Об утверждении регламентов государственных услуг в области социальной защиты
Постановление акимата Мангистауской области от 30 марта 2012 года N 51. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 04 мая 2012 года N 2127. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15 августа 2013 года № 244
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15.08.2013 № 244.
В соответствии c законами Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами», акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан»;
2) регламент государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»;
3) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно - ортопедической помощи»;
4) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо - тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами»;
5) регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств»;
6) регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи»;
7) регламент государственной услуги «Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива»;
8) регламент государственной услуги «Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет»;
9) регламент государственной услуги «Назначение государственной адресной социальной помощи»;
10) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху»;
11) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла - коляски»;

Әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 30 наурыздағы N 51 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 04 мамырда N 2127 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 15 тамыздағы № 244 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 15.08.2013  № 244 қаулысымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының заңдарына және «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысына сәйкес, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Мүгедектерге протездік - ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
4) «Мүгедектерді сурдо - тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
5) «Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
6) «Жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
7) «Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін;
8) «18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік қызмет регламенті;
9) «Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек тағайындау» мемлекеттік қызмет регламенті;
10) «Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
11) «Мүгедектерге кресло - арбаларды беру үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;

12) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно - курортным лечением»;
13) регламент государственной услуги «Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов»;
14) регламент государственной услуги «Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи»;
15) регламент государственной услуги «Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости».
Сноска. Пункт 1 с дополнениями, внесенными постановлением   Мангистауского областного акимата от 28.12.2012 № 348 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
«16) регламент государственной услуги « Назначение жилищной помощи ».
Сноска. Пункт 1 с дополнениями, внесенными постановлением   Мангистауского областного акимата от 14.05.2013 № 133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Бейдали М.Б.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                            Б. Мухамеджанов
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
Жумагалиев А.К.
30 марта 2012 года
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от 30 марта 2012 года № 51
Регламент государственной услуги
«Регистрация и поставка на учет безработных граждан» 1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Регистрация и поставка на учет безработных граждан» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) безработные – физические лица трудоспособного возраста, которые не занимаются трудовой деятельностью, приносящий доход, ищущие работу и готовые трудиться;
2) потребитель – граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранцы, лица без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан;
3) уполномоченный орган – районные и городские отделы занятости и социальных программ Мангистауской области.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9 - 1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга «Регистрация и постановка на учет безработных граждан» (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом, адрес которого указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.

12) «Мүгедектерді санаторий - курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
13) «Жергiлiктi өкiлді органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
14) «Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
15) «Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру» мемлекеттік қызмет регламенті».
Ескерту. 1-тармаққа толықтырулар енгізілді - Маңғыстау  облысы әкімдігінің 2012.12.28 № 348 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«16) «Тұрғын үй көмегін тағайындау» мемлекеттік қызмет регламенті.»
Ескерту. 1-тармаққа толықтырулар енгізілді - Маңғыстау  облысы әкімдігінің 2013.05.14 № 133 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары М.Б. Бейдалиға жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                             Б. Мұхаметжанов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрі
А.Қ. Жұмағалиев
30 наурыз 2012 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 30 наурыз № 51
қаулысымен бекітілген
«Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрi – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) жұмыссыздар – кіріс әкелетiн еңбек қызметiмен айналыспайтын, жұмыс iздеп жүрген және еңбек етуге әзiр, еңбекке жарамды жастағы жеке тұлғалар;
2) тұтынушы – Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, босқындар, шетелдіктер, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адамдар;
3) уәкiлеттi орган – қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына сәйкес әзірленді.
3. «Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік қызметі (бұдан әрi – мемлекеттік қызмет) мекен - жайы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкiлеттi органмен көрсетіледі.

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 15 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения» и стандартом государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
6. Результатом оказания государственной услуги является регистрация и поставка на учет в качестве безработного в электронном виде (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адрес которого указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 12 настоящего Регламента – не позднее десяти календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – не более 15 минут.
9. Отказ в регистрации и поставке на учет в качестве безработного производится при отсутствии необходимых документов, при предоставлении ложных сведений и документов, по форме согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует документы, выдает талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и передает документы на рассмотрение руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
4) ответственный специалист уполномоченного органа проверяет поступившие документы, готовит проект уведомления потребителю либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписывает руководителем, направляет его в канцелярию уполномоченного органа;

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 15-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою» мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электронды түрде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою (бұдан әрі – хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, сондай - ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекен - жайы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органнан алуға болады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі тұтынушы осы Регламенттің  12-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмейді;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің шекті ең көп уақыты бір өтініш берушіге қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 15 минуттан аспайды.
9. Жұмыссыз ретінде тіркеуден, есепке алудан бас тарту қажетті құжаттар болмаған кезде, жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынған кезде, осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізіледі.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді жүзеге асырады, тұтынушыға тіркелген және тұтынушының мемлекеттік қызметті алған күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді, құжаттарды уәкілетті органның басшысына қарауға береді;
3) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
4) уәкiлеттi органның жауапты маманы келіп түскен құжаттарды тексереді, тұтынушыға хабарлама жобасын не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын дайындайды, басшыға қол қойдырады, оны уәкiлеттi органның кеңсесiне жолдайды;

5) сотрудник канцелярии уполномоченного органа выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) документы, удостоверяющие личность;
граждане Казахстана – удостоверение личности (паспорт);
иностранцы и лица без гражданства – вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел;
оралманы – удостоверение оралмана;
2) документы, подтверждающие трудовую деятельность;
3) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (СИК);
4) регистрационный номер налогоплательщика (РНН);
5) сведения о полученных доходах за последний год (носят заявительный характер).
13. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
2) ответственный специалист уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 4 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу
16. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за реализацию оказания государственной услуга в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и поставка на учет
безработных граждан»
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
№ п/п Наименование уполномоченного органа Адрес расположения Номер теле-
фона
График работы
1.
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Актау»
город Актау, 11 микрорайон, здание № 50
8(7292) 432670
Пять дней в неделю, за исключе-
нием выходных и празднич-
ных дней, с 9-00 до 18-30 часов, обед с 12-30 до 14-00 часов
2.
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Жанаозен»
Город Жанаозен, 3 «а» микрорайон, здание «Достар»

5) уәкілетті органның кеңсе қызметкері хабарламаны не дәлелді бас тартуды тұтынушыға береді.
11. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды іске асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс - қимыл (өзара іс - қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды
ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттар:
Қазақстан азаматтары – жеке куәлік (паспорт);
шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар – шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның ішкі істер органдарында тіркелгені туралы белгісі бар куәлігі;
оралмандар – оралман куәлігі;
2) еңбек қызметін растайтын құжаттар;
3) әлеуметтік жеке код (ӘЖК) берілгені туралы куәлік;
4) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТТН);
5) соңғы жылы алған табысы туралы мәліметтер (мәлімдеме сипатында болады).
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық – функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) тартылады:
1) уәкілетті органның кеңсе қызметкері;
2) уәкілетті органның жауапты маманы;
3) уәкілетті органның басшысы.
14. Әрбір әкімшілік іс - қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс - қимылы дәйектілігінің және өзара іс - қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3–қосымшасында келтірілген.
15. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнде әкiмшiлiк іс-қимылдардың қисынды дәйектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланысатын көрсететін схема осы Регламенттiң 4-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды адамдардың жауапкершілігі
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты адам уәкілетті органның басшысы (бұдан әрі – лауазымды адам) болып табылады.
Лауазымды адам Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетілуінің іске асырылуына жауапкершілік артады.
«Жұмыссыз азаматтарды
тіркеу және есепке қою»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті органдардың тізбесі
р/с№ Уәкілетті органның атауы Орналасқан мекен-жайы Телефон нөмірі Жұмыс кестесі
1.
«Ақтау қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақтау қаласы, 11 шағын аудан, № 50 ғимарат
8(7292) 432670
Демалыс және мереке күндерін қоспаған да аптасына бес күн, сағат 9-00 бастап 18-30 дейін, түскі үзіліс сағат 12-30 бастап 14-00 дейін
2.
«Жаңаөзен қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жанаозен қаласы, 3 «а» шағын ауданы, «Достар» ғимараты

8(72934) 42988
3.
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Тупкараганского района»
Тупкараганский район, город Форт-Шевченко, улица Маяулы, Молодежный центр
8(72938) 22848
4.
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мунайлинского района»
Мунайлинский район, село Мангистау, здание общественных организаций
8(7292) 466445
5.
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мангистауского района»
Мангистауский район, село Шетпе, здание районного акимата
8(72931) 21243
6.
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Бейнеуского района»
Бейнеуский район, село Бейнеу, улица М. Бегенова, 26 «б»
8(72932) 21275
7.
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Каракиянского района»
Каракиянский район, село Курык, улица Досан Батыра, 4
8(72937) 21561
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и поставка на учет
безработных граждан»
________________________________________________________________
______________________________________________________
(кому адресуется)
Доводим до сведения, что Вам отказано в регистрации и постановке на учет в качестве безработного в связи с ________________
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(указать причину отказа)
Руководитель
уполномоченного органа      ____________ _________________
(подпись)         (ФИО)
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и поставка на учет
безработных граждан»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномочен-ного органа
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный специалист уполномоченно-го органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонден-
цией, определение ответственного специалиста для исполнения
Осуществление проверки полноты документов, подготовка уведомления или мотивированно-
го отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядитель-
ное решение)
Направление документов руководителю для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка документов ответственно-
му специалисту
Передача документов с материалами руководителю уполномоченно-
го органа
5
Сроки исполнения
30 минут
1 час
9 календарных дней
6
Номер следующего действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
4
5
2
Наименование СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с документами
Регистрация уведомления или мотивированного отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписание документа
Выдача потребителю результата оказания услуги
5
Сроки исполнения
30 минут
15 минут
6
Номер следующего действия
5
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ Руководитель уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ Ответственный специалист уполномоченного органа
Действие № 1  Прием документов, регистрация, направление документов руководителю уполномоченного органа
Действие № 2
Рассмотрение документов, наложение резолюции
Действие № 3 Рассмотрение документов и подготовка уведомления
Действие № 4 Подписание уведомления
Действие № 5  Регистрация уведомления и выдача потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ Руководитель уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ Ответственный специалист уполномоченного органа
Действие № 1 Прием документов, регистрация, направление документов руководителю уполномоченного органа
Действие № 2
Рассмотрение документов,наложение резолюции
Действие № 3 Рассмотрение документов и оформление мотивированного отказа
Действие № 4 Подписание мотивированного отказа
Действие № 5
Регистрация мотивированного отказа и выдача потребителю
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и поставка на учет
безработных граждан»
Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги
в уполномоченный орган
(схему смотрите в бумажном варианте)
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области

8(72934) 42988
3.
«Түпқараған ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Түпқараған ауданы, Форт-Шевченко қаласы, Маяұлы көшесі, Жастар орталығы
8 (72938) 22848
4.
«Мұнайлы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау селосы, қоғамдық ұйымдар ғимараты
8(7292) 466445
5.
«Маңғыстау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Шетпе селосы, аудандық әкімдіктің ғимараты
8(72931) 21243
6.
«Бейнеу ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы, М. Бегенов көшесі, 26 «б»
8(72932) 21275
7.
«Қарақия ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қарақия ауданы, Құрық селосы, Досан Батыр көшесі, 4
8(72937) 21561
«Жұмыссыз азаматтарды
тіркеу және есепке қою»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
________________________________________________________________
______________________________________________________
(кімге арналған)
Сізді_________________________________________________________                        (бас тарту себебін көрсету)
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ байланысты жұмыссыз ретінде тіркеуден және есепке алудан бас тартылатынын хабарлаймыз.
Уәкілетті органның басшысы         ____________ _________________
(қолы)           (ТАӘ)
«Жұмыссыз азаматтарды
тіркеу және есепке қою»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік іс - қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара іс - қимылының сипаттамасы
1 - кесте. ҚФБ іс - қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Хат-хабарлармен танысу, орындау үшін жауапты маманды анықтау
Құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асыру, хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды дайындау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешiмi)
Басшыға құжаттарды бұрыштама қою үшін жіберу
Бұрыштама қою, жауапты маманға құжаттарды жөнелту
Уәкілетті органның басшысына материалдары мен бірге құжаттарды беру
5
Орындау мерзiмдерi
30 минут
1 сағат
9 күнтізбелік күн
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2
3
4
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
4
5
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның
басшысы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттармен танысу
Хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды тіркеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Құжатқа қол қою
Тұтынушыға қызмет көрсету нәтижесін беру
5
Орындау мерзiмдерi
30 минут
15 минут
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
5
-
2 - кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдерiс
1-топ ҚФБ Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
2-топ ҚФБ Уәкілетті органның басшысы
3-топ ҚФБ Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл  Құжаттарды қабылдау, тіркеу, құжаттарды уәкілетті органның басшысына жіберу
№ 2 іс-қимыл  Құжаттарды қарау, бұрыштама қою
№ 3 іс-қимыл  Құжаттарды қарау, хабарламаны дайындау
№ 4 іс-қимыл  Хабарламаға қол қою
№ 5 іс-қимыл  Хабарламаны тіркеу және тұтынушыға беру
3 - кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБ Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
2-топ ҚФБ Уәкілетті органның басшысы
3-топ ҚФБ Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл  Құжаттарды қабылдау, тіркеу, құжаттарды уәкілетті органның басшысына жіберу
№ 2 іс-қимыл  Құжаттарды қарау, бұрыштама қою
№ 3 іс-қимыл  Құжаттарды қарау, дәлелді бас тартуды дайындау
№ 4 іс-қимыл  Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 5 іс-қимыл  Дәлелді бас тартуды тіркеу және тұтынушыға беру
«Жұмыссыз азаматтарды
тіркеу және есепке қою»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Қызметті тұтынушы уәкілеттік органға өтініш берген кезде
ҚФБ іс - қимылдарының сипаттамасы
(схеманы қағаз нұсқасынан қарағыңыз)
Маңғыстау облысы әкімдігінің

от 30 марта 2012 года № 51
Регламент государственной услуги
«Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие
ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) макет дела – макет личного дела гражданина на получение компенсации;
2) специальные комиссии – комиссии, создаваемые решениями акимов районов (городов) для регистрации и учета граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, и выдачи им удостоверений;
3) структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы;
4) потребители – физические лица:
граждане проживавшие, работавшие или проходившие службу (в том числе срочную) на территориях, подвергшихся загрязнению радиоактивными веществами в период проведения воздушных и наземных ядерных взрывов (1949-1965 годы);
граждане проживавшие, работавшие или проходившие службу (в том числе срочную) на этих территориях в период проведения подземных ядерных взрывов с 1966 по 1990 годы;
граждане проживавшие, работавшие или проходившие службу (в том числе срочную) на территории с льготным социально - экономическим статусом с 1949 по 1990 год;
дети лиц, указанных во втором и третьем абзацах настоящего подпункта, признанные инвалидами или имеющие заболевания, при установлении причиной связи между их состоянием здоровья и фактом пребывания одного из родителей на указанных в Законе Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне» зонах.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9 - 1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга предоставляется потребителю городскими и районными отделами занятости и социальных программ Мангистауской области (далее – рабочий орган специальной комиссии) по месту жительства потребителя.
Также государственная услуга предоставляется через центры обслуживания населения (далее – Центр) на альтернативной основе.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 11 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне» и Стандарта государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.

2012 жылғы 30 наурыз № 51
қаулысымен бекітілген
«Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың
салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрi – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) іс макеті – азаматтың өтемақы алуға арналған жеке іс - қағазының макеті;
2) арнайы комиссиялар – Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, оларға куәлікті беру үшін аудандар (қалалар) әкімдерінің шешімдерімен құрылатын комиссиялар;
3) құрылымдық - функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер және олардың ішкі жүйелері;
4) тұтынушылар – жеке тұлғалар:
әуеде және жер үстiнде ядролық жарылыстар жасаған кезеңде (1949-1965 жылдар) радиоактивтi заттармен ластануға ұшыраған аумақтарда тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтар;
1966 жылдан 1990 жылғы 1 қаңтарға дейiнгi аралықта жерасты ядролық жарылыстарын жасау кезеңiнде осы аумақтарда тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтар;
1949 жылдан 1990 жылға дейiнгi аралықта жеңiлдiктi әлеуметтiк - экономикалық мәртебесi бар аумақта тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтар;
осы тармақшаның екiншi және үшінші абзацтарында аталған, мүгедек деп танылған аурулары бар адамдардың балалары, олардың денсаулық жағдайы мен «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңында аталған аймақтарда ата-аналарының бiрiнiң болу факторы арасындағы себепті байланыстар анықталған ретте.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9 - 1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызметті тұтынушыға Маңғыстау облысының қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – арнайы комиссияның жұмыс органы) тұтынушының тұрғылықты жері бойынша ұсынады.
Сондай - ақ мемлекеттік қызмет баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы ұсынылады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңының 11-бабының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу» мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі.

6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют специальные комиссии, которые обеспечивают работу по регистрации и учету граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, и выдачу им удостоверений.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в рабочем органе специальной комиссии или Центре, адреса и график работы, которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента:
в рабочий орган специальной комиссии – не более двадцати календарных дней;
в Центр – не более двадцати календарных дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – не более 15 минут в рабочем органе специальной комиссии, 30 минут в Центре.
10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является выявление по итогам проверки факта выплаты компенсации гражданину, пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, на которого оформлен макет дела, также предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче документов потребителем.
Рабочий орган специальной комиссии при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента, и ненадлежащего оформления документов в течение двадцати дней после получения пакета документов выдает уведомление с указанием причин отказа.
При оказании государственной услуги через Центр рабочий орган специальной комиссии при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 13 настоящего Регламента, и, ненадлежащего оформления документов, в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин возврата для последующей выдачи потребителю.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.

6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу және есепке алу туралы шешім жөнінде хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасығыштағы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу жөніндегі жұмыстарды және оларға куәліктер беруді қамтамасыз ететін арнайы комиссиялар қатысады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекен - жайлары осы Регламенттің  1 және 2-қосымшаларында көрсетілген арнайы комиссияның жұмыс органынан және Орталықтан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет тұтынушы осы Регламенттің 13-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
арнайы комиссияның жұмыс органында – жиырма күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде;
Орталықта – жиырма күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде (мемлекеттік қызметке құжат қабылдау және беру (нәтиже) күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты (талон алғанға дейін) 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушысына қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты арнайы комиссияның жұмыс органында 15 минуттан аспайды, Орталықта – 30 минут.
10. Тексеру қорытындысы бойынша іс макеті ресімделген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматқа бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақының төлену фактісінің анықталуы, сондай-ақ тұтынушының құжаттарды тапсырған кезде толық емес және (немесе) жалған мәліметтер ұсынуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Арнайы комиссияның жұмыс органы құжаттардың ресімделуінде қателер анықтаған кезде, осы Регламенттің 13-тармағында көзделген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған және құжаттар дұрыс ресімделмеген жағдайда құжаттар пакетін алған күннен бастап жиырма күнтізбелік күн ішінде бас тарту себебін көрсете отырып, хабарлама береді.
Мемлекеттік қызмет Орталық арқылы жүзеге асырылған кезде арнайы комиссияның жұмыс органы құжаттардың ресімделуінде қателер анықтаған кезде, осы Регламенттің 13-тармағында көзделген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған және құжаттар дұрыс ресімделмеген жағдайда құжаттар пакетін алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде бас тарту себебін жазбаша негіздей отырып, оларды кейін тұтынушыға беру үшін Орталыққа жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.

11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
при обращении в рабочий орган специальной комиссии:
1) потребитель подает заявление в рабочий орган специальной комиссии;
2) специалист рабочего органа специальной комиссии осуществляет регистрацию и выдает талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы, передает документы руководителю рабочего
органа специальной комиссии;
3) руководитель рабочего органа специальной комиссии осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста рабочего органа специальной комиссии;
4) ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии осуществляет рассмотрение представленных документов от потребителя, готовит макет дела и передает его в специальную комиссию, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, направляет на подписание руководителю рабочего органа специальной комиссии и передает специалисту рабочего органа специальной комиссии;
5) специалист рабочего органа специальной комиссии выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
при обращении в Центр:
1) потребитель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра принимает документы, выдает расписку о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема заявления, вида запрашиваемой государственной услуги, количества и названий приложенных документов, даты, времени и места выдачи документов, фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов, регистрирует и передает документы инспектору накопительного отдела Центра;
3) инспектор накопительного отдела Центра осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в рабочий орган специальной комиссии;
Факт отправки пакета документов из Центра в рабочий орган специальной комиссии фиксируется при помощи сканера штрих кода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
4) специалист рабочего органа специальной комиссии фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в рабочем органе специальной комиссии собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, передает на рассмотрение руководителю;
5) руководитель рабочего органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста рабочего органа специальной комиссии;

11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
арнайы комиссияның жұмыс органына өтініш білдірген кезде:
1) тұтынушы арнайы комиссияның жұмыс органына өтініш береді;
2) арнайы комиссияның жұмыс органының маманы тіркеуді жүзеге асырады және тұтынушыны тіркеу және оның мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты - жөні көрсетілген талон береді, арнайы комиссияның жұмыс органының басшысына құжаттарды береді;
3) арнайы комиссияның жұмыс органының басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және арнайы комиссияның жұмыс органының жауапты маманын анықтайды;
4) арнайы комиссияның жұмыс органының жауапты маманы тұтынушыдан ұсынылған құжаттарды қарауды жүзеге асырады, іс макетін дайындайды және оны арнайы комиссияға береді, хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын дайындайды, арнайы комиссияның жұмыс органының басшысына қол қойдыруға жібереді және арнайы комиссияның жұмыс органының маманына береді;
5) арнайы комиссияның жұмыс органының маманы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын тұтынушыға береді;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
1) тұтынушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталық инспекторы құжаттарды қабылдайды, өтініштің нөмірі мен қабылдаған күні; сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі; қоса берілген құжаттардың саны мен атауы; Орталықтың құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған жауапты инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді, тіркейді және құжаттарды Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторына береді;
3) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды жинақтауды жүзеге асырады, тізілім жасайды, құжаттарды арнайы комиссияның жұмыс органына жібереді;
Құжаттар пакетін Орталықтан арнайы комиссияның жұмыс органына жіберу фактісін мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін Штрих код сканерінің көмегімен белгіленеді.
4) арнайы комиссияның жұмыс органының маманы Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (арнайы комиссияның жұмыс органында өзіндік ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) және алынған құжаттарды тіркеуді жүргізеді, басшының қарауына береді;
5) арнайы комиссияның жұмыс органының басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және арнайы комиссияның жұмыс органының жауапты маманын анықтайды;

6) ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии осуществляет рассмотрение представленных документов из Центра, готовит макет дела и передает его в специальную комиссию, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, направляет на подписание руководителю рабочего органа специальной комиссии и передает специалисту рабочего органа специальной комиссии;
7) специалист рабочего органа специальной комиссии направляет результат оказания государственной услуги в Центр, при этом фиксируя в информационной системе Центра (в случае отсутствия в рабочем органе специальной комиссии собственной информационной системы).
При приеме готового результата государственной услуги от рабочего органа специальной комиссии, Центром фиксируются поступившие документы при помощи сканера штрих кода;
8) Инспектор Центра выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в рабочем органе специальной комиссии и Центре составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
1) заявление установленного образца;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства;
4) свидетельство налогоплательщика (а при наличии индивидуальный идентификационный номер);
5) временное свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (а при наличии индивидуальный идентификационный номер);
6) сберегательная книжка или договор с уполномоченной организацией по выдаче компенсации;
7) документы, подтверждающие факт и период проживания на территории Семипалатинского испытательного полигона в периоды с 1949 по 1965 годы, с 1966 по 1990 годы (архивные справки, справки сельских, поселковых (аульных) Советов народных депутатов, жилищно - эксплуатационных управлений, домоуправлений, акимов поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, кооперативов собственников квартир; трудовая книжка; диплом об окончании учебного заведения; военный билет; свидетельство о рождении; аттестат о среднем образовании; свидетельство об окончании основной школы; удостоверение, подтверждающее право на льготы пострадавшему (ей) вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выданное в установленном Законом порядке).
Если архивные и иные документы не сохранились – решение суда об установлении юридического факта и периода проживания на территории, подвергшейся воздействию ядерных испытаний.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.

6) арнайы комиссияның жұмыс органының жауапты маманы Орталықтан ұсынылған құжаттарды қарауды жүзеге асырады, іс макетін дайындайды және оны арнайы комиссияға береді, хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын дайындайды, арнайы комиссияның жұмыс органының басшысына қол қойдыруға жібереді және арнайы комиссияның жұмыс органының маманына береді;
7) арнайы комиссияның жұмыс органының маманы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілей отырып (арнайы комиссияның жұмыс органында өзіндік ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда), Орталыққа жолдайды.
Дайын болған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін арнайы комиссияның жұмыс органынан қабылдау кезінде келіп түскен құжаттар
Орталықпен Штрих код сканерінің көмегімен белгіленеді.
8) Орталық инспекторы тұтынушыға хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын тұтынушыға береді.
12. Арнайы комиссияның жұмыс органында және Орталықта мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды іске асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс - қимыл (өзара іс - қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) белгіленген үлгідегі өтiнiш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат;
4) салық төлеушiнiң куәлiгi (бар болған жағдайда жеке сәйкестендіру нөмірі);
5) әлеуметтiк жеке код берiлгенi туралы уақытша куәлiк (бар болған жағдайда жеке сәйкестендіру нөмірі);
6) жинақ кiтапшасын немесе өтемақы беру жөнiндегi уәкiлеттi ұйыммен жасалған шарт;
7) 1949 жылдан бастап 1965 жыл, 1966 жылдан бастап 1990 жыл кезеңдерiнде Семей ядролық сынақ полигоны аумағында тұру фактiсi мен кезеңiн растайтын құжаттар (мұрағат анықтамалары, Халық депутаттары селолық, кенттiк (ауылдық) кеңесiнiң, тұрғын-үй-пайдалану басқармаларының, үй басқармаларының, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкiмдерiнiң, пәтер иелерi кооперативтерiнiң анықтамалары; еңбек кiтапшасы; оқу орнын бiтiргенi туралы диплом; әскери билет; туу туралы куәлiк, орта білiм туралы аттестат, негiзгi мектептi бiтiргенi туралы куәлiк; Заңда белгіленген тәртіппен берілген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен адам ретінде жеңілдіктер алуға құқығын растайтын куәлік).
Егер мұрағаттық және өзге де құжаттар сақталмаса – ядролық сынақтар әсеріне ұшыраған аумақта тұрғанының заңды фактiсi мен кезеңiн анықтау туралы сот шешімі.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.

14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) специалист рабочего органа специальной комиссии;
4) руководитель рабочего органа специальной комиссии;
5) ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии;
6) специальная комиссия.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту.
17. Форма уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги приведена в приложении 5 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель рабочего органа специальной комиссии и Центра (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Перечень рабочих органов специальной комиссии по оказанию государственной услуги
№ п/п Наименование рабочего органа специальной комиссии Адрес расположения Номер теле-
фона
График работы
1.
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Актау»
город Актау, 11 микрорайон, здание № 50
8(7292) 432670
Пять дней в неделю, за исключе-
нием выходных и празднич-
ных дней, с 9-00 до 18-30 часов, обед с 12-30 до 14-00 часов
2.
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Жанаозен»
Город Жанаозен, 3 «а» микрорайон, здание «Достар»
8(72934) 42988
3.
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Тупкараганского района»
Тупкараганский район, город Форт-Шевченко, улица Маяулы, Молодежный центр
8(72938) 22848
4.
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мунайлинского района»
Мунайлинский район, село Мангистау, здание общественных организаций
8(7292) 466445
5.
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мангистауского района»
Мангистауский район, село Шетпе, здание районного акимата

14. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай ҚФБ тартылады:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) арнайы комиссияның жұмыс органының маманы;
4) арнайы комиссияның жұмыс органының басшысы;
5) арнайы комиссияның жұмыс органының жауапты маманы;
6) арнайы комиссия.
15. Әрбір әкімшілік іс - қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс - қимылы дәйектілігінің және өзара іс - қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3–қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнде әкiмшiлiк іс - қимылдардың қисынды дәйектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланыстың көрсететін схемалар осы Регламенттiң 4-қосымшасында келтiрiлген.
17. Хабарламаның не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың нысаны осы Регламенттің 5–қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды адамдардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты адам арнайы комиссияның жұмыс органының және Орталықтың басшысы (бұдан әрі – лауазымды адамдар) болып табылады.
Лауазымды адамдар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетілуінің іске асырылуына жауапкершілік артады.
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі арнайы комиссияның жұмыс органдарының тізбесі
р/с№ Арнайы комиссияның жұмыс органының атауы Орналасқан мекен-жайы Теле фон нөмірі Жұмыс кестесі
1.
«Ақтау қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақтау қаласы, 11 шағын аудан, № 50 ғимарат
8(7292)
432670
Демалыс және мереке күндерін қоспаған да аптасына бес күн 9-00 дан 18-30 дейін, түскі үзіліс 12-30 ден 14-00 дейін
2.
«Жаңаөзен қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жаңаөзен қаласы, 3 «а» шағын ауданы, «Достар» ғимараты
8(72934)
42988
3.
«Түпқараған ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Түпқараған ауданы, Форт-Шевченко қаласы, Маяулы көшесі, Жастар орталығы
8 (72938) 22848
4.
«Мұнайлы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау селосы, қоғамдық ұйымдар ғимараты
8 (7292) 466445
5.
«Маңғыстау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Шетпе селосы, аудандық әкімдік ғимараты

8(72931) 21243
6.
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Бейнеуского района»
Бейнеуский район, село Бейнеу, улица М. Бегенова, 26 «б»
8(72932) 21275
7.
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Каракиянского района»
Каракиянский район, село Курык, улица Досан Батыра, 4
8(72937) 21561
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Перечень Центров обслуживания населения по оказанию государственной услуги
Наименование Центра обслуживания населения Адрес расположения Номер телефона График работы
1.
Филиал республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Мангистауской области
город Актау, 15 мкр., здание 67 «б»
8 (7292) 42-23-11, 42-23-16
Ежедневно с понедель-ника по субботу, за исключе- нием выходных и празднич-ных дней, с 9-00 до20-00 часов без перерыва
2.
Актауский городской отдел № 1
город Актау, 15 мкр., здание 67 «б»
8 (7292) 42-23-19
3.
Жанаозенский городской отдел № 2
город Жанаозен, микрорайон Шугыла, здание Дельта Банка
8 (72934) 50-3-90,35-0-72
4.
Мунайлинский районный отдел № 3
Мунайлинский район, село Мангистау, здание общественных организаций
8 (7292) 46-56- 83,46- 61-42
5.
Бейнеуский районный отдел № 4
Бейнеуский район, село Бейнеу, улица Косай ата, здание Центра молодежи
8 (72932) 2-55-35,2-56- 35
6.
Мангистауский районный отдел № 5
Мангистауский район, село Шетпе, улица Центральная площадь, 15
8 (72931) 22-0-83,22-0- 79
7.
Каракиянский районный отдел № 6
Каракиянский район, село Курык, улица Валиханова, 15
8 (72937)22-2-108(72937)22-1- 41
8.
Тупкараганский районный отдел № 7
Тупкараганский район, город Форт-Шевченко, улица Маяулы, здание 6-д
8 (72938)2-30-38
9.
Жетыбайский районный отдел № 8
Каракиянский район, поселок Жетыбай, улица Жанакурылыс, здание № 10
8 (72935) 26-9-35
10.
Боранкульское отделение № 9 Бейнеуского района
Бейнеуский район, село Боранкул, 7 аул, здание государственного учреждения «Боранқұл мәдениет»
8 (72932)3-16-95
11.
Акшукурское отделение № 10 Тупкараганского района
Тупкараганский район, село Акшукур, улица Уштерек, 5
8(72938)33-28-44
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний
на Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наимено-
вание СФЕ
Инспек- тор Центра
Инспектор накопи- тельного отдела Центра
Специа- лист рабочего органа специаль-ной комиссии
Руководи-тель рабочего органа специаль-ной комиссии
Ответ- ственный специа- лист рабочего органа спе-
циальной комиссии
3
Наимено-
вание действия (процесса,процеду-ры, операции) и их описание
Прием докумен-тов
Расписы- вается в журнале, состав- ляет реестр и направ- ляет документы
Прием докумен- тов, регистра-ция
Ознакомление с поступив-шими докумен-
тами,
определе-ние ответ- ственного специа-
листа для исполне- ния
Осущес-
твление проверки полноты докумен-тов
4
Форма заверше- ния (данные, документ, организа ционно- распоря-
дительное решение)
Регист-
рация в журнале и выдача расписки
Сбор докумен- тов в накопи- тельный отдел, отправка докумен- тов в рабочий орган специаль- ной комиссии
Направле- ние докумен- тов руководи- телю для наложения резолюции
Наложение резолюции,отправка докумен- тов ответст- венному специа- листу
Передача докумен- тов с материа- лами в спе-
циальную комиссию
5
Сроки исполне-
ния
30 минут
Не менее 2-х раз в день
30 минут
1 час
В течение пяти дней
6
Номер следующе-го действия
2
3
4
5
6
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наимено-
вание СФЕ
Спе-
циальная комиссия
Ответ- ственный специа- лист рабочего органа специаль- ной комиссии
Руководи- тель рабочего органа специаль- ной комиссии
Специа- лист рабочего органа специаль- ной комиссии
Инспек- тор Центра
3
Наимено-
вание действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рас-
смот-
рение доку-
ментов
Подготов- ка уведомле- ния или мотивиро- ванного отказа
Ознаком-
ление с докумен-
тами
Регистра- ция уведомле- ния или мотивиро- ванного отказа
Выдача уведом-
ления или мотиви-
рованно-го отказа потреби- телю
4
Форма заверше- ния (данные, документ, организа-ционно-
распоря-
дительное решение)
Принятие решения, передача докумен- тов ответ- ствен- ному специа- листу рабочего органа спе-
циальной комиссии
Передача докумен- тов с материа-
лами руководи- телю рабочего органа специаль- ной комиссии
Подписа- ние документа
Передача результа-та оказания государ-
ственной услуги потреби-
телю или в Центр
Выдача уведом-
ления или мотиви-
рованно-го отказа потреби-телю
5
Сроки исполне-
ния
Не более пятнад-
цати кален-
дарных дней
В течение рабочего дня
30 минут
В течение рабочего дня
В течение рабочего дня
6
Номер следующе-го действия
7
8
9
10
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Инспектор Центра
Группа 2 СФЕ Инспектор накопи-
тельного отдела Центра
Группа 3 СФЕ Специалист рабочего органа спе-
циальной комиссии
Группа 4 СФЕ Руково-
дитель рабочего органа спе-
циальной комиссии
Группа 5 СФЕ Ответ- ственный специа- лист рабочего органа спе-
циальной комиссии
Группа 6 СФЕ Спе-
циальная комиссия
Действие № 1
Прием докумен- тов, выдача расписки, регистра- ция заявления, направле- ние докумен- тов в накопи- тельный отдел Центра
Действие № 2 Состав-
ление реестра, направле- ние документовв рабочий орган специаль- ной комиссии
Действие № 3 Прием документов из Центра или от потребите- ля, регистра- ция, направле- ние документов руководи-
телю рабочего органа специаль- ной комиссии
Действие № 4 Наложение резолюции,передача докумен- тов
ответ- ственному спе-
циалисту рабочего органа специаль- ной комиссии
Действие № 5 Осу-
ществле-ние проверки полноты докумен- тов, передача докумен- тов с материа- лами руково-
дителю рабочего органа спе-
циальной комиссии
Действие № 6 Рас-
смотре-
ние докумен- тов, принятие решения, передача докумен- тов ответст- венному специа- листу рабочего органа спе-
циальной комиссии
Действие № 7 Подго-
товка уведом-
ления, передача докумен- тов с материа- лами руково-
дителю рабочего органа спе-
циальной комиссии
Действие № 8 Подписа- ние уведомле- ния
Действие № 9 Регистра-
ция уведомле- ния, передача уведомле-
ния в Центр или потребите-лю
Действие № 10
Выдача уведомле-ния потреби-
телю в Центре
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Инспектор Центра
Группа 2 СФЕ Инспектор накопи-
тельного отдела Центра
Группа 3 СФЕ Специалист рабочего органа специаль-
ной комиссии
Группа 4 СФЕ Руково-
дитель рабочего органа спе-
циальной комиссии
Группа 5 СФЕ Ответ- ственный специа- лист рабочего органа спе-
циальной комиссии
Группа 6 СФЕ Спе-
циальная комиссия
Действие № 1
Прием докумен- тов, выдача расписки, регистра- ция заявления, направле- ние докумен- тов в накопи- тельный отдел Центра
Действие № 2 Состав-
ление реестра, направле- ние документовв рабочий орган специаль- ной комиссии
Действие № 3 Прием документов из Центра или от потребите- ля, регистра- ция, направле- ние документов руководи-
телю рабочего органа специаль- ной комиссии
Действие № 4 Наложение резолюции, передача докумен- тов
ответ-
ственному специа-
листу рабочего органа специаль- ной комиссии
Действие № 5 Осущес-
твление проверки полноты докумен- тов, передача докумен- тов с материа- лами руково-
дителю рабочего органа спе-
циальной комиссии
Действие № 6 Рассмот- рение докумен- тов, принятие решения, передача докумен- тов ответст- венному специа- листу рабочего органа спе-
циальной комиссии
Действие № 7 Подго-
товка мотиви-
рованно-го отказа, передача докумен- тов с материа- лами руково-
дителю рабочего органа спе-
циальной комиссии
Действие № 8 Подписа- ние мотивиро- ванного отказа
Действие № 9Регистра- ция мотивиро- ванного отказа, передача его в Центр или потребите- лю
Действие № 10
Выдача мотивиро- ванного отказа потреби-
телю в Центре
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний
на Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
(схемы смотрите в бумажном варианте)
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги «Регистрация и учет граждан
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
___________________________
Ф.И.О.
___________________________
адрес
__________________________
Уведомление
_________________ районный/городской отдел занятости и социальных программ Мангистауской области уведомляет Вас о том, что специальной комиссией принято решение о регистрации и учете Вас как, пострадавшего вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне. Ваши документы переданы для назначения единовременной государственной денежной компенсации как пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне в уполномоченную организацию по выплате компенсации.
Начальник ___________________  _____________ ____________
районного/городского отдела      (подпись)     (Ф.И.О.)
занятости и социальных программ
___________________________
Ф.И.О.
___________________________
адрес
__________________________
Уведомление
_________________ районный/городской отдел занятости и социальных программ Мангистауской области уведомляет Вас о том, что специальной комиссией принято решение об отказе в регистрации и учете Вас как, пострадавшего вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне по следующим причинам ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Начальник ___________________  _____________ __________________
районного/городского отдела      (подпись)         (Ф.И.О.)
занятости и социальных программ
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области

8 (72931) 21243
6.
«Бейнеу ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы, М. Бегенов көшесі, 26 «б»
8 (72932) 21275
7.
«Қарақия ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қарақия ауданы, Құрық селосы, Досан Батыр көшесі, 4
8 (72937) 21561
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы Орналасқан мекен-жайы Телефон нөмірі Жұмыс кестесі
1
Маңғыстау облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы
Ақтау қаласы, 15 шағын аудан, 67 «б» ғимарат
8(7292)
42-23-11,
42-23-16
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден сенбіні қоса алғанда, сағат 9.00- ден 20.00- ге дейін үзіліссіз
2
№ 1 Ақтау қалалық бөлімі
Ақтау қаласы, 15 шағын аудан, 67 «б» ғимарат
8(7292)
42-23-19
3
№ 2 Жаңаөзен қалалық бөлімі
Жаңаөзен қаласы, «Шұғыла» шағын ауданы, «Дельта банк» ғимараты
8(72934)
50-3-95
35-0-72
4
№ 3 Мұнайлы аудандық бөлімі
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау селосы, қоғамдық ұйымдар ғимараты
8(7292)
46-56-83
46-61-42
5
№ 4 Бейнеу аудандық бөлімі
Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы, Қосай ата көшесі, «Жастар орталығы» ғимараты
8(72932)
2-55-35, 2-56-35
6
№ 5 Маңғыстау аудандық бөлімі
Маңғыстау ауданы, Шетпе селосы, Орталық алаң көшесі, 15
8(72931)
22-0-83, 22-0-79
7
№ 6 Қарақия аудандық бөлімі
Қарақия ауданы, Құрық селосы, Уәлиханов көшесі, 15
8(72937)
22-2-10
22-1-41
8
№ 7 Түпқараған аудандық бөлімі
Түпқараған ауданы,Форт-
Шевченко қаласы, Маяұлы көшесі, 6-д ғимарат
8(72938)
2-30-38
9
№ 8 Жетібай аудандық бөлімі
Қарақия ауданы, Жетібай кенті, Жаңақұрылыс көшесі, № 10 ғимарат
8(72935)
26-9-35
10
Бейнеу ауданының № 9 Боранқұл бөлімшесі
Бейнеу ауданы, Боранқұл селосы, 7 ауыл, «Боранқұл мәдениет» мемлекеттік мекемесінің ғимараты
(72932)
3-16-95
11
Түпқараған ауданының № 10 Ақшұқыр бөлімшесі
Түпқараған ауданы, Ақшұқыр селосы, Үштерек көшесі, 5
(72938)
33-28-44
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік іс - қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара іс - қимылының сипаттамасы
1 - кесте. ҚФБ іс - қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ атауы
Орталық инспек- торы
Орталық- тың жинақтау- шы бөлімінің инспекто- ры
Арнайы комис-
сияның жұмыс органы- ның маманы
Арнайы комис-
сияның жұмыс органы- ның басшысы
Арнайы комиссия-ның жұмыс органының жауапты маманы
3
Іс-қимыл- дың (үдерiс- тiң, рәсiмдеу- дiң, операция- ның) атауы және олардың сипатта-
масы
Құжат- тарды қабыл- дау
Журналға қол қояды, тізілім жасайды және құжаттар- ды жолдайды
Құжат-
тарды қабылдау, тіркеу
Келіп түскен құжат-
тармен танысу, орындау үшін жауапты маманды анықтау
Құжаттар- дың толықты- ғын тексеруді жүзеге асыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешiмi)
Журнал- ға тіркеу және қолхат беру
Жинақтау- шы бөліміне құжаттар- ды жинау, арнайы комиссия- ның жұмыс органына құжаттар- ды жөнелту
Басшыға құжат-
тарды бұрышта- ма қою үшін жіберу
Бұрышта- ма қою, жауапты маманға құжат-
тарды жөнелту
Арнайы комиссия- ның жұмыс органының басшысына материал- дарымен бірге құжаттар- ды беру
5
Орындау мерзiмде- рi
30 минут
Күніне 2 реттен кем емес
30 минут
1 сағат
Бес күн ішінде күні
6
Келесi іс-қимыл-дың нөмiрi
2
3
4
5
6
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
Арнайы комиссия
Арнайы комиссия- ның жұмыс органының жауапты маманы
Арнайы комиссия- ның жұмыс органының басшысы
Арнайы комис-
сияның жұмыс органы-
ның маманы
Орталық инспек-
торы
3
Іс-қимыл- дың (үдерiс- тiң, рәсiмдеу- дiң, операция- ның) атауы және олардың сипатта-
масы
Құжат-
тарды қарау
Хабарла-
маны немесе дәлелді бас тартуды дайындау
Құжат-
тармен танысу
Хабар-
ламаны немесе дәлелді бас тартуды тіркеу
Тұтыну-
шыға хабарла маны немесе дәлелді бас тартуды беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық- басшылық ету шешiмi)
Шешім қабылдау, арнайы комиссия ның жұмыс органының жауапты маманына құжаттар ды беру
Арнайы комиссия ның жұмыс органының басшысына материал дарымен бірге құжаттар ды беру
Құжатқа қол қою
Тұтынушыға немесе Орталық қа мемлекеттік қызмет көрсету дің нәтиже сін беру
Тұтынушыға хабарла- маны немесе дәлелді бас тартуды беру
5
Орындау мерзiмде-рi
Он бес күнтізбе-лік күннен аспайтын
Жұмыс күні ішінде
30 минут
Жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні ішінде
6
Келесi іс-қимыл-дың нөмiрi
7
8
9
10
-
2 - кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдерiс
1-топ ҚФБ Орталық инспек-
торы
2-топ ҚФБ  Орта-
лықтың жинақ- таушы бөлімі- нің инспек- торы
3-топ ҚФБ  Арнайы комиссия- ның жұмыс органының маманы
4-топ ҚФБ Арнайы комиссия- ның жұмыс органының басшысы
5-топ ҚФБ Арнайы комиссияның жұмыс органының жауапты маманы
6-топ ҚФБ Арнайы комиссия
№ 1 іс-қимыл Құжат-
тарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжат-
тарды Орталық- тың жинақ-
таушы бөліміне жіберу
№ 2 іс-қи- мыл Тізілім жасау, арнайы комис- сияның жұмыс органы- на құжат- тарды жөнелту
№ 3 іс-қимыл Орталықтан немесе тұтынушы- дан құжаттарды қабылдау, тіркеу, арнайы комиссия- ның жұмыс органының басшысына жөнелту
№ 4 іс-қимыл Бұрыштама қою, құжаттарды арнайы комиссия- ның жұмыс органының жауапты маманына беру
№ 5 іс-қимыл Құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асыру, арнайы комиссияның жұмыс органының басшысына материал-
дарымен бірге құжаттарды беру
№ 6 іс-қимыл Құжаттар- ды қарау, шешім қабылдау, арнайы комиссия- ның жұмыс органының жауапты маманына құжаттар- ды беру
№ 7 іс-қимыл Хабарламаны дайындау, арнайы комиссияның жұмыс органының басшысына материалда- рымен бірге құжаттарды беру
№ 8 іс-қимыл Хабарлама- ға қол қою
№ 9 іс-қимыл Хабарлама- ны тіркеу, хабарлама- ны Орталыққа немесе тұтынушыға беру
№ 10 іс-қимыл Тұтыну-
шыға Орталық- та хабарла- маны беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБ Орталық инспек-
торы
2-топ ҚФБ Орта-
лықтың жинақ- таушы бөлімі- нің инспек- торы
3-топ ҚФБ Арнайы комиссия- ның жұмыс органының маманы
4-топ ҚФБ Арнайы комиссия- ның жұмыс органының басшысы
5-топ ҚФБ Арнайы комиссияның жұмыс органының жауапты маманы
6-топ ҚФБ Арнайы комиссия
№ 1 іс-қимыл Құжат-
тарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжат-
тарды Орталық- тың жинақ-
таушы бөліміне жіберу
№ 2 іс-
қимыл Тізілім жасау, арнайы комис- сияның жұмыс органы- на құжат- тарды жөнелту
№ 3 іс-қимыл Орталықтан немесе тұтынушы- дан құжаттарды қабылдау, тіркеу, арнайы комиссия- ның жұмыс органының басшысына жөнелту
№ 4 іс-қимыл Бұрыштама қою, құжаттарды арнайы комиссия- ның жұмыс органының жауапты маманына беру
№ 5 іс-қимыл Құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асыру, арнайы комиссияның жұмыс органының басшысына материалда-рымен бірге құжаттарды беру
№ 6 іс-қимыл Құжат-
тарды қарау, шешім қабылдау, арнайы комиссия- ның жұмыс органының жауапты маманына құжаттар- ды беру
№ 7 іс-қимыл Дәлелді бас тартуды дайындау, арнайы комиссияның жұмыс органының басшысына материал-
дарымен бірге құжаттарды беру
№ 8 іс-қимыл Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 9 іс-қимыл Дәлелді бас тартуды тіркеу, оны Орталыққа немесе тұтынушыға беру
№ 10 іс-қимыл Тұтыну-
шыға Орталық та дәлелді бас тартуды беру
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Әкімшілік іс - қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара әрекеттестігінің сипаттамасы
(схемаларды қағаз нұсқасынан қарағыңыз)
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
5 - қосымша
__________________________________
Т.А.Ә.
__________________________________
мекен-жайы
_________________________________
ХАБАРЛАМА
_________________ аудандық/қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі арнайы комиссияның Сізді Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азамат ретінде тіркегені және есепке алғаны жөнінде шешім қабылдағаны туралы хабарлайды. Сіздің құжаттарыңыз Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азамат ретінде біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы тағайындау үшін өтемақы төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымға жіберілді.
_________________ аудандық/қалалық
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі   _______________    __________________
(қолы)              (Т.А.Ә.)
__________________________________
Т.А.Ә.
__________________________________
мекен-жайы
_________________________________
ХАБАРЛАМА
_________________ аудандық\қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі, арнайы комиссияның Сізді Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азамат ретінде тіркеуден және есепке алудан келесі себептер бойынша бас тартқаны жөнінде шешім қабылдағаны туралы хабарлайды
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________ аудандық/қалалық
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі _______________       __________________
(қолы)                (Т.А.Ә.)
Маңғыстау облысы әкімдігінің

от 30 марта  2012 года № 51
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для предоставления им
протезно - ортопедической помощи»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель – граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан:
участники, инвалиды Великой Отечественной войны, а также лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
военнослужащие, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей в Вооруженных Силах Республики Казахстан;
лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, органов национальной безопасности, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей;
инвалиды от общего заболевания;
инвалиды с детства;
дети-инвалиды;
инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;
2) структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы;
3) уполномоченный орган – районные и городские отделы занятости и социальных программ Мангистауской области;
4) Центр – Филиал республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Мангистауской области и его структурные подразделения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно - ортопедической помощи» (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом, а также через Центр на альтернативной основе.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан» и Правил обеспечения инвалидов протезно - ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754.
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления протезно - ортопедической помощи (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.

2012 жылғы 30 наурыз № 51
қаулысымен бекітілген
«Мүгедектерге протездiк - ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Мүгедектерге протездiк - ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрi – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушылар – Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектері, сондай - ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы отан соғысы мүгедектеріне теңестірілген адамдар;
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінде қызметтік міндеттерін атқаруымен байланысты мүгедек болған әскери қызметшілер;
ішкі істер органдарының, ұлттық қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының қызметтік міндеттерін атқаруымен байланысты мүгедек болған адамдары;
жалпы аурудан мүгедек болғандар;
бала жасынан мүгедектер;
мүгедек балалар;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер және олардың ішкі жүйелері;
3) уәкілетті орган – Маңғыстау облысының аудандық және қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері;
4) Орталық – Маңғыстау облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы және оның құрылымдық бөлімшелері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына сәйкес әзірленді.
3. «Мүгедектерге протездiк - ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) уәкілетті орган, сондай-ақ баламалы негізде Орталық арқылы көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 22 - бабының 1-тармағының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Мүгедектерді протездік - ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету ережесінің негізінде ұсынылады.
6. Өтініш беруші алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі мүгедектерге протездiк - ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) не қағаз жеткізгіштегі қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе или в Центре, адреса и график работы, которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 12 настоящего Регламента:
в уполномоченном органе – в течение десяти рабочих дней;
в Центре – в течение десяти рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона), не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в Центре.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний на предоставление протезно - ортопедической помощи;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из Центра;
3) не достоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) специалист уполномоченного органа осуществляет регистрацию и выдает талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы, передает документы руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;

3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекен-жайлары осы Регламенттің  1 және 2-қосымшаларында көрсетілген уәкілетті органнан немесе Орталықтан алуға болады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушының осы Регламенттің 12-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәтінен бастап:
уәкілетті органда – он жұмыс күні ішінде;
Орталықта – он жұмыс күні ішінде (құжатты қабылдаған күн мен (нәтижесін) берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алғанға дейін (талон алғанға дейін) күтудің ең көп шекті уақыты 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің ең көп шекті уақыты уәкілетті органда 15 минуттан, Орталықта 30 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының протездік - ортопедиялық көмек көрсетуді қабылдауға медициналық қарсы көрсетілімдері болғанда;
2) аталған мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмағанда, Орталықтан түсетін құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған кезде;
3) жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынылғанда;
4) жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге, егер олардың қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкін.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
уәкілетті органға өтініш білдірген кезде:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті органның маманы тіркеуді жүзеге асырады және тұтынушыны тіркеу және оның мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты - жөні көрсетілген талон береді, уәкілетті органның басшысына құжаттарды береді;
3) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;

4) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает предоставленные документы, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, подписывает руководителем уполномоченного органа и передает специалисту уполномоченного органа;
5) специалист уполномоченного органа выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
при обращении в Центр:
1) потребитель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра принимает документы, выдает расписку о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема заявления, вида запрашиваемой государственной услуги, количества и названий приложенных документов, даты, времени и места выдачи документов, фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов, регистрирует и передает документы инспектору накопительного отдела Центра;
3) инспектор накопительного отдела Центра осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган;
Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи Сканера штрих кода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
4) специалист уполномоченного органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, передает на рассмотрение руководителю;
5) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
6) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает предоставленные документы, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, подписывает руководителем уполномоченного органа и передает специалисту уполномоченного органа;
7) специалист уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в Центр, при этом фиксируя в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы).
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируются поступившие документы при помощи Сканера штрих кода.
8) Инспектор Центра выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе и Центре составляет один сотрудник.

4) уәкілетті органның жауапты маманы тұтынушыдан ұсынылған құжаттарды қарауды жүзеге асырады, хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын дайындайды, уәкілетті органның басшысына қол қойдырады және уәкілетті органның маманына береді;
5) уәкілетті органның маманы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын тұтынушыға береді;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
1) тұтынушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталық инспекторы құжаттарды қабылдайды, өтініштің нөмірі мен қабылдаған күні; сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі; қоса берілген құжаттардың саны мен атауы; Орталықтың құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған жауапты инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді, тіркейді және құжаттарды Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторына береді;
3) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды жинақтауды жүзеге асырады, тізілім жасайды, құжаттарды уәкілетті органға жібереді;
Құжаттар пакетін Орталықтан уәкілетті органға жіберу фактісін мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін Штрих код сканерінің көмегімен белгіленеді.
4) уәкілетті органның маманы Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) және алынған құжаттарды тіркеуді жүргізеді, басшының қарауына береді;
5) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
6) уәкілетті органның жауапты маманы ұсынылған құжаттарды қарайды, хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын дайындайды, уәкілетті органның басшысына қол қойдырады және уәкілетті органның маманына береді;
7) уәкілетті органның маманы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілей отырып (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда), Орталыққа жолдайды.
Дайын болған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін уәкілетті органнан қабылдау кезінде келіп түскен құжаттар Орталықпен Штрих код сканерінің көмегімен белгіленеді.
8) Орталық инспекторы тұтынушыға хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын тұтынушыға береді.
11. Уәкілетті органда және Орталықта мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды іске асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.

4. Описание порядка действий (взаимодействий) в процессе оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) копию документа, удостоверяющего личность потребителя, а для несовершеннолетних детей - инвалидов – копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
3) для инвалидов, в том числе детей - инвалидов – копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
4) для участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны – копию удостоверения установленного образца;
5) для участников Великой Отечественной войны – копию заключения медицинской организации по месту жительства о необходимости предоставления протезно - ортопедической помощи;
6) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) специалист уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
15. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту.
16. Форма уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги приведена в приложении 5 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и Центра (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им протезно-
ортопедической помощи»
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
№ п/п Наименование уполномоченного органа Адрес расположения Номер телефона График
работы
1.
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Актау»

4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс - қимыл (өзара іс - қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерін көрсете отырып, белгіленген үлгідегі өтініш, әлеуметтік жеке кодының нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі болғанда);
2) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін, ал кәмелетке толмаған мүгедек балалар үшін – баланың туу туралы куәлігінің көшірмесін, ата-анасының біреуінің (қамқоршысының, қорғаншысының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
3) мүгедектер, оның ішінде мүгедек балалар үшін – мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзінді көшірмені;
4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектері және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы отан соғысы мүгедектеріне теңестірілген адамдар үшін – белгіленген үлгідегі куәліктің көшірмесін;
5) Ұлы Отан соғысы қатысушылары үшін – протездік - ортопедиялық көмек көрсету қажеттілігі туралы тұрғылықты жері бойынша медициналық ұйым қорытындысының көшірмесін;
6) жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер – жазатайым оқиға туралы актінің көшірмесін және жеке кәсіпкер – жұмыс беруші қызметін тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат ұсынады.
Құжаттардың көшірмелері мен салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары беріледі, кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай ҚФБ тартылады:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның маманы;
4) уәкілетті органның басшысы;
5) уәкілетті органның жауапты маманы.
14. Әрбір әкімшілік іс - қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс - қимылы дәйектілігінің және өзара іс - қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3–қосымшасында келтірілген.
15. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнде әкiмшiлiк іс-қимылдардың қисынды дәйектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланыстың көрсететін схемалар осы Регламенттiң 4-қосымшасында келтiрiлген.
16. Хабарламаның не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың нысаны осы Регламенттің 5–қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды адамдардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты адам уәкілетті органның және Орталықтың басшысы (бұдан әрі – лауазымды адамдар) болып табылады.
Лауазымды адамдар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетілуінің іске асырылуына жауапкершілік артады.
«Мүгедектерге протездiк - ортопедиялық
көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды
ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті органдардың тізбесі
р/с№ Уәкілетті органның атауы Орналасқан мекен-жайы Телефон нөмірі Жұмыс кестесі
1.
«Ақтау қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі

город Актау, 11 микрорайон, здание № 50
8(7292) 432670
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-30 часов, обед с 12-30 до 14-00 часов
2.
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Жанаозен»
Город Жанаозен, 3 «а» микрорайон, здание «Достар»
8(72934) 42988
3.
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Тупкараганского района»
Тупкараганский район, город Форт-Шевченко, улица Маяулы, Молодежный центр
8(72938) 22848
4.
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мунайлинского района»
Мунайлинский район, село Мангистау, здание общественных организаций
8(7292) 466445
5.
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мангистауского района»
Мангистауский район, село Шетпе, здание районного акимата
8(72931) 21243
6.
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Бейнеуского района»
Бейнеуский район, село Бейнеу, улица М. Бегенова, 26 «б»
8(72932) 21275
7.
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Каракиянского района»
Каракиянский район, село Курык, улица Досан Батыра, 4
8(72937) 21561
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им протезно-
ортопедической помощи»
Перечень Центров обслуживания населения по оказанию государственной услуги
Наименование Центра обслуживания населения Адрес расположения Номер телефона График работы
1.
Филиал республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Мангистауской области
город Актау, 15 мкр., здание 67 «б»
8(7292) 42-23-11,42-23-16
Ежедневно с понедельника по субботу, за исключением выходных и праздничных дней,с 9-00 до 20-00 часов без перерыва
2.
Актауский городской отдел № 1
город Актау, 15 мкр., здание 67 «б»
8(7292) 42-23- 19
3.
Жанаозенский городской отдел № 2
город Жанаозен, микрорайон Шугыла, здание Дельта Банка
8(72934)50-3- 90,35-0-72
4.
Мунайлинский районный отдел № 3
Мунайлинский район, село Мангистау, здание общественных организаций
8(7292) 46-56-83,46-61-42
5.
Бейнеуский районный отдел № 4
Бейнеуский район, село Бейнеу, улица Косай ата, здание Центра молодежи
8(72932)2-55- 35,2-56-35
6.
Мангистауский районный отдел № 5
Мангистауский район, село Шетпе, улица Центральная площадь, 15
8(72931)22-0- 83,22-0-79
7.
Каракиянский районный отдел № 6
Каракиянский район, село Курык, улица Валиханова, 15
8(72937)22-2- 10 8(72937)22-1- 41
8.
Тупкараганский районный отдел № 7
Тупкараганский район, город Форт-Шевченко, улица Маяулы, здание 6-д
8(72938)2-30- 38
9.
Жетыбайский районный отдел № 8
Каракиянский район, поселок Жетыбай, улица Жанакурылыс, здание № 10
8(72935)26-9- 35
10.
Боранкульское отделение № 9 Бейнеуского района
Бейнеуский район, село Боранкул, 7 аул, здание государственного учреждения «Боранқұл мәдениет»
8(72932)3-16- 95
11.
Акшукурское отделение № 10 Тупкараганского района
Тупкараганский район, село Акшукур, улица Уштерек, 5
8(72938)33-28-44
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
предоставления им протезно - ортопедической помощи»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наимено-
вание СФЕ
Инспектор Центра
Инспектор накопитель-
ного отдела Центра
Специалист уполномо-
ченного органа
Руководитель уполномо-
ченного органа
3
Наимено-
вание действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием докумен- тов
Расписы-
вается в журнале, составляет реестр и направляет документы
Прием документов, регистрация
Ознакомление с поступившими документами, определение ответствен-
ного специалиста для исполнения
4
Форма завершения (данные, документ, организа-
ционно-
распоряди-тельное решение)
Регис-
трация в журнале и выдача расписки
Сбор документов в накопитель- ный отдел, отправка документов в уполномочен- ный орган
Направление документов руководи-
те лю для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка документов ответствен-
ному специалисту
5
Сроки исполнения
30 минут
Не менее 2-х раз в день
15 минут
1 час
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименова-
ние СФЕ
Ответствен-
ный специалист уполномочен-ного органа
Руково-
дитель уполно- моченно- го органа
Специалист уполномо- ченного органа
Инспектор Центра
3
Наименова- ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Осуществле- ние проверки полноты документов, подготовка уведомления или мотивирован- ного отказа
Ознаком- ление с докумен- тами
Регистра- ция уведомле- ния или мотивиро- ванного отказа
Выдача уведомления или мотивирован- ного отказа потребителю
4
Форма завершения (данные, документ, организа- ционно-
распоряди-
тельное решение)
Передача документов с материалами руководителю уполномо-
ченного органа
Подписа- ние докумен- та
Передача результата оказания государ- ственной услуги потребите- лю или в Центр
Выдача уведомления или мотивирован- ного отказа потребителю
5
Сроки исполнения
В течение девяти рабочих дней
30 минут
В течение рабочего дня
В течение рабочего дня
6
Номер следующего действия
6
7
8
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Инспектор Центра
Группа 2 СФЕ Инспектор накопи-
тельного отдела Центра
Группа 3 СФЕ Специалист уполномо-
ченного органа
Группа 4 СФЕ Руководи- тель уполномо- ченного органа
Группа 5 СФЕ Ответ-
ственный специалист уполномо-
ченного органа
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в накопитель- ный отдел Центра
Действие № 2
Составление реестра, направление документов в уполномо-
ченный орган
Действие № 3
Прием документов из Центра или от потребителя, регистрация, направление документов руководителю уполномочен- ного органа
Действие № 4 Наложение резолюции, передача документов ответствен- ному специалисту уполномо-
ченного органа
Действие № 5 Рассмот-
рение документов, подготовка уведомления, передача документов с материалами руководите- лю уполномо-
ченного органа
Действие № 6 Подписание уведомления
Действие № 7
Регистрация уведомления, передача уведомления в Центр или потребителю
Действие № 8
Выдача уведомления потребителю в Центре
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Инспектор Центра
Группа 2 СФЕ Инспектор накопи-
тельного отдела Центра
Группа 3 СФЕ Специалист уполномо-
ченного органа
Группа 4 СФЕ Руководи- тель уполномо-
ченного органа
Группа 5 СФЕ Ответствен-
ный специалист уполномо-
ченного органа
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в накопи-
тельный отдел Центра
Действие № 2 Составле-
ние реестра, направле- ние документовв уполномо- ченный орган
Действие № 3
Прием документов из Центра или от потребителя, регистрация, направление документов руководите- лю уполномо-
ченного органа
Действие № 4 Наложение резолюции, передача документов ответствен-ному специалисту уполномо-
ченного органа
Действие № 5 Рассмотрение документов, подготовка мотивирован-ного отказа, передача документов с материалами руководителю уполномочен-ного органа
Действие № 6 Подписание мотивиро-
ванного отказа
Действие № 7 Регистрация мотивиро-
ванного отказа,
передача мотивиро-
ванного отказа в Центр или потребителю
Действие № 8
Выдача мотивиро-
ванного отказа потребителю в Центре
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
предоставления им протезно - ортопедической помощи»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
(схемы смотрите в бумажном варианте)
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им протезно - ортопедической
помощи»
___________________________
Ф.И.О.
___________________________
адрес
__________________________
УВЕДОМЛЕНИЕ
_______________________ районный/городской отдел занятости социальных программ рассмотрев Ваше заявление о выдаче направления для предоставления протезно - ортопедической помощи сообщает, что направление выдано __________________.
(дата)
Начальник _________________     _____________ ___________
районного/городского отдела        (подпись)     (Ф.И.О.)
занятости и социальных программ
___________________________
Ф.И.О.
___________________________
адрес
__________________________
УВЕДОМЛЕНИЕ
_______________________ районный/городской отдел занятости социальных программ рассмотрев Ваше заявление о выдаче направления для предоставления протезно-ортопедической помощи сообщает, что выдача Вам направления на данную помощь отказано по причине _________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Начальник ________________     _____________ ____________
районного/городского отдела       (подпись)      (Ф.И.О.)
занятости и социальных программ
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области

Ақтау қаласы, 11 шағын аудан, № 50 ғимарат
8(7292)
432670
Демалыс және мереке күндерін қоспаған да аптасына бес күн 9-00 дан 18-30 дейін,түскі үзіліс 12-30 ден 14-00 дейін
2.
«Жаңаөзен қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жаңаөзен қаласы, 3 «а» шағын ауданы, «Достар» ғимараты
8(72934)
42988
3.
«Түпқараған ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Түпқараған ауданы, Форт-Шевченко қаласы, Маяулы көшесі, Жастар орталығы
8 (72938) 22848
4.
«Мұнайлы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау селосы, қоғамдық ұйымдар ғимараты
8 (7292) 466445
5.
«Маңғыстау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Шетпе селосы, аудандық әкімдік ғимараты
8 (72931) 21243
6.
«Бейнеу ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы,
М. Бегенов көшесі, 26 «б»
8 (72932) 21275
7.
«Қарақия ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қарақия ауданы, Құрық селосы, Досан Батыр көшесі, 4
8 (72937) 21561
«Мүгедектерге протездiк - ортопедиялық
көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды
ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы Орналасқан мекен-жайы Теле фон нөмірі Жұмыс кестесі
1
Маңғыстау облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы
Ақтау қаласы, 15 шағын аудан, 67 «б» ғимарат
8(7292)
42-23-11,
42-23-16
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден сенбіні қоса алғанда, сағат 9.00- ден 20.00- ге дейін үзіліссіз
2
№ 1 Ақтау қалалық бөлімі
Ақтау қаласы, 15 шағын аудан, 67 «б» ғимарат
8(7292)
42-23-19
3
№ 2 Жаңаөзен қалалық бөлімі
Жаңаөзен қаласы, «Шұғыла» шағын ауданы, «Дельта банк» ғимараты
8(72934)
50-3-95
35-0-72
4
№ 3 Мұнайлы аудандық бөлімі
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау селосы, қоғамдық ұйымдар ғимараты
8(7292)
46-56-83
46-61-42
5
№ 4 Бейнеу аудандық бөлімі
Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы, Қосай ата көшесі, «Жастар орталығы» ғимараты
8(72932)
2-55-35, 2-56-35
6
№ 5 Маңғыстау аудандық бөлімі
Маңғыстау ауданы, Шетпе селосы, Орталық алаң көшесі, 15
8(72931) 22-0-83, 22-0-79
7
№ 6 Қарақия аудандық бөлімі
Қарақия ауданы, Құрық селосы, Уәлиханов көшесі, 15
8(72937)
22-2-10
22-1-41
8
№ 7 Түпқараған аудандық бөлімі
Түпқараған ауданы, Форт-Шевченко қаласы, Маяұлы көшесі, 6-д ғимарат
8(72938)
2-30-38
9
№ 8 Жетібай аудандық бөлімі
Қарақия ауданы, Жетібай кенті, Жаңақұрылыс көшесі, № 10 ғимарат
8(72935)
26-9-35
10
Бейнеу ауданының № 9 Боранқұл бөлімшесі
Бейнеу ауданы, Боранқұл селосы, 7 ауыл, «Боранқұл мәдениет» мемлекеттік мекемесінің ғимараты
(72932)
3-16-95
11
Түпқараған ауданының № 10 Ақшұқыр бөлімшесі
Түпқараған ауданы, Ақшұқыр селосы, Үштерек көшесі, 5
(72938)
33-28-44
«Мүгедектерге протездiк - ортопедиялық
көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік іс - қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара іс - қимылының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс - қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ, АЖ атауы
Орталық инспек-
торы
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттар- ды қабылдау
Журналға қол қояды, тізілім жасайды және құжаттарды жолдайды
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Келіп түскен құжаттар- мен танысу, орындау үшін жауапты маманды анықтау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешiмi)
Журналға тіркеу және қолхат беру
Жинақтаушы бөліміне құжаттарды жинау, уәкілетті органға құжаттарды жөнелту
Басшыға құжаттарды бұрыштама қою үшін жіберу
Бұрыштама қою, жауапты маманға құжаттарды жөнелту
5
Орындау мерзiмдерi
30 минут
Күніне 2 реттен кем емес
15 минут
1 сағат
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2
3
4
5
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
5
6
7
8
2
ҚФБ, АЖ атауы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның маманы
Орталық инспекторы
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттар-
дың толықтығын тексеруді жүзеге асыру, хабарла-
маны немесе дәлелді бас тартуды дайындау
Құжаттармен танысу
Хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды тіркеу
Тұтынушыға хабарла-
маны немесе дәлелді бас тартуды беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешiмi)
Уәкілетті органның басшысына материал-
дарымен бірге құжаттарды беру
Құжатқа қол қою
Тұтынушыға немесе Орталыққа мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру
Тұтынушыға хабарлама- ны немесе дәлелді бас тартуды беру
5
Орындау мерзiмдерi
Тоғыз жұмыс күні ішінде
30 минут
Жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні ішінде
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
6
7
8
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдерiс
1-топ ҚФБ Орталық инспекторы
2-топ ҚФБ  Орталық- тың жинақтау- шы бөлімінің инспекто- ры
3-топ ҚФБ Уәкілетті органның маманы
4-топ ҚФБ Уәкілетті органның басшысы
5-топ ҚФБ Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл  Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөліміне жіберу
№ 2 іс-қимыл Тізілім жасау, уәкілетті органға құжаттар- ды жөнелту
№ 3 іс-қимыл Орталықтан немесе тұтынушыдан құжаттарды қабылдау, тіркеу, уәкілетті органның басшысына жөнелту
№ 4 іс-қимыл Бұрыштама қою, құжаттарды уәкілетті органның жауапты маманына беру
№ 5 іс-қимыл Құжаттарды қарау, хабарламаны дайындау, уәкілетті органның басшысына материалдары- мен бірге құжаттарды беру
№ 6 іс-қимыл Хабарламаға қол қою
№ 7 іс-қимыл Хабарламаны тіркеу, хабарламаны Орталыққа немесе тұтынушыға беру
№ 8 іс-қимыл  Тұтынушыға Орталықта хабарлама- ны беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБ Орталық инспекторы
2-топ ҚФБ  Орталық- тың жинақтау- шы бөлімінің инспекто- ры
3-топ ҚФБ  Уәкілетті органның маманы
4-топ ҚФБ Уәкілетті органның басшысы
5-топ ҚФБ Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөліміне жіберу
№ 2 іс-қимыл Тізілім жасау, уәкілетті органға құжаттар- ды жөнелту
№ 3 іс-қимыл Орталықтан немесе тұтынушыдан құжаттарды қабылдау, тіркеу, уәкілетті органның басшысына жөнелту
№ 4 іс-қимыл Бұрыштама қою, құжаттарды уәкілетті органның жауапты маманына беру
№ 5 іс-қимыл Құжаттарды қарау, дәлелді бас тартуды дайындау, уәкілетті органның басшысына материалдары-мен бірге құжаттарды беру
№ 6 іс-қимыл Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 7 іс-қимыл Дәлелді бас тартуды тіркеу, дәлелді бас тартуды Орталыққа немесе тұтынушыға беру
№ 8 іс-қимыл Тұтынушыға Орталықта дәлелді бас тартуды беру
«Мүгедектерге протездiк - ортопедиялық
көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Әкімшілік іс - қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара әрекеттестігінің сипаттамасы
(схемаларды қағаз нұсқасынан қарағыңыз)
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды
ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
__________________________________
Т.А.Ә.
__________________________________
мекен-жайы
_________________________________
ХАБАРЛАМА
________________________________ аудандық/қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі Сіздің протездік-ортопедиялық көмекке жолдама беру туралы өтінішіңізді қарап, жолдама_______________ берілгенін хабарлайды.
(күні)
_________________ аудандық/қалалық
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі   ________________   __________________
(қолы)           (Т.А.Ә.)
__________________________________
Т.А.Ә.
__________________________________
мекен-жайы
_________________________________
ХАБАРЛАМА
________________________________ аудандық/қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі Сіздің протездік-ортопедиялық көмекке жолдама беру туралы өтінішіңізді қарап, ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
себептерге байланысты аталған көмекке жолдама беруден бас тартылғандығын хабарлайды.
_________________ аудандық/қалалық
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі   __________________ __________________
(қолы)           (Т.А.Ә.)
Маңғыстау облысы әкімдігінің

от 30 марта 2012 года № 51
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для обеспечения их
сурдо - тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо - тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель – граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан:
по обеспечению сурдо - техническими средствами: участники и инвалиды Великой Отечественной войны; лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны; дети-инвалиды; инвалиды первой, второй, третьей групп; инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;
по обеспечению тифло - техническими средствами: инвалиды первой, второй групп; дети-инвалиды; инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя – индиивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;
по обеспечению обязательными гигиеническими средствами: инвалиды, нуждающиеся в обязательных гигиенических средствах, в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида; инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;
2) уполномоченный орган – районные и городские отделы занятости и социальных программ Мангистауской области;
3) Центр – Филиал республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Мангистауской области и его структурные подразделения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо - тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами» (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом, а также через Центр на альтернативной основе.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан» и Правил обеспечения инвалидов протезно - ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754.

2012 жылғы 30 наурыз № 51
қаулысымен бекітілген
«Мүгедектерді сурдо - тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Мүгедектерді сурдо - тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрi – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы – Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар:
сурдо - техникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша: Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері; жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдар; мүгедек балалар; бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектер; жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер;
тифло - техникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша: бірінші, екінші топтағы мүгедектер; мүгедек балалар; жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер;
міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету бойынша: мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес міндетті гигиеналық құралдарға мұқтаж мүгедектер; жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер;
2) уәкілетті орган – Маңғыстау облысының аудандық және қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері;
3) Орталық – Маңғыстау облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы және оның құрылымдық бөлімшелері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына сәйкес әзірленді.
3. «Мүгедектерді сурдо - тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) уәкілетті орган, сондай - ақ баламалы негізде Орталық арқылы көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 22 - бабының 1-тармағының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Мүгедектерді протездiк - ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ет ережесінің негізінде жүзеге асырылады.

6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их сурдо - тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе и Центре, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 12 настоящего Регламента:
в уполномоченном органе – в течение десяти рабочих дней;
в Центре – в течение десяти рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона не более 30 минут);
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в Центре.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на обеспечение их сурдо - тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из Центра;
3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) специалист уполномоченного органа осуществляет регистрацию и выдает талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы, передает документы руководителю уполномоченного органа;

6. Өтініш беруші алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі мүгедектерді сурдо - тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресiмдеу туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, сондай - ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекен-жайлары осы Регламенттің 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген уәкілетті органнан немесе Орталықтан алуға болады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушының осы Регламенттің 12 - тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәтінен бастап:
уәкілетті органда – он жұмыс күні ішінде;
Орталықта – он жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған күн мен (нәтижесін) берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алғанға дейін (талон алғанға дейін) күтудің ең көп шекті уақыты 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің ең көп шекті уақыты уәкілетті органда 15 минуттан, Орталықта 30 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының сурдо - тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуді қабылдауға медициналық қарсы көрсетілімдері болғанда;
2) аталған мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмағанда, Орталықтан түсетін құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған кезде;
3) жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынылғанда;
4) жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге, егер олардың қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкін.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
уәкілетті органға өтініш білдірген кезде:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті органның маманы тіркеуді жүзеге асырады және тұтынушыны тіркеу және оның мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді, уәкілетті органның басшысына құжаттарды береді;

11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе и Центре составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействий) в процессе оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) по обеспечению сурдо - техническими средствами:
заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов – копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для участников и инвалидов Великой Отечественной войны - копию удостоверения установленного образца;
для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны, – копию пенсионного удостоверения с отметкой о праве на льготы;
для инвалидов первой, второй, третьей групп – копию пенсионного удостоверения;
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;
2) по обеспечению тифло - техническими средствами:
заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов – копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;
3) по обеспечению обязательными гигиеническими средствами:
заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов – копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;
справка об инвалидности.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.

11. Уәкілетті органда және Орталықта мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды іске асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс - қимыл (өзара іс - қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды:
1) сурдо - техникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерін көрсете отырып, белгіленген үлгідегі өтініш, әлеуметтік жеке кодының нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі болғанда);
мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзіндінің көшірмесін;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, ал кәмелеттік жасқа толмаған мүгедек балалар үшін – туу туралы куәлік пен ата - анасының біреуінің (қорғаншысының, қамқоршысының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері үшін – белгіленген үлгідегі куәліктің көшірмесін;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдар үшін – жеңілдікке құқығы туралы белгісі бар зейнеткер куәлігінің көшірмесі;
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектер үшін – зейнеткер куәлігінің көшірмесін;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер үшін – жазатайым оқиға туралы актінің көшірмесін және жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат;
2) тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерін көрсете отырып, белгіленген үлгідегі өтініш, әлеуметтік жеке кодының нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі болғанда);
мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзіндінің көшірмесін;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, ал кәмелеттік жасқа толмаған мүгедек балалар үшін – туу туралы куәлік пен ата - анасының біреуінің (қорғаншысының, қамқоршысының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер үшін – жазатайым оқиға туралы актінің көшірмесін және жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат;
3) міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерін көрсете отырып, белгіленген үлгідегі өтініш, әлеуметтік жеке кодының нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі болғанда);
мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзіндінің көшірмесін;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, ал кәмелеттік жасқа толмаған мүгедек балалар үшін – туу туралы куәлік пен ата - анасының біреуінің (қорғаншысының, қамқоршысының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер үшін – жазатайым оқиға туралы актінің көшірмесін және жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат;
мүгедектігі туралы анықтама ұсынады.
Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқада және көшірмелері ұсынылады, кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.

от 30 марта 2012 года № 51
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги
за счет государственных бюджетных средств»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико - социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств» (далее– Регламент) используются следующие понятия:
1) индивидуальная программа реабилитации инвалида – документ, определяющий конкретные объемы, виды и сроки проведения реабилитации инвалида;
2) медико - социальное учреждение (организация) (далее – МСУ) – дом - интернат, территориальный центр социального обслуживания или иная организация, предназначенные для постоянного или временного проживания в условиях стационара или дневного пребывания престарелых, инвалидов, в том числе инвалидов из числа психоневрологических больных, детей - инвалидов, нуждающихся в уходе и медицинском обслуживании;
3) потребитель – граждане Республики Казахстан, оралманы, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, нуждающиеся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании: инвалиды старше восемнадцати лет с психоневрологическими заболеваниями; дети - инвалиды с психоневрологическими патологиями или дети - инвалиды с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата; одинокие инвалиды первой, второй группы и престарелые;
4) специальные социальные услуги – комплекс услуг, обеспечивающих лицу (семье), находящемуся в трудной жизненной ситуации, условия для преодоления возникших социальных проблем и направленных на создание им равных с другими гражданами возможностей участия в жизни общества;
5) структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы;
6) уполномоченный орган – районные и городские отделы занятости и социальных программ Мангистауской области;
7) Центр – Филиал республиканского государственного предприятия
«Центр обслуживания населения» по Мангистауской области и его
структурные подразделения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9 - 1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».

2012 жылғы 30 наурыз № 51
қаулысымен бекітілген
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрi – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасы – мүгедектi оңалтудан өткiзудiң нақты көлемiн, түрлерi мен мерзiмдерiн белгiлейтiн құжат;
2) медициналық-әлеуметтік мекеме (ұйым) (бұдан әрі – МӘМ) – күтім мен медициналық қызмет көрсетуге мұқтаж қарттардың, мүгедектердің, оның ішінде психоневрологиялық аурулар қатарындағы мүгедектердің, мүгедек балалардың стационарда немесе күндіз болу жағдайында тұрақты немесе уақытша тұруына арналған интернат-үй, әлеуметтік қызмет көрсететін аумақтық орталық немесе өзге де ұйым;
3) тұтынушы – оңалтудың жеке бағдарламасына немесе медициналық ұйымның қорытындысына сәйкес бөгде адамның күтіміне және әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар: жасы он сегізден асқан психоневрологиялық ауруы бар мүгедектер; психоневрологиялық патологиясы бар немесе тірек - қимыл аппаратының функциясы бұзылған мүгедек балалар; жалғыз тұратын бірінші, екінші топтағы мүгедектер мен қарттар;
4) арнаулы әлеуметтік қызметтер – өмірлік қиын жағдайда жүрген адамға (отбасына) туындаған әлеуметтік проблемаларды еңсеру үшін жағдайларды қамтамасыз ететін және оның қоғам өміріне қатысуына басқа азаматтармен тең мүмкіндіктер жасауға бағытталған қызметтер кешені;
5) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер және олардың ішкі жүйелері;
6) уәкілетті орган – Маңғыстау облысының аудандық және қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері;
7) Орталық – Маңғыстау облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы және оның құрылымдық бөлімшелері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына сәйкес әзірленді.

3. Государственная услуга предоставляется потребителю Управлением координации занятости и социальных программ Мангистауской области (далее – Управление), уполномоченным органом, а также через Центр на альтернативной основе.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», подпункта 3)
пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах»,  пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 330 «Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг», Стандарта государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико - социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в Управлении, уполномоченном органе или в Центре, адреса и график работы, которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 12 настоящего Регламента:
в уполномоченный орган – в течение семнадцати рабочих дней;
в Центр – в течение семнадцати рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, (до получения талона), не может превышать 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не может превышать 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в Центре.

3. Мемлекеттік қызметті тұтынушыға Маңғыстау облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдармалар басқармасы (бұдан әрі – Басқарма), уәкілетті орган, сондай - ақ баламалы негізде Орталық арқылы көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 24 - бабының 1-тармағы, «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 11-бабы 1-тармағының 3) тармақшасы, 13-бабы 1-тармағының 1) тармақшасы, «Арнаулы әлеуметтiк қызметтердің кепiлдік берілген көлемінің тiзбесін бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурыздағы № 330 қаулысының 1-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық - әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу мемлекеттік қызмет стандарты негізінде ұсынылады.
6. Өтініш беруші алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызметтер көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық - әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі– хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекен-жайлары мен жұмыс кестесі осы Регламенттің 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген уәкілетті органнан немесе Орталықтан алуға болады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері тұтынушы осы Регламенттің 12-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органда – он жеті жұмыс күні ішінде;
Орталыққа – он жеті жұмыс күні ішінде (мемлекеттік қызмет құжатын (нәтиже) қабылдау және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің ең көп рұқсат етілген уақыты (талон алғанға дейін) 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең көп рұқсат етілген уақыты уәкілетті органда 15 минуттан, Орталықта 30 минуттан аспайды.

9. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям в государственные и негосударственные медико-социальные учреждения (организации):
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) специалист уполномоченного органа осуществляет регистрацию и выдает талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы, передает документы руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа
4) ответственный специалист уполномоченного органа передает документы социальному работнику по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах
5) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах выносит заключение о потребности в специальных социальных услугах и передает специалисту уполномоченного органа;
6) специалист уполномоченного органа принятые документы и заключение о потребности в специальных социальных услугах направляет в Управление для принятия решения о направлении на социальное обслуживание в МСУ;
7) сотрудник канцелярии Управления регистрирует полученные документы и передает на рассмотрение начальнику Управления;
8) начальник Управления отписывает ответственному специалисту;
9) ответственный специалист Управления рассматривает поступивший пакет документов и оформляет решение уполномоченному органу о направлении на социальное обслуживание в МСУ либо об отказе и передает для подписания начальнику Управления;
10) начальник Управления подписывает уведомление, затем ответственный специалист передает документы в уполномоченный орган;
11) специалист уполномоченного органа направляет потребителю уведомление, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе;
при обращении в Центр:
1) потребитель подает заявление в Центр;

9. Мемлекеттік және мемлекеттік емес мекемелерге (ұйымдарға) мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздер бойынша бас тартылады:
1) әлеуметтік қызмет көрсету үшін қабылдауға тұтынушыда медициналық қарсы көрсетілімдердің болуы;
2) осы мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін құжаттардың бірінің болмауы;
3) көрінеу жалған құжаттама беру.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
уәкілетті органға өтініш білдірген кезде:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті органның маманы тіркеуді жүзеге асырады және тұтынушыны тіркеу және оның мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді, уәкілетті органның басшысына құжаттарды береді;
3) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
4) уәкілетті органның жауапты маманы құжаттарды арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкерге береді;
5) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік туралы қорытынды шығарады және уәкілетті органның маманына жібереді;
6) уәкілетті органның маманы қабылданған құжаттар мен арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік туралы қорытындыны МӘМ - ге әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау туралы шешім қабылдау үшін Басқармаға жолдайды;
7) Басқарманың кеңсе қызметкері алынған құжаттарды тіркейді және Басқарманың бастығына қарауға береді;
8) Басқарманың бастығы жауапты маманға жолдайды;
9) Басқарманың жауапты маманы келіп түскен құжаттар пакетін қарайды және уәкілетті органға МӘМ - ге әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау туралы не бас тарту туралы шешімді ресімдейді және Басқарманың бастығына қол қоюға береді;
10) Басқарманың бастығы хабарламаға қол қояды, сосын Басқарманың жауапты маманы құжаттарды уәкілетті органға жібереді;
11) уәкілетті органның маманы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын тұтынушыға береді;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
1) тұтынушы Орталыққа өтініш береді;

14) Инспектор Центра выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе и Центре составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействий) в процессе оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) письменное заявление потребителя, а для несовершеннолетних и недееспособных лиц – письменное заявление законного представителя (один из родителей, опекун, попечитель) по установленной форме или ходатайство медицинской организации;
2) свидетельство о рождении ребенка или удостоверение личности потребителя с наличием индивидуального идентификационного номера (ИИН);
3) при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода потребителя;
4) копию справки об инвалидности (для престарелых не требуется);
5) медицинскую карту по установленной форме;
6) копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (для престарелых не требуется);
7) для лиц старше 18 лет – решение суда о признании лица недееспособным (при наличии);
8) для лиц пенсионного возраста – пенсионное удостоверение;
9) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним – удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) специалист уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа;
6) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
7) сотрудник канцелярии Управления;
8) ответственный специалист Управления;
9) начальник Управления.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
15. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту.

14) Орталық инспекторы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын тұтынушыға береді.
11. Уәкілетті органда және Орталықта мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды іске асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсырады:
1) тұтынушының жазбаша өтініші, ал кәмелеттік жасқа толмаған және әрекетке қабілетсіз адамдарға – заңды өкілінің (баланың ата - анасының біреуінің, қамқоршысының, қорғаншының) жазбаша өтініші немесе белгіленген нысандағы медициналық ұйымның қолдаухаты;
2) баланың туу туралы куәлігі немесе тұтынушының жеке сәйкестендіру нөмірі бар (ЖСН) жеке куәлігі;
3) ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің тіркеу нөмірін беру және тұтынушының әлеуметтік жеке коды туралы куәлігі қосымша ұсынылады;
4) мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
5) белгіленген нысан бойынша медициналық карта;
6) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзіндінің көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
7) жасы он сегізден асқан адамдарға – еңбекке қабілетсіздігін тану туралы сот шешімі (болған жағдайда);
8) зейнеткер жастағы адамдар үшін – зейнеткер куәлігі;
9) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi және соларға теңестiрiлген адамдар үшін Ұлы Отан соғысының мүгедегі, қатысушысы және соларға теңестiрiлген адамдардың мәртебесін растайтын куәлік.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары қайтарылуға жатады.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай ҚФБ тартылады:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның маманы;
4) уәкілетті органның басшысы;
5) уәкілетті органның жауапты маманы.
6) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
7) Басқарманың кеңсе қызметкері;
8) Басқарманың жауапты маманы;
9) Басқарманың бастығы.
14. Әрбір әкімшілік іс - қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс - қимылы дәйектілігінің және өзара іс - қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3–қосымшасында келтірілген.
15. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнде әкiмшiлiк іс-қимылдардың қисынды дәйектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалар осы Регламенттiң 4–қосымшасында келтiрiлген.

город Актау, 15 мкр., здание 67 «б»
8 (7292) 42-23-11,42-23-16
Ежедневно с понедельника по субботу, за исключе- нием выходных и праздничных дней,с 9-00 до 20-00 часов без перерыва
2.
Актауский городской отдел № 1
город Актау, 15 мкр., здание 67 «б»
8 (7292) 42-23-19
3.
Жанаозенский городской отдел № 2
город Жанаозен, микрорайон Шугыла, здание Дельта Банка
8 (72934) 50-3-90, 35-0-72
4.
Мунайлинский районный отдел № 3
Мунайлинский район, село Мангистау, здание общественных организаций
8(7292) 46-56-83,46-61-42
5.
Бейнеуский районный отдел № 4
Бейнеуский район, село Бейнеу, улица Косай ата, здание Центра молодежи
8(72932)2-55-35,2-56-35
6.
Мангистауский районный отдел № 5
Мангистауский район, село Шетпе, улица Центральная площадь, 15
8(72931)22-0-83,22-0-79
7.
Каракиянский районный отдел № 6
Каракиянский район, село Курык, улица Валиханова, 15
8(72937)22-2- 10 8(72937)22-1- 41
8.
Тупкараганский районный отдел № 7
Тупкараганский район, город Форт-Шевченко, улица Маяулы, здание 6-д
8(72938) 2-30- 38
9.
Жетыбайский районный отдел № 8
Каракиянский район, поселок Жетыбай, улица Жанакурылыс, здание № 10
8(72935)26-9- 35
10.
Боранкульское отделение № 9 Бейнеуского района
Бейнеуский район, село Боранкул, 7 аул, здание государственного учреждения «Боранқұл мәдениет»
8(72932)3-16- 95
11.
Акшукурское отделение № 10 Тупкараганского района
Тупкараганский район, село Акшукур, улица Уштерек, 5
8(72938)33-28-44
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание в государственных и
негосударственных медико - социальных
учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наимено-
вание СФЕ
Инспек- тор Центра
Инспектор накопи- тельного отдела Центра
Специа- лист уполномо- ченного органа
Руководи- тель уполномо- ченного органа
Ответст- венный специа- лист уполно-
моченно-го органа
3
Наимено-
вание действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием докумен- тов
Расписы-
вается в журнале, состав- ляет реестр и направ-
ляет документы
Прием докумен- тов, регистра- ция
Ознаком-
ление с поступив- шими докумен-
тами,
определе-ние ответст- венного специа-
листа для исполне- ния
Осущес-
твление проверки полноты докумен- тов
4
Форма заверше- ния (данные, документ, организа-ционно-
распоря-
дительное решение)
Регис-
трация в журнале и выдача расписки
Сбор докумен- тов в накопи- тельный отдел, отправка докумен- тов в уполномо- ченный орган
Направ- ление докумен- тов руководи- телю для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка докумен- тов ответст- венному специа- листу
Передает докумен- ты социаль- ному работни- ку по оценке и опреде-
лению потреб- ности в спе-
циальных социаль- ных услугах
5
Сроки исполне-
ния
30 минут
Не менее двух раз в день
30 минут
1 час
2 дня
6
Номер следующе- го действия
2
3
4
5
6
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наимено-
вание СФЕ
Социаль- ный работник по оценке и опреде-
лению потреб- ности в спе-
циальных со-
циальных услугах
Ответ-
ственный специа- лист уполномо- ченного органа
Сотрудникканцеля- рии Управле- ния
Начальник Управле- ния
Ответ-
ственный специа- лист Управле- ния
3
Наимено-
вание действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Выносит заключе-ние о потреб-
ности в спе-
циальных со-
циальных услугах
Принятие документа и заклю-
чение о потреб- ности в специаль- ных социаль- ных услугах
Регис-
трирует в журнале
Ознаком-
ление с поступив- шими докумен-
тами,
определе-ние ответст-
венного специа-
листа
Оформ-
ля ет решение уполно-
моченно-му органу о направ-
лении на со-
циальное обслу-
живание в МСУ либо об отказе
4
Форма заверше-
ния (данные, документ, органи-
зационно-распоря-
дительное решение)
Передает ответ-
ственно-му специа- листу уполно-
моченно-го органа
Передает документы и
заключе-
ние о потреб- ности в специаль- ных социаль- ных услугах в Управле- ние для принятия решения
Передает на рассмот-
рение начальни- ку Управле- ния
Наложение резолюции, отправка докумен- тов
ответ-
ственному специа-
листу
Передает решение на подпись началь-
нику Управле- ния;
5
Сроки исполне-
ния
В течение 10 рабочих дней
1 день
30 минут
1 час
В течение трех дней
6
Номер следующе-го действия
7
8
9
10
11
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
2
Наименование СФЕ
Начальник Управления
Ответствен-
ный специалист Управления
Специалист уполномочен-
ного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Подписывает уведомление в уполномоченный орган
Передает документы в уполномочен-
ный орган
Регистрация уведомления или мотивирован-
ного отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Передает ответственному специалисту
Передача документов
Передача результата оказания государствен- ной услуги потребителю или в Центр
5
Сроки исполнения
30 минут
В течение рабочего дня
30 минут
6
Номер следующего действия
12
13
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Груп- па 1 СФЕ
Инспек тор Цент- ра
Группа 2 СФЕ Инспек-тор накопи-тельно-го отдела Центра
Группа 3 СФЕ Специа-лист уполно-мочен- ного органа
Группа 4 СФЕ Руково-дитель уполно-мочен- ного органа
Группа 5 СФЕ Ответ- ствен- ный специа-лист уполно-мочен- ного органа
Группа 6 СФЕ Со-
циаль-
ный работ- ник по оценке и опреде-лению потреб-ности в спе-
циаль-
ных со-
циаль-
ных услу- гах
Груп-па 7 СФЕ Сот-
руд- ник кан- целя-рии Уп-
рав-
ле- ния
Груп- па 8 СФЕ
На- чаль- ник Управ-ления
Группа 9 СФЕ Ответ- ствен- ный специа-лист Управ- ления
Дейст-вие № 1
Прием доку- мен- тов, выда- ча
рас- пис- ки, регис-трация заяв- ления, на-
прав-
ление доку- мен- тов в нако- пи- тель- ный отдел Цент- ра
Дейст-
вие № 2 Состав-ление реест- ра, направ-ление доку- ментов в уполно-мочен- ный орган
Дейст- вие № 3
Прием доку- ментов из Центра или от потре- бителя, регис-
трация, направ-ление доку- ментов руково-дителю уполно-мочен- ного органа
Дейст-
вие № 4 Наложе-ние резолю-ции, переда-ча
доку- ментов ответ- ствен- ному специа-листу уполно-мочен- ного органа
Дейст-
вие № 5 Осущес-твление провер-ки полно- ты
доку- ментов, пере- дает доку- менты со-
циаль-
ному работ- нику по оценке и опреде-лению потреб-ности в спе-
циаль-
ных со-
циаль-
ных услу- гах
Дейст-
вие № 6 Выносе-ние заклю- чения о потреб-ности в спе-
циаль-
ных со-
циаль-
ных услу- гах и переда-ча в уполно-мочен- ный орган
Дейст-
вие № 7 Переда-ча заклю- чения и доку- ментов в
Управ- ление
Дей-
ствие № 8 Ре-
гист-рация в
жур- нале Пере-дача на рас-
смот-рение на-
чаль-нику Уп-
рав-
ления
Дейст-вие № 9
Озна- комле-ние с посту-пивши-ми доку- мента-ми,
опре-
деле-
ние ответ-
ствен-ного спе-
циа-
листа
Дейст- вие № 10 Оформ- ление реше- ние уполно-мочен- ному органу о направ-лении на со-
циаль-
ное обслу- жива ние в МСУ. Переда-ча
реше- ния на под- пись началь-нику Управ- ления
Дейст-вие № 11 Подпи-сание уве- дом- ления
Дейст- вие № 12 Переда-ча
доку- ментов в уполно-мочен- ный орган
Дейст-
вие № 13 Регис-
трация уведом-ления, переда-ча уведом-ления в Центр или потре- бителю
Дейст-вие № 14 Выда- ча
уве- домле-ния потре-бителю в
Цент- ре
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ Инс-
пектор Центра
Группа 2 СФЕ Инс-
пектор нако-
пи-
тель-
ного отдела Центра
Группа 3 СФЕ Специа-лист уполно-мочен- ного органа
Группа 4 СФЕ Руково-дитель уполно-мочен- ного органа
Груп- па 5 СФЕ Ответ-ствен-ный спе- циа- лист упол- номо- ченно-го орга- на
Группа 6 СФЕ Со-
циаль-ный работ-ник по оцен- ке и опре- деле- нию пот- реб-
ности в спе-
циаль- ных со-
циаль-ных услу- гах
Груп- па 7 СФЕ Сот- руд- ник канце-лярии Управ-ления
Груп- па 8 СФЕ
На-
чаль- ник Управ-ления
Группа 9 СФЕ Ответ- ствен- ный спе-
циа-
лист Управ- ления
Дейст- вие № 1
Прием доку- ментов, выдача рас-
писки, регис-
трация заяв-
ления, на-
прав-
ление доку- ментов в нако-
пи-
тель-
ный отдел Центра
Дейст- вие № 2 Сос-
тавле-ние реест- ра, на-
прав-
ление доку- ментовв упол-
номо-
ченный орган
Дейст- вие № 3
Прием доку- ментов из Центра или от потре- бителя, регис-
трация, направ-ление доку- ментов руково-дителю упол- номо- ченно- го органа
Дейст- вие № 4 Наложе-ние резолю-ции, переда-ча
доку- ментов ответ- ствен- ному специа-листу уполно-мочен- ного органа
Дейст-вие № 5 Осу-
ществ-ление про- верки пол-
ноты до кумен-тов, пере- дает доку- менты со-
циаль-ному работ-нику по оцен- ке и опре- деле- нию пот- реб-
ности в спе-
циаль- ных со-
циаль-ных услу- гах
Дейст-вие № 6 Вы-
но сение заклю-чения о по треб- ности в спе- циаль-ных со-
циаль-ных услу- гах и пере- дача в упол- номо- чен- ный орган
Дейст-вие № 7
Пере- дача заклю-чения и
доку- мен- тов в Управ-ление
Дейст-вие № 8 Регис-трация в журна-ле. Пере- дача на рас-
смот-
рение на-
чаль-
нику Управ-ления
Дейст-вие № 9 Оз-
наком-ление с посту-пивши-ми доку- мента-ми,
опре-
деле-
ние ответ-ствен-ного спе- циа- листа
Дейст- вие № 10 Оформ- ление реше- ние упол-
номо-
ченно-му органу об отказе. Пере-
дача реше- ния на под- пись на-
чаль-
нику Управ- ления
Дейст-вие № 11 Подпи-сание моти- виро-
ванно- го отка- за
Дейст-вие № 12 Пере-
дача доку- ментов в упол-
номо-
ченный орган
Дейст-
вие № 13 Регист-рация мотиви-рован- ного отказа, переда-ча его в Центр или потре-
бителю
Дейст- вие № 14
Выдача моти-
виро-
ванно-го отказа потре- бителю в Центре
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание в государственных и
негосударственных медико-социальных
учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
(схему смотрите в бумажном варианте)
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание в государственных и
негосударственных медико-социальных
учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств»
Кому __________________
Адрес__________________
УВЕДОМЛЕНИЕ
Рассмотрев Ваше заявление на оформление документов на социальное обслуживание в медико-социальном учреждении сообщаем: __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Подпись руководителя_________________
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области

Ақтау қаласы, 15 шағын аудан, 67 «б» ғимарат
8(7292)
42-23-11,
42-23-16
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден сенбіні қоса алғанда, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз
2
№ 1 Ақтау қалалық бөлімі
Ақтау қаласы, 15 шағын аудан, 67 «б» ғимарат
8(7292)
42-23-19
3
№ 2 Жаңаөзен қалалық бөлімі
Жаңаөзен қаласы, «Шұғыла» шағын ауданы, «Дельта банк» ғимараты
8(72934)
50-3-95
35-0-72
4
№ 3 Мұнайлы аудандық бөлімі
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау селосы, қоғамдық ұйымдар ғимараты
8(7292)
46-56-83
46-61-42
5
№ 4 Бейнеу аудандық бөлімі
Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы, Қосай ата көшесі, «Жастар орталығы» ғимараты
8(72932)
2-55-35, 2-56-35
6
№ 5 Маңғыстау аудандық бөлімі
Маңғыстау ауданы, Шетпе селосы, Орталық алаң көшесі, 15
8(72931)
22-0-83, 22-0-79
7
№ 6 Қарақия аудандық бөлімі
Қарақия ауданы, Құрық селосы, Уәлиханов көшесі, 15
8(72937)
22-2-10
22-1-41
8
№ 7 Түпқараған аудандық бөлімі
Түпқараған ауданы, Форт-Шевченко қаласы, Маяұлы көшесі, 6-д ғимарат
8(72938)
2-30-38
9
№ 8 Жетібай аудандық бөлімі
Қарақия ауданы, Жетібай кенті, Жаңақұрылыс көшесі, № 10 ғимарат
8(72935)
26-9-35
10
Бейнеу ауданының № 9 Боранқұл бөлімшесі
Бейнеу ауданы, Боранқұл селосы, 7 ауыл, «Боранқұл мәдениет» мемлекеттік мекемесінің ғимараты
(72932)
3-16-95
11
Түпқараған ауданының № 10 Ақшұқыр бөлімшесі
Түпқараған ауданы, Ақшұқыр селосы, Үштерек көшесі, 5
(72938)
33-28-44
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық - әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік іс - қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара іс - қимылының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс - қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Орталық инспек-
торы
Орталық- тың жинақтау- шы бөлімінің инспекто- ры
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілет- ті органның жауапты маманы
3
Іс-қимыл- дың (үдерiс- тiң, рәсiмдеу- дiң, операция- ның) атауы және олардың сипатта-
масы
Құжат-
тарды қабылдау
Журналға қол қояды, тізілім жасайды және құжаттар- ды жолдайды
Құжаттар- ды қабылдау, тіркеу
Келіп түскен құжаттар- мен танысу, орындау үшін жауапты маманды анықтау
Құжат-
тардың толықты- ғын тексеру- ді жүзеге асыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешiмi)
Журналға тіркеу және қолхат беру
Жинақтау- шы бөліміне құжаттар- ды жинау, уәкілетті органға құжаттар- ды жөнелту
Басшыға құжаттар- ды бұрыштама қою үшін жіберу
Бұрыштама қою, жауапты маманға құжаттар- ды жөнелту
Арнаулы әлеумет- тік қызмет- терге қажетті- лікті бағалау- мен айқындау жөнінде- гі әлеумет- тік қызмет- кер құжат-
тарды береді
5
Орындау мерзiмде- рi
30 минут
Күніне 2 реттен кем емес
30 минут
1 сағат
2 күн
6
Келесi іс-қимыл- дың нөмiрi
2
3
4
5
6
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ атауы
Арнаулы әлеумет- тік қызмет- терге қажетті- лікті бағалау- мен айқындау жөнінде- гі әлеумет- тік қызмет- кер
Уәкілетті органның жауапты маманы
Басқарма- ның кеңсе қызметке- рі
Басқарма- ның бастығы
Басқар-
маның жауапты маманы
3
Іс-қимыл- дың (үдерiс- тiң, рәсiмдеу- дiң, операция- ның) атауы және олардың сипатта-
масы
Арнаулы әлеумет- тік қызмет- терге қажетті- лік туралы қорытын- ды шығарады
Құжат пен арнаулы әлеумет- тік қызмет-
терге қажетті- лік туралы қорытын-
дыны қабылдау
Журналға тіркейді
Келіп түскен құжаттар- мен танысу, жауапты маманды анықтау
Уәкілет- ті органға МӘМ-ге әлеумет- тік қызмет көрсету- ге жолдау туралы не бас тарту туралы шешімді ресім-
дейді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық- басшылық ету шешiмi)
Уәкілет- ті органның жауапты маманы береді
Құжаттар- мен арнаулы әлеумет- тік қызмет-
терге қажетті- лік туралы қорытын-
дыны Басқарма- ға шешім қабылдау үшін жібереді
Басқар-
маның бастығына қарауға береді
Бұрыштама қою, жауапты маманға құжаттар- ды жіберу
Басқар-
маның бастығы- на шешімді қол қоюға жібереді
5
Орындау мерзiмде- рi
10 жұмыс күні ішінде
1 күн
30 минут
1 сағат
Үш күннің ішінде
6
Келесi іс-қимыл-дың нөмiрi
7
8
9
10
11
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
11
12
13
2
ҚФБ атауы
Басқарманың бастығы
Басқарманың жауапты маманы
Уәкілетті органның маманы
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Уәкілетті органға хабарламаға қол қояды
Құжаттарды уәкілетті органға жібереді
Хабарламаны не дәлелді бас тартуды тіркеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешiмi)
Жауапты маманға береді
Құжаттарды жіберу
Тұтынушыға немесе Орталыққа мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру
5
Орындау мерзiмдерi
30 минут
Жұмыс күні ішінде
30 минут
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
12
13
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдерiс
1-топ ҚФБ Орта- лық инс-
пек-
торы
2-топ ҚФБ Орта- лықтың жинақ- таушы бөлі-
мінің инс-
пекто-ры
3-топ ҚФБ Уәкі- летті орган- ның маманы
4-топ ҚФБ Уәкі- летті орган- ның басшы- сы
5-топ ҚФБ Уәкі- летті орган- ның жауап- ты маманы
6-топ ҚФБ Ар-
наулы әлеу- мет- тік қыз- мет- терге қа-
жет-
ті-
лікті баға- лау мен ай-
қын-
дау жө-
нін-
дегі әлеу- мет- тік қыз- мет- кер
7-топ ҚФБ Бас- қар-
маның кеңсе қыз- мет-
кері
8-топ ҚФБ Бас- қар-
маның бас-
тығы
9-топ ҚФБ Бас-
қарма-ның жауап- ты маманы
№ 1 іс-
қимыл Құ-
жат-
тарды қа-
был-
дау, қол- хат беру, өті- нішті тір- кеу, құ-
жат-
тарды Орта- лық- тың жи-
нақ-
таушы бөлі- міне жібе- ру
№ 2 іс- қимыл
Тізі- лім жасау, уәкі- летті орган- ға құжат- тарды жөнел- ту
№ 3 іс- қимыл Орта- лықтан немесе тұты-
нушы-
дан құжат- тарды қабыл- дау, тіркеу,
уәкі- летті орган- ның басшы- сына жөнел- ту
№ 4 іс- қимыл Бұрыш- тама қою, құжат- тарды уәкі- летті орган- ның жауап- ты мама-
нына беру
№ 5 іс-
қимыл  Құжат- тардың толық- тығын тексе- руді жүзеге асыру, хабар- ламаны дайын- дау, құжат- тарды арнау- лы әлеу- меттік қыз-
мет-
терге қажет- тілік- ті баға- лау мен айқын- дау жөнін- дегі әлеу- меттік қыз-
мет-
керге беру
№ 6 іс-
қимыл Ар-
наулы әлеу- мет- тік қыз- мет- терге қа-
жет-
тілік тура- лы қоры- тынды шыға- ру және уәкі- летті ор-
ганға жібе- ру
№ 7 іс- қимыл Қоры- тынды мен құжат- тарды Бас-
қарма-ға жіберу
№ 8 іс-
қимыл Жур- налға тір- кеу. Бас- қар-
маның бас-
тығы-на қа-
рауға беру
№ 9 іс-
қимыл  Келіп түс- кен құ-
жат-
тар-
мен таны- су,
жауапты ма-
манды анық- тау
№ 10 іс-
қимыл Уәкі- летті орган- ға МӘМ-ге әлеу- меттік қызмет көрсе- туге жолдау туралы шешім- ді ресім- деу. Бас-
қарма-ның басты- ғына шешім- ді қол қоюға жібе-
реді
№ 11 іс-
қимыл Ха-
бар-
лама-ға қол қою
№ 12 іс-
қимыл Құ-
жат-
тарды уәкі- летті орган- ға жіберу
№ 13 іс-
қимыл Хабар- ламаны тіркеу, тұты-
нушыға немесе Орта- лыққа хабар- ламаны беру
№ 14 іс-
қимыл Орта- лықта тұты- нушы- ға ха-
бар-
лама-
ны беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБ Орта- лық инс-
пек-
торы
2-топ ҚФБ  Орта- лықтың жинақ- таушы бөлі-
мінің инс-
пекто-ры
3-топ ҚФБ Уәкі- летті орган- ның маманы
4-топ ҚФБ Уәкі- летті орган- ның басшы- сы
5-топ ҚФБ Уәкі- летті орган- ның жауап- ты маманы
6-топ ҚФБ Ар-
наулы әлеу- мет- тік қыз- мет- терге қа-
жет-
ті-
лікті баға- лау мен ай-
қын-
дау жө-
нін-
дегі әлеу- мет- тік қыз- мет- кер
7-топ ҚФБ
Бас- қар-
маның кеңсе қыз- мет-
кері
8-топ ҚФБ Бас- қар-
маның бас-
тығы
9-топ ҚФБ Бас-
қарма-ның жауап- ты маманы
№ 1 іс-
қимыл  Құ-
жат-
тарды қа-
был-
дау, қол- хат беру, өті-
нішті тір- кеу, құ-
жат-
тарды Орта- лық- тың жи-
нақ-
таушы бөлі- міне жібе- ру
№ 2 іс- қимыл
Тізі- лім жасау, уәкі- летті орган- ға құжат- тарды жөнел- ту
№ 3 іс- қимыл
Орта- лықтан немесе тұты-
нушы-
дан құжат- тарды қабыл- дау, тіркеу,
уәкі- летті орган- ның басшы- сына жөнел- ту
№ 4 іс- қимыл
Бұрыш- тама қою, құжат- тарды уәкі- летті орган- ның жауап- ты мама-
нына беру
№ 5 іс- қимыл Құжат- тардың толық- тығын тексе- руді жүзеге асыру, хабар- ламаны дайын- дау, құжат- тарды арнау- лы әлеу- меттік қыз-
мет-
терге қажет- тілік- ті баға- лау мен айқын- дау жөнін- дегі әлеу- меттік қыз-
мет-
керге беру
№ 6 іс-
қимыл Ар-
наулы әлеу- мет- тік қыз- мет- терге қа-
жет-
тілік тура- лы қоры- тынды шыға- ру және уәкі- летті ор-
ганға жібе- ру
№ 7 іс- қимыл Қоры- тынды мен құжат- тарды Бас-
қарма-ға жіберу
№ 8 іс- қимылЖур- налға тір- кеу. Бас- қар-
маның бас-
тығы-на қа-
рауға беру
№ 9 іс-
қимыл Келіп түс- кен құ-
жат-
тар- мен таны- су,
жауапты ма-
манды анық- тау
№ 10 іс- қимыл Уәкі- летті орган- ға бас тарту туралы шешім- ді ресім- деу. Бас-
қарма-ның басты- ғына шешім- ді қол қоюға жібе-
реді
№ 11 іс-
қимыл Дә-
лелді бас тар-
туға қол қою
№ 12 іс- қимыл Құжат- тарды уәкі- летті орган- ға жіберу
№ 13 іс-
қимыл Дәлел- ді бас тарту- ды тіркеу, оны Орта- лыққа немесе тұты-
нушыға беру
№ 14 іс-
қимыл
Орта- лықта тұты- нушы- ға дә-
лелді бас тар-
туды беру
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара әрекеттестігінің сипаттамасы
(схемаларды қағаз нұсқасынан қараңыз)
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
Кімге_____________________
Мекен-жайы________________
ХАБАРЛАМА
Медициналық-әлеуметтiк мекемеде әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеуге Сіздің өтінішіңізді қарап, хабарлаймыз: __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
____________аудандық/қалалық
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы   __________   ____________
(қолы)       (Т.А.Ә.)
Маңғыстау облысы әкімдігінің

от 30 марта 2012 года № 51
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание на дому
для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) индивидуальная программа реабилитации инвалида (далее – ИПР) – документ, определяющий конкретные объемы, виды и сроки проведения реабилитации инвалида;
2) отделения социальной помощи на дому – организации надомного обслуживания, иные организации, предназначенные для оказания специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому по месту жительства получателя услуг;
3) потребители – граждане Республики Казахстан, оралманы, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, нуждающиеся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании:
одинокие и одиноко проживающие инвалиды первой, второй группы и престарелые;
дети-инвалиды с нарушениями опорно-двигательного аппарата, проживающие в семьях;
дети-инвалиды с психоневрологическими патологиями, проживающие в семьях;
лица с психоневрологическими заболеваниями в возрасте старше 18 лет, проживающие в семьях;
4) специальные социальные услуги - комплекс услуг, обеспечивающих лицу (семье), находящемуся в трудной жизненной ситуации, условия для преодоления возникших социальных проблем и направленных на создание им равных с другими гражданами возможностей участия в жизни общества;
5) структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы;
6) уполномоченный орган – районные и городские отделы занятости и социальных программ Мангистауской области;
7) Центр – Филиал республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Мангистауской области и его структурные подразделения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9 - 1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга «Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи» (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом, а также через Центр на альтернативной основе.

2012 жылғы 30 наурыз № 51
қаулысымен бекітілген
«Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламенті
1.Негізгі ұғымдар
1. Осы «Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрi – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасы (бұдан әрі – МОЖБ)– мүгедектi оңалтудан өткiзудiң нақты көлемiн, түрлерi мен мерзiмдерiн белгiлейтiн құжат;
2) үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшелері – үйде қызмет көрсету жағдайында қызмет алушылардың тұрғылықты жері бойынша арнаулы әлеуметтік көмек көрсетуге арналған ұйымдар, үйде қызмет көрсету ұйымдары;
3) тұтынушы – оңалтудың жеке бағдарламасына немесе медициналық ұйымның қорытындысына сәйкес бөгде адамның күтіміне және әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар:
жалғызiлiктi, жалғыз тұратын бірінші, екінші топтағы мүгедектер мен қарттар;
отбасында тұратын тірек - қимыл аппараты бұзылған мүгедек балалар;
отбасында тұратын психоневрологиялық патологиясы бар мүгедек балалар;
отбасында тұратын психоневрологиялық аурулары бар 18 жастан асқан адамдар;
4) арнаулы әлеуметтік қызметтер – өмірлік қиын жағдайда жүрген адамға (отбасына) туындаған әлеуметтік проблемаларды еңсеру үшін жағдайларды қамтамасыз ететін және оның қоғам өміріне қатысуына басқа азаматтармен тең мүмкіндіктер жасауға бағытталған қызметтер кешені;
5) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер және олардың ішкі жүйелері;
6) уәкілетті орган – Маңғыстау облысының аудандық және қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері;
7) Орталық – Маңғыстау облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы және оның құрылымдық бөлімшелері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына сәйкес әзірленді.
3. «Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) уәкілетті органмен, сондай-ақ баламалы негізде Орталық арқылы көрсетіледі.

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах»,  пункта 1постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 330 «Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг», стандарта государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов на оказание социального обслуживания на дому (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе и Центре, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 12 настоящего Регламента:
в уполномоченный орган – в течение четырнадцати рабочих дней;
в Центр – в течение четырнадцати рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона), не может превышать 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, не может превышать 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в Центре.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание на дому;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасы 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 23 - бабының 1-тармағы, «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 11-бабының 1-тармағының 3) тармақшасы, 13-бабының 1-тармағының 1) тармақшасы, «Арнаулы әлеуметтiк қызметтердің кепiлдік берілген көлемінің тiзбесін бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурыздағы № 330 қаулысының 1-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу мемлекеттік қызмет стандарты негізінде ұсынылады.
6. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, сондай - ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекен - жайлары осы Регламенттің 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген уәкілетті органнан және Орталықтан алуға болады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушы осы Регламенттің 12-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органға – он төрт жұмыс күні ішінде;
Орталыққа – он төрт жұмыс күні ішінде (мемлекеттік қызметтің құжатын (нәтиже) қабылдау және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің ең көп рұқсат етілген уақыты (талон алғанға дейін) 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетудің ең көп рұқсат етілген уақыты уәкілетті органда 15 минуттан, Орталықта 30 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздер бойынша бас тартылады:
1) үйде әлеуметтік қызмет көрсету үшін қабылдауға тұтынушыда медициналық қарсы көрсетілімдердің болуы;
2) осы мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін құжаттардың бірінің болмауы;
3) көрінеу жалған құжаттама беру.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.

33-28-44
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание на дому для одиноких,
одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся
в постороннем уходе и помощи»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наимено-
вание СФЕ
Инспек- тор Центра
Инспектор накопи-
тельного отдела Центра
Специа- лист уполно-
моченного органа
Руково-
дитель уполномо- ченного органа
Ответ-
ственный специа- лист уполно-
моченно-го органа
3
Наимено-
вание действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием доку-
ментов
Расписы-
вается в журнале, состав- ляет реестр и направ- ляет документы
Прием докумен- тов, регистра- ция
Ознаком- ление с поступив- шими докумен-
тами, определе- ние
ответ- ственно-
го
специа- листа для исполне- ния
Осущес-
твление проверки полноты докумен- тов
4
Форма заверше- ния (данные, документ, организа-ционно-
распоря-
дительное решение)
Регис-
трация в журнале и выдача расписки
Сбор докумен- тов в накопи- тельный отдел, отправка докумен- тов в уполлно-
моченный орган
Направле- ние докумен- тов руково-
ди телю для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка докумен- тов
ответ- ственному специа- листу
Передача докумен- тов с материа- лами социаль- ному работни- ку
5
Сроки исполне- ния
30 минут
Не менее 2-х раз в день
15 минут
1 час
1 день
6
Номер следующе- го действия
2
3
4
5
6
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наимено-
вание СФЕ
со-
циальный работник
Ответ- ственный специа- лист уполномо- ченного органа
Руково-
дитель уполномо- ченного органа
Специа- лист уполномо- ченного органа
Инспек- тор Центра
3
Наимено-
вание действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проводит акт обследо- вания
Подготов- ка уведомле- ния или мотивиро- ванного отказа
Ознаком-
ление с докумен-
тами
Регистра- ция уведомле- ния или мотивиро- ванного отказа
Выдача уведом-
ления или мотиви-
рованно-го отказа потреби- телю
4
Форма заверше- ния (данные, документ, организа-ционно-
распоря-
ди тельное решение)
Принятие решения, передача докумен- тов ответ-
ственно-му специа- листу уполно-
моченно-го органа
Передача докумен- тов с материа-
лами руководи- телю уполномо- ченного органа
Подпи- сание документа
Передача результа та оказания государ-
ственной услуги потреби-
телю или в Центр
Выдача уведом-
ления или мотиви-
рованно-го отказа потреби- телю
5
Сроки исполне- ния
10 рабочих дней
В течение 3 рабочих дней
30 минут
В течение рабочего дня
В течение рабочего дня
6
Номер следующе- го действия
7
8
9
10
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ Инспектор Центра
Группа 2 СФЕ Инспектор накопи-
тельного отдела Центра
Группа 3 СФЕ Специалист уполномо- ченного органа
Группа 4 СФЕ Руководи- тель уполномо- ченного органа
Группа 5 СФЕ Ответ-
ственный специа- лист уполно-
моченно-го органа
Группа 6 СФЕ Социаль- ный работник
Действие № 1
Прием докумен- тов, выдача расписки, регистра- ция заявления, направле- ние докумен- тов в накопите- льный отдел Центра
Действие № 2 Состав-
ление реестра, направле- ние документовв уполно-
моченный орган
Действие № 3
Прием документов из Центра или от потреби- теля, регистра- ция, направле- ние документов руководи-
телю уполномо- ченного органа
Действие № 4 Наложе- ние резолюции, передача докумен- тов ответ-
ственному специа- листу уполномо- ченного органа
Действие № 5 Осущес-
твление проверки полноты докумен- тов, передача докумен- тов с материа- лами со-
циально-му работни- ку
Действие № 6 Рассмот-рение докумен- тов, принятие решения, передача докумен- тов ответ-
ственно-му специа- листу уполно-
моченно-го органа
Действие № 7 Подго-
товка уведом-
ления, передача докумен- тов с материа- лами руково-
дителю уполно-
моченно-го органа
Действие № 8 Подписа- ние уведомле- ния
Действие № 9Регистра- ция уведомле- ния, передача уведомле- ния в Центр или потребите- лю
Действие № 10
Выдача уведомле- ния потреби-
телю в Центре
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Инспектор Центра
Группа 2 СФЕ Инспектор накопи-
тельного отдела Центра
Группа 3 СФЕ Специалист уполно-
моченного органа
Группа 4 СФЕ Руково-
дитель уполно-
моченного органа
Группа 5 СФЕ Ответ-
ственный специа- лист уполно- мочен-
ного органа
Группа 6 СФЕ Со-
циаль- ный работник
Действие № 1
Прием докумен- тов, выдача расписки, регистра- ция заявления, направле- ние докумен- тов в накопи- тельный отдел Центра
Действие № 2 Состав-
ление реестра, направле- ние документовв уполно-
моченный орган
Действие № 3
Прием документов из Центра или от потреби- теля, регистра- ция, направле- ние документов руководи-
телю уполномо- ченного органа
Действие № 4 Наложение резолюции, передача докумен-
тов ответ-
ственному специа- листу уполномо- ченного органа
Действие № 5 Осущес-
твление проверки полноты докумен- тов, передача докумен- тов с материа- лами руково-
дителю уполно-
моченно-го органа
Действие № 6 Рассмот- рение докумен- тов, принятие решения, передача докумен- тов ответст- венному специа- листу уполно-
моченно-го органа
Действие № 7 Подго-
товка мотиви-
рованно-
го отказа, передача докумен- тов с материа- лами руково-
дителю уполно-
моченно-го органа
Действие № 8 Подписа- ние мотивиро- ванного отказа
Действие № 9 Регис-
трация мотивиро- ванного отказа, передача его в Центр или потреби- телю
Действие № 10
Выдача мотивиро- ванного отказа потреби- телю в Центре
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание на дому для одиноких,
одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся
в постороннем уходе и помощи»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
(схемы смотрите в бумажном варианте)
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание на дому для одиноких,
одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей-инвалидов,
нуждающихся в постороннем уходе и
помощи»
Кому __________________
Адрес__________________
УВЕДОМЛЕНИЕ
Рассмотрев Ваше заявление на оформление документов на оказание социального обслуживания на дому сообщаем: ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Начальник      ___________           __________ _______________
районного/городского отдела            (подпись) (Ф.И.О.)
занятости и социальных программ
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области

33-28-44
«Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға,
бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне
мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға
үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды
ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік іс - қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара іс - қимылының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс - қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Орталық инспек- торы
Орталық- тың жинақтау- шы бөлімінің инспекто- ры
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілет- ті органның жауапты маманы
3
Іс-қимыл- дың (үдерiс- тiң, рәсiмдеу- дiң, операция- ның) атауы және олардың сипатта-
масы
Құжат-
тарды қабылдау
Журналға қол қояды, тізілім жасайды және құжаттар- ды жолдайды
Құжаттар- ды қабылдау, тіркеу
Келіп түскен құжаттар- мен танысу, орындау үшін жауапты маманды анықтау
Құжат-
тардың толықты- ғын тексеру- ді жүзеге асыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешiмi)
Журналға тіркеу және қолхат беру
Жинақтау- шы бөліміне құжаттар- ды жинау, уәкілетті органға құжаттар- ды жөнелту
Басшыға құжат-
тарды бұрыштама қою үшін жіберу
Бұрыштама қою, жауапты маманға құжаттар- ды жөнелту
Әлеумет- тік қызмет- керге құжат-
тарды беру
5
Орындау мерзiмде-рi
30 минут
Күніне 2 реттен кем емес
15 минут
1 сағат
1 күн
6
Келесi іс-қимыл-дың нөмiрi
2
3
4
5
6
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ атауы
Әлеу-
меттік қызмет- кер
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның маманы
Орталық инспек-
торы
3
Іс-қимыл- дың (үдерiс- тiң, рәсiмдеу- дiң, операция- ның) атауы және олардың сипатта-
масы
Тексеру актісін жүргі-
зеді
Хабарлама не дәлелді бас тарту дайындау
Құжат-
тармен танысу
Хабарла-
маны не дәлелді бас тартуды тіркеу
Тұтыну-
шыға хабарла- маны не дәлелді бас тартуды беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешiмi)
Шешім қабылдау, құжат-
тарды уәкілет- ті органның жауапты маманына беру
Құжаттар- ды материал- дарымен бірге уәкілет- тір органның басшысына беру
Құжатқа қол қою
Тұтынушы- ға немесе Орталыққа мемлекет-тік қызмет көрсету- дің нәтижесін беру
Тұтыну-
шыға хабарла- маны немесе дәлелді бас тартуды беру
5
Орындау мерзiмде- рi
10 жұмыс күні
3 жұмыс күні ішінде
30 минут
Жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні ішінде
6
Келесi іс-қимыл- дың нөмiрi
7
8
9
10
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдерiс
1-топ ҚФБ Орталық инспекто- ры
2-топ ҚФБ  Орталық- тың жинақтау- шы бөлімінің инспекто- ры
3-топ ҚФБ  Уәкілет- ті органның маманы
4-топ ҚФБ Уәкілет- ті органның басшысы
5-топ ҚФБ Уәкілетті органның жауапты маманы
6-топ ҚФБ Әлеумет- тік қызметкер
№ 1 іс-қимыл  Құжаттар- ды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттар- ды Орталық- тың жинақтау- шы бөліміне жіберу
№ 2 іс-қимыл  Тізілім жасау, уәкілетті органға құжаттар- ды жөнелту
№ 3 іс-қимыл Орталық- тан немесе тұтыну-
шыдан құжат-
тарды қабылдау, тіркеу, уәкілет- ті органның басшысы- на жөнелту
№ 4 іс-қимыл
Бұрышта- ма қою, құжат-
тарды уәкілет- ті органның жауапты маманына беру
№ 5 іс-қимыл  Құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асыру, құжаттарды әлеуметтік қызметкерге беру
№ 6 іс-қимыл Құжаттар- ды қарау, шешім қабылдау, құжаттар- ды уәкілетті органның жауапты маманына беру
№ 7 іс-қимыл Хабарламаны дайындау, құжаттарды материалда- рымен бірге уәкілетті органның басшысына беру
№ 8 іс-қимылХабарла- маға қол қою
№ 9 іс-қимыл Хабарла- маны тіркеу, тұтыну- шыға немесе Орталық- қа хабарла- маны беру
№ 10 іс-қимыл Орталықта тұтынушы- ға хабарла-
маны беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБ Орталық инспек-
торы
2-топ ҚФБ Орталық- тың жинақтау- шы бөлімінің инспекто- ры
3-топ ҚФБ  Уәкілет- ті органның маманы
4-топ ҚФБ Уәкілет- ті органның басшысы
5-топ ҚФБ Уәкілетті органның жауапты маманы
6-топ ҚФБ Әлеумет- тік қызметкер
№ 1 іс-қимыл  Құжаттар- ды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттар- ды Орталық- тың жинақтау- шы бөліміне жіберу
№ 2 іс-қимыл  Тізілім жасау, уәкілетті органға құжаттар- ды жөнелту
№ 3 іс-қимыл Орталық- тан немесе тұтыну-
шыдан құжат-
тарды қабылдау, тіркеу, уәкілет- ті органның басшы-
сына жөнелту
№ 4 іс-қимыл Бұрышта- ма қою, құжат-
тарды уәкілет- ті органның жауапты маманына беру
№ 5 іс-қимыл Құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асыру, құжаттарды әлеуметтік қызметкерге беру
№ 6 іс-қимыл Құжаттар- ды қарау, шешім қабылдау, құжаттар- ды уәкілетті органның жауапты маманына беру
№ 7 іс-қимыл Дәлелді бас тартуды дайындау, құжаттарды материалда- рымен бірге уәкілетті органның басшысына беру
№ 8 іс-қимылДәлелді бас тартуға қол қою
№ 9 іс-қимыл Дәлелді бас тартуды тіркеу, оны тұтыну-
шыға немесе Орталық- қа беру
№ 10 іс-қимыл Орталықта тұтынушы- ға дәлелді бас тартуы беру
«Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға,
бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне
мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға
үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды
ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Әкімшілік іс - қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара әрекеттестігінің сипаттамасы
(схемаларды қағаз нұсқасынан қараңыз)
«Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын
қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және
жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және
мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк
қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
5 - қосымша
Кімге_____________________
Мекен-жайы________________
ХАБАРЛАМА
Әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеуге Сіздің өтінішіңізді қарап, хабарлаймыз: ____________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
____________аудандық/қалалық
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы  _________    _____________
(қолы)         (Т.А.Ә.)
Маңғыстау облысы әкімдігінің

от 30 марта 2012 года № 51
Регламент государственной услуги
«Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы,
проживающим в сельской местности, по приобретению топлива»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель – специалисты государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, проживающие и работающие в сельских населенных пунктах;
2) структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы;
3) уполномоченный орган – районные и городские отделы занятости и социальных программ Мангистауской области;
4) Центр – Филиал республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Мангистауской области и его структурные подразделения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, при отсутствии уполномоченного органа акимами поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее – аким сельского округа), а также через Центр на альтернативной основе.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 5 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий», стандарта государственной услуги «Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является уведомление о назначении социальной помощи (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, у акима сельского округа или в Центре, адреса и график работы, которых указаны в приложениях 12 и 3 к настоящему Регламенту.
8. Сроки оказания государственной услуги:

2012 жылғы 30 наурыз № 51
қаулысымен бекітілген
«Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына
отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрi – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы – ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт ұйымдарының мамандары;
2) уәкілетті орган – Маңғыстау облысының аудандық және қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері;
3) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер және олардың ішкі жүйелері;
4) Орталық – Маңғыстау облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы және оның құрылымдық бөлімшелері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті орган, ал уәкілетті орган болмаған кезде кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтің әкімі (бұдан әрі – селолық округтің әкімі), сондай-ақ баламалы негізде Орталық арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 - бабының 5-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 cәуірдегі № 384 қаулысымен бекітілген «Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде ұсынылады.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі өтініш берушіге әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, сондай - ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекен-жайлары мен жұмыс кестесі осы Регламенттің 12 және 3-қосымшаларында көрсетілген уәкілетті органнан, селолық округтің әкімінен немесе Орталықтан алуға болады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:

1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 12 настоящего Регламента:
в уполномоченный орган – в течение десяти рабочих дней;
акиму сельского округа по месту жительства – в течение пятнадцати рабочих дней;
в Центр – в течение десяти рабочих дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – не более 30 минут.
9. Основанием для отказа в представлении государственной услуги является предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче потребителем документов.
Основаниями для прекращения и (или) приостановления оказания государственной услуги является:
1) смерть потребителя;
2) выезд потребителя из сельского населенного пункта;
3) увольнение потребителя из государственной организации здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) специалист уполномоченного органа осуществляет регистрацию и выдает талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы, передает документы руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
4) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает предоставленные документы, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, подписывает руководителем уполномоченного органа и передает специалисту уполномоченного органа;
5) специалист уполномоченного органа выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
при обращении в Центр:
1) потребитель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра принимает документы, выдает расписку о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема заявления, вида запрашиваемой государственной услуги, количества и названий приложенных документов, даты, времени и места выдачи документов, фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов, регистрирует и передает документы инспектору накопительного отдела Центра;

1) мемлекеттік қызмет тұтынушы осы Регламенттің 12-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органда – он жұмыс күні ішінде;
тұрғылықты жері бойынша селолық округ әкіміне – он бес жұмыс күні ішінде;
Орталықта – он жұмыс күні ішінде көрсетіледі (мемлекеттік қызметке құжат (нәтиже) қабылдау және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің жол берілетін ең көп уақыты (талон алғанға дейін) – 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушыға өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты – 30 минут.
9. Тұтынушының құжаттарды тапсыру кезінде толық емес және (немесе) жалған мәліметтер ұсынуы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздеме болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтату және (немесе) тоқтата тұру үшін:
1) тұтынушының қайтыс болуы;
2) тұтынушының ауылдық елді мекеннен көшіп кетуі;
3) тұтынушының мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт ұйымдарынан жұмыстан шығуы негіздеме болып табылады.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
уәкілетті органға өтініш білдірген кезде:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті органның маманы тіркеуді жүзеге асырады және тұтынушыны тіркеу және оның мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді, уәкілетті органның басшысына құжаттарды береді;
3) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
4) уәкілетті органның жауапты маманы тұтынушыдан ұсынылған құжаттарды қарауды жүзеге асырады, хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын дайындайды, уәкілетті органның басшысына қол қойдырады және уәкілетті органның маманына береді;
5) уәкілетті органның маманы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын тұтынушыға береді;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
1) тұтынушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталық инспекторы құжаттарды қабылдайды, өтініштің нөмірі мен қабылдаған күні; сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі; қоса берілген құжаттардың саны мен атауы; Орталықтың құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған жауапты инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді, тіркейді және құжаттарды Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторына береді;

46-56-83,
46-61-42
5.
Бейнеуский районный отдел № 4
Бейнеуский район, село Бейнеу, улица Косай ата, здание Центра молодежи
8 (72932)
2-55-35,
2-56-35
6.
Мангистауский районный отдел № 5
Мангистауский район, село Шетпе, улица Центральная площадь, 15
8 (72931) 22-0-83,
22-0-79
7.
Каракиянский районный отдел № 6
Каракиянский район, село Курык, улица Валиханова, 15
8 (72937)
22-2-10
8(72937)
22-1-41
8.
Тупкараганский районный отдел № 7
Тупкараганский район, город Форт-Шевченко, улица Маяулы, здание 6-д
8 (72938)
2-30-38
9.
Жетыбайский районный отдел № 8
Каракиянский район, поселок Жетыбай, улица Жанакурылыс, здание № 10
8 (72935) 26-9-35
10.
Боранкульское отделение № 9 Бейнеуского района
Бейнеуский район, село Боранкул, 7 аул, здание государственного учреждения «Боранқұл мәдениет»
8 (72932)
3-16-95
11.
Акшукурское отделение № 10 Тупкараганского района
Тупкараганский район, село Акшукур, улица Уштерек, 5
8(72938)
33-28-44
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Назначение социальной помощи
специалистам социальной сферы,
проживающим в сельской местности,
по приобретению топлива»
Перечень акимов сельского округа по оказанию государственной услуги
№ п/п Наименование Юридический адрес График работы Контактный
телефон
1.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Умирзак»
город Актау, село Умирзак
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8 (7292)
445272
445158
2.
Государственное учреждение «Аппарат акима Акжигитского сельского округа»
Бейнеуский район, село Акжигит
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72932)
34448
3.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Бейнеу»
Бейнеуский район, село Бейнеу
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72932)
21262
4.
Государственное учреждение «Аппарат акима Боранкульского сельского округа»
Бейнеуский район, село Боранкул
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72932)
31237
5.
Государственное учреждение «Аппарат акима Есетского сельского округа »
Бейнеуский район, село Есет
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72932)
35222
6.
Государственное учреждение «Аппарат акима Ногайтинского сельского округа»
Бейнеуский район, село Ногайты
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов

46-56-83
46-61-42
5
№ 4 Бейнеу аудандық бөлімі
Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы, Қосай ата көшесі, «Жастар орталығы» ғимараты
8(72932)
2-55-35, 2-56-35
6
№ 5 Маңғыстау аудандық бөлімі
Маңғыстау ауданы, Шетпе селосы, Орталық алаң көшесі, 15
8(72931)
22-0-83, 22-0-79
7
№ 6 Қарақия аудандық бөлімі
Қарақия ауданы, Құрық селосы, Уәлиханов көшесі, 15
8(72937)22-2- 10 22-1-41
8
№ 7 Түпқараған аудандық бөлімі
Түпқараған ауданы, Форт-Шевченко қаласы, Маяұлы көшесі, 6-д ғимарат
8(72938)2-30- 38
9
№ 8 Жетібай аудандық бөлімі
Қарақия ауданы, Жетібай кенті, Жаңақұрылыс көшесі, № 10 ғимарат
8(72935)
26-9-35
10
Бейнеу ауданының № 9 Боранқұл бөлімшесі
Бейнеу ауданы, Боранқұл селосы, 7 ауыл, «Боранқұл мәдениет» мемлекеттік мекемесінің ғимараты
(72932)
3-16-95
11
Түпқараған ауданының № 10 Ақшұқыр бөлімшесі
Түпқараған ауданы, Ақшұқыр селосы, Үштерек көшесі, 5
(72938)
33-28-44
«Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік
сала мамандарына отын сатып алу
бойынша әлеуметтік көмек тағайындау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі селолық округтің әкімдердің тізбесі
№ р/с Атауы Заңды мекен жайы Жұмыс кестесі Байланыс телефоны
1
«Өмірзақ ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Ақтау қаласы, Өмірзақ ауылы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(7292)
445272
445158
2
«Ақжігіт селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Ақжігіт селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72932)
34448
3
«Бейнеу селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72932)
21262
4
«Боранкұл селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Боранқұл селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72932)
31237
5
«Есет селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Есет селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72932)
35222
6
«Ноғайты селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Ноғайты селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін

8(72932)
37010
7.
Государственное учреждение «Аппарат акима Самского сельского округа»
Бейнеуский район, село Сам
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72932)
36127
8.
Государственное учреждение «Аппарат акима Саргинского сельского округа»
Бейнеуский район, село Сарга
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72932)
23335
9.
Государственное учреждение «Аппарат акима Сынгырлауского сельского округа»
Бейнеуский район, село Сынгырлау
Пять дней в неделю, а исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72932)
24333
10.
Государственное учреждение «Тәжен селосы әкімінің аппараты»
Бейнеуский район, село Бейнеу, Д.Тажиева, здание «Акиматсервис»
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72932)
38010
11.
Государственное учреждение «Аппарат акима Толепского сельского округа»
Бейнеуский район, село Толеп
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72932)
32343
12.
Государственное учреждение «Аппарат акима Турышского сельского округа»
Бейнеуский район, село Турыш
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72932)
33310
13.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Кызылсай»
город Жанаозен,
село Кызылсай
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72934)
25066
14.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Тенге»
город Жанаозен
село Тенге, улица Актан Керейулы,
32
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72934)
21301
15.
Государственное учреждение «Аппарат акима Бостанского сельского округа»
Каракиянский район, село Бостан
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72937)
61101
61107
16.
Государственное учреждение «Аппарат акима поселка Жетибай»
Каракиянский район, поселок Жетибай, улица Новастройка
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72935)
26090
26664
17.
Государственное учреждение «Аппарат акима Куландинского сельского округа»
Каракиянский район, село Куланды
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов

8(72932)
37010
7
«Сам селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Сам селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72932)
36127
8
«Сарға селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Сарға селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72932)
23335
9
«Сыңғырлау селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Сыңғырлау селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72932)
24333
10
«Тәжен селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы, Д. Тажиев көшесі, «Акиматсервис» ғимараты
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72932)
38010
11
«Төлеп селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Төлеп селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72932)
32343
12
«Тұрыш селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Тұрыш селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72932)
33310
13
«Қызылсай селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Жаңаөзен қаласы, Қызылсай селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн  сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72934)
25066
14
«Теңге ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Жаңаөзен қаласы, Теңге ауылы, Ақтан Керейұлы, 32
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн  сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72934)
21301
15
«Бостан селолық аумағы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Қарақия ауданы, Бостан селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн  сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72937)
61101
61107
16
«Жетібай кенті әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Қарақия аудан, Жетібай кенті, Жаңақұрылыс көшесі
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72937)
26090
26664
17
«Құланды селолық аумағы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Қарақия ауданы, Құланды селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін

8(72937)
71010
71009
18.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Курык»
Каракиянский район, село Курык, улица Досан батыр, дом № 4
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72937)
22110
21572
19.
Государственное учреждение «Аппарат акима поселка Мунайшы»
Каракиянский район, поселок Мунайши
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72935)
28291
28391
20.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Сенек»
Каракиянский район, село Сенек
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72937)
31341
31394
21.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Актобе»
Мангистауский район, село Уштаган
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72931)
43718
22.
Государственное учреждение «Аппарат Акшимирауского сельского акима»
Мангистауский район, село Акшимирау
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72931)
42523
23.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Жармыш»
Мангистауский район, село Жармыш
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72931)
27201
24.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Жынгылды»
Мангистауский район, село Жынгылды
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72931)
24432
25.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Кызан»
Мангистауский район, село Кызан
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72931)
42031
26.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Онды»
Мангистауский район, село Онды
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72931)
24600
24622
27.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Отес»
Мангистауский район, село Отес
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72931)
45325
45326
28.
Государственное учреждение «Аппарат акима сельского округа Отпан»
Мангистауский район, село Тущыбек
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72931)
28010
29.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Тущыкудук»
Мангистауский район, село Тущыкудук

8(72937)
71010
71009
18
«Құрық селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Қарақия ауданы, Құрық селосы, Досан Батыр көшесі, № 4 үй
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72937)
22110
21572
19
«Мұнайшы кенті әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Қарақия ауданы, Мұнайшы кенті
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72935)
28291
28391
20
«Сенек селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Қарақия ауданы, Сенек селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72937)
31341
31394
21
Ақтөбе селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Ұштаған селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72931)
43718
22
«Ақшымырау ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Ақшымырау селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72931)
42523
23
«Жармыш селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Жармыш селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72931)
27201
24
«Жыңғылды селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Жыңғылды селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72931)
24432
25
«Қызан селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Қызан селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72931)
42031
26
«Онды ауылының әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Онды селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8 (72931)
24600
24622
27
«Өтес селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Өтес селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72931)
45325
45326
28
«Отпан селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Тұщыбек селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72931)
28010
29
«Тұщықұдық селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Тұщықұдық селосы

Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72931)
41341
30.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Шайыр»
Мангистауский район, село Шайыр
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72931)
27694
31.
Государственное учреждение «Аппарат акима Шебирского сельского округа»
Мангистауский район, село Шебир
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72931)

Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72931)
41341
30
«Шайыр селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Шайыр селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72931)
27694
31
«Шебір селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы Шебір селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8 (72931)

41711
32.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Шетпе»
Мангистауский район, село Шетпе
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72931)
21218
21431
33.
Государственное учреждение «Аппарат акима сельского округа Атамекен»
Мунайлинский район, село Атамекен
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(7292)
340065
330776
34.
Государственное учреждение «Аппарат акима сельского округа Баскудык»
Мунайлинский район, село Баскудык
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(7292)
344108
330780
35.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Баянды»
Мунайлинский район, село Баянды
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(7292)
467100
467101
36.
Государственное учреждение «Аппарат акима сельского округа Даулет»
Мунайлинский район, село Даулет
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(7292)
466656
330992
37.
Государственное учреждение «Аппарат акима Кызылтобинского сельского округа»
Мунайлинский район, жилой массив Кызылтобе
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(7292)
464654;
464666
38.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Мангистау
Мунайлинский район, село Мангистау
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(7292)
465255
465393
39.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Акшукур»
Тупкараганский район, село Акшукур, улица Б.Кожашева, № 11
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72938)
23241
40.
Государственное учреждение «Аппарат акима поселка Баутино»
Тупкараганский район,город Форт-Шевченко, поселок Баутино, улица Куржаманулы, 6

41711
32
«Шетпе селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Шетпе селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8 (72931)
21218
21431
33
«Атамекен селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауданы, Атамекен селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(7292)
340065;
330776
34
«Басқұдық селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауданы, Басқұдық селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(7292)
344108
330780
35
«Баянды селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауданы, Баянды селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(7292)
467100
467101
36
«Дәулет селолық округі әкімдігінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауданы, Дәулет селолық округі
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(7292)
466656
330992
37
«Қызылтөбе селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауданы, Қызылтөбе елді мекені
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(7292)
464654
464666
38
«Маңғыстау селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(7292)
465255;
465393
39
«Ақшұқыр селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Түпқараған ауданы, Ақшұқыр селосы, Б. Қожашева көшесі, 11
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72938)
23241
40
«Баутин поселкесі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Түпқараған ауданы, Форт-Шевченко қаласы, Баутино поселкесі, Қ. Күржіманұлы көшесі, 6

Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72938)
24846
41.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Кызылозен»
Тупкараганский район, село Кызылозен, улица С.Сисенбаева, дом № 2
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72938)
23875
42.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Таушык»
Тупкараганский район, село Таушык, улица Елмуханбетова, дом № 6
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72938)

Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72938)
24846
41
«Қызылөзен селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Түпқараған ауданы, Қызылөзен селосы, С.Сисенбаев көшесі, № 2 үй
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72938)
23875
42
«Таушық селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Түпқараған ауданы, таушық селосы, Елмұханбетов көшесі, № 6 үй
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72938)

1. Настоящий регламент государственной услуги «Назначение жилищной помощи» (далее – Регламент) разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
1) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) –  ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы;
2) уполномоченный орган – районные и городские отделы занятости и социальных программ Мангистауской области;
3) Центры обслуживания населения (далее – Центр) – Филиал республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Мангистауской области комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, его отделы и отделения.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга «Назначение жилищной помощи» (далее – государственная услуга) оказывается на основании пункта 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», главы 2 Правил предоставления жилищной помощи, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 и стандарта государственной услуги «Назначение жилищной помощи», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
5. Результатом оказываемой государственной услуги в уполномоченном органе и в Центре является уведомление о назначении жилищной помощи на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Государственная услуга предоставляется уполномоченным органом, а также через Центр, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства по адресу: www.ads.gov.kz, в разделе «Государственные услуги»;
2) на стендах уполномоченного органа;
3) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу www.con.gov.kz;

1. Осы «Тұрғын үй көмегін тағайындау» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабына сәйкес әзірленді.
2. Осы Регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) – мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер және олардың ішкі жүйелері;
2) уәкілетті орган - Маңғыстау облысының аудандық және қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері;
3) Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Маңғыстау облысы бойынша филиалы, оның бөлімдері мен бөлімшелері.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. «Тұрғын үй көмегін тағайындау» мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 97-бабы 2-тармағының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысымен бекітілген, Тұрғын үй көмегін көрсету ережесінің 2-тарауының және «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Тұрғын үй көмегін тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
5. Уәкілетті органда және Орталықта көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі тұрғын үй көмегін тағайындау туралы қағаз жеткізгіштегі хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызметті олардың мекен-жайлары осы Регламенттің 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген уәкілетті органмен, сондай-ақ Орталық арқылы көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) www.ads.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық icтерi агенттiгiнің интернет-ресурсындағы «Мемлекетік қызметтер» деген бөлімде;
2) уәкілетті органның стенділерінде;
3) www.con.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының интернет-ресурсында;

4) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях Центров.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону call–центра: 1414.
8. В уполномоченном органе государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы уполномоченных органов, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
В Центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы Центров с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед.
В Центре прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания.
При желании получателя государственной услуги возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала электронного правительства адрес www.e.gov.kz.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
1) получатель подает заявление в уполномоченный орган;
2) специалист уполномоченного органа осуществляет регистрацию и выдает талон с указанием даты регистрации, места и получения получателем государственной услуги, фамилия и инициалов ответственного лица, принявшего документы, передает документы  руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
4) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает представленные документы, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, подписывает руководителем уполномоченного органа и передает специалисту уполномоченного органа;
5) специалист уполномоченного органа выдает получателю уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
при обращении в Центр:
1) получатель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра принимает документы, выдает расписку о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема заявления, вида запрашиваемой государственной услуги, количества и названий приложенных документов, даты, времени и места выдачи документов, фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов, фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, регистрирует и передает документы инспектору накопительного отдела Центра;

4) Орталықтардың үй-жайларында орналасқан ресми ақпарат көздерінде және стенділерде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты call-орталығының1414 телефоны бойынша алуға да болады.
8. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын, дүйсенбіден жұмаға дейін, мекенжайлары мен телефондары осы Регламеннттің 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органдардың белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес көрсетіледі.
Орталықтарда мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын, дүйсенбіден сенбіге дейін, Орталықтардың белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін көрсетіледі.
Орталықта қабылдау тездетіп қызмет көрсетусіз, «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алушының қалауы бойынша электрондық кезекті электрондық үкіметтің веб-порталы: www.e.gov.kz арқылы броньдауға болады.
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
уәкілетті органға өтініш білдірген кезде:
1) алушы уәкiлеттi органға өтiнiш бередi;
2) уәкілетті органның маманы тіркеуді жүзеге асырады және оның мемлекеттік қызметті алушыға тіркеу және алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді, уәкілетті органның басшысына құжаттарды береді;
3) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
4) уәкілетті органның жауапты маманы ұсынылған құжаттарды қарайды, хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын ресімдеуді, уәкілетті органның басшысына қол қойдырады және уәкілетті органның маманына береді;
5) уәкілетті органның маманы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын алушыға береді.
Орталыққа өтініш берілген кезде:
1) алушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталық инспекторы құжаттарды қабылдайды, өтініштің нөмірі мен қабылдаған күні, сұралатын мемлекеттік қызметтің түрі; қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары, құжаттардың берілу күні, уақыты және орны, құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталықтан жауапты инспекторының тегі, аты, әкесінің аты, мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхатты береді, теркейді және Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторына береді;

3) инспектор накопительного отдела Центра осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган;
Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи Сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
4) специалист уполномоченного органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов передает на рассмотрение руководителю;
5) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
6) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает представленные документы, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, подписывает руководителем уполномоченного органа и передает специалисту уполномоченного органа;
7) специалист уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в Центр, при этом фиксируя в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы).
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода.
8) Инспектор Центра выдает получателю уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет следующие документы:
1) в уполномоченный орган:
копию документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – физического лица;
копию правоустанавливающего документа на жилище;
копию книги регистрации граждан;
документы, подтверждающие доходы семьи. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина Республики Казахстан), претендующей на получение жилищной помощи, определяется уполномоченным органом в сфере жилищных отношений;
счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
счета на потребление коммунальных услуг;
квитанцию-счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленный местным исполнительным органом;

3) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторына құжаттарды жинақтауды жүзеге асырады, тізілім жасайды, құжаттарды уәкілетті органға жібереді;
Құжаттар пакетін Орталықтан уәкілетті органға жіберу фактісін мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін Штрихкод сканерінің көмегімен белгіленеді.
4) уәкілетті органның маманы Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) және алынған құжаттарды тіркеуді жүргізеді, басшысының қарауына береді;
5) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
6) уәкілетті органның жауапты маманы ұсынылған құжаттарды қарайды, хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын дайындайды, уәкілетті органның басшысына қол қойдырады және уәкілетті органның маманына береді;
7) уәкілетті органның маманы мемлекеттік қызметтің нәтижесін Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілей отырып (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда), Орталыққа жолдайды.
Дайын болған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін уәкілетті органнан қабылдау кезінде, келіп түскен құжаттар Орталықпен Штрихкод сканерінің көмегімен белгіленеді.
8) Орталық инспекторы алушыға хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаты
10. Алушы мемлекеттік қызмет алу үшін мынадай құжаттарды тапсырады:
1) уәкілетті органға:
мемлекеттік қызмет алушының – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
тұрғын үйге құқық белгілейтін құжаттың көшірмесі;
азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі;
отбасының табысын растайтын құжаттар. Тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының (Қазақстан Республикасы азаматтарының) жиынтық табысы есептеу тәртібін тұрғын қатынастары саласындағы уәкілетті орган белгілейді;
тұрғын үйді (тұрған ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған жарнаның мөлшері туралы шот;
коммуналдық қызметтерді тұтынуға арналған шот;
телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шот немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі;
жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жергілікті атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшері туралы шот;

2) в Центр:
документы, подтверждающие доходы семьи. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина Республики Казахстан), претендующей на получение жилищной помощи, определяется уполномоченным органом в сфере жилищных отношений;
счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
счета на потребление коммунальных услуг;
квитанцию-счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном  фонде,предъявленный местным исполнительным органом;
сведения документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги;
правоустанавливающие документы на жилище;
сведения о регистрации граждан (адресная справка).
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему Центров в форме электронных документов, подписанные электронно-цифровой подписью.
Работник Центра сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственной услуги.
11. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) специалист уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа.
12. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
13. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту.
14. Форма уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги приведена в приложении 5 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Назначение
жилищной помощи»
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
Наименование уполномоченного органа
Адрес расположения
Номер телефо-на
График работы
1 2 3 4 5
1
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Актау»
город Актау, 11 микрорайон, здание № 50
8 (7292) 432670
Пять дней в неделю, за исключе-
нием выходных и празднич-ных дней, с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14 часов
2
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Жанаозен»
город Жанаозен, 3 «а» микрорайон, здание Достар

2) Орталыққа:
отбасының табысын растайтын құжаттар. Тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының (Қазақстан Республикасы азаматтарының) жиынтық табысы есептеу тәртібін тұрғын қатынастары саласындағы уәкілетті орган белгілейді;
тұрғын үйді (тұрған ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған жарнаның мөлшері туралы шот;
коммуналдық қызметтерді тұтынуға арналған шот;
телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шот немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі;
жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жергілікті атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшері туралы шот;
мемлекеттік қызмет алушының – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
тұрғын үйге құқық белгілейтін құжаттар;
азаматтарды тіркеу туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы).
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылған электрондық құжаттар нысанында Орталықтардың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Орталықтың қызметкері құжаттар түпнұсқаларының дұрыстығын мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, одан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
11. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде мынадай ҚФБ қатысады:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкiлеттi органның маманы;
4) уәкiлеттi органның басшысы;
5) уәкiлеттi органның жауапты маманы.
12. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекетiнiң орындалу мерзiмiн көрсете отырып әрбір ҚФБ әкiмшiлiк iс-қимылы дәйектiлiгiнiң және өзара іс-қимылының мәтiндiк кестелiк сипаттамасы, осы Регламенттiң 3-қосымшасында көрсетiлген.
13. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде әкiмшiлiк іс-қимылдардың қисынды дәйектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн схемалар, осы Регламенттiң 4-қосымшасында көрсетiлген.
14. Хабарламаның не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың нысаны осы Регламенттің 5-қосымшасында көрсетілген.
«Тұрғын үй көмегін тағайындау»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті органдардың тізбесі
Уәкілетті орган-
ның атауы
Орналасқан мекен-жайы
Теле-
фон нөмірі
Жұмыс кестесi
1 2 3 4 5
1
«Ақтау қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақтау қаласы,11 шағын аудан, № 50 ғимарат
8 (7292) 432670
Демалыс және мереке күндерiн қоспаған-да аптасына бес күн сағат 9-00 бастап 18-00 дейiн, түскi үзiлiс сағат 13-00 бастап 14-00 дейiн
2
«Жаңаөзен қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жанаөзен қаласы, 3 а шағын аудан, «Достар» ғимараты

8 (72938) 332844
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Назначение
жилищной помощи»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действия СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ Дей-
ствия (хода,пото-ка работ)
1
2
3
4
2
Наиме-нова-ние СФЕ
Инс-
пек-
тор Цен-
тра
Инс-
пек-
тор нако-пи-
тель-ного от-
дела Цен-
тра
Специалист уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
3
Наиме-нова-ние дей-
ствия (про-цесса, проце-дуры, опера-ций) и их описа-ние
Прием доку-мен-
тов
Распи-сыва-ется в жур-
нале, сос-
тав-
ляет в реестр и нап-
рав-
ляет доку-мен-
ты в упол-номо-чен-
ный орган
Прием документов, регистрация
Ознакомление с поступившими документами, определение ответственного специалиста для исполнения
4
Форма завер-ше-
ния (дан-ные, доку-мент, орга-низа-цион-но-распоря-ди-
тель-ное реше-ние)
Ре-
гис-
тра-
ция в журна-ле и выда-ча рас-
писки
Сбор доку-мен-
тов в нако-пи-
тель-ный отдел, от-
прав-ка доку-мен-
тов в упол-номо-чен-
ный орган
Направление документов руководителю для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка документов ответственному специалисту
5
Сроки испол-не-
ния
20 минут
Не менее 2-х раз в день
15 минут
1 час
6
Номер сле-
дующе-го дей-
ствия
2
3
4
5
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ Дей-
ствия (хода, пото-ка работ)
5
6
7
8
2
Наиме-нова-ние СФЕ
Ответ-ст-
вен-
ный спе-
циа-
лист упол-номо-чен-
ного орга-на
Руко-води-тель упол-номо-ченно-го орга-на
Специалист уполномоченного органа
Инспектор Центра
3
Наиме-нова-ние дей-
ствия (про-цесса, проце-дуры, опера-ций) и их описа-ние
Осу-
щест-вле-
ние про-
верки полно-ты доку-мен-
тов, подго-тов-ка уведо-мле-ния или моти-виро-ванно-го отка-за
Озна-комле-ние с доку-мента-ми
Регистрация уведомления или мотивированного отказа
Выдача уведомления или мотивированного отказа получателю
4
Форма завер-шения (дан-ные, доку-мент, орга-низа-цион-но-ра-спо-ряди-тель-ное реше-ние)
Пере-дача доку-мен-
тов с мате-риала-ми руко-води-телю упол-номо-чен-
ного орга-на
Подписание документа
Передача результата оказания государственной услуги получателю или в Центр
Выдача уведомления или мотивированного отказа получателю
5
Сроки испол-не-
ния
В тече-ние 10 рабо-чих дней
30 минут
В течение рабочего дня
В течение рабочего дня
6
Номер следу-юще-го дей-
ствия
6
7
8
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ инспектор Центра
Группа 2 СФЕ Инспектор накопительного отдела Центра
Группа 3 СФЕ Специалист уполномо-
ченного органа
Группа 4 СФЕ Руководи-
тель уполномо-
ченного органа
Группа 5 СФЕ Ответствен-
ный специалист уполномочен-ного органа
Действие № 1 Прием документов, выдача расписки, регистра-
ция заявления, направле-
ние докумен-
тов в накопитель-ный отдел Центра
Действие № 2 Составление реестра, направление документов в уполномочен-ный орган
Действие № 3 Прием документов из Центра или от получателя, регистрация,направле-
ние документов руководите-лю уполномо-
ченного органа
Действие № 4 Наложение резолюции, передача документов ответствен-ному специалисту уполномочен-ного органа
Действие № 5 Рассмотрение документов, подготовка уведомления, передача документов с материалами руководителю уполномочен-ного органа
Действие № 6 Подписание уведомления
Действие № 7 Регистрация уведомления, передача уведомления в Центр или получателю
Действие № 8 Выдача уведомле-
ния получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ инспектор Центра
Группа 2 СФЕ Инспектор накопитель-ного отдела Центра
Группа 3 СФЕ Специалист уполномочен-ного органа
Группа 4 СФЕ Руководи-
тель уполномочен-ного органа
Группа 5 СФЕ Ответствен-
ный специалист уполномочен-ного органа
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистра-
ция заявления, направле-
ние документов в накопитель-ный отдел Центра
Действие № 2
Составление реестра, направление докумен-
тов в уполномочен-ный орган
Действие № 3
Прием документов из Центра или от получателя, регистрация, направление документов руководи-
телю уполномочен-ного органа
Действие № 4
Наложение резолюции, передача документов ответствен-ному специалисту уполномочен-ного органа
Действие № 5 Рассмотрение документов, подготовка мотивирован-ного отказа, передача документов с материалами руководителю уполномочен-ного органа
Действие № 6
Подписание мотивирован-ного отказа
Действие № 7 Регистрация мотивирован-ного отказа, передача мотивирован-ного отказа в Центр или получателю
Действие № 8
Выдача мотивиро-
ванного отказа получателю
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги
«Назначение жилищной помощи»
Описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур)
Схема 1. Описание действий СФЕ при обращении получателя услуги в уполномоченный орган
(Схему 1 смотреть на бумажном носителе)
Схема 2. Описание действие СФЕ при обращении получателя услуги в Центр
(Схему 2 смотреть на бумажном носителе)
Приложение 5 к регламенту
государственной услуги
«Назначение жилищной помощи»
_______________________________
Ф.И.О______________________________
адрес_______________________________
УВЕДОМЛЕНИЕ
_________________________ районный/городской отдел занятости социальных программ рассмотрев Ваше заявление о назначении жилищной помощи сообщает:____________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Начальник _____________            __________       _________     районного/городского отдела          (подпись)      (Ф.И.О)            занятости и социальных программ

8 (72938) 332844
«Тұрғын үй көмегін тағайындау»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 3-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара іс-қимылының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылы (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды, тізілім жасайды және құжаттарды жолдайды
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Келіп түскен құжаттармен танысу, орындау үшін жауапты маманды анықтау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-бас-шылық ету шешімі)
Журналға тіркеу және қолхат беру
Жинақтаушы бөліміне құжаттарды жинау, уәкілетті органға құжаттарды жөнелту
Басшыға құжаттар-ды бұрыштама қою үшін жіберу
Бұрыштама қою, жауапты маманға құжаттарды жөнелту
5
Орындау мерзімі
20 минут
Күніне 2 реттен кем емес
15 минут
1 сағат
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
5
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылы (жұмыс барысының, ағынының) №
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның маманы
Орталық инспекторы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттар-
дың толықтығын тексеруді жүзеге асыру, хабарла-
маны немесе дәлелді бас тартуды дайындау
Құжат-
тармен танысу
Хабарла-
маны немесе дәлелді бас тартуды тіркеу
Алушыға хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-бас-шылық ету шешімі)
Уәкілетті органның басшысына материал-
дарымен бірге құжаттарды беру
Құжатқа қол қою
Алушыға, Орталыққа мемлекет-
тік қызмет көрсетудің нәтижесін беру
Алушыға хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды беру
5
Орындау мерзімі
Он жұмыс күні ішінде
30 минут
Жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні ішінде
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
6
7
8
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1-топ ҚФБ
Орталық инспекторы
2-топ ҚФБ
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
3-топ ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
4-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
5-топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөліміне жіберу
№ 2 іс-қимыл
Тізілім жасау, уәкілетті органға құжаттарды жөнелту
№ 3 іс-қимыл
Орталықтан немесе алушыдан құжаттарды қабылдау,тіркеу, уәкілетті органның басшысына жөнелту
№ 4 іс-қимыл
Бұрыштама қою, құжаттарды уәкілетті органның жауапты маманына беру
№ 5
іс-қимыл
Құжаттарды қарау, хабарламаны дайындау, уәкілетті органның басшысына материалдармен бірге құжаттарды беру
№ 6 іс-қимыл
Хабарламаға қол қою
№ 7 іс-қимыл
Хабарламаны тіркеу, хабарламаны Орталыққа немесе алушыға беру
№ 8 іс-қимыл
Алушыға хабарла-
маны беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБ
Орталық инспекторы
2-топ ҚФБ
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
3-топ ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
4-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
5-топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл
Құжаттарды қабылдау,қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөліміне жіберу
№ 2 іс-қимыл
Тізілім жасау, уәкілетті органға құжаттарды жөнелту
№ 3 іс-қимыл
Орталықтан немесе алушыдан құжаттарды қабылдау, тіркеу, уәкілетті органның басшысына жөнелту
№ 4 іс-қимыл
Бұрыштама қою, құжаттарды уәкілетті органның жауапты маманына беру
№ 5 іс-қимыл
Құжаттарды қарау, дәлелді бас тартуды дайындау, уәкілетті органның басшысына материалдар-мен бірге құжаттарды беру
№ 6 іс-қимыл
Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 7 іс-қимыл
Дәлелді бас тартуды тіркеу, дәлелді бас тартуды Орталыққа немесе алушыға беру
№ 8 іс-қимыл
Алушыға дәлелді бас тартуды беру
«Тұрғын үй көмегін тағайындау»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 4-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара әрекеттестігінің сипаттамасы
(Сипаттаманы қағаздық нұсқасында қараңыз)
Қызметті алушы уәкілетті органға өтініш берген кезде ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
(Сипаттаманы қағаздық нұсқасында қараңыз)
«Тұрғын үй көмегін тағайындау»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 5-қосымша
_______________________________
Т.А.Ә.
_______________________________
мекен-жайы
_______________________________
ХАБАРЛАМА
_________________ аудандық/қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі Сіздің тұрғын үй көмегін тағайындау туралы өтінішіңізді қарап:____________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________хабарлайды.
_________________ аудандық/қалалық
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы __________________ __________________                                    (қолы) (Т.А.Ә.)