Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории города Алматы"
Постановление акимата города Алматы от 8 июня 2012 года N 2/536. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 13 июля 2012 года за N 945. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 28 апреля 2014 года N 2/309
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 28.04.2014 N 2/309 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
По всему тексту слова "средств массовой информации" заменены на слова "периодических печатных изданиях" - постановлением Акимата города Алматы от 23.05.2013 N 2/430 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» и руководствуясь постановлениями Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2002 года № 843 «Об утверждении Правил учета иностранных периодических печатных изданий, распространяемых в Республике Казахстан» и от 30 декабря 2009 года № 2315 «О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561 и об утверждении стандартов государственных услуг», акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением Акимата города Алматы от 23.05.2013 N 2/430 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги «Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории города Алматы».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы С. Сейдуманова.
3. Настоящее постановление вступает в силу с момента государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким города Алматы                  А.Есимов
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 8 июня 2012 года № 2/536
Регламент
электронной государственной услуги
«Учет иностранных периодических печатных изданий,
распространяемых на территории города Алматы»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области» (далее – электронная государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Управление внутренней политики города Алматы» (далее - услугодатель), а также на безальтернативной основе через центры обслуживания населения (далее - Центр) и веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Акимата города Алматы от 23.05.2013 N 2/430 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).

"Алматы қаласы аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу" электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 8 маусымдағы N 2/536 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2012 жылғы 13 шілдеде N 945 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 28 сәуірдегі N 2/309 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.04.2014 N 2/309 қаулысымен (жарияланғаннан кейін 10 күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Бүкіл мәтін бойынша «бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу» деген сөздер «мерзімді баспа басылымдарын есепке алу» деген сөздермен, «баламалы» деген сөз «баламасыз» деген сөзбен  ауыстырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 23.05.2013 N 2/430 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы», 2013 жылғы 15 сәуірдегі «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Заңдарына сәйкес және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 шілдедегі № 843 «Қазақстан Республикасында таратылатын шетелдiк мерзімді баспа басылымдарын есепке алу ережесiн бекiту туралы» және 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2315 «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы және мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» қаулыларын басшылыққа ала отырып, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы   әкімдігінің 23.05.2013 N 2/430 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қоса беріліп отырған «Алматы қаласы аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымдарын есепке алу» электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары С. Сейдумановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген кезден бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі                      А. Есімов
Алматы қаласы әкімдігінің
2012 жылғы «8» маусымдағы № 2/536
қаулысымен бекітілген
«Алматы қаласы аумағында таратылатын
шетелдік мерзімді баспа басылымдарын есепке алу»
электрондық мемлекеттік қызметтің
Регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Алматы қаласы аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымдарын есепке алу» электрондық мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – электрондық мемлекеттік қызмет) «Алматы қаласы Ішкі саясат басқармасы» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет беруші), Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы баламасыз түрде, сонымен қатар «электрондық үкімет» веб-порталында www.egov.kz (бұдан әрі - портал) көрсетіледі.

2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области (города республиканского значения, столицы)», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2315 «О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561 и об утверждении стандартов государственных услуг» (далее - Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (содержащая медиа – разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) веб-портал «электронного правительства» - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее - ПЭП);
2) ИС МИО - информационная система местных исполнительных органов/информационная система «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан, в части автоматизированного рабочего места сотрудника местного исполнительного органа;
3) региональный шлюз «электронного правительства» - информационная система, обеспечивающая информационное взаимодействие между внутренними системами/ подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг МИО (далее - РШЭП);
4) шлюз «электронного правительства» - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее - ШЭП);
5) информационная система центров обслуживания населения – информационная система, предоставляющая единую точку доступа к государственным услугам и электронным информационным ресурсам государственных органов задействованных в процессах оказания государственных услуг (далее – ИС ЦОН);
6) информационная система - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ИС);
7) индивидуальный идентификационный номер - уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее - ИИН);
8) бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства;

2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгерiс пен толықтырулар енгiзу туралы және мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы» (бұдан әрі – Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2315 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасында таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымдарын есепке алу» мемлекеттiк қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (құрамында медиа – аралық бар).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы регламентте пайдаланатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) «электрондық үкіметтің» веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮП);
2) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйесі/ Қазақстан Республикасының «электрондық үкімет» шлюзы жүйесіндегі өңірлік шлюз» ақпараттық жүйесі, жергілікті атқарушы орган қызметкерінің автоматтандырылған жұмыс орны бөлігінде;
3) «электрондық үкімет» өңірлік шлюзы – қызмет көрсетушінің ішкі жүйелері/қосалқы жүйелері және қызмет көрсетушінің электрондық қызмет көрсету үдерісіне қатысушы сыртқы ақпараттық жүйелер арасындағы ақпараттық өзара әрекетті қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮӨШ);
4) «электрондық үкімет» шлюзы – электрондық қызметті іске асыру шеңберінде «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮШ);
5) халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі – мемлекеттік қызмет көрсету процесстеріне ықпал ететін мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызметтері және электрондық ақпараттық ресурстарына қол жетімділіктің біртұтас нүктесін беретін ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚО АЖ);
6) ақпараттық жүйе – ақпараттық - бағдарламалық кешенді қолдана отырып ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, беру және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
7) жеке сәйкестендіру нөмір – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түріндегі қызметті жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
8) бизнес-сәйкестендіру нөмірі – бірлескен кәсіпкерлік түріндегі қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);

9) пользователь (потребитель) - субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
11) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее - ЭЦП);
12) ИС НУЦ – информационная система национального удостоверяющего центра РК;
13) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
14) электронная государственная услуга - государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
15) МИО – местные исполнительные органы;
16) государственная база данных «Физические лица» (далее - ГБД ФЛ) - предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
17) Государственная база данных «Юридические лица» - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ГБД ЮЛ).
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Акимата города Алматы от 23.05.2013 N 2/430 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Порядок деятельности услугодателя по
оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма функционального взаимодействия) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН/БИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН/БИН и пароль;

9) пайдаланушы (тұтынушы) – ақпараттық жүйеге оған қажет электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
10) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
11) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі - ЭЦҚ);
12) ҚР ҰКО АЖ - Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығының ақпараттық жүйесі;
13) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
14) мемлекеттік электрондық қызмет - ақпараттық технологияларды қолдану арқылы электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
15) ЖАО – жергілікті атқарушы органдар;
16) «жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі - ЖТ МДҚ) - ақпараттарды автоматтандырылған жинау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасында бірыңғай сәйкестендіруді ендіру және олар туралы мемлекеттік басқармаларға және басқа субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасымен сәйкес өзекті және сенімді ақпарат беру мақсатымен Жеке сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімін құру үшін арналған «Жеке тұлғалар» Мемлекеттік деректер қоры;
17) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты автоматты жинақтау, сақтау және өңдеуге арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДҚ).
Ескерту. 5 тармақ 16), 17) тармақшалармен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 23.05.2013 N 2/430 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
жөніндегі қызмет көрсетушінің қызмет көрсету реті
6. ЭҮП арқылы қызмет көрсетушінің қадамдық іс-әрекеттері мен шешімдері (өзара функционалдық іс-әрекеттің диаграммасы) осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген:
1) тұтынушы ЖИН/БИН және парольдің көмегімен ЭҮП-қа тіркелуді іске асырады (ЭҮП-да тіркелмеген тұтынушылар үшін іске асырылады);
2) 1-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушының ЭҮП-қа ЖИН/БИН және парольді енгізу үдерісі;
3) 1-шарт - ЭҮП-да ЖИН/БИН және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің нақтылығын тексеру;

4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных для юридических лиц «Сведения  документов, удостоверяющих личность получателя, свидетельство* или справку о государственной регистрации (перерегистрации) филиала и представительства, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник уполномоченного органа получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центра в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП;
Сведения документов, удостоверяющих личность получателя, свидетельство* или справку о государственной регистрации (перерегистрации) филиала и представительства, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник уполномоченного органа получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП»
Примечание: *свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств» является действительным до прекращения деятельности юридического лица.
и для физических лиц, прикрепление сканированного документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных для юридических лиц «Сведения  документов, удостоверяющих личность получателя, свидетельство* или справку о государственной регистрации (перерегистрации) филиала и представительства, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник уполномоченного органа получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центра в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.
«Сведения документов, удостоверяющих личность получателя, свидетельство* или справку о государственной регистрации (перерегистрации) филиала и представительства, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник уполномоченного органа получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.

4) 2-үдеріс – тұтынушының деректерінде жөнсіздіктер бар болуына байланысты ЭҮП-дың авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3-үдеріс – осы Регламентте көрсетілген қызметті тұтынушының таңдап алуы, қызмет көрсету үшін экранға сұрату түрін шығаруы және тұтынушының оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (заңды тұлғалар үшін «Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын алушының жеке басын куәландыратын құжаттар мәліметтерін, алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті* немесе анықтаманы, филиал мен өкілдікті есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті* немесе анықтаманы уәкілетті органның қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын алушының жеке басын куәландыратын құжаттар мәліметтерін, алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті* немесе анықтаманы, филиал мен өкілдікті есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті* немесе анықтаманы уәкілетті органның қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Ескертпе: *Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;
жеке тұлғалар үшін де мәліметтерді енгізу, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқығы барын растайтын сканерден өткен құжаттарды бекіту);
6) 4-үдеріс – тұтынушының электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұратудың толтырылған (заңды тұлғалар үшін «Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын алушының жеке басын куәландыратын құжаттар мәліметтерін, алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті* немесе анықтаманы, филиал мен өкілдікті есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті* немесе анықтаманы уәкілетті органның қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын алушының жеке басын куәландыратын құжаттар мәліметтерін, алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті* немесе анықтаманы, филиал мен өкілдікті есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті* немесе анықтаманы уәкілетті органның қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы алады.

Примечание: *свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств» является действительным до прекращения деятельности юридического лица.
и для физических лиц, прикрепленного сканированного документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств на ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка об учете иностранных СМИ, распространяемых на территории (области, города), либо мотивированный отказ об учете иностранного СМИ). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Акимата города Алматы от 23.05.2013 N 2/430 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
7. Пошаговые действия и решения услугодателя через ЦОН (диаграмма функционального взаимодействия) при оказании электронной государственной услуги приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 - процесс авторизации оператора ЦОН в ИС ЦОН для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном операторе через ИИН и пароль, либо ЭЦП;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС ЦОН в связи с имеющими нарушениями в данных оператора Центра;
4) процесс 3 - выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных для юридических лиц «Сведения  документов, удостоверяющих личность получателя, свидетельство* или справку о государственной регистрации (перерегистрации) филиала и представительства, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник уполномоченного органа получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центра в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.
Сведения документов, удостоверяющих личность получателя, свидетельство* или справку о государственной регистрации (перерегистрации) филиала и представительства, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник уполномоченного органа получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.

Ескертпе: *Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;
жеке тұлғалар үшін де мәліметтер енгізілген, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқығы барын растайтын сканерден өткен құжаттар бекітілген) нысанына ЭСҚ арқылы қол қоюы;
7) 2-шарт - идентификациялық деректердің (сұратуда көрсетілген ЖИН/БИН мен ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖИН/БИН арасындағы) сәйкестігін, ЭСҚ тіркеу куәлігінің әрекет мерзімін және шақыртылып алынған (жойылған) ЭҮП тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
8) 5-үдеріс – тұтынушының ЭСҚ нақтылығының расталмауына байланысты сұрау жасалған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – электронды құжатты тұтынушының қолы қойылған ЭСҚ-ны ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және ЖАО қызметкерлерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуді өңдеу;
10) 7-үдеріс – ЖАО қызметкерлерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін қалыптастыру (облыс, қала) аумағында таратылатын шетелдік БАҚ-ты есепке қою туралы анықтама), немесе шетелдік БАҚ-ты есепке қою туралы анықтамадан дәлелді бас тарту. Электронды құжатты ЖАО қызметкері ЭСҚ қолдана отырып қалыптастырады және ЭҮП-қа жеке кабинетке табыс етіледі;
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы   әкімдігінің 23.05.2013 N 2/430 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
7. ХҚО арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы қызмет көрсетушінің қадамдық іс-әрекеттері мен шешімдері (функционалдық өзара әрекеттің диаграммасы) осы регламенттің 2-қосымшасында берілген:
1) 1-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚО операторын ХҚО АЖ-де авторластыру үдерісі;
2) 1-шарт – ХҚО АЖ-де ЖИН және пароль немесе ЭСҚ арқылы тіркелген оператор туралы деректердің нақтылығын тексеру;
3) 2-үдеріс – ХҚО операторының деректерінде жөнсіздіктер бар болуына байланысты ХҚО АЖ-де авторластырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – ХҚО операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдап алуы, қызмет көрсету үшін экранға сұрату түрін шығаруы және құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды (заңды тұлғалар үшін «Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын алушының жеке басын куәландыратын құжаттар мәліметтерін, алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті* немесе анықтаманы, филиал мен өкілдікті есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті* немесе анықтаманы уәкілетті органның қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы алады.
«Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын алушының жеке басын куәландыратын құжаттар мәліметтерін, алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті* немесе анықтаманы, филиал мен өкілдікті есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті* немесе анықтаманы уәкілетті органның қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы алады.

Примечание: *свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств» является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
для физических лиц, прикрепление сканированного документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП оператора ЦОН (введенных данных и для физических лиц, прикрепление сканированного документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) запроса на оказание электронной государственной услуги;
6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельства в ИС ЦОН;
7) процесс 5 – формирование сообщение об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуги в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП оператора ЦОН электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
9) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка об учете иностранных СМИ, распространяемых на территории (области, города), либо мотивированный отказ об учете иностранного СМИ). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в ИС ЦОН.
10) процесс 8 – выдача выходного документа сотрудником ЦОН потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Акимата города Алматы от 23.05.2013 N 2/430 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
8. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги МИО, непосредственно предоставляющим данную электронную государственную услугу согласно приложению 3 к настоящему Регламенту:

Ескертпе: *«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;
жеке тұлғалар үшін де мәліметтерді енгізу, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқығы барын растайтын сканерден өткен құжаттарды бекіту) толтыруы;
5) 4-үдеріс– ХҚО операторының ЭСҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге берілген сұратудың толтырылған (жеке тұлғалар үшін де мәліметтер енгізілген, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқығы барын растайтын сканерден өткен құжаттар бекітілген) нысанына қол қою;
6) 2 – шарт – идентификациялық деректердің сәйкестігін (ЖИН, сұратуда көрсетілген ЖИН, тіркеу куәлігінде көрсетілген ЭСҚ арасындағы), ЭСҚ тіркелген куәлігінің әрекет мерзімін, ХҚО АЖ-де тіркелген шақыртылып алынған (жойылған) куәліктердің тізімінде болмауын тексеру;
7) 5 – үдеріс – оператордың ЭСҚ-ның нақтылығы расталмауына байланысты сұрату жасалған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6 – үдеріс – ХҚО операторының ЭСҚ қойылған электрондық құжатты (тұтынушының сұрауын) ЭҮАШ/ЭҮШ арқылы ЖАО АЖ-ге жіберу және ЖАО қызметкерлерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуді өңдеу;
9) 7 – үдеріс – ЖАО қызметкерлерінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (облыс, қала) аумағында таратылатын шетелдік БАҚ есепке алынуы туралы анықтама, немесе шетелдік БАҚ есепке қою туралы дәйекті бас тарту) қалыптастыру. Электрондық құжатты ЖАО қызметкері  ЭСҚ пайдалану арқылы қалыптастырады және ХҚО АЖ-ге тапсырылады;
10) 8 – үдеріс – ХҚО қызметкерлерінің шығатын құжатты қызметті тұтынушының қолына немесе электронды поштасына жіберу арқылы беру.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы   әкімдігінің 23.05.2013 N 2/430 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Осы электрондық мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін ЖАО жартылай автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі өзара функционалдық іс-әрекеттің диаграммасы) қызмет көрсетушінің қадамдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 3-қосымшасында берілген:

1) потребитель должен обратиться в МИО для получения услуги, имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов. Проверка подлинности заявления и документов потребителя сотрудником МИО.
2) процесс 1 – процесс ввода сотрудником МИО ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование сообщение об отказе в авторизации в ИС МИО в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника МИО;
5) процесс 3 – выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и для физических лиц, прикрепление сканированного документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) запроса на оказание электронной государственной услуги;
6) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных и для физических лиц, прикрепление сканированного документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС МИО;
8) процесс 5 - формирование сообщение об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуги в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудника МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания государственной услуги (справка об учете иностранных СМИ, распространяемых на территории (области, города), либо мотивированный отказ об учете иностранного СМИ). Электронной документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО.
11) процесс 8 – выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги.
9. В приложении 5 к настоящему Регламенту приведены экранные формы на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю:
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при общении в районный отдел или ЦОН.

1) тұтынушы өтініштер мен қажетті құжаттардың түпнұсқасын өзінде ұстай отырып, қызмет алу үшін ЖАО-ға жүгінуі керек. ЖАО қызметкері тұтынушының өтініші мен құжаттарының дұрыстығын тексеру.
2) 1–үдеріс – ЖАО қызметкері электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ЖАО АЖ-ге ЖИН мен пароль енгізу үдерісі (авторластыру үдерісі);
3) 1–шарт – ЖАО АЖ-де ЖИН және пароль арқылы тіркелген ЖАО қызметкері туралы деректердің нақтылығын тексеру;
4) 2–үдеріс –ЖАО қызметкері деректерінде жөнсіздіктер бар болуына байланысты, ЖАО АЖ-де авторластырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3–үдеріс – ЖАО қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдап алуы, қызмет көрсету үшін экранға сұрату түрін шығаруы және құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды (жеке тұлғалар үшін де мәліметтерді енгізу, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқығы барын растайтын сканерден өткен құжаттарды бекіту) толтыруы;
6) 4–үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге берілген сұратуды толтырылған (жеке тұлғалар үшін де мәліметтер енгізілген, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқығы барын растайтын сканерден өткен құжаттар бекітілген) нысанына ЖАО қызметкерінің ЭСҚ арқылы қол қоюы;
7) 2-шарт - идентификациялық деректердің сәйкестігін (сұратуда көрсетілген ЖИН мен ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖИН арасындағы), ЭСҚ тіркеу куәлігінің қолданыс мерзімін және ЖАО АЖ-де тіркелген куәліктерден шақыртылып алынғандар (жойылғандар) тізімінде болмауын тексеру;
8) 5–үдеріс – ЖАО қызметкері ЭСҚ-ның нақтылығы расталмауына байланысты өтінім жасалған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 – үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
10) 7-үдеріс – ЖАО қызметкерлерінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (облыс, қала) аумағында таратылатын шетелдік БАҚ есепке алынуы туралы анықтама, немесе шетелдік БАҚ есепке қою туралы дәйекті бас тарту) қалыптастыру. Электрондық құжатты ЖАО қызметкері ЭСҚ пайдалану арқылы қалыптастырады;
11) 8-үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тұтынушының қолына немесе электронды поштасына жіберу арқылы беруі.
9. Тұтынушыға көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызметке өтінімнің экрандық нұсқасы осы Регламенттің 5-қосымшасында көрсетілген.
10. Алушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұратудың орындалу мәртебесін тексеру тәсілі: «электрондық үкімет» порталының «Қызметті алу тарихы» бөлімінде, сондай-ақ қызмет көрсетушіге немесе ХҚО-ға жүгіну кезінде.

11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра ПЭП: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе
оказания электронной государственной услуги
12. Структурно – функциональные единицы (далее – СФЕ), которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) Сотрудники МИО;
2) Сотрудники ЦОН.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложениях 234 к настоящему Регламенту.
15. В приложении 6 к Регламенту приведены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 7 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость;
4) предоставление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность документов физических и юридических лиц.
18. Техническое условие оказания электронной государственной услуги: поддерживаемые устройства доступа и оказания электронных государственных услуг (компьютер, Интернет, пункт общественного доступа, ЦОН наличие ИИН/БИН, авторизация ПЭП, наличие ЭЦП пользователя).
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной услуги
«Учет иностранных периодических печатных изданий,
распространяемых на территории города Алматы»
Текстовое табличное описание последовательности действий
(процедур, функций, операций) с указанием
срока выполнения каждого действия Таблица 1. Описание действий посредством МИО

11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету жөнінде қажет ақпаратты және консультацияны ЭҮП саll – орталығының (1414) телефоны бойынша алуға болады.
3. Жартылай автоматтандырылған электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара
әрекет сипаттамасы
12. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық – функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ):
1) ЖАО қызметкері;
2) ХҚО қызметкері;
13. Іс-әрекеттер (процедуралар, функциялар, операциялар) жүйелігінің мәтіндік таблицалық сипаттамасы әр іс-әрекеттің орындалу мерзімі көрсетіле отырып, осы регламенттің 1-қосымшасында берілген.
14. Іс-әрекеттердің (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) логикалық жүйелілігінің арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма олардың сипаттамаларына сәйкес, осы Регламенттің 234-қосымшаларында берілген.
15. Регламенттің 6-қосымшасында бланктердің соларға сәйкес электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі берілуі тиіс формалары, шаблондары келтірілген.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы регламенттің 7-қосымшасына сәйкес, сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
құпиялығы (санкцияланбаған ақпарат алудан қорғау);
2) қызметтік міндетті орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) әдептілік;
4) егжей-тегжейлі және толық ақпарат беру;
5) жеке және заңды тұлғалардың құжаттарын қорғау және құпиялығы.
18. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарты: қол жетімділіктің қолдағы құрылғысы және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету (компьютер, Интернет, қоғамдық қол жеткізу бекеті, ЖИН/БИН ХҚО, ЭҮП авторластыру, пайдаланушыда ЭЦҚ болуы).
«Алматы қаласы аумағында
таратылатын шетелдік мерзімді баспа
басылымдарын есепке алу» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып,
іс-әрекеттердің (процедуралар, функциялар, операциялар)
жалғаспалығын мәтіндік кестелік сипаттау 1-кесте. ЖАО арқылы іс-әрекеттерді сипаттау

1) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименова- ние СФЕ, ИС
ПЭП
РШЭП /ШЭП
ИС МИО
ИС ЦОН
МИО
3
Наименова- ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авториза- ция пот- ребителя на ПЭП, заполне- ние формы запроса, проверка коррект- ности введенных данных для получения электрон- ной государ- ственной услуги
Маршру- тизация запроса в ИС МИО и уведо- мления в ИС ЦОН (в случае коррект- ности и введен- ных данных)
Присво- ение номера заявле- нию. Отобра- жение в статусе посту- пившие. (в случае коррект- ности и введен- ных данных)
Отобра- жение статуса посту- пившие с ПЭП в ИС ЦОН (в случае коррект- ности введен- ных данных)
Приня- тие заявле- ния на испол- нение (в случае коррек- тности введен- ных данных)
4
Форма завершения (данные, документ, организаци- онно-распо- рядительное решение)
Отобра- жение уведом- ления об успешном формиро- вании сообщения об отказе в запра- шиваемой электрон- ной государ- ственной услуги
Маршру- тизация запроса (в случае коррект- ности введен- ных данных)
Отправка уведом- ления на ПЭП. (в случае коррект- ности введен- ных данных)
Отобра- жение статуса (в случае коррект- ности введен- ных данных)
Приня-
тие в
работу
случае
кор-
рект-
ности)
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 5 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наименова- ние СФЕ, ИС
Сотрудник МИО
ИС МИО
РШЭП /ШЭП
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименова- ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполне- ние запроса. Принятие решения справки об учете иностран-  ных пе-
риодичес-
ких пе-
чатных
изданий
Формиро- вание выход- ного докумен- та
Маршру- тизация уведом- ления о смене статуса «в работе» на ПЭП и ИС ЦОН
Отобра- жение статуса «в работе»
Отобра- жение уведом- ления и статуса
4
Форма завершения (данные, документ, организа- ционно- распоря- дительное решение)
Формиро- вание справки, либо мотиви- рованного отказа
Формиро- вание выход- ного до- кумента в системе
Маршру- тизация
Отобра- жение статуса
Отобра- жение статуса
5
Сроки исполнения
15 рабочих дней
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наименова- ние СФЕ, ИС
Сотрудник МИО
ИС МИО
РШЭП /ШЭП
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименова- ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа
Подписа- ние вы- ходного докумен- та ЭЦП сотруд- ника МИО. Формиро- вание уведом- ление о смене статуса оказания услуги на ПЭП и ИС ЦОН
Маршру- тизация уведом- ления о смене статуса с выводом выход- ного докумен- та на ПЭП и уведом- ления о смене статуса в ИС ЦОН
Отобра- жение уведом- ления о завер- шении оказания услуги с возмож- ностью просмот- ра вы- ходного докумен- та
Отобра- жение уведом- ления о завер- шении оказа- ния услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организа- ционно- распоря- дительное решение)
Подписан- ный выходной документ
Отправка уведом- ления с выходным докумен- том на ПЭП, и смены статуса в ИС ЦОН
Маршру- тизация
Отобра- жение с выход- ного докумен- та
Отобра- жение статуса испол- ненные
5
Сроки исполнения
Не более 5 минут
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
12
13
14
15
-
Примечание:
В данной таблице перечисляются действия (функции, процедуры, операции) ПЭП, ИС и всех СФЕ с указанием форм завершения, сроков исполнения и указанием номеров последующих действий в технологической цепочке процесса оказания электронной государственной услуги.
На основании таблицы приложения 1 к настоящему Регламенту строятся диаграммы функционального взаимодействия при оказании электронных государственных услуг.
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной услуги
«Учет иностранных периодических печатных изданий,
распространяемых на территории города Алматы»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
«частично автоматизированной»
электронной государственной услуги через ПЭП
Приложение 3
к Регламенту электронной государственной услуги
«Учет иностранных периодических печатных изданий,
распространяемых на территории города Алматы»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
«частично автоматизированной» электронной
государственной услуги через ИС ЦОН
Приложение 4
к Регламенту электронной государственной услуги
«Учет иностранных периодических печатных изданий,
распространяемых на территории города Алматы»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
«частично автоматизированной»
электронной государственной услуги через ИС МИО
Приложение 5
к Регламенту электронной государственной услуги
«Учет иностранных периодических печатных изданий,
распространяемых на территории города Алматы»
Экранные формы на электронную государственную
услугу, предоставляемые потребителю

1) Негiзгi үдерістiң (барысының, жұмыс ағынының) iс-әрекетi
1
Iс-
әрекет
тiң (барысы
ның, жұмыс ағыны
ның) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЭҮП
ЭҮАШ/ЭҮШ
ЖАО АЖ
ХҚО АЖ
ЖАО
3
Iс-әре
кеттiң (үдерiс
тiң, операцияның, рәсiм
нiң) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушыны ЭҮП-ға авторлас
тыру, сұраныс нысанын толтыру, электрон
дық мемлекет
тік қызмет алу үшін енгізілген деректер
дің дұрыстығын тексеру
ЖАО АЖ-ге сұратуды бағыттау және ХҚО АЖ-ге хабарлама жіберу (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
Өтінішке нөмір беру және келіп түскендер мәртебесінде көрсету (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
ХҚО АЖ-ге ЭҮП келіп түскендер мәртебесін бейнелеу
Өтінішті орындау үшін қабылдау
(енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
4
Аяқтау нысаны (дерек
тер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Сұратуды ойдағыдай қалыптас
тырғандығы туралы хабарламаны бейнелеу немесе сұратылған электрон
дық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама
Сұратуды бағыттау (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
ЭҮП-ге хабарлама жөнелту (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
Мәртебені бейнелеу (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
Жұмысқа қабылдау (енгізіл
ген деректер дұрыс болған жағдайда)
5
Орындалу мерзімі
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
5 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әре
кеттің нөмірі
2
3
4
5
6
2) Негiзгi үдерістiң (барысының, жұмыс ағынының) iс-әрекетi
1
Iс-әре
кеттiң (барысы
ның, жұмыс ағынының) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО қызметкері
ЖАО АЖ
ЭҮАШ/ЭҮШ
ЭҮП
ХҚО АЖ
3
Iс-әре
кеттiң (үдерiс
тiң, операцияның, рәсiмнiң) атауы және олардың сипатта
масы
Сұратуды орындау. Шетелдік БАҚ есепке алу туралы шешім қабылдау
Шығыс құжатты қалыптас
тыру
«Жұмыста» мәртебе
сінің ауысқаны туралы ЭҮП және ХҚО АЖ-ге хабарлама бағыттау
«Жұмыста» мәртебе
сін бейнелеу
Хабарла
маны және мәртебені бейнелеу
4
Аяқтау нысаны (дерек
тер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Анықтама
ны, немесе дәлелді бас тарту туралы жауапты қалыптасты-ру
Жүйеде шығыс құжатын қалыптастыру
Бағыттау.
Мәртебені бейнелеу
Мәртебені бейнелеу
5
Орындалу мерзімі
15 күнтізбелік күн
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әре
кеттің нөмірі
7
8
9
10
11
3)Негiзгi үдерістiң (барысының, жұмыс ағынының) iс-әрекетi
1
Iс-әре
кеттiң (барысы
ның, жұмыс ағынының) №
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮАШ/ЭҮШ
ЭҮП
ХҚО АЖ
3
Iс-әре
кеттiң (үдерiс
тiң, операцияның, рәсiм
нiң) атауы және олардың сипатта
масы
Шығыс құжатты қалыптас
тыру
ЖАО қызметке
рінің ЭСҚ арқылы шығыс құжатқа қол қоюы. ЭҮП-ге және ХҚО АЖ-ге қызмет көрсету мәртебесі
нің ауысқаны туралы хабарлама қалыптас
тыру
Шығыс құжатты ЭҮП-ға шығарумен бірге мәртебенің ауысқаны туралы хабарла
маны және ХҚО АЖ-ге мәртебенің ауысқаны туралы хабарлама
ны бағыттау
Шығыс құжатты қарап шығу мүмкін
дігімен қызмет көрсету
дің аяқталуы туралы хабарламаны бейнелеу
Қызмет көрсету
дің аяқталуы туралы хабарламаны бейнелеу
4
Аяқтау нысаны (дерек
тер, құжат, ұйымдық-
өкiмдiк шешiм)
Қол қойылған шығыс құжаты
ЭҮП-ға және ХҚО АЖ-ге мәртебенің ауысқаны туралы шығыс құжатымен бірге хабарламаны жөнелту
Бағыттау
Шығыс құжатты бейнелеу
Орындалу мәрте
бесін бейнелеу
5
Орындалу мерзімі
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әре
кеттің нөмірі
12
13
14
15
-
Ескертпе:
Осы кестеде аяқталу нысаны, орындалу мерзімі және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің технологиялық тізбектегі бұдан кейінгі әрекеттерінің нөмірлері көрсетіле отырып, ЭҮП, АЖ және барлық ҚФБ әрекеттері (функциялар, рәсімдер,операциялар) атап көрсетіледі.
Осы Регламенттің 1-қосымшасы кестесінің негізінде электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы құрылады.
«Алматы қаласы аумағында
таратылатын шетелдік мерзімді баспа
басылымдарын есепке алу» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы «жартылай автоматтандырылған» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы өзара функционалдық іс-әрекеттің диаграммасы
«Алматы қаласы аумағында
таратылатын шетелдік мерзімді баспа
басылымдарын есепке алу» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
ХҚО АЖ арқылы «жартылай автоматтандырылған» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы функционалдық өзара іс-әрекеттің диаграммасы
«Алматы қаласы аумағында
таратылатын шетелдік мерзімді баспа
басылымдарын есепке алу» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
ЖАО АЖ арқылы «жартылай автоматтандырылған» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы өзара функционалдық іс-әрекеттің диаграммасы
«Алматы қаласы аумағында
таратылатын шетелдік мерзімді баспа
басылымдарын есепке алу» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке өтініштің экрандық нысаны

Сноска. Приложение 5 в редакции постановления Акимата города Алматы от 23.05.2013 N 2/430 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Руководителю Управления внутренней
политики города Алматы
Заявление
об учете иностранных периодических печатных
изданий, распространяемых на территории
Прошу Вас поставить на учет иностранные периодические печатные издания, распространяемые на территории города Алматы.
Данные распространителя:
__________________________________________________________________
(наименование индивидуального предпринимателя/юридического лица
с указанием организационно-правовой формы)
__________________________________________________________________
(ИИН/БИН, РНН, номер и дата выдачи регистрационного документа)
__________________________________________________________________
(место регистрации, фактический адрес, контактные телефоны,
электронная почта)
п/п
Перечень
названий
иност-
ранных
периоди-
ческих
печатных
изданий
Террито-
рия рас-
простра-
нения
иност-
ранных
периоди-
ческих
печатных
изданий
Язык
(языки)
распрост-
раняемых
иностран-
ных пери-
одических
печатных
изданий
Основная
темати-
ческая
направ-
ленность
Пери-
одич-
ность
Предполага-
емое
количество
распростра-
няемых
экземпляров
1.
2.
Приложения: 1. __________________
2. __________________
подпись первого руководителя/индивидуального предпринимателя
МП «___»___________ 20__ г.
Приложение 6
к Регламенту электронной государственной услуги
«Учет иностранных периодических печатных изданий,
распространяемых на территории города Алматы»
Форма выходного документа (справки)
на электронную государственную услугу
Сноска. Приложение 6 в редакции постановления Акимата города Алматы от 23.05.2013 N 2/430 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Управление внутренней политики
города Алматы
Справка
об учете иностранных периодических печатных изданий,
распространяемых на территории города Алматы
№ ________________
(регистрационный номер)
от «___» __________ 20__ г.
Настоящая справка выдана в соответствии с Законом Республики
Казахстан «О средствах массовой информации»
__________________________________________________________________
(наименование распространителя и его организационно-правовая форма)
и подтверждает постановку на учет иностранных периодических печатных
изданий с «___» ________ 20___ года.
Полный перечень названий иностранных периодических печатных изданий:
1. ________________
2. ________________
3. ________________
4. и т.д.
Территория распространения иностранных периодических печатных
изданий:
_________________________________________________________________
Данная справка действительна до «___» ________ 20___ года
Руководитель управления внутренней политики     _________________
Подпись
МП «___»___________ 20__ г.
Форма выходного документа (отказа)
Отказ об учете иностранного периодического печатного издания
_________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа,
выдавшего справку распространителю

Ескерту. 5 - қосымша жаңа редакцияда - Алматы қаласы   әкімдігінің 23.05.2013 N 2/430 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Алматы қаласы Ішкі саясат
басқармасының басшысы
__________________________
Т.А.Ж.
Алматы қаласы аумағында таратылатын
шетелдік мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке қою туралы
өтініш
Сізден Алматы қаласы аумағында таратылатын шетелдiк мерзімді
баспа басылымдарын есепке алуды сұраймын.
Таратушының деректері:
____________________________________________________________________
(ұйымдық-құқықтық нысанын көрсетумен жеке кәсіпкердің/заңды тұлғаның
атауы)
_____________________________________________________________________
(ЖСН/БСН)
_____________________________________________________________________
(тіркелген орны, нақты мекенжайы, байланыс телефондары, электрондық
поштасы)
Р/c №
Шетелдік мерзімді баспа басылым-
дары атауының тізбесі
Шетелдiк мерзімді баспа басылымда-
рының таралу
аумағы
Таратылатын шетелдiк мерзімді баспа басылымда-
рының тiлi (тiлдерi)
Негiзгi
тақырыптық бағыттылы-
ғы
Мерзім-
ділігі
Таратыла-
тын даналары-
ның болжамды саны
Қосымшалар: 1. _________________________
2. _________________________
бірінші басшының/жеке кәсіпкердің қолы
М.О. 20__ ж. «___» _____________________
«Алматы қаласы аумағында
таратылатын шетелдік мерзімді баспа
басылымдарын есепке алу» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
6-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке шығыс құжаттың
нысаны
Ескерту. 6 - қосымша жаңа редакцияда - Алматы қаласы   әкімдігінің 23.05.2013 N 2/430 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Алматы қаласы
Ішкі саясат басқармасы
Алматы қаласы аумағында таратылатын
шетелдiк мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алу туралы
анықтама
№__________________                       20__ ж. «___» __________
(тiркеу нөмiрi)
Осы анықтама Қазақстан Республикасының «Бұқаралық ақпарат құралдары туралы» Заңына сәйкеc______________________________берілген
(таратушының атауы және оның ұйымдастыру-құқықтық нысаны)
және шетелдiк мерзімді баспасөз басылымдарын 20___ ж. «___»__________
бастап есепке алынғанын растайды.
Шетелдiк мерзімді баспасөз басылымдары атауының толық тізбесі:
1. ________________
2. ________________
3. ________________
4. және т.б.
Шетелдiк мерзімді баспасөз басылымдарының таралу аумағы:
______________________________________________________________
Осы анықтама 20____ ж.«_____» ____________ дейiн жарамды.
Ішкі саясат басқармасының басшысы __________
қолы
МО 20__ ж. «___»___________
Шығыс құжаттың (бас тарту) нысаны
Шетелдік мерзiмдi баспасөз басылым есепке қою туралы
бас тарту
(жергілікті атқарушы органның атауы, анықтаманы беруші)

1) Не представлены все необходимые документы, предусмотренные в пункте 6 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2002 года № 843;
2) Указана неполная или недостоверная информация в документах;
3) Материалы иностранного периодического печатного издания содержат пропаганду или агитацию насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности Республики Казахстан, подрыва безопасности государства, войны, социального, сословного, религиозного, расового, национального и родового превосходства, культа жестокости, насилия и порнографии;
4) В отношении распространителя имеется решение суда, запрещающее ему занятие данным видом деятельности;
5) В отношении продукции иностранного периодического печатного издания имеется решение суда о наложении запрета на ее распространение на территории Республики Казахстан.
В связи с этим постановка на учет не представляется возможным.
п/
п
Пере-
чень
назва-
ний
иност-
ранных
перио-
дичес-
ких пе-
чатных
изданий
Террито-
рия рас-
прост-
ранения
иност-
ранных
перио-
дичес-
ких пе-
чатных
изданий
Язык
(языки)
распрос-
траняемых
иностран-
ных перио-
дических
печатных
изданий
Основная
темати-
ческая
направ-
ленность
Пери-
одич-
ность
Предпола-
гаемое
коли-
чество
распрос-
траняемых
экзем-
пляров
1.
2.
Руководитель управления
внутренней политики           ______________________
(ФИО)
Приложение 7
к Регламенту электронной государственной
услуги «Учет иностранных периодических
печатных изданий, распространяемых
на территории города Алматы»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество»
и «доступность»
____________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.

1) Үкіметтің № 843 қаулысының 6-тармағында қарастырылған барлық қажетті құжаттардың ұсынылмауы;
2) құжаттарда толық емес немесе сенімді емес ақпарат көрсетілген;
3) шетел мерзiмдi баспасөз басылым материалдарында Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күштеп өзгертуге, оның тұтастығын бұзуға, мемлекет қауіпсiздiгіне нұқсан келтiруге, соғысқа, әлеуметтік, тектiк-топтық, дiни, нәсілдiк, ұлттық және рулық басымдыққа, қатыгездікке, зорлық-зомбылыққа және порнографияға табынушылыққа үгіттеу немесе насихаттаудың болуы;
4) тұтынушыға қатысты қызметтің осы түрімен айналысуға тыйым салатын сот шешімінің болуы;
5) шетелдік мерзiмдi баспасөз басылым өніміне қатысты оны Қазақстан Республикасының аумағында таралуына тыйым салу туралы сот шешімінің болуына орай
Р/c №
Шетелдік мерзімді баспа басылым-дары атауының тізбесі
Шетелдiк мерзімді баспа басылымда-
рының таралу аумағы
Таратыла-
тын шетелдiк мерзімді баспа басылым-
дарының тiлi (тiлдерi)
Негiзгi тақырып-
тық ба-
ғыттылығы
Мер-
зім-
ділі-
гі
Тараты-
латын данала-
рының
болжамды саны
есепке қою мүмкін емес.
Алматы қаласы Ішкі саясат
басқармасының басшысы ___________________
(Т.А.Ә.)
«Алматы қаласы аумағында
таратылатын шетелдік мерзімді баспа
басылымдарын есепке алу» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
7-қосымша
Электрондық мемлекеттiк қызметтерiнiң «сапа» және
«қолжетiмдiлiк» көрсеткiштерiн анықтау
үшiн сауалнаманың нысаны
____________________________________________________
(қызметтің атауы)
1. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнiң сапасына және нәтижесiне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) iшiнара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) iшiнара канағаттанамын;
3) қанағаттанамын.