Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в области сельского хозяйства
Постановление Мангистауского областного акимата от 29 декабря 2012 года N 353. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 24 января 2013 года за N 2204. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15 августа 2013 года № 244
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15.08.2013 № 244.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии»;
2) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок»;
3) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами»;
4) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов)»;
5) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по реализации пестицидов (ядохимикатов)»;
2. Областному управлению сельского хозяйства (Калжанулы Т.) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официального опубликования в средствах массовой информации и регистрации на интернет - ресурсе акимата Мангистауской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Муханова К.К.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                            Б. Мухамеджанов
«СОГЛАСОВАНО»
Исполняющий обязанности
министра транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
С. Сарсенов
29 декабря 2012 года
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от 29 декабря 2012 года № 353
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии»

Ауыл шаруашылығы саласындағы электрондық мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы N 353 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 24 қаңтарда N 2204 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 15 тамыздағы № 244 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 15.08.2013 № 244 қаулысымен.
«Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Астық қолхаттарын беру арқылы, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
4) «Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
5) «Пестицидтерді (улы химикаттарды) сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
2. Облыстық ауыл шаруашылығы басқармасы (Т. Қалжанұлы) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Қ.К. Мұқановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                             Б. Мұхаметжанов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің міндетін атқарушы
С. Сарсенов
29 желтоқсан 2012 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 желтоқсан № 353
қаулысымен бекітілген
«Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттiк қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии» (далее – услуга) оказывается государственным учреждением «Областное управление сельского хозяйства» (далее – услугодатель), а также через веб - портал «электронного правительства» по адресу: www.e.gov.kz или веб - портал «Е - лицензирование» по адресу: www.elicense.kz.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1108 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области сельского хозяйства и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии» (далее - Регламент):
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно – программного комплекса (далее – ИС);
2) веб – портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее - ПЭП);
3) веб – портал «Е - лицензирование» – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД «Е - лицензирование»);
4) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
5) платежный шлюз «электронного правительства» – автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и «электронного правительства» при осуществлении платежей физических и юридических лиц (далее – ПШЭП);

1. Жалпы ережелер
1. «Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттiк қызметі (бұдан әрі – қызмет) «Облыстық ауыл шаруашылығы басқармасы» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрi – қызмет көрсетуші), сондай – ақ www.e.gov.kz мекенжайы бойынша «электрондық үкімет» веб – порталы немесе www.elicense.kz мекенжайы бойынша «Е-лицензиялау» веб – порталы арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет «Ауыл шаруашылығы саласында мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 тамыздағы № 1108 қаулысымен бекітілген «Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандартының негізінде (бұдан әрі – Стандарт) көрсетіледі.
3. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттiк қызметті көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы «Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттiк қызмет Регламентінде пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар(бұдан әрі – Регламент):
1) ақпараттық жүйе – ақпаратты ақпараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) «электрондық үкімет» веб-порталы – нормативтік-құқықтық базаны қоса алғанда барлық біріктірілген үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге бірыңғай қол жеткізу терезесі болып табылатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтата тұрғызылған, қайта жаңартылған және қолданылуын тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін (кіші түрін) жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтері бар, ол лицензиар беретін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ);
4) «электрондық үкімет» шлюзі – электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін ықпалдастыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
5) «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі – жеке және заңды тұлғалардың төлемдерді жүзеге асырған кезде екінші деңгейдегі банктердің, банктік операциялардың жеке түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың және «электрондық үкіметтің» ақпараттық жүйелері арасындағы өзара әрекеттесуді қамтамасыз етуге арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮТШ);

6) государственная база данных «Физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
7) государственная база данных «Юридические лица» - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ЮЛ);
8) потребитель – физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
9) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
10) бизнес – идентификационный номер, уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
11) пользователь – субъект (потребитель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
12) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
13) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
14) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно – цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи.
15) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
16) электронная лицензия – лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе;

6) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы – Қазақстан Республикасында жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық жеке сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДБ);
7) «Заңды тұлға» мемлекеттік деректер базасы – Қазақстан Республикасында заңды тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық бизнес сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған автоматтандырылған жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДБ);
8) тұтынушы – электрондық мемлекеттік қызмет оған көрсетілетін жеке немесе заңды тұлға;
9) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, соның ішінде қызметін жеке кәсіпкерлік түрінде жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
10) бизнес сәйкестендіру нөмірі – заңды тұлға (филиал және өкілдік) үшін қалыптастырылатын, соның ішінде қызметін жеке кәсіпкерлік түрінде жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
11) пайдаланушы –оған қажетті электрондық ақпаратты ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге кіретін және оларды пайдаланатын субъекті (тұтынушы, қызмет беруші);
12) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып, ақпаратпен өзара алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
13) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиістігін және мазмұнының өзгермейтінің растайтын электрондық цифрлық символдар жинағы (бұдан әрі – ЭЦҚ);
14) электрондық құжат – онда ақпарат электрондық-цифрлық нысанда ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңбаның көмегімен куәландырылған құжат;
15) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды қолдана отырып, электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
16) электрондық лицензия – ақпараттық технологияларды пайдалана отырып ресімделетін және берілетін, қағаз тасығыштағы лицензияға мәні тең электрондық құжат түріндегі лицензия;

17) cтруктурно – функциональные единицы перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций и информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги (далее - СФЕ).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма  № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет - браузере компьютера потребителя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода потребителем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД «Е - лицензирование» факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
9) процесс 6 – выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса потребителя) в ИС ГБД «Е - лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е - лицензирование»;

17) құрылымдық – функционалдық бірліктер мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мекеме немесе өзгеде ұйымдар және ақпараттық жүйе, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерінің тізімі (бұдан әрі – ҚФБ).
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі
қызмет беруші әрекетінің тәртібі
6. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы әрбір қадамдық әрекеттері мен шешімдері (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің № 1 диаграммасы) осы Регламентке  2-қосымшада келтірілген:
1) тұтынушы – тұтынушының компьютерінің интернет браузерінде сақталатын, өзінің тіркелген куәлігінің көмегімен ЭҮП-де тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП-де тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс –мемлекеттік қызметті алуы үшін тұтынушының паролінЭҮП-ге енгізу және интернет браузерде ЭҮП – тіркеу куәлігін жалғау үдерісі (авторлау үдерісі);
3) 1-шарт – тіркелген тұтынушы туралы деректердің (ЖСН/БСН) дұрыстығын логин мен паролі арқылы ЭҮП-де тексеру;
4) 2-үдеріс – тұтынушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП-де қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электронды түрде беруі;
6) 4-үдеріс– ЭҮТШ-де қызметке ақы төлеу, бұдан кейін төлем туралыақпарат «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-ға келіп түседі;
7) 2-шарт - «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қызметті көрсету үшін төлем фактісін тексеру;
8) 5-үдеріс – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қызмет көрсету үшін төлемнің болмауына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс –тұтынушының ЭЦҚ тіркеу кәлігін куәландыру үшін таңдау (қол қою);
10) 3-шарт – тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде оның болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасында сәйкестендіру деректерінің  сәйкестігін ЭҮП-де тексеру;
11) 7-үдеріс –тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты, сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үдеріс– қызметті көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерін) тұтынушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
13) 9-үдеріс – электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) ЭҮШ арқылы «Е - лицензиялау» МДБ АЖ-ға жолдау және «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қызметті өңдеу;

14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
16) процесс 11 – получение потребителем результата услуги (электронная лицензия), сформированной ПЭПом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е - лицензирование» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД «Е - лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е - лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимся нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных потребителя;
6) условие 2 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение  формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных потребителем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД «Е - лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимся нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
12) процесс 9 – получение потребителем результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД «Е - лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены  на веб-портале «Е - лицензирование» www.elicense.kz.
9. Способ проверки потребителем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении к услугодателю.

14) 4-шарт – тұтынушының біліктілік талаптарына сәйкес және лицензияны беру негізінде қызмет берушінің тексеруі;
15) 10-үдеріс –«Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да тұтынушының бұзушылықтарының болуына байланысты, сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 11-үдеріс– тұтынушының ЭҮП-де қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
7. Қызмет беруші арқылы әрбір қадамдық әрекетері мен шешімдері (мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің  № 2 диаграммасы) осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген:
1) 1-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-ға логин мен пароль енгізу;
2) 1-шарт – қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да логин мен пароль арқылы тексеру;
3) 2-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – қызметкердің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранғашығаруы және қызмет беруші қызметкерінің тұтынушының деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс –ЭҮШ арқылы ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-ға тұтынушының деректеріне сұрау салу;
6) 2-шарт – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да тұтынушының деректерінің болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да тұтынушы деректерінің расталмауына байланысты,деректерді алу мүмкін болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;
8)6-үдеріс – қағаз тасығыштағы құжаттардың болуы туралы бөлігіндесұрау салу нысанын толтыруы және қызмет беруші қызметкерінің тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына қоса беруі;
9) 7-үдеріс – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қызметті өңдеу және сұрауды тіркеу;
10) 3-шарт – тұтынушының біліктілік талаптарына сәйкес және лицензияны беру негізінде қызмет берушінің тексеруі;
11) 8-үдеріс - «Е - лицензиялау» МДБ АЖ-да тұтынушы бұзушылықтарының болуына байланысты, сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс –Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының «Е - лицензиялау» МДБ АЖ пайдалана отырып қалыптастырылады ЭҮП-де қалыптастырылған қызмет нәтижесін тұтынушының (электрондық лицензияны) алуы.
8. Қызмет көрсетуге сұрау салу нысанын толтыру және қызмет жауаптары www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталында көрсетілген.
9. Сұраныстың орындалу мәртебесін электронды мемлекеттік қызмет бойынша тұтынушының тексеру тәсілі: «электрондық Үкімет» порталындағы «Қызметті алу тарихы» бөлімінде, сондай-ақ қызмет берушіге хабарласқанда.

10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ПШЭП;
4) ИС ГБД «Е - лицензирование»;
5) ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) услугодатель.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
13. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. Результаты  оказания услуги потребителям  измеряются  показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
15. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).

10. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қажетті ақпаратты және консультацияны саll-орталықтың (1414)телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
11. Қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) ЭҮП;
2) ЭҮШ;
3) ЭҮТШ;
4) АЖ МДҚ «Е-лицензиялау»;
5) ЖТ МДБ/ЗТ МДБ;
6) Қызмет беруші
12. Әрекеттер (рәсімдер, функциялар, операциялар) әрбір әрекетті орындау мерзімін көрсете отырып, кезектілігінің мәтінді кестелі сипаты осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
13. Әрекеттердің олардың сипатына сәйкес қисынды кезектілігі арасындағы өзара байланысты (қызметті көрсету үдерісінде) көрсететін диаграмма осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
14. Тұтынушыларға қызмет көрсету нәтижелері осы Регламентке
3-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімдік көрсеткіштерімен өлшенеді.
15. Тұтынушыларға қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты заңсыз алудан қорғаныш);
2) тұтастық (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғаныш);
3) қолжетімдік (ақпарат пен ресурстарды заңсыз ұстап қалудан қорғаныш).

16. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается электронная лицензия;
3) авторизация с ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП;
5) наличие банковской карточки или текущего счета в банке второго уровня.
Приложение 1
к регламенту электронной государственной
услуги «Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии для занятия
деятельностью в области ветеринарии»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
ПШЭП
ПЭП
Потребитель
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свиде тельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса прикреплением необходи мых докумен тов в электронном виде
Оплата услуги
Формирует сообщение об отказе в связи с отсутствием оплаты
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписа ния) запроса
4
Форма завершения (данные, документ организационно – распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Отображение уведомления об успешном завершении действия
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрути зация запроса
5
Сроки исполнения
10–15 секунд
20 секунд
1,5 минут
1,5 минут
10–15 секунд
10–15 секунд
6
Номер следующего действия
2– если есть нарушения в данных потребителя; 3–если авторизация прошла успешно
4
5 – если не оплатил, 6 – если оплатил
7– если в ЭЦП ошибка,
8 – если ЭЦП без ошибки
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
7
8
9
10
11
2
Наименование СФЕ
ПЭП
Потребитель
ПЭП
ПЭП
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя
Удостоверение (подписание) запрос посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа заявление (запроса потребителя) в ИС
«Е-лицензи рование» и обработка запроса в ИС
«Е-лицензи рование»
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющими ся нарушениями в данных потребителя в ИС
«Е-лицен зирова ние»
Электронный документ (электронная лицензия)
4
Форма завершения (данные, документ организа ционно – распорядительное решение)
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрути зация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Электронная лицензия
5
Сроки исполнения
10–15 секунд
1,5 минут
15 рабочих дней
-
-
6
Номер следующего действия
-
-
10-проверка услугодате лем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
ИС ГБД «Е-лицензирование»
Услугода тель
ГБД ЮЛ/ГБДФЛ
ИС ГБД «Е-лицензирование»
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ИС ГБД «Е - лицензиро вание»
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса на проверку данных потребителя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющи мися нарушениями в данных
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршру тизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5
Сроки исполнения
10–15 секунд
10 секунд
1,5 минут
1,5 минут
1,5 минут
6
Номер следующего действия
1 - Проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных логина и пароля сотрудника услугодателя
4
5– если есть нарушения в данных потребителя; 6–если авторизация прошла успешно
-
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
ИС ГБД «Е-лицензирование»
ИС ГБД «Е-лицензирование»
ИС ГБД «Е-лицензирование»
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Заполнение формы запроса с прикреплением документов
Регистрация электронного документа в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
в  ИС ГБД  «Е-лицензирование»
Электронный документ (электронная лицензия)
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Электронная лицензия
5
Сроки исполнения
10–15 секунд
15 рабочих дней
-
-
6
Номер следующего действия
-
8 – если в ИС ГБД «Е-лицензирование» отсутствуют данные по запросу, 9 – если данные по запросу найдены
-
-
Приложение 2
к регламенту электронной государственной
услуги «Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии для занятия
деятельностью в области ветеринарии»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя
(диаграммы и условные обозначения смотрите в бумажном варианте)
Приложение 3
к регламенту электронной государственной
услуги «Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии для занятия
деятельностью в области ветеринарии»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________
(наименование услуги)

