген, пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді жоғары тұрған бюджетке 9500,0 мың теңге сомада қайтару қарастырылғаны ескерілсін.»;
келесі мазмұнды 24-2 тармағымен толықтырылсын:

«24-2. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено вознаграждение по бюджетным кредитам, выделенных из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 1,7 тысяч тенге.»;
дополнить пунктом 24-3 следующего содержания:
«24-3. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено вознаграждение по бюджетным кредитам, выделенных из республиканского бюджета на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиумов в сумме 44,7 тысяч тенге.»;

«24-2. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берiлген бюджеттiк кредиттер бойынша 1,7 мың теңге сомада сыйақы қарастырылғаны ескерілсін.»;
келесі мазмұнды 24-3 тармағымен толықтырылсын:
«24-3. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде кондоминиумның объектілерінің жалпы мүлкіне жөндеу жүргізуге берілген бюджеттік кредит бойынша республикалық бюджеттен 44,7 мың теңге сомада сыйақы қарастырылғаны ескерілсін.»;

приложение 1 к решению Атбасарского районного маслихата «О бюджете района на 2012-2014 годы» от 9 декабря 2011 года № 4С 40/2 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        Безверхова Н.А.
Секретарь Атбасарского
районного маслихата                        Борумбаев Б.А.
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Атбасарского района                   Сагдиев Е.Б.
Приложение 1 к решению
Атбасарского районного маслихата

Атбасар аудандық мәслихатының «2012-2014 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы» 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 4С 40/2 шешіміне 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2012 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрайымы                       Безверхова
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Борұмбаев Б.А.
«келісілді»
Атбасар ауданының
әкімі                                      Сағдиев Е.Б.
Атбасар аудандық мәслихатының

3 140,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
13 711,0
006
Дополнительное образование для детей
58 168,0
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
20 674,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
18 435,2
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
800,0
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
1 232,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
60 539,0
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
1 639,0
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
31 818,3
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
21 563,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
250 000,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
250 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
140 638,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
140 638,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
18 907,0
002
Программа занятости
47 838,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

3 140,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
13 711,0
006
Балаларға қосымша білім беру
58 168,0
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
20 674,0
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
18 435,2
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
800,0
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
1 232,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
60 539,0
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
1 639,0
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
31 818,3
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
21 563,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
250 000,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
250 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
140 638,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
140 638,9
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 907,0
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
47 838,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету