Об утверждении регламентов электронных государственных услуги
Постановление акимата Кызылординской области от 29 декабря 2012 года N 722. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 08 февраля 2013 года за N 4407. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30 мая 2013 года N 150
Сноска. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30.05.2013 N 150.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент электронной государственной услуги "Выдача
лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов)" согласно приложения 1 к настоящему постановлению;
2) регламент электронной государственной услуги "Выдача
лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по реализации пестицидов (ядохимикатов)" согласно приложения 2 к настоящему постановлению;
3) регламент электронной государственной услуги "Выдача
лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами" согласно приложения 3 к настоящему постановлению;
4) регламент электронной государственной услуги "Выдача
лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии" согласно приложения 4 к настоящему постановлению;
5) регламент электронной государственной услуги "Выдача
лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок" согласно приложения 5 к настоящему постановлению;
6) регламент электронной государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям" согласно приложения 6 к настоящему постановлению;
7) регламент электронной государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству" согласно приложения 7 к настоящему постановлению;

Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы N 722 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2013 жылы 08 ақпанда N 4407 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2013 жылғы 30 мамырдағы N 150 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 30.05.2013  N 150 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес "Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "Пестицидтерді (улы химикаттарды) сату жөнiндегi қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес "Аэрозольдық және фумигациялық тәсiлдермен пестицидтердi (улы химикаттарды) қолдану жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
4) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес "Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензияны беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
5) осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес "Астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметi бойынша қызметтер көрсетуге лицензияны беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті;
6) осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелiк ету үшiн, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
7) осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;

8) регламент электронной государственной услуги "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям" согласно приложения 8 к настоящему постановлению;
9) регламент электронной государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации" согласно приложения 9 к настоящему постановлению;
10) регламент электронной государственной услуги "Выдача
справок безработным гражданам" согласно приложения 10 к настоящему постановлению;
11) регламент электронной государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому" согласно приложения 11 к настоящему постановлению;
12) регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов" согласно приложения 12 к настоящему постановлению;
13) регламент электронной государственной услуги "Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде" согласно приложения 13 к настоящему постановлению;
14) регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность" согласно приложения 14 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима Кызылординской области Нуртаева Р.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области                 Б. Куандыков
"СОГЛАСОВАНО"
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
_____________ Жумагалиев А.К.
"21" декабря 2012 года
Приложение 1
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" декабря 2012 года N 722
Регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов)"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов" (далее — услуга) оказывается государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Кызылординской области" (далее – услугодатель), а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz и веб-портал "е-лицензирование": www.elicense.kz при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи.

8) осы қаулының 8-қосымшасына сәйкес "Кәмелетке толмағандарға меншiк құқығында тиесiлi мүлiкпен мәмiлелердi ресiмдеу үшiн қорғаншылық немесе қамқоршылық жөнiндегi функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті;
9) осы қаулының 9-қосымшасына сәйкес "Мектепке дейiнгi балалар ұйымдарына жiберу үшiн мектепке дейiнгi (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
10) осы қаулының 10-қосымшасына сәйкес "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
11) осы қаулының 11-қосымшасына сәйкес "Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресiмдеу" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
12) осы қаулының 12-қосымшасына сәйкес "Заңды тұлғалардың түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуі және өткізу жөнiндегi қызмет түрiн жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
13) осы қаулының 13-қосымшасына сәйкес "Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегі" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
14) осы қаулының 14-қосымшасына сәйкес "Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің бірінші орынбасары Р.Нұртаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі                    Б. Қуандықов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі
______________ А.Қ. Жұмағалиев
2012 жылғы "21" желтоқсан
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "29" желтоқсандағы
N 722 қаулысына 1-қосымша
"Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – қызмет) "Қызылорда облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет беруші), сондай–ақ, мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда "электрондық үкіметтің" www.e-gov.kz веб-порталы және www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы арқылы көрсетіледі.

2. Услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов)" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1108 (далее – стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая в процессе ее оказания последовательность бумажного и электронного документооборота).
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Услуга оказывается платно согласно пункта 8 стандарта.
6. Сроки оказания услуги предусмотрены в пунктах 7 и 9стандарта.
7. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов)" (далее – регламент):
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
2) бизнес-идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
3) веб-портал "Е-лицензирование" – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование");
4) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
5) государственная база данных "Физические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);

2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1108 қаулысымен бекітілген "Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – стандарт).
3. Қызметтің автоматтандырылу дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (қызмет көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымы кезегінен тұратын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. Қызмет стандарттың 8-тармағына сәйкес ақылы көрсетіледі.
6. Қызметті көрсету мерзімдері стандарттың 7 және 9-тармақтарында көрсетілген.
7. Осы "Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – регламент) қолданылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) бизнес–сәйкестендіру нөмірі – бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - БСН);        3) "Е-лицензиялау" веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтатылған, қайта жаңартылған және әрекет етуін тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензиарлар беретін лицензиялардың сәйкестендірме нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе (бұдан әрі - "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ);
4) жеке сәйкестендiру нөмiрi – жеке тұлға, оның iшiнде жеке кәсiпкерлiк түрiнде өзiнiң қызметiн жүзеге асыратын жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрi - ЖСН);
5) "Жеке тұлғалар" мемлекеттiк дерекқоры – Қазақстан Республикасында жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық жеке сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрi – ЖТ МДҚ );

6) государственная база данных "Юридические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ЮЛ);
7) получатель государственной услуги – юридическое и физическое лицо (далее – получатель);
8) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
9) транзакционная услуга – услуга по предоставлению получателям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
10) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
11) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
12) электронная форма лицензии – лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
13) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее – ПЭП);
14) РШЭП – региональный шлюз "электронного правительства";
15) платежный шлюз "электронного правительства" – автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и "электронного правительства" при осуществлении платежей физических и юридических лиц (далее – ПШЭП);
16) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
17) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП).

6) "Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры – Қазақстан Республикасында заңды тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, бизнес сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДҚ);
7) мемлекеттік қызметті алушы – жеке және заңды тұлға (бұдан әрі – алушы);
8) пайдаланушы – өзіне қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
9) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
10) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
11) электрондық мемлекеттік қызметтер – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
12) электрондық нысандағы лицензия – қағаз жеткізгіштегі лицензияға тең, ақпараттық технологияларды пайдалана отырып рәсімделетін және берілетін электрондық құжат нысанындағы лицензия;
13) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтер көрсетуге қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
14) ЭҮӨШ – "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі;
15) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі – жеке және заңды тұлғалардың төлемдерін жүзеге асыру кезінде екінші деңгейдегі банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың және "электрондық үкіметтің" ақпараттық жүйелері арасындағы өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮТШ);
16) "электрондық үкіметтің" шлюзі – электрондық қызметтер көрсетуді іске асыру шеңберінде "электрондық үкіметтің" ақпараттық жүйелерін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮШ);        17) электрондық цифрлық қолтаңба–электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі - ЭЦҚ).

2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
8. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании услуги через ПЭП приведены в диаграмме функционального взаимодействия (рисунок 1) согласно приложения 2 к настоящему регламенту:
1) получатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, который хранится в интернет-браузер компьютера получателя (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через логин (БИН, ИИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 стандарта;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, далее информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование";
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) процесс 6 – выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между БИН, ИИН указанным в запросе, и БИН, ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП получателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса получателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах;

2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет беруші әрекетінің тәртібі
8. Қызметті ЭҮП арқылы көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасына (1-сурет) сәйкес келтірілген:
1) алушы ЭҮП-да тiркелудi өзінің компьютерінің интернет-браузерiнде сақталған ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң көмегiмен жүзеге асырады (ЭҮП-да тiркелмеген алушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – алушы компьютерінің интернет-браузерiнде ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, алушының қызметтi алуы үшiн ЭҮП-да парольдi енгiзу үдерісі (расталу үдерiсi);
3) 1-шарт – тіркелген алушы туралы мәліметтердің түпнұсқалылығын ЭҮП-да логин (ЖСН\БСН) және пароль арқылы тексеру;
4) 2-үдеріс – алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП-да расталудан бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
5) 3-үдеріс – алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұраныс нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұраныс нысанына стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың электронды түрін қоса тіркеуі;
6) 4-үдеріс – ЭҮТШ-де қызмет төлемақысын төлеу, бұдан кейін бұл ақпарат "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ -не келiп түседi;
7) 2-шарт – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ- не қызмет көрсетуге төлемақының төлену фактісін тексеру;
8) 5-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де көрсетiлетін қызмет үшiн төлемақы төленбеуіне байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
9) 6-үдеріс – алушының сұранысты куәландыруы (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт - ЭҮП-да ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң жарамдылық мерзiмiн және қайтарылып алынған (жойылған) тiркеу куәлiктерiнiң тізімінде болмауын, сондай-ақ, сұраныста көрсетілген БСН, ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген БСН, ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
11) 7-үдеріс – алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
12) 8-үдеріс – қызмет көрсетуге сұраныстың толтырылған нысанын (енгізілген деректердің) алушының ЭЦҚ-сы арқылы куәландыру (қол қою);
13) 9-үдеріс – электрондық құжаттың "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де (алушының сұранысы) тiркелуі және сұраныстың "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де өңделуі;
14) 4-шарт – қызмет берушiнiң алушының бiлiктiлiк талаптарына және лицензия беру негiздерiне сәйкестiгiн тексеруi;
15) 10-үдеріс - алушының деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты сұратылған қызметтi көрсетуден бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;

16) процесс 11 – получение получателем результата услуги (электронная форма лицензии), сформированной ПЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителя услугодателя.
9. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании услуги через услугодателя приведены в диаграмме функционального взаимодействия (рисунок 2) согласно приложения 2 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ЮЛ, ГБД ФЛ о данных получателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных получателя в ГБД ЮЛ, ГБД ФЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ЮЛ, ГБД ФЛ;
8) процесс 6 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных пользователем, прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) процесс 9 – получение получателем результата услуги (электронная форма лицензии), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителя услугодателя.
10. Экранные формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на ПЭП.
11. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по услуге: на ПЭП в разделе "История получения услуг", а также при обращении к услугодателю.
12. Номер контактного телефона для получения информации об услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: 8 (7242) 235080, call-центра: (1414).

16) 11-үдеріс – алушының ЭҮП-да қалыптастырылған қызмет нәтижесiн (электрондық нысандағы лицензияны) алуы. Электрондық құжат қызмет берушi басшысының ЭЦҚ-сын қолдану арқылы қалыптастырылады.
9. Қызметті қызмет беруші арқылы көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасында (2-сурет) келтірілген:
1) 1-үдеріс – қызмет көрсетуші қызметкерінің қызмет көрсету үшін "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-нде логин мен парольді енгізуі (расталу үдерісі);
2) 1-шарт – қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректер түпнұсқалығының логин және пароль арқылы "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де тексерілуі;
3) 2-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты, "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де расталудан бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
4) 3-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұраныс нысанын экранға шығаруы және алушының деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс – алушы жөнінде деректерге сұранысты ЭҮШ арқылы ЗТ МДҚ-на, ЖТ МДҚ-на жолдау;
6) 2-шарт – алушы деректерінің ЗТ МДҚ-да, ЖТ МДҚ-да бар болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – ЗТ МДҚ-да, ЖТ МДҚ-да алушы деректерінің болмауына байланысты деректер алу мүмкіндігінің жоқ екендігі туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
8) 6-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің сұраныс нысанындағы алушының қағаз түріндегі ұсынған құжаттары жөнінде белгісін толтыруы және құжаттарды сканерлеуі, оларды сұраныс нысанына тіркеуі;
9) 7-үдеріс – сұраныстың "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де тіркелуі және қызметті "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де өңделуі;
10) 3-шарт – қызмет берушінің алушының біліктілік талаптары мен лицензия беру негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өндеуі);
11) 8-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
12) 9-үдеріс – алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де қалыптасқан қызмет нәтижесін (электрондық лицензия) алуы. Электрондық құжат қызмет беруші басшысының ЭЦҚ-сын қолдану арқылы қалыптастырылады.
10. Қызметке сұраныс пен жауапты толтырудың экрандық нысандары ЭҮП-да келтірілген.
11. Алушының қызмет бойынша сұраныс мәртебесін тексеру әдісі: ЭҮП-ның "Қызметті алу тарихы" бөлімінде, сондай-ақ қызмет берушіге жүгінгенде.
12. Қызмет көрсету жөнінде ақпарат алуға, сондай-ақ олардың сапасын бағалау (сонымен қатар шағымдану) қажет болған жағдайда ақпарат алу үшін байланыс телефондары: 8 (7242) 231499, call-орталығы (1414).

3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
13. Перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций (структурно-функциональных единиц – далее СФЕ), которые участвуют в процессе оказания услуги:
ПЭП;
ПШЭП;
ИС ГБД "Е-лицензирование";
услугодатель;
ГБД ЮЛ;
ГБД ФЛ.
14. Для получения услуги получатель предоставляет документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
15. При оказании услуги через услугодателя получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документов;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества ответственного лица экспертной организации, принявшего документы;
6) фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименования (для юридических лиц), контактных данных получателя.
При обращении через портал, получателю в "личный кабинет" на портале направляется уведомление – отчет о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги получателем.
16. Текстовое табличное описание последовательности действий СФЕ (процедур, функций, операций) приведены в приложении 1 к настоящему регламенту с указанием срока выполнения каждого действия.
17. Диаграмма функционального взаимодействия (рисунки 12) приведена в приложении 2 настоящему регламенту и отражают взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) СФЕ в соответствии с их описаниями.
18. Результаты оказания услуги получателям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему регламенту.
19. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги получателям:
1) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации, содержащейся в документах получателя;
2) иные требования, необходимые для защиты прав получателя.
20. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту электронной государственной
услуги "Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности
по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов)"
Текстовое табличное описание последовательности действий СФЕ (процедур, функций, операций)
Таблица 1. Описание действий через ПЭП
1
Номер действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование
СФЕ
Получатель
ПЭП
Получатель
ПШЭП
ПЭП
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Выбор услуги, указанной в регламенте, выведение на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 11 стандарта
Оплата услуги
Формирование сообщения об отказе в связи с отсутствием оплаты
4
Форма завершения (данные, документ организационно-распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Отображение уведомления об успешном завершении действия
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
5
Сроки исполнения
10-15 секунд
20 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
20 секунд
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных получателя государственной услуги; 3 – если авторизация прошла успешно
4
5 – если не оплатил, 6 – если оплатил
1
Номер действия
(хода, потока работ)
6
7
8
9
10
11
2
Наименование
СФЕ
Получатель
ПЭП
Получатель
ПЭП
ПЭП
ПЭП
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Формирование сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя
Удостоверение (подписание) запроса посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа заявления (запроса получателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС "Е-лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя услуги в ИС ГБД
"Е-лицензирование"
Электрон-ный документ (электронная форма лицензии)
4
Форма завершения (данные, документ организационно-распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Электронная форма лицензии
5
Сроки исполнения
10–15 секунд
10–15 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
20 секунд
15 рабочих дней
6
Номер следующего действия
7 – если в ЭЦП ошибка, 8 – если ЭЦП без ошибки
-
-
10 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии
-
-
Таблица 2. Описание действий через услугодателя
1
Номер действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Услугодатель
ГБД ЮЛ, ГБД ФЛ
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизация на
ИС ГБД
"Е-лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса на проверку данных получателя в
ГБД ЮЛ, ГБД ФЛ
4
Форма завершения (данные, документ организационно-распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
5
Сроки исполнения
10-15 секунд
20 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
6
Номер следующего действия
1 – проверка в ИС ГБД
"Е-лицензирование" подлинности данных логина и пароля сотрудника услугодателя
-
4
5 – если есть нарушения в данных получателя;
6 – если авторизация прошла успешно
1
Номер действия
(хода, потока работ)
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
ИС ГБД
"Е-лицензирование"
Услугодатель
ИС ГБД
"Е-лицензирование"
ИС ГБД
"Е-лицензирование"
ИС ГБД
"Е-лицензирование"
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Заполнение формы запроса с прикреплением документов
Регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
в ИС ГБД
"Е-лицензирование"
Электронный документ (электронная форма лицензии)
4
Форма завершения (данные, документ организационно-распорядительное решение)
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Электронная форма лицензии
5
Сроки исполнения
20 секунд
10-15 секунд
10-15 секунд
20 секунд
15 рабочих дней
6
Номер следующего действия
-
-
8 – если в ИС ГБД
"Е-лицензирование" отсутствуют данные по запросу, 9 – если данные по запросу найдены
-
-
Приложение 2
к регламенту электронной государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на осуществление деятельности по производству
(формуляции) пестицидов (ядохимикатов)"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании услуги через ПЭП
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту электронной государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на осуществление
деятельности по производству (формуляции)
пестицидов (ядохимикатов)"
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: "качество" и "доступность"____________________________________________________
(наименование услуги)

