Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Костанайской области от 5 ноября 2012 года № 501. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 26 ноября 2012 года № 3898. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 20 ноября 2013 года № 508
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 20.11.2013 № 508 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых";
2) "Регистрация контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                                     Н. Садуакасов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник ГУ "Управление
предпринимательства и промышленности
акимата Костанайской области"
________________ М. Утешов
Утвержден
постановлением акимата
от 5 ноября 2012 года
№ 501
Регламент государственной услуги "Регистрация
договора залога права недропользования на разведку,
добычу общераспространенных полезных ископаемых"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - физическое и юридическое лицо (далее – получатель);
2) областной исполнительный орган – государственное учреждение "Управление предпринимательства и промышленности акимата Костанайской области" (далее – регистрирующий орган).
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее – государственная услуга) оказывается регистрирующим органом по адресу: индекс: 110000, город Костанай, улица Баймагамбетова, 195, телефоны: 8(7142)575-240, 534-594. График работы: с 9.00 часов до 18.00 часов, обед с 13.00 часов до 14.00 часов ежедневно. Выходные дни: суббота, воскресенье.
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 13) статьи 27 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" и постановления Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1151 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья".

Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2012 жылғы 5 қарашадағы № 501 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 26 қарашада № 3898 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2013 жылғы 20 қарашадағы № 508 қаулысымен
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 20.11.2013 № 508 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
2) "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісімшарттарды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Н. Садуақасов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай облысы әкімдігінің
кәсіпкерлік және өнеркәсіп
басқармасы" ММ бастығы
_______________ М. Өтешов
Әкімдіктің
2012 жылғы 5 қарашадағы
№ 501 қаулысымен
бекітілген
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл
шартын тіркеу" мемлекеттік қызмет
көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – жеке және заңды тұлға (бұдан әрі – алушы);
2) облыстық атқарушы орган – "Қостанай облысы әкімдігінің кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – тіркеуші орган).
2. Жалпы ережелер
2. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тіркеуші органмен индексі: 110000, Қостанай қаласы, Баймағамбетов көшесі, 195 мекенжайы бойынша көрсетіледі, телефондары: 8(7142)575-240, 534-594. Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін. Демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
5. Мемлекеттік қызмет "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Републикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 27-бабының 13) тармақшасы және "Көмірсутек шикізатын қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1151 қаулысы негізінде көрсетіледі.

6. Результатом оказываемой государственной услуги являются свидетельство о регистрации договора залога права недропользования (далее - свидетельство) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (далее – мотивированный ответ об отказе).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Информация по вопросам оказания государственной услуги располагается на интернет - ресурсе регистрирующего органа www.dpp.kostanay.kz, а также на информационном стенде, размещенном в помещении регистрирующего органа по адресу, указанному в пункте 2 настоящего Регламента.
8. Сроки оказания государственной услуги:
государственная услуга оказывается не позднее пяти рабочих дней с момента подачи получателем необходимых документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента;
максимально допустимое время ожидания сдачи документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, составляет не более тридцати минут;
максимально допустимое время получателем документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, составляет не более тридцати минут.
9. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги регистрирующим органом является:
1) непредставление получателем соответствующих документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента;
2) отсутствие разрешения компетентного органа на передачу права недропользования в залог.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление (в произвольной форме) в канцелярию регистрирующего органа;
2) сотрудник канцелярии регистрирующего органа осуществляет прием документов, регистрирует и направляет документы руководству для наложения резолюции;
3) руководство регистрирующего органа рассматривает корреспонденцию, определяет структурное подразделение, накладывает резолюцию и направляет начальнику структурного подразделения для исполнения;
4) начальник структурного подразделения регистрирующего органа рассматривает корреспонденцию, накладывает резолюцию и передает документы ответственному исполнителю для исполнения;
5) ответственный исполнитель структурного подразделения регистрирующего органа осуществляет проверку полноты представленных документов, подготавливает мотивированный ответ об отказе или оформляет свидетельство и передает документы начальнику структурного подразделения;
6) начальник структурного подразделения рассматривает корреспонденцию и визирует мотивированный ответ об отказе или свидетельство и передает документы на подпись руководству;

6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру (бұдан әрі – бас тарту туралы дәлелді жауап) болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбiне
қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша ақпарат тіркеуші органның интернет-ресурсында www.dpp.kostanay.kz, сондай-ақ осы Регламенттің 2-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша тіркеуші органның үй-жайында орналасқан ақпараттық стендте ораналастырылған.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
мемлекеттік қызмет осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды мемлекеттік қызметті алушы тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірілмей көрсетіледі;
алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды;
алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу кезінде құжаттарды алудың рұқсат берілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды.
9. Тіркеуші органның мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы үшін негіздеме:
1) осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген тиісті құжаттарды алушының ұсынбауы;
2) құзыретті органның жер қойнауын пайдалану құқығын кепілге беру үшін рұқсатының болмауы болып табылады.
10. Алушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін өтiнiш алған сәттен бастап және мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн берген сәтке дейiнгі мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) алушы тіркеуші органның кеңсесіне өтініш (еркін нысанда) береді;
2) тіркеуші органның кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, тіркейді және бұрыштама қою үшін құжаттарды басшылыққа жібереді;
3) тіркеуші органның басшылығы хат-хабарды қарайды, құрылымдық бөлімшені анықтайды, бұрыштама қояды және орындау үшін құрылымдық бөлімшенің бастығына жібереді;
4) тіркеуші органның құрылымдық бөлімшесінің бастығы хат-хабарды қарайды, бұрыштама қояды және орындау үшін құжаттарды жауапты орындаушыға береді;
5) тіркеуші органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады, бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды немесе куәлікті ресімдейді және құжаттарды құрылымдық бөлімшенің бастығына береді;
6) құрылымдық бөлімшенің бастығы хат-хабарды қарайды және бас тарту туралы дәлелді жауапқа немесе куәлікке бұрыштама қояды және құжаттарды басшылыққа қол қою үшін береді;

7) руководство рассматривает корреспонденцию и подписывает свидетельство или мотивированный ответ об отказе;
8) ответственный исполнитель структурного подразделения выдает получателю мотивированный ответ об отказе или свидетельство и вносит запись в журнал регистрации договоров залога права недропользования.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в регистрирующем органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов осуществляется через канцелярию регистрирующего органа по адресу, указанному в пункте 2 настоящего Регламента.
Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента, является регистрация (штамп и входящий номер, дата) заявления в канцелярии регистрирующего органа.
13. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предоставляет:
1) заявление для получения государственной услуги (в произвольной форме);
2) договор о залоге права недропользования, подписанный в установленном порядке (в трех экземплярах);
3) доверенность лицу, представляющему интересы получателя, за исключением первого руководителя получателя, имеющего право подписи без доверенности.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) сотрудник канцелярии регистрирующего органа;
2) руководство регистрирующего органа;
3) начальник структурного подразделения регистрирующего органа;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения регистрирующего органа.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель регистрирующего органа.
Руководитель регистрирующего органа несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки, в соответствии с законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Регистрация договора залога права недропользования
на разведку, добычу общераспространенных
полезных ископаемых"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
хода, потока
работ)
1
2
3
Наименование
СФЕ
Сотрудник
канцелярии
регистри-
рующего
органа
Руководство
регистрирую-
щего органа
Начальник
структурного
подразделения
регистрирующего
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Рассмотрение
корреспонден-
ции,
определение
структурного
подразделения
для
исполнения
Рассмотрение
корреспонденции,
определение
ответственного
исполнителя для
исполнения
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядитель-
ное решение)
Направление
документов
руководству
для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
начальнику
структурного
подразделения
Наложение
резолюции,
передача
документов
ответственному
исполнителю
Сроки
исполнения
1 час
1 час
1 час
Номер
следующего
действия
2
3
4
№ действия
(хода, потока
работ)
4
5
6
Наименование
СФЕ
Ответствен-
ный
исполнитель
структур-
ного под-
разделения
регистрирую
щего органа
Начальник
структурного
подразделе-
ния регист-
рирующего
органа
Руководство
регистрирующего
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Осущест-
вление
проверки
полноты
документов,
подготовка
мотивиро-
ванного
ответа об
отказе или
оформление
свидетель-
ства
Рассмотрение
корреспон-
денции и
визирование
свидетель-
ства или
мотивирован-
ного ответа
об отказе
Рассмотрение
корреспонденции
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядитель-
ное решение)
Передача
документов
начальнику
структур-
ного под-
разделения
Передача
документов
на подпись
руководству
Подписание
свидетельства
или
мотивированного
ответа об отказе
Сроки
исполнения
В течении
5 рабочих
дней
1 час
1 час
Номер
следующего
действия
5
6
7
№ действия
(хода, потока
работ)
7
Наименование
СФЕ
Ответственный исполнитель структурного
подразделения регистрирующего органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Внесение записи в журнал регистрации
договоров залога права недропользования
или регистрация мотивированного ответа об
отказе
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядитель-
ное решение)
Выдача результата оказания государственной
услуги получателю
Сроки
исполнения
В течение 1 рабочего дня
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
СФЕ 1
Канцелярия
регистрирую-
щего органа
СФЕ 2
Руководство
регистрирующего
органа
СФЕ 3
Начальник
структурного
подразделения
регистрирую-
щего органа
СФЕ 4
Ответственный
исполнитель
структурного
подразделения
регистрирующе-
го органа
Действие № 1
Прием
документов,
регистрация,
направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Действие № 2
Рассмотрение
корреспонден-
ции,
определение
структурного
подразделения,
наложение
резолюции,
отправка
начальнику
структурного
подразделения
для исполнения
Действие № 3
Рассмотрение
корреспонден-
ции,
определение
ответственно-
го исполни-
теля для
исполнения
Действие № 4
Осуществление
проверки
полноты
документов,
оформление
свидетельства,
передача
документов
начальнику
структурного
подразделения
Действие № 5
Рассмотрение
корреспонден-
ции,
визирование
свидетельства
и передача
документов
на подпись
руководству
Действие № 6
Рассмотрение
корреспонденции
и подписание
свидетельства
Действие № 7
Внесение
записи в
журнал
регистрации
договоров
залога права
недропользова-
ния и передача
свидетельства
получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
СФЕ 1
Канцелярия
регистрирующе-
го органа
СФЕ 2
Руководство
регистрирующе-
го органа
СФЕ 3
Начальник
структурного
подразделения
регистрирующе-
го органа
СФЕ 4
Ответственный
исполнитель
структурного
подразделения
регистрирую-
щего органа
Действие № 1
Прием
документов,
регистрация,
направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Действие № 2
Рассмотрение
корреспонден-
ции,
определение
структурного
подразделения,
наложение
резолюции,
отправка
начальнику
структурного
подразделения
для исполнения
Действие № 3
Рассмотрение
корреспонден-
ции,
определение
ответственного
исполнителя
для
исполнения
Действие № 4
Осуществление
проверки
полноты
документов,
подготовка
мотивирован-
ного ответа
об отказе,
передача
документов
начальнику
структурного
подразделения
Действие № 5
Рассмотрение
корреспонден-
ции,
визирование
мотивирован-
ного ответа
об отказе
и передача
документов
на подпись
руководству
Действие № 6
Рассмотрение
корреспон-
денции и
подписание мо-
тивированного
ответа об
отказе
Действие № 7
Регистрация
мотивирован-
ного ответа
об отказе
и передача
получателю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Регистрация договора залога права
недропользования на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Утвержден
постановлением акимата

7) басшылық хат-хабарды қарайды және куәлікке немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды;
8) құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысы алушыға бас тарту туралы дәлелді жауапты немесе куәлікті береді және жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шарттарын тіркеу журналына жазба енгізеді.
11. Тіркеуші органда мемлекеттік қызмет көрсету үшiн құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын ең аз адам саны бiр қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі
іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
12. Құжаттар қабылдау осы Регламенттің 2-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша тіркеуші органның кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Тіркеуші органның кеңсесінде өтінішті тіркеу (мөртабан және кіріс нөмірі, күні) осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттардың тапсырылғанын растау болып табылады.
13. Алушы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш (еркін нысанда);
2) белгiленген тәртiппен қол қойылған жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл туралы шартты (үш данада);
3) сенімхатсыз қол қоюға құқығы бар алушының бірінші басшысын қоспағанда, алушының мүдделерін білдіретін адамға берілетін сенімхатты ұсынады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатыстырылған:
1) тіркеуші органның кеңсе қызметкері;
2) тіркеуші органның басшылығы;
3) тіркеуші органның құрылымдық бөлімшесінің бастығы;
4) тіркеуші органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы.
15. Әрбір әкiмшiлiк iс-қимылдың (рәсiмнің) орындалу мерзiмiн көрсетіп, әрбір ҚФБ әкiмшiлiк iс-қимылдарының (рәсiмдерінің) дәйектілігі мен өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтiрiлген.
16. Мемлекеттiк қызмет көрсету және ҚФБ үдерісінде әкiмшiлiк iс-қимылдардың қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты бейнелейтін сызба осы Регламенттің 2-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға тіркеуші органның басшысы болып табылады.
Тіркеуші органның басшысы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес белгіленген мерзімдерде мемлекеттiк қызмет көрсетуді іске асыру үшін жауап береді.
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндіруге арналған жер қойнауын пайдалану
құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша
Әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердің) дәйектілігі
мен өзара iс-қимылының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ iс-қимылдарының сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң (барысының, жұмыстар ағынының)
іс-қимылдары
Iс-қимылдың
(барысы,
жұмыстар
ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Тіркеуші
орган
кеңсесінің
қызметкері
Тіркеуші
органның
басшылығы
Тіркеуші органның
құрылымдық
бөлімшесінің
бастығы
Iс-қимылдың
(үдерістiң,
рәсiмнiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау,
тіркеу
Хат-хабарды
қарау,
орындау үшін
құрылымдық
бөлімшені
анықтау
Хат-хабарды қарау,
орындау үшін
жауапты
орындаушыны
анықтау
Аяқталу нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдастырушы-
лық-басқарушы-
лық шешiм)
Бұрыштама
қою үшiн
құжаттарды
басшылыққа
жiберу
Бұрыштама
қою,
құрылымдық
бөлiмшенiң
бастығына
жiберу
Бұрыштама қою,
құжаттарды жауапты
орындаушыға беру
Орындалу
мерзімдері
1 сағат
1 сағат
1 сағат
Келесі
іс-қимылдың
нөмірі
2
3
4
Iс-қимылдың
(барысы,
жұмыстар
ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Тіркеуші
органның
құрылымдық
бөлімшесі-
нің
жауапты
орындаушы-
сы
Тіркеуші
органның
құрылымдық
бөлімшесінің
бастығы
Тіркеуші органның
басшылығы
Iс-қимылдың
(үдерістiң,
рәсiмнiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Құжаттар-
дың
толықтығын
тексеруді
жүзеге
асыру, бас
тарту
туралы
дәлелді
жауап
дайындау
немесе
куәлікті
ресімдеу
Хат-хабарды
қарау және
куәлікке
немесе бас
тарту туралы
дәлелді
жауапқа
бұрыштама
қою
Хат-хабарды қарау
Аяқталу нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдастырушы-
лық-басқарушы-
лық шешiм)
Құрылымдық
бөлімшенің
бастығына
құжаттарды
беру
Басшылыққа
құжаттарды
қол қоюға
беру
Куәлікке немесе
бас тарту туралы
дәлелді жауапқа
қол қою
Орындалу
мерзімдері
5 жұмыс
күні
ішінде
1 сағат
1 сағат
Келесі
іс-қимылдың
нөмірі
5
6
7
Іс-қимылдың
(барысы,
жұмыстар
ағыны) №
7
ҚФБ атауы
Тіркеуші органның құрылымдық бөлімшесінің
жауапты орындаушысы
Іс-қимылдың
(үдерістiң,
рәсiмнiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл
шарттарын тіркеу журналына жазба енгізу
немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты
тіркеу
Аяқталу нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдастырушы-
лық-басқарушы-
лық шешiм)
Алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің
нәтижесін беру
Орындалу
мерзiмдерi
1 жұмыс күні ішінде
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
ҚФБ 1
Тіркеуші
органның
кеңсесі
ҚФБ 2
Тіркеуші
органның
басшылығы
ҚФБ 3
Тіркеуші
органның
құрылымдық
бөлімшесінің
бастығы
ҚФБ 4
Тіркеуші
органның
құрылымдық
бөлімшесінің
жауапты
орындаушысы
№ 1 іс-қимыл
Құжаттарды
қабылдау,
тіркеу,
бұрыштама қою
үшін
құжаттарды
басшылыққа
жіберу
№ 2 іс-қимыл
Хат-хабарды
қарау,
құрылымдық
бөлімшені
анықтау,
бұрыштама қою,
орындау үшін
құрылымдық
бөлімшенің
бастығына
жіберу
№ 3 іс-қимыл
Хат-хабарды
қарау, орындау
үшін жауапты
орындаушыны
анықтау
№ 4 іс-қимыл
Құжаттардың
толықтығын
тексеруді
жүзеге
асыру,
куәлікті
ресімдеу,
құжаттарды
құрылымдық
бөлімшенің
бастығына
беру
№ 5 іс-қимыл
Хат-хабарды
қарау,
куәлікке
бұрыштама қою
және
басшылыққа
құжаттарды қол
қоюға беру
№ 6 іс-қимыл
Хат-хабарды
қарау және
куәлікке қол
қою
№ 7 іс-қимыл
Жер қойнауын
пайдалану
құқығының
кепіл
шарттарын
тіркеу
журналына
жазба енгізу
және алушыға
куәлікті
беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
ҚФБ 1
Тіркеуші
органның
кеңсесі
ҚФБ 2
Тіркеуші
органның
басшылығы
ҚФБ 3
Тіркеуші
органның
құрылымдық
бөлімшесінің
бастығы
ҚФБ 4
Тіркеуші
органның
құрылымдық
бөлімшесінің
жауапты
орындаушысы
№ 1 іс-қимыл
Құжаттарды
қабылдау,
тіркеу,
бұрыштама қою
үшін
құжаттарды
басшылыққа
жіберу
№ 2 іс-қимыл
Хат-хабарды
қарау,
құрылымдық
бөлімшені
анықтау,
бұрыштама қою,
орындау үшін
құрылымдық
бөлімшенің
бастығына
жіберу
№ 3 іс-қимыл
Хат-хабарды
қарау, орындау
үшін жауапты
орындаушыны
анықтау
№ 4 іс-қимыл
Құжаттардың
толықтығын
тексеруді
жүзеге
асыру, бас
тарту туралы
дәлелді
жауап
дайындау,
құжаттарды
құрылымдық
бөлімшенің
бастығына
беру
№ 5 іс-қимыл
Хат-хабарды
қарау, бас
тарту туралы
дәлелді жауапқа
бұрыштама қою
және басшылыққа
құжаттарды қол
қоюға беру
№ 6 іс-қимыл
Хат-хабарды
қарау және бас
тарту туралы
дәлелді
жауапқа қол
қою
№ 7 іс-қимыл
Бас тарту
туралы
дәлелді
жауапты
тіркеу және
алушыға беру
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге
арналған жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын
тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың қисынды дәйектілігі арасындағы
өзара байланысты бейнелейтін сызба
Әкімдіктің

от 5 ноября 2012 года
№ 501
Регламент государственной услуги
"Регистрация контрактов на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Регистрация контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - физическое и юридическое лицо (далее – получатель);
2) областной исполнительный орган – государственное учреждение "Управление предпринимательства и промышленности акимата Костанайской области" (далее – регистрирующий орган).
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Регистрация контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее – государственная услуга) оказывается регистрирующим органом по адресу: индекс: 110000, город Костанай, улица Баймагамбетова, 195, телефоны: 8(7142)575-240, 534-594. График работы: с 9.00 часов до 18.00 часов, обед с 13.00 часов до 14.00 часов ежедневно. Выходные дни: суббота, воскресенье.
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 12) статьи 27 и пункта 3 статьи 68 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" и постановления Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1151 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья".
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются акт о государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию (далее – акт) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (далее – мотивированный ответ об отказе).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Информация по вопросам оказания государственной услуги располагается на интернет - ресурсе регистрирующего органа www.dpp.kostanay.kz, а также на информационном стенде, размещенном в помещении регистрирующего органа по адресу, указанному в пункте 2 настоящего Регламента.
8. Сроки оказания государственной услуги:
государственная услуга оказывается не позднее пяти рабочих дней с момента сдачи получателем необходимых документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента;
максимально допустимое время ожидания сдачи документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, составляет не более тридцати минут;
максимально допустимое время получателем документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, составляет не более тридцати минут.
прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

2012 жылғы 5 қарашадағы
№ 501 қаулысымен
бекітілген
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндіруге арналған келісімшарттарды тіркеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісімшарттарды тіркеу" регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – жеке және заңды тұлға (бұдан әрі – алушы);
2) облыстық атқарушы орган – "Қостанай облысы әкімдігінің кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – тіркеуші орган).
2. Жалпы ережелер
2. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісімшарттарды тіркеу" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тіркеуші органмен индексі: 110000, Қостанай қаласы, Баймағамбетов көшесі, 195 мекенжайы бойынша көрсетіледі, телефондары: 8(7142)575-240, 534-594. Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін. Демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
5. Мемлекеттік қызмет "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Републикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 27-бабының 12) тармақшасы және 68-бабының 3-тармағы және "Көмірсутек шикізатын қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1151 қаулысы негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу туралы акті (бұдан әрі – акт) немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру (бұдан әрі – бас тарту туралы дәлелді жауап) болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбiне
қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша ақпарат тіркеуші органның интернет-ресурсында www.dpp.kostanay.kz, сондай-ақ осы Регламенттің 2-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша тіркеуші органның үй-жайында орналасқан ақпараттық стендте орналастырылған.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
мемлекеттік қызмет осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды алушы тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірілмей көрсетіледі;
алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алған кезде құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды;
алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу кезінде құжаттарды алудың рұқсат берілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды;
қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.

9. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги регистрирующим органом является непредставление получателем соответствующих документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление (в произвольной форме) в канцелярию регистрирующего органа;
2) сотрудник канцелярии регистрирующего органа осуществляет прием документов, регистрирует и направляет документы руководству для наложения резолюции;
3) руководство регистрирующего органа рассматривает корреспонденцию, определяет структурное подразделение, накладывает резолюцию и направляет начальнику структурного подразделения для исполнения;
4) начальник структурного подразделения регистрирующего органа рассматривает корреспонденцию, накладывает резолюцию и передает документы ответственному исполнителю для исполнения;
5) ответственный исполнитель структурного подразделения регистрирующего органа осуществляет проверку полноты представленных документов, подготавливает мотивированный ответ об отказе или оформляет акт и передает документы начальнику структурного подразделения;
6) начальник структурного подразделения рассматривает корреспонденцию и визирует мотивированный ответ об отказе или акт и передает документы на подпись руководству;
7) руководство рассматривает корреспонденцию и подписывает акт или мотивированный ответ об отказе;
8) ответственный исполнитель структурного подразделения выдает получателю мотивированный ответ об отказе или акт и вносит запись в реестр государственной регистрации контрактов.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в регистрирующем органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов осуществляется через канцелярию регистрирующего органа по адресу, указанному в пункте 2 настоящего Регламента.
Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента, является регистрация (штамп и входящий номер, дата) заявления в канцелярии регистрирующего органа.
13. Для получения государственной услуги получатель предоставляет:
1) заявление для получения государственной услуги (в произвольной форме);
2) контракт на недропользование (оригинал в трех экземплярах);
3) доверенность лицу, представляющему интересы получателя, за исключением первого руководителя получателя, имеющего право подписи без доверенности.

9. Тіркеуші органның мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы үшін негіздеме осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген тиісті құжаттарды алушының ұсынбауы болып табылады.
10. Алушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін өтiнiш алған сәттен бастап және мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн берген сәтке дейiнгі мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) алушы тіркеуші органның кеңсесіне өтініш (еркін нысанда) береді;
2) тіркеуші органның кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, тіркейді және бұрыштама қою үшін құжаттарды басшылыққа жібереді;
3) тіркеуші органның басшылығы хат-хабарды қарайды, құрылымдық бөлімшені анықтайды, бұрыштама қояды және орындау үшін құрылымдық бөлімшенің бастығына жібереді;
4) тіркеуші органның құрылымдық бөлімшесінің бастығы хат-хабарды қарайды, бұрыштама қояды және орындау үшін құжаттарды жауапты орындаушыға береді;
5) тіркеуші органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады, бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды немесе актіні ресімдейді және құжаттарды құрылымдық бөлімшенің бастығына береді;
6) құрылымдық бөлімшенің бастығы хат-хабарды қарайды және бас тарту туралы дәлелді жауапқа немесе актіге бұрыштама қояды және құжаттарды басшылыққа қол қоюға береді;
7) басшылық хат-хабарды қарайды және актіге немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды;
8) құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысы алушыға бас тарту туралы дәлелді жауапты немесе актіні береді және келісімшарттарды мемлекеттік тіркеу тізіліміне жазба енгізеді.
11. Тіркеуші органда мемлекеттік қызмет көрсету үшiн құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын ең аз адам саны бiр қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі
іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
12. Құжаттар қабылдау осы Регламенттің 2-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша тіркеуші органның кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Тіркеуші органның кеңсесінде өтінішті тіркеу (мөртабан және кіріс нөмірі, күні) осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттардың тапсырылғанын растау болып табылады.
13. Алушы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш (еркін нысанда);
2) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты (үш данадағы түпнұсқа);
3) сенімхатсыз қол қоюға құқығы бар алушының бірінші басшысын қоспағанда, алушының мүдделерін білдіретін адамға берілетін сенімхатты ұсынады.