О назначении социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Иртышского района
Решение маслихата Иртышского района Павлодарской области от 27 июня 2012 года N 26-7-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 20 июля 2012 года N 12-7-142. Утратило силу решением маслихата Иртышского района Павлодарской области от 23 января 2014 года N 122-27-5
Сноска. Утратило силу решением маслихата Иртышского района Павлодарской области от 23.01.2014 N 122-27-5.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 20   Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", подпунктом 3) пункта 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов", в целях оказания социальной помощи нуждающимся гражданам, Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Право на социальную помощь имеют следующие категории граждан:
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны (далее - ВОВ);
2) граждане, награжденные медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Жителю блокадного Ленинграда";
3) бывшие несовершеннолетние узники концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания (далее - узники);
4) лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной  электростанции в 1986 - 1987, 1988 - 1989 годах (далее - участник ЧАЭС);
5) лица, принимавшие участие в боевых действиях в Афганистане (далее - воины-афганцы), а также на территории других государств;
6) вдовы погибших участников ВОВ, не вступившие в повторный брак;
7) труженики тыла, имеющие награды за доблестный труд в годы ВОВ и лица, проработавшие не менее шести месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года;
8) одинокие и одиноко проживающие престарелые граждане, состоящие на учете в отделении социальной помощи на дому;
9) граждане, получающие пенсионные выплаты по возрасту в не полном объеме, но не более минимального размера пенсии;
10) граждане в возрасте от восьмидесяти до девяноста девяти лет;
11) граждане в возрасте ста и более лет;
12) пенсионеры по возрасту;
13) одинокие и одиноко проживающие инвалиды, состоящие на учете в отделении социальной помощи на дому;

Ертіс ауданының жекелеген санаттағы азаматтарына әлеуметтік көмек тағайындау туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2012 жылғы 27 маусымдағы N 26-7-5 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 20 шілдеде N 12-7-142 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 қаңтардағы N 122-27-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 23.01.2014 N 122-27-5 шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 56-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1995 жылдың 28 сәуіріндегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20-бабына, Қазақстан Республикасының 2005 жылдың 13 сәуіріндегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 11-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылдың 20 шілдесіндегі "Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" N 754 қаулысына сәйкес, мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету мақсатында, Ертіс аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Әлеуметтік көмек алуға құқығы бар азаматтардың келесі санаттары:
1) Ұлы Отан соғысының (бұдан әрі - ҰОС) қатысушылары мен мүгедектері;
2) "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен әрі "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған азаматтар;
3) концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындар (бұдан әрі - тұтқындар);
4) 1986 - 1987, 1988 - 1989 жылдары Чернобыль атом электрстансасы апаттың салдарын жоюға қатысқан адамдар (бұдан әрі - ЧАЭС қатысушы);
5) басқа мемлекеттердің аумақтарындағы және Ауғанстандағы ұрыс қимылдарында қатысқан тұлғалар (бұдан әрі - Ауған жауынгерлері);
6) қайтыс болған ҰОС қатысушылардың қайталап некеге отырмаған жесірлер;
7) ҰОС жылдарында ерең еңбегі үшін наградалары бар тыл еңбеккерлері және 1941 жылғы 21 маусымынан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда кемінде алты ай жұмыс істеген тұлғалар;
8) үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің есебінде тұрған жалғызілікті және жалғыз тұратын қарттар;
9) жасы бойынша зейнетақы көлемі толық емес, бірақ зейнетақыны ең аз мөлшерде алатын азаматтар;
10) сексен жастан тоқсан тоғыз жасқа дейінгі азаматтар;
11) жүз жас және одан асқан азаматтар;
12) жасы бойынша зейнеткерлер;
13) үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің есебінде тұрған жалғызілікті және жалғыз тұратын мүгедектер;

14) инвалиды первой и второй групп, охваченные специальными социальными услугами;
15) дети-инвалиды и инвалиды детства;
16) семьи, воспитывающие и обучающие на дому детей-инвалидов;
17) безработные граждане, состоящие на учете в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Иртышского района" (далее - отдел);
18) лица, освободившиеся из мест лишения свободы;
19) многодетные матери, имеющие подвески "Алтын алқа" и "Күміс алқа";
20) многодетные семьи, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей;
21) малообеспеченные семьи, имеющие детей школьного возраста из числа получателей государственной адресной социальной помощи;
22) малообеспеченные семьи из числа получателей государственной адресной социальной помощи и получателей детских пособий на детей до восемнадцати лет;
23) малообеспеченные семьи со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума, имеющие детей на искусственном вскармливании в возрасте до одного года;
24) студенты из малообеспеченных семей и оставшиеся без попечения родителей;
25) дети-сироты, дети, оставшиеся без попечения родителей;
26) беременные женщины со сроком беременности до двенадцати недель;
27) лица, страдающие онкологическими заболеваниями;
28) лица, инфицированные вирусом иммунодефицита человека;
29) лица, страдающие различными формами туберкулеза;
30) лица из числа малообеспеченных семей, осуществляющие погребение безработных граждан предпенсионного возраста (женщин старше пятидесяти пяти лет, мужчин старше шестидесяти лет), состоявших на момент смерти на учете в отделе;
31) лица, попавшие в экстремальные ситуации (пожар, стихийное бедствие, несчастный случай), со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума, не получавшие социальную выплату в предыдущем году.
2. Ежемесячная и единовременная социальная помощь без учета доходов предоставляется следующим категориям граждан, указанных в пункте 1 настоящего решения:
1) в подпунктах 1), 7), 13), 14) - единовременно на подписку на периодические печатные издания на государственном или русском языках по выбору подписчиков на основании их заявления на сумму не более 7 500 (семь тысяч пятьсот) тенге;
2) в подпунктах 8), 9), 10), 11), 12) (за исключением граждан, имеющих право на получение санаторно-курортного лечения из средств областного бюджета) на основании заявления с указанием регистрационного номера налогоплательщика (далее - РНН), номера лицевого счета, открытого в почтовом отделении  акционерного общества "Казпочта" (далее - АО "Казпочта") или банках второго уровня, медицинского заключения о необходимости оздоровления, копии: санаторно-курортной карты, удостоверения личности, пенсионного удостоверения, книги регистрации граждан или справки адресно-справочного бюро Департамента внутренних дел Павлодарской области (далее - АСБ ДВД Павлодарской области) единовременно на оздоровление в размере 49 000 (сорок девять тысяч) тенге.
Заявитель после получения санаторно-курортного лечения предоставляет в отдел справку о прохождении лечения;

14) арнайы әлеуметтік қызметтермен қамтылған бірінші және екінші топтардағы мүгедектер;
15) мүгедек балалар және бала жасынан мүгедектер;
16) мүгедек балаларды үйде тәрбиелейтін және оқытатын отбасылар;
17) "Ертіс ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - бөлім) есебінде тұратын жұмыссыз азаматтар;
18) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған тұлғалар;
19) "Алтын алқа" және "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған көп балалы аналар;
20) бірге тұратын төрт немесе одан да көп кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасылар;
21) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар ішінен мектеп жастағы балалары бар аз қамтылған отбасылар;
22) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар және он сегіз жасқа дейінгі балаларға балалар жәрдемақысын алушылар санынан аз қамтылған отбасылар;
23) қолдан тамақтандырылатын бір жасқа дейінгі балалардың тамағына, жан басына шаққандағы орташа табысы күнкөріс деңгейінен төмен аз қамтылған отбасылар;
24) аз қамтылған отбасылардан және ата-анасының қамқорынсыз қалған студенттер;
25) жетім балалар, ата-анасының қамқорынсыз қалған балалар;
26) он екі аптаға дейінгі жүктілігі мерзімдегі жүкті әйелдер;
27) онкология ауруларынан азап шеккен тұлғалар;
28) адамның иммун тапшылығы вирусына шалдыққан тұлғалар;
29) туберкулездің әртүрлі формаларымен азап шеккен тұлғалар;
30) бөлімде қайтыс болған кезінде есепте тұрған зейнеткерлік жасқа жақындаған (әйелдер елу бес жастан аса, ерлер алпыс жастан аса) жұмыссыз азаматтарды жерлеуін өткізетін аз қамтылған отбасылар санынан тұлғалар;
31) экстремалдық жағдайларға тап болған (өрт, кездейсоқ апат, жазатайым оқиға) жан басына шаққандағы орташа табысы ең аз күнкөріс деңгейінен төмен және өткен жылы әлеуметтік төлемақы алмаған тұлғалар.
2. Табыстарды санамағанда ай сайынғы және бір реттік әлеуметтік көмек осы шешімнің 1 тармағында көрсетілген азаматтардың келесі санаттарға ұсынылады:
1) 1), 7), 13), 14) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін мемлекеттік және орыс тілдеріндегі мерзімдік басылымдарға жазылушылардың таңдауы бойынша, олардың өтініштері негізінде жазылуға біржолғы 7 500 (жеті мың бес жүз) теңгеден сомаға кем емес;
2) 8), 9), 10), 11), 12) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін (облыстық бюджет қаражатынан шипажайлық-курорттық емделуге құқығы бар азаматтарды санамағанда) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бұдан әрі - СТН), "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі (бұдан әрі - "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесі) немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған жеке есеп шотының нөмірін көрсетілуімен, сауықтыру қажеттілігі туралы медициналық қорытынды, шипажайлық-курорттық картасының, жеке куәлігінің, зейнеткерлік куәлігінің, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері немесе Павлодар облысының ішкі істер департаментінің мекенжайлық-анықтама бюросының (бұдан әрі - Павлодар облысының ІІД МАБ) анықтамасы негізінде сауықтыруға біржолғы 49 000 (қырық тоғыз мың) теңге мөлшерінде.
Шипажайлық-курорттық емделу алғаннан кейін өтініш иесі бөлімге емделу алғаны туралы анықтамасын ұсынады;

в честь двадцатипятилетия ветеранского движения и тридцатилетия  областного совета ветеранов на основании заявления, копии: удостоверения личности, пенсионного удостоверения выплачивается единовременно 30 000 (тридцать тысяч) тенге на одного человека на поездку в город Астана и единовременно 9 000 (девять тысяч) тенге на одного человека на поездку в поселок Баянаул;
3) в подпунктах 27), 28) на основании заявления с указанием РНН, номера лицевого счета, открытого в почтовом отделении АО "Казпочта" или банках второго уровня, выписки из заключения врачебно-консультационной комиссии, копии: удостоверения личности, книги регистрации граждан или справки АСБ ДВД Павлодарской области на лечение единовременно в размере 15 000 (пятнадцать тысяч) тенге;
4) в подпункте 29) на основании заявления с указанием РНН, номера лицевого счета, открытого в почтовом отделении АО "Казпочта" или банках второго уровня, справки с государственного учреждения "Иртышская противотуберкулезная больница", копии: удостоверения личности, книги регистрации граждан или справки АСБ ДВД Павлодарской области на усиленное питание в период прохождения амбулаторного лечения единовременно в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге;
5) в подпункте 1):
на проезд до областного центра и обратно один раз в год в размере 1 618 (одна тысяча шестьсот восемнадцать тысяч) тенге;
на приобретение лекарств ежемесячно в размере 3 236 (три тысячи  двести тридцать шесть тысяч) тенге;
на ремонт жилья единовременно в размере 16 180 (шестнадцать тысяч сто восемьдесят) тенге;
на устройство и оборудование санузла (ванна, туалет и канализация), подвода воды в дом и оформление документов на пользование электроотоплением единовременно в размере 915 991 (девятьсот пятнадцать тысяч девятьсот девяносто один) тенге;
6) в подпункте 18) на основании заявления с указанием РНН, номера лицевого счета, открытого в почтовом отделении АО "Казпочта" или банках второго уровня, копии: справки об освобождении, удостоверения личности, книги регистрации граждан или справки АСБ ДВД Павлодарской области на товары первой необходимости (средства гигиены, продукты питания, одежда) единовременно в размере 17 000 (семнадцать тысяч) тенге;
7) в подпункте 26) на основании заявления с указанием РНН, номера лицевого счета, открытого в почтовом отделении АО "Казпочта" или банках второго уровня, справки, выданной коммунальным государственным казенным предприятием "Иртышская центральная районная больница" (далее - районная больница), копии: удостоверения личности, книги регистрации граждан или справки АСБ ДВД Павлодарской области единовременно в размере 5 000 (пять тысяч) тенге;

ардагерлер қозғалысына жиырма бес жылдығына және облыстық ардагерлердің кеңесіне отыз жылдығына орай өтініш, жеке куәлік, зейнеткерлік куәлік көшірмелері негізінде Астана қаласына бару бір кісіге біржолғы 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде және Баянауыл кентіне бару бір кісіге біржолғы 9 000 (тоғыз мың) теңге мөлшерінде;
3) 27), 28) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін СТН, "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған жеке есеп шотының нөмірін көрсетілуімен өтініш, дәрігерлік-консультациялық комиссияның (бұдан әрі - ДКК) қорытындысынан үзінді көшірмесі, жеке куәлігінің, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері немесе Павлодар облысының ІІД МАБ анықтамасы негізінде біржолғы 15 000 (он бес мың) теңге;
4) 29) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін СТН, "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған жеке есеп шотының нөмірін көрсетілуімен өтініш, "Ертіс туберкулезге қарсы ауруханасы" мемлекеттік мекемесінен анықтама, жеке куәлігінің, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері немесе Павлодар облысының ІІД МАБ анықтамасы негізінде амбулаторлық емдеуден өту мерзіміне жақсартылған тамаққа біржолғы 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде;
5) 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін: жылына бір рет облыс орталығына дейін бару және қайту жолына 1 618 (бір мың алты жүз он сегіз) теңге мөлшерінде;
дәрі сатып алуға ай сайын 3 236 (үш мың екі жүз отыз алты) теңге мөлшерінде;
тұрғын үйлерін жөндеуге біржолғы 16 180 (он алты мың жүз сексен) теңге мөлшерінде;
санторабын (ванна, дәретхана, канализация), үйге су өткізу және электржылытумен пайдалануына құжаттарды біржолғы 915 991 (тоғыз жүз он бес мың тоғыз жүз тоқсан бір) теңге мөлшерінде;
6) 18) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін СТН, "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған жеке есеп шотының нөмірін көрсетілуімен өтініш, бостандық алу туралы анықтаманың, жеке куәлігінің, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері немесе Павлодар облысының ІІД МАБ анықтамасы негізінде бірінші қажетті тауарларына (гигиена құралдары, азық-түлік, киім) біржолғы 17 000 (он жеті мың) теңге мөлшерінде;
7) 26) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін СТН, "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған жеке есеп шотының нөмірін көрсетілуімен өтініш, "Ертіс орталық аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі - аудандық аурухана) берген анықтамасы, жеке куәлігінің, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері немесе Павлодар облысының ІІД МАБ анықтамасы негізінде біржолғы 5 000 (бес мың) теңге мөлшерінде;

8) в подпунктах 21), 22) на основании заявления с указанием РНН, номера лицевого счета, открытого в почтовом отделении АО "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, справки отдела, ходатайства акима села или сельского округа, копии паспорта на крупный рогатый скот (далее - КРС), договора купли-продажи КРС, подписанного продавцом и покупателем, протокола участковой комиссии села или сельского округа по оказанию социальной помощи малообеспеченным гражданам на приобретение КРС, мелкого рогатого скота единовременно в размере 150 000 (сто пятьдесят тысяч) тенге и на приобретение грубых кормов единовременно в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге;
на основании заявления с указанием РНН, номера лицевого счета, открытого в почтовом отделении АО "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, справки со школы, ходатайства комиссии по делам женщин и семейно-демографической политики и списка отдела на подготовку детей к школе единовременно в размере 8 090 (восемь тысяч девяносто) тенге на одного ребенка;
9) в подпункте 17) на основании заявления с указанием РНН, номера лицевого счета, открытого в почтовом отделении АО "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, ходатайства акима села или сельского округа на период прохождения трудовой реабилитации единовременно в размере 48 540 (сорок восемь тысяч пятьсот сорок) тенге.
3. Для категории граждан, указанных в подпункте 16) пункта 1   настоящего решения, в размере шестикратного месячного расчетного показателя назначается с месяца обращения на один год и выплачивается ежеквартально. При наступлении обстоятельств, влекущих прекращение выплаты социальной помощи (достижение ребенком-инвалидом возраста восемнадцати лет, смерть ребенка-инвалида, снятие инвалидности), выплата прекращается с месяца, следующего за месяцем, в котором наступили указанные обстоятельства.
4. На жилищно-коммунальные услуги без учета доходов ежемесячно выплачиваются категориям граждан, указанных в пункте 1 настоящего решения:
1) в подпункте 1) на начало квартала текущего года с 1 января по 30 апреля и с 1 октября по 31 декабря текущего года в размере 16 180 (шестнадцать тысяч сто восемьдесят) тенге, с 1 мая по 30 сентября текущего года в размере 8 090 (восемь тысяч девяносто) тенге;
2) в подпункте 9) на основании заявления с указанием РНН, номера лицевого счета, открытого в почтовом отделении АО "Казпочта" или банках второго уровня, справки государственного учреждения "Иртышское районное отделение Павлодарского областного филиала республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения", копии: пенсионного удостоверения, удостоверения личности, книги регистрации граждан или справки АСБ ДВД Павлодарской области в размере 3 236 (три тысячи двести тридцать шесть) тенге;

8) 21), 22) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін СТН, "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған жеке есеп шотының нөмірін көрсетілуімен өтініші, жеке куәлігінің көшірмесі, бөлімнен анықтама, ауыл немесе ауылдық округі әкімінің өтінімі, ірі қара малға (бұдан әрі - ІҚМ) төлқұжаттың көшірмесі, сатушы және сатып алушымен қол қойылған ІҚМ сату-сатып алу келісім-шарты, аз қамтылған азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі ауыл немесе ауылдық округінің учаскелік комиссияның хаттамасы негізінде ІҚМ, шағын қара мал сатып алуға біржолғы 150 000 (жүз елу мың) теңге және мал азығын сатып алуға біржолғы 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде;
СТН, "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған жеке есеп шотының нөмірін көрсетілуімен өтініші, жеке куәлігінің көшірмесі, мектептен анықтама, әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясаты жөніндегі комиссияның өтінімі және бөлімнің тізімі негізінде балаларды мектепке даярлау үшін бір балаға біржолғы 8 090 (сегіз мың тоқсан) теңге мөлшерінде;
9) 17) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін СТН, "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған жеке есеп шотының нөмірін көрсетілуімен өтініші, жеке куәлігінің көшірмесі, бөлімінен анықтама, ауыл және ауылдық округі әкімінің өтінімі негізінде еңбекпен оңалту кезінде біржолғы 48 540 (қырық сегіз мың бес жүз қырық) теңге мөлшерінде.
3. Осы шешімнің 1 тармағының 16) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін алты шама айлық есептік көрсеткіші мөлшерінде өтініш берген айдан бастап бір жылға тағайындалады және тоқсан сайын төленеді. Әлеуметтік көмек төлеуінің тоқтатылуына әкелетін жағдайлар (мүгедек баланың он сегіз жасқа толуына, мүгедек бала қайтыс болған кезде, мүгедектіктен шығару) туындаған кезде көрсетілген мән-жайлар пайда болған айдан кейінгі келесі айдан соң төлемдер тоқтатылады.
4. Табыстарын санамағанда тұрғын үй-коммуналдық қызметтеріне ай сайын осы шешімнің 1 тармағында көрсетілген азаматтардың келесі санаттарға төленеді:
1) 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін ағымдағы жылдың тоқсан басында 1 қаңтардан 30 сәуірге дейін және 1 қазаннан 31 желтоқсанға дейін 16 180 (он алты мың жүз сексен) теңге мөлшерінде, ағымдағы жылдың 1 мамырдан 30 қыркүйекке дейін 8 090 (сегіз мың тоқсан) теңге мөлшерінде;
2) 9) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін СТН, "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған жеке есеп шотының нөмірін көрсетілуімен өтініші, "Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрлігінің Зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттік орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық мекемесінің Павлодар облысы филиалының Ертіс аудандық бөлімшесі" мемлекеттік мекемесінің анықтамасы, зейнеткерлік куәлігінің, жеке куәлігінің, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері немесе Павлодар облысының ІІД МАБ анықтамасы негізінде 3 236 (үш мың екі жүз отыз алты) теңге мөлшерінде;

3) в подпункте 5) на основании заявления с указанием РНН, номера лицевого счета, открытого в почтовом отделении АО "Казпочта" или банках второго уровня, копии: удостоверения участника боевых действий в Афганистане или на территории других государств, удостоверения личности, книги регистрации граждан или справки АСБ ДВД Павлодарской области в размере 3 236 (три тысячи двести тридцать шесть) тенге;
4) в подпункте 4) на основании заявления с указанием РНН, номера лицевого счета, открытого в почтовом отделении АО "Казпочта" или банках второго уровня, копии: удостоверения участника ЧАЭС, удостоверения личности, книги регистрации граждан или справки АСБ ДВД Павлодарской области в размере 3 236 (три тысячи двести тридцать шесть) тенге;
5) в подпункте 3) на основании заявления с указанием РНН, номера лицевого счета, открытого в почтовом отделении АО "Казпочта" или банках второго уровня, копии: удостоверения узника, удостоверения личности, книги регистрации граждан или справки АСБ ДВД Павлодарской  области в размере 3 236 (три тысячи двести тридцать шесть) тенге;
6) в подпункте 2) на основании заявления с указанием РНН, номера лицевого счета, открытого в почтовом отделении АО "Казпочта" или банках второго уровня, копии: удостоверения к медали "За оборону Ленинграда" и к знаку "Жителю блокадного Ленинграда", удостоверения личности, книги регистрации граждан или справки АСБ ДВД Павлодарской области в размере 3 236 (три тысячи двести тридцать шесть) тенге.
5. Ежемесячная и единовременная социальная помощь с учетом доходов выплачиваются категориям граждан, указанных в пункте 1   настоящего решения:
1) в подпункте 23) на основании заявления с указанием РНН, номера лицевого счета, открытого в почтовом отделении АО "Казпочта" или банках второго уровня, копии: удостоверения личности, свидетельства о рождении ребенка, книги регистрации граждан или справки АСБ ДВД Павлодарской области, справки, выданной районной больницей, сведения о доходах всех трудоспособных членов семьи и наличии подсобного хозяйства на детское питание ежемесячно в размере 3 236 (три тысячи двести тридцать шесть) тенге;
2) в подпункте 31) на основании заявления с указанием РНН, номера лицевого счета, открытого в почтовом отделении АО "Казпочта" или банках второго уровня, копии: удостоверения личности, книги регистрации граждан или справки АСБ ДВД Павлодарской области, заключения с государственного учреждения "Служба пожаротушения, аварийно-спасательных работ, департамента чрезвычайных ситуаций Павлодарской области", сведения о доходах семьи единовременно в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге;

3) 5) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін СТН, "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған жеке есеп шотының нөмірін көрсетілуімен өтініші, Ауған соғысының қатысушы болғаны растайтын куәлігі, жеке куәлігінің, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері немесе Павлодар облысының ІІД МАБ анықтамасы негізінде 3 236 (үш мың екі жүз отыз алты) теңге мөлшерінде;
4) 4) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін СТН, "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған жеке есеп шотының нөмірін көрсетілуімен өтініші, ЧАЭС қатысушы куәлігінің, жеке куәлігінің, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері немесе Павлодар облысының ІІД МАБ анықтамасы негізінде 3 236 (үш мың екі жүз отыз алты) теңге мөлшерінде;
5) 3) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін СТН, "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған жеке есеп шотының нөмірін көрсетілуімен өтініші, жеке куәлігінің, тұтқын болғаны растайтын куәлігінің, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері немесе Павлодар облысының ІІД МАБ анықтамасы негізінде 3 236 (үш мың екі жүз отыз алты) теңге мөлшерінде;
6) 2) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін СТН, "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған жеке есеп шотының нөмірін көрсетілуімен өтініші, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен әрі "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісіне куәліктердің, жеке куәлігінің, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері немесе Павлодар облысының ІІД МАБ анықтамасы негізінде 3 236 (үш мың екі жүз отыз алты) теңге мөлшерінде.
5. Табыстарды санамағанда ай сайынғы және біржолғы әлеуметтік көмек осы шешімнің 1 тармағында көрсетілген азаматтардың келесі санаттарға төленеді:
1) 23) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін СТН, "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған жеке есеп шотының нөмірін көрсетілуімен өтініші, жеке куәлігінің, баланың туу туралы куәлігінің, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері немесе Павлодар облысының ІІД МАБ анықтамасы негізінде, аудандық аурухана берген анықтамасы, отбасының барлық еңбекке жарамды мүшелерінің табыстары туралы және қосалқы шаруашылықтары туралы мәліметтер негізінде балаларды тамақтандыруына ай сайын 3 236 теңге мөлшерінде;
2) 31) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін СТН, "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған жеке есеп шотының нөмірін көрсетілуімен өтініші, жеке куәлігінің, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері немесе Павлодар облысының ІІД МАБ анықтамасы, "Павлодар облысы Төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру, апаттық құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесінің қорытындысы, отбасының табыстары туралы мәліметтер негізінде біржолғы 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде;

3) в подпункте 30) на основании заявления с указанием РНН, номера лицевого счета, открытого в почтовом отделении АО "Казпочта" или банках второго уровня, копии: удостоверения личности, свидетельства о смерти, книги регистрации граждан или справки АСБ ДВД Павлодарской области, сведения о доходах всех трудоспособных членов семьи и наличии подсобного хозяйства и документ, подтверждающий статус умершего, единовременно в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге;
4) в подпунктах 21), 22), 23) на основании заявления с указанием РНН, номера лицевого счета, открытого в почтовом отделении АО "Казпочта" или банках второго уровня, при наличии документов, удостоверяющих личность, их копии, копии книги регистрации граждан или справки АСБ ДВД Павлодарской области, ходатайства акима села или сельского округа, сведения о доходах всех трудоспособных членов семьи и наличии подсобного хозяйства на обмен и проведение документирования единовременно в размере 1 618 (одна тысяча шестьсот восемнадцать тысяч) тенге;
5) в подпунктах 24), 25) на основании заявления с указанием номера лицевого счета, открытого в почтовом отделении АО "Казпочта" или банках второго уровня, РНН, копии: удостоверения личности, книги регистрации граждан или справки АСБ ДВД Павлодарской области, трехсторонний договор на оказание образовательных услуг, подписанный акимом Иртышского района, руководителем высшего учебного заведения города Павлодара и студентом единовременно в размере фактической стоимости обучения в высших учебных заведениях города Павлодара.
Социальная помощь на проживание, питание и проезд к месту жительства ежемесячно в размере 16 000 (шестнадцать тысяч) тенге.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
6. Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням предоставляется гражданам без истребования у них заявления и документов, на основании сведений, предоставленных акимом села или сельского округа, по состоянию на первое число соответствующего месяца с указанием фамилии, имени, отчества, даты рождения, индивидуального идентификационного номера, РНН, вида получаемого государственного специального пособия, номера лицевого счета, открытого в почтовом отделении АО "Казпочта" или банках второго уровня.
Отдел предоставляет единовременную социальную помощь к памятным и праздничным датам для категории граждан, указанных в пункте 1   настоящего решения:

3) 30) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін СТН, "Қазпошта"  АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған жеке есеп шотының нөмірін көрсетілуімен өтініші, жеке куәлігінің, қайтыс болғаны туралы куәлігінің, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері немесе Павлодар облысының ІІД МАБ анықтамасы, отбасының барлық еңбекке жарамды мүшелерінің табыстары туралы және қосалқы шаруашылықтары туралы мәліметтер және қайтыс болған тұлғаның мәртебесін растайтын құжат негізінде біржолғы 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде;
4) 21), 22), 23) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін СТН, "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған жеке есеп шотының нөмірін көрсетілуімен өтініші, жеке тұлғаның растайтын құжаттардың болуы, олардың көшірмелері, жеке куәлігінің, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері немесе Павлодар облысының ІІД МАБ анықтамасы, ауыл және ауылдық округі әкімінің өтінімі, отбасының барлық еңбекке жарамды мүшелерінің табыстары туралы және қосалқы шаруашылықтары туралы мәліметтер негізінде құжаттарды ауыстыруға және құжаттандыруды өткізу біржолғы 1 618 (бір мың алты жүз он сегіз) теңге мөлшерінде;
5) 24), 25) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылғане жеке есеп шотының нөмірін көрсетілуімен өтініші, СТН, жеке куәлігінің, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері немесе Павлодар облысының ІІД МАБ анықтамасы, Ертіс ауданы әкімінің, Павлодар қаласы жоғарғы білім беру мекемесі басшысының және студенттің қолтаңбалары қойылған білім беру қызметін іске асыруға үш жақты келісім-шарт негізінде Павлодар қаласының жоғарғы оқу орындарында біржолғы оқудың нақты құнының мөлшерінде.
Сонымен қатар, студенттерге жоғары оқу орындарында оқу мерзімі бойы тұру, тамақтану және мекен-жайына бару үшін ай сайын 16 000 (он алты мың) теңге мөлшерінде әлеуметтік көмек ұсынылады.
Құжаттар тұпнұсқадағы және көшірме түрлерінде сәйкестіру үшін ұсынылады, содан кейін тұпнұсқадағы құжаттар өтініш иесіне қайтарылады.
6. Естелік күндері мен мерекелік күндерге орай азаматтарға әлеуметтік көмекке өтініш пен құжаттар алынбай, сәйкестік айдың бірінші күні жағдайына тегінің, атының, әкесінің атының, туған күнін, жеке сәйкестіру нөмірін, СТН, мемлекеттік арнайы жәрдемақының алатын түрін, "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктерде жеке есеп шотының нөмірін көрсетілуімен ауыл немесе ауылдық округі әкімімен ұсынылған мәліметтер негізінде ұсынылады.
Бөлім біржолғы әлеуметтік көмекті естелік және мерекелік күндерге осы шешімнің 1 тармағында көрсетілген азаматтардың келесі санаттарға ұсынылады:

1) ко Дню вывода войск из Афганистана, в подпункте 5) на основании списка акима села или сельского округа в размере 8 090 (восемь тысяч девяносто) тенге;
2) к Международному женскому дню, в подпунктах 19), 20) на основании списка акима села или сельского округа в размере 4 000 (четыре тысячи) тенге;
3) ко Дню аварии на ЧАЭС, в подпункте 4) на основании списка акима села или сельского округа в размере 6 000 (шесть тысяч) тенге;
4) ко Дню Победы, в подпункте 1) на основании списка отдела в размере 67 000 (шестьдесят семь тысяч) тенге, а также на приобретение продуктовых наборов в размере 5 000 (пять тысяч) тенге;
в подпунктах 2), 3), 6) на основании списка акима села или сельского округа в размере 3 000 (три тысячи) тенге;
5) ко Дню пожилых людей, в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6) на основании списка акима села или сельского округа в размере 1 600 (одна тысяча шестьсот) тенге;
в подпункте 10) на основании списка акима села или сельского округа в размере 3 000 (три тысячи) тенге;
в подпункте 11) на основании списка акима села или сельского округа в размере 5 000 (пять тысяч) тенге;
в подпунктах 8), 13) на основании списка акима села или сельского округа в размере 1 600 (одна тысяча шестьсот) тенге;
6) ко Дню инвалида, в подпунктах 13), 14), 15) на основании списка акима села или сельского округа в размере 4 000 (четыре тысячи) тенге.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Иртышского районного маслихата по экономике, бюджету и социальной политике.
8. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        К. Муканов
Секретарь Иртышского
районного маслихата                        Ж. Беспаев

1) Ауғанстаннан әскерлерді шығару күніне 5) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін ауыл немесе ауылдық округі әкімінің тізімі негізінде 8090 (сегіз мың тоқсан) теңге мөлшерінде;
2) Халықаралық әйелдер күніне 19), 20) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін ауыл немесе ауылдық округі әкімінің тізімі негізінде 4 000 (төрт мың) теңге мөлшерінде;
3) ЧАЭС апаты күніне 5) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін ауыл немесе ауылдық округі әкімінің тізімі негізінде 6 000 (алты мың)  теңге мөлшерінде;
4) Жеңіс күніне 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін бөлімнің тізімі негізінде 67 000 (алпыс жеті мың) теңге және азық-түлік жинағын алу үшін 5 000 (бес мың) теңге мөлшерінде;
2), 3), 6) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін ауыл немесе ауылдық округі әкімінің  тізімі негізінде 3 000 (үш мың) теңге мөлшерінде;
5) Қарт адамдар күніне 1), 2), 3), 4), 5), 6) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін ауыл немесе ауылдық округі әкімінің тізімі негізінде 1 600 (бір мың алты жүз) теңге мөлшерінде;
10) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін ауыл немесе ауылдық округі әкімінің тізімі негізінде 3 000 (үш мың) теңге мөлшерінде;
11) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін ауыл немесе ауылдық округі әкімінің тізімі негізінде 5 000 (бес мың) теңге мөлшерінде;
8), 13) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін ауыл немесе ауылдық округі әкімінің тізімі негізінде 1 600 (бір мың алты жүз) теңге мөлшерінде;
6) Мүгедек күніне 13), 14) 15) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін ауыл немесе ауылдық округі әкімінің тізімі негізінде 4 000 (төрт мың) теңге мөлшерінде.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ертіс аудандық мәслихатының экономика, бюджет және әлеуметтік саясат жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Қ. Мұқанов
Ертіс аудандық
мәслихатының хатшысы                       Ж. Беспаев