Об утверждении формы типового договора, купли-продажи, сводных актов, формы отчетности и заявки на получение субсидий на 2012 год
Постановление акимата Алматинской области от 14 сентября 2012 года N 280. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 28 сентября 2012 года N 2134
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статей 14 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О племенном животноводстве", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2012 года N 625 "Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2012 года областными бюджетами на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства" и 24 апреля 2012 года N 516 "Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2012 года областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на поддержку племенного животноводства", акимат области ПОСТАНОВИЛ:
1. Утвердить:
1) типовую форму договора купли-продажи племенной продукции (материала) (за исключением племенного молодняка, завезенного из-за рубежа, а также племенного молодняка приобретенного на основании договора лизинга) согласно приложению 1;
2) форму заявок на получение субсидий согласно приложениям 2-14;
3) формы сводного акта о реализации животноводческой продукции, а также количестве коров по району, согласно приложению 15;
4) форму сводного списка распределения квот среди участников программы субсидирования и размеров бюджетных субсидий согласно приложению 16;
5) форму сводной ведомости по области об объемах реализованной животноводческой продукции, а также количестве коров и выплате субсидий согласно приложению 17;
6) отчет (информация)по освоению средств на 2012 года по области, согласно приложению 18;
7) отчет (информация) по объемам реализации животноводческой продукции за квартал 2012 года по области, согласно приложению 19;
8) форму сводных актов согласно приложениям 20-25;
9) форму отчета (информация) по освоению бюджетных средств области согласно приложению 26;
10) форму отчета (информация) по объемам приобретения племенной продукции (материала), а также проведения селекционной и племенной работы за квартал по области согласно приложению 27;
11) форму решения схода жителей населенного пункта – владельцев скота по закреплению и использованию быков-производителей согласно приложению 28;
12) форму обязательств по использованию приобретенного племенного молодняка крупного рогатого скота согласно приложению 29.

2012 жылы субсидия алу үшін тапсырыс, есеп беру түрі, жиынтық актілер, сатып алу-сату, типтік келісім-шарт түрлерін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2012 жылғы 14 қыркүйектегі N 280 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаментінде 2012 жылы 28 қыркүйекте N 2134 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шілдедегі "Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" Заңының 14-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 16 мамырдағы N 625 "Облыстық бюджеттердің мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға 2012 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесін бекіту туралы" және 2012 жылғы 24 сәуірдегі N 516 "Облыстық бюджеттерде, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдануға 2012 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту туралы" қаулыларына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бекітілсін:
1) Шетелден әкелінген асыл тұқымды төлді,сондай-ақ лизинг шарты негізінде сатып алынған асыл тұқымды ірі қара малдың төлін қоспағанда,асыл тұқымды өнімді (материалды) сатып алу-сату шарттық типтік үлгісі, 1-қосымшаға сәйкес;
2) Субсидия алу үшін берілетін өтінім түрі, 2-14-қосымшаларға сәйкес;
3) Мал шаруашылығы өнімінің сатылуы,сондай-ақ аудан бойынша сиыр саны туралы жиынтық актісінің түрі, 15-қосымшаға сәйкес;
4) Субсидиялау бағдарламасының қатысушылары арасында квоталар мен бюджеттік субсидиялар мөлшерін бөлу жиынтық тізімі, 16-қосымшаға сәйкес;
5) Облыс бойынша мал шаруашылығы өнімінің сатылатын көлемі, сондай-ақ, сиыр санымен субсидиялар төлеу туралы облыс бойынша жиынтық ведомосі, 17-қосымшаға сәйкес;
6) Облыс бойынша 2012 жылы игерілген қаражат бойынша есеп (ақпарат), 18-қосымшаға сәйкес;
7) Облыс бойынша 2012 жылдың____тоқсанында сатылған мал шаруашылығы өнімінің көлемі бойынша есеп (ақпарат), 19-қосымшаға сәйкес;
8) Жиынтық актісінің түрін, 20-25-қосымшаға сәйкес;
9) Облыстық бюджеттік қаражатын игеру жөніндегі есеп, (ақпарат)  26-қосымшаға сәйкес;
10) Облыс бойынша асыл тұқымдық өнімді (материалды) сатып алу, сондай-ақ селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізу көлемі жөніндегі бір тоқсандағы есеп (ақпарат), 27-қосымшаға сәйкес;
11) Тұқымдық бұқаларды пайдалану және бекіту мал иелері бойынша елді мекен арасында өткізілген жиналыстың шешімі, 28-қосымшаға сәйкес;
12) Сатып алынған ірі қара малдың асыл тұқымды төлін пайдалану бойынша міндеттеме түрін, 29-қосымшаға сәйкес.

2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Досымбекова Т.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о акима области                          А. Баталов
Приложение 1
к постановлению акимата области
"Об утверждении формы типового
договора, купли-продажи, сводных
актов, формы отчетности и заявки
на получение субсидий на 2012 год"
от 14 сентября 2012 года N 280
Договор купли-продажи племенной продукции (материала), (за
исключением племенного молодняка, завезенного из-за рубежа, а
также племенного молодняка приобретенного на основании договора
лизинга)
___________________ "____"__________ 2012 г.
(населенный пункт)
Субъект племенного животноводства (сельхозтоваропроизводитель – при реализации племенного молодняка крупного рогатого скота) _______,
(полное наименование) в лице ___________________________, действующего на
(должность, Ф.И.О. полностью) основании Устава и Аттестата, выданного Уполномоченным органом в области племенного животноводства, племенного свидетельства, выданного Республиканской палатой по породе крупного рогатого скота от "_____" ___________ 20___ года N ______, именуемое в дальнейшем Продавец, с одной стороны, и ___________________________________________________________________
(указать нужное – полное наименование товаропроизводителя) в лице руководителя ______________________, действующего на основании
(Ф.И.О. полностью)
Устава, с другой стороны, именуемое в дальнейшем Покупатель, совместно именуемые Стороны, заключили настоящий Договор о нижеследующем:
1.Предмет договора
1.1. Предметом настоящего договора является купля-продажа племенной продукции (материала).
2.Количество племенной продукции (материала)
2.1. Количество реализуемой Продавцом и приобретаемой Покупателем племенной продукции (материала), предусмотренной по настоящему Договору, составляет (указать нужное):
1) _________ голов, общей живой массой ____________ килограмм;
2) ________________ штук племенного яйца;
3) ________________ голов суточных цыплят.
3.Общая стоимость договора
3.1. Общая стоимость настоящего договора составляет: ___________________________________________________тенге.
(цифрами и прописью)
3.2. Цена за единицу племенной продукции (материала) (указать нужное):
1) за 1 голову ______________ тенге;
2) за 1 кг живой массы ____________ тенге;
3) за 1 штуку племенного яйца ____________ тенге;
4) за 1 голову суточного цыпленка ____________ тенге.
4.Условия расчета

2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Т. Досымбековке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің м.а                         А. Баталов
Алматы облыс әкімдігінің
"2012 субсидия алу үшін тапсырыс,
есеп беру түрі, жиынтық актілер
алу-сату, типтік келісім-шарт
түрлерін бекіту туралы" 2012 жылғы
14 қыркүйектегі N 280 қаулысына
1-қосымша
Шетелден әкелінген асыл тұқымды төлді, сондай-ақ лизинг шарты
негізінде сатып алынған асыл тұқымды ірі қара малдың төлін
қоспағанда, асыл тұқымды өнімді (материалды) сатып алу-сату
шарты
_______________ "___"_________ 2012 ж.
(елді мекен)
Асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектісі (ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші – асыл тұқымды ірі қара мал төлін сатқан кезде) _________________________ атынан ____________________________________
(толық атауы) (қызметі, толық аты-жөні)
Жарғының және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның, ірі қара мал тұқымдары бойынша Республикалық палаталардың 20____ жылғы "___" ___________ берілген N _______, Аттестаттың, асыл тұқымды куәліктің негізінде әрекет етуші, бұдан әрі Сатушы деп аталатын, бір жағынан, және
_______________________________________________________
(ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің толық атауы – керегін көрсету)
Жарғы негізінде іс-әрекет ететін басшысы тұлғасында_____________________,
(толық аты-жөні)
екінші жағынан, бұдан әрі Сатып алушы деп аталатын, Тараптар бірлесе отырып төмендегілер туралы осы шартты жасасты.
1. Шарттың мәні
1.1. Осы шарттың мәні асыл тұқымды өнімді (материалды) сатып алу-сату болып табылады.
2. Асыл тұқымды өнімнің (материалдың) саны
2.1. Осы шарт бойынша қарастырылған Сатушының сататын және Сатып алушының сатып алатын асыл тұқымды өнімінің (материалдың) саны төмендегіні құрайды, (қажеттісін көрсету):
1) _________ бас, жалпы тірілей салмағы ___________ килограмм;
2) ____________ дана асыл тұқымды жұмыртқа;
3) _________________ бас тәуліктік балапандар.
3. Шарттың жалпы құны
3.1. Осы шарттың жалпы құны ___________________________________
(цифрмен және жазумен)
теңгені құрайды.
3.2. Бір бірлік асыл тұқымды өнімнің (материалдың) құны (қажеттісін көрсету):
1) 1 бас үшін _______________ теңге;
2) 1 кг тірілей салмағы үшін _______________ теңге;
3) 1 дана асыл тұқымды жұмыртқа үшін _____________ теңге;
4) 1 бас тәуліктік балапан үшін _______________ теңге.
4. Есеп айырысу шарты

4.1. Форма оплаты:____________________________________________
(наличный или безналичный расчет, N, дата и наименование платежного документа)
____________________________________________________________________
4.2. Продавец поставляет, Покупатель оплачивает и приобретает ____________________________________________________________________
(заполнить в соответствии с примечанием *)
5.Обязанности и ответственность договаривающихся Сторон
1.Продавец обязуется:
поставить Покупателю качественную племенную продукцию (материал) в объеме, указанном в пункте 2.1. настоящего договора;
выдать Покупателю племенные свидетельства и ветеринарный паспорт (сертификат) на весь объем реализованной племенной продукции (материала);
соблюдать ветеринарно-санитарные требовании при перемещении племенной продукции (материала);
2. Покупатель обязуется:
в течение недели со дня оплаты за приобретенную племенную продукцию (за исключением карантинных мероприятий на территории продавца) обеспечить их вывоз на свою территорию;
по прибытию на место уведомить государственного инспектора по племенному животноводству района об объемах приобретенной племенной продукции.
5.2.1. Использовать племенную продукцию (материал) только для племенных целей, а также племенного молодняка для воспроизводства стада:
- племенных ярок, свинок, телок, кобыл и верблюдиц до получения не менее двух окотов (опоросов, отелов, выжеребки);
- племенных бычков, жеребцов и верблюдов не менее двух случных сезонов (случной сезон май-октябрь месяцы);
- племенное яйцо - на инкубацию; - суточных цыплят для формирования родительского стада (в мясном птицеводстве) и промышленного стада (в яичном птицеводстве).
5.3. В случае выбытия племенных животных раньше установленных сроков владелец совместно с ветеринарным врачом округа и государственным ветеринарным инспектором составляет акт о выбытии с указанием причин.
6. Заключительные положения
6.1. При возникновении споров или разногласий Стороны принимают меры к их урегулированию путем переговоров, в случае не достижения согласия решения принимается в судебном порядке.
6.2. Настоящий Договор составлен на государственном и русском языках в трех экземплярах: по одному каждой из Сторон.
6.3. Договор вступает в силу и становится обязательным с момента его подписания Сторонами.
7. Юридические адреса и реквизиты сторон
"Продавец" "Покупатель"
____________________ ________________________
(почтовый адрес) (почтовый адрес)
_________________      ________________________
(банковские реквизиты) (банковские реквизиты)
____________________ ______________________
(Ф.И.О. подпись) (Ф.И.О, подпись)
МП МП
Примечание:
*при приобретении племенного молодняка указывается вид животных, порода, половозрастная группа и их возраст;
*при приобретении племенного яйца и (или) суточных цыплят указывается кросс и направление продуктивности племенной птицы.

