Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в сфере социальной защиты
Постановление акимата Актюбинской области от 18 апреля 2012 года № 133. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 18 мая 2012 года № 3395. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 28 декабря 2013 года № 429
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 28.12.2013 № 429.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты электронных государственных услуг в сфере социальной защиты:
1) регламент государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам";
2) регламент государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи";
3) регламент государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому".
2. ГУ "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" (далее - Управление) обеспечить размещение настоящих регламентов электронных государственных услуг на интернет-ресурсе Управления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нуркатову С.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А.Мухамбетов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
А.Жумагалиев
Утвержден
постановлением акимата
Актюбинской области
от 18 апреля 2012 года
№ 133
Регламент электронной государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга оказывается Актюбинским городским и районными отделами занятости и социальных программ области (далее - уполномоченный орган), на альтернативной основе через центр обслуживания населения (далее - ЦОН) по месту жительства.
2. Настоящий регламент разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам" (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".

Әлеуметтік қорғау саласындағы электрондық мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 18 сәуірдегі № 133 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 18 мамырда № 3395 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 2013 жылғы 28 желтоқсандағы № 429 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 28.12.2013 № 429 қаулысымен.
Казақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабының 4 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған әлеуметтік қорғау саласындағы электрондық мемлекеттік қызметтердің мына регламенттері бекітілсін:
1) "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік қызмет регламенті;
2) "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет регламенті;
3) "Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет регламенті.
2. "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" ММ (бұдан әрі - Басқарма) Басқарманың интернет-ресурсында осы электрондық мемлекеттік қызметтер регламенттерді орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Қ. Нұрқатовка жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                              А. Мұхамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
көлік және коммуникация Министрі         А. Жұмағалиев
Ақтөбе облыс әкімдігінің
2012 жылғы 18 сәуірдегі
№ 133 қаулысымен
бекітілген
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызмет Ақтөбе қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - уәкілетті орган) көрсетеді, баламалы негізде тұрғылықты жер бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі - ХҚКО) арқылы көрсетіледі.
2. Осы регламент Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» № 394 қаулысымен бекітілген «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартына сәйкес әзірленді (бұдан әрi - Стандарт).

3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Электронные государственные услуги предоставляются потребителю на государственном и/или русском языках.
6. Электронная государственная услуга оказывается бесплатно.
7. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) веб-портал "электронного правительства" - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее - ПЭП);
2) индивидуальный идентификационный номер - уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее - ИИН);
3) информационная система - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ИС);
4) медиа-разрыв - чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
5) пользователь - субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
6) регистрационный номер налогоплательщика - единый по всем видам налогов и других обязательных платежей в бюджет номер, который присваивается налогоплательщику при его государственной регистрации в качестве налогоплательщика и внесении сведений о нем в Государственный реестр налогоплательщиков Республики Казахстан (далее - РНН);
7) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
8) электронная цифровая подпись - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее - ЭЦП);
9) электронные государственные услуги - государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
10) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
11) потребитель - физическое лицо, осуществляющее официальное заявление в адрес уполномоченного органа на получение услуги либо направляющее электронную заявку посредством ПЭП;

3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа - алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Электрондық мемлекеттік қызмет тұтынушыға мемлекеттік және/немесе орыс тілінде көрсетіледі.
6. Электрондық мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) «электрондық үкiметтiң» веб-порталы - нормативтiк құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкiметтiк ақпаратқа және электрондық мемлекеттiк қызметтерге қолжетiмдiлiктiң бiрыңғай терезесiн бiлдiретiн ақпараттық жүйе (бұдан әрi - ЭҮП);
2) жеке сәйкестендiру нөмiрi - жеке тұлға, оның iшiнде жеке кәсiпкерлiк түрiнде өзiнiң қызметiн жүзеге асыратын жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрi - ЖСН);
3) ақпараттық жүйе - аппараттық-бағдарламалық кешендi қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, iздеу, тарату, тапсыру және беру үшiн арналған жүйе (бұдан әрi - АЖ);
4) медиа-алшақтық - құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керсiнше нысанға өзгерту қажет кезiнде қызметтердi көрсету үдерiсiнде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуi;
5) пайдаланушы - оған қажеттi электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшiн ақпараттық жүйеге жүгiнетiн және оларды пайдаланатын субъект;
6) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi - салықтардың және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң барлық түрлерi бойынша бiрегей нөмiр, ол салық төлеушi ретiнде оны мемлекеттiк тiркеу және Қазақстан Республикасы Салық төлеушiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiне ол туралы мәлiметтердi енгiзу кезiнде салық төлеушiге берiледi (бұдан әрi - СТН);
7) транзакциялық қызмет - электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететiн, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөнiндегi қызмет;
8) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiлiгiн және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрi - ЭЦҚ);
9) мемлекеттiк электрондық қызметтер - ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтер;
10) электрондық құжат - ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берiлген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат.
11) тұтынушы - уәкілетті органның атына қызмет алуға немесе ЭҮП арқылы ресми өтініш жіберетін жеке тұлға;

12) уполномоченный орган - государственные органы (государственные учреждения) Актюбинское городское и районные отделы занятости и социальных программ области, непосредственно предоставляющие электронную государственную услугу (далее - УО);
13) автоматизированное рабочее место - обеспечивает реализацию внутренних бизнес-процессов оказания услуг УО, предоставление информации о статусе оказания услуги для потребителей услуг и государственных органов уполномоченных за мониторинг государственных учреждений (далее - АРМ);
14) информационная система центров обслуживания населения - информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее - ИС ЦОН);
15) ЦОН - центр обслуживания населения;
16) "Региональный шлюз, как подсистема шлюза "электронного правительства" Республики Казахстан (ИС УО)" - информационная система для обеспечения интеграции инфраструктуры "е-правительства" и УО (предоставление механизмов доступа местных исполнительных органов к государственным информационным ресурсам посредством шлюза "электронного правительства", а также оказание электронных услуг гражданам и бизнес-структурам на региональном уровне. ИС УО включает в себя подсистему интеграции и автоматизированное рабочее место сотрудников УО;
17) региональный шлюз "электронного правительства" (далее - РШЭП) - обеспечивает информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами УО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг УО;
18) шлюз "электронного правительства" - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее - ШЭП);
19) информационная система Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан - система, выдающая ключ электронной цифровой подписи (далее - ИС НУЦ);
20) структурно-функциональные единицы - это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы, участвующие в процессе оказания электронной государственной услуги (далее - СФЕ).
2. Порядок деятельности уполномоченного органа по оказанию электронной государственной услуги
8. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги УО, непосредственно предоставляющим данную электронную государственную услугу согласно приложению 2 (рисунок 1) к настоящему Регламенту:

12) уәкілетті орган - тікелей электрондық мемлекеттік қызмет көрсететін, Ақтөбе облысының қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалардың мемлекеттік органдары (мемлекеттік мекемелер) (бұдан әрі - УО);
13) автоматтандырылған жұмыс орны - УО қызмет көрсету ішкі бизнес-процессін іске асыруын қамтамасыз ету, мемлекеттік мекемелердің мониторингісіне уәкілеттендірілген қызметтерді тұтынушылар және мемлекеттік органдарға мемлекеттік қызмет көрсету статусы туралы ақпарат ұсыну (бұдан әрі - АЖО);
14) халыққа қызмет көрсететін орталықтардың шоғырландырылған ақпараттық жүйе - Қазақстан Республикасындағы халыққа қызмет көрсететін Орталықтар арқылы, сонымен бірге сәйкес министрліктер және ведомствалар халыққа қызмет көрсететін процесстерін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ХҚКО ШАЖ);
15) ХҚКО - халыққа қызмет көрсететін орталық;
16) «Аймақтық шлюз, Қазақстан Республикасы «электрондық үкімет» шлюзінің жүйелік бөлігі (УО АЖ) - «е-үкімет» және УО (жергілікті атқару органдарының) инфрақұрылымдарының ықпалдасуын қамтамасыз ететін ақпараттар жүйесі (жергілікті атқару органдарының мемлекеттік ақпараттар жүйесіне «электрондық үкімет» шлюзы арқылы қосылу мүмкіндігін қамтамасыз ету), және де азаматтар мен бизнес - құрылымдарға аймақтық деңгейде электрондық қызмет көрсету. Ықпалдастыру жүйе бөлігі және УО қызметкерлерінің автоматтандырылған жұмыс орындары УО АЖ жүйесіне кіреді;
17) «электрондық үкіметтің» аумақтық шлюзі - УО ішкі жүйелерімен/жүйелердің бөлігімен және УО электрондық қызметтер көрсету үдірестеріне қатысатын сыртқы ақпараттық жүйелердің арасында ақпараттық қарым-қатынасты қамтамасыз етеді (бұдан әрі - ЭҮАШ);
18) «электрондық үкімет» шлюзі - электрондық қызметтерді іске асыру бойынша «электрондық үкіметті» шоғыландыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮШ);
19) Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландыратын орталығының ақпараттық жүйесі - сандық электрондық қол қою кілттерін тарату жүйесі (бұдан әрі - ҰКО АЖ);
20) құрылымды-функционалдық бірліктер - электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдірісіне қатысатын, уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың ішкі жүйелері (бұдан әрі - ҚФБ).
2. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету жөнiнде уәкілетті органның әрекетiнiң тәртiбi
8. Осы Регламенттің 2-қосымшасына (1-сурет) сәйкес ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті УО тікелей көрсеткен кезде қызмет берушінің адымдық әрекеттерi мен шешiмдерi:

1) потребитель должен обратиться в УО для получения услуги имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов. Проверка подлинности заявления и документов потребителя сотрудником УО.
2) процесс 1 – процесс ввода сотрудником УО ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС УО для оказания электронной государственной услуги;
3) условие 1 - проверка в ИС УО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике УО через ИИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС УО в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника УО;
5) процесс 3 - выбор сотрудником УО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикрепление сканированных документов), с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП сотрудника УО заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС УО;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника УО;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником УО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником УО результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника УО.
11) процесс 8 – выдача сотрудником УО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги.
9. Пошаговые действия и решения услугодателя через ЦОН (диаграмма функционального взаимодействия) при оказании электронной государственной услуги приведены в приложении 2 (рисунок 2) к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 - процесс авторизации оператора ЦОН в ИС ЦОН для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном операторе через ИИН и пароль, либо ЭЦП;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС ЦОН в связи с имеющими нарушениями в данных оператора ЦОН;

1) тұтынушы қызмет алу үшін УО өтініш жасап, өзімен бірге өтініш және қажетті құжаттардың түпнұсқалары болу қажет. УО қызметкерімен тұтынушының өтінішін және құжаттарының түпнұскалығын тексеру;
2) 1 үдеріс - электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін УО қызметкерімен тұтынушының ЖСН және паролін (авторизациялық үдеріс) УО АЖ қосу үдерісі;
3) 1 шарт - УО АЖ түпнұскалығының деректерінде УО қызметкерінің тіркелгені туралы ЖСН және пароль арқылы тексеру;
4) 2 үдеріс - УО қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты, УО АЖ авторизациялықтан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 үдеріс - УО қызметкерімен осы Регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызметті көрсету және нысанды толтыру үшін, оның құрылымы және форматтық талаптарды ескере отырып, сұрау салу нысанын экранға шығару (деректердi енгiзу, сканерлік құжаттарды тіркеу);
6) 4 үдеріс - электрондық мемлекеттiк қызметті көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгiзiлген деректердi, тіркелген сканерлік құжаттарды) УО қызметкері ЭЦҚ арқылы қол қою;
7) 2 шарт - сәйкестендiру деректерді (ЖСН сұрау салуында, ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнде көрсетілген және ЖСН аралығында) ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң мерзiм әрекеті және қайтарып алған (күшін жойған) УО АЖ тiркеу куәлiгiнiң тізімінде жоқ болуына сәйкестігін тексеру;
8) 5 үдеріс - УО қызметкерінің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 үдеріс - УО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуді өңдеу;
10) 7 үдеріс - УО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесiн (жұмыссыздар ретiнде тіркеу туралы анықтама, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелделген жауап) қалыптастыру. Электрондық құжат УО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен қалыптастырылады;
11) 8 үдеріс - УО қызметкерімен тұтынушыға электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесiн қолма-қол беру немесе электрондық поштамен жіберу.
9. Осы Регламенттің 2-қосымшасында (2-сурет) электрондық мемлекеттік қызметті ХҚКО арқылы (функционалдық іс-қимылының диаграммасы) көрсету кезінде қызмет берушінің адымдық әрекеттерi мен шешiмдерi:
1) 1 үдеріс - ХҚКО АЖ электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін ХҚКО операторінің авторизациялық үдеріс;
2) 1 шарт - ХҚКО АЖ түпнұсқалығының деректерінде оператордің тіркелгені туралы ЖСН және пароль арқылы, немесе ЭЦҚ тексеру;
3) 2 үдеріс - ХҚКО оператордің деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты ХҚКО АЖ авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

4) процесс 3 - выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикрепление сканированных документов), с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП оператора ЦОН заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС ЦОН;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП оператора ЦОН электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС УО и обработка электронной государственной услуги сотрудником УО;
9) процесс 7 – формирование сотрудником УО результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника УО и передается в ИС ЦОН.
10) процесс 8 - выдача выходного документа сотрудником ЦОН потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
10. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП приведены в приложении 2 (рисунок 3) к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных, прикрепление сканированных документов), с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;

4) 3 үдеріс - ХҚКО операторімен осы Регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызметті көрсету және нысанды толтыру үшін, оның құрылымы және форматтық талаптарды ескере отырып, сұрау салу нысанын экранға шығару (деректердi енгiзу, сканерлік құжаттарды тіркеу);
5) 4 үдеріс - электрондық мемлекеттiк қызметті көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгiзiлген деректердi, тіркелген сканерлік құжаттарды) ХҚКО операторі ЭЦҚ арқылы қол қою;
6) 2 шарт - сәйкестендiру деректерді (ЖСН сұрау салуында, ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнде көрсетілген және ЖСН аралығында) ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң мерзiм әрекеті және қайтарып алған (күшін жойған) УО АЖ тiркеу куәлiгiнiң тізімінде жоқ болуына сәйкестігін тексеру;
7) 5 үдеріс - оператордің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6 үдеріс - ХҚКО оператормен қол қойған ЭЦҚ электрондық құжаттарын (тұтынушінің сұранысы) ЭҮШ/ЭҮАШ арқылы УО АЖ-не жолдау және УО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметін өңдеу;
9) 7 үдеріс - УО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесiн (жұмыссыздар ретiнде тіркеу туралы анықтама, немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелделген жауап) қалыптастыру. Электрондық құжат УО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен қалыптастырылады және ХҚКО АЖ тапсырылады;
10) 8 үдеріс - ХҚКО қызметкерімен шығару құжатты қызмет тұтынушыға колма кол беру немесе электрондық пошта арқылы жіберу.
10. Осы Регламенттің 2-қосымшасында (3-сурет) ЭҮП арқылы көрсетілген қызмет берушінің адымдық әрекеттерi мен шешiмдерi:
1) тұтынушы ЭҮП тіркелуді ЖСН және парольдін көмегімен жүзеге асырады (ЭҮП-да тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс - электрондық мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушының ЖСН және паролін ЭҮП қосу үдерісі;
3) 1 шарт - ЖСН және пароль арқылы тұтынушының тіркелуі жөнінде ЭҮП деректердін түпнұсқалығын тексеру;
4) 2 үдеріс - тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты, авторизациялықтан бас тарту туралы ЭҮП хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3 үдеріс - тұтынушымен осы Регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызметті көрсету және нысанды тұтынушымен толтыру үшін, оның құрылымы және форматтық талаптарды ескере отырып, сұрау салу нысанын экранға шығару (деректердi енгiзу, сканерлік құжаттарды тіркеу);
6) 4 үдеріс - электрондық мемлекеттiк қызметті көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгiзiлген деректердi, тіркелген сканерлік құжаттарды) тұтынушы ЭЦҚ арқылы қол қою;

7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС УО и обработка электронной государственной услуги сотрудником УО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником УО результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника УО и передается в личный кабинет на ПЭП.
11. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе "История получения услуг", а также при обращении в УО/ЦОН.
12. Для получения информации об электронной государственной услуге, разъяснение порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества электронной государственной услуги, потребитель может получить в УО/ЦОНах, наименование, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты указаны в Стандарте.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
13. Перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений, организаций и ИС, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) ПЭП;
2) ИС УО;
3) РШЭП (ШЭП);
4) ИС ЦОН;
5) ИС НУЦ;
6) УО;
7) ЦОН.
14. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций, с указанием срока выполнения каждого действия, приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
15. В приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 1, 2, 3) представлены диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.

7) 2 шарт - сәйкестендiру деректерді (ЖСН сұрау салуында, ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнде көрсетілген және ЖСН аралығында) ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң мерзiм әрекеті және қайтарып алған (күшін жойған) ЭҮП тiркеу куәлiгiнiң тізімінде жоқ болуына сәйкестігін тексеру;
8) 5 үдеріс - тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 үдеріс - тұтынушының қол қойған ЭЦҚ электрондық құжаттарын (тұтынушының сұранысы) ЭҮШ/ЭҮАШ арқылы УО АЖ-не жолдау және УО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметін өңдеу;
10) 7 үдеріс - УО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесiн (жұмыссыздар ретiнде тіркеу туралы анықтама, немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелделген жауап) қалыптастыру. Электрондық құжат УО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен қалыптастырылады және ЭҮП-ның жеке кабинетіне тапсырылады.
11. Электрондық мемлекеттік қызмет бойынша алушының сұраныстың орындалу мәртебесін тексеру әдісі: ЭҮП-да «Қызметтерді алу тарихы» бөлігінде, сондай-ақ УО/ХҚКО өтініш жасағанда.
12. Тұтынушы электрондық мемлекеттік қызмет туралы ақпарат алу үшін, уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданудың тәртібін түсіндіретін, сонымен бірге қажет ететін жағдайда электрондық мемлекеттік қызметтін сапасын бағалауға, УО/ХҚКО алуға болады, атауы, олардың заңды мекенжайлары, телефон нөмірлері, электронды поштасының мекенжайлары Стандартта көрсетілген.
3. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
13. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын мемлекеттік органдардың, мекемелердің, ұйымдардың, ұжымдардың құрылымдық бөлімшелері және АЖ:
1) ЭҮП;
2) УО АЖ;
3) ЭПАШ (ЭПШ);
4) ХҚКО АЖ;
5) ҰКО АЖ;
6) УО;
7) ХҚКО.
14. Осы Регламенттiң 1-қосымшасында әрбiр iс-қимылдың орындалу мерзiмiн көрсете отырып, мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерi қарапайым iс-қимылы (функциялар, рәсiмдер, операциялар) дәйектiлiгiнiң мәтiндiк, кестелiк сипаттамасы көрсетілген.
15. Осы Регламенттiң 2-қосымшасында (1, 2, 3-суреттер) көрсетiлген мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерi (электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде) iс-қимылының қисынды дәйектiлiгi арасындағы өзара байланысты көрсететiн диаграммаларды көрсетiлген.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижелерi осы Регламенттiң 3-қосымшасына сәйкес «сапа» мен «қолжетiмдiлiк» көрсеткiштерiмен өлшенедi.

17. В приложениях 4, 5 к настоящему Регламенту представлены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (выходной документ), включая формы уведомления.
18. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) законность при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность информации;
6) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
19. Технические условия оказания электронной государственной услуги: поддерживаемые устройства доступа и оказания электронных государственных услуг (компьютер, Интернет, пункт общественного доступа, ЦОН, УО).
Приложение 1
к регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача справок безработным
гражданам"
Таблица 1. Описание действий посредством УО
1) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2.
Наименование СФЕ, ИС
УО
ИС УО
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка подлинности заявления и документов потребителя, ввод данных в ИС УО.
Авторизация сотрудника УО в системе и заполнение формы запроса на оказания электронной государствен
ной услуги.
Маршрутизация уведомления о смене статуса запроса из ИС УО в ИС ЦОН.
Присвоение номера заявлению. Формирование уведомления с указанием текущего статуса.
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Прием заявления и документов на получения услуги.
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению.
Маршрутизация запроса.
Отображение статуса поступившие.
5.
Сроки исполнения
Не более 10 минут.
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
6.
Номер следующего действия
2
3
4
5

17. Осы Регламенттің 45-қосымшаларында электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету (шығару құжаты) нәтижесi соған сәйкес ұсынылуы тиiс бланкiлердiң нысандарының үлгiлерi көрсетiлген, ескерту нысанын қосқанда.
18. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiне қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқығын және бостандығын сақтау;
2) қызметтік борышын орындағанда заңдылық;
3) кәсіптік әдепнаманы және мәдениеттікті сақтау;
4) жеткілікті және толық ақпаратты ұсыну;
5) ақпаратты қорғау және құпиялық сақтау;
6) тұтынушының белгіленген мерзімде қайтарып алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
19. Электрондық мемлекеттiк қызметтердi көрсетудiң техникалық шарттары: электрондық мемлекеттiк қызметке қол жеткiзудiң және оны көрсетудiң қолдайтын барлық құрылғыларын (компьютер, Интернет, қоғамдық қолжетімдік пункті, ХҚКО, УО).
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1 кесте. УО арқылы көрсететін әрекеттердің сипаттамасы
1) Негізгі үдірістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1.
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2.
ҚФБ, АЖ атауы
УО
УО АЖ
ЭҮАШ (ЭҮШ)
ХҚКО АЖ
3.
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініштің және құжаттардың негізгілігін тексеру, УО АЖ деректерді енгізу.
Жүйеге УО қызметкерін авторизациялау және электрондық мемлекеттiк қызметті көрсетуге сұраныс нысанын толтыру.
Сұраныстың статусын өзгерту туралы УО АЖ -нен ХҚКО АЖ бағдарлығын хабарландыру
Өтінішке нөмір беру. Ағымдағы статусті көрсетіп хабарландыруды құру.
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық- басшылық шешімі)
Қызмет алу үшін өтінішті және құжаттарды қабылдау.
Өтінішке нөмір беріп сұранысты тіркеу.
Сұраныстың бағдарлығы.
Түскен статусты көрсету.
5.
Орындау мерзімдері
10 минуттан аспайды.
1 минуттан аспайды.
1 минуттан аспайды.
1 минуттан аспайды.
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5

2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырех категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе "Примечания".
Приложение 3
к регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача справок безработным
гражданам"
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: "качество" и "доступность"
____________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 4
к регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача справок безработным
гражданам"
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
Приложение 5
к регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача справок безработным
гражданам"
Выходная форма положительного ответа (Выдача справок безработным гражданам) на электронную государственную услугу
Уведомления, предоставляемые потребителю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе "Уведомления" в личном кабинете на портале "электронного правительства", а также передается в систему ИИС ЦОН.
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа.
Утвержден
постановлением акимата
Актюбинской области
от 18 апреля 2012 года № 133
Регламент электронной государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга оказывается Актюбинским городским и районными отделами занятости и социальных программ области (далее - уполномоченный орган), при отсутствии уполномоченного органа по месту жительства потребитель обращается за получением государственной услуги к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее - аким сельского округа).
2. Настоящий регламент разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи" (далее - Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Электронные государственные услуги предоставляются потребителю на государственном и/или русском языках.
6. Электронная государственная услуга оказывается бесплатно.

2) бiрiктiрушi объектiлер: басқару ағыны, хабарламалар ағыны және қауымдастықтар;
3) рөлдер: пулалар және жолдар;
4) артефакттар: деректер, топтар және мәтiндiк аннотациялар.
Осы төрт санаттың элементтерi бизнес үдерiстердiң диаграммасын құруға мүмкiндiк бередi. Айрықшалық моделiнiң мәнерлiлiгiн арттыру үшiн «Ескертпелер» деген бөлiмде келтiрiлуi тиiс басқару ағыны объектiлерiнiң жаңа түрлерiн және артефакттарды құруға рұқсат бередi.
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттiк қызметтерiнiң «сапа» және «қолжетiмдiлiк» көрсеткiштерiн анықтау үшiн сауалнаманың нысаны
_______________________________________________
(қызметтiң атауы)
1. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнiң сапасына және нәтижесiне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) iшiнара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) iшiнара канағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Тұтынушыға көрсететін электрондық мемлекеттік қызметке сұранысты толтыру экрандық үлгісі
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке дұрыс жауаптың шығарылу үлгісі (жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы анықтама)
Тұтынушыға берілетін ескертулер
Өтініштің орындалу статусі өзгерген сайын ескертулер беріледі. Ескерту «Электрондық үкімет» порталының жеке кабинетінде «ескерту» бөлімшесінде көрсетіледі және ХҚКО ИАЖ жіберіледі.
Электрондық мемлекеттік қызметтін ұнамсыз жауап (бас тарту) шығару үлгісі
Ұнамысз жауаптың шығару үлгісі екінші үлгіде бас тартудың дәлелдігін көрсетіп беріледі.
Бірегей нөмір
Уникальный номер 000000000003263
e.gov    Құжат электрондық үкімет жүйесінде құрылған
Документ сформирован системой электронного правительства
Жіберілген күні
Дата подачи 09.12.2010
Кімге:Салова Алеся Владимириовна
Сізге, жұмыссыз ретінде тіркелген туралы анықтама беруден бас тартылғандығын жеткіземіз
Бас тартылған себебі____________________________________________________
Бөлім бастығы __________________________________________________________
(АЖТ)
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифралық қолтанба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы №370 -1 ҚПЗ 7 – бабының 1 тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тен.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе
*Штрих – код «Электрондық әкімдік ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық қолтанбаның қол қойылған деректерді қамтиды (Ақсу қалалық «Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі»
Штрих-код содержит данные, предоставленные электронной системой «Электронный акима» т и подписанные электронно-цифровой попсиью «Отдел занятости и социальных программ» г.Аксу
Ақтөбе облыс әкімдігінің
2012 жылғы 18 сәуірдегі
№ 133 қаулысымен
бекітілген
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызмет Ақтөбе қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - уәкілетті орган) көрсетіледі, тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаған жағдайда, тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкіміне (бұдан әрі - ауылдық округтің әкімі) жүгінеді.
2. Осы регламент Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік қызмет көрсету стандартының негізінде әзірленді (бұдан әрі – Стандарт).
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа - алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Электрондық мемлекеттік қызмет тұтынушыға мемлекеттік және/немесе орыс тілінде көрсетіледі.
6. Электрондық мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.

8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС УО и обработка электронной государственной услуги сотрудником УО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником УО результата оказания электронной государственной услуги (уведомление о назначении государственной адресной социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника УО и передается в личный кабинет на ПЭП.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе "История получения услуг", а также при обращении в УО.
11. Для получения информации об электронной государственной услуге, разъяснение порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества электронной государственной услуги, потребитель может получить в УО/ у акимов сельских округов, наименование, юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты указаны в Стандарте.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
12. Перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений, организаций и ИС, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) ПЭП;
2) ИС УО;
3) РШЭП (ШЭП);
4) ИС НУЦ;
5) УО.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. В приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 1, 2) представлены диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций.
15. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
16. В приложениях 4, 5 к настоящему Регламенту представлены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (выходной документ), включая формы уведомления.

8) 5 үдеріс - тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 үдеріс - тұтынушының қол қойған ЭЦҚ электрондық құжаттарын (тұтынушінің сұранысы) ЭҮШ/ЭҮАШ арқылы УО АЖ-не жолдау және УО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметін өңдеу;
10) 7 үдеріс - УО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесiн (мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарландыру, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелделген жауап) қалыптастыру. Электрондық құжат УО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен қалыптастырылады және ЭҮП-ның жеке кабинетіне тапсырылады.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет бойынша алушының сұраныстың орындалу мәртебесін тексеру әдісі: ЭҮП-да «Қызметтерді алу тарихы» бөлігінде, сондай-ақ УО өтініш жасағанда.
11. Тұтынушы электрондық мемлекеттік қызмет туралы ақпарат алу үшін, уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданудың тәртібін түсіндіретін, сондай-ақ керек жағдайда мемлекеттік қызметін сапасын бағалауға, УО/ауылдық округ әкімінде алуға болады, атауы, олардың заңды мекенжайлары, телефон нөмірлері, электронды поштасының мекенжайлары Стандартта көрсетілген.
3. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
12. Электрондық мелекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын мемлекеттік органдардың, мекемелердің, ұйымдардың, ұжымдардың құрылымдық бөлімшелері және АЖ:
1) ЭҮП;
2) УО АЖ;
3) ЭПАШ (ЭПШ);
4) ҰКО АЖ;
5) УО.
13. Осы Регламенттiң 1-қосымшасында әрбiр iс-қимылдың орындалу мерзiмiн көрсете отырып, мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерi қарапайым iс-қимылы (функциялар, рәсiмдер, операциялар) дәйектiлiгiнiң мәтiндiк, кестелік сипаттамасы көрсетілген.
14. Осы Регламенттiң 2-қосымшасында (1, 2-суреттер) көрсетілген мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерi (электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде) iс-қимылының қисынды дәйектiлiгi арасындағы өзара байланысты көрсететiн диаграммаларды көрсетiлген.
15. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижелерi осы Регламенттiң 3-қосымшасына сәйкес «сапа» мен «қолжетiмдiлiк» көрсеткiштерiмен өлшенедi.
16. Осы Регламенттің 45-қосымшаларында электрондық мемлекеттік қызметті көрсету (шығару құжаты) нәтижесі соған сәйкес ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандарының үлгілері көрсетілген, ескерту нысанын қосқанда.

