О районном бюджете Сарыкольского района на 2013-2015 годы
Решение маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 21 декабря 2012 года № 53. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 29 декабря 2012 года № 3974
В соответствии со статьей 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, а также подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Сарыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Сарыкольского района на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 224 540,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 446 121,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6 361,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 18 518,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 753 540,7 тысяч тенге;
2) затраты – 2 282 607,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 30 784,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 33 754,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 970,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 88 850,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 88 850,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 12.12.2013 № 131 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть в районном бюджете на 2013 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 1039368 тысяч тенге в бюджет района.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год не предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2013 год в сумме 500 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестированию в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ поселка, аула (села), аульного (сельского) округа на 2013 год согласно приложению 5.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель очередной сессии              Б. Шокаева
Секретарь районного маслихата              А. Карашулаков
СОГЛАСОВАНО:
Начальник
государственного учреждения
"Отдел финансов акимата
Сарыкольского района"
_____________ Т. Лысяк
Начальник
государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата
Сарыкольского района"
_____________ И. Насыров
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2012 года № 53
Бюджет Сарыкольского района
на 2013 год

Сарыкөл ауданының 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 53 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 29 желтоқсанда № 3974 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 75-бабына, сондай-ақ "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сарыкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сарыкөл ауданының 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 224 540,7 мың тенге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 446 121,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6 361,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 18 518,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1 753 540,7 мың теңге;
2) шығындар – 2 282 607,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 30 784,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 33 754,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 970,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 88 850,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 88 850,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 12.12.2013 № 131 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенция көлемі 1039368 мың теңге сомасында ескерілсін.
3. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке аудан бюджетінен бюджеттік алулардың көлемдері көзделгені ескерілсін.
4. 2013 жылға арналған жергілікті атқарушы органның резерві 500 мың сомасында бекітілсін.
5. 2013 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2013 жылға арналған кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезекті сессияның төрайымы                 Б. Шоқаева
Аудандық мәслихатының хатшысы              А. Қарашолақов
КЕЛІСІЛДІ:
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_____________ Т. Лысяк
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_____________ И. Насыров
Мәслихаттың
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 53 шешіміне 1-қосымша
Сарыкөл ауданының 2013 жылға
арналған бюджеті

452
Отдел финансов района (города
областного значения)
2970,0
008
Погашение долга местного
исполнительного органа перед
вышестоящим бюджетом
2970,0
Приложение 4
к решению маслихата
от 21 декабря 2012 года
№ 53
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических
комплексов для государственных учреждений образования
района (города областного значения)
Социальная помощь и социальное обеспечение
Программа занятости
Государственная адресная социальная помощь
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан
по решениям местных представительных органов
Приложение 5
к решению маслихата
от 21 декабря 2012 года
№ 53
Бюджетные программы поселка, аула (села), аульного
(сельского) округа на 2013 год
п/п
Исполнительный
орган-администратор
программ,
распределитель
лимитов
код
Бюджетная программа
1
Государственное
учреждение "Аппарат
акима поселка Сарыколь
акимата Сарыкольского
района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима района в
городе, города районного
значения, поселка, аула (села),
аульного (сельского) округа
04-1-123-004
Обеспечение деятельности
организаций дошкольного
воспитания и обучения
04-1-123-041
Реализация государственного
образовательного заказа в
дошкольных организациях
образования
07-3-123-008
Освещение улиц населенных
пунктов
07-3-123-009
Обеспечение санитарии населенных
пунктов
07-3-123-010
Содержание мест захоронений и
погребение безродных
07-3-123-011
Благоустройство и озеленение
населенных пунктов
12-1-123-013
Обеспечение функционирования
автомобильных дорог в городах
районного значения, поселках,
аулах (селах), аульных
(сельских) округах
13-9-123-040
Реализация мер по содействию
экономическому развитию регионов
в рамках Программы "Развитие
регионов"
2
Государственное
учреждение "Аппарат
акима Чеховского
сельского округа
акимата Сарыкольского
района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима района в
городе, города районного
значения, поселка, аула (села),
аульного (сельского) округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных
пунктов
12-1-123-013
Обеспечение функционирования
автомобильных дорог в городах
районного значения, поселках,
аулах (селах), аульных
(сельских) округах
3
Государственное
учреждение "Аппарат
акима Сорочинского
сельского округа
акимата Сарыкольского
района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима района в
городе, города районного
значения, поселка, аула (села),
аульного (сельского) округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных
пунктов
4
Государственное
учреждение "Аппарат
акима Темирязевского
сельского округа
акимата Сарыкольского
района"

452
Ауданның (облыстық маңызы бар
қаланың) қаржы бөлімі
2970,0
008
Жергілікті атқарушы органның
жоғары тұрған бюджет алдындағы
борышын өтеу
2970,0
Мәслихаттың
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 53 шешіміне 4-қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде
секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
АТАУЫ
Білім беру
Жалпы білім беру
Ауданның (аудандық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім
беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк
кешендерді сатып алу және жеткізу
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
Еңбекпен қамту бағдарламасы
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша
азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
Мәслихаттың
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 53 шешіміне 5-қосымша
2013 жылға арналған кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтердің бюджеттік бағдарламалары
р/с
Атқарушы
орган–бағдарламалардың
әкімшісі лимиттердің
бөлушісі
коды
Бюджеттік бағдарлама
1
2
3
4
1
"Сарыкөл ауданы
әкімдігінің Сарыкөл
кенті
әкімінің аппараты"
мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық
маңызы бар қаланың, кент,
ауыл (село), ауылдық
(селолық) округ әкімінің
қызметін қамтамасыз ету
жөніндегі қызметтер
04-1-123-004
Мектепке дейінгі тәрбие
ұйымдарының қызметін
қамтамасыз ету
04-1-123-041
Мектепке дейінгі білім беру
ұйымдарында мемлекеттік білім
беру тапсырысын іске асыруға
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді
жарықтандыру
07-3-123-009
Елді мекендердің санитариясын
қамтамасыз ету
07-3-123-010
Жерлеу орындарын күтіп-ұстау
және туысы жоқ адамдарды
жерлеу
07-3-123-011
Елді мекендерді абаттандыру
мен көгалдандыру
12-1-123-013
Аудандық маңызы бар
қалаларда, кенттерде,
ауылдарда (селоларда),
ауылдық (селолық) округтерде
автомобиль жолдарының жұмыс
істеуін қамтамасыз ету
13-9-123-040
"Өңірлерді дамыту"
Бағдарламасы шеңберінде
өңірлерді экономикалық
дамытуға жәрдемдесу бойынша
шараларды іске іске асыру
2
"Сарыкөл ауданы
әкімдігінің Чехов
ауылдық
округі әкімінің
аппараты"
мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық
маңызы бар қаланың, кент,
ауыл (село), ауылдық
(селолық) округ әкімінің
қызметін қамтамасыз ету
жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді
жарықтандыру
12-1-123-013
Аудандық маңызы бар
қалаларда, кенттерде,
ауылдарда (селоларда),
ауылдық (селолық) округтерде
автомобиль жолдарының жұмыс
істеуін қамтамасыз ету
3
"Сарыкөл ауданы
әкімдігінің Сорочин
ауылдық округі әкімінің
аппараты" мемлекеттік
мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық
маңызы бар қаланың, кент,
ауыл (село), ауылдық
(селолық) округ әкімінің
қызметін қамтамасыз ету
жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді
жарықтандыру
4
"Сарыкөл ауданы
әкімдігінің Тимирязев
ауылдық округі әкімінің
аппараты" мемлекеттік
мекемесі