О районном бюджете Амангельдинского района на 2013-2015 годы
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 20 декабря 2012 года № 94. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 28 декабря 2012 года № 3960. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 27 января 2014 года № 8)
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 27.01.2014 № 8)
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Амангельдинского района на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 1542352,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 171201,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 5367,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6419,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1359364,9 тысяч тенге;
2) затраты – 1545327,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 22483,7 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 26915,9 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4432,2 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 25459,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 25459,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 12.12.2013 № 190 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, из них:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 29957,0 тысяча тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы, из них:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме – 8194,0 тысяча тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме – 3470,0 тысячи тенге;

Аманкелді ауданының 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 94 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 28 желтоқсанда № 3960 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 2014 жылғы 27 қаңтардағы № 8 хаты)
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде тұпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 27.01.2014 № 8 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Аманкелді аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аманкелді ауданының 2013 - 2015 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1542352,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 171201,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5367,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 6419,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1359364,9 мың теңге;
2) шығындар – 1545327,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 22483,7 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 26915,9 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 4432,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 25459,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 25459,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 12.12.2013 № 190 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 29957,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 8194,0 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері – 3470,0 мың теңге сомасында;

на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме – 13233,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме – 4260,0 тысячи тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме – 13606,0 тысяча тенге.
на реализацию мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020 в сумме – 20406,0 тысяч тенге, из них:
на обеспечение деятельности центров занятости населения – 9061,0 тысяча тенге;
на частичное субсидирование заработной платы в сумме – 6806,0 тысяча тенге;
на переподготовку и повышению квалификации кадров в сумме – 966 тысяч тенге.
на молодежную практику в сумме – 3573,0 тысяча тенге.
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме – 45790,5 тысяча тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме – 7122,4 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 05.07.2013 № 147 (вводится в действие с 01.01.2013); от 16.10.2013 № 168 (вводится в действие с 01.01.2013); от 12.12.2013 № 190 (вводится в действие с 01.01.2013).
2-1. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, из них:
на содержание и укрепление материально-технической базы организаций образования – 19500,0 тысяча тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 18.02.2013 № 102 (вводится в действие с 01.01.2013); в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 16.10.2013 № 168 (вводится в действие с 01.01.2013).
2-2. На увеличение штатной численности местных исполнительных органов в сумме - 2179,0 тысяча тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-2 в соответствии с решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 05.07.2013 № 147 (вводится в действие с 01.01.2013).
2-3. На ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020 в сумме 22603,0 тысяча тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-3 в соответствии с решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 05.07.2013 № 147 (вводится в действие с 01.01.2013); в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 19.07.2013 № 150 (вводится в действие с 01.01.2013).

мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 13233,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 4260,0 мың теңге сомасында;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамытуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға – 13606,0 мың теңге сомасында;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасының шеңберінде іс-шараларды іске асыруға - 20406,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
жұмыспен қамту орталығының қызметін қамтамасыз етуге – 9061,0 мың теңге сомасында;
еңбекақыны ішінара субсидиялауға – 6806,0 мың теңге сомасында;
кадрларды қайта дайындау және біліктілігін арттыруға – 966 мың теңге сомасында;
жастар тәжірибесіне – 3573,0 мың теңге сомасында;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 45790,5 мың теңге сомасында;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 7122,4 мың теңге сомасында.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 05.07.2013 № 147 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 16.10.2013 № 168 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2013 № 190 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі)  шешімдерімен.
2-1. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
білім беру ұйымдарын ұстау және материалдық–техникалық базасын нығайту үшін – 19500,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 2-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 18.02.2013 № 102 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 16.10.2013 № 168 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
2-2. Жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға – 2179,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 2-2 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 05.07.2013 № 147 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
2-3. Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге – 22603,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 2-3 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 05.07.2013 № 147 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 19.07.2013 № 150 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено возврат сумм целевых трансфертов на компенсацию потерь областного бюджета в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий посредством выделения трансфертов из районного бюджета в сумме 2131,0 тысяч тенге, на содержание государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Костанайской области".
4. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме – 26915,9 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 16.10.2013 № 168 (вводится в действие с 01.01.2013).
4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрен возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета в сумме - 63,0 тысяча тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 05.07.2013 № 147 (вводится в действие с 01.01.2013).
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Амангельдинского района на 2013 год в сумме 1700,0 тысяч тенге.
6. Объем субвенции на 2013 год выделяемых из областного бюджета на районный бюджет – 1189450,0 тысяча тенге.
7. Объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет не предусмотрено.
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
9. Утвердить перечень бюджетных программ поселков, аулы (сел), аульных (сельских) округов Амангельдинского района на 2013 год согласно приложению 5.
9-1. Утвердить перечень бюджетных программ поселков, аулы (сел), аульных (сельских) округов Амангельдинского района на 2014 год согласно приложению 6.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 18.02.2013 № 102 (вводится в действие с 01.01.2013).
9-2. Утвердить перечень бюджетных программ поселков, аулы (сел), аульных (сельских) округов Амангельдинского района на 2015 год согласно приложению 7.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-2 в соответствии с решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 18.02.2013 № 102 (вводится в действие с 01.01.2013).
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель
очередной пятой сессии                     Есмагамбетов Р.
Секретарь
районного маслихата                        Саматов А.
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
Амангельдинского района"
______________ М. Сакетов
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 декабря 2012 года № 94
Районный бюджет Амангельдинского
района на 2013 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 12.12.2013 № 190 (вводится в действие с 01.01.2013).
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I
І. Доходы

3. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте "Қостанай облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесін ұстауға 2131,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен трансферттерді бөлу арқылы мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейінен жоғары тұрған деңгейіне мемлекеттік органдардың функцияларын беруге байланысты облыстық бюджет ысыраптарын өтеуге нысаналы трансферттер сомаларының қайтарылуы қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 26915,9 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсімі қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 16.10.2013 № 168 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
4-1. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте - 63,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен берілген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтарылуы қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 05.07.2013 № 147 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2013 жылға арналған Аманкелді ауданының жергілікті атқарушы орган резерві – 1700,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2013 жылға арналған облыстық бюджеттен ауданның бюджетіне берілетін субвенция көлемі – 1189450,0 мың теңге.
7. Ауданның бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюдың көлемі көзделмеген.
8. 2013 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2013 жылға арналған Аманкелді ауданының кенттер, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округтердің бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9-1. 2014 жылға арналған Аманкелді ауданының кенттер, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округтердің бюджеттік бағдарламалар тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. Шешім 9-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 18.02.2013 № 102 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
9-2. 2015 жылға арналған Аманкелді ауданының кенттер, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округтердің бюджеттік бағдарламалар тізбесі 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. Шешім 9-2 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 18.02.2013 № 102 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезекті бесінші
сессия төрағасы                            Р. Есмағамбетов
Аудандық
мәслихат хатшысы                           Ә. Саматов
КЕЛІСІЛДІ:
"Аманкелді ауданының
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
бастығы
_____________ М. Сакетов
Мәслихаттың
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 94 шешіміне 1-қосымша
Аманкелді ауданының 2013 жылға
арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 12.12.2013 № 190 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I
І. Кірістер