4.1. Төлем нысаны:
_____________________________________________
(қолма-қол немесе есеп шоттық есеп айырысу,
_____________________________________________________________________
N, күні және төлем құжатының атауы)
4.2. Сатушы сатады, Сатып алушы құнын төлеп, сатып алады
_____________________________________________________________________
(ескертуге сәйкес толтырылады *)
5. Уағдаласушы Тараптардың жауапкершілігі және міндеттері
5.1. Сатушы міндеттенеді:
осы шарттың 2.1. тармағында көрсетілгендей Сатып алушыға сапалы асыл тұқымды өнім (материал) көлемін қоюға;
сатылған асыл тұқымды өнімнің (материалдың) барлық көлеміне асыл тұқымдық куәліктерді және ветеринарлық паспортты (сертификатты) Сатып алушыға беруге;
5.2. Сатып алушы міндеттенеді:
сатып алынған өнімнің құны төленген күннен бастап бір апта ішінде (сатушының аумағында карантиндік шараларды қоспағанда) оларды өз аумағына алып кетуді қамтамасыз етуге;
сатып алынған асыл тұқымды өнімнің көлемі туралы асыл тұқымды мал шаруашылығы бойынша аудандық мемлекеттік инспекторды келген жері бойынша хабардар етуге.
5.2.1. Асыл тұқымды өнімді (материалды) тек асылдандыру мақсаты үшін, сондай-ақ асыл тұқымды төлді табынды өз төлінен өсіру мақсатында пайдалануға:
- асыл тұқымды ұрғашы тоқтылар, шошқалар, таналар, биелер және інгендерді екі рет төлдегенге (боталауға) дейін (шошқалар, таналар, құлын-тайлар);
- асыл тұқымды бұқаларды, айғырларды және бураларды шағылыстыру маусымы – кемінде екі рет (шағылыстыру маусымы мамыр-қазан айлары);
- асыл тұқымды жұмыртқа - инкубация үшін;
- тәуліктік балапандарды аталық табындарды қалыптастыру үшін (ет бағытындағы құс шаруашылығында) және өнеркәсіптік табын қалыптастыру үшін (жұмыртқа бағытындағы құс шаруашылығында).
5.3. Асыл тұқымды малдар белгіленген мерзімнен ерте шығарылған жағдайда иесі округтің ветеринар дәрігерімен және мемлекеттік ветеринариялық инспекторымен себебін көрсетіп шығарылу туралы акті толтырады.
6. Қорытынды ережелер
6.1. Даулар немесе келіспеушіліктер туындаған жағдайда, Тараптар осы мәселені реттеу бойынша шаралар қабылдайды, келісімге келе алмаған жағдайда шешім сот тәртібімен қабылданады.
6.2. Осы шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде үш данада жасалады: тараптардың әрқайсысына бір-біреуден.
6.3. Шарт Тараптар қол қойған күннен бастап күшіне енеді және міндетті болып табылады.
7. Тараптардың заңды мекен-жайы және деректемелері
"Сатушы" "Сатып алушы"
___________________________ _______________________
(пошталық мекен-жайы) (пошталық мекен-жайы)
___________________________ _______________________
(банкілік деректемелері) (банкілік деректемелері)
___________________________ _______________________
(аты-жөні, басшының қолы) (аты-жөні, қолы)
МО      МО
Ескерту:
* асыл тұқымды төлді сатып алған кезде жануарлардың түрі, тұқымы, жыныстық-жастық тобы және олардың жасы көрсетіледі;
асыл тұқымды жұмыртқаны және (немесе) тәуліктік балапандарды сатып алған кезде асыл тұқымды құстың кроссы және өнімділік бағыты көрсетіледі.

Государственные инспектора по племенному животноводству территориальных подразделений в пределах своей компетенции осуществляют свою деятельность в соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О племенном животноводстве".
Возраст приобретаемых племенных животных должен быть не старше:
Крупный рогатый скот
Телки - до 18 месяцев;
Нетели и быки-производители – до 26 месяцев;
Овцы
Ярки - до 18 месяцев;
Баранчики – до 18 месяцев.
Лошади
Кобылки - до 3 лет;
Жеребчики - до 5 лет.
Верблюды
Самки - до 3 лет;
Самцы - до 5 лет.
Свиньи
Свинки - до 12 месяцев;
Хрячки - до 14 месяцев.
Приложение 2
к постановлению акимата области
"Об утверждении формы типового
договора, купли-продажи, сводных
актов, формы отчетности и заявки
на получение субсидий на 2012 год"
от 14 сентября 2012 года N 280
Заявка на получение субсидий за приобретенную племенную
продукцию (материал)
1. Товаропроизводитель________________________________________
(наименование товаропроизводителя-покупатель)
2. Имеется в наличии ___________________________________ голов,
(указать вид животных, породу, направление продуктивности) в том числе маточного поголовья _______________________ голов на 1 января 2012 года (заполнить в случае наличия животных).
3. Приобретаемое в 2012 году (по импортному племенному молодняку допускается IY-квартал 2011 г.)_______ голов, общей живой массой _______ килограмм, в том числе маток _____ голов, общей живой массой _____ килограмм (указать вид животных, породу и направление продуктивности).
4. Имеется договор купли-продажи на приобретенные _______ голов, общей живой массой _____________ килограмм, в том числе маток _____ голов, общей живой массой ______________ килограмм (указать в случае наличия).
5. Имеется предварительный договор на приобретение _______ голов, общей живой массой _____________ килограмм, в том числе маток _____ голов, общей живой массой ______________ килограмм (указать в случае наличия).
6. Продавец племенных животных-_____________________________.
(наименование племенного завода и/или племенного хозяйства, сельхозтоваропроизводителя при реализации крупного рогатого скота - продавца)
7. Адрес (полный) Товаропроизводителя: __________________.
8. К заявке прилагаются следующие документы:
1) справка о ветеринарном благополучии;
2) копию свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица или физического лица (крестьянское (фермерское) хозяйство);
3) копию документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
4) справку банка о наличии банковского счета с указанием его номера.
Руководитель АО, ТОО; Глава КФХ, КХ, ФХ______________________
(печать, Ф.И.О., подпись)
"___" _____________ 2012 г.
Начальник отдела*
________ района_______ области ___________ "___" ______ 2012 г.
(печать, Ф.И.О., подпись)
Примечание:
* наименование соответствующего отдела.
Приложение 3
к постановлению акимата области
"Об утверждении формы типового
договора, купли-продажи, сводных
актов, формы отчетности и заявки
на получение субсидий на 2012 год"
от 14 сентября 2012 года N 280
ЗАЯВКА
на получение субсидий за приобретенную племенную продукцию
(материал)

"Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шілдедегі Заңының 16 бабының 3 тармағына сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығы бойынша аумақтық бөлімшенің мемлекеттік инспекторлары өз құзіреттілігі шегінде өз қызметтерін жүзеге асырады.
Сатып алынатын асыл тұқымды малдардың жасы ересек болмауы тиіс:
Мүйізді ірі қара:
тайыншалар – 18 айға дейін;
құнажындар және тұқымдық бұқалар - 26 айға дейін.
Қойлар:
Ұрғашы тоқтылар - 18 айға дейін;
Тоқты қошқарлар - 18 айға дейін.
Жылқылар:
Биелер - 3 жылға дейін;
Айғырлар – 5 жылға дейін.
Түйелер:
Ұрғашылары - 3 жылға дейін;
Еркектері - 5 жылға дейін.
Шошқалар:
Мегежіндер - 12 айға дейін;
Еркек шошқалар – 14 айға дейін.
Алматы облыс әкімдігінің
"2012 субсидия алу үшін тапсырыс,
есеп беру түрі, жиынтық актілер
алу-сату, типтік келісім-шарт
түрлерін бекіту туралы" 2012 жылғы
14 қыркүйектегі N 280 қаулысына
2-қосымша
Сатып алынған асыл тұқымды өнімге (материалға) субсидия алуға
өтінім
1. Тауар өндіруші
____________________________________________________
(тауар өндірушінің атауы – сатып алушы)
2. 2012 жылғы 1 қаңтарға қолда бары
____________________________________________________
(малдың түрін, тұқымын, өнімділік бағытын көрсету) бас, оның ішінде аналық мал басы ___ бас (мал бар болған жағдайда толтырылсын).
3. 2012 жылы (импорттық асыл тұқымды төл бойынша 2011 жылдың ІҮ-тоқсаны жіберіледі) сатып алынатын ____ бас, жалпы тірілей салмағы ____ килограмм, оның ішінде аналық мал __________ бас, жалпы тірілей салмағы _________ килограмм (малдың түрін, тұқымын, өнімділік бағытын көрсету).
4. _________ бас сатып алған шарты бар, жалпы тірілей салмағы _________килограмм, оның ішінде аналық мал _________ бас, жалпы тірілей салмағы _______ килограмм (бар болған жағдайда көрсету).
5. _________ бас сатып алуға алдын-ала жасалған шарты бар, жалпы тірілей салмағы _________килограмм, оның ішінде аналық мал _________ бас, жалпы тірілей салмағы _______ килограмм (бар болған жағдайда көрсету).
6. Асыл тұқымды малдарды сатушы ___________________________________________________________________
(асыл тұқымды зауыттың және/немесе шаруашылықтың, асыл тұқымды ірі ___________________________________________________________________
қара мал төлін сатқан кезде
___________________________________________________________________
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы–сатушы)
7. Тауар өндірушінің мекен-жайы (толық):________________________________
8. Өтінімге келесі құжаттар қоса беріледі:
ветеринариялық қолайлылығы туралы анықтама;
заңды тұлғаның немесе жеке тұлғаның (шаруа, фермерлік қожалықтары) тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы куәліктің көшірмесі;
клиенттің салық есебінде тұрғанын растайтын, салық органымен берілген құжаттың көшірмесі;
банктегі есеп шоттың болуы туралы, оның нөмірі көрсетілген банктің анықтамасы.
АҚ, ЖШС басшысы; КФШ, ШҚ, ФҚ басшысы_________________________
(мөр, аты-жөні, қолы)
2012 жыл "___" _______________
_____________ облысы _______________ауданының _______________ бөлімінің бастығы*
2012 ж. "____" ________________ _____________________________
(мөрі, аты-жөні, қолы)
Ескерту: * тиісті бөлімнің атауы
Алматы облыс әкімдігінің
"2012 субсидия алу үшін тапсырыс,
есеп беру түрі, жиынтық актілер
алу-сату, типтік келісім-шарт
түрлерін бекіту туралы" 2012 жылғы
14 қыркүйектегі N 280 қаулысына
3-қосымша
Сатып алынған асыл тұқымды өнімге (материалға) субсидия алуға
өтінім

1. Товаропроизводитель________________________________________
(наименование птицефабрики - покупатель)
2. Наличие поголовья кур-несушек (уток)_______ голов на 1 января 2012 года ________________________________ (указать кросс и направление продуктивности).
3. Приобретаемое в 2012 году _____ голов суточных цыплят, ____ штук племенного яйца ____________ (указать кросс и направление продуктивности).
4. Имеется договор купли-продажи суточных цыплят и (или) племенного яйца (указать в случае наличия).
5. Имеется предварительный договор на поставку суточных цыплят и (или) племенного яйца (указать в случае наличия).
6. Продавец __________ суточных цыплят и (или) племенного яйца(указать нужное).
(наименование птицефабрики)
7. Имеется технологическое оборудование для клеточного или напольного содержания (подчеркнуть нужное).
8. Организация и осуществление ветеринарных мероприятий.
9. Адрес Товаропроизводителя (полный):_________________________
10. К заявке прилагаются следующие документы:
1) справка о ветеринарном благополучии;
2) копия свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица;
3) копия документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
4) справка банка о наличии банковского счета с указанием его номера.
Руководитель птицефабрики _______________ «_____» ___2012 г.
(печать, Ф.И.О., подпись)
Начальник отдела*
______________ района _____________ области «___» ____ 2012 г. ________________________________
(печать, Ф.И.О., подпись)
Примечание:
* наименование соответствующего отдела.
Приложение 4
к постановлению акимата области
"Об утверждении формы типового
договора, купли-продажи, сводных
актов, формы отчетности и заявки
на получение субсидий на 2012 год"
от 14 сентября 2012 года N 280
ЗАЯВКА на получение субсидий за содержание
быков-производителей*
1. Сельский (поселковый) округ ____________________________
(наименование населенного пункта)
2. Имеется в наличии маточного поголовья крупного рогатого скота, (старше 2-х лет) ________ голов, на начало пастбищного сезона текущего года.
3. В 2012 году приобретено ___________________ голов быков производителей. (указать породу)
4. Имеется предварительный договор на поставку ______________ голов.
5. Поставщик племенных животных-______________________________.
(наименование сельхозтоваропроизводителя-поставщика)
6. Наличие регистрации быков-производителей в единой информационной базе селекционной и племенной работы, подтвержденное выпиской из базы данных единой информационной аналитической системы.

1. Тауар өндіруші ____________________________________________________________________
(құс фабрикасының атауы - сатып алушы)
2. 2012 жылдың 1 қаңтарына жұмыртқалайтын тауықтар (үйректер) _______ бас (кросын және өнімділік бағытын көрсету).
3. 2012 жылы сатып алатын _____ бас тәуліктік балапандар, _____ дана асыл тұқымды жұмыртқа ( кросын және өнімділік бағытын көрсету).
4. _______ бас тәуліктік балапандар, _____ дана асыл тұқымды жұмыртқа сатып алған шарты бар (бар болған жағдайда, көрсету).
5. _______ бас тәуліктік балапандар, _____ дана асыл тұқымды жұмыртқа сатып алуға алдын-ала жасалған шарты бар (бар болған жағдайда, көрсету).
6. Тәуліктік балапандар және (немесе) асыл тұқымды жұмыртқа сатушы ___________________________________ (қажеттісін көрсету).
(құс фабрикасының атауы)
7. Торда және еденде ұстау үшiн технологиялық жабдықтардың болуы (қажеттісін сызу).
8. Ветеринариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру.
9. Тауар өндірушінің мекен-жайы (толық): ______________________
10. Өтінімге келесі құжаттар қоса беріледі:
ветеринариялық қолайлылығы туралы анықтама;
заңды тұлғаның тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы куәліктің көшірмесі;
клиенттің салық есебінде тұрғанын растайтын, салық органымен берілген құжаттың көшірмесі;
банктегі есеп шоттың болуы туралы, оның нөмірі көрсетілген банктің анықтамасы.
Құс фабрикасының басшысы ______________________________________
(мөр, аты-жөні, қолы)
2012 жыл "___ " ________________
_____________ облысы _______________ауданының _____________ бөлімінің бастығы*
2012 ж. "____" ________________ _______________________________
(мөрі, аты-жөні, қолы)
Ескерту: * тиісті бөлімнің атауы
Алматы облыс әкімдігінің
"2012 субсидия алу үшін тапсырыс,
есеп беру түрі, жиынтық актілер
алу-сату, типтік келісім-шарт
түрлерін бекіту туралы" 2012 жылғы
14 қыркүйектегі N 280 қаулысына
4-қосымша
Тұқымдық бұқаларды күтіп-бағуға субсидия алуға өтінім*
1. Ауылдық (кенттік) округ ____________________________________
(елді мекеннің атауы)
2. Ағымдағы жылдың жайылым маусымының басына қолда бар аналық мал басы (2 жастан ересек) _______________________бас.
3. 2012 жылы _____________ бас тұқымдық бұқалар сатып алынды.
4. _________ бас сатып алуға алдын-ала шарты бар.
5. Асыл тұқымды малдарды сатушы-____________________________
(ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы–сатушы)
6. Тұқымдық бұқаның бірыңғай ақпараттық талдау жүйесінің базасынан алынған үзіндімен расталған селекциялық және асылдандыру жұмысының бiрыңғай ақпараттық базасында тiркеуде болуы.

7. Наличие идентификационного номера животных и регистрации в единой базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных.
8. Наличие племенного свидетельства и ветеринарного сертификата племенных быков-производителей.
9. Наличие, использование, закрепление и ротация быков-производителей в общественном стаде, сформированных из поголовья личных подсобных хозяйств и используемых в ручной и/или вольной случке в соответствии с зоотехническими нормативами.
10. Адрес (полный) сельского (поселкового) округа: ________
11. К заявке прилагаются следующий документ:
выписку из базы данных единой информационной аналитической системы о ведении селекционной и племенной работы в хозяйствующем субъекте;
копию решения схода жителей населенного пункта - владельцев скота по закреплению и использованию племенных быков-производителей;
копии племенного свидетельства и ветеринарного сертификата быков-производителей;
копия решение схода жителей населенного пункта по закреплению и использованию данных племенных быков-производителей в общественном стаде, сформированных из поголовья личных подсобных хозяйств, заверенное акимом соответствующего сельского округа;
справка о ветеринарном благополучии;
копию свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица или физического лица (крестьянское (фермерское) хозяйство);
копию документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
справку банка о наличии банковского счета с указанием его номера.
Сельхозтоваропроизводитель ______________"__" _______ 2012 г.
(печать, Ф.И.О. подпись)
Начальник Отдела**
_____________________ района ______________________________ области
"____" ______________ 2012 г. _____________________________________
(печать, Ф.И.О., подпись)
Примечание:
* племенные быки-производители мясных пород;
** наименование соответствующего отдела.
Приложение 5
к постановлению акимата области
"Об утверждении формы типового
договора, купли-продажи, сводных
актов, формы отчетности и заявки
на получение субсидий на 2012 год"
от 14 сентября 2012 года N 280
ЗАЯВКА на проведение селекционной и племенной работы
1. Товаропроизводитель________________________________________.
(наименование товаропроизводителя)
2. Имеется в наличии маточного поголовья крупного рогатого скота (старше 2-х лет)_________ голов, на начало пастбищного сезона текущего года.
3. Наличие регистрации крупного рогатого скота в единой информационной базе селекционной и племенной работы, подтвержденное выпиской из базы данных единой информационной аналитической системы.*

7. Малдардың бiрдейлендiру нөмiрiнiң және ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөніндегі бiрыңғай деректер базасында тiркеуде болуы.
8. Асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың асыл тұқымды куәлігінің және ветеринариялық сертификатының болуы.
9. Жеке қосалқы шаруашылықтардағы мал басынан құралған және зоотехникалық нормативтерге сәйкес қолмен және/немесе еркін шағылыстыруға пайдаланылатын жалпы табындағы асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың болуы, оларды пайдалану, бекіту және алмастыру.
10. Ауылдық (кенттік) округтің мекен-жайы (толық): ____________________
11. Өтінімге келесі құжаттар қоса беріледі:
шаруашылық жүргізуші субъектіде селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізілгендігі туралы бірыңғай ақпараттық талдау жүйесінің деректер базасынан үзіндіні;
тұқымдық бұқаларды бекіту және пайдалану бойынша елді мекеннің тұрғындары – мал иелері жиналысының көшірмесін;
тұқымдық бұқалардың асыл тұқымды куәлігінің және ветеринариялық сертификатының көшірмесін;
жеке қосалқы шаруашылықтардағы мал басынан құралған жалпы табында – осы бекітілген асыл тұқымдық бұқаларды бекіту және пайдалану бойынша елді мекен тұрғындарының тиісті ауылдық округ әкімі растаған жиналыс шешімінің көшірмесі;
ветеринариялық қолайлылығы туралы анықтама;
заңды тұлғаның тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы куәліктің көшірмесі;
клиенттің салық есебінде тұрғанын растайтын, салық органымен берілген құжаттың көшірмесі;
банктегі есеп шоттың болуы туралы, оның нөмірі көрсетілген банктің анықтамасы.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші________________ 2012 ж. "___"
(мөрі, аты-жөні, қолы)
___________ облысы __________ауданының _________ бөлімінің бастығы**
2012 ж. "____" ________________ ________________________
(мөрі, аты-жөні, қолы)
Ескерту:
* асыл тұқымды етті бағыттағы тұқымдық бұқалар;
** тиісті бөлімнің атауы
Алматы облыс әкімдігінің
"2012 субсидия алу үшін тапсырыс,
есеп беру түрі, жиынтық актілер
алу-сату, типтік келісім-шарт
түрлерін бекіту туралы" 2012 жылғы
14 қыркүйектегі N 280 қаулысына
5-қосымша
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізуге субсидия
алуға өтінім
1. Тауар өндіруші ___________________________________________
(тауар өндірушінің атауы)
2. Ағымдағы жылдың жайылым маусымының басына қолда бар аналық мал басы (2 жастан ересек) _______________________бас.
3. Бірыңғай ақпараттық талдау жүйесінің базасынан алынған үзіндімен расталған селекциялық және асылдандыру жұмысының бiрыңғай ақпараттық базасында тiркеуде болуы*.

4. Наличие идентификационного номера животных и регистрации в единой базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных.*
5. Содержание в соответствии с зоотехническими нормами и осуществление ветеринарных мероприятий.*
Для товарного стада, участвующего в породном преобразовании:
1) наличие, использование и ротация племенных быков-производителей, имеющих племенное свидетельство и используемых в ручной и/или вольной случке в соответствии с зоотехническими нормативами.
Для племенного поголовья отечественной селекции:
1) наличие научного и/или консалтингового сопровождения юридическими и/или физическими лицами, рекомендованными республиканскими палатами по соответствующим породам;
2) использование в племенных маточных стадах искусственного осеменения семенем быков-производителей, оцененных по качеству потомства, и/или использование в ручной случке племенных быков-производителей, имеющих племенное свидетельство. Использование вольной случки не допускается.
Для племенного поголовья зарубежной селекции**:
1) наличие научного и/или консалтингового сопровождения юридическими и физическими лицами, рекомендованными республиканскими палатами по соответствующим породам;
2) использование в племенных маточных стадах зарубежной селекции искусственного осеменения семенем оцененных быков-производителей и/или использование в ручной случке племенных быков-производителей, оцененных по собственной продуктивности.
6. Адрес (полный) Товаропроизводителя: ________________.
7. К заявке прилагаются следующие документы:
выписка из базы данных единой информационной аналитической системы о ведении селекционной и племенной работы в хозяйствующем субъекте;
справка о наличии поголовья крупного рогатого скота, подтвержденную выпиской из формы 24-сх статистической отчетности (для сельхозтоваропроизводителей в форме юридических лиц) или из по хозяйственной книги (для индивидуальных предпринимателей);
справка о ветеринарном благополучии;
копию свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица или физического лица (крестьянское (фермерское) хозяйство);
копию документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
справку банка о наличии банковского счета с указанием его номера.
Руководитель АО, ТОО; Глава КФХ, КХ, ФХ______________________
(печать, Ф.И.О., подпись)
"___" ______________ 2012 г.
Начальник отдела***
___________________ района ___________________________области
"_____" ____________ 2012 г. ________________________________
(печать, Ф.И.О., подпись)
Примечание:
* Предъявляемые требования едины для всех категорий по данному направлению субсидирования;
** под племенным поголовьем зарубежной селекции понимаются племенное поголовье, завезенное из-за рубежа, и полученный от него племенной приплод до третьего поколения;
*** наименование соответствующего отдела.
Приложение 6
к постановлению акимата области
"Об утверждении формы типового
договора, купли-продажи, сводных
актов, формы отчетности и заявки
на получение субсидий на 2012 год"
от 14 сентября 2012 года N 280
Заявка по потребности племенных быков-производителей*
в сельском округе

4. Малдардың бiрдейлендiру нөмiрiнiң және ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөніндегі бiрыңғай деректер базасында тiркеуде болуы*.
5. Зоотехникалық нормаларға сәйкес күтіп-бағу және ветеринариялық iс-шараларды жүзеге асыру*.
Тұқымдық құрамын өзгертуге қатысатын тауарлы табын үшін:
1) Асыл тұқымдық куәлігі бар және зоотехникалық нормативтерге сәйкес қолдан және/немесе еркін шағылыстыруға пайдаланатын асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың болуы, оларды пайдалану, бекіту және алмастыру.
Отандық селекциялық асыл тұқымды мал басы үшін:
1) тиісті тұқымдар бойынша республикалық палаталар ұсынған заңды және жеке тұлғалардың ғылыми және/немесе консалтингтік сүйемелдеуі туралы;
2) асыл тұқымды аналық табындарда ұрпағының сапасы бойынша бағаланған тұқымдық бұқалардың ұрығымен жасанды ұрықтандыруды және/немесе қолдан шағылыстыруда асыл тұқымдық куәлігі бар асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану. Еркін шағылыстыруға жол берілмейді.
Шетелдік селекцияның асыл тұқымды мал басы үшін**:
1) тиісті тұқымдар бойынша республикалық палаталар ұсынған заңды және жеке тұлғалардың ғылыми және/немесе консалтингтік сүйемелдеуі туралы;
2) шет елдік селекцияның асыл тұқымды аналық табындарында бағаланған тұқымдық бұқалар ұрығымен жасанды ұрықтандыруды және/немесе қолдан шағылыстыруда өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану.
3. Тауар өндірушінің мекен-жайы (толық): _____________________.
4. Өтінімге келесі құжаттар қоса беріледі:
ветеринариялық қолайлылығы туралы анықтама;
заңды тұлғаның немесе жеке тұлғаның (шаруа, фермерлік қожалықтары) тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы куәліктің көшірмесі;
клиенттің салық есебінде тұрғанын растайтын, салық органымен берілген құжаттың көшірмесі;
банктегі есеп шоттың болуы туралы, оның нөмірі көрсетілген банктің анықтамасы;
шаруашылық жүргізуші субъектіде селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізілгендігі туралы бірыңғай ақпараттық талдау жүйесінің деректер базасынан үзіндіні;
24-аш статистикалық есептілік нысанынан (заңды тұлғалар нысанындағы ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілер үшін), шаруашылық кітабынан (дара кәсіпкерлер үшін) үзіндімен расталған ірі қара мал басының бар екендігі туралы анықтаманы береді.
АҚ, ЖШС басшысы; КФШ, ШҚ, ФҚ басшысы_________2012 ж."__"_______
(мөрі, аты-жөні, қолы)
Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші_____________ 2012 ж. "___"___
(мөрі, аты-жөні, қолы)
________ облысы _____________ауданының _________ бөлімінің бастығы***
2012 ж. "____" ________________ _______________________________
(мөрі, аты-жөні, қолы)
Ескерту:
* Аталған субсидиялау бағыттары бойынша ұсынылған талаптар барлық санаттар үшін бірыңғай;
** шетелдік селекцияның асыл тұқымды мал басы деп шет елден әкелінген асыл тұқымды және одан алынған асыл тұқымды төлдің үшінші ұрпағына дейін түсініледі;
*** тиісті бөлімнің атауы.
Алматы облыс әкімдігінің
"2012 субсидия алу үшін тапсырыс,
есеп беру түрі, жиынтық актілер
алу-сату, типтік келісім-шарт
түрлерін бекіту туралы" 2012 жылғы
14 қыркүйектегі N 280 қаулысына
6-қосымша
Ауылдық округтегі асыл тұқымды тұқымдық бұқаға* деген
қажеттілік бойынша өтінім

1. Сельский округ _____________________________________________
(наименование сельского округа–покупатель)
2. Населенный пункт ___________________________________________
(наименование населенного пункта)
3. Имеется в наличии ___________________________________ голов,
(указать количество крупного рогатого скота в населенном пункте) в том числе маточного поголовья крупного рогатого скота, (старше 2-х лет) _________голов на начало пастбищного сезона текущего года.
4. Планируется вольная случка в 2012 году _________ голов маточного поголовья крупного рогатого скота.
5. Потребность в племенных быков-производителей мясного направления для использования в вольной случке ___________ голов.
Заверяю: Аким сельского округа_______________________________
(наименование сельского округа)
____________________________________ "___"__________________2012 г.
(печать, Ф.И.О., подпись,)
Начальник отдела**
____________________ района___________________________области
"____" _________ 2012 г.______________________________________
(печать, Ф.И.О., подпись)
Примечание:
* племенные быки-производители мясных пород;
** наименование соответствующего отдела.
Приложение 7
к постановлению акимата области
"Об утверждении формы типового
договора, купли-продажи, сводных
актов, формы отчетности и заявки
на получение субсидий на 2012 год"
от 14 сентября 2012 года N 280
ЗАЯВКА на получение субсидий за производство и реализацию
говядины на 2012 год
1. Товаропроизводитель ______________________________________
(наименование юридического (физического) лица)
2. Наличие поголовья на 1 января 2012 года _____ голов
3. Имеется специализированная площадка для содержания крупного рогатого скота с мощностью _____ голов единовременного откорма и развитой инфраструктурой (указать нужное):
1) загоны для содержания животных;
2) желоба для подачи кормов с бетонным фартуком;
3) наличие источников водоснабжения и обеспеченность автоматическим источником водопоя;
4) дренажная система с лагуной для удаления фекальных и талых вод;
5) наличие кормоприготовительной и кормораздаточной техники/оборудования, а также хранилища для кормов;
6) наличие раскола с фиксатором, весовое устройство;
7) наличие ветеринарного пункта.
4. Наличие убойной площадки (пункт) и/или перерабатывающего цеха (учетный номер (код) _____) с мощностью ____ тонн в сутки;
5. Живая масса крупного рогатого скота (реализуемого на убой) будет не ниже _____ кг.
6. Планируемый объем реализации говядины в убойном весе ________ тонн, в том числе на переработку ____ тонн и (или) собственная переработка ____ тонн - (заполнить нужное).

1. Ауылдық округ _____________________________________________
(ауылдық округтің атауы – сатып алушы)
2. Елді мекен _________________________________________________
(елді мекен атауы)
3. Ағымдағы жылдың жайылым маусымының басына қолда бар ________ бас, оның ішінде аналық ірі қара мал бастары (2 жастан ересек)_______________________________________бас.
(елді мекендегі ірі қара малдың санын көрсету)
4. 2012 жылы ___________ бас аналық ірі қара мал басын еркін шағылыстыру жоспарланды.
5. Еркін шағылыстыру үшін қажетті етті бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқалар _______________ бас.
Растаймын: _________________________________Ауылдық округ Әкімі
(ауылдық округтің атауы)
___________________________________________ 2012 жыл "___" __________
(мөрі, аты-жөні, қолы)
___________ облысы _________ауданының__________ бөлімінің бастығы**
2012 ж. "____" ________________ _______________________________
(мөрі, аты-жөні, қолы)
Ескерту:
* асыл тұқымды етті бағыттағы тұқымдық бұқалар;
** тиісті бөлімнің атауы.
Алматы облыс әкімдігінің
"2012 субсидия алу үшін тапсырыс,
есеп беру түрі, жиынтық актілер
алу-сату, типтік келісім-шарт
түрлерін бекіту туралы" 2012 жылғы
14 қыркүйектегі N 280 қаулысына
7-қосымша
2012 жылға өндіріске және сатылатын сиыр еті үшін субсидия
алуға өтінім
1. Тауар өндіруші______________________________________________
(заңды (жеке) тұлғаның атауы)
2. 2012 жылғы 1 қаңтардағы малының саны________.
3. Бір мезгілде бордақылайтын және инфрақұрылымы бар, қуаттылығы______ бас ірі қара малын бордақылауға арналған маманданған алаңның бар (қажетін көрсету):
1) малды күтiп-бағуға арналған қоралар;
2) бетон жиектi азық беруге арналған науа;
3) сумен жабдықтау көздерінің болуы және автоматтандырылған суару көзiмен қамтамасыз етiлуi;
4) фекалдық масса мен қар суын шығарып тастауға арналған мүйiсi бар дренаждық жүйе;
5) азық дайындау және азық тарату техникасының/жабдығының, сондай-ақ азық сақтау қоймасының болуы;
6) бекiткiшi бар жiктегiштiң, таразы құрылғысының болуы;
7) ветеринариялық пункттiң болуы.
4. сою алаңы (пункт) және/немесе қайта өңдейтін цех (есепке алу нөмірі (коды) ____) қуаттылығымен ____ тонна тәулігіне бар болуы.
5. Ірі қара малының тірідей салмағы кем деген (етке өткізгенде) _____кг.
6. Жоспармен сойыс салмақта сатылатын сиыр етінің көлемі_______ тонна, соның ішінде өңдеуге_____тонна және (немесе) жеке өзінің қайта өңдейтіні______тонна – (керегін толтыру).

7. Наличие земельных угодий, всего _______ га., в том числе пашни _____ га., сенокосных угодий _______ га, пастбищных угодий ___________ га.
8 Наличие кормов по состоянию на 1 января 2012 год:
1) сочных кормов ____________________ тонн;
2) грубых кормов ____________________ тонн;
3) комбикормов ____________________ тонн;
4) зернофуража ______________________ тонн.
9. Планируется заготовить в 2012 году:
1) сочных кормов ____________________ тонн;
2) грубых кормов ____________________ тонн;
3) комбикормов ____________________ тонн;
4) зернофуража ______________________ тонн.
10. Дополнительно планируется закупить в 2012 году:
1) сочных кормов ____________________ тонн;
2) грубых кормов ____________________ тонн;
3) комбикормов ____________________ тонн;
4) зернофуража ______________________ тонн.
11. Зарегистрирован в единой идентификационной базе данных Республики Казахстан __________ (дата и номер регистрации).
12. Адрес (полный) Товаропроизводителя:_____________________.
13. К заявке прилагаются следующие документы:
1) справка о ветеринарном благополучии;
2) копия свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица;
3) копия документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
4) справка банка о наличии банковского счета с указанием его номера.
В соответствии с установленными критериями прошу отнести предприятие (хозяйство) к ___ уровню.
Руководитель предприятия ____________________ (Ф.И.О., подпись, печать) "_" _20 год
"Подтверждаю"*
Начальник Отдела сельского хозяйства __________ района _________ области
"__" _________ 20 __ г. ___________________(Ф.И.О., подпись, печать)
Примечание:
* Руководитель Отдела сельского хозяйства района вправе в порядке установленном законодательством создавать комиссию для проверки достоверности данных указанных в заявке и определения соответствия критериям.
Приложение 8
к постановлению акимата области
"Об утверждении формы типового
договора, купли-продажи, сводных
актов, формы отчетности и заявки
на получение субсидий на 2012 год"
от 14 сентября 2012 года N 280
ЗАЯВКА на получение субсидий за производство и реализацию
молока на 2012 год
1.Товаропроизводитель _________________________________________
(наименование юридического (физического) лица)
2. Наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 2-х лет) на 1 января 2012 года ______ голов__________________.
3. Среднегодовое поголовье дойных коров и нетелей по итогам 2011 года ___ голов.
4. Средний удой по стаду (на 1 корову) за 2011 год составил _______ кг (для I уровня по результатам бонитировки Форма N 7-мол).

7. Қолда бар жердің жалпы көлемі _____ га, соның ішінде егістіктер _____ га, шабындықтар _____га, жайылымдар _____ га.
8. 2012 жылы 1 қаңтардағы жағдай қолда бар мал азығы:
1) шырынды азықтар ________ тонна;
2) ірі азықтар ________ тонна;
3) құрама жем ________ тонна;
4) дәнді мал азығы ________ тонна.
9. 2012 жылы дайындалуы жоспарлануда:
1) шырынды азықтар ________ тонна;
2) ірі азықтар ________ тонна;
3)құрама жем ________ тонна;
4) дәнді мал азығы ________ тонна.
10. 2012 жылы қосымша сатып алынуы жоспарлануда:
1) шырынды азықтар ________ тонна;
2) ірі азықтар ________ тонна;
3)құрама жем ________ тонна;
4) дәнді мал азығы ________ тонна.
11. Қазақстан Республикасының бiрыңғай бірдейлендіру деректер базасында тiркеуiнiң болуы _____________(күні және тіркелген нөмірі).
12. Тауар өндірушінің мекен жайы (толық) ______________________
_____________________________________________________________________
13. Өтінімге мынадай құжаттар қоса тіркеледі:
1) ветеринариялық қолайлылығы туралы анықтама;
2) заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелімі туралы куәлігінің көшірмесі;
3) салық органымен берілген клиенттің салық органына тіркеуге қойылғандығын растайтын құжаттың көшірмесін;
4) банктен банктік шоттың болуы туралы номері көрсетілген анықтама.
Белгіленген өлшемдерге сәйкес кәсіпорынды (шаруашылықты) _____деңгейге жатқызуды сұраймын.
Кәсіпорынның басшысы ___________________(аты-жөні, қолы, мөрі)
"____"_________ 2012 жыл
"Растаймын"*
______________ облысының _________ауданының ауыл шаруашылық бөлімінің бастығы ______________ (аты-жөні, қолы, мөрі)
"____________" _________ 2012 жыл
Ескертпе:
* Аудандық ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы бекітілген заңнама аясында шаруашылықтардың өтінімдегі көрсетілген мәліметтің дұрыстығын және өлшемдерге сәйкестігін тексеру үшін комиссия құруға құқылы.
Алматы облыс әкімдігінің
"2012 субсидия алу үшін тапсырыс,
есеп беру түрі, жиынтық актілер
алу-сату, типтік келісім-шарт
түрлерін бекіту туралы" 2012 жылғы
14 қыркүйектегі N 280 қаулысына
8-қосымша
2012 жылға сүтті өндіру және сату үшін субсидия алуға өтінім
1. Тауар өндіруші _____________________________________________
(заңды (жеке) тұлғаның атауы)
2. 2012 жылы 1 қаңтарға сиыр мен қашарлардың меншiктi аналық басының (2 жастан ересек) __________ бас болуы.
3. 2011 жылдың қорытындысымен cауын сиырлар мен құнажындардың орташа жылдық саны ___ бас.
4. 2011 жылы табын бойынша орташа сауылым (1 сиырға) ___кг құрады (1-ші деңгей үшін бонитировканың қорытындысы бойынша (N 7-нысан-сүт).

5. Планируемый объем производства молока в зачетном весе _____ тонн, из них объем реализации в зачетном весе:
на переработку ___ тонн и (или) собственная переработка ___ тонн - (указать нужное).
6. Имеется в наличии (указать нужное):
1) современный молочный комплекс на _______ дойных коров, введенный в эксплуатацию _______ году;
2) молочный комплекс с соответствующей инфраструктурой (механизированное доение, навозоудаление и кормораздача, автопоение и кормоцех) на _______ дойных коров;
3) доильное оборудование с доением в молокопровод, в бидоны, молокосборник (танк) (подчеркнуть наличие).
7. Наличие собственного цеха по переработке молока ________ __________________________________(заполняется в случаях наличия).
(указать–мощность, учетный номер, код)
8. Наличие земельных угодий, всего _______ га., в том числе пашни _____ га., сенокосных угодий __________ га., пастбищных угодий _______ га.
9. Наличие кормов по состоянию на 1 января 2012 года:
1) сочных кормов ____________________ тонн;
2) грубых кормов ____________________ тонн;
3) комбикормов ____________________ тонн;
4) зернофуража ______________________ тонн.
10. Планируется заготовить в 2012 году:
1) сочных кормов ____________________ тонн;
2) грубых кормов ____________________ тонн;
3) комбикормов ____________________ тонн;
4) зернофуража ______________________ тонн.
11. Дополнительно планируется закупить в 2012 году:
1) сочных кормов ____________________ тонн;
2) грубых кормов ____________________ тонн;
3) комбикормов ____________________ тонн;
4) зернофуража ______________________ тонн.
12. Зарегистрирован в единой идентификационной базе данных Республики Казахстан __________ (дата и номер регистрации).
13. Зарегистрирован в единой информационной базе селекционной и племенной работы___________________ (дата и номер регистрации).
14. Адрес Товаропроизводителя: ______________________________.
15. К заявке прилагаются следующие документы:
1) справка о ветеринарном благополучии;
2) копия свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица;
3) копия документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
4) справка банка о наличии банковского счета с указанием его номера.
В соответствии с установленными критериями прошу отнести предприятие (хозяйство) к ___ уровню.
Руководитель предприятия ____________ (Ф.И.О., подпись, печать)
"__" _______ 20__ год
"Подтверждаю"*
Начальник Отдела сельского хозяйства __________ района _________ области
_____________________(Ф.И.О., подпись, печать)"__" _________ 20 __ г.
Примечание:
* Руководитель Отдела сельского хозяйства района вправе в порядке установленном законодательством создавать комиссию для проверки достоверности данных указанных в заявке и определения соответствия критериям.
Приложение 9
к постановлению акимата области
"Об утверждении формы типового
договора, купли-продажи, сводных
актов, формы отчетности и заявки
на получение субсидий на 2012 год"
от 14 сентября 2012 года N 280
ЗАЯВКА на получение субсидий за производство и реализацию
свинины на 2012 год
1.Товаропроизводитель _________________________________________
(наименование юридического (физического) лица)

5. Жоспарланған есепке алу салмақтағы өндірілетін сүт көлемі______ тонна, оның ішінде есепке алу салмақта сатылатын көлем:
- қайта өңдеуге______ тонна және (немесе) жеке өзі қайта өңдейтіні_____ тонна – (керегін толтыру)
6. Өзінде бар (қажеттісін көрсету):
1) пайдалануға ________ жылы енгізілген, ______ сауын сиырға арналған қазіргі заманғы сүт кешені;
2) ____________ сауын сиырға арналған тиісті инфрақұрылымы бар сүт кешені (механикалық сауу, тезекті жинап шығару мен мал азығын тарату, автосуару мен мал азығы цехы);
3) сүт өткізгіш түтіктерге, бидондарға сауылатын сауын құрылғылары (сүт жинайтын (танк). (барының астын сызу)
7. Сүтті қайта өңдейтін жеке меншік цехының болуы _____________(бар болған жағдайда толтырылады)
_____________________________________________________________________
(өндірістік-жабдықтың аталуын есептік номерін кодын, қуаттылығын – көрсету)
8. Қолда бар жердің, барлығы _____ га, соның ішінде егістік _____ га, шабындық______га, жайылымдық _____ га.
9. 01.01.12 ж. жағдай бойынша қолда бар мал азығы:
1) шырынды азықтар ________ тонна;
2) ірі азықтар ________ тонна;
3) құрама жем ________ тонна;
4) дәнді мал азығы ________ тонна.
10. 2012 жылы дайындауы жоспарлануда:
1) шырынды азықтар ________ тонна;
2) ірі азықтар ________ тонна;
3)құрама жем ________ тонна;
4) дәнді мал азығы ________ тонна.
11. 2012 жылы қосымша сатып алу жоспарлануда:
1) шырынды азықтар ________ тонна;
2) ірі азықтар ________ тонна;
3)құрама жем ________ тонна;
4) дәнді мал азығы ________ тонна.
12. Қазақстан Республикасының бiрыңғай бірдейлендіру деректер базасында тiркеуiнiң болуы _____________(күні және тіркелген нөмірі).
13. Селекциялық және асылдандыру жұмыстарының бiрыңғай ақпараттық базасында тiркелген_____________(күні және тіркелген нөмірі).
14. Тауар өндірушінің мекен жайы ________________________.
13. Өтінімге мынадай құжаттар қоса тіркеледі:
1) ветеринариялық қолайлылығы туралы анықтама;
2) заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелімі туралы куәлігінің көшірмесі;
3) салық органымен берілген клиенттің салық органына тіркеуге қойылғандығын растайтын құжаттың көшірмесін;
4) банктен банкілік шоттың бар болуы туралы номері көрсетілген анықтама.
Белгіленген өлшемдерге сәйкес кәсіпорынды (шаруашылықты) _____деңгейге жатқызуды сұраймын.
Кәсіпорын басшысы ___________________ (аты-жөні, қолы, мөрі)
"____"_________ 2012 жыл
"Растаймын"*
_______________облысының _________ауданының ауыл шаруашылық бөлімінің бастығы _________________________ (аты-жөні, қолы, мөрі)
"____"_________2012 жыл
Ескертпе:
* Аудандық ауыл шаруашылығы басқармасының басшысы бекітілген заңнама аясында шаруашылықтардың өтінімдегі көрсетілген мәліметтің дұрыстығын және өлшемдерге сәйкестігін тексеру үшін комиссия құруға құқылы.
Алматы облыс әкімдігінің
"2012 субсидия алу үшін тапсырыс,
есеп беру түрі, жиынтық актілер
алу-сату, типтік келісім-шарт
түрлерін бекіту туралы" 2012 жылғы
14 қыркүйектегі N 280 қаулысына
9-қосымша
2012 жылға өндіріске және сатылатын шошқа еті үшін субсидия
алуға өтінім
1. Тауар өндіруші _____________________________________________
(заңды (жеке) тұлғаның атауы)

2. Наличие специализированного помещения (площадок) для откорма свиней ____голов,___________________________________________________.
(указать–типовое, общая площадь кв. метров)
3. Поголовье на откорме (среднегодовое поголовье свиней) по итогам 2011 года ____ голов.
4. Наличие: автоматизации промышленной площадки; убойного цеха; комбикормового цеха; весового устройства.
5. Наличие ветеринарного пункта.
6. Наличие убойной площадки (пункт) и/или перерабатывающего цеха (учетный номер (код) _____) с мощностью ____ тонн в сутки;
7. Планируемое количество свиней подлежащих откорму для сдачи на мясо в 2012 году ____ гол.
8. Планируемый объем реализации свинины ____ тонн, в том числе на переработку ____ тонн и (или) собственная переработка ____ тонн - (заполнить нужное).
9. Живая масса свиней (реализуемого на убой) будет не ниже _____кг.
10. Наличие земельных угодий, всего _______ га., в том числе пашни _____ га.
11. Наличие кормов по состоянию на 1 января 2012 год:
1) грубых кормов ____________________ тонн;
2) комбикормов ____________________ тонн;
3) зернофуража ______________________ тонн.
12. Планируется заготовить в 2012 году:
1) грубых кормов ____________________ тонн;
2) комбикормов ____________________ тонн;
3) зернофуража ______________________ тонн.
13. Дополнительно планируется закупить в 2012 году:
1) грубых кормов ____________________ тонн;
2) комбикормов ____________________ тонн;
3) зернофуража ______________________ тонн.
14. Адрес (полный) Товаропроизводителя:_______________
15. К заявке прилагаются следующие документы:
1) справка о ветеринарном благополучии;
2) копия свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица;
3) копия документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
4) справка банка о наличии банковского счета с указанием его номера.
Руководитель предприятия _______ (Ф.И.О., подпись, печать) "_" ___ 20__ год
"Подтверждаю"*
Начальник Отдела сельского хозяйства __________ района _________ области
"__" _________ 20 __ г. __________________(Ф.И.О., подпись, печать)
Примечание:
* Руководитель Отдела сельского хозяйства района вправе в порядке установленном законодательством создавать комиссию для проверки достоверности данных указанных в заявке и определения соответствия критериям.
Приложение 10
к постановлению акимата области
"Об утверждении формы типового
договора, купли-продажи, сводных
актов, формы отчетности и заявки
на получение субсидий на 2012 год"
от 14 сентября 2012 года N 280
ЗАЯВКА на получение субсидий за производство и реализацию
тонкой шерсти на 2012 год

2. Шошқа бордақылауға арналған маманданған қоражайдың (алаңның) _______басқа болуы, _________________________________________________
(үлгілі,жалпы алаңын, шаршы метрін-көрсету)
3. 2012 жылдың қорытындысымен бордақылаудағы ( орташа жылдық шошқа саны) саны ___ бас.
4. Мыналардың: өндіріс алаңдарын автоматтандырудың; мал соятын цехының; құрама жем цехының; таразы құрылғысының болуы.
5. Ветеринариялық пункттің болуы.
6. Сою алаңы (пункт) және/болмаса қайта өңдейтін цех (есепке алу нөмірі (коды) ____) қуаттылығымен ____ тонна тәулігіне бар болуы.
7. 2012 жылы етке өткізу үшін бордақылауға жататын шошқаның жоспарланған саны ________ бас.
8. Жоспармен сатылатын көлем шошқа еті _________ тонна, соның ішінде қайта өңдеуге______тонна және (немесе) жеке өзі қайта өңдеуге______тонна (керектісін толтыру).
9. Шошқаның тірідей салмағы кем деген (етке өткізгенде) _____кг.
10. Қолда бар жердің, барлығы _____ га, соның ішінде егістік _____ га.
11. 2012 жылы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қолда бар мал азығы:
1) ірі азықтар ________ тонна;
2) құрама жем ________ тонна;
3) дәнді мал азығы ________ тонна.
12. 2012 жылы дайындалуы жоспарлануда:
1) ірі азықтар ________ тонна;
2) құрама жем ________ тонна;
3) дәнді мал азығы ________ тонна.
13. 2012 жылы қосымша сатып алу жоспарлануда:
1) ірі азықтар ________ тонна;
3) құрама жем ________ тонна;
4) дәнді мал азығы ________ тонна.
14. Тауар өндірушінің мекен жайы (толық) ______________________
_____________________________________________________________________
15. Өтінімге мынадай құжаттар қоса тіркеледі:
1) ветеринариялық қолайлылығы туралы анықтама;
2) заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелімі (қайта тіркелімі) туралы куәлігінің көшірмесі;
3) салық органымен берілген клиенттің салық органына тіркеуге қойылғандығын растайтын құжаттың көшірмесін;
4) банктен банктік шоттың болуы туралы нөмірі көрсетілген анықтама.
Кәсіпорынның басшысы ____________________(аты-жөні, қолы, мөрі)
"____"_________2012 жыл
"Растаймын"*
______________ облысының _________ауданының ауыл шаруашылық бөлімінің бастығы ______________ (аты-жөні, қолы, мөрі)
"____" _________ 2012 жыл
Ескертпе:
* Аудандық ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы бекітілген заңнама аясында шаруашылықтардың өтінімдегі көрсетілген мәліметтің дұрыстығын және өлшемдерге сәйкестігін тексеру үшін комиссия құруға құқылы
Алматы облыс әкімдігінің
"2012 субсидия алу үшін тапсырыс,
есеп беру түрі, жиынтық актілер
алу-сату, типтік келісім-шарт
түрлерін бекіту туралы" 2012 жылғы
14 қыркүйектегі N 280 қаулысына
10-қосымша
2012 жылға өндіріске және сатылатын биязы жүн үшін субсидия
алуға өтінім

1. Товаропроизводитель ________________________________________
(наименование юридического (физического) лица)
2. Поголовье овец на 1 января 2012 года ____ голов, в том числе маток старше 2-х лет ___ голов.
3. Наличие помещений для содержания овец на _____ голов, а также помещения для механизированной стрижки овец на ______ голов _______________________________________________________.
(указать – типовое, общая площадь кв. метров)
4. Планируемый объем реализации шерсти ____________ тонн, в том числе на глубокую переработку ____ тонн, на первичную переработку ____ тонн, в том числе через собственные цеха ___ тонн - указать какие (заполнить нужное).
5. Наличие земельных угодий, всего ____ га., в том числе пашни ____ га., сенокосных угодий __________ га., пастбищных угодий ____ га.
6. Наличие кормов по состоянию на 1 января 2012 года:
1) грубых кормов ____________________ тонн;
2) зернофуража ______________________ тонн.
7. Планируется заготовить в 2012 году:
1) грубых кормов ____________________ тонн;
2) зернофуража ______________________ тонн.
8. Адрес (полный) Товаропроизводителя:________________________.
9. К заявке прилагаются следующие документы:
1) справка о ветеринарном благополучии;
2) копия свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица;
3) копия документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
4) справка банка о наличии банковского счета с указанием его номера.
Руководитель предприятия ___________ (Ф.И.О., подпись, печать) "__" ____ 2012 год
"Подтверждаю"*
Начальник Отдела сельского хозяйства __________ района _________ области
"__" _________ 20 __ г. ____________________(Ф.И.О., подпись, печать)
Примечание:
* Руководитель Отдела сельского хозяйства района вправе в порядке установленном законодательством создавать комиссию для проверки достоверности данных указанных в заявке и определения соответствия критериям.
Приложение 11
к постановлению акимата области
"Об утверждении формы типового
договора, купли-продажи, сводных
актов, формы отчетности и заявки
на получение субсидий на 2012 год"
от 14 сентября 2012 года N 280
ЗАЯВКА на получение субсидий за производство и реализацию
баранины и конины на 2012 год
1. Товаропроизводитель_________________________________________
(наименование юридического (физического) лица)
2. Поголовье овец (лошадей) на 1 января 2012 года ____ голов, в том числе маток (старше 2-х, 3-х лет) ______ голов.
3. Наличие помещения для содержания овец (лошадей) на ___ голов ______________________________________________.
(указать – типовое, общая площадь кв. метров)

1. Тауар өндіруші _____________________________________________
(заңды (жеке) тұлғаның атауы)
2. 2012 жылғы 1 қаңтардағы қой саны ________ бас, соның ішінде аналықтары (2-жастан ересек) саны _________ бас.
3. Қойларды _______ бас ұстауға арналған қоражайдың болуы, сондай-ақ механикаландырылған қырқуға арналған_____бас қоражайлардың болуы _______________________________________________________________
(үлгілі,жалпы алаңын, шаршы метрін-көрсету)
4. Жоспармен сатылатын жүннің көлемі _________ тонна, соның ішінде терең өңдеуге______тонна, бастапқы қайта өңдеу_____тонна, соның ішінде жеке меншік цехында____тонна-көрсету қажет (керектісін толтыру).
5. Қолда бар жердің, барлығы _____ га, соның ішінде егістік _____ га, шабындық___га, жайылымдық _____ га.
6. 2012 жылы 1 қаңтардағы жағдай қолда бар мал азығы:
1) ірі азықтар ________ тонна;
2) дәнді мал азығы ________ тонна.
7. 2012 жылы дайындалуы жоспарлануда:
1) ірі азықтар ________ тонна;
2) дәнді мал азығы ________ тонна.
8. Тауар өндірушінің мекен жайы (толық) _____________________.
9. Өтінімге мынадай құжаттар қоса тіркеледі:
1) ветеринариялық қолайлылығы туралы анықтама;
2) заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелімі туралы куәлігінің көшірмесі;
3) салық органымен берілген клиенттің салық органына тіркеуге қойылғандығын растайтын құжаттың көшірмесін;
4) банктен банктік шоттың болуы туралы нөмірі көрсетілген анықтама.
Кәсіпорынның басшысы ___________________ (аты-жөні, қолы, мөрі)
"____"_________2012 жыл
"Растаймын"*
______________ облысының _________ауданының ауыл шаруашылық бөлімінің бастығы _____ (аты-жөні, қолы, мөрі) "____ " _______ 2012 жыл
Ескертпе:
* Аудандық ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы бекітілген заңнама аясында шаруашылықтардың өтінімдегі көрсетілген мәліметтің дұрыстығын және өлшемдерге сәйкестігін тексеру үшін комиссия құруға құқылы.
Алматы облыс әкімдігінің
"2012 субсидия алу үшін тапсырыс,
есеп беру түрі, жиынтық актілер
алу-сату, типтік келісім-шарт
түрлерін бекіту туралы" 2012 жылғы
14 қыркүйектегі N 280 қаулысына
11-қосымша
2012 жылға өндіріске және сатылатын қой және жылқы еті үшін
субсидия алуға өтінім
1. Тауар өндіруші _____________________________________________
(заңды (жеке) тұлғаның атауы)
2. 2012 жылғы 1 қаңтардағы қой (жылқы) саны ________ бас, соның ішінде аналықтары (2-жастан ересек (3-жастан) саны _________ бас.
3. Қойларды (жылқыларды) _______ бас ұстауға арналған қоражайдың болуы_____________________________________________________
(үлгілі,жалпы алаңын, шаршы метрін- көрсету)

4. Планируемый объем реализации баранины (конины) ______ тонн, в том числе на переработку ___ тонн и (или) собственная переработка ____ тонн, другие объекты реализации ___ тонн - указать какие (указать нужное).
5. Наличие земельных угодий, всего ___ га., в том числе, пашни ____ га., сенокосных угодий ___________ га., пастбищных угодий _____ га.
6. Наличие кормов по состоянию на 1 января 2012 года:
1) грубых кормов ____________________ тонн;
2) зернофуража ______________________ тонн.
7. Планируется заготовить в 2012 году:
1) грубых кормов ____________________ тонн;
2) зернофуража ______________________ тонн.
8. Адрес (полный) Товаропроизводителя:_______________________.
9. К заявке прилагаются следующие документы:
1) справка о ветеринарном благополучии;
2) копия свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица;
3) копия документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
4) справка банка о наличии банковского счета с указанием его номера.
Руководитель предприятия ______ (Ф.И.О., подпись, печать) "__" ___ 20__ год
"Подтверждаю"*
Начальник Отдела сельского хозяйства __________ района _________ области
"__" _________ 20 __ г. ____________________(Ф.И.О., подпись, печать)
Примечание:
* Руководитель Отдела сельского хозяйства района вправе в порядке установленном законодательством создавать комиссию для проверки достоверности данных указанных в заявке и определения соответствия критериям.
Приложение 12
к постановлению акимата области
"Об утверждении формы типового
договора, купли-продажи, сводных
актов, формы отчетности и заявки
на получение субсидий на 2012 год"
от 14 сентября 2012 года N 280
ЗАЯВКА
на получение субсидий за производство и реализацию кумыса и
шубата на 2012 год
1. Товаропроизводитель_________________________________________
(наименование юридического (физического) лица)
2. Поголовье лошадей (верблюдов) на 1 января 2012 года _____ голов, в том числе кобыл (верблюдоматок) ______ голов старше 3 – х лет.
3. Планируемое среднегодовое поголовье дойных кобыл (верблюдоматок) ____ голов.
4. Планируемый объем производства кумыса (шубата) в зачетном весе _____ тонн.
5. Наличие цеха по производству кумыса (шубата) на ______ тонн в сутки.
6. Планируемый объем реализации кумыса (шубата) ____________ тонн, в том числе на переработку _________ тонн и (или) собственная переработка ______________ тонн, другие объекты реализации ________ тонн - указать какие (заполнить нужное).
7. Наличие земельных угодий, всего _______ га., в том числе, пашни _____ га., сенокосных угодий ___________ га., пастбищных угодий ________________ га.

4. Жоспармен сатылатын қой (жылқы) етінің көлемі _________ тонна, соның ішінде қайта өңдеуге______тонна және (немесе) жеке өзі қайта өңдеуге______тонна, басқа сауда объектісі_____тонна-көрсету қажет (керектісін толтыру).
5. Қолда бар жердің, барлығы _____ га, соның ішінде егістік _____ га, шабындық___га, жайылымдық _____ га.
6. 2012 жылы 1 қаңтардағы жағдай қолда бар мал азығы:
1) ірі азықтар ________ тонна;
2) дәнді мал азығы ________ тонна.
7. 2012 жылы дайындалуы жоспарлануда:
1) ірі азықтар ________ тонна;
2) дәнді мал азығы ________ тонна.
8. Тауар өндірушінің мекен жайы (толық) _____________________.
9. Өтінімге мынадай құжаттар қоса тіркеледі:
1) ветеринариялық қолайлылығы туралы анықтама;
2) заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелімі туралы куәлігінің көшірмесі;
3) салық органымен берілген клиенттің салық органына тіркеуге қойылғандығын растайтын құжаттың көшірмесін;
4) банкілік шоттың болуы туралы банктен анықтама;
Кәсіпорынның басшысы ___________________ (аты-жөні, қолы, мөрі)
"____"____________2012 жыл
"Растаймын"*
______________ облысының _________ауданының ауыл шаруашылық бөлімінің бастығы ________ (аты-жөні, қолы, мөрі) "____ " ______ 2012 жыл
Ескертпе:
* Аудандық ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы бекітілген заңнама аясында шаруашылықтардың өтінімдегі көрсетілген мәліметтің дұрыстығын және өлшемдерге сәйкестігін тексеру үшін комиссия құруға құқылы.
Алматы облыс әкімдігінің
"2012 субсидия алу үшін тапсырыс,
есеп беру түрі, жиынтық актілер
алу-сату, типтік келісім-шарт
түрлерін бекіту туралы" 2012 жылғы
14 қыркүйектегі N 280 қаулысына
12-қосымша
2012 жылға қымыз және шұбат өндіру және сату үшін субсидия
алуға өтінім
1. Тауар өндіруші _____________________________________________
(заңды (жеке) тұлғаның атауы)
2. 2012 жылғы 1 қаңтардағы жылқы (түйе) саны________, соның ішінде 3 – жастан ересек биелер (інгендер) саны ____ бас.
3. Жоспармен жылдық орта есеппен сауынды жылқылар (інгендер) _______бас.
4. Жоспармен өндірілетін қымыз (шұбат) көлемі есепке алу салмағымен ______ тонна.
5. Тәулігіне ______ тонна өнім өндіретін цехтің (қымыз немесе шұбат өндіретін) болуы.
6. Жоспармен өндірілетін қымызды (шұбатты) көлемі______ тонна, оның ішінде қайта өңдеуге______ тонна және (немесе) өздері қайта өңдеуге_____ тонна, басқа сату нысандары_____ тонна – (керегін толтыру).
7. Қолда бар жердің жалпы көлемі _____ га, соның ішінде егістіктер _____ га, шабындықтар_____га, жайылымдар _____ га.

8. Наличие кормов по состоянию на 1 января 2012 года:
1) грубых кормов ____________________ тонн;
2) зернофуража ______________________ тонн.
9. Планируется заготовить в 2012 году:
1) грубых кормов ____________________ тонн;
2) зернофуража ______________________ тонн.
10. Адрес Товаропроизводителя: ____________________________.
11. К заявке прилагаются следующие документы:
1) справка о ветеринарном благополучии;
2) копия свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица;
3) копия документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
4) справка банка о наличии банковского счета с указанием его номера.
Руководитель предприятия ______ (Ф.И.О., подпись, печать) "__" ___ 20__ год
"Подтверждаю"*
Начальник Отдела сельского хозяйства __________ района _________ области
"__" _________ 20 __ г. ___________________(Ф.И.О., подпись, печать)
Примечание:
* Руководитель Отдела сельского хозяйства района вправе в порядке установленном законодательством создавать комиссию для проверки достоверности данных указанных в заявке и определения соответствия критериям.
Приложение 13
к постановлению акимата области
"Об утверждении формы типового
договора, купли-продажи, сводных
актов, формы отчетности и заявки
на получение субсидий на 2012 год"
от 14 сентября 2012 года N 280
ЗАЯВКА
на получение субсидий за производство и реализацию мяса птицы и
товарного яйца на 2012 год
1. Товаропроизводитель________________________________________.
(наименование птицефабрики)
2. Среднегодовое поголовье кур-несушек на 1 января 2012 года ______ голов______________________________________________________.
(указать кросс и направление продуктивности)
3. Объем производства мяса птицы за 2011 год ________ тонн.
4. Ввод птицефабрики в эксплуатацию ___________________ (дата, год).
5. Мощность птицефабрики _____ тонн, _____ тыс. штук (указать нужное).
6. Среднегодовая яйценоскость на 1 курицу несушку по итогам 2011 года ______ штук.
7. Планируемый объем производства в 2012 году мяса ____ тонн, яиц ____ тыс. штук, из них объем реализации мяса _____ тонн, яиц _____ тыс. штук (указать нужное).
8. Имеется сертификат (ИСО, знак "Экологическая продукция", система пищевой безопасности ХАССП) ______________ (указать какой сертификат и дату выдачи).
9. Имеется технологическое оборудование для содержания птицы __________ (указать какое клеточное/напольное), срок эксплуатации оборудования _____ лет.
10. Адрес Товаропроизводителя (полный): ______________________.
11. К заявке прилагаются следующие документы:

8. 2012 жылы 1 қаңтардағы жағдай қолда бар мал азығы:
1) ірі азықтар ________ тонна;
3) дәнді мал азығы ________ тонна.
9. 2012 жылы дайындалуы жоспарлануда:
1) ірі азықтар ________ тонна;
3) дәнді мал азығы ________ тонна.
10. Тауар өндірушінің мекен жайы______________________________
11. Өтінімге мынадай құжаттар қоса тіркеледі:
1) ветеринариялық қолайлылығы туралы анықтама;
2) заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелімі туралы куәлігінің көшірмесі;
3) салық органымен берілген клиенттің салық органына тіркеуге қойылғандығын растайтын құжаттың көшірмесін;
4) банктен банкілік шоттың болуы туралы номері көрсетілген анықтама.
Кәсіпорынның басшысы ___________________ (аты-жөні, қолы, мөрі)
"____"__________ 2012 жыл
"Растаймын"*
______________ облысының _________ауданының ауыл шаруашылық бөлімінің бастығы _____ (аты-жөні, қолы, мөрі) "___" ________ 2012 жыл
Ескертпе:
* Аудандық ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы бекітілген заңнама аясында шаруашылықтардың өтінімдегі көрсетілген мәліметтің дұрыстығын және өлшемдерге сәйкестігін тексеру үшін комиссия құруға құқылы.
Алматы облыс әкімдігінің
"2012 субсидия алу үшін тапсырыс,
есеп беру түрі, жиынтық актілер
алу-сату, типтік келісім-шарт
түрлерін бекіту туралы" 2012 жылғы
14 қыркүйектегі N 280 қаулысына
13-қосымша
2012 жылға бройлерлік құс етін және тауарлық жұмыртқа өндіру
және сату үшін субсидия алуға өтінім
1. Тауар өндіруші ____________________________________________
(құс фабрикасының атауы)
2. 2012 жылдың 1 қаңтарына жұмыртқалайтын құстың орташа жылдық саны_____бас _______________________________________________________
(кроссты және өнімділік бағытын көрсету)
3. 2011 жылы өндірілген құс етінің көлемі _____________ тонна.
4. Құс фабрикасы қолданысқа берілді ______________________ (күні, айы, жылы).
5. Құс фабрикасының қуаттылығы _______ тонна, _________ мың дана (қажеттісін көрсету).
6. 2011 жылғы нәтижелермен жылдық орта есеппен 1 жұмыртқалағыш жұмыртқа ______ мың дана.
7. 2012 жылы жоспармен өндірілетін ет көлемі __________ тонна, жұмыртқа_______ мың дана, оның ішінде сатылған ет_______тонна, жұмыртқа ________мың дана (керегін көрсету).
8. Сертификат (ИСО, "Экологиялық өнім" белгісі, ХАССП азық-түлік қауіпсіздік жүйесі)_______________________________________ бар ма (қандай сертификат екендігін және берілген күнін көрсету).
9. Құстарды ұстауға технологиялық қондырғылар бар ма (қандай түрі-торлық/едендік екендігін көрсету), қондырғының пайдалану мерзімі _____ жыл.
10. Тауар өндірушінің мекен жайы (толық) _____________________.
11. Өтінімге мынадай құжаттар қоса тіркеледі:

1) справка о ветеринарном благополучии;
2) копия свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица;
3) копия документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
4) справка банка о наличии банковского счета с указанием его номера.
В соответствии с установленными критериями прошу отнести предприятие к ___ уровню.
Руководитель предприятия ______ (Ф.И.О., подпись, печать) "__" ___ 20__ год
"Подтверждаю"*
Начальник Отдела сельского хозяйства __________ района _________ области
"__" _________ 20 __ г. ___________________(Ф.И.О., подпись, печать)
Примечание:
* Руководитель Отдела сельского хозяйства района вправе в порядке установленном законодательством создавать комиссию для проверки достоверности данных указанных в заявке и определения соответствия критериям.
Приложение 14
к постановлению акимата области
"Об утверждении формы типового
договора, купли-продажи, сводных
актов, формы отчетности и заявки
на получение субсидий на 2012 год"
от 14 сентября 2012 года N 280
ЗАЯВКА
на получение субсидий на удешевление стоимости сочных и грубых
кормов используемых для кормления маточного поголовья крупного
рогатого скота (коров) в 2012 году
1. Товаропроизводитель________________________________________
(наименование юридического (физического) лица)
2. Наличие КРС на 1 января 2012 года _____ голов, в т.ч. коров _____ голов_________________________(указать направление продуктивности).
3. Планируемое поголовье коров на субсидирование сочных и грубых кормов ____ гол.
4. Наличие земельных угодий, всего ______га., в том числе пашни ___га., сенокосных угодий __________ га., пастбищных угодий ________ га.
5. Наличие кормов по состоянию на 1 января 2012 год:
1) сочных кормов ____________________ тонн;
2) грубых кормов ____________________ тонн;
3) комбикормов ____________________ тонн;
4) зернофуража ______________________ тонн.
6. Планируется заготовить в 2012 году:
1) сочных кормов ____________________ тонн;
2) грубых кормов ____________________ тонн;
3) комбикормов ____________________ тонн;
4) зернофуража ______________________ тонн.
7. Дополнительно планируется закупить в 2012 году:
1) сочных кормов ____________________ тонн;
2) грубых кормов ____________________ тонн;
3) комбикормов ____________________ тонн;
4) зернофуража ______________________ тонн.
8. Зарегистрирован в единой идентификационной базе данных Республики Казахстан __________ (дата и номер регистрации).
9. Зарегистрирован в единой информационной базе селекционной и племенной работы___________________ (дата и номер регистрации).
10.Адрес (полный) Товаропроизводителя:_________________________
11. К заявке прилагаются следующие документы:

1) ветеринариялық залалсыздығы туралы анықтама;
2) заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелімі туралы куәлігінің көшірмесі;
3) салық органымен берілген клиенттің салық органына тіркеуге қойылғандығын растайтын құжаттың көшірмесін;
4) банктен банкілік шоттың болуы туралы нөмірі көрсетілген анықтама.
Басшысы __________________ (аты-жөні, қолы, мөрі) "____ "________ 2012 ж.
"Растаймын"*
______________ облысының _________ауданының ауыл шаруашылық бөлімінің бастығы _________________________ (аты-жөні, қолы, мөрі)
"_____"_________ 2012 жыл
Ескертпе:
* Аудандық ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы шаруашылықтардың өнімдегі көрсетілген мәліметтердің дұрыстығын және өлшемдерге сәйкестігін тексеру үшін комиссия құруға құқылы.
Алматы облыс әкімдігінің
"2012 субсидия алу үшін тапсырыс,
есеп беру түрі, жиынтық актілер
алу-сату, типтік келісім-шарт
түрлерін бекіту туралы" 2012 жылғы
14 қыркүйектегі N 280 қаулысына
14-қосымша
2012 жылға iрi қара малдың аналық басын азықтандыру үшiн
пайдаланылатын шырынды және кесек азықтың құнын iшiнара
арзандату үшін субсидия алуға өтінім
1. Тауар өндіруші _____________________________________________
(заңды (жеке) тұлғаның атауы)
2. 2012 жылғы 1 қаңтардағы ірі қара малының саны______бас, оның ішінде сиыр______бас_________________(өнімділіктің бағытын көрсету).
3. Жоспармен сиыр саны_______бас шырынды және кесек азықты субсидиялау үшiн.
4. Қолда бар жердің жалпы көлемі _____ га, соның ішінде егістіктер _____ га, шабындықтар _____га, жайылымдар _____ га.
5. 2012 жылы 1 қаңтардағы жағдай қолда бар мал азығы:
1) шырынды азықтар ________ тонна;
2) ірі азықтар ________ тонна;
3) құрама жем ________ тонна;
4) дәнді мал азығы ________ тонна.
6. 2012 жылы дайындалуы жоспарлануда:
1) шырынды азықтар ________ тонна;
2) ірі азықтар ________ тонна;
3)құрама жем ________ тонна;
4) дәнді мал азығы ________ тонна.
7. 2012 жылы қосымша сатып алынуы жоспарлануда:
1) шырынды азықтар ________ тонна;
2) ірі азықтар ________ тонна;
3)құрама жем ________ тонна;
4) дәнді мал азығы ________ тонна.
8. Қазақстан Республикасының бiрыңғай бірдейлендіру деректер базасында тiркеуiнiң болуы _____________(күні және тіркелген нөмірі).
9. Селекциялық және асылдандыру жұмыстарының бiрыңғай ақпараттық базасында тiркелген_____________(күні және тіркелген нөмірі).
10. Тауар өндірушінің мекен жайы (толық) _____________________________________________________________________
13. Өтінімге мынадай құжаттар қоса тіркеледі:

1. Населенный пункт ___________________________________________
(наименование населенного пункта)
2. Дата проведения схода "_____"_____________ 2012 года.
3. Количество дворов в населенном пункте ______, в том числе дворов имеющих скот__________.
4. Участвовало в сходе владельцев скота имеющих скот__________.
5. Имеется в наличии маточного поголовья (старше 2-х лет) _______ голов, на начало пастбищного сезона текущего года.
6. Планируется в населенном пункте ______________________ручная
(наименование населенного пункта) и/или вольная случка маточного поголовья крупного рогатого скота племенным быком-производителем мясного направления в 2012 году в количестве ____________ голов.
По итогам проведения схода, жители вышеуказанного населенного пункта, приняли решения об использовании племенных быков-производителей мясного направления в общественном стаде, сформированного из поголовья личных подсобных хозяйств.
1. ___________________________________________________________
(идентификационный номер племенного быка-производителя) ____________________ __________________________________________
(порода) (учетный регистрационный номер в ИАС)
2. ___________________________________________________________
(идентификационный номер племенного быка-производителя) ____________________ __________________________________________
(порода) (учетный регистрационный номер в ИАС)
3. ___________________________________________________________
(идентификационный номер племенного быка-производителя) ____________________ __________________________________________
(порода) (учетный регистрационный номер в ИАС)
Председатель схода граждан _________ __________________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Секретарь схода граждан _________ _____________________________
(подпись) (расшифровка подписи)
ПОДПИСНОЙ ЛИСТ
Мы, нижеподписавшиеся, поддерживаем инициативу проведения ____________________________________________________ схода жителей
(сроки проведения схода граждан) с формулировкой вопроса ____________________________________________________________________.
N
п/п
Фамилия, имя,
отчество
Дата рождения
Дата
подписи
Подпись
Начальник отдела* ________________ района _____________области
"____" _____________ 2012 г. _______________________________________
(печать, Ф.И.О., подпись)
* наименование соответствующего отдела.
Приложение 29
к постановлению акимата области
"Об утверждении формы типового
договора, купли-продажи, сводных
актов, формы отчетности и заявки
на получение субсидий на 2012 год"
от 14 сентября 2012 года N 280
Акиму_______________ района
___________________________
(Ф.И.О.)
от Руководителя АО, ТОО____
Главы КФХ, КХ, ФХ__________
___________________________
(Ф.И.О.)
Обязательство
по использованию приобретенного племенного молодняка
крупного рогатого скота

1. Елді мекен ________________________________________________
(елді мекеннің атауы)
2. Жиналыстың өткен күні "_____"_____________ 2012 жыл.
3. Елді мекендегі үй саны _______, оның ішінде мал бар ____ үй.
4. Жиналысқа қатысқан _______ малы бар мал иелерінің үй.
5. Ағымдағы жылдың жайылым маусымының басына қолда бар аналық мал басы (2-жастан асқан) ______________________________________бас.
(малдың түрін өнімділік бағытын көрсету)
6. Елді мекенде __________2012 жылы ______ бас мүйізді ірі қара
(елді мекеннің атауы) аналық мал басын ет бағытындағы асыл тұқымды тұқымдық бұқамен қолдан және/ немесе еркін шағылыстыру жоспарланған.
Өткізілген жиналыстың қорытындысы бойынша, жоғарыда аталған елді мекен тұрғындары жеке қосалқы шаруашылықтардағы аналық ірі қара мал басын шағылыстыруға, асыл тұқымды етті бағыттағы тұқымдық бұқаларды пайдалану туралы шешім қабылдады.
1. __________________________________________________________
(асыл тұқымды тұқымдық бұқаның бірдейлендіру номері)
____________ ______________________________________________________
(тұқымы)      (ААЖ-геесептік тіркелу нөмірі)
2. ___________________________________________________________
(асыл тұқымды тұқымдық бұқаның бірдейлендіру номері)
_______________ _________________________________________________
(тұқымы)      (ААЖ-ге есептік тіркелу нөмірі)
3. ___________________________________________________________
(асыл тұқымды тұқымдық бұқаның бірдейлендіру номері)
_______________ _________________________________________________
(тұқымы)      (ААЖ-ге есептік тіркелу нөмірі)
Азаматтар жиналысының төрағасы ___________ ____________________
(қолы) (қолды таратып жазу)
Азаматтар жиналысының хатшысы ___________ _____________________
(қолы) (қолды таратып жазу)
ҚОЛ ҚОЙЫЛАТЫН БЕТ
Біз, төменде қол қоюшылар, өткізілген тұрғындар жиынының бастамасын қолдаймыз ________________________________________________
(азаматтар жиынының өткізілу мерзімі)
___________________________________________________ деген мәселе
р/н
N
Аты-жөні
Туған күні
Қолы
Қол қойған
күй
__________ облысы ____________ауданының _________ бөлімінің бастығы*
2012 ж. "____" ________________ ___________________________________
(мөрі, аты-жөні, қолы)
Ескерту: * тиісті бөлімнің атауы
Алматы облыс әкімдігінің
"2012 субсидия алу үшін тапсырыс,
есеп беру түрі, жиынтық актілер
алу-сату, типтік келісім-шарт
түрлерін бекіту туралы" 2012 жылғы
14 қыркүйектегі N 280 қаулысына
29-қосымша
___________________ ауданы әкіміне
____________________________
(аты-жөні)
______________АҚ, ЖШС директорынан
___________ КФҚ, ШҚ, ФҚ басшысынан
__________________________________
(аты-жөні)
Сатып алынған ірі қара малдың асыл тұқымды төлін пайдалану
бойынша міндеттеме

Настоящим обязуюсь использовать приобретенный племенной молодняк крупного рогатого скота, в соответствии с требованиями "Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2012 года областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на поддержку племенного животноводства", утвержденных Постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2012 года за N 516.
1. При приобретении племенного молодняка крупного рогатого скота:
1. Наличие регистрации в единой информационной базе селекционной и племенной работы, подтвержденное выпиской из базы данных единой информационной аналитической системы*.
2. Наличие идентификационного номера животных и регистрации в единой базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных*.
3. Содержание племенного молодняка крупного рогатого скота в соответствии с зоотехническими нормами и осуществлении ветеринарных мероприятий*.
4. Возраст приобретаемого племенного молодняка не должен превышать на момент заключения договора*:
телки – до 18 месяцев;
нетели и быки - производители – до 26 месяцев.
1.2. При приобретении племенных телок (нетелей) отечественной селекции:
1. Предоставление обязательств:
1) об использовании племенных телок (нетелей) в воспроизводительных целях не менее двух лет путем чистопородного разведения;
2) **в молочном скотоводстве по использованию 100% искусственного осеменения случного контингента крупного рогатого скота семенем оцененных племенных быков-производителей;
3) **в мясном скотоводстве по использованию искусственного осеменения случного контингента крупного рогатого скота семенем оцененных племенных быков-производителей и/или использованию в ручной случке племенных быков-производителей, оцененных по собственной продуктивности;
4) о научном и/или консалтинговом сопровождении юридическими и физическими лицами, рекомендованными республиканскими палатами по соответствующим породам.
1.3. При приобретении племенных телок (нетелей) зарубежной селекции***:
1. Предоставление обязательств:
1) об использовании племенных телок (нетелей) в воспроизводительных целях не менее двух лет путем чистопородного разведения;
2) в молочном скотоводстве по использованию 100% искусственного осеменения случного контингента крупного рогатого скота семенем оцененных племенных быков-производителей;
3) в мясном скотоводстве по использованию искусственного осеменения случного контингента крупного рогатого скота семенем оцененных племенных быков-производителей и/или использовании в ручной случке племенных быков-производителей, оцененных по собственной продуктивности;

Осымен, сатып алған асыл тұқымды мүйізді ірі қара төлін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 24 сәуірде N 516 қаулысымен бекітілген "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға 2012 жылға арналған республикалық бюджеттен берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi пайдалану қағидалары" талаптарына сәйкес пайдалануға міндеттенемін.
Асыл тұқымды мүйізді ірі қара малын сатып алған кезде:
1. Бірыңғай ақпараттық талдау жүйесінің базасынан алынған үзіндімен расталған селекциялық және асылдандыру жұмысының бiрыңғай ақпараттық базасында тiркеуде болуы*.
2. Малдардың бiрдейлендiру нөмiрiнiң және ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөніндегі бiрыңғай деректер базасында тiркеуде болуы*.
3. Асыл тұқымды мүйізді ірі қара мал төлін зоотехникалық нормаларға сәйкес күтіп-бағу және ветеринариялық iс-шараларды жүзеге асыруға*.
4. Сатып алынатын асыл тұқымды төлдің жасы шарт жасасу кезінде мыналардан аспауы тиіс*:
қашарлар – 18 айға дейін;
құнажындар және тұқымдық бұқалар – 26 айға дейін.
Отандық селекцияның асыл тұқымды қашарларын (құнажындарын)
сатып алу кезінде мынадай міндеттемелер ұсыну:
1. Мынадай міндеттемелер ұсыну:
1) таза тұқымды көбейту жолымен қашарларды (құнажындарды) өз төлінен өсіру мақсатында кемінде екі жыл пайдалану туралы;
2) **сүтті ірі қара мал шаруашылығында ірі қара малдың шағылыстыру контингентін бағаланған тұқымдық бұқалардың ұрығымен 100 % жасанды ұрықтандыруды қолдану бойынша;
3) **етті ірі қара мал шаруашылығында ірі қара малдың шағылыстыру контингентін бағаланған тұқымдық бұқалардың ұрығымен жасанды ұрықтандыруды пайдалану және/немесе өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану қолдан ұрықтандыру бойынша;
4) тиісті тұқымдар бойынша республикалық палаталар ұсынған заңды және жеке тұлғалардың ғылыми және/немесе консалтингтік сүйемелдеуі туралы.
Шет елдік селекцияның асыл тұқымды қашарларын (құнажындарын)
сатып алу кезінде***:
1. Мынадай міндеттемелер ұсыну:
1) таза тұқымды көбейту жолымен қашарларды (құнажынды) өз төлінен өсіру мақсатында кемінде екі жыл пайдалану туралы;
2) сүтті ірі қара мал шаруашылығында шағылыстыру контингентін бағаланған тұқымдық бұқалардың ұрығымен 100 % жасанды ұрықтандыруды қолдану бойынша;
3) етті ірі қара мал шаруашылығында ірі қара малдың шағылыстыру контингентін бағаланған тұқымдық бұқалардың ұрығымен жасанды ұрықтандыруды пайдалану және/немесе қолдан ұрықтандыруда өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану бойынша;

4) о научном и/или консалтинговом сопровождении юридическими и/или физическими лицами, рекомендованными республиканскими палатами, по соответствующим породам.
1.4. При приобретении племенных быков-производителей для породного преобразования в товарные стада и/или для использования в общественном стаде, сформированных из поголовья личных подсобных хозяйств предоставление обязательств:
1. Предоставление обязательств:
1) об использовании в воспроизводственных целях племенных быков-производителей не менее двух случных сезонов в товарном и/или общественном стаде, сформированных из поголовья личных подсобных хозяйств.
1. Наличие решения схода жителей населенного пункта по закреплению и использованию данных племенных быков-производителей в общественном стаде, сформированных из поголовья личных подсобных хозяйств, заверенное акимом соответствующего сельского округа.
4. При приобретении племенного молодняка крупного рогатого скота из-за рубежа:
1. Наличие регистрации в единой информационной базе селекционной и племенной работы, подтвержденное выпиской из базы данных единой информационной аналитической системы*****.
2. Наличие идентификационного номера животных и регистрации в единой базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных*****.
3. Наличие ДНК – паспорта племенного быка-производителя, оцененного по собственной продуктивности.
4. Возраст приобретаемого племенного молодняка не должен превышать на момент заключения договора:
телки – до 18 месяцев;
нетели и быки–производители, оцененные по собственной продуктивности - до 26 месяцев.
1. Предоставление обязательств:
1) об использовании племенных телок (нетелей) и племенных быков-производителей, оцененных по собственной продуктивности в воспроизводственных целях не менее двух лет путем чистопородного разведения;
2) об использовании племенного крупного рогатого скота и полученного от него приплода для воспроизводства стада в течение трех лет только на территории Республики Казахстан;
3) об использовании в мясном скотоводстве искусственного осеменения случного контингента крупного рогатого скота семенем оцененных быков-производителей и/или использовании в ручной случке племенных быков-производителей, оцененных по собственной продуктивности.
4) о научном и/или консалтинговом сопровождении юридическими и/или физическими лицами, рекомендованными республиканскими палатами по соответствующим породам;
5) о содержании в соответствии с зоотехническими нормами и осуществлении ветеринарных мероприятий.
___________________________________________
(подпись, дата)
Примечание:
* Предъявляемые требования едины для всех категорий по данному направлению субсидирования;
** заполняется в зависимости от направления продуктивности;
*** под племенным поголовьем зарубежной селекции понимаются племенное поголовье, завезенное из-за рубежа, и полученный от него племенной приплод до третьего поколения.
**** По планируемому закупу (ввозу) племенного молодняка срок соответствующей регистрации указывается в обязательстве соответствующего товаропроизводителя.

4) тиісті тұқымдар бойынша республикалық палаталар ұсынған заңды және жеке тұлғалардың ғылыми және/немесе консалтингтік сүйемелдеуі туралы.
Жеке қосалқы шаруашылықтардағы мал басынан құралған, жалпы
табынға пайдалану үшін және/немесе тауарлы табынның тұқымдық
құрамын өзгерту үшін асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды сатып алу
кезінде:
1. Мынадай міндеттемелер ұсыну:
1) жеке қосалқы шаруашылықтардағы мал басынан құралған тауарлы және/немесе жалпы табында асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды өз төлінен өсіру мақсатында кемінде екі жыл шағылыстыру маусымында пайдалану туралы.
2. Жеке қосалқы шаруашылықтардағы мал басынан құралған жалпы табында – осы бекітілген асыл тұқымдық бұқаларды бекіту және пайдалану бойынша елді мекен тұрғындарының тиісті ауылдық округ әкімі растаған жиналыс шешімінің болуы.
Шет елден әкелінген асыл тұқымды ірі қара мал төлін сатып алған
кезде:
1. Бірыңғай ақпараттық талдау жүйесінің базасынан алынған үзіндімен расталған селекциялық және асылдандыру жұмысының бiрыңғай ақпараттық базасында тiркеуде болуы.****
2. Малдардың бiрдейлендiру нөмiрiнiң және ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөніндегі бiрыңғай деректер базасында тiркеуде болуы.****
3. Өзінің өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ДНК – паспортының болуы.
4. Сатып алатын асыл тұқымды төлдің жасы шарт жасасу кезінде мыналардан аспауы тиіс:
қашарлар – 18 айға дейін;
құнажындар және тұқымдық бұқалар – 26 айға дейін.
1. Мынадай міндеттемелер ұсыну:
1) таза тұқымды көбейту жолымен қашарларды (құнажынды) және өзінің өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды өз төлінен өсіру мақсатында кемінде екі жыл таза тұқымды өсіру жолымен пайдалану туралы;
2) асыл тұқымды ірі қара малды және одан алынған төлді табынды өз төлінен өсіру үшін тек Қазақстан Республикасы аумағында үш жыл ішінде пайдалану туралы;
3) етті ірі қара мал шаруашылығында ірі қара малдың шағылыстыру контингентін бағаланған тұқымдық бұқалардың ұрығымен жасанды ұрықтандыруды пайдалану және/немесе қолдан ұрықтандыруда өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану бойынша;
4) тиісті тұқымдар бойынша республикалық палаталар ұсынған заңды және жеке тұлғалардың ғылыми және/немесе консалтингтік сүйемелдеуі туралы;
5) зоотехникалық нормаларға сәйкес күтіп-бағу және ветеринариялық iс-шараларды жүзеге асыру туралы.
___________________________________________
(қолы, күні)
Ескертпе:
* Аталған субсидиялау бағыттары бойынша ұсынылған талаптар барлық санаттар үшін бірыңғай;
**өнімділік бағытына сәйкес толтырылады;
*** шетелдік селекцияның асыл тұқымды мал басы деп шет елден әкелінген асыл тұқымды және одан алынған асыл тұқымды төлдің үшінші ұрпағына дейін түсініледі;
**** асыл тұқымды төлді жоспарланған сатып алуда (әкелуде) тиісті тіркеуге алу мерзімі тиісті тауар өндірушінің міндеттемесінде көрсетіледі.