Об утверждении регламентов государственных услуг, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей
Постановление Акимата города Алматы от 5 июля 2012 года N 3/599. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 3 августа 2012 года за N 948. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 01 июля 2013 года № 3/551
Сноска. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 01.07.2013 № 3/551.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему»;
2) регламент государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям»;
3) регламент государственной услуги «Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища»;
4) регламент государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству»;
5) регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей»;
6) регламент государственной услуги «Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы С. Сейдуманова.
3. Настоящее постановление вступает в силу с момента государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы                    А. Есимов
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 5 июля 2012 года № 3/599
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог
жилья, принадлежащего несовершеннолетнему»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему» (далее – Регламент) используются следующие понятия:

Кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 5 шілдедегі N 3/599 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2012 жылғы 3 тамызда N 948 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 01 шілдедегі N 3/551 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 01.07.2013 N  3/551 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» Заңына, Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Заңының 9-1-бабына сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Кәмелетке толмаған балаға тиесiлi тұрғын үй кепiлдiгiмен несие ресiмдеу үшiн банктерге рұқсаттар беру» мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті;
2) «Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар беру» мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті;
3) «Тұрғын үйдiң меншiк иелерi болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерiн қозғайтын мәмiлелердi ресiмдеу үшiн қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамаларын беру» мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті;
4) «Қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтамалар беру» мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті;
5) «Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті;
6) «Кәмелетке толмаған балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшiн нотариалды кеңсеге анықтамалар беру» мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары С. Сейдумановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген кезден бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі                  А. Есімов
Алматы қаласы әкімдігінің
2012 жылғы "5" шілдедегі
№ 3/599 қаулысымен бекітілді
"Кәмелетке толмаған балаға тиесiлi тұрғын үй
кепiлдiгiмен несие ресiмдеу үшiн банктерге рұқсаттар беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Кәмелетке толмаған балаға тиесiлi тұрғын үй кепiлдiгiмен несие ресiмдеу үшiн банктерге рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiнде (бұдан әрi - Регламент) келесi түсiнiктер пайдаланылады:

1) государственная услуга – деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющихся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, направленных на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов);
2) Центр – центры обслуживания населения;
3) уполномоченный орган – районные отделы образования;
4) исполнитель – специалист районного отдела образования, в обязанности которого входит подготовка разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему.
5) потребители – физические лица нуждающиеся в государственной услуге;
6) СФЕ - структурно-функциональные единицы, участвующие в процессе оказания государственной услуги.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства образования и науки Республики Казахстан и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561».
3. Государственная услуга оказывается Управлением образования города Алматы через районные отделы образования (далее – уполномоченный орган), а также на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее - центры) адреса которых указаны согласно приложениям 1, 2 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статей 22-24 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», 66, 128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 «О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан».
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача разрешения в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему (далее – разрешение) согласно приложению 5, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания
государственной услуги

1) мемлекеттік қызмет көрсету - мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік органдардың жекелеген функцияларын іске асыру нысандарының бірі болып табылатын, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, жеке және заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдарды қоспағанда) өтініші бойынша жүзеге асырылатын қызмет;
2) Орталық - халыққа қызмет көрсету орталығы;
3) уәкілетті орган - аудандардың білім бөлімдері;
4) орындаушы - мiндеттерiне кәмелетке толмаған балаға тиесiлi тұрғын үй кепiлдiгiмен несие ресiмдеу үшiн банктерге рұқсаттарды дайындау кiретiн аудандардың бiлiм бөлiмдерiнiң маманы;
5) тұтынушылар - мемлекеттік қызметті қажет ететін жеке тұлға;
6) ҚФБ - мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысушы құрылымдық-функционалдық бірліктер.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Заңының 9-1 бабына және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысына сәйкес әзiрлендi.
3. Мемлекеттiк қызмет осы регламенттің 12-қосымшаларына сәйкес Алматы қаласының Бiлiм басқармасымен аудандық бiлiм бөлiмдерi арқылы (бұдан әрi - уәкілетті орган), сондай-ақ баламалы негiзде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi - орталықтар) арқылы көрсетiледi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексiнiң 22-24 баптары, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 13-бабының 3-тармағы, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексінің 66128-баптары және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы" қаулысы негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нәтижесі 5 қосымшаға сәйкес кәмелетке толмаған балаға тиесiлi тұрғын үй кепiлдiгiмен несие ресiмдеу үшiн банктерге рұқсаттар (бұдан әрi - рұқсат) беру не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелдi жауабын ұсыну болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету
тәртiбiне қойылатын талаптар

8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе и Центре, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 16 настоящего Регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя составляет – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения – не более 30 минут.
10. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в уполномоченный орган – в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) при обращении в Центр – шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00, без перерыва на обед. Для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов с одночасовым перерывом на обед, прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Основанием для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) при обращении в уполномоченный орган непредставление потребителем одного из документов, указанных в пункте 16 настоящего Регламента;
2) при обращении в Центр – уполномоченный орган при представлении неполного пакета документов, указанных в пункте 16 настоящего Регламента, в течение одного рабочего дня после получения пакета документов возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин отказа.
После получения пакета документов Центр информирует потребителя в течение одного рабочего дня и выдает письменное обоснование уполномоченного органа о причине возврата/отказа.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в установленный срок, Центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:

8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мәселелерi бойынша, сондай-ақ, мемлекеттiк қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекен-жайлары осы Регламенттiң 1 және 2 қосымшаларында көрсетiлген уәкiлеттi органнан және Орталықтан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмдерi:
1) тұтынушы осы Регламенттiң 16-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнiн (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;
2) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күту уақыты 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттiк қызметтi тұтынушыға өтiнiш берген күнi сол жерде қызмет көрсету уақыты 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттiк қызмет:
1) уәкiлеттi органға өтiнiш бiлдiрген кезде - белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес сенбi, жексенбi және мереке күндерiн қоспағанда, түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн көрсетiледi, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады;
2) Орталыққа өтiнiш бiлдiрген кезде - жексенбi күнiн қоспағанда, аптасына алты күн, белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес түскi үзiлiссiз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн жүргiзiледi. Филиалдар мен өкiлдiктер үшiн жұмыс кестесi түскi бiр сағаттық үзiлiспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейiн белгiленедi, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз, "электронды" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру немесе мемлекеттiк қызметтi ұсынудан бас тарту негiзi:
1) уәкiлеттi органға өтiнiш бiлдiрген кезде - тұтынушының осы Регламенттiң 16-тармағында көрсетiлген құжаттардың бiреуiн ұсынбауы;
2) Орталыққа өтiнiш бiлдiрген кезде - уәкiлеттi орган осы Регламенттiң 16-тармағында көрсетiлген құжаттарды толық ұсынбаған жағдайда, құжаттар пакетiн алғаннан кейiн бiр жұмыс күнi iшiнде бас тарту себебiнiң жазбаша негiздемесiмен бiрге оларды Орталыққа қайтарады.
Орталық құжаттар пакетiн қабылдағаннан кейiн тұтынушыны бiр жұмыс күнi iшiнде хабардар етедi және уәкiлеттi органның қайтару/бас тарту себебiнiң жазбаша негiздемесiн бередi.
Егер тұтынушы көрсетiлген мерзiмде құжаттарды алуға өтiнiш бiлдiрмесе, Орталық олардың бiр ай бойы сақталуын қамтамасыз етедi, кейiн оларды уәкiлеттi органға тапсырады.
12. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушыдан өтiнiш алған сәттен мемлекеттiк қызметтiң нәтижесiн беру сәтiне дейiн мемлекеттiк қызметтi көрсету кезеңдерi:

1) потребитель обращается в уполномоченный орган или подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления и передает инспектору накопительного отдела Центра;
3) инспектор накопительного отдела Центра составляет реестр документов и направляет в уполномоченный орган;
4) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует документы и представляет на рассмотрение руководству уполномоченного органа, который определяет ответственного исполнителя;
5) ответственный исполнитель проверяет поступившие документы, оформляет результат оказания услуги, подготавливает мотивированный отказ, либо разрешение, направляет результат оказания государственной услуги в Центр или потребителю;
6) инспектор Центра выдает потребителю разрешение либо мотивированный отказ.
13. Прием документов потребителя для оказания государственной услуги осуществляется одним лицом в течение рабочего дня на основании графика работы уполномоченного органа и Центра.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
14. При обращении потребителя в уполномоченный орган:
1) потребитель заполняет бланк заявления и предоставляет документы согласно пункту 16 Регламента;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа осуществляет регистрацию заявления и выдает расписку о приеме документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги;
15. При обращении потребителя в Центр:
1) потребитель заполняет бланк заявления, предоставляя документы, предусмотренные пунктом 16 настоящего Регламента;
2) инспектор Центра после приема документов, проводит регистрацию и выдает расписку о приеме документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
16. Для получения государственной услуги потребителю необходимо представить следующие документы в уполномоченный орган или Центр:
1) заявление от обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели), несовершеннолетних детей, согласно приложению 6 к настоящему регламенту;
2) нотариально заверенное заявление от обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели) о предоставлении гарантированного жилья, нотариально заверенное заявление от близких родственников о предоставлении гарантированного жилья в случае ненадлежащего исполнения обязательств перед банком;

1) тұтынушы уәкiлеттi органға өтiнiш бiлдiредi немесе Орталыққа өтiнiш бередi;
2) Орталықтың инспекторы өтiнiштi тiркеудi жүргiзедi және Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторына бередi;
3) Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторы құжаттардың тiзiлiмiн әзiрлейдi және уәкiлеттi органға жолдайды;
4) уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметкерi құжаттарды тiркейдi және жауапты орындаушыны анықтайтын уәкiлеттi орган басшылығының қарауына ұсынады;
5) жауапты орындаушы құжаттарды тексередi, қызмет көрсету нәтижесiн ресiмдейдi, дәлелдi бас тартуды немесе рұқсатты дайындайды, мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн Орталыққа немесе тұтынушыға жолдайды;
6) Орталықтың инспекторы тұтынушыға рұқсатты немесе дәлелдi бас тартуды бередi.
13. Тұтынушының құжаттарын қабылдауды бiр тұлға уәкiлеттi органның және Орталықтың жұмыс кестесiне сәйкес күнi бойы жүзеге асырады.
4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үрдiсiндегі iс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Тұтынушы уәкiлеттi органға жүгiнген кезде:
1) тұтынушы өтiнiш бланкiсiн толтырады және осы Регламенттiң 16-тармағына сәйкес құжаттарды табыс етедi;
2) уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметкерi өтiнiштi тiркеудi жүзеге асырады және құжаттар қабылданғаны туралы, мемлекеттiк қызмет алудың күнi көрсетiлген қолхат бередi.
15. Тұтынушы Орталыққа өтiнiш берген кезде:
1) тұтынушы осы Регламенттiң 16-тармағында көрсетiлген құжаттарды тапсыра отырып, өтiнiш бланкiсiн толтырады;
2) Орталыққа өтiнiш бiлдiрген кезде - мыналар көрсетiлiп, тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi:
1) сұрау салудың нөмiрi мен қабылданған күнi;
2) сұрау салынған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күнi (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды рәсiмдеуге өтiнiш қабылдаған Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты.
16. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы уәкiлеттi органға немесе Орталыққа мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) осы Регламенттiң 6 қосымшасына сәйкес кәмелетке толмаған баланың екi ата-анасының (ерлi-зайыптылардың) немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронаттық тәрбиешiлер) өтiнiшi;
2) банк алдында мiндеттерiн тиiсiнше орындамаған жағдайда кепiлдi мүлiктi беру туралы екi ата-анасының (ерлi-зайыптылардың) немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронаттық тәрбиешiлер) нотариалды куәландырған өтiнiшi, кепiлдi мүлiктi беру туралы жақын туыстарының нотариалды расталған өтiнiшi;

3) оригиналы и копии документов на недвижимое имущество (квартира, дом, дача, земельный участок и т.д. (договор, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на имущество, документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка или домовая книжка);
4) оригиналы и копии удостоверений личности обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели), по отношению к несовершеннолетнему;
5) оригиналы и копии свидетельств о рождении ребенка (детей);
6) оригинал и копия свидетельства о браке;
7) оригиналы и копии других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, документ, подтверждающий, что в браке не состоял(-а); справка по форме № 4 (в случае рождения ребенка вне брака);
8) доверенность от имени отсутствующего супруга(-и), заверенная нотариусом на совершение оформления сделки.
Оригиналы документов представляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.
При оформлении справки требуется личное присутствие детей от 10 лет и старше (до 18 лет) согласно статье 62 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье».
17. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица уполномоченного органа и Центра, участвующие в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
19. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
20. Формы, шаблоны бланков и другая информация в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания государственной услуги, указаны в приложениях 5 и 6 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги

3) жылжымайтын мүлiк құжаттарының түпнұсқалары мен көшiрмелерi (пәтер, үй, саяжай, жер учаскесi және т.б. (шарт, жылжымайтын мүлiк құқықтарын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк, мүлiктiң техникалық паспорты, тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжатты (мекенжай анықтамасын немесе үй кітабы);
4) кәмелетке толмағандарға қатысы бар екi ата-анасының (ерлi-зайыптылардың) немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронаттық тәрбиешiлер) жеке куәлiктерiнiң түпнұсқалары мен көшiрмелерi;
5) баланың (балалардың) туу туралы куәлiгiнiң түпнұсқалары мен көшiрмелерi;
6) неке туралы куәлiктiң түпнұсқасы мен көшiрмесi;
7) басқа да құжаттардың түпнұсқалары мен көшiрмелерi (некенi бұзу туралы, қайтыс болу туралы куәлiк, некеге тұрмағандығын растайтын құжат, № 4 нысан бойынша анықтама (бала некеден тыс туылған жағдайда);
8) ерлi-зайыптылардың бiреуi болмаған жағдайда, оның мәмiле ресiмдеудi жасауға нотариуспен расталған сенiмхаты.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары көшiрмелерiмен қоса берiледi, кейiн олар тұтынушыға қайтарылады.
Анықтама ресімдеуде Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексінің 62-бабына сәйкес 10 жастағы және одан асқан баланың (18 жасқа дейін) өзі келуі талап етіледі.
17. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi - ҚФБ) - мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiне қатысатын уәкiлеттi органның және Орталықтың жауапты тұлғалары тартылады:
1) Орталықтың инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторы;
3) уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметкерi;
4) уәкiлеттi органның басшылығы;
5) уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы.
18. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекетiнiң орындалу мерзiмiн көрсете отырып, әр ҚФБ-тiң әкiмшiлiк iс-әрекеттер реттілігінің және өзара байланысының мәтiндi кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 3 қосымшасында көрсетiлген.
19. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң логикалық дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн сызбалар осы Регламенттiң 4 қосымшасында көрсетiлген.
20. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi берiлуi тиiс нысандар, бланктердiң шаблондары мен басқа да ақпарат осы Регламенттiң 5 және 6 қосымшаларында көрсетiлген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі

21. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действий (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешений в банки для
оформления ссуды под залог жилья,
принадлежащего несовершеннолетнему»
Наименование отделов
Адрес расположения
Контактные телефоны
График работы
1
2
3
4
5
1
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Алатауского района»

21. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылданған шешімдер мен әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көрсетілген тәртіпте жауапкершілікке тартылады.
«Кәмелетке толмаған балаға тиесiлi
тұрғын үй кепiлдiгiмен несие ресiмдеу
үшiн банктерге рұқсаттар беру»
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
1 қосымша
№ р/с Бөлiмдердiң атауы Орналасқан мекен-жайы Байланыс телефондары Жұмыс кестесі
1 2 3 4 5
1
«Алатау ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi

город Алматы, микрорайон «Улжан»-1, ОШ № 152
8(727) 245-43-08
Ежедневно с 9:00 до 18:00 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 14:00 часов, за исключением выходных и праздничных дней (выходной- суббота и воскресенье)
2
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Алмалинского района»
город Алматы, улица Богенбай Батыра, 260 ОШ № 124
8(727) 375-34-45
3
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Ауэзовского района»
город Алматы, проспект Алтынсарина, 23
8(727) 298-28-33
4
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Бостандыкского района»
город Алматы, улица Айманова,191
8(727) 275-24-75
5
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Жетысуского района»
город Алматы, микрорайон Кулагер, улица Серикова, 2 а
8(727) 279-25-87
6
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Медеуского района»
город Алматы, улица Пушкина, 72
8(727) 293-91-61,
291-73-01
7
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Турксибского района»
город Алматы, улица Шолохова, 28
8(727) 234-10-50
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешений в банки для
оформления ссуды под залог жилья,
принадлежащего несовершеннолетнему»
№ п/п
Наименова- ние центра Адрес расположения центров Номера телефона операцион- ного зала График работы
1 2 3 4 5
1
ЦОН Алатауского района города Алматы
город Алматы, Алатауский район,
микрорайон Шанырак-2, улица Жанкожа батыра, 26
alatau_con@mail.ru
8(727) 377-19-80
Ежедневно с поне- дельника по субботу, за исклю- чением выходных и празднич- ных дней с 9:00 до 20:00 часов без перерыва
2
ЦОН Алмалинского района города Алматы
город Алматы, улица Богенбай батыра, 221
aln_con@mail.ru
8(727) 378-09-10
3
ЦОН Ауэзовского района города Алматы
город Алматы, улица Жандосова, 51
auezov_con@bk.ru
8(727) 247-14-22
4
ЦОН Бостандыкского района города Алматы
город Алматы, микрорайон «Алмагуль», 9 а
bostan_con_mu_kz@bk.ru
8(727) 293-41-14
5
ЦОН Жетысуского района города Алматы
город Алматы, улица Толе би, 155
www.jetisu-con.kz
8(727) 378-46-72
6
ЦОН Медеуского района города Алматы
город Алматы, улица Маркова, 44
medeucon2009@mail.ru
8(727) 239-65-53 239-65-47
7
ЦОН Турксибского района города Алматы
город Алматы, улица Рихарда Зорге, 9
con0001@mail.ru
8(727) 234-09-27 234-09-64
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешений в банки для оформления
ссуды под залог жилья, принадлежащего
несовершеннолетнему»
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий каждой СФЕ с
указанием срока выполнения каждого
административного действия
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
инспектор Центра
инспектор накопительного отдела Центра
сотрудник канцелярии уполномочен- ного органа
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация документов
Рассмотрение и свод документов
Прием и регистрация документов
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Предоставле- ние инспектору накопитель- ного отдела Центра
Перенаправле- ние в уполномоченный орган
Предоставление руководству уполномочен- ного органа
Сроки исполнения
30 минут
1 рабочий день
30 минут
N действия (хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
руководство уполномочен- ного органа
ответственный исполнитель уполномочен- ного органа
инспектор Центра
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов и подготовка разрешения или моти- вированного отказа
Регистрация разрешения или мотивированного отказа
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Направление ответственному исполнителю
Отправка разрешения или моти- вированного отказа Центру или потребителю
Выдача разрешения или мотивированного отказа
Сроки исполнения
1 рабочий день
4 рабочих дня
1 рабочий день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс – в
случае выдачи разрешения в банки для оформления
ссуды под залог жилья, принадлежащего
несовершеннолетнему
Основной процесс (ход, поток работ)
инспектор Центра
инспектор накопитель- ного отдела Центра
сотрудник канцелярии уполномочен- ного органа
руководство уполномочен- ного органа
ответст- венный ис- полнитель уполномо- ченного органа
1.Прием и регистрация документов
3.Рассмот- рение и свод документов
5.Прием и регистрация документов
7.Рассмотре- ние документов
9.Рассмот- рение документов и подготовка разрешения
2.Предо- ставление инспектору накопитель- ного отдела Центра
4.Перенап- равление в уполномо- ченный орган
6.Предостав- ление руководству уполномочен- ного органа
8.Направле- ние ответ- ственному исполнителю
10.Отправ- ка разрешения Центру или потреби- телю
11.Выдача потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный
процесс – в случае отказа в выдаче разрешения
в банки для оформления ссуды под залог жилья,
принадлежащего несовершеннолетнему
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
инспектор Центра
инспектор накопитель- ного отдела Центра
сотрудник канцелярии уполномочен- ного органа
руководство уполномочен- ного органа
ответ- ственный исполни- тель уполномо- ченного органа
1.Прием и регистрация документов
3.Рассмот- рение и свод документов
5.Прием и регистрация документов
7.Рассмотре- ние документов
9.Рассмот- рение документов и подготовка мотивиро- ванного отказа
2.Предо- ставление инспектору накопитель- ного отдела
4.Перенап- равление в уполномо- ченный орган
6.Предостав- ление руководству уполномочен- ного органа
8.Направле- ние ответствен- ному исполнителю
10.Отправ- ка мотивиро- ванного отказа Центру или потреби- телю
11. Выдача потребителю
Приложение 4
к регламенту государственной услуги «Выдача
разрешений в банки для оформления ссуды под залог
жилья, принадлежащего несовершеннолетнему»
Приложение 5
к регламент государственной услуги
«Выдача разрешений в банки для
оформления ссуды под залог жилья,
принадлежащего несовершеннолетнему»
Образец
Районный
отдел образования
Районный отдел образования, включающий в себя функции органов
опеки и попечительства, согласно статьям 22–24 Гражданского кодекса

