О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение маслихата Меркенского района Жамбылской области от 21 декабря 2012 года № 10-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 28 декабря 2012 года № 1866
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан овзимаемыет 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 123, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы - 6 114 702 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 170 898 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 251 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20 627 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 908 926 тысяч тенге;
2) затраты – 6 179 378 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38 357 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 41 544 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 260 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 5 000 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 5 000 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 107 960 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) –  107 960 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Меркенского районного маслихата от 11.04.2013 № 13-3; 31.05.2013 № 15-3; 15.07.2013 № 17-3; 06.09.2013 № 19-3; 13.11.2013 № 21-3; 10.12.2013  № 23-3 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Предусмотреть объем субвенции, передаваемой из местного бюджета в сумме 3 603 050 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» от 8 июля 2005 года на 2013-2015 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии финансируемых из районного бюджета, работающим в сельских населенных пунктах в размере 25 процентов оклады и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в сумме 32 033 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Меркенского районного маслихата от 11.04.2013 № 13-3; 13.11.2013 № 21-3; 10.12.2013 № 23-3 (вводится в действие с 01.01.2013).

2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Меркі ауданы мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы N 10-3 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 28 желтоқсанда № 1866 тіркелді
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 75 бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1.2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет 123 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 6 114 702 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 170 898 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 251 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20 627 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4 908 926 мың теңге;
2) шығындар – 6 179 378 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 38 357 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 41 544 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу- 3 260 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 5 000 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 5 000 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – - 107 960 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 107 960 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Меркі аудандық мәслихатының 11.04.2013 № 13-3; 31.05.2013 № 15-3; 15.07.2013 № 17-3; 06.09.2013 № 19-3; 13.11.2013 № 21-3; 10.12.2013 № 23-3 (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2012 жылы облыстық бюджет қаржысы есебінен субвенция көлемі 3 603 050 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес, 2013-2015 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақы мен тарифтік ставкаларының 25 пайыз мөлшерінде үстем ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.
4. Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 32 033 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Меркі аудандық мәслихатының 11.04.2013 № 13-3; 13.11.2013 № 21-3; 10.12.2013 № 23-3 (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

5. Утвердить бюджетные программы, не подлежащие секвестрированию в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2013 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить объем поступлений в районный бюджет от реализации земельных участков сельскохозяйственного назначения, согласно приложению 6.
8. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах Юстиции и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        Е. Нартбаев
Секретарь районного
маслихата                                  И. Ахметжанов
Приложение № 1
к решению № 10-3 маслихата
Меркенского района

5. 2013 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі  4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2013 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Ауыл шаруашылық мақсатында жер учаскелерін сатудан ауданның бюджетіне түсетін түсімдердің көлемі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат                          Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы:                      хатшысы:
Е. Нартбаев                                І. Ахметжанов
Меркі аудандық мәслихатының

287 784
464
Отдел образования района (города областного значения)
82 589
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9 205
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
51 200
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
22 184
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
288 586
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
262 146
002
Программа занятости
51 552
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10 200
005
Государственная адресная социальная помощь
9 546
006
Оказание жилищной помощи
600
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
21 780
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 300
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
9 022
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
112 000
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
20 800
023
Обеспечение деятельности центров занятости населений
21 346
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
26 440
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
25 890
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
550
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
426 577
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
194 995
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
78 980
028
Развитие коммунального хозяйства
116 015
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
128 000
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
128 000
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
2 000
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
2 000
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа

287 784
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
82 589
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөнінідегі қызметтер
9 205
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
51 200
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
22 184
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыздандыру
288 586
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
262 146
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
51 552
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, біліми беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеренар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10 200
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
9 546
006
Тұрғын үй көмегі
600
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
21 780
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 300
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
9 022
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
112 000
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен
20 800
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
21 346
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
26 440
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызыметтер
25 890
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
550
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
426 577
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
194 995
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің қызмет етуі
78 980
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
116 015
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
128 000
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
128 000
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2 000
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
2 000
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты

473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
23 690
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
8 290
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2 500
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
5 200
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
4 800
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
2 900
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
9 540
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9 540
11
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
11 290
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
11 290
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
11 290
12
Транспорт и коммуникации
531 749
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
531 749
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
531 749
13
Прочие
81 940
452
Отдел финансов района (города областного значения)
52 000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
52 000
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
17 590
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и сельского хозяйства
17 590
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 350
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
12 350
3. Чистое бюджетное кредитование
38 357
Бюджетные кредиты
41 544
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
41 544
Сельское хозяйство
41 544
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
41 544
009
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов

473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
23 690
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 290
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2 500
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынтын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
5 200
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
4 800
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
2 900
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
9 540
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 540
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
11 290
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)сәулет,қала құрылысы және құрылыс бөлімі
11 290
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндег
11 290
12
Көлік және коммуникация
531 749
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
531 749
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
531 749
13
Басқалар
81 940
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
52 000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
52 000
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
17 590
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп және ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 590
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 350
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 350
3. Таза бюджеттік кредит беру
38 357
Бюджеттік кредиттер
41 544
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
41 544
Ауыл шаруашылығы
41 544
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
41 544
009
Мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер

от 21 декабря 2012 года
Перечень бюджетных программ сельских округов на 2013 год
Сноска. Приложение 5 в редакции решения Меркенского районного маслихата от 10.12.2013 № 23-3 (вводится в действие с 01.01.2013).
Сельские округа
Перечень бюджетных программ
001.
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
005.
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности

2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 10-3 шешіміне № 5 – қосымша
2013 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Меркі аудандық мәслихатының 10.12.2013 № 23-3 (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ауылдық округтер
Бюджеттік бағдарламалар тізімі
001.
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
005.
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру