Об утверждении регламентов государственных услуг отдела образования Успенского района
Постановление акимата Успенского района Павлодарской области от 28 ноября 2012 года N 366/11. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 10 января 2013 года N 3326. Утратило силу постановлением акимата Успенского района Павлодарской области от 19 июня 2013 года N 199/6
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Успенского района Павлодарской области от 19.06.2013 N 199/6.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» акимат Успенского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации»;
2) «Выдача справок по опеке и попечительству»;
3) «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей»;
4)  «Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям»;
5) «Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям».
2. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о акима района                           Б. Жусупбаев
Утвержден
постановлением акимата
Успенского района
от 28 ноября 2012 года № 366/11
Регламент
оказания государственной услуги
«Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные организации»
1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги: «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации».
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки» (далее – Стандарт).

Успен ауданы білім бөлімінің мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Павлодар облысы Успен аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 28 қарашадағы N 366/11 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 10 қаңтарда N 3326 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Успен аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 19 маусымдағы N 199/6 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Успен аудандық әкімдігінің 19.06.2013 N 199/6 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» Заңының 31 - бабының 2 - тармағына, Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1 бабының 4 - тармағына сәйкес Успен ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген мемлекеттік қызмет регламенттері бекітілсін:
1) «Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою»;
2) «Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру»;
3) «Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу»;
4) «Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салым- дарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру»;
5) «Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру».
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан күннен кейін 10 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімінің м.а.                        Б. Жүсіпбаев
Успен ауданы әкімшілігінің
2012 жылғы 28 қарашадағы
№ 366/11 қаулысымен бекітілген
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке
дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметтің атауы: «Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою».
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы білім және ғылым Министрлігінің, білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысы негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт).

4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел образования Успенского района», расположенного по адресу: Павлодарская область, Успенский район, село Успенка, улица Геринга 17 телефон 8 (71834) 91-9-55, аппаратами акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее – уполномоченный орган), по адресам указанным в приложении 1 к настоящему регламенту, график работы ежедневно с 9.00 часов до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Также государственная услуга предоставляется через филиал Павлодарского района Республиканского государственного учреждения "Центр обслуживания населения Успенского района" (далее – Центр), по адресу: село Успенка, улица 10 лет Независимости, 30, ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача направления в детскую дошкольную организацию, в случае отсутствия мест в дошкольной организации, уведомления о постановке на очередь, с указанием номера очередности в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица уполномоченного органа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
6. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов:
При обращении в уполномоченный орган:
1) с момента обращения получателя государственной услуги составляет 3 рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения – не более 30 минут.
При обращении в Центр:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги составляют 3 рабочих дня (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения – не более 20 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении справки или мотивированного ответа об отказе – не более 20 минут.
2. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
7. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить перечень документов, указанных в пункте 11 стандарта.
после сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:

4. Мемлекеттік қызмет Павлодар облысы, Успен селосы, Геринг көшесі, 17, телефоны 8 (71834) 91-9-55, мекенжайы бойынша орналасқан «Успен ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтер әкімінің аппараттары (бұдан әрі – уәкілетті орган) тарапынан және осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар арқылы көрсетіледі, жұмыс кестесі демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Сондай-ақ, мемлекеттік қызмет Успен селосы, Тәуелсіздікке 10 жыл көшесі, 30, телефоны 8 (71834) 91-8-40 мекенжайы бойынша орналасқан «Успен ауданының халыққа қызмет көрсету орталығы» (бұдан әрі – Орталық) Павлодар ауданы Республикалық мемлекеттік мекемесінің филиалы арқылы көрсетіледі, жұмыс кестесі демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдама беру, мектепке дейінгі ұйымдарда орын болмаған жағдайда уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлы қолы қойылған электрондық құжат нысанында кезектіліктің нөмірі көрсетілген кезекке қою туралы хабарлама немесе электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызметті алушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
Уәкілетті органға жүгінген жағдайда:
1) мемлекеттік қызметті алушының өтініш жасаған уақытынан бастап 3 жұмыс күнін құрайды;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күту уақытының барынша ұзақтығы – 30 минуттан артық емес;
3) өтініш берген күні мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсету уақытының барынша ұзақтығы – 30 минуттан артық емес.
Орталыққа жүгінген жағдайда:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі мемлекеттік қызметті алушының өтініш жасаған уақытынан бастап 3 жұмыс күнін құрайды (құжаттарды қабылдау және беру күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді);
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күту уақытының барынша ұзақтығы – 20 минуттан артық емес;
3) өтініш берген күні мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсету уақытының барынша ұзақтығы – 20 минуттан артық емес.
4) анықтаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты алу кезінде кезек күту уақытының барынша ұзақтығы – 20 минуттан артық емес.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету
процессіндегі іс-әрекеттер тәртібі
7. Мемлекеттік қызметті алушы осы мемлекеттік қызметті алу үшін стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы тиіс.
мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметті алу үшін барлық тиісті құжаттарды тапсыру кезінде:

1) при обращении в уполномоченный орган - направление в детскую дошкольную организацию, в случае отсутствия мест в дошкольной организации, уведомление о постановке на очередь с указанием номера очередности государственной услуги;
2) при обращении в центр - получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и название приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника Центра, принявшего запрос на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактные телефоны;
8. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае предусмотренным в пункте 16 Стандарта.
9. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Специалист уполномоченного органа;
2) Руководитель уполномоченного органа.
10. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой структурно-функциональной единицы с указанием срока выполнения каждого действия представлено в приложении 2 к настоящему регламенту.
11. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий и структурно-функциональной единицы, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
3. Ответственность должностных
лиц оказывающих государственные услуги
12. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные
организации»
Адреса и телефоны
аппаратов акимов сел аульного и сельских округов, оказывающих
государственную услугу «Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные
организации»
№ п/п
Наименование аппаратов акимов сел,
аульного и сельских округов
Юридический
адрес
Контактный
телефон
1
Государственное учреждение «Аппарат акима Успенского сельского округа»
село Успенка ул. Ленина 75
8(71834) 92430
2
Государственное учреждение «Аппарат акима Новопокровского сельского округа»
село Галицкое, ул. Карла Маркса 1
8(71834) 95323
3
Государственное учреждение «Аппарат акима Надаровского сельского округа»
село Надаровка ул. Победы б/н
8(71834) 97135
4
Государственное учреждение «Аппарат акима Конырозекского сельского округа»
село Конырозек, ул. Милевского 50

1) уәкілетті органға жүгінген жағдайда – мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдама, мектепке дейінгі ұйымда орын болмаған жағдайда мемлекеттік қызметтің кезектілігі көрсетілген кезекке қойылғаны туралы туралы хабарлама беріледі;
2) орталыққа жүгінген жағдайда – мемлекеттік қызметті алушыға барлық тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
сұраныстың нөмірі мен қабылданған күні;
сұраныс жасалған мемлекеттік қызмет түрі;
қосымша берілген құжаттар саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге сұранысты қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты,
әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіледі.
8. Стандарттың 16 тармағында қарастырылған негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне қатысатын құрылымдық-қызметтік бірліктер:
1) Уәкілетті органның маманы;
2) Уәкілетті органның басшысы.
10. Әрбір құрылымдық-қызметтік бірліктің оңай іс-әрекеттері (процедуралар, қызметтер, операциялар) реттілігінің текстілі кестелі сипаттамасы әрбір іс-әрекетті орындау мерзімі көрсетілуімен осы регламенттің 2 қосымшасында ұсынылған.
11. Іс-әрекеттердің логикалық реттілігі мен құрылымдық-қызметтік бірлік арасындағы өзара байланысын көрсететін схема осы регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
12. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін бұзғаны үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында бекітілген тәртіпке сай жауапкершілікке тартылады.
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі
(7 жасқа дейін) жастағы балаларды
кезекке қою» мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке
дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою»
мемлекеттік қызмет көрсететін ауылдық және селолық әкім
аппараттарының мекен-жайлары мен телефондары
№ р/н
Ауылдық және селолық әкім
аппараттарының атауы
Заңды мекен-жайы
Байланыс
телефоны
1
«Успен селолық округі Әкімінің аппараты» Мемлекеттік мекемесі
Успен селосы, Ленин к-сі, 75
8(71834) 92430
2
«Новопокров селолық округі Әкімінің аппараты» Мемлекеттік мекемесі
Галицк селосы, Карл Маркс к-сі, 1
8(71834) 95323
3
«Надаров селолық округі Әкімінің аппараты» Мемлекеттік мекемесі
Надаров ауылы, Победа к-сі, н/ж
8(71834) 97135
4
«Қоңырөзек селолық округі Әкімінің аппараты» Мемлекеттік мекемесі
Қоңырөзек селосы, Милевский к-сі, 50

8(71834) 94430
5
Государственное учреждение «Аппарат акима села Таволжан»
село Таволжан, ул. Кооперативная 21/1
8(71834) 95235
6
Государственное учреждение «Аппарат акима Равнопольского сельского округа»
село Константиновка ул. Ленина 55
8(71834) 93300
7
Государственное учреждение «Аппарат акима Ольгинского сельского округа»
село Ольгино, ул. Советов б/н
8(71834) 99230
8
Государственное учреждение «Аппарат акима села Тимирязево»
село Тимирязево, ул. Алмаатинская 7
8(71834) 95649
9
Государственное учреждение «Аппарат акима Козыкеткенского аульного округа»
аул Козыкеткен, ул. Победы 23
8(71834) 98250
10
Государственное учреждение «Аппарат акима Ковалевского сельского округа»
село Ковалевка, ул. Тәуелсіздік 35
8(71834) 98818
11
Государственное учреждение «Аппарат акима Лозовского сельского округа»
село Лозовое, ул. Мира 79
8(71834) 96230
12
Государственное учреждение «Аппарат акима села Каратай»
село Каратай, ул. Ленина 70
8(71834) 98640
13
Государственное учреждение «Аппарат акима села Богатырь»
село Богатырь, ул. Советов б/н
8(71834) 94530
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные
организации»
Описание действий
структурно-функциональных единиц
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
3
Наименование
структурно
функциональных
единиц
Специалист
уполномоченного
органа
Руководитель
уполномоченного органа
Специалист
уполномоченного
органа
Наименование
действия (процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Прием и регистрация
представленных
потребителем
документов
Рассмотрение проекта
направления или
уведомления либо
мотивированного ответа
об отказе в
предоставлении услуги
Регистрация в
журнале входящей
корреспонденции
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Талон о приеме
документов
Подписание документа
либо мотивированного
ответа об отказе в
предоставлении услуги
Выдача направления
или уведомления
либо
мотивированного
ответа об отказе в
предоставлении
услуги
Сроки исполнения
Не более 20 минут
1 рабочий день
Не более 20 минут
Номер следующего
действия
2 колонка
5 колонка
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные
организации»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Утвержден
постановлением акимата
Успенского района
от 28 ноября 2012 года № 366/11
Регламент
оказания государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»
1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги: «Выдача справок по опеке и попечительству».

8(71834) 94430
5
«Таволжан ауылы Әкімінің аппараты» Мемлекеттік мекемесі
Таволжан ауылы, Кооперативная к-сі, 21/1
8(71834) 95235
6
«Равнополь селолық округі Әкімінің аппараты» Мемлекеттік мекемесі
Константинов селосы, Ленин к-сі, 55
8(71834) 93300
7
«Ольгин селолық округі Әкімінің аппараты» Мемлекеттік мекемесі
Ольгин селосы, Советов к-сі, н/ж
8(71834) 99230
8
«Тимирязево ауылы Әкімінің аппараты» Мемлекеттік мекемесі
Тимирязево ауылы, Алмаатинская к-сі, 7
8(71834) 95649
9
«Қозыкеткен ауылдық округі Әкімінің аппараты» Мемлекеттік мекемесі
Қозыкеткен ауылы, Победа к-сі, 23
8(71834) 98250
10
«Ковалев селолық округі Әкімінің аппараты» Мемлекеттік мекемесі
Ковалевка селосы, Тәуелсіздік к-сі, 35
8(71834) 98818
11
«Лозов селолық округі Әкімінің аппараты» Мемлекеттік мекемесі
Лозов селосы, Мира к-сі, 79
8(71834) 96230
12
«Қаратай ауылы Әкімінің аппараты» Мемлекеттік мекемесі
Қаратай ауылы, Ленин к-сі, 70
8(71834) 98640
13
«Богатырь ауылы Әкімінің аппараты» Мемлекеттік мекемесі
Богатырь ауылы, Советов к-сі, н/ж
8(71834) 94530
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі
(7 жасқа дейін) жастағы балаларды
кезекке қою» мемлекеттік қызмет
регламентіне 2-қосымша
Құрылымдық-қызметтік бірліктердің
іс-әрекеттерін сипаттау
Іс-әрекет (жұмыс ағымы, барысы) N
1
2
3
Құрылымдық-қызметтік бірліктердің атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның маманы
Іс-әрекет (үдерістің, процедураның, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап не хабарлама немесе жолдама жобасын қарау
Кіріс құжаттары журналында тіркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастырушылық-
өкімдік шешім)
Құжаттарды қабылдау туралы талон
Қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап не құжатқа қол қою
Қызмет көрсетуден бас тарту туралы бағыттама немесе хабарлама не дәлелді жауап
беру
Орындау мерзімі
20 минуттан аспайды
1 жұмыс күні
20 минуттан аспайды
Келесі іс-әрекет нөмірі
2 колонка
5 колонка
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі
(7 жасқа дейін) жастағы балаларды
кезекке қою» мемлекеттік қызмет
регламентіне 3-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі
байланысты көрсететін схема
Успен ауданы әкімшілігінің
2012 жылғы 28 қарашадағы
№ 366/11 қаулысымен бекітілген
«Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметтің атауы: «Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру».

2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки» (далее – стандарт).
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел образования Успенского района», расположенного по адресу: Павлодарская область, Успенский район, село Успенка, улица Геринга 17 телефон 8 (71834) 91-9-55, (далее – уполномоченный орган), график работы ежедневно с 9.00 часов до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней, через филиал Павлодарского района Республиканского государственного учреждения "Центр обслуживания населения Успенского района" (далее – центр), по адресу: село Успенка, улица 10 лет Независимости, 30, ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
5. Результатом оказания государственной услуги является:
в центре – выдача справки по опеке и попечительству (далее – справка) на бумажном носителе;
6. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов:
При обращении в центр:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги составляют пять рабочих дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения – не более 20 минут.
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении справки или мотивированного ответа об отказе – не более 20 минут.
2. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
7. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить перечень документов, указанных в пункте 11 стандарта.
При приеме центром всех необходимых документов получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, его (ее) контактные данные;

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы білім және ғылым Министрлігінің, білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысы негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт).
4. Мемлекеттік қызмет Павлодар облысы, Успен селосы, Геринг көшесі, 17, телефоны 8 (71834) 91-9-55, мекенжайы бойынша орналасқан «Успен ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі арқылы көрсетіледі, (бұдан әрі – уәкілетті орган), жұмыс кестесі демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, Успен селосы, Тәуелсіздікке 10 жыл көшесі, 30, телефоны 8 (71834) 91-8-40 мекенжайы бойынша орналасқан «Успен ауданының халыққа қызмет көрсету орталығы» (бұдан әрі – Орталық) Павлодар ауданы Республикалық мемлекеттік мекемесінің филиалы арқылы көрсетіледі, жұмыс кестесі демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нысаны:
орталықта – қағаз тасымалдағышта қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама (бұдан әрі – анықтама) беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызметті алушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
Орталыққа жүгінген кезде:
1) мемлекеттік қызметті алушы жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері бес жұмыс күнін (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезекте күтудің рұқсат берiлген ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) жүгінген күні мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берiлген ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
4) анықтаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты алған кезде кезек күтудің рұқсат берiлген ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету
процессіндегі іс-әрекеттер тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті алушы осы мемлекеттік қызметті алу үшін стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы тиіс.
Орталықта барлық құжаттарды қабылдаған кезде мемлекеттік қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
сұраныстың нөмірі мен қабылданған күні;
сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, оның байланыс деректері;

8. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае предусмотренным в пункте 16 Стандарта.
9. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Специалист уполномоченного органа;
2) Руководитель уполномоченного органа;
3) Специалист центра.
10. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой структурно-функциональной единицы с указанием срока выполнения каждого действия представлено в приложении 1 к настоящему регламенту.
11. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий и структурно-функциональной единицы, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
3. Ответственность должностных
лиц оказывающих государственные услуги
12. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Выдача справок по опеке
и попечительству»
Описание действий
структурно-функциональных единиц
1.
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
2.
Наименование
структурно
функциональных
единиц
Специалист
уполномоченного
органа
Руководитель
уполномоченного
органа
Специалист
центра
Специалист
центра
3.
Наименование
действия
(процесса
процедура
операции) и
их описание
Прием и
регистрация
представленных
потребителем
документов
Рассмотрение
представленных
потребителем
документов.
Подписание
сопроводительного
письма на
передачу
документов
специалистам
центра
Проверка данных
предоставленных
документов.
Подписание
справки либо
мотивированного
ответа об отказе
в предоставлении
государственной
услуги
потребителю
Регистрация в
журнале
исходящей
корреспонденции
4.
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Сопроводительное
письмо
Справка по опеке
и попечительству
либо
мотивированный
ответ об отказе
в предоставлении
государственной
услуги
Выдача
справки по
опеке и
попечительству
либо
мотивированного
ответа об
отказе в
предоставлении
государственной
услуги
специалистам
Центра
5.
Сроки
исполнения
Не более 20
минут
2 рабочих дня
3 рабочих дня
Не более 20
минут
6.
Номер
следующего
действия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Выдача справок по опеке
и попечительству»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Утвержден
постановлением акимата
Успенского района
от 28 ноября 2012 года № 366/11
Регламент
оказания государственной услуги
«Оформление документов на социальное обеспечение
сирот, детей, оставшихся без попечения родителей»

8. Стандарттың 16 тармағында қарастырылған негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне қатысатын құрылымдық-қызметтік бірліктер:
1) Уәкілетті органның маманы;
2) Уәкілетті органның басшысы;
3) Орталық маманы.
10. Әрбір құрылымдық-қызметтік бірліктің оңай іс-әрекеттері (процедуралар, қызметтер, операциялар) реттілігінің текстілі кестелі сипаттамасы әрбір іс-әрекетті орындау мерзімі көрсетілуімен осы регламенттің 1-қосымшасында ұсынылған.
11. Іс-әрекеттердің логикалық реттілігі мен құрылымдық-қызметтік бірлік арасындағы өзара байланысын көрсететін схема осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
12. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін бұзғаны үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында бекітілген тәртіпке сай жауапкершілікке тартылады.
«Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтама беру»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Құрылымдық-қызметтік бірліктердің
іс-әрекеттерін сипаттау
1.
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
1
2
3
4
2.
Құрылымдық-
қызметтік бірліктің атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
Орталық маманы
Орталық маманы
3.
Іс-әрекет (үдерістің, процедураның, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Мемлекеттік қызметті алушы ұсынған құжаттарды қарау. Орталық мамандарына құжаттарды беру үшін ілеспе хатқа қол қою
Ұсынылған құжаттардың деректерін тексеру.
Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап не анықтамаға қол қою
Шығыс құжаттары журналында тіркеу
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Ілеспе хат
Мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап не қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру
Орталық мамандарына мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап не қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру
5.
Орындау мерзімі
20 минуттан аспайды
2 жұмыс күні
3 жұмыс күні
20 минуттан аспайды
6.
Келесі іс-әрекет нөмірі
2 колонка
3 колонка
4 колонка
«Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтама беру»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 2-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі
арасындағы байланысты көрсететін схема
Успен ауданы әкімшілігінің
2012 жылғы 28 қарашадағы
№ 366/11 қаулысымен бекітілген
«Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги: «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей».
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки» (далее – стандарт).
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел образования Успенского района», расположенного по адресу: Павлодарская область, Успенский район, село Успенка, улица Геринга 17 телефон 8 (71834) 91-9-55, (далее – уполномоченный орган), график работы ежедневно с 9.00 часов до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
5. Результатом оказания государственной услуги являются выдача справки об установлении опеки (попечительства) над несовершеннолетними детьми, оставшимися без попечения родителей (далее – справка), либо мотивированный отказ в предоставлении услуги.
6. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют тридцать календарных дней;
1) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, – не более 20 минут;
2) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, – не более 20 минут.
2. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
7. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить перечень документов, указанных в пункте 11 стандарта.
При сдаче всех необходимых документов получателю государственной услуги выдается расписка о получении всех документов, в которой содержится дата получения государственной услуги.
8. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае предусмотренным в пункте 16 стандарта.
9. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
специалист уполномоченного органа;
совет по опеке и попечительству;
начальник уполномоченного органа;
акимат района.

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметтің атауы: «Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу».
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы білім және ғылым Министрлігінің, білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысы негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт).
4. Мемлекеттік қызмет Павлодар облысы, Успен селосы, Геринг көшесі, 17, телефоны 8 (71834) 91-9-55, мекенжайы бойынша орналасқан «Успен ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі арқылы көрсетіледі, (бұдан әрі – уәкілетті орган), жұмыс кестесі демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі ата-анасының қамқорлығынсыз қалған кәмелетке толмаған балаларға қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы анықтама (бұдан әрі – анықтама) беру не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
6. Мемлекеттік қызметті алушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі күнтізбелік отыз күнді (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;
1) өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күту уақытының барынша ұзақтығы 20 минуттан аспайды;
2) өтiнiш берген күнi сол жерде мемлекеттік қызметті алушыға көрсетiлетiн қызмет көрсету уақытының барынша ұзақтығы 20 минуттан аспайды.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процессіндегі
іс-әрекеттер тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті алушы осы мемлекеттік қызметті алу үшін стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы тиіс.
Барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызметті алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат беріледі, онда мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетіледі.
8. Стандарттың 16 тармағында қарастырылған негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне қатысатын құрылымдық-қызметтік бірліктер:
Уәкілетті органның маманы;
Қамқоршылық пен қамқоршы жөніндегі кеңес;
Уәкілетті органның басшысы;
Аудан әкімдігі.

12. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей»
Описание действий
структурно-функциональных единиц
Действие основного процесса (хода, потока работ )
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование
единиц
Специалист
уполномоченного
органа
Совет по
опеке и
попечительству
Специалист
уполномоченного
органа
Акимат
района
Специалист
уполномоченного
органа
Начальник
уполномоченного
органа
Специалист
уполномоченного
органа
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и
их описание
Прием и
регистрация
представленных
получателем
документов
Проводит
обследование
жилищно-
бытовых
условий
жизни
лица,
претендующего
на воспитание
ребенка,
выносит
заключение
о необходимости
установления
опеки
(попечительства)
либо об
отказе в
установлении
опеки
(попечительства)
Разрабатывает
и
согласовывает
проект
постановления
акимата
района
об
установлении
опеки
(попечительства)
либо об
отказе в
установлении
опеки
(попечительства)
Принимает
постановление
об установлении
опеки
(попечительства)
либо об
отказе в
установлении
опеки
(попечительства)
Готовит
проект
справки
об
установлении
опеки
(попечительства)
либо
мотивированного
отказа в
предоставлении
услуги
Подписывает
справку
об
установлении
опеки
(попечительства)
либо
мотивированный
отказ в
предоставлении
услуги
Выдает
получателю
справку
об
установлении
опеки
(попечительства)
либо
мотивированный
отказ в
предоставлении
услуги
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Расписка о
получении
всех
документов
Заключение
о
необходимости
установления
опеки
(попечительства)
либо об
отказе в
установлении
опеки
(попечительства)
Проект
постановления
акимата
района
об
установлении
опеки
(попечительства)
либо об
отказе в
установлении
опеки
(попечительства)
Постановление
об
установлении
опеки
(попечительства)
либо об
отказе в
установлении
опеки
(попечительства)
Проект
справки
об
установлении
опеки
(попечительства)
либо
мотивированного
отказа в
предоставлении
услуги
Справка
об
установлении
опеки
(попечительства)
либо
мотивированный
отказ в
предоставлении
услуги
Справка
об
установлении
опеки
(попечительства)
либо мотивированный
отказ в
предоставлении
услуги
5
Сроки
исполнения
Не более
20 минут
14
календарных
дней
7
календарных
дней
7
календарных
дней
1
календарный
день
1
календарный
день
Не
более
20
минут
6
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
6
7
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Утвержден
постановлением акимата
Успенского района
от 28 ноября 2012 года № 366/11
Регламент
оказания государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения
вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные
подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних
дел Республики Казахстан для оформления наследства
несовершеннолетним детям»

12. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін бұзғаны үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында бекітілген тәртіпке сай жауапкершілікке тартылады.
«Жетімдерді, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық-қызметтік бірліктердің іс-әрекеттерін сипаттау
Негізгі үдерістің іс-әректі (жұмыс барысы, ағымы )
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
1
2
3
4
5
6
7
2
Бірлік атауы
Уәкілетті органның маманы
Қамқоршылық пен қамқоршы жөніндегі кеңес
Уәкілетті органның маманы
Аудан әкімдігі
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның маманы
3
Іс-әрекет (үдерістің, процедураның, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Баланы тәрбиелеуге
үміткер тұлғаның тұрмыстық жағдайы тексерісін жүргізеді, қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындау қажеттілігі не қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындаудан бас тарту туралы шешім шығарады
Аудан әкімдігінің қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындау қажеттілігі не қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындаудан бас тарту туралы қаулы жобасын жасайды және келіседі
Қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындау қажеттілігі не қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындаудан бас тарту туралы қаулыны қабылдайды
Қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындау қажеттілігі не қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындаудан бас тарту туралы анықтама жобасы дайындайды
Қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындау қажеттілігі не қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындаудан бас тарту туралы анықтамаға қол қояды
Мемлекеттік қызметті алушы қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындау қажеттілігі не қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындаудан бас тарту туралы анықтаманы береді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат
Қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындау қажеттілігі не қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындаудан бас тарту туралы қорытынды
Аудан әкімдігінің қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындау не қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындаудан бас тарту туралы қаулы жобасы
Қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындау не қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындаудан бас тарту туралы қаулы
Қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындау не қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындаудан бас тарту туралы анықтаманың жобасы
Қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындау не қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындаудан бас тарту туралы анықтама
Қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындау не қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындаудан бас тарту туралы анықтама
5
Орындау мерзімі
20 минуттан аспайды
14 күнтізбелік күн
7 күнтізбелік күн
7 күнтізбелік күн
1 күнтізбелік күн
1 күнтізбелік күн
20 минуттан аспайды
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
2
3
4
5
6
7
«Жетімдерді, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі
арасындағы байланысты көрсететін схема
Успен ауданы әкімшілігінің
2012 жылғы 28 қарашадағы
№ 366/11 қаулысымен бекітілген
«Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың
салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар
беру» мемлекеттік қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги: «Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям».
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки» (далее – стандарт).
4. Государственная услуга оказывается государственным       учреждением «Отдел образования Успенского района», расположенного по адресу: Павлодарская область, Успенский район, село Успенка, улица Геринга 17 телефон 8 (71834) 91-9-55, (далее – уполномоченный орган), график работы ежедневно с 9.00 часов до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней, через филиал Павлодарского района Республиканского государственного учреждения "Центр обслуживания населения Успенского района" (далее – центр), по адресу: село Успенка, улица 10 лет Независимости, 30, ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
5. Результатом оказания государственной услуги является:
в центре – выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей (уступка прав и обязательств, расторжение договоров), в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан на осуществление действий с имуществом, принадлежащим несовершеннолетним (далее – справка), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе;
6. Сроки оказания государственной услуги:
При обращении в центр:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги составляют пять рабочих дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения – не более 20 минут.
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении справки или мотивированного ответа об отказе – не более 20 минут.

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметтің атауы: «Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру».
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы білім және ғылым Министрлігінің, білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысы негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт).
4. Мемлекеттік қызмет Павлодар облысы, Успен селосы, Геринг көшесі, 17, телефоны 8 (71834) 91-9-55, мекенжайы бойынша орналасқан «Успен ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі арқылы көрсетіледі, (бұдан әрі – уәкілетті орган), жұмыс кестесі демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, Успен селосы, Тәуелсіздікке 10 жыл көшесі, 30, телефоны 8 (71834) 91-8-40 мекенжайы бойынша орналасқан «Успен ауданының халыққа қызмет көрсету орталығы» (бұдан әрі – Орталық) Павлодар ауданы Республикалық мемлекеттік мекемесінің филиалы арқылы көрсетіледі, жұмыс кестесі демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нысаны:
орталықта – зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаға тиесілі мүлікпен әрекетті жүзеге асыру үшін анықтамалар (бұдан әрі – анықтама) беру не қағаз тасымалдағышта қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
Орталыққа жүгінген кезде:
1) мемлекеттік қызметті алушы жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері бес жұмыс күнін (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезекте күтудің рұқсат берiлген ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) жүгінген күні мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берiлген ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
4) анықтаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты алған кезде кезек күтудің рұқсат берiлген ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;

2. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
7. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить перечень документов, указанных в пункте 11 стандарта.
При приеме центром всех необходимых документов получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, его (ее) контактные данные;
8. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае предусмотренным в пункте 16 Стандарта.
9. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Специалист уполномоченного органа;
2) Руководитель уполномоченного органа;
3) Специалист центра.
10. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой структурно-функциональной единицы с указанием срока выполнения каждого действия представлено в приложении 1 к настоящему регламенту.
11. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий и структурно-функциональной единицы, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
3. Ответственность должностных
лиц оказывающих государственные услуги
12. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
банки для распоряжения
вкладами несовершеннолетних детей,
в территориальные подразделения
Комитета дорожной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан для
оформления наследства несовершеннолетним детям»
Описание действий
структурно-функциональных единиц
1.
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
2.
Наименование
структурно
функциональных
единиц
Специалист
уполномоченного
органа
Руководитель
уполномоченного
органа
Специалист
центра
Специалист
центра
3.
Наименование
действия
(процесса
процедура
операции) и
их описание
Прием и
регистрация
представленных
потребителем
документов
Рассмотрение
представленных
потребителем
документов.
Подписание
сопроводительного
письма на
передачу
документов
специалистам
центра
Проверка данных
предоставленных
документов.
Подписание
справки либо
мотивированного
ответа об отказе
в предоставлении
государственной
услуги
потребителю
Регистрация в
журнале
исходящей
корреспонденции
4.
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Сопроводительное
письмо
Справка в
пенсионные
фонды, банки для
распоряжения
вкладами
несовершеннолетних
детей (уступка
прав и
обязательств,
расторжение
договоров), в
территориальные
подразделения
Комитета
дорожной полиции
Министерства
внутренних дел
Республики
Казахстан на
осуществление
действий с
имуществом,
принадлежащим
несовершеннолетним
либо
мотивированный
ответ об отказе
в предоставлении
государственной
услуги
Выдача справки
в пенсионные
фонды, банки
для
распоряжения
вкладами
несовершеннолетних
детей (уступка
прав и
обязательств,
расторжение
договоров), в
территориальные
подразделения
Комитета
дорожной
полиции
Министерства
внутренних дел
Республики
Казахстан на
осуществление
действий с
имуществом,
принадлежащим
несовершеннолетним
либо
мотивированного
ответа об
отказе в
предоставлении
государственной
услуги
специалистам
Центра
5.
Сроки
исполнения
Не более 20
минут
2 рабочих дня
3 рабочих дня
Не более 20
минут
6.
Номер
следующего
действия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
банки для распоряжения
вкладами несовершеннолетних детей,
в территориальные подразделения
Комитета дорожной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан для
оформления наследства несовершеннолетним детям»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Утвержден
постановлением акимата
Успенского района
от 28 ноября 2012 года № 366/11
Регламент
оказания государственной услуги
«Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или
попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на
праве собственности несовершеннолетним детям»

2. Мемлекеттік қызмет көрсету
процессіндегі іс-әрекеттер тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті алушы осы мемлекеттік қызметті алу үшін стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы тиіс.
Орталықта барлық құжаттарды қабылдаған кезде мемлекеттік қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
сұраныстың нөмірі мен қабылданған күні;
сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, оның байланыс деректері;
8. Стандарттың 16 тармағында қарастырылған негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне қатысатын құрылымдық-қызметтік бірліктер:
1) Уәкілетті органның маманы;
2) Уәкілетті органның басшысы;
3) Орталық маманы.
10. Әрбір құрылымдық-қызметтік бірліктің оңай іс-әрекеттері (процедуралар, қызметтер, операциялар) реттілігінің текстілі кестелі сипаттамасы әрбір іс-әрекетті орындау мерзімі көрсетілуімен осы регламенттің 1-қосымшасында ұсынылған.
11. Іс-әрекеттердің логикалық реттілігі мен құрылымдық-қызметтік бірлік арасындағы өзара байланысын көрсететін схема осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
12. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін бұзғаны үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында бекітілген тәртіпке сай жауапкершілікке тартылады.
«Зейнетақы қорларына, банктерге
кәмелетке толмағандардың
салымдарына иелік ету үшін,
Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрлігі Жол полициясы
комитетінің аумақтық
бөлімшелеріне кәмелетке толмаған
балаларға мұраны ресімдеу үшін
анықтамалар беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық-қызметтік бірліктердің іс-әрекеттерін сипаттау
1.
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
1
2
3
4
2.
Құрылымдық-қызметтік бірліктің атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
Орталық маманы
Орталық маманы
3.
Іс-әрекет (үдерістің, процедураның, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Мемлекеттік қызметті алушы ұсынған құжаттарды қарау. Орталық мамандарына құжаттарды беру үшін ілеспе хатқа қол қою
Ұсынылған құжаттардың деректерін тексеру.
Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап не анықтамаға қол қою
Шығыс құжаттары журналында тіркеу
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Ілеспе хат
Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың
салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке
толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтама не мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру
Орталық мамандарына мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап не зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың
салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке
толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтама беру
5.
Орындау мерзімі
20 минуттан аспайды
2 жұмыс күні
3 жұмыс күні
20 минуттан аспайды
6.
Келесі іс-әрекет нөмірі
2 колонка
3 колонка
4 колонка
«Зейнетақы қорларына, банктерге
кәмелетке толмағандардың
салымдарына иелік ету үшін,
Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрлігі Жол полициясы
комитетінің аумақтық
бөлімшелеріне кәмелетке толмаған
балаларға мұраны ресімдеу үшін
анықтамалар беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі
арасындағы байланысты көрсететін схема
Успен ауданы әкімшілігінің
2012 жылғы 28 қарашадағы
№ 366/11 қаулысымен бекітілген
«Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен
мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық
жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың
анықтамаларын беру» мемлекеттік қызмет регламенті

8. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае предусмотренным в пункте 16 Стандарта.
9. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Специалист уполномоченного органа;
2) Руководитель уполномоченного органа;
3) Специалист центра.
10. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой структурно-функциональной единицы с указанием срока выполнения каждого действия представлено в приложении 1 к настоящему регламенту.
11. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий и структурно-функциональной единицы, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
3. Ответственность должностных
лиц оказывающих государственные услуги
12. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок органов,
осуществляющих функции по опеке или
попечительству для оформления сделок
с имуществом, принадлежащим на праве
собственности несовершеннолетним детям»
Описание действий
структурно-функциональных единиц
1.
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
2.
Наименование
структурно
функциональных
единиц
Специалист
уполномоченного
органа
Руководитель
уполномоченного
органа
Специалист
центра
Специалист центра
3.
Наименование
действия
(процесса
процедура
операции) и
их описание
Прием и
регистрация
представленных
потребителем
документов
Рассмотрение
представленных
потребителем
документов.
Подписание
сопроводительного
письма на
передачу
документов
специалистам
центра
Проверка данных
предоставленных
документов.
Подписание
справки либо
мотивированного
ответа об
отказе в
предоставлении
государственной
услуги
потребителю
Регистрация в
журнале исходящей
корреспонденции
4.
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Сопроводительное
письмо
Выдача справок
органов,
осуществляющих
функции по
опеке и
попечительству,
на совершение
сделок по
отчуждению
недвижимого
имущества,
являющихся
собственниками
жилища, в
нотариальную
контору, либо в
банки для
оформления
ссуды под залог
жилья,
принадлежащего
несовершеннолетнему
либо
мотивированный
ответ об отказе
в
предоставлении
государственной
услуги
Выдача справок
органов,
осуществляющих
функции по опеке
и попечительству,
на совершение
сделок по
отчуждению
недвижимого
имущества,
являющихся
собственниками
жилища, в
нотариальную
контору, либо в
банки для
оформления ссуды
под залог жилья,
принадлежащего
несовершеннолетнему
либо
мотивированного
ответа об отказе
в предоставлении
государственной
услуги
5.
Сроки
исполнения
Не более 20
минут
2 рабочих дня
3 рабочих дня
Не более 20 минут
6.
Номер
следующего
действия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок органов,
осуществляющих функции по опеке или
попечительству для оформления сделок
с имуществом, принадлежащим на праве
собственности несовершеннолетним детям»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий

8. Стандарттың 16 тармағында қарастырылған негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне қатысатын құрылымдық-қызметтік бірліктер:
1) Уәкілетті органның маманы;
2) Уәкілетті органның басшысы;
3) Орталық маманы.
10. Әрбір құрылымдық-қызметтік бірліктің оңай іс-әрекеттері (процедуралар, қызметтер, операциялар) реттілігінің текстілі кестелі сипаттамасы әрбір іс-әрекетті орындау мерзімі көрсетілуімен осы регламенттің 1-қосымшасында ұсынылған.
11. Іс-әрекеттердің логикалық реттілігі мен құрылымдық-қызметтік бірлік арасындағы өзара байланысын көрсететін схема осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
12. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін бұзғаны үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында бекітілген тәртіпке сай жауапкершілікке тартылады.
«Кәмелетке толмағандарға меншік
құқығында тиесілі мүлікпен
мәмілелерді ресімдеу үшін
қорғаншылық немесе қамқоршылық
жөніндегі функцияларды жүзеге
асыратын органдардың
анықтамаларын беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық-қызметтік бірліктердің іс-әрекетін сипаттау
1.
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
1
2
3
4
2.
Құрылымдық-қызметтік бірліктің атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
Орталық маманы
Орталық маманы
3.
Іс-әрекет (үдерістің, процедураның, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Мемлекеттік қызметті алушы ұсынған құжаттарды қарау. Орталық мамандарына құжаттарды беру үшін ілеспе хатқа қол қою
Ұсынылған құжаттардың деректерін тексеру.
Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру не анықтамаға қол қою
Шығыс құжаттары журналында тіркеу
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Ілеспе хат
Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында
тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын
органдардың анықтамасын не мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру
Орталық мамандарына мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап не кәмелетке толмағандарға меншік құқығында
тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын
органдардың анықтамасын беру
5.
Орындау мерзімі
20 минуттан аспайды
2 жұмыс күні
3 жұмыс күні
20 минуттан аспайды
6.
Келесі іс-әрекет нөмірі
2 колонка
3 колонка
4 колонка
«Кәмелетке толмағандарға меншік
құқығында тиесілі мүлікпен
мәмілелерді ресімдеу үшін
қорғаншылық немесе қамқоршылық
жөніндегі функцияларды жүзеге
асыратын органдардың
анықтамаларын беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі
арасындағы байланысты көрсететін схема