Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений
Постановление акимата Актюбинской области от 6 февраля 2012 года № 19. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 14 марта 2012 года № 3388. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 13 февраля 2013 года № 33
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 13.02.2013 № 33.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах», Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» и постановления Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561» акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг в сфере земельных отношений:
1) «Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок»;
2) «Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования»;
3) «Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)»;
4) «Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования».
2. Государственное учреждение «Управление земельных отношений Актюбинской области» (далее – Управление) обеспечить размещение настоящих регламентов государственных услуг на web-сайте Управления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Тагимова М.М.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                             А. Мухамбетов
«СОГЛАСОВАНО»:
Министр транстпорта и коммуникации
Республики Казахстан                     А. Жумагалиев
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата области
от 6 февраля 2012 года
№ 19
Регламент государственной услуги «Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок» (далее - Регламент) используются следующие понятия:

Жер қатынастары саласында көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің регламентерін бекіту туралы
Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 6 ақпандағы № 19 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 14 наурызда № 3388 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2013 жылғы 13 ақпандағы № 33 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 13.02.2013 № 33 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 27-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221 «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 «Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы» қаулысына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған жер қатынастары саласында көрсетілетін:
1) «Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілер ресімдеу және беру»;
2) «Тұрақты жер пайдалану құқығына актілер рәсімдеу және беру»;
3) «Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілер ресімдеу және беру»;
4) «Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілер ресімдеу және беру» мемлекеттік қызметтерінің регламенттері бекітілсін.
2. «Ақтөбе облысының жер қатынастары басқармасы» Мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Басқарма) осы мемлекеттік қызметтер регламенттерін Басқарманың web-сайтына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М.М. Тағымовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                              А. Мұхамбетов
«КЕЛІСІЛДІ»:
Қазақстан Республикасының
көлік және коммуникация Министрі         А. Жұмағалиев
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 6 ақпандағы
№ 19 қаулысымен
БЕКІТІЛГЕН
«Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілер рәсімдеу және беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ұғымдар
1. Осы «Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiлердi ресiмдеу және беру» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:

1) потребитель - физическое или юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – структурное подразделение местного исполнительного органа области, района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений;
3) заинтересованный орган - дочернее государственное предприятие «АктюбНПЦзем».
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок.
3. Государственная услуга оказывается структурными подразделениями местного исполнительного органа области, района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений (далее – уполномоченный орган), с указанными по адресу согласно приложению 1 к настоящему регламенту, с участием специализированного республиканского государственного предприятия (далее – специализированное предприятие), которое изготавливает акт на право частной собственности на земельный участок, указанных по адресу согласно приложению 2 к настоящему регламенту, по месту нахождения земельного участка.
Государственная услуга может оказываться на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через центры обслуживания населения (далее – Центр), указанному по адресу согласно приложению 3 настоящего регламента.
4. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 23пункта 9 статьи 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 в соответствие с пунктом 1 стандартов государственной услуги, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 (далее – стандарты государственной услуги).
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право частной собственности на земельный участок или дубликата акта на право частной собственности на земельный участок, или мотивированного ответа об отказе в предоставлени услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
7. Государственная услуга оказывается с участием специализированного предприятия ДГП «АктюбНПЦзем» и его филиалов в районах области в части оформления акта на право частной собственности на земельный участок.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе с предоставлением в уполномоченный орган или Центр документа (квитанции) об уплате услуг за изготовление акта на право частной собственности на земельный участок.
Оплата за изготовление акта на право частной собственности на земельный участок производится наличными или безналичным способом через банки второго уровня на расчетный счет специализированного предприятия либо в кассах здания специализированного предприятия, которыми выдается платежный документ, подтверждающий размер и дату оплаты.

1) тұтынушы - жеке немесе заңды тұлға;
2) уәкілетті орган – жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын, облыстық, ауданнық (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшесі;
3) мүдделі орган – «АқтөбежерҒӨО» еншілес мемлекеттік кәсіпорны.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттiк қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiлердi ресiмдеу және беру.
3. Мемлекеттiк қызметтi жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актi дайындайтын, осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетiлген тиiстi мамандандырылған республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың (бұдан әрi – мамандандырылған кәсiпорындар) қатысуымен жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын, осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетiлген облыстардың (облыстық маңызы бар қалалардың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органдарының құрылымдық бөлiмшелерi (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) көрсетедi.
Мемлекеттiк қызмет жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша баламалы негiзде тiзбесi осы регламенттің 3-қосымшасында көрсетiлген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi – Орталық) арқылы көрсетiлуi мүмкiн.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексiнiң 23-бабы, 43-бабының 9-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысымен бекітілген Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмi және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттарының 1-тармағы негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiн немесе жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiнiң телнұсқасын, немесе қызмет көрсетуден бас тарту себебi жазбаша көрсетiлген ол туралы уәжделген жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызметтің жеке меншiк құқығына актiлердi ресiмдеу бөлігі мамандандырылған «АқтөбежерҒӨО» ЕМК және облыс аудандардағы филиалдарында көрсетіледі.
8. Мемлекеттiк қызмет ақылы негiзде көрсетiледi, уәкiлеттi органға немесе Орталыққа жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызмет ақысын төлегенi туралы құжатты (түбiртектi) бередi.
Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiнi дайындау үшiн ақы төлеу қолма қол немесе қолма-қол емес тәсiлмен екiншi деңгейдегi банктер арқылы мамандандырылған кәсiпорынның есеп шотына не мамандандырылған кәсiпорынның кассасында жүргiзiледi, олар төлемнiң мөлшерi мен уақытын растайтын төлем құжатын бередi.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается на стендах в местах оказания государственной услуги, на интернет-ресурсе уполномоченного органа, располагается на портале эелктронного Правительства: http://www.e.gov.kz, интернет-ресурсе Министерства связи и информации Республики Казахстан: http://www.mci.gov.kz, в официальных источниках информации.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги, с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 12 настоящего регламента – 10 рабочих дней, для субъектов малого предпринимательства – 7 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок в течение 4 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
Для создания благоприятных условий для предоставления услуги возможна регистрация посредством выдачи талонов автоматизированными системами и оснащения залов ожидания с соответствующими стойками электронными информационными табло.
11. Государственная услуга будет приостановлена по следующим основаниям:
1) наличие судебных решений по данному земельному участку, либо наличие уведомления о ведущемся судебном разбирательстве;
2) наличие акта прокурорского надзора, до устранения нарушения норм законодательства;
3) наличие нескольких заявлений в отношений оформления прав на один и тот же участок или при выявлении в процессе оформления прав других пользователей этого земельного участка;
4) при невыполнении условий выдачи акта на право частной собственности на земельный участок, то есть не явка личного уполномоченного представителя при не предоставлении им документа, удостоверяющего полномочия представителя, расписки и документа, удостоверяющего личность уполномоченного представителя.
Сведения о приостановлении оформления прав на земельные участки заносятся в книгу регистрации и учета. Потребителю направляется письменное уведомление с указанием документа, на основании которого приостановлено оформление акта на право частной собственности на земельный участок и сроков приостановления, с указанием последующих действий потребителя для устранения причин приостановления оформления согласно приложению 4 настоящего регламента.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
первый способ (приложение № 5).

3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
9. Осы регламент уәкiлеттi органның және Орталықтың арнайы ақпараттық стендiлерiнде орналастырылады және бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде жарияланады, жергілікті органның интернет-ресурсінде, электрондық Үкіметінің порталында: http://www.e.gov.kz, Байланыс және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсінде: http://www.mci.gov.kz және ақпараттық ресми деректілерде орнатылған.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) тұтынушы осы регламенттің 12-тармағында анықталған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету
мерзiмi – 10 жұмыс күнi, шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi үшiн – 7 жұмыс күнi, жер учаскесiне жеке меншiк құқығына арналған актiнiң телнұсқасын берген кезде 4 жұмыс күнi;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде кезекте күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге жайлы жағдай жасау үшін күту залындағы арнайы жабдықталған ақпараттық электронды табло бағанымен талондар берудің автоматтандырылған жүйесі арқылы тіркелуі мүмкін.
11. Мемлекеттiк қызмет мынадай негiздер бойынша тоқтатылады:
1) аталған жер учаскесi бойынша сот шешiмдерiнiң болуы не сот қарауы жүрiп жатқаны туралы хабарламаның болуы;
2) заңнама нормаларының бұзылуы жойылғанға дейiн прокурорлық қадағалау актiсiнiң болуы;
3) бiр учаскеге құқықты ресiмдеуге қатысты бiрнеше өтiнiштiң болуы немесе құқықты ресiмдеу үдерiсiнде осы жер учаскесiнiң басқа да пайдаланушылары анықталған кезде;
4) жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні беру шарты орындалмаған жағдайда, яғни уәкілетті өкілдің жеке өзіне құжатты, өкілетті өкілді куәландыратын қолхатты және уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжатты ұсынбаған жағдайда.
Жер учаскелерiне құқықтарды рәсiмдеудi тоқтата тұру туралы мәлiметтер тiркеу және есепке алу кiтабына енгiзiледi. Тұтынушыға жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiнi рәсiмдеудi тоқтата тұруға негiз болған құжатты және тоқтата тұру мерзiмдерiн көрсете отырып, рәсiмдеудi тоқтата тұру себептерiн жою үшiн тұтынушының кейiнгi iс-қимылын көрсете отырып жазбаша хабарлама жолданады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет қорытындысын берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезендері:
Бірінші әдіс (№ 5 қосымша)

1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) ответственный специалист отдела уполномоченного органа принимает пакет документов, регистрирует их в журнале регистрации и выдает подтверждение о получении документов;
3) подготавливает и направляет запрос в ДГП «АктюбНПЦзем»;
4) ответственный специалист ДГП «АктюбНПЦзем» принимает документы, регистрирует в журнале, оформляет акт на право частной собственности и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для приостановления или в отказе государственной услуги уведомляет уполномоченный орган.
5) руководитель уполномоченного органа подписывает акт на право частной собственности и отписывает ответственному специалисту;
6) Ответственный специалист отдела уполномоченного органа принимает, регистрирует акт на право частной собственности и выдает заявителю (потребителю).
второй способ (приложение № 6).
1) потребитель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, принимает документы, выдает подтверждение о получении документов, фиксирует при помощи Сканера штрихкода.
3) подготавливает и направляет запрос в ДГП «АктюбНПЦзем»;
4) ответственный специалист ДГП «АктюбНПЦзем» принимает документы, регистрирует в журнале, фиксирует в информационной системе Центра, оформляет акт на право частной собственности и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для приостановления или в отказе государственной услуги уведомляет уполномоченный орган.
5) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет сотруднику уполномоченного органа;
6) сотрудник канцелярии направляет результат оказания государственной услуги в Центр и фиксирует в информационной системе Центра.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
7) Центр выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
4. «Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги»
13. Уполномоченным органом или Центром потребителю выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента, с указанием согласно приложению 7 настоящего регламента:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
14. Для выдачи акта на право частной собственности на земельный участок или дубликата акта на право частной собственности на земельный участок необходимо предоставление в уполномоченный орган или Центр следующих документов:

