Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление Кызылординского областного акимата от 29 июня 2012 года N 485. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 14 августа 2012 года за N 4305. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30 мая 2013 года N 150
Сноска. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30.05.2013 N 150.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и от 23 января 2001 года  "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи" согласно приложения 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств" согласно приложения 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива" согласно приложения 3 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Нуртаева Р.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области                     Б. Куандыков
Приложение 1
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" июня 2012 года N 485
Регламент государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) Центр – филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Кызылординской области, его отделы и отделения;
2) исполнитель – сотрудник уполномоченного органа, в обязанности которого входит подготовка уведомления об оформлении документов на оказание социального обслуживания на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;

Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2012 жылғы 29 маусымдағы N 485 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2012 жылы 14 тамызда N 4305 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2013 жылғы 30 мамырдағы N 150 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 30.05.2013  N 150 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы  және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңдарына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес "Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес "Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау облыс әкімінің бірінші орынбасары Р. Нұртаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі                       Б. Қуандықов
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "29" маусымдағы
N 485 қаулысына 1-қосымша
"Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) Орталық – Қызылорда облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы, оның бөлімдері және бөлімшелері;
2) орындаушы – міндеттеріне жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу кіретін уәкілетті органның қызметкері;

3) потребитель – физические лица, указанные в пункте 6 стандарта государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – стандарт);
4) уполномоченный орган – отдел занятости и социальных программ районов, города областного значения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, а также через Центр на альтернативной основе, согласно пункта 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года "О специальных социальных услугах", пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года N 330 "Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг".
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов на оказание социального обслуживания на дому (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе и Центре, адреса которых предусмотрены пунктом 1 стандарта, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет-ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 стандарта.
10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги согласно пункту 16 стандарта являются:

3) тұтынушы – "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысымен бекітілген "Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 6-тармағында көрсетілген жеке тұлғалар;
4) уәкілетті орган – аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына және "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес уәкілетті органмен, сондай-ақ, баламалы негізде Орталық арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасы 2005 жылғы 13 сәуiрдегi Заңының 23-бабының 1-тармағы, "Арнаулы әлеуметтiк қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 11-бабы 1-тармағының 3) тармақшасы, 13-бабы 1-тармағының 1) тармақшасы, "Арнаулы әлеуметтiк қызметтердiң кепiлдiк берiлген көлемiнiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 14 наурыздағы N 330 қаулысының 1-тармағы негiзiнде ұсынылады.
6. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты стандарттың 1-тармағында көрсетілген уәкілетті органнан және Орталықтан, сондай-ақ Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден стандарттың 16-тармағына сәйкес мынадай негіздемелер бойынша бас тартылады:

1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание на дому;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
При осуществлении государственной услуги через Центр, уполномоченный орган по вышеуказанным причинам письменным ответом мотивирует причину отказа, возвращает документы на тринадцатый рабочий день после получения пакета документов и направляет в Центр уведомление с указанием причин отказа для последующей выдачи заявителю.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента подачи заявления потребителем для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган или в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела Центра передает документы в уполномоченный орган.
Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрих-кода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю;
4) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет исполнителя;
5) исполнитель рассматривает документы и фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы), подготавливает уведомление либо мотивированный отказ;
6) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление либо мотивированный отказ;
7) исполнитель уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в Центр, при этом фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган.
При приеме Центром готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, поступившие документы фиксируются при помощи сканера штрих-кода;
8) инспектор Центра выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. При обращении потребителя в уполномоченный орган:
1) потребитель предоставляет документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует заявление и выдает потребителю талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.

1) тұтынушының үйде әлеуметтiк көмек көрсетуге медициналық қарсы көрсетiлiмдерi болғанда;
2) аталған мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн талап етiлетiн құжаттардың бiреуi болмағанда;
3) көрінеу жалған құжаттама беру.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.
Мемлекеттiк қызмет Орталық арқылы жүзеге асырылған кезде уәкiлеттi орган жоғарыда көрсетiлген себептер бойынша бас тарту себебiн жазбаша жауаппен дәлелдейдi және құжаттар пакетiн алғаннан кейiн он үшiншi жұмыс күнi құжаттарды қайтарады және кейiн өтiнiш берушiге беру үшiн бас тарту себебiн көрсете отырып, Орталыққа хабарлама жiбередi.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушымен өтініш берілген сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе Орталыққа өтініш береді;
2) Орталықтың инспекторы өтінішті тіркеуді жүргізеді, Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды уәкілетті органға жібереді;
Мемлекеттік қызмет көрсету үдірісінде құжаттардың қозғалысын бақылауға болатын, Орталықтан уәкілетті органға құжаттардың жолданғаны жөніндегі айғақ штрих-код сканерінің көмегімен белгіленеді.
3) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді және уәкiлеттi орган басшысының қарауына ұсынады;
4) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;
5) орындаушы құжаттарды қарайды және Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (уәкілетті органның өзінің ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда), хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды дайындайды;
6) уәкілетті органның басшысы хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды;
7) уәкілетті органның орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жолдайды, бұл ретте Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (уәкілетті органның өзінің ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) немесе уәкілетті органға жүгінген жағдайда тұтынушыға береді;
Уәкілетті органнан дайын құжаттарды қабылдаған кезде, Орталықпен штрих-код сканерінің көмегімен келіп түскен құжаттар белгіленеді;
8) Орталықтың инспекторы тұтынушыға хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Тұтынушы уәкілетті органға жүгінген жағдайда:
1) тұтынушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
2) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері өтінішті тіркейді және мемлекеттік қызмет алуға тұтынушы тіркелген және алатын күні, қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді.

13. При обращении потребителя в Центр:
1) потребитель предоставляет документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта;
2) инспектор Центра после приема документов, проводит регистрацию и выдает расписку о приеме документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа;
5) исполнитель уполномоченного органа.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и Центра (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Потребитель вправе по вопросам оказания государственных услуг подать на обжалование согласно разделу 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обслуживание на дому для одиноких,
одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся
в постороннем уходе и помощи"
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассмотрение документов
Свод документов, перенаправление в уполномоченный орган
Прием и регистрация документов
Рассмотрение документов
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация и предоставление инспектору накопительного отдела Центра
Фиксация факта отправки документов при помощи сканера штрих-кода
Предоставление руководителю уполномоченного органа
Определение исполнителя
5
Срок исполнения
не более 30 минут
в течении 1 рабочего дня (не входит в срок оказания услуги)
не более 30 минут
в течении 1 рабочего дня
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
Номер действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование
СФЕ
Исполнитель уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель уполномоченного органа
Инспектор Центра
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассмотрение документов, подготовка уведомления или мотивированного отказа
Подписание уведомления или мотивированного отказа
Отправка уведомления или мотивированного отказа в Центр или потребителю
Регистрация уведомления или мотивированного отказа, фиксация поступивших документов при помощи сканера штрих-кода
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Фиксация в информационной системе Центра
Направление уведомления или мотивированного отказа исполнителю
Фиксация в информационной системе Центра
Выдача уведомления или мотивированного отказа
потребителю
5
Срок исполнения
в течении 12 рабочих дней
в течении 1 рабочего дня
в течении 1 рабочего дня (не входит в срок оказания услуги)
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель
уполномоченного органа
Исполнитель
уполномоченного органа

13. Тұтынушы Орталыққа жүгінген жағдайда:
1) тұтынушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
2) Орталық инспекторы құжаттарды қабылдағаннан кейін тіркеу жүргізеді және құжаттардың қабылдағандығы жөнінде төмендегілерді көрсете отырып қолхат береді:
өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) Орталықтың инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері;
4) уәкілетті органның басшысы;
5) уәкілетті органның орындаушысы.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімі мен ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбасы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін тұлғалардың жауапкершілігі
17. Уәкілетті органның және Орталықтың басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсетудің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде жүзеге асырылуына жауапкершілікте болады.
18. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша стандарттың 5-бөліміне сәйкес шағымдануға құқылы.
"Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға,
бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне
мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға
үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге
құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімінің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қарау
Құжаттарды жинақтау, уәкілетті
органға қайта жолдау
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
Құжаттарды қарау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешiм)
Тіркеу және Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторы-на ұсыну
Құжаттарды жолдау айғағын штрих-код сканерінің көмегімен белгілеу
Уәкілетті органның басшысына ұсыну
Орындаушыны анықтау
5
Орындалу мерзімі
30 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде (қызмет көрсету мерзіміне кірмейді)
30 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның орындаушысы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның орындаушысы
Орталықтың инспекторы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімінің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қарау, хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды әзірлеу
Хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға қол қою
Хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды Орталыққа не тұтынушыға жолдау
Хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды тіркеу, штрих-код сканерінің көмегімен келіп түскен құжаттарды белгілеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешiм)
Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілеу
Хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды орындаушы-ға жолдау
Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілеу
Хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды тұтынушыға беру
5
Орындалу мерзімі
12 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде (қызмет көрсету мерзіміне кірмейді)
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның орындаушысы

1. Рассмотрение документов
3. Свод документов и перенаправление в уполномоченный орган
4. Регистрация документов
5. Рассмотрение документов и определение исполнителя
6. Рассмотрение документов и подготовка уведомления
2. Регистрация
документов
7. Подписание уведомления
8. Направление уведомления в Центр или выдача потребителю
9. Регистрация и выдача уведомления потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии
уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
уполномоченного органа
1. Рассмотрение документов
3. Свод документов и перенаправление в уполномоченный орган
4. Регистрация документов
5. Рассмотрение документов и определение исполнителя
6. Рассмотрение документов и подготовка мотивированного отказа
2. Регистрация
документов
7. Подписание мотивированного отказа
8. Направление мотивированного отказа в Центр или выдача потребителю
9. Регистрация и выдача мотивированного отказа потребителю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обслуживание на дому для одиноких,
одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся
в постороннем уходе и помощи"
Схема функционального взаимодействия
(схему смотрите в бумажном варианте)
Приложение 2
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" июня 2012 года N 485
Регламент государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) Центр – филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Кызылординской области, его отделы и отделения;
2) исполнитель – сотрудник уполномоченного органа, в обязанности которого входит оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств;
3) потребитель – физические лица, указанные в пункте 6 стандарта государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – стандарт);

1. Құжаттарды қарау
3. Құжаттарды жинақтау және уәкілетті органға қайта жолдау
4. Құжаттарды тіркеу
5. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
6. Құжаттарды қарау және хабарламаны дайындау
2. Құжаттарды тіркеу
7. Хабарламаға қол қою
8. Хабарламаны Орталыққа немесе тұтынушыға жолдау
9. Хабарламаны тіркеу және тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның орындаушысы
1. Құжаттарды қарау
3. Құжаттарды жинақтау және уәкілетті органға қайта жолдау
4. Құжаттарды тіркеу
5. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
6. Құжаттарды қарау және дәлелді бас тартуды дайындау
2. Құжаттарды тіркеу
7. Дәлелді бас тартуға қол қою
8. Дәлелді бас тартуды Орталыққа немесе тұтынушыға жолдау
9. Дәлелді бас тартуды тіркеу және тұтынушыға беру
"Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға,
бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне
мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға
үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге
құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
(сызбаны қағаз жүзінде қараңыз)
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "29" маусымдағы
N 485 қаулысына 2-қосымша
"Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) Орталық – Қызылорда облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы, оның бөлімдері және бөлімшелері;
2) орындаушы – міндеттеріне мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу кіретін уәкілетті органның қызметкері;
3) тұтынушы – "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысымен бекітілген "Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 6-тармағында көрсетілген жеке тұлғалар;

4) уполномоченный орган – отдел занятости и социальных программ районов, города областного значения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, а также через Центр на альтернативной основе, согласно пункта 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года "О специальных социальных услугах", пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года N 330 "Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг".
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга представляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе и Центре, адреса которых предусмотрены пунктом 1 стандарта, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет–ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 стандарта.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается согласно пункту 16 стандарта по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
При осуществлении государственной услуги через Центр, уполномоченный орган по вышеуказанным причинам письменным ответом мотивирует причину отказа и возвращает документы на шестнадцатый рабочий день после получения пакета документов и направляет в Центр уведомление с указанием причин отказа для последующей выдачи потребителю.

4) уәкілетті орган – аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына және "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi N 394 қаулысына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес уәкілетті органмен, сондай-ақ, баламалы негізде Орталық арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуiрдегi Заңының 24-бабының 1-тармағы, "Арнаулы әлеуметтiк қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 11-бабы 1-тармағының 3) тармақшасы, 13-бабы 1-тармағының 1) тармақшасы, "Арнаулы әлеуметтiк қызметтердiң кепiлдiк берiлген көлемiнiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 14 наурыздағы N 330 қаулысының 1-тармағы негiзiнде ұсынылады.
6. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызметтер көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты стандарттың 1-тармағында көрсетілген уәкілетті органнан және Орталықтан, сондай-ақ Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуден стандарттың 16-тармағына сәйкес мынадай негiздер бойынша бас тартылады:
1) әлеуметтiк қызмет көрсету үшiн қабылдауға тұтынушыда медициналық қарсы көрсетiлiмдердiң болуы;
2) осы мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн талап етiлетiн құжаттардың бiрiнiң болмауы;
3) көрiнеу жалған құжаттама беру.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.
Мемлекеттiк қызмет орталық арқылы жүзеге асырылған кезде уәкiлеттi орган жоғарыда көрсетiлген себептер бойынша бас тарту себебiн жазбаша жауаппен дәлелдейдi және құжаттар пакетiн алғаннан кейiн он алтыншы жұмыс күнi құжаттарды қайтарады және кейiн тұтынушыға беру үшiн бас тарту себебiн көрсете отырып, Орталыққа хабарлама жiбередi.

1. Рассмотрение документов
3. Свод документов и перенаправление в уполномоченный орган
4. Регистрация документов
5. Рассмотрение документов и определение исполнителя
6. Рассмотрение документов и подготовка уведомления
2. Регистрация
документов
7. Подписание уведомления
8. Направление уведомления в Центр или выдача потребителю
9. Регистрация и выдача уведомления потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
уполномоченного органа
1. Рассмотрение документов
3. Свод документов и перенаправление в уполномоченный орган
4. Регистрация документов
5. Рассмотрение документов и определение исполнителя
6. Рассмотрение документов и подготовка мотивированного отказа
2. Регистрация документов
7. Подписание мотивированного отказа
8. Направление мотивированного отказа в Центр или выдача потребителю
9. Регистрация и выдача мотивированного отказа потребителю
Приложение 2
"Оформление документов на социальное
обслуживание в государственных и
негосударственных медико-социальных
учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств"
Схема функционального взаимодействия
(схему смотрите в бумажном варианте)
Приложение 3
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" июня 2012 года N 485
Регламент государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) Центр – филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Кызылординской области, его отделы и отделения;
2) исполнитель – сотрудник уполномоченного органа, в обязанности которого входит оформление документов по назначению социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива;
3) потребитель – физические лица, указанные в пункте 6 стандарта государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – стандарт);

1. Құжаттарды қарау
3. Құжаттарды жинақтау және уәкілетті органға қайта жолдау
4. Құжаттарды тіркеу
5. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
6. Құжаттарды қарау және хабарламаны дайындау
2. Құжаттарды тіркеу
7. Хабарламаға қол қою
8. Хабарламаны Орталыққа немесе тұтынушыға жолдау
9. Хабарламаны тіркеу және тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның орындаушысы
1. Құжаттарды қарау
3. Құжаттарды жинақтау және уәкілетті органға қайта жолдау
4. Құжаттарды тіркеу
5. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
6. Құжаттарды қарау және дәлелді бас тартуды дайындау
2. Құжаттарды тіркеу
7. Дәлелді бас тартуға қол қою
8. Дәлелді бас тартуды Орталыққа жолдау немесе тұтынушыға беру
9. Дәлелді бас тартуды тіркеу және тұтынушыға беру
"Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк
емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде
(ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге
арналған құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
(сызбаны қағаз жүзінде қараңыз)
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "29" маусымдағы
N 485 қаулысына 3-қосымша
"Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентінде (әрі қарай – Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) Орталық – Қызылорда облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы, оның бөлімдері мен бөлімшелері;
2) орындаушы – міндеттеріне ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау кіретін уәкілетті органның қызметкері;
3) тұтынушы – "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысымен бекітілген "Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 6-тармағында көрсетілген жеке тұлғалар;

4) уполномоченный орган – отдел занятости и социальных программ районов, города областного значения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, а также через Центр на альтернативной основе, согласно пункта 1 стандарта, а при отсутствии уполномоченного органа по месту жительства потребитель обращается за получением государственной услуги к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее - аким сельского округа), указанными в пункте 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании Законов Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий".
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача потребителю уведомления о назначении социальной помощи (далее – уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе и Центре, адреса которых предусмотрены пунктом 1 стандарта, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет – ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 стандарта.
10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги согласно пункту 16 стандарта является предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче потребителем необходимых документов.
Основаниями для прекращения и (или) приостановления оказания государственной услуги являются:
1) смерть потребителя;
2) выезд потребителя из сельского населенного пункта;
3) увольнение потребителя из государственной организации здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта.
Уполномоченный орган при выявлении оснований для отказа, прекращения (приостановления) оказания государственной услуги в течение десяти рабочих дней после получения пакета документов выдает потребителю уведомление с указанием причин отказа, прекращения (приостановления).
При оказании государственной услуги через Центр уполномоченный орган при выявлении оснований для отказа, прекращения оказания государственной услуги в течение десяти рабочих дней после получения пакета документов направляет в центр уведомление с указанием причин отказа, прекращения (приостановления) для последующей выдачи потребителю.

4) уәкілетті орган – аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабына және "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес уәкілетті органмен, сондай-ақ, баламалы негізде Орталық арқылы көрсетіледі, тұрғылықты жерi бойынша уәкiлеттi орган болмаған кезде тұтынушы мемлекеттiк қызмет алу үшiн кент, ауыл (село), ауылдық селолық) округтiң әкiмiне (бұдан әрi – селолық округтiң әкiмi) жүгiнедi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңдарының негізінде жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі тұтынушыға әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты стандарттың 1-тармағында көрсетілген уәкілетті органнан және Орталықтан, сондай-ақ Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
10. Тұтынушының қажетті құжаттарды тапсыру кезінде толық емес және (немесе) жалған мәліметтер ұсынуы стандарттың 16-тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негізі болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру және (немесе) тоқтату негіздері болып мыналар табылады:
1) тұтынушының қайтыс болуы;
2) тұтынушының ауылдық елді мекеннен көшіп кетуі;
3) тұтынушының мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт ұйымдарынан жұмыстан шығуы негіздеме болып табылады.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызметтен бас тарту, тоқтату үшін негіздеме анықталған жағдайда құжаттар пакетін алғаннан кейін он жұмыс күні ішінде тұтынушыға бас тарту, тоқтату (тоқтата тұру) себептерін көрсете отырып хабарлама береді.
Мемлекеттік қызметті Орталық арқылы көрсеткен кезде уәкілетті орган мемлекеттік қызметтен бас тарту, тоқтату (тоқтата тұру) үшін негіздеме анықталған жағдайда құжаттар пакетін алғаннан кейін он жұмыс күні ішінде бас тарту, тоқтату (тоқтата тұру) себептерін көрсете отырып, кейіннен тұтынушыға жіберу үшін Орталыққа хабарлама жібереді.

11. Этапы оказания государственной услуги с момента подачи заявления потребителем для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган, Центр или акиму сельского округа;
2) аким сельского округа передает документы в Центр или уполномоченный орган;
3) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела Центра передает документы в уполномоченный орган;
Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи cканера штрих-кода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
4) сотрудник канцелярии уполномоченного органа проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю;
5) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет исполнителя;
6) исполнитель рассматривает документы и фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы), подготавливает уведомление либо мотивированный отказ;
7) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление либо мотивированный отказ;
8) исполнитель уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в Центр, при этом фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) либо направляет акиму сельского округа или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируются поступившие документы при помощи cканера штрих-кода;
9) инспектор Центра выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. При обращении потребителя в уполномоченный орган или акиму сельского округа:
1) потребитель предоставляет документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа или аким сельского округа регистрирует заявление и выдает потребителю талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
13. При обращении потребителя в Центр:
1) потребитель предоставляет документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта;
2) инспектор Центра после приема документов, проводит регистрацию и выдает расписку о приеме документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.

11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушымен өтініш берілген сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға, Орталыққа немесе кент, ауыл (село), ауылдық селолық) округтің әкіміне (бұдан әрі – селолық округтің әкімі) өтініш береді;
2) селолық округтің әкімі құжаттарды Орталыққа немесе уәкілетті органға жібереді;
3) Орталықтың инспекторы өтінішті тіркеуді жүргізеді, Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды уәкілетті органға жібереді;
Мемлекеттік қызмет көрсету үдірісінде құжаттардың қозғалысын бақылауға болатын, Орталықтан уәкілетті органға құжаттардың жолданғаны жөніндегі айғақ штрих-код сканерінің көмегімен белгіленеді.
4) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді және уәкiлеттi орган басшысының қарауына ұсынады;
5) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;
6) орындаушы құжаттарды қарайды және Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (уәкілетті органның өзінің ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда), хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды дайындайды;
7) уәкілетті органның басшысы хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды;
8) уәкілетті органның орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жолдайды, бұл ретте Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (уәкілетті органның өзінің ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда), селолық округ әкіміне жолдайды немесе уәкілетті органға жүгінген жағдайда тұтынушыға береді;
Уәкілетті органнан дайын құжаттарды қабылдаған кезде, Орталықпен штрих-код сканерінің көмегімен келіп түскен құжаттар белгіленеді;
9) Орталықтың инспекторы тұтынушыға хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Тұтынушы уәкілетті органға немесе селолық округтің әкіміне жүгінген кезде:
1) тұтынушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
2) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері немесе селолық округтің әкімі өтінішті тіркеуді жүзеге асырады және мемлекеттiк қызметтiң тiркелген және алу күнi, құжаттарды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон бередi.
13. Тұтынушы Орталыққа жүгінген кезде:
1) тұтынушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады;
2) Орталыққа өтініш білдірген кезде – мыналар көрсетіліп, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
өтініштің нөмірі мен қабылданған күні;
сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты мен орны;
құжаттарды рәсімдеуге өтініш қабылдаған Орталық инпекторының тегі, аты, әкесінің аты.

1. Прием и регистрация документов
3. Прием и регистрация документов
5. Рассмотрение и свод документов
7. Прием и регистрация документов
9. Рассмотрение документов
11. Рассмотрение документов и подготовка уведомления
2. Направление в Центр или уполномоченный орган
4. Предостав ление инспектору накопительного отдела Центра
6. Перенаправление в уполномоченный орган
8. Предостав ление руководителю уполномоченного органа
10. Определение исполнителя
13. Отправка уведомления Центру, потребителю или акиму сельского округа
15. Регистрация и выдача потребителю уведомления
14. Регистрация и выдача потребителю уведомления
12. Подписание уведомления
Таблица 3. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Аким сельского округа
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель уполномоченного органа
1. Прием и регистрация документов
3. Прием и регистрация документов
5. Рассмотрение и свод документов
7.Прием и регистрация документов
9.Рассмотрение документов
11. Рассмотрение документов и подготовка мотивированного отказа
2. Направление в Центр или уполномоченный орган
4. Предостав ление инспектору накопительного отдела Центра
6. Перенаправ ление в уполномоченный орган
8.Предоставление руководителю уполномоченного органа
10.Определение исполнителя
13. Отправка мотивированного отказа Центру, потребителю или акиму сельского округа
15. Регистрация и выдача потребителю мотивированного отказа
14. Регистрация и выдача потребителю мотивированного отказа
12. Подписание мотивированного отказа
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Назначение социальной помощи
специалистам социальной сферы,
проживающим в сельской местности,
по приобретению топлива"
Схема функционального взаимодействия
(схему смотрите в бумажном варианте)

1. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
3. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
5. Құжаттарды қарау және жинақтау
7. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
9. Құжаттарды қарау
11. Құжаттарды қарау және хабарламаны дайындау
2. Орталыққа немесе уәкілетті органға жолдау
4. Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторына ұсыну
6. Уәкілетті органға қайта жолдау
8. Уәкілетті органның басшысына
ұсыну
10. Орындаушыны анықтау
13. Хабарламаны Орталыққа немесе селолық округтің әкіміне жолдау болмаса тұтынушыға беру
15. Хабарламаны тіркеу және тұтынушыға беру
14. Хабарламаны тіркеу және тұтынушыға беру
12.Хабарламаға қол қою
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Селолық
округтің әкімі
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның орындаушысы
1. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
3. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
5. Құжаттарды қарау және жинақтау
7. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
9. Құжаттарды қарау
11. Құжаттарды қарау және дәлелді бас тартуды дайындау
2. Орталыққа немесе уәкілетті органға жолдау
4. Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторына ұсыну
6. Уәкілетті органға қайта жолдау
8. Уәкілетті органның басшысына ұсыну
10. Орындаушыны анықтау
13. Дәлелді бас тартуды Орталыққа немесе селолық округтің әкіміне жолдау болмаса тұтынушыға беру
15. Дәлелді бас тартуды тіркеу және тұтынушыға беру
14. Дәлелді бас тартуды тіркеу және тұтынушыға беру
12. Дәлелді бас тартуға қол қою
"Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала
мамандарына отын сатып алу бойынша
әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
(сызбаны қағаз жүзінде қараңыз)