Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты
Постановление акимата Актюбинской области от 27 июня 2012 года № 224. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 27 июля 2012 года № 3403. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 28 декабря 2013 года № 429
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 28.12.2013 № 429.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг в сфере социальной защиты:
1) регламент государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан»;
2) регламент государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»;
3) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи»;
4) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами»;
5) регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств»;
6) регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи»;
7) регламент государственной услуги «Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива».
2. Государственное учреждение «Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области» (Урынбаев С.Ш.) (далее - Управление) обеспечить размещение настоящих регламентов государственных услуг на интернет-ресурсе Управления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нуркатову С.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                             А. Мухамбетов
Утвержден
постановлением акимата
Актюбинской области

Әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 27 маусымдағы № 224 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 27 шілдеде № 3403 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 2013 жылғы 28 желтоқсандағы № 429 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 28.12.2013 № 429 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Заңының 27-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» қаулысына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттері:
1) «Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу және есепке алу» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
4) «Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
5) «Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттiк және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
6) «Жалғыз басты, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
7) «Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. «Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекеме (С.Ш.Урынбаев) (бұдан әрі - Басқарма) осы мемлекеттік қызметтер регламенттерін Басқарманың ғаламтор-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Қ.Нұрқатоваға жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыс әкімі                               А. Мұхамбетов
Ақтөбе облысы әкімдігінің

от 27 июня 2012 года
№ 224
Регламент государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте «Регистрация и постановка на учет безработных граждан» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан;
2) безработные - лица трудоспособного возраста, которые по независящим от них причинам не занимаются трудовой деятельностью, приносящий доход, ищущие работу и готовые трудиться;
3) карточка персонального учета - компьютерная база данных (далее – КПУ);
4) структурно-функциональные единицы - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее -СФЕ).
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: регистрация и постановка на учет безработных граждан.
3. Государственная услуга «Регистрация и постановка на учет безработных граждан» предоставляется Актюбинским городским и районными отделами занятости и социальных программ области (далее - уполномоченный орган) по месту жительства потребителя. Перечень адресов уполномоченных органов указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Оказание государственных услуг осуществляется на государственном и/или русском языках, в зависимости от языка, на котором оформлен запрос.
6. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 15 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
7. Результатом оказываемой государственной услуги является регистрация и постановка на учет в качестве безработного в электронном виде, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения информации об оказании государственной услуги, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества государственной услуги, потребитель может обратиться в уполномоченный орган, наименование, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.

2012 жылғы 27 маусымдағы
№ 224 қаулысымен
бекітілген
«Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы - жеке тұлғалар: Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын оралмандар, шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалар.
2) жұмыссыздар - өздерiне байланысты емес себептер бойынша табыс әкелетiн еңбек қызметiмен айналыспайтын, жұмыс iздеп жүрген және еңбек етуге әзiр, еңбекке жарамды жастағы адамдар;
3) дербес есепке алу карточкасы - компьютерлік деректер қоры (бұдан әрі -ДЕК);
4) құрылымдық-функционалдық бірліктер - электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын, уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың ішкі жүйелері (бұдан әрі - ҚФБ).
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою.
3. «Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Ақтөбе облысының қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - уәкілетті орган) көрсетеді, уәкілетті органдардың мекенжайлары тізбесі осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Сұраныстың қай тілде рәсімделуіне байланысты, мемлекеттік қызметтің көрсетілуі мемлекеттік және/немесе орыс тілдерінде жүргізіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 15-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» қаулысына сәйкес көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі электронды түрде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат алу үшін, уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданудың тәртібін түсіндіретін, сондай-ақ керек жағдайда мемлекеттік қызметтін сапасын бағалауға, тұтынушы уәкілетті органға өтініш жасауына болады, атауы, олардың заңды мекенжайлары, телефон нөмірлері, электронды поштасының мекенжайлары осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.

9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов - не позднее десяти календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут.
10. Отказ в регистрации и постановке на учет в качестве безработного производится при отсутствии необходимых документов, при предоставлении ложных сведений и документов, по форме согласно приложению 2 к стандарту государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан».
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю;
3) после рассмотрения руководитель уполномоченного органа дает поручение ответственному исполнителю;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный отказ, затем направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
6) сотрудник канцелярии регистрирует уведомление, заносит данные потребителя в КПУ, или мотивированный отказ, направляет результат оказания государственной услуги потребителю или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган.
12. Прием документов потребителя для оказания государственной услуги осуществляется одним сотрудником в течение рабочего дня на основании графика работы уполномоченного органа.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Прием и регистрацию документов потребителя осуществляет сотрудник канцелярии уполномоченного органа. Соответствующие требованиям документы регистрируются с указанием номера, даты и количества листов в регистрационном штампе, с указанием признаков контроля. Потребителю выдается талон с указанием номера, даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов сотрудника, принявшего документы.
Информирование о результате оказания государственной услуги осуществляется посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап - он жұмыс күнінен кешіктірілмейді;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің шекті ең көп уақыты бір өтініш берушіге қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетуге рұқсат берілген ең көп уақыты 15 минуттан аспайды.
10. Жұмыссыз ретінде тіркеуден, есепке алудан бас тарту қажетті құжаттар болмаған кезде, жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынған кезде, «Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою» мемлекеттік қызмет стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері алынған құжаттардың тіркеуін жүргізеді және анықтап қарау үшін басқарушыға жібереді;
3) анықтап қарағаннаң кейын уәкілетті органның басқарушысы жауапты орындаушыға тапсырма береді;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттардың дұрыс толтырылуын және түгелдігін тексереді, хабарландыруды рәсімдейді немесе дәлелденген бас тартуды дайындайды, сосын басқарушыға қол коюға жібереді;
5) уәкілетті органның басқарушысы хабарландыруға немесе дәленденген бас тартуға қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне жібереді;
6) кеңсесінің қызметкері хабарландыруды тіркейді, тұтынушының мәліметтерің ДЕК кіргізеді, немесе дәлелденген бас тартуды тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін тұтынушыға жібереді немесе уәкілетті органға өтініш жасағанда тұтынушыға береді.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін тұтынушының құжаттарын қабылдауды уәкілетті органында жұмыс кестесі бойынша жұмыс күннің ішінде бір қызметкер жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Тұтынушының құжаттарын қабылдау және тіркеу уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері жүзеге асырады. Талапқа сай құжаттар тіркеу мөрінде көрсетілген нөмірі, күні және парақ саны, бақылау белгілері қойылып тіркеледі. Тұтынушыға тіркелген нөмірі және тіркелген күні және тұтынушының мемлекеттік қызметті алған күні, құжаттарды қабылдаған қызметкердің тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлау уәкілетті органға жеке өзінің баруы арқылы жүзеге асырылады.

14. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, указанные в пункте 11 стандарта государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан».
Государственная услуга оказывается в уполномоченном органе без заполнения бланков.
15. Государственная услуга оказывается бесплатно.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
16. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа, где имеются стулья, столы, информационные стенды, с образцами заполненных бланков, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями, а также соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям противопожарной безопасности, режим помещений - свободный.
17. Принципы деятельности уполномоченного органа:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) законность при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
18. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган обеспечивает сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании докуметов потребителя.
19. Перечисление СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
20. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.

14. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы «Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою» мемлекеттік қызмет стандартының 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет бланкілерді толтырмай көрсетіледі.
15. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Қабылдау кезек тәртiбiмен, алдын-ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз жүзеге асырылады.
16. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның үй-жайында көрсетіледі, орындықтар, үстелдер, толтырылған бланкілердің үлгілерімен ақпараттық стенділер бар, мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген, сонымен бірге санитарлық-эпидемиологиялық үлгісіне, өртке қарсы қауіпсіздік талаптарына сай келеді, үй-жай тәртібі - еркін.
17. Уәкілетті органның жұмыс қағидаттары:
1) адамның конституциялық құқығын және бостандығын сақтау;
2) қызметтік борышын орындағанда заңдылық;
3) кәсіптік әдепнаманы және мәдениеттікті сақтау;
4) жеткілікті және толық ақпаратты ұсыну;
5) тұтынушының белгіленген мерзімде қайтарып алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
18. Ақпараттық қауіпсіздігінің талаптары: уәкілетті орган тұтынушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын ҚФБ-ның тізбесі:
1) уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері;
2) уәкілетті органның басқарушысы;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
20. Әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.

21. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
22. Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
Перечень адресов уполномоченных органов
Наименование уполномоченного органа
Юридический адрес расположения уполномоченного органа (город, район, улица, № дома (кв.), адрес электронной почты)
Код и номер телефона
График работы
1.
Отдел занятости и социальных программ города Актобе
030000, город Актобе
улица Братьев Жубановых, 289
zanyatostaktobe@mail.ru
8-7132
51-64-18
51-22-49
51-22-41

21. Әкімшілік әрекеттердің қисынды реттілігі мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы, өзара байланысты көрсететін схемасы, осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
22. Уәкілетті органның басқарушысы мемлекеттік қызметтер көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртібіне жауапты.
«Жұмыссыз азаматтарды
тіркеу және есепке қою»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Уәкілетті органдардың мекенжайлары тізбесі
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның орналасқан заңды мекенжайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) №, электрондық пошта мекенжайы)
Коды және телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1.
Қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
030000, Ақтөбе қаласы, Ағайынды Жұбановтар көшесі, 289 zanyatostaktobe@mail.ru
8-7132 51-64-18 51-22-49 51-22-41

1) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
2.
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии, уполномоченного органа
Руководитель
уполномоченного органа
Ответственный
исполнитель уполномоченного органа
3.
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю.
Дает поручение
ответственному исполнителю.
Проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный отказ.
4.
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Запись в журнале регистрации.
Резолюция.
Направляет руководителю на подписание.
5.
Сроки исполнения
15 минут.
Не более 15 минут.
Не позднее 10-ти календарных дней.
6.
Номер следующего
действия
2
3
4
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
2.
Наименование СФЕ
Руководитель
уполномоченного органа
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
3.
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Рассматривает документы.
Регистрирует уведомление в книге регистрации, заносит данные потребителя в КПУ, или мотивированный отказ.
4.
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписывает уведомление или мотивированный отказ.
Выдает уведомление или мотивированный отказ потребителю.
5.
Сроки исполнения
Не более 15 минут.
В течение 1-го рабочего дня.
6.
Номер следующего
действия
5
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
СФЕ 1.
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
СФЕ 2.
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 3.
Ответственный
исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1.
Проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю.
Действие № 2.
Дает поручение
ответственному исполнителю.
Действие № 3.
Проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление.
Действие № 4.
Подписывает уведомление.
Действие № 5.
Регистрирует уведомление, заносит данные потребителя в КПУ и выдает потребителю.
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
СФЕ 1.
Сотрудник канцелярии
уполномоченного органа
СФЕ 2.
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 3.
Ответственный
исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1.
Проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю.
Действие № 2.
Дает поручение
ответственному исполнителю.
Действие № 3.
Проверяет полноту и правильность оформления документов, подготавливает мотивированный отказ.
Действие № 4.
Подписывает мотивированный отказ.
Действие № 5.
Регистрирует мотивированный отказ и выдает потребителю.
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
Схемы функционального взаимодействия
Утвержден
постановлением акимата
Актюбинской области

1) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) әрекеті
1.
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
2.
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басқарушысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
3.
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Алынған құжаттардың тіркеуін жүгізеді және анықтап қарау үшін басқарушыға жібереді.
Жауапты орындаушыға тапсырма береді.
Құжаттардың дұрыс толтырылуын және түгендігін тексереді, хабарландыруды рәсімдейді немесе дәлелденген бас тартуды дайындайды.
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйым-дық-басшылық ету шешімі)
Тіркеу журналына жазу.
Бұрыштама.
Құжаттарды басқарушыға қол коюға жібереді
5.
Орындау мерзімдері
15 минут.
15 минуттан аспайды.
10 жұмыс күнінен кешіктірілмейді.
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
2) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) әрекеті
1.
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
4
5
2.
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басқарушысы
Уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері
3.
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қарайды.
Хабарландыруды тіркейді, тұтынушының мәліметтерің ДЕК кіргізеді, немесе дәлелденген бас тартуды тіркейді.
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйым-дық-басшылық ету шешімі)
Хабарландыруға немесе дәлелденген бас тартуға қол қояды.
Хабарландыруды немесе дәлелденген бас тартуды тұтынушыға береді.
5.
Орындау мерзімдері
15 минуттан аспайды.
1 жұмыс күннің ішінде.
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
5
-
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
ҚФБ 1.
Уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері
ҚФБ 2.
Уәкілетті органның басқарушысы
ҚФБ 3.
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет
Алынған құжаттардың тіркеуін жүгізеді және анықтап қарау үшін басқарушыға жібереді.
№ 2 іс-әрекет
Жауапты орындаушыға тапсырма береді.
№ 3 іс-әрекет
Дұрыс толтырылуын және түгендігін тексереді, хабарландыруды рәсімдейді.
№ 4 іс-әрекет
Хабарландыруға қол қояды.
№ 5 іс-әрекет
Хабарландыруды тіркейді, тұтынушының мәліметтерің ДЕК кіргізеді және тұтынушыға береді.
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерісі.
ҚФБ 1.
Уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері
ҚФБ 2.
Уәкілетті органның басқарушысы
ҚФБ 3.
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет
Алынған құжаттардың тіркеуін жүгізеді және анықтап қарау үшін басқарушыға жібереді.
№ 2 іс-әрекет
Жауапты орындаушыға тапсырма береді.
3 іс-әрекет
Дұрыс толтырылуын және түгендігін тексереді, дәлелденген бас тартуды дайындайды.
№ 4 іс-әрекет
Дәлелденген бас тартуға қол қояды.
№ 5 іс-әрекет
Дәлелденген бас тартуды тіркейді және тұтынушыға береді.
«Жұмыссыз азаматтарды
тіркеу және есепке қою»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы
Ақтөбе облысы әкімдігінің

от 27 июня 2012 года
№ 224
Регламент государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - физические лица:
граждане проживавшие, работавшие или проходившие службу (в том числе срочную) на территориях, подвергшихся загрязнению радиоактивными веществами в период проведения воздушных и наземных ядерных взрывов (1949-1965 годы);
граждане проживавшие, работавшие или проходившие службу (в том числе срочную) на этих территориях в период проведения подземных ядерных взрывов с 1966 по 1990 годы;
граждане проживавшие, работавшие или проходившие службу (в том числе срочную) на территории с льготным социально-экономическим статусом с 1949 по 1990 год;
дети лиц, указанных во втором и третьем абзацах настоящего пункта, признанные инвалидами или имеющие заболевания, при установлении причинной связи между их состоянием здоровья и фактом пребывания одного из родителей на указанных в Законе Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне выдачи им удостоверений» зонах.
2) принцип «одного окна» - предоставление государственных услуг, предусматривающее исключение или максимально возможное ограничение заявителей в процессах сбора из разных инстанций и предоставление документов и справок, подтверждающие права заявителей на получение государственной услуги;
3) центр обслуживания населения - государственное учреждение, основным предметом деятельности которого является оказание государственных услуг по принципу «одного окна» по приему заявлений и выдаче оформленных документов (далее - ЦОН);
4) структурно-функциональные единицы - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее - СФЕ).
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
3. Государственная услуга «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне» предоставляется Актюбинским городским и районными отделами занятости и социальных программ области (далее - рабочий орган специальной комиссии) по месту жительства потребителя, перечень адресов которых указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Также государственная услуга оказывается через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - Центр). Адреса центров указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.

2012 жылғы 27 маусымдағы
№ 224 қаулысымен
бекітілген
«Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы - жеке тұлғалар:
әуеде және жер үстінде ядролық жарылыстар жасаған кезеңде (1949 - 1965 жылдар) радиоактивті заттармен ластануға ұшыраған аумақтарда тұрған, жұмыс істеген немесе әскери қызмет (соның ішінде мерзімді) атқарған азаматтар;
1966 жылдан 1990 жылға дейінгі аралықта жерасты ядролық жарылыстарын жасау кезеңінде осы аумақтарда тұрған, жұмыс істеген немесе әскери қызмет (соның ішінде мерзімді) атқарған азаматтар;
1949 жылдан 1990 жылға дейінгі аралықта жеңілдікті әлеуметтік – экономикалық мәртебесі бар аумақта тұрған, жұмыс істеген немесе әскери қызмет (соның ішінде мерзімді) атқарған азаматтар;
осы тармақтың екінші және үшінші абзацтарында аталған, мүгедек деп танылған аурулары бар тұрғалардың балалары, олардың деңсаулық жағдайы мен Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Заңында аталған аймақтарда ата - аналарының бірінің болу факторы арасындағы себепті байланыстар анықталған ретте.
2) «жалғыз терезе» қағидаты - өтініш берушілердің мемлекеттік қызметтерді алуға құқығын растайтын құжаттар мен анықтамаларды ұсыну және әр түрлі инстанциялардан жинау барысында өтініш берушілерді шығарып тастау немесе барынша шектеуді қарастыратын мемлекеттік қызметтерді ұсыну;
3) халыққа қызмет көрсету орталығы - мемлекеттік мекеме қызметінің негізгі мәні «жалғыз терезе» қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және ресімделген құжаттарды беру жөнінде мемлекеттік қызмет көрсету болып табылады (бұдан әрi - ХҚКО);
4) құрылымдық-функционалдық бірліктер - электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын, уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың ішкі жүйелері (бұдан әрі - ҚФБ).
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы:
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу.
3. «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу» мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Ақтөбе облысының қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - арнайы комиссияның жұмыс органы) көрсетеді, олардың мекенжайлары тізбесі осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетіледі. Орталықтың мекенжайлары осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Оказание государственных услуг осуществляется на государственном и/или русском языках, в зависимости от языка, на котором оформлен запрос.
6. Государственная услуга оказывается на основании статьи 11 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне», главы 2 Правил регистрации граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплаты им единовременной государственной денежной компенсации и выдачи удостоверений, подтверждающих право на льготы и компенсации, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2006 года № 110, постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне и выдачи им удостоверения, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения информации об оказании государственной услуги, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества государственной услуги, потребитель может обратиться в рабочий орган специальной комиссии или в Центр, наименование, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты указаны в приложениях 12 к настоящему Регламенту.
9. Cроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов:
в рабочем органе специальной комиссии - не более двадцати календарных дней;
в Центре - не более двадцати календарных дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут в рабочем органе специальной комиссии, 30 минут в Центре.

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Сұраныстың қай тілде рәсімделуіне байланысты, мемлекеттік қызметтің көрсетілуі мемлекеттік және/немесе орыс тілдерінде жүргізіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 11-бабы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 ақпандағы № 110 қаулысымен бекітілген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, оларға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу және жеңілдіктер мен өтемақы алу құқығын растайтын куәлік беру ережесінің 2-тарауы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» қаулысы негізінде көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу, есепке алу және оларға куәлік беру туралы шешім қабылдаған туралы қағаз жеткізгіште хабарландыру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат алу үшін, уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданудың тәртібін түсіндіретін, сондай-ақ керек жағдайда мемлекеттік қызметтін сапасын бағалауға, тұтынушы арнайы комиссияның жұмыс органына немесе Орталыққа өтініш жасауына болады, атауы, олардың заңды мекенжайлары, телефон нөмірлері, электронды поштасының мекенжайлары осы Регламенттің 12-қосымшаларында көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
арнайы комиссияның жұмыс органында - жиырма күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде;
Орталықта - жиырма күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде (мемлекеттік қызметке құжат (нәтиже) қабылдау және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтуге рұқсат берілген ең көп уақыты (талон алғанға дейін) 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушыға қызмет көрсетуге рұқсат берілген ең көп уақыты арнайы комиссияның жұмыс органында 15 минуттан аспайды, Орталықта - 30 минут.

10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является выявление по итогам проверки факта выплаты компенсации гражданину, пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, на которого оформлен макет дела, а также предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче документов потребителем.
Рабочий орган специальной комиссии в течение двадцати дней выдает уведомление с указанием причин отказа, через Центр - в течение трех рабочих дней возвращает документы в Центр с письменным обоснованием причин возврата для последующей выдачи потребителю.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в рабочий орган специальной комиссии или в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела Центра передает документы в рабочий орган специальной комиссии;
Факт отправки пакета документов из Центра в рабочий орган специальной комиссии фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии рабочего органа специальной комиссии фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в рабочем органе специальной комиссии собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
4) после рассмотрения руководитель рабочего органа специальной комиссии дает поручение ответственному исполнителю;
5) ответственный исполнитель рабочего органа специальной комиссии осуществляет проверку комиссией полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный отказ, затем направляет на подписание руководителю;
6) руководитель рабочего органа специальной комиссии подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию;
7) сотрудник канцелярии регистрирует уведомление или мотивированный отказ, направляет результат оказания государственной услуги в Центр или выдает потребителю в случае обращения в рабочий орган специальной комиссии.
При приеме готового результата государственной услуги от рабочего органа специальной комиссии, Центром фиксируется поступившие документы при помощи сканера штрихкода;
8) Центр выдает потребителю уведомление или мотивированный отказ.
12. Прием документов потребителя для оказания государственной услуги осуществляется одним сотрудником рабочего органа специальной комиссии и в Центре в течение рабочего дня на основании графика работы.

10. Тексеру қорытындысы бойынша іс макеті ресімделген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматқа бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақының төлену фактісінің анықталуы, сондай-ақ тұтынушының құжаттарды тапсыру кезінде толық емес және (немесе) жалған мәліметтер ұсынуы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздеме болып табылады.
Арнайы комиссияның жұмыс органы жиырма күнтізбелік күн ішінде бас тарту себебін көрсете отырып, хабарлама береді, Орталық арқылы - үш жұмыс күні ішінде бас тарту себебін жазбаша негіздей отырып, оларды кейін тұтынушыға беру үшін Орталыққа жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы арнайы комиссияның жұмыс органына немесе Орталыққа өтініш береді;
2) Орталық инспекторы өтінішті тіркейді, Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды арнайы комиссияның жұмыс органына жібереді.
Құжаттар пакетін Орталықтан арнайы комиссияның жұмыс органына жіберілгенін сканер штрихкодтың көмегімен нақтылайды, құжаттардың қимылын қадағалауға мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мүмкіндік береді.
3) арнайы комиссияның жұмыс органның кеңсесінің қызметкері Орталық ақпараттық жүйесінде тіркейді (арнайы комиссияның жұмыс органында өзінін ақпараттық жүйесі жоқ жағдайда) және алынған құжаттардың тіркеуін жұргізеді, және анықтап қарау үшін басқарушыға жібереді;
4) анықтап қарағаннаң кейін арнайы комиссияның жұмыс органның басқарушысы жауапты орындаушыға тапсырма береді;
5) арнайы комиссияның жұмыс органның жауапты орындаушысы комиссия бойынша құжаттардың дұрыс толтырылуын және түгендігін тексереді, хабарландыруды рәсімдейді немесе дәлелденген бас тартуды дайындайды, сосын басқарушыға қол қоюға жібереді;
6) арнайы комиссияның жұмыс органның басқарушысы хабарландыруға немесе дәлелденген бас тартуға қол қояды және арнайы комиссияның жұмыс органның кеңсесіне жібереді;
7) кеңсесінің қызметкері хабарландыруды немесе дәлелденген бас тартуды тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Орталыққа жібереді немесе арнайы комиссияның жұмыс органына өтініш жасағанда тұтынушыға береді.
Арнайы комиссияның жұмыс органнаң алған мемлекеттік қызметтін дайын нәтижесін, Орталық сканер штрихкодтың көмегімен келген құжаттарды нақтылайды.
8) Орталық тұтынушыға хабарландыруды немесе дәлелденген бас тартуды береді.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін тұтынушының құжаттарын қабылдауды арнайы комиссияның жұмыс органында және Орталықта жұмыс кестесі бойынша жұмыс күнің ішінде бір қызметкер жүзеге асырады.

4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Прием и регистрацию соответствующих требованиям документов потребителя осуществляет сотрудник канцелярии рабочего органа специальной комиссии, а в Центре - инспектор Центра по принципу «одного окна» по приему заявлений и выдаче оформленных документов.
Потребителю выдается:
1) в рабочем органе специальной комиссии - талон с указанием номера, даты регистрации и количества листов, фамилии и инициалов сотрудника канцелярии, принявшего документы;
2) в Центре - расписка с указанием номера и даты приема запроса; вида услуги; количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего документы.
Информирование о результате оказания государственной услуги осуществляется посредством личного посещения потребителем рабочего органа специальной комиссии.
14. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, указанные в пункте 11 стандарта государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне».
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
15. Государственная услуга оказывается бесплатно.
Прием в рабочем органе специальной комиссии осуществляется в порядке очереди, в Центре - в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
16. Государственная услуга оказывается в помещениях рабочего органа специальной комиссии и Центра, где имеются стулья, столы, информационные стенды, с образцами заполненных бланков, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями, а также соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям противопожарной безопасности, режим помещений - свободный.
17. Принципы деятельности рабочего органа специальной комиссии и Центра:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) законность при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
18. Требования к информационной безопасности: рабочий орган специальной комиссии и Центр обеспечивает сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании докуметов потребителя.
19. Перечисление СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Тұтынушының талапқа сай құжаттарын қабылдау және тіркеу арнайы комиссияның жұмыс органның кеңсесінің қызметкері жүзеге асырады, Орталықта - Орталық инспекторы «жалғыз терезе» қағидаты бойынша өтініштерді қабылдап және рәсімделген құжаттарды береді.
Тұтынушыға беріледі:
1) арнайы комиссияның жұмыс органында - тұтынушыны тіркеу нөмірі, күні және парақ саны, құжаттарды қабылдаған кеңсесінің қызметкерінің тегі мен аты-жөні көрсетілген талон;
2) Орталықта - өтініштің нөмірі мен қабылдаған күні; қызметтің түрі; қоса берілген құжаттардың саны мен атауы; күні, уақыты және құжаттарды берілген жері; құжаттарды қабылдаған Орталық инспектордың тегі, аты-жөні туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлау арнайы комиссияның жұмыс органға жеке өзінің баруы арқылы жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу» мемлекеттік қызмет стандартының 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Құжаттардың көшірмелері мен салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары беріледі, кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
15. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Қабылдау арнайы комиссияның жұмыс органында кезек тәртiбiмен, Орталықта - «электрондық» кезек тәртiбiмен, алдын-ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз жүзеге асырылады.
16. Мемлекеттік қызмет арнайы комиссияның жұмыс органның және Орталықтың үй-жайында көрсетіледі, орындықтар, үстелдер, толтырылған бланкілердің үлгілерімен ақпараттық стенділер бар, мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген, сонымен бірге санитарлық-эпидемиологиялық үлгісіне, өртке қарсы қауіпсіздік талаптарына сай келеді, үй-жай тәртібі - еркін.
17. Арнайы комиссияның жұмыс органның және Орталықтын жұмыс қағидаттары:
1) адамның конституциялық құқығын және бостандығын сақтау;
2) қызметтік борышын орындағанда заңдылық;
3) кәсіптік әдепнаманы және мәдениеттікті сақтау;
4) жеткілікті және толық ақпаратты ұсыну;
5) тұтынушының белгіленген мерзімде қайтарып алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
18. Ақпараттық қауіпсіздігінің талаптары: арнайы комиссияның жұмыс органы және Орталық тұтынушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын ҚФБ-ның тізбесі:

1) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
2.
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела Центра
Сотрудник канцелярии рабочего органа специальной комиссии
3.
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Регистрирует
заявления.
Собирает
документы. Составляет реестр. Фиксирует при помощи сканера штрихкода.
Фиксирует в ИС Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю.
4.
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Запись в журнале регистрации.
Реестр.
Запись в журнале регистрации.
5.
Сроки исполнения
Не более 30 минут.
Не менее 2-х раз в день.
Не более 15 минут.
6.
Номер следующего
действия
2
3
4
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
2.
Наименование СФЕ
Руководитель рабочего органа специальной комиссии
Ответственный
исполнитель рабочего органа специальной комиссии
Руководитель рабочего органа специальной комиссии
3.
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Дает поручение ответственному исполнителю.
Проверяет на комиссии полноту
и правильность оформления документов, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный отказ.
Рассматривает документы.
4.
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Резолюция.
Направляет руководителю на подписание.
Подписывает уведомление или мотивированный отказ.
5.
Сроки исполнения
Не более 15 минут.
Не более 20-ти календарных дней.
Не более 15 минут.
6.
Номер следующего
действия
5
6
7
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
2.
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии рабочего органа специальной комиссии
Инспектор Центра
3.
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Регистрирует в книге регистрации уведомление или мотивированный отказ.
Получает уведомление или мотивированный отказ. Фиксирует поступившие документы при помощи сканера штрихкода.
4.
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направляет уведомление или мотивированный отказ в Центр или выдает потребителю.
Расписка о выдаче уведомления или мотивированного отказа потребителю.
5.
Сроки исполнения
В течение 1-го рабочего дня.
В течение 1-го рабочего дня.
6.
Номер следующего
действия
8
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
СФЕ 1.
Инспектор
Центра
СФЕ 2.
Инспектор
накопительного
отдела Центра
СФЕ 3.
Сотрудник канцелярии рабочего органа специальной комиссии
СФЕ 4.
Руководитель рабочего органа специальной комиссии
СФЕ 5.
Ответственный
исполнитель рабочего органа специальной комиссии
Действие № 1.
Регистрирует заявления.
Действие № 2.
Собирает
документы. Составляет реестр. Фиксирует при помощи сканера штрихкода.
Действие № 3. Фиксирует в ИС Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю.
Действие № 4. Дает поручение ответственному исполнителю.
Действие № 5. Проверяет на комиссии полноту
и правильность оформления документов, оформляет уведомление.
Действие № 6. Подписывает уведомление.
Действие № 7. Регистрирует уведомление в книге регистрации и направляет в Центр или выдает потребителю.
Действие № 8. Получает уведомление. Фиксирует поступившие документы при помощи сканера штрихкода. Расписка о выдаче уведомления потребителю.
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
СФЕ 1.
Инспектор
Центра
СФЕ 2.
Инспектор
накопительного
отдела Центра
СФЕ 3.
Сотрудник канцелярии рабочего органа специальной комиссии
СФЕ 4.
Руководитель рабочего органа специальной комиссии
СФЕ 5.
Ответственный
исполнитель рабочего органа специальной комиссии
Действие № 1.
Регистрирует заявления.
Действие № 2.
Собирает
документы. Составляет реестр. Фиксирует при помощи сканера штрихкода.
Действие № 3. Фиксирует в ИС Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю.
Действие № 4. Дает поручение ответственному исполнителю.
Действие № 5. Проверяет на комиссии полноту
и правильность оформления документов, подготавливает мотивированный отказ.
Действие № 6. Подписывает мотивированный отказ.
Действие № 7. Регистрирует мотивированный отказ и направляет в Центр или выдает потребителю.
Действие № 8. Получает мотивированный отказ. Фиксирует поступившие документы при помощи сканера штрихкода. Расписка о выдаче мотивированного отказа потребителю.
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Схема функционального взаимодействия
Утвержден
постановлением акимата
Актюбинской области
от 27 июня 2012 года
№ 224
Регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи»

1) Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1.
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
2.
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Арнайы комиссияның жұмыс органның кеңсесінің қызметкері
3.
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініштің тіркеуін жүргізеді.
Құжаттарды жинайды.
Тізілім жасайды. Сканер штрихкодтың көмегімен нақтылайды.
Орталық ақпараттық жүйесінде тіркейді (арнайы комиссияның жұмыс органында өзінін ақпараттық жүйесі жоқ жағдайда) және алынған құжаттардың тіркеуін жүргізеді, және анықтап қарау үшін басқарушыға жібереді.
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Тіркеу журналына жазу.
Тізілім.
Тіркеу журналына жазу.
5.
Орындау мерзімдері
30 минут.
Бір күнде 2 рет.
15 минуттан аспайды.
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
2) Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1.
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
4
5
6
2.
ҚФБ атауы
Арнайы комиссияның жұмыс органның басқарушысы
Арнайы комиссияның жұмыс органның жауапты орындаушысы
Арнайы комиссияның жұмыс органның басқарушысы
3.
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Жауапты орындаушыға тапсырма береді.
Комиссия бойынша құжаттардың дұрыс толтырылуын және түгендігін тексереді, хабарландыруды рәсімдейді немесе дәлелденген бас тартуды дайындайды.
Құжаттарды қарайды.
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Бұрыштама.
Құжаттарды басқарушыға қол коюға жібереді.
Хабарландыруға немесе дәлелденген бас тартуға қол қояды.
5.
Орындау мерзімдері
15 минуттан аспайды.
20 күнтізбелік күннен аспайды.
15 минуттан аспайды.
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
5
6
7
3) Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1.
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
7
8
2.
ҚФБ атауы
Арнайы комиссияның жұмыс органының кеңсесінің қызметкері
Орталық инспекторы
3.
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тіркеу кітабына хабарландыруды немесе дәлелденген бас тартуды тіркейді.
Хабарландыруды немесе дәлелденген бас тартуды алады. Сканер штрихкодтың көмегімен келген құжаттарды нақтылайды.
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Хабарландыруды немесе дәлелденген бас тартуды Орталыққа жібереді немесе тұтынушыға береді.
Тұтынушыға хабарландыру немесе дәлелденген бас тарту туралы қолхат береді.
5.
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күннің ішінде.
1 жұмыс күннің ішінде.
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
8
-
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
ҚФБ 1.
Орталық инспекторы
ҚФБ 2.
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
ҚФБ 3.
Арнайы комиссияның жұмыс органның кеңсесінің қызметкері
ҚФБ 4.
Арнайы комиссияның жұмыс органның басқарушысы
ҚФБ 5.
Арнайы комиссияның жұмыс органның жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет
Өтініштің тіркеуін жүргізеді.
№ 2 іс-әрекет
Құжаттарды жинайды. Тізілім жасайды. Сканер штрихкодтың көмегімен нақтылайды.
№ 3 іс-әрекет
Орталық ақпараттық жүйесінде тіркейді (арнайы комиссияның жұмыс органында өзінін ақпараттық жүйесі жоқ жағдайда) және алынған құжаттардың тіркеуін жүргізеді, және анықтап қарау үшін басқарушыға жібереді.
№ 4 іс-әрекет Жауапты орындаушыға тапсырма береді.
№ 5 іс-әрекет
Комиссия бойынша құжаттардың дұрыс толтырылуын және түгендігін тексереді, хабарландыруды рәсімдейді.
№ 6 іс-әрекет
Хабарландыруға қол қояды.
№ 7 іс-әрекет
Тіркеу кітабына хабарландыруды тіркейді және Орталыққа жібереді немесе тұтынушыға береді.
№ 8 іс-әрекет
Хабарландыруды алады. Сканер штрихкодтың көмегімен келген құжаттарды нақтылайды.
Тұтынушыға хабарландыру туралы қолхат береді.
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерісі.
ҚФБ 1.
Орталық инспекторы
ҚФБ 2.
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
ҚФБ 3.
Арнайы комиссияның жұмыс органның кеңсесінің қызметкері
ҚФБ 4.
Арнайы комиссияның жұмыс органның басқарушысы
ҚФБ 5.
Арнайы комиссияның жұмыс органның жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет
Өтініштің тіркеуін жүргізеді.
№ 2 іс-әрекет
Құжаттарды жинайды. Тізілім жасайды. Сканер штрихкодтың көмегімен нақтылайды.
№ 3 іс-әрекет
Орталық ақпараттық жүйесінде тіркейді (арнайы комиссияның жұмыс органында өзінін ақпараттық жүйесі жоқ жағдайда) және алынған құжаттардың тіркеуін жүргізеді, және анықтап қарау үшін басқарушыға жібереді.
№ 4 іс-әрекет Жауапты орындаушыға тапсырма береді.
№ 5 іс-әрекет
Комиссия бойынша құжаттардың дұрыс толтырылуын және түгендігін тексереді, дәлелденген бас тартуды дайындайды.
№ 6 іс-әрекет
Дәленденген бас тартуға қол қояды.
№ 7 іс-әрекет
Дәленденген бас тартуды тіркейді және Орталыққа жібереді немесе тұтынушыға береді.
№ 8 іс-әрекет
Дәленденген бас тартуды алады. Сканер штрихкодтың көмегімен келген құжаттарды нақтылайды. Тұтынушыға дәленденген бас тартуды туралы қолхат береді.
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды
тіркеу және есепке алу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2012 жылғы 27 маусымдағы
№ 224 қаулысымен
бекітілген
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды рәсiмдеу» мемлекеттік қызмет регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан:
участники, инвалиды Великой Отечественной войны, а также лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
военнослужащие, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей в Вооруженных Силах Республики Казахстан;
лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, органов национальной безопасности, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей;
инвалиды от общего заболевания;
инвалиды с детства;
дети-инвалиды;
инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица.
2) протезно-ортопедические средства - средства, замещающие отсутствующие конечности или другие части тела, компенсирующие нарушенные или утраченные функции организма вследствие заболевания или повреждения здоровья;
3) принцип «одного окна» - предоставление государственных услуг, предусматривающее исключение или максимально возможное ограничение заявителей в процессах сбора из разных инстанций и предоставление документов и справок, подтверждающие права заявителей на получение государственной услуги;
4) центр обслуживания населения - государственное учреждение, основным предметом деятельности которого является оказание государственных услуг по принципу «одного окна» по приему заявлений и выдаче оформленных документов (далее - ЦОН);
5) структурно-функциональные единицы - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее - СФЕ).
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги:
оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи.
3. Государственная услуга «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи» предоставляется Актюбинским городским и районными отделами занятости и социальных программ области (далее - уполномоченный орган) по месту жительства потребителя, перечень адресов уполномоченных органов указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Также государственная услуга оказывается через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - Центр). Адреса центров указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды рәсiмдеу» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы - жеке тұлғалар: Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын оралмандар, шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалар:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектер, сондай-ақ жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне теңестірілген тұлғалар;
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінде қызметтік міндеттерін атқаруымен байланысты мүгедек болған әскери қызметшілер;
ішкі істер органдарының, ұлттық қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының қызметтік міндеттерін атқаруымен байланысты мүгедек болған тұлғалар;
жалпы аурудан мүгедек болғандар;
бала жасынан мүгедектер;
мүгедек балалар;
жұмыс беруші - жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер.
2) протездік-ортопедиялық құралдар - кем аяқ-қолды немесе дененің басқа да мүшелерін алмастыратын, аурудың немесе денсаулыққа зақым келудің салдарынан организмнің бұзылған немесе жоғалтқан функцияларының орнын толтыратын құралдар;
3) «жалғыз терезе» қағидаты - өтініш берушілердің мемлекеттік қызметтерді алуға құқығын растайтын құжаттар мен анықтамаларды ұсыну және әр түрлі инстанциялардан жинау барысында өтініш берушілерді шығарып тастау немесе барынша шектеуді қарастыратын мемлекеттік қызметтерді ұсыну;
4) халыққа қызмет көрсету орталығы - мемлекеттік мекеме қызметінің негізгі мәні «жалғыз терезе» қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және ресімделген құжаттарды беру жөнінде мемлекеттік қызмет көрсету болып табылады (бұдан әрi - ХҚКО);
5) құрылымдық-функционалдық бірліктер - электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын, уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың ішкі жүйелері (бұдан әрі - ҚФБ).
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды рәсiмдеу.
3. «Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды рәсiмдеу» мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Ақтөбе облысының қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - уәкілетті орган) көрсетеді, уәкілетті органдардың мекенжайлары тізбесі осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетіледі. Орталықтың мекенжайлары осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Оказание государственных услуг осуществляется на государственном и/или русском языках, в зависимости от языка, на котором оформлен запрос.
6. Государственная услуга оказывается на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан» и «Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами», утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754, постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
7. Результатом оказываемой государственной услуги является уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления протезно-ортопедической помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения информации об оказании государственной услуги, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества государственной услуги, потребитель может обратиться в уполномоченный орган или в Центр, наименование, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты указаны в приложениях 12 к настоящему Регламенту.
9. Cроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов:
в уполномоченном органе - в течение десяти рабочих дней;
в Центре - в течение десяти рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя ( до получения талона), не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в Центре.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний на предоставление протезно-ортопедической помощи;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из Центра;

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Сұраныстың қай тілде рәсімделуіне байланысты, мемлекеттік қызметтің көрсетілуі мемлекеттік және/немесе орыс тілдерінде жүргізіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 22-бабының 1-тармағы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген «Мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмекпен және техникалық қосымша (орнын толтырушы) жабдықтармен қамтамасыз ету Ережесі», Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» қаулысы негізінде көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжаттарды рәсiмдеу туралы қағаз жеткізгіште хабарландыру, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат алу үшін, уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданудың тәртібін түсіндіретін, сондай-ақ керек жағдайда мемлекеттік қызметтін сапасын бағалауға, тұтынушы уәкілетті органға немесе Орталыққа өтініш жасауына болады, атауы, олардың заңды мекенжайлары, телефон нөмірлері, электронды поштасының мекенжайлары осы Регламенттің 12-қосымшаларында көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органда - он жұмыс күннің ішінде;
Орталықта - он жұмыс күннің ішінде көрсетіледі (мемлекеттік қызметке құжат қабылдау күні және (нәтиже) беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтуге жол берілетің ең көп уақыты (талон алғанға дейін), 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетуге жол берілетің ең көп уақыты, уәкілетті органда 15 минуттан, Орталықта 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден келесі негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының протездік-ортопедиялық көмек көрсетуді қабылдауға медициналық қарсы көрсетілімдері болғанда;
2) аталған мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмағанда, Орталықтан түсетін құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған кезде;

3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган или в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела Центра передает документы в уполномоченный орган;
Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
4) после рассмотрения руководитель уполномоченного органа дает поручение ответственному исполнителю уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный отказ, затем направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;
6) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
7) сотрудник канцелярии регистрирует уведомление или мотивированный отказ, направляет результат оказания государственной услуги в Центр или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируется поступившие документы при помощи сканера штрихкода;
8) Центр выдает потребителю уведомление или мотивированный отказ.
12. Прием документов потребителя для оказания государственной услуги осуществляется одним сотрудником уполномоченного органа и в Центре в течение рабочего дня на основании графика работы.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Прием и регистрацию соответствующих требованиям документов потребителя осуществляет сотрудник канцелярии уполномоченного органа, а в Центре - инспектор Центра по принципу «одного окна» по приему заявлений и выдаче оформленных документов.
Потребителю выдается:

3) жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынылғанда;
4) жұмыс беруші - жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге, егер олардың қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкін.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе Орталыққа өтініш береді;
2) Орталық инспекторы өтінішті тіркейді, Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды уәкілетті органға жібереді.
Құжаттар пакетін Орталықтан уәкілетті органына жіберілгенін сканер штрихкодтың көмегімен нақтылайды, құжаттардың қимылын қадағалауға мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мүмкіндік береді.
3) уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері Орталық ақпараттық жүйесінде тіркейді (уәкілетті органында өзінін ақпараттық жүйесі жоқ жағдайда) және алынған құжаттардың тіркеуін жүргізеді, және анықтап қарау үшін басқарушыға жібереді;
4) анықтап қарағаннаң кейін уәкілетті органның басқарушысы жауапты орындаушыға тапсырма береді;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттардың дұрыс толтырылуын және түгендігін тексереді, хабарландыруды рәсімдейді немесе дәлелденген бас тартуды дайындайды, сосын басқарушыға қол қоюға жібереді;
6) уәкілетті органның басқарушысы хабарландыруға немесе дәлелденген бас тартуға қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне жібереді;
7) кеңсесінің қызметкері хабарландыруды немесе дәлелденген бас тартуды тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Орталыққа жібереді немесе уәкілетті органға өтініш жасағанда тұтынушыға береді.
Уәкілетті органнаң алған мемлекеттік қызметтін дайын нәтижесін, Орталық сканер штрихкодтың көмегімен келген құжаттарды нақтылайды.
8) Орталық тұтынушыға хабарландыруды немесе дәлелденген бас тартуды береді.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін тұтынушының құжаттарын қабылдауды уәкілеттік органында және Орталықта жұмыс кестесі бойынша жұмыс күннің ішінде бір қызметкер жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Тұтынушының талапқа сай құжаттарын қабылдау және тіркеу уәкілеттік органның кеңсесінің қызметкері жүзеге асырады, Орталықта - Орталық инспекторы «жалғыз терезе» қағидаты бойынша өтініштерді қабылдап және рәсімделген құжаттарды береді.
Тұтынушыға беріледі:

1) в уполномоченном органе - талон с указанием номера, даты регистрации и количества листов, фамилии и инициалов сотрудника канцелярии, принявшего документы;
2) в Центре - расписка с указанием номера и даты приема запроса; вида услуги; количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего документы.
Информирование о результате оказания государственной услуги осуществляется посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа, либо посредством почтового сообщения.
14. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, указанные в пункте 11 стандарта государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи».
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
15. Государственная услуга оказывается бесплатно.
Прием в уполномоченном органе осуществляется в порядке очереди, в Центре - в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
16. Государственная услуга оказывается в помещениях уполномоченного органа и Центра, где имеются стулья, столы, информационные стенды с образцами заполненных бланков, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями, а также соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям противопожарной безопасности, режим помещений - свободный.
17. Принципы деятельности уполномоченного органа и Центра:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) законность при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
18. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган и Центр обеспечивает сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании докуметов потребителя.
19. Перечисление СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
20. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.

1) уәкілеттік органында - тұтынушыны тіркеу нөмірі, күні және парақ саны, құжаттарды қабылдаған кеңсесінің қызметкерінің тегі мен аты-жөні көрсетілген талон;
2) Орталықта - өтініштің нөмірі мен қабылдаған күні; қызметтің түрі; қоса берілген құжаттардың саны мен атауы; күні, уақыты және құжаттарды берілген жері; құжаттарды қабылдаған Орталық инспектордың тегі, аты-жөні туралы қолхат беруы.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлау уәкілетті органға жеке өзінің баруы арқылы, немесе пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы «Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды рәсiмдеу» мемлекеттік қызмет стандартының 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
15. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Қабылдау уәкілеттік органда кезек тәртiбiмен, Орталықта - «электрондық» кезек тәртiбiмен, алдын-ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз жүзеге асырылады.
16. Мемлекеттік қызмет уәкілеттік органның және Орталықтың үй-жайында көрсетіледі, орындықтар, үстелдер, толтырылған бланкілердің үлгілерімен ақпараттық стенділер бар, мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген, сонымен бірге санитарлық-эпидемиологиялық үлгісіне, өртке қарсы қауіпсіздік талаптарына сай келеді, үй-жай тәртібі - еркін.
17. Уәкілетті органның және Орталықтың жұмыс қағидаттары:
1) адамның конституциялық құқығын және бостандығын сақтау;
2) қызметтік борышын орындағанда заңдылық;
3) кәсіптік әдепнаманы және мәдениеттікті сақтау;
4) жеткілікті және толық ақпаратты ұсыну;
5) тұтынушының белгіленген мерзімде қайтарып алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
18. Ақпараттық қауіпсіздігінің талаптары: уәкілетті орган және Орталық тұтынушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын ҚФБ-ның тізбесі:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері;
4) уәкілетті органның басқарушысы;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
20. Әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан:
по обеспечению сурдотехническими средствами:
участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
дети-инвалиды;
инвалиды первой, второй, третьей групп;
инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;
по обеспечению тифлотехническими средствами:
инвалиды первой, второй групп;
дети-инвалиды;
инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;
по обеспечению обязательными гигиеническими средствами:
инвалиды, нуждающиеся в обязательных гигиенических средствах, в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица.
2) сурдотехнические средства - технические средства для коррекции и компенсации дефектов слуха, в том числе усиливающие средства связи и передачи информации;
3) тифлотехнические средства - средства, направленные на коррекцию и компенсацию утраченных возможностей инвалидов в результате дефекта зрения;
4) обязательные гигиенические средства - средства, предназначенные для отправления естественных физиологических нужд и потребностей;
5) принцип «одного окна» - предоставление государственных услуг, предусматривающее исключение или максимально возможное ограничение заявителей в процессах сбора из разных инстанций и предоставление документов и справок, подтверждающие права заявителей на получение государственной услуги;
6) центр обслуживания населения - государственное учреждение, основным предметом деятельности которого является оказание государственных услуг по принципу «одного окна» по приему заявлений и выдаче оформленных документов (далее - ЦОН);
7) структурно-функциональные единицы - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее - СФЕ).

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Мүгедектерді сурдотифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар рәсімдеу» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы - жеке тұлғалар: Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын оралмандар, шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалар;
сурдотехниқалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері;
жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген тұлғалар;
мүгедек балалар;
бірінші, екінші, үшінші топтардағы мүгедектер;
жұмыс беруші - жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан, немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе қәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер.
тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
бірінші, екінші топтардағы мүгедектер;
мүгедек балалар;
жұмыс беруші - жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан, немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе қәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер.
міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес міндетті гигиеналық құралдарға мұқтаж мүгедектер;
жұмыс беруші - жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан, немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе қәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер.
2) сурдотехникалық құралдар - есіту кемістіктерін түзеуге және олардың орнын толтыруға арналған, соның ішінде байланыс құралдары мен ақпарат беруді күшейтетін техникалық құралдар;
3) тифлотехникалық құралдар - мүгедектердiң көру кемiстiгi салдарынан жоғалтқан мүмкiндiктерiн түзеуге және олардың орнын толтыруға бағытталған құралдар;
4) мiндеттi гигиеналық құралдар - табиғи физиологиялық мұқтаждықтарды және қажеттiлiктердi қанағаттандыруға арналған құралдар;
5) «жалғыз терезе» қағидаты - өтініш берушілердің мемлекеттік қызметтерді алуға құқығын растайтын құжаттар мен анықтамаларды ұсыну және әр түрлі инстанциялардан жинау барысында өтініш берушілерді шығарып тастау немесе барынша шектеуді қарастыратын мемлекеттік қызметтерді ұсыну;
6) халыққа қызмет көрсету орталығы - мемлекеттік мекеме қызметінің негізгі мәні «жалғыз терезе» қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және ресімделген құжаттарды беру жөнінде мемлекеттік қызмет көрсету болып табылады (бұдан әрi - ХҚКО);
7) құрылымдық-функционалдық бірліктер - электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын, уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың ішкі жүйелері (бұдан әрі - ҚФБ).

2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами.
3. Государственная услуга «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами» предоставляется Актюбинским городским и районными отделами занятости и социальных программ области (далее - уполномоченный орган) по месту жительства, перечень адресов уполномоченных органов указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Также государственная услуга оказывается через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - Центр). Адреса Центров указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Оказание государственных услуг осуществляется на государственном и/или русском языках, в зависимости от языка, на котором оформлен запрос.
6. Государственная услуга оказывается на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан» и «Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами», утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754, постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
7. Результатом оказываемой государственной услуги является уведомление об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения информации об оказании государственной услуги, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества государственной услуги, потребитель может обратиться в уполномоченный орган или в Центр, наименование, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты указаны в приложениях 12 к настоящему Регламенту.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов:
в уполномоченном органе - в течение десяти рабочих дней;
в Центре - в течение десяти рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);

2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы:
мүгедектерді сурдотифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар рәсімдеу.
3. «Мүгедектерді сурдотифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар рәсімдеу» мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Ақтөбе облысының қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - уәкілетті орган) көрсетеді, уәкілетті органдардың мекенжайлары тізбесі осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетіледі. Орталықтың мекенжайлары осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Сұраныстың қай тілде рәсімделуіне байланысты, мемлекеттік қызметтің көрсетілуі мемлекеттік және/немесе орыс тілдерінде жүргізіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 22-бабының 1-тармағы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген «Мүгедектерді протездiк-ортопедиялық көмекпен және техникалық қосымша (орнын толтырушы) жабдықтармен қамтамасыз ету Ережесі», Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» қаулысы негізінде көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі мүгедектерді сурдотифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар рәсiмдеу туралы қағаз жеткізгіште хабарландыру, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат алу үшін, уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданудың тәртібін түсіндіретін, сондай-ақ керек жағдайда мемлекеттік қызметтін сапасын бағалауға, тұтынушы уәкілетті органға немесе ХҚКО өтініш жасауына болады, атауы, олардың заңды мекенжайлары, телефон нөмірлері, электронды поштасының мекенжайлары осы Регламенттің 12-қосымшаларында көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органда - он жұмыс күннің ішінде;
Орталықта - он жұмыс күннің ішінде (мемлекеттік қызметке құжат (нәтиже) қабылдау күні және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона), не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в Центре.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на обеспечение их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из Центра;
3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган или в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела Центра передает документы в уполномоченный орган.
Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
4) после рассмотрения руководитель уполномоченного органа дает поручение ответственному исполнителю уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный отказ, затем направляет на подписание руководителю уполномоченного органа.
6) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
7) сотрудник канцелярии регистрирует уведомление или мотивированный отказ, направляет результат оказания государственной услуги в Центр или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируется поступившие документы при помощи сканера штрихкода;

2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтуге жол берілетін ең көп уақыты (талон алғанға дейін), 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетуге жол берілетін ең көп уақыты, уәкілетті органда 15 минуттан, Орталықта 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден келесі негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының сурдотифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуді қабылдауға медициналық қарсы көрсетілімдері болғанда;
2) аталған мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмағанда, Орталықтан түсетін құжаттарды рәсімдеуде қателіктер табылған кезде;
3) жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынылғанда;
4) жұмыс беруші - жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге, егер олардың қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкін.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе Орталыққа өтініш береді;
2) Орталық инспекторы өтінішті тіркейді, Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды уәкілетті органға жібереді.
Құжаттар пакетін Орталықтан уәкілетті органына жіберілгенін сканер штрихкодтың көмегімен нақтылайды, құжаттардың қимылын қадағалауға мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мүмкіндік береді.
3) уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері Орталық ақпараттық жүйесінде тіркейді (уәкілетті органында өзінін ақпараттық жүйесі жоқ жағдайда) және алынған құжаттардың тіркеуін жүргізеді, және анықтап қарау үшін басқарушыға жібереді;
4) анықтап қарағаннаң кейін уәкілетті органның басқарушысы жауапты орындаушыға тапсырма береді;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттардың дұрыс толтырылуын және түгендігін тексереді, хабарландыруды рәсімдейді немесе дәлелденген бас тартуды дайындайды, сосын басқарушыға қол қоюға жібереді;
6) уәкілетті органның басқарушысы хабарландыруға немесе дәлелденген бас тартуға қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне жібереді;
7) кеңсесінің қызметкері хабарландыруды немесе дәлелденген бас тартуды тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Орталыққа жібереді немесе уәкілетті органға өтініш жасағанда тұтынушыға береді.
Уәкілетті органнаң алған мемлекеттік қызметтін дайын нәтижесін, Орталық сканер штрихкодтың көмегімен келген құжаттарды нақтылайды.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте «Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, нуждающиеся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании:
инвалиды старше восемнадцати лет с психоневрологическими заболеваниями;
дети-инвалиды с психоневрологическими патологиями или детям-инвалидам с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата;
одинокие инвалиды первой, второй группы и престарелые;
2) медико-социальное учреждение (организация) - дом-интернат, территориальный центр социального обслуживания или иная организация, предназначенные для постоянного или временного проживания в условиях стационара или дневного пребывания престарелых, инвалидов, в том числе инвалидов из числа психоневрологических больных, детей-инвалидов, нуждающихся в уходе и медицинском обслуживании (далее - МСУ, МСО);
3) принцип «одного окна» - предоставление государственных услуг, предусматривающее исключение или максимально возможное ограничение заявителей в процессах сбора из разных инстанций и предоставление документов и справок, подтверждающие права заявителей на получение государственной услуги;
4) центр обслуживания населения - государственное учреждение, основным предметом деятельности которого является оказание государственных услуг по принципу «одного окна» по приему заявлений и выдаче оформленных документов (далее - ЦОН);
5) структурно-функциональные единицы - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее - СФЕ).
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств.
3. Государственная услуга «Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств» предоставляется Актюбинским городским и районными отделами занятости и социальных программ области (далее - уполномоченный орган) по месту жительства потребителя, перечень адресов уполномоченных органов указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Также государственная услуга оказывается через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - Центр). Адреса Центров указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды рәсiмдеу» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы - жеке тұлғалар: оңалтудың жеке бағдарламасына немесе медициналық ұйымның қорытындысына сәйкес бөгде адамның күтіміне және әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын оралмандар, шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалар:
жасы он сегізден асқан психоневрологиялық ауруы бар мүгедектер;
психоневрологиялық патологиясы бар немесе тірек-қимыл аппаратының функциясы бұзылған мүгедек балалар;
жалғыз тұратын бірінші, екінші топтағы мүгедектер мен қарттар.
2) медициналық-әлеуметтік мекеме (ұйым) – күтім мен медициналық қызмет көрсетуге мұқтаж қарттардың, мүгедектердің, оның ішінде жүйке аурулар қатарындағы мүгедектердің, мүгедек балалардың стационарда немесе күндіз болу жағдайда тұрақты немесе уақытша тұруына арналған интернат – үй, әлеуметтік қызмет көрсететін аумақтық Орталық немесе өзге де ұйым;
3) «жалғыз терезе» қағидатты - өтініш берушілердің мемлекеттік қызметтерді алуға құқығын растайтын құжаттар мен анықтамаларды ұсыну және әр түрлі инстанциялардан жинау барысында өтініш берушілерді шығарып тастау немесе барынша шектеуді қарастыратын мемлекеттік қызметтерді ұсыну;
4) халыққа қызмет көрсету орталығы - мемлекеттік мекеме қызметінің негізгі мәні «жалғыз терезе» қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және ресімделген құжаттарды беру жөнінде мемлекеттік қызмет көрсету болып табылады (бұдан әрi - ХҚКО);
5) құрылымдық-функционалдық бірліктер - электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын, уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың ішкі жүйелері (бұдан әрі - ҚФБ).
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы:
мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды рәсiмдеу.
3. «Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды рәсiмдеу» мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Ақтөбе облысының қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - уәкілетті орган) көрсетеді, уәкілетті органдардың мекенжайлары тізбесі осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетіледі. Орталықтың мекенжайлары осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Оказание государственных услуг осуществляется на государственном и/или русском языках, в зависимости от языка, на котором оформлен запрос.
6. Государственная услуга оказывается на основании пункта 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах», постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 330 «Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг», приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 6 декабря 2010 года № 394 «Об утверждении стандартов оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
7. Результатом оказываемой государственной услуги является уведомление об оформлении документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения информации об оказании государственной услуги, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества государственной услуги, потребитель может обратиться в уполномоченный орган или в Центр, наименование, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты указаны в приложениях 12 к настоящему Регламенту.
9. Cроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов:
в уполномоченном органе - в течение семнадцати рабочих дней;
в Центре - в течение семнадцати рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, (до получения талона), не может превышать 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не может превышать 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в Центре.

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Сұраныстың қай тілде рәсімделуіне байланысты, мемлекеттік қызметтің көрсетілуі мемлекеттік және/немесе орыс тілдерінде жүргізіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 24-бабының 1-тармағы, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» Заңының 11-бабының 1-тармағының 3) тармақшасы, 13-бабының 1-тармағының 1) тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурыздағы № 330 «Арнаулы әлеуметтiк қызметтердің кепiлдік берілген көлемінің тiзбесін бекiту туралы» қаулысының 1-тармағы, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2010 жылғы 6 желтоқсандағы № 394 «Халықты әлеуметтiк қорғау саласында арнаулы әлеуметтiк қызмет көрсету стандарттарын бекiту туралы» бұйрығы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» қаулысы негізінде көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық - әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды рәсiмдеу туралы қағаз жеткізгіште хабарландыру, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат алу үшін, уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданудың тәртібін түсіндіретін, сондай-ақ керек жағдайда мемлекеттік қызметтін сапасын бағалауға, тұтынушы уәкілетті органға немесе Орталыққа өтініш жасауына болады, атауы, олардың заңды мекенжайлары, телефон нөмірлері, электронды поштасының мекенжайлары осы Регламенттің 12-қосымшаларында көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органға - он жеті жұмыс күннің ішінде;
Орталықта - он жеті жұмыс күннің ішінде (мемлекеттік қызметке құжат (нәтиже) қабылдау және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтуге жол берілетін ең көп уақыты (талон алғанға дейін), 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жеоде көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетуге жол берілетін ең көп уақыты, уәкілетті органда 15 минуттан, Орталықта 30 минуттан аспайды.

1) в уполномоченном органе - талон с указанием номера, даты регистрации и количества листов, фамилии и инициалов сотрудника канцелярии, принявшего документы;
2) в Центре - расписка с указанием номера и даты приема запроса; вида услуги; количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего документы.
Информирование о результате оказания государственной услуги осуществляется посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа, либо посредством почтового сообщения.
14. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, указанные в пункте 11 стандарта государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств».
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату.
15. Государственная услуга оказывается бесплатно.
Прием в уполномоченном органе осуществляется в порядке очереди, в Центре - в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
16. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа и в помещении Центра, где имеются стулья, столы, информационные стенды, с образцами заполненных бланков, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями, а также соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям противопожарной безопасности.
17. Принципы деятельности уполномоченного органа и Центра:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) законность при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
18. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган и Центр обеспечивает сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании докуметов потребителя.
19. Перечисление СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
20. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.

1) уәкілеттік органда - тұтынушыны тіркеу нөмірі, күні және парақ саны, құжаттарды қабылдаған кеңсесінің қызметкерінің тегі мен аты-жөні көрсетілген талон;
2) Орталықта - өтініштің нөмірі мен қабылдаған күні; қызметтің түрі; қоса берілген құжаттардың саны мен атауы; күні, уақыты және құжаттарды берілген жері; құжаттарды қабылдаған Орталық инспектордың тегі, аты-жөні туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлау уәкілетті органға жеке өзінің баруы арқылы, немесе пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы «Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды рәсiмдеу» мемлекеттік қызмет стандартының 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
15. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Қабылдау уәкілеттік органда кезек тәртiбiмен, Орталықта - «электрондық» кезек тәртiбiмен, алдын-ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз жүзеге асырылады.
16. Мемлекеттік қызмет уәкілеттік органның және Орталықтың үй-жайында көрсетіледі, орындықтар, үстелдер, толтырылған бланкілердің үлгілерімен ақпараттық стенділер бар, мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген, сонымен бірге санитарлық-эпидемиологиялық үлгісіне, өртке қарсы қауіпсіздік талаптарына сай келеді.
17. Уәкілетті органның және Орталықтың жұмыс қағидаттары:
1) адамның конституциялық құқығын және бостандығын сақтау;
2) қызметтік борышын орындағанда заңдылық;
3) кәсіптік әдепнаманы және мәдениеттікті сақтау;
4) жеткілікті және толық ақпаратты ұсыну;
5) тұтынушының белгіленген мерзімде қайтарып алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
18. Ақпараттық қауіпсіздігінің талаптары: уәкілетті орган және Орталық тұтынушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын ҚФБ-ның тізбесі:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталық жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері;
4) уәкілетті органның басқарушысы;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
20. Әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте «Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, нуждающиеся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании:
одинокие и одинокопроживающие инвалиды первой, второй группы и престарелые;
дети-инвалиды с нарушениями опорно-двигательного аппарата, проживающие в семьях;
дети-инвалиды с психоневрологическими патологиями, проживающие в семьях;
лица с психоневрологическими заболеваниями в возрасте старше 18 лет, проживающие в семьях;
2) инвалид - лицо, имеющее нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, которое приводит к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;
3) ребенок - инвалид - лицо в возрасте до восемнадцати лет, имеющее нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, приводящие к ограничению жизнедеятельности необходимости его социальной защиты;
4) принцип «одного окна» - предоставление государственных услуг, предусматривающее исключение или максимально возможное ограничение заявителей в процессах сбора из разных инстанций и предоставление документов и справок, подтверждающие права заявителей на получение государственной услуги;
5) центр обслуживания населения - государственное учреждение, основным предметом деятельности которого является оказание государственных услуг по принципу «одного окна» по приему заявлений и выдаче оформленных документов (далее - ЦОН);
6) структурно-функциональные единицы - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее - СФЕ).
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи.
3. Государственная услуга «Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи» предоставляется Актюбинским городским и районными отделами занятости и социальных программ области (далее - уполномоченный орган) по месту жительства потребителя, перечень адресов уполномоченных органов указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Также государственная услуга оказывается через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - Центр). Адреса Центров указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды рәсiмдеу» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы - жеке тұлғалар: оңалтудың жеке бағдарламасына немесе медициналық ұйымның қорытындысына сәйкес бөгде адамның күтіміне және әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын оралмандар, шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалар:
жалғызілікті, жалғыз тұратын бірінші, екінші топтағы мүгедектер мен қарттар;
отбасында тұратын тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедек балалар;
отбасында тұратын психоневрологиялық патологиясы бар мүгедек балалар;
отбасында тұратын психоневрологиялық аурулары бар 18 жастан асқан адамдар.
2) мүгедек - тiршiлiк-тынысының шектелуiне және оны әлеуметтiк қорғау қажеттiгiне әкеп соқтыратын аурулардан, жарақаттардан, олардың салдарынан, кемiстiктерден организм функциялары тұрақты бұзылып, денсаулығы бұзылған адам;
3) мүгедек бала - тiршiлiк-тынысының шектелуiне және оны әлеуметтiк қорғау қажеттiгiне әкеп соқтыратын аурулардан, жарақаттардан, олардың салдарынан, кемiстiктерден организм функциялары тұрақты бұзылып, денсаулығы бұзылған он сегiз жасқа дейінгі адам;
4) «жалғыз терезе» қағидаты - өтініш берушілердің мемлекеттік қызметтерді алуға құқығын растайтын құжаттар мен анықтамаларды ұсыну және әр түрлі инстанциялардан жинау барысында өтініш берушілерді шығарып тастау немесе барынша шектеуді қарастыратын мемлекеттік қызметтерді ұсыну;
5) халыққа қызмет көрсету орталығы - мемлекеттік мекеме қызметінің негізгі мәні «жалғыз терезе» қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және ресімделген құжаттарды беру жөнінде мемлекеттік қызмет көрсету болып табылады (бұдан әрi - ХҚКО);
6) құрылымдық-функционалдық бірліктер - электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын, уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың ішкі жүйелері (бұдан әрі - ҚФБ).
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды рәсiмдеу.
3. «Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды рәсiмдеу» мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Ақтөбе облысының қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - уәкілетті орган) көрсетеді, уәкілетті органдардың мекенжайлары тізбесі осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетіледі. Орталықтың мекенжайлары осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Оказание государственных услуг осуществляется на государственном и/или русском языках, в зависимости от языка, на котором оформлен запрос.
6. Государственная услуга оказывается на основании пункта 1 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах», постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 330 «Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг», приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 6 декабря 2010 года № 394 «Об утверждении стандартов оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
7. Результатом оказываемой государственной услуги является уведомление об оформлении документов на оказание социального обслуживания на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения информации об оказании государственной услуги, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества государственной услуги, потребитель может обратиться в уполномоченный орган или в Центр, наименование, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты указаны в приложениях 12 к настоящему Регламенту.
9. Cроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов:
в уполномоченном органе - в течение четырнадцати рабочих дней;
в Центре - в течение четырнадцати рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона), не может превышать 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, не может превышать 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в Центре;

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Сұраныстың қай тілде рәсімделуіне байланысты, мемлекеттік қызметтің көрсетілуі мемлекеттік және/немесе орыс тілдерінде жүргізіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 23-бабының 1-тармағы, Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 29 желтоқсандағы «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» Заңының 11-бабының 1-тармағының 3) тармақшасы, 13-бабының 1-тармағының 1) тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурыздағы № 330 «Арнаулы әлеуметтiк қызметтердің кепiлдік берілген көлемінің тiзбесін бекiту туралы» қаулысының 1-тармағы, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2010 жылғы 6 желтоқсандағы № 394 «Халықты әлеуметтiк қорғау саласында арнаулы әлеуметтiк қызмет көрсету стандарттарын бекiту туралы» бұйрығы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» қаулысы негізінде көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды рәсімдеу туралы қағаз жеткізгіште хабарландыру, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат алу үшін, уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданудың тәртібін түсіндіретін, сондай-ақ керек жағдайда мемлекеттік қызметтін сапасын бағалауға, тұтынушы уәкілетті органға немесе Орталыққа өтініш жасауына болады, атауы, олардың заңды мекенжайлары, телефон нөмірлері, электронды поштасының мекенжайлары осы Регламенттің 12-қосымшаларында көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органда - он төрт жұмыс күннің ішінде;
Орталықта - он төрт жұмыс күннің ішінде (мемлекеттік қызметке құжат (нәтиже) қабылдау күні және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтуге жол берілетін ең көп уақыты (талон алғанға дейін), 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетуге жол берілетін ең көп уақыты, уәкілетті органда 15 минуттан, Орталықта 30 минуттан аспайды.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте «Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - физические лица: специалисты государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающие и работающие в сельских населенных пунктах;
2) специалисты социальной сферы - специалисты государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающие в сельской местности;
3) принцип «одного окна» - предоставление государственных услуг, предусматривающее исключение или максимально возможное ограничение заявителей в процессах сбора из разных инстанций и предоставление документов и справок, подтверждающие права заявителей на получение государственной услуги;
4) центр обслуживания населения - государственное учреждение, основным предметом деятельности которого является оказание государственных услуг по принципу «одного окна» по приему заявлений и выдаче оформленных документов (далее - ЦОН);
5) структурно-функциональные единицы - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее - СФЕ).
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: назначение социальной помощи специалистам социальной сферы,
проживающим в сельской местности, по приобретению топлива.
3. Государственная услуга «Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива» предоставляется районными отделы занятости и социальных программ Актюбинской области (далее - уполномоченный орган) по месту жительства потребителя, перечень адресов уполномоченных органов указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.
При отсутствии уполномоченного органа по месту жительства потребитель обращается за получением государственной услуги к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее - аким сельского округа), адреса которых указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Также государственная услуга оказывается через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - Центр). Адреса Центров указаны в приложении 3 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау» регламентінде (бұдан әрi - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы - жеке тұлғалар: ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік деңсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандары;
2) әлеуметтік саласының мамандары - ауылдық жерде тұратын мемлекеттік деңсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандары;
3) «жалғыз терезе» қағидаты - өтініш берушілердің мемлекеттік қызметтерді алуға құқығын растайтын құжаттар мен анықтамаларды ұсыну және әр түрлі инстанциялардан жинау барысында өтініш берушілерді шығарып тастау немесе барынша шектеуді қарастыратын мемлекеттік қызметтерді ұсыну;
4) халыққа қызмет көрсету орталығы - мемлекеттік мекеме қызметінің негізгі мәні «жалғыз терезе» қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және ресімделген құжаттарды беру жөнінде мемлекеттік қызмет көрсету болып табылады (бұдан әрi - ХҚКО);
5) құрылымдық-функционалдық бірліктер - электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын, уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың жүйе бөліктері (бұдан әрі - ҚФБ).
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы:
ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау.
3. «Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Ақтөбе облысының аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - уәкілетті орган) көрсетеді, уәкілетті органдардың мекенжайлары тізбесі осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
Тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаған жағдайда тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкіміне (бұдан әрі - ауылдық округтің әкімі) өтініш жасайды, олардың мекенжайлар тізбесі осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетіледі. Орталықтың мекенжайлары осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.

5. Оказание государственных услуг осуществляется на государственном и/или русском языках, в зависимости от языка, на котором оформлен запрос.
6. Государственная услуга оказывается на основании пункта 5 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» и решений местных представительных органов (маслихатов).
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является уведомление о назначении социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения информации об оказании государственной услуги, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества государственной услуги, потребитель может обратиться в уполномоченный орган, акиму сельского округа и в Центр, наименование, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты указаны в приложениях 123 к настоящему Регламенту.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов:
в уполномоченном органе - в течение десяти рабочих дней;
у акима сельского округа по месту жительства - в течение пятнадцати рабочих дней;
в Центре - в течение десяти рабочих дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 30 минут.
10. Основанием для отказа в представлении государственной услуги является предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче потребителем документов.
Основаниями для прекращения и /или приостановления оказания государственной услуги является:
1) смерть потребителя;
2) выезд потребителя из сельского населенного пункта;
3) увольнение потребителя из государственной организации здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта.
11. Этапы оказания государственной услуги:

5. Сұраныстың қай тілде рәсімделуіне байланысты, мемлекеттік қызметтің көрсетілуі мемлекеттік және/немесе орыс тілдерінде жүргізіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңының 18-бабының 5-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» қаулысы және жергілікті өкілді органдардың (маслихаттардың) шешімдері негізінде көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі әлеуметтік көмек тағайындау туралы қағаз жеткізгіште хабарландыру, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат алу үшін, уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданудың тәртібін түсіндіретін, сондай-ақ керек жағдайда мемлекеттік қызметтін сапасын бағалауға, тұтынушы уәкілетті органға, ауылдық округ әкіміне немесе Орталыққа өтініш жасауына болады, атауы, олардың заңды мекенжайлары, телефон нөмірлері, электронды поштасының мекенжайлары осы Регламенттің 123-қосымшаларында көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органда - он жұмыс күннің ішінде;
тұрғылықты жері бойынша ауылдық округ әкімінде - он бес жұмыс күннің ішінде;
Орталықта - он жұмыс күннің ішінде көрсетіледі (мемлекеттік қызметке құжат қабылдау және (нәтиже) беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтуге жол берілетін ең көп уақыты (талон алғанға дейін) - 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетуге жол берілетін ең көп уақыты - 30 минут.
10. Тұтынушының қажетті құжаттарды тапсыру кезінде толық емес және (немесе) жалған мәліметтер ұсынуы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздеме болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтату және /немесе тоқтата тұру үшін:
1) тұтынушының қайтыс болуы;
2) тұтынушының ауылдық елді мекеннен көшіп кетуі;
3) тұтынушының мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт ұйымдарынан жұмыстан шығуы негіздеме болып табылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:

1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела Центра передает документы в уполномоченный орган. Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
4) после рассмотрения руководитель уполномоченного органа дает поручение ответственному исполнителю;
5) ответственный исполнитель проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный отказ, затем направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;
6) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
7) сотрудник канцелярии регистрирует уведомление или мотивированный отказ, направляет результат оказания государственной услуги акиму сельского округа, в Центр или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируется поступившие документы при помощи сканера штрихкода;
8) Центр выдает потребителю уведомление или мотивированный отказ.
12. Прием документов потребителя для оказания государственной услуги осуществляется одним сотрудником уполномоченного органа, акима сельского округа и Центра в течение рабочего дня на основании графика работы.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Прием и регистрацию соответствующих требованиям документов потребителя осуществляется сотрудником канцелярии уполномоченного органа, акимом сельского округа, а в Центре - инспектор Центра по принципу «одного окна» по приему заявлений и выдаче оформленных документов.
Потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе или у акима сельского округа - талон с указанием номера, даты регистрации и количества листов, фамилии и инициалов сотрудника, принявшего документы;
2) в Центре - расписка с указанием номера и даты приема запроса; вида услуги; количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего документы.
Информирование о результате оказания государственной услуги осуществляется посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа или акима сельского округа, либо посредством почтового сообщения.

