Об оказании ежегодной единовременной материальной помощи отдельным категориям граждан ко дню Победы в Великой Отечественной войне
Решение II сессии V созыва Карагандинского городского маслихата от 16 апреля 2012 года N 41. Зарегистрировано Управлением юстиции города Караганды 24 апреля 2012 года N 8-1-153. Утратило силу решением XLI сессии V созыва Карагандинского городского маслихата от 27 ноября 2014 года N 363
Сноска. Утратило силу решением XLI сессии V созыва Карагандинского городского маслихата от 27.11.2014 N 363 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" и в связи с празднованием дня Победы в Великой Отечественной войне, Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Оказывать ежегодную единовременную материальную помощь ко дню Победы следующим категориям граждан:
1) участникам, инвалидам Великой Отечественной войны;
2) военнослужащим, а также лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза Советских Социалистических Республик, проходившие в период Великой Отечественной войны службу в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсий на льготных условиях;
3) лицам вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза Советских Социалистических Республик, занимавшие штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны;
4) бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны;
5) гражданам, работающим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
6) супруге (супругу) погибшего (пропавшего без вести, умершего) в Великой Отечественной войне, не вступавшей (ему) в повторный брак;
7) жене (мужу) умерших инвалидов войны, участников войны, признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья, которые не вступали в другой брак;
8) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;

Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күніне азаматтардың жекелеген санаттарына жыл сайынғы біржолғы материалдық көмек көрсету туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының V шақырылған II сессиясының 2012 жылғы 16 сәуірдегі N 41 шешімі. Қарағанды қаласының Әділет басқармасында 2012 жылғы 24 сәуірде N 8-1-153 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды қалалық мәслихатының V шақырылған XLI сессиясының 2014 жылғы 27 қарашадағы № 363 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды қалалық мәслихатының V шақырылған XLI сессиясының 27.11.2014 № 363 (алғашқы жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Заңына сәйкес және Ұлы Отан соғысындағы Жеңiс күнiн мерекелеуге байланысты, Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Азаматтардың келесi санаттарына Жеңіс күніне жыл сайынғы бiржолғы материалдық көмек көрсетілсін:
1) Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, мүгедектерiне;
2) қорғанысына қатысу жеңiлдiк шарттарымен зейнетақы тағайындау үшiн еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн есептелдi қалаларда Ұлы Отан соғысы кезiнде қызмет атқарған әскери қызметшiлер, сондай-ақ бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдарына;
3) Ұлы Отан соғысы кезiнде майдандағы армия құрамына кiрген әскери бөлiмдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық қызмет атқарған Совет Армиясының, Әскери-Теңiз Флотының, бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк әскерлерi мен органдарының ерiктi жалдама құрамаларының адамдарына;
4) екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердiң, геттолардың және басқа да ерiксiз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына;
5) қоршаудағы кезеңiнде Ленинград қаласының кәсiпорындарында, мекемелерi мен ұйымдарында жұмыс iстеген және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен әрi "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтарға;
6) Ұлы Отан соғысында қаза тапқандардың (хабарсыз кеткен, қайтыс болған) қайтылап некеге отырмаған зайыбына (жұбайына);
7) жалпы ауруға шалдығу, еңбек ету кезiнде зақымдану нәтижесiнде қайтыс болған соғыс мүгедектерi мен соғысқа қатысушыларының екінші рет некеге тұрмаған әйелдерiне (күйеулеріне);
8) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi мен мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерi және медальдарымен марапатталған тұлғаларға;

9) лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны.
2. Рекомендовать акимату города Караганды принять необходимые меры по реализации настоящего решения.
3. Произвести финансирование расходов на оказание материальной помощи за счет средств, предусмотренных по программе 007 "Социальная помощь отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов".
4. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по вопросам труда, развития социальной сферы и социальной защиты населения (председатель Мухтаров Жандил Ахуанович).
5. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 апреля 2012 года.
Председатель внеочередной
ІІ сессии Карагандинского городского
маслихата V созыва                         Л. Айтмагамбетова
Секретарь Карагандинского
городского маслихата                       К. Оспанов
Согласовано:
Начальник государственного
учреждения "Отдел занятости
и социальных программ
города Караганды»                          Ж. Искаков
17.04.2012 г.

9) 1941 жылдың 22 маусымы мен 1945 жылдың 9 мамыры аралығында алты айдан кем емес жұмыс iстеген (қызмет еткен) және Ұлы Отан соғысы жылдары тылда жанқиярлық еңбегi мен мінсіз әскери қызметi үшiн бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталмаған тұлғаларға.
2. Осы шешімді жүзеге асыру бойынша Қарағанды қаласының әкімдігіне қажетті шараларды қабылдау ұсынылсын.
3. Материалдық көмек көрсету шығындары "Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек" 007 бағдарламасында қаралған қаражат есебiнен қаржыландырсын.
4. Осы шешiмнiң орындалуын бақылау еңбек, әлеуметтiк саланы дамыту және халықты әлеуметтiк қорғау мәселесi бойынша тұрақты комиссияға жүктелсiн (төрағасы Жанділ Ахуанұлы Мұхтаров).
5. Осы шешiм алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгiзiледі және 2012 жылдың 1 сәуірінен бастап туындаған құқықтық қатынастарға таралады.
V шақырылған Қарағанды
қалалық мәслихатының
кезектен тыс ІІ сессиясының төрайымы       Л. Айтмағамбетова
Қарағанды қалалық
мәслихатының хатшысы                       Қ. Оспанов
Келісілді:
"Қарағанды қаласының жұмыспен
қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі" мемлекеттік мекеме бастығы         Ж. Ысқақов
17.04.2012 ж.