О бюджете района на 2013-2015 годы
Решение маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 25 декабря 2012 года № 48. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 9 января 2013 года № 3481. Утратило силу решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 26 марта 2014 года № 144
Сноска.  Утратило силу решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 26.03.2014 № 144.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и решением Актюбинского областного маслихата от 7 декабря 2012 года «Об областном бюджете на 2013-2015 годы» Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Шалкарского района на 2013-2015 годы согласно приложений 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы                     5 673 928,6 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления         1 610 227,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления           5 411,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного
капитала                         55 248,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов       4 003 041,7 тысяч тенге;
2) затраты                    5 696 238,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование  3 193,0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты                 5 193,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов      2 000,0 тысяч тенге;
4) дефицит                      -25 502,4 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита бюджета
(использование профицита)        25 502,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 22.01.2013 № 57 (вводится в действие с 01.01.2013); от 25.04.2013 № 72 (вводится в действие с 01.01.2013); от 11.07.2013 № 89 (вводится в действие с 01.01.2013); от 02.08.2013 № 95 (вводится в действие с 01.01.2013); от 08.11.2013 № 109 (вводится в действие с 01.01.2013); от 05.12.2013 № 116 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Установить, что в доход бюджета района зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе индивидуальный подоходный налог;
социальный налог, в том числе социальный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
внутренние налоги на товары, работы и услуги в том числе:
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налоги на игорный бизнес;
обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами, в том числе государственная пошлина;
по неналоговым поступлениям:
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан;, в том числе штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления, в том числе прочие неналоговые поступления;
по поступлениям от продажи основного капитала, в том числе:
продажа земли и нематериальных активов, в том числе:
продажа земли.

2013-2015 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 48 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 9 қаңтарда № 3481 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2014 жылғы 26 наурыздағы № 144 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 26.03.2014 № 144 шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына және Ақтөбе облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 7 желтоқсандағы «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне сәйкес Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Шалқар ауданының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер                     5 673 928,6 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер               1 610 227,0 мың теңге,
салықтық емес түсімдер               5411,9 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер                   55 248,0 мың теңге,
трансферттер түсімдері          4 003 041,7 мың теңге;
2) шығындар                     5 696 238,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу          3193,0 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                  5193,0 мың теңге,
бюджеттік кредиттерді өтеу           2000,0 мың теңге;
4) тапшылық                        -25502,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитті пайдалану)              25502,4 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 22.01.2013 № 57 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.04.2013 № 72 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.07.2013 № 89 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.08.2013 № 95 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2013 № 109 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.12.2013 № 116 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудан бюджетінің кірісіне мыналар толығымен есептелсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық, оның ішінде әлеуметтік салық;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар,
оның ішінде акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
ойын бизнесіне салық;
заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер, оның ішінде мемлекеттік баж;
салықтық емес түсімдер бойынша:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландыратын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің бюджетінен (шығыс сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар, оның ішінде мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ, Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің бюджетінен (шығыс сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер, оның ішінде басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
жерді және материалдық емес активтерді сату, оның ішінде:
жерді сату.

3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года № 54-V «О республиканском бюджете на 2013-2015 годы» отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. В соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года № 54-V «О республиканском бюджете на 2013-2015 годы» принять к сведению, что с 1 января 2013 года:
1) размер минимальной заработной платы - 18660 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1731 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 18660 тенге.
5. Предусмотреть в бюджетте района на 2013 год объем субвенции из областного бюджета в размере 2657474,0 тысяч тенге.
5-1. Предусмотреть в бюджете района на 2013 год текущие целевые трансферты в областной бюджет в связи с передачей функций по апробированию подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 41641,1 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 05.12.2013 № 116 (вводится в действие с 01.01.2013).
6. Предусмотреть в бюджете района на 2013 год текущие целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
на проведение противоэпизоотических мероприятий - 69463,0 тысяч тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках программы «Развитие регионов» - 14511,6 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов - 3876,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 72237,0 тысяч тенге;
для реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 8194,0 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому - 672,0 тысяч тенге;

3. Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 23 қарашадағы «2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» № 54-V Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомасынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 23 қарашадағы «2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» № 54-V Заңының 9 бабына сәйкес 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмеңгі мөлшері - 18660 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ, айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1731 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы 18660 теңге көлемінде белгіленгені ескерілсін.
5. Шалқар ауданының 2013 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенцияның көлемі 2657474,0 мың теңге сомасында көзделсін.
5-1. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджетке бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізу функцияларын беруге байланысты 41641,1 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 05.12.2013 № 116 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Ауданның 2013 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен мынадай көлемде ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге - 69463,0 мың теңге;
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға - 14511,6 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін - 3876,0 мың теңге;
мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға - 72237,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру үшін бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу-жабдығымен жарақтандыруға - 8194,0 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге - 672,0 мың теңге;

на выплату ежемесячных денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшихся без попечения родителей - 11653,0 тысяч тенге;
на увеличение размера оплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 37148,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе - 8293,0 тысяч тенге;
исключен решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 22.01.2013 № 57 (вводится в действие с 01.01.2013).
на увеличение штатной численности местных исполнительных органов - 12653,0 тыс.тенге;
на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования – 51746,1 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 22.01.2013 № 57 (вводится в действие с 01.01.2013); от 25.04.2013 № 72 (вводится в действие с 01.01.2013); от 11.07.2013 № 89 (вводится в действие с 01.01.2013); от 08.11.2013 № 109 (вводится в действие с 01.01.2013); от 05.12.2013 № 116 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Предусмотреть в бюджете района на 2013 год из республиканского бюджета целевые трансферты на развитие:
для реализации мер социальной поддержки специалистов на выдачу бюджетных кредитов - 5193,0 тысяч тенге;
на строительство арендного жилья очередникам - 44045,0 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 90741,0 тысяч тенге;
исключен решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 22.01.2013 № 57 (вводится в действие с 01.01.2013).
на строительство объектов водоснабжения в селе Жылтыр Шалкарского района - 185961,0 тысяч тенге;
на реконструкцию канализационных сетей города Шалкар - 74723,0 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 22.01.2013 № 57 (вводится в действие с 01.01.2013); от 08.11.2013 № 109 (вводится в действие с 01.01.2013).
8. Предусмотреть в бюджете района на 2013 год текущие целевые трансферты из областного бюджета:
на содержание объектов образования - 130000,0 тысяч тенге;
на благоустройство сельских населенных пунктов - 29666,0 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и дорог улиц сельских населенных пунктов - 157703,0 тысяч тенге.

қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырап бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге - 11653,0 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 37148,0 мың теңге;
үш деңгейлі жүйесі бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге - 8293,0 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 22.01.2013 № 57 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұлғайтуға - 12653,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруға көшуді сынақтан өткізуге - 51746,1 мың теңге.
Аталған сомаларды бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 22.01.2013 № 57 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.04.2013 № 72 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.07.2013 № 89 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2013 № 109 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.12.2013 № 116 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. Ауданның 2013 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер беруге - 5193,0 мың теңге;
кезекте тұрғандарға жалдамалы тұрғын үйін салуға - 44045,0 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және сатып алуға - 90741,0 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 22.01.2013 № 57 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.;
Шалқар ауданының Жылтыр ауылындағы сумен жабдықтау объектілерін салуға - 185961,0 мың теңге;
Шалқар қаласының ахаба желілерін қайта жарақтауға - 74723,0 мың теңге нысаналы даму трансферттер бөлінгені ескерілсін.
Аталған сомаларды бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 22.01.2013 № 57 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2013 № 109 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. Ауданның 2013 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен:
білім беру объектілерін ұстауға – 130000,0 мың теңге;
елді мекендерді көркейтуге - 29666,0 мың теңге;
елді мекендердегі көше жолдарын және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарды күрделі және орташа жөндеуге - 157703,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.

на материально-техническое оснащение аппарата акима района - 4600,0 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи ветеранам Великой Отечественной войны - 302,0 тысячи тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов - 1065,0 тысяча тенге;
на разработку генерального плана района - 19015,0 тысяч тенге;
на внедрение системы электронного обучения в организациях образования - 4148,0 тысяч тенге;
на развитие сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 - 1440,0 тысячи тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 22.01.2013 № 57 (вводится в действие с 01.01.2013); от 25.04.2013 № 72 (вводится в действие с 01.01.2013); от 02.08.2013 № 95 (вводится в действие с 01.01.2013); от 08.11.2013 № 109 (вводится в действие с 01.01.2013).
9. Предусмотреть в бюджете района на 2013 год из областного бюджета целевые трансферты на развитие:
на строительство школы на 60 мест в селе Тумалыколь Шалкарского района - 99003,0 тысяч тенге;
на строительство арендного жилья очередникам - 8000,0 тысяч тенге;
на строительство здания акимата города Шалкар - 128500,0 тысяч тенге;
на строительство объектов водоснабжения в селе Жылтыр Шалкарского района - 16966,0 тысяч тенге;
на реконструкцию канализационных сетей города Шалкар - 8302,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации для строительства государственных коммунальных жилых домов - 2860,0 тысяч тенге;
на строительство линий электроснабжения канализационно-насосных станций города Шалкар - 23479,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации к строительству детского сада на 280 мест в городе Шалкар - 14000,0 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документации для развития инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 2860,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации по реконструкции водопроводных сетей города Шалкар - 4500,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации по реконструкции водопроводных сетей села Биршогыр Шалкарского района - 2850,0 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 22.01.2013 № 57 (вводится в действие с 01.01.2013); от 25.04.2013 № 72 (вводится в действие с 01.01.2013); от 02.08.2013 № 95 (вводится в действие с 01.01.2013); от 08.11.2013 № 109 (вводится в действие с 01.01.2013).

аудан әкімі аппаратына материалдық-техникалық жарақтандыруға – 4600,0 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне біржолғы материалдық көмек төлеуге - 302,0 мың теңге;
елді мекендерді көркейту мен көгалдандыруға - 1065,0 мың теңге;
ауданның бас жоспарын әзірлеуге – 19015,0 мың теңге;
білім беру мекемелерінде электрондық оқыту жүйесін енгізуге - 4148,0 мың теңге;
жұмыспен қамту 2020 Жол картасы аясында ауылдық елді мекендерді дамытуға – 1440,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
Аталған сомаларды бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 22.01.2013 № 57 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.04.2013 № 72 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.08.2013 № 95 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2013 № 109 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. Ауданның 2013 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен мынадай нысаналы даму трансферттері бөлінгені ескерілсін:
Шалқар ауданының Тұмалыкөл ауылында 60 орындық мектеп құрылысына - 99003,0 мың теңге;
кезекте тұрғандарға жалдамалы тұрғын үйін салуға - 8000,0 мың теңге;
Шалқар қаласы әкімдігінің ғимаратын салуға - 128500,0 мың теңге;
Шалқар ауданының Жылтыр ауылындағы сумен жабдықтау объектілерін салуға - 16966,0 мың теңге;
Шалқар қаласының ахаба желілерін қайта жарақтауға - 8302,0 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үйлерін салу үшін жобалық-сметалық құжаттарын жасақтауға – 2860,0 мың теңге;
Шалқар қаласы кәріз сорғы станцияларының электрмен қамту желілерінің құрылысына – 23479,0 мың теңге;
Шалқар қаласындағы 280 орындық бала бақшаның құрылысына жобалық-сметалық құжаттар дайындауға – 14000,0 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту үшін жобалық-сметалық құжаттар дайындауға – 2860,0 мың теңге;
Шалқар қаласының сумен жабдықтау желілерін қайта жарақтауға жобалық-сметалық құжаттар дайындауға – 4500,0 мың теңге;
Шалқар ауданының Біршоғыр ауылындағы сумен жабдықтау желісін қайта жарақтауға жобалық-сметалық құжаттар дайындауға – 2850,0 мың теңге.
Аталған сомаларды бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 22.01.2013 № 57 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.04.2013 № 72 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.08.2013 № 95 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2013 № 109 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

10. Утвердить объем резерва местного исполнительного органа на 2013 год в сумме 700,0 тысяч тенге.
11. Определить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестированию в процессе исполнения бюджета района на 2013 год, согласно приложения 4.
12. Определить объемы финансирования бюджетных программ аппаратов акимов города Шалкар и сельских округов на 2013 год согласно приложения 5.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                      Секретарь
районного маслихата                районного маслихата
А. Абдигапарова                     С. Тулемисов
Приложение № 1
к решению районного маслихата
№ 48 от 25 декабря 2012 года
Бюджет Шалкарского района на 2013 год

10. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2013 жылға арналған резерві 700,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
11. Ауданның 2013 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
12. Шалқар қаласы және селолық округ әкімдері аппараттарының 2013 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары бойынша қаржыландыру көлемі 5 қосымшаға сәйкес айқындалсын.
13. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың              Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы                        хатшысы
Ә. Әбдіғапарова                     С. Тулемисов
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 48 шешіміне № 1 қосымша
Шалқар ауданының 2013 жылға арналған бюджеті

9191,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
8727,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
7727,0
003
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
1000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
99904,0
1
Сельское хозяйство
19325,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
15077,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
12357,0
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
629,0
006
Организация санитарного убоя больных животных
229,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1862,0
476
Отдел экономики, бюджетного планирования и предпринимательства района (города областного значения)
4248,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
4248,0
6
Земельные отношения
11116,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11116,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
11116,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
69463,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
69463,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
69463,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13568,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13568,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
13568,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
13568,0
12
Транспорт и коммуникации
52019,0
1
Автомобильный транспорт
52019,0
123
Аппарат акима района в города, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
721,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
721,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

9191,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
8727,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7727,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
1000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
99904,0
1
Ауыл шаруашылығы
19325,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
15077,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12357,0
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
629,0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
229,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1862,0
476
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика, бюджеттік жоспарлау және кәсіпкерлік бөлімі
4248,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
4248,0
6
Жер қатынастары
11116,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11116,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11116,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
69463,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
69463,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
69463,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13568,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13568,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
13568,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында ұтымды және тиімді қала құрылысын игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
13568,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12
Көлік және коммуникация
52019,0
1
Автомобиль көлігі
52019,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
721,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
721,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

2000,0
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
2000,0
Приложение № 4
к решению районного маслихата
№ 48 от 25 декабря 2012 года
Перечень
бюджетных программ, не подлежащих секвестру в
процессе исполнения бюджета района на 2013 год
Функциональная группа
Наименование
Функциональная
подгруппа
Администратор
Программа
04
Образование
1
Дошкольное воспитание и обучение
471
Отдел образования, физической
культуры и спорта района
003
Обеспечение деятельности организаций
дошкольного воспитания и обучения
040
Реализация государственного
образовательного заказа в дошкольных
организациях образования
Приложение № 5
к решению районного маслихата
№ 48 от 25 декабря 2012 года
Объем финансирования бюджетных программ по аппаратам
акимов городских и сельских округов
Шалкарского района на 2013 год
Сноска. Приложение 5 в редакции решения маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 05.12.2013 № 116 (вводится в действие с 01.01.2013).
Услуги по
обеспечению
аппарата акима
района в
городе, города
районного
значения,
поселка, села,
сельского
округа
Капитальные
расходы
государствен
ных органов
Организация в
экстренных
случаях доставки
тяжелобольных
людей до ближай
шей организации
здравоохранения,
оказывающей
врачебную помощь
Организация
сохранения
государственно
го жилищного
фонда

2000,0
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
2000,0
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 48 шешіміне № 4 қосымша
Шалқар ауданының 2013 жылға арналған
бюджетінің атқарылу процесінде секвестрлеуге жатпайтын
бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
Атауы
Кіші функция
Әкімші
Бағдарлама
04
Білім беру
1
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
471
Ауданның білім, дене шынықтыру және
спорт бөлімі
003
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының
қызметін қамтамасыз ету
040
Мектепке дейінгі білім беру
ұйымдарында мемлекеттік білім беру
тапсырысын іске асыруға
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 48 шешіміне № 5 қосымша
Шалқар ауданы бойынша қала, селолық округ әкімдері
аппараттарының 2013 жылға арналған бюджеттік
бағдарламалары бойынша қаржыландыру көлемі
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 05.12.2013 № 116 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қаладағы аудан,
аудандық маңызы
бар қала, кент,
ауыл, ауылдық
округ әкімінің
қызметін
қамтамасыз ету
жөніндегі
қызметтер
Мемлекеттік
органның
күрделі
шығыстары
Ерекше жағдайларда
сырқаты ауыр
адамдарды
дәрігерлік көмек
көрсететін ең
жақын денсаулық
сақтау ұйымына
жеткізуді
ұйымдастыру
Мемлекеттік
тұрғын үй
қорының
сақталуын
ұйымдастыру