16. Қызмет көрсетудің технологиялық шарты:
1) Интернетке шығу;
2) оған электрондық лицензия берілетін тұлғада ЖСН/БСН болуы;
3) ЭҮП-мен авторлау;
4) пайдаланушының ЭЦҚ болуы;
5) екінші деңгейдегі банкте банктік карточкасының немесе ағымдағы шотының болуы.
«Ветеринария саласындағы қызметпен
айналысуға лицензияны беру, қайта ресімдеу,
лицензияныңтелнұсқасын беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ әрекеттерінің сипаты
Негізгі үрдістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮТШ
ЭҮП
Тұтынушы
3
Әрекет (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ куәлігін тіркеу
Тұтынушы деректеріндегі бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастырады.
Қызметті таңдайды және электрондық түрдегі қажет құжаттарды қоса берумен сұрау салу деректерін қалыптастырады.
Қызметке ақы төлеу
Төлем болмауына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастырады.
Куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ таңдау.
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Сұрау салудың ойдағыдай қалыптасқандығы туралы хабарлама бейнелеу
Сұратып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Сұрау салудың ойдағыдай қалыптасқандығы туралы хабарлама бейнелеу
Әрекеттің ойдағыдай қалыптасқандығы туралы хабарлама бейнелеу
Сұратып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Сұрау салуды маршруттау
5
Орындау мерзімдері
10–15 секунд
20 секунд
1,5 минут
1,5 минут
10–15 секунд
10–15 секунд
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2–егер тұтынушы деректерінде бұзушылықтар болса;
3–егер авторлау ойдағыдай өтсе
4
5–егер ақы төлемесе,
6–егер ақы төлесе
7-егер ЭҮП-де қате болса,
8 – егер ЭҮП қатесіз болса
Негізгі үрдістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыс барысының, ағынының) №
7
8
9
10
11
2
ҚФБ атауы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
3
Әрекет (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушы ЭЦҚ түпнұсқалылығының расталмауына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастырады.
ЭЦҚ көмегімен сұрау салуды куәландыру (қол қою)
«Е-лицензиялау» АЖ-да электрондық құжатты өтінішті (тұтынушының сұрау салуын) тіркеу және «Е-лицензиялау» АЖ-да сұрау салуды өңдеу
«Е-лицензиялау» АЖ-да тұтынушы деректеріндегі бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Сұратып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Сұрау салуды маршруттау
Өтінішке нөмір бере отырып, сұрау салуды тіркеу
Сұратып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Электрондық лицензия
5
Орындау мерзімдері
10-15 сек
1,5 мин
15 жұмыс күні
-
-
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
-
10- қызмет берушінің тұтынушыны біліктілік талаптарына және лицензия беру үшін негізге сай екендігін тексеруі
-
2-кесте. Қызмет беруші арқылы ҚФБ әрекеттерінің сипаты
Негізгі үрдістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
6
2
ҚФБ атауы
Қызмет беруші
"Е-лицензиялау"
МДБ АЖ
Қызмет беруші
ЗТ МДБ/ЖТ МДБ
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ
3
Әрекет (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да авторлаудан өтеді.
Деректерде бар бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастырады
Қызмет беруші қызметшісінің қызметті таңдауы
Сұрау салуды ЗТ МДБ/ЗТ МБД-ға алушының деректерін тексеруге жолдау
Деректерде бар бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Сұрау салудың ойдағыдай қалыптасқандығы туралы хабарлама бейнелеу
Сұратып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Сұрау салудың ойдағыдай қалыптасқандығы туралы хабарлама бейнелеу
Сұрау салуды маршруттау
Сұратып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
5
Орындау мерзімдері
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
6
Келесі әрекет нөмірі
1–«Е-лицензиялау» АЖ МДБ-да қызмет беруші қызметшісінің логині мен парольінің түпнұсқалылығын тексеру
4
5- егер тұтынушының деректерінде бұзушылықтар бар болса;
6- егер авторлау ойдағыдай өтсе
-
Негізгі үрдістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыс барысының, ағынының) №
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
Қызмет беруші
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ
3
Әрекет (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қосумен сұрау салу нысанын толтыру
«Е-лицензиялау» АЖ МДБ-да электрондық құжатты тіркеу және
«Е-лицензиялау» АЖ-да сұрау салуды өңдеу
«Е-лицензиялау» АЖ МДБ-да тұтынушының деректерде бар бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Сұрау салудың ойдағыдай қалыптасқандығы туралы хабарлама бейнелеу
Өтінішке нөмір берумен сұрау салуды жүйеде тіркеу
Сұратып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Электрондық лицензия
5
Орындау мерзімдері
10–15 сек
15 жұмыс күні
-
-
6
Келесі әрекет нөмірі
-
8- егер «Е-лицензиялау» АЖ МДБ-да сұрау салу бойынша деректер жоқ болса;
9- егер сұрау салу бойынша деректер табылса
-
-
«Ветеринария саласындағы қызметпен
айналысуға лицензияны беру, қайта ресімдеу,
лицензияныңтелнұсқасын беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
ҮЭП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара әрекет жасаудың № 1 диаграммасы Қызмет көрсетуші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдықөзараәрекетжасаудың № 2 диаграммасы
(диаграммалар мен шартты белгілерді қағаз нұсқасынан қараңыздар)
«Ветеринария саласындағы қызметпен
айналысуға лицензияны беру, қайта ресімдеу,
лицензияныңтелнұсқасын беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтердің «сапа» және «қолжетімділік» көрсеткіштерін анықтауға сауалнама_____________________________________________________________________
(қызметтің атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от 29 декабря 2012 года № 353
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок» (далее – услуга) оказывается государственным учреждением «Областное управление сельского хозяйства»  (далее – услугодатель), а также через веб -портал «электронного правительства» по адресу: www.e.gov.kz или веб - портал «Е - лицензирование» по адресу: www.elicense.kz.
2. Услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок» (далее – услуга), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1108 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области сельского хозяйства и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок» (далее – Регламент):
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно – программного комплекса (далее – ИС);
2) веб – портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее – ПЭП);
3) веб – портал «Е-лицензирование» – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД «Е - лицензирование»);

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
2. қанағаттанған жоқпын;
3. ішінара қанағаттанамын;
4. қанағаттанамын.
5. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
6. қанағаттанған жоқпын;
7. ішінарақанағаттанамын;
8. қанағаттанамын.
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы «29» желтоқсан № 353
қаулысымен бекітілген
«Астық қолхаттарын беру арқылы, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Астық қолхаттарын беру арқылы, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» Электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – қызмет) «Облыстық ауыл шаруашылығы басқармасы» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет беруші), сондай-ақ www.e.gov.kz мекенжайы бойынша «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz мекенжайы бойынша «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет «Ауыл шаруашылығы саласында мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1108 қаулысымен бекітілген «Астық қолхаттарын беру арқылы, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі– Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызметті көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы Астық қолхаттарын беру арқылы, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет Регламентінде пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар (бұдан әрі – Регламент):
1) ақпараттық жүйе – ақпаратты ақпараттық - бағдарламалық кешенді қолдана отырып сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) «электрондық үкімет» веб-порталы – нормативтік-құқықтық базаны қоса алғанда барлық біріктірілген үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге бірыңғай қол жеткізу терезесі болып табылатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтата тұрғызылған, қайта жаңартылған және қолданылуын тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін (кіші түрін) жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтері бар, ол лицензиар беретін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын ақпараттық жүйе (бұдан әрі –  «Е-лицензиялау» МДБ АЖ);

