О внесении изменений в постановление акимата Кызылординской области от 23 декабря 2011 года N 251 "Об утверждении регламентов государственных услуг"
Постановление Кызылординского областного акимата от 29 июня 2012 года N 486. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 14 августа 2012 года за N 4306. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30 мая 2013 года N 150
Сноска. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30.05.2013 N 150.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Кызылординской области от 23 декабря 2011 года N 251 "Об утверждении регламентов государственных услуг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4287, опубликован в номерах газет "Сыр бойы" от 31 декабря 2011 года N 243-244, от 2 февраля 2012 года N 19 и "Кызылординские вести" от 31 декабря 2011 года N 213-214, от 31 января 2012 года N 16) следующие изменения:
пункт 1 указанного постановления изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" согласно приложения 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" согласно приложения 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи" согласно приложения 3 к настоящему постановлению;
4) регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами" согласно приложения 4 к настоящему постановлению.";
пункт 2 указанного постановления изложить в следующей редакции:
"2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Нуртаева Р.";
регламенты государственных услуг "Регистрация и постановка на учет безработных граждан", "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне", "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи" и "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами", утвержденные указанным постановлением, изложить в редакции согласно приложениям 123 и 4 к настоящему постановлению.

"Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2011 жылғы 23 желтоқсандағы N 251 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2012 жылғы 29 маусымдағы N 486 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2012 жылы 14 тамызда N 4306 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2013 жылғы 30 мамырдағы N 150 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 30.05.2013  N 150 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2011 жылғы 23 желтоқсандағы N 251 қаулысына (нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 4287 тіркелген, "Сыр бойы" газетінің 2011 жылғы 31 желтоқсандағы N 243-244, 2012 жылғы 2 ақпандағы N 19 және "Кызылординские вести" газетінің 2011 жылғы 31 желтоқсандағы N 213-214, 2012 жылғы 31 қаңтардағы N 16 нөмірлерінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес "Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес "Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
4) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.";
аталған қаулының 2-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"2. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау облыс әкімінің бірінші орынбасары Р. Нұртаевқа жүктелсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою", "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу", "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенттері осы қаулының 123 және 4-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.

2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Нуртаева Р.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области                   Б. Куандыков
Приложение 1
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" мая 2012 года N 486
Приложение 1
к постановлению акимата Кызылординской области
от "23" декабря 2011 года N 251
Регламент государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) исполнитель – сотрудник уполномоченного органа, в обязанности которого входит регистрация и постановка на учет безработных граждан;
2) потребитель – физические лица, указанные в пункте 6 стандарта государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – стандарт);
3) уполномоченный орган – отдел занятости и социальных программ районов, города областного значения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, предусмотренным пунктом 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании статьи 15 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения".
6. Результатом оказания государственной услуги является регистрация и постановка на учет в качестве безработного в электронном виде, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адрес которого указан в пункте 1 стандарта, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет – ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.

2. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау облыс әкімінің бірінші орынбасары Р. Нұртаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі                       Б. Қуандықов
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "29" маусымдағы
N 486 қаулысына 1-қосымша
Қызылорда облысы әкімдігінің
2011 жылғы "23" желтоқсандағы
N 251 қаулысына 1-қосымша
"Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) орындаушы – міндеттеріне жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою кіретін уәкілетті органның қызметкері;
2) тұтынушы – "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 6-тармағында көрсетілген жеке тұлғалар;
3) уәкілетті орган – аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына және "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағында көрсетілген уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 15-бабына сәйкес көрсетiледi.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электронды түрде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты стандарттың 1-тармағында көрсетілген уәкілетті органның, сондай-ақ Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады.

9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 стандарта.
10. Отказ в регистрации, постановке на учет в качестве безработного, производится при отсутствии необходимых документов, предоставлении ложных сведений и документов согласно пункту 16 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента подачи документов потребителем для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель предоставляет необходимые документы в уполномоченный орган;
2) исполнитель уполномоченного органа рассматривает предоставленные документы, вносит и регистрирует данные потребителя в карточке персонального учета (компьютерной базе данных). Подготовка решения о постановке на учет в качестве безработного. При отсутствии необходимых документов, предоставлении ложных сведений и документов, подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;
3) руководитель уполномоченного органа на основании предъявленных документов потребителя, выносит решение о постановке на учет в качестве безработного или подписывает мотивированный отказ;
4) исполнитель уполномоченного органа информирует потребителя о результате оказания государственной услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. При сдаче всех необходимых документов в уполномоченный орган для получения государственной услуги потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
13. Для получения государственной услуги потребитель предъявляет в уполномоченный орган документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) исполнитель уполномоченного органа;
2) руководство уполномоченного органа.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi стандарттың 7-тармағымен көзделген.
10. Жұмыссыз ретiнде тiркеуден, есепке алудан бас тарту қажеттi құжаттар болмаған кезде, жалған мәлiметтер мен құжаттар ұсынған кезде стандарттың 16-тармағына сәйкес жүргiзiледi.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушымен құжаттар берілген сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға қажетті құжаттарды ұсынады;
2) уәкілетті органның қызметкері ұсынылған құжаттарды қарайды, тұтынушының деректерін дербес есепке алу карточкасына (компьютерлік дерекқорға) енгізеді және тіркейді. Жұмыссыз ретінде есепке қою туралы шешiмдi дайындайды. Қажетті құжаттар болмаған кезде, жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынған кезде, қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауап дайындайды;
3) уәкілетті органның басшысы тұтынушымен ұсынылған құжаттардың негізінде жұмыссыз ретінде есепке қою туралы шешім шығарады немесе дәлелді бас тартуға қол қояды;
4) уәкілетті органның орындаушысы тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды уәкілетті органға өткізген кезде тұтынушыға тіркелген және мемлекеттік қызметті алған күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
13. Тұтынушы мемлекеттiк қызметті алу үшiн стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның орындаушысы;
2) уәкілетті органның басшысы.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің орындалу мерзімін көрсете отырып әр ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбасы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Уәкілетті органның басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға жауапкершілікте болады.

18. Потребитель вправе по вопросам оказания государственных услуг подать на обжалование согласно разделу 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Регистрация и постановка
на учет безработных граждан"
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Исполнитель уполномоченного органа
Исполнитель уполномоченного органа
Исполнитель уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассмотрение предоставленных документов
Регистрация данных потребителя в карточке персонального учета (компьютерной базе данных) или подготовка мотивированного отказа
Подготовка решения о постановке на учет в качестве безработного
Вынесение решения о постановке на учет в качестве безработного
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Внесение данных потребителя в карточку персонального учета (компьютерную базу данных)
Информирование потребителя о регистрации в качестве безработного или выдача мотивированного отказа
Предоставление решения на рассмотрение руководителю
Признание потребителя
в качестве безработного
5
Срок исполнения
не более
15 минут
не более
15 минут
не позднее 9 календарных дней
не позднее
1 календарного дня
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Исполнитель уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
1. Рассмотрение предоставленных документов
5. Вынесение решения о постановке на учет в качестве безработного
2. Внесение и регистрация данных потребителя в карточке персонального учета (компьютерную базу данных)
6. Признание потребителя
в качестве безработного
3. Информирование потребителя о регистрации в качестве безработного
4. Подготовка решения о постановке на учет в качестве безработного и внесение на рассмотрение руководителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Исполнитель уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
1. Рассмотрение предоставленных документов
4. Подписание мотивированного отказа
2. Внесение данных потребителя в карточку персонального учета (компьютерную базу данных)
3. Информирование потребителя об отказе на основании предоставленных документов и выдача мотивированного отказа
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Регистрация и постановка
на учет безработных граждан"
Схема функционального взаимодействия
(схему смотрите в бумажном варианте)
Приложение 2
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" июня 2012 года N 486
Приложение 2
к постановлению акимата Кызылординской области
от "23" декабря 2011 года N 251
Регламент государственной услуги "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне"

18. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша стандарттың 5-бөліміне сәйкес шағымдануға құқылы.
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке
қою" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс- әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның орындаушысы
Уәкілетті органның орындаушысы
Уәкілетті органның орындаушысы
Уәкілетті органның басшысы
3
Іс- әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Ұсынылған құжаттарды қарау
Тұтынушының деректерін дербес есепке алу карточкасына (компьютерлік дерекқорға) тіркеу немесе дәлелді бас тартуды дайындау
Жұмыссыз ретінде есепке қою туралы шешiмдi дайындау
Жұмыссыз ретінде есепке қою туралы шешiм шығару немесе дәлелді бас тартуға қол қою
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешiм)
Тұтынушының деректерін дербес есепке алу карточкасына (компьютерлік дерекқорға) енгізу
Тұтынушыны жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы хабарлау немесе дәлелді бас тартуды беру
Шешімді басшының қарауына ұсыну
Тұтынушыны жұмыссыз ретінде тану
5
Орындалу мерзімдері
15 минуттан аспайды
15 минуттан аспайды
9 күнтізбелік күннен кешіктірмей
1 күнтізбелік күннен кешіктірмей
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Уәкілетті органның орындаушысы
Уәкілетті органның басшысы
1. Ұсынылған құжаттарды қарау
5. Жұмыссыз ретінде есепке қою туралы шешiм шығару
2. Тұтынушының деректерін дербес есепке алу карточкасына (компьютерлік дерекқорға) енгізу
6. Тұтынушыны жұмыссыз ретінде тану
3. Тұтынушыны жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы хабарлау
4. Жұмыссыз ретінде есепке қою туралы шешiмдi дайындау және шешімді басшының қарауына енгізу
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Уәкілетті органның орындаушысы
Уәкілетті органның басшысы
1. Ұсынылған құжаттарды қарау
4. Дәлелді бас тартуға қол қою
2. Тұтынушының деректерін дербес есепке алу карточкасына (компьютерлік дерекқорға) енгізу
3. Тұтынушыға ұсынылған құжаттардың негізінде бас тарту туралы хабарлау және дәлелді бас тартуды беру
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке
қою" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
(сызбаны қағаз жүзінде қараңыз)
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "29" маусымдағы
N 486 қаулысына 2-қосымша
Қызылорда облысы әкімдігінің
2011 жылғы "23" желтоқсандағы
N 251 қаулысына 2-қосымша
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) рабочий орган специальной комиссии – отдел занятости и социальных программ районов, города областного значения;
2) Центр – филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Кызылординской области, его отделы и отделения;
3) исполнитель – сотрудник рабочего органа специальной комиссии в обязанности которого входит регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
4) потребитель – физические лица, указанные в пункте 6 стандарта государственной услуги "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – стандарт).
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
3. Государственная услуга оказывается рабочим органом специальной комиссии, а также через Центр на альтернативной основе, согласно пункта 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании статьи 11 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" и главы 2 Правил регистрации граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплаты им единовременной государственной денежной компенсации, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2006 года N 110.
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее – уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.

1. Жалпы ережелер
1. Осы "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) арнайы комиссияның жұмыс органы – аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
2) Орталық – Қызылорда облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы, оның бөлімдері және бөлімшелері;
3) орындаушы – міндеттеріне семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу кіретін арнайы комиссияның жұмыс органы қызметкері;
4) тұтынушы – "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысымен бекітілген "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 6-тармағында көрсетілген жеке тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына және "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес арнайы комиссияның жұмыс органымен, сондай-ақ, баламалы негізде Орталық арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңының 11-бабы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 ақпандағы N 110 қаулысымен бекітілген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, оларға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу қағидасының 2-тарауы негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу және есепке алу туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) беру не оны беруден қағаз жеткізгіште дәлелді бас тарту болып табылады.

7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе и Центре, адреса которых предусмотрены пунктом 1 стандарта, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет – ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 стандарта.
10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги согласно пункту 16 стандарта является выявление по итогам проверки факта выплаты компенсации гражданину, пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, на которого оформлен макет дела, также предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче документов потребителем.
Рабочий орган специальной комиссии при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 11 стандарта, и ненадлежащего оформления документов в течение двадцати календарных дней после получения пакета документов выдает уведомление с указанием причин отказа.
При оказании государственной услуги через Центр рабочий орган специальной комиссии при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставлении неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 11 стандарта, и ненадлежащего оформления документов, в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин возврата для последующей выдачи потребителю.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента подачи заявления потребителем для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в рабочий орган специальной комиссии или в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела Центра передает документы в рабочий орган специальной комиссии.
Факт отправки пакета документов из Центра в рабочий орган специальной комиссии фиксируется при помощи сканера штрих-кода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии рабочего органа специальной комиссии проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю;
4) руководитель рабочего органа специальной комиссии рассматривает документы и определяет исполнителя;

7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты стандарттың 1-тармағында көрсетілген уәкілетті органнан және Орталықтан, сондай-ақ Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
10. Тексеру қорытындысы бойынша іс макеті ресімделген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматқа бiр жолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақының төлену фактісінің анықталуы, сондай-ақ тұтынушының құжаттарды тапсырған кезде толық емес және (немесе) жалған мәліметтер ұсынуы стандарттың 16-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Арнайы комиссияның жұмыс органы құжаттардың ресімделуінде қателер анықтаған кезде, стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған және құжаттар дұрыс ресімделмеген жағдайда құжаттар пакетін алған күннен бастап жиырма күнтізбелік күн ішінде бас тарту себебін көрсете отырып, хабарлама береді.
Мемлекеттік қызмет орталық арқылы жүзеге асырылған кезде арнайы комиссияның жұмыс органы құжаттардың ресімделуінде қателер анықтаған кезде, стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған және құжаттар дұрыс ресімделмеген жағдайда құжаттар пакетін алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде бас тарту себебін жазбаша негіздей отырып, оларды кейін тұтынушыға беру үшін орталыққа жібереді.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер қарастырылмаған.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушымен өтініш берілген сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы арнайы комиссияның жұмыс органға немесе Орталыққа өтініш береді;
2) Орталықтың инспекторы өтінішті тіркеуді жүргізеді, Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды арнайы комиссияның жұмыс органға жолдайды;
Мемлекеттік қызмет көрсету үдірісінде құжаттардың қозғалысын бақылауға болатын, Орталықтан уәкілетті органға құжаттардың жолданғаны жөніндегі айғақ штрих-код сканерінің көмегімен белгіленеді.
3) арнайы комиссияның жұмыс орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді және орган басшысының қарауына ұсынады;
4) арнайы комиссияның жұмыс органының басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;

5) исполнитель рассматривает документы и фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в рабочем органе специальной комиссии собственной информационной системы), подготавливает уведомление либо мотивированный отказ;
6) руководитель рабочего органа специальной комиссии подписывает уведомление либо мотивированный отказ;
7) исполнитель рабочего органа специальной комиссии направляет результат оказания государственной услуги в Центр, при этом фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в рабочем органе специальной комиссии собственной информационной системы) или выдает потребителю в случае обращения в рабочий орган специальной комиссии.
При приеме готового результата государственной услуги от рабочего органа специальной комиссии, Центром при помощи сканера штрих-кода фиксируются поступившие документы;
8) инспектор Центра выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. При обращении потребителя в рабочий орган специальной комиссии:
1) потребитель предоставляет документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта;
2) сотрудник канцелярии рабочего органа специальной комиссии регистрирует заявление и выдает потребителю талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
13. При обращении потребителя в Центр:
1) потребитель предоставляет документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта;
2) инспектор Центра после приема документов, проводит регистрацию и выдает расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) сотрудник канцелярии рабочего органа специальной комиссии;
4) руководитель рабочего органа специальной комиссии;
5) исполнитель рабочего органа специальной комиссии.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к Регламенту.

5) арнайы комиссияның жұмыс органының орындаушы құжаттарды қарайды және Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (уәкілетті органның өзінің ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда), хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды дайындайды;
6) арнайы комиссияның жұмыс органының басшысы хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды;
7) арнайы комиссияның жұмыс органының орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жолдайды, бұл ретте Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (уәкілетті органның өзінің ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) немесе арнайы комиссияның жұмыс органына жүгінген жағдайда тұтынушыға береді.
Арнайы комиссияның жұмыс органынан мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін қабылдаған кезде, Орталықпен штрих-код сканері көмегімен келіп түскен құжаттар белгіленеді;
8) Орталықтың инспекторы тұтынушыға хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Тұтынушы арнайы комиссияның жұмыс органға жүгінген кезде:
1) стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
2) арнайы комиссияның жұмыс орган кеңсесінің қызметкері өтінішті тіркейді және мемлекеттік қызмет алуға тұтынушы тіркелген және алатын күні, қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді.
13. Тұтынушы Орталыққа жүгінген кезде:
1) стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады;
2) Орталық инспекторы құжаттарды қабылдағаннан кейін тіркеу жүргізеді және құжаттардың қабылдағандығы жөнінде төмендегілерді көрсете отырып қолхат береді:
өтініштің нөмірі мен қабылданған күні;
сұралатын мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) Орталықтың инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) арнайы комиссияның жұмыс органы кеңсесінің қызметкері;
4) арнайы комиссияның жұмыс органының басшысы;
5) арнайы комиссияның жұмыс органының орындаушысы.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімі мен ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбасы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.

5. Ответственность лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель рабочего органа специальной комиссии и Центра (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Потребитель вправе по вопросам оказания государственных услуг подать на обжалование согласно разделу 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне"
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ )
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии рабочего органа специальной комиссии
Руководитель рабочего органа специальной комиссии
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассмотрение документов
Свод документов, перенаправление в рабочий орган специальной комиссии
Прием и регистрация документов
Рассмотрение документов
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация и предоставление инспектору накопительного отдела Центра
Фиксация факта отправки документов при помощи сканера штрих-кода
Предоставление руководителю рабочего органа специальной комиссии
Определение исполнителя
5
Срок исполнения
не более 30 минут
не более 1 календарного дня (не входит в срок оказания услуги)
не более 30 минут
не более 1 календарного дня
Действия основного процесса (хода, потока работ )
1
Номер действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
НаименованиеСФЕ
Исполнитель рабочего органа специальной комиссии
Руководитель рабочего органа специальной комиссии
Исполнитель рабочего органа специальной комиссии
Инспектор Центра
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассмотрение документов, подготовка уведомления или мотивированного отказа
Подписание уведомления или мотивированного отказа
Отправка уведомления или мотивированного отказа Центру или потребителю
Регистрация уведомления или мотивированного отказа, фиксация поступивших документов при помощи сканера штрих-кода
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Фиксация в информационной системе Центра
Направление уведомления или мотивированного отказа исполнителю
Фиксация в информационной системе Центра
Выдача уведомления или мотивированного отказа
потребителю
5
Срок исполнения
не более 18 календарных дней
не более 1 календарного дня
не более 1 календарного дня (не входит в срок оказания услуги)
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии рабочего органа специальной комиссии
Руководитель рабочего органа специальной комиссии
Исполнитель рабочего органа специальной комиссии
1.Рассмотрение документов

5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Арнайы комиссияның жұмыс органының және Орталықтың басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға жауапкершілікте болады.
18. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша стандарттың 5-бөліміне сәйкес шағымдануға құқылы.
"Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
1- кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс- әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Арнайы комиссияның жұмыс органы кеңсесінің қызметкері
Арнайы комиссияның жұмыс органының басшысы
3
Іс- әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қарау
Құжаттарды жинақтау, арнайы комиссияның жұмыс органына қайта жолдау
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
Құжаттарды қарау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешiм)
Тіркеу және Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторына ұсыну
Құжаттарды жолдау айғағын штрих-код сканерінің көмегімен белгілеу
Арнайы комиссияның жұмыс органының басшысына ұсыну
Орындаушыны анықтау
5
Орындалу мерзімі
30 минуттан аспайды
1 күнтізбелік күннен аспайды (қызмет көрсету мерзіміне кірмейді)
30 минуттан аспайды
1 күнтізбелік күннен аспайды
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс- әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Арнайы комиссияның жұмыс органының орындаушысы
Арнайы комиссияның жұмыс органының басшысы
Арнайы комиссияның жұмыс органының орындаушысы
Орталықтың инспекторы
3
Іс- әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қарау, хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды әзірлеу
Хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға қол қою
Хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды Орталыққа не тұтынушыға жолдау
Хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды тіркеу, штрих-код сканерінің көмегімен келіп түскен құжаттарды белгілеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешiм)
Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілеу
Хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды орындаушыға жолдау
Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілеу
Хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды тұтынушыға беру
5
Орындалу мерзімі
18 күнтізбелік
күннен аспайды
1 күнтізбелік күннен аспайды
1 күнтізбелік
күннен аспайды (қызмет көрсету мерзіміне кірмейді)
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Арнайы комиссияның жұмыс органы кеңсесінің қызметкері
Арнайы комиссияның жұмыс органының басшысы
Арнайы комиссияның жұмыс органының орындаушысы
1. Құжаттарды қарау

3. Свод документов и перенаправление в рабочий орган специальной комиссии
4. Регистрация документов
5. Рассмотрение документов и определение исполнителя
6. Рассмотрение документов и подготовка уведомления
2. Регистрация документов
7. Подписание уведомления
8. Направление уведомления в Центр или выдача потребителю
9. Регистрация и выдача уведомления потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии рабочего органа специальной комиссии
Руководитель рабочего органа специальной комиссии
Исполнитель
рабочего органа специальной комиссии
1.Рассмотрение документов
3. Свод документов и перенаправление в рабочий орган специальной комиссии
4. Регистрация документов
5. Рассмотрение документов и определение исполнителя
6. Рассмотрение документов и подготовка мотивированного отказа
2. Регистрация
документов
7. Подписание мотивированного отказа
8. Направление мотивированного отказа в Центр или выдача потребителю
9. Регистрация и выдача мотивированного отказа потребителю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне"
Схема функционального взаимодействия
(схему смотрите в бумажном варианте)
Приложение 3
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" июня 2012 года N 486
Приложение 3
к постановлению акимата Кызылординской области
от "23" декабря 2011 года N 251
Регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) Центр – филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Кызылординской области, его отделы и отделения;
2) исполнитель – сотрудник уполномоченного органа, в обязанности которого входит подготовка уведомления об оформлении документов на инвалидов для предоставления протезно-ортопедической помощи, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги;
3) потребитель – физические лица, указанные в пункте 6 стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – стандарт);

3. Құжаттарды жинақтау және арнайы комиссияның жұмыс органына қайта жолдау
4. Құжаттарды тіркеу
5. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
6. Құжаттарды қарау және хабарламаны дайындау
2. Құжаттарды тіркеу
7. Хабарламаға қол қою
8. Хабарламаны Орталыққа немесе тұтынушыға жолдау
9. Хабарламаны тіркеу және тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Арнайы комиссияның жұмыс органы кеңсесінің қызметкері
Арнайы комиссияның жұмыс органының басшысы
Арнайы комиссияның жұмыс органының орындаушысы
1. Құжаттарды қарау
3. Құжаттарды жинақтау және арнайы комиссияның жұмыс органына қайта жолдау
4. Құжаттарды тіркеу
5. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
6. Құжаттарды қарау және дәлелді бас тартуды дайындау
2. Құжаттарды тіркеу
7. Дәлелді бас тартуға қол қою
8. Дәлелді бас тартуды Орталыққа немесе тұтынушыға жолдау
9. Дәлелді бас тартуды тіркеу және тұтынушыға беру
"Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
(сызбаны қағаз жүзінде қараңыз)
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "29" маусымдағы
N 486 қаулысына 3-қосымша
Қызылорда облысы әкімдігінің
2011 жылғы "23" желтоқсандағы
N 251 қаулысына 3-қосымша
"Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) Орталық – Қызылорда облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы, оның бөлімдері және бөлімшелері;
2) орындаушы – міндеттеріне мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу кіретін уәкілетті органның қызметкері;
3) тұтынушы – "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысымен бекітілген "Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 6-тармағында көрсетілген жеке тұлғалар;

4) уполномоченный орган – отдел занятости и социальных программ районов, города областного значения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, а также через Центр на альтернативной основе, согласно пункта 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754.
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга представляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе и Центре, адреса которых предусмотрены пунктом 1 стандарта, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет-ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 стандарта.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается согласно пункту 16 стандарта по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний на предоставление протезно-ортопедической помощи;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из Центра;
3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.

4) уәкілетті орган – аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес уәкілетті органмен, сондай-ақ, баламалы негізде Орталық арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 22-бабы 1-тармағының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі N 754 қаулысымен бекітілген Мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету Ережесінің негізінде жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) не қағаз жеткізгіштегі қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты стандарттың 1-тармағында көрсетілген уәкілетті органнан және Орталықтан, сондай-ақ Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден стандарттың 16-тармағына сәйкес мынадай негiздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының протездiк-ортопедиялық көмек көрсетудi қабылдауға медициналық қарсы көрсетiлiмдерi болғанда;
2) аталған мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн талап етiлетiн құжаттардың бiреуi болмағанда, орталықтан түсетiн құжаттарды ресiмдеуде қателiктер табылған кезде;
3) жалған мәлiметтер мен құжаттар ұсынылғанда;
4) жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектерге, егер олардың қызметi заңнамада белгiленген тәртiппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкiн.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.

11. Этапы оказания государственной услуги с момента подачи заявления потребителем для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган или в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела Центра передает документы в уполномоченный орган.
Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрих-кода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю;
4) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет исполнителя;
5) исполнитель рассматривает документы и фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы), подготавливает уведомление либо мотивированный отказ;
6) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление либо мотивированный отказ;
7) исполнитель уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в Центр, при этом фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром при помощи сканера штрих-кода фиксируются поступившие документы;
8) инспектор Центра выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. При обращении потребителя в уполномоченный орган:
1) потребитель предоставляет документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует заявление и выдает потребителю талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
13. При обращении потребителя в Центр:
1) потребитель предоставляет документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта;
2) инспектор Центра после приема документов, проводит регистрацию и выдает расписку о приеме документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.

11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушымен өтініш берілген сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе Орталыққа өтініш береді;
2) Орталықтың инспекторы өтінішті тіркеуді жүргізеді, Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды уәкілетті органға жібереді;
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын бақылауға болатын, Орталықтан уәкілетті органға құжаттардың жолданғаны жөніндегі айғақ штрих-код сканері көмегімен белгіленеді.
3) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді және уәкiлеттi орган басшысының қарауына ұсынады;
4) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;
5) орындаушы құжаттарды қарайды және Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (уәкілетті органның өзінің ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда), хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды дайындайды;
6) уәкілетті органның басшысы хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды;
7) уәкілетті органның орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жолдайды, бұл ретте Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (уәкілетті органның өзінің ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) немесе уәкілетті органға жүгінген жағдайда тұтынушыға береді;
Уәкілетті органнан дайын құжаттарды қабылдаған кезде, Орталықпен штрих-код сканерінің көмегімен келіп түскен құжаттар белгіленеді;
8) Орталықтың инспекторы тұтынушыға хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Тұтынушы уәкілетті органға жүгінген жағдайда:
1) тұтынушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
2) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері өтінішті тіркейді және мемлекеттік қызмет алуға тұтынушы тіркелген және алатын күні, қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді;
13. Тұтынушы Орталыққа жүгінген жағдайда:
1) тұтынушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
2) Орталық инспекторы құжаттарды қабылдағаннан кейін тіркеу жүргізеді және құжаттардың қабылдағандығы жөнінде төмендегілерді көрсете отырып қолхат береді:
өтініштің нөмірі мен қабылданған күні;
сұралатын мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты.

3. Свод документов и перенаправление в уполномоченный орган
4. Регистрация документов
5. Рассмотрение документов и определение исполнителя
6. Рассмотрение документов и подготовка уведомления
2. Регистрация документов
7. Подписание уведомления
8. Направление уведомления в Центр или выдача потребителю
9. Регистрация и выдача уведомления потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
уполномоченного органа
1.Рассмотрение документов
3. Свод документов и перенаправление в уполномоченный орган
4. Регистрация документов
5. Рассмотрение документов и определение исполнителя
6. Рассмотрение документов и подготовка мотивированного отказа
2. Регистрация
документов
7. Подписание мотивированного отказа
8. Направление мотивированного отказа в Центр или выдача потребителю
9. Регистрация и выдача мотивированного отказа потребителю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов
на инвалидов для предоставления им
протезно-ортопедической помощи"
Схема функционального взаимодействия
(схему смотрите в бумажном варианте)
Приложение 4
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" июня 2012 года N 486
Приложение 4
к постановлению акимата Кызылординской области
от "23" декабря 2011 года N 251
Регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами"
1. Основные понятия
1. В данном регламенте государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) Центр – филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Кызылординской области, его отделы и отделения;
2) исполнитель – специалист уполномоченного органа, в обязанности которого входит оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами;
3) потребитель – физические лица, указанные в пункте 6 стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – стандарт);

3. Құжаттарды жинақтау және уәкілетті органға қайта жолдау
4. Құжаттарды тіркеу
5. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
6. Құжаттарды қарау және хабарлама дайындау
2. Құжаттарды тіркеу
7. Хабарламаға қол қою
8. Хабарламаны Орталыққа жолдау немесе тұтынушыға беру
9. Хабарламаны тіркеу және тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті
органның орындаушысы
1. Құжаттарды қарау
3. Құжаттарды жинақтау және уәкілетті органға қайта жолдау
4. Құжаттарды тіркеу
5. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
6. Құжаттарды қарау және дәлелді бас тартуды дайындау
2. Құжаттарды тіркеу
7. Дәлелді бас тартуға қол қою
8. Дәлелді бас тартуды Орталыққа немесе тұтынушыға жолдау
9. Дәлелді бас тартуды тіркеу және тұтынушыға беру
"Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну
үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
(сызбаны қағаз жүзінде қараңыз)
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "29" маусымдағы
N 486 қаулысына 4-қосымша
Қызылорда облысы әкімдігінің
2011 жылғы "23" желтоқсандағы
N 251 қаулысына 4-қосымша
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) Орталық – Қызылорда облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы, оның бөлімдері және бөлімшелері;
2) орындаушы – міндеттеріне мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу кіретін уәкілетті органның қызметкері;
3) тұтынушы – "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысымен бекітілген "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 6-тармағында көрсетілген жеке тұлғалар;

4) уполномоченный орган – отдел занятости и социальных программ районов, города областного значения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, а также через Центр на альтернативной основе, согласно пункта 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754.
6. Результатом оказываемой государственной услуги является уведомление об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе и Центре, адреса которых предусмотрены пунктом 1 стандарта, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет – ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 стандарта.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается согласно пункту 16 стандарта по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на обеспечение их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из Центра;
3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.

4) уәкілетті орган – аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына және "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес уәкілетті органмен, сондай-ақ, баламалы негізде Орталық арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 22-бабы 1-тармағының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі N 754 қаулысымен бекітілген Мүгедектерді протездiк-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету Ережесінің негізінде жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу (бұдан әрі – хабарлама) беру не оны беруден қағаз жеткізгіште дәлелді бас тарту болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты стандарттың 1-тармағында көрсетілген уәкілетті органнан және Орталықтан, сондай-ақ Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудан мен Қызылорда қаласының интернет-ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден стандарттың 16-тармағына сәйкес мынадай негiздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының сурдо-тифлотехникалық және мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз етудi қабылдауға медициналық қарсы көрсетiлiмдерi болғанда;
2) аталған мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн талап етiлетiн құжаттардың бiреуi болмағанда, орталықтан түсетiн құжаттарды ресiмдеуде қателiктер табылған кезде;
3) жалған мәлiметтер мен құжаттар ұсынылғанда;
4) жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектерге, егер олардың қызметi заңнамада белгiленген тәртiппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкiн.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.