О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение 13 сессии Абайского районного маслихата Карагандинской области от 12 декабря 2012 года N 13/117. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 29 декабря 2012 года N 2085. Прекращено действие в связи с истечением срока, на который решение было принято (письмо секретаря Абайского районного маслихата от 18 декабря 2015 года № 3-19-240)
Сноска. Прекращено действие в связи с истечением срока, на который решение было принято (письмо секретаря Абайского районного маслихата от 18.12.2015 № 3-19-240).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 189 165 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 960 242 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 10 083 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 13 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 950 860 тысяч тенге;
2) затраты – 4 214 608 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 85 474 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 88 181 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 707 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 32 400 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 32 400 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 143 318 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 143 318 тысяч тенге:
поступление займов – 88 181 тысяч тенге;
погашение займов – 2 707 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 57 844 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Абайского районного маслихата Карагандинской области от 13.02.2013 N 14/144 (вводится в действие с 01.01.2013); от 26.03.2013 N 16/168 (вводится в действие с 01.01.2013); от 05.07.2013 N 19/202 (вводится в действие с 01.01.2013); от 07.10.2013 N 22/231 (вводится в действие с 01.01.2013); от 04.12.2013 N 24/243 (вводится в действие с 01.01.2013); от 13.12.2013 N 25/249 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2013 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из вышестоящих бюджетов согласно приложению 4.

2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 13 сессиясының 2012 жылғы 12 желтоқсандағы N 13/117 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 29 желтоқсанда N 2085 тіркелді. Шешім қабылданған мерзімінің өтуіне байланысты өзінің қолданылуын тоқтатады - (Абай аудандық мәслихатының хатшысының 2015 жылғы 18 желтоқсандағы № 3-19-240 хаты)
Ескерту. Шешім қабылданған мерзімінің өтуіне байланысты өзінің қолданылуын тоқтатады - (Абай аудандық мәслихатының хатшысының 18.12.2015 № 3-19-240 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 189 165 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 960 242 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 10 083 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 13 000 мың тенге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 950 860 мың теңге;
2) шығындар – 4 214 608 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 85 474 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 88 181 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 707 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 32 400 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 32 400 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 143 318 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 143 318 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 88 181 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 707 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылған қалдықтары – 57 844 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 13.02.2013 N 14/144 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді); 26.03.2013 N 16/168 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.07.2013 N 19/202 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.10.2013 N 22/231 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2013 N 24/243 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.12.2013 N 25/249 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында, жоғары тұрған бюджеттерден берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

3. Учесть, что на 2013 год нормативы распределения доходов в районный бюджет установлены в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
2) по социальному налогу – 70 процентов.
4. Учесть, что на 2013 год размер субвенции составляет 2 110 616 тысяч тенге.
5. Установить на 2013 год гражданским служащим здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в аульной (сельской) местности, финансируемых из районного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
6. Утвердить резерв акимата Абайского района на 2013 год в сумме 15 499 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 5.
8. Утвердить в районном бюджете затраты по аппаратам акима города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округов согласно приложению 6.
9. Утвердить в районном бюджете перечень инвестиционных проектов на 2013 год согласно приложению 7.
10. Настоящее решение водится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                        М. Лозинский
Секретарь Абайского
районного маслихата                        Б. Цай
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики и
бюджетного планирования"                   Б. Муталяпова

3. 2013 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтерді келесі мөлшерлерде белгіленгені ескерілсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 70 пайыз.
4. 2013 жылға арналған субвенция мөлшері 2 110 616 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
5. 2013 жылға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт, ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін азаматтық қызметшілерінің сондай-ақ қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақылары мен мөлшерлемелерімен ставка салыстырғанда лауазымдық жалақылары мен тарифтік мөлшерлемелерін жиырма бес пайызға ұлғайту белгіленсін.
6. Абай ауданы әкімдігінің 2013 жылға арналған резерві 15 499 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалу процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (село), округтерінің аппараттары бойынша шығындар аудандық бюджетте 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2013 жылға инвестициялық жобалардың тізімі аудандық бюджетте 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Сессиясының төрағасы                       М. Лозинский
Абай ауданының
мәслихаттың хатшысы                        Б. Цай
КЕЛІСІЛДІ
"Экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        Б. Муталяпова

928425
Текущие целевые трансферты
263359
из республиканского бюджета
192350
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" на 2013 год
21292
На введение стандартов специальных социальных услуг
7897
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов
14657
На проведение противоэпизоотических мероприятий
31457
На реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов
4422
На оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
8082
На ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
26913
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школы и воспитателям дошкольных организаций образования
29552
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
37950
На повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
10128
из областного бюджета
71009
На жилищно-коммунальное хозяйство
30000
На субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
25327
На ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
15398
На проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
284
Целевые трансферты на развитие
576885
из республиканского бюджета
479631
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
112390
На проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
78480
На развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах
288761
из областного бюджета
97254
На проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
8720
На развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах
88534
Бюджетные кредиты
88181
из республиканского бюджета
88181
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
25965
Кредитование бюджетов районов на содействие развитию предпринимательства в моногородах

928425
Ағымдағы нысаналы трансферттер
263359
республикалық бюджеттен
192350
2013 жылға арналған "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша іс-шараларды іске асыру
21292
Арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге
7897
Жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұлғайтуға
14657
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге
31457
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыруға
4422
Негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде биология, химия және физика кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға
8082
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне
26913
Мектепке дейінгі білім беру мекемелерінің тәрбиешілеріне және мектеп мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға
29552
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға
37950
Үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға
10128
облыстық бюджеттен
71009
Тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығына
30000
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға
25327
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге
15398
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге
284
Дамуға арналған нысаналы трансферттер
576885
республикалық бюджеттен
479631
Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
112390
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға
78480
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
288761
облыстық бюджеттен
97254
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға
8720
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
88534
Бюджетттік кредиттер
88181
республикалық бюджеттен
88181
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
25965
Моноқалаларда кәсіпкерліктің дамуына ықпал етуге аудандардың бюджеттерін кредиттеу