Алматы қаласы,  «Ұлжан-1» шағынауданы, № 152 ЖБМ
8 (727) 245-43-08
Демалыс және мерекелік күндерді қоспағанда, күн сайын сағат 9:00-ден 18:00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден 14:00-ге дейін
(сенбі және жексенбі – демалыс күндері)
2
«Алмалы ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр к-сi, 260, № 124 ЖБМ
8(727) 375-34-45
3
«Әуезов ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Алматы қаласы, Алтынсарин даңғылы, 23
8(727) 298-28-33
4
«Бостандық ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Алматы қаласы, Айманов көшесi, 191
8(727) 275-24-75
5
«Жетiсу ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Алматы қаласы, «Құлагер» шағынауданы, Серіков көшесі, 2а
8 (727) 279-25-87
6
«Медеу ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Алматы қаласы, Пушкин көшесі, 72
8 (727) 293-91-61,
291-73-01
7
«Түрксiб ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Алматы қаласы, Шолохов көшесi, 28
8 (727) 234-10-50
«Кәмелетке толмаған балаға тиесiлi
тұрғын үй кепiлдiгiмен несие ресiмдеу
үшiн банктерге рұқсаттар беру»
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
2 қосымша
№ р/с Орталықтың атауы Орталықтың орналасқан мекенжайы Операциялық залдың телефон нөмiрi Жұмыс кестесі
1 2 3 4 5
2
Алматы қаласы Алатау ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Алатау ауданы, «Шаңырақ-2» шағынауданы, Жанқожа батыр көшесi, 26 үй alatau_con@mail.ru
8 (727) 377-19-80
Күн сайын дүйсенбі мен жұма  аралығында, демалыс және мерекелік  күндерді қоспағанда, түскі үзіліссіз, сағат 9:00-дан 20:00-ге дейін
1
Алматы қаласы Алмалы ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр көшесi, 221 үй aln_con@mail.ru
8 (727) 378-09-10
3
Алматы қаласы Әуезов ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Жандосов көшесi, 51 үй
auezov_con@bk.ru
8(727) 247-14-22
4
Алматы қаласы Бостандық ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, «Алмагүл» шағынауданы, 9 а үй bostan_con_mu_kz@bk.ru
8 (727) 293-41-14
5
Алматы қаласы Жетiсу ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Төле би көшесi, 155 үй
www.jetisu-con.kz
8 (727) 378-46-72
6
Алматы қаласы Медеу ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Марков көшесi, 44 үй
medeucon2009@mail. ru
8 (727) 239-65-53
239-65-47
7
Алматы қаласы Түрксiб ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Рихард Зорге  көшесi, 9 үй
con0001@mail.ru
8 (727)
234-09-27
234-09-64
«Кәмелетке толмаған балаға тиесiлi
тұрғын үй кепiлдiгiмен несие ресiмдеу
үшiн банктерге рұқсаттар беру»
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
3 қосымша
Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекетiнiң орындалу мерзiмiн
көрсете отырып, әр ҚФБ-тiң әкiмшiлiк iс-әрекеттер
реттілігінің және өзара іс-қимылының мәтiндi
кестелiк сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ iс-қимылдарының сипаттамасы.
Негiзгi үдерiстiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) N
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторы
уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметкерi
Iс-қимылдардың (үдерiстiң, операция рәсiмiнiң) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және тiркеу
Құжаттарды қарау және жинақтау
Құжаттарды қабылдау және тiркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру- әкiмшiлiк шешiм)
Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторына ұсыну
Уәкiлеттi органға жолдау
Уәкiлеттi органның басшылығына ұсыну
Орындалу мерзiмдерi
30 минут
1 жұмыс күн
30 минут
Негiзгi үдерiстiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) N
4
5
6
ҚФБ атауы
уәкiлеттi органның басшылығы
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы
Орталықтың инспекторы
Iс-қимылдардың (үдерiстiң, операция рәсiмiнiң) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау және рұқсатты немесе дәлелдi бас тартуды дайындау
Рұқсатты немесе дәлелдi бас тартуды тiркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Жауапты орындаушыға жолдау
Рұқсатты немесе дәлелдi бас тартуды Орталыққа немесе тұтынушыға жолдау
Рұқсатты немесе дәлелдi бас тартуды беру
Орындалу мерзiмдерi
1 жұмыс күн
4 жұмыс күн
1 жұмыс күн
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдерiс – кәмелетке
толмаған балаға тиесiлi тұрғын үй кепiлдiгiмен несие
ресiмдеу үшiн банктерге рұқсаттар берiлген жағдайда
Негiзгi үдерiс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторы
уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметкерi
уәкiлеттi органның басшылығы
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы
1. Құжаттарды қабылдау және тiркеу
3. Құжаттарды қарау және жинақтау
5. Құжаттарды қабылдау және тiркеу
7. Құжаттарды қарау
9. Құжаттарды қарау және рұқсатты дайындау
2. Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторына ұсыну
4. Уәкiлеттi органға жолдау
6. Уәкiлеттi органның басшысына ұсыну
8. Жауапты орындаушыға жолдау
10.Рұқсатты Орталыққа немесе тұтынушыға жолдау
11.Тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс – кәмелетке
толмаған балаға тиесiлi тұрғын үй кепiлдiгiмен несие ресiмдеу
үшiн банктерге рұқсаттар беруден бас тартылған жағдайда
Баламалы үдерiс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторы
уәкiлеттi органның кеңсесiнiң қызметкерi
уәкiлеттi органның басшылығы
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы
1. Құжаттарды қабылдау және тiркеу
3. Құжаттарды қарау және жинақтау
5. Құжаттарды қабылдау және тiркеу
7. Құжаттарды қарау
9. Құжаттарды қарау және дәлелдi бас тартуды дайындау
2. Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторына ұсыну
4. Уәкiлеттi органға жолдау
6. Уәкiлеттi органның басшысына ұсыну
8. Жауапты орындаушыға жолдау
10. Дәлелдi бас тартуды Орталыққа немесе тұтынушыға жолдау
11.Тұтынушыға беру
«Кәмелетке толмаған балаға тиесiлi
тұрғын үй кепiлдiгiмен несие ресiмдеу
үшiн банктерге рұқсаттар беру»
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
4 қосымша
«Кәмелетке толмаған балаға тиесiлi
тұрғын үй кепiлдiгiмен несие ресiмдеу
үшiн банктерге рұқсаттар беру»
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
5 қосымша
Үлгi
Аудандық
бiлiм бөлiмi
Қорғаншылық және қамқоршылық органдарының функцияларын өзiне
қамтитын аудандық бiлiм бөлiмi кәмелетке толмаған балалар мүддесiне
әрекет ететiн Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексiнiң
22-24-баптарына, Қазақстан Республикасының «Тұрғын үй қатынастары

Республики Казахстан, пункту 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан
«О жилищных отношениях», статье 66, 128 Кодекса Республики Казахстан
от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», действующий
в интересах несовершеннолетнего (-ей,- их)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
дает разрешение на _____________________________________________
квартиры № _______ по адресу ___________________________________
дом № ____________
Начальник районного
отдела образования _________________ подпись (Ф.И.О.)
М.П.
Образец
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешений в банки для
оформления ссуды под залог жилья,
принадлежащего несовершеннолетнему»
Образец для физического лица
Районный отдел образования
от супругов (Ф.И.О. полностью, без сокращений
точно по документу, удостоверяющему
личность) __________________________________
проживающих по адресу, телефон
___________________________________________
Заявление
Просим Вашего разрешения на залог квартиры, расположенной по
адресу: _____________________________________________________________
для получения кредита в размере ______________ сроком на ____________
Имеем детей:
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
(указать Ф.И.О. детей, год рождения, № свидетельства о рождении,
дети старше 10 лет расписываются, пишут слово - «согласны»)
Сведения об отце (Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда
выдано) ____________________________________________________________
___________________________________________ роспись _________________
Сведения о матери (Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда
выдано) _____________________________________________________________
___________________________________________ роспись _________________
Письмо из банка № ___________________________________________________
В случае потери жилья дети будут проживать по адресу (указать адрес
дополнительной площади или адреса близких родственников, согласных
взять детей), фразу «обязуемся в дальнейшем детей не оставить без
жилья» - написать собственноручно ___________________________________
Дата «__» __________ год Подпись обоих супругов _________
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 5 июля 2012 года № 3/599
Регламент государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные
подразделения Комитета дорожной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан для оформления
наследства несовершеннолетним детям»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям» (далее – Регламент) используются следующие понятия:

туралы» Заңының 13-бабының 3-тармағына, «Неке (ерлі-зайыптылық) және
отбасы туралы» Кодексінің 66, 128-баптарына сәйкес
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________мекенжайы бойынша
№____ үй, №____ пәтердi_______________________________рұқсат бередi
Аудандық бiлiм
бөлiмiнің бастығы      ____________ қолы (Т.А.Ә.)
М.О.
«Кәмелетке толмаған балаға тиесiлi
тұрғын үй кепiлдiгiмен несие ресiмдеу
үшiн банктерге рұқсаттар беру»
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
6 қосымша
Жеке тұлғаға арналған үлгi
Аудандық бiлiм бөлiмi
_______________________________
__________мекенжайында тұратын, телефоны
ерлi-зайыпты (Т.А.Ә.,
толық, қысқартусыз, жеке басын
куәландыратын құжат бойынша дәл)
________________________________
________________________________
Өтiнiш
Сiзден__________________________________мекенжайында орналасқан
пәтердi__________________мөлшерде ___________ мерзiмде кредит алу
үшiн кепiлге қоюға рұқсат беруiңiздi сұраймыз.
Балаларымыз:
1.___________________________________________________________________
2.___________________________________________________________________
3.___________________________________________________________________
(балалардың Т.А.Ә., туған жылы, туу туралы куәлiктiң № көрсетiледi,
10 жастан асқан балалар қолдарын қояды, «келiсемiн» деген сөздi
жазады)
Әкесi туралы мәлiметтер (Т.А.Ә., жеке куәлiктiң №, кiм және
қашан бердi)_______________________________________________________
_____________________________________________қолы____________________
Шешесi туралы мәлiметтер (Т.А.Ә., жеке куәлiктiң №, кiм және қашан
бердi)______________________________________________________________
_____________________________________________қолы____________________
Банктен келген хаттың № _____________________________________________
Тұрғын үйден айырылған жағдайда балалар (қосымша алаңның мекенжайы
немесе балаларды өзiне алуға келiсетiн жақын туыстардың мекенжайлары
көрсетiледi) мекенжайында тұратын болады, «келешекте балаларды тұрғын
үйсiз қалдырмауға мiндеттенемiз» деген үзiндi өз қолымен жазылады
_____________________________________________________________________
Күнi: жылғы «__»___________ Ерлi-зайыптылардың қолдары_________
Алматы қаласы әкімдігінің
2012 жылғы "5" шілдедегі
№ 3/599 қаулысымен бекітілді
«Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы
Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң
аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға
мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар беру»
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы «Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар беру» мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiнде (бұдан әрi – Регламент) келесi түсiнiктер пайдаланылады:

1) государственная услуга – деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющихся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, направленных на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов);
2) Центр – центры обслуживания населения;
3) уполномоченный орган – районные отделы образования;
4) исполнитель – специалист районного отдела образования, в обязанности которого входит подготовка справки в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям;
5) потребители – физические лица нуждающиеся в государственной услуге;
6) СФЕ - структурно-функциональные единицы, участвующие в процессе оказания государственной услуги.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства образования и науки Республики Казахстан и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561».
3. Государственная услуга оказывается Управлением образования города Алматы через районные отделы образования (далее – уполномоченный орган), а также на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее - центры) адреса которых указаны согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» и постановлениями Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 «О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан» и от 30 марта 2012 года № 382 «Об утверждении Правил осуществления функций государства по опеке и попечительству».
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки на получение пенсионных накоплений, справки-согласия в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан на осуществление действий с имуществом, принадлежащим несовершеннолетним (далее – справка), согласно приложениям 5 и 6, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.

1) мемлекеттік қызмет көрсету – мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік органдардың жекелеген функцияларын іске асыру нысандарының бірі болып табылатын, Қазақстан Республикасының заңнамасында, көзделген, жеке және заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдарды қоспағанда) өтініші бойынша жүзеге асырылатын қызмет;
2) Орталық – халыққа қызмет көрсету орталығы;
3) уәкілетті орган – аудандардың білім бөлімдері;
4) орындаушы – мiндеттерiне зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамаларды дайындау кiретiн аудандардың бiлiм бөлiмдерiнiң маманы;
5) тұтынушылар – мемлекеттік қызметті қажет ететін жеке тұлға;
6) ҚФБ – мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысушы құрылымдық-функционалдық бірліктер.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Заңының 9-1 бабына және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң «Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы» 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысына сәйкес әзiрлендi.
3. Мемлекеттiк қызмет осы регламенттің 12 қосымшаларына сәйкес Алматы қаласының Бiлiм басқармасымен аудандық бiлiм бөлiмдерi арқылы (бұдан әрi – уәкілетті орган), сондай-ақ баламалы негiзде  халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi - орталықтар) арқылы көрсетiледi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Кодексінің 128-бабы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 «Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және 2012 жылғы 30 наурыздағы № 382 «Мемлекеттiк қорғаншылық және қамқоршылық жөнiндегi функцияларын жүзеге асыру қағидаларын бекiту туралы» қаулылары негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны 5 және 6 қосымшаларға сәйкес зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар (бұдан әрi – анықтама) беру не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелдi жауабын ұсыну болып табылады.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе и Центре, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 16 настоящего Регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя составляет - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения - не более 30 минут.
10. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в уполномоченный орган – в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) при обращении в Центр - шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00, без перерыва на обед. Для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов с одночасовым перерывом на обед, прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Основанием для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) при обращении в уполномоченный орган непредставление потребителем одного из документов, указанных в пункте 16 настоящего Регламента;
2) при обращении в Центр – уполномоченный орган при представлении неполного пакета документов, указанных в пункте 16 настоящего Регламента, в течение одного рабочего дня после получения пакета документов возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин отказа.
После получения пакета документов Центр информирует потребителя в течение одного рабочего дня и выдает письменное обоснование уполномоченного органа о причине возврата/отказа.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в установленный срок, Центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.

7. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету
тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мәселелерi бойынша, сондай-ақ, мемлекеттiк қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекен-жайлары осы Регламенттiң 1 және 2 қосымшаларында көрсетiлген уәкiлеттi органнан және Орталықтан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмдерi:
1) тұтынушы осы Регламенттiң 16-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнiн (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;
2) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күту уақыты 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттiк қызметтi тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде қызмет көрсету уақыты 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттiк қызмет:
1) уәкiлеттi органдарына өтiнiш бiлдiрген кезде - белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес сенбi, жексенбi және мереке күндерiн қоспағанда, түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн көрсетiледi, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады;
2) орталыққа өтiнiш бiлдiрген кезде - жексенбi күнiн қоспағанда, аптасына алты күн, белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес түскi үзiлiссiз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн жүргiзiледi. Филиалдар мен өкiлдiктер үшiн жұмыс кестесi түскi бiр сағаттық үзiлiспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейiн белгiленедi, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз, «электронды» кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру немесе мемлекеттiк қызметтi ұсынудан бас тарту негiзi:
1) уәкiлеттi органға өтiнiш бiлдiрген кезде - тұтынушының осы Регламенттiң 16-тармағында көрсетiлген құжаттардың бiреуiн ұсынбауы;
2) Орталыққа өтiнiш бiлдiрген кезде - уәкiлеттi орган осы Регламенттiң 16-тармағында көрсетiлген құжаттарды толық ұсынбаған жағдайда, құжаттар пакетiн алғаннан кейiн бiр жұмыс күнi iшiнде бас тарту себебiнiң жазбаша негiздемесiмен бiрге оларды Орталыққа қайтарады.
Орталық құжаттар пакетiн қабылдағаннан кейiн тұтынушыны бiр жұмыс күнi iшiнде хабардар етедi және уәкiлеттi органының қайтару/бас тарту себебiнiң жазбаша негiздемесiн бередi.
Егер тұтынушы көрсетiлген мерзiмде құжаттарды алуға өтiнiш бiлдiрмесе, Орталық олардың бiр ай бойы сақталуын қамтамасыз етедi, кейiн оларды уәкiлеттi органға тапсырады.

12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель обращается в уполномоченный орган или подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления и передает инспектору накопительного отдела Центра;
3) инспектор накопительного отдела Центра составляет реестр документов и направляет в уполномоченный орган;
4) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует документы и представляет на рассмотрение руководству уполномоченного органа, который определяет ответственного исполнителя;
5) ответственный исполнитель проверяет поступившие документы, оформляет результат оказания услуги, подготавливает мотивированный отказ, либо справку, направляет результат оказания государственной услуги в Центр или потребителю;
6) инспектор Центра выдает потребителю справку либо мотивированный отказ.
13. Прием документов потребителя для оказания государственной услуги осуществляется одним лицом в течение рабочего дня на основании графика работы уполномоченного органа и Центра.
4. Описание порядка действия (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
14. При обращении потребителя в уполномоченный орган:
1) потребитель заполняет бланк заявления и предоставляет документы согласно пункту 16 Регламента;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа осуществляет регистрацию заявления и выдает расписку о приеме документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги.
15. При обращении потребителя в Центр:
1) потребитель заполняет бланк заявления, предоставляя документы, предусмотренные пунктом 16 настоящего Регламента;
2) инспектор Центра после приема документов, проводит регистрацию и выдает расписку о приеме документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
16. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в уполномоченный орган или Центр:
1) заявление от родителя или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели), несовершеннолетнего на получение наследства согласно приложению 7 к настоящему Регламенту;
2) оригинал и копия удостоверения личности (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели);

12. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушыдан өтiнiш алған сәттен мемлекеттiк қызметтiң нәтижесiн беру сәтiне дейiн мемлекеттiк қызметтi көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы уәкiлеттi органға өтiнiш бiлдiредi немесе Орталыққа өтiнiш бередi;
2) Орталықтың инспекторы өтiнiштi тiркеудi жүргiзедi және Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторына бередi;
3) Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторы құжаттардың тiзiлiмiн әзiрлейдi және уәкiлеттi органға жолдайды;
4) уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметкерi құжаттарды тiркейдi және жауапты орындаушыны анықтайтын уәкiлеттi орган басшылығының қарауына ұсынады;
5) жауапты орындаушы құжаттарды тексередi, қызмет көрсету нәтижесiн ресiмдейдi, дәлелдi бас тартуды немесе анықтаманы дайындайды, мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн Орталыққа немесе тұтынушыға жолдайды;
6) Орталықтың инспекторы тұтынушыға анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды бередi.
13. Тұтынушының құжаттарын қабылдауды бiр тұлға уәкiлеттi орган және Орталықтың жұмыс кестесiне сәйкес күнi бойы жүзеге асырады.
4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үрдiсiнде iс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Тұтынушы уәкiлеттi органға жүгiнген кезде:
1) тұтынушы осы Регламенттiң 16-тармағында көрсетiлген құжаттарды тапсыра отырып, өтiнiш бланкiсiн толтырады;
2) уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметкерi өтiнiштi тiркеудi жүзеге асырады және құжаттар қабылданғаны туралы мемлекеттiк қызмет алудың күнi көрсетiлген қолхат бередi.
15. Тұтынушы Орталыққа өтiнiш берген кезде:
1) тұтынушы осы Регламенттiң 16-тармағында көрсетiлген құжаттарды тапсыра отырып, өтiнiш бланкiсiн толтырады;
2) Орталық инспекторы құжаттарды қабылдағаннан кейiн тiркеу жүргiзедi және құжаттардың қабылдағандығы жөнiнде төмендегiлердi көрсете отырып қолхат бередi:
1) сұрау салудың нөмiрi мен қабылданған күнi;
2) сұрау салынған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күнi (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды рәсiмдеуге өтiнiш қабылдаған Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты.
16. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы уәкiлеттi органға немесе орталыққа мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) осы Регламенттiң 7 қосымшасына мұрагерлiктi алу үшiн сәйкес кәмелетке толмаған баланың бiр ата-анасының (ерлi-зайыптылардың) немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронаттық тәрбиешiлер) өтiнiшi;
2) ерлi-зайыптылардың немесе оларды алмастыратын адамдардың
(қорғаншылар (қамқоршылар), патронаттық тәрбиешiлер) жеке куәлiктерiнiң түпнұсқасы мен көшiрмесi;

3) свидетельство о рождении ребенка (детей);
4) оригинал и копия свидетельства о браке;
5) оригиналы и копии других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, справка по форме № 4 в случае рождения ребенка вне брака);
6) свидетельство о праве на наследство по закону (от нотариуса);
7) оригинал и копия документа на машину (техпаспорт) в случае, если справка нужна в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
Оригиналы документов представляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.
17. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица уполномоченного органа или Центра, участвующие в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) сотрудник канцелярии канцелярия уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
19. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
20. Формы, шаблоны бланков и другая информация в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания государственной услуги, указаны в приложениях 56, и 7 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
21. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действий (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
территориальные подразделения Комитета дорожной
полиции Министерства внутренних дел Республики
Казахстан для оформления наследства
несовершеннолетним детям»
Наименование отделов Адрес расположения Контактные телефоны График работы
1
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Алатауского района»
город Алматы, микрорайон «Улжан»-1, ОШ № 152
8(727) 245-43-08
Ежедневно с 9:00 до 18:00 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 14:00 часов, за исключением выходных и праздничных дней (выходной- суббота и воскресенье)
2
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Алмалинского района»

3) баланың (балалардың) туу туралы куәлiгi;
4) неке туралы куәлiгiнiң түпнұсқасы мен көшiрмесi;
5) басқа да құжаттардың түпнұсқалары мен көшiрмелерi (некенi бұзу туралы, қайтыс болу туралы куәлiк, бала некеден тыс туылған жағдайда № 4 нысан бойынша анықтама);
6) заң бойынша мұраға құқығы туралы куәлiк (нотариустан);
7) егер анықтама Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне қажет болған жағдайда, машинаға құжаттың (техпаспорт) түпнұсқасы мен көшiрмесi.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары көшiрмелерiмен қоса берiледi, кейiн олар тұтынушыға қайтарылады.
17. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) – мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiне қатысатын уәкiлеттi органның және Орталықтың жауапты тұлғалары тартылады:
1) Орталықтың инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторы;
3) уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметкерi;
4) уәкiлеттi органның басшылығы;
5) уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы.
18. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекетiнiң орындалу мерзiмiн көрсете отырып әр ҚФБ-тiң әкiмшiлiк iс-әрекеттер реттілігінің және өзара іс-қимылының мәтiндi кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 3 қосымшасында көрсетiлген.
19. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң логикалық дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн сызбалар осы Регламенттiң 4 қосымшасында көрсетiлген.
20. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi берiлуi тиiс нысандар, бланктердiң шаблондары мен басқа да ақпарат осы Регламенттiң 56 және 7 қосымшаларында көрсетiлген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
21. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдер мен әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көрсетілген тәртіпте жауапкершілікке тартылады.
«Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы
Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы
комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны
ресiмдеу үшiн анықтамалар беру»
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiне
1 қосымша
№ р/с Бөлiмдердiң атауы Орналасқан мекен-жайы Байланыс телефондары Жұмыс кестесі
1 2 3 4 5
1
«Алатау ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Алматы қаласы,  «Ұлжан-1» шағынауданы, № 152 ЖБМ
8 (727) 245-43-08
Демалыс және мерекелік күндерді қоспағанда, күн сайын сағат 9:00-ден 18:00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден 14:00-ге дейін
(сенбі және жексенбі – демалыс күндері)
2
«Алмалы ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi

город Алматы, улица Богенбай Батыра, 260 ОШ № 124
8(727) 375-34-45
3
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Ауэзовского района»
город Алматы, проспект Алтынсарина, 23
8(727) 298-28-33
4
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Бостандыкского района»
город Алматы, улица Айманова, 191
8(727) 275-24-75
5
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Жетысуского района»
город Алматы, микрорайон Кулагер, улица Серикова, 2 а
8(727) 279-25-87
6
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Медеуского района»
город Алматы, улица Пушкина, 72
8(727) 293-91-61,
291-73-01
7
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Турксибского района»
город Алматы, улица Шолохова, 28
8(727) 234-10-50
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства внутренних дел
Республики Казахстан для оформления
наследства несовершеннолетним детям»
№ п/п
Наименова- ние центра Адрес расположения центров Номера телефона операционного зала График работы
1
ЦОН Алатауского района города Алматы
город Алматы, Алатауский район, микрорайон Шанырак-2, улица Жанкожа батыра, 26
alatau_con@mail.ru
8(727) 377-19-80
Ежедневно с поне- дельника по субботу, за исключе- нием выходных и празднич- ных дней с 9:00 до 20:00 часов без перерыва
2
ЦОН Алмалинского района города Алматы
город Алматы, улица Богенбай батыра, 221
aln_con@mail.ru
8(727) 378-09-10
3
ЦОН Ауэзовского района города Алматы
город Алматы, улица Жандосова, 51
auezov_con@bk.ru
8(727) 247-14-22
4
ЦОН Бостандыкского района города Алматы
город Алматы, улица микрорайон «Алмагуль», 9 а
bostan_con_mu_kz@bk.ru
8(727) 293-41-14
5
ЦОН Жетысуского района города Алматы
город Алматы, улица Толе би, 155
www.jetisu-con.kz
8727) 378-46-72
6
ЦОН Медеуского района города Алматы
город Алматы, улица Маркова, 44
medeucon2009@mail.ru
8(727) 239-65-53 239-65-47
7
ЦОН Турксибского района города Алматы
город Алматы, улица Рихарда Зорге, 9
con0001@mail.ru
8 (727) 234-09-27
234-09-64
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства внутренних
дел Республики Казахстан для оформления
наследства несовершеннолетним детям»
Текстовое табличное описание последовательности
и взаимодействие административных действий каждой
СФЕ с указанием срока выполнения каждого
административного действия
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
инспектор Центра
инспектор накопительного отдела Центра
сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация документов
Рассмотрение и свод документов
Прием и регистрация документов
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Предоставление инспектору накопительного отдела Центра
Перенаправ- ление в уполномоченный орган
Предоставление руководству уполномоченного органа
Сроки исполнения
30 минут
1 рабочий день
30 минут
N действия (хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
руководство уполномочен- ного органа
ответственный исполнитель уполномочен- ного органа
инспектор Центра
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов и подготовка справки или мотивирован- ного отказа
Регистрация справки или мотивированного отказа
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Направление ответственному исполнителю
Отправка справки или мотивирован- ного отказа Центру или потребителю
Выдача справки или мотивированного отказа
Сроки исполнения
1рабочий день
4 рабочих дня
1 рабочий день
Таблица 2. Варианты использования. Основной
процесс – в случае выдачи справок в пенсионные
фонды, территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства внутренних дел
Республики Казахстан для оформления наследства
несовершеннолетним детям
Основной процесс (ход, поток работ)
инспектор Центра
инспектор накопитель- ного отдела Центра
сотрудник канцелярии уполномочен- ного органа
руководство уполномочен- ного органа
ответствен- ный исполнитель уполномо- ченного органа
1.Прием и регистрация документов
3.Рассмотре- ние и свод документов
5.Прием и регистрация документов
7.Рассмотре- ние документов
9.Рассмот- рение документов и подготовка справки
2.Предостав- ление инспектору накопитель- ного отдела Центра
4.Перенап- равление в уполномочен- ный орган
6.Предостав- ление руководству уполномочен- ного органа
8.Направление ответствен- ному исполнителю
10.Отправка справки Центру или потребителю
11.Выдача потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный
процесс – в случае отказа в выдаче справок в
пенсионные фонды, территориальные подразделения
Комитета дорожной полиции Министерства внутренних
дел Республики Казахстан для оформления наследства
несовершеннолетним детям
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
инспектор Центра
инспектор накопитель- ного отдела Центра
сотрудник канцелярии уполномочен- ного органа
руководство уполномочен- ного органа
ответст- венный исполнитель уполномо- ченного органа
1.Прием и регистрация документов
3.Рассмотре- ние и свод документов
5.Прием и регистрация документов
7.Рассмотре- ние документов
9.Рассмот- рение документов и подготовка мотивиро- ванного отказа
2.Предостав- ление инспектору накопитель- ного отдела
4.Перенап- равление в уполномочен- ный орган
6.Предостав- ление руководству уполномочен- ного органа
8.Направление ответствен- ному исполнителю
10.Отправка мотивиро- ванного отказа Центру или потребителю
11.Выдача потребителю
Приложение 4
к регламенту государственной услуги «Выдача справок в
пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики
Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям»
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства внутренних дел
Республики Казахстан для оформления
наследства несовершеннолетним детям»
Образец
Наименование накопительного
пенсионного фонда __________
Районный отдел образования разрешает (Ф.И.О. Заявителя)
_______________, ______ года рождения, (удостоверение личности
№ ______ от _____________ года, выдано _________), являющемуся
_________________ (матерью/отцом/опекуном) несовершеннолетнего
_____________________________________________ (Ф.И.О. ребенка,
год рождения), получить наследуемые пенсионные накопления в ________
(наименование накопительного пенсионного фонда), с причитающимися
инвестиционным доходом, пеней и иными поступлениями в соответствии с
законодательством, согласно свидетельству о праве на наследство по
закону/завещанию от ___________________ года, выданного нотариусом
(государственная лицензия № _______ от _____ года, выдана_______),
в связи со смертью вкладчика (Ф.И.О. наследодателя), _____________
____________________ (свидетельство о смерти от ____________ года,
№ _______)
Начальник районного
отдела образования ___________________ подпись (Ф.И.О.)
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства внутренних
дел Республики Казахстан для оформления
наследства несовершеннолетним детям»
Образец
Районный отдел образования
Районный отдел образования, осуществляющий функции органа опеки

Алматы қаласы, Бөгенбай батыр к-сi, 260, № 124 ЖБМ
8(727) 375-34-45
3
«Әуезов ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Алматы қаласы, Алтынсарин даңғылы, 23
8(727) 298-28-33
4
«Бостандық ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Алматы қаласы, Айманов көшесi, 191
8(727) 275-24-75
5
«Жетiсу ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Алматы қаласы, «Құлагер» шағынауданы, Серіков көшесі, 2а
8 (727) 279-25-87
6
«Медеу ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Алматы қаласы, Пушкин көшесі, 72
8 (727) 293-91-61,
291-73-01
7
«Түрксiб ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Алматы қаласы, Шолохов көшесi, 28
8 (727) 234-10-50
«Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы
Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы
комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны
ресiмдеу үшiн анықтамалар беру»
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiне
2 қосымша
№ р/с Орталықтың атауы Орталықтың орналасқан мекенжайы Операциялық залдың телефон нөмiрi Жұмыс кестесі
1 2 3 4 5
2
Алматы қаласы Алатау ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Алатау ауданы, «Шаңырақ-2» шағынауданы, Жанқожа батыр көшесi, 26 үй
alatau_con@mail.ru
8 (727) 377-19-80
Күн сайын дүйсенбі мен жұма  аралығында, демалыс және мерекелік  күндерді қоспағанда, түскі үзіліссіз, сағат 9:00-дан 20:00-ге дейін
1
Алматы қаласы Алмалы ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр көшесi, 221 үй
aln_con@mail.ru
8 (727) 378-09-10
3
Алматы қаласы Әуезов ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Жандосов көшесi, 51 үй
auezov_con@bk.ru
8(727) 247-14-22
4
Алматы қаласы Бостандық ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, «Алмагүл» шағынауданы, 9 а үй
bostan_con_mu_kz@bk.ru
8 (727) 293-41-14
5
Алматы қаласы Жетiсу ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Төле би көшесi, 155 үй
www.jetisu-con.kz
8 (727) 378-46-72
6
Алматы қаласы Медеу ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Марков көшесi, 44 үй
medeucon2009@mail. ru
8 (727) 239-65-53
239-65-47
7
Алматы қаласы Түрксiб ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Рихард Зорге  көшесi, 9 үй
con0001@mail.ru
8 (727)
234-09-27
234-09-64
«Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы
Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы
комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны
ресiмдеу үшiн анықтамалар беру»
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiне
3 қосымша
Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекетiнiң орындалу мерзiмiн
көрсете отырып әр ҚФБ-тiң әкiмшiлiк iс-әрекеттер
реттілігінің және өзара іс-қимылының мәтiндi
кестелiк сипаттамасы 1 кесте. ҚФБ iс-әрекетiнiң сипаттамасы
Негiзгi үдерiстiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны)  N
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторы
уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметкерi
Iс-қимылдардың (үдерiстiң, операция рәсiмiнiң) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және тiркеу
Құжаттарды қарау және жинақтау
Құжаттарды қабылдау және тiркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру- әкiмшiлiк шешiм)
Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторына ұсыну
Уәкiлеттi органға жолдау
Уәкiлеттi органның басшылығына ұсыну
Орындалу мерзiмдерi
30 минут
1 жұмыс күн
30 минут
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны)  N
4
5
6
ҚФБ атауы
уәкiлеттi органның басшылығы
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы
Орталықтың инспекторы
Iс-қимылдардың (үдерiстiң, операция рәсiмiнiң) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау және анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды дайындау
Анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды тiркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Жауапты орындаушыға жолдау
Анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды Орталыққа немесе тұтынушыға жолдау
Анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды беру
Орындалу мерзiмдерi
1 жұмыс күн
4 жұмыс күн
1 жұмыс күн
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдерiс – зейнетақы
қорларына, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке
толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар
берiлген жағдайда
Негiзгi үдерiс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторы
уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметкерi
уәкiлеттi органның басшылығы
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы
1. Құжаттарды қабылдау және тiркеу
3. Құжаттарды қарау және жинақтау
5. Құжаттарды қабылдау және тiркеу
7. Құжаттарды қарау
9. Құжаттарды қарау және анықтаманы дайындау
2. Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторына ұсыну
4. Уәкiлеттi органға жолдау
6. Уәкiлеттi органның басшысына ұсыну
8. Жауапты орындаушыға жолдау
10.Анықтаманы Орталыққа немесе тұтынушыға жолдау
11. Тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс – зейнетақы
қорларына, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке
толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар беруден
бас тартылған жағдайда
Баламалы үдерiс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторы
уәкiлеттi органның кеңсесiнiң қызметкерi
уәкiлеттi органның басшылығы
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы
1. Құжаттарды қабылдау және тiркеу
3. Құжаттарды қарау және жинақтау
5. Құжаттарды қабылдау және тiркеу
7. Құжаттарды қарау
9. Құжаттарды қарау және дәлелдi бас тартуды дайындау
2. Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторына ұсыну
4. Уәкiлеттi органға жолдау
6. Уәкiлеттi органның басшысына
ұсыну
8. Жауапты орындаушыға жолдау
10. Дәлелдi бас тартуды Орталыққа немесе тұтынушыға жолдау
11. Тұтынушыға беру
«Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы
Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы
комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны
ресiмдеу үшiн анықтамалар беру»
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiне
4 қосымша
«Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы
Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы
комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны
ресiмдеу үшiн анықтамалар беру»
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiне
5 қосымша
Үлгi
Жинақтаушы зейнетақы
қорының атауы_____________
Аудандық бiлiм бөлiмi ___________ жылы туған кәмелетке
толмаған________________________(баланың Т.А.Ә.)_____________________
(анасы/әкесi/қамқоршысы) болып табылатын _______ жылы туған,
______________________(өтiнiш берушiнiң Т.А.Ә.) (жеке куәлiк №__
_____ жылы__________________ берiлген)_______ (мұраға қалдырушының
Т.А.Ә.) қайтыс болуына байланысты (_____жылғы_______ №_____ қайтыс
болуы туралы куәлiк)_______________ жылғы нотариус берген (______
жылы____________ берген мемлекеттiк лицензия №___) заң/аманат бойынша
мұрагерлiкке құқығы туралы куәлiкке сәйкес тиесiлi инвестициялық
табыспен, өсiммен және өзге түсiмдермен бiрге заңнамаға
сәйкес__________ (жинақтаушы зейнетақы қорының атауы) мұраға қалатын
зейнетақы жинақтарын алуға рұқсат бередi.
Аудандық бiлiм
бөлiмiнiң бастығы  _______________қолы (Т.А.Ә.)
М.О.
«Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы
Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы
комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны
ресiмдеу үшiн анықтамалар беру»
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiне
6 қосымша
Үлгi
Аудандық бiлiм бөлiмi
Қорғаншылық және қамқоршылық органның функцияларын жүзеге
асыратын аудандық  бiлiм бөлiмi кәмелетке толмаған балалар мүддесiне
әрекет ететiн Қазақстан Республикасы "Тұрғын үй қатынастары туралы"

и попечительства, согласно пункту 3 статьи 13 Закона Республики
Казахстан «О жилищных отношениях», действующий в интересах
несовершеннолетнего(-ей, -их)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
дает согласие _______________________________________________________
транспортного средства ______________________________________________
Начальник районного
отдела образования ___________ подпись (Ф.И.О.)
МП
Приложение 7
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства внутренних
дел Республики Казахстан для оформления
наследства несовершеннолетним детям»
Образец для физического лица
Начальнику районного отдела образования
от (Ф.И.О. заявителя) _________________
адрес проживания, телефон: ____________
_______________________________________
Заявление
Прошу Вашего разрешения снять пенсионные накопления в
накопительном пенсионном фонде __________________ (название фонда
указывается согласно записи в свидетельстве о праве на наследство) за
несовершеннолетних детей (Ф.И.О.) _______________ в связи со смертью
вкладчика (Ф.И.О) _________________ свидетельство о смерти от ______
года (дата выдачи свидетельства) № _____
Дата «__» ________ год
Подпись заявителя ____________
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 5 июля 2012 года № 3/599
Регламент государственной услуги
«Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления
сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей,
являющихся собственниками жилища»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) государственная услуга – деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющихся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, направленных на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов);
2) Центр – центры обслуживания населения;
3) уполномоченный орган – районные отделы образования;

Заңының 13-бабының 3-тармағына сәйкес
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________________________________________________көлiк құралын
________________________________________________________келісім бередi
Аудандық бiлiм
бөлiмiнiң бастығы    _______________қолы (Т.А.Ә.)
М.О.
«Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы
Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы
комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны
ресiмдеу үшiн анықтамалар беру»
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiне
7 қосымша
Жеке тұлғаға арналған үлгi
Аудандық  бiлiм бөлiмiнiң бастығы
_______________________________
(өтiнiш берушiнiң Т.А.Ә.)_____________
тұрғылықты мекенжайы, телефоны:_______
__________________________________
Өтiнiш
Сiзден ________________________ жинақтаушы зейнетақы қорындағы
(қордың атауы мұрагерлiкке құқығы туралы куәлiктегi жазбаға сәйкес
көрсетiледi) зейнетақы жинақтарын салымшы (Т.А.Ә.)____________ қайтыс
болуына байланысты (қайтыс болуы туралы куәлiктiң №_______, куәлiктiң
берiлген күнi) кәмелетке толмаған балаларының (Т.А.Ә.)_________алуына
рұқсат беруiңiздi сұраймын.
Күнi: жылғы «  » ____________
Өтiнiш берушiнiң қолы____________
Алматы қаласы әкімдігінің
2012 жылғы "5" шілдедегі
№ 3/599 қаулысымен бекітілді
"Тұрғын үйдiң меншiк иелерi болып табылатын кәмелетке
толмаған балалардың мүдделерiн қозғайтын мәмiлелердi
ресiмдеу үшiн қорғаншылармен қамқоршылар органдарының
анықтамаларын беру" мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентi
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Тұрғын үйдiң меншiк иелерi болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерiн қозғайтын мәмiлелердi ресiмдеу үшiн қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамаларын беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiнде (бұдан әрi - Регламент) келесi түсiнiктер пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызмет көрсету - мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік органдардың жекелеген функцияларын іске асыру нысандарының бірі болып табылатын, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, жеке және заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдарды қоспағанда) өтініші бойынша жүзеге асырылатын қызмет;
2) Орталық - халыққа қызмет көрсету орталығы;
3) уәкілетті орган - аудандардың білім бөлімдері;

4) исполнитель – специалист районного отдела образования, в обязанности которого входит подготовка справки органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища;
5) потребители – физические лица нуждающиеся в государственной услуге;
6) СФЕ - структурно-функциональные единицы, участвующие в процессе оказания государственной услуги.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства образования и науки Республики Казахстан и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561».
3. Государственная услуга оказывается Управлением образования города Алматы через районные отделы образования (далее – уполномоченный орган), а также на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее - центры) адреса которых указаны согласно приложениям 1, 2 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статей 22-24 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», 66128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 «О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан».
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища (далее – справка), согласно приложению 5, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе и Центре, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 16 настоящего Регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют пять рабочих дней;

4) орындаушы - мiндеттерiне тұрғын үйдiң меншiк иелерi болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерiн қозғайтын мәмiлелердi ресiмдеу үшiн қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамаларын дайындау кiретiн аудандардың бiлiм бөлiмдерiнiң маманы;
5) тұтынушылар - мемлекеттік қызметті қажет ететін жеке тұлға;
6) ҚФБ - мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысушы құрылымдық -функционалдық бірліктер.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Заңының 9-1 бабына және "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" қаулысына сәйкес әзiрлендi.
3. Мемлекеттiк қызмет осы регламенттің 12 қосымшаларына сәйкес Алматы қаласының Бiлiм басқармасымен аудандық бiлiм бөлiмдерi арқылы (бұдан әрi - уәкілетті орган), сондай-ақ баламалы негiзде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi - орталықтар) арқылы көрсетiледi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексiнiң 22-24 баптары, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 13-бабының 3-тармағы, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексінің 66128-баптары және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы" қаулысы негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны 5 қосымшаға сәйкес тұрғын үйдiң меншiк иелерi болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерiн қозғайтын мәмiлелердi ресiмдеу үшiн қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамаларын (бұдан әрi - анықтама) беру не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелдi жауабын ұсыну болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызмет қағаз жеткiзгiште тегiн көрсетiледi.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету
тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мәселелерi бойынша, сондай-ақ, мемлекеттiк қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекенжайлары осы Регламенттiң 1 және 2 қосымшаларында көрсетiлген уәкiлеттi органнан және Орталықтан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмдерi:
1) тұтынушы осы Регламенттiң 16-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнiн (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;

5) ответственный исполнитель проверяет поступившие документы, оформляет результат оказания услуги, подготавливает мотивированный отказ, либо справку, направляет результат оказания государственной услуги в Центр или потребителю;
6) инспектор Центра выдает потребителю справку либо мотивированный отказ.
13. Прием документов потребителя для оказания государственной услуги осуществляется одним лицом в течение рабочего дня на основании графика работы уполномоченного органа и Центра.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
14. При обращении потребителя в уполномоченный орган:
1) потребитель заполняет бланк заявления и предоставляет документы согласно пункту 16 Регламента;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа осуществляет регистрацию заявления и выдает расписку о приеме документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги.
15. При обращении потребителя в Центр:
1) потребитель заполняет бланк заявления, предоставляя документы, предусмотренные пунктом 16 настоящего Регламента;
2) инспектор Центра после приема документов, проводит регистрацию и выдает расписку о приеме документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
16. Для получения государственной услуги потребителю необходимо представить следующие документы в уполномоченный орган или Центр:
1) заявление от опекунов (попечителей), патронатных воспитателей несовершеннолетних детей, согласно приложениям 6 и 7 к настоящему Регламенту;
2) оригинал и копия удостