Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Мангистауской области от 30 марта 2012 года N 50. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 04 мая 2012 года N 2128. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 23 января 2013 года № 17
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 23 января 2013 года № 17
В соответствии c законами Республики Казахстанот 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в РеспубликеКазахстан», акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям»;
2)регламент государственной услуги «Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему»;
3)регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей»;
4) регламент государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству»;
5) регламент государственной услуги«Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища»;
6) регламент государственной услуги «Выдача справок в нотариальную контору для разрешенияобмена или продажи жилой площади, принадлежащейнесовершеннолетним детям»;
7) регламент государственной услуги «Обеспечение бесплатного подвоза обучающихся и воспитанников к общеобразовательной организации образования и обратно домой».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Жумашева К.Б.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                            Б. Мухамеджанов
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
Жумагалиев А.К.
30 марта 2012 года
Утвержден постановлением
акимата Мангистауской области
от 30 марта 2012 года № 50
Регламент государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям»
1. Основные понятия

Мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 30 наурыздағы N 50 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 04 мамырда N 2128 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 23 қаңтардағы № 17 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013.01.23  № 17 қаулысымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы және «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
4) «Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
5) «Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі» мемлекеттік қызмет регламенті;
6) «Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
7) «Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді білімнің жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне тегін тасымалдауды қамтамасыз ету» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Қ.Б. Жұмашевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Б. Мұхаметжанов
«КЕЛІСІЛДІ»
ҚазақстанР еспубликасы
Көлік және коммуникация министрі
А.Қ. Жұмағалиев
30 наурыз 2012 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 30 наурыз № 50
қаулысымен бекітілген
«Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар

1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель – физическое лицо;
2) уполномоченный орган – городские и районные отделы образования;
3) ответственный специалист уполномоченного органа – специалист городского, районного отдела образования, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) руководитель уполномоченного органа – начальник городского, районного отдела образования;
5) ЦОН – Центр обслуживания населения;
6) инспектор ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя;
7) инспектор накопительного отдела ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий сбор документов и передающий их уполномоченному органу.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4  статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, а также через ЦОН на альтернативной основе согласно приложениям 1, 2 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании статьи 128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» и стандарта государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140.
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки на получение пенсионных накоплений, справки-согласия в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел на осуществление действий с имуществом, принадлежащим несовершеннолетним (далее – справка), согласно приложениям 3 и 4 к настоящему Регламенту либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе и ЦОНе, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.

1. Осы «Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрi – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы – жеке тұлға;
2) уәкiлеттi орган – қалалық және аудандық білім бөлімдері;
3) уәкiлеттi органның жауапты маманы – лауазымдық нұсқаулығына сәйкес оған міндеттер жүктелген қалалық, аудандық білім бөлімінің маманы;
4) уәкiлеттi органның басшысы – қалалық, аудандық білім бөлімінің бастығы;
5) ХҚКО – Халыққа қызмет көрсету орталығы;
6) ХҚКО инспекторы – тұтынушыдан арызды және құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері;
7) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы – құжаттарды жинақтап, уәкілетті органға жіберуді жүзеге асыратын Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет осы Регламенттің 1, 2-қосымшаларына сәйкес уәкiлеттi органмен, сондай-ақ баламалы негізде ХҚКО арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 128-бабы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі осы Регламенттің 34 – қосымшаларына сәйкес зейнетақы жинақтарын алуға анықтамалар, Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаға тиесілі мүлікпен әрекетті жүзеге асыруға анықтама-келісім беру (бұдан әрі – анықтама) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекен-жайлары осы Регламенттің 1, 2-қосымшаларында көрсетілген уәкілетті органнан және ХҚКО-дан алуға болады.

9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя – не более 30 минут.
10. Основанием для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) при обращении в уполномоченный орган – непредставление потребителем одного из документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента;
2) при обращении в ЦОН – уполномоченный орган при представлении неполного пакета документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента, в течение одного рабочего дня после получения пакета документов возвращает их в ЦОН с письменным обоснованием причин отказа.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа осуществляет регистрацию и выдает расписку потребителю услуги о получении всех документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа передает документы руководителю уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы на определение права получателя услуги в получении справок, готовит проект уведомления потребителю либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписывает руководителем, направляет его в канцелярию уполномоченного органа;
6) сотрудник канцелярии уполномоченного органа передает документы потребителю;
при обращении в ЦОН:
1) потребитель подает заявление в ЦОН;
2) инспектор ЦОНа регистрирует заявление, выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема запроса; вида запрашиваемой государственной услуги; количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества инспектора ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов;

9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) тұтынушы осы Регламенттің 13-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнін (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) құрайды;
2) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту негізі:
1) уәкiлеттi органға өтініш білдірген кезде – тұтынушының осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбауы;
2) ХҚКО-ға өтініш білдірген кезде – уәкiлеттi орган осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттарды толық ұсынбаған жағдайда, құжаттар пакетін алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде бас тарту себебінің жазбаша негіздемесімен бірге оларды ХҚКО-ға қайтарады.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
уәкiлеттi органға өтініш білдірген кезде:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті органның кеңсе қызметкері тіркеуді жүзеге асырады және қызметті барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат береді, онда тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетіледі;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттарды уәкілетті органның басшысына береді;
4) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
5) уәкiлеттi органның жауапты маманы келіп түскен құжаттарды қызметті алушының анықтама алуға құқығын анықтауға қарайды, тұтынушыға хабарлама жобасын не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын дайындайды, басшыға қол қойдырады, оны уәкiлеттi органның кеңсесiне жолдайды;
6) уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттарды тұтынушыға береді;
ХҚКО-ға өтініш білдірген кезде:
1) тұтынушы ХҚКО-ға өтініш береді;
2) ХҚКО инспекторы өтінішті тіркейді, қызметті тұтынушыға сұрау салудың нөмірі мен қабылданған күні; сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі; қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары; құжаттарды беру күні, уақыты мен орны; құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚКО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетіліп, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді;

3) инспектор ЦОНа передает документы инспектору накопительного отдела ЦОНа;
4) инспектор накопительного отдела ЦОНа осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган посредством курьерской связи.
Факт отправки пакета документов из ЦОН в уполномоченный орган фиксируется при помощи Сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
5) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в информационной системе ЦОНа (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
6) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
7) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы на определение права получателя услуги в получении справок, готовит проект уведомления потребителю либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписывает руководителем, направляет его в канцелярию уполномоченного органа;
8) сотрудник канцелярии уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН при этом фиксируя в информационной системе ЦОНа (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы).
При приеме готового результата оказания государственной услуги от уполномоченного органа, ЦОНом фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
9) инспектор ЦОНа выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе и в ЦОНе составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в уполномоченный орган или ЦОН:
1) заявление от родителя или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели), несовершеннолетнего на получение наследства согласно приложению 5 к настоящему Регламенту;
2) оригинал и копия удостоверения личности (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели);
3) свидетельство о рождении ребенка (детей);
4) оригинал и копия свидетельства о браке;
5) оригиналы и копии  других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, справка по форме № 4 в случае рождения ребенка вне брака);

3) ХҚКО инспекторы құжаттарды ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторына береді;
4) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды жинақтауды жүзеге асырады, тізілім жасайды, курьерлік байланыс арқылы құжаттарды уәкілетті органға жібереді;
ХҚКО-дан құжаттар пакетін уәкілетті органға жіберу фактісін уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін Штрихкод сканерінің көмегімен белгілейді.
5) уәкілетті органның кеңсе қызметкері ХҚКО ақпараттық жүйесінде белгілейді (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) және алынған құжаттарды тіркеуді жүргізеді, және басшының қарауына береді;
6) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
7) уәкiлеттi органның жауапты маманы келіп түскен құжаттарды қызметті алушының анықтама алуға құқығын анықтауға қарайды, тұтынушыға хабарлама жобасын не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын дайындайды, басшыға қол қойдырады, оны уәкiлеттi органның кеңсесiне жолдайды;
8) уәкiлеттi органның кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚКО ақпараттық жүйесінде белгілей отырып (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда), ХҚКО-ға жолдайды.
Дайын болған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін уәкілетті органнан қабылдау кезінде ХҚКО-мен келіп түскен құжаттар Штрихкод сканерінің көмегімен белгіленеді.
9) ХҚКО инспекторы тұтынушыға хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды береді.
12. Уәкілетті органда және ХҚКО-да мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды іске асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы уәкілетті органға немесе ХҚКО-ға мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) осы Регламенттің 5-қосымшасына мұрагерлікті алу үшін сәйкес кәмелетке толмаған баланың бір ата-анасының (ерлі-зайыптылардың) немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронаттық тәрбиешілер) өтініші;
2) ерлі-зайыптылардың немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронаттық тәрбиешілер) жеке куәліктерінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
3) баланың (балалардың) туу туралы куәлігі;
4) неке қию туралы куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
5) басқа да құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері (некені бұзу туралы, қайтыс болу туралы куәлік, бала некеден тыс туылған жағдайда № 4 нысан бойынша анықтама);

6) свидетельство о праве на наследство по закону (от нотариуса);
7) оригинал и копия документа на машину (техпаспорт) в случае, если справка нужна в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел.
Оригиналы документов представляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) инспектор ЦОНа;
2) инспектор накопительного отдела ЦОНа;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
4) ответственный специалист уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 6 к настоящему Регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 7 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и ЦОНа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
для оформления наследства
несовершеннолетним детям»
Перечень уполномоченных органов
по оказанию государственной услуги
п/п
Наименование уполномоченного органа
Адрес расположения
Номер телефона
График
работы
1.
Государственное учреждение «Актауский городской отдел образования»

6) заң бойынша мұраға құқығы туралы куәлік (нотариустан);
7) егер анықтама Ішкі істер министрлігінің Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне қажет болған жағдайда, машинаға құжаттың (техпаспорт) түпнұсқасы мен көшірмесі.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, кейін олар тұтынушыға қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық – функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) тартылады:
1) ХҚКО инспекторы;
2) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері;
4) уәкілетті органның жауапты маманы;
5) уәкілетті органның басшысы.
15. Әрбір әкімшілік іс-қимылдың (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс-қимылы (рәсімі) дәйектілігінің және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің      6 – қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнде әкiмшiлiк іс-қимылдардың қисынды дәйектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланыстын көрсететін схемалар осы Регламенттiң 7-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды адамдардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты адам уәкілетті органның және ХҚКО-ның басшысы (бұдан әрі – лауазымды адамдар) болып табылады.
Лауазымды адамдар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетілуінің іске асырылуына жауапкершілік артады.
«Зейнетақы қорларына Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің
аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған
балаларға мұраны рәсімдеу анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі
уәкілетті органдардың тізбесі
р/с№
Уәкілетті органның атауы
Орналасқан мекен-жайы
Телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1.
«Ақтау қалалық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі

22-2-50
22-2-61
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
для оформления наследства
несовершеннолетним детям»
Перечень Центров обслуживания населения по оказанию государственной услуги
Наименование центра обслуживания населения Адрес расположения Номер   телефона График работы
1.
Филиал республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Мангистауской области

22-2-50
22-2-61
«Зейнетақы қорларына Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің
аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған
балаларға мұраны рәсімдеу анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Орналасқан мекен-жайы
Телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
Маңғыстау облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы

33-28-44
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
для оформления наследства
несовершеннолетним детям»
__________________________________________________
наименование накопительного пенсионного фонда
Районный (городской) отдел образования разрешает __________________ (Ф.И.О. заявителя)
________________________  ______ года рождения, (удостоверение личности № ____________ от ______ года, выдано _________), являющемуся _________________     несовершеннолетнего _______________
(матерью/отцом/опекуном)            (Ф.И.О. ребенка, года рождения)
_______________________, получить наследуемые пенсионные накопления в ____________________________________________________________________                (наименование накопительного пенсионного фонда)
с причитающимися инвестиционным доходом, пеней и иными поступлениями в соответствии с законодательством, согласно свидетельству о праве на наследство по закону/завещанию от _______ года, выданного нотариусом (государственная лицензия № ______ от ___ _________ ______года, выдана ), в связи со смертью вкладчика______________________________
(Ф.И.О. наследодателя)
__________ (свидетельство о смерти от ___ _________ ______года, № _______).
Начальник районного (городского)
отдела образования                   ___________   ___________
(подпись)  (Ф.И.О.)
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
для оформления наследства
несовершеннолетним детям»
Республика Казахстан
районный (городской) отдел образования
Районный (городской) отдел образования, осуществляющий функции органа опеки и попечительства, согласно пункту 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан «О жилищных отношениях», действующий в интересах несовершеннолетнего (-ей, -их)_______________________________________ ____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________ дает согласие _______________________________________________________ транспортного средства ______________________________________________
Начальник районного (городского)
отдела образования                   ___________   ___________
(подпись)   (Ф.И.О.)
МП
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
для оформления наследства
несовершеннолетним детям»
Начальнику районного(городского)
отдела образования_______________
от ______________________________
(Ф.И.О. заявителя)
адрес проживания, телефон: _______
__________________________________
Заявление
Прошу Вашего разрешения снять пенсионные накопления в накопительном пенсионном фонде ___________________________________________________
(название фонда указывается
______________________________________________ за несовершеннолетних
согласно записи в свидетельстве о праве на наследство)
детей ___________________________________________ в связи со смертью                       (Ф.И.О.)
вкладчика __________________________________ свидетельство о смерти
(Ф.И.О.)
от ______________________ года № _____
(дата выдачи свидетельства)
Дата «__» ________  ______год
Подпись заявителя ____________
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
для оформления наследства
несовершеннолетним детям»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ, ИС
Инспектор ЦОНа
Инспектор накопительного отдела ЦОНа
Инспектор накопительного отдела ЦОНа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов
Расписывается в журнале и собирает документы
Составляет реестр и направляет документы
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки
Сбор документов в накопительный отдел
Отправка документов в уполномоченный орган
5
Сроки исполнения
30 минут
3 раза в день
Не менее 2-х раз
в день
6
Номер следующего действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
4
5
6
2
Наименование СФЕ, ИС
Сотрудник канцелярии уполномочен- ного органа
Руководитель уполномоченно-го органа
Ответственный специалист уполномоченно-го органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонден- цией, определение ответственного специалиста для исполнения
Осуществление проверки полноты документов, подготовка мотивированного отказа или оформление справки
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядитель- ное решение)
Направление документов руководителю для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка документов ответственному специалисту
Передача документов с материалами руководителю уполномоченно-го органа
5
Сроки исполнения
30 минут
1 час
4 рабочих дня
6
Номер следующего действия
5
6
7
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
7
8
9
2
Наименование СФЕ, ИС
Руководитель уполномочен- ного органа
Сотрудник канцелярии уполномоченно-го органа
Инспектор ЦОНа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспонден-цией
Регистрация справки или мотивированно-го отказа
Выдача справки либо мотивированного отказа потребителю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядитель- ное решение)
Подписание документа
Передача  результата оказания государствен- ной услуги потребителю или в ЦОН, расписка о выдаче справки либо мотивированно-го отказа
Расписка о выдаче справки либо мотивированно-го отказа потребителю
5
Сроки исполнения
30 минут
В течение рабочего дня
В течение рабочего дня
6
Номер следующего действия
10
11
12
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Инспектор ЦОНа
Группа 2 СФЕ Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ Руководитель уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ Ответственный  специалист уполномоченно-го органа
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в уполномоченный орган
Действие № 2
Прием заявления из ЦОНа или от потребителя, регистрация, направление заявления руководителю уполномоченного органа
Действие № 3
Наложение резолюции
Действие № 4
Рассмотрение документов, оформление справки
Действие № 5
Подписание справки
Действие № 6
Передача справки в ЦОН или потребителю
Действие № 7
Выдача справки потребителю в ЦОНе
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Инспектор ЦОНа
Группа 2 СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Руководитель уполномочен-ного органа
Группа 4 СФЕ
Ответствен- ный  специалист  уполномочен- ного органа
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в уполномоченный орган
Действие № 2
Прием заявления из ЦОНа или от потребителя, регистрация, направление заявления руководителю уполномоченного органа
Действие № 3
Наложение резолюции
Действие № 4
Рассмотрение документов,
оформление мотивирован-ного отказа
Действие № 5
Подписание мотивирован-ного отказа
Действие № 6
Передача мотивированного отказа в ЦОН или потребителю
Действие № 7
Выдача мотивированного отказа потребителю в ЦОНе
Приложение 7
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
для оформления наследства
несовершеннолетним детям»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Схема 1. Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги в уполномоченный орган
(схему смотрите в бумажном варианте)
Схема 2. Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги в ЦОН
(схему смотрите в бумажном варианте)
Утвержден постановлением
акимата Мангистауской области

33-28-44
«Зейнетақы қорларына Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің
аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған
балаларға мұраны рәсімдеу анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
_______________________________________
жинақтаушы зейнетақы қорының атауы
Аудандық (қалалық) білім бөлімі ___________ жылы туған кәмелетке толмаған_______________________________ ____________________________ (баланың Т.А.Ә.) (анасы/әкесі/қамқоршысы)
болып табылатын _______ жылы туған, ___________________ (жеке куәлік (өтініш берушінің Т.А.Ә.)
№__ _____ жылы _______________берілген) __________________________
(мұраға қалдырушының Т.А.Ә.)
қайтыс болуына байланысты (_____жылғы_______ №_____ қайтыс болуы туралы куәлік)_______________ жылғы нотариус берген (______ жылы____________ берген мемлекеттік лицензия №___) заң/аманат бойынша мұрагерлікке құқығы туралы куәлікке сәйкес тиесілі инвестициялық табыспен, өсіммен және өзге түсімдермен бірге заңнамаға сәйкес_____________________________________ мұраға қалатын зейнетақы
(жинақтаушы зейнетақы қорының атауы)
жинақтарын алуға рұқсат береді.
Аудандық (қалалық) білім
бөлімінің бастығы ______________ _____________
(қолы) (Т.А.Ә.)
«Зейнетақы қорларына Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің
аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған
балаларға мұраны рәсімдеу анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
аудандық (қалалық) білім бөлімі
Қорғаншылық және қамқоршылық органның функцияларын жүзеге асыратын аудандық (қалалық) білім бөлімі кәмелетке толмаған балалар мүддесіне әрекет ететін «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 3-тармағына сәйкес___________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
________________________________________________________көлік құралын
________________________________________________________рұқсат береді
Аудандық (қалалық) білім
бөлімінің бастығы _______________ ______________ (қолы) (Т.А.Ә.)
М.О.
«Зейнетақы қорларына Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің
аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған
балаларға мұраны рәсімдеу анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
Аудандық (қалалық) білім бөлімінің
бастығы___________________________
__________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
Мекен-жайы, телефоны:______________
__________________________________
__________________________________
Өтініш
Сізден_________________________________________________________ (қордың атауы мұрагерлікке құқығы туралы куәліктегі жазбаға
____________________________ жинақтаушы зейнетақы қорындағы зейнетақы
сәйкес көрсетіледі)
жинақтарын салымшы __________________________________ қайтыс болуына
(Т.А.Ә.)
байланысты (қайтыс болуы туралы куәліктің №_______, куәліктің берілген күні) кәмелетке толмаған балаларының _______________________
(Т.А.Ә.)
алуына рұқсат беруіңізді сұраймын.
Күні: _______жылғы «___» ____________
Өтініш берушінің қолы____________
«Зейнетақы қорларына Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің
аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған
балаларға мұраны рәсімдеу анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
6-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара іс-қимылының сипаттамасы 1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ, АЖ атауы
ХҚКО инспекторы
ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы
ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттарды жинайды
Тізілім жасайды және құжаттарды жолдайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Журналға тіркеу және қолхат беру
Жинақтаушы бөліміне құжаттарды жинау
Уәкілетті органға құжаттарды жөнелту
5
Орындау мерзiмдерi
30 минут
Күніне 3 рет
Күніне 2 реттен кем емес
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2
3
4
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
4
5
6
2
ҚФБ, АЖ атауы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның
басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Хат-хабарлармен танысу, орындау үшін жауапты маманды анықтау
Құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асыру, дәлелді бас тартуды дайындау немесе анықтаманы ресімдеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Басшыға құжаттарды бұрыштама қою үшін жіберу
Бұрыштама қою, жауапты маманға құжаттарды жөнелту
Уәкілетті органның
басшысына материалдары- мен бірге құжаттарды беру
5
Орындау мерзiмдерi
30 минут
1 сағат
4 жұмыс күні
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
5
6
7
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
7
8
9
2
ҚФБ, АЖ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
ХҚКО инспекторы
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабарлармен танысу
Анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды тіркеу
Тұтынушыға анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Құжатқа қол қою
Тұтынушыға немесе ХҚКО-ға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру, анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды беру туралы қолхат
Тұтынушыға анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды беру туралы қолхат
5
Орындау мерзiмдерi
30 минут
Жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні ішінде
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
8
9
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдерiс
1-топ ҚФБ ХҚКО инспекторы
2-топ ҚФБ  Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
3-топ ҚФБ Уәкілетті органның басшысы
4-топ ҚФБ Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жіберу
№ 2 іс-қимыл ХҚКО-дан немесе тұтынушыдан өтінішті қабылдау, өтінішті тіркеу, уәкілетті органнның басшысына жіберу
№ 3 іс-қимыл Бұрыштама қою
№ 4 іс-қимыл Құжаттарды қарау, анықтаманы ресімдеу
№ 5 іс-қимыл Анықтамаға қол қою
№ 6 іс-қимыл Анықтаманы ХҚКО-ға немесе тұтынушыға беру
№ 7 іс-қимыл Тұтынушыға ХҚКО-да анықтаманы беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБ ХҚКО инспекторы
2-топ ҚФБ  Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
3-топ ҚФБ Уәкілетті органның басшысы
4-топ ҚФБ Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жіберу
№ 2 іс-қимыл ХҚКО-дан немесе тұтынушыдан өтінішті қабылдау, өтінішті тіркеу, уәкілетті органнның басшысына жіберу
№ 3 іс-қимыл Бұрыштама қою
№ 4 іс-қимыл Құжаттарды қарау, дәлелді бас тартуды ресімдеу
№ 5 іс-қимыл Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 6 іс-қимыл Дәлелді бас тартуды ХҚКО-ға немесе тұтынушыға беру
№ 7 іс-қимыл Тұтынушыға ХҚКО-да дәлелді бас тартуды беру
«Зейнетақы қорларына Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің
аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған
балаларға мұраны рәсімдеу анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
7-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара әрекеттестігінің сипаттамасы
1-схема. Қызметті тұтынушы уәкілеттік органға өтініш берген кезде ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы       (схемаларды қағаз нұсқасынан қарағыңыз)
2-схема. Қызметті тұтынушы ХҚКО-ға өтініш берген кезде ҚФБ іс- қимылдарының сипаттамасы
(схемаларды қағаз нұсқасынан қарағыңыз)
Маңғыстау облысы әкімдігінің

от 30 марта 2012 года  № 50
Регламент государственной услуги «Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель – физическое лицо;
2) уполномоченный орган – городские и районные отделы образования;
3) ответственный специалист уполномоченного органа – специалист городского, районного отдела образования, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) руководитель уполномоченного органа – начальник городского, районного отдела образования;
5) ЦОН – Центр обслуживания населения;
6) инспектор ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя;
7) инспектор накопительного отдела ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий сбор документов и передающий их уполномоченному органу.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, а также через ЦОН на альтернативной основе согласно приложениям 1, 2 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга осуществляется на основании статей 22 – 24 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», статей 66128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» и стандарта государственной услуги «Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140.
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача разрешения в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему (далее – справка), согласно  приложению 3 к настоящему Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе и ЦОНе, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.

2012 жылғы 30 наурыз № 50
қаулысымен бекітілген
«Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрi – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы – жеке тұлға;
2) уәкiлеттi орган – қалалық және аудандық білім бөлімдері;
3) уәкiлеттi органның жауапты маманы – лауазымдық нұсқаулығына сәйкес оған міндеттер жүктелген қалалық, аудандық білім бөлімінің маманы;
4) уәкiлеттi органның басшысы – қалалық, аудандық білім бөлімінің бастығы;
5) ХҚКО – Халыққа қызмет көрсету орталығы;
6) ХҚКО инспекторы – тұтынушыдан өтінішті және құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері;
7) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы – құжаттарды жинақтап, уәкілетті органға жіберуді жүзеге асыратын Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет осы Регламенттің 1,2 – қосымшаларына сәйкес уәкiлеттi органмен, сондай-ақ баламалы негізде ХҚКО арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22 – 24-баптары, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 3-тармағы, «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 66128-баптары және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде жүзеге асырылады.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесіосы Регламенттің 3 – қосымшасына сәйкес кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру (бұдан әрі – анықтама) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекен-жайлары осы Регламенттің 1,2 – қосымшаларында көрсетілген уәкілетті органнан және ХҚКО-дан алуға болады.

3) инспектор ЦОНа передает документы инспектору накопительного отдела ЦОНа;
4) инспектор накопительного отдела ЦОНа осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган. Факт отправки пакета документов из ЦОНа в уполномоченный орган фиксируется при помощи Сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
5) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в информационной системе ЦОНа (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
6) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
7) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы на определение права получателя услуги в получении справок, готовит проект уведомления потребителю либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписывает руководителем, направляет его в канцелярию уполномоченного органа;
8) сотрудник канцелярии направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН при этом фиксируя в информационной системе ЦОНа (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы).
При приеме готового результата оказания государственной услуги от уполномоченного органа, ЦОНом фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
9) инспектор ЦОНа выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе и в ЦОНе составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в уполномоченный орган или ЦОН:
1) заявление от обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели), несовершеннолетних детей, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту;
2) нотариально заверенное заявление от обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели) о предоставлении гарантированного жилья, нотариально заверенное заявление от близких родственников о предоставлении гарантированного жилья в случае ненадлежащего исполнения обязательств перед банком;
3) оригиналы и копии документов на недвижимое имущество (квартира, дом, дача, земельный участок и т.д. (договор, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на имущество, документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка, справка сельских и/или аульных акимов);

3) ХҚКО инспекторы құжаттарды ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторына береді;
4) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды жинақтауды жүзеге асырады, тізілім жасайды, курьерлік байланыс арқылы құжаттарды уәкілетті органға жібереді.Құжаттар пакетін ХҚКО-дан уәкілетті органға жіберу фактісін уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін Штрихкод сканерінің көмегімен белгілейді;
5) уәкілетті органның кеңсе қызметкері ХҚКО ақпараттық жүйесінде (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) белгілейді және алынған құжаттарды тіркеуді жүргізеді, және басшының қарауына береді;
6) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
7) уәкiлеттi органның жауапты маманы келіп түскен құжаттарды қызметті алушының анықтама алуға құқығын анықтауға қарайды, тұтынушыға хабарлама жобасын не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын дайындайды, басшыға қол қойдырады, оны уәкiлеттi органның кеңсесiне жолдайды;
8) уәкiлеттi органның кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚКО ақпараттық жүйесінде белгілей отырып (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда), ХҚКО-ға жолдайды.
Дайын болған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін уәкілетті органнан қабылдау кезінде ХҚКО-мен келіп түскен құжаттар Штрихкод сканерінің көмегімен белгіленеді;
9) ХҚКО инспекторы тұтынушыға хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды береді.
12. Уәкілетті органда және ХҚКО-да мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды іске асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы уәкілетті органға немесе ХҚКО-ға мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес кәмелетке толмаған баланың екі ата-анасының (ерлі-зайыптылардың) немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронаттық тәрбиешілер) өтініші;
2) банк алдында міндеттерін тиісінше орындамаған жағдайда кепілді мүлікті беру туралы екі ата-анасының (ерлі-зайыптылардың) немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронаттық тәрбиешілер) нотариалды куәландырған өтініші, кепілді мүлікті беру туралы жақын туыстарының нотариалды расталған өтініші;
3) жылжымайтын мүлік құжаттарының түпнұсқалары мен көшірмелері (пәтер, үй, саяжай, жер учаскесі және т.б. (шарт, жылжымайтын мүлік құқықтарын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, мүліктің техникалық паспорты, тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжатты (мекенжай анықтамасын не селолық және/немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасын);

4) оригиналы и копии удостоверений личности обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели), по отношению к несовершеннолетнему;
5) оригиналы и копии свидетельств о рождении ребенка (детей);
6) оригинал и копия свидетельства о браке;
7) оригиналы и копии других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, документ, подтверждающий, что в браке не состоял(-а); справка по форме № 4 (в случае рождения ребенка вне брака);
8) доверенность от имени отсутствующего супруга(-и), заверенная нотариусом на совершение оформления сделки.
Оригиналы документов представляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) инспектор ЦОНа;
2) инспектор накопительного отдела ЦОНа;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
4) ответственный специалист уполномоченного органа;
5)  руководитель уполномоченного органа.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 5 к настоящему Регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 6 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу

4) кәмелетке толмағандарға қатысы бар екі ата-анасының (ерлі-зайыптылардың) немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронаттық тәрбиешілер) жеке куәліктерінің түпнұсқалары мен көшірмелері;
5) баланың (балалардың) туу туралы куәлігінің түпнұсқалары мен көшірмелері;
6) неке туралы куәліктің түпнұсқасы мен көшірмесі;
7) басқа да құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері (некені бұзу туралы, қайтыс болу туралы куәлік, некеге тұрмағандығын растайтын құжат, № 4 нысан бойынша анықтама (бала некеден тыс туылған жағдайда);
8) ерлі-зайыптылардың біреуі болмаған жағдайда, оның мәміле ресімдеуді жасауға нотариуспен расталған сенімхаты.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, кейін олар тұтынушыға қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық – функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) тартылады:
1) ХҚКО инспекторы;
2) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері;
4) уәкілетті органның жауапты маманы;
5) уәкілетті органның басшысы.
15. Әрбір әкімшілік іс-қимылдың (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс-қимылы (рәсімі) дәйектілігінің және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 5 – қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнде әкiмшiлiк іс-қимылдардың қисынды дәйектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланыстын көрсететін схемалар осы Регламенттiң 6-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды адамдардың жауапкершілігі

17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и ЦОНа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешений в банки  для
оформления ссуды под залог жилья,
принадлежащего несовершеннолетнему»
Перечень уполномоченных органов
по оказанию государственной услуги
№ п/п Наименование  уполномоченного органа Адрес расположения Номер телефона График работы
1.
Государственное учреждение «Актауский городской отдел образования»

17. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты адам уәкілетті органның және ХҚКО-ның басшысы (бұдан әрі – лауазымды адамдар) болып табылады.
Лауазымды адамдар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетілуінің іске асырылуына жауапкершілік артады.
«Кәмелетке толмаған балаға тиесілі
тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу
үшін банктерге рұқсаттар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті органдардың тізбесі
р/с№ Уәкілетті органның атауы Орналасқан мекен-жайы Телефон нөмірі Жұмыс кестесі
1.
«Ақтау қалалық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі

33-28-44
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешений в банки  для оформления
ссуды под залог жилья,
принадлежащего несовершеннолетнему»
Районный, городской отдел образования
Районный, городской отдел образования, включающий в себя функции органов опеки и попечительства, согласно статьям 22 – 24 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункту 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан «О жилищных отношениях», статей 66, 128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», действующий в интересах несовершеннолетнего (-ей, - их) ____________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
дает разрешение на __________________________________________________
квартиры № _______ по адресу ________________________________________
дом № ____________
Заместитель начальника районного,
городского отдела образования ____________    ________________
подпись          Ф.И.О
М.П.
Приложение 4
к регламенту государственной  услуги
«Выдача разрешений в банки  для оформления
ссуды под залог жилья,
принадлежащего несовершеннолетнему»
Районный, городской отдел образования
от супругов _____________________________
(Ф.И.О. полностью, без сокращений
________________________________________
(точно по документу, удостоверяющему личность)
проживающих по адресу, телефон __________
________________________________________
Заявление
Просим Вашего разрешения на залог квартиры, расположенной по адресу: _____________________________________________________________
для получения кредита в размере ______________ сроком на ____________
Имеем детей:
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
(указать Ф.И.О. детей, год рождения, № свидетельства о рождении, дети старше 10 лет расписываются, пишут слово – «согласны»)
Сведения об отце _____________________________________________________
(Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда выдано) ____________________________________________________________________
___________________________________________ роспись _________________
Сведения о матери ____________________________________________________
(Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда выдано)
____________________________________________________________________
___________________________________________ роспись _________________
Письмо из банка № ___________________________________________________
В случае потери жилья дети будут проживать по адресу (указать адрес дополнительной площади или адреса близких родственников, согласных взять детей), фразу «обязуемся в дальнейшем детей не оставить без жилья» - написать собственноручно ____________________________________________________________________
Дата «__» ______  ____ год    Подпись обоих супругов _________
Приложение 5
к регламенту государственной  услуги
«Выдача разрешений в банки
для оформленияссуды под залог жилья,
принадлежащего несовершеннолетнему»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ, ИС
Инспектор ЦОНа
Инспектор накопительного отдела ЦОНа
Инспектор накопительного отдела ЦОНа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов
Расписывается в журнале и собирает документы
Составляет реестр и направляет документы
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки
Сбор документов в накопительный отдел
Отправка документов в уполномоченный орган
5
Сроки исполнения
30 минут
3 раза в день
Не менее 2-х раз в день
6
Номер следующего действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
4
5
6
2
Наименование СФЕ, ИС
Сотрудник канцелярии уполномочен-ного органа
Руководитель уполномоченно-го органа
Ответственный специалист уполномоченно-го органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонден- цией, определение ответственного специалиста для исполнения
Осуществление проверки полноты документов, подготовка мотивированно-го отказа или оформление справки
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядитель- ное решение)
Направление документов руководителю для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка документов ответственному специалисту
Передача документов с материалами руководителю уполномоченно-го органа
5
Сроки исполнения
30 минут
1 час
4 рабочих дня
6
Номер следующего действия
5
6
7
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
7
8
9
2
Наименование СФЕ, ИС
Руководитель
уполномочен-ного органа
Сотрудник канцелярии уполномоченно-го органа
Инспектор ЦОНа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация справки или мотивированно-го отказа
Выдача справки либо мотивированно-го отказа потребителю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядитель- ное решение)
Подписание документа
Передача  результата оказания государствен- ной услуги потребителю или в ЦОН, расписка о выдаче справки либо мотивированно-го отказа
Расписка о выдаче справки либо мотивированно-го отказа потребителю
5
Сроки исполнения
30 минут
В течение рабочего дня
В течение рабочего дня
6
Номер следующего действия
8
9
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Инспектор ЦОНа
Группа 2 СФЕ
Инспектор накопительно-го отдела ЦОНа
Группа 3 СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномочен-ного органа
Группа 4 СФЕ
Руководитель уполномочен-ного органа
Группа 5 СФЕ
Ответствен-ный специалист уполномоченного органа
Действие № 1
Прием докумен- тов, выдача расписки, регистра-ция заявления
Действие № 2
Сбор документов, составление реестра и отправка документов в уполномочен- ный орган
Действие № 3 Прием заявления из ЦОНа или от потребителя, регистрация, направление заявления руководителю уполномоченного органа
Действие № 4
Рассмотрение документов, наложение резолюции
Действие № 5
Оформление справки
Действие № 6
Подписание справки
Действие № 7
Передача справки в ЦОН или потребителю
Действие № 8
Выдача справки потребителю в ЦОНе
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Инспектор ЦОНа
Группа 2 СФЕ
Инспектор накопительного отдела ЦОНа
Группа 3 СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномочен-ного органа
Группа 4 СФЕ
Руководите-ль уполномоченного органа
Группа 5 СФЕ
Ответствен-ный специалист уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления
Действие № 2
Сбор документов, составление реестра и отправка документов в уполномочен-ный орган
Действие № 3 Прием заявления из ЦОНа или от потребителя, регистрация, направление заявления руководителю уполномочен-ного органа
Действие № 4
Рассмотре- ние документов, наложение резолюции
Действие № 5
Оформление мотивированного отказа
Действие № 6
Подписание мотивированного отказа
Действие № 7
Передача мотивирован-ного отказа в ЦОН или потребителю
Действие № 8
Выдача мотивированного отказа потребителю в ЦОНе
Приложение 6
к регламенту государственной  услуги
«Выдача разрешений в банки для
оформления ссуды под залог жилья,
принадлежащего несовершеннолетнему»
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Схема 1. Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги в уполномоченный орган
(схему смотрите в бумажном варианте)
Схема 2. Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги в ЦОН
(схему смотрите в бумажном варианте)
Утвержден постановлением
акимата Мангистауской области

33-28-44
«Кәмелетке толмаған балаға тиесілі
тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу
үшін банктерге рұқсаттар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Аудандық, қалалық білім бөлімдері
Қорғаншылық және қамқоршылық органдарының функцияларын өзіне қамтитын аудандық, қалалық білім бөлімі кәмелетке толмаған балалар мүддесіне әрекет ететін Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22-24-баптарына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 3-тармағына, «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 66, 128-баптарына сәйкес____________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________мекен-жайы бойынша№____ үй, №____ пәтерді_______________________________________ рұқсат береді.
Аудандық (қалалық) білім
бөлімі бастығының орынбасары      __________ ______________
қолы Т.А.Ә.
М.О.
«Кәмелетке толмаған балаға тиесілі
тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу
үшін банктерге рұқсаттар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Аудандық, қалалық білім бөлімі
_______________________________
_______________________________
мекен-жайында тұратын,телефоны
ерлі-зайыпты __________________
(Т.А.Ә.,толық,
______________________________
қысқартусыз,жеке басынкуәландыратын
______________________________
құжатбойынша дәл)
Өтініш
Сізден_________________________________мекен-жайында орналасқан пәтерді__________________мөлшерде___________мерзімде кредит алу үшін кепілге қоюға рұқсат беруіңізді сұраймыз.
Балаларымыз:
1.__________________________________________________________________
2.__________________________________________________________________
3.__________________________________________________________________ (балалардың Т.А.Ә., туған жылы, туу туралы куәліктің № көрсетіледі, 10 жастан асқан балалар қолдарын қояды, «келісемін» деген сөзді жазады)
Әкесі туралы мәліметтер______________________________________________
(Т.А.Ә., жеке куәліктің №, кім және қашан берді)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________қолы____________________
Шешесі туралы мәліметтер_____________________________________________
(Т.А.Ә., жеке куәліктің №, кім және қашан берді) _____________________________________________________________________
_____________________________________________қолы____________________
Банктен келген хаттың № _____________________________________________
Тұрғын үйден айырылған жағдайда балалар (қосымша алаңның мекенжайы немесе балаларды өзіне алуға келісетін жақын туыстардың мекенжайлары көрсетіледі) мекенжайында тұрады, «келешекте балаларды тұрғын үйсіз қалдырмауға міндеттенеміз» деген үзінді өз қолымен жазылады_____________________________________________________________
Күні____ жылғы «__» ________Ерлі-зайыптылардың қолдары_______
«Кәмелетке толмаған балаға тиесілі
тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу
үшін банктерге рұқсаттар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара іс-қимылының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ, АЖ атауы
ХҚКО инспекторы
ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы
ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттарды жинайды
Тізілім жасайды және құжаттарды жолдайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылықету шешiмi)
Журналға тіркеу және қолхат беру
Жинақтаушы бөліміне құжаттарды жинау
Уәкілетті органға құжаттарды жөнелту
5
Орындау мерзiмдерi
30 минут
Күніне 3 рет
Күніне 2 реттен кем емес
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2
3
4
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
4
5
6
2
ҚФБ, АЖ атауы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның
басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Хат-хабарлармен танысу, орындау үшін жауапты маманды анықтау
Құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асыру, дәлелді бас тартуды дайындау немесе анықтаманы ресімдеу
4
Аяқтау нысаны(деректер, құжат, ұйымдық-басшылықетушешiмi)
Басшыға құжаттарды бұрыштама қою үшін жіберу
Бұрыштама қою, жауапты маманға құжаттарды жөнелту
Уәкілетті органның басшысына материалдары мен бірге құжаттарды беру
5
Орындау мерзiмдерi
30 минут
1 сағат
4 жұмыс күні
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
5
6
7
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
7
8
9
2
ҚФБ, АЖ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
ХҚКО инспекторы
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабар- лармен танысу
Қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі анықтама беру кітабына анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды тіркеу
Тұтынушыға анықтаманы немеседәлелді бас тартуды беру
4
Аяқтаунысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылықетушешiмi)
Құжатқа қол қою
Тұтынушыға немесе ХҚКО-ға мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру, анықтаманы немеседәлелді бас тартуды беру туралы қолхат
Тұтынушыға анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды беру туралы қолхат
5
Орындау мерзiмдерi
30 минут
Жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні ішінде
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
8
9
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдерiс
1-топ ҚФБ ХҚКО инспекторы
2-топ ҚФБ ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы
3-топ ҚФБ Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
4-топ ҚФБ Уәкілетті органның басшысы
5-топ ҚФБ Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу
№ 2 іс-қимыл Құжаттарды жинау, тізілім жасау және уәкілетті органға құжаттарды жөнелту
№ 3 іс-қимыл ХҚКО-дан немесе тұтынушыдан өтінішті қабылдау, өтінішті тіркеу, уәкілетті органның басшысына жіберу
№ 4 іс-қимыл Құжаттарды қарау, бұрыштама қою
№ 5 іс-қимыл Анықтаманы ресімдеу
№ 6 іс-қимыл Анықтамаға қол қою
№ 7 іс-қимыл Анықтаманы ХҚКО-ға немесе тұтынушыға беру
№ 8 іс-қимыл Тұтынушыға ХҚКО-да анықтаманы беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБХҚКО инспекторы
2-топ ҚФБХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы
3-топ ҚФБ Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
4-топ ҚФБ Уәкілетті органның басшысы
5-топ ҚФБ Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу
№ 2 іс-қимыл Құжаттарды жинау, тізілім жасау және уәкілетті органға құжаттарды жөнелту
№ 3 іс-қимыл ХҚКО-дан немесе тұтынушыдан өтінішті қабылдау, өтінішті тіркеу, уәкілетті органның басшысына жіберу
№ 4 іс-қимыл Құжаттарды қарау, бұрыштама қою
№ 5 іс-қимыл Дәлелді бас тартуды ресімдеу
№ 6 іс-қимыл Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 7 іс-қимыл Дәлелді бас тартуды ХҚКО-ға немесе тұтынушыға беру
№ 8 іс-қимыл Тұтынушыға ХҚКО-да дәлелді бас тартуды беру
«Кәмелетке толмаған балаға тиесілі
тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу
үшін банктерге рұқсаттар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
6-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара әрекеттестігінің сипаттамасы
1-схема. Қызметті тұтынушы уәкілеттік органға өтініш берген кезде ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
схемаларды қағаз нұсқасынан қарағыңыз)
2-схема. Қызметті тұтынушы ХҚКО-ға өтініш берген кезде ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
(схемаларды қағаз нұсқасынан қарағыңыз)
Маңғыстау облысы әкімдігінің

от 30 марта 2012 года  № 50
Регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель – физическое лицо;
2) уполномоченный орган – городские и районные отделы образования;
3) ответственный специалист уполномоченного органа – специалист городского, районного отдела образования, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) руководитель уполномоченного органа – начальник городского, районного отдела образования.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании статей 115 – 125 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» и стандарта государственной услуги «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140.
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей (далее – выписка), согласно приложению 2 к настоящему Реламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе  оказания  государственной  услуги  можно  получить  в  уполномоченном органе, адрес которого указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной  услуги),  составляют тридцать рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной  услуги,  оказываемой  на  месте  в  день  обращения заявителя составляет – не более 30 минут;

2012 жылғы 30 наурыз № 50
қаулысымен бекітілген
«Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрi – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы – жеке тұлға;
2) уәкiлеттi орган – қалалық және аудандық білім бөлімдері;
3) уәкiлеттi органның жауапты маманы – лауазымдық нұсқаулығына сәйкес оған міндеттер жүктелген қалалық, аудандық білім бөлімінің маманы;
4) уәкiлеттi органның басшысы – қалалық, аудандық білім бөлімінің бастығы.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет осы Регламенттің 1 – қосымшасына сәйкес уәкiлеттi органмен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 115-125-баптары және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде жүзеге асырылады.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі осы Регламенттің 2 – қосымшасына сәйкес жетім балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу (бұдан әрі – үзінді көшірме) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекен-жайы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органнан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) тұтынушы осы Регламенттің 13-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап отыз жұмыс күнін (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) құрайды;
2) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;

3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя – не более 30 минут.
10. Уполномоченным органом в предоставлении государственной  услуги может быть отказано в случае непредставления потребителем  одного из документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги  и до момента выдачи результата государственной услуги через уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа осуществляет регистрацию и выдает расписку о получении всех документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа передает документы руководителю уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы на определение права получателя услуги в получении выписки, готовит проект уведомления потребителю либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги,  подписывает руководителем, направляет его в канцелярию уполномоченного органа;
6) сотрудник канцелярии уполномоченного органа передает документы потребителю.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе  составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в уполномоченный орган:
1) заявление физического лица на имя руководителя уполномоченного органа о своем желании быть опекуном (попечителем) оформляется в произвольной форме;
2) согласие супруга(-и), нотариально заверенное, если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), состоит в браке;
3) оригинал и копия удостоверения личности заявителя и супруга(-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), воспитателем, состоит в браке;
4) медицинское заключение о состоянии здоровья лица, желающего стать опекуном (попечителем) и супруга(-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), воспитателем, состоит в браке, согласно приложению 3 к настоящему Регламенту;
5) нотариально заверенная справка, если заявитель не состоит в браке;

3) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
10. Осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбаған жағдайда уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы мүмкін.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті уәкiлеттi орган арқылы көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті органның кеңсе қызметкері тіркеуді жүзеге асырады және қызметті барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат береді, онда тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетіледі;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттарды уәкілетті органның басшысына береді;
4) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
5) уәкiлеттi органның жауапты маманы келіп түскен құжаттарды қызметті алушының үзінді көшірмені алуға құқығын анықтауға қарайды, тұтынушыға хабарлама жобасын не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын дайындайды, басшыға қол қойдырады, оны уәкiлеттi органның кеңсесiне жолдайды;
6) уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттарды тұтынушыға береді.
12. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды іске асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттікқызметті алу үшін тұтынушы уәкілетті органға мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) жеке тұлғаның уәкілетті органның басшысының атына өзінің қорғаншы (қамқоршы) болуға ниеті туралы өтініші еркін нысанда ресімделеді;
2) егер қорғаншы (қамқоршы) болуға ниет білдірген адам некеде тұрған жағдайда, жұбайының (зайыбының) нотариалды расталған келісімі;
3) егер қорғаншы (қамқоршы), тәрбиеші болуға ниет білдірген адам некеде тұрған жағдайда өтініш берушінің және жұбайының (зайыбының) жеке куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
4) осы Регламенттің3-қосымшасына сәйкес қорғаншы (қамқоршы) болуға ниет білдірген адамның және некеде тұрған жағдайда, жұбайының (зайыбының) денсаулық жағдайы туралы медициналық қорытынды;
5) егер өтініш беруші некеде тұрмаған жағдайда нотариалды расталған анықтама;

6) автобиография заявителя, оформляется в произвольной форме;
7) характеристика заявителя, выданная с места работы;
8) справка с места работы;
9) справка о заработной плате;
10) справка с места жительства;
11) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
12) свидетельство о заключении брака (копия);
13) справка об отсутствии судимости заявителя и его супруга(-и).
После предоставления данных документов проводится обследование жилищно-бытовых условий жизни лица, претендующего на воспитание ребенка, по итогам которого готовится акт.
Кроме того, согласно законодательству, на каждого ребенка, передаваемого под опеку (попечительство) лицо, желающее оформить опеку (попечительство) представляет следующие документы:
1) согласие ребенка, заверенное администрацией школы (если ребенок старше 10 лет);
2) свидетельство о рождении ребенка;
3) медицинская  справка о состоянии здоровья ребенка и выписка из истории развития ребенка;
4) документы о родителях (копия свидетельства о смерти, приговор или решение суда, справка о болезни или розыске родителей, справка по форме № 4 в случае рождения ребенка вне брака, и другие документы, подтверждающие утрату ребенком попечения родителей);
5) справка с места учебы ребенка;
6) пенсионная книжка на детей, получающих пенсию, копию решения суда о взыскании алиментов;
7) сведения о братьях и сестрах и их местонахождении;
8) документы о наличии или отсутствия жилья у ребенка.
Оригиналы документов представляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) ответственный специалист уполномоченного органа;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа:
3) руководитель уполномоченного органа.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 5 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги

6) өтініш берушінің өмірбаяны еркін нысанда ресімделеді;
7) өтініш берушіге жұмыс орнынан берілген мінездеме;
8) жұмыс орнынан анықтама;
9) жалақысы туралы анықтама;
10) тұрғылықты жерінен анықтама (Тұрғын үй дапартаментінің ақпараттық анықтамасы);
11) тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжатты (мекенжай анықтамасын не селолық және/немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасын);
12) неке туралы куәлік (көшірмесі);
13) өтініш беруші мен оның жұбайының (зайыбының) сотталмағаны туралы анықтама.
Аталған құжаттарды тапсырғаннан кейін баланы тәрбиелеуге үміткер адамның тұрғын үй-тұрмыстық жағдайына тексеру жүргізіледі, оның қорытындысы бойынша акт дайындалады.
Бұдан басқа, заңнамаға сәйкес қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) берілетін әр бала үшін қорғаншылық (қамқоршылық) ресімдеуге ниет білдірген адам мынадай құжаттарды ұсынады:
1) мектеп әкімшілігі растаған баланың келісімі (егер бала 10 жастан асса);
2) баланың туу туралы куәлігі;
3) баланың денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама және баланың даму тарихынан үзінді көшірме;
4) ата-анасы туралы құжаттар (қайтыс болуы туралы куәліктің көшірмесі, сот үкімі немесе шешімі, ата-анасының ауруы немесе іздестірілуі туралы анықтама, бала некеде тумаған жағдайда № 4 нысандағы анықтама және баланың ата-ана қамқорлығын жоғалтқанын растайтын басқа да құжаттар);
5) баланың білімі туралы құжат;
6) зейнетақы алатын балаларға зейнетақы кітапшасы, алименттерді өндіріп алу туралы сот шешімінің көшірмесі;
7) аға-інілері мен апа-қарындастары және олардың орналасқан жерлері туралы анықтама;
8) тұрғын үйін бар немесе жоқ екендігі туралы құжаттар.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, кейін олар тұтынушыға қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық – функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) тартылады:
1) уәкілетті органның жауапты маманы;
2) уәкілетті органның кеңсе қызметкері;
3) уәкілетті органның басшысы.
15. Әрбір әкімшілік іс-қимылдың (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс-қимылы (рәсімі) дәйектілігінің және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 4 – қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнде әкiмшiлiк іс-қимылдардың қисынды дәйектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланыстын көрсететін схемалар осы Регламенттiң 5-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды адамдардың жауапкершілігі

17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа.
Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей»
Перечень уполномоченных органов
по оказанию государственной услуги
№ п/п Наименование уполномоченного органа Адрес расположения Номер телефона График работы
1.
Государственное учреждение «Актауский городской отдел образования»

17. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты адам уәкілетті органның басшысы болып табылады.
Уәкілетті органның басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетілуінің іске асырылуына жауапкершілік артады.
«Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті органдардың тізбесі
р/с№ Уәкілетті органның атауы Орналасқан мекен-жайы Теле- фон нөмірі Жұмыс кестесі
1.
«Ақтау қалалық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі

В соответствии со статьей 119 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», на основании заявления _________________________ и документов районных, городских                      (Ф.И.О.)
отделов образования, Управления образования ________ области, акимат ________ района (города) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить опеку (попечительство) над несовершеннолетними детьми, оставшимися без попечения родителей, согласно приложению
№ п/п
Опекун
(попечитель)
Опекаемый
Основание оформления опеки и попечительства
Ф.И.О.
Ф.И.О., год рождения опека (попечительство)
2. Закрепить имеющее жилье за _____________________________
Аким           ____________       ________________
подпись              Ф.И.О
М.П.
Приложение 3
к регламенту государственной  услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей»
Направление  Заключение о состоянии здоровья опекуна (усыновителя)
Ф.И.О. _____________________________________________________________
Год рождения _______________________________________________________
Домашний адрес _____________________________________________________
Психиатр ___________________________________________________________
Нарколог ___________________________________________________________
Дерматовенеролог ___________________________________________________
Рентгеноскопия грудной клетки ______________________________________
Терапевт ___________________________________________________________
Заключение _________________________________________________________
Приложение 4
к регламенту государственной  услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ, ИС
Сотрудник канцелярии уполномочен-ного органа
Руководитель уполномоченно-го органа
Ответственный специалист уполномоченно-го органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонден- цией, определение ответственного специалиста для исполнения
Осуществление проверки полноты документов, подготовка проекта постановления акимата или подготовка мотивированно-го отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядитель- ное решение)
Направление документов руководителю для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка документов ответственному специалисту
Передача документов акиму
5
Сроки исполнения
30 минут
1 час
14 рабочих дней
6
Номер следующего действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
4
5
6
2
Наименование СФЕ, ИС
Руководитель уполномочен-ного органа
Руководитель уполномоченно-го органа
Ответственный специалист уполномоченно-го органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспонденцией
Ознакомление с корреспонден- цией
Подготовка выписки
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядитель- ное решение)
Подписание постановле- ния акимата
Подписание мотивированно-го отказа
Передача документов акиму
5
Сроки исполнения
В течение 5-ти рабочих дней
1 час
В течение 5-ти рабочих дней
6
Номер следующего действия
5
6
7
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
7
8
9
2
Наименование СФЕ, ИС
Руководитель уполномочен-ного органа
Ответственный специалист уполномоченно-го органа
Сотрудник канцелярии уполномоченно-го органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация выписки в книге. Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей или мотивированно-го отказа
Регистрация выписки в книге
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядитель- ное решение)
Подписание выписки
Передача результата оказания государствен- ной услуги в канцелярию уполномоченно-го органа
Передача результата оказания государствен- ной услуги потребителю, расписка о выдаче выписки либо мотивированно-го отказа
5
Сроки исполнения
В течение 5-ти рабочих дней
В течение рабочего дня
В течение рабочего дня
6
Номер следующего действия
8
9
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Сотрудник канцелярии  уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководитель уполномочен- ного органа
Группа 3 СФЕ
Ответственный специалист уполномоченно-го органа
Группа 4 СФЕ
Аким
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление заявления руководителю уполномоченного органа
Действие № 2
Наложение резолюции
Действие № 3
Подготовка проекта постановления акимата
Действие № 4
Подписание постановления акимата
Действие № 5
Оформление выписки
Действие № 6
Подписание выписки
Действие № 7
Передача выписки потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Сотрудник канцелярии  уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Ответственный специалист уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление заявления руководителю уполномоченного  органа
Действие № 2
Наложение резолюции
Действие №3
Рассмотрение документов. Оформление мотивированного отказа
Действие №4
Подписание  мотивированного отказа
Действие № 5
Выдача мотивированного отказа  потребителю
Приложение 5
к регламенту государственной  услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей»
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
(схему смотрите в бумажном варианте)
Утвержден постановлением
акимата Мангистауской области

«Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 119-бабына сәйкес, ______________________________________ өтініші және аудандық,
(Т.А.Ә.)
қалалық білім бөлімдерінің, _________________________ облысының білім басқармасының құжаттары негізінде__________________________ ауданының
қаласының) әкімдігіҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес ата-анасының қамқорлығынсыз қалған кәмелетке толмаған балаларға қорғаншылық (қамқоршылық) белгіленсін
Р/с №
Қорғаншы (қамқоршы)
Қорғаншылыққаалынушы
Қорғаншылық пен қамқоршылықты ресімдеу негізі
Т.А.Ә.
Қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) алынған баланың Т.А.Ә., туған жылы
2. Қолда бар тұрғын үй _____________________бекітіліп берілсін.
Әкім      ___________ __________________
қолы Т.А.Ә.
М.О.
«Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Жолдама
Қамқоршының (бала асырап алушының) денсаулық жағдайы туралы қорытынды
Т.А.Ә._______________________________________________________________
Туған жылы__________________________________________________________
Үйінің мекен-жайы____________________________________________________
Психиатр____________________________________________________________
Нарколог____________________________________________________________
Дерматовенеролог____________________________________________________
Кеуде қуысының рентгеноскопиясы_____________________________________
Терапевт_____________________________________________________________
Қорытынды____________________________________________________________
«Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара іс-қимылының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ, АЖ атауы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның
басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауыжәнеолардыңсипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Хат-хабарлармен танысу, орындау үшін жауапты маманды анықтау
Құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асыру, әкімдіктің қаулы жобасын дайындау немесе дәлелді бас тартуды дайындау
4
Аяқтаунысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылықетушешiмi)
Басшыға құжаттарды бұрыштама қою үшін жіберу
Бұрыштама қою, жауапты маманға құжаттарды жөнелту
Әкімге құжаттарды беру
5
Орындау мерзiмдерi
30 минут
1 сағат
14 жұмыс күні
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2
3
4
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
4
5
6
2
ҚФБ, АЖ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабар- лармен танысу
Хат-хабарлармен танысу
Үзінді көшірмені дайындау
4
Аяқтаунысаны(де-ректер, құжат, ұйымдық-басшылықетушешiмi)
Әкімдіктің қаулысына қол қою
Дәлелді бас тартуға қол қою
Әкімге құжаттарды беру
5
Орындау мерзiмдерi
5 жұмыс күні ішінде
1 сағат
5 жұмыс күні ішінде
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
5
6
7
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
7
8
9
2
ҚФБ, АЖ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабарлармен танысу
Үзінді көшірмені кітапта тіркеу.
Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды немесе дәлелді бас тартуды ресімдеу
Үзінді көшірмені кітапта тіркеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Үзінді көшірмеге қол қою
Уәкілетті органның кеңсесіне мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру
Тұтынушыға мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру, үзінді көшірмені недәлелді бас тартуды беру туралы қолхат
5
Орындау мерзiмдерi
5 жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні ішінде
6
Келесi
іс-қимылдың
нөмiрi
8
9
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдерiс
1-топ ҚФБ
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
2-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
3-топ ҚФБ Уәкілетті органның жауапты маманы
4-топ ҚФБ
Әкім
№ 1 іс-қимыл Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, өтінішті уәкілетті органның басшысына беру
№ 2 іс-қимыл Бұрыштама қою
№ 3 іс-қимыл Әкімдіктің қаулы жобасын әзірлеу
№ 4 іс-қимыл Әкімдіктің қаулысына қол қою
№ 5 іс-қимыл Үзінді көшірмені ресімдеу
№ 6 іс-қимыл Үзінді көшірмеге қол қою
№ 7 іс-қимыл Тұтынушыға үзінді көшірмені беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБ Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
2-топ ҚФБ Уәкілетті органның басшысы
3-топ ҚФБ Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, өтінішті уәкілетті органның басшысына беру
№ 2 іс-қимыл Бұрыштама қою
№ 3 іс-қимыл Құжаттарды қарау. Дәлелді бас тартуды ресімдеу
№ 4 іс-қимыл Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 5 іс-қимыл Дәлелді бас тартуды тұтынушыға беру
«Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара әрекеттестігінің сипаттамасы
(схемаларды қағаз нұсқасынан қарағыңыз)
Маңғыстау облысы әкімдігінің

от 30 марта 2012 года № 50
Регламент государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель – физическое лицо;
2) уполномоченный орган – городские и районные отделы образования;
3) ответственный специалист уполномоченного органа – специалист городского, районного отдела образования, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) руководитель уполномоченного органа – начальник городского, районного отдела образования;
5) ЦОН – Центр обслуживания населения;
6) инспектор ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя;
7) инспектор накопительного отдела ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий сбор документов и передающий их уполномоченному органу.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, а также через ЦОН на альтернативной основе согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании статей 115-130 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» и стандарта государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140.
7. Результатом завершения оказания государственной услуги является выдача справки по опеке и попечительству (далее – справка) согласно приложению 3 к настоящему Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе и ЦОНе, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет – не более 30 минут;

2012 жылғы 30 наурыз № 50
қаулысымен бекітілген
«Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру»мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрi – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы – жеке тұлға;
2) уәкiлеттi орган – қалалық және аудандық білім бөлімдері;
3) уәкiлеттi органның жауапты маманы – лауазымдық нұсқаулығына сәйкес оған міндеттер жүктелген қалалық, аудандық білім бөлімінің маманы;
4) уәкiлеттi органның басшысы – қалалық, аудандық білім бөлімінің бастығы;
5) ХҚКО – Халыққа қызмет көрсету орталығы;
6) ХҚКО инспекторы – тұтынушыдан өтінішті және құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері;
7) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы – құжаттарды жинақтап, уәкілетті органға жіберуді жүзеге асыратын Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет осы Регламенттің 1,2 – қосымшаларына сәйкес уәкiлеттi органмен, сондай-ақ баламалы негізде ХҚКО арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 115-130-баптары және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі осы Регламенттің 3 – қосымшасына сәйкес қорғаншылық пен қамқоршылық жөнінде анықтама беру (бұдан әрі – анықтама) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекен-жайлары осы Регламенттің 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген уәкілетті органнан және ХҚКО-дан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) тұтынушы осы Регламенттің 13-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнін (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) құрайды;
2) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;

от 30 марта 2012 года  № 50
Регламент государственной услуги «Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель – физическое лицо;
2) уполномоченный орган – городские и районные отделы образования;
3) ответственный специалист уполномоченного органа – специалист городского, районного отдела образования, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) руководитель уполномоченного органа – начальник городского, районного отдела образования;
5) ЦОН – Центр обслуживания населения;
6) инспектор ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя;
7) инспектор накопительного отдела ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий сбор документов и передающий их уполномоченному органу.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, а также через ЦОН на альтернативной основе согласно приложениям 1, 2 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга осуществляется на основании статей 22 – 24 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», статей 66128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» и стандарта государственной услуги «Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140.
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища (далее – справка) согласно приложению 3 к настоящему Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.

2012 жылғы 30 наурыз № 50
қаулысымен бекітілген
«Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамаларын беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамаларын беру» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрi – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы – жеке тұлға;
2) уәкiлеттi орган – қалалық және аудандық білім бөлімдері;
3) уәкiлеттi органның жауапты маманы – лауазымдық нұсқаулығына сәйкес оған міндеттер жүктелген қалалық, аудандық білім бөлімінің маманы;
4) уәкiлеттi органның басшысы – қалалық, аудандық білім бөлімінің бастығы;
5) ХҚКО – Халыққа қызмет көрсету орталығы;
6) ХҚКО инспекторы – тұтынушыдан өтінішті және құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері;
7) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы – құжаттарды жинақтап, уәкілетті органға жіберуді жүзеге асыратын Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет осы Регламенттің 12-қосымшаларына сәйкес уәкiлеттi органмен, сондай-ақ баламалы негізде ХҚКО арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22 – 24-баптары, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 3-тармағы, «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 66128-баптары және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде жүзеге асырылады.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі осы Регламенттің 3 – қосымшасына сәйкес тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар opгандарының анықтамаларын беру (бұдан әрі – анықтама) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.

1) потребитель подает заявление в ЦОН;
2) инспектор ЦОНа регистрирует заявление, выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема запроса; вида запрашиваемой государственной услуги; количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества инспектора ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов;
3) инспектор ЦОНа передает документы инспектору накопительного отдела ЦОНа;
4) инспектор накопительного отдела ЦОНа осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган. Факт отправки пакета документов из ЦОНа в уполномоченный орган фиксируется при помощи Сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
5) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в информационной системе ЦОНа (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
6) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
7) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы на определение права получателя услуги в получении справок, готовит проект уведомления потребителю либо мотивированный ответ об  отказе в  предоставлении  услуги,  подписывает  руководителем, направляет его в канцелярию уполномоченного органа;
8) сотрудник канцелярии направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН при этом фиксируя в информационной системе ЦОНа (случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы).
При приеме готового результата оказания государственной услуги от уполномоченного органа, ЦОНом фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
9) инспектор ЦОНа выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе и в ЦОНе составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в уполномоченный орган или ЦОН:
1) заявление от опекунов (попечителей), патронатных воспитателей несовершеннолетних детей, согласно приложению 45 к настоящему Регламенту;

1) тұтынушы ХҚКО-ға өтініш береді;
2) ХҚКО инспекторы өтінішті тіркейді, қызметті тұтынушыға сұрау салудың нөмірі мен қабылданған күні; сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі; қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары; құжаттарды беру күні, уақыты мен орны; құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚКО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетіліп, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді;
3) ХҚКО инспекторы құжаттарды ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторына береді;
4) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды жинақтауды жүзеге асырады, тізілім жасайды, курьерлік байланыс арқылы құжаттарды уәкілетті органға жібереді. Құжаттар пакетін ХҚКО-дан уәкілетті органға жіберу фактісін уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін Штрихкод сканерінің көмегімен белгілейді;
5) уәкілетті органның кеңсе қызметкері ХҚКО ақпараттық жүйесінде (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) белгілейді және алынған құжаттарды тіркеуді жүргізеді, және басшының қарауына береді;
6) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
7) уәкiлеттi органның жауапты маманы келіп түскен құжаттарды қызметті алушының анықтама алуға құқығын анықтауға қарайды, тұтынушыға хабарлама жобасын не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын дайындайды, басшыға қол қойдырады, оны уәкiлеттi органның кеңсесiне жолдайды;
8) уәкiлеттi органның кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚКО ақпараттық жүйесінде белгілей отырып (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда), ХҚКО-ға жолдайды. Дайын болған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін уәкілетті органнан қабылдау кезінде ХҚКО-мен келіп түскен құжаттар Штрихкод сканерінің көмегімен белгіленеді;
9) ХҚКО инспекторы тұтынушыға хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды береді.
12. Уәкілетті органда және ХҚКО-да мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды іске асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы уәкілетті органға немесе ХҚКО-ға мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) осы Регламенттің 4, 5-қосымшаларына сәйкес кәмелетке толмаған балалардың қорғаншыларының (қамқоршыларының), патронаттық тәрбиешілерінің өтініші;

2) оригинал и копия удостоверения личности потребителя;
3) свидетельство о рождении ребенка (детей);
4) оригиналы и копии документов на квартиру (договор, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на квартиру, документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
5) нотариально заверенное заявление от опекунов (попечителей), патронатных воспитателей о предоставлении гарантированного жилья, нотариально заверенное заявление от близких родственников о предоставлении гарантированного жилья в случае ненадлежащего исполнения обязательств перед банком;
6) оригинал и копия свидетельства о браке потребителя;
7) оригиналы и копии других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, документ, подтверждающий, что в браке не состоял (-а));
8) письмо из банка о выдаче справки на разрешение залога жилья, принадлежащего несовершеннолетнему (в случае предоставления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему).
Оригиналы документов представляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) инспектор ЦОНа;
2) инспектор накопительного отдела ЦОНа;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
4) ответственный специалист уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 6 к настоящему Регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 7 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и ЦОНа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок органов опеки и
попечительства для оформления сделок,
затрагивающих интересы
несовершеннолетних детей,
являющихся собственниками жилища»
Перечень уполномоченных органов
по оказанию государственной услуги
№ п/п Наименование уполномоченного органа Адрес расположения Номер телефона График работы
1.
Государственное учреждение «Актауский городской отдел образования»

2) тұтынушының жеке куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
3) баланың (балалардың) туу туралы куәлігі;
4) пәтер құжаттарының түпнұсқалары мен көшірмелері (келісімшарт, жылжымайтын мүлік құқықтарын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, пәтердің техникалық паспорты, тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжатты (мекенжай анықтамасын не селолық және/немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасын);
5) қорғаншылардың (қамқоршылардың), патронаттық тәрбиешілердің кепілді тұрғын үйді беру туралы нотариалды расталған өтініші, банк алдында міндеттерін тиісінше орындамаған жағдайда кепілді тұрғын үйді беру туралы жақын туыстарының нотариалды расталған өтініші;
6) неке туралы куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
7) басқа да құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері (некені бұзу туралы, қайтыс болу туралы куәлік, некеге тұрмағандығын растайтын құжат;
8) банктен кәмелетке толмағанға тиесілі тұрғын үйді кепілге қоюға рұқсатқа анықтама беру туралы хат (кәмелетке толмағанға тиесілі тұрғын үйді кепілге қойып, несие берген жағдайда)
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, кейін олар тұтынушыға қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық – функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) тартылады:
1) ХҚКО инспекторы;
2) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері;
4) уәкілетті органның жауапты маманы;
5) уәкілетті органның басшысы.
15. Әрбір әкімшілік іс-қимылдың (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс-қимылы (рәсімі) дәйектілігінің және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 6 – қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнде әкiмшiлiк іс-қимылдардың қисынды дәйектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланыстын көрсететін схемалар осы Регламенттiң 7-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды адамдардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты адам уәкілетті органның және ХҚКО-ның басшысы (бұдан әрі – лауазымды адамдар) болып табылады.
Лауазымды адамдар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетілуінің іске асырылуына жауапкершілік артады.
«Тұрғын үйдің меншік иелері болып
табылатын кәмелетке толмаған балалардың
мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу
үшін қорғаншылар мен қамқоршылар
органдарының анықтамаларын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті органдардың тізбесі
р/с№
Уәкілетті органның атауы
Орналасқан мекен-жайы
Телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1.
«Ақтау қалалық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі

33-28-44
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок органов опеки и
попечительства для оформления сделок,
затрагивающих интересы
несовершеннолетних детей, являющихся
собственниками жилища»
Районный (городской) отделы образования
Районный (городской) отдел образования, осуществляющий функции органов опеки и попечительства, согласно статьям 22 – 24 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункту 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан «О жилищных отношениях», статье 128 Кодекса Республики Казахстан «О браке (супружестве) и семье», действующий в интересах несовершеннолетнего(-ей, -их) ______________________________________
____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________дает согласие ______________квартиры № ______ по адресу ________________ дом № ______________________
Начальник районного
(городского)
отдела образования          ____________       ______________
подпись              (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок органов опеки и
попечительства для оформления сделок,
затрагивающих интересы
несовершеннолетних детей, являющихся
собственниками жилища»
Районный, городской отдел образования
от супругов ____________________________
(Ф.И.О. полностью, без сокращений)
_______________________________________
(точно по документу, удостоверяющему личность) _______________________________________
проживающих по адресу, телефон__________
_______________________________________
Заявление
Просим Вашего разрешения на продажу (обмен, дарение) квартиры, расположенной по адресу: ____________________________________________
Имеем детей:
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
(указать Ф.И.О. детей, год рождения, № свидетельства о рождении, дети старше 10 лет расписываются, пишут слово – «согласны»)
Сведения об отце _____________________________________________________
(Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда выдано)
____________________________роспись __________________
Сведения о матери ____________________________________________________
(Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда выдано)
_____________________________ роспись _________________
Адрес дальнейшего проживания ________________________________________    Фразу «В дальнейшем дети будут обеспечены жильем» (написать собственноручно)
Дата «__» ______  ____ год    Подпись обоих супругов ________
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок органов опеки и
попечительства для оформления сделок,
затрагивающих интересы
несовершеннолетних детей, являющихся
собственниками жилища»
Районный, городской отдел образования
от супругов ____________________________
(Ф.И.О. полностью, без сокращений_______________________________________
точно по документу, удостоверяющему личность) _______________________________________
проживающих по адресу, телефон__________
_______________________________________
Заявление
Просим Вашего разрешения на залог квартиры, расположенной по адресу: _____________________________________________________________
для получения кредита в размере __________________ сроком на ________ Имеем детей:
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
(указать Ф.И.О. детей, год рождения, № свидетельства о рождении, дети старше 10 лет расписываются, пишут слово – «согласны»)
Сведения об отце _____________________________________________________
(Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда выдано)
__________________________________________ роспись __________________
Сведения о матери ____________________________________________________
(Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда выдано)
_________________________ роспись __________________
В случае потери жилья дети будут проживать по адресу ___________________________________________________________________
(указать адрес ____________________________________________________________________ дополнительной площади или адреса близких родственников, согласных взять детей), ____________________________ ______________________________________ фразу «обязуемся в дальнейшем детей не оставить без жилья» - написать собственноручно
Дата «__» ______  ____ год      Подпись обоих супругов ________
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок органов опеки и
попечительства для оформления сделок,
затрагивающих интересы
несовершеннолетних детей, являющихся
собственниками жилища»
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ, ИС
Инспектор ЦОНа
Инспектор накопительного отдела ЦОНа
Инспектор накопительного отдела ЦОНа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов
Расписывается в журнале и собирает документы
Составляет реестр и направляет документы
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки
Сбор документов в накопительный отдел
Отправка документов в уполномоченный орган
5
Сроки исполнения
30 минут
3 раза в день
Не менее 2-х раз в день
6
Номер следующего действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
4
5
6
2
Наименование СФЕ, ИС
Сотрудник канцелярии уполномочен-ного органа
Руководитель уполномоченно-го органа
Ответственный специалист уполномоченно-го органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного специалиста для исполнения
Осуществление проверки полноты документов, подготовка мотивированно-го отказа или оформление справки
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядитель- ное решение)
Направление документов руководителю для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка документов ответственному специалисту
Передача документов с материалами руководителю уполномоченно-го органа
5
Сроки исполнения
30 минут
1 час
4 рабочих дня
6
Номер следующего действия
5
6
7
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
7
8
9
2
Наименование СФЕ, ИС
Руководитель уполномочен-ного органа
Сотрудник канцелярии уполномоченно-го органа
Инспектор ЦОНа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация справки или мотивированно-го отказа
Выдача справки либо мотивированно-го отказа потребителю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписание документа
Передача  результата оказания государствен- ной услуги потребителю или в ЦОН, расписка о выдаче справки либо мотивированно-го отказа
Расписка о выдаче справки либо мотивированно-го отказа потребителю
5
Сроки исполнения
30 минут
В течение рабочего дня
В течение рабочего дня
6
Номер следующего действия
8
9
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Инспектор ЦОНа
Группа 2 СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Руководитель уполномочен-ного органа
Группа 4 СФЕ
Ответственный специалист уполномочен- ного органа
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в уполномоченный орган
Действие № 2
Прием заявления из ЦОНа или от потребителя, регистрация, направление заявления руководителю уполномоченного органа
Действие № 3
Наложение резолюции
Действие № 4
Оформление справки
Действие № 5
Подписание справки
Действие № 6
Передача справки  в ЦОН или потребителю
Действие № 7
Выдача справки потребителю в ЦОНе
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Инспектор ЦОНа
Группа 2 СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Руководитель уполномочен-ного органа
Группа 4 СФЕ
Ответственный специалист уполномочен- ного органа
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в уполномоченный орган
Действие № 2
Прием заявления из ЦОНа или от потребителя, регистрация, направление заявления руководителю уполномоченного органа
Действие № 3
Наложение резолюции
Действие №4
Оформление мотивирован- ного отказа
Действие №5
Подписание мотивирован-ного отказа
Действие № 6
Передача справки  в ЦОН или потребителю
Действие № 7
Выдача мотивированного отказа потребителю в ЦОНе
Приложение 7
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок органов опеки и
попечительства для оформления сделок,
затрагивающих интересы
несовершеннолетних детей, являющихся
собственниками жилища»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Схема 1. Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги в уполномоченный орган
Схема 2. Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги в ЦОН
Утвержден постановлением
акимата Мангистауской области

33-28-44
«Тұрғын үйдің меншік иелері болып
табылатын кәмелетке толмаған балалардың
мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу
үшін қорғаншылар мен қамқоршылар
органдарының анықтамаларын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Аудандық (қалалық) білім бөлімдері
Қорғаншылық және қамқоршылық органдарының функцияларын жүзеге асыратын аудандық (қалалық) білім бөлімі кәмелетке толмаған балалар мүддесіне әрекет ететін Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22 - 24-баптарына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 3-тармағына, «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 128-бабына сәйкес __________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
________________________________________________________мекен жайы бойынша №________үй, № ________ пәтерді ________ рұқсат береді.
Аудандық (қалалық) білім
бөлімінің бастығы      _______________ ______________
қолы (Т.А.Ә.)
М.О.
«Тұрғын үйдің меншік иелері болып
табылатын кәмелетке толмаған балалардың
мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу
үшін қорғаншылар мен қамқоршылар
органдарының анықтамаларын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Аудандық, қалалық білім бөлімі
____________________________________________
___________________________________________
_____________ мекен жайында тұратын, телефоны
ерлі-зайыпты _______________________________
(Т.А.Ә., толық,
____________________________________________
қысқартусыз, жеке басын куәландыратын ____________________________________________
құжат бойынша дәл)
____________________________________________
Өтініш
Сізден_________________________________мекен-жайында орналасқан пәтерді__________________сатуға (айырбастауға, сыйға беруге) рұқсат беруіңізді сұраймыз.
Балаларымыз:
1.___________________________________________________________________
2.___________________________________________________________________
3.___________________________________________________________________ (балалардың Т.А.Ә туған жылы, туу туралы куәліктің № көрсетіледі, 10 жастан асқан балалар қолдарын қояды, «келісемін» деген сөзді жазады)
Әкесі туралы мәліметтер _____________________________________________
Т.А.Ә., жеке куәліктің №, кім және қашан берді)
_____________________________________________қолы___________________
Шешесі туралы мәліметтер ____________________________________________
(Т.А.Ә., жеке куәліктің №, кім және қашан берді)
_____________________________________________қолы___________________
Келешекте тұратын мекен-жайымыз_____________________________________
«Келешекте балалар тұрғын үймен қамтамасыз
_____________________________________________________________________ етілетін болады» деген үзінді жазылады (өз қолымен)
Күні: _____ жылғы «__» ________ Ерлі-зайыптылардың қолдары______
«Тұрғын үйдің меншік иелері болып
табылатын кәмелетке толмаған балалардың
мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу
үшін қорғаншылар мен қамқоршылар
органдарының анықтамаларын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
Аудандық, қалалық білім бөлімі
___________________________________________
___________________________________________
мекен жайында тұратын, телефоны
ерлі-зайыпты ______________________________
Т.А.Ә., толық, қысқартусыз,
___________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат бойынша дәл)
__________________________________________
Өтініш
Сізден__________________________________мекен жайында орналасқан пәтерді__________________мөлшерде______________мерзімге кредит алу үшін кепілге қоюға рұқсат беруіңізді сұраймыз
Балаларымыз:
1.___________________________________________________________________
2.___________________________________________________________________
3.___________________________________________________________________ (балалардың Т.А.Ә туған жылы, туу туралы куәліктің № көрсетіледі, 10 жастан асқан балалар қолдарын қояды, «келісемін» деген сөзді жазады)
Әкесі туралы мәліметтер _____________________________________________ (Т.А.Ә., жеке куәліктің №, кім және қашан берді
_____________________________________________қолы___________________
Шешесі туралы мәліметтер____________________________________________
Т.А.Ә., жеке куәліктің №, кім және қашан берді)
_____________________________________________қолы___________________
Тұрғын үйден айырылған жағдайда балалар _____________________________
(қосымша алаңның мекен-жайы немесе ____________________________________________________________________
балаларды өзіне алуға келісетін жақын туыстардың мекенжайлары көрсетіледі)
мекен-жайында тұрады, _______________________________________________
«келешекте балаларды тұрғын үйсіз қалдырмауға міндеттенеміз» деген үзінді өз қолымен жазылады
Күні: _____ жылғы «__» ________ Ерлі-зайыптылардың қолдары______
«Тұрғын үйдің меншік иелері болып
табылатын кәмелетке толмаған балалардың
мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу
үшін қорғаншылар мен қамқоршылар
органдарының анықтамаларын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
6-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара іс-қимылының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ, АЖ атауы
ХҚКО инспекторы
ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы
ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттарды жинайды
Тізілім жасайды және құжаттарды жолдайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Журналға тіркеу және қолхат беру
Жинақтаушы бөліміне құжаттарды жинау
Уәкілетті органға құжаттарды жөнелту
5
Орындау мерзiмдерi
30 минут
Күніне 3 рет
Күніне 2 реттен кем емес
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2
3
4
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
4
5
6
2
ҚФБ, АЖ атауы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның
басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Хат-хабарлармен танысу, орындау үшін жауапты маманды анықтау
Құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асыру, дәлелді бас тартуды дайындау немесе анықтаманы ресімдеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Басшыға құжаттарды бұрыштама қою үшін жіберу
Бұрыштама қою, жауапты маманға құжаттарды жөнелту
Уәкілетті органның
басшысына материалдары мен бірге құжаттарды беру
5
Орындау мерзiмдерi
30 минут
1 сағат
4 жұмыс күні
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
5
6
7
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
7
8
9
2
ҚФБ, АЖ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
ХҚКО инспекторы
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабарлармен танысу
Анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды тіркеу
Тұтынушыға анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Құжатқа қол қою
Тұтынушыға немесе ХҚКО-ға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру, анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды беру туралы қолхат
Тұтынушыға анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды беру туралы қолхат
5
Орындау мерзiмдерi
30 минут
Жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні ішінде
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
8
9
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдерiс
1-топ ҚФБ ХҚКО инспекторы
2-топ ҚФБ Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
3-топ ҚФБ Уәкілетті органның басшысы
4-топ ҚФБ Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жіберу
№ 2 іс-қимыл ХҚКО-дан немесе тұтынушыдан өтінішті қабылдау, өтінішті тіркеу, уәкілетті органның басшысына жіберу
№ 3 іс-қимыл Бұрыштама қою
№ 4 іс-қимыл Анықтаманы ресімдеу
№ 5 іс-қимыл Анықтамаға қол қою
№ 6 іс-қимыл Анықтаманы ХҚКО-ға немесе тұтынушыға беру
№ 7 іс-қимыл Тұтынушыға ХҚКО-да анықтаманы беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБ ХҚКО инспекторы
2-топ ҚФБ Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
3-топ ҚФБ Уәкілетті органныңбасшысы
4-топ ҚФБУәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жіберу
№ 2 іс-қимыл ХҚКО-дан немесе тұтынушыдан өтінішті қабылдау, өтінішті тіркеу, уәкілетті органнның басшысына жіберу
№ 3 іс-қимыл Бұрыштама қою
№ 4 іс-қимыл Дәлелді бас тартуды ресімдеу
№ 5 іс-қимыл Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 6 іс-қимыл Дәлелді бас тартуды ХҚКО-ға немесе тұтынушыға беру
№ 7 іс-қимыл Тұтынушыға ХҚКО-да дәлелді бас тартуды беру
«Тұрғын үйдің меншік иелері болып
табылатын кәмелетке толмаған балалардың
мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу
үшін қорғаншылар мен қамқоршылар
органдарының анықтамаларын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
7-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара әрекеттестігінің сипаттамасы
(схемаларды қағаз нұсқасынан қарағыңыз)
Маңғыстау облысы әкімдігінің

от 30 марта 2012 года № 50
Регламент государственной услуги «Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель – физическое лицо;
2) уполномоченный орган – городские и районные отделы образования;
3) ответственный специалист уполномоченного органа – специалист городского, районного отдела образования, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) руководитель уполномоченного органа – начальник городского, районного отдела образования;
5) ЦОН – Центр обслуживания населения;
6) инспектор ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя;
7) инспектор накопительного отдела ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий сбор документов и передающий их уполномоченному органу.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, а также через ЦОН на альтернативной основе согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга  предоставляется на основании статей 22 – 24 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», статей 66128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» и стандарта государственной услуги «Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от  26 февраля 2010 года № 140.
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям (далее – справка), согласно приложения 3 к настоящему Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания  государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе и ЦОНе, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.

2012 жылғы 30 наурыз № 50
қаулысымен бекітілген
"Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрi – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы – жеке тұлға;
2) уәкiлеттi орган – қалалық және аудандық білім бөлімдері;
3) уәкiлеттi органның жауапты маманы – лауазымдық нұсқаулығына сәйкес оған міндеттер жүктелген қалалық, аудандық білім бөлімінің маманы;
4) уәкiлеттi органның басшысы – қалалық, аудандық білім бөлімінің бастығы;
5) ХҚКО – Халыққа қызмет көрсету орталығы;
6) ХҚКО инспекторы – тұтынушыдан өтінішті және құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері;
7) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы – құжаттарды жинақтап, уәкілетті органға жіберуді жүзеге асыратын Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет осы Регламенттің 1,2-қосымшаларына сәйкес уәкiлеттi органмен, сондай-ақ баламалы негізде ХҚКО арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22 – 24-баптары, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 3-тармағы, «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 66128-баптары және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде жүзеге асырылады.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі осы Регламенттің 3 – қосымшасына сәйкес кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтама беру (бұдан әрі – анықтама) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекен-жайлары осы Регламенттің 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген уәкілетті органнан және ХҚКО-дан алуға болады.

от 30 марта 2012 года № 50
Регламент государственной услуги «Обеспечение бесплатного подвоза обучающихся и воспитанников к общеобразовательной организации образования и обратно домой»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Обеспечение бесплатного подвоза обучающихся и воспитанников к общеобразовательной организации образования и обратно домой» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель – физическое лицо;
2) уполномоченный орган – аппараты акимов поселков, аулов (села), аульных (сельских) округов;
3) ответственный специалист уполномоченного органа – специалист аппарата акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) руководитель уполномоченного органа – аким поселка, аула (села), аульного (сельского) округа.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается аппаратами акимов поселков, аулов (села), аульных (сельских) округов (далее – уполномоченный орган) перечень которых указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании», подпункта 2) пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2007 года № 1256 «Об утверждении гарантированного государственного норматива сети организаций образования», постановления Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 336 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении изменений и дополнения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан».
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является обеспечение обучающихся и воспитанников бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования и обратно домой с выдачей справки об обеспечении бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования и обратно домой (далее – справка), согласно приложения 2 к настоящему Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.

2012 жылғы 30 наурыз № 50
қаулысымен бекітілген
«Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді
білімнің жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне
тегін тасымалдауды қамтамасыз ету»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді білімнің жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне тегін тасымалдауды қамтамасыз ету» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрi – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы – жеке тұлға;
2) уәкiлеттi орган – кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық, (селолық) округтің әкімі аппараттары;
3) уәкiлеттi органның жауапты маманы – лауазымдық нұсқаулығына сәйкес оған міндеттер жүктелген кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық, (селолық) округтің әкімі аппаратының маманы;
4) уәкiлеттi органның басшысы – кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық, (селолық) округтің әкімі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық, (селолық) округтің әкімі аппараттары (бұдан әрі– уәкiлеттi орган) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 6-бабының 5-тармағы және «Білім беру ұйымдары желісінің кепілдік берілген мемлекеттік нормативін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21 желтоқсандағы № 1256 қаулысының 2-тармағының 2) тармақшасы, «Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 336 қаулысы негізінде көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нәтижесі осы Регламенттің 2 – қосымшасына сәйкес білім алушылар мен тәрбиеленушілерді білімнің жалпы беру ұйымдарына және үйлеріне тегін тасымалдауды қамтамасыз ету туралы анықтама бере отырып, білімнің жалпы білім беру ұйымдарына және керісінше үйге тегін тасымалдауды қамтамасыз етуі немесе қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабы болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты тізбесі осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органнан алуға болады.

9. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги (в течение 5-ти дней с момента поступления заявления) составляет 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации) – не более 30 минут;
3) максимальное допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя не более 30 минут.
10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит предоставление потребителем неполного пакета документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента с письменным обоснованием причин отказа.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) специалист уполномоченного органа осуществляет регистрацию и выдает расписку в получении необходимых документов согласно     приложению 3 к настоящему Регламенту с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества специалиста уполномоченного органа, выдавшего расписку с указанием даты получения услуги;
3) специалист уполномоченного органа передает документы руководителю уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы на определение права получателя услуги в получении справок, готовит проект уведомления потребителю или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписывает руководителем, направляет его специалисту уполномоченного органа;
6) специалист уполномоченного органа передает документы потребителю.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы:
1) заявление от родителя или законного представителя обучающегося/воспитанника/на обеспечение его ребенка бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования согласно приложению 4 к настоящему Регламенту;
2) оригинал и копия свидетельства о рождении ребенка (удостоверение личности);

9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін жүгіну (өтініш түскен мерзімнен бастап 5 күн ішінде) 5 жұмыс күнін құрайды;
2) өтініш беруші жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты (тіркеу кезінде) – 30 минуттан аспайды;
3) өтініш беруші жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту үшін бас тартудың себептерін жазбаша негіздей отырып, тұтынушының осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттарды толық тапсырмауы негіз болады.
11. Уәкiлеттi орган арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті органның маманы тіркеуді жүзеге асырады және осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес қажетті құжаттарды алуда қызмет көрсетуді алған күнін көрсете отырып, қолхат берген уәкілетті органның маманы өтінішті қабылдап алған нөмірі мен күнін, тегін, атын, әкесінің атын көрсете отырып қолхат береді;
3) уәкілетті органның маманы құжаттарды уәкілетті органның басшысына береді;
4) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
5) уәкiлеттi органның жауапты маманы келіп түскен құжаттарды қызметті алушының анықтама алуға құқығын анықтауға қарайды, тұтынушыға хабарлама жобасын не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын дайындайды, басшыға қол қойдырады, оны уәкiлеттi органның маманына жолдайды;
6) уәкілетті органның маманы құжаттарды тұтынушыға береді.
12. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды іске асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) білім алушының /тәрбиеленушінің/ ата-анасы немесе заңды өкілінің баланы жалпы білім беру ұйымдарына тегін тасымалдаумен қамтамасыз етуге арналған осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес өтініші;
2) баланың туу туралы куәлігінің түпнұсқасы және көшірмесі (жеке куәлігі);

3) справка с места учебы согласно приложению 5 к настоящему Регламенту.
Оригинал свидетельства о рождении, удостоверение личности предоставляется для сверки с копией и возвращается потребителю.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) специалист уполномоченного органа;
2) ответственный специалист уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 6 к настоящему Регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 7 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа.
Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Обеспечение бесплатного подвоза
обучающихся и воспитанников
к общеобразовательной организации
образования и обратно домой»
Перечень
уполномоченных органов по
оказанию государственной услуги
№ п/п Наименование уполномоченного органа Юридический адрес График работы Контактный
телефон
1.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Умирзак»
город Актау, село Умирзак
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов

3) осы Регламенттің 5-қосымшасына сәйкес оқу орнының анықтамасы.
Туу туралы куәліктің, жеке куәліктің түпнұсқасы көшірмемен салыстыру үшін беріледі және кейін тұтынушыға қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық – функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) тартылады:
1) уәкілетті органның маманы;
2) уәкілетті органның жауапты маманы;
3) уәкілетті органның басшысы.
15. Әрбір әкімшілік іс-қимылдың (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс-қимылы (рәсімі) дәйектілігінің және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 6 – қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнде әкiмшiлiк іс-қимылдардың қисынды дәйектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланыстын көрсететін схемалар осы Регламенттiң 7-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды адамдардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты адам уәкілетті органның басшысы болып табылады.
Уәкілетті органның басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетілуінің іске асырылуына жауапкершілік артады.
«Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді
білімнің жалпы білім беру ұйымдарына және
үйлеріне тегін тасымалдауды қамтамасыз
ету» мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті органдардың тізбесі
№ р/с Уәкілетті органның атауы Заңды мекен жайы Жұмыс кестесі Байланыс телефоны
«Өмірзақ ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Ақтау қаласы, Өмірзақ ауылы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейінүзіліс 13.00 – 14.00 дейін

8 (7292)
445272
445158
2.
Государственное учреждение «Аппарат акима Акжигитского сельского округа»
Бейнеуский район, село Акжигит
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72932)
34448
3.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Бейнеу»
Бейнеуский район, село Бейнеу
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72932)
21262
4.
Государственное учреждение «Аппарат акима Боранкульского сельского округа»
Бейнеуский район, село Боранкул
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72932)
31237
5.
Государственное учреждение «Аппарат акима Есетского сельского округа »
Бейнеуский район, село Есет
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72932)
35222
6.
Государственное учреждение «Аппарат акима Ногайтинского сельского округа»
Бейнеуский район, село Ногайты
Пять дней в неделю, за исключением выходных и

8(7292)
445272
445158
«Ақжігіт селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Ақжігіт селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72932)
34448
«Бейнеу селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72932)
21262
«Боранкұл селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Боранқұл селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72932)
31237
«Есет селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Есет селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72932)
35222
«Ноғайты селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Ноғайты селосы

Праздничных дней,                 с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72932)
37010
7.
Государственное учреждение «Аппарат акима Самского сельского округа»
Бейнеуский район, село Сам
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72932)
36127
8.
Государственное учреждение «Аппарат акима Саргинского сельского округа»
Бейнеуский район,  село Сарга
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов

Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72932)
37010
«Сам селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Сам селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72932)
36127
«Сарға селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Сарға селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін

8(72932)
23335
9.
Государственное учреждение «Аппарат акима Сынгырлауского сельского округа»
Бейнеуский район, село Сынгырлау
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72932)
24333
10.
Государственное учреждение «Тәжен селосы әкімінің аппараты»
Бейнеуский район, село Бейнеу, Д.Тажиева, здание «Акиматсервис»
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов

8(72932)
23335
«Сыңғырлау селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Сыңғырлау селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72932)
24333
1.
«Тәжен селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы, Д. Тажиев көшесі, «Акиматсервис» ғимараты
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін

8(72932)
38010
11.
Государственное учреждение «Аппарат акима Толепского сельского округа»
Бейнеуский район, село Толеп
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72932)
32343
12.
Государственное учреждение «Аппарат акима Турышского сельского округа»
Бейнеуский район, село Турыш
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов

8(72932)
38010
1.
«Төлеп селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Төлеп селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72932)
32343
1.
«Тұрыш селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Тұрыш селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін

8(72932)
33310
13.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Кызылсай»
город Жанаозен,
село Кызылсай
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72934)
25066
14.
Государственное учреждение «Аппарат акима  села Тенге»
город Жанаозен,
село Тенге, улица Актан Керейулы,
32
Пять дней в неделю, за исключением выходных и
Праздничных дней,                 с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов

8(72932)
33310
1.
«Қызылсай селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Жаңаөзен қаласы, Қызылсай селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72934)
25066
1.
«Теңге ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Жаңаөзен қаласы, Теңге ауылы, Ақтан Керейұлы, 32
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін

8(72934)
21301
15.
Государственное учреждение «Аппарат акима Бостанского сельского округа»
Каракиянский район, село Бостан
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72937)
61101
61107
16.
Государственное учреждение «Аппарат акима поселка Жетибай»
Каракиянский район, поселок Жетибай, улица Новастройка
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72935)
26090
26664
17.
Государственное учреждение «Аппарат акима Куландинского сельского округа»
Каракиянский район, село Куланды
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72937)
71010
71009
18.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Курык»
Каракиянский район, село Курык, улица Досан батыр,  дом № 4
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72937)
22110
21572
19.
Государственное учреждение «Аппарат акима поселка Мунайшы»
Каракиянский район, поселок Мунайши
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72935)
28291
28391
20.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Сенек»
Каракиянский район, село Сенек
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72937)
31341
31394
21.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Актобе»
Мангистауский район, село Уштаган
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72931)
43718
22.
Государственное учреждение «Аппарат Акшимирауского сельского акима»
Мангистауский район, село Акшимирау
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72931)
42523
23.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Жармыш»
Мангистауский район, село Жармыш
Пять дней в неделю, за исключением выходных и
Праздничных дней,                 с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72931)
27201
24.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Жынгылды»
Мангистауский район, село Жынгылды
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72931)
24432
25.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Кызан»
Мангистауский район, село Кызан
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов

8(72934)
21301
1.
«Бостан селолық аумағы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Қарақия ауданы, Бостан селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72937)
61101
61107
1.
«Жетібай кенті әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Қарақия аудан, Жетібай кенті, Жаңақұрылыс көшесі
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72937)
26090
26664
1.
«Құланды селолық аумағы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Қарақия ауданы, Құланды селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72937)
71010
71009
1.
«Құрық селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Қарақия ауданы, Құрық селосы, Досан Батыр көшесі, № 4 үй
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72937)
22110
21572
1.
«Мұнайшы кенті әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Қарақия ауданы, Мұнайшы кенті
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72935)
28291
28391
1.
«Сенек селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Қарақия ауданы, Сенек селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72937)
31341
31394
1.
Ақтөбе селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Ұштаған селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72931)
43718
1.
«Ақшымырау ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Ақшымырау селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72931)
42523
1.
«Жармыш селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Жармыш селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72931)
27201
1.
«Жыңғылды селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Жыңғылды селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72931)
24432
1.
«Қызан селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Қызан селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін

8(72931)
42031
26.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Онды»
Мангистауский район, село Онды
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72931)
24600
24622
27.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Отес»
Мангистауский район, село Отес
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72931)
45325
45326
28.
Государственное учреждение «Аппарат акима сельского округа Отпан»
Мангистауский район, село Тущыбек
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72931)
28010
29.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Тущыкудук»
Мангистауский район, село Тущыкудук
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72931)
41341
30.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Шайыр»
Мангистауский район, село Шайыр
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72931)
27694
31.
Государственное учреждение «Аппарат акима Шебирского сельского округа»
Мангистауский район, село Шебир
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72931)
41711
32.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Шетпе»
Мангистауский район, село Шетпе
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72931)
21218
21431
33.
Государственное учреждение «Аппарат акима сельского округа Атамекен»
Мунайлинский район, село Атамекен
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(7292)
340065
330776
34.
Государственное учреждение «Аппарат акима сельского округа Баскудык»
Мунайлинский район, село Баскудык
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(7292)
344108
330780
35.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Баянды»
Мунайлинский район, село Баянды
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(7292)
467100
467101
36.
Государственное учреждение «Аппарат акима сельского округа Даулет»
Мунайлинский район, село Даулет
Пять дней в неделю, за исключением выходных и
Праздничных дней,                 с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13 - 00 до 14-00 часов
8(7292)

8(72931)
42031
1.
«Онды ауылының әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Онды селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8 (72931)
24600
24622
1.
«Өтес селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Өтес селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72931)
45325
45326
1.
«Отпан селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Тұщыбек селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72931)
28010
1.
«Тұщықұдық селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Тұщықұдық селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72931)
41341
1.
«Шайыр селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Шайыр селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72931)
27694
1.
«Шебір селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы Шебір селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8 (72931)
41711
1.
«Шетпе селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Шетпе селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8 (72931)
21218
21431
1.
«Атамекен селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауданы, Атамекен селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(7292)
340065;
330776
1.
«Басқұдық селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауданы, Басқұдық селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(7292)
344108
330780
1.
«Баянды селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауданы, Баянды селосы
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(7292)
467100
467101
1.
«Дәулет селолық округі әкімдігінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауданы, Дәулет селолық округі
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(7292)

465393
39.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Акшукур»
Тупкараганский район, село Акшукур, улица Б.Кожашева,
№ 11
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72938)
23241
40.
Государственное учреждение «Аппарат акима поселка Баутино»
Тупкараганский район,город
Форт-Шевченко, поселок Баутино, улица Куржаманулы, 6
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72938)
24846
41.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Кызылозен»
Тупкараганский район, село Кызылозен, улица С.Сисенбаева,
дом № 2
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72938)
23875
42.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Таушык»
Тупкараганский район, село Таушык, улица Елмуханбетова, дом № 6
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72938)
44205
43.
Государственное учреждение «Аппарат акима села Сайын Шапагатова»
Тупкараганский район, село Сайын Шапагатова, улица
А. Бекенжанова, здание № 17
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед
с 13 - 00 до 14-00 часов
8(72938)
50102
50103
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Обеспечение бесплатного подвоза
обучающихся и воспитанников
к общеобразовательной организации
образования и обратно домой»
СПРАВКА
Дана _________________________________________________________
(         Ф.И.О обучающегося и воспитанника)
в том, что он (она) действительно будет обеспечен(-а) бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования №______________________ и обратно домой.
(наименование школы)
Справка действительна на период учебного года.
Аким поселка, аула (села),
аульного (сельского) округа  ___________  _____________________                                       подпись         Ф.И.О.
М.П.
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Обеспечение бесплатного подвоза
обучающихся и воспитанников
к общеобразовательной организации
образования и обратно домой»
Расписка о получении документов у потребителя
Аким поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
____________________________________________________
(наименование населенного пункта, района, области)
Расписка в приеме документов № _________
Получены от _________________________________ следующие документы:
1. Заявление
2. Копия свидетельства о рождении (удостоверения личности) от __________ за № ________ кем выдано____________________________

465393
1.
«Ақшұқыр селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Түпқараған ауданы, Ақшұқыр селосы,
Б. Қожашева көшесі, 11
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72938)
23241
1.
«Баутин поселкесі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Түпқараған ауданы, Форт-Шевченко қаласы, Баутино поселкесі,
Қ. Күржіманұлы көшесі,
6
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72938)
24846
1.
«Қызылөзен селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Түпқараған ауданы, Қызылөзен селосы, С.Сисенбаев көшесі,
№ 2 үй
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72938)
23875
1.
«Таушық селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Түпқараған ауданы, таушық селосы, Елмұханбетов көшесі,
№ 6 үй
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72938)
44205
1.
«Сайын Шапағатов селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Түпқараған ауданы, Сайын Шапағатов селосы, А.Бекенжанов көшесі, № 17 ғимарат
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00 – 18.00 дейін үзіліс 13.00 – 14.00 дейін
8(72938)
50102
50103
«Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді
білімнің жалпы білім беру ұйымдарына және
үйлеріне тегін тасымалдауды қамтамасыз
ету» мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
АНЫҚТАМА
________________________________________________________берілді. (оқушының және тәрбиеленушінің Т А.Ә.)
Ол №__________________________________жалпы білім беру ұйымына және
(мектептің атауы)
үйге тегін тасымалдаумен қамтамасыз етілетін болады.
Анықтаманың оқу жылы бойы күші бар.
Кенттің, ауылдың (селоның),
ауылдық (селолық) округтің әкімі   __________ _________________
қолы          Т.А.Ә.
М.О.
«Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді
білімнің жалпы білім беру ұйымдарына және
үйлеріне тегін тасымалдауды қамтамасыз
ету» мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Тұтынушыдан құжаттардың алынғандығы туралы қолхат
Кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі
____________________________________________________________________
(елді мекеннің, ауданның, облыстың атауы)
Құжаттарды қабылдау жөніндегі №____ қолхат
_________________________________дан төмендегі құжаттар алынды:
1. Өтініш
2. Туу туралы куәліктің көшірмесі (жеке куәлік) №_______ ___________ кім берді_________________

3. Справка с места учебы.
Принял специалист   _____________
(подпись)
«__» _____________ 20__ г.
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Обеспечение бесплатного подвоза
обучающихся и воспитанников
к общеобразовательной организации
образования и обратно домой»
Акиму поселка, аула (села),
аульного (сельского) округа
от _____________________________
(Ф.И.О. заявителя)
адрес проживания, телефон: _______
________________________________
Заявление
Прошу Вас обеспечить подвоз моего несовершеннолетнего ребенка    ______________________________________________________, проживающего
(Ф.И.О., дата рождения)
в ______________________________________ и обучающегося в___________
указать наименование населенного пункта, района)   (указать № класса,
__________________________________ к общеобразовательной организации
полное наименование организации образования)
образования и обратно домой на 20__ - 20__ учебный год (указать учебный год).
Дата «__» _________ ____ год     Подпись заявителя __________
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Обеспечение бесплатного подвоза
обучающихся и воспитанников
к общеобразовательной организации
образования и обратно домой»
СПРАВКА
Дана _________________________________________________ в том,
(Ф.И.О обучающегося и воспитанника)
что он действительно обучается в ____________________ в _____ классе                                 (указать наименование школы)
_____ смены (период обучения с __ до ___ часов) и нуждается в подвозе.
Справка дана для предъявления по месту требования.
Директор школы № _________________  ____________  ____________                 (указать наименование школы)  (подпись)   (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
«Обеспечение бесплатного подвоза
обучающихся и воспитанников
к общеобразовательной организации
образования и обратно домой»
Последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ, ИС
Специалист уполномочен-ного органа
Руководитель уполномоченно-го органа
Ответственный специалист уполномоченно-го органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного специалиста
Рассмотрение документов. Оформление справки или мотивированно-го отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача потребителю расписки
Наложение резолюции, отправка документов ответственному специалисту
Передача документов руководителю
5
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
4 рабочих дня
6
Номер следующего действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
4
5
2
Наименование СФЕ, ИС
Руководитель уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация справки в книге учета справок или мотивированного отказа и передача результата оказания государственной услуги потребителю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распо-рядительное решение)
Подписание документа
Расписка о выдаче документа
5
Сроки исполнения
1 час
В течение рабочего дня
6
Номер следующего действия
5
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Ответственный специалист уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов, регистрация, выдача потребителю расписки
Действие № 2
Наложение резолюции, определение ответственного специалиста
Действие № 3
Рассмотрение документов.
Оформление справки
Действие № 4 Подписание справки
Действие № 5
Регистрация справки в книге учета справок и передача потребителю. Расписка о выдаче справки
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Ответственный специалист уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов, регистрация, выдача потребителю расписки
Действие № 2
Наложение резолюции, Определение ответственного специалиста
Действие № 3
Рассмотрение документов.
Оформление мотивированного отказа
Действие № 4
Подписание мотивированного отказа
Действие № 5
Регистрация мотивированного отказа и передача потребителю. Расписка о выдаче мотивированного отказа
Приложение 7
к регламенту государственной услуги
«Обеспечение бесплатного подвоза
обучающихся и воспитанников
к общеобразовательной организации
образования и обратно домой»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
(схему смотрите в бумажном варианте)

3. Оқу орнынан анықтама.
Қабылдаған маман _______________
(қолы)
«____» ______________ 20___ж.
«Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді
білімнің жалпы білім беру ұйымдарына және
үйлеріне тегін тасымалдауды қамтамасыз
ету» мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Кенттің, ауылдың (селоның),
ауылдық (селолық) округтің әкіміне
_______________________________
өтініш берушінің Т.А.Ә.)
тұратын мекен-жайы, телефоны:
________________________________
Өтініш
Сізден, менің кәмелетке толмаған _____________________________
(Т.А.Ә. туған жылы)
______________ _____________________________________________ тұратын
(ауылдық пункттің, ауданның атауын көрсету)
және _________________________________________________ оқитын баламды
жалпы білім беретін ұйымның толық атауы, № сыныбын көрсету)
20.. – 20.. (оқу жылын көрсету) оқу жылы жалпы білім беру ұйымына және үйге тегін тасымалдаумен қамтамасыз етуіңізді сұраймын.
Күні «____»__________ ____жыл        Өтініш берушінің қолы___________
«Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді
білімнің жалпы білім беру ұйымдарына және
үйлеріне тегін тасымалдауды қамтамасыз
ету» мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
АНЫҚТАМА
_____________________________________________________________берілді. (білім алушының және тәрбиеленушінің Т А.Ә.)
Ол________________________________________ ______сыныбында_______
мектептің толық атауын көрсету)
ауысымда (оқу кезеңі сағат_____ дан____ дейін) оқиды және тасымалдауға мұқтаж.
Анықтама талап еткен орынға көрсету үшін берілді.
№ _______________ мектептің директоры     ______     __________
(мектептің атын көрсету)                    (қолы)      (Т.А.Ә.)
М.О.
«Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді
білімнің жалпы білім беру ұйымдарына және
үйлеріне тегін тасымалдауды қамтамасыз
ету» мемлекеттік қызмет регламентіне
6-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара іс-қимылының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ, АЖ атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның
басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Хат-хабарлармен танысу, орындау үшін жауапты маманды анықтау
Құжаттардың қарау. Дайындау анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды ресімдеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Тұтынушыға қолхат беру
Бұрыштама қою, жауапты маманға құжаттарды жөнелту
Уәкілетті органның басшысына құжаттарды беру
5
Орындау мерзiмдерi
30 минут
1 сағат
4 жұмыс күні
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2
3
4
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
4
5
2
ҚФБ, АЖ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның маманы
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабарлармен танысу
Анықтамаларды тіркеу кітабында анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды тіркеу және тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Құжатқа қол қою
Құжатты беру туралы қолхат
5
Орындау мерзiмдерi
1 сағат
Жұмыс күні ішінде
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
5
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдерiс
1-топ ҚФБ Уәкілетті органның маманы
2-топ ҚФБ Уәкілетті органның басшысы
3-топ ҚФБ Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл  Құжаттарды қабылдау, тіркеу, тұтынушыға қолхат беру
№ 2 іс-қимыл  Бұрыштама қою, жауапты маманды анықтау
№ 3 іс-қимыл  Құжаттарды қарау. Дәлелді бас тартуды ресімдеу
№ 4 іс-қимыл  Анықтамаға қол қою
№ 5 іс-қимыл  Анықтамаларды тіркеу кітабында анықтаманы тіркеу. Анықтаманы беру туралы қолхат
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБ Уәкілетті органның маманы
2-топ ҚФБ Уәкілетті органның басшысы
3-топ ҚФБ Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл  Құжаттарды қабылдау, тіркеу, тұтынушыға қолхат беру
№ 2 іс-қимыл  Бұрыштама қою, жауапты маманды анықтау
№ 3 іс-қимыл  Құжаттарды қарау. Анықтаманы ресімдеу
№ 4 іс-қимыл  Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 5 іс-қимыл Дәлелді бас тартуды тіркеу және тұтынушыға беру. Дәлелді бас тартуды беру туралы қолхат
«Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді
білімнің жалпы білім беру ұйымдарына және
үйлеріне тегін тасымалдауды қамтамасыз ету»
мемлекеттік қызмет регламентіне
7-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара әрекеттестігінің сипаттамасы
(схемаларды қағаз нұсқасынан қарағыңыз)