17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителями:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) законность при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
18. Технические условия оказания электронной государственной услуги: поддерживаемые устройства доступа и оказания электронных государственных услуг (компьютер, Интернет, пункт общественного доступа, УО).
Приложение 1
к регламенту электронной
государственной услуги
"Назначение государственной
адресной социальной помощи"
Таблица 1. Описание действий посредством УО
1) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2.
Наименование СФЕ, ИС
УО
ИС УО
РШЭП (ШЭП)
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка подлинности заявления и документов потребителя, ввод данных в ИС УО.
Авторизация сотрудника УО в системе и заполнение формы запроса на оказания электронной государственной услуги.
Маршрутизация запросов в ИС ЦГО для получения данных о потребителе.
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Прием заявления и документов на получения услуги.
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению.
Маршрутизация запроса.
5.
Сроки исполнения
Не более 15 минут.
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
6.
Номер следующего действия
2
3
4

17. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiне қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқығын және бостандығын сақтау;
2) қызметтік борышын орындағанда заңдылық;
3) кәсіптік әдепнаманы және мәдениеттікті сақтау;
4) жеткілікті және толық ақпаратты ұсыну;
5) ақпаратты қорғау және құпиялығын сақтау;
6) тұтынушының белгіленген мерзімде қайтарып алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
18. Электрондық мемлекеттiк қызметтердi көрсетудiң техникалық шарттары: электрондық мемлекеттiк қызметке қол жеткiзудiң және оны көрсетудiң қолдайтын барлық құрылғыларын (компьютер, Интернет, қоғамдық қолжетімдік пункті, УО).
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1 кесте. УО арқылы көрсететін әрекеттердің сипаттамасы.
1) Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1.
Әрекет (жұмыстар барысының, ағымының) №
1
2
3
2.
ҚФБ, АЖ атауы
УО
УО АЖ
ЭҮАШ (ЭҮШ)
3.
Әрекеттің (үдерістің рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініштің және құжаттардың негізгілігін тексеру, УО АЖ деректерді енгізу.
Жүйеге УО қызметкерін авторизациялау және электрондық мемлекеттiк қызметті көрсетуге сұраныс нысанын толтыру.
ОМО АЖ тұтынушының мәліметін алу үшін сұраныстардың бағдарлығы.
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық- басшылық ету шешімі)
Қызмет алу үшін өтінішті және құжаттарды қабылдау.
Өтінішке нөмір беріп сұранысты тіркеу.
Сұраныстың бағдарлығы.
5.
Орындау мерзімдері
15 минуттан аспайды.
1 минуттан аспайды.
1 минуттан аспайды.
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4

6) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП сотрудника УО заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС УО;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника УО;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником УО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником УО результата оказания электронной государственной услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника УО.
11) процесс 8 – выдача сотрудником УО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги).
9. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП приведены в приложении 2 (рисунок 2) к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных, прикрепление сканированных документов), с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;

6) 4 үдеріс - электрондық мемлекеттiк қызметті көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгiзiлген деректердi, тіркелген сканерлік құжаттарды) УО қызметкері ЭЦҚ арқылы қол қою;
7) 2 шарт - сәйкестендiру деректерді (ЖСН сұрау салуында, ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнде көрсетілген және ЖСН аралығында) ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң мерзiм әрекеті және қайтарып алған (күшін жойған) УО АЖ тiркеу куәлiгiнiң тізімінде жоқ болуына сәйкестігін тексеру;
8) 5 үдеріс - УО қызметкерінің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 үдеріс - УО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуді өңдеу;
10) 7 үдеріс - УО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесiн (үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды ресiмдеу туралы хабарландыру, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелделген жауап) қалыптастыру. Электрондық құжат УО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен қалыптастырылады;
11) 8 үдеріс - УО қызметкерімен тұтынушыға электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесiн қолма-қол беру немесе электрондық поштамен (үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды ресiмдеу туралы хабарландыру, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелделген жауап) жіберу.
9. Осы Регламенттің 2-қосымшасында (2-сурет) ЭҮП арқылы көрсетілген қызмет берушінің адымдық әрекеттерi мен шешiмдерi:
1) тұтынушы ЭҮП тіркелуді ЖСН және парольдін көмегімен жүзеге асырады (ЭҮП-да тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс - электрондық мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушының ЖСН және паролін ЭҮП қосу үдерісі;
3) 1 шарт - ЭҮП түпнұскалығының деректерінде тұтынушының тіркелгені туралы ЖСН және пароль арқылы тексеру;
4) 2 үдеріс - тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты, авторизациялықтан бас тарту туралы ЭҮП хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3 үдеріс - тұтынушымен осы Регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызметті көрсету және нысанды тұтынушымен толтыру үшін, оның құрылымы және форматтық талаптарды ескере отырып, сұрау салу нысанын экранға шығару (деректердi енгiзу, сканерлік құжаттарды тіркеу);
6) 4 үдеріс - электрондық мемлекеттiк қызметті көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгiзiлген деректердi, тіркелген сканерлік құжаттарды) тұтынушы ЭЦҚ арқылы қол қою;
7) 2 шарт - сәйкестендiру деректерді (ЖСН сұрау салуында, ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнде көрсетілген және ЖСН аралығында) ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң мерзiм әрекеті және қайтарып алған (күшін жойған) ЭҮП тiркеу куәлiгiнiң тізімінде жоқ болуы сәйкестігін тексеру;

8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС УО и обработка электронной государственной услуги сотрудником УО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником УО результата оказания электронной государственной услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника УО и передается в личный кабинет на ПЭП.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе "История получения услуг", а также при обращении в УО.
11. Для получения информации об электронной государственной услуге, разъяснение порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества электронной государственной услуги, потребитель может получить в УО, наименование, юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты указаны Стандарте.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
12. Перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений, организаций и ИС, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) ПЭП;
2) ИС УО;
3) РШЭП (ШЭП);
4) ИС НУЦ;
5) УО.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. В приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 1, 2) представлены диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями.
15. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
16. В приложении 4, 5 к настоящему Регламенту представлены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (выходной документ), включая формы уведомления.

8) 5 үдеріс - тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 үдеріс - тұтынушының қол қойған ЭЦҚ электрондық құжаттарын (тұтынушінің сұранысы) ЭҮШ/ЭҮАШ арқылы УО АЖ-не жолдау және УО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметін өңдеу;
10) 7 үдеріс - УО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесiн (үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды ресiмдеу туралы хабарландыру, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелделген жауап) қалыптастыру. Электрондық құжат УО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен қалыптастырылады және ЭҮП-ның жеке кабинетіне тапсырылады.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет бойынша алушының сұраныстың орындалу мәртебесін тексеру әдісі: ЭҮП-да «Қызметтерді алу тарихы» бөлігінде, сондай-ақ УО өтініш жасағанда.
11. Тұтынушы электрондық мемлекеттік қызмет туралы ақпарат алу үшін, уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданудың тәртібін түсіндіретін, сондай-ақ керек жағдайда мемлекеттік қызметін сапасын бағалауға, УО алуға болады, атауы, олардың заңды мекенжайлары, телефон нөмірлері, электронды поштасының мекенжайлары Стандартта көрсетілген.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Электрондық мелекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын мемлекеттік органдардың, мекемелердің, ұйымдардың, ұжымдардың құрылымдық бөлімшелері және АЖ:
1) ЭҮП;
2) УО АЖ;
3) ЭҮАШ (ЭҮШ);
4) ҰКО АЖ;
5) УО.
13. Осы Регламенттiң 1-қосымшасында әрбiр iс-қимылдың орындалу мерзiмiн көрсете отырып, мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерi қарапайым iс-қимылы (функциялар, рәсiмдер, операциялар) дәйектiлiгiнiң мәтiндiк, кестелiк сипаттамасы көрсетілген.
14. Осы Регламенттiң 2-қосымшасында (1, 2-суреттер) көрсетiлген мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерi (электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде) iс-қимылының қисынды дәйектiлiгi арасындағы өзара байланысты көрсететiн диаграммаларды көрсетiлген.
15. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижелерi осы Регламенттiң 3-қосымшасына сәйкес «сапа» мен «қолжетiмдiлiк» көрсеткiштерiмен өлшенедi.
16. Осы Регламенттің 45-қосымшаларында электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету (шығару құжаты) нәтижесi соған сәйкес ұсынылуы тиiс бланкiлердiң нысандарының үлгiлерi көрсетiлген, ескерту нысанын қосқанда.

2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2.
Наименование СФЕ, ИС
УО
ИС УО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Принятие решения об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому.
Формирование выходного документа.
Маршрутизация уведомления о смене статуса "в работе" на ПЭП.
Отображение статуса "в работе".
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Формирование уведомления, либо мотивированного отказа.
Формирование выходного документа в системе.
Маршрутизация.
Отображение статуса.
5.
Сроки исполнения
В течение 10 рабочих дней.
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
6.
Номер следующего действия
6
7
8
9
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
9
10
11
12
2.
Наименование СФЕ, ИС
УО
ИС УО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа.
Подписание выходного документа ЭЦП сотрудника УО. Формирование уведомления о смене статуса оказания услуги на ПЭП.
Маршрутизация уведомления о смене статуса с выводом выходного документа на ПЭП.
Отображение уведомления о завершении оказания услуги с возможностью просмотра выходного документа..
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Подписанный выходной документ.
Отправка уведомления с выходным документом на ПЭП.
Маршрутизация.
Отображение выходного документа.
5.
Сроки исполнения
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
6.
Номер следующего действия
10
11
12
-
Примечание:
В данной таблице перечисляются действия (функции, процедуры, операции) ПЭП, ИС и всех СФЕ с указанием форм завершения, сроков исполнения и указанием номеров последующих действий в технологической цепочке процесса оказания электронной государственной услуги.
Приложение 2
к регламенту электронной
государственной услуги
"Оформление документов для
материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся и
воспитывающихся на дому"
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании "частично автоматизированной" электронной государственной услуги УО.
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании "частично автоматизированной" электронной государственной услуги посредством ПЭП
Таблица. Условные обозначения
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Сообщение промежуточное
Простые события завершающие
Ошибка
Информационная система
Процесс
Условие
Поток сообщений
Поток управления
Электронный документ, представляемый конечному потребителю.
Примечание:
Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырех категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе "Примечания".
Приложение 3
к регламенту электронной
государственной услуги
"Оформление документов для
материального обеспечения
детей-инвалидов,
обучающихся и воспитывающихся
на дому"
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: "качество" и "доступность"
_____________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 4
к регламенту электронной
государственной услуги
"Оформление документов для
материального обеспечения
детей-инвалидов,
обучающихся и воспитывающихся
на дому"
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
Приложение 5
к регламенту электронной
государственной услуги
"Оформление документов для
материального обеспечения
детей-инвалидов,
обучающихся и воспитывающихся
на дому"
Выходная форма положительного ответа (документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому) на электронную государственную услугу
Уведомления, предоставляемые потребителю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления, либо в случае продления срока оказания услуги. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе "Уведомления" в личном кабинете на портале "электронного правительства".
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа при формировании заключения комиссии.

2) бiрiктiрушi объектiлер: басқару ағыны, хабарламалар ағыны және қауымдастықтар;
3) рөлдер: пулалар және жолдар;
4) артефакттар: деректер, топтар және мәтiндiк аннотациялар.
Осы төрт санаттың элементтерi бизнес үдерiстердiң диаграммасын құруға мүмкiндiк бередi. Айрықшалық моделiнiң мәнерлiлiгiн арттыру үшiн «Ескертпелер» деген бөлiмде келтiрiлуi тиiс басқару ағыны объектiлерiнiң жаңа түрлерiн және артефакттарды құруға рұқсат бередi.
«Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды
материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды рәсiмдеу»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
3–қосымша
Электрондық мемлекеттiк қызметтерiнiң «сапа» және «қолжетiмдiлiк» көрсеткiштерiн анықтау үшiн сауалнаманың нысаны
_____________________________________________________
(қызметтiң атауы)
1. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнiң сапасына және нәтижесiне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) iшiнара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) iшiнара канағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
«Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды
материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды рәсiмдеу»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметіне өтініш берудің экрандық үлгісі
Бірегей нөмір
Уникальный номер 000000000003263
e.gov     Құжат электрондық үкімет жүйесінде құрылған
Документ сформирован системой электронного правительства
Жіберілген күні
Дата подачи 09.12.2010
___________________________________________________________________________
Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығына
___________________________________
(бастықтың АЖТ)
Өтініш беруші_________________________________
(өтініш берушінің АЖТ)
Мекен - жайы___________________________________
Телефон_______________________________________
Жеке тұлғаның күәлігінің нөмірі__________________________
Кім берді_____________________________________
Берілген күн___________________________________
СТТН_________________________________________
ӘЖК__________________________________________
Өтініш
Сізден үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек – балаға материалдық қамтамасыз етуді тағайындауыңызды сұраймын.
Баланың АЖТ _______________________________________________________
Түған кезені ______________________________________________________
Жеке тұлғаның шоты _________________________________________________
Банктің атауы ______________________________________________________
Өтінішке келесі құжаттар қоса жалғанады:
1)баланың түу туралы күәлігінің электрондық көшірмесі;
2)тіркеу туралы мәліметтер электрондық көшірмесі;
3)жүйке – педагогикалық кеңестің қорытындысың шығарған электрондық көшірмесі;
4)мүгедектік туралы анықтаманың электрондық көшірмесі
5)банкіде ашылған түлғалық шоттың үзіндісі электрондық көшірмесі.
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифралық қолтанба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы №370 -1 ҚПЗ 7 – бабының 1 тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тен.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе
*Штрих – код «Электрондық әкімдік ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық қолтанбаның қол қойылған деректерді қамтиды (Ақсу қалалық «Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі»Штрих-код содержит данные, предоставленные электронной системой «Электронный акима» т и подписанные электронно-цифровой попсиью «Отдел занятости и социальных программ» г.Аксу
«Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды
материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды рәсiмдеу»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
Тұтынушыға берілетін электрондық мемлекеттік қызметтің дұрыс жауапты шығару үлгісі (мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау туралы ескерту)
Бірегей нөмір
Уникальный номер 000000000003263
e.gov   Құжат электрондық үкімет жүйесінде құрылған
Документ сформирован системой электронного правительства
Жіберілген күні
Дата подачи 09.12.2010
___________________________________________________________________________
Өтініш беруші_____________________________
(өтініш берушінің АЖТ)
Мекен - айы________________________________
Телефон___________________________________
Құрметті ________________________________________________________
Сіздің үйде оқитын және тәрбиелентін мүгедек-балаңызға
___________________________________________________________________
(баланың АЖТ)
материалдық қамтамасыз етудің тағайындалғанын ескертеміз, _______________бастап ___________________ дейін _________________________мөлшерінде.
Тоқсан
Жыл
Төлемнің мөлшері
Материалдық қамтамасыз етуді алу үшін Сізге жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне
өтініш жасау қажет екендігін хабарлаймыз.
Маман ________________________________________________________
Бөлім бастығы _________________________________________________
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифралық қолтанба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы №370 -1 ҚПЗ 7 – бабының 1 тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тен.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе
*Штрих – код «Электрондық әкімдік ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық қолтанбаның қол қойылған деректерді қамтиды (Ақсу қалалық «Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі»Штрих-код содержит данные, предоставленные электронной системой «Электронный акима» т и подписанные электронно-цифровой попсиью «Отдел занятости и социальных программ» г.Аксу
Тұтынушыға берілетін ескертулер
Өтініштің орындалу статусы өзгерген сайын немесе қызмет көрсету кезеңін созғанда ескертулер беріледі. Ескерту «Электрондық үкімет» порталының жеке кабинетінде «ескерту» бөлімшесінде көрсетіледі.
Электрондық мемлекеттік қызметтін ұнамсыз жауап (бас тарту) шығару үлгісі
Комиссияның қорытындысы құрастырылғанда ұнамсыз жауаптың (бас тарту) шығарылуы еркін үлгіде бас тартудың дәлелділігі көрсетіліп беріледі.