2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной
государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет - браузере компьютера потребителя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет - браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода потребителем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП - ом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД «Е - лицензирование» факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
9) процесс 6 – выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между БИН указанным в запросе, и БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса потребителя) в ИС ГБД «Е - лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
14) условие 4 – проверка услугодателем  соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е - лицензирование»;

2. Қызмет берушінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қызметінің тәртібі
6. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы әрбір қадамдық әрекеттері мен шешімдері (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің № 1 диаграммасы) осы Регламентке  2-қосымшада келтірілген:
1) тұтынушы- тұтынушының компьютерінің интернет браузерінде сақталатын, өзінің тіркелген куәлігінің көмегімен ЭҮП-де тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП-де тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс –мемлекеттік қызметті алуы үшін тұтынушының паролін ЭҮП-ге енгізу және интернет браузерде ЭҮП – тіркеу куәлігін жалғау үдерісі (авторлау үдерісі);
3) 1-шарт – тіркелген тұтынушы туралы деректердің (БСН) дұрыстығын логин мен паролі арқылы ЭҮП-де тексеру;
4) 2-үдеріс – тұтынушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП-де қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, тұтынушының  нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электронды түрде беруі;
6) 4-үдеріс ЭҮТШ-де қызметке ақы төлеу, бұдан кейін төлем туралы ақпарат «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-ға келіп түседі;
7) 2-шарт - «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қызметті көрсету үшін төлем фактісін тексеру;
8) 5-үдеріс – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қызмет көрсету үшін төлемнің болмауына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс –тұтынушының ЭЦҚ тіркеу кәлігін куәландыру үшін таңдау (қол қою);
10) 3-шарт – тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде оның болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген БСН арасында сәйкестендіру деректерінің  сәйкестігін ЭҮП-де тексеру;
11) 7-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты, сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үдеріс – қызметті көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерін) тұтынушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
13) 9-үдеріс – электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) ЭҮШ  арқылы «Е - лицензиялау» МДБ АЖ - ға жолдау және «Е - лицензиялау» МДБ АЖ-да қызметті өңдеу;
14) 4-шарт – тұтынушының біліктілік талаптарына сәйкес және лицензияны беру негізінде қызмет берушінің тексеруі;
15) 10-үдеріс – «Е - лицензиялау» МДБ АЖ-да тұтынушының бұзушылықтарының болуына байланысты, сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

16) процесс 11 – получение потребителем результата услуги (электронная лицензия), сформированной ПЭПом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е - лицензирование» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД «Е - лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е - лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимся нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ЮЛ о данных потребителя;
6) условие 2 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных потребителем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия  потребителя
квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
12) процесс 9 – получение потребителем результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД «Е - лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены  веб-портал «Е - лицензирование» www.elicense.kz.
9. Способ проверки потребителем статуса исполнения запроса по услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении к услугодателю.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll – центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги

16) 11-үдеріс – тұтынушының ЭҮП-де қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
7. Қызмет беруші арқылы әрбір қадамдық әрекетері мен шешімдері (мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің № 2 диаграммасы) осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген:
1) 1-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін «Е-лицензиялау» МДБ АЖ - ға логин мен пароль енгізу;
2) 1-шарт – қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын «Е - лицензиялау» МДБ АЖ - да логин мен пароль арқылы тексеру;
3) 2-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны «Е - лицензиялау» МДБ АЖ - да қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – қызметкердің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығаруы және қызмет беруші қызметкерінің тұтынушының деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс – ЭҮШ арқылы ЗТ МДБ-ға тұтынушының деректеріне сұрау салу;
6) 2-шарт – ЗТ МДБ-да тұтынушының деректерінің болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – ЗТ МДБ-да тұтынушы деректерінің расталмауына байланысты, деректерді алу мүмкін болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – қағаз  тасығыштағы құжаттардың болуы туралы бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және қызмет беруші қызметкерінің тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына қоса беруі;
9) 7-үдеріс – «Е - лицензиялау» МДБ АЖ - да қызметті өңдеу және сұрауды тіркеу;
10) 3-шарт – тұтынушының біліктілік талаптарына сәйкес және лицензияны беру негізінде қызмет берушінің тексеруі;
11) 8-үдеріс - «Е - лицензиялау» МДБ АЖ -да тұтынушы бұзушылықтарының болуына байланысты, сұратылатын қызметтен бас тарту
туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының «Е - лицензиялау» МДБ АЖ пайдалана отырып қалыптастырылады ЭҮП – де қалыптастырылған қызмет нәтижесін тұтынушының  (электрондық лицензияны) алуы.
8. Қызмет көрсетуге сұрау салу нысанын толтыру және қызмет жауаптары www.elicense.kz «Е - лицензиялау» веб-порталында көрсетілген.
9. Сұраныстың орындалу мәртебесін электронды мемлекеттік қызмет бойынша тұтынушының тексеру тәсілі: «электрондық үкімет» порталындағы «Қызметті алу тарихы» бөлімінде, сондай - ақ қызмет берушіге хабарласқанда.
10. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қажетті ақпаратты және консультацияны саll - орталықтың (1414) телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде
өзара әрекеттесу тәртібінің сипаты

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от 29 декабря 2012 года № 353
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по применению  пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами» (далее –услуга) оказывается государственным учреждением «Областное управление сельского хозяйства» (далее – услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства» по адресу: www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» по адресу: www.elicense.kz.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1108 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области сельского хозяйства и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами» (далее – Регламент):
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно – программного комплекса (далее – ИС);
2) веб–портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее - ПЭП);
3) веб–портал «Е - лицензирование» – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД «Е - лицензирование»);

1. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 желтоқсан № 353
қаулысымен бекітілген
«Аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – қызмет) «Облыстық ауыл шаруашылығы басқармасы» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет беруші), сондай-ақ www.e.gov.kz мекенжайы бойынша «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz мекенжайы бойынша «Е - лицензиялау» веб - порталы арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет «Ауыл шаруашылығы саласында мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1108 қаулысымен бекітілген «Аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызметті көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы «Аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет Регламентінде пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар (бұдан әрі – Регламент):
1) ақпараттық жүйе – ақпаратты ақпараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) «электрондық үкімет» веб-порталы – нормативтік-құқықтық базаны қоса алғанда барлық біріктірілген үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге бірыңғай қол жеткізу терезесі болып табылатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
3) «Е - лицензиялау» веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтата тұрғызылған, қайта жаңартылған және қолданылуын тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін (кіші түрін) жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтері бар, ол лицензиар беретін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – «Е - лицензиялау» МДБ АЖ);

13) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
14) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно – цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи.
15) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
16) электронная лицензия – лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
17) Структурно – функциональные единицы перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций и информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги (далее – СФЕ).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной
государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет - браузере компьютера потребителя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет - браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода потребителем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП-ом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
7) условие 2 – проверка  в ИС ГБД «Е - лицензирование» факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
9) процесс 6 – выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;

13) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық  цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиістігін және мазмұнының өзгермейтінің растайтын электрондық цифрлық символдар жинағы (бұдан әрі – ЭЦҚ);
14) электрондық құжат – онда ақпарат электрондық-цифрлық нысанда ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңбаның көмегімен куәландырылған құжат;
15) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды қолдана отырып, электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
16) электрондық лицензия – ақпараттық технологияларды пайдалана отырып ресімделетін және берілетін, қағаз тасығыштағы лицензияға мәні тең электрондық құжат түріндегі лицензия;
17) құрылымдық-функционалдық бірліктер мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мекеме немесе өзгеде ұйымдар және ақпараттық жүйе, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерінің тізімі (бұдан әрі – ҚФБ).
2. Қызмет берушінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қызметінің тәртібі
6. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы әрбір қадамдық әрекеттері мен шешімдері (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің № 1 диаграммасы) осы Регламентке  2-қосымшада келтірілген:
1) тұтынушы - тұтынушының компьютерінің интернет браузерінде сақталатын, өзінің тіркелген куәлігінің көмегімен ЭҮП - де тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП - де тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 - үдеріс – мемлекеттік қызметті алуы үшін тұтынушының паролін ЭҮП-ге енгізу және интернет браузерде ЭҮП – тіркеу куәлігін жалғау үдерісі (авторлау үдерісі);
3) 1 - шарт – тіркелген тұтынушы туралы деректердің (ЖСН/БСН) дұрыстығын логин мен паролі арқылы ЭҮП-де тексеру;
4) 2 - үдеріс – тұтынушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП-де қалыптастыру;
5) 3 - үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, тұтынушының  нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электронды түрде беруі;
6) 4 - үдеріс – ЭҮТШ-де қызметке ақы төлеу, бұдан кейін төлем туралы ақпарат «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-ға келіп түседі;
7) 2 - шарт - «Е - лицензиялау» МДБ АЖ – да қызметті көрсету үшін төлем фактісін тексеру;
8) 5 - үдеріс – «Е - лицензиялау» МДБ АЖ - да қызмет көрсету үшін төлемнің болмауына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 - үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ тіркеу кәлігін куәландыру үшін таңдау (қол қою);

10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса потребителя) в ИС ГБД «Е - лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД  «Е - лицензирование»;
14) условие 4 – проверка услугодателем  соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
16) процесс 11 – получение потребителем результата услуги (электронная лицензия), сформированной ПЭПом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е - лицензирование» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД «Е - лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е - лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных потребителя;
6) условие 2 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных потребителем, и прикрепление их к форме запроса;

10) 3-шарт – тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде оның болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасында сәйкестендіру деректерінің  сәйкестігін ЭҮП-де тексеру;
11) 7 - үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты, сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8 - үдеріс – қызметті көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерін) тұтынушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
13) 9-үдеріс – электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) ЭҮШ арқылы «Е - лицензиялау» МДБ АЖ - ға жолдау және «Е - лицензиялау» МДБ АЖ-да қызметті өңдеу;
14) 4 - шарт – тұтынушының біліктілік талаптарына сәйкес және лицензияны беру негізінде қызмет берушінің тексеруі;
15) 10 - үдеріс – «Е - лицензиялау» МДБ АЖ - да тұтынушының бұзушылықтарының болуына байланысты, сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 11 - үдеріс – тұтынушының ЭҮП-де қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
7. Қызмет беруші арқылы әрбір қадамдық әрекетері мен шешімдері (мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің № 2 диаграммасы) осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген:
1) 1 - үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін «Е - лицензиялау» МДБ АЖ - ға логин мен пароль енгізу;
2) 1 - шарт – қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын «Е - лицензиялау» МДБ АЖ - да логин мен пароль арқылы тексеру;
3) 2 - үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны «Е-лицензиялау» МДБ АЖ - да қалыптастыру;
4) 3 - үдеріс – қызметкердің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығаруы және қызмет беруші қызметкерінің тұтынушының деректерін енгізуі;
5) 4 - үдеріс – ЭҮШ арқылы ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-ға тұтынушының деректеріне сұрау салу;
6) 2-шарт – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да тұтынушының деректерінің болуын тексеру;
7) 5 - үдеріс – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да тұтынушы деректерінің расталмауына байланысты, деректерді алу мүмкін болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6 - үдеріс – қағаз  тасығыштағы құжаттардың болуы туралы бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және қызмет беруші қызметкерінің тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына қоса беруі;

9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД «Е - лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 – проверка услугодателем  соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
12) процесс 9 – получение потребителем результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД «Е - лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на веб-портале «Е - лицензирование» www.elicense.kz.
9. Способ проверки потребителем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении к услугодателю.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll – центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ПШЭП;
4) ИС ГБД «Е-лицензирование»;
5) ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) услугодатель.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
13. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. Результаты оказания услуги потребителям  измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
15. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
16. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается электронная лицензия;
3) авторизация с ПЭП;

9) 7 - үдеріс – «Е - лицензиялау» МДБ АЖ-да қызметті өңдеу және сұрауды тіркеу;
10) 3 - шарт – тұтынушының біліктілік талаптарына сәйкес және лицензияны беру негізінде қызмет берушінің тексеруі;
11) 8 - үдеріс - «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да тұтынушы бұзушылықтарының болуына байланысты, сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының «Е-лицензиялау» МДБ АЖ пайдалана отырып қалыптастырылады ЭҮП-де қалыптастырылған қызмет нәтижесін тұтынушының (электрондық лицензияны) алуы.
8. Қызмет көрсетуге сұрау салу нысанын толтыру және қызмет жауаптары www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталында көрсетілген.
9. Сұраныстың орындалу мәртебесін электронды мемлекеттік қызмет бойынша тұтынушының тексеру тәсілі: «электрондық үкімет» порталындағы «Қызметті алу тарихы» бөлімінде сондай-ақ қызмет берушіге хабарласқанда.
10. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қажетті ақпаратты және консультацияны саll-орталықтың (1414) телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде өзара әрекеттесу тәртібінің сипаты
11. Қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) ЭҮП;
2) ЭҮШ;
3) ЭҮТШ;
4) АЖ МДҚ «Е-лицензиялау»;
5) ЖТ МДБ/ЗТ МДБҚ;
6) Қызмет беруші.
12. Әрекеттер (рәсімдер, функциялар, операциялар) әрбір әрекетті орындау мерзімін көрсете отырып, кезектілігінің мәтінді кестелі сипаты, осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
13.Әрекеттердің олардың сипатына сәйкес қисынды кезектілігі
арасындағы өзара байланысты (қызметті көрсету үдерісінде) көрсететін диаграмма осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
14. Тұтынушыларға қызмет көрсету нәтижелері осы Регламентке
3-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімдік көрсеткіштерімен өлшенеді.
15. Тұтынушыларға қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты заңсыз алудан қорғаныш);
2) тұтастық (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғаныш);
3) қолжетімдік (ақпарат пен ресурстарды заңсыз ұстап қалудан қорғаныш).
16. Қызмет көрсетудің технологиялық шарты:
1) Интернетке шығу;
2) оған электрондық лицензия берілетін тұлғада ЖСН/БСН болуы;
3) ЭҮП-мен авторлау;

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от 29 декабря 2012 года № 353
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов)»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов)» (далее – услуга) оказывается государственным учреждением «Областное управление сельского хозяйства» (далее – услугодатель), а также через веб – портал «электронного правительства» по адресу: www.e.gov.kz или веб – портал «Е-лицензирование» по адресу: www.elicense.kz.
2. Услуга оказывается на основании Регламента государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов)» (далее – услуга), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1108 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области сельского хозяйства и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов)» (далее - Регламент):
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно – программного комплекса (далее – ИС);
2) веб–портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее – ПЭП);
3) веб–портал «Е - лицензирование» – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД «Е - лицензирование»);

1. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 желтоқсан № 353
қаулысымен бекітілген
«Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» Электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – қызмет) «Облыстық ауыл шаруашылығы басқармасы» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші), сондай-ақ www.e.gov.kz мекенжайы бойынша «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz мекенжайы бойынша «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет «Ауыл шаруашылығы саласында мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1108 қаулысымен бекітілген «Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет регнламентінің (бұдан әрі – Регламент) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызметті көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы «Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық қызмет Регламентінде пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар (бұдан әрі – Регламент):
1) ақпараттық жүйе – ақпаратты апарттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) «электрондық үкімет» веб-порталы – нормативтік-құқықтық базаны қоса алғанда барлық біріктірілген үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге бірыңғай қол жеткізу терезесі болып табылатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
3) «Е - лицензиялау» веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтата тұрғызылған, қайта жаңартылған және қолданылуын тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін (кіші түрін) жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтері бар, ол лицензиар беретін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – «Е - лицензиялау» МДБ АЖ);

9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД «Е - лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
12) процесс 9 – получение потребителем результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД «Е - лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на веб - портале «Е - лицензирование» www.elicense.kz.
9. Способ проверки потребителем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении к услугодателю.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll – центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ПШЭП;
4) ИС ГБД «Е - лицензирование»;
5) ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) услугодатель.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
13. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью  действий  (в процессе оказания услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему регламенту.
15. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
16. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается электронная лицензия;
3) авторизация с ПЭП;

9) 7 - үдеріс – «Е - лицензиялау» МДБ АЖ-да қызметті өңдеу және сұрауды тіркеу;
10) 3 - шарт – тұтынушының біліктілік талаптарына сәйкес және лицензияны беру негізінде қызмет берушінің тексеруі;
11) 8 - үдеріс - «Е - лицензиялау» МДБ АЖ-да тұтынушы бұзушылықтарының болуына байланысты, сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының «Е - лицензиялау» МДБ АЖ пайдалана отырып қалыптастырылады ЭҮП-де қалыптастырылған қызмет нәтижесін тұтынушының (электрондық лицензияны) алуы.
8. Қызмет көрсетуге сұрау салу нысанын толтыру және қызмет жауаптары www.elicense.kz «Е - лицензиялау» веб - порталында көрсетілген.
9. Сұраныстың орындалу мәртебесін электронды мемлекеттік қызмет бойынша тұтынушының тексеру тәсілі: «электронды үкімет» порталындағы «Қызметті алу тарихы» бөлімінде сондай - ақ қызмет берушіге хабарласқанда.
10. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қажетті ақпаратты және консультацияны саll - орталықтың (1414)телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде өзара әрекеттесу тәртібінің сипаты
11. Қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) ЭҮП;
2) ЭҮШ;
3) ЭҮТШ;
4) АЖ МДҚ «Е-лицензиялау»;
5) ЖТ МБД/ЗТ МБД;
6) қызмет беруші
12. Әрекеттер (рәсімдер, функциялар, операциялар) әрбір әрекетті орындау мерзімін көрсете отырып, кезектілігінің мәтінді кестелі сипаты осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
13. Әрекеттердің олардың сипатына сәйкес қисынды кезектілігі арасындағы өзара байланысты (қызметті көрсету үдерісінде) көрсететін диаграмма осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
14. Тұтынушыларға қызмет көрсету нәтижелері осы Регламентке
3-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімдік көрсеткіштерімен өлшенеді.
15. Тұтынушыларға қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты заңсыз алудан қорғаныш);
2) тұтастық (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғаныш);
3) қолжетімдік (ақпарат пен ресурстарды заңсыз ұстап қалудан қорғаныш).
16. Қызмет көрсетудің технологиялық шарты:
1) Интернетке шығу;
2) оған электрондық лицензия берілетін тұлғада ЖСН/БСН болуы;
3) ЭҮП – мен авторлау;

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от 29 декабря 2012 года № 353
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по реализации пестицидов (ядохимикатов)»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по реализации пестицидов (ядохимикатов)» (далее – услуга) оказывается государственным учреждением «Областное управление сельского хозяйства» (далее – услугодатель), а также через веб – портал «электронного правительства» по адресу: www.e.gov.kz или веб - портал «Е - лицензирование» по адресу: www.elicense.kz
2. Услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по реализации пестицидов (ядохимикатов)», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1108 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области сельского хозяйства и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по реализации пестицидов (ядохимикатов)» (далее - Регламент):
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно – программного комплекса (далее – ИС);
2) веб–портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее - ПЭП);
3) веб–портал «Е - лицензирование» – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД «Е - лицензирование»);

1. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы «29» желтоқсан № 353
қаулысымен бекітілген
«Пестицидтерді (улы химикаттарды) сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Пестицидтерді (улы химикаттарды) сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»Электрондық мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – қызмет) «Облыстық ауыл шаруашылығы басқармасы» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет беруші), сондай-ақ www.e.gov.kz мекенжайы бойынша «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz мекенжайы бойынша «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы көрсетеді.
2. Қызмет «Ауыл шаруашылығы саласында мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1108 қаулысымен бекітілген «Пестицидтерді (улы химикаттарды) сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызметті көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы «Пестицидтерді (улы химикаттарды) сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламентінде пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар(бұдан әрі – Регламент):
1) ақпараттық жүйе – ақпаратты ақпарттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) «электрондық үкімет» веб-порталы – нормативтік-құқықтық базаны қоса алғанда барлық біріктірілген үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге бірыңғай қол жеткізу терезесі болып табылатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
3) «Е - лицензиялау» веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтата тұрғызылған, қайта жаңартылған және қолданылуын тоқтатқан лицензиялар, сондай - ақ лицензияланатын қызмет түрін (кіші түрін) жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтері бар, ол лицензиар беретін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ);