Об утверждении регламента государственной услуги "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан" государственного учреждения "Отдел образования Иртышского района"
Постановление акимата Иртышского района Павлодарской области от 01 августа 2012 года N 295/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 31 августа 2012 года N 12-7-144. Утратило силу постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 21 декабря 2012 года N 595/4
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 21.12.2012 N 595/4.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлением   Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" акимат Иртышского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Тлеуову А.Т.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                Б. Агжанов
Утвержден
постановлением акимата
Иртышского района
Павлодарской области
от 1 августа 2012 года N 295/4
Регламент государственной услуги "Регистрация детей
дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в
детские дошкольные организации Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан" (далее - регламент) разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Форма предоставляемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 4) пункта 4 и подпункта 1) пункта 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", стандарта   государственной услуги "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан" (далее - стандарт), утвержденного постановлением   Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года N 140.

"Ертіс ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 01 тамыздағы N 295/4 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 31 тамызда N 12-7-144 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 21 желтоқсандағы N 595/4 қаулысымен
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 21.12.2012 N 595/4 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылдың 27 қарашасындағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылдың 20 шілдесіндегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына сәйкес, Ертіс ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу" мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары А.Т.Тлеуоваға жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Б. Ағжанов
Павлодар облысы Ертіс
ауданы әкімдігінің 2012 жылғы
1 тамыздағы N 295/4 қаулысымен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі)
балаларды тіркеу" мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің регламенті (бұдан әрі - регламент) Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдеу туралы" Заңының 9-1 бабына сәйкес әзірленді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шелдесіндегі "Білім туралы" Заңының 6-бабы 4-тармағының 4) тармақшасы және 5-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты (бұдан әрі - стандарт) негізінде жүзеге асырылады.

4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел образования Иртышского района" (далее – Отдел образования), по адресу Павлодарская область, Иртышский район, село Иртышск ул. Исы–Байзакова 14, телефоны 8 (71832) 2-11-40, 2-25-38 а также на альтернативной основе через филиал Иртышского района Республиканского государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" (далее – центр обслуживания) по адресу Павлодарская область, Иртышский район, село Иртышск ул. Исы–Байзакова 14, телефоны 8 (71832) 2-29-12, 2-29-11.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача направлений в детские дошкольные организации или же уведомления о регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов определенных пунктом 11 стандарта:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов в отдел образования – составляет 60 минут;
2) сроки оказания государственной услуги при обращении в центр обслуживания:
с момента сдачи потребителем необходимых документов – составляет три дня (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя – не более 30 минут;
максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в отдел образования - в среду и четверг с 09-00 часов до 18-30 часов, обеденный перерыв с 13-00 часов до 14-30 часов, выходные дни суббота, воскресенье;
2) при обращении в центр обслуживания - ежедневно с 9-00 часов до 20-00 часов, без перерыва на обед, выходной день - воскресенье.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2. Порядок оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет в отдел образования либо в центр обслуживания необходимые документы, определенные в пункте 11 стандарта.
Документы представляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
3. Порядок действий (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги

4. Мемлекеттік қызмет "Ертіс ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – Білім бөлімі), мекен-жайы Павлодар облысы, Ертіс ауданы, Ертіс ауылы, Иса-Байзақов 14, телефондары 8 (71832) 2-11-40, 2-25-38 сондай-ақ "Павлодар облысы халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі Ертіс ауданының филиалы (бұдан әрі – халыққа қызмет көрсету орталығы) арқылы да балама негізінде көрсетіледі, мекен-жайы Павлодар облысы, Ертіс ауданы, Ертіс ауылы, Иса-Байзақов 14, телефондары 8 (71832) 2-29-12, 2-29-11.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама немесе мектеп жасына (7 жасқа) дейінгі балаларды тіркеу туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушының стандарттың 11-тармағында белгіленген тиісті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
1) білім бөліміне тұтынушымен тиісті құжаттар тапсырылған сәттен бастап - 60 минутты құрайды;
2) халыққа қызмет көрсету орталығына өтініш білдірген кезде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
тұтынушымен тиісті құжаттар тапсырылған сәттен бастап – үш күнді құрайды (құжаттарды қабылдау және беру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
өтініш иесінің өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің ең көп шекті уақыты - 30 минуттан аспайды;
өтініш иесінің өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетудің ең көп шекті уақыты – 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
1) Білім бөліміне өтініш білдіргенде – сәрсенбі және бейсенбі күндері сағат 9-00 ден 18-30- ға дейін, үзіліс сағат 13-00 ден 14-30 ға дейін, демалыс күндері – сенбі, жексенбі;
2) Халыққа қызмет көрсету орталығына өтініш білдіргенде – күн сайын сағат 9-00 ден 20-00–ге дейін, түскі үзіліссіз, демалыс күні – жексенбі;
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы білім бөліміне немесе халыққа қызмет көрсету орталығына стандарттың 11–тармағында   белгіленген қажетті құжаттарды тапсырады.
Құжаттар көшірмелерімен және түпнұсқаларымен салыстыру үшін беріледі, кейін түпнұсқалар тұтынушыға қайтарылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібі

11. При обращении в отдел образования наименование и форму документа, подтверждающего, что потребитель сдал все необходимые документы, для получения государственной услуги не требуется, так как результат данной государственной услуги указан в пункте 5 стандарта. При обращении в центр обслуживания – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора центра обслуживания, принявшего заявление на оформление документов.
12. Выдача результата оказания государственной услуги потребителю осуществляется:
1) при обращении в отдел образования – посредством личного посещения потребителя;
2) при обращении в центр обслуживания – посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок. В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в установленный срок, центр обслуживания обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в отдел образования.
13. Основанием для приостановления или отказа в предоставлении государственной услуги служит нарушение требований указанных в пункте 16 стандарта, с письменным обоснованием причин отказа.
14. Структурно–функциональные единицы (далее СФЕ), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги при обращении в отдел образования:
1) специалист отдела образования;
2) начальник отдела образования.
15. Последовательность действий СФЕ приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
17. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность в порядке, установленном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации
Республики Казахстан"
Таблица 1. Описание действий структурно
функциональной единицы (далее – СФЕ)
N Действие основного процесса (хода, потока работ)
1 N действия (хода, потока работ) 1 2 3 4 5
1
Наименование СФЕ
Специалист отдела образования
Начальник отдела образования
Специалист отдела образования
Начальник отдела образования
Специалист отдела образования
2
Наименование действий (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация представленных потребителем документов
Рассмотрение представленных потребителем документов
Подготовка проекта направления или уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Рассмотрение проекта направления или уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Выдача направления или уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
3
Форма завершения (данные документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация документов в журнале
резолюция
Проект направление или уведомление либо мотивированного ответа об отказе
Подписание документа
Направление или уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Срок исполнения
Не более 10 минут
20 минут
10 минут
15 минут
Не более 5 минут
5
Номер следующего действия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации
Республики Казахстан"
Схема предоставления государственной
услуги при обращении в отдел образования

11. Білім бөліміне өтініш білдіргенде, тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін барлық құжаттарды тапсырғанын растайтын құжаттардың атауы мен түрлері қажет етілмейді, себебі стандарттың 5-тармағында   көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі тиісті құжаттарды тапсырған сәттен бастап беріледі.
Халыққа қызмет көрсету орталығына өтініш білдіргенде – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат:
1) сұранымның нөмірі мен қабылданған күні;
2) сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны және атаулары;
4) құжаттардың берілген күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды рәсімдеу өтініш қабылдаған халыққа қызмет көрсету орталығы инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетіліп беріледі.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі мынадай жағдайда беріледі:
1) білім бөліміне өтініш білдіргенде – тұтынушының жеке қатысуы арқылы;
2) халыққа қызмет көрсету орталығына өтініш білдіргенде – белгіленген мерзімі көрсетілген қолхат негізінде күн сайын "терезе" арқылы. Егер тұтынушы құжатты белгіленген мерзімде алуға өтініш білдірмеген жағдайда, халыққа қызмет көрсету орталығы оларды бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін білім  бөліміне тапсырады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе бас тартуға негіз бас  тарту себебін көрсетумен жазбаша негіздемелі жауап стандарттың 16-тармағында көрсетілген талаптарды бұзу болып табылады.
14. Білім бөліміне өтініш білдіргенде мемлекеттік қызмет көрсету процессінде келесі құрылымдық–функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) білім бөлімінің маманы;
2) білім бөлімінің бастығы.
15. ҚФБ іс-әрекетінің реті осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес келтірілген.
16. Іс-әрекеттің және ҚФБ-нің логикалық реті арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламенттің 2-қосымшасына  келтірілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін бұзғаны үшін лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген тәртіпте жауапты болады.
"Қазақстан Республикасының мектепке
дейiнгi балалар ұйымдарына жолдама
беру үшiн мектеп жасына дейiнгi
(7 жасқа дейiнгi) балаларды тiркеу"
мемлекеттiк қызмет регламентiне
1-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық
бiрлiктiң (бұдан әрi-ҚФБ) әрекетiн сипаттау
Негiзгi процесс әрекетi (барысы, жұмыс ағыны)
N Iс-әрекеттiң N (барысы, жұмыс ағыны) 1 2 3 4 5
1
ҚФБ атауы
Бiлiм беру бөлiмiнiң маманы
Бiлiм бөлiмiнiң бастығы
Бiлiм беру бөлiмiнiң маманы
Бiлiм бөлiмiнiң бастығы
Бiлiм беру бөлiмiнiң маманы
2
Iс-әрекеттiң (үдерiс, рәсiм, операциялар) атауы және оларды  сипаттау
Тұтынушы  ұсынған құжаттарды қабылдау және тiркеу
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қарастыру
Жолдаманы немесе хабарламаны не ұсынылған қызметтен бас тарту туралы дәлелдi жауаптың жобасын дайындау
Жолдаманы немесе хабарламаны не ұсынылған қызметтен бас тарту туралы дәлелдi жауапты қарастыру
Жолдаманы немесе хабарламаны не ұсынылған қызметтен бас тарту туралы дәлелдi жауапты беру
3
Аяқтау нысаны (мәлiметтер, құжат, ұйымдастыру-өкiмдiк шешiм)
Құжаттарды тiркеу
бұрыштама
Жолдаманы немесе хабарламаны не ұсынылған қызметтен бас тарту туралы дәлелдi жауаптың жобасы
Құжатқа қол қою
Жолдаманы немесе хабарламаны не ұсынған қызметтен бас тарту туралы дәлелдi жауап
4
Орындау мерзiмi
10 минуттан аспайды
20 минут
10 минут
15 минут
5 минуттан аспайды
5
Келесi iс-әрекеттiң нөмiрi
2 баған
3 баған
4 баған
5 баған
"Қазақстан Республикасының мектепке
дейiнгi балалар ұйымдарына жолдама
беру үшiн мектеп жасына дейiнгi
(7 жасқа дейiнгi) балаларды тiркеу"
мемлекеттiк қызмет регламентiне
2-қосымша
Бiлiм бөлiмiне өтiнiш бiлдiргенде
мемлекеттiк қызметтi ұсыну сызбасы