1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) Уәкілетті органның жауапты қызметкері құжаттарды қабылдап алып, тіркеу журналында тіркегеннен кейін құжаттар топтамын қабылдағанын растайтын қағаз береді;
3) дайындап, «АқтөбежерҒӨО» ЕМК сұраныс жасайды;
4) «АқтөбежерҒӨО» ЕМК жауапты қызметкері құжаттарды қабылдап алып, тіркеу журналында тіркеп, жеке меншiк құқығына актiлердi рәсiмдейді және уәкілетті органға жолдайды. Егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе кері қайтаруға негіз болса, уәкілетті органға хабарлайды.
5) уәкілетті органның басшысы жеке меншiк құқығына актiлерiне қол қойғаннан кейін, жауапты қызметкерге жолдайды;
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері қабылдап алып, жеке меншiк құқығына актiлердi тіркейді және өтініш иесіне (тұтынушыға) береді.
Екінші әдіс (№ 6 қосымша)
1) Тұтынушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталықтың инспекторы өтінішті тіркеуден өткізеді, құжаттарды қабылдайды, құжаттар топтамын қабылдағанын растайтын қағаз береді, Сканерлі штрихкодтың көмегімен белгілейді;
3) дайындап, «АқтөбежерҒӨО» ЕМК сұраныс жасайды;
4) «АқтөбежерҒӨО» ЕМК жауапты қызметкері құжаттарды қабылдап алып, тіркеу журналында тіркеп, орталықтың ақпарат жүйесіне белгілейді, жеке меншiк құқығына актiлердi рәсiмдейді және уәкілетті органға жолдайды. Егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе кері қайтаруға негіз болса, уәкілетті органға хабарлайды;
5) уәкілетті органның басшысы хабарламаға немесе дәлелді түрде қайтаруға қол қояды және жауапты уәкілетті орган қызметкеріне жолдайды;
6) Кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету қорытындысын Орталыққа жолдайды және Орталық ақпараттық жүйесінде белгілейді.
Орталық уәкілетті органнан мемлекеттік қызметінің дайын қорытындысың қабылданған кезінде, түскен құжаттары Сканерлі штрихкодтың көмегімен белгілейді;
7) тұтынушыға Орталық жолдама береді немесе дәлелді түрде қайтарады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Уәкiлеттi орган немесе Орталық тұтынушыға осы регламенттің 14-тармағында көрсетiлген 7 қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат бередi, онда:
1) сұраудың нөмiрi және қабылданған күнi;
2) сұрау салынған мемлекеттiк қызмет түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күнi (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн өтiнiштi қабылдаған адамның тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
14. Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiнi немесе жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiнiң телнұсқасын беру үшiн уәкiлеттi органға немесе Орталыққа мынадай құжаттарды ұсыну қажет:

1) при предоставлении государством права частной собственности на земельный участок:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право частной собственности на земельный участок;
копия выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права частной собственности на земельный участок;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
при наличии землеустроительного проекта размещения земельных участков на площадку для отвода под индивидуальное жилищное строительство представляется часть землеустроительного проекта на конкретный земельный участок и материалы по установлению его границ на местности, выдаваемые организацией, выполнившие указанные работы;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право частной собственности на земельный участок;
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право частной собственности на земельный участок, согласно приложению 8 к настоящему регламенту;
копия выписки из решения местного исполнительного органа об изменении идентификационных характеристик на ранее предоставленный земельный участок на праве частной собственности и/или иного документа, подтверждающего изменение идентификационных характеристик земельного участка;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право частной собственности на земельный участок;
копия документа, удостоверяющего личность поребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
3) при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок:
заявление в уполномоченный орган на выдачу дубликата акта на право частной собственности на земельный участок;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление дубликата акта на право частной собственности на земельный участок;
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица;
экземпляр местной областной газеты по месту нахождения земельного участка с опубликованным объявлением о признании подлинника акта на право частной собственности на земельный участок недействительным.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.

1) мемлекет жер учаскесiне жеке меншiк құқығын берген кезде:
уәкiлеттi органға жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның жер учаскесiне жеке меншiк құқығын беру туралы шешiмiнен үзiндi көшiрме;
уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
жеке тұрғын үй құрылысына бөлуге арналған алаңда жер учаскелерiн орналастырудың жерге орналастыру жобасы болған жағдайда, көрсетiлген жұмыстарды орындаған ұйым беретiн, нақты жер учаскесiне арналған жерге орналастыру жобасының бiр бөлiгi және оның жергiлiктi жердегi шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдар;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiнi дайындағаны үшiн ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
өкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не тұтынушының атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады;
2) жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамалары өзгерген жағдайда: уәкiлеттi органға мемлекеттік қызмет стандартының 8-қосымшасына сәйкес жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның жеке меншiк құқығына бұрын берiлген жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамаларының өзгеруi туралы шешiмiнен үзiндiнiң және/немесе сәйкестендiру сипаттамаларының өзгергендiгiн растайтын өзге құжаттың көшiрмесi;
уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не тұтынушының атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады;
3) жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiнiң телнұсқасын беру кезiнде:
уәкiлеттi органға жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiнiң төлнұсқасын беруге өтiнiш;
жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiнiң телнұсқасын дайындағаны үшiн қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не тұтынушының атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша жергiлiктi облыстық газеттiң жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiнiң түпнұсқасын жарамсыз деп тану туралы хабарландыру жарияланған данасы.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.

15. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган и центр обеспечивают сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) согласно приложению 6 настоящего регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающие государственные услуги
17. За нарушение срока выдачи разрешительного документа предусматривается дисциплинарная ответственность лиц, выдающих разрешительные документы, а также их руководителей.
Контроль за соблюдением срока и последовательности действий по выдаче разрешительного документа осуществляет ведущий специалист отдела подготовки предложений по предоставлению и изъятию земельных участков каб № 341, тел. 8 (7132) 56-79-90.
18. Ответственное лицо, выдающее разрешительный документ несет персональную ответственность за:
соблюдение сроков и порядка приема, рассмотрения и выдачи разрешительного документа;
своевременное согласование с заинтересованными государственными органами и организациями;
правильность оформления разрешительного документа.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на
право частной собственности на
земельный участок"
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственных услуг Актюбинской области
Наименование структурных
подразделений местных исполнительных органов
областей (города республиканского значения, столицы), района (города
областного значения) осуществляющие функции в
области земельных отношений
Месторасположен
ие,
адрес, электронный
адрес
Ответственн
ое лицо за
оказание
государстве
нной
услуги
Контактный
телефон
График работы
1
2
3
4
5
Государственное учреждение
"Управление земельных
отношений Актюбинской
области"
город Актобе, проспект
Абылхайр хана, 40, zem_otnosh@mail.kz
Начальник
управления
8-713-2
56-03-55,
ф. 54-59-42
Ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней
Государственное учреждение
"Отдел земельных отношений
города Актобе"
город Актобе, улица
Алтынсарина, 2 zem.komytet@mail.ru
Начальник
отдела
8-713-2
21-25-56
Государственное учреждение
"Отдел земельных отношений
Айтекебийского района"
Айтекебийский район, село
Комсомол, улица
Балдырган, 10 Zemotdel_
Aitek@mail.ru
Начальник
отдела
8-713-39
2-15-72
Государственное учреждение
"Отдел земельных отношений
Алгинского района"
Алгинский район, город Алга, 5 микрорайон, 4 Alga-zem@mail.ru
Начальник
отдела
8-713-37
3-10-37
Государственное учреждение
"Отдел земельных отношений
Байганинского района"
Байганинский район, село
Карауылкелди, улица Д. Конаева, 36 Baiganin_zemotno@mail.ru
Начальник
отдела
8-713-45
2-25-57
Государственное учреждение
"Отдел земельных отношений
Иргизского района"
Иргизский район, село Иргиз, улица Абылхайырхана, 28, irgiz_zemkom@bk.ru
Начальник
отдела
8-713-43
2-10-61
Государственное учреждение
"Отдел земельных отношений
Каргалинского района"
Каргалинский район, поселок Бадамша,
улица Айтеке би, 32, kargala_zer@mail.kz
Начальник
отдела
8-713-42
2-27-66
Государственное учреждение
"Отдел земельных отношений
Кобдинского района"
Кобдинский район, поселок
Кобда, улица Желтоксан, 26 hobdazem@mail.ru
Начальник
отдела
8-713-41
2-16-34
Государственное учреждение
"Отдел земельных отношений
Мартукского района"
Мартукский район, поселок
Мартук, улица
Сейфуллина, 38 Martukzher@mail.ru
Начальник
отдела
8-713-31
2-11-10
Государственное учреждение
"Отдел земельных отношений
Мугалжарского района"
Мугалжарский район, город Кандыагаш, улица
Гагарина, 6 Mur.zemotdel@mail.ru
Начальник
отдела
8-713-33
36-5-29
Государственное учреждение
"Отдел земельных отношений
Темирского района"
Темирский район,
поселок Шубаркудык,
улица Желтоксан, 5 Zem_otnoh@mail.kz
Начальник
отдела
8-713-46
2-21-22
Государственное учреждение
"Отдел земельных отношений
Уилского района"
Уилский район, село Уил,
улица Кокжар, 69 Zem_komytet@mail.ru
Начальник
отдела
8-713-32
2-18-80
Государственное учреждение
"Отдел земельных отношений
Хромтауского района"
Хромтауский район,
город Хромтау, улица Спорт, 2 Khromtauzem
@mail.ru
Начальник
отдела
8-713-36
2-51-47
Государственное учреждение
"Отдел земельных отношений
Шалкарского района"
Шалкарский район, город
Шалкар, улица Айтеке би, 63 Zhalkar-gkb@mail.ru
Начальник
отдела
8-713-35
2-13-29
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право частной
собственности на земельный участок"
Перечень специализированных республиканских государственных предприятии и земельно-кадастровых филиалов ДГП «АктюбНПЦзем» по изготовлению актов на право частной собственности на земельный участок
Наименование специализированных
предприятий
Месторасположение,
адрес, электронный
адрес
Ответственное
должностное
лицо изготовление идентификационных
документов
Контактный
телефон
График работы
1
2
3
4
5
АктюбеНПЦзем
030000 город Актюбинск,
улица Ш.Калдаякова, 5 akt_02@aisgzk.kz
Заместитель
директора
8-713-2
54-06-94
Ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней
Айтекебийский район
село Комсомольское, ул.Балдыргана, 11, 02024@aisgzk.kz
И.о.директора
8-713 39
21-7-58
Алгинский район
город Алга, 5 мкр.д.4, 02022@aisgzk.kz
И.о.директора
8-713 37
4-19-13
Байганинский район
село Байганин, улица Кунаева, 36, 02023@aisgzk.kz
И.о.директора
8-713 45
23-1-56
Иргизский район
село Иргиз, улица Абулхаирхана, 28, 02025@ aisgzk.kz
И.о.директора
8-713 43
21-8-35
Каргалинский район
село Бадамша, улица Айтеке би, 32, 02028@aisgzk.kz
Директор
8-713 42
23-2-66
Кобдинский район
село Кобда, улица Астана, 26, 02033@aisgzk.kz
Директор
8-713 41
22-0-34
Мартукский район
село Мартук, улица Сейфулина, 38, 02029@aisgzk.kz
Директор
8-713 31
21-6-03
Мугалжарский район
город Кандыагаш, ул.Гагарина, 6, 02027@aisgzk.kz
Директор
8-713 33
3-72-23
Темирский район
поселок Шубаркудук, улица Желтоксан, 5, 02031@aisgzk.kz
И.о.директора
8-713 46
23-3-15
Уилский район
село Уил, улица Кокжар, 69, 02032@aisgzk.kz
И.о.директора
8-713 32
2-12-22
Хромтауский район
город Хромтау, проспект Победы, 4, 02034@aisgzk.kz
Директор
8-713 36
25-9-92
Шалкарский район
город Шалкар, улица Айтеке би, 63, 02035@aisgzk.kz
Директор
8-713 35
23-4-07
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
частной собственности на земельный участок"
Перечень городского и районных центров обслуживания населения Актюбинской области
п/п
Городское и районные центры обслуживания населения (ЦОН).
Юридический адрес расположения Центров (город, район, улица, № дома (кв.)
Номер
телефонаоперационного
зала и руководителя
График работы
1
2
3
4
5
1.
город Актобе
030019, город Актобе, улица Тургенева, дом 109
8-7132 56-24-53 55-15-55
Ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, в филиалах и представительствах центров ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
2.
Айтекебийский район
030100, село Комсомольское, улица Балдырган, 10
8-71339 22-3-74 22-3-73
3.
Алгинский район
030200, город Алга, улица Айымбаева, 20
8-71337 42-0-79
4.
Байганинский район
030300,  село Карауылкелды, улица Барак батыра, 41-А
8-71345 21-1-81 23-3-68
5.
Иргизский район
030400, село Иргиз, улица Жангельдин, 7
8-71343 21-8-92 21-8-28
6.
Каргалинский район
030500, село Бадамша, улица Айтеке би, 27-А.
8-71342 23-4-62 23-4-64
7.
Кобдинский район
031000, село Кобда, улица Нурымжанова, 2
8-71341 22-1-47 22-1-38
8.
Мартукский район
030600, село Мартук, улица Байтурсынова, 1-Б
8-71331 22-1-14 24-4-13
9.
Мугалжарский район
030700, г.Кандыагаш, микрорайон «Молодежный», 47
8-71333 30-2-19 30-2-18
10.
Темирский район
030800, поселок Шубаркудук, улица Байганина, 15а
8-71346 23-5-83 23-5-84
11.
Уилский район
030900, село Уил, улица Кокжар, 69
8-71332 21-1-82 21-1-81
12.
Хромтауский район
031100, город Хромтау, проспект Абая, 12
8-71336 26-6-34 26-6-33
13.
Шалкарский район
031200, город Шалкар, улица Айтеке би, 63
8-71335 23-6-11 23-6-10
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление выдача акта
на право частной собственности
на земельный участок»
________________________________
________________________________
________________________________
(кому адресуется)
Уведомление
Доводим до сведения о приостановлении оформления прав на земельные участки на основании _____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
(указать причину отказа)
Вам необходимо явиться в уполномоченный орган для получения консультации.
Руководитель
уполномоченного органа ________________________
(подпись)
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Оформление выдача акта
на право частной собственности
на земельный участок»
Схема функционального взаимодействия (способ первый)
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
«Оформление и выдача актов
на право постоянного землепользования»
Схема функционального взаимодействия (способ второй)
Приложение 7
к регламенту государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право
постоянного землепользования»
Потребителю государственной услуги
________________________________
________________________________
(Ф.И.О. физического лица,
наименование юридического лица)
Расписка о приеме документов № ______
Мной _________________________________________________
(Ф.И.О. ответственного специалиста отдела уполномоченного органа)
приняты заявление от «___» ______________ 20__ года № _______ на оказание государственной услуги ____________________________________________________________
____________________________________________________________
(вид запрашиваемой государственной услуги)
со следующими документами:
1. _____________________________________________
2. _____________________________________________

15. Ақпараттық қауіпсіздігінің талаптары: уәкілетті орган қызмет тұтынушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының cақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
16. Әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламенттің 6-қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Рұқсат беруші құжаттарды беру мерзімін бұзғандығы үшін рұқсат беруші құжаттарды беруші тұлғаларға, сондай-ақ басшыларына тәртіптік жауапкершілік көзделген.
Рұқсат беруші құжаттарды беру бойынша іс әрекеттің реттілігін және мерзімінің сақталуын бақылауды жер учаскелерін табыстау мен алып қоюға ұсыныстар дайындау бөлімінің жетекші маманы жүргізеді № 341 каб., тел 8(7132) 56-79-90.
18. Рұқсат беруші құжаттарды беруші жауапты тұлға:
рұқсат беруші құжаттарды қарап беруге, қабылдау тәртібіне және мерзімін сақтауға;
мүдделі мемлекеттік органдар және мекемелермен өз уақтында келісуге;
рұқсат беруші құжаттардың дұрыс ресімделуіне жеке жауапкершілік алады.
«Жер учаскесiне жеке меншік
құқығына актiлер рәсiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету жөнiндегi уәкiлеттi органдардың тiзбесi
Облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергiлiктi атқарушы органдарының құрылымдық бөлiмшелерiнiң атауы
Орналасқан жерi, мекенжайы
Мемлекеттiк қызметтi көрсетуге жауапты адам
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
«Ақтөбе облысының жер қатынастары басқармасы» мемлекеттiк мекемесi
Ақтөбе қаласы, Әбiлхайыр хан даңғылы, 40 zem_otnosh@ mail.kz
Басқарма бастығы
8-713-2
56-03-55,
ф. 54-59-42
Демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда күн сайын 9-00 бастап 18-00 дейін,түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін
«Ақтөбе қаласының жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Ақтөбе қаласы, Алтынсарин көшесi, 2 zem.komytet@ mail.ru
Бөлiм бастығы
8-713-2
21-25-56
«Әйтеке би ауданы жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Әйтеке би ауданы, Комсомол ауылы, Балдырған көшесi, 10 Zemotdel_Ait ek@mail.ru
Бөлiм бастығы
8-713-39
2-15-72
«Алға ауданы жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Алға ауданы, Алға қаласы, 5-шi шағын аудан, 4 Alga-zem@ mail.ru
Бөлiм бастығы
8-713-37
3-10-37
«Байғанин ауданы жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Байғанин ауданы, Қарауылкелдi ауылы, Д. Қонаев көшесi, 36 Baiganin_zem otno@mail.ru
Бөлiм бастығы
8-713-45
2-25-57
«Ырғыз ауданы жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Ырғыз ауданы, Ырғыз ауылы, Әбiлхайыр хан көшесi, 28 irgiz_zemkom@bk.ru
Бөлiм бастығы
8-713-43
2-10-61
«Қарғалы ауданы жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Қарғалы ауданы, Бадамша ауылы, Әйтеке би көшесi, 32 kargala_zer@mail.kz
Бөлiм бастығы
8-713-42
2-27-66
«Қобда ауданы жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Қобда ауданы, Қобда кенті, Желтоқсан көшесi, 26 hobdazem@ mail.ru
Бөлiм бастығы
8-713-41
2-16-34
«Мәртөк ауданы жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Мәртөк ауданы, Мәртөк кентi, Сейфуллин көшесi, 38 Martukzher@ mail.ru
Бөлiм бастығы
8-713-31
2-11-10
«Мұғалжар ауданы жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Мұғалжар ауданы, Қандыағаш қаласы, Гагарин көшесi, 6 Mur.zemotdel @mail.ru
Бөлiм бастығы
8-713-33
36-5-29
«Темiр ауданы жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Темiр ауданы, Шұбарқұдық кентi, Желтоқсан көшесi, 5 Zem_otnoh@ mail.kz
Бөлiм бастығы
8-713-46
2-21-22
«Ойыл ауданы жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Ойыл ауданы, Ойыл ауылы, Көкжар көшесi, 69 Zem_komytet@ mail.ru
Бөлiм бастығы
8-713-32
2-18-80
«Хромтау ауданы жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Хромтау ауданы, Хромтау қаласы, Спорт көшесi, 2 Khromtauzem @mail.ru
Бөлiм бастығы
8-713-36
2-51-47
«Шалқар ауданы жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Шалқар ауданы, Шалқар қаласы, Әйтеке би көшесi, 63 Zhalkar-gkb@ mail.ru
Бөлiм бастығы
8-713-35
2-13-29
«Жер учаскесiне жеке меншік
құқығына актiлер рәсiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
2-қосымша
Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiлер дайындау жөнiндегi мамандандырылған республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың және «АқтөбежерҒӨО» ЕМК жер-кадастр филиалдарының тiзбесi
Мамандандырылған кәсіпорындардың атауы
Орналасқан жерi, мекенжайы
Сәйкестендіру құжаттарын дайындайтын жауапты адам
Байланыс телефоны
Жұмысуақыты графигі
1
2
3
4
5
«АқтөбежерҒӨО» ЕМК
030000 Ақтөбе қаласы, Ш. Қалдаяқов көшесi, 5 akt_02@aisgzk.kz
Директордың орынбасары
8-7132
54-06-94
Демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда күн сайын 9-00 бастап 18-00 дейін,түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін
Әйтеке би ауданы
Комсомол ауылы, Балдырған көшесi, 11 02024@aisgzk.kz
Директордың м.а.
8 713-39
2-17-58
Алға ауданы
Алға қаласы, 5-шi шағын аудан, 4 02022@aisgzk.kz
Директордың м.а.
8-713-37
4-19-13
Байғанин ауданы
Қарауылкелдi ауылы, Д. Қонаев көшесi, 36 02023@aisgzk.kz
Директордың м.а.
8-713-45
23-1-56
Ырғыз ауданы
Ырғыз ауылы, Әбiлхайыр хан көшесi, 28 02025@aisgzk.kz
Директордың м.а.
8-713-43
21-8-35
Қарғалы ауданы
Бадамша ауылы, Әйтеке би көшесi, 32 02028@aisgzk.kz
Директор
8-713-42
23-2-66
Қобда ауданы
Қобда ауылы, Желтоқсан көшесi, 26 02033@aisgzk.kz
Директор
8-713-41
22-0-34
Мәртөк ауданы
Мәртөк кентi, Сейфуллин көшесi, 38 02029@aisgzk.kz
Директор
8-713-31
2-16-03
Мұғалжар ауданы
Қандыағаш қаласы, Гагарин көшесi, 6 02027@aisgzk.kz
Директор
8-713-33
3-72-23
Темiр ауданы
Шұбарқұдық кентi, Желтоқсан көшесi,5 02031@aisgzk.kz
Директор
8-713-46
2-33-15
Ойыл ауданы
Ойыл ауылы, Көкжар көшесi, 69 02032@aisgzk.kz
Директордың м.а.
8-713-32
2-12-22
Хромтау ауданы
Хромтау қаласы, Әйтеке би көшесi, 63 02034@aisgzk.kz
Директор
8-713-35
25-9-92
Шалқар ауданы
Шалқар қаласы, Спорт көшесi, 2 02035@aisgzk.kz
Директор
8-713-36
23-4-07
«Жер учаскесiне жеке меншік
құқығына актiлер рәсiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
3-қосымша
Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
Р/с №
Орталықтардың атауы
Орталықтардың орналасқан жерi, мекенжайы
Операциялық залдың телефон нөмiрi
Басшының байланыс телефоны
1
2
3
4
5
1
Ақтөбе қаласы
030019, Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесi, 109-шi үй
8-7132 56-24-53, 55-15-55
Күнделікті сағат 9.00 ден 20.00 дейін үзіліссіз, филиалдарда және орталық өкілеттерінде күнделікті, демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын 9-00 бастап 18-00 дейін,түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін
2
Әйтеке би ауданы
030100, Комсомол ауылы, Балдырған көшесi, 10
8-71339 22-3-74, 22-3-73
3
Алға ауданы
030200, Алға қаласы, Айымбаев көшесі, 20
8-71337 42-0-79
4
Байғанин ауданы
030300, Қарауылкелдi ауылы, Барақ батыр көшесі, 41-А
8-71345 21-1-81, 23-3-68
5
Ырғыз ауданы
030400, Ырғыз ауылы, Жангельдин көшесі, 7
8-71343 21-8-92, 21-8-28
6
Қарғалы ауданы
030500, Бадамша ауылы, Әйтеке би көшесi, 27-А
8-71342 23-4-62, 23-4-64
7
Қобда ауданы
031000, Қобда ауылы, Желтоқсан көшесi, 26
8-71341 22-1-47, 22-1-38
8
Мәртөк ауданы
030600, Мәртөк кентi, Байтұрсынов көшесі,1- Б
8-71331 22-1-14, 24-4-13
9
Мұғалжар ауданы
030700, Қандыағаш қаласы, Жастар шағым ауданы, 47
8-71333 30-2-19, 30-2-18
10
Темiр ауданы
030800, Шұбарқұдық кентi, Байғанин көшесi, 15а
8-71346 23-5-83, 23-5-84
11
Ойыл ауданы
030900, Ойыл ауылы, Көкжар көшесi, 69
8-71332 21-1-82, 21-1-81
12
Хромтау ауданы
031100, Хромтау қаласы, Абай көшесі, 12
8-71336 26-6-34, 26-6-33
13
Шалқар ауданы
031200, Шалқар қаласы, Әйтекеби көшесі, 63
8-71335 23-6-11, 23-6-10
«Жер учаскесiне жеке меншік
құқығына актiлер рәсiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
4-қосымша
_____________________________
_____________________________
(кімге жіберіледі)
Хабарландыру
Жер пайдалану құқығын рәсімдеу тоқтатылғандығы туралы мәлім етіп білдіреміз.
Негізі:________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
(Кері қайтару себептер көрсету)
Сізге кеңес алу үшін уәкілетті органға хабарласуыңыз қажет.
Уәкілетті органның басшысы _______________________
(қолы)
«Жер учаскесiне жеке меншік
құқығына актiлер рәсiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
5-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы (бірінші әдіс)
«Жер учаскесiне жеке меншік
құқығына актiлер рәсiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
6-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы (екінші әдіс)
«Жер учаскесiне жеке меншік
құқығына актiлер рәсiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
7-қосымша
Мемлекеттік қызметті тұтынушыға
_______________________________
_______________________________
(Заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның Т.Ә.Ж)
№ __________ құжаттарды қабылдағандығы туралы Қолхат
Мен тараптан________________________________________________
(Уәкілетті органның жауапты қызметкерінің Т.Ә.Ж)
_________________________________________________________________________________
(сұралған мемлекеттік қызметтің түрі)
________________________________________________мемлекеттік
қызмет көрсету
үшін 20__ жылғы «___»_________ №__________өтініш қабылданды.
Өтінішке келесі құжаттар қосылды:
1.______________________________________
2.______________________________________

3. _____________________________________________
4. _____________________________________________
Государственная услуга будет оказана «___» _______________ 2011 года в уполномоченном органе кабинет № ________
Дата приема запроса _____________________
Подпись _________________________
Приложение 8
к регламенту государственной услуги
оформление и выдача актов
на право постоянного землепользования
Начальнику уполномоченного органа
земельных отношений
____________________________________
(наименование уполномоченного органа)
___________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от _________________________________
(полное наименование юридического лица)
_________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего
___________________________________
личность физического или юридического лица,
__________________________________________
контактный телефон, адрес)
Заявление о выдаче акта на право постоянного землепользования
Прошу выдать акт (дубликат акта) на право постоянного землепользования, расположенного по ____________________________________________________________
____________________________________________________________
(адрес (место нахождения) земельного участка)
предоставленный
____________________________________________________________
(целевое назначение земельного участка)
Дата ____________________ Заявитель  _______________________
(фамилия, имя, отчество или юридического лица
____________________________________________________________
либо уполномоченного органа)
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата области
от 6 февраля 2012 года
№ 19
Регламент государственной услуги «Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - физическое или юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – структурное подразделение местного исполнительного органа области, района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений;
3) заинтересованный орган - дочернее государственное предприятие «АктюбНПЦзем».
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: оформление и выдача актов на право постоянного землепользования.
3. Государственная услуга оказывается структурными
подразделениями местного исполнительного органа области, района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений (далее – уполномоченный орган), с указанными по адресу согласно приложению 1 к настоящему регламенту, с участием специализированного республиканского государственного предприятия (далее – специализированное предприятие), которое изготавливает акт на право постоянного землепользования, указанных по адресу согласно приложению 2 к настоящему регламенту, по месту нахождения земельного участка.
Государственная услуга может оказываться на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через центры обслуживания населения (далее - Центр), указанному по адресу согласно приложения 3 настоящего регламента.
4. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.

3. ______________________________________
Мемлекеттік қызмет 2011 жылғы «____»____________ уәкілетті органның №______ кабинетте көрсетіледі
Сұранысты қабылдаған күн_________________________
Қолы __________________
«Жер учаскесiне жеке меншік
құқығына актiлер рәсiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
8-қосымша
______________________________________
(уәкiлеттi органның атауы)
Жер қатынастары бойынша уәкiлеттi
органның бастығы
______________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
______________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты
______________________________________
не заңды тұлғаның толық атауы)
______________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жеке
______________________________________
басын куәландыратын құжаттардың
______________________________________
деректемелерi, байланыс телефоны,
______________________________________
мекенжайы)
Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына акт беру туралы өтiнiш
___________________________________________________ берiлген,
(жер учаскесiнiң нысаналы мақсаты)
____________________________________________________________
(жер учаскесiнiң (орналасқан жерi) мекенжайы)
__________________________________________________ бойынша орналасқан жер учаскесiне жеке меншiк құқығына акт (актiнiң телнұсқасын) беруiңiздi сұраймын.
Күнi __________ Өтiнiш берушi_______________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның не
____________________________________________________________
уәкiлеттi тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты,
____________________________________________________________
қолы)
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 6 ақпандағы
№ 19 қаулысымен
БЕКІТІЛГЕН
«Тұрақты жер пайдалану құқығын беретiн актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ұғымдар
1. Осы «Тұрақты жер пайдалану құқығын беретiн актілерді ресімдеу және беру» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы - жеке немесе заңды тұлға;
2) уәкілетті орган – жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын, облыстық, ауданнық (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшесі;
3) мүдделі орган – «АқтөбежерҒӨО» еншілес мемлекеттік кәсіпорны.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттiк қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: жер учаскесiне тұрақты жер пайдалану құқығына актiлердi ресiмдеу
және беру.
3. Мемлекеттiк қызметтi жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша жер учаскесiне тұрақты жер пайдалану құқығына актi дайындайтын, осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетiлген тиiстi мамандандырылған республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың (бұдан әрi – мамандандырылған кәсiпорындар) қатысуымен жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын, осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетiлген облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) жергiлiктi атқарушы органдарының құрылымдық бөлiмшелерi (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) көрсетедi.
Мемлекеттiк қызмет жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша баламалы негiзде тiзбесi осы регламенттің 3-қосымшасында көрсетiлген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi – Орталық) арқылы көрсетiлуi мүмкiн.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.

5. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 23пункта 9 статьи 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 в соответствие с пунктом 1 стандартов государственной услуги, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года №102 (далее – стандарты государственной услуги).
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право постоянного землепользования или дубликата акта на право постоянного землепользования, или мотивированного ответа об отказе в предоставлени услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
7. Государственная услуга оказывается с участием специализированного предприятия ДГП «АктюбНПЦзем» и его филиалов в районах области в части оформления акта на право постоянного землепользования.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе с предоставлением в уполномоченный орган или Центр документа (квитанции) об уплате услуг за изготовление акта на право постоянного землепользования.
Оплата за изготовление акта на право постоянного землепользования производится наличными или безналичным способом через банки второго уровня на расчетный счет специализированного предприятия либо в кассах здания специализированного предприятия, которыми выдается платежный документ, подтверждающий размер и дату оплаты.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается на стендах в местах оказания государственной услуги, на интернет-ресурсе уполномоченного органа, располагается на портале эелктронного Правительства: http://www.e.gov.kz, интернет-ресурсе Министерства связи и информации Республики Казахстан: http://www.mci.gov.kz, в официальных источниках информации.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги, с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 12 настоящего регламента – 10 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право постоянного землепользования в течение 4 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
Для создания благоприятных условии для предоставления услуги возможна регистрация посредством выдачи талонов автоматизированными системами и оснащения залов ожидания с соответствующими стойками электронными информационными табло.

5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексiнiң 23-бабы, 43-бабының 9-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысымен бекітілген Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмi және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттарының 1-тармағы негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесiне тұрақты жер пайдалану құқығына актiн немесе жер учаскесiне тұрақты жер пайдалану құқығына, немесе қызмет көрсетуден бас тарту себебi жазбаша көрсетiлген ол туралы уәжделген жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызметтің тұрақты жер пайдалану құқығына актiлердi ресiмдеу бөлігі мамандандырылған «АқтөбежерҒӨО» ЕМК және облыс аудандардағы филиалдарында көрсетіледі.
8. Мемлекеттiк қызмет ақылы негiзде көрсетiледi, уәкiлеттi органға немесе Орталыққа жер учаскесiне тұрақты жер пайдалану құқығына актiні дайындағаны үшiн қызмет ақысын төлегенi туралы құжатты (түбiртектi) бередi.
Жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi дайындау үшiн ақы төлеу қолма қол немесе қолма-қол емес тәсiлмен екiншi деңгейдегi банктер арқылы мамандандырылған кәсiпорынның есеп шотына не мамандандырылған кәсiпорынның кассасында жүргiзiледi, олар төлемнiң мөлшерi мен уақытын растайтын төлем құжатын бередi.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
9. Осы регламент уәкiлеттi органның және Орталықтың арнайы ақпараттық стендiлерiнде орналастырылады және бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде жарияланады, жергілікті органның интернет-ресурсінде, электрондық Үкіметінің порталында: http://www.e.gov.kz, Байланыс және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсінде: http://www.mci.gov.kz және ақпараттық ресми деректілерде орнатылған.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) тұтынушы осы стандарттың 12-тармағында анықталған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету
мерзiмi – 10 жұмыс күнi, жер учаскесiне тұрақты жер пайдалану құқығына арналған актiнiң телнұсқасын берген кезде 4 жұмыс күнi;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде кезекте күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге жайлы жағдай жасау үшін күту залындағы арнайы жабдықталған ақпараттық электронды табло бағанымен талондар берудің автоматтандырылған жүйесі арқылы тіркелуі мүмкін.

11. Государственная услуга будет приостановлена по следующим основаниям:
1) наличие судебных решений по данному земельному участку, либо наличие уведомления о ведущемся судебном разбирательстве;
2) наличие акта прокурорского надзора, до устранения нарушения норм законодательства;
3) наличие нескольких заявлений в отношений оформления прав на один и тот же участок или при выявлении в процессе оформления прав других пользователей этого земельного участка.
4) при невыполнении условий выдачи акта на право постоянного землепользования, то есть не явка лично уполномоченного представителя при не предоставлении им документа, удостоверяющего полномочия представителя, расписки и документа, удостоверяющего личность уполномоченного представителя.
Сведения о приостановлении оформления прав на земельные участки заносятся в книгу регистрации и учета. Потребителю направляется письменное уведомление с указанием документа, на основании которого приостановлено оформление акта на право постоянного землепользования и сроков приостановления, с указанием последующих действий потребителя для устранения причин приостановления оформления согласно приложению 4 настоящего регламента.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
Первый способ (приложение № 5).
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) ответственный специалист отдела уполномоченного органа принимает пакет документов, регистрирует их в журнале регистрации и выдает подтверждение о получении документов;
3) подготавливает и направляет запрос в ДГП «АктюбНПЦзем»;
4) ответственный специалист ДГП «АктюбНПЦзем» принимает документы, регистрирует в журнале, оформляет акт на право постоянного землепользования и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для приостановления или в отказе государственной услуги уведомляет уполномоченный орган.
5) руководитель уполномоченного органа подписывает акт на право постоянного землепользования и отписывает ответственному специалисту;
6) Ответственный специалист отдела уполномоченного органа принимает, регистрирует акт на право постоянного землепользования и выдает заявителю (потребителю).
Второй способ (приложение № 6).
1) потребитель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, принимает документы, выдает подтверждение о получении документов, фиксирует при помощи Сканера штрихкода.
3) подготавливает и направляет запрос в ДГП «АктюбНПЦзем»;

11. Мемлекеттiк қызмет мынадай негiздер бойынша тоқтатылады:
1) аталған жер учаскесi бойынша сот шешiмдерiнiң болуы не сот қарауы жүрiп жатқаны туралы хабарламаның болуы;
2) заңнама нормаларының бұзылуы жойылғанға дейiн прокурорлық қадағалау актiсiнiң болуы;
3) бiр учаскеге құқықты ресiмдеуге қатысты бiрнеше өтiнiштiң болуы немесе құқықты ресiмдеу үдерiсiнде осы жер учаскесiнiң басқа да пайдаланушылары анықталған кезде.
4) жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні беру шарты орындалмаған жағдайда, яғни уәкілетті өкілдің жеке өзіне құжатты, өкілетті өкілді куәландыратын қолхатты және уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжатты ұсынбаған жағдайда.
Жер учаскелерiне құқықтарды ресiмдеудi тоқтата тұру туралы мәлiметтер тiркеу және есепке алу кiтабына енгiзiледi. Тұтынушыға жер учаскесiне тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi ресiмдеудi тоқтата тұруға негiз болған құжатты және тоқтата тұру мерзiмдерiн көрсете отырып, ресiмдеудi тоқтата тұру себептерiн жою үшiн тұтынушының кейiнгi iс-қимылын көрсете отырып 4-қосымшасына сәйкес жазбаша хабарлама жолданады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет қорытындысын берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезендері:
Бірінші әдіс (№ 5 қосымша)
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) Уәкілетті органның жауапты қызметкері құжаттарды қабылдап алып, тіркеу журналында тіркегеннен кейін құжаттар топтамын қабылдағанын растайтын қағаз береді;
3) дайындап, «АқтөбежерҒӨО» ЕМК сұраныс жасайды;
4) «АқтөбежерҒӨО» ЕМК жауапты қызметкері құжаттарды қабылдап алып, тіркеу журналында тіркеп, тұрақты жер пайдалану құқығына актiлердi рәсiмдейді және уәкілетті органға жолдайды. Егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе кері қайтаруға негіз болса, уәкілетті органға хабарлайды.
5) уәкілетті органның басшысы тұрақты жер пайдалану құқығына актiлерiне қол қойғаннан кейін, жауапты қызметкерге жолдайды;
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері қабылдап алып, тұрақты жер пайдалану құқығына актiлердi тіркейді және өтініш иесіне (тұтынушыға) береді.
Екінші әдіс (№ 6 қосымша)
1) Тұтынушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталықтың инспекторы өтінішті тіркеуден өткізеді, құжаттарды қабылдайды, құжаттар топтамын қабылдағанын растайтын қағаз береді, Сканерлі штрихкодтың көмегімен белгілейді;
3) дайындап, «АқтөбежерҒӨО» ЕМК сұраныс жасайды;

4) ответственный специалист ДГП «АктюбНПЦзем» принимает документы, регистрирует в журнале, фиксирует в информационной системе Центра, оформляет акт на право постоянного землепользования и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для приостановления или в отказе государственной услуги уведомляет уполномоченный орган.
5) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет сотруднику уполномоченного органа;
6) сотрудник канцелярии направляет результат оказания государственной услуги в Центр и фиксирует в информационной системе Центра.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
7) Центр выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
4. «Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги»
13. Уполномоченным органом или Центром потребителю выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента, с указанием согласно приложению 7 настоящего регламента:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
14. Для выдачи акта на право постоянного землепользования или дубликата акта на право постоянного землепользования необходимо предоставление в уполномоченный орган или Центр следующих документов:
1) при предоставлении государством права постоянного землепользования:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право постоянного землепользования;
копия выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права постоянного землепользования;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право постоянного землепользования;
копия документа, удостоверяющего полномочия представителя.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.

4) «АқтөбежерҒӨО» ЕМК жауапты қызметкері құжаттарды қабылдап алып, тіркеу журналында тіркеп, орталықтың ақпарат жүйесіне белгілейді, тұрақты жер пайдалану құқығына актiлердi рәсiмдейді және уәкілетті органға жолдайды. Егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе кері қайтаруға негіз болса, уәкілетті органға хабарлайды;
5) уәкілетті органның басшысы хабарламаға немесе дәлелді түрде қайтаруға қол қояды және жауапты уәкілетті орган қызметкеріне жолдайды;
6) Кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету қорытындысын Орталыққа жолдайды және Орталық ақпараттық жүйесінде белгілейді.
Орталық уәкілетті органнан мемлекеттік қызметінің дайын қорытындысың қабылданған кезінде, түскен құжаттары Сканерлі штрихкодтың көмегімен белгілейді;
7) тұтынушыға Орталық жолдама береді немесе дәлелді түрде қайтарады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Уәкiлеттi орган және/немесе Орталық тұтынушыға осы регламенттің 14-тармағында көрсетiлген 7 қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат бередi, онда:
1) сұраудың нөмiрi және қабылданған күнi;
2) сұрау салынған мемлекеттiк қызмет түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күнi (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн өтiнiштi қабылдаған адамның тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
14. Тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi немесе жер учаскесiне тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын беру үшiн уәкiлеттi органға немесе Орталыққа мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) мемлекет жер учаскесiне тұрақты жер пайдалану құқығын берген кезде:
уәкiлеттi органға жер учаскесiне тұрақты жер пайдалану құқығына актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның жер учаскесiне тұрақты жер пайдалану құқығын беру туралы шешiмiнен үзiндi көшiрме;
уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
жер учаскесiне тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
өкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не тұтынушының атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады;

2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право постоянного землепользования, согласно приложению 8 к настоящему регламенту;
копия выписки из решения местного исполнительного органа об изменении идентификационных характеристик на ранее предоставленный земельный участок на праве постоянного землепользования и/или иного документа, подтверждающего изменение идентификационных характеристик земельного участка;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право постоянного землепользования;
копия документа, удостоверяющего полномочия представителя;
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
3) при выдаче дубликата акта на право постоянного землепользования:
заявление в уполномоченный орган на выдачу дубликата актов на право постоянного землепользлвания;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление дубликата актов на право постоянного землепользования;
копия документа, удостоверяющего полномочия представителя;
экземпляр местной областной газеты по месту нахождения земельного участка с опубликованным объявлением о признании подлинника актов на право постоянного землепользования недействительным.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
15. Требования к информационной безопасности:
уполномоченный орган и центр обеспечивают сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) согласно приложению 6 настоящего регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающие государственные услуги
17. За нарушение срока выдачи разрешительного документа предусматривается дисциплинарная ответственность лиц, выдающих разрешительные документы, а также их руководителей.
Контроль за соблюдением срока и последовательности действий по выдаче разрешительного документа осуществляет ведущий специалист отдела подготовки предложений по предоставлению и изъятию земельных участков, каб № 341, тел. 8 (7132) 56-79-90.

2) жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
уәкiлеттi органға осы регламентінің 8-қосымшасына сәйкес жер учаскесiне тұрақты жер пайдалану құқығына актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның тұрақты жер пайдалану құқығына бұрын берiлген жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамаларының өзгеруi туралы шешiмiнен үзiндiнiң және/немесе сәйкестендiру сипаттамаларының өзгергендiгiн растайтын өзге құжаттың көшiрмесi;
уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
жер учаскесiне тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не тұтынушының атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады;
3) жер учаскесiне тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын беру кезiнде:
уәкiлеттi органға жер учаскесiне тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын беруге өтiнiш;
жер учаскесiне тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын дайындағаны үшiн қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
өкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не тұтынушының атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша жергiлiктi облыстық газеттiң жер учаскесiне тұрақты пайдалану құқығына актiнiң түпнұсқасын жарамсыз деп тану туралы хабарландыру жарияланған данасы.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.
15. Ақпараттық қауіпсіздігінің талаптары: уәкілетті орган қызмет тұтынушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының cақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
16. Әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламенттің 6 қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Рұқсат беруші құжаттарды беру мерзімін бұзғандығы үшін рұқсат беруші құжаттарды беруші тұлғаларға, сондай-ақ басшыларына тәртіптік жауапкершілік көзделген.
Рұқсат беруші құжаттарды беру бойынша іс әрекеттің реттілігін және мерзімінің сақталуын бақылауды жер учаскелерін табыстау мен алып қоюға ұсыныстар дайындау бөлімінің жетекші маманы жүргізеді № 341 каб., тел 8(7132) 56-79-90.

3. _____________________________________________
4. _____________________________________________
Государственная услуга будет оказана «___» _______________ 2011 года в уполномоченном органе кабинет № ________
Дата приема запроса _____________________
Подпись _________________________
Приложение 8
к регламенту государственной услуги
оформление и выдача актов
на право постоянного землепользования
Начальнику уполномоченного органа
земельных отношений
____________________________________
(наименование уполномоченного органа)
___________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от _________________________________
(полное наименование юридического лица)
_________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего
___________________________________
личность физического или юридического лица,
__________________________________________
контактный телефон, адрес)
Заявление о выдаче акта на право постоянного землепользования
Прошу выдать акт (дубликат акта) на право постоянного землепользования, расположенного по _________________________
_____________________________________________________________
(адрес (место нахождения) земельного участка)
предоставленный _____________________________________________
(целевое назначение земельного участка)
Дата __________________ Заявитель ___________________________
(фамилия, имя, отчество или юридического лица
_____________________________________________________________
либо уполномоченного органа)
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата области
от 6 февраля 2012 года
№ 19
Регламент государственной услуги «Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного)
землепользования (аренды)» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - физическое или юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – структурное подразделение местного исполнительного органа области, района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений;
3) заинтересованный орган - дочернее государственное предприятие «АктюбНПЦзем».
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды).
3. Государственная услуга оказывается структурными подразделениями местного исполнительного органа области, района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений (далее – уполномоченный орган), с указанными по адресу согласно приложению 1 к настоящему регламенту, с участием специализированного республиканского государственного предприятия (далее – специализированное предприятие), которое изготавливает акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), указанных по адресу согласно приложению 2 к настоящему регламенту, по месту нахождения земельного участка.
Государственная услуга может оказываться на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через центры обслуживания населения (далее – Центр), указанному по адресу согласно приложению 3 настоящего регламента.
4. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.

3. ______________________________________
Мемлекеттік қызмет 2011 жылғы «____»____________ уәкілетті органның №______ кабинетте көрсетіледі
Сұранысты қабылдаған күн_________________________
Қолы __________________
«Тұрақты жер пайдалану құқығына
актiлердi ресiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
8-қосымша
______________________________________
(уәкiлеттi органның атауы)
Жер қатынастары бойынша уәкiлеттi
органның бастығы
______________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
______________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты
______________________________________
не заңды тұлғаның толық атауы)
______________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жеке
______________________________________
басын куәландыратын құжаттардың
______________________________________
деректемелерi, байланыс телефоны,
______________________________________
мекенжайы)
Тұрақты жер пайдалану құқығына акт беру туралы өтiнiш
_____________________________________________________берiлген,
(жер учаскесiнiң нысаналы мақсаты)
_____________________________________________________________
(жер учаскесiнiң (орналасқан жерi) мекенжайы)
__________________________________________________ бойынша орналасқан жер учаскесiне тұрақты жер пайдалану құқығына акт (актiнiң телнұсқасын) беруiңiздi сұраймын.
Күнi __________ Өтiнiш берушi________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның не
_____________________________________________________________
уәкiлеттi тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты,
_____________________________________________________________
қолы)
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 6 ақпандағы
№ 19 қаулысымен
БЕКІТІЛГЕН
«Уақытша өтеулі (ұзақ мерзiмді, қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілер ресімдеу және беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ұғымдар
1. Осы «Уақытша өтеулі (ұзақ мерзiмді, қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілер ресімдеу және беру» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы - жеке немесе заңды тұлға;
2) уәкілетті орган – жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын, облыстық, ауданнық (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшесі;
3) мүдделі орган – «АқтөбежерҒӨО» еншілес мемлекеттік кәсіпорны.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттiк қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмді, қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiлер ресiмдеу және беру.
3. Мемлекеттiк қызметтi жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша жер учаскесiне уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмді, қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актi дайындайтын, осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетiлген тиiстi мамандандырылған республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың (бұдан әрi – мамандандырылған кәсiпорындар) қатысуымен жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын, осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетiлген облыс, ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) жергiлiктi атқарушы органдарының құрылымдық бөлiмшелерi (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) көрсетедi.
Мемлекеттiк қызмет жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша баламалы негiзде тiзбесi осы регламенттің 3-қосымшасында көрсетiлген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi – Орталық) арқылы көрсетiлуi мүмкiн.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.

5. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 23пункта 9 статьи 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 в соответствие с пунктом 1 стандартов государственной услуги, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 (далее – стандарты государственной услуги).
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) или дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
7. Государственная услуга оказывается с участием специализированного предприятия ДГП «АктюбНПЦзем» и его филиалов в районах области в части оформления акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды).
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе с предоставлением в уполномоченный орган или Центр документа (квитанции) об уплате услуг за изготовление акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды).
Оплата за изготовление акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) производится наличными или безналичным способом через банки второго уровня на расчетный счет специализированного предприятия либо в кассах здания специализированного предприятия, которыми выдается платежный документ, подтверждающий размер и дату оплаты.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается на стендах в местах оказания государственной услуги, на интернет-ресурсе уполномоченного органа, располагается на портале эелктронного Правительства: http://www.e.gov.kz, интернет-ресурсе Министерства связи и информации Республики Казахстан: http://www.mci.gov.kz, в официальных источниках информации.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги, с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 12 настоящего регламента – 10 рабочих дней, для субъектов малого предпринимательства – 7 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) в течение 4 рабочих дней;

5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексiнiң 23-бабы, 43-бабының 9-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысымен бекітілген Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмі және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттарының 1-тармағы негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi қағаз тасымалдағыштағы уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмді, қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалдау)  құқығына актi немесе уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмге, қысқа мерзiмге) жер пайдалану (жалдау) құқығына немесе қызмет көрсетуден бас тарту себебi жазбаша көрсетiлген ол туралы уәжделген жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызметтің уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмді, қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiлердi ресiмдеу бөлігі мамандандырылған «АқтөбежерҒӨО» ЕМК және облыс аудандардағы филиалдарында көрсетіледі.
8. Мемлекеттiк қызмет ақылы негiзде көрсетiледi, уәкiлеттi органға немесе Орталыққа жер учаскесiне уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмді, қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні дайындағаны үшiн қызмет ақысын төлегенi туралы құжатты (түбiртектi) бередi.
Уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмді, қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiні дайындау үшiн ақы төлеу қолма қол немесе қолма-қол емес тәсiлмен екiншi деңгейдегi банктер арқылы мамандандырылған кәсiпорынның есеп шотына не мамандандырылған кәсiпорынның кассасында жүргiзiледi, олар төлемнiң мөлшерi мен уақытын растайтын төлем құжатын бередi.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
9. Осы регламент уәкiлеттi органның және Орталықтың арнайы ақпараттық стендiлерiнде орналастырылады және бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде жарияланады, жергілікті органның интернет-ресурсінде, электрондық Үкіметінің порталында: http://www.e.gov.kz, Байланыс және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсінде: http://www.mci.gov.kz және ақпараттық ресми деректілерде орнатылған.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) тұтынушы осы регламенттің 12-тармағында анықталған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету
мерзiмi – 10 жұмыс күнi, шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi үшiн – 7 жұмыс күнi, уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмді, қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалдау) құқығына арналған актiнiң телнұсқасын берген кезде 4 жұмыс күнi;

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
Для создания благоприятных условий для предоставления услуги возможна регистрация посредством выдачи талонов автоматизированными системами и оснащения залов ожидания с соответствующими стойками электронными информационными табло.
11. Государственная услуга будет приостановлена по следующим основаниям:
1) наличие судебных решений по данному земельному участку, либо наличие уведомления о ведущемся судебном разбирательстве;
2) наличие акта прокурорского надзора, до устранения нарушения норм законодательства;
3) наличие нескольких заявлений в отношений оформления прав на один и тот же участок или при выявлении в процессе оформления прав других пользователей этого земельного участка.
4) при невыполнении условий выдачи акта на право частной собственности на земельный участок, то есть не явка лично уполномоченного представителя при не предоставлении им документа, удостоверяющего полномочия представителя, расписки и документа, удостоверяющего личность уполномоченного представителя.
Сведения о приостановлении оформления прав на земельные участки заносятся в книгу регистрации и учета. Потребителю направляется письменное уведомление с указанием документа, на основании которого приостановлено оформление акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) и сроков приостановления, с указанием последующих действий потребителя для устранения причин приостановления оформления согласно приложению 4 настоящего регламента.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
Первый способ (приложение № 5).
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) ответственный специалист отдела уполномоченного органа принимает пакет документов, регистрирует их в журнале регистрации и выдает подтверждение о получении документов;
3) подготавливает и направляет запрос в ДГП «АктюбНПЦзем»;
4) ответственный специалист ДГП «АктюбНПЦзем» принимает документы, регистрирует в журнале, оформляет акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для приостановления или в отказе государственной услуги уведомляет уполномоченный орган.

2) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде кезекте күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге жайлы жағдай жасау үшін күту залындағы арнайы жабдықталған ақпараттық электронды табло бағанымен талондар берудің автоматтандырылған жүйесі арқылы тіркелуі мүмкін.
11. Мемлекеттiк қызмет мынадай негiздер бойынша тоқтатылады:
1) аталған жер учаскесi бойынша сот шешiмдерiнiң болуы не сот қарауы жүрiп жатқаны туралы хабарламаның болуы;
2) заңнама нормаларының бұзылуы жойылғанға дейiн прокурорлық қадағалау актiсiнiң болуы;
3) бiр учаскеге құқықты ресiмдеуге қатысты бiрнеше өтiнiштiң болуы немесе құқықты ресiмдеу үдерiсiнде осы жер учаскесiнiң басқа да пайдаланушылары анықталған кезде.
4) жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні беру шарты орындалмаған жағдайда, яғни уәкілетті өкілдің жеке өзіне құжатты, өкілетті өкілді куәландыратын қолхатты және уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжатты ұсынбаған жағдайда.
Жер учаскелерiне құқықтарды ресiмдеудi тоқтата тұру туралы мәлiметтер тiркеу және есепке алу кiтабына енгiзiледi. Тұтынушыға уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмді, қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi ресiмдеудi тоқтата тұруға негiз болған құжатты және тоқтата тұру мерзiмдерiн көрсете отырып, ресiмдеудi тоқтата тұру себептерiн жою үшiн тұтынушының кейiнгi iс-қимылын көрсете отырып осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес жазбаша хабарлама жолданады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет қорытындысын берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезендері:
Бірінші әдіс (№ 5 қосымша)
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) Уәкілетті органның жауапты қызметкері құжаттарды қабылдап алып, тіркеу журналында тіркегеннен кейін құжаттар топтамын қабылдағанын растайтын қағаз береді;
3) дайындап, «АқтөбежерҒӨО» ЕМК сұраныс жасайды;
4) «АқтөбежерҒӨО» ЕМК жауапты қызметкері құжаттарды қабылдап алып, тіркеу журналында тіркеп, уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiлердi рәсiмдейді және уәкілетті органға жолдайды. Егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе кері қайтаруға негіз болса, уәкілетті органға хабарлайды.

5) руководитель уполномоченного органа подписывает акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) и отписывает ответственному специалисту;
6) Ответственный специалист отдела уполномоченного органа принимает, регистрирует акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) и выдает заявителю (потребителю).
Второй способ (приложение № 6).
1) потребитель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, принимает документы, выдает подтверждение о получении документов, фиксирует при помощи Сканера штрихкода.
3) подготавливает и направляет запрос в ДГП «АктюбНПЦзем»;
4) ответственный специалист ДГП «АктюбНПЦзем» принимает документы, регистрирует в журнале, фиксирует в информационной системе Центра, оформляет акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для приостановления или в отказе государственной услуги уведомляет уполномоченный орган.
5) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет сотруднику уполномоченного органа;
6) сотрудник канцелярии направляет результат оказания государственной услуги в Центр и фиксирует в информационной системе Центра.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
7) Центр выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
4. «Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги»
13. Уполномоченным органом или Центром потребителю выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента, с указанием согласно приложению 7 настоящего регламента:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
14. Для выдачи акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) или дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) необходимо предоставление в уполномоченный орган или Центр следующих документов:
1) при предоставлении государством временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды):
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды;
копия выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды);
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
при наличии землеустроительного проекта размещения земельных участков на площадку для отвода под индивидуальное жилищное строительство представляется часть землеустроительного проекта на конкретный земельный участок и материалы по установлению его границ на местности, выдаваемые организацией, выполнившие указанные работы;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды);
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.

5) уәкілетті органның басшысы уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiлерiне қол қойғаннан кейін, жауапты қызметкерге жолдайды;
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері қабылдап алып, уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiлердi тіркейді және өтініш иесіне (тұтынушыға) береді.
Екінші әдіс (№ 6 қосымша)
1) Тұтынушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталықтың инспекторы өтінішті тіркеуден өткізеді, құжаттарды қабылдайды, құжаттар топтамын қабылдағанын растайтын қағаз береді, Сканерлі штрихкодтың көмегімен белгілейді;
3) дайындап, «АқтөбежерҒӨО» ЕМК сұраныс жасайды;
4) «АқтөбежерҒӨО» ЕМК жауапты қызметкері құжаттарды қабылдап алып, тіркеу журналында тіркеп, орталықтың ақпарат жүйесіне белгілейді, уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiлердi рәсiмдейді және уәкілетті органға жолдайды. Егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе кері қайтаруға негіз болса, уәкілетті органға хабарлайды;
5) уәкілетті органның басшысы хабарламаға немесе дәлелді түрде қайтаруға қол қояды және жауапты уәкілетті орган қызметкеріне жолдайды;
6) Кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету қорытындысын Орталыққа жолдайды және Орталық ақпараттық жүйесінде белгілейді.
Орталық уәкілетті органнан мемлекеттік қызметінің дайын қорытындысың қабылданған кезінде, түскен құжаттары Сканерлі штрихкодтың көмегімен белгілейді;
7) тұтынушыға Орталық жолдама береді немесе дәлелді түрде қайтарады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Уәкiлеттi орган және/немесе Орталық тұтынушыға осы регламенттің 14-тармағында көрсетiлген 7 қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат бередi, онда:
1) сұраудың нөмiрi және қабылданған күнi;
2) сұрау салынған мемлекеттiк қызмет түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күнi (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн өтiнiштi қабылдаған адамның тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
14. Уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмді, қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi немесе уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмді, қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнiң телнұсқасын беру үшiн уәкiлеттi органға немесе Орталыққа мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) мемлекет уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмді, қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалға алу) құқығын берген кезде:
уәкiлеттi органға уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмді, қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмді, қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалдау) құқығын беру туралы шешiмiнен үзiндi көшiрме;
уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
жеке тұрғын үй құрылысына бөлуге арналған алаңда жер учаскелерiн орналастырудың жерге орналастыру жобасы болған жағдайда, көрсетiлген жұмыстарды орындаған ұйым беретiн, нақты жер учаскесiне арналған жерге орналастыру жобасының бiр бөлiгi және оның жергiлiктi жердегi шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдар;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмді, қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
өкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не тұтынушының атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады;

2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), согласно приложению 8 к стандарту государственных услуг;
копия выписки из решения местного исполнительного органа об изменении идентификационных характеристик на ранее предоставленный земельный участок на праве временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного землепользования (аренды) и/или иного документа, подтверждающего изменение идентификационных характеристик земельного участка;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды);
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
3) при выдаче дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды):
заявление в уполномоченный орган на выдачу дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) на земельный участок;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды);
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица;
экземпляр местной областной газеты по месту нахождения земельного участка с опубликованным объявлением о признании подлинника акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) недействительным.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
15. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган и центр обеспечивают сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) согласно приложению 6 настоящего регламента.

2) жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
уәкiлеттi органға осы регламентінің 8-қосымшасына сәйкес уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмді, қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмді, қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалдау) құқығына бұрын берiлген жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамаларының өзгеруi туралы шешiмiнен үзiндiнiң және/немесе сәйкестендiру сипаттамаларының өзгергендiгiн растайтын өзге құжаттың көшiрмесi;
уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмді, қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не тұтынушының атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады;
3) уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмді, қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалға алу) құқығына актiнiң телнұсқасын беру кезiнде:
уәкiлеттi органға уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмді, қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнiң телнұсқасын беруге өтiнiш;
уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмді, қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнiң телнұсқасын дайындағаны үшiн қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не тұтынушының атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша жергiлiктi облыстық газеттiң уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмді, қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнiң түпнұсқасын жарамсыз деп тану туралы хабарландыру жарияланған данасы.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.
15. Ақпараттық қауіпсіздігінің талаптары: уәкілетті орган қызмет тұтынушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының cақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
16. Әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламенттің 6 қосымшасында көрсетілген.

3. _____________________________________________
4. _____________________________________________
Государственная услуга будет оказана «__» _______________ 2011 года в уполномоченном органе кабинет № ________
Дата приема запроса _____________________
Подпись _________________________
Приложение 8
к регламенту государственной услуги
оформление и выдача актов
на право временного возмездного (долгосрочного,
краткосрочного) землепользования (аренды)
Начальнику уполномоченного органа
земельных отношений
____________________________________
(наименование уполномоченного органа)
___________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от _________________________________
(полное наименование юридического лица)
_________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего
___________________________________
личность физического или юридического лица,
__________________________________________
контактный телефон, адрес)
Заявление о выдаче акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) земепользования (аренды).
Прошу выдать акт (дубликат акта) на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), расположенного по
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
(адрес (место нахождения) земельного участка)
предоставленный
_____________________________________________________________
(целевое назначение земельного участка)
Дата __________________ Заявитель ___________________________
(фамилия, имя, отчество или юридического лица
_____________________________________________________________
либо уполномоченного органа)
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата области
от 6 февраля 2012 года
№ 19
Регламент государственной услуги «Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - физическое или юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – структурное подразделение местного исполнительного органа области, района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений;
3) заинтересованный орган - дочернее государственное предприятие «АктюбНПЦзем».
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования.
3. Государственная услуга оказывается структурными подразделениями местного исполнительного органа области, района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений (далее – уполномоченный орган), с указанными по адресу согласно приложению 1 к настоящему регламенту, с участием специализированного республиканского государственного предприятия (далее – специализированное предприятие), которое изготавливает акт на право временного безвозмездного землепользования, указанных по адресу согласно приложения 2 к настоящему регламенту, по месту нахождения земельного участка.
Государственная услуга может оказываться на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через центры обслуживания населения (далее – Центр), указанному по адресу согласно приложению 3 настоящего регламента.
4. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.

3. ______________________________________
Мемлекеттік қызмет 2011 жылғы «____»____________ уәкілетті органның №______ кабинетте көрсетіледі
Сұранысты қабылдаған күн_________________________
Қолы __________________
«Уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмді,
қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалдау)
құқығына актiлердi ресiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
8-қосымша
______________________________________
(уәкiлеттi органның атауы)
Жер қатынастары бойынша уәкiлеттi
органның бастығы
______________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
______________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты
______________________________________
не заңды тұлғаның толық атауы)
______________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жеке
______________________________________
басын куәландыратын құжаттардың
______________________________________
деректемелерi, байланыс телефоны,
______________________________________
мекенжайы)
Уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмді, қысқа мерзiмді) жер пайдалану (жалдау) құқығына акт беру туралы өтiнiш
_____________________________________________________берiлген,
(жер учаскесiнiң нысаналы мақсаты)
_____________________________________________________________
(жер учаскесiнiң (орналасқан жерi) мекенжайы)
__________________________________________________ бойынша орналасқан жер учаскесiне жеке меншiк құқығына акт (актiнiң телнұсқасын) беруiңiздi сұраймын.
Күнi __________ Өтiнiш берушi________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның не
_____________________________________________________________
уәкiлеттi тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты,
_____________________________________________________________
қолы)
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 6 ақпандағы
№ 19 қаулысымен
БЕКІТІЛГЕН
«Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілер ресімдеу және беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ұғымдар
1. Осы «Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілер ресімдеу және беру» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы - жеке немесе заңды тұлға;
2) уәкілетті орган – жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын, облыстық, ауданнық (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшесі;
3) мүдделі орган – «АқтөбежерҒӨО» еншілес мемлекеттік кәсіпорны.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттiк қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: жер учаскесiне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiлердi ресiмдеу
және беру.
3. Мемлекеттiк қызметтi жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша жер учаскесiне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актi дайындайтын, осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетiлген тиiстi мамандандырылған республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың (бұдан әрi – мамандандырылған кәсiпорындар) қатысуымен жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын, осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетiлген облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың), жергiлiктi атқарушы органдарының құрылымдық бөлiмшелерi (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) көрсетедi.
Мемлекеттiк қызмет жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша баламалы негiзде тiзбесi осы регламенттің 3-қосымшасында көрсетiлген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi – Орталық) арқылы көрсетiлуi мүмкiн.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.

5. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 23пункта 9 статьи 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 в соответствие с пунктом 1 стандартов государственной услуги, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года №102 (далее – стандарты государственной услуги).
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право временного безвозмездного землепользования или дубликата акта на право временного безвозмездного земепользования, или мотивированного ответа об отказе в предоставлени услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
7. Государственная услуга оказывается с участием специализированного предприятия ДГП «АктюбНПЦзем» и его филиалов в районах области в части оформления акта на право временного безвозмездного землепользования.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе с предоставлением в уполномоченный орган или Центр документа (квитанции) об уплате услуг за изготовление акта на право временного безвозмездного землепользования.
Оплата за изготовление акта на право временного безвозмездного землепользования производится наличными или безналичным способом через банки второго уровня на расчетный счет специализированного предприятия либо в кассах здания специализированного предприятия, которыми выдается платежный документ, подтверждающий размер и дату оплаты.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается на стендах в местах оказания государственной услуги, на интернет-ресурсе уполномоченного органа, располагается на портале эелктронного Правительства: http://www.e.gov.kz, интернет-ресурсе Министерства связи и информации Республики Казахстан: http://www.mci.gov.kz, в официальных источниках информации.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги, с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 12 настоящего регламента – 10 рабочих дней, для субъектов малого предпринимательства – 7 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право временного безвозмездного земепользования в течение 4 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
Для создания благоприятных условии для предоставления услуги возможна регистрация посредством выдачи талонов автоматизированными системами и оснащения залов ожидания с соответствующими стойками электронными информационными табло.

5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексiнiң 23-бабы, 43-бабының 9-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысымен бекітілген Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмi және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттарының 1-тармағы негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi қағаз тасымалдағыштағы уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актi немесе уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына немесе қызмет көрсетуден бас тарту себебi жазбаша көрсетiлген ол туралы уәжделген жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызметтің уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiлердi ресiмдеу бөлігі мамандандырылған «АқтөбежерҒӨО» ЕМК және облыс аудандардағы филиалдарында көрсетіледі.
8. Мемлекеттiк қызмет ақылы негiзде көрсетiледi, уәкiлеттi органға немесе Орталыққа жер учаскесiне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні дайындағаны үшiн қызмет ақысын төлегенi туралы құжатты (түбiртектi) бередi.
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiні дайындау үшiн ақы төлеу қолма қол немесе қолма-қол емес тәсiлмен екiншi деңгейдегi банктер арқылы мамандандырылған кәсiпорынның есеп шотына не мамандандырылған кәсiпорынның кассасында жүргiзiледi, олар төлемнiң мөлшерi мен уақытын растайтын төлем құжатын бередi.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
9. Осы регламент уәкiлеттi органның және Орталықтың арнайы ақпараттық стендiлерiнде орналастырылады және бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде жарияланады, жергілікті органның интернет-ресурсінде, электрондық Үкіметінің порталында: http://www.e.gov.kz, Байланыс және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсінде: http://www.mci.gov.kz және ақпараттық ресми деректілерде орнатылған.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) тұтынушы осы регламенттің 12-тармағында анықталған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету
мерзiмi – 10 жұмыс күнi, шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi үшiн – 7 жұмыс күнi, жер учаскесiне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына арналған актiнiң телнұсқасын берген кезде 4 жұмыс күнi;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде кезекте күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге жайлы жағдай жасау үшін күту залындағы арнайы жабдықталған ақпараттық электронды табло бағанымен талондар берудің автоматтандырылған жүйесі арқылы тіркелуі мүмкін.

11. Государственная услуга будет приостановлена по следующим основаниям:
1) наличие судебных решений по данному земельному участку, либо наличие уведомления о ведущемся судебном разбирательстве;
2) наличие акта прокурорского надзора, до устранения нарушения норм законодательства;
3) наличие нескольких заявлений в отношений оформления прав на один и тот же участок или при выявлении в процессе оформления прав других пользователей этого земельного участка;
4) при невыполнении условий выдачи акта на право частной собственности на земельный участок, то есть не явка лично уполномоченного представителя при не предоставлении им документа, удостоверяющего полномочия представителя, расписки и документа, удостоверяющего личность уполномоченного представителя.
Сведения о приостановлении оформления прав на земельные участки заносятся в книгу регистрации и учета. Потребителю направляется письменное уведомление с указанием документа, на основании которого приостановлено оформление акта на право временного безвозмездного землепользования и сроков приостановления, с указанием последующих действий потребителя для устранения причин приостановления оформления согласно приложению 4 настоящего регламента.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
Первый способ (приложение № 5).
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) ответственный специалист отдела уполномоченного органа принимает пакет документов, регистрирует их в журнале регистрации и выдает подтверждение о получении документов;
3) подготавливает и направляет запрос в ДГП «АктюбНПЦзем»;
4) ответственный специалист ДГП «АктюбНПЦзем» принимает документы, регистрирует в журнале, оформляет акт на право временного безвозмездного землепользования и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для приостановления или в отказе государственной услуги уведомляет уполномоченный орган.
5) руководитель уполномоченного органа подписывает акт на право временного безвозмездного землепользования и отписывает ответственному специалисту;
6) Ответственный специалист отдела уполномоченного органа принимает, регистрирует акт на право временного безвозмездного землепользования и выдает заявителю (потребителю).
Второй способ (приложение № 6).
1) потребитель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, принимает документы, выдает подтверждение о получении документов, фиксирует при помощи Сканера штрихкода.

11. Мемлекеттiк қызмет мынадай негiздер бойынша тоқтатылады:
1) аталған жер учаскесi бойынша сот шешiмдерiнiң болуы не сот қарауы жүрiп жатқаны туралы хабарламаның болуы;
2) заңнама нормаларының бұзылуы жойылғанға дейiн прокурорлық қадағалау актiсiнiң болуы;
3) бiр учаскеге құқықты ресiмдеуге қатысты бiрнеше өтiнiштiң болуы немесе құқықты ресiмдеу үдерiсiнде осы жер учаскесiнiң басқа да пайдаланушылары анықталған кезде.
4) жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні беру шарты орындалмаған жағдайда, яғни уәкілетті өкілдің жеке өзіне құжатты, өкілетті өкілді куәландыратын қолхатты және уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжатты ұсынбаған жағдайда.
Жер учаскелерiне құқықтарды ресiмдеудi тоқтата тұру туралы мәлiметтер тiркеу және есепке алу кiтабына енгiзiледi. Тұтынушыға жер учаскесiне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi ресiмдеудi тоқтата тұруға негiз болған құжатты және тоқтата тұру мерзiмдерiн көрсете отырып, ресiмдеудi тоқтата тұру себептерiн жою үшiн тұтынушының кейiнгi iс-қимылын көрсете отырып осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес жазбаша хабарлама жолданады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет қорытындысын берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезендері:
Бірініші әдіс (№ 5 қосымша)
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) Уәкілетті органның жауапты қызметкері құжаттарды қабылдап алып, тіркеу журналында тіркегеннен кейін құжаттар топтамын қабылдағанын растайтын қағаз береді;
3) дайындап, «АқтөбежерҒӨО» ЕМК сұраныс жасайды;
4) «АқтөбежерҒӨО» ЕМК жауапты қызметкері құжаттарды қабылдап алып, тіркеу журналында тіркеп, уақытша өтеусiз жер пайдалану құқығына актiлердi рәсiмдейді және уәкілетті органға жолдайды. Егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе кері қайтаруға негіз болса, уәкілетті органға хабарлайды.
5) уәкілетті органның басшысы уақытша өтеусiз жер пайдалану құқығына актiлерiне қол қойғаннан кейін, жауапты қызметкерге жолдайды;
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері қабылдап алып, уақытша өтеусiз жер пайдалану құқығына актiлердi тіркейді және өтініш иесіне (тұтынушыға) береді.
Екінші әдіс (№ 6 қосымша)
1) Тұтынушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталықтың инспекторы өтінішті тіркеуден өткізеді, құжаттарды қабылдайды, құжаттар топтамын қабылдағанын растайтын қағаз береді, Сканерлі штрихкодтың көмегімен белгілейді;

3) подготавливает и направляет запрос в ДГП «АктюбНПЦзем»;
4) ответственный специалист ДГП «АктюбНПЦзем» принимает документы, регистрирует в журнале, фиксирует в информационной системе Центра, оформляет акт на право временного безвозмездного землепользования и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для приостановления или в отказе государственной услуги уведомляет уполномоченный орган.
5) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет сотруднику уполномоченного органа;
6) сотрудник канцелярии направляет результат оказания государственной услуги в Центр и фиксирует в информационной системе Центра.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
7) Центр выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
4. «Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги»
13. Уполномоченным органом или Центром потребителю выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента, с указанием согласно приложению 7 настоящего регламента:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
14. Для выдачи акта на право временного безвозмездного землепользования или дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования необходимо предоставление в уполномоченный орган или Центр следующих документов:
1) при предоставлении государством права временного безвозмездного землепользования:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право временного безвозмездного землепользования;
копия выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права временного безвозмездного землепользования;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право временного безвозмездного землепользования;
копия документа, удостоверяющего полномочия представителя;
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.

3) дайындап, «АқтөбежерҒӨО» ЕМК сұраныс жасайды;
4) «АқтөбежерҒӨО» ЕМК жауапты қызметкері құжаттарды қабылдап алып, тіркеу журналында тіркеп, орталықтың ақпарат жүйесіне белгілейді, уақытша өтеусiз жер пайдалану құқығына актiлердi рәсiмдейді және уәкілетті органға жолдайды. Егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе кері қайтаруға негіз болса, уәкілетті органға хабарлайды;
5) уәкілетті органның басшысы хабарламаға немесе дәлелді түрде қайтаруға қол қояды және жауапты уәкілетті орган қызметкеріне жолдайды;
6) Кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету қорытындысын Орталыққа жолдайды және Орталық ақпараттық жүйесінде белгілейді.
Орталық уәкілетті органнан мемлекеттік қызметінің дайын қорытындысың қабылданған кезінде, түскен құжаттары Сканерлі штрихкодтың көмегімен белгілейді;
7) тұтынушыға Орталық жолдама береді немесе дәлелді түрде қайтарады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Уәкiлеттi орган және/немесе Орталық тұтынушыға осы регламенттің 14-тармағында көрсетiлген 7 қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат бередi, онда:
1) сұраудың нөмiрi және қабылданған күнi;
2) сұрау салынған мемлекеттiк қызмет түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күнi (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн өтiнiштi қабылдаған адамның тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
14. Жер учаскесiне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi немесе жер учаскесiне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын беру үшiн уәкiлеттi органға немесе Орталыққа мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) мемлекет жер учаскесiне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын берген кезде:
уәкiлеттi органға жер учаскесiне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның жер учаскесiне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беру туралы шешiмiнен үзiндi көшiрме;
уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
жер учаскесiне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
өкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не тұтынушының атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады;

2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право временного безвозмездного землепользования, согласно приложению 8 к настоящему регламенту;
копия выписки из решения местного исполнительного органа об изменении идентификационных характеристик на ранее предоставленный земельный участок на праве временного безвозмездного землепользования и/или иного документа, подтверждающего изменение идентификационных характеристик земельного участка;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право временного безвозмездного землепользования;
копия документа, удостоверяющего полномочия представителя;
копия документа, удостоверяющего личность поребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
3) при выдаче дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования:
заявление в уполномоченный орган на выдачу дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования;
экземпляр местной областной газеты по месту нахождения земельного участка с опубликованным объявлением о признании подлинника акта на право временного безвозмездного землепользования недействительным.
копия документа, удостоверяющего полномочия представителя;
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица;
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
15. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган и центр обеспечивают сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) согласно приложению 6 настоящего регламента.

2) жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
уәкiлеттi органға осы регламентінің 8-қосымшасына сәйкес жер учаскесiне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына бұрын берiлген жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамаларының өзгеруi туралы шешiмiнен үзiндiнiң және/немесе сәйкестендiру сипаттамаларының өзгергендiгiн растайтын өзге құжаттың көшiрмесi;
уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
жер учаскесiне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не тұтынушының атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады;
3) жер учаскесiне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын беру кезiнде:
уәкiлеттi органға жер учаскесiне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын беруге өтiнiш;
уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын дайындағаны үшiн қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не тұтынушының атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша жергiлiктi облыстық газеттiң жер учаскесiне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнiң түпнұсқасын жарамсыз деп тану туралы хабарландыру жарияланған данасы.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.
15. Ақпараттық қауіпсіздігінің талаптары: уәкілетті орган қызмет тұтынушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының cақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
16. Әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламенттің 6 қосымшасында көрсетілген.