3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
13. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің немесе басқа да ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің (құрылымдық - функционалдық бірліктер - бұдан әрі ҚФБ) тізбесі:
ЭҮП;
ЭҮТШ;
"Е-лицензиялау" МДҚ АЖ;
қызмет беруші;
ЗТ МДҚ;
ЖТ МДҚ.
14. Қызметті алу үшін алушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
15. Қызмет қызмет беруші арқылы көрсетілген кезде алушыға:
1) құжаттарды қабылдау нөмірін және күнін;
2) сұратылатын мемлекеттік қызмет түрін;
3) қоса берілген құжаттар санын және атауларын;
4) мемлекеттік қызметті алу күнін (уақытын) және құжаттарды беру орнын;
5) құжаттарды қабылдаған сараптамалық ұйымның жауапты тұлғасының тегін, атын, әкесінің атын;
6) мемлекеттік қызмет алушының тегін, атын, әкесінің атын (жеке тұлға үшін) немесе атауын (заңды тұлға үшін), байланыс деректерін көрсете отырып, қажетті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
портал арқылы ықылас білдіргенде, алушының "жеке кабинетінің" порталына мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұранысты қабылдағаны жөнінде мемлекеттік қызмет көрсетудің күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызмет нәтижесі туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
16. Әрбір іс-әрекеттің орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ іс-әрекеттері (рәсімдердің, функциялардың, операциялардың) реттілігінің мәтінді кестелік сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
17. Функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы (12-суреттер) осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген және ол ҚФБ іс-әрекеттерінің логикалық реттілігі арасындағы (қызмет көрсету үдерісіндегі) байланысты олардың сипаттамаларына сәйкес көрсетеді.
18. Алушыларға қызмет көрсету нәтижелері осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Алушыларға электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiне қойылатын талаптар:
1) алушының құжаттарындағы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
2) алушының құқықтарын қорғау үшiн қажеттi өзге де талаптар.
20. Қызмет мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру
(формуляциялау) қызметін
жүзеге асыруға лицензияны беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын
беру" электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ іс-әрекеттері (рәсімдердің, функциялардың, операциялардың) реттілігінің мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. ЭҮП арқылы іс-әрекеттердің сипаттамасы
1
Іс-әрекет (жұмыс барысының, ағынының) нөмірі
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Алушы
ЭҮП
Алушы
ЭҮТШ
ЭҮП
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЭЦҚ тіркеу куәлігінің алушы компьютерінің интернет браузерінде бекітілуі
Алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы
Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге сұраныс нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұраныс нысанына қажетті стандарттың
11-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі құжаттардың көшірмесін қоса тіркеу
Қызмет төлемақысын төлеу
Төлемнің жоқ болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Сұраныстың сәтті құрылғандығы туралы хабарлаудың көрсетілуі
Сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы
Сұраныстың сәтті құрылғандығы туралы хабарлаудың көрсетілуі
Әрекеттің сәтті аяқталғандығы туралы хабарлаудың көрсетілуі
Сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы
5
Орындалу мерзімдері
10-15 секунд
20 секунд
1,5 минут
1,5 минут
20 секунд
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2-егер мемлекеттік қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар бар болса;
3-егер расталу сәтті өтсе
-
4
5-егер төлем жасалмаса,
6-егер төлем жасалса
-
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) нөмірі
6
7
8
9
10
11
2
ҚФБ атауы
Алушы
ЭҮП
Алушы
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Сұранысты растау (қол қою) үшін ЭЦҚ таңдау
Алушының ЭЦҚ түпнұсқалылығының расталмауына байланысты бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы
Сұранысты ЭЦҚ арқылы растау (қол қою)
"Е-лицензиялау" МДҚ
АЖ-де электрондық өтініш құжатының (алушы сұранысының) тіркелуі және сұраныстың өңделуі
Алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ- де бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы
Электрондық құжат (электрондық нысандағы лицензия)
4
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Сұраныстың бағытталуы
Сұраныстағы қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы
Сұраныс
тың бағытталуы
Өтінішке нөмір беріле отырып, сұраныстың тіркелуі
Сұраныстағы қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы
Электрондық нысандағы лицензия
5
Орындалу мерзімдері
10-15 секунд
10-15 секунд
1,5 минут
1,5 минут
20 секунд
15 жұмыс күні
6
Келесі әрекеттің нөмірі
7 - егер
ЭЦҚ-да қателіктер болса;
8-егер ЭЦҚ-да қателіктер болмаса
-
-
10 - қызмет берушінің алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру негіздеріне сәйкестігін тексеруі
-
-
2-кесте. Қызмет беруші арқылы іс-әрекеттердің сипаттамасы
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) нөмірі
1
2
3
4
2
ҚФБ-ның атауы
Қызмет беруші
"Е-лицензиялау" МДҚ АЖ
Қызмет беруші
ЖТ МДҚ, ЗТ МДҚ
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
"Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де расталу
Қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы
Қызмет беруші қызметкерінің қызметті таңдауы
Алушы жөнінде деректерді тексеру сұранысының ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ-на,
ЗТ МДҚ-на жолдануы
4
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Сұраныстың сәтті құрылғандығы туралы хабарлаудың көрсетілуі
Сұраныстағы қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы
Сұраныстың сәтті құрылғандығы туралы хабарлаудың көрсетілуі
Сұраныстың бағытталуы
5
Орындалу мерзімдері
10-15 секунд
20 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
1-қызмет беруші қызметкерінің логині мен паролі мәліметтері түпнұсқалығының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де тексерілуі
-
4
5-егер алушының деректерінде бұзушылықтар болса;
6-егер расталу сәтті өтсе
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) нөмірі
5
6
7
8
9
2
ҚФБ-ның атауы
"Е-лицензиялау"
МДҚ АЖ
Қызмет беруші
"Е-лицензиялау"
МДҚ АЖ
"Е-лицензиялау"
МДҚ АЖ
"Е-лицензиялау"
МДҚ АЖ
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Деректерде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы
Сұраныс үлгісін құжаттарды тіркей отырып, толтыру
Электрондық құжаттың
"Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де тіркелуі және қызметтің "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де өңделуі
"Е-лицензиялау"
МДҚ АЖ-де алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты, сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы
Электрондық құжат (электрондық нысандағы лицензия)
4
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Сұраныстағы қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы
Сұраныстың сәтті құрылғандығы туралы хабарлаудың көрсетілуі
Өтінішке нөмір беріле отырып, сұраныстың жүйеде тіркелуі
Сұраныстағы қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы
Электрондық нысандағы лицензия
5
Орындалу мерзімдері
20 секунд
10-15 секунд
10-15 секунд
20 секунд
15 жұмыс күні
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
-
8 - егер "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де сұраныс бойынша деректер жоқ болса, 9-егер сұраныс бойынша деректер табылса
-
-
"Пестицидтерді (улы химикаттарды)
өндіру (формуляциялау) қызметін
жүзеге асыруға лицензияны беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру"
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Қызметті ЭҮП арқылы көрсету кезіндегі функционалдық өзара
іс-әрекет диаграммасы
Қызметті қызмет беруші арқылы көрсету кезіндегі функционалдық
өзара іс-әрекет диаграммасы
Шартты белгілер
"Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру
(формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға лицензияны
беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын
беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің "сапа" және "қолжетімділік" көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнаманың нысаны
____________________________________________________
(қызметтің атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 2
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" декабря 2012 года N 722
Регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по реализации пестицидов (ядохимикатов)"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по реализации пестицидов (ядохимикатов)" (далее – услуга) оказывается государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Кызылординской области" (далее – услугодатель), а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz и веб-портал "е-лицензирование": www.elicense.kz при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи.
2. Услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по реализации пестицидов (ядохимикатов)" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1108 (далее – стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая в процессе ее оказания последовательность бумажного и электронного документооборота).
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Услуга оказывается платно согласно пункта 8 стандарта.
6. Сроки оказания услуги предусмотрены в пунктах 7 и 9стандарта.
7. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по реализации пестицидов (ядохимикатов)" (далее – регламент):
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса (далее – ИС);
2) бизнес-идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
3) веб-портал "Е-лицензирование" – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование");

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "29" желтоқсандағы
N 722 қаулысына
2-қосымша
"Пестицидтерді (улы химикаттарды) сату жөніндегі қызметті
жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Пестицидтерді (улы химикаттарды) сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – қызмет) "Қызылорда облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет беруші), сондай-ақ, мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда "электрондық үкіметтің" www.e-gov.kz веб-порталы және www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1108 қаулысымен бекітілген "Пестицидтерді (улы химикаттарды) сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – стандарт).
3. Қызметтің автоматтандырылу дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (қызмет көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымы кезегінен тұратын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. Қызмет стандарттың 8-тармағына сәйкес ақылы көрсетіледі.
6. Қызметті көрсету мерзімдері стандарттың 7 және 9-тармақтарында көрсетілген.
7. Осы "Пестицидтерді (улы химикаттарды) сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – регламент) қолданылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) бизнес–сәйкестендіру нөмірі – бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - БСН);        3) "Е-лицензиялау" веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтатылған, қайта жаңартылған және әрекет етуін тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензиарлар беретін лицензиялардың сәйкестендірме нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе (бұдан әрі - "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ);

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 3
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" декабря 2012 года N 722
Регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами" (далее – услуга) оказывается государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Кызылординской области" (далее – услугодатель), а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz и веб-портал "е-лицензирование": www.elicense.kz при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи.
2. Услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1108 (далее – стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая в процессе ее оказания последовательность бумажного и электронного документооборота).
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Услуга оказывается платно согласно пункта 8 стандарта.
6. Сроки оказания услуги предусмотрены в пунктах 7 и 9стандарта.
7. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами" (далее – регламент):
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса (далее – ИС);
2) бизнес-идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
3) веб-портал "Е-лицензирование" – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование");

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "29" желтоқсандағы
N 722 қаулысына
3-қосымша
"Аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен пестицидтерді (улы
химикаттарды) қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға
лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру"
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – қызмет) "Қызылорда облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет беруші), сондай–ақ, мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда "электрондық үкіметтің" www.e-gov.kz веб-порталы және www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1108 қаулысымен бекітілген "Аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – стандарт).
3. Қызметтің автоматтандырылу дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (қызмет көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымы кезегінен тұратын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. Қызмет стандарттың 8-тармағына сәйкес ақылы көрсетіледі.
6. Қызметті көрсету мерзімдері стандарттың 7 және 9-тармақтарында көрсетілген.
7. Осы "Аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – регламент) қолданылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) бизнес–сәйкестендіру нөмірі – бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - БСН);        3) "Е-лицензиялау" веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтатылған, қайта жаңартылған және әрекет етуін тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензиарлар беретін лицензиялардың сәйкестендірме нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе (бұдан әрі - "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ);

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 4
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" декабря 2012 года N 722
Регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии" (далее – услуга) оказывается государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Кызылординской области" (далее – услугодатель), а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz и веб-портал "е-лицензирование": www.elicense.kz при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи.
2. Услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1108 (далее – стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая в процессе ее оказания последовательность бумажного и электронного документооборота).
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Услуга оказывается платно согласно пункта 8 стандарта.
6. Сроки оказания услуги предусмотрены в пунктах 7 и 9стандарта.
7. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии" (далее – регламент):
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
2) бизнес-идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
3) веб-портал "Е-лицензирование" — информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование");

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "29" желтоқсандағы
N 722 қаулысына 4-қосымша
"Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензияны беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – қызмет) "Қызылорда облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет беруші), сондай-ақ, мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда www.e.gov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы және www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1108 қаулысымен бекітілген "Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – стандарт).
3. Қызметтің автоматтандырылу дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (қызмет көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымы кезегінен тұратын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. Қызмет стандарттың 8-тармағына сәйкес ақылы көрсетіледі.
6. Қызметті көрсету мерзімдері стандарттың 7 және 9-тармақтарында көрсетілген.
7. Осы "Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – регламент) қолданылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) бизнес–сәйкестендіру нөмірі – бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - БСН);
3) "Е-лицензиялау" веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтатылған, қайта жаңартылған және әрекет етуін тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензиарлар беретін лицензиялардың сәйкестендірме нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе (бұдан әрі - "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ);

2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
8. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании услуги через ПЭП приведены в диаграмме функционального взаимодействия (рисунок 1) согласно приложения 2 к настоящему регламенту:
1) получатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, который хранится в интернет-браузер компьютера получателя (осуществляется для незарегистрированных получателей государственной услуги на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через логин (БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанны в пункте 11 стандарта;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, далее информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование";
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) процесс 6 – выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между БИН, указанным в запросе, и БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП получателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса получателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах;

2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет
беруші әрекетінің тәртібі
8. Қызметті ЭҮП арқылы қызмет көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасына (1-сурет) сәйкес келтірілген:
1) алушы ЭҮП-да тiркелудi өзінің компьютерінің интернет-браузерiнде сақталған ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң көмегiмен жүзеге асырады (ЭҮП-да тiркелмеген алушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – алушы компьютерінің интернет-браузерiнде ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, алушының қызметтi алуы үшiн ЭҮП-да парольдi енгiзу үдерісі (расталу үдерiсi);
3) 1-шарт – тіркелген алушы туралы мәліметтердің түпнұсқалылығын ЭҮП-да логин (ЖСН\БСН) және пароль арқылы тексеру;
4) 2-үдеріс – алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП-да расталудан бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
5) 3-үдеріс – алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұраныс нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұраныс нысанына стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың электронды түрін қоса тіркеуі;
6) 4-үдеріс – ЭҮТШ-де қызмет төлемақысын төлеу, бұдан кейін бұл ақпарат "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ -не келiп түседi;
7) 2-шарт – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-не қызмет көрсетуге төлемақының төлену фактісін тексеру;
8) 5-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де көрсетiлетін қызмет үшiн төлемақы төленбеуіне байланысты, сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
9) 6-үдеріс – алушының сұранысты куәландыруы (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт - ЭҮП-да ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң жарамдылық мерзiмiн және қайтарылып алынған (жойылған) тiркеу куәлiктерiнiң тізімінде болмауын, сондай-ақ, сұраныста көрсетілген БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
11) 7-үдеріс – алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
12) 8-үдеріс – мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраныстың толтырылған нысанын (енгізілген деректердің) алушының ЭЦҚ-сы арқылы куәландыру (қол қою);
13) 9-үдеріс – электрондық құжаттың "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де (алушының сұранысы) тiркелуі және сұраныстың "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ- де өңделуі;
14) 4-шарт – қызмет берушiнiң алушының бiлiктiлiк талаптарына және лицензия беру негiздерiне сәйкестiгiн тексеруi;
15) 10-үдеріс - алушының деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ -де сұратылған қызметтi көрсетуден бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;

16) процесс 11 – получение получателем результата услуги (электронная форма лицензии), сформированной ПЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителя услугодателя.
9. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании услуги через услугодателя приведены в диаграмме функционального взаимодействия (рисунок 2) согласно приложения 2 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ЮЛ о данных получателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных получателя в ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных пользователем, прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) процесс 9 – получение получателем результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителя услугодателя.
10. Экранные формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на ПЭП.
11. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по услуге: на ПЭП в разделе "История получения услуг", а также при обращении к услугодателю.
12. Номер контактного телефона для получения информации об услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: 8 (7242) 231499, call-центра: (1414).

16) 11-үдеріс – алушының ЭҮП-да қалыптастырылған қызмет нәтижесiн (электрондық нысандағы лицензияны) алуы. Электрондық құжат қызмет берушi басшысының ЭЦҚ-сын қолдану арқылы қалыптастырылады.
9. Қызметті қызмет беруші арқылы көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасында (2-сурет) келтірілген:
1) 1-үдеріс – қызмет көрсетуші қызметкерінің қызметті көрсету үшін "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-нде логин мен парольді енгізуі (расталу үдерісі);
2) 1-шарт – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын логин және пароль арқылы тексеру;
3) 2-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де расталудан бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
4) 3-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұраныс нысанын экранға шығаруы және алушының деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс – ЭҮШ арқылы ЗТ МДҚ-на алушы жөнінде деректерге сұраныс жолдау;
6) 2-шарт – ЗТ МДҚ-да алушы деректерінің бар болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – ЗТ МДҚ-да алушы деректерінің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкіндігінің жоқ екендігі туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
8) 6-үдеріс – қызмет берушінің қызметкерімен сұраныс нысанындағы алушы қағаз түрінде ұсынған құжаттары жөнінде белгісін толтыру және құжаттарды сканерлеу, оларды сұраныс нысанына тіркеп, толтырылған қызмет көрсетудің сұраныс нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
9) 7-үдеріс – сұранысты "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де тіркеу және қызметтің "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де өңделуі;
10) 3-шарт – қызмет берушінің алушының біліктілік талаптары мен лицензия беру негіздеріне сәйкестігін тексеру (өңдеу);
11) 8-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
12) 9-үдеріс – алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де қалыптасқан қызмет нәтижесін (электрондық лицензия) алуы. Электрондық құжат қызмет беруші басшысының ЭЦҚ-сын қолдану арқылы қалыптастырылады.
10. Қызметке сұраныс пен жауапты толтырудың экрандық нысандары ЭҮП-да келтірілген.
11. Алушының қызмет бойынша сұраныс мәртебесін тексеру әдісі: ЭҮП-ның "Қызметті алу тарихы" бөлімінде, сондай-ақ қызмет берушіге жүгінгенде.
12. Қызмет көрсету жөнінде ақпарат алуға, сондай-ақ олардың сапасын бағалау (сонымен қатар шағымдану) қажет болған жағдайда ақпарат алу үшін байланыс телефондары: 8 (7242) 235080, call-орталығы (1414).

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 5
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" декабря 2012 года N 722
Регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок" (далее — услуга) оказывается государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Кызылординской области" (далее – услугодатель), а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz и веб-портал "е-лицензирование": www.elicense.kz при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи.
2. Услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1108 (далее – стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая в процессе ее оказания последовательность бумажного и электронного документооборота).
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Услуга оказывается платно согласно пункта 8 стандарта.
6. Сроки оказания услуги предусмотрены в пунктах 7 и 9стандарта.
7. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок" (далее – регламент):
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
2) бизнес-идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
3) веб-портал "Е-лицензирование" — информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование");

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "29" желтоқсандағы
N 722 қаулысына 5-қосымша
"Астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер
көрсетуге лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – қызмет) "Қызылорда облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет беруші), сондай-ақ, мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы және www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1108 қаулысымен бекітілген "Астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметтің автоматтандырылу дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (қызмет көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымы кезегінен тұратын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. Қызмет стандарттың 8-тармағына сәйкес ақылы көрсетіледі.
6. Қызметті көрсету мерзімдері стандарттың 7 және 9-тармақтарында көрсетілген.
7. Осы "Астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – регламент) қолданылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) бизнес–сәйкестендіру нөмірі – бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - БСН);        3) "Е-лицензиялау" веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтатылған, қайта жаңартылған және әрекет етуін тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензиарлар беретін лицензиялардың сәйкестендірме нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе (бұдан әрі - "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ);

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 6
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" декабря 2012 года N 722
Регламент электронной государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям" (далее – услуга) оказывается отделами образования районов и города областного значения (далее – услугодатель) через центры обслуживания населения по месту жительства, а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи.
2. Услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от
31 августа 2012 года N 1119 (далее – стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая в процессе ее оказания последовательность бумажного и электронного документооборота).
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Услуга оказывается бесплатно согласно пункта 8 стандарта.
6. Сроки оказания услуги предусмотрены в пунктах 7 и 9стандарта.
7. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям" (далее – регламент):
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) ИС РАГС – информационная система "Регистрации актов гражданского состояния";
3) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "29" желтоқсандағы
N 722 қаулысына 6-қосымша
"Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың
салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар
беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – қызмет) облыстық маңызы бар қаланың және аудандардың білім бөлімдерімен (бұдан әрі – қызмет беруші), тұрғылықты жердегі халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы, сондай-ақ, мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – стандарт).
3. Қызметтің автоматтандырылу дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (қызмет көрсету үдерiсiнде қағаз және электрондық құжат айналымының кезегінен тұратын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. Қызмет стандарттың 8-тармағына сәйкес тегін көрсетіледі.
6. Қызметті көрсету мерзімдері стандарттың 7 және 9-тармақтарында көрсетілген.
7. Осы "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламентінде қолданылатын ұғымдар мен қысқартулар (бұдан әрі – регламент):
1) АЖО - автоматтандырылған жұмыс орны;
2) АХАТ АЖ – "Азаматтық хал актілерін тіркеу" ақпараттық жүйесі;
3) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);

4) единая нотариальная информационная система – аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее – ЕНИС);
5) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
6) государственная база данных "Физические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
7) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – ИС ЦОН);
8) получатель государственной услуги – физическое лицо (далее – получатель);
9) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
11) ИС НУЦ – информационная система национального удостоверяющего центра Республики Казахстан;
12) центры обслуживания населения – филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Кызылординской области и его отделы (далее – центр);
13) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
14) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
15) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее – ПЭП);
16) РШЭП – региональный шлюз "электронного правительства";
17) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
18) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП).

4) бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе - нотариалдық қызметтер мен әділет басқармасы және нотариалды палаталардың бірлескен іс-әрекетін автоматтандыруға арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі – БНАЖ);
5) жеке сәйкестендiру нөмiрi – жеке тұлға, оның iшiнде жеке кәсiпкерлiк түрiнде өзiнiң қызметiн жүзеге асыратын жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрi - ЖСН);
6) "Жеке тұлғалар" мемлекеттiк дерекқоры – Қазақстан Республикасында жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық жеке сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрi – ЖТ МДҚ );
7) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесі - Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталығы, сондай-ақ мемлекеттік органдар арқылы халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет көрсету үдерісін автоматтандыру үшін арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚКО АЖ);
8) мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлға (бұдан әрі – алушы);
9) пайдаланушы – өзіне қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
10) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
11) ҰКО АЖ – Қазақстан Республикасының ұлттық куәландырушы орталығының ақпараттық жүйесі;
12) халыққа қызмет көрсету орталықтары – Қызылорда облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы және оның бөлімдері (бұдан әрі – орталық);
13) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
14) электрондық мемлекеттік қызметтер – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
15) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтер көрсетуге қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
16) ЭҮӨШ - "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі;
17) "электрондық үкіметтің" шлюзі – электрондық қызметтер көрсетуді іске асыру шеңберінде "электрондық үкіметтің" ақпараттық жүйелерін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮШ);
18) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі - ЭЦҚ).

2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
8. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании услуги через центр приведены в диаграмме функционального взаимодействия (рисунок 1) согласно приложению 2 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – ввод работником центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор работником центра услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод работником центра данных получателя, а также данных по доверенности представителя получателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных получателя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение работником центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса получателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП работника центра через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в стандарте;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
11) процесс 9 – получение получателем через работника центра результата услуги (справки).
9. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании услуги через ПЭП приведены в диаграмме функционального взаимодействия (рисунок 2) согласно приложению 2 к настоящему регламенту:
1) получатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод получателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;

2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет
беруші әрекетінің тәртібі
8. Қызметті орталық арқылы көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасында (1-сурет) көрсетілген:
1) 1-үдеріс – қызметті алу үшін орталық қызметкерінің ХҚКО АЖ АЖО-да логин мен парольді енгізуі (расталу үдерісі);
2) 2-үдеріс – орталық қызметкерінің осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұраныс формасын экранға шығаруы және орталық қызметкерінің алушының деректерін, сондай-ақ алушының сенім хат арқылы өкілінің деректерін (нотариалды куәландырылған сенім хат арқылы, басқа куәландырылған сенім хат болған жағдайда – деректер толтырылмайды) енгізуі;
3) 3-үдеріс – алушы туралы деректерді ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ-на, сондай-ақ, БНАЖ-не алушының сенім хаттағы деректері туралы сұранысты жолдау;
4) 1-шарт – алушы деректерінің ЖТ МДҚ-да бар болуын, сенімхат деректерінің БНАЖ-де бар болуын тексеру;
5) 4-үдеріс – ЖТ МДҚ-да алушы деректерінің, сондай-ақ БНАЖ-де сенімхат деректерінің жоқ болуына байланысты деректерді алу мүмкіндігі жоқ екендігі туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
6) 5-үдеріс – қызмет берушінің қызметкерімен сұраныс нысанындағы алушының қағаз түрінде ұсынған құжаттары жөнінде белгісін толтыру және құжаттарды сканерлеу, оларды сұраныс нысанына тіркеп, толтырылған қызмет көрсетудің сұраныс нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ, арқылы куәландыру;
7) 6-үдеріс - орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электронды құжатты (алушының сұранысын) ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО-ға жолдау;
8) 7-үдеріс – электрондық құжаттың ЭҮӨШ АЖО-да тіркелуі;
9) 2-шарт – қызмет берушінің алушымен тіркелген құжаттардың стандартқа сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
10) 8-үдеріс – алушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту жөніндегі хабарламаның қалыптастырылуы;
11) 9-үдіріс – алушының орталық қызметкері арқылы қызметтің нәтижесін (анықтаманы) алуы.
9. Қызметті ЭҮП арқылы көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасында (2-сурет) көрсетілген:
1) алушы өзінің паролі мен ЖСН көмегімен ЭҮП-да тіркеледі (ЭҮП-да тіркелмеген алушылар үшін);
2) 1-үдеріс – алушының қызметті алу үшін ЭҮП-да ЖСН мен паролін енгізуі (расталу үдерісі);
3) 1-шарт – тіркелген алушы деректерінің дұрыстығын ЖСН мен пароль арқылы ЭҮП-да тексеру;
4) 2-үдеріс – алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП-да расталудан бас тарту жөнінде хабарламаның қалыптастырылуы;

5) процесс 3 – выбор получателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 11 стандарта, а также выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП получателя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
12) процесс 8 – получение получателем результата услуги (справки в форме электронного документа), сформированной АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителя услугодателя.
10. Экранные формы заполнения запроса и форма заявления на услугу, предоставляемые получателю в случае получения услуги посредством ПЭП представлены на веб-портале "электронного правительства" www.e.gov.kz.
11. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по услуге: на ПЭП в разделе "История получения услуг", а также при обращении в центр.
12. Номер контактного телефона для получения информации об услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: call-центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
13. Перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций (структурно-функциональных единиц – далее СФЕ), которые участвуют в процессе оказании услуги:
АРМ ИС ЦОН;
работник центра;
ГБД ФЛ;
ЕНИС;
АРМ РШЭП;
ПЭП.
14. Для получения услуги получатель предоставляет документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.

5) 3-үдеріс – алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті алу үшін сұраныс нысанын экранға шығаруы және стандарттың 11-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі құжаттардың қажетті көшірмелерін сұраныс нысанына қоса тіркей отырып, алушының құрылымдық және форматтық талаптарына сәйкес нысандарын толтыруы, сондай-ақ, сұранысты куәландыру үшін (қол қою үшін) ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – ЭҮП-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және қайтарып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізбесінде жоқ болуын, сонымен қатар сәйкестендіру деректеріне сәйкес келуін (сұраныста көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) тексеру;
7) 4-үдеріс – алушының ЭЦҚ түпнұсқасының расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
8) 5-үдеріс – қызмет берушімен алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсету үшін сұранысты куәландыруы және электрондық құжатты (сұранысты) өңдеу үшін ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО-на жолдауы;
9) 6-үдеріс – электрондық құжатты ЭҮӨШ АЖО-да тіркеу;
10) 3-шарт – қызмет берушімен алушының қосымша тіркеген құжаттарының стандартқа және қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігінің тексерілуі (өңделуі);
11) 7-үдеріс – алушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
12) 8-үдеріс – алушының ЭҮӨШ АЖО-да қалыптасқан қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы анықтаманы) алуы. Электрондық құжат қызмет беруші басшысының ЭЦҚ-сын қолдаану арқылы қалыптастырылады.
10. Қызметті ЭҮП арқылы алған жағдайда алушыға ұсынылатын өтініштің нысаны мен сұранысты толтырудың экрандық нысандары "электрондық үкіметтің" www.e.gov. kz веб-порталында келтірілген.
11. Қызмет бойынша сұраныстың орындалу мәртебесінің алушымен тексерілу әдістері: "электрондық үкімет" порталындағы "Қызметті алу тарихы" бөлімінде, сондай-ақ алушы орталыққа жүгінген жағдайда.
12. Қызмет бойынша ақпарат алу үшін және олардың сапасын бағалау (оның ішінде шағымдану) қажет болған жағдайда хабарласатын call-орталығының телефон нөмірі: (1414).
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
13. Қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің (құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұдан әрі ҚФБ) тізбесі:
ХҚКО АЖ АЖО;
орталық қызметкері;
ЖТ МДҚ;
БНАЖ;
ЭҮӨШ АЖО;
ЭҮШ.
14. Қызметті алу үшін алушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.

15. Получателю:
1) при обращении в центр выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя, его (ее) контактные данные.
2) при обращении через портал – получателю в "личный кабинет" или на электронную почту направляется уведомление-отчет о принятии запроса на предоставление услуги с указанием даты и времени получения результата услуги.
16. Текстовое табличное описание последовательности действий СФЕ (процедур, функций, операций) приведены в приложении 1 к настоящему регламенту с указанием срока выполнения каждого действия.
17. Диаграмма функционального взаимодействия (рисунки 12) приведена в приложении 2 к настоящему регламенту и отражают взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) СФЕ в соответствии с их описаниями.
18. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, включая формы уведомлений, писем и напоминаний приведены в приложении 3 к настоящему регламенту.
19. Результаты оказания услуги получателям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему регламенту.
20. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги получателям:
1) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации, содержащейся в документах получателя;
2) иные требования, необходимые для защиты прав получателя.
21. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту электронной государственной услуги
"Выдача справок в пенсионные фонды, банки для
распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной
полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан
для оформления наследства несовершеннолетним детям"
Текстовое табличное описание последовательности действий СФЕ (процедур, функций, операций)
Таблица 1. Описание действий через центр
1
Номер действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Работник центра
Работник центра
ГБД ФЛ, ЕНИС
Работник центра
3
Наименование
действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизация работником центра по логину и паролю
Выбор услуги и формирование данных запроса
Направление запроса
в ГБД ФЛ, ЕНИС
Формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя
Заполнение запроса с прикреплением к форме запроса необходимых документов и удостоверение ЭЦП
4
Форма
завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе
с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного ответа об отказе
в предоставлении услуги
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
5
Сроки
исполнения
30 секунд –
1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
30 секунд –
1 минута
6
Номер следующего действия
2
3
4 – если есть нарушения в данных получателя;
5 – если нарушений нет
-
-
1
Номер действия
(хода, потока работ)
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
Работник центра
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименование
действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП
в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в услуге в связи
с имеющимися нарушениями в документах получателя
Получение результата услуги получателем
4
Форма
завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Отображение выходного документа
5
Сроки
исполнения
1 минута
3 дня
-
-
6
Номер следующего действия
-
8 – если есть нарушения;
9 – если нарушений нет
-
-
Таблица 2. Описание действий через ПЭП
1
Номер действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Получатель
ПЭП
Получатель
ПЭП
3
Наименование
действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизация на ПЭП по ИИН и паролю
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Выбор услуги и формирование данных запроса, выбором получателя ЭЦП
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя ЭЦП
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных получателя;
3 – если авторизация прошла успешно
4 – если есть нарушения в данных получателя;
5 – если нарушений нет
-
1
Номер действия
(хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Получатель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименование
действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя и направление запроса в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя
Получение получателем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Отображение выходного документа
5
Сроки исполнения
30 секунд –
1 минута
3 дня
-
-
6
Номер следующего действия
-
7 – если есть нарушения в данных получателя;
8 – если нарушений нет
-
-
Приложение 2
к регламенту электронной государственной услуги
"Выдача справок в пенсионные фонды, банки для
распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции
Министерства внутренних дел Республики Казахстан
для оформления наследства несовершеннолетним детям"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании услуги через центр
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании услуги через ПЭП
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту электронной государственной услуги
"Выдача справок в пенсионные фонды, банки для
распоряжения вкладами несовершеннолетних детей,
территориальные подразделения Комитета дорожной полиции
Министерства внутренних дел Республики Казахстан
для оформления наследства несовершеннолетним детям"
Выходная форма положительного ответа на электронную государственную услугу
Образец
Наименование накопительного
пенсионного фонда_____________
Районный (городской) отдел образования разрешает (Ф.И.О. заявителя)________________________,_______года рождения, (удостоверение личности N___________ от ________ года, выдано___________), законному (ым) представителю(ям) (родителям (родителю), опекуну или попечителю, патронатному воспитателю и другим заменяющим их лицам) несовершеннолетнего _________________________(Ф.И.О. ребенка, года рождения), получить наследуемые пенсионные накопления в________________(наименование накопительного пенсионного фонда), с причитающимся инвестиционным доходом, пеней и иными поступлениями в соответствии с законодательством, согласно свидетельству о праве на наследство по закону/завещанию от ______________ года, выданного нотариусом (государственная лицензия N ___________ от __________ года, выдана_________), в связи со смертью вкладчика (Ф.И.О. наследодателя), _______________(свидетельство о смерти от _______года, N________).
Справка действительна в течение 1 (одного) месяца со дня выдачи.
Выходная форма положительного ответа на электронную государственную услугу
Образец
Наименование банка
_______________________
Районный (городской) отдел образования разрешает (Ф.И.О. заявителя) _____________________________,_______года рождения, (удостоверение личности N___________ от ________ года, выдано___________), законному (ым) представителю (ям) (родители (родитель), опекуну (ам) или попечителю, патронатному воспитателю и другим заменяющим их лицам)несовершеннолетнего ребенка (детей) _________________________ _________________________(Ф.И.О. ребенка, года рождения), распорядиться вкладами несовершеннолетнего ребенка (детей)_____________________ (наименование банка), с причитающимися инвестиционным доходом, пеней и иными поступлениями в соответствии с законодательством.
Справка действительна в течение 1 (одного) месяца со дня выдачи.
__________________________
Выходная форма положительного ответа на электронную государственную услугу
Образец
Республика Казахстан
районный (городской)
отдел образования
Районный (городской) отдел образования, действующий в интересах несовершеннолетнего (-ей, - их) ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________разрешает на_____________________________________________
транспортного средства_______________________________________________
Справка действительна в течение 1 (одного) месяца со дня выдачи.
Приложение 4
к регламенту электронной государственной услуги
"Выдача справок в пенсионные фонды, банки для
распоряжения вкладами несовершеннолетних детей,
территориальные подразделения Комитета дорожной полиции
Министерства внутренних дел Республики Казахстан для
оформления наследства несовершеннолетним детям"
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: "качество" и "доступность"________________________________________________________
(наименование услуги)

15. Алушыға:
1) орталыққа өтініш білдірген кезде тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
сұраныстың нөмірі мен қабылданған күні;
сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
алушының тегі, аты, әкесінің аты, оның байланыс деректері;
2) портал арқылы жүгінген кезде алушыға порталдағы "жеке кабинетіне" немесе электрондық поштаға мемлекеттік қызметті ұсыну үшін сұраныстың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып жіберіледі.
16. Әрбір іс-әрекеттің орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ іс-әрекеттері (рәсімдердің, функциялардың, операциялардың) реттілігінің мәтінді кестелік сипаттамасы осы регламенттің 1- қосымшасында келтірілген.
17. Функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы (12-суреттер) осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген және ол ҚФБ іс-әрекеттерінің логикалық реттілігі арасындағы (қызмет көрсету үдерісіндегі) байланысты олардың сипаттамаларына сәйкес көрсетеді.
18. Қызмет көрсету нәтижесінің сәйкестендіріліп ұсынылуы тиіс, сонымен қатар ескертулер, хаттар мен хабарламалар нысандарын қосқандағы форматты-логикалық бақылау ережелері көрсетілген бланкілердің нысандары мен шаблондары осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
19. Алушыларға қызмет көрсету нәтижелері осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Алушыларға электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiне қойылатын талаптар:
1) алушының құжаттарындағы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
2) алушының құқықтарын қорғау үшiн қажеттi өзге де талаптар.
21. Қызмет көрсету мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке
толмағандардың салымдарына иелік ету үшін,
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу
үшін анықтамалар беру" электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ іс-әрекеттері (рәсімдердің, функциялардың, операциялардың)
реттілігінің мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. Орталық арқылы іс-әрекеттердің сипаттамасы
1
Іс-әрекет (жұмыс барысының, ағынының) нөмірі
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталық қызметкері
Орталық қызметкері
ЖТ МДҚ, БНАЖ
Орталық қызметкері
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Орталық қызметкерінің логин мен пароль бойынша расталуы
Қызметті таңдау және сұраныс деректерін қалыптастыру
Сұранысты ЖТ МДҚ-на, БНАЖ-не жолдау
Алушы деректерінің жоқ болуына байланысты деректерді алу мүмкіндігінің жоқ екендігі жөнінде хабарлаудың қалыптастырылуы
Сұраныс нысанына қажетті құжаттарды қоса тіркей отырып, сұранысты толтыру және ЭЦҚ-мен куәландыру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Өтінішке нөмір беріле отырып, сұраныстың жүйеде тіркелуі
Сұраныстың нәтижелі құрылғаны жөніндегі хабарлаудың көрсетілуі
Сұраныстың бағытталуы
Қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде дәлелді жауаптың қалыптастырылуы
Сұраныстың сәтті құрылғандығы жөнінде хабарлаудың көрсетілуі
5
Орындалу мерзімдері
30 секунд –
1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 секунд – 1 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4 – егер алушының деректерінде бұзушылықтар болса;
5 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
1
Іс-әрекет (жұмыс барысының, ағынының) нөмірі
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
Орталық қызметкері
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) құжатты ЭҮӨШ АЖО-на жолдау
Құжаттың тіркелуі
Алушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде хабарламаның қалыптастырылуы
Алушының қызмет нәтижесін алуы
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Сұраныстың бағытталуы
Өтінішке нөмір беріле отырып, сұраныстың тіркелуі
Қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде дәлелді жауаптың қалыптастырылуы
Шығыс құжатының көрсетілуі
5
Орындалу мерзімдері
1 минут
3 күн
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
8 – егер бұзушылықтар болса;
9 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
2-кесте. ЭҮП арқылы іс-әрекеттердің сипаттамасы
1
Іс-әрекет (жұмыс барысының, ағынының) нөмірі
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Алушы
ЭҮП
Алушы
ЭҮП
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЭҮП-да ЖСН мен пароль бойынша расталу
Алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты расталудан бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы
Қызметті таңдау және сұраныс деректерін алушының ЭЦҚ-сын таңдай отырып, қалыптастыру
Алушының ЭЦҚ деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту жөнінде хабарламаның қалыптастырылуы
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Сұраныстың сәтті құрылғаны жөнінде хабарлаудың көрсетілуі
Сұратылған қызметтен
бас тарту жөнінде хабарламаның қалыптастырылуы
Сұраныстың бағытталуы
Сұратылған қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаның қалыптастырылуы
5
Орындалу мерзімдері
30 секунд –
1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2 – егер алушының деректерінде бұзушылықтар болса;
3 – егер расталу сәтті өтсе
-
4 – егер алушының деректерінде бұзушылықтар болса;
5 – егер бұзушылықтар болмаса
-
1
Іс-әрекет (жұмыс барысының, ағынының) нөмірі
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Алушы
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Сұранысты алушы ЭЦҚ-ның көмегімен куәландыру (қол қою) және ЭҮӨШ АЖО-на жолдау
Құжаттың тіркелуі
Алушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту жөнінде хабарламаның қалыптастырылуы
Алушының қызмет нәтижесін алуы
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Сұраныстың бағытталуы
Өтінішке нөмір беріле отырып, сұраныстың тіркелуі
Қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде дәлелді жауаптың қалыптастырылуы
Шығыс құжатының көрсетілуі
5
Орындалу мерзімдері
30 секунд –
1 минут
3 күн
-
-
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
7 – егер алушының деректерінде бұзушылықтар болса;
8 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
"Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке
толмағандардың салымдарына иелік ету үшін,
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу
үшін анықтамалар беру" электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Қызметті орталық арқылы көрсету кезіндегі функционалдық өзара
іс-әрекет диаграммасы
Қызметті ЭҮП арқылы көрсету кезіндегі функционалдық өзара
іс-әрекет диаграммасы
Шартты белгілер
"Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың
салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің дұрыс жауабының шығу нысаны
Үлгі
________________________________
Жинақтаушы зейнетақы қорының атауы
Аудандық (қалалық) білім бөлімі _______________ жылы туылған кәмелетке толмаған _________________________________________(баланың Т:А:Ә.) ____________________________________________________(өтініш берушінің Т.А.Ә) (ата-анасы, қомқоршысы немесе қорғаншысы, патронаттық тәрбиешісі және оларды ауыстыратын өзге де адамдар болып табылатын) ____________туған жылы, (жеке куәлік N_____________ ___________ берілген жылы, ____________кіммен берілгені) ______________________________________(мұраға қалдырушының Т.А.Ә.) қайтыс болуына байланысты (______жылғы ____________N____________қайтыс болуы туралы куәлік) ________________жылғы нотариус берген (_______жылы ___________берген мемлекеттік лицензия N_______) заң/аманат бойынша мұрагерлікке құқығы туралы куәлікке сәйкес тиесілі инвестициялық табыспен, өсіммен және өзге түсімдермен бірге заңнамаға сәйкес ______________________________________ (жинақтаушы зейнетақы қорының атауы)
мұраға қалатын зейнетақы жинақтарын алуға рұқсат береді.
Анықтама шыққан күнінен бастап 1 (бір) ай ішінде жарамды.
Электрондық мемлекеттік қызметтің дұрыс жауабының шығу нысаны
Үлгі
_______________________
банк атауы
Аудандық (қалалық) білім бөлімі _______________ жылы туылған кәмелетке толмаған_______________________________(баланың Т:А:Ә.) ____________________________________________________(өтініш берушінің Т.А.Ә) (ата-анасы, қомқоршысы немесе қорғаншысы, патронаттық тәрбиешісі және оларды ауыстыратын өзге де адамдар болып табылатын заңды тұлғалар) ____________туған жылы, (жеке куәлік N_________ _________ берілген жылы, _______кіммен берілгені)
инвестициялық табыспен, өсіммен және өзге түсімдермен бірге заңнамаға сәйкес ______________________________________ (жинақтаушы зейнетақы қорының атауы)
салымына өкімдік етуге рұқсат береді.
Анықтама шыққан күнінен бастап 1 (бір) ай ішінде жарамды.
Электрондық мемлекеттік қызметтің дұрыс жауабының шығу нысаны
Үлгі
Қазақстан Республикасы
аудандық (қалалық) білім бөлімі
Кәмелетке толмағандардың мүддесіне әрекет ететін аудандық (қалалық) білім бөлімі _____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________ көлік құралын
_________________________________________________________рұқсат береді.
Анықтама шыққан күннен бастап 1 (бір) ай ішінде жарамды.
"Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың
салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің "сапа" және "қолжетімділік"
көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнаманың нысаны
___________________________________________________
(қызметтің атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 7
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" декабря 2012 года N 722
Регламент электронной государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача справок по опеке и попечительству" (далее – услуга) оказывается отделами образования районов и города областного значения (далее – услугодатель) на безальтернативной основе через центры обслуживания населения, а также через портал "электронного правительства": www.e.gov.kz, при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.
2. Услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 (далее – стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая в процессе ее оказания последовательность бумажного и электронного документооборота).
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Услуга оказывается бесплатно согласно пункта 8 стандарта.
6. Сроки оказания услуги предусмотрены в пунктах 7 и 9стандарта.
7. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству" (далее – регламент):
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
3) ИС РАГС – информационная система "Регистрации актов гражданского состояния";
4) единая нотариальная информационная система – это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее – ЕНИС);
5) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "29" желтоқсандағы
N 722 қаулысына 7-қосымша
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру"
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – қызмет) облыстық маңызы бар қаланың және аудандардың білім бөлімдерімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) баламасыз негізде халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы және мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz порталы арқылы көрсетіледі.
Шалғайдағы елді мекен тұрғындарына мемлекеттік қызметтердің қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметтерді мобильді орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру" мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметтің автоматтандырылу дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (қызмет көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымы кезегінен тұратын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. Қызмет стандарттың 8-тармағына сәйкес тегін көрсетіледі.
6. Қызметті көрсету мерзімі стандарттың 7 және 9-тармақтарында көрсетілген.
7. Осы "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - регламент) қолданылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) мемлекеттік қызметті алушы - жеке тұлға (бұдан әрі – алушы);        2) пайдаланушы – өзіне қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
3) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
4) ҰКО АЖ - Қазақстан Республикасының ұлттық куәландырушы орталығының ақпараттық жүйесі;
5) халыққа қызмет көрсету орталықтары - Қызылорда облысының "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы және оның бөлімдері (бұдан әрі – орталық);

