О внесении изменений и дополнения в решение маслихата от 7 октября 2010 года № 312 "Об утверждении Правил оказания жилищной помощи"
Решение маслихата Тарановского района Костанайской области от 25 апреля 2012 года № 30. Зарегистрировано Управлением юстиции Тарановского района Костанайской области 23 мая 2012 года № 9-18-170. Утратило силу решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 20 марта 2015 года № 263
Сноска. Утратило силу решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 20.03.2015 № 263 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "Об утверждении Правил оказания жилищной помощи" от 7 октября 2010 года № 312 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9-18-125, опубликовано 18 ноября 2010 года в районной газете "Маяк") следующие изменения и дополнение:
в Правилах оказания жилищной помощи, утвержденных указанным решением:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Жилищная помощь предоставляется за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим на территории Тарановского района на оплату:
расходов на содержание жилого дома (жилого здания) семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах) или являющимися нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;
потребления коммунальных услуг семьями (гражданами), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;
услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища в порядке, установленном законодательством в области связи;
арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.";
пункт 3 дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"При повторном обращении в течение года, если в ранее предоставленных документах не произошли изменения, то сведения уточняются на основании оригиналов данных документов без предъявления копий.";
пункт 4 изложить в новой редакции:

Мәслихаттың 2010 жылғы 7 қазандағы № 312 "Тұрғын үй көмегін көрсету Қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 2012 жылғы 25 сәуірдегі № 30 шешімі. Қостанай облысы Таран ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 23 мамырда № 9-18-170 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 2015 жылғы 20 наурыздағы № 263 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 263 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 97-бабының 2-тармағына, "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Тұрғын үй көмегін көрсету Қағидасын бекіту туралы" 2010 жылғы 7 қазандағы № 312 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 9-18-125 нөмірімен тіркелген, 2010 жылғы 18 қарашада "Шамшырақ" аудандық газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
Көрсетілген шешімімен бекітілген Тұрғын үй көмегін көрсету Қағидасында:
1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Тұрғын үй көмегi жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен Таран ауданының аумағында тұрақты тұратын аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға):
жекешелендiрiлген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) тұратын немесе мемлекеттiк тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлердi) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға арналған шығыстарға;
тұрғын жайдың меншік иелері немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылары) отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтердi тұтынуға;
байланыс саласындағы заңнамада белгiленген тәртiппен тұрғын үйдiң меншiк иелерi немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылары) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының ұлғаюы бөлiгiнде байланыс қызметтерiне;
жергiлiктi атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үйдi пайдаланғаны үшiн жалға алу төлемақысына ақы төлеуге берiледi.
Аз қамтамасыз етілген отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегiн есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетiлген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретiнде айқындалады.";
3-тармақ мына мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Жыл ішінде қайта өтініш беру барысында, егер бұрын ұсынған құжаттарда өзгерістер болмаса, онда деректемелер осы құжаттар түпнұсқаларының негізінде көшермелерді көрсетусіз нақтыланады.";
4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

"4. Уполномоченный орган в течение десяти календарных дней с момента сдачи необходимых для назначения жилищной помощи документов принимает решение о назначении или отказе в назначении жилищной помощи.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Совокупный доход гражданина (семьи) исчисляется уполномоченным органом за квартал, предшествовавший кварталу обращения за назначением жилищной помощи, в порядке, определяемом действующим законодательством.";
пункт 22 изложить в новой редакции:
"22. Выплата жилищной помощи осуществляется уполномоченным органом, на основании решения о назначении жилищной помощи, через банки второго уровня на банковские счета получателя жилищной помощи.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель шестой,
очередной, сессии                          М. Кожушко
Секретарь
районного маслихата                        С. Жолдыбаев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник
государственного
учреждения "Отдел
занятости и социальных
программ акимата
Тарановского района"
_______ Л. Утешева

"4. Уәкілетті орган тұрғын үй көмегін тағайындау үшін қажетті құжаттар беру сәтінен бастап күнтізбелік он күн ішінде тұрғын үй көмегін тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.";
13-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Азаматтың (отбасының) жиынтық табысы уәкілетті органмен тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірілген тоқсанның алдындағы тоқсанда, қолданыстағы заңнамамен анықталатын тәртібінде есептеледі.";
22-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"22. Тұрғын үй көмегiн төлеу уәкiлеттi органмен тұрғын үй көмегін тағайындау туралы шешімнің негізінде тұрғын үй көмегін алушылардың банктік шоттарына екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылады.".
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алтыншы, кезекті
сессиясының төрайымы                       М. Кожушко
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    С. Жолдыбаев
КЕЛІСІЛДІ:
"Таран ауданы
әкімдігінің жұмыспен
қамту және әлеуметтік
бағдарламалар
бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
________ Л. Өтешева