1) тұтынушы уәкілетті органға немесе Орталыққа өтініш береді;
2) Орталық инспекторы өтінішті тіркейді, Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды уәкілетті органға жібереді.
Құжаттар пакетін Орталықтан уәкілетті органына жіберілгенін сканер штрихкодтың көмегімен нақтылайды, құжаттардың қимылын қадағалауға мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мүмкіндік береді.
3) уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері Орталық ақпараттық жүйесінде тіркейді (уәкілетті органында өзінін ақпараттық жүйесі жоқ жағдайда) және алынған құжаттардың тіркеуін жүргізеді, және анықтап қарау үшін басқарушыға жібереді;
4) анықтап қарағаннан кейін уәкілетті органның басқарушысы жауапты орындаушыға тапсырма береді;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттардың дұрыс толтырылуын және түгендігін тексереді, хабарландыруды рәсімдейді немесе дәлелденген бас тартуды дайындайды, сосын басқарушыға қол қоюға жібереді;
6) уәкілетті органның басқарушысы хабарландыруға немесе дәлелденген бас тартуға қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне жібереді;
7) кеңсесінің қызметкері хабарландыруды немесе дәлелденген бас тартуды тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ауылдық округ әкіміне, Орталыққа жібереді немесе уәкілетті органға өтініш жасағанда тұтынушыға береді.
Уәкілетті органнаң алған мемлекеттік қызметтін дайын нәтижесін, Орталық сканер штрихкодтың көмегімен келген құжаттарды нақтылайды.
8) Орталық тұтынушыға хабарландыруды немесе дәлелденген бас тартуды береді.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін тұтынушының құжаттарын қабылдауды уәкілеттік органында, ауылдық округ әкімінде және Орталықта жұмыс кестесі бойынша жұмыс күннің ішінде бір қызметкер жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Тұтынушының талапқа сай құжаттарын қабылдау және тіркеу уәкілетті органның, ауылдық округ әкімінің кеңсесінің қызметкері жүзеге асырады, Орталықта - Орталық инспекторы «жалғыз терезе» қағидаты бойынша өтініштерді қабылдап және рәсімделген құжаттарды береді.
Тұтынушыға беріледі:
1) уәкілеттік органда немесе ауылдық округ әкімінде - тұтынушыны тіркеу нөмірі, күні және парақ саны, құжаттарды қабылдаған кеңсесінің қызметкерінің тегі мен аты-жөні көрсетілген талон;
2) Орталықта - өтініштің нөмірі мен қабылдаған күні; қызметтің түрі; қоса берілген құжаттардың саны мен атауы; күні, уақыты және құжаттарды берілген жері; құжаттарды қабылдаған Орталық инспектордың тегі, аты-жөні туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлау уәкілетті органға немесе ауылдық округтің әкіміне жеке өзінің баруы арқылы, немесе пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.

14. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, указанные в пункте 11 стандарта государственной услуги «Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива».
15. Государственная услуга оказывается бесплатно.
Прием в уполномоченном органе или у акима сельского округа осуществляется в порядке очереди, в Центре - в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
16. Государственная услуга оказывается в помещениях уполномоченного органа, акима сельского округа и Центра, где имеются стулья, столы, информационные стенды, с образцами заполненных бланков, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями, а также соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям противопожарной безопасности, режимы помещений - свободные.
17. Принципы деятельности уполномоченного органа, акима сельского округа и Центра:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) законность при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
18. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган, аким сельского округа и Центр обеспечивают сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании докуметов потребителя.
19. Перечисление СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) аким сельского округа;
4) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
20. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
21. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 5 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
22. Руководитель уполномоченного органа, аким сельского округа и Центра несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Назначение социальной помощи
специалистам социальной сферы,
проживающим в сельской местности,
по приобретению топлива»
Перечень адресов уполномоченных органов
Наименование уполномоченного органа
Юридический адрес расположения уполномоченного органа (город, район, улица, № дома (кв.), адрес электронной почты)
Код и номер телефона
График работы
1.
Отдел занятости и социальных программ города Актобе
030000, город Актобе
улица Братьев Жубановых, 289
zanyatostaktobe@mail.ru
8-7132
51-64-18
51-22-49
51-22-41
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 09-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов.
2.
Отдел занятости и социальных программ Айтекебийского района
030100, Айтекебийский район,
село Комсомольское,
улица Балдырган, 10
aitekebi_ozisp@mail.ru
8-71339
21-2-18
21-4-69
3.
Отдел занятости и социальных программ Алгинского района
030200, Алгинский район,
город Алга,
улица Сейфуллина, 17
alga_zanytos@mail.ru
8-71337
41-1-52
41-4-07
4.
Отдел занятости и социальных программ Байганинского района
030300, Байганинский район, поселок Байганин,
улица Конаева, 37
aset2306@mail.ru
8-71345
22-5-73
22-4-33
5.
Отдел занятости и социальных программ Иргизского района
030400, Иргизский район,
село Иргиз,
улица Абилкайыр-хана, 52
irgizsobez@mail.ru
8-71343
21-4-81
21-6-50
6.
Отдел занятости и социальных программ Каргалинского района
030500, Каргалинский район,
село Бадамша,
улица Пацаева, 11 а
kargala_zzsp@mail.ru
8-71342
22-2-98
22-7-31
7.
Отдел занятости и социальных программ Кобдинского района
031000, Кобдинский район,
село Кобда,
улица Абилкайыр-хана, 47
hobda6161@mail.ru
hobda_sobes@mail.ru
8-71341
21-3-24
21-0-06
8.
Отдел занятости и социальных программ Мартукского района
030600, Мартукский район,
село Мартук,
улица Сейфуллина, 38
kazaevanatalja@mail.ru
8-71331
21-6-37
22-8-15
9.
Отдел занятости и социальных программ Мугалжарского района
030700, Мугалжарский район,
город Кандыагаш,
улица Шинтасова, 2
zhamald@mail.ru
8-71333
36-2-02
36-8-62
10.
Отдел занятости и социальных программ Темирского района
030800, Темирский район, поселок Шубаркудук,
улица Байганина, 13
temir-sobes@mail.ru
8-71346
23-0-93
22-2-95
11.
Отдел занятости и социальных программ Уилского района
030900, Уилский район,
село Уил, улица Кокжар, 69
s_nauyrizbaev@mail.ru
8-71332
21-9-42
21-9-45
12.
Отдел занятости и социальных программ Хромтауского района
031100, Хромтауский район,
город Хромтау,
проспект Победы, 4
hromtay_s@mail.ru
8-71336
21-6-57
21-8-63
13.
Отдел занятости и социальных программ Шалкарского района
031200, Шалкарский район, город Шалкар,
улица Ургенишбаева, 13
shalkarsobes77@yandex.ru
8-71335
23-0-11
21-5-77
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Назначение социальной помощи
специалистам социальной сферы,
проживающим в сельской местности,
по приобретению топлива»
Перечень адресов акиматов сельских округов Актюбинской области
п/п
Наименование акимата сельского округа
Юридический адрес расположения акимата сельского округа (улица, № дома.)
Код и номер телефона
График работы
город Актобе
1.
ГУ «Аппарат акима Каргалинского сельского округа»
с. Каргалинское,
улица Сатпаева, 10

14. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы «Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік қызмет стандартының 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
15. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Қабылдау уәкілетті органда немесе ауылдық округ әкімінде кезек тәртібімен, Орталықта - «электрондық» кезек тәртібімен, алдын-ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
16. Мемлекеттік қызмет уәкілеттік органның, ауылдық округ әкімінің және Орталықтың үй-жайында көрсетіледі, орындықтар, үстелдер, толтырылған бланкілердің үлгілерімен ақпараттық стенділер бар, мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген, сонымен бірге санитарлық-эпидемиологиялық үлгісіне, өртке қарсы қауіпсіздік талаптарына сай келеді, үй-жай тәртібі - еркін.
17. Уәкілетті органның, ауылдық округ әкімінің және Орталықтың жұмыс қағидаттары:
1) адамның конституциялық құқығын және бостандығын сақтау;
2) қызметтік борышын орындағанда заңдылық;
3) кәсіптік әдепнаманы және мәдениеттікті сақтау;
4) жеткілікті және толық ақпаратты ұсыну;
5) тұтынушының белгіленген мерзімде қайтарып алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
18. Ақпараттық қауіпсіздігінің талаптары: уәкілетті орган, ауылдық округтің әкімі және Орталық тұтынушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының cақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын ҚФБ-ның тізбесі:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) ауылдық округ акімі;
4) уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері;
5) уәкілетті органның басқарушысы;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
20. Әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 4-қосымшасында көрсетілген.
21. Әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды реттілігі, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы, өзара байланысты көрсететін схемасы осы Регламенттің 5-қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
22. Уәкілетті органның, ауылдық округтің әкімі және Орталықтың басқарушысы мемлекеттік қызметтер көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртібіне жауапты.
«Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала
мамандарына отын сатып алу бойынша
әлеуметтік көмек тағайындау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Уәкілетті органдардың мекенжайлары тізбесі
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның орналасқан заңды мекенжайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) №, электрондық пошта мекенжайы)
Коды және телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1.
Қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
030000, Ақтөбе қаласы, Ағайынды Жұбановтар көшесі, 289 zanyatostaktobe@mail.ru
8-7132 51-64-18 51-22-49 51-22-41
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін.
2.
Әйтеке би ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
030100, Әйтеке би ауданы, Комсомол селосы, Балдырған көшесі, 10 aitekebi_ozisp@mail.ru
8-71339 2-12-18 2-14-69
3.
Алға ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
030200, Алға ауданы, Алға қаласы, Сейфуллин көшесі, 17 alga_zanytos@mail.ru
8-71337 41-1-52 41-4-07
4.
Байғанин ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
030300, Байғанин ауданы, Байғанин кенті, Қонаев көшесі, 37 aset2306@mail.ru
8-71345 22-5-73 22-4-33
5.
Ырғыз ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
030400, Ырғыз ауданы, Ырғыз ауылы, Әбілқайыр хан көшесі, 52 irgizsobez@mail.ru
8-71343 21-4-81 21-6-50
6.
Қарғалы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
030500, Қарғалы ауданы, Бадамша ауылы, Пацаев көшесі, 11 а kargala_zzsp@mail.ru
8-71342 22-2-98 22-7-31
7.
Қобда ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
031000, Қобда ауданы, Қобда ауылы, Әбілқайыр хан көшесі, 47 hobda6161@mail.ru, hobda_sobes@mail.ru
8-71341 21-3-24 21-0-06
8.
Мәртөк ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
030600, Мәртөк ауданы, Мәртөк ауылы, Сейфуллин көшесі, 38 kazaevanatalja@mail.ru
8-71331 21-6-37 22-8-15
9.
Мұғалжар ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
030700, Мұғалжар ауданы, Қандыағаш қаласы, Шынтасов көшесі, 2 zhamald@mail.ru
8-71333 36-2-02 36-8-62
10.
Темір ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
030800, Темір ауданы, Шұбарқұдық кенті, Байғанин көшесі, 13 temir-sobes@mail.ru
8-71346 23-0-93 22-2-95
11.
Ойыл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
030900, Ойыл ауданы, Ойыл ауылы, Көкжар көшесі, 69 s_nauyrizbaev@mail.ru
8-71332 21-9-42 21-9-45
12.
Хромтау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
031100, Хромтау ауданы, Хромтау қаласы, Жеңіс даңғылы, 4 hromtay_s@mail.ru
8-71336 21-6-57 21-8-63
13.
Шалқар ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
031200, Шалқар ауданы, Шалқар қаласы, Үргенішбаев көшесі, 13 shalkarsobes77@yandex.ru
8-71335 23-0-11 21-5-77
«Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала
мамандарына отын сатып алу бойынша
әлеуметтік көмек тағайындау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Ақтөбе облысы ауылдық округтері әкімдіктерінің тізбесі
п/п
Ауылдық округ әкімдігінің атауы
Ауылдық округ әкімдігінің орналасқан заңды мекенжайы (көше, үйдің №.)
Коды және телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
Ақтөбе қаласы
1.
«Қарғалы селолық округі әкімінің аппараты» ММ
Қарғалы селосы, Сәтпаев көшесі, 10