6) государственная база данных "Физические лица" - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органом государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
7) получатель государственной услуги - физическое лицо (далее – получатель);
8) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
9) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
10) ИС НУЦ – информационная система национального удостоверяющего центра Республики Казахстан;
11) центры обслуживания населения – филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Кызылординской области и его отделы (далее – центр);
12) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – ИС ЦОН);
13) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;
14) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
15) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее – ПЭП);
16) РШЭП – региональный шлюз "электронного правительства";
17) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
18) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
8. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании услуги через центр приведены в диаграмме функционального взаимодействия (рисунок 1) согласно приложению 2 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – ввод работником центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор работником центра услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод работником центра данных получателя, а также данных по доверенности представителя получателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности - данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных получателя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение работником центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса получателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП работника центра через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в стандарте для оказания услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
11) процесс 9 – получение получателем через работника центра результата услуги (справки).
9. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании услуги через ПЭП приведены в диаграмме функционального взаимодействия (рисунок 2) согласно приложению 2 к настоящему регламенту:
1) получатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод получателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через ИИН и пароль;

6) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесі - Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталығы, сондай-ақ, мемлекеттік органдар арқылы халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет көрсету үдерісін автоматтандыру үшін арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚКО АЖ);
7) электрондық құжат – ақпарат электрондық цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылатын құжат;
8) электрондық мемлекеттік қызметтер – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
9) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік-құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
10) ЭҮӨШ – "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі;
11) "электрондық үкіметтің" шлюзі – электрондық қызметтер көрсетуді іске асыру шеңберінде "электрондық үкіметтің" ақпараттық жүйелерін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮШ);
12) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі - ЭЦҚ).
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет
беруші әрекетінің тәртібі
8. Қызметті орталық арқылы көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасында (1-сурет) келтірілген:
1) 1-үдеріс – орталық қызметкерінің қызмет көрсету үшін ХҚКО АЖ АЖО-да логин мен парольді енгізуі (расталу үдерiсi);
2) 2-үдеріс - орталық қызметкерінің осы регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызметтi көрсету үшiн сұраныс нысанын экранға шығаруы және орталық қызметкерінің алушы деректерiн, сонымен қатар алушы өкілінің сенімхатына сәйкес деректерді енгiзуi (нотариалдық куәландырылған сенімхат негізінде, сенімхат өзге түрде куәландырылған жағдайда сенімхат деректері толтырылмайды);
3) 3-үдеріс - алушы туралы деректер сұранысын ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ-на, сонымен қатар алушы өкілінің деректері туралы сұранысты БНАЖ-ге жолдау;
4) 1- шарт - алушы деректерінің ЖТ МДҚ-да, сенімхат деректерінің БНАЖ-де бар болуын тексеру;
5) 4-үдеріс - алушы деректерінің ЖТ МДҚ-да, сенімхат деректерінің БНАЖ-де болмауына байланысты деректерді алу мүмкіндігінің жоқ екені туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
6) 5-үдеріс - орталық қызметкерінің сұраныс нысанындағы алушы ұсынған қағаз түріндегі бар құжаттары жөнінде белгісін толтыруы және құжаттарды сканерлеуі, оларды сұраныс нысанына тіркеп, толтырылған қызмет көрсетудің сұраныс нысанын (енгiзiлген деректердi) ЭЦҚ арқылы куәландыруы;
7) 6-үдеріс - орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (алушының сұранысын) ЭҮШ арқылы РЭҮШ АЖО -на жолдауы;
8) 7-үдеріс - электронды құжаты ЭҮӨШ АЖО-да тіркеу;
9) 2-шарт - қызмет берушiнiң алушының қосымша тіркеген құжаттарының стандарт пен қызмет көрсету негiздерiне сәйкестiгiн тексеруi (өңдеуі);
10) 8-үдеріс - алушының деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
11) 9-үдеріс - алушының орталық қызметкері арқылы қызмет нәтижесiн (анықтаманы) алуы.
9. Қызметті ЭҮП арқылы көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасында (2-сурет) келтірілген:
1) алушы ЖСН мен парольдің көмегiмен ЭҮП-да тiркелудi жүзеге асырады (ЭҮП-да тiркелмеген алушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – алушының қызметті алу үшін ЭҮП-да ЖСН мен парольді (расталу үдерісі) енгізуі;
3) 1-шарт - тіркелген алушы туралы мәліметтер түпнұсқалылығының ЭҮП-да ЖСН және пароль арқылы тексерілуі;

4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 стандарта, а также выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП получателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП получателя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) 10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
12) процесс 8 – получение получателем результата услуги (справки в форме электронного документа), сформированный АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителя услугодателя.
10. Экранные формы заполнения запроса и форма заявления на услугу, предоставляемые получателю в случае получения услуги посредством ПЭП представлены на веб-портале "электронного правительства" www.e.gov.kz.
11. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по услуге: на ПЭП в разделе "История получения услуг", а также при обращении в центр или к услугодателю.
12. Номер телефона для получения информации об услуге, а также в случае необходимости оценки (в том числе обжалование) их качества: саll–центр (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
13. Перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций (структурно-функциональных единиц – далее СФЕ), которые участвуют в процессе оказания услуги:
АРМ ИС ЦОН;
работник центра;
ГБД ФЛ;
ЕНИС;
АРМ РШЭП;
ПЭП.

4) 2-үдеріс - алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП-да расталудан бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
5) 3-үдеріс - алушының осы регламентте көрсетілген қызмет түрін таңдауы, экранда сұраныс түрінің көрсетілуі және құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұраныс нысанына стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың қажетті көшірмелерін электрондық түрде қоса тіркеуі, сонымен қатар алушының сұранысты куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – ЭҮП-да ЭЦҚ тіркеу куәлігі мерзімінің және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сонымен қатар сәйкестендіру мәліметтерінің (сұраныста көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) сәйкес келуінің тексерілуі;
7) 4-үдеріс - алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
8) 5-үдеріс – қызмет көрсетуге сұраныстың алушының ЭЦҚ арқылы куәләндырылуы және электрондық құжаттың (сұраныстың) өңделу үшін ЭҮП арқылы ЭҮӨШ АЖО–на жолдануы;
9) 6-үдеріс - электронды құжаттың ЭҮӨШ АЖО-да тіркелуі;
10) 3-шарт - қызмет берушiнiң қызмет көрсету үшін алушымен тіркелген құжаттардың стандартқа сәйкестігін тексеруi;
11) 7-үдеріс - алушының деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
12) 8-үдеріс - алушының ЭҮӨШ АЖО-да қалыптасқан қызмет нәтижесін алуы (электронды құжат түріндегі анықтама). Электрондық құжат қызмет берушi басшысының ЭЦҚ-сын қолдану арқылы қалыптастырылады.
10. Қызметті ЭҮП арқылы алған жағдайда алушыға ұсынылатын өтініштің нысаны мен сұранысты толтырудың экрандық нысандары "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталында келтірілген.
11. Қызмет бойынша сұраныстың орындалу мәртебесінің алушымен тексерілу әдістері: "электрондық үкімет" порталындағы "Қызметті алу тарихы" бөлімінде, сондай-ақ алушы орталыққа жүгінген жағдайда.
12. Қызмет бойынша ақпарат алу үшін және олардың сапасын бағалау (оның ішінде шағымдану) қажет болған жағдайда хабарласатын call-орталығының телефон нөмірі: (1414).
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
13. Қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің (құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұдан әрі ҚФБ) тізбесі:
ХҚКО АЖ АЖО;
орталық қызметкері;
ЖТ МДҚ;
БНАЖ;
ЭҮӨШ АЖО;
ЭҮШ.

14. Для получения услуги получатель предоставляет документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
15. Получателю:
1) при обращении в центр – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя, его (ее) контактные данные;
2) при обращении через портал – получателю в "личный кабинет" или на электронную почту направляется уведомление-отчет о принятии запроса на предоставление услуги с указанием даты и времени получения результата услуги.
16. Текстовое табличное описание последовательности действий СФЕ (процедур, функций, операций) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту с указанием срока выполнения каждого действия.
17. Диаграмма функционального взаимодействия (рисунки 12) приведены в приложении 2 к настоящему регламенту и отражают взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) СФЕ в соответствии с их описаниями.
18. Формы, шаблоны бланков, в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, включая формы уведомлений, писем и напоминаний указаны в приложении 3 к настоящему регламенту.
19. Результаты оказания услуги получателям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему регламенту.
20. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги получателям:
1) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации, содержащейся в документах получателя;
2) иные требования, необходимые для защиты прав получателя.
21. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту электронной государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
Текстовое табличное описание последовательности действий СФЕ (процедур, функций, операций)
Таблица 1. Описание действий через центр
1
Номер действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Работник центра
Работник центра
ГБД ФЛ, ЕНИС
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизация работником центра по логину и паролю
Выбор услуги и формирование данных запроса
Направление запроса
в ГБД ФЛ, ЕНИС
Формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
6
Номер следующего действия
2
3
4 – если есть нарушения в данных получателя; 5 – если нарушений нет
-
1
Номер действия
(хода, потока работ)
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
Работник центра
Работник центра
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Заполнение запроса с прикреплением к форме запроса необходимых документов и удостоверение ЭЦП
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП
в АРМ РШЭП
Регистрация электронного документа
Формирование сообщения об отказе в услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя
Получение результата услуги получателем
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Отображение выходного документа
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
1 минута
5 рабочих дней
-
-
6
Номер следующего действия
-
-
8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет
-
-
Таблица 2. Описание действий через ПЭП
1
Номер действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Получатель
ПЭП
Получатель
ПЭП
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизация на ПЭП
по ИИН и паролю
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Выбор услуги и формирование данных запроса, выбор получателем ЭЦП
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя ЭЦП
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных получателя; 3 – если авторизация прошла успешно
4 - если есть нарушения в данных получателя; 5 – если нарушений нет
-
1
Номер действия
(хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Получатель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя и направление запроса в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя
Получение получателем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Отображение выходного документа
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
5 рабочих дней
-
-
6
Номер следующего действия
-
7 - если есть нарушения в данных получателя; 8 – если нарушений нет
-
-
Приложение 2
к регламенту электронной государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании услуги через центр
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании услуги через ПЭП
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту электронной государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
Выходная форма положительного ответа на электронную государственную услугу
Справка N _______
Настоящая справка выдана
гражданину (гражданке)______________________________________________
проживающему (ей) в г._________________________________________
по ул. ______________, дом N _________________
кв. N _______в том, что он (она) согласно решению акима (города, района)

14. Қызметті алу үшін алушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
15. Алушыға:
1) сұраныстың нөмірі мен қабылданған күні;
сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
алушының тегі, аты, әкесінің аты, оның байланыс деректері;
2) портал арқылы жүгінген кезде алушыға порталдағы "жеке кабинетіне" немесе электрондық поштаға мемлекеттік қызметті ұсыну үшін сұраныстың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып жіберіледі.
16. Әрбір іс-әрекеттің орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ іс-әрекеттері (рәсімдердің, функциялардың, операциялардың) реттілігінің мәтінді кестелік сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
17. Функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы (12-суреттер) осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген және ол ҚФБ іс-әрекеттерінің логикалық реттілігі арасындағы (қызмет көрсету үдерісіндегі) байланысты олардың сипаттамаларына сәйкес көрсетеді.
18. Қызмет көрсету нәтижесінің сәйкестендіріліп ұсынылуы тиіс, сонымен қатар ескертулер, хаттар мен хабарламалар нысандарын қосқандағы форматты-логикалық бақылау ережелері көрсетілген бланкілердің нысандары мен шаблондары осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
19. Алушыларға қызмет көрсету нәтижелері осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Алушыларға қызмет көрсету үдерiсiне қойылатын талаптар:
1) алушының құжаттарындағы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
2) алушының құқықтарын қорғау үшiн қажеттi өзге де талаптар.
21. Қызмет көрсету мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде
анықтама беру" электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ іс-әрекеттері (рәсімдердің, функциялардың, операциялардың)
реттілігінің мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. Орталық арқылы іс-әрекеттердің сипаттамасы
1
Іс-әрекет (жұмыс барысының, ағынының) нөмірі
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталық қызметкері
Орталық қызметкері
ЖТ МДҚ, БНАЖ
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Орталық қызметкерінің логин және пароль бойынша расталуы
Қызметті таңдау және сұраныс деректерінің қалыптастырылуы
Сұраныстың ЖТ МДҚ-на, БНАЖ-не жолдануы
Алушы деректерінің болмауына байланысты
деректер алу мүмкіндігінің жоқ екендігі туралы хабарламаның қалыптастырылуы
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Өтінішке нөмір беріле отырып,
сұраныстың жүйеде тіркелуі
Сұраныстың сәтті құрылғандығы туралы хабарлаудың көрсетілуі
Сұраныстың бағытталуы
Қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың қалыптастырылуы
5
Орындалу мерзімдері
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4 – егер алушының деректерінде бұзушылықтар бар болса;
5 – егер бұзушылықтар болмаса
-
1
Әрекеттің
(қимылдар, жұмыстар ағыны) нөмірі
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
Орталық қызметкері
Орталық қызметкері
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Сұраныс нысанына қажетті құжаттарды тіркей отырып, сұранысты толтыру және ЭЦҚ-мен куәландыру
ЭЦҚ көмегімен куәландырылған (қол қойылған ) құжатты ЭҮӨШ АЖО-на жолдау
Электрондық құжаттың тіркелуі
Алушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның
қалыптастырылуы
Алушының қызмет көрсету нәтижесін алуы
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат ұйымдастыру- өкімдік шешім)
Сұраныстың сәтті құрылғандығы туралы хабарлаудың көрсетілуі
Сұраныстың
бағытталуы
Өтінішке нөмір беріле отырып, сұраныстың тіркелуі
Қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың қалыптастырылуы
Шығыс құжатының көрсетілуі
5
Орындалу мерзімдері
30 секунд – 1 минут
1 минут
5 жұмыс күні
-
-
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
-
8 – егер бұзушылықтар бар болса; 9 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
2-кесте. ЭҮП арқылы іс-әрекеттердің сипаттамасы
1
Әрекеттің
(қимылдар, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Алушы
ЭҮП
Алушы
ЭҮП
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЭҮП-да ЖСН мен пароль арқылы расталу
Алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаның
қалыптастырылуы
Қызметті таңдау және сұраныс деректерін қалыптастыру, алушының ЭЦҚ-ны таңдауы
Алушының ЭЦҚ деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты
бас тарту туралы
хабарламаның қалыптастырылуы
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат ұйымдастыру-өкімдік
шешім)
Сұраныстың сәтті құрылғандығы туралы хабарлаудың көрсетілуі
Сұраныстағы қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы
Сұраныстың
бағытталуы
Сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы
5
Орындалу мерзімдері
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2 - егер алушының деректерінде бұзушылықтар бар болса;
3 – егер расталу сәтті өтсе
4 - егер алушының деректерінде бұзушылықтар болса; 5 – егер бұзушылықтар болмаса
-
1
Әрекеттің
(қимылдар, жұмыстар ағыны) нөмірі
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Алушы
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Алушының ЭЦҚ–сын пайдалана отырып, куәландыру (қол қою) және сұранысты ЭҮӨШ АЖО-на жолдау
Құжаттың тіркелуі
Алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы
Алушының қызмет нәтижесін алуы
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат ұйымдастыру-өкімдік
шешім)
Сұраныстың
бағытталуы
Өтінішке нөмір беріле отырып,
сұраныстың тіркелуі
Қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы
Шығыс құжатының көрсетілуі
5
Орындалу мерзімдері
30 секунд – 1 минут
5 жұмыс күні
-
-
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
7 - егер алушының деректерінде бұзушылықтар болса; 8 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде
анықтама беру" электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Қызметті орталық арқылы көрсету кезіндегі функционалдық өзара
іс-әрекет диаграммасы
Қызметті ЭҮП арқылы көрсету кезіндегі функционалдық өзара
іс-әрекет диаграммасы
Шартты белгілер
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде
анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке берілетін дұрыс жауаптың
нысаны
Анықтама N _______
Осы анықтама_______________________________ қаласы (ауданы) _______________________________________________көшесінің,________үй ______________________________________________________пәтердің тұрғыны, азамат (азаматша) _______________________________ _____________________________________________ берілді.

N _________ от "_____" _________________________ 201 __ г. действительно назначен (а) опекуном (попечителем) над ________________________________________ "____" _____________________ 19 ___ года рождения и над его (ее) имуществом (опись имущества в деле, имущества нет).
На опекуна (попечителя) возлагается обязанность о воспитании, обучении, подготовки к общественно-полезной деятельности подопечного, защищать и охранять его личные имущественные права, являться его представителем на суде и во всех государственных учреждениях без особого полномочия.
Начальник районного, городского отдела образования ____________ Ф.И.О
Приложение 4
к регламенту электронной государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: "качество" и "доступность"
____________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 8
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" декабря 2012 года N 722
Регламент электронной государственной услуги "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям" (далее – услуга) оказывается отделами образования районов и города областного значения (далее – услугодатель) через центры обслуживания населения по месту жительства, а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи.
2. Услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 (далее – стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая в процессе ее оказания последовательность бумажного и электронного документооборота).

Ол қала (аудан) әкімінің 201__ "___"_________________N_________________шешіміне сәйкес 19___жылғы "___"________________туған_________________________________________________________________________________________ және оның оның мүлкіне (мүлік тізімі іске тігілген, мүлкі жоқ) қорғаншы (қамқоршы) болып тағайындалды.
Қорғаншыға (қамқоршы) қамқорлықтағы баланың тәрбиесі, оқуы, қоғамдық пайдалы жұмыстарға дайындығы және оның жеке мүліктік құқығын қорғау жүктеліп, сотта және барлық мемлекеттік мекемелерде өкілі болып табылады.
Аудандық (қалалық) білім бөлімінің бастығы ____________ Ф.А.Ә
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде
анықтама беру" электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
4-қосымша
Электронды мемлекеттік қызметтің "сапа" және "қолжетімділік"
көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама нысаны
_________________________________________________________
(қызмет атауы)
1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратының сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "29" желтоқсандағы
N 722 қаулысына 8-қосымша
"Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен
мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық
жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың
анықтамаларын беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – қызмет) облыстық маңызы бар қаланың және аудандардың білім бөлімдерімен (бұдан әрі – қызмет беруші), тұрғылықты жердегі халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы, сондай-ақ, мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – стандарт).
3. Қызметтің автоматтандырылу дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (қызмет көрсету үдерiсiнде қағаз және электрондық құжат айналымының кезегінен тұратын электрондық мемлекеттік қызмет).

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 9
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" декабря 2012 года N 722
Регламент электронной государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации" (далее – услуга) оказывается отделами образования районов и города областного значения (далее – услугодатель) на альтернативной основе через центры обслуживания населения по месту жительства, а также через портал "электронного правительства": www.e.gov.kz, при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи.
2. Услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 (далее – стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая в процессе ее оказания последовательность бумажного и электронного документооборота).
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Услуга оказывается бесплатно согласно пункта 8 стандарта.
6. Сроки оказания услуги предусмотрены в пунктах 7 и 9стандарта.
7. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации" (далее – регламент):
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
2) ИС РАГС – информационная система "Регистрации актов гражданского состояния";
3) ИС МИО – информационная система местных исполнительных органов;
4) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
5) государственная база данных "Физические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органом государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "29" желтоқсандағы
N 722 қаулысына 9-қосымша
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" (бұдан әрі - қызмет) электрондық мемлекеттік қызметі облыстық маңызы бар қаланың және аудандардың білім бөлімдері (бұдан әрі - қызмет көрсетуші), баламалы негізде тұрғылықты жері бойынша қызмет көрсету орталығы, сондай-ақ, мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz порталы арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес көрсетіледі.
3. Қызметтің автоматтандырылу дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (қызмет көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымы кезегінен тұратын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. Қызмет стандарттың 8-тармағына сәйкес тегін көрсетіледі.
6. Қызметті көрсету мерзімдері стандарттың 7 және 9-тармақтарында көрсетілген.
7. Осы "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - регламент) қолданылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) АХАТ АЖ - "Азаматтық хал актілерін тіркеу" ақпараттық жүйесі;
3) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы органның ақпараттық жүйесі;
4) жеке сәйкестендiру нөмiрi – жеке тұлға, оның iшiнде жеке кәсiпкерлiк түрiнде өзiнiң қызметiн жүзеге асыратын жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрi - ЖСН);
5) "Жеке тұлғалар" мемлекеттiк дерекқоры – Қазақстан Республикасында жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық жеке сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрi – ЖТ МДҚ );

3) процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП сотрудника услугодателя заполненной формы (введенных данных, сканированных документов) запроса на оказание услуги;
6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
7) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП сотрудника услугодателя;
8) процесс 6 – обработка услуги сотрудником услугодателя;
9) процесс 7 – формирование сотрудником услугодателя результата оказания услуги (направление в детские дошкольные организации или же уведомление о постановке на очередь дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в детской дошкольной организации на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя. Выдача сотрудником услугодателя нарочно или посредством отправки на электронную почту получателя результата услуги.
9. Пошаговые действия и решения услугодателя через центр приведены в диаграмме функционального взаимодействия (рисунок 2) согласно приложению 2 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – процесс авторизации работника центра в ИС ЦОН для оказания услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном работнике центра через ИИН и пароль, либо ЭЦП;
3) процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС ЦОН в связи с имеющимися нарушениями в данных работника центра;
4) процесс 3 – выбор работником центра услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП работника центра заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание услуги;

3) 2-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЖАО АЖ-де расталудан бас тарту жөнінде хабарламаның қалыптастырылуы;
4) 3-үдеріс - қызмет беруші қызметкерінің осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, экранға қызмет көрсетуге сұраныс нысанының шығарылуы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы ( деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды қоса тіркеу);
5) 4-үдеріс - қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұраныстың толтырылған нысанына (енгізілген деректердің, сканерленген құжаттардың) қол қоюы;
6) 2-шарт – сәйкестендірілген деректердің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімі мен ЖАО АЖ-нің қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
7) 5-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
8) 6- үдеріс – қызметтің қызмет беруші қызметкерімен өңделуі;
9) 7-үдеріс – қызмет беруші қызметкерімен қызмет көрсету нәтижесінің қалыптастырылуы (мектепке дейінгі ұйымға жолдама немесе мектепке дейінгі (7 жасқа дейінгі) жастағы балалар кезегіне қойылғандығы жөнінде хабарлама), МДҰ-да өтініш беру сәтіне орын болмаған жағдайда аралық құжат ретінде, болмаса қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ-сын қолдана отырып, қалыптастырылады. Қызмет беруші қызметкерінің қызмет нәтижесін алушыға қолма-қол немесе электрондық поштасына салу арқылы беруі.
9. Қызметті орталық арқылы көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасында (2-сурет) келтірілген:
1) 1-үдеріс – қызмет көрсету үшін орталық қызметкерінің ХҚКО АЖ-де расталу үдерісі;
2) 1-шарт - орталықтың тіркелген қызметкерінің деректері түпнұсқалығының ЖСН және пароль немесе ЭЦҚ арқылы ХҚКО АЖ-де тексерілуі;
3) 2-үдеріс – орталық қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты, ХҚКО АЖ-де расталудан бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
4) 3-үдеріс - орталық қызметкерінің осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге сұраныс нысанының экранға шығарылуы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып нысанды толтыруы (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды қоса тіркеу);
5) 4-үдеріс – орталық қызметкері ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұраныстың толтырылған нысанына (енгізілген деректердің, қоса тіркелген сканерленген құжаттардың) қол қою;

6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС ЦОН;
7) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП работника центра;
8) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП работника центра электронного документа (запроса получателя) через ШЭП/ РШЭП в ИС МИО и обработка услуги сотрудником услугодателя;
9) процесс 7 – формирование сотрудником услугодателя результата оказания услуги (направление в детские дошкольные организации или уведомление о постановке на очередь дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в детской дошкольной организации на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя и передается в ИС ЦОН;
10) процесс 8 – выдача выходного документа работником центра получателю нарочно или посредством отправки на электронную почту.
10. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП приведены в диаграмме функционального взаимодействия (рисунок 3) согласно приложению 2 к настоящему регламенту:
1) получатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН/БИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода получателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных, сканированных документов) запроса на оказание услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП получателя;

6) 2-шарт – сәйкестендірілген деректердің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және ХҚКО АЖ-дегі қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
7) 5-үдеріс – орталық қызметкері ЭЦҚ-ның расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
8) 6-үдеріс – орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжаттың (алушы сұранысының) ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-не жолдануы және қызметтің қызмет берушінің қызметкерімен өңделуі;
9) 7-үдеріс – қызмет берушінің қызметкерімен қызмет көрсету нәтижесінің қалыптастырылуы (мектепке дейінгі ұйымға жолдама немесе мектепке дейінгі (7 жасқа дейінгі) жастағы балалар кезегіне қойылғандығы жөнінде хабарлама) МДҰ-да өтініш беру сәтіне орын болмаған жағдайда аралық құжат ретінде, болмаса қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ-сын қолдана отырып, қалыптастырылады және ХҚКО АЖ-не жіберіледі;
10) 8-үдеріс – орталық қызметкерінің шығыс құжатты алушыға қолма-қол немесе электрондық поштасына жолдау арқылы беруі.
10. Қызметті ЭҮП арқылы көрсету кезіндегі қызмет берушінің іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасында (3-сурет) келтірілген.
1) алушы пароль және ЖСН/БСН арқылы ЭҮП–да тіркелуді жүзеге асырады (ЭҮП-да тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – қызмет алу үшін алушымен ЭҮП –да пароль мен ЖСН енгізу үдерісі (расталу үдерісі);
3) 1-шарт – тіркелген алушы деректерінің түпнұсқалығын ЖСН мен пароль арқылы ЭҮП-да тексеру;
4) 2-үдеріс - алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП–да расталудан бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
5) 3-үдеріс - алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге сұраныс нысанының экранға шығарылуы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды қоса тіркеу);
6) 4-үдеріс – қызмет көрсетуге сұраныстың толтырылған нысанына (енгізілген деректердің, сканерленген құжаттардың) алушының ЭЦҚ-сын қолдана отырып қол қою;
7) 2-шарт - сәйкестендірілген деректердің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және ЭҮП-дағы қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
8) 5-үдеріс – алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаның қалыптастырылуы;

9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП получателя электронного документа (запроса получателя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка услуги сотрудником услугодателя;
10) процесс 7 – формирование сотрудником услугодателя результата оказания услуги (направление в детские дошкольные организации или уведомление о постановке на очередь дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в детской дошкольной организации на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя и передается в личный кабинет на ПЭП.
11. Экранные формы заполнения запроса и форма заявления на услугу, предоставляемые получателю в случае получения услуги посредством ПЭП представлены на веб-портале "электронного правительства" www.e.gov.kz.
12. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по услуге: на ПЭП в разделе "История получения услуг", а также при обращении в центр или к услугодателю.
13. Номер контактного телефона для получения информации об услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: call-центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
14. Перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций (структурно-функциональных единиц – далее СФЕ), которые участвуют в процессе оказания услуги:
услугодатель;
центр;
ИС МИО;
ИС ЦОН;
РШЭП;
ШЭП.
15. Для получения услуги получатель предоставляет документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
16. Получателю:
1) при обращении к услугодателю – направление в детскую дошкольную организацию, в случае отсутствия мест в дошкольной организации, уведомление о постановке на очередь с указанием номера очередности государственной услуги;
2) при обращении в центр – получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и название приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего запрос на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактные телефоны;
3) при обращении через портал, получателю в "личный кабинет" на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги получателем.

9) 6-үдеріс - алушының ЭЦҚ -мен қол қойылған  электрондық құжатын (алушының сұранысын) ЭҮШ/ӨЭҮШ арқылы ЖАО АЖ-не жолдау және қызмет беруші қызметкерінің қызметті өңдеуі;
10) 7-үдеріс - қызмет берушінің қызметкерімен қызмет көрсету нәтижесінің қалыптастырылуы (мектепке дейінгі ұйымға жолдама немесе мектепке дейінгі (7 жасқа дейінгі) жастағы балалар кезегіне қойылғандығы жөнінде хабарлама) МДҰ-да өтініш беру сәтіне орын болмаған жағдайда аралық құжат ретінде болмаса қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ-сын қолдана отырып, қалыптастырылады және ЭҮП-дағы жеке кабинетіне жіберіледі.
11. Қызметті ЭҮП арқылы алған жағдайда алушыға ұсынылатын өтініштің нысаны мен сұранысты толтырудың экрандық нысандары осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
12. Қызмет бойынша сұраныстың орындалу мәртебесінің тұтынушымен тексерілу әдістері: "электрондық үкімет" порталындағы "Қызметті алу тарихы" бөлімінде, сондай-ақ қызмет берушіге және орталыққа жүгінген жағдайда.
13. Қызмет бойынша ақпарат алу үшін және олардың сапасын бағалау үшін (оның ішінде шағымдану) қажет болған жағдайда хабарласатын call-орталығының телефон нөмірі: (1414).
3. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, мекемелердің немесе басқа да ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің (құрылымдық-функционалдық бірліктер, бұдан әрі - ҚФБ) тізбесі:
қызмет беруші;
орталық;
ЖАО АЖ;
ХҚКО АЖ;
ЭҮӨШ;
ЭҮШ.
15. Қызметті алу үшін алушы немесе оның өкілетті өкілі сенімхат негізінде стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
16. Алушыға:
1) қызмет берушіге жүгінген жағдайда – мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдама, мектепке дейінгі ұйымда орын болмаған жағдайда мемлекеттік қызметтің кезектілігі көрсетілген кезекке қойылғаны туралы туралы хабарлама беріледі;
2) орталыққа жүгінген жағдайда – алушыға барлық тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
сұраныстың нөмірі мен қабылданған күні;
сұраныс жасалған мемлекеттік қызмет түрі;
қосымша берілген құжаттар саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге сұранысты қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіледі;
3) портал арқылы жүгінген жағдайда алушының порталдағы "жеке кабинетіне" алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсыну үшін сұранысты қабылдау туралы хабарлама-есеп жіберіледі.

17. Текстовое табличное описание последовательности действий СФЕ (процедур, функций, операций) приведено приложении 1 к настоящему регламенту с указанием срока выполнения каждого действия.
18. Диаграмма функционального взаимодействия (рисунки 123) приведены в приложении 2 к настоящему регламенту и отражают взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) СФЕ в соответствии с их описаниями.

17. Әрбір іс-әрекеттің орындау мерзімі көрсетілген ҚФБ іс-әрекеттері (рәсімдердің, функциялардың, операциялардың) реттілігінің мәтінді кестелік сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
18. Функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы (123-суреттер) осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген және ол ҚФБ іс-әрекеттерінің логикалық реттілігі арасындағы (қызмет көрсету үдерісіндегі) байланысты олардың сипаттамаларына сәйкес көрсетеді.

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 10
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" декабря 2012 года N 722
Регламент электронной государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача справок безработным гражданам" (далее – услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города областного значения (далее – услугодатель), а также на альтернативной основе через центры обслуживания населения, а также через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи.
2. Услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 (далее – стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая в процессе ее оказания последовательность бумажного и электронного документооборота).
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Услуга оказывается бесплатно согласно пункта 8 стандарта.
6. Сроки оказания услуги предусмотрены в пунктах 7 и 9стандарта.
7. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам" (далее – регламент):
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
2) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
3) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан - информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – ИС ЦОН);
4) пользователь – субъект, обращающийся к сотруднику услугодателя за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратының сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "29" желтоқсандағы
N 722 қаулысына 10-қосымша
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – қызмет) облыстық маңызы бар қаланың және аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – қызмет беруші), баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы, сондай-ақ, мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметтiң автоматтандырылу дәрежесi: ішінара автоматтандырылған (қызмет көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымы кезегінен тұратын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Қызмет көрсету түрi: транзакциялық.
5. Қызмет стандарттың 8-тармағына сәйкес тегін көрсетіледі.
6. Қызметті көрсету мерзімдері стандарттың 7 және 9-тармақтарында көрсетілген.
7. Осы "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі - регламент) пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) жеке сәйкестендіру нөмірі - жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
3) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ХҚКО АЖ) – Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталығы, сондай-ақ министрліктер мен ведомстволар арқылы халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет көрсету процесін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе;
4) пайдаланушы - өзіне қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;

5) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
6) потребитель – физическое лицо согласно пункта 6 стандарта;
7) ИС НУЦ – информационная система национального удостоверяющего центра Республики Казахстан;
8) центры обслуживания населения – филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Кызылординской области и его отделы (далее – центр);
9) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
10) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
11) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее – ПЭП);
12) РШЭП – региональный шлюз "электронного правительства";
13) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
14) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
8. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании услуги через услугодателя приведены в диаграмме функционального взаимодействия (рисунок 1) согласно приложению 2 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – процесс ввода сотрудником услугодателя ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через ИИН и пароль;
3) процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор сотрудником услугодателя регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;

5) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
6) тұтынушы – стандарттың 6-тармағына сәйкес жеке тұлға;
7) ҰКО АЖ – Қазақстан Республикасының ұлттық куәландыру орталығының ақпараттық жүйесі;
8) халыққа қызмет көрсету орталықтары - Қызылорда облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы және оның бөлімдері (бұдан әрі - орталық);
9) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
10) электрондық мемлекеттік қызметтер - ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
11) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтер көрсетуге қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
12) ЭҮӨШ - "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі;
13) "электрондық үкіметтің" шлюзі – электрондық қызметтер көрсетуді іске асыру шеңберінде "электрондық үкімет" ақпараттық жүйелерін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
14) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі - ЭЦҚ).
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет беруші әрекетінің тәртібі
8. Қызметті қызмет беруші арқылы көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасында (1-сурет) келтірілген:
1) 1-үдеріс – қызмет көрсету үшін қызмет беруші қызметкерінің ЖАО АЖ-де ЖСН мен парольді енгізу үдерісі (расталу үдерісі);
2) 1-шарт – қызмет берушінің тіркелген қызметкерінің деректері түпнұсқалығының ЖСН және пароль арқылы ЖАО АЖ-де тексерілуі;
3) 2-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЖАО АЖ-де расталудан бас тарту хабарламаның қалыптастырылуы;
4) 3-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұраныс нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды қоса тіркеуі), сондай-ақ қызмет беруші қызметкерінің қол қою үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін тандауы;

5) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП сотрудника услугодателя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание услуги;
6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника услугодателя;
8) процесс 6 – обработка услуги сотрудником услугодателя;
9) процесс 7 – формирование сотрудником услугодателя результата оказания услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя;
10) процесс 8 – выдача сотрудником услугодателя нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата услуги.
9. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании через центр приведены в диаграмме функционального взаимодействия (рисунок 2) согласно приложению 2 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 - процесс авторизации инспектора центра в ИС ЦОН для оказания услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном инспекторе через ИИН и пароль, либо ЭЦП;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС ЦОН в связи с имеющимися нарушениями в данных инспектора центра;
4) процесс 3 - выбор инспектором центра услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП инспектора центра заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание услуги;
6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС ЦОН;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП инспектора центра;
8) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП инспектора центра электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка услуги сотрудником услугодателя;

5) 4-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұраныстың толтырылған нысанына (енгізілген деректердің, сканерленген құжаттардың) қол қоюы;
6) 2-шарт – сәйкестендірілген деректердің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімі мен ЖАО АЖ-нің қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
7) 5-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
8) 6-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің қызметті өндеуі;
9) 7-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыруы (жұмыссыз ретінде тіркелгені жөнінде анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптастырылады;
10) 8-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің тұтынушыға қызмет нәтижесін қолма-қол немесе электрондық поштасына жолдау арқылы беруі;
9. Қызметті орталық арқылы көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасында (2-сурет) келтірілген:
1) 1-үдеріс – қызмет көрсету үшін орталық инспекторының ХҚКО АЖ-де расталу үдерісі;
2) 1-шарт – ХҚКО АЖ-де тіркелген инспектор туралы деректер түпнұсқалығының ЖСН мен пароль немесе ЭЦҚ арқылы тексерілуі;
3) 2-үдеріс – орталық инспекторының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ХҚКО АЖ-де расталудан бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
4) 3-үдеріс – орталық инспекторының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұраныс нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды қоса тіркеу);
5) 4-үдеріс – қызмет көрсетуге сұраныстың толтырылған нысанына орталық инспекторының ЭЦҚ көмегімен (енгізілген деректерді, қоса берілген сканерленген құжаттарды) қол қоюы;
6) 2-шарт – сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында), ЭЦҚ тіркеу жарамдылық мерзімі мен ЖАО АЖ-нің қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
7) 5-үдеріс – орталық инспекторының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
8) 6-үдеріс – орталық инспекторының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжаттың (алушының сұранысы) ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-не жолдануы және қызмет беруші қызметкерінің қызметті өңдеуі;

9) процесс 7 – формирование сотрудником услугодателя результата оказания услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя и передается в ИС ЦОН.
10) процесс 8 - выдача выходного документа инспектором центра потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
10. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании услуги через ПЭП приведены в диаграмме функционального взаимодействия (рисунок 3) согласно приложению 2 к настоящему регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка услуги сотрудником услугодателя;
10) процесс 7 – формирование сотрудником услугодателя результата оказания услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя и передается в личный кабинет на ПЭП.
11. Экранные формы заполнения запроса и форма заявления на услугу, предоставляемые потребителю в случае получения услуги посредством ПЭП представлены на веб-портале "электронного правительства" www.e.gov.kz.

9) 7-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыруы (жұмыссыз ретінде тіркелгені жөнінде анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ-сын пайдалана отырып, қалыптастырылады және ХҚКО АЖ-не тапсырылады;
10) 8-үдеріс – орталық қызметкерінің қызметті тұтынушыға шығыс құжатты қолма-қол немесе электрондық поштасына жолдау арқылы беруі.
10. Қызметті ЭҮП арқылы көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасында (3-сурет) келтірілген:
1) тұтынушы ЖСН және парольдің көмегімен ЭҮП-да тіркелуді жүзеге асырады (ЭҮП-да тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – тұтынушының қызметті алуы үшін ЭҮП-да ЖСН және паролін (расталу үдерісі) енгізуі;
3) 1-шарт - тіркелген тұтынушының деректері түпнұсқалығының ЖСН және пароль арқылы ЭҮП-да тексерілуі;
4) 2-үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП-да расталудан бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
5) 3-үдеріс – тұтынушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұраныс нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды қоса тіркеу);
6) 4-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ көмегімен қызмет көрсетуге сұраныстың толтырылған нысанына (деректерді енгізу, сканерленген құжаттарды қоса тіркеу) қол қоюы;
7) 2-шарт – сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімі мен ЖАО АЖ-нің қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
8) 5-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ қолтаңбасының расталмауына байланысты, сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
9) 6-үдеріс - тұтынушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжаттың (тұтынушының сұранысы) ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-не жолдануы және қызмет беруші қызметкерінің қызметті өндеуі;
10) 7-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыруы (жұмыссыз ретінде тіркелгені жөнінде анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ-сын қолдана отырып, қалыптастырылады және ЭҮП-ғы жеке кабинетіне жіберіледі;
11. Қызметті ЭҮП арқылы алған жағдайда тұтынушыға ұсынылатын өтініштің нысаны мен сұранысты толтырудың экрандық нысандары "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталында келтірілген.

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 11
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" декабря 2012 года N 722
Регламент электронной государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому" (далее – услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города областного значения (далее – услугодатель), а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи.
2. Услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 (далее – стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая в процессе ее оказания последовательность бумажного и электронного документооборота).
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Услуга оказывается бесплатно согласно пункта 8 стандарта.
6. Сроки оказания услуги предусмотрены в пунктах 7 и 9стандарта.
7. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому" (далее – регламент):
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ИС);
2) ИС МИО – информационная система местных исполнительных органов;
3) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее - ИИН);
4) пользователь – субъект, обращающийся к сотруднику услугодателя за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;

1. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнiң сапасына және нәтижесiне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) iшiнара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) iшiнара канағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "29" желтоқсандағы
N 722 қаулысына 11-қосымша
"Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік электрондық қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу" электрондық мемлекеттік қызметі ( бұдан әрі - қызмет) облыстық маңызы бар қаланың және аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – қызмет беруші), сондай-ақ, мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда "электрондық үкіметтің" www.egov.kz  веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысымен бекітілген "Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметтің автоматтандырылу дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (қызмет көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымы кезегінен тұратын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. Қызмет стандарттың 8-тармағына сәйкес тегін көрсетіледі.
6. Қызметті көрсету мерзімдері стандарттың 7 және 9-тармақтарында көрсетілген.
7. Осы "Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - регламент) пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) ЖАО АЖ - жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйесі;
3) жеке сәйкестендіру нөмірі - жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
4) пайдаланушы - өзіне қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;

5) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователями электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
6) потребитель – физическое лицо согласно пункта 6 стандарта;
7) ИС НУЦ – информационная система национального удостоверяющего центра Республики Казахстан;
8) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
9) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
10) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее - ПЭП);
11) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
12) РШЭП – региональный шлюз "электронного правительства";
13) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
8. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании услуги через услугодателя приведены в диаграмме функционального взаимодействия (рисунок 1) согласно приложению 2 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – процесс ввода сотрудником услугодателя ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через ИИН и пароль;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 - выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор сотрудником услугодателя регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;
5) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП сотрудника услугодателя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание услуги;

5) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
6) тұтынушы – стандарттың 6-тармағына сәйкес жеке тұлға;
7) ҰКО АЖ – Қазақстан Республикасының ұлттық куәландыру орталығының ақпараттық жүйесі;
8) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
9) электрондық мемлекеттік қызметтер - ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
10) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтер көрсетуге қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
11) ЭҮӨШ - "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі;
12) "электрондық үкіметтің" шлюзі – электрондық қызметтер көрсетуді іске асыру шеңберінде "электрондық үкімет" ақпараттық жүйелерін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
13) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі - ЭЦҚ).
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет беруші әрекетінің тәртібі
8. Қызметті қызмет беруші арқылы көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-әрекет (1-сурет) диаграммасында келтірілген:
1) 1-үдеріс – қызметті көрсету үшін қызмет беруші қызметкерінің ЖАО АЖ-не ЖСН және парольді енгізуі (расталу үдерісі);
2) 1-шарт – қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын ЖАО АЖ-де ЖСН және пароль арқылы тексеру;
3) 2-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЖАО АЖ-де расталудан бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
4) 3-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұраныс нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (мәліметтерді енгізу және сканерленген құжаттарды қоса тіркеуі), сондай-ақ қызмет беруші қызметкерінің қол қою үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін тандауы;
5) 4-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ көмегімен қызмет көрсетуге сұраныстың толтырылған нысанына (енгізілген деректердің, сканерленіп, қоса тіркелген құжаттардың) қол қоюы;

6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП сотрудника услугодателя;
8) процесс 6 – обработка услуги сотрудником услугодателя;
9) процесс 7 – формирование сотрудником услугодателя результата оказания услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя;
10) процесс 8 – выдача сотрудником услугодателя нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата услуги.
9. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании услуги через ПЭП приведены в диаграмме функционального взаимодействия (рисунок 2) согласно приложению 2 к настоящему регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка услуги сотрудником услугодателя;

6) 2-шарт – сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және ЖАО АЖ-дегі қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
7) 5-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
8) 6-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің қызметті өндеуі;
9) 7-үдеріс - қызмет беруші қызметкерінің қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыруы (үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ-сын қолдана отырып, қалыптастырылады;
10) 8-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің қызметтің нәтижесін тұтынушыға қолма-қол немесе электрондық поштасына жолдау арқылы беруі;
9. Қызметті ЭҮП арқылы көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасында (2-сурет) келтірілген:
1) тұтынушы ЖСН және парольдің көмегімен ЭҮП-да тіркелуді жүзеге асырады (ЭҮП-да тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – тұтынушының қызметті алуы үшін ЭҮП-да ЖСН және паролін (расталу үдерісі) енгізуі;
3) 1-шарт - тіркелген тұтынушының деректері түпнұсқалығының ЖСН және пароль арқылы ЭҮП-да тексерілуі;
4) 2-үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП-да расталудан бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
5) 3-үдеріс – тұтынушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұраныс нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды қоса тіркеу);
6) 4-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ көмегімен қызмет көрсетуге сұраныстың толтырылған нысанына (деректерді енгізу, сканерленген құжаттарды қоса тіркеу) қол қоюы;
7) 2-шарт – сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімі мен ЖАО АЖ-дегі қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
8) 5-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ қолтаңбасының расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
9) 6-үдеріс - тұтынушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжаттың (тұтынушының сұранысы) ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-не жолдануы және қызмет беруші қызметкерінің қызметті өндеуі;

10) процесс 7 – формирование сотрудником услугодателя результата оказания услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя передается в личный кабинет на ПЭП.
10. Экранные формы заполнения запроса и форма заявления на услугу, предоставляемые потребителю в случае получения услуги посредством ПЭП представлены на веб-портале "электронного правительства" www.e.gov.kz.
11. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по услуге: на ПЭП в разделе "История получения услуг", а также при обращении к услугодателю.
12. Номер контактного телефона для получения информации об услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: саll-центр: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
13. Перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций (структурно-функциональных единиц – далее СФЕ), которые участвуют в процессе оказания услуги:
услугодатель;
ИС МИО;
ШЭП;
РШЭП;
ПЭП.
14. Для получения услуги потребитель предоставляет документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
15. Потребителю после предоставления всех необходимых документов услугодателю выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
16. Текстовое табличное последовательности действий СФЕ (процедур, функций, операций) приведены в приложении 1 к настоящему регламенту с указанием срока выполнения каждого действия.
17. Диаграмма функционального взаимодействия (рисунки 12) приведена в приложении 2 к настоящему регламенту и отражают взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) СФЕ в соответствии с их описаниями.
18. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, включая формы уведомлений, писем и напоминаний указаны в приложении 3 к настоящему регламенту.
19. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
20. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителями:
1) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации, содержащейся в документах потребителя;
2) иные требования, необходимые для защиты прав потребителя.

10) 7-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыруы (жұмыссыз ретінде тіркелгені жөнінде анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ-сын қолдана отырып, қалыптастырылады және ЭҮП-ғы жеке кабинетіне жіберіледі;
10. Қызметті ЭҮП арқылы алған жағдайда тұтынушыға ұсынылатын өтініштің нысаны мен сұранысты толтырудың экрандық нысандары осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
11. Қызмет бойынша сұраныстың орындалу мәртебесінің алушымен тексерілу әдістері: "электрондық үкімет" порталындағы "Қызметті алу тарихы" бөлімінде, сондай-ақ қызмет берушіге жүгінген жағдайда.
12. Қызмет бойынша ақпарат алу үшін және олардың сапасын бағалау (оның ішінде шағымдану) қажет болған жағдайда хабарласатын call-орталығының телефон нөмірі: (1414).
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
13. Қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің (құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұдан әрі ҚФБ) тізбесі:
қызмет беруші;
ЖАО АЖ;
ЭҮШ;
ЭҮӨШ;
ЭҮП.
14. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
15. Тұтынушыға барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушының мемлекеттік қызметке тіркелген және алатын күні, құжаттарды қабылдап алған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
16. Әрбір іс-әрекеттің орындау мерзімі көрсетілген ҚФБ іс-әрекеттері (рәсімдердің, функциялардың, операциялардың) реттілігінің мәтінді кестелік сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
17. Функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы (1, 2-суреттер) осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген және ол ҚФБ іс-әрекеттерінің логикалық реттілігі арасындағы (қызмет көрсету үдерісіндегі) байланысты олардың сипаттамаларына сәйкес көрсетеді.
18. Қызмет көрсету нәтижесінің сәйкестендіріліп ұсынылуы тиіс, сонымен қатар ескертулер, хаттар мен хабарламалар нысандарын қосқандағы форматты-логикалық бақылау ережелері көрсетілген бланкілердің нысандары мен шаблондары осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
19. Тұтынушыларға қызмет көрсету нәтижелері осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Тұтынушыларға қызмет көрсету үдерiсiне қойылатын талаптар:

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 12
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" декабря 2012 года N 722
Регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов" (далее – услуга) оказывается государственным учреждением "Управление предпринимательства и промышленности Кызылординской области" (далее – услугодатель), а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz или веб-портал "Е-лицензирование": www.elicense.kz при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи.
2. Услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1130 (далее – стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая в процессе ее оказания последовательность бумажного и электронного документооборота).
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Услуга оказывается платно согласно пункта 8 стандарта.
6. Сроки оказания услуги предусмотрены в пунктах 7 и 9стандарта.
7. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов" (далее - регламент):
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса (далее – ИС);

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "29" желтоқсандағы
N 722 қаулысына 12-қосымша
"Заңды тұлғалардың түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткізу жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Заңды тұлғалардың түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткізу жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі - қызмет) "Қызылорда облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - қызмет беруші), сондай-ақ, мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы және www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1130 қаулысымен бекітілген "Заңды тұлғалардың түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткізу жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта рәсімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметтің автоматтандырылу дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (қызмет көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымы кезегінен тұратын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. Қызмет стандарттың 8-тармағына сәйкес ақылы көрсетіледі.
6. Қызметті көрсету мерзімдері стандарттың 7 және 9-тармақтарында көрсетілген.
7. Осы "Заңды тұлғалардың түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткізу жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта рәсімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – регламент) қолданылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);

11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП получателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса получателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
16) процесс 11 – получение получателем результата услуги (электронная форма лицензии), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителя услугодателя.
9. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании услуги через услугодателя приведены в диаграмме функционального взаимодействия (рисунок 2) согласно приложению 2 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя, а также данных по доверенности представителя получателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности - данные доверенности не заполняются);
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ЮЛ о данных получателя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя получателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных получателя в ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных получателем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";

11) 7-үдеріс – алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
12) 8-үдеріс – мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраныстың (енгізілген деректердің) толтырылған нысанын алушының ЭЦҚ-сы арқылы куәландыру (қол қою);
13) 9-үдеріс – электрондық құжаттың "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де (алушының сұранысы) тiркелуі және сұраныстың "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ- де өңделуі;
14) 4-шарт – қызмет берушiнiң алушының бiлiктiлiк талаптарына және лицензия беру негiздерiне сәйкестiгiн тексеруi;
15) 10-үдеріс - алушының деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ -де сұратылған қызметтi көрсетуден бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
16) 11-үдеріс – алушының ЭҮП-да қалыптастырылған қызмет нәтижесiн (электрондық нысандағы лицензияны) алуы. Электрондық құжат қызмет берушi басшысының ЭЦҚ-сын қолдану арқылы қалыптастырылады.
9. Қызметті қызмет беруші арқылы көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасында (2-сурет) келтірілген:
1) 1-үдеріс – қызмет көрсетуші қызметкерінің қызмет көрсету үшін "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-нде логин мен парольді енгізуі (расталу үдерісі);
2) 1-шарт – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын логин және пароль арқылы тексеру;
3) 2-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де расталудан бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
4) 3-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұраныс нысанын экранға шығаруы және алушының деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс – алушы жөнінде деректерге сұранысты ЭҮШ арқылы ЗТ МДҚ-на, сонымен қатар алушының өкілі жөнінде деректерге сұранысты БНАЖ-не жолдау;
6) 2-шарт – алушы деректерінің ЗТ МДҚ-да бар болуын, алушының өкілі жөнінде деректердің БНАЖ-де бар болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – ЗТ МДҚ-да алушы деректерінің болмауына, алушының өкілі жөнінде деректердің БНАЖ-де болмауына байланысты мәліметтер алу мүмкіндігінің жоқ екендігі туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
8) 6-үдеріс – қызмет берушінің қызметкерімен сұраныс нысанындағы алушы ұсынған қағаз түріндегі бар құжаттары жөнінде белгісін толтыру және құжаттарды сканерлеу, оларды сұраныс нысанына тіркеу;
9) 7-үдеріс – сұраныстың "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де тіркелуі және қызметті "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де өңделуі;

10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) процесс 9 – получение получателем результата услуги (электронная форма лицензии) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителя услугодателя.
10. Экранные формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на веб-портале "электронного правительства" www.e.gov.kz. или веб-портале "Е-лицензирование" www.elicense.kz.
11. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по услуге: на ПЭП в разделе "История получения услуг" а также при обращении к услугодателю.
12. Номер контактного телефона для получения информации об услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: 8 (7242) 234811, саll–центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
13. Перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций (структурно-функциональных единиц – далее СФЕ), которые участвуют в процессе оказания услуги:
ПЭП;
ШЭП;
ПШЭП;
ИС ГБД "Е-лицензирование";
ГБД ЮЛ;
услугодатель.
14. Для получения услуги получатель предоставляет документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
15. После предоставления соответствующих документов получателю выдается расписка с указанием:
1) подтверждением принятия заявления в бумажном виде является отметка на его копии о регистрации услугодателем с указанием даты и номера регистрации;
2) при обращении через портал в личный кабинет на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем результата государственной услуги.
16. Текстовое табличное последовательности действий СФЕ (процедур, функций, операций) приведены в приложении 1 к настоящему регламенту с указанием срока выполнения каждого действия.
17. Диаграмма функционального взаимодействия (рисунки 12) приведена в приложении 2 к настоящему регламенту и отражают взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) СФЕ в соответствии с их описаниями.
18. Результаты оказания услуги получателям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему регламенту.

10) 3-шарт – қызмет берушімен алушының біліктілік талаптары мен лицензия беру негіздемелеріне сәйкестігін тексеру (өндеу);
11) 8-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
12) 9-үдеріс – алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де қалыптасқан қызмет нәтижесін (электрондық лицензия) алуы. Электрондық құжат қызмет беруші басшысының ЭЦҚ-сын қолдану арқылы қалыптастырылады.
10. Қызметке сұраныс пен жауапты толтырудың экрандық нысандары "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы және www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталында келтірілген.
11. Алушының қызмет бойынша сұраныс мәртебесін тексеру әдісі: ЭҮП-ның "Қызметті алу тарихы" бөлімінде, сондай-ақ қызмет берушіге жүгінгенде.
12. Қызмет көрсету жөнінде ақпарат алуға, сондай-ақ олардың сапасын бағалау (сонымен қатар шағымдану) қажет болған жағдайда ақпарат алу үшін байланыс телефондары: 8 (7242) 234811, call-орталығы (1414).
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
13. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің немесе басқа да ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің (құрылымдық - функционалдық бірліктер - бұдан әрі ҚФБ) тізбесі:
ЭҮП;
ЭҮШ;
ЭҮТШ;
"Е-лицензиялау" МДҚ АЖ;
ЗТ МДҚ;
қызмет беруші;
14. Қызметті алу үшін алушы не оның өкілі (сенімхат бойынша) стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
15. Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін алушыға:
1) өтінішті қағаз түрінде қабылдауды растау тіркеу күнін және нөмірін көрсете отырып, алушының көшірмесінде қызмет берушіде тіркелгені туралы белгі болып табылады;
2) портал арқылы жүгінген кезде алушының порталдағы жеке кабинетіне алушының мемлекеттік қызметтің нәтижелерін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті ұсыну үшін сұранысты қабылдағаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
16. Әрбір іс-әрекеттің орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ іс-әрекеттері (рәсімдердің, функциялардың, операциялардың) реттілігінің мәтінді кестелік сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
17. Функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы (1, 2-суреттер) осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген және ол ҚФБ іс-әрекеттерінің логикалық реттілігі арасындағы (қызмет көрсету үдерісіндегі) байланысты олардың сипаттамаларына сәйкес көрсетеді.
18. Алушыларға қызмет көрсету нәтижелері осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімдік көрсеткіштерімен өлшенеді.

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 13
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" декабря 2012 года N 722
Регламент электронной государственной услуги "Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде" (далее – услуга) оказывается отделами жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог районов и городов областного значения (далее – услугодатель), а также через центры обслуживания населения и веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи.
2. Услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде" (далее – стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2010 года N 76.
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая в процессе ее оказания последовательность бумажного и электронного документооборота).
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Услуга оказывается бесплатно согласно пункта 8 стандарта.
6. Сроки оказания услуги предусмотрены в пунктах 7 и 9стандарта.
7. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственный услуги "Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде" (далее – регламент):
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
3) единая нотариальная информационная система – аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее – ЕНИС);

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "29" желтоқсандағы
N 722 қаулысына 13-қосымша
"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегі" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегі" электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – қызмет) облыстық маңызы бар қаланың және аудандардың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімдерімен (бұдан әрі – қызмет беруші), сондай-ақ, халыққа қызмет көрсету орталықтарымен және мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 8 ақпандағы N 76 қаулысымен бекiтiлген "Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегі" мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметтің автоматтандырылу дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (қызмет көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымы кезегінен тұратын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. Қызмет стандарттың 8-тармағына сәйкес тегін көрсетіледі.
6. Қызметті көрсету мерзімдері стандарттың 7 және 9-тармақтарында көрсетілген.
7. Осы "Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегі" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - регламент) пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
3) бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе – нотариалдық қызметтер мен әділет басқармасы және нотариалды палаталардың бірлескен іс-әрекетін автоматтандыруға арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі – БНАЖ);

2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
8. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании услуги через ПЭП приведены в диаграмме функционального взаимодействия (рисунок 1) согласно приложению 2 к настоящему регламенту:
1) получатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод получателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 стандарта, а также выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств на ПЭП;
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП получателя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
12) процесс 8 – получение результата услуги получателем (уведомление в форме электронного документа), сформированный АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителя услугодателя.
9. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании услуги через услугодателя приведены в диаграмме функционального взаимодействия (рисунок 2) согласно приложению 2 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ РШЭП ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;

2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет беруші әрекетінің тәртібі
8. Қызметті ЭҮП арқылы көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасында (1-сурет) көрсетілген:
1) алушы ЖСН мен парольдің көмегімен ЭҮП–да тіркелуді жүзеге асырады (ЭҮП-да тіркелмеген пайдаланушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1–үдеріс – алушының қызметті алу үшін ЭҮП-да ЖСН және паролін (расталу үдерісі) енгізуі;
3) 1-шарт – ЭҮП-да тіркелген алушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЖСН және паролі арқылы тексеру;
4) 2-үдеріс – алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП-да расталудан бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
5) 3-үдеріс – алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті алу үшін сұраныс нысанын экранға шығаруы және стандарттың 11-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі құжаттардың қажетті көшірмелерін сұраныс нысананы қоса тіркей отырып, алушының құрылымдық және форматтық талаптарына сәйкес нысандарды толтыруы, сондай-ақ, сұранысты куәландыру үшін (қол қою үшін) ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт - сәйкестендірілген деректердің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ-да көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы), ЭЦҚ тіркелу куәлігінің жарамдылық мерзімін және ЭҮП-дағы қайтарылып алынған (күшін жойған) тіркелу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
7) 4-үдеріс - алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұраныстағы қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
8) 5-үдеріс – қызмет көрсету үшін сұраныстың алушының ЭЦҚ арқылы куәландырылуы және электрондық құжаттың (сұраныстың) қызмет берушімен өңделуі үшін ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО-на жолдануы;
9) 6-үдеріс – электрондық құжаттың ЭҮӨШ АЖО-да тіркелуі;
10) 3-шарт – қызмет берушінің алушының қоса тіркеген құжаттарын стандартқа және қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
11) 7-үдеріс – алушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту жөніндегі хабарламаның қалыптастырылуы;
12) 8-үдеріс – алушының ЭҮӨШ АЖО-да қалыптасқан қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарламаны) алуы. Электрондық құжат қызмет беруші басшысының ЭЦҚ-сын қолдану арқылы қалыптастырылады.
9. Қызметті қызмет беруші арқылы көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасында (2-сурет) көрсетілген:
1) 1-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің қызмет көрсету үшін ЭҮӨШ АЖО-да ЖСН мен парольді енгізуі (расталу үдерісі);

2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
10) процесс 8 – получение результата услуги получателем (уведомление в форме электронного документа) сформированной АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителя услугодателя.
10. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании услуги через центр приведены в диаграмме функционального взаимодействия (рисунок 3) согласно приложению 2 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – ввод работником центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор работником центра услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором центра данных получателя, а также данных по доверенности представителя получателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности - данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных получателя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение работником центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;

2) 2-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұраныс нысанын экранға шығаруы және қызмет беруші қызметкерінің алушы деректерін енгізуі;
3) 3-үдеріс – алушының деректері туралы сұранысты ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ-на жолдау;
4) 1-шарт – алушы деректерінің ЖТ МДҚ-да бар болуын тексеру;
5) 4-үдеріс – ЖТ МДҚ-да алушы деректерінің жоқ болуына байланысты деректерді алу мүмкіндігінің жоқ екендігі туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
6) 5-үдеріс – қызмет берішінің қызметкерімен сұраныс нысанындағы алушының қағаз түрінде ұсынған құжаттары жөнінде белгісін толтыру және құжаттарды сканерлеу, оларды сұраныс нысанына тіркеп, толтырылған қызмет көрсетудің сұраныс нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
7) 6-үдеріс – электрондық құжаттың ЭҮӨШ АЖО-да тіркелуі;
8) 2–шарт – қызмет берушінің алушының қоса тіркеген құжаттарын стандартқа және қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
9) 7-үдеріс – алушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаның қалыптастырылуы;
10) 8-үдеріс – алушының ЭҮӨШ АЖО-да қалыптасқан қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарламаны) алуы. Электрондық құжат қызмет беруші басшысының ЭЦҚ-сын қолдану арқылы қалыптастырылады.
10. Қызметті орталық арқылы көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасында (3-сурет) көрсетілген:
1) 1-үдеріс – қызмет көрсету үшін орталықтың қызметкерімен ХҚКО АЖ АЖО-да логин мен парольді (расталу үдерісі) енгізуі;
2) 2-үдеріс – орталық қызметкерінің осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұраныс нысанын экранға шығаруы және алушының деректерін, сонымен қатар, алушы өкілінің сенімхатына сәйкес деректерді енгізуі (нотариалдық куәландырылған сенімхат негізінде, сенімхат өзге түрде куәландырылған жағдайда сенімхат деректері толтырылмайды);
3) 3-үдеріс – алушының деректері туралы сұранысты ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ-на, сондай-ақ, алушы өкілінің сенімхаттағы деректері туралы сұранысты БНАЖ-не жолдау;
4) 1-шарт – алушы деректерінің ЖТ МДҚ-да, сенімхат деректерінің БНАЖ-де бар болуын тексеру;
5) 4-үдеріс – ЖТ МДҚ-да алушы деректерінің, сондай-ақ БНАЖ-де сенімхат деректерінің жоқ болуына байланысты деректерді алу мүмкіндігі жоқ туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
6) 5-үдеріс – қызмет берушінің қызметкерімен сұраныс нысанындағы алушының қағаз түрінде ұсынған құжаттары жөнінде белгісін толтыру және құжаттарды сканерлеу, оларды сұраныс нысанына тіркеу және толтырылған қызмет көрсетудің сұраныс нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру;

7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса получателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП работника центра через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в стандарте для оказания услуги;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
11) процесс 9 – получение получателем через работника центра результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированной АРМ РШЭП.
11. Экранные формы заполнения запроса и форма заявления на услугу, предоставляемые получателю в случае получения услуги посредством ПЭП представлены на веб-портале "электронного правительства" www.e.gov.kz.
12. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по услуге: на ПЭП в разделе "История получения услуг", а также при обращении в центр или к услугодателю.
13. Номер контактного телефона для получения информации об услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: саll–центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
14. Перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций (структурно-функциональные единиц – далее СФЕ), которые участвуют в процессе оказания услуги:
услугодатель;
работник центра;
ПЭП;
ШЭП;
РШЭП;
АРМ РШЭП;
АРМ ИС ЦОН;
ГБД ФЛ;
ЕНИС.
15. Для получения услуги получатель предоставляет документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
16. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается:
1) у услогодателя или в центре - расписка о приеме документов на оказание государственной услуги с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и название приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра либо сотрудника услугодателя принявшего запрос на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
2) на портале получателю в "личный кабинет" направляется уведомление-отчет о принятии заявления услугодателем с указанием даты, времени принятия документов и даты получения государственной услуги.
17. Текстовое табличное последовательности действий СФЕ (процедур, функций, операций) приведены в приложении 1 к настоящему регламенту с указанием срока выполнения каждого действия.

7) 6-үдеріс – орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электронды құжатты (алушының сұранысын) ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО-ға жолдау;
8) 7-үдеріс – электрондық құжаттың ЭҮӨШ АЖО-да тіркелуі;
9) 2-шарт – қызмет берушінің алушының қоса тіркеген құжаттарын стандартқа және қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
10) 8-үдеріс – алушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту жөніндегі хабарламаның қалыптастырылуы;
11) 9-үдіріс – алушының орталық қызметкері арқылы ЭҮӨШ АЖО-да қалыптастырылған қызметтің нәтижесін алуы (электрондық құжат нысанындағы хабарлама).
11. Алушының қызмет көрсету бойынша сұраныстың орындалу мәртебесін тексеру тәсілі: "ЭҮП-дағы "Қызметтерді алу тарихы" бөлімінде, сондай-ақ, орталыққа немесе қызмет берушіге жүгінген жағдайда.
12. Алушының қызмет бойынша сұраныс мәртебесін тексеру әдісі: ЭҮП-ның "Қызметті алу тарихы" бөлімінде, сондай-ақ қызмет берушіге жүгінгенде.
13. Қызмет көрсету жөнінде ақпарат алуға, сондай-ақ, оның сапасын бағалау (оның ішінде шағымдану) қажет болған жағдайда ақпарат алу үшін саll–орталығының телефонының нөмірі: (1414).
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
14. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің (құрылымдық-функционалдық бірліктердің – бұдан әрі ҚФБ) тізбесі:
қызмет беруші;
орталық қызметкері;
ЭҮП;
ЭҮШ;
ЭҮӨШ;
ЭҮӨШ АЖО;
ХҚКО АЖ АЖО;
ЖТ МДҚ;
БНАЖ.
15. Қызметті алу үшін алушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
16. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде алушыға:
1) қызмет берушіде немесе орталықта:
сұраныстың нөмірі және қабылданған күні;
сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны және атауы;
құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
құжаттарды ресімдеуге сұранысты қабылдаған орталық қызметкерінің не уәкілетті орган қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі;
2) порталда алушының "жеке кабинетіне" қызмет берушімен өтініштің қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі, онда құжатты қабылдау күні мен уақыты және мемлекеттік қызметті алу күні көрсетіледі.
17. Әрбір іс-әрекеттің орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ іс-әрекеттері (рәсімдердің, функциялардың, операциялардың) реттілігінің мәтінді кестелік сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет
-
-
Приложение 2
к регламенту электронной государственной услуги
"Постановка на учет и очередность граждан,
нуждающихся в жилище из государственного
жилищного фонда или жилище, арендованном
местным исполнительным органом
в частном жилищном фонде"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании услуги через ПЭП
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании услуги через услугодателя
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании услуги через центр
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту электронной государственной услуги
"Постановка на учет и очередность граждан,
нуждающихся в жилище из государственного
жилищного фонда или жилище, арендованном
местным исполнительным органом
в частном жилищном фонде"
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: "качество" и "доступность"
____________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 14
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" декабря 2012 года N 722
Регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность" (далее – услуга) оказывается государственным учреждением "Управление здравоохранения Кызылординской области" (далее – услугодатель). Прием и выдача оформленных документов осуществляется услугодателем или центрами обслуживания населения, а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz и веб-портал "е-лицензирование": www.elicense.kz, при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.
2. Услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2012 года N 1173 (далее – стандарт).

8 - егер бұзушылықтар болса, 9 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын
үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан
жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын
үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою
және олардың кезегі" электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Қызметті ЭҮП арқылы көрсету кезіндегі функционалдық өзара
іс-әрекет диаграммасы
Қызметті қызмет беруші арқылы көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы
Қызметті орталық арқылы көрсету кезіндегі функционалдық
өзара іс-әрекет диаграммасы
Шартты белгілер
"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын
үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті
атқарушы орган алдаған тұрғын үйге мұқтаж
азаматтарды есепке қою және олардың кезегі"
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне" электрондық мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің "сапа" және "қолжетімділік"
көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнаманың нысаны
____________________________________________________
(қызметтің атауы)
1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "29" желтоқсандағы
N 722 қаулысына 14-қосымша
"Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызмет
көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызметі ( бұдан әрі - қызмет) "Қызылорда облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) көрсетіледі. Ресімделген құжаттарды қабылдау және беру қызмет көрсетушімен немесе халыққа қызмет көрсету орталықтары, сондай-ақ, мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы және www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы арқылы көрсетіледі.
Шалғай елді мекендердің тұрғындарына мемлекеттік қызметтің қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті мобильдік орталықтар арқылы көрсетуге рұқсат етіледі.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 10 қыркүйектегі N 1173 қаулысымен бекітілген "Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде көрсетіледі.

2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
8. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании услуги через ПЭП приведены в диаграмме функционального взаимодействия (рисунок 1) согласно приложению 2 к настоящему регламенту:
1) получатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузер компьютера получателя (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование", указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование";
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) процесс 6 – выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП получателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса получателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";

2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет беруші әрекетінің тәртібі
8. Қызметті ЭҮП арқылы көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттерi мен шешiмдерi осы регламенттiң 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасында (1-сурет) келтiрiлген:
1) алушы ЭҮП-нда тiркелудi өзінің компьютерінің интернет-браузерiнде сақталған ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң көмегiмен жүзеге асырады (ЭҮП-нда тiркелмеген алушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – алушы компьютерінің интернет-браузерiнде ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, алушының қызметтi алуы үшiн ЭҮП-да парольдi енгiзу үдерісі (расталу үдерiсi);
3) 1-шарт – тіркелген алушы туралы мәліметтердің түпнұсқалылығын ЭҮП-да логин (ЖСН\БСН) және пароль арқылы тексеру;
4) 2-үдеріс – алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП-да расталудан бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
5) 3-үдеріс – алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұраныс нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұраныс нысанына қажетті құжаттардың электронды түрін қоса тіркеуі;
6) 4-үдеріс – ЭҮТШ-де қызмет төлемақысын төлеу, бұдан кейін бұл ақпарат "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ -не келiп түседi;
7) 2-шарт – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-не қызмет көрсетуге төлемақының төлену фактісін тексеру;
8) 5-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де көрсетiлетін қызмет үшiн төлемақы төленбеуіне байланысты сұртылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
9) 6-үдеріс – алушының сұранысты куәландыруы (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт - ЭҮП-да ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң жарамдылық мерзiмiн және қайтарылып алынған (жойылған) тiркеу куәлiктерiнiң тізімінде болмауын, сондай-ақ, сұраныста көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
11) 7-үдеріс – алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
12) 8-үдеріс – мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраныстың (енгізілген деректер) толтырылған нысанын алушының ЭЦҚ-сы арқылы куәландыру (қол қою);
13) 9-үдеріс – электрондық құжаттың "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де (алушының сұранысы) тiркелуі және сұраныстың "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де өңделуі;
14) 4-шарт – қызмет берушiнiң алушының бiлiктiлiк талаптарына және лицензия беру негiздерiне сәйкестiгiн тексеруi;
15) 10-үдеріс - алушының деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де сұратылған қызметтi көрсетуден бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;

16) процесс 11 – получение получателем результата услуги (электронная форма лицензии), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителя услугодателя.
9. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании услуги через услугодателя приведены в диаграмме функционального взаимодействия (рисунок 2) согласно приложению 2 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя, а также данных по доверенности представителя получателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности - данные доверенности не заполняются);
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных получателя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя получателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных получателем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) процесс 9 – получение результата услуги получателем (электронная форма лицензии), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителя услугодателя.
10. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании услуги через центр приведены в диаграмме функционального взаимодействия (рисунок 3) согласно приложению 2 к настоящему регламенту:

16) 11-үдеріс – алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де қалыптастырылған қызмет нәтижесiн (электрондық нысандағы лицензияны) алуы. Электрондық құжат қызмет берушi басшысының ЭЦҚ-н қолдану арқылы қалыптастырылады.
9. Қызметті қызмет беруші арқылы көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттерi мен шешiмдерi осы регламенттiң 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасында (2-сурет) келтiрiлген.
1) 1-үдеріс – қызмет көрсетушi қызметкерiнiң қызметтi көрсету үшiн "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-нде логин мен парольдi енгiзуі (расталу үдерiсi);
2) 1-шарт – қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалылығын "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де логин және пароль арқылы тексеру;
3) 2-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де расталудан бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
4) 3-үдеріс – қызмет берушi қызметкерінің осы регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұраныс нысанын экранға шығаруы және алушының деректерiн, сонымен қатар алушы өкілінің сенімхаты бойынша деректерді енгiзуi (нотариалдық куәландырылған сенімхат негізінде, сенімхат өзге түрде куәландырылған жағдайда сенімхат деректері толтырылмайды);
5) 4-үдеріс - алушы жөнінде деректерге сұранысты ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ\ЗТ МДҚ-ға, сонымен қатар алушы өкілінің сенімхатындағы деректер туралы сұранысты БНАЖ-не жолдау;
6) 2-шарт - алушы мәліметтерінің ЖТ МДҚ\ЗТ МДҚ-да және сенімхат деректерінің БНАЖ-де бар болуын тексеру;
7) 5-үдеріс - ЖТ МДҚ\ЗТ МДҚ-да алушы мәліметтерінің, БНАЖ-де сенімхат деректерінің болмауына байланысты мәліметтер алу мүмкіндігінің жоқ екендігі туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
8) 6-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің сұраныс нысанында қағаз түрінде бар құжаттар белгісін толтыруы және алушымен ұсынылған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұраныс нысанына тіркеуі;
9) 7-үдеріс - сұраныстың "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де тiркелуі және қызметтiң "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де өңделуі;
10) 3-шарт - қызмет берушiнiң алушының бiлiктiлiк талаптарына және лицензия беру негiздерiне сәйкестiгiн тексеруi;
11) 8-үдеріс - "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де алушының деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты сұратылған қызметтi көрсетуден бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
12) 9 - үдеріс - алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де қалыптасқан қызмет нәтижесiн (электрондық нысандағы лицензияны) алуы. Электрондық құжат электрондық қызмет берушi басшысының ЭЦҚ-сын қолдану арқылы қалыптастырылады.
10. Қызметті орталық арқылы көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттерi мен шешiмдерi осы регламенттiң 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасында (3-сурет) келтiрiлген:

1) процесс 1 – ввод работником центра в ИС ГБД "Е-лицензирование" логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор работником центра услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод работником центра данных получателя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) процесс 5 – заполнение работником центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса получателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП работника центра через ШЭП в ИС ГБД "Е-лицензирование";
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов указанных в стандарте для оказания услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
11) процесс 9 – получение получателем через работника центра результата услуги (электронная форма лицензии) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование".
11. Экранные формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на веб-портале "электронного правительства": www.egov.kz или веб-портале "Е-лицензирование": www.elicense.kz.
12. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по услуге: на ПЭП в разделе "История получения услуг", а также при обращении в центр или услугодателю.
13. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414), а также у услугодателя по телефону 8 (7242) 23-51-78.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
14. Перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций (структурно-функциональных единиц – далее СФЕ), которые участвуют в процессе оказания услуги:
ПЭП;
ШЭП;
ПШЭП;
ИС ГБД "Е-лицензирование";
ГБД ЮЛ;
ГБД ФЛ;
работник центра;
ЕНИС;
АРМ ИСЦОН;
услугодатель.
15. Для получения услуги получатель предоставляет документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.

1) 1-үдеріс – орталық қызметкерінің қызмет көрсету үшiн "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-нде логин мен парольдi енгiзуі (расталу үдерiсi);
2) 2-үдеріс – орталық қызметкерінің осы регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызмет көрсету үшiн сұраныс нысанын экранға шығаруы және алушының деректерiн енгiзуі;
3) 3-үдеріс - алушы туралы деректер сұранысын ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ\ЗТ МДҚ-на жолдау;
4) 1-шарт - алушы деректерінің ЖТ МДҚ\ЗТ МДҚ-да бар болуын тексеру;
5) 4-үдеріс - алушы деректерінің ЖТ МДҚ\ЗТ МДҚ-да болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкіндігінің жоқ екендігі туралы хабарламаның қалыптастыруы;
6) 5-үдеріс – орталық қызметкерінің сұраныс нысанының қағаз түріндегі құжаттар жөнінде белгісін толтыруы және алушымен ұсынылған құжаттарды сканерлеуі, оларды сұраныс нысанына тіркеп, толтырылған қызмет көрсетудің сұраныс нысанын (енгiзiлген деректердi) ЭЦҚ арқылы куәландыруы;
7) 6-үдеріс – орталық қызметкерінің ЭЦҚ (қол қойылған) куәландырылған электрондық құжаттардың ЭҮШ арқылы "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-не жолдауы;
8) 7-үдеріс - электронды құжаттарды "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-нде тiркеу;
9) 2-шарт – қызмет берушінің қызмет көрсету үшін алушымен қоса берілген стандартта көрсетілген құжаттарын тексеруi (өңдеуі);
10) 8-үдеріс - алушының деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ -де сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
11) 9-үдеріс – алушының орталық қызметкері арқылы "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де қалыптастырылған қызмет нәтижесiн (электрондық нысандағы лицензияны) алуы.
11. Қызметке сұраныс пен жауапты толтырудың экрандық нысандары "Электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz. веб-порталында, "Е-лицензиялау" www.elicense.kz веб-порталында келтірілген.
12. Алушымен қызмет көрсету бойынша сұраныстың орындалу мәртебесін тексеру тәсілі: "ЭҮП-дағы "Қызметтерді алу тарихы" бөлімінде, сондай-ақ, орталыққа немесе қызмет берушіге жүгінген жағдайда.
13. Қызмет бойынша қажетті ақпарат пен кеңесті саll-орталықтың (1414) телефоны, сондай-ақ қызмет берушінің 8 (7242) 23-51-78 телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, мекемелердің немесе басқа да ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің (құрылымдық-функционалдық бірліктердің - бұдан әрі ҚФБ) тізбесі:
ЭҮП;
ЭҮШ;
ЭҮТШ;
"Е-лицензиялау" МДҚ АЖ;
ЗТ МДҚ;
ЖТ МДҚ;
орталық қызметкері;
БНАЖ;ХҚКО АЖО АЖ;
қызмет беруші.
15. Қызметті алу үшін алушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.

16. После предоставления соответствующих документов получателю:
1) при приеме документов через услугодателя выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества приложенных документов к заявлению;
фамилии, имени, отчества сотрудника канцелярии, принявшего документы.
2) при приеме документов через центр выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и название приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
3) при обращении через портал получателю в "личный кабинет" на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги получателем.
17. Текстовое табличное последовательности действий СФЕ (процедур, функций, операций) приведены в приложении 1 к настоящему регламенту с указанием срока выполнения каждого действия.
18. Диаграмма функционального взаимодействия (рисунок 123) приведена в приложении 2 к настоящему регламенту и отражают взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) СФЕ в соответствии с их описаниями.
19. Результаты оказания услуги получателям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему регламенту.
20. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги получателям:
1) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации, содержащейся в документах получателя;
2) иные требования, необходимые для защиты прав получателя.

16. Тиісті құжаттарды ұсынғаннан кейін алушыға:
1) құжаттарды қызмет беруші арқылы қабылдаған кезде:
өтініштің нөмірі мен күні;
сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
өтінішке қоса берілген құжаттардың саны;
құжатты қабылдаған кеңсе қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
2) құжаттарды орталық арқылы қабылдаған кезде:
сұраныстың нөмірі және қабылдаған күні;
сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттар саны және атауы;
құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
құжатты ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, өкілеттік берілген өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
3) портал арқылы өтініш берілген кезде, алушыға порталдағы "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметтің нәтижесін алушының алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті ұсыну үшін сұраныстың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
17. Әрбір іс-әрекеттің орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ іс-әрекеттері (рәсімдердің, функциялардың, операциялардың) реттілігінің мәтінді кестелік сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
18. Функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы (1, 2, 3-суреттер) осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген және ол ҚФБ іс-әрекеттерінің логикалық реттілігі арасындағы (қызмет көрсету үдерісіндегі) байланысты олардың сипаттамаларына сәйкес көрсетеді.
19. Алушыларға қызмет көрсету нәтижелері осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімдік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Алушыларға қызмет көрсету үдерiсiне қойылатын талаптар:
1) алушының құжаттарындағы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
2) алушының құқықтарын қорғау үшiн қажеттi өзге де талаптар.

21. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту электронной государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на медицинскую деятельность"
Текстовое табличное описание последовательности действий СФЕ (процедур, функций, операций)
Таблица 1. Описание действий через ПЭП
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Получатель
ПЭП
Получатель
ПШЭП
ПЭП
3
Наименование
действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Выбор услуги и формирование данных запроса с прикреплением необходимых документов в электронном виде
Оплата услуги
Формирование сообщения об отказе в связи с отсутствием оплаты
4
Форма завершения (данные, документ организационно распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Отображение уведомления об
успешном завершении действия
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
5
Сроки исполнения
10 – 15 секунд
20 секунд
1,5 минуты
1,5
минуты
20 секунд
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных получателя; 3 – если авторизация прошла успешно
4
5 – если не оплатил, 6 – если оплатил
1
Номер действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
11
2
Наименование СФЕ
Получатель
ПЭП
Получатель
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
3
Наименование
действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Формирование сообщения об отказе в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП получателя
Удостоверение
(подписание)
запроса
посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа заявления (запроса получателя) и обработка
запроса
Формирование сообщения об отказе в связи
с имеющимися нарушениями в данных получателя
Электронный документ
4
Форма завершения (данные, документ организационно распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Электронная форма лицензии
5
Сроки исполнения
10 – 15 секунд
10–15 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
20 секунд
15 рабочих дней
6
Номер следующего действия

21. Қызмет көрсету мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"Медициналық қызметке лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
ҚФБ іс-әрекеттері (рәсімдердің, функциялардың, операциялардың)
реттілігінің мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. ЭҮП арқылы іс-әрекеттердің сипаттамасы
1
Іс-әрекет (жұмыс барысының, ағынының) нөмірі
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Алушы
ЭҮП
Алушы
ЭҮТШ
ЭҮП
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Алушы компьютерінің
интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін
бекіту
Алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы
Қызметті таңдауы және сұраныс деректерін қажетті құжаттарды электронды түрде тіркей отырып, қалыптастыру
Қызмет төлемақысын төлеу
Төлемнің жоқ болуына байланысты бас тарту жөнінде хабарламаның қалыптастырылуы
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Сұраныстың сәтті құрылғандығы туралы
хабарлаудың көрсетілуі
Сұраныстағы қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы
Сұраныстың
сәтті құрылғандығы туралы хабарлаудың көрсетілуі
Әрекеттің сәтті аяқталғандығы туралы хабарлаудың көрсетілуі
Сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы
5
Орындалу мерзімдері
10–15 секунд
20 секунд
1,5 минут
1,5 минут
20 секунд
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2 - егер алушының деректерінде бұзушылықтар болса;
3 - егер расталу сәтті өтсе
4
5 – егер төлем жасалмаса,
6 – егер төлем жасалса
-
1
Іс-әрекет (жұмыс барысының, ағынының) нөмірі
6
7
8
9
10
11
2
ҚФБ атауы
Алушы
ЭҮП
Алушы
"Е-лицензиялау"
МДҚ АЖ
"Е-лицензиялау"
МДҚ АЖ
"Е-лицензиялау"
МДҚ АЖ
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Сұранысты
растау (қол қою)
үшін ЭЦҚ-ны
таңдау
Алушының ЭЦҚ
түпнұсқалылығының
расталмауына
байланысты
бас тарту жөнінде
хабарламаның
қалыптастырылуы
Сұранысты
ЭЦҚ арқылы
растау
(қол қою)
Электрондық өтініш құжатының
(сұранысының)
тіркелуі және
сұраныстың
"Е-лицензиялау"
МДҚ АЖ-де
өңделуі
"Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-дегі
аушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты
бас тарту жөнінде
хабарламаның қалыптастырылуы
Электрондық құжат
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Сұраныстың
бағытталуы
Сұраныстағы қызметтен бас тарту туралы
хабарламаның
қалыптастырылуы
Сұраныстың
бағытталуы
Өтінішке нөмір беріле отырып,
сұраныстың тіркелуі
Сұраныстағы қызметтен бас тарту туралы
хабарламаның қалыптастырылуы
Электрондық нысандағы лицензия
5
Орындалу мерзімдері
10-15 секунд
10–15 секунд
1,5 минут
1,5 минут
20 секунд
15 жұмыс күні
6
Келесі әрекеттің нөмірі

7– если в ЭЦП ошибка, 8 – если ЭЦП без ошибки
-
-
10 - проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии
-
Таблица 2. Описание действий через услугодателя
1
Номер действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Услугодатель
ГБД ФЛ/ ГБД ЮЛ
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизация на ИС ГБД
"Е-лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса на проверку данных получателя в
ГБД ФЛ/ ГБД ЮЛ
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
5
Сроки исполнения
10 – 15 секунд
20 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
6
Номер следующего действия
1 - проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных логина и пароля сотрудника услугодателя
4
5 – если есть нарушения в данных получателя;
6 – если авторизация прошла успешно
1
Номер действия
(хода, потока работ)
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Услугодатель
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Заполнение формы запроса с прикреплением документов
Регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи
с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Электронный документ (электронная форма лицензии)
4
Форма завершения (данные, документ организационно-распорядительное решение)
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Электронная форма лицензии
5
Сроки
исполнения
20 секунд
10-15 секунд
10-15 секунд
20 секунд
15 рабочих дней
6
Номер следующего действия
-
-
8 – если в ИС ГБД "Е-лицензирование" отсутствуют данные по запросу;
9 – если данные по запросу найдены
-
-
Таблица 3. Описание действий через центр
1
Номер действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Работник центра
Работник
центра
ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, ЕНИС
Работник центра
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизация работника центра по логину и паролю
Выбор услуги и формирование данных запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, ЕНИС
Формирование сообщения
о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя
Заполнение запроса с прикреплением к форме запроса необходимых документов и удостоверение ЭЦП
4
Форма завершения (данные, документ организационно-распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе
с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 секунд – 1 минута
6
Номер следующего действия
2
3
4 – если есть нарушения
в данных получателя;
5 – если нарушений нет
-
-
1
Номер действия
(хода, потока работ)
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
Работник центра
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП работника центра
в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Регистрация
документа
Формирование сообщения об отказе в услуге
в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя
Получение результата услуги
получателем
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Формирование уведомления о результате услуги
5
Сроки исполнения
1 минут
1 минут
30 секунд – 1 минута
15 рабочих дней
6
Номер следующего действия
-
8 – если есть нарушения;
9 – если нарушений нет
-
-
Приложение 2
к регламенту электронной государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на медицинскую деятельность"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании услуги через ПЭП
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании услуги через услугодателя
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании услуги через ИС ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту электронной государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на медицинскую деятельность"
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: "качество" и "доступность"_____________________________________________
(наименование услуги)

7 – егер ЭЦҚ-да бұзушылықтар болса, 8 – егер ЭЦҚ-да бұзушылықтар болмаса
-
-
10 - қызмет берушінің алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру негіздеріне сәйкестігін тексеруі
-
2-кесте. Қызмет беруші арқылы іс-әрекеттердің сипаттамасы
1
Іс-әрекет (жұмыс барысының, ағынының) нөмірі
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Қызмет беруші
"Е-лицензиялау МДҚ" АЖ
Қызмет беруші
ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
"Е-лицензиялау" МДҚ
АЖ-де расталу
Деректерде бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту туралы
хабарламаның қалыптастырылуы
Қызмет берушінің қызметкерімен қызметтің таңдалуы
Алушы деректерін тексеруге сұранысты
ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-на жолдау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Сұраныстың сәтті
құрылғандығы туралы
хабарламаның көрсетілуі
Сұраныстағы қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы
Сұраныстың сәтті
құрылғандығы туралы
хабарламаның көрсетілуі
Сұраныстың
бағытталуы
5
Орындалу мерзімдері
10–15 секунд
20 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
1 - қызмет беруші қызметкерінің логині мен паролі деректерінің түпнұсқалылығын
"Е-лицензиялау" МДҚ
АЖ-де тексеру
4
5 – егер алушының деректерінде бұзушылықтар болса;
6 – егер расталу сәтті өтсе
1
Іс-әрекет (жұмыс барысының, ағынының) нөмірі
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
"Е-лицензиялау"
МДҚ АЖ
Қызмет беруші
"Е-лицензиялау"
МДҚ АЖ
"Е-лицензиялау" МДҚ АЖ
"Е-лицензиялау" МДҚ АЖ
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Деректерде бұзушылықтар болуына байланысты
бас тарту туралы
хабарламаның
қалыптастырылуы
Құжаттарды тіркей отырып, сұраныс үлгісін толтыру
Электрондық құжаттың "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де тіркелуі және қызметтің
"Е-лицензиялау" МДҚ
АЖ- де өңделуі
"Е-лицензиялау"
МДҚ АЖ-де
алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның
қалыптастырылуы
Электрондық құжат (электрондық нысандағы лицензия)
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Сұраныстағы қызметтен бас тарту туралы
хабарламаның қалыптастырылуы
Сұраныстың
сәтті құрылғандығы туралы
хабарлаудың көрсетілуі
Өтінішке нөмір беріле отырып, сұраныстың жүйеде тіркелуі
Сұраныстағы қызметтен
бас тарту туралы
хабарламаның қалыптастырылуы
Электрондық нысандағы
лицензия
5
Орындалу мерзімдері
20 секунд
10–15 секунд
10-15 секунд
20 секунд
15 жұмыс күні
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
-
8 – егер " Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-де сұраныс бойынша деректер болмаса,
9 – егер сұраныс бойынша деректер табылса
-
-
3-кесте. Орталық арқылы іс-әрекеттердің сипаттамасы
1
Іс-әрекет (жұмыс барысының, ағынының) нөмірі
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталық қызметкері
Орталық қызметкері
ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ, БНАЖ
Орталық қызметкері
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Орталық қызметкерінің логин және пароль бойынша расталуы
Қызметті таңдау және сұраныс нысанын құру
Сұранысты
ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ, БНАЖ-не жолдау
Алушы деректерінің болмауына байланысты
деректер алу мүмкіндігінің жоқ екендігі туралы
хабарламаның
қалыптастырылуы
Сұраныс нысанына қажетті құжаттарды қоса тіркей отырып, сұранысты толтыру және ЭЦҚ-мен куәландыру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Өтінішке нөмір беріле отырып, сұраныстың жүйеде тіркелуі
Сұраныстың сәтті
құрылғандығы туралы
хабарлаудың көрсетілуі
Сұраныстың
бағытталуы
Қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың қалыптастырылуы
Сұраныстың сәтті
құрылғандығы туралы
хабарлаудың көрсетілуі
5
Орындалу мерзімдері
30 секунд –1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 секунд –1 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4 - егер алушының деректерінде бұзушылықтар болса;
5 - егер бұзушылықтар болмаса
-
-
1
Іс-әрекет (жұмыс барысының, ағынының) нөмірі
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
Орталық қызметкері
"Е-лицензиялау" МДҚ АЖ
"Е-лицензиялау" МДҚ АЖ
"Е-лицензиялау" МДҚ АЖ
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған
(қол қойылған ) құжатты
"Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-не жолдау
Құжаттың
тіркелуі
Алушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты, сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы
Алушының қызмет көрсету нәтижесін алуы
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Сұраныстың
бағытталуы
Өтінішке нөмір беріле отырып,
сұраныстың тіркелуі
Қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың қалыптастырылуы
Қызмет нәтижесі туралы хабарлаудың қалыптастырылуы
5
Орындалу мерзімдері
1 минут
1 минут
30 сек – 1 минут
15 жұмыс күні
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
8 – егер бұзушылықтар болса;
9 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
"Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру" электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Қызметті ЭҮП арқылы көрсету кезіндегі функционалдық өзара
іс-әрекет диаграммасы
Қызметті қызмет беруші арқылы көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы
Қызметті орталық арқылы көрсету кезіндегі функционалдық өзара
іс-әрекет диаграммасы
Шартты белгілер
"Медициналық қызметке лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру" электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Электронды мемлекеттік қызметтің "сапа" және "қолжетімділік" көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама нысаны
_________________________________________________________
(қызмет атауы)