О внесении изменений и дополнений в решение Енбекшильдерского районного маслихата от 12 декабря 2011 года № С-38/2 "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 3 октября 2012 года № С-8/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 10 октября 2012 года № 3462
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 4 пункта 2 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Енбекшильдерского районного маслихата «О районном бюджете на 2012 – 2014 годы» от 12 декабря 2011 года № С-38/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-10-150, опубликовано 29 декабря 2011 года в районной газете «Жаңа дәуір»-«Сельская новь») следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2012 – 2014 годы, согласно приложениям 1, 2 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы - 1 892 719,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 496 490 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 5 511,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 371 718,6 тысяч тенге;
2) затраты – 1 919 238,1 тысяч тенге
3) чистое бюджетное кредитование – 942 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 700 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 758 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 27 460,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 27 460,4 тысяч тенге»;
пункт 3 дополнить абзацем 5 следующего содержания:
«Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономная Организация Образования «Назарбаев Интеллектуальные школы» в сумме 1 098 тысяч тенге.»;
пункт 9 изложить в новой редакции:
«9. Учесть, что на 2012 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме 2 163,7 тысяч тенге, в том числе:
634,7 тысяч тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;

Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № С-38/2 "2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2012 жылғы 3 қазандағы № С-8/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 10 қазанда № 3462 тіркелді
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106 бабының 2 тармағының 4 тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Еңбекшілдер аудандық мәслихатының «2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № С-38/2 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде № 1-10-150 тіркелген, 2011 жылғы 29 желтоқсанда аудандық «Жаңа дәуір»-«Сельская новь» газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. 2012 – 2014 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 892 719,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 496 490 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 511,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 371 718,6 мың теңге;
2) шығындар – 1 919 238,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелер – 942 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 700 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 758 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо– 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 27 460,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 27 460,4 мың теңге»;
3 тармақ келесі мазмұндағы 5 абзацпен толықтырылсын:
«2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, 1 098 мың теңге – «Назарбаев Зияткерлік мектептері» Дербес Білім беру Ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға.»;
9 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«9. 2012 жылға арналған облыстық бюджеттен мақсатты трансферттер 2 163,7 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
634,7 мың теңге - Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және оның мүгедектеріне коммуналдық шығындары үшін әлеуметтік көмек көрсетуге;

1 529 тысяч тенге – на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей Енбекшильдерского района и многодетных семей сельской местности Енбекшильдерского района.»;
пункт 11-3 изложить в новой редакции:
«11-3. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 2 305 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных органов.»;
дополнить пунктом 11-4 следующего содержания:
«11-4. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрен возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выделенных в 2011 году для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы в сельских населенных пунктах в сумме 3814 тысяч тенге.
1100 тенге – вознаграждения по бюджетным кредитам, выделенных из республиканского бюджета, бюджетам районов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы в сельских населенных пунктах.»;
приложения 15 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится
в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        Г.Мурзалина
Секретарь районного
маслихата                                  С.Есполов
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Енбекшильдерского
района Акмолинской области                 А.Садуақасұлы
Приложение 1
к решению Енбекшильдерского
районного маслихата
от 3 октября 2012 года
№ С-8/2
Районный бюджет на 2012 год
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1
2
3
4
5
6
1. Доходы

1 529 мың теңге – Еңбекшілдер ауданының аз қамтылған отбасыларының колледждерде оқитын және Еңбекшілдер ауданының ауылдық жерлердегі көп балалы отбасыларынан шыққан студенттерге оқу ақысын төлеуге.»;
11-3 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«11-3. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттер 2305 мың теңге сомасындағы мемлекеттік органдарының күрделі шығыстарына қарастырылғаны ескерілсін.»;
келесі мазмұндағы 11-4 тармақпен толықтырылсын:
«11-4. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте 2011 жылда ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді 3 814 мың теңге сомасында қайтару ескерілсін.
1 100 теңге – республикалық бюджеттен ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар.»;
айтылған шешімнің 15 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессияның төрағасы                         Г.Мырзалина
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    С.Есполов
«КЕЛІСІЛДІ»
Ақмола облысы
Еңбекшілдер ауданының әкімі                А.Садуақасұлы
Еңбекшілдер аудандық
мәслихатының 2012 жылғы
3 қазандағы № С-8/2 шешіміне
1 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
1
2
3
4
5
6
1.Түсімдер

856
4
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
810
5
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
50
8
Государственная пошлина взимаемая за регистрацию места жительства
250
9
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
10
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж. и калибра до 4,5 миллиметра включительно)
9
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста - машиниста
70
2
Неналоговые поступления
5511,1
1
Доходы от государственной собственности
1511,1
5
Доходы от аренды имущества находящегося в государственной собственности
1510
4
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
1100
5
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности
410
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
1,1
6
Вознаграждения по кредитам, выданным из местного бюджета банкам-заемщикам
1,1
4
Штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
2000
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
2000
5
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
2000
6
Прочие неналоговые поступления
2000
1
Прочие неналоговые поступления
2000
9
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
2000
3
Поступления от продажи основного капитала
19000
3
Продажа земли и нематериальных активов
19000
1
Продажа земли
19000
1
Поступления от продажи земельных участков
19000
4
Поступления трансфертов
1371718,6
2
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
1371718,6
2
Трансферты из областного бюджета
1371718,6
1
Целевые текущие трансферты

856
4
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
810
5
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж
50
8
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
250
9
Аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж
10
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Джойылдан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 миллиметрге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
9
21
Тракторшы-машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
70
2
Салықтық емес түсiмдер
5511,1
1
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
1511,1
5
Мемлекеттік меншiгінде мүлiктi жалға беруден түсетiн кiрiстер
1510
4
Коммуналдық меншiктегі мүлiктi жалдаудан түсетін кiрiстер
1100
5
Коммуналдық меншіктегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалдаудан түсетін кірістер
410
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
1,1
6
Қарыз алушы банктерге жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
1,1
4
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
2000
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
2000
5
Жергілікті бюджеттен қаржыландыратын мемлекеттік мекемелер салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
2000
6
Басқа да салықтық емес түсімдер
2000
1
Басқа да салықтық емес түсімдер
2000
9
Жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
2000
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
19000
3
Жердi және материалдық емес активтердi сату
19000
1
Жерді сату
19000
1
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
19000
4
Трансферттердің түсімдері
1371718,6
2
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
1371718,6
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
1371718,6
1
Ағымдағы нысаналы трансферттер

47264
464
Отдел образования района (города областного значения)
47264
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
46991
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
273
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
1136652
464
Отдел образования района (города областного значения)
1136652
003
Общеобразовательное обучение
1099672
006
Дополнительное образование для детей
19689
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
1098
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
16193
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
15725
464
Отдел образования района (города областного значения)
15725
018
Организация профессионального обучения
15725
9
Прочие услуги в области образования
114233,9
464
Отдел образования района (города областного значения)
27012,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8179
002
Создание информационных систем
9
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
9539
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
545
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка -сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
8740,6
467
Отдел строительства района (города областного значения)
87221,3
037
Строительство и реконструкция объектов образования
87221,3
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
70736,9
2
Социальная помощь
55941,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
55941,9
002
Программа занятости
13941
005
Государственная адресная социальная помощь
752,8

47264
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
47264
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
46991
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдей орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
273
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
1136652
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1136652
003
Жалпы білім беру
1099672
006
Балаларға қосымша білім беру
19689
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
1098
064
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар,мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
16193
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
15725
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
15725
018
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
15725
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
114233,9
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
27012,6
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8179
002
Ақпараттық жүйелер құру
9
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
9539
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
545
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
8740,6
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
87221,3
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
87221,3
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
70736,9
2
Әлеуметтiк көмек
55941,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
55941,9
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
13941
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
752,8