О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение маслихата Айтекебийского района Актюбинской области от 26 декабря 2012 года № 73. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 4 января 2013 года № 3477. Утратило силу решением маслихата Айтекебийского района Актюбинской области от 15 апреля 2014 года № 148
Сноска. Утратило силу решением маслихата Айтекебийского района Актюбинской области от 15.04.2014 № 148.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95 Айтекебийский районный маслихат РЕШАЕТ:
1. Утвердить бюджет района на 2013-2015 годы согласно приложений 12 и 3 в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы                      3 760 102,6 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям           488 646,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям          35 929,6 тысяч тенге;
поступление от продажи основного
капитала                           1 500,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов       3 231 027,0 тысяч тенге;
2) затраты                     3 944 777,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование   5 962,0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты                 10 386,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов       4 424,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с
финансовыми активами                     0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов          0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета             - 190 636,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
бюджета                          190 636,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Айтекебийского района Актюбинской области от 25.01.2013 № 75 (вводится в действие с 01.01.2013); от 29.04.2013 № 90 (вводится в действие с 01.01.2013); от 15.07.2013 № 103 (вводится в действие с 01.01.2013); от 29.07.2013 № 108 (вводится в действие с 01.01.2013); от 12.11.2013 № 117 (вводится в действие с 01.01.2013); от 04.12.2013 № 124 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Установить распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты района:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из республиканского бюджета;
штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления
продажа земли;

2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2012 жылғы 26 желтоқсандағы № 73 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 4 қаңтарда № 3477 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2014 жылғы 15 сәуірдегі № 148 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 15.04.2014 № 148 шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 9 бабына сәйкес  Әйтеке би аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекітілсін
1) Кірістер                      3 760 102,6 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша          488 646,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша      35 929,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер бойынша             1 500,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері
бойынша                          3 231 027,0 мың теңге;
2) шығындар                      3 944 777,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру        5 962,0 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                 10 386,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу           4 424,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалынатын
операциялар бойынша сальдо                 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу                 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы              - 190 636,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру  190 636,9 мың теңге;
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 25.01.2013 № 75 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.04.2013 № 90 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.07.2013 № 103 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.07.2013 № 108 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.11.2013 № 117 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2013 № 124 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлiкке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
мемлекеттік баж;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсiмдер;
жерді сату.

3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2013-2015 годы» отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2013-2015 годы» установлено:
с 1 января 2013 года:
1) минимальный размер заработной платы - 18660 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1731 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 18660 тенге.
5. В соответствии с решением областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 75 утвердить объем субвенции в местном бюджете на 2013 год в сумме 1 859 776,0 тысяч тенге.
6. 1) Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
22250,0 тысяч тенге - обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения;
12695,0 тысяч тенге - ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
50715,0 тыс.тенге - проведение противоэпизоотических мероприятий.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
2) Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета:
9530,0 тысяч тенге - повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
13311,0 тысяч тенге - увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
9646,0 тысяч тенге - на увеличение штатной численности местных исполнительных органов;
на апробирование подушевого финансирования начального,основного среднего и общего среднего образования - 71 048,7 тыс.тенге.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.

3. Қазақстан Республикасының «2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. Қазақстан Республикасының «2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңының 9 бабына сәйкес:
2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 18 660 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 731 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 18 660 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
5. Облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 7 желтоқсандағы «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» № 75 шешіміне сәйкес облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілген субвенция көлемі 1 859 776,0 мың теңге сомасында көзделген.
6. 1) 2013 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарында мемлекеттiк білім беру тапсырмасын жүзеге асыруға – 22250,0 мың теңге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдерге – 12695,0 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 50715,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
2) 2013 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға – 9530,0 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға - 13311,0 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға - 9646,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруде жан басына қарай қаржыландыруға қабылданған шығындарды ұлғайтуға – 71048,7 мың теңге.
Аталған сомасын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

3) Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на капитальный ремонт автодороги "Карабутак-Комсомол-Северное-Ушкатты" на расстоянии 10-22 в сумме 178136,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт моста через столба Карагансай вдоль автодороги "Карабутак-Комсомол-Северное-Ушкатты" на расстоянии 4-5 в сумме 34160,0 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
4) Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
8730,0 тысяч тенге - реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
учесть бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 10386,0 тысяч тенге в соответствии с условиями, определяемыми Правительством Республики Казахстан.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
5) Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
4097,0 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
6) Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
проектирования, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 21905,0 тысяч тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 43652,0 тысяч тенге;
исключен решением маслихата Айтекебийского района Актюбинской области от 25.01.2013 № 75 (вводится в действие с 01.01.2013).
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
7) Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
271 338,0 тыс.тенге - на строительство внутри поселкового водопровода в селе Кумкудук Айтекебийского района.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
8) Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
19258,2 тысяч тенге – на реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»;

3) 2013 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
«Қарабұтақ-Комсомол-Северное-Үшқатты» автокөлік жолының 10-22 шақырымдағы күрделі жөндеуге - 178136,0 мың теңге;
«Қарабұтақ-Комсомол-Северное-Үшқатты» автокөлік жолының Қарағансай бөренесі арқылы 4-5 шақырымдағы көпірді күрделі жөндеуге - 34160,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомасын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
4) 2013 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға сомасы 8730,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 10386,0 мың теңге сомасында Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын талаптарға сәйкес бюджеттік кредиттер түскені ескерілсін.
Аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
5) 2013 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде физика, химия, биологиялық кабинеттер құруға - 4097,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
6) 2013 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға - 21905,0 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға - 43652,0 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 25.01.2013 № 75 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Нысаналы даму трансферттерінің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7) 2013 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
Әйтеке би ауданының Құмқұдұқ ауылына ауыл ішіндегі су құбыры салуға - 271338,0 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттерінің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
8) 2013 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыруға – 19258,2 мың теңге;

распределение сумм поступлений трансфертов в республиканский бюджет в связи с передачей функций и полномочий местных исполнительных органов на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования - 61 991,6 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
9) исключен решением маслихата Айтекебийского района Актюбинской области от 25.01.2013 № 75 (вводится в действие с 01.01.2013).
10) исключен решением маслихата Айтекебийского района Актюбинской области от 25.01.2013 № 75 (вводится в действие с 01.01.2013).
11) Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
216290,0 тысяч тенге - строительство средней школы на 170 мест в селе Сулуколь Айтекебийского района;
190624,0 тысяч тенге - строительство Жабасакской средней школы на 150 мест в селе Жабасак Айтекебийского района;
59000,0 тыс.тенге – на строительство средней школы на 60 мест в селе Белкопа Айтекебийского района;
25667,0 тыс.тенге - на строительство внутри поселкового водопровода в селе Кумкудук Айтекебийского района;
5000,0 тыс.тенге – на строительство Мемориального комплекса Абылхаирхану в Айтекебийском районе;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда дополнить на 604,0 тысяч тенге;
разработка проектно-сметной документации на строительство водопроводных сетей в селе Аралтобе Айтекебийского района - 2250,0 тысячи тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
12) Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
77300,0 тыс.тенге – на капитальный ремонт автодороги "Светлый-Кумкудук-Жабасак-Байжанколь" на расстоянии 0-29;
на капитальный ремонт моста через столба Карагансай вдоль автодороги "Карабутак-Комсомол-Северное-Ушкатты" на расстоянии 4-5 в дополнить на 7641,0 тысяч тенге;
на приобретение автомашины в аппарат акима района дополнить на 4600,0 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам ВОВ дополнить на 50,0 тысяч тенге;
проведение областного молодежного марафон-эстафеты "Расцвет села - расцвет Казахстана" дополнить на 1889,0 тысяч тенге;
на внедрение системы электронного обучения в организациях образования - 3318,0 тыс.тенге;
на развитие сельских населенных пунктов в рамках «Дорожной карты занятости 2020» - 3636,1 тыс.тенге;
на капитальный ремонт здания клуба в селе Кумкудук Айтекебийского района - 2 910,0 тыс.тенге.

Жергілікті атқарушы органдарға атқарымдар мен өкілеттіліктің берілуіне байланысты білім беру саласында жан басына қарай қаржыландыруға қабылданған шығындар бойынша – 61 991,6 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
9) алынып тасталды - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 25.01.2013 № 75 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10) алынып тасталды - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 25.01.2013 № 75 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11) 2013 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер көзделді, оның ішінде:
Әйтеке би ауданының Сұлукөл ауылындағы 170 орындық орта мектебінің құрлысын салуға – 216290,0 мың теңге;
Әйтеке би ауданының Жабасақ ауылындағы 150 орындық Жабасақ орта мектебінің құрлысын салуға – 190 624,0 мың теңге;
Әйтеке би ауданының Белқопа ауылындағы 60 орындық орта мектебінің құрлысын салуға - 59000,0 мың теңге;
Әйтеке би ауданының Құмқұдұқ ауылына ауыл ішіндегі су құбырының құрлысын салуға - 25667,0 мың теңге;
Әйтеке би ауданда Абылхаир ханға арналған Мемориалдық кешенің құрылысына – 5000,0 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға - 604,0 мың теңге;
Әйтеке би ауданың Аралтөбе селосына су құбыры жүйесін салуға жобалық сметалық құжаттар жасатуға - 2250,0 мың теңге.
Трансферттерінің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
12) 2012 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделді, оның ішінде:
«Светлый–Құмқұдық–Жабасақ-Байжанкол» автокөлік жолының 0-29 шақырымдағы күрделі жөндеуге - 77300,0 мың теңге;
«Қарабұтақ-Комсомол-Северное-Ұшқатты» автокөлік жолының 4-5 шақырым Қарағансай сайы арқылы өтетін көпірді күрделі жөндеуге - 7641,0 мың теңге;
Аудан әкімінің аппаратына автокөлік сатып алуға - 4600,0 мың теңге;
Ұлы Отан соғысы мүгедектері мен қатысушыларына біржолғы материалдық көмек төлеуге – 50,0 мың теңге;
«Ауылдың гүлденуі – Қазақстанның гүлденуі» облыстық жастар марафон-эстафетасын жүргізуге – 1889,0 мың теңге;
білім мекемелерін электрондық оқу жүйесін енгізуге - 3318,0 мың теңге;
«Жұмыспен қамту - 2020» жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге - 3636,1 мың теңге;
Әйтеке би ауданындағы Құмқұдық ауылының клуб ғимараттың күрделі жөндеуден өткізуге – 2910,0 мың теңге.

7. Утвердить районный резерв местного исполнительного органа на 2013 год в сумме 4 334,0 тысяч тенге.
8. Утвердить перечень бюджетных программ района, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                 Секретарь маслихата
районного маслихата:                     маслихата:
А.ОМИРЗАКОВА                        А.ЕРМАГАМБЕТ
Приложение 1
к решению районного маслихата

7. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2013 жылға арналған резерві сомасы 4334,0 мың теңге болып бекітілсін.
8. 2013 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың                      Аудандық
сессия төрайымы:                    мәслихат хатшысы:
А.ӨМІРЗАҚОВА                         А.ЕРМАҒАМБЕТ

1654863,4
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1294,7
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
1294,7
464
Отдел образования района (города областного значения)
1653568,7
003
Общеобразовательное обучение
1640356,7
006
Дополнительное образование для детей
13212,0
09
Прочие услуги в области образования
605491,3
464
Отдел образования района (города областного значения)
102242,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
30470,4
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
4056,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
2416,0
012
Капитальные расходы государственного органа
4011,8
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
12695,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
42753,5
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
5839,5
466
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
503249,1
037
Строительство и реконструкция объектов образования
503249,1
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
114573,0
02
Социальная помощь
93699,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
5226,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
5226,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
88473,0
002
Программа занятости
14480,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
13369,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
35356,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
22400,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2868,0
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
20874,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

1654863,4
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл,ауылдық округ әкімінің аппараты
1294,7
005
Селолық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
1294,7
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1653568,7
003
Жалпы білім беру
1640356,7
006
Балаларға қосымша білім беру
13212,0
09
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
605491,3
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
102242,2
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30470,4
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
4056,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
2416,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4011,8
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
12695,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
42753,5
115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
5839,5
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
503249,1
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
503249,1
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
114573,0
02
Әлеуметтік көмек
93699,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
5226,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
5226,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
88473,0
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
14480,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
13369,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
35356,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
22400,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
2868,0
09
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
20874,0
451
Ауданның(облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

1657119
005
Дополнительное образование для детей и юношества
9585
09
Прочие услуги в области образования
24094
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
24094
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
3270
010
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
2585
020
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
14142
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4097
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
160759
02
Социальная помощь
140559
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села),аульного (сельского) округа
4684
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
4684
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
135875
002
Программа занятости
30871
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
13726
005
Государственная адресная социальная помощь
726
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
46459
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
33325
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2268
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
8500
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
20200
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
20200
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
19513
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
687
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
196687
01
Жилищное хозяйство
40865
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
18200
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
3200
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры

1657119
005
Балалар мен жеткіншектерге қосымша білім беру
9585
09
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
24094
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
24094
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
3270
010
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
2585
020
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
14142
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
4097
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
160759
02
Әлеуметтік көмек
140559
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
4684
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
4684
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
135875
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
30871
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
13726
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
726
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
46459
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
33325
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
2268
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
8500
09
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
20200
451
Ауданның(облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
20200
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19513
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
687
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
196687
01
Тұрғын үй шаруашылығы
40865
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
18200
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
3200
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу