Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере сельского хозяйства
Постановление акимата Актюбинской области от 29 февраля 2012 года № 63. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 3 апреля 2012 года № 3390. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 28 декабря 2013 года № 429
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 28.12.2013 № 429.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года № 464 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области племенного животноводства и ветеринарии и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745», постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2011 года № 485 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области фитосанитарной безопасности и семеноводства и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745», постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2318 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства» акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг в сфере сельского хозяйства:
«Выдача ветеринарной справки, действующей на территории Актюбинской области»;
«Аттестация апробаторов и семенных экспертов»;
«Выдача ветеринарного паспорта на животное»;
«Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян»;
«Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства».
2. ГУ «Управление сельского хозяйства Актюбинской области» (далее - Управление) обеспечить размещение настоящих регламентов государственных услуг на Web – сайте Управления и довести до районных (городского) отделов сельского хозяйства области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Тагимова М.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после их первого официального опубликования.
Аким области                              А.Мухамбетов
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникации
Республики Казахстан                      А.Жумагалиев
Утвержден
постановлением акимата области

Ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламентерін бекіту туралы
Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 29 ақпандағы № 63 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 3 сәуірде № 3390 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 2013 жылғы 28 желтоқсандағы № 429 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 28.12.2013 № 429 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 464 «Асыл тұқымды мал шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 5 мамырдағы № 485 «Фитосанитариялық қауіпсіздік және тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2318 "Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» қаулысына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттері бекітілсін:
«Ақтөбе облысының аумағында қолданылатын, ветеринариялық анықтама беру»;
«Байқаудан өткізушілерді және тұқым сарапшыларын аттестаттау»;
«Жануарға ветеринариялық паспорт беру»;
«Бірегей, элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші репродукциядағы тұқым өндірушілерді және тұқым өткізушілерді аттестаттау»;
«Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру».
2. «Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы» ММ (бұдан әрі - Басқарма) осы мемлекеттік қызметтер регламенттерді басқарманың Web – сайтына орналастырсын және облыстың аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығының бөлімдеріне жеткізілсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М.Тағымовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілсін.
Облыс әкімі                                А.Мұхамбетов
«КЕЛІСІЛДІ»:
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрі           А.Жұмағалиев
Облыс әкімдігінің

от 29 февраля 2012 года
№ 63
Регламент государственной услуги «Выдача ветеринарной справки, действующей на территории Актюбинской области»
1. Основные понятия
1. Определения используемых терминов и аббревиатур:
1) ветеринарная справка – документ, выдаваемый ветеринарным врачом подразделения местного исполнительного органа города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, на животное, об эпизоотической ситуации на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
2) животные - сельскохозяйственные, домашние, дикие, млекопитающие, птицы, пчелы, рыбы, земноводные, насекомые и другие представители животного мира;
3) владелец – физические и юридические лица, индивидуальные предприниматели, обратившиеся за выдачей ветеринарных документов;
4) СФЕ - структурно-функциональные единицы: ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы.
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: «Выдача ветеринарной справки, действующей на территории Актюбинской области».
3. Государственная услуга «Выдача ветеринарной справки, действующей на территории Актюбинской области» предоставляется ветеринарным врачом (далее - ветврач) подразделения местного исполнительного органа города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 13) статьи 10-1 и пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года «О ветеринарии», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года № 464 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области племенного животноводства и ветеринарии и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745».
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача ветеринарной справки на бумажном носителе, согласно приложению 5 к настоящему регламенту государственной услуги либо мотивированный письменный отказ в его выдаче.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Информацию о месте нахождения ветврача, порядке и ходе оказания государственной услуги можно получить по адресам, указанным в приложении 1 настоящего регламента.
Полная информация о порядке, сроках оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет - ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.minagri.kz., на стендах местного исполнительного органа, в официальных источниках информации.

2012 жылғы 29 ақпандағы
№ 63 қаулысымен
бекітілген
«Ақтөбе облысының аумағында қолданылатын, ветеринариялық анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ұғымдар
1. Пайдаланылатын терминдер мен аббревиатуралардың анықтамалары:
1) ветеринариялық анықтама – жануарға тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң аумағындағы эпизоотикалық жағдай туралы аудандық маңызы бар қаланың, кенттiң, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтiң жергiлiктi атқарушы орган бөлiмшесiнiң ветеринариялық дәрiгерi берген құжат;
2) жануарлар – ауылшаруашылық, үй, жабайы, сүт қоректiлер, құстар, аралар, балықтар, құрлықтық, жәндiктер және басқа да жануарлар әлемiнiң өкiлдерi;
3) иесi – ветеринариялық құжат алуға өтiнiш жасаған жеке және заңды тұлғалар, жеке кәсiпкерлер.
4) ҚФБ - құрылымдық- функционалдық бірліктер: уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: «Ақтөбе облысының аумағында қолданылатын, ветеринариялық анықтама беру».
3. Регламенттің 1- қосымшасында көрсетілген «Ақтөбе облысының аумағында қолданылатын, ветеринариялық анықтаманы беру» мемлекеттiк қызметiн аудандық маңызы бар қаланың, кенттiң, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтың жергiлiктi атқарушы органы бөлiмшесiнiң ветеринариялық дәрiгерi (бұдан әрi – ветдәрiгері) ұсынады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шiлдедегi «Ветеринария туралы» Заңының 10-1-бабы 13 тармақшасының және 35-бабы 2-тармағының, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 29 сәуiрдегi № 464 «Асыл тұқымды мал шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттiк қызметтер стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы» Қаулысының негiзiнде көрсетiледi.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ветеринариялық анықтама беру қағаз түрде 5 қосымшаға сәйкес тіркеу және есепке қою не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
7. Регламенттің 1- қосымшасында мемлекеттік қызмет көрсететін ветдәрігері тұрған жері, мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және барысы, оларды алу үшін мекен-жайы туралы ақпарат көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы толық ақпаратты және мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң www.minаgri.kz интернет - ресурсында, жергiлiктi атқарушы органдарының стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.

1) консультирует владельца;
2) проверяет в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных наличие ветеринарного паспорта на животное;
3) оценивает эпизоотическую ситуацию территории на момент обращения;
4) выдает ветеринарную справку.
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача ветеринарной справки,
действующей на территории
Актюбинской области»
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1.
п/н
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
1
2.
Наименование СФЕ
СФЕ 1 Специалист-ветеринарный врач аульного (сельского) округа
3.
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Действие № 1
консультирует о порядке выдачи ветеринарной справки
Действие № 2
проверяет наличие ветеринарного паспорта на животное
Действие № 3
оценивает эпизоотическую ситуацию территории на момент обращения
Действие № 4
выдает ветеринарную справку
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Выдача ветеринарной справки
5.
Сроки исполнения
30 минут
Таблица 2.Варианты использования. Основной процесс.
СФЕ 1. Специалист-ветеринарный врач аульного (сельского) округа
Действие № 1
консультирует о порядке выдачи ветеринарной справки;
Действие № 2
проверяет наличие ветеринарного паспорта на животное;
Действие № 3
оценивает эпизоотическую ситуацию территории на момент обращения;
Действие № 4
выдает ветеринарную справку.
Таблица 3.Варианты использования. Альтернативный процесс.
СФЕ 1.. Специалист-ветеринарный врач аульного (сельского) округа
Действие № 1
консультирует о порядке выдачи ветеринарной справки;
Действие № 2
в случае, если животное из неблагополучной зоны, обнаружение болезни заразного характера, отсутствие индивидуального номера животного, несоответствие перемещаемого (перевозимого) объекта, транспортного средства ветеринарно-санитарным требованиям и требованиям безопасности выдачи ветеринарной справки будет отказано.
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Выдача ветеринарной справки,
действующей на территории
Актюбинской области»
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Выдача ветеринарной справки,
действующей на территории
Актюбинской области»
ВЕТЕРИНАРИЯЛЫҚ АНЫҚТАМАНЫҢ ТҮБIРТЕГI
КОРЕШОК ВЕТЕРИНАРНОЙ СПРАВКИ № _________
"_____"______________ 201__ ж
Выдана (кому/кiмге) _________________________________ берiлдi
жануардың иесi/владелец животного
Оның мекен жайы/Его адрес __________________________________
Малдың түрi,ветеринариялық паспортың №/
Вид животного, № ветеринарного паспорта ____________________
Саны/в количестве __________________________________________
басы, орны, салмағы/голов, мест, вес
Бағытталды/Направляются ____________________________________
баратын жерi/место назначения
Не үшiн/Для ________________________________________________
союға, сатуға және тағы басқа/убоя, продажи и т.п.
Мал дәрiгерi/Ветеринарный врач _____________________________
қызметi, аты-жөнi, қолы/должность, Ф.И.О подпись
--------------------------------------------------қию сызығы
Ауылдық (селолық) округтiң, кенттiң ауданның, қаланың
жергiлiктi атқарушы органы бөлiмшесiнiң
мал дәрiгерiмен берiледi/Выдается ветеринарным врачом
подразделения местного исполнительного органа
аулаь (села), аульного (сельского) округа, поселка,
района, города Қазақстан Республикасы
Республика Казахстан
анықтаманы берген жергiлiктi
атқарушы органның аталуы/
наименование местного исполнительного
органа, выдавшего справку
_____________________________________
аудан/район
_____________________________________
ауылдық округ/сельский округ
ВЕТЕРИНАРИЯЛЫҚ АНЫҚТАМА/ВЕТЕРИНАРНАЯ СПРАВКА № _______
Выдана (кому/кiмге) _________________________________ берiлдi
жануардың иесi/владелец животного
Оның мекен жайы/Его адрес ___________________________________
оның меншiгiндегi/в том, что принадлежащее
ему _________________________________________________________
малдың, түрi, ветеринаниялық паспорттың №/вид животных,№
ветеринарного паспорта
саны/в количестве ___________________________________________
басы, орны, салмағы/голов, мест, вес
ветеринариялық байқаудан өткен, малдың жұқпалы ауруларынан шығарылып,
мына бағытқа жiберiлдi,/подвергнуты ветеринарному осмотру животных,
выходят из населенного пункта (хозяйства) благополучного по
инфекционным болезням и направляются
_____________________________________________________________
баратын жерi/место назначения
_____________________________________________________________
Действительно до/жарамды ____________________________________
Не үшiн/для _________________________________________________
союға, сатуға және тағы басқа/убоя, продажи и т.п.
М.О. Мал дәрiгер
М.П. Ветеринарный врач __________________________________
қызметi, аты-жөнi, қолы/должности Ф.И.О., подпись
"___" ____________ 201_ ж/г.
Утвержден
постановлением акимата области

1) кеңес береді;
2) ауылшаруашылығы малдарын бірдейлендіру базасынан малда ветеринариялық паспорттың барлығын тексереді;
3) сұраныс берген кездегі аймақтың эпизоотиялық ахуалін баяндайды.
4) ветеринариялық анықтама береді.
«Ақтөбе облысының аумағында қолданылатын
ветеринариялық анықтама беру»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
1 кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
п/н
Негізгі үдерістің іс әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
1.
Іс әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) №
1
2.
ҚФБ атауы
ҚФБ 1. Маман-ауылдық (селолық) округтің ветеринариялық дәрігері
3.
Іс ірекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
№ 1 іс ірекет.
ветеринариялық анықтама беру туралы кеңес беру;
№ 2 іс ірекет.
жануарға ветеринариялық паспортты беру;
№ 3 іс ірекет.
сұраныс берген кездегі аймақтың эпизоотиялық ахуалін баяндайды
№ 4 іс ірекет.
ветеринариялық анықтама беру.
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық- өкімгерлік шешім)
ветеринариялық анықтама береді.
5.
Орындау мерзімдері
30 минут
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
ҚФБ 1. Маман-ауылдық (селолық) округтің ветеринариялық дәрігері
№ 1 іс ірекет.
ветеринариялық анықтама беру туралы кеңес беру;
№ 2 іс ірекет.
жануарға ветеринариялық паспортты беру;
№ 3 іс ірекет.
сұраныс берген кездегі аймақтың эпизоотиялық ахуалін баяндайды
№ 4 іс ірекет.
ветеринариялық анықтама беру.
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
ҚФБ 1. Маман-ауылдық (селолық) округтің ветеринариялық дәрігері
№ 1 іс ірекет.
ветеринариялық анықтама беру туралы кеңес беру;
№ 2 іс ірекет.
Егерде, қолайсыз аймақ болса, жұқпалы сипаттағы ауру анықталғанда жануардың жеке нөмiрi болмағанда,орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектiнiң, транспорт құралының ветеринариялық-санитариялық талаптарға және қауiпсiздiк талаптарына сәйкес болмаса ветеринарлық анықтама берілмейді.
«Ақтөбе облысының аумағында қолданылатын
ветеринариялық анықтама беру»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде өзара байланысты көрсететін схемасы
«Ақтөбе облысының аумағында қолданылатын
ветеринариялық анықтама беру»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
5-қосымша
ВЕТЕРИНАРИЯЛЫҚ АНЫҚТАМАНЫҢ ТҮБIРТЕГI
КОРЕШОК ВЕТЕРИНАРНОЙ СПРАВКИ № _________
"_____"______________ 201__ ж
Выдана (кому/кiмге) _________________________________ берiлдi
жануардың иесi/владелец животного
Оның мекен жайы/Его адрес __________________________________
Малдың түрi,ветеринариялық паспортың №/
Вид животного, № ветеринарного паспорта ____________________
Саны/в количестве __________________________________________
басы, орны, салмағы/голов, мест, вес
Бағытталды/Направляются ____________________________________
баратын жерi/место назначения
Не үшiн/Для ________________________________________________
союға, сатуға және тағы басқа/убоя, продажи и т.п.
Мал дәрiгерi/Ветеринарный врач _____________________________
қызметi, аты-жөнi, қолы/должность, Ф.И.О подпись
------------------------------------------------- қию сызығы
Ауылдық (селолық) округтiң, кенттiң ауданның, қаланың
жергiлiктi атқарушы органы бөлiмшесiнiң
мал дәрiгерiмен берiледi/Выдается ветеринарным врачом
подразделения местного исполнительного органа
аулаь (села), аульного (сельского) округа, поселка, района,
города Қазақстан Республикасы
Республика Казахстан
анықтаманы берген жергiлiктi
атқарушы органның аталуы/
наименование местного исполнительного
органа, выдавшего справку
_____________________________________
аудан/район__________________________________
ауылдық округ/сельский округ
ВЕТЕРИНАРИЯЛЫҚ АНЫҚТАМА/ВЕТЕРИНАРНАЯ СПРАВКА № _______
Выдана (кому/кiмге) _________________________________ берiлдi
жануардың иесi/владелец животного
Оның мекен жайы/Его адрес ___________________________________
оның меншiгiндегi/в том, что принадлежащее
ему _________________________________________________________
малдың, түрi, ветеринаниялық паспорттың №/вид животных, № ветеринарного паспорта
саны/в количестве ___________________________________________
басы, орны, салмағы/голов, мест, вес
ветеринариялық байқаудан өткен, малдың жұқпалы ауруларынан шығарылып,
мына бағытқа жiберiлдi,/подвергнуты ветеринарному осмотру животных,
выходят из населенного пункта (хозяйства) благополучного по
инфекционным болезням и направляются
_____________________________________________________________
баратын жерi/место назначения
_____________________________________________________________
Действительно до/жарамды ____________________________________
Не үшiн/для _________________________________________________
союға, сатуға және тағы басқа/убоя, продажи и т.п.
М.О. Мал дәрiгер
М.П. Ветеринарный врач ____________________________________
қызметi, аты-жөнi, қолы/должности Ф.И.О., подпись
"___" ____________ 201_ ж/г.
Облыс әкімдігінің

от 29 февраля 2012 года
№ 63
Регламент государственной услуги «Аттестация апробаторов и семенных экспертов»
1. Основные понятия
1. Определения используемых терминов и аббревиатур:
1) апробация посевов - определение сортовых качеств посевов сельскохозяйственных растений: сортовой чистоты, сортовой типичности, степени засоренности, поражения болезнями и повреждения вредителями;
2) аттестация - установление (подтверждение) соответствия физических и (или) юридических лиц статусу субъекта семеноводства;
3) потребитель - физическое лицо, претендующее на присвоение статуса апробатора или семенного эксперта;
4) свидетельство об аттестации - документ, выданный местным исполнительным органом, свидетельствующий о признании государством деятельности аттестованных субъектов в области семеноводства.
5) СФЕ - структурно-функциональные единицы: ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2. Общие положения
2. Нормативное определение государственной услуги: «Аттестация апробаторов и семенных экспертов».
3. Государственная услуга предоставляется ГУ «Управление сельского хозяйства Актюбинской области» (далее управление), расположенного по адресу: г. Актобе, пр-т Абилкайыр-хана, д. 40, тел. 8/713/2/54-17-39, 8/713/2/56-34-28, e-mail: ush_zemledelie@mail.ru.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 4) статьи 6-1 Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве", постановления Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2011 года № 485 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области фитосанитарной безопасности и семеноводства и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745».
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача свидетельства об аттестации на бумажном носителе, согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги либо мотивированный письменный отказ в его выдаче.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Полная информация о порядке, сроках оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет - ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.minagri.kz, на стендах управления, в официальных источниках информации.
8. Государственная услуга оказывается в помещении управления, где имеются столы, стулья, информационные стенды с перечнем необходимых документов и регламентом работы, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями. Помещение управления соответствует санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, в том числе пожарной безопасности, режим помещения- свободный.

2012 жылғы 29 ақпандағы
№ 63 қаулысымен
бекітілген
«Байқаудан өткiзушiлердi және тұқым сарапшыларын аттестаттау» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланылатын терминдер мен аббревиатуралардың анықтамалары:
1) егістерді байқаудан өткізу - ауыл шаруашылық өсімдіктері егістерінің сорттық сапаларын: сорттық тазалығын, сортқа тәнділігін, арамшөптер басу, ауруға шалдығу және зиянкестерден бүліну дәрежесін анықтау;
2) аттестаттау - жеке және (немесе) заңды тұлғалардың тұқым шаруашылығы субьектісінің мәртебесіне сәйкестігін анықтау (растау);
3) өтінім беруші — байқаудан өткізуші мәртебесін алуға үміткер жеке тұлға;
4) аттестаттау туралы куәлік - жергілікті атқарушы органы берген тұқым шаруашылығы саласындағы аттестатталған субьектілердің қызметін мемлекеттің тануын куәландыратын құжат.
5) ҚФБ - құрылымдық- функционалдық бірліктер: уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік анықтамасы: «Байқаудан өткiзушiлердi және тұқым сарапшыларын аттестаттау».
3. Мемлекеттік қызметті Ақтөбе қаласы, Әбілқайыр-хан даңғылы 40, тел. 8/713/2/54-17-39, 8/713/2/56-34-28,e-mail:ush_zemledelie@mail.ru орналасқан «Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы» ММ (бұдан әрі - басқарма) көрсетеді
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы 2003 жылғы 8 ақпандағы «Тұқым шаруашылығы туралы» Заңының 6-1-бабының 4) тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 5 мамырдағы № 485 «Фитосанитариялық қауiпсiздiк және тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы» қаулысы негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi осы регламенттің 1-қосымшаға сәйкес нысанда қағаз тасығышта аттестаттау туралы куәлiк беру немесе жазбаша дәлелдi бас тарту болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және мерзімі туралы толық ақпаратты Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң www.minаgri.kz интернет - ресурсында, басқарманың стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
8. Мемлекеттік қызмет басқарма ғимаратында орындықтар, үстелдер, толтырылған бланкілердін үлгілерімен ақпараттық стенділер бар, мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген жерде көрсетіледі. Басқарма ғимараты санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттардың қауіпсіздік, оның ішінде өтрке қарсы қауіпсіздік талаптарына сай келеді, үй-жай режимі – еркін.

9. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги потребитель представляет в управление (кабинет 504) необходимые документы. Заявление и перечень соответствующих документов регистрируется в журнале учета обращений физических и юридических лиц. Перечень документов, необходимых для получения государственной услуги, указан в приложении 3 настоящего регламента.
11. Свидетельство об аттестации выдается при личном посещении потребителя нарочно при предъявлении документа, удостоверяющего личность потребителя, или доверенности на его получение.
12. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
1) непредставление потребителем необходимых документов,
2) несоответствие потребителя квалификационным требованиям, указанным в приложении 3 настоящего регламента.
13. Требования к информационной безопасности: управление обеспечивает сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
14. Перечисление и описание структурно-функциональных единиц (далее СФЕ), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги, приведено в приложении 4 настоящего регламента.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 5 настоящего регламента.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 6 настоящего регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа. Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Аттестация апробаторов
и семенных экспертов"
Свидетельство об аттестации №___
Выдано
_____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица)
которому на основании приказа местного исполнительного органа
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
области (города республиканского значения, столицы) в области сельского хозяйства от "__" _______ 20_ года № __ присвоен статус апробатора на право проведения апробации сортовых посевов
_____________________________________________________________
(сельскохозяйственное растение, на посевах которых разрешено проводить апробацию)
или семенного эксперта на право проведения экспертизы сортовых и посевных качеств семян сельскохозяйственных растений
Ф.И.О. руководителя местного исполнительного органа области (города республиканского значения, столицы) в области сельского хозяйства
____________________________________________ ________________      (подпись)
Должность
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Дата выдачи "___" ________ 20__ года
М.П.
Действительно до "___" ________ 20__ года
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Аттестация апробаторов
и семенных экспертов"
_____________________________________________________________
Наименование местного исполнительного органа области (города
республиканского значения, столицы) в области сельского хозяйства
от __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица)
Заявление
Прошу провести аттестацию (переаттестацию) и присвоить статус апробатора __________________________________________________
(указать сельскохозяйственное растение, на посевах которого планируется проводить апробацию)
или семенного эксперта.
Сведения о физическом лице:
Адрес: ______________________________________________________
_____________________________________________________________
(индекс, район, область, город (село), улица, № дома, телефон)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
(в соответствии с квалификационными требованиями)
"___" __________ 20__ года
_____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, подпись физического лица)
Заявление принято к рассмотрению "__" _________ 20__ года.
_____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, подпись ответственного лица, принявшего заявление)
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Аттестация апробаторов
и семенных экспертов"
Квалификационные требования, предъявляемые к апробаторам и семенным экспертам

9. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы басқармаға (504 кабинет) қажетті құжаттар ұсынады. Өтініш және қажетті құжаттардың тізбесі заңды және жеке тұлғалардын өтініштері тіркеу кітабына тіркеледі. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі осы регламенттің 3 қосымшасында көрсетілген.
11. Аттестаттау туралы куәлiк тұтынушы өзi келгенде қолма-қол тұтынушының жеке басын куәландыратын құжатты немесе оны алуға арналған сенiмхатты көрсеткенде берiледi.
12. Мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тартуға:
1) тұтынушының қажетті құжаттарды тапсырмауы;
2) тұтынушының осы регламентің 3-қосымшасында көрсетiлген бiлiктiлiк талаптарына сай келмеуi негiз болып табылады.
13. Ақпараттық қауіпсіздігінің талаптары:басқарма қызмет тұтынушы-ның құжаттар мазмұны туралы ақпаратының cақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер тізбесі және сипаттамасы (бұдан әрі - ҚФБ), осы регламенттің 4 қосымшасында көрсетілген.
15. Әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламенттің 5 қосымшасында көрсетілген.
16. Әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды реттілігі, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мен ҚФБ арасындағы, өзара байланысты көрсететін схемасы осы регламенттің 6 қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін лауазымды азаматтардың жауапкершілігі
17.  Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға уәкілетті органның басшысы болып табылады.
Уәкілетті органның басшысы Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес орнатылған мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға жауапты.
«Байқаудан өткiзушiлердi және
тұқым сарапшыларын аттестаттау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1 қосымша
Аттестаттау туралы № _____________куәлiк
_____________________________________________________ берiлдi,
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты)
оған облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергiлiктi атқарушы органының 20___жылғы «___» №__________________бұйрығы негiзiнде____________________________________________________
(егiстiктерiн байқаудан өткiзуге рұқсат етiлген ауыл шаруашылығы өсiмдiгi) сорттық егiстердi байқаудан өткiзу құқығына байқаудан өткiзушi немесе ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi тұқымдарының сорттың және себу сапасына сараптама жүргiзу құқығына тұқым сарапшысы мәртебесi берiлген.
Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) ауыл шаруашылығы саласындағы жергiлiктi атқарушы органы басшының Т.А.Ә.
_______________________________________ ____________________
(қолы)
Лауазымы
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Берiлген күнi: 20___жылғы «____»________________
М.О.
200____жылғы «___»_________________ дейiн жарамды
«Байқаудан өткiзушiлердi және
тұқым сарапшыларын аттестаттау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
2 қосымша
_____________________________________________________________
Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) ауыл шаруашылығы саласындағы жергiлiктi атқарушы органының атауы
_____________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты)
Өтiнiш
Аттестаттау (қайта аттестаттау) жүргiзудi және_______________
_____________________________________________________________
(егiстiктерiн байқаудан өткiзу жоспарланып отырған ауыл шаруашылығы өсiмдiгi) байқаудан өткiзушi немесе тұқым сарапшысы мәртебесiн берудi сұраймын.
Жеке тұлға туралы мәлiметтер:
Мекенжайы:___________________________________________________
_____________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, қала (ауыл), көше, үйдiң №, телефоны)
Қоса берiлiп отырған құжаттар:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
(бiлiктiлiк талаптарына сәйкес)
20____жылғы «___»______________
_____________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты, қолы)
Өтiнiш қарауға 20___жылғы «___»__________________ қабылданды.
_____________________________________________________________
(өтiнiштi қабылдаған жауапты адамның тегi, аты, әкесiнiң аты, қолы)
«Байқаудан өткiзушiлердi және
тұқым сарапшыларын аттестаттау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
3 қосымша
Байқаудан өткiзушiлерге және тұқым сарапшыларына қойылатын бiлiктiлiк талаптары

1. Квалификационные требования, предъявляемые к апробаторам, включают:
1) наличие высшего или послесреднего образования по специальностям аграрного профиля или по хранению и переработке растениеводческой продукции;
2) наличие документа о специальной подготовке (курсы апробаторов).
2. Квалификационные требования, предъявляемые к семенным экспертам, включают:
1) наличие высшего или послесреднего образования по специальностям аграрного профиля или по хранению и переработке растениеводческой продукции;
2) наличие документа о работе или стажировке (не менее 2 месяцев) в лаборатории по экспертизе качества семян и посадочного материала.
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Аттестация апробаторов
и семенных экспертов"
Перечисление и описание структурно-функциональных единиц, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги
Специалист управления (СФЕ 1):
1) консультирует о порядке регистрации и приема документов;
2) проверяет наличие полного пакета документов;
3) выдает расписку о приеме документов.
Комиссия (СФЕ 2)
1) в течение 15 (пятнадцати) календарных дней со дня поступления от заявителя документов на аттестацию (переаттестацию) изучает их и при наличии всех документов, уведомляет заявителя о дате и месте проведения аттестации.
2) изучив представленные документы и проведя собеседование, большинством голосов принимает решение о соответствии или несоответствии заявителя статусу апробатора или семенного эксперта.
Начальник управления (СФЕ 3):
1) на основании решения комиссии присваивает статус апробатора или семенного эксперта и выдает свидетельство об аттестации.
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Аттестация апробаторов
и семенных экспертов»
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
п/н
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2.
Наименование СФЕ
СФЕ 1 Специалист управления
СФЕ2 Комиссия
СФЕ 3 Начальник управления
3.
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Действие № 1
консультирует о порядке регистрации и приема документов;
Действие № 2
проверяет наличие полного пакета документов;
Действие № 3
выдает расписку о приеме документов.
Действие № 4
в течение пятнадцати календарных дней со дня поступления от заявителя документов на аттестацию (переаттестацию) изучает их и при наличии всех документов, уведомляет заявителя о дате и месте проведения аттестации.
Действие № 5
изучив представленные документы и проведя собеседование, большинством голосов принимает решение о соответствии или несоответствии заявителя статусу апробатора или семенного эксперта
Действие № 6
на основании решения комиссии присваивает статус апробатора или семенного эксперта и выдает свидетельство об аттестации.
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Беседа
Запись в журнале учета обращений.
Справка или мотивированный ответ об отказе.
Присвоение статуса апробатора или семенного эксперта и выдача свидетельства об аттестации
5.
Сроки исполнения
60 минут
-
30 минут
6.
Номер следующего действия
4
6
-
Таблица 2.Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, потока работ)
СФЕ 1. Специалист управления
СФЕ 2.
Комиссия
СФЕ 3.
Начальник управления
Действие № 1
консультирует о порядке регистрации и приема документов;
Действие № 6
на основании решения комиссии присваивает статус апробатора или семенного эксперта и выдает свидетельство об аттестации.
Действие № 2
проверяет наличие полного пакета документов;
Действие № 3
выдает расписку о приеме документов.
Действие № 4
в течение пятнадцати календарных дней со дня поступления от заявителя документов на аттестацию (переаттестацию) изучает их и при наличии всех документов, уведомляет заявителя о дате и месте проведения аттестации.
Действие № 5
изучив представленные документы и проведя собеседование, большинством голосов принимает решение о соответствии или несоответствии заявителя статусу апробатора или семенного эксперта
Таблица 3.Варианты использования. Альтернативный процесс.
Основной процесс (ход, потока работ)
СФЕ 1. Специалист управления
СФЕ 2.
Комиссия
Действие № 1
консультирует о порядке регистрации и приема документов;
Действие № 4
в течение пятнадцати календарных дней со дня поступления от заявителя документов на аттестацию (переаттестацию) изучает их и при наличии всех документов, уведомляет заявителя о дате и месте проведения аттестации.
Действие № 2
проверяет наличие полного пакета документов
Действие № 5
изучив представленные документы и проведя собеседование, большинством голосов принимает решение о несоответствии заявителя статусу апробатора или семенного эксперта
Действие № 3
выдает расписку о приеме документов.
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
«Аттестация апробаторов
и семенных экспертов»
Схемы функционального взаимодействия
Утвержден
постановлением акимата области

1. Байқаудан өткiзушiлерге қойылатын бiлiктiлiк талаптары мыналарды қамтиды:
1) аграрлық бейiндегi немесе өсiмдiк шаруашылығы өнiмдерiн сақтау және қайта өңдеу жөнiндегi мамандықтар бойынша жоғары немесе орта бiлiмнен кейiнгi бiлiмi болуы;
2) арнайы даярлығы туралы құжаттың болуы (байқаудан өткiзушi курстары).
2. Тұқым сарапшыларына қойылатын бiлiктiлiк талаптары мыналарды қамтиды:
1) аграрлық бейiндегi немесе өсiмдiк шаруашылығы өнiмдерiн сақтау және қайта өңдеу жөнiндегi мамандықтар бойынша жоғары немесе орта бiлiмнен кейiнгi бiлiмi болуы;
2) тұқым мен отырғызу материалының сапасын сараптау бойынша зертханада жұмыс iстеуi немесе тағылымдамадан өтуi туралы (2 айдан кем емес) құжаттың болуы.
«Байқаудан өткiзушiлердi және
тұқым сарапшыларын аттестаттау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер тізбесі және сипаттамасы
Басқарманың маманы (ҚФБ 1.):
1) тіркеу және есепке қою тәртібі туралы кеңес береді;
2) құжаттар пакетінің түгел бар болуын тексереді;
3) тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi.
Комиссия (ҚФБ 2.):
1) өтінім берушіден аттестаттауға (қайта аттестаттауға) өтініш түскен күннен бастап 15 (он бес) күнтізбелік күн ішінде тапсырылған құжаттарды зерделеп және барлық құжаттар бар болса, өтінім берушіге аттестаттау жүргізу күні мен орнын хабарлайды.
2) сұхбаттасу өткізіп және тапсырылған құжаттарды зерделеп өтінім берушінің байқаудан өткізуші мәртебесіне сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы көпшілік дауыспен шешім қабылдайды.
Басқарма бастығы (ҚФБ 3):
1) Комиссияның оң қорытындысын алған өтінім берушіге байқаудан өткізуші немесе тұқым сарапшысы мәртебесі береді және аттестаттау туралы куәлік тапсырылады.
«Байқаудан өткiзушiлердi және
тұқым сарапшыларын аттестаттау»
мемлекеттiк қызмет регламентына
5-қосымша
1 кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
п/н
Негізгі үдерістің іс әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
1.
Іс әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) №
1
2
3
2.
ҚФБ атауы
Басқарманың маманы (ҚФБ 1.):
Комиссия (ҚФБ 2.):
Басқарма бастығы(ҚФБ 3):
3.
Іс ірекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
№ 1 Іс әрекет
тіркеу және есепке қою тәртібі туралы кеңес береді;
№ 2 Іс ірекет
құжаттар пакетінің түгел бар болуын тексереді;
№ 3 Іс әрекет
тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi.
№ 4 Іс әрекет
өтінім берушіден аттестаттауға (қайта аттестаттауға) өтініш түскен күннен бастап 15 (он бес) күнтізбелік күн ішінде тапсырылған құжаттарды зерделеп және барлық құжаттар бар болса, өтінім берушіге аттестаттау жүргізу күні мен орнын хабарлайды.
№ 5 Іс әрекет
сұхбаттасу өткізіп және тапсырылған құжаттарды зерделеп өтінім берушінің байқаудан өткізуші мәртебесіне сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы көпшілік дауыспен шешім қабылдайды.
№ 6 Іс әрекет
Комиссияның оң қорытындысын алған өтінім берушіге байқаудан өткізуші немесе тұқым сарапшысы мәртебесі береді және аттестаттау туралы куәлік тапсырылады.
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық- өкімгерлік шешім)
Әнгіме, Өтініш жасаған жүрналына тіркеу
аттестаттау туралы куәлікті беру немесе беруден бас тартудың себептері жөнінде жазбаша түрде дәлелді жауап береді.
байқаудан өткізуші немесе тұқым сарапшысы мәртебесін беру
5.
Орындау мерзімдері
60 минут
-
30 минут
6.
Келесі іс- әрекеттің нөмірі
4
6
-
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдерістің іс әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
Басқарманың маманы (ҚФБ 1.):
Комиссия (ҚФБ 2.):
Басқарма бастығы(ҚФБ 3):
№ 1 Іс әрекет
тіркеу және есепке қою тәртібі туралы кеңес береді;
№ 6 Іс әрекет
Комиссияның оң қорытындысын алған өтінім берушіге байқаудан өткізуші немесе тұқым сарапшысы мәртебесі береді және аттестаттау туралы куәлік тапсырылады.
№ 2 Іс әрекет
құжаттар пакетінің түгел бар болуын тексереді;
№ 3 Іс әрекет
тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi.
№ 4 Іс әрекет
өтінім берушіден аттестаттауға (қайта аттестаттауға) өтініш түскен күннен бастап 15 (он бес) күнтізбелік күн ішінде тапсырылған құжаттарды зерделеп және барлық құжаттар бар болса, өтінім берушіге аттестаттау жүргізу күні мен орнын хабарлайды.
№ 5 Іс әрекет
сұхбаттасу өткізіп және тапсырылған құжаттарды зерделеп өтінім берушінің байқаудан өткізуші мәртебесіне сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы көпшілік дауыспен шешім қабылдайды
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Негізгі үдерістің іс әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
Басқарманың маманы (ҚФБ 1.):
Комиссия (ҚФБ-2)
№ 1 Іс әрекет
тіркеу және есепке қою тәртібі туралы кеңес береді;
№ 4 Іс әрекет
өтінім берушіден аттестаттауға (қайта аттестаттауға) өтініш түскен күннен бастап 15 (он бес) күнтізбелік күн ішінде тапсырылған құжаттарды зерделеп және барлық құжаттар бар болса, өтінім берушіге аттестаттау жүргізу күні мен орнын хабарлайды.
№ 2 Іс әрекет
құжаттар пакетінің түгел бар болуын тексереді;
№ 5 Іс әрекет
сұхбаттасу өткізіп және тапсырылған құжаттарды зерделеп өтінім берушінің байқаудан өткізуші мәртебесіне сәйкес еместігі туралы көпшілік дауыспен шешім қабылдайды
№ 3 Іс әрекет
тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi.
«Байқаудан өткiзушiлердi және
тұқым сарапшыларын аттестаттау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
6-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы
Облыс әкімдігінің

от 29 февраля 2012 года
№ 63
Регламент государственной услуги «Выдача ветеринарного паспорта на животное»
1. Основные понятия
1. Определения используемых терминов и аббревиатур:
1) ветеринарный паспорт - документ установленный уполномоченным органом формы, в котором указываются: владелец, вид, пол, масть, возраст животного, сроки и характер проведенных ветеринарных обработок в целях учета животных и ветеринарных мероприятий;
2) идентификация – система учета животных, включающая присвоение индивидуального номера животным путем биркования, чипирования, таврения с включением сведений о животном в базу данных и выдачей ветеринарного паспорта на животное;
3) индивидуальный номер – индивидуальный код, присваиваемый животному, включающий в себя буквенное и цифровое обозначение, наносимое на бирку, чип или тавро;
4) владелец – физические и юридические лица, индивидуальные предприниматели, обратившиеся за выдачей ветеринарных документов;
5) СФЕ - структурно-функциональные единицы: ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2. Общие положения
2. Нормативное определение государственной услуги: «Выдача ветеринарного паспорта на животное».
3. Государственная услуга «Выдача ветеринарного паспорта на животное» предоставляется ветеринарным врачом подразделения местного исполнительного органа города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее ветеринарный врач).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании:
1) подпункта 20) пункта 2 статьи 10, подпункта 12) статьи 10-1 и пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии"; постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2331 "Об утверждении Правил идентификации сельскохозяйственных животных", постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года № 464 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области племенного животноводства и ветеринарии и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745».
6. Видом завершения государственной услуги является выдача ветеринарного паспорта на животное (дубликата ветеринарного паспорта на животное, выписки из ветеринарного паспорта на животное) (на бумажном носителе) согласно приложению 5 к настоящему регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде.

2012 жылғы 29 ақпандағы
№ 63 қаулысымен бекітілген
«Жануарға ветеринариялық паспорт беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ұғымдар
1. Пайдаланылатын терминдер мен аббревиатуралардың анықтамалары:
1) ветеринариялық паспорт - жануарларды және ветеринариялық iс-шараларды есепке алу мақсатында малдың иесi, түрi, жынысы, түсi, жасы, жүргiзiлген ветеринариялық дауалаудың мерзiмдерi мен сипаты көрсетiлетiн уәкiлеттi орган белгiлеген нысандағы құжат;
2) бiрдейлендiру - дерекқорға жануар туралы мәлiметтердi енгiзе және жануарға ветеринариялық паспортты бере отырып, жапсыру, чиптау, таңба салу жолымен жануарларға жеке нөмiр берудi қамтитын жануарларды есепке алу жүйесi;
3) жеке нөмiр - өзiнде әрiптiк немесе цифрлық белгiнi жапсырмаға, чипқа немесе таңбаға түсiрудi қамтитын, жануарға берiлетiн жеке код;
4) иесi – ветеринариялық құжат алуға өтiнiш жасаған жеке және заңды тұлғалар, жеке кәсiпкерлер.
5) ҚФБ - құрылымдық- функционалдық бірліктер: уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік анықтамасы: «Жануарға ветеринариялық паспорт беру».
3. «Жануарға ветеринариялық паспорт беру» мемлекеттiк қызметiн аудандық маңызы бар қаланың, кенттiң, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтың жергiлiктi атқарушы органы бөлiмшесiнiң ветеринариялық дәрiгерi (бұдан әрi – ветдәрiгері) ұсынады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет:
1) Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шiлдедегi «Ветеринария туралы» Заңының 10-бабы 2-тармағының 20) тармақшасының10-1-бабының 12) тармақшасының және 35-бабы 2-тармағының, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2331 «Ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру ережесiн бекiту туралы» қаулысының, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 29 сәуiрдегi № 464 «Асыл тұқымды мал шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттiк қызметтер стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы» Қаулысының негiзiнде көрсетiледi.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес, жануарға ветеринариялық паспортты (ветеринариялық паспорттың телнұсқасын, жануарға ветеринариялық паспорттың үзiндiсiн) (қағаздағы тасымалдағышта) беру не жазбаша түрдегi мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Информацию о месте нахождения ветврача, порядке и ходе оказания государственной услуги можно получить по адресам, указанным в приложении 1 настоящего регламента.
8. Полная информация о порядке, сроках оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет - ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.minagri.kz., на стендах местного исполнительного органа, в официальных источниках информации.
9. Государственная услуга оказывается в помещении местного исполнительного органа города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, где имеются столы, стулья, информационные стенды с перечнем необходимых документов и регламентом работы, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями. Помещения соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, в том числе пожарной безопасности, режим помещений- свободный.
10. Государственная услуга (выдача бланков ветеринарного паспорта на животное) оказывается платно.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
11. При обращении для получения ветеринарного паспорта на животное документ, подтверждающий сдачу потребителем необходимых документов, не требуется. При обращении для получения дубликата ветеринарного паспорта на животное (выписки из ветеринарного паспорта на животное) заявление потребителя регистрируется в журнале регистрации и выдается талон с указанием даты и времени, срока и места получение потребителем государственной услуги.
12. Ветеринарный паспорт на животное (дубликат ветеринарного паспорта на животное, выписка из ветеринарного паспорта на животное) выдается владельцу животного либо его представителю при его личном посещении.
13. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является отсутствие присвоенного индивидуального номера животного.
14. Требования к информационной безопасности: ветеринарный врач подразделения местного исполнительного органа города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа обеспечивает сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
15. Перечисление и описание структурно-функциональных единиц (далее СФЕ), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги, приведено в приложении 2 настоящему регламенту.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 настоящему регламенту.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
7. Регламенттің 1- қосымшасында мемлекеттік қызмет көрсететін ветдәрігері тұрған жері, мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және барысы, оларды алу үшін мекен-жайы туралы ақпарат көрсетілген.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы толық ақпаратты және мерзімі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң www.minаgri.kz интернет - ресурсында, жергiлiктi атқарушы органдарының стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет аудандық маңызы бар қаланың, кенттiң, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтың жергiлiктi атқарушы органы бөлiмшесiнiң ғимаратында орындықтар, үстелдер, толтырылған бланкілердін үлгілерімен ақпараттық стенділер бар, мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген жерде көрсетіледі.
Ғимараттары санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттардың қауіпсіздік, оның ішінде өтрке қарсы қауіпсіздік талаптарына сай келеді, үй-жай режимі – еркін.
10. Мемлекеттiк қызмет ақылы жүзеге асырылады (жануарға ветеринариялық паспорттың бланкiсiн беру).
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
11. Жануарға ветеринариялық паспорт алу кезiнде, тұтынушыға қажеттi құжаттар өткiзгенiн растайтын құжат қажет емес.
Жануарға ветеринариялық паспорттың телнұсқасын (жануарға ветеринариялық паспорттан үзiндi) алу үшiн жүгiнген кезде, тұтынушының өтiнiшi тiркеу журналына тiркелiп, мемлекеттiк қызметтi тұтынушыға күнi мен уақыты, мерзiмi және орны көрсетiлген талон берiледi.
12. Жануарға ветеринариялық паспорт ( жануарға ветеринариялық паспорттың телнұсқасы және жануарға ветеринариялық паспорттан үзiндi) жануар иесiнiң жеке өзi не оның өкiлi келген кезде берiледi.
13. Мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тартуға, жануардың берiлген бiрдейлендiру нөмiрi болмауы негiз болып табылады.
14. Ақпараттық қауіпсіздігінің талаптары: ауылдық (селолық) округ ветеринарлық мал дәрігері қызмет тұтынушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының cақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер тізбесі және сипаттамасы (бұдан әрі - ҚФБ), осы регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген.
16. Әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламенттің 3 қосымшасында көрсетілген.

148.
ГУ «Аппарат акима Монкебийского сельского округа»
село Монке би
8-71348
25-3-20
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача ветеринарного паспорта на животное"
Перечисление и описание структурно-функциональных единиц, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги
Специалист – ветеринарный врач аульного (сельского) округа (СФЕ 1):
в течение 3 (три) рабочих дней с момента присвоения животному индивидуального номера его владельцу выдает ветеринарный паспорт по установленной форме.
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача ветеринарного паспорта на животное"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
п/н
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
1
2.
Наименование СФЕ
СФЕ 1 Специалист-ветеринарный врач аульного (сельского) округа
3.
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Действие № 1
консультирует о порядке выдачи ветеринарного паспорта на животное
Действие № 2
выдает ветеринарный паспорт на животное
4
Сроки исполнения
40 минут
Таблица 2.Варианты использования. Основной процесс.
СФЕ 1. Специалист-ветеринарный врач аульного (сельского) округа
Действие № 1
консультирует о порядке выдачи ветеринарного паспорта на животное
Действие № 2
выдает ветеринарный паспорт на животное
Таблица 2.Варианты использования. Альтернативный процесс.
СФЕ 1.. Специалист-ветеринарный врач аульного (сельского) округа
Действие № 1
консультирует о порядке выдачи ветеринарного паспорта на животное.
Действие № 2
В случае, если у животного отсутствует индивидуальный номер выдачи ветеринарных паспортов будет отказано.
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Выдача ветеринарного паспорта на животное"
Схемы отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
"Выдача ветеринарного паспорта на животное"
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру ережесіне
4-қосымша
Приложение 4
к Правилам идентификации сельскохозяйственных животных
(1-бет) / (страница 1)
Ветеринариялық паспорт Ветеринарный паспорт
____________________ аудан /район (қала/город)
_______________________________облыс/область
(2-бет) / (страница 2)
Ветеринариялық паспорттың нөмірі / Номер ветеринарного паспорта: № ___* Жануар туралы деректер / Данные о животном:
Түрі / Вид_________________________________________________
Жынысы / Пол_______________________________________________
Малдың түсі / Масть_______________________________________
Аты / Кличка_______________________________________________
Жасы / Возраст_____________________________________________
Бірдейлендіру әдісі / Метод идентификации
____________________________________________________________
Малдың тегі туралы деректер (егер асыл тұқымды жануар болса) / Данные о родителях (если племенное животное)
Ауыл шаруашылығы жануарлары тиесілі иесінің Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы/
Ф.И.О. владельца или наименование юридического лица, которому принадлежит сельскохозяйственн
ые животные
Иесінің мекен-жайы немесе заңды тұлғаның атауы /
Адрес владельца или наименование юридического лица
Ауыл шаруашылығы жануарларының иесі ауыстырылған күн/
Дата смены владельца сельскохозяйст
венных животных
Ауыл шаруашылығы жануарлары иесінің ауыстырылуын растайтын мемветсанинспектор
дың қолы мен мөрі/
Подпись и печать госветсанинспектор
а, подтверждающего смену владельца сельскохозяйственных животных
Берілген күні 20__ж _____ ______________. / Дата выдачи _____ ______________20__г.
М.О./М.П.
(жануардың паспортын берген жергілікті атқарушы органның
мөрі / печать местного исполнительного _____________________
органа, выдавшего паспорт животного) (Т.А.Ә., қолы / Ф.И.О., подпись)
Ескертпе: *жануар паспортының нөмірі ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөміріне сәйкес келеді. Паспортты ауыл шаруашылығы жануарларының тобына (отарына) берген кезде төртінші жеті сан (бірдейлендіру нөмірінің жеке  тасымалдаушысы) көрсетілмейді. Бұл сандар жануарлар паспортының 3-беттегі кестесінің 3-бағанында көрсетіледі.
Примечание: *номер паспорта животного соответствует индивидуальному номеру сельскохозяйственных животных. При выдаче паспорта на группу (отару) сельскохозяйственных животных четвертые семь цифр (индивидуальный носитель идентификационного номера) не указывается. Эти цифры указываются в 3 графе таблицы на 3 странице паспорта животного.
3-бет / Страница 3
№№
Күні/ Дата
Ауыл шаруашылығы жануарларының тобына (отарына) паспорт берген кезде бірдейлендіру нөмірін тасымалдаушы /
Носитель идентификационног
о номера при выдаче паспорта на группу (отару) сельскохозяйствен
ных животных
Ауыл шаруашылығы жануарларының тиісті ауруы бойынша ветеринариялық іс-шаралардың (егу, өңдеу, манипуляциялар немесе диагностикалық тесттер*) атауы / Наименование ветеринарных мероприятий (прививки, обработки, манипуляции или диагностические тесты*) по соответствующему заболеванию сельскохозяйств
енных животных
Ветеринариял
ық іс-шараларды жүргізген ветеринариял
ық қызметкердің Т.А.Ә. /
Ф.И.О. ветеринарног
о работника, проводившего ветеринарные мероприятия
Қолы/ Подпись
Ескертпе * ветеринариялық іс-шараларды (егу, өңдеу, манипуляциялар немесе диагностикалық тесттері) жазу кезінде ауыл шаруашылығы жануарлары ауруының атауын көрсету қажет.
Примечание * при записи ветеринарных мероприятий (прививки, обработки, манипуляции или диагностические тесты) необходимо указывать наименование болезни сельскохозяйственных животных.
Утвержден
постановлением акимата области

148.
«Мөңке би селолық округі әкімінің аппараты» ММ
Мөңке би селосы
8-71348 25-3-20
«Жануарға ветеринариялық паспорт беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер тізбесі және сипаттамасы
Маман (ҚФБ 1.)- ауылдық (селолық) округтың ветеринариялық дәрiгерi: жануарға ветеринариялық паспорты, (жануарға ветеринариялық паспортынан үзiндi беру) мерзiмi, жануарға жеке нөмiр берген сәттен бастап немесе оны беруден бас тартқанда - 3 (үш) жұмыс күн iшiнде береді.
«Жануарға ветеринариялық паспорт беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
1 кесте. ҚФБ іс-әрекеттері
Негізгі үдерістің іс әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
1.
Іс әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2.
ҚФБ атауы
Маман (ҚФБ 1.)- ауылдық (селолық) округтың ветеринариялық дәрiгерi
3.
Іс ірекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
№ 1 қимыл.
жануарға ветеринариялық паспортты алу үшiн ветдәрiгерiне жүгiнедi
№ 2 қимыл.
жануарға ветеринариялық паспорты беріледі
4
Орындау мерзімдері
40 минут
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Маман (ҚФБ 1.)- ауылдық (селолық) округтың ветеринариялық дәрiгерi
№ 1 қимыл.
жануарға ветеринариялық паспортты алу үшiн ветдәрiгерiне жүгiнедi
№ 2 қимыл.
жануарға ветеринариялық паспорты беріледі
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Маман (ҚФБ 1.)- ауылдық (селолық) округтың ветеринариялық дәрiгерi
№ 1 қимыл.
жануарға ветеринариялық паспортты алу үшiн ветдәрiгерiне жүгiнедi
№ 2 қимыл.
жануарда бiрдейлендiру нөмiрi болмаған жағдайда ветеринариялық паспорт берілмейді
«Жануарға ветеринариялық паспорт беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы
«Жануарға ветеринариялық паспорт беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын
бірдейлендіру ережесіне
4-қосымша
Приложение 4
к Правилам идентификации
сельскохозяйственных животных
(1-бет) / (страница 1)
Ветеринариялық паспорт
Ветеринарный паспорт
____________________ аудан /район (қала/город)
_______________________________облыс/область
(2-бет) / (страница 2)
Ветеринариялық паспорттың нөмірі / Номер ветеринарного паспорта: № ___*
Жануар туралы деректер / Данные о животном:
Түрі / Вид__________________________________________________
Жынысы / Пол________________________________________________
Малдың түсі / Масть________________________________________
Аты / Кличка________________________________________________
Жасы / Возраст______________________________________________
Бірдейлендіру әдісі / Метод идентификации _____________________________________________________________
Малдың тегі туралы деректер (егер асыл тұқымды жануар болса) / Данные о родителях (если племенное животное)
Ауыл шаруашылығы жануарлары тиесілі иесінің Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы/
Ф.И.О. владельца или наименование юридического лица, которому принадлежит сельскохозяйствен
ные животные
Иесінің мекен-жайы немесе заңды тұлғаның атауы /
Адрес владельца или наименование юридического лица
Ауыл шаруашылығы жануарларының иесі ауыстырылған күн/
Дата смены владельца сельскохозяйст
венных животных
Ауыл шаруашылығы жануарлары иесінің ауыстырылуын растайтын мемветсанинспекторд
ың қолы мен мөрі/
Подпись и печать госветсанинспектора, подтверждающего смену владельца сельскохозяйственны
х животных
Берілген күні 20__ж ___ __________. /
Дата выдачи ___ __________20__г.
М.О./М.П.
(жануардың паспортын берген
жергілікті атқарушы органның
мөрі / печать местного исполнительного ______________________
органа, выдавшего паспорт животного) (Т.А.Ә., қолы / Ф.И.О., подпись)
Ескертпе: *жануар паспортының нөмірі ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөміріне сәйкес келеді. Паспортты ауыл шаруашылығы жануарларының тобына (отарына) берген кезде төртінші жеті сан (бірдейлендіру нөмірінің жеке  тасымалдаушысы) көрсетілмейді. Бұл сандар жануарлар паспортының 3-беттегі кестесінің 3-бағанында көрсетіледі.
Примечание: *номер паспорта животного соответствует индивидуальному номеру сельскохозяйственных животных. При выдаче паспорта на группу (отару) сельскохозяйственных животных четвертые семь цифр (индивидуальный носитель идентификационного номера) не указывается. Эти цифры указываются в 3 графе таблицы на 3 странице паспорта животного.
3-бет / Страница 3
№№
Күні/ Дата
Ауыл шаруашылығы жануарларының тобына (отарына) паспорт берген кезде бірдейлендіру нөмірін тасымалдаушы /
Носитель идентификационно
го номера при выдаче паспорта на группу (отару) сельскохозяйстве
нных животных
Ауыл шаруашылығы жануарларының тиісті ауруы бойынша ветеринариялық іс-шаралардың (егу, өңдеу, манипуляциялар немесе диагностикалық тесттер*) атауы / Наименование ветеринарных мероприятий (прививки, обработки, манипуляции или диагностические тесты*) по соответствующему заболеванию сельскохозяйственны
х животных
Ветеринариялық іс-шараларды жүргізген ветеринариялық қызметкердің Т.А.Ә. /
Ф.И.О. ветеринарного работника, проводившего ветеринарные мероприятия
Қолы/ Подпись
Ескертпе * ветеринариялық іс-шараларды (егу, өңдеу, манипуляциялар немесе диагностикалық тесттері) жазу кезінде ауыл шаруашылығы жануарлары ауруының атауын көрсету қажет.
Примечание * при записи ветеринарных мероприятий (прививки, обработки, манипуляции или диагностические тесты) необходимо указывать наименование болезни сельскохозяйственных животных.
Облыс әкімдігінің

от 29 февраля 2012 года
№ 63
Регламент государственной услуги «Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян»
1. Основные понятия
1. Определения используемых терминов и аббревиатур:
1) аттестация - установление (подтверждение) соответствия физических и (или) юридических лиц статусу субъекта семеноводства;
2) производители семян - физические и юридические лица, осуществляющие деятельность в области семеноводства;
3) элитно-семеноводческое хозяйство - хозяйствующий субъект, аттестованный местным исполнительным органом области (города республиканского значения, столицы), осуществляющий производство и реализацию элитных семян;
4) свидетельство об аттестации - документ, выданный местным исполнительным органом области (города республиканского значения, столицы), свидетельствующий о признании государством деятельности аттестованных субъектов в области семеноводства;
5) семеноводческое хозяйство - хозяйствующий субъект, аттестованный местным исполнительным органом области (города республиканского значения, столицы), осуществляющий производство и реализацию семян первой, второй и третьей репродукций;
6) реализатор семян - физическое или юридическое лицо, аттестованное местным исполнительным органом области (города республиканского значения, столицы), осуществляющее деятельность по реализации партий семян сельскохозяйственных растений и (или) выдаче семенной ссуды.
7) СФЕ - структурно-функциональные единицы: ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2. Общие положения
2. Нормативное определение государственной услуги: «Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян».
3. Государственная услуга предоставляется ГУ «Управление сельского хозяйства Актюбинской области» (далее управление) расположенного по адресу: г. Актобе, пр-т Абилкайыр-хана, д 40, тел. 8/713/2/54-17-39, 8/713/2/56-34-28, e-mail: ush_zemledelie@mail.ru.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 4) статьи 6-1 Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве", постановления Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2011 года № 485 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области фитосанитарной безопасности и семеноводства и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745».

2012 жылғы 29 ақпандағы
№ 63 қаулысымен
бекітілген
«Бiрегей, элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және үшiншi репродукциядағы тұқым өндiрушiлердi және тұқым өткiзушiлердi аттестаттау» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізігі ұғымдар
1. Пайдаланылатын терминдер мен аббревиатуралардың анықтамалары:
1) аттестаттау – жеке және (немесе) заңды тұлғалардың тұқым шаруашылығы субьектісінің мәртебесіне сәйкестігін анықтау (растау);
2) тұқым өндірушілер - тұқым шаруашылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар;
3) элиталық тұқым өсіру шаруашылығы – облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органы атестаттаған, элиталық тұқымды өндіру мен сатуды жүзеге асыратын шаруашылық жүргізуші субъект;
4) аттестаттау туралы куәлік - облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органы берген, тұқым шаруашылығы саласында қызмет ететін аттестатталған субъектілерді мемлекеттің тануы туралы куәландыратын құжат;
5) тұқым өсiру шаруашылығы - облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергiлiктi атқарушы органы аттестаттаған, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтiлген тұқымдарды өндiру мен сатуды жүзеге асыратын шаруашылық жүргiзушi субъект.
6) тұқым өткізуші – облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органы аттестаттаған, ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдарының партияларын өткізу және (немесе) тұқым несиесін беру жөніндегі қызметті жүзеге асырушы жеке немесе заңды тұлға.
7) ҚФБ - құрылымдық- функционалдық бірліктер: уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: «Бiрегей, элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және үшiншi репродукциядағы тұқым өндiрушiлердi және тұқым өткiзушiлердi аттестаттау».
3. Мемлекеттік қызмет Ақтөбе қаласы, Әбілқайыр-хан даңғылы 40, тел. 8/713/2/54-17-39, 8/713/2/ 56-34-28,e-mail: ush_zemledelie@mail.ru орналасқан «Ақтөбе облыс ауыл шаруашылығы басқармасы» ММ (бұдан әрі - басқарма) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы 2003 жылғы 8 ақпандағы «Тұқым шаруашылығы туралы» Заңының 6-1-бабының 4) тармақшасы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 5 мамырдағы № 485 «Фитосанитариялық қауiпсiздiк және тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы» қаулысы негiзiнде жүзеге асырылады.

6. Результатом оказания государственной услуги является выдача свидетельства об аттестации на бумажном носителе, согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги либо мотивированный письменный отказ в его выдаче.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Полная информация о порядке и сроках оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет - ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.minagri.kz, на стендах управления, в официальных источниках информации.
8. Государственная услуга оказывается в помещении управления, где имеются столы, стулья, информационные стенды с перечнем необходимых документов и регламентом работы, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями. Помещение управления соответствует санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, в том числе пожарной безопасности, режим помещения - свободный.
9. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги потребитель представляет в управление (кабинет 504) необходимые документы. Заявление и перечень соответствующих документов регистрируется в журнале учета обращений физических и юридических лиц. Перечень документов, подтверждающих соответствие потребителя квалификационным требованиям, необходимых для получения государственной услуги, указан в приложении 2, 3 настоящего регламента.
11. Свидетельство об аттестации выдается при личном посещении потребителя нарочно при предъявлении документа, удостоверяющего личность потребителя, или доверенности на его получение.
12. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
1) непредставление потребителем соответствующих документов,
2) несоответствие потребителя квалификационным требованиям, указанным в приложении 2 настоящего регламента.
13. Требования к информационной безопасности: управление обеспечивает сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
14. Перечисление и описание структурно-функциональных единиц (далее СФЕ), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги, приведено в приложении 4 настоящего регламента.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 5 настоящего регламента.

6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi осы регламенттің 1-қосымшаға сәйкес нысанда қағаз тасығышта аттестаттау туралы куәлiк беру немесе жазбаша дәлелдi бас тарту болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және мерзімі туралы толық ақпаратты Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң www.minаgri.kz интернет - ресурсында, басқарманың стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
8. Мемлекеттік қызмет басқарма ғимаратында орындықтар, үстелдер, толтырылған бланкілердін үлгілерімен ақпараттық стенділер бар, мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген жерде көрсетіледі. Басқарма ғимараты санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттардың қауіпсіздік, оның ішінде өртке қарсы қауіпсіздік талаптарына сай келеді, үй-жай режимі – еркін.
9. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету Үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы басқармаға (504 кабинет) қажетті құжаттар ұсынады. Өтініш және қажетті құжаттар тізбесі заңды және жеке тұлғалардын өтініштері тіркеу кітабына тіркеледі. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі және үлгі арызы осы регламенттің 23 қосымшаларында көрсетілген.
11. Аттестаттау туралы куәлiк тұтынушы өзi келгенде қолма-қол тұтынушының жеке басын куәландыратын құжатты немесе оны алуға арналған сенiмхатты көрсеткенде берiледi.
12. Мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тартуға:
1) тұтынушының тиісті құжаттарды тапсырмауы;
2) тұтынушының осы регламентің 2-қосымшасында көрсетiлген бiлiктiлiк талаптарына сай келмеуi негiз болып табылады.
13. Ақпараттық қауіпсіздігінің талаптары: басқарма қызмет тұтынушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының cақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер тізбесі және сипаттамасы (бұдан әрі - ҚФБ), осы регламенттің 4 қосымшасында көрсетілген.
15. Әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламенттің 5 қосымшасында көрсетілген.

16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 6 настоящего регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающие государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа.
Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Аттестация производителей оригинальных,
элитных семян, семян первой, второй
и третьей репродукций и реализаторов семян»
Свидетельство об аттестации № _____
Выдано ________________________________________________
(полное наименование юридического или Ф.И.О. физического лица)
которому на основании решения местного исполнительного органа
_____________________________________________________ области (города республиканского значения, столицы) от "___" _________ 20___ г.
№ ___ присвоен статус _______________________________________
_____________________________________________________________
(указывается один из видов присваиваемого статуса)
по производству и реализации семян (для реализаторов семян - только реализация семян) ___________________________________________
_____________________________________________________________
(наименование сельскохозяйственного растения, сорта)
Ф.И.О. руководителя ______________________ __________________
(подпись)
Должность ___________________________________________________
Дата выдачи "___" ___________ 20__ г.
М.П.
Действительно до "__" _________ 20__ г.
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Аттестация производителей
оригинальных, элитных семян,
семян первой, второй и третьей
репродукций и реализаторов семян»
Квалификационные требования, предъявляемые к производителям
оригинальных семян, элитно-семеноводческим хозяйствам,
семеноводческим хозяйствам, реализаторам семян
1. Квалификационные требования, предъявляемые к производителям оригинальных семян, включают:
1) наличие площади пашни, достаточной для ведения производства оригинальных семян в соответствии с требованиями, предъявляемыми к их производству (на орошаемых землях - водообеспеченной севооборотной пашни);
2) наличие освоенных, семеноводческих севооборотов, заложенных всоответствии с научно-обоснованными рекомендациями для конкретной почвенно-климатической зоны с учетом особенностей сельскохозяйственного растения, по которому ведется производство оригинальных семян, и прошедших не менее одной ротации;

16. Әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды реттілігі, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мен ҚФБ арасындағы, өзара байланысты көрсететін схемасы осы регламенттің 6 қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін лауазымды азаматтардың жауапкершілігі
17. Уәкілетті органның басшысы мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Уәкілетті органның басшысы Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес орнатылған мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға жауапты.
«Бiрегей, элиталық тұқым, бiрiншi,
екiншi және үшiншi репродукциядағы
тұқым өндiрушiлердi және тұқым
өткiзушiлердi аттестаттау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
Аттестаттау туралы №___куәлiк
__________________________________облысының (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергiлiктi атқарушы органының 20____жылғы «__» ______№_____шешiмi негiзiнде____________________________________________________ (ауыл шаруашылығы өсiмдiгiнiң атауы, сорты) тұқымын өндiру және сату (тұқым өткiзушiлер үшiн - тек тұқым сату) жөнiндегi____________________________________________________
(берiлетiн мәртебе түрлерiнiң бiреуi көрсетiледi)
мәртебесi берiлген___________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә.)
Басшының Т.А.Ә.______________________ ___________________
(қолы)
Лауазымы_________________________________________________
Берiлген күнi:
200_____жылғы «___»_________________
200____жылғы «___»__________дейiн жарамды.
«Бiрегей, элиталық тұқым, бiрiншi,
екiншi және үшiншi репродукциядағы тұқым
ендiрушiлердi және тұқым өткiзушiлердi
аттестаттау» мемлекеттiк қызмет регламентіне
2-қосымша
Бiрегей тұқым өндiрушiлерге, элиталық тұқым өсiру шаруашылықтарына, тұқым өсiру шаруашылықтарына, тұқым өткiзушiлерге қойылатын бiлiктiлiк талаптары
1. Бiрегей тұқым өндiрушiлер қойылатын бiлiктiлiк талаптарына мыналар енедi:
1) бiрегей тұқым өндiруге қойылатын талаптарға сәйкес оны өндiрудi жүргiзу үшiн жеткiлiктi егiстiк алқаптың (суармалы жерлерде - сумен қамтамасыз етiлген ауыспалы егiстiгiнiң) болуы;
2) бiрегей тұқым өндiру жүргiзiлетiн ауыл шаруашылығы өсiмдiгiнiң ерекшелiктерiн ескере отырып, нақты топырақ-климаттық аймаққа арналған ғылыми негiзделген ұсыныстарға сәйкес салынған және бiрден кем емес айналымнан өткен игерiлген тұқым шаруашылығы ауыспалы егiстердiң болуы;

3) наличие паров в структуре пашни за последние три года (на орошаемые земли и на питомники плодово-ягодных культур и винограда требование не распространяется; в зернопропашных севооборотах допускается замена паров пластом многолетних трав) в объеме: в среднем по хозяйству - не менее 20 процентов;
на участках первичных звеньев семеноводства (питомники отбора, размножения) - не менее 50 процентов;
4) наличие семеноводческих посевов в общей посевной площади - не менее 30 процентов;
5) наличие опыта работы по производству оригинальных семян (первичному семеноводству) - не менее 6 лет;
6) наличие высокого уровня сортовой агротехники;
7) отсутствие карантинных объектов на территории производителя оригинальных семян, при этом карантинные объекты должны отсутствовать на территории производителя оригинальных семян также и в период не менее трех лет до момента аттестации;
8) наличие специалистов-селекционеров по культуре с опытом работы не менее пяти лет или наличие договора с физическим или юридическим лицом, осуществляющим научно-исследовательские работы в области селекции сельскохозяйственных растений, на осуществление совместной работы по производству оригинальных семян;
9) наличие не менее одного агронома-семеновода и специалиста по каждой культуре, а также не менее трех человек технического персонала, владеющего специфическими методами работы по семеноводству культуры и сорта;
10) обеспечение производства оригинальных семян в строгом соответствии со схемами, учитывающими биологические признаки и свойства культуры и сорта;
11) наличие исходного семенного материала сорта (маточных насаждений для производителей семян плодовых, ягодных культур и винограда) в ассортименте и объемах, необходимых для производства планируемого количества оригинальных семян с целью последующего обеспечения производства элитных семян;
12) наличие страховых фондов семян от потребности: для закладки первичных звеньев 100 процентов; для суперэлиты - 50 процентов;
13) наличие на праве собственности, лизинга либо в имущественном найме (долгосрочная аренда) необходимого количества специализированной селекционной и семеноводческой техники для обеспечения всего комплекса работ по производству оригинальных семян видов сельскохозяйственных растений, по которым ведется производство оригинальных семян;
14) наличие в достаточном количестве специализированных токов, крытых асфальтированных площадок, складских помещений (прикопочных площадок для плодовых культур и винограда), специальной тары, позволяющей размещать партии семян, не допуская их смещения;

3) соңғы үш жылдағы егiстiк құрылымындағы сүрi жерлердiң (суармалы жерлерге және жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң питомниктерiне бұл талап қолданылмайды; астық үшiн жыртылған ауыспалы егiстi көпжылдық шөптердiң жер қыртысымен алмастыруға жол берiледi):
шаруашылық бойынша орташа есеппен - кемiнде 20 пайыз;
тұқым шаруашылығы бастапқы звеноларының учаскелерiнде (iрiктеу, көбейту питомниктерi) - кемiнде 50 пайыз көлемiнде болуы;
4) тұқым шаруашылығының егiстiктерiнiң жалпы егiстiк алқапта 30 пайыздан кем болмауы;
5) бiрегей тұқым өндiрiсi (бастапқы тұқым шаруашылығы) бойынша жұмыс тәжiрибесi 6 жылдан кем болмауы;
6) жоғары деңгейлi сорттық агротехниканың болуы;
7) бiрегей тұқым өндiрушiлердiң аумағында карантиндiк объектiлердiң болмауы, бұл ретте карантиндiк объектiлер бiрегей тұқым өндiрушiлердiң аумағында аттестаттау сәтiне дейiн кемiнде үш жыл кезеңде де болмауы тиiс;
8) бес жылдан кем емес жұмыс тәжiрибесi бар дақыл жөнiндегi селекционер мамандардың болуы немесе ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң селекциясы саласында ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалармен бiрегей тұқым өндiру жөнiндегi бiрлескен жұмысты жүзеге асыруға жасалған шарттың болуы;
9) әрбiр дақыл бойынша кемiнде бiр агроном-тұқымшының және маманның, сондай-ақ дақыл мен сорттың тұқым шаруашылығы жөнiндегi жұмыстың ерекше әдiстерiн бiлетiн техникалық персоналдың кемiнде үш адамының болуы;
10) дақыл мен сорттың биологиялық белгiлерi мен қасиеттерiн ескеретiн схемаларға қатаң сәйкестiкте бiрегей тұқым өндiрудi қамтамасыз ету;
11) элиталық тұқым өндiрiсiн қамтамасыз ету мақсатында бiрегей тұқымның жоспарланған көлемiн өндiруге қажеттi түрлерде және көлемде сорттың негiзгi тұқымдық материалының (жемiс, жидек дақылдарының және жүзiмнiң тұқымын өндiрушiлер үшiн аналық екпелердiң) болуы;
12) қажеттiлiкке қарай тұқым сақтандыру қорларының болуы:
бастапқы буындардың негiзiн қалау үшiн - 100 пайыз; суперэлита үшiн - 50 пайыз;
13) бiрегей тұқым өндiрiсi жүргiзiлетiн ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi түрлерiнiң бiрегей тұқымын өндiру жөнiндегi жұмыстар кешенiн қамтамасыз ету үшiн, меншiк құқығында, лизингте немесе мүлiк жалдауда (ұзақ мерзiмдi жалдау) арнайы селекциялық және тұқым шаруашылығы техникасының қажеттi санының болуы;
14) арнайы жасақталған қырмандардың, жабық асфальтталған алаңдардың, қойма бөлмелерiнiң (жемiс дақылдары мен жүзiмге арналған көмiп қою алаңдарының), тұқым партияларын араласып кетуiне жол бермейтiндей орналастыруға мүмкiндiк беретiн арнайы ыдыстың жеткiлiктi болуы;

15) ведение по каждому сорту сельскохозяйственных растений, по которому ведется производство оригинальных семян, учета количества и качества, происхождения произведенных, реализованных и использованных в собственном хозяйстве оригинальных семян (акты посева, браковки, сортовых, видовых и фитопатологических прополок (прочисток), приемки и (или) апробации посевов, уборки, оприходования, очистки и подработки, реализации оригинальных семян, журнал учета семян (который должен быть пронумерован, прошит и подписан государственным инспектором по семеноводству областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан), удостоверения о кондиционности семян, аттестаты на семена);
16) ведение документации по сорту, отражающей метод выведения сорта, сведения о родительских формах, отличительных характеристиках признаков сорта;
17) обеспечение сохранности материалов учета по семеноводству в течение не менее шести лет;
18) наличие заключений о пригодности материально-технической базы к осуществлению производственной деятельности:
органов в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения и охраны окружающей среды - о соответствии производственной базы требованиям санитарно-эпидемиологической и экологической безопасности;
государственного инспектора по карантину растений Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан - об отсутствии карантинных объектов.
2. Квалификационные требования, предъявляемые к элитно-семеноводческим хозяйствам, включают:
1) наличие площади паров в структуре пашни за последние три года (на орошаемые земли и на питомники плодово-ягодных культур и винограда требование не распространяется; в зернопропашных севооборотах допускается замена паров пластом многолетних трав) - не менее 20 процентов;
2) наличие освоенных семеноводческих севооборотов, заложенных в соответствии с научно-обоснованными рекомендациями для конкретной почвенно-климатической зоны с учетом особенностей сельскохозяйственного растения, по которому ведется производство элитных семян, и прошедших не менее одной ротации;
3) наличие высокого уровня сортовой агротехники;
4) наличие в общей посевной площади семеноводческих посевов - не менее 25 процентов;
5) урожайность за последние три года - выше среднеобластной;
6) наличие опыта работы по семеноводству - не менее четырех лет;

15) ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң әр сорты бойынша жүргiзiлетiн бiрегей тұқым өндiрiсiне, өндiрiлген, сатылған және өз шаруашылығында пайдаланылған бiрегей тұқымның саны мен сапасына, шыққан тегiне (егiс, сұрыптаулықтар, сорттық, түрлiк және фитопатологиялық отаулар (тазалаулар) актiлерi, егiстiктердi қабылдау және (немесе) байқаудан өткiзуге, бiрегей тұқымды жинауға, кiрiске алуға, тазалауға және өңдеуге, сатуға, тұқымдарды есепке алу журналына (оны Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Агроөнеркәсiптiк кешендегi мемлекеттiк инспекция комитетiнiң облыстық аумақтық инспекциясының тұқым шаруашылығы жөнiндегi мемлекеттiк инспекторы нөмiрлеуi, тiгуi және қол қоюы тиiстi), тұқымның талапқа сай екендiгi туралы куәлiгiне, тұқым аттестатына) есеп жүргiзу;
16) сортты шығару әдiсi, ата-аналық нысандары мен сорт белгiлерiнiң ерекше сипаттамалары туралы мәлiметтердi көрсететiн сорт бойынша құжаттаманы жүргiзу;
17) тұқым шаруашылығы жөнiндегi есеп материалдарының сақталуын алты жылдан кем емес мерзiм iшiнде қамтамасыз ету;
18) өндiрiстiк қызметтi жүзеге асыруға материалдық-техникалық базаның жарамдылығы туралы қорытындылардың болуы:
халықтың санитарлық-эпидемиологиялық саулығы және қоршаған ортаны қорғау саласындағы органдардың өндiрiстiк базасының санитарлық- эпидемиологиялық және экологиялық қауiпсiздiк талаптарына сай болуы туралы;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Агроөнеркәсiптiк кешендегi мемлекеттiк инспекция комитетiнiң өсiмдiктер карантинi жөнiндегi мемлекеттiк инспекторының карантиндiк объектiлердiң жоқ екендiгi туралы.
2. Элиталық тұқым өсiру шаруашылықтарына қойылатын бiлiктiлiк талаптары мыналарды қамтиды:
1) соңғы үш жылда жыртылған жер құрылымындағы сұр жерлер алқабының болуы (суармалы жерлерге және жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң питомниктерiне талап қойылмайды; ауыспалы егiстi астық алқабына сүр жердi көпжылдық шөптер егiлген топырақ қабатымен алмастыруға рұқсат етiледi) - 20 пайыздан аспайды;
2) элиталы тұқым өндiру жүргiзiлетiн және кемiнде бiр айналымнан өткен ауыл шаруашылығы өсiмдiгiнiң ерекшелiктерiн ескере отырып, нақты топырақ-климаттық аймаққа арналған ғылыми негiзделген ұсыныстарға сәйкес салынған, игерiлген тұқым шаруашылығы ауыспалы егiстерiнiң болуы;
3) жоғары деңгейлi сорттық агротехниканың болуы;
4) жалпы егiс алқабындағы тұқымдық егiстiк жер көлемiнiң болуы - 25 пайыздан кем емес;
5) соңғы үш жылдағы өнiмдiлiк - орташа облыстық көрсеткiштен жоғары;
6) тұқым шаруашылығы бойынша жұмыс тәжiрибесiнiң болуы - төрт жылдан кем емес;

7) обеспечение удельного веса основного вида деятельности в общем объеме производ-ства (элитное семеноводство) - не менее 25 процентов:
8) количество возделываемых культур, по которым ведется семеноводство - не более 4;
9) количество сортов, по каждой культуре, по которым ведется семеноводство в соответствии с предметом аттестации - не более 3;
10) наличие страховых фондов семян от потребности для закладки суперэлиты - 50 процентов;
11)наличие плана сортообновления по культурам и сортам;
12) наличие схем по выращиванию семян сортов, включенных в перечень районированных;
13) организация учета и ведение документации, в которой отражаются все виды работ по выращиванию семенного материала и его качественные показатели;
14) наличие исходного семенного материала (оригинальных семян) районированных и перспективных сортов в ассортименте и объемах, необходимых для производства запланированного количества элитных семян;
15) наличие договора с производителем оригинальных семян о поставке оригинальных или суперэлитных семян районированных и перспективных сортов в ассортименте и объемах, необходимых для производства запланированного количества элитных семян, на срок не менее двух лет с момента подачи заявления на аттестацию;
16) наличие договора с физическим или юридическим лицом, осуществляющим научно-исследовательские работы в области селекции сельскохозяйственных растений, на научное сопровождение производства элитных семян;
17) наличие на праве собственности, лизинга либо в имущественном найме (долгосрочная аренда) необходимого количества сельскохозяйственной техники, включая семяочистительную технику и технику для протравливания семян, для обеспечения комплекса работ по производству планируемого объема элитных семян;
18) наличие специализированных токов, крытых асфальтированных площадок, складских помещений, позволяющих размещать партии семян, не допуская их смешения;
19) ведение по каждому сорту сельскохозяйственных растений учета количества и качества, происхождения произведенных, реализованных и использованных в собственном хозяйстве семян (акты посева, приемки и (или) апробации посевов, уборки, оприходования, очистки и подработки, реализации семян, аттестаты на семена, удостоверения о кондиционности семян, журнала учета семян (который должен быть пронумерован, прошит и подписан государственным инспектором по семеноводству областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан);

7) жалпы өндiрiс көлемiндегi қызметтiң негiзгi түрiнiң (элиталық тұқым шаруашылығы) үлес салмағын қамтамасыз етуi - 25 пайыздан кем емес;
8) тұқым шаруашылығы жүргiзiлетiн өңделетiн дақыл саны - 4-ден аспайды;
9) аттестаттау талабына сәйкес тұқым шаруашылығы жүргiзiлетiн әр дақыл бойынша сорттардың саны - 3-ден аспайды;
10) суперэлиталық тұқымды егуге қажеттi тұқымның сақтандыру қорының болуы - 50 пайыз;
11) дақылдар мен сорттар бойынша сорт жаңарту жоспарының болуы;
12) аудандастырылған сорттар тiзбесiне енгiзiлген тұқым сорттарын өсiру схемасының болуы;
13) тұқым материалдарын өсiру жұмыстарының барлық түрлерi мен оның сапалық көрсеткiштерi көрсетiлетiн құжаттаманы жүргiзу және есепке алуды ұйымдастыру;
14) аудандастырылған және перспективтi сорттардың негiзгi тұқым материалдары (бiрегей тұқым) элиталық тұқымның жоспарланған мөлшерiн өндiруге қажеттi түр мен көлемде болуы;
15) аттестаттауға өтiнiш берген сәттен бастап кемiнде екi жылда элиталық тұқымның жоспарланған мөлшерiн өндiру үшiн қажеттi түр және көлемде аудандастырылған және перспективтi сорттардың бiрегей немесе суперэлиталық тұқымдарын жеткiзу туралы бiрегей тұқым өндiрушiлермен жасалған шарттың болуы;
16) ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң селекциясы саласында ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүзеге асыратын заңды немесе жеке тұлғалармен элиталық тұқым өндiрiсi iлеспесiне келiсiмнiң болуы;
17) элиталық тұқым өндiру жөнiндегi жұмыстар кешенiн қамтамасыз ету үшiн, меншiк құқығында, лизингте немесе мүлiк жалдауда (ұзақ мерзiмдi жалдау) тұқым тазалайтын техниканы және тұқымды дәрiлейтiн техниканы қоса алғанда, арнайы ауыл шаруашылығы техникасының қажеттi санының болуы;
18) арнайы жасақталған қырмандардың, жабық асфальтталған алаңдардың, тұқым партияларын араласып кетуiне жол бермейтiндей орналастыруға мүмкiндiк беретiн қойма бөлмелерiнiң болуы;
19) ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң әр сорты бойынша өндiрiлген, сатылған және өз шаруашылығында пайдаланылған бiрегей тұқымның саны мен сапасына, шыққан тегiне (егiс актiлерi, егiстiктердi қабылдау және (немесе) байқаудан өткiзуге, бiрегей тұқымды жинауға, кiрiске алуға, тазалауға және өңдеуге, сатуға, тұқымның талапқа сай екендiгi туралы куәлiгiне, тұқым аттестатына тұқымдарды есепке алу журналына (оны Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Агроөнеркәсiптiк кешендегi мемлекеттiк инспекция комитетiнiң облыстық аумақтық инспекциясының тұқым шаруашылығы жөнiндегi мемлекеттiк инспекторы нөмiрлеуi, тiгуi және қол қоюы тиiстi) есеп жүргiзу;

20) организация хранения материалов учета по семеноводству в течение не менее пяти лет;
21) наличие количества специалистов, предусмотренного штатным расписанием, с соответствующим образованием для квалифицированного выполнения запланированного объема работ, в том числе не менее одного агронома-семеновода;
22) наличие заключений о пригодности материально-технической базы к осуществлению производственной деятельности:
органов санитарно-эпидемиологического благополучия населения и охраны окружающей среды - о соответствии производственной базы требованиям санитарно-эпидемиологической и экологической безопасности;
государственного инспектора по карантину растений Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан - об отсутствии карантинных объектов.
3. Квалификационные требования, предъявляемые к семеноводческим хозяйствам, включают:
1) наличие опыта работы по семеноводству - не менее двух лет;
2) наличие площади пашни, достаточной для ведения производства семян первой, второй и третьей репродукций в соответствии с требованиями, предъявляемыми к их производству (на орошаемых землях - водообеспеченной севооборотной пашни);
3) наличие семеноводческих севооборотов, введенных в соответствии с научно-обоснованными рекомендациями для конкретной почвенно-климатической зоны с учетом особенностей сельскохозяйственного растения, по которому ведется производство семян первой, второй и третьей репродукций;
4) наличие площади паров в структуре пашни за последние три года (на орошаемые земли и на питомники плодово-ягодных культур и винограда требование не распространяется; в зернопропашных севооборотах допускается замена паров пластом многолетних трав) в среднем по хозяйству - не менее 16 процентов;
5) наличие семеноводческих посевов в общей посевной площади - не менее 20 процентов;
6) количество возделываемых культур, по которым ведется семеноводство - не более 3;
7) количество сортов, по каждой культуре, по которым ведется семеноводство в соответствии с предметом аттестации - не более 3;
8) наличие договора с элитно-семеноводческим хозяйством о поставке элитных семян для производства семян первой, второй и третьей репродукций, на срок не менее трех лет с момента подачи заявления на аттестацию;
9) наличие договора с физическим или юридическим лицом, осуществляющим научно-исследовательские работы в области селекции сельскохозяйственных растений, на научное сопровождение производства семян первой, второй и третьей репродукций;

20) тұқым шаруашылығы бойынша есеп материалдарының кемiнде бес жыл сақталуын ұйымдастыру;
21) жоспарланған жұмыс көлемiн бiлiктi атқару үшiн тиiстi бiлiмi бар штат кестесiнде көзделген арнайы мамандар санының, оның iшiнде кемiнде бiр тұқым өсiрушi-агроном болуы;
22) өндiрiстiк қызметтi жүзеге асыруға материалды-техникалық базаның жарамдылығы туралы қорытындылардың болуы: халықтың санитарлық-эпидемиологиялық саулығы және қоршаған ортаны қорғау саласындағы органдардың өндiрiстiк базасының санитарлық-эпидемиологиялық және экологиялық қауiпсiздiк талаптарына сай болуы туралы.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Агроөнеркәсiптiк кешендегi мемлекеттiк инспекция комитетiнiң өсiмдiктер карантинi жөнiндегi мемлекеттiк инспекторының карантиндiк объектiлердiң жоқ екендiгi туралы.
3. Тұқым өсiру шаруашылықтарына қойылатын бiлiктiлiк талаптары мыналарды қамтиды:
1) тұқым шаруашылығы жөнiндегi жұмыс тәжiрибесi - екi жылдан кем болмауы;
2) тұқымның бiрiншi, екiншi және үшiншi репродукциясын өндiруге қойылатын талаптарға сәйкес оны өндiрудi жүргiзу үшiн жеткiлiктi егiстiк алқаптың (суармалы жерлерде - сумен қамтамасыз етiлген ауыспалы егiстiгiнiң) болуы;
3) тұқымның бiрiншi, екiншi және үшiншi репродукциясын өндiру жүргiзiлетiн ауыл шаруашылығы өсiмдiгiнiң ерекшелiктерiн ескере отырып нақты топырақ-климаттық аймаққа арналған ғылыми негiзделген ұсыныстарға сәйкес салынған тұқым шаруашылығы ауыспалы егiстердiң болуы;
4) соңғы үш жылда жыртылған жер құрылымындағы сүр жерлер алқабының болуы (суармалы жерлерге және жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң питомниктерiне талап қойылмайды; ауыспалы егiстi астық алқабына сүр жердi көпжылдық шөптер егiлген топырақ қабатымен алмастыруға рұқсат етiледi) орта есеппен шаруашылықта -16 пайыздан аспайды;
5) жалпы егiстiк көлемiндегi тұқым шаруашылығы егiстiктерi 20 пайыздан кем емес;
6) тұқым шаруашылығы жүргiзiлетiн өңделетiн дақыл саны 3-ден аспайды;
7) аттестаттау талабына сәйкес тұқым шаруашылығы жүргiзiлетiн әр дақыл бойынша сорттардың саны - 3-ден аспайды;
8) аттестаттауға өтiнiш берген сәттен бастап кемiнде үш жылда тұқымның бiрiншi, екiншi және үшiншi репродукциясын өндiру үшiн элиталық тұқым жеткiзу туралы элиталық тұқым өндiрушi шаруашылықпен жасалған шарттың болуы;
9) тұқымның бiрiншi, екiншi және үшiншi репродукциясын өндiрудегi ғылыми сүйемелдеу туралы жеке және заңды тұлғамен ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi селекциясы саласында ғылыми-зерттеу жұмыстарын iске асыратын шарттың болуы;

10) соблюдение рекомендованной для конкретной агроэкологической зоны агротехнологии возделывания сельскохозяйственных растений;
11) отсутствие карантинных объектов на территории семеноводческого хозяйства, при этом карантинные объекты должны отсутствовать на территории семеноводческого хозяйства также и в период не менее трех лет до момента аттестации;
12) наличие не менее одного агронома-семеновода;
13) наличие плана сортообновления по культурам и сортам;
14) наличие схем по выращиванию сортовых семян первой, второй и третьей репродукций;
15) наличие исходного семенного материала в ассортименте и объемах, необходимых для производства планируемого количества семян первой, второй и третьей репродукций;
16) наличие на праве собственности, лизинга либо в имущественном найме (долгосрочная аренда) необходимого количества сельскохозяйственной техники, включая семяочистительную технику и технику для протравливания семян, для обеспечения всего комплекса работ по производству планируемого объема семян первой, второй и третьей репродукций;
17) наличие в достаточном количестве специализированных токов, крытых асфальтированных площадок, складских помещений, позволяющих размещать партии семян, не допуская их смешения;
18) ведение по каждому сорту сельскохозяйственных растений учета количества и качества, происхождения произведенных, реализованных и использованных в собственном хозяйстве семян (акты посева, приемки и (или) апробации посевов, уборки, оприходования, очистки и подработки, реализации семян, аттестаты на семена, свидетельства на семена, удостоверения о кондиционности семян, журнала учета семян (который должен быть пронумерован, прошит и подписан государственным инспектором по семеноводству районной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан);
19) обеспечение сохранности материалов учета по семеноводству в течение не менее трех лет;
20) наличие заключений о пригодности материально-технической базы к осуществлению производственной деятельности:
органов санитарно-эпидемиологического благополучия населения и охраны окружающей среды - о соответствии производственной базы требованиям санитарно-эпидемиологической и экологической безопасности;
государственного инспектора по карантину растений Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан - об отсутствии карантинных объектов.
4. Квалификационные требования, предъявляемые к реализаторам семян, включают:

10) нақты агроэкологиялық аймақ үшiн ұсынылған ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiн өңдеу агротехнологиясын сақтау;
11) тұқым шаруашылығы аумағында карантиндiк объектiлердiң болмауы, бұл ретте карантиндiк объектiлер тұқым шаруашылығы аумағында сонымен қатар аттестаттау сәтiне дейiн кемiнде үш жыл болмауы тиiс;
12) кемiнде бiр тұқым өсiрушi агрономның болуы;
13) дақылдар мен сорттар бойынша сорт жаңарту жоспарының болуы;
14) сорттық тұқымның бiрiншi, екiншi және үшiншi репродукциясын өсiру жөнiндегi схеманың болуы;
15) тұқымның бiрiншi, екiншi және үшiншi репродукциясының жоспарланған көлемiн өндiруге қажеттi түрлерде және көлемде сорттың негiзгi тұқымдық материалының болуы;
16) тұқымның бiрiншi, екiншi және үшiншi репродукциясының жоспарланған көлемiн өндiру жөнiндегi жұмыстардың кешенiн қамтамасыз етуге арналған меншiк құқығында, лизингте немесе мүлiк жалдауда (ұзақ мерзiмдi жалдау) тұқым тазалайтын техниканы және тұқымды дәрiлейтiн техниканы қоса алғанда, арнайы ауыл шаруашылығы техникасының қажеттi санының болуы;
17) арнайы жасақталған қырмандардың, жабық асфальтталған алаңдардың, тұқым партияларын араласып кетуiне жол бермейтiндей орналастыруға мүмкiндiк беретiн қойма бөлмелерiнiң болуы;
18) ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң әр сорты бойынша өндiрiлген, сатылған және өз шаруашылығында пайдаланылған бiрегей тұқымның саны мен сапасына, шыққан тегiне (егiс актiлерi, егiстiктердi қабылдау және (немесе) байқаудан өткiзуге, бiрегей тұқымды жинауға, кiрiске алуға, тазалауға және өңдеуге, сатуға, тұқымның талапқа сай екендiгi туралы куәлiгiне, тұқым аттестатына тұқымдарды есепке алу журналына (оны Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Агроөнеркәсiптiк кешендегi мемлекеттiк инспекция комитетiнiң облыстық аумақтық инспекциясының тұқым шаруашылығы жөнiндегi мемлекеттiк инспекторы нөмiрлеуi, тiгуi және қол қоюы тиiстi) есеп жүргiзу;
19) тұқым шаруашылығы бойынша есеп материалдарының кемiнде үш жыл сақталуын ұйымдастыру;
20) өндiрiстiк қызметтi жүзеге асыруға материалды-техникалық базаның жарамдылығы туралы қорытындылардың болуы:
халықтың санитарлық-эпидемиологиялық саулығы және қоршаған ортаны қорғау саласындағы органдардың өндiрiстiк базасының санитарлық-эпидемиологиялық және экологиялық қауiпсiздiк талаптарына сай болуы туралы;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Агроөнеркәсiптiк кешендегi мемлекеттiк инспекция комитетiнiң өсiмдiктер карантинi жөнiндегi мемлекеттiк инспекторының карантиндiк объектiлердiң жоқ екендiгi туралы.
4. Тұқым сатушыларына қойылатын бiлiктiлiк талаптары мыналарды қамтиды:

1) наличие количества специалистов, предусмотренного штатным расписанием, с соответствующим образованием для выполнения запланированного объема работ по реализации семян, в том числе не менее одного агронома-семеновода;
2) наличие ежегодного договора с производителями семян о поставке семян сельскохозяйственных растений для последующей реализации (в случае приобретения семян у зарубежных поставщиков (по импорту) - с поставщиками семян);
3) наличие крытых асфальтированных плошадок, складских помещений (прикопочных площадок для плодовых культур и винограда), специальной тары, позволяющей размещать партии семян, не допуская их смешения;
4) наличие на праве собственности, лизинга либо в имущественном найме (долгосрочная аренда) необходимого количества специализированной техники для обеспечения всего комплекса работ по подработке, хранению и реализации семян сельскохозяйственных растений;
5) ведение по каждой партии семян сельскохозяйственных растений учета количества и качества, происхождения реализуемых семян, документирования семян, журнала учета семян который должен быть пронумерован, прошит и подписан государственным инспектором по семеноводству областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
6) обеспечение сохранности материалов по хранению и реализации семян в течение не менее трех лет;
7) наличие при реализации семян сортов сельскохозяйственных растений, включенных в Государственный реестр Республики Казахстан охраняемых сортов растений, лицензионного договора, по которому патентообладатель (лицензиар) представляет реализатору (лицензиату) право временно использовать селекционное достижение в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений";
8) наличие заключений о пригодности материально-технической базы к осуществлению производственной деятельности:
органов в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения и охраны окружающей среды - о соответствии производственной базы требованиям санитарно-эпидемиологической и экологической безопасности;
государственного инспектора по карантину растений Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан - об отсутствии карантинных объектов.
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Аттестация производителей
оригинальных, элитных семян,
семян первой, второй и третьей
репродукций и реализаторов семян»
Акиму _____________________ области
(города республиканского значения, столицы)
___________________________ Ф.И.О.
от _________________________________
(полное наименование юридического
лица, Ф.И.О. физического лица)
Заявление
Прошу провести аттестацию и присвоить статус
_____________________________________________________________
(указывается один из видов присваиваемого статуса)
по производству и реализации семян (для реализаторов семян - только реализация семян)
_____________________________________________________________
( наименование сельскохозяйственного растения, сорта)
Сведения о физическом или юридическом лице:

1) тұқым сату бойынша жоспарланған жұмыс көлемiн орындау үшiн штат кестесiнде көзделген тиiстi бiлiмi бар мамандардың, оның iшiнде кемiнде бiр тұқым өсiрушi агрономның болуы;
2) әрi қарай тұқым сату үшiн тұқым өндiрушiлермен ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң тұқымын жеткiзу туралы (тұқымды шетелдiк жеткiзушiлерден сатып алған (импорт бойынша) жағдайда тұқым жеткiзушiлермен) жыл сайынғы келiсiмнiң болуы;
3) жабық асфалътталған алаңдардың, қойма бөлмелерiнiң (жемiс дақылдары мен жүзiмге арналған көмiп қою алаңдарының), тұқым партияларын араласып кетуiне жол бермейтiндей орналастыруға мүмкiндiк беретiн арнайы ыдыстың болуы;
4) ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiн өңдеу, сақтау және сату жөнiндегi жұмыстар кешенiн қамтамасыз ету үшiн, меншiк құқығында, лизингте немесе мүлiк жалдауда (ұзақ мерзiмдi жалдау) арнайы ауыл шаруашылығы техникасының қажеттi санының болуы;
5) ауыл шаруашылығы есiмдiктерiнiң әр тұқым партиясы бойынша сатылған тұқымның саны мен сапасына, шыққан тегiне, тұқымды құжаттау, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Агроөнеркәсiптiк кешендегi мемлекеттiк инспекция комитетiнiң облыстық аумақтық инспекциясының тұқым шаруашылығы жөнiндегi мемлекеттiк инспекторы нөмiрлеуi, тiгуi және қол қоюы тиiстi тұқымдарды есепке алу журналына есеп жүргiзу;
6) тұқымдарды сақтау және сату материалдарының кемiнде үш жыл сақталуын ұйымдастыру;
7) «Селекциялық жетiстiктердi қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шiлдедегi Заңына сәйкес Қазақстан Республикасында қорғалатын өсiмдiктер сорттарының мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзiлген ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi сорттарының тұқымдарын сатқан жағдайда тұқым өткiзушiде (лицензиатта) патент иесi (лицензиар) берген селекциялық жетiстiктi уақытша пайдалану құқығының болуы;
8) өндiрiстiк қызметтi жүзеге асыруға материалды-техникалық базаның жарамдылығы туралы қорытындылардың болуы:
халықтың санитарлық-эпидемиологиялық саулығы және қоршаған ортаны қорғау саласындағы органдардың өндiрiстiк базасының санитарлық-эпидемиологиялық және экологиялық қауiпсiздiк талаптарына сай болуы туралы;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Агроөнеркәсiптiк кешендегi мемлекеттiк инспекция комитетiнiң өсiмдiктер карантинi жөнiндегi мемлекеттiк инспекторының карантиндiк объектiлердiң жоқ екендiгi туралы.
«Бiрегей, элиталық тұқым,
бiрiншi, екiншi және үшiншi
репродукциядағы тұқым өндiрушiлердi
және тұқым өткiзушiлердi аттестаттау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
3-қосымша
_____________облысының әкiмiне
(республикалық маңызы бар қаланың, астананың)
____________________________________Т.А.Ә.
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның Т.А.Ә.)
Өтiнiш
Аттестаттау (қайта аттестаттау) жүргiзудi және_______________
(ауыл шаруашылығы өсiмдiгiнiң атауы, сорты)
тұқымын өндiру және сату (тұқым өткiзушiлер үшiн - тек тұқым сату)
жөнiндегi____________________________________________________
(берiлетiн мәртебе түрлерiнiң бiреуi көрсетiледi)
мәртебесiн берудi сұраймын.
Жеке немесе заңды тұлға туралы мәлiметтер:

1. Форма собственности ________________________________
2. Год образования ____________________________________
3. Свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или удостоверение личности физического лица ____________________________________________
(№, кем и когда выдано)
4. Адрес: _____________________________________________      (индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс, e-mail)
_____________________________________________________________
5. Ф.И.О. руководителя ________________________________
6. Банковские реквизиты _______________________________
_____________________________________________________________
(РНН, МФО, № счета, наименование и местонахождение банка)
7. Прилагаемые документы: _____________________________
_____________________________________________________________
(в соответствии с квалификационными требованиями)
Руководитель_______________
(подпись) (Ф.И.О.)
М.П.
"___" __________ 20__ г.
Заявление принято к рассмотрению "__" _________ 20__ г.
_____________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись ответственного лица, принявшего заявление)
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Аттестация производителей
оригинальных, элитных семян,
семян первой, второй и третьей
репродукций и реализаторов семян»
Перечисление и описание структурно-функциональных единиц, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги
Специалист управления (СФЕ 1):
1) консультирует о порядке регистрации и приема документов;
2) проверяет наличие полного пакета документов;
3) выдает расписку о приеме документов.
Экспертная комиссия (СФЕ 2)
1) в течение пятнадцати календарных дней со дня поступления заявления на аттестацию от физического или юридического лица изучает представленные документы и с выездом на место определяет степень соответствия физического или юридического лица квалификационным требованиям, предъявляемым к производителям оригинальных семян, элитно-семеноводческим хозяйствам, семеноводческим хозяйствам, реализаторам семян.
2) на основании обследования составляет акт обследования физического или юридического лица на соответствие квалификационным требованиям.
3) большинством голосов принимает решение о соответствии или несоответствии физического или юридического лица квалификационным требованиям, предъявляемым к производителям оригинальных семян, элитно-семеноводческим хозяйствам, семеноводческим хозяйствам, реализаторам семян.
Акимат области (СФЕ 3):
1) на основании решения комиссии присваивает статус производителя оригинальных семян, элитно-семеноводческого хозяйства, семеноводческого хозяйства, реализатора семян и выдает свидетельство об аттестации.
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Аттестация производителей
оригинальных, элитных семян,
семян первой, второй и третьей
репродукций и реализаторов семян»
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
п/н
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2.
Наименование СФЕ
СФЕ 1 Специалист управления
СФЕ2 Экспертная Комиссия
СФЕ 3 Акимат области
3.
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Действие № 1
консультирует о порядке регистрации и приема документов;
Действие № 2
проверяет наличие полного пакета документов;
Действие № 3
выдает расписку о приеме документов.
Действие № 4
в течение пятнадцати календарных дней со дня поступления заявления на аттестацию от физического или юридического лица изучает представленные документы и с выездом на место определяет степень соответствия физического или юридического лица квалификационным требованиям, предъявляемым к производителям оригинальных семян, элитно- семеноводческим хозяйствам, семеноводческим хозяйствам, реализаторам семян.
Действие № 5
на основании обследования составляет акт обследования физического или юридического лица на соответствие квалификационным требованиям.
Действие № 6
большинством голосов принимает решение о соответствии или несоответствии физического или юридического лица квалификационным требованиям, предъявляемым к производителям оригинальных семян, элитно- семеноводческим хозяйствам, семеноводческим хозяйствам, реализаторам семян.
Действие № 7
на основании решения комиссии присваивает статус производителя оригинальных семян, элитно- семеноводческого хозяйства, семеноводческого хозяйства, реализатора семян и выдает свидетельство об аттестации.
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Беседа
Запись в журнале учета обращений.
Выдача свидетельства об асттестации либо мотивированный ответ об отказе в выдаче свидетельства.
Присвоение статуса субъекта семеноводства
5.
Сроки исполнения
60 минут
-
3 дня
6.
Номер следующего действия
4
7
-
Таблица 2.Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, потока работ)
СФЕ 1. Специалист управления
СФЕ 2.
Экспертная комиссия
СФЕ 3.
Акимат области
Действие № 1
консультирует о порядке регистрации и приема документов;
.
Действие № 2
проверяет наличие полного пакета документов;
Действие № 3
выдает расписку о приеме документов.
Действие № 4
в течение пятнадцати календарных дней со дня поступления заявления на аттестацию от физического или юридического лица изучает представленные документы и с выездом на место определяет степень соответствия физического или юридического лица квалификационным требованиям, предъявляемым к производителям оригинальных семян, элитно-семеноводческим хозяйствам, семеноводческим хозяйствам, реализаторам семян.
Действие № 5
на основании обследования составляет акт обследования физического или юридического лица на соответствие квалификационным требованиям.
Действие № 6
большинством голосов принимает решение о соответствии или несоответствии физического или юридического лица квалификационным требованиям, предъявляемым к производителям оригинальных семян, элитно-семеноводческим хозяйствам, семеноводческим хозяйствам, реализаторам семян.
Действие № 7
на основании решения комиссии присваивает статус производителя оригинальных семян, элитно- семеноводческого хозяйства, семеноводческого хозяйства, реализатора семян и выдает свидетельство об аттестации.
Таблица 3.Варианты использования. Альтернативный процесс.
Основной процесс (ход, потока работ)
СФЕ 1. Специалист управления
СФЕ 2.
Экспертная комиссия
Действие № 1
консультирует о порядке регистрации и приема документов;
Действие № 4
большинством голосов принимает решение о несоответствии физического или юридического лица квалификационным требованиям, предъявляемым к производителям оригинальных семян, элитно-семеноводческим хозяйствам, семеноводческим хозяйствам, реализаторам семян.
Действие № 2
проверяет наличие полного пакета документов
Действие № 3
выдает расписку о приеме документов.
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
«Аттестация производителей
оригинальных, элитных семян,
семян первой, второй и третьей
репродукций и реализаторов семян»
Схемы функционального взаимодействия
Утвержден
постановлением акимата области

1. Меншiк нысаны_______________________________________
2. Құрылған жылы_______________________________________
3. Заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу, қайта тiркеу туралы куәлiгi немесе жеке тұлғаның жеке куәлiгi____________________
_____________________________________________________________
(№, кiм және қашан бердi)
4. Мекен-жайы:
_____________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдiң №, телефон, факс, е-mаil)
5. Басшының Т.А.Ә._____________________________________
6. Банк деректемелерi__________________________________
(СТН, БАА, шот №, банкiнiң атауы және тұрған жерi)
7. Қоса берiлiп отырған құжаттар:
_____________________________________ (бiлiктiлiк талаптарға сәйкес)
Басшы____________________ ___________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
М.О.
200_____жылғы «___»__________________
Өтiнiш қарауға 200____жылғы «____»_____________
қабылданды.____________________________________
(өтiнiштi қабылдаған жауапты адамның Т.А.Ә.)
«Бiрегей, элиталық тұқым, бiрiншi,
екiншi және үшiншi репродукциядағы
тұқым ендiрушiлердi және тұқым
өткiзушiлердi аттестаттау»
мемлекеттiк қызмет стандартына
4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер тізбесі және сипаттамасы
Басқарманың маманы (ҚФБ 1.):
1) тіркеу және есепке қою тәртібі туралы кеңес береді;
2) құжаттар пакетінің түгел бар болуын тексереді;
3) тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi.
Сараптамалық комиссия (ҚФБ 2.):
1) жеке немесе заңды тұлғаның аттестаттау туралы өтініші түскен күнен бастап он бес жұмыс күні ішінде тапсырылған құжаттарды зерделейтін және орнына бару арқылы оның бірегей тұқым өндірушілерге, элиталық тұқым өсіру шаруашылығына, тұқым өсіру шаруашылығына, тұқым өткізушіге қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі дәрежесін анықтайды.
2) тексеру негізінде заңды немесе жеке тұлғаның біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеру актісін жасайды.
3) көпшілік дауыспен жеке немесе заңды тұлғаның бірегей тұқым өндірушіге, элиталық тұқым өсіру шаруашылығына, тұқым өсіру шаруашылығына, тұқым өткізушіге қойылатын біліктілік талаптарына сай немесе сай емес екендігі туралы шешім қабылдайды.
Облыс әкімдігі (ҚФБ 3):
1) Сараптамалық комиссияның оң қорытындысын алған жеке немесе заңды тұлғаларға бірегей тұқым өндіруші, элиталық тұқым өсіру шаруашылығы, тұқым өсіру шаруашылығы, тұқым өткізуші мәртебесін береді және аттестаттау туралы куәлік тапсырылады.
«Бiрегей, элиталық тұқым, бірiншi,
екiншi және үшiншi репродукциядағы
тұқым ендiрушiлердi және тұқым
өткiзушiлердi аттестаттау»
мемлекеттiк қызмет стандартына
5-қосымша
1 кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
1.
Іс әрекеттің (жұмыс барысы, ағыны) №
1
2
3
2.
ҚФБ атауы
Басқарманың маманы
(ҚФБ 1.):
Сараптамалық комиссия (ҚФБ 2.):
Облыс әкімдігі (ҚФБ 3):
3.
Іс ірекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
№ 1 іс әрекет. тіркеу және есепке қою тәртібі туралы кеңес береді;
№ 2 іс әрекет.. құжаттар пакетінің түгел бар болуын тексереді;
№ 3 іс әрекет тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi.
№ 4 іс әрекет.
жеке немесе заңды тұлғаның аттестаттау туралы өтініші түскен күнен бастап он бес жұмыс күні ішінде тапсырылған құжаттарды зерделейтін және орнына бару арқылы оның бірегей тұқым өндірушілерге, элиталық тұқым өсіру шаруашылығына, тұқым өсіру шаруашылығына, тұқым өткізушіге қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі дәрежесін анықтайды.
№ 5 іс әрекет.
тексеру негізінде заңды немесе жеке тұлғаның біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеру актісін жасайды
№ 6 іс әрекет.
көпшілік дауыспен жеке немесе заңды тұлғаның бірегей тұқым өндірушіге, элиталық тұқым өсіру шаруашылығына, тұқым өсіру шаруашылығына, тұқым өткізушіге қойылатын біліктілік талаптарына сай немесе сай емес екендігі туралы шешім қабылдайды.
№ 7 іс әрекет.
Сараптамалық комиссияның оң қорытындысын алған жеке немесе заңды тұлғаларға бірегей тұқым өндіруші, элиталық тұқым өсіру шаруашылығы, тұқым өсіру шаруашылығы, тұқым өткізуші мәртебесін береді және аттестаттау туралы куәлік тапсырылады..
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық- өкімгерлік шешім)
Әнгіме, Өтініш жасаған жүрналына тіркеу
Аттестаттау туралы куәлікті беру немесе беруден бас тартудың себептері жөнінде жазбаша түрде дәлелді жауап береді.
Тұқым субъектісі мәртебсін беру
5.
Орындау мерзімдері
60 минут
-
3 күн
6.
Келесі іс- әрекеттің нөмірі
4
7
-
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдерістің іс әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
Басқарманың маманы
(ҚФБ 1.):
Сараптамалық комиссия (ҚФБ 2.):
Облыс әкімдігі (ҚФБ 3):
№ 1 іс әрекет.
тіркеу және есепке қою тәртібі туралы кеңес береді;
.
№ 2 іс әрекет. құжаттар пакетінің түгел бар болуын тексереді;
№ 3 іс әрекет.
тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi.
№ 4 іс әрекет.
жеке немесе заңды тұлғаның аттестаттау туралы өтініші түскен күнен бастап он бес жұмыс күні ішінде тапсырылған құжаттарды зерделейтін және орнына бару арқылы оның бірегей тұқым өндірушілерге, элиталық тұқым өсіру шаруашылығына, тұқым өсіру шаруашылығына, тұқым өткізушіге қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі дәрежесін анықтайды.
№ 5 іс ірекет.
тексеру негізінде заңды немесе жеке тұлғаның біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеру актісін жасайды
№ 6 іс әрекет.
көпшілік дауыспен жеке немесе заңды тұлғаның бірегей тұқым өндірушіге, элиталық тұқым өсіру шаруашылығына, тұқым өсіру шаруашылығына, тұқым өткізушіге қойылатын біліктілік талаптарына сай немесе сай емес екендігі туралы шешім қабылдайды.
№ 7 іс әрекет.
Сараптамалық комиссияның оң қорытындысын алған жеке немесе заңды тұлғаларға бірегей тұқым өндіруші, элиталық тұқым өсіру шаруашылығы, тұқым өсіру шаруашылығы, тұқым өткізуші мәртебесін береді және аттестаттау туралы куәлік тапсырылады.
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
Басқарманың маманы
(ҚФБ 1.):
Сараптамалық комиссия (ҚФБ 2.):
№ 1 іс әрекет. тіркеу және есепке қою тәртібі туралы кеңес береді;
№ 4 іс әрекет.
көпшілік дауыспен жеке немесе заңды тұлғаның бірегей тұқым өндірушіге, элиталық тұқым өсіру шаруашылығына, тұқым өсіру шаруашылығына, тұқым өткізушіге қойылатын біліктілік талаптарына сай немесе сай емес екендігі туралы шешім қабылдайды.
№ 2 іс әрекет. құжаттар пакетінің түгел бар болуын тексереді;
№ 3 іс әрекет. тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi.
Бiрегей, элиталық тұқым, бірiншi,
екiншi және үшiншi репродукциядағы
тұқым ендiрушiлердi және тұқым
өткiзушiлердi аттестаттау»
мемлекеттiк қызмет стандартына
6-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы
Облыс әкімдігінің

от 29 февраля 2012 года
№ 63
Регламент государственной услуги «Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства»
Сноска. Регламент в редакции постановления акимата Актюбинской области от 31.01.2013 № 15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
1. Основные понятия
1. Определения используемых терминов и аббревиатур:
1) личное подсобное хозяйство – вид деятельности для удовлетворения собственных нужд на земельном участке, расположенном в сельской местности и пригородной зоне;
2) получатель государственной услуги – физическое лицо;
3) МИО – местный исполнительный орган (акимы поселков, аула (села), аульного (сельских) округов);
4) ЦОН - центры обслуживания населения;
5) СФЕ - структурно-функциональные единицы: ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
6) ГУ – государственное учреждение.
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: «Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства».
3. Государственная услуга предоставляется аппаратом акима города, районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, отделами сельского хозяйства городов областного значения (далее – местный исполнительный орган), а также через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее – Центры), указанными в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту (далее – регламенту).
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственной услуги через Мобильные центры.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 3) пункта 1 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года «О государственной адресной социальной помощи», пункта 4 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», постановления Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2012 года № 1223 «О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2318 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства» (далее - Стандарт).
6. Результатом оказываемой государственной услуги является справка о наличии личного подсобного хозяйства (на бумажном носителе).
Государственная услуга предоставляется физическим лицам (далее – получатель государственной услуги) и оказывается бесплатно.

2012 жылғы 29 ақпандағы
№ 63 қаулысымен
бекітілген
«Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 31.01.2013 № 15 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланылатын терминдер мен аббревиатуралардың анықтамалары:
1) Жеке қосалқы шаруашылық – ауылдық жерде және қала маңындағы аймақта орналасқан жер учаскесінде өз мұқтаждарын қанағаттандыруға арналған қызмет түрі;
2) мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлға;
3) ЖАО - жергiлiктi атқарушы органдар (кенттер, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтер әкiмдерi);
4) ХҚКО - халыққа қызмет көрсету орталықтары;
5) ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірліктер: уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері;
6) ММ – мемлекеттік мекеме.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: «Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру».
3. «Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру» мемлекеттiк қызметiн осы регламентқа (бұдан әрi – регламент) 1 және 2 қосымшаларда көрсетiлген аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдық (селоның), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты, облыстық маңызы бар қалалардың ауыл шаруашылығы бөлімшелері (бұдан әрi – жергілікті атқарушы орган), сондай-ақ баламалы негiзде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi – Орталықтар) ұсынады.
Шалғай орналасқан елді мекендердегі тұрғындардың мемлекеттік қызметтерге қол жетімділігін қамтамасыз ету мақсатында, мемлекеттік қызметтерді Мобильді орталықтары арқылы көрсетуге жол беріледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шiлдедегi Заңының 3-бабы 1-тармағының 3) тармақшасы, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының 4-тармағы, "Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2318 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қыркүйектегі № 1223 Қаулысы (бұдан әрі - Стандарт) негiзiнде көрсетiледi.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесi жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама (қағаз жеткiзгiште) болып табылады.
Мемлекеттiк қызмет жеке тұлғаларға ұсынылады (бұдан әрi – мемлекеттік қызметті алушы) және тегін көрсетiледi.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. График предоставления государственной услуги производится согласно пункту 9 Стандарта.
8. Источники информации по вопросам оказания государственной услуги и о ходе его оказания являются:
1) интернет-ресурс акимата Актюбинской области (официальный сайт - www.aktobe.gov.kz);
2) интернет-ресурс Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП «Центр»): www.con.gov.kz;
3) веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz;
4) официальные источники информации и стенды, расположенные в зданиях Центров по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
9. Государственная услуга оказывается в сроки, предусмотренные пунктом 7 Стандарта.
10. В оказании государственной услуги получателю государственной услуги будет отказано в случаях, указанных в пункте 16 Стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление в Центр или в уполномоченный орган согласно приложению 3 к настоящему регламенту;
2) инспектор Центра, принимает и регистрирует поступившие документы, выдает расписку получателю государственной услуги о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, (при наличии) отчества инспектора Центра принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, (при наличии) отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов;
3) инспектор накопительного отдела Центра передает документы в канцелярию уполномоченного органа;
Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи Сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
4) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и регистрирует поступившие документы, при обращении получателя государственной услуги выдает расписку услуги о приеме соответствующих документов и передает руководству уполномоченного органа;

3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсетудің жұмыс тәртібі Стандарттың 9 - тармағына сәйкес жүргізіледі.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету және оны көрсету барысы туралы ақпарат көздері:
1) Ақтөбе облысы әкімдігінің (ресми сайт - www.aktobe.gov.kz) интернет-ресурсы;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру жөніндегі комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – «Орталық» РМК) интернет-ресурсы: www.con.gov.kz;
3) «электрондық үкіметтің» www.е.gov.kz веб-порталы;
4) ресми ақпарат көздері және стенділер осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекен-жай бойынша орталықтардың ғимараттарында орналасқан болып табылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7 - тармағына сәйкес жүргізіледі.
10. Мемлекеттік қызметті алушыға Стандарттың 16 - тармағында көрсетілген жағдайларға сәйкес мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылады.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушыдан арызды алғаннан бастап, мемлекеттік қызметтің нәтижесін бергенге дейін мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы құзыретті органға немесе Орталыққа осы Регламенттің 3 қосымшаға сәйкес арыз береді;
2) Орталықтың инспекторы арыздың құжаттарын қабылдап тіркейді, төмендегі қабылдаған құжаттарын тізімін көрсетіп тұтынушыға қолхат береді:
қабылдаған сауалдың нөмірі мен күні;
мемлекеттік қызметінің тұрін;
қоса жалғанған құжаттарының саны және атауы;
құжаттардың берген орны, уақыты және күні;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда);
өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіледі.
3) Орталықтың жинақ бөлімінің инспекторы құжаттарды құзыретті органның кеңсесіне жібереді;
Орталықтан құзыретті органға құжаттар пакетінің кету дерегі, мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде құжаттардың қозғалысын бақылайтын Сканер штрихкоды арқылы тексеріледі.
4) құзыретті органның кеңсе қызметкері Орталықтың ақпараттық жүйесінде құжаттарды белгілейді (егер құзыретті органда өзінің ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) және тіркейді, мемлекеттік қызметті алушының өтiнiш берген кезде құжаттарды қабылдау бойынша қызметтің қолхатын береді және құзыретті органның жетекшісіне береді;

5) руководство уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю уполномоченного органа на исполнение;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления получателю государственной услуги, подписывается руководителем или подписывается мотивированный отказ и направляет его в канцелярию уполномоченного органа;
7) сотрудник канцелярии уполномоченного органа передает документы либо мотивированный отказ в центр или выдает получателю государственной услуги в случае подачи заявления в уполномоченный орган результат оказания государственной услуги.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируются поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
8) инспектор центра выдает получателю государственной услуги либо его представителю (по нотариально удостоверенной доверенности) при личном посещении справку либо мотивированный отказ.
В случае, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течении одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
12. Минимальное количество лиц осуществляющих прием документов для оказания государственных услуг 1 специалист.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов в Центре осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему Регламенту.
В Центре получателю государственной услуги выдается расписка, подтверждающая сдачу получателем всех необходимых документов для получения государственной услуги, в которой содержится штамп Центра и дата получения получателем государственной услуги.
14. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги либо его представитель (по нотариально удостоверенной доверенности) представляет документы согласно пункту 11 Стандарта.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.

5) құзыретті органның жетекшісі келген құжаттармен танысады және құзыретті органның жауапты орындаушысына орындау үшін жолдайды;
6) құзыретті органның жауапты орындаушысы келген құжаттармен танысып, жетекшінің қолы қойылып мемлекеттік қызметті алушыға хабарлама жобасын дайындалады немесе қызметті беруге дәлелді бас тарту себебіне қол қойылып құзыретті органның кеңсесіне жіберіледі;
7) құзыретті органның кеңсесі қызметкері Орталыққа құжаттарды немесе қызметті беруге дәлелді бас тарту себебін, жібереді немесе мемлекеттік қызметті алушыға құзыретті органға арыз берген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету қорытындысын береді.
Құзыретті органнан дайын мемлекеттік қызметтің қорытындысын қабылдаған кезде, Орталық келген құжаттарды Сканер штрихкод арқылы белгілейді;
8) Орталықтың инспекторы мемлекеттік қызметті алушыға немесе оның өкіліне (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) жеке өзі келген кезде анықтама немесе бас тарту дәлелді береді.
Егер мемлекеттік қызметті алушы қызмет нәтижесі үшін белгіленген мерзімде келмеген жағдайда, Орталық олардың бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды құзыретті органға тапсырады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін, құжаттарды қабылдайтын тұлғалардың ең аз саны 1 маман.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлары бойынша Орталықтарда құжаттарды қабылдау «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
Орталықта мемлекеттік қызметті алушыға алушының мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын қолхат беріледі, онда Орталықтың мөртабаны және тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні қамтылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы немесе оның өкілі (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) Стандарттың 11 - тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады.
15. Мемлекеттік қызметті көрсетуге келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) іске қосылады:
1) Орталықтың инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның кеңсесі қызметкері;
4) уәкілетті органның басшылығы;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
16. Әр әкімшілік әрекетті (рәсімді) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) кезектілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.

17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 5 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель Центра (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок о наличии личного
подсобного хозяйства»
Перечень адресов аппаратов акимов аульных (сельских) округов Актюбинской области
п/п
Наименование акимата сельского округа
Юридический адрес расположения акимата сельского округа
(улица, № дома.)
Номер телефона
город Актобе E-mail: social_sfera_@mail.ru, ainura_aktobe@mail.ru
1.
ГУ «Аппарат акима Каргалинского сельского округа»
село Каргалинское,
улица Сатпаева, 10

17. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің қисынды кезектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар осы Регламенттің 5-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Уәкілетті органның басшысы және Орталықтың басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуді жүзеге асыруға жауапты.
«Жеке қосалқы шаруашылықтың
болуы туралы анықтама беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1 қосымша
Ақтөбе облысы ауылдық (селолық) округтері әкім аппараттарының мекен–жайларының тізімі
п/п
Ауылдық округ әкімдігінің атауы
Ауылдық округ әкімдігінің орналасқан заңды мекенжай (көше, үйдің №.)
Телефон
нөмірі
Ақтөбе қаласы E-mail: social_sfera_@mail.ru, ainura_aktobe@mail.ru
1.
«Қарғалы селолық округі әкімінің аппараты» ММ
Қарғалы селосы,
Сәтпаев көшесі, 10

8 71 345 23-5-86
8 71 345 23-5-87
8 71 345 23-5-88
15.
Иргизский районный отдел
Актюбинская область, Иргизский район, село Иргиз, улица. Жангельдина, дом 7
8 71 343 21-8-28
16.
Шалкарский районный отдел
Актюбинская область, Шалкарский район, г.Шалкар, улица Айтеке-би, дом 63
8 71 335 23-6-10
8 71 335 23-6-11
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок о наличии
личного подсобного хозяйства»
Форма
Заявление
Я,___________________________________________________________
(Ф.И.О., паспортные данные (данные удостоверения личности и место жительства физического лица)
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Действующий от имени_____________________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании ________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить мне справку о наличии личного подсобного хозяйства
Прилагаю следующие документы: _______________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Дата _____________________________________/__________________
(Ф.И.О. и подпись заявителя/уполномоченного представителя)
________________________________________/____________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста, принявшего запрос)
Результат выполнения /рассмотрения/ запроса:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
проверено: дата ______________ 20 _ г.
_____________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста)
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок о наличии
личного подсобного хозяйства»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела
Инспектор накопительного
отдела
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и
их описание
Прием
документов
Расписывается в журнале и собирает
документы
Составляет реестр
и направляет документы в уполномоченный орган
Форма завершения
(данные, документ,организационно- распорядительное решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки
Сбор
документов в
накопительный
отдел
Отправка документов в уполномоченный
орган
Сроки исполнения
15 минут
3 раза в день
Не менее одного раза в день
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Сотрудник
канцелярии
уполномоченного органа
Руководство
уполномоченного органа
Ответственный
исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией,
определение
ответственного исполнителя для исполнения
При обращении получателя государственной услуги в уполномоченный орган - оформляет справку или мотивированный отказ. При обращении получателя государственной услуги в Центр-
осуществляет проверку полноты документов, оформляет справку или подготавливает мотивированный отказ
Форма завершения
(данные, документ,организационно- распорядительное решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
ответственному
исполнителю
Передача
документов руководству для подписания
Сроки исполнения
1 час
1 час
При обращении получателя государственной услуги в уполномоченный орган -
государственная услуга предоставляется с момента обращения.
При обращении получателя государственной услуги в Центр в течение 1 рабочего дня
Номер следующего
действия
5
6
7
№ действия (хода,потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Сотрудник
канцелярии
уполномоченного органа
Инспектор Центра
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация справки или мотивированного отказа в журнале
Выдача справки либо мотивированного отказа получателю государственной услуги
Форма завершения(данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Подписание документа
Передача справки или мотивированного отказа получателю государственной услуги или в Центр
Выдача справки либо мотивированного отказа получателю государственной услуги
Сроки исполнения
30 минут
В течении рабочего дня
В течение рабочего
дня
Номер следующего
действия
8
9
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1
СФЕ
Инспектор Центра
Группа 2
СФЕ
Сотрудник канцелярии
уполномоченного органа
Группа 3
СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Группа 4
СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов,
выдача расписки,
регистрация заявления, направление документов в
уполномоченный
орган
Действие № 2
Прием заявления
из Центра,
регистрация,
направление
заявления
руководству
уполномоченного органа
Действие № 3
Определение
ответственного исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявления,
оформление справки, передача на подпись руководству
Действие № 5
Подписание справки
Действие № 6
Регистрация справки и передача справки в Центр
или выдача
получателю государственной услуги
Действие № 7
Выдача справки получателю государственной услуги
в Центре
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1
СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2
СФЕ
Сотрудник канцелярии
уполномоченного органа
Группа 3
СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Группа 4
СФЕОтветственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием
документов,
выдача расписки,
регистрация заявления,
направление
документов в
уполномоченный орган
Действие № 2
Прием заявления из Центра, выдача расписки, регистрация,
направление заявления
руководству
уполномоченного органа
Действие № 3
Определение
ответственного исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявления. Подготовка
мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 5
Подписание
отказа
Действие № 6
Регистрация отказа, передача отказа в Центр или выдача
получателю государственной услуги
Действие № 7
Выдача отказа
получателю государственной услуги в Центре
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок о наличии
личного подсобного хозяйства»
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ

8 71 345 23-5-86
8 71 345 23-5-87
8 71 345 23-5-88
15.
Ырғыз аудандық бөлімі
Ақтөбе облысы, Ырғыз ауданы, Ырғыз ауылы Жангельдин көшесі 7
8 71 343 21-8-28
16.
Шалқар аудандық бөлімі
Ақтөбе облысы, Шалқар ауданы, Шалқар қ. Әйтеке би көшесі 63 үй
8 71 335 23-6-10
8 71 335 23-6-11
«Жеке қосалқы шаруашылықтың
болуы туралы анықтама беру»
мемлекеттiк қызмет регламентiне
3-қосымша
Нысан
Өтініш
Мен, ________________________________________________________
(Т.А.Ә., төлқұжат деректері (жеке куәлік деректері) және жеке тұлғаның тұрғылықты жері)
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Атынан әрекет _______________________________________________
(уәкілетті өкіл толтырады)
ететін ______________________________________________________
негізінде  (өкілеттілікті куәландыратын құжаттың деректеме)
Маған жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беруді сұраймын
Мына құжаттарды қоса беремін:
_____________________________________________________________
Күні _______,_____________________________________/__________
(өтініш берушінің/уәкілетті өкілдің Т.А.Ә. және қолы)
____________________________________________________/________
(сұранымды қабылдаған маманның қолы және Т.А.Ә.)
Сұранымды орындау / қарау/ нәтижесі:_________________________
_____________________________________________________________
тексерілді: күні ______________ 20__ ж.
_____________________________________________________________
(маманның қолы және Т.А.Ә.)
«Жеке қосалқы шаруашылықтың
болуы туралы анықтама беру»
мемлекеттiк қызмет регламентiне
4-қосымша
Әр әкімшілік әрекетті (рәсімді) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) кезектілігі мен өзара әрекетінің сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ iс-қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) іс-әрекеттері
Іс-әрекетінің (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Жинақтау бөлiмiнiң инспекторы
Жинақтау бөлiмiнiң инспекторы
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттар қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттар жинайды
Тiзiлiм жасайды және уәкiлеттi
органға құжаттарды жiбередi
Аяқтау түрі
(деректер, құжат,
ұйымдастырушылық- өкімшілік шешім)
Журналға тiркеу және қолхат беру
Жинақтау бөлiмiне құжаттар жинау
Құжаттарды уәкiлеттi
органға жiберу
Орындау мерзімдері
15 минут
Күнiне 3 рет
Күнiне бiр реттен кем емес
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) іс-әрекеттері
Іс-әрекетінің (жұмыс барысының, ағымының) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметкері
Уәкiлеттi органның басшылығы
Уәкiлеттi органның жауапты орындаушы
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау,
тiркеу
Хат-хабармен танысу,
орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Мемлекеттік қызметті алушы уәкiлеттi органға хабарласқан кезде – анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi.
Мемлекеттік қызметті алушы Орталыққа хабарласқан кезде – құжаттардың толықтығын тексерудi iске асырады, анықтаманы ресiмдейдi немесе дәлелдi бас тартуды дайындайды
Аяқтау түрі
(деректер, құжат,
ұйымдастырушылық- өкімшілік шешім)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою,
жауапты орындаушыға жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 сағат
Мемлекеттік қызметті алушы уәкiлеттi органға хабарласқан кезде – мемлекеттiк қызмет хабарласу сәтiнен көрсетiледi
Мемлекеттік қызметті алушы Орталыққа хабарласқан кезде-1 жұмыс күнi iшiнде
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
5
6
7
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) іс-әрекеттері
Іс-әрекетінің (жұмыс барысының, ағымының) №
7
8
9
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi органның басшылығы
Уәкiлеттi органның кеңсесi қызметкері
Орталықтың инспекторы
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды журналға тiркеу
Мемлекеттік қызметті алушыға анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды беру
Аяқтау түрі
(деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімшілік шешім)
Құжатқа қол қою
Мемлекеттік қызметті алушыға немесе Орталыққа анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды беру
Мемлекеттік қызметті алушыға анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды беру
Орындау мерзімдері
30 минут
Жұмыс күнi iшiнде
Жұмыс күнi iшiнде
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
8
9
2-Кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдерiс
Топ 1
ҚФБ
Орталықтың инспекторы
Топ 2
ҚФБ
Уәкiлеттi органның кеңсесi қызметкері
Топ 3
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның басшылығы
Топ 4
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның жауапты орындаушысы
Әрекет № 1
Құжаттар қабылдау,
қолхат беру,
өтiнiштi тiркеу, құжаттарды уәкiлеттi органға жолдау
Әрекет № 2
Орталықтардан өтiнiшті қабылдау,
тiркеу, өтiнiштi уәкiлеттi органның басшылығына жолдау
Әрекет № 3
Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
Әрекет № 4
Өтiнiштi қарау,
анықтаманы ресiмдеу, басшылыққа қол қоюға беру
Әрекет № 5
Анықтамаға қол қою
Әрекет № 6
Анықтаманы тiркеу және анықтаманы Орталыққа беру немесе мемлекеттік қызметті алушыға беру
Әрекет № 7
Орталықта анықтаманы мемлекеттік қызметті алушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
Топ 1
ҚФБ
Орталықтың инспекторы
Топ 2
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның кеңсесi қызметкері
Топ 3
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның басшылығы
Топ 4
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның жауапты орындаушысы
Әрекет № 1
Құжаттар қабылдау, қолхат беру,
өтiнiштi тiркеу, құжаттарды уәкiлеттi органға жолдау
Әрекет № 2
Орталықтардан өтiнiшті қабылдау, қолхат беру, тiркеу, өтiнiштi уәкiлеттi органның басшылығына жолдау
Әрекет № 3
Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
Әрекет № 4
Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
Әрекет № 5
Бас тартуға қол қою
Әрекет № 6
Бас тартуды тiркеу, бас тартуды Орталыққа беру немесе Мемлекеттік қызметті алушыға беру
Әрекет № 7
Орталықта Мемлекеттік қызметті алушыға бас тартуды беру
«Жеке қосалқы шаруашылықтың
болуы туралы анықтама беру»
мемлекеттiк қызмет регламентiне
5-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің қисынды кезектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар