О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 20 декабря 2012 года № 12-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области от 28 декабря 2012 года № 1863
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013 – 2015 годы согласно приложениям 123, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 922 520 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 601 018; тысячи тенге;
неналоговые поступления – 17 835 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 22 425 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 281 242 тысяч тенге;
2) затраты – 7 073 372 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 112 275 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 116 737 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 462 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 263 127 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета-  263 127 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 116 737 тысяч тенге;
погашение займов – 4 462 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 150 852 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Таласского  районного маслихата от 26.03.2013 № 13-7; 12.04.2013 № 14-2; 31.05.2013 № 15-2; 19.07.2013 № 18-2; 04.09.2013 № 21-4; 08.10.2013  № 23-2; 12.11.2013 № 24-2; 10.12.2013 № 25-2 (вводится в действие с 01.01.2013).

2013 - 2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 12-3 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 28 желтоқсанда № 1863 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына және «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшаға сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТTІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет 123 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 922 520 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 601 018 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 835 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 22 425 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 6 281 242 мың теңге;
2) шығындар – 7 073 372 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 112 275 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 116 737 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 462 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 263 127 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 263 127 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 116 737 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 4 462 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын бос қалдықтары – 150 852 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Талас аудандық  мәслихатының 26.03.2013 № 13-7; 12.04.2013 № 14-2; 31.05.2013 № 15-2;  19.07.2013 № 18-2; 04.09.2013 № 21-4; 08.10.2013 № 23-2; 12.11.2013 №  24-2 ; 10.12.2013 № 25-2 (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

2. Предусмотреть в 2013 году объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 2 751 998 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» на 2013-2015 годы предусмотреть средства на выплату специалистам образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в государственных организациях, финансируемых из районного бюджета и расположенных в сельских населенных пунктах, повышенных не менее чем на двадцать пять процентов окладов и тарифных ставок по сравнению с окладами и тарифными ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

2. 2013 жылы облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 2 751 998 мың теңге сомасында көзделсін.
3. «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес, 2013-2015 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын және ауылдық елді мекендерде орналасқан мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың айлықақыларымен және тарифтік ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес процент жоғары айлықақылар мен тарифтік ставкалар төлеу үшін қаржы көзделсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 10 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ на 2013 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета согласно приложению 4.
6. Утвердить в районном бюджете на 2013 год объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения согласно приложению 5.

4. 2013 жылғы аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 10 000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
5. Жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын 2013 жылға арналған жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдер көлемі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

7. Утвердить в районном бюджете на 2013 год бюджетные программы каждого аульного округа согласно приложению 6.
8. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                        Секретарь маслихата
Д.К. Нурбалтаев                            Ж. Асемов
Приложение - 1 к решению
Таласского районного маслихата
от 20 декабря 2012 года № 12 - 3
Районный бюджет на 2013 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Таласского районного маслихата от 10.12.2013 № 25-2 (вводится в действие с 01.01.2013).
Категория
Сумма, тыс тенге
Класс    Наименование
Подкласс
1
2
3
1. ДОХОДЫ

7. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Мәслихат хатшысы
Д.К. Нурбалтаев                            Ж. Әсемов
Талас аудандық мәслихатының
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 12-3 шешіміне 1 - қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Талас аудандық  мәслихатының 10.12.2013 № 25-2 (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы     Атауы
Ішкі сыныбы
1
2
3
1.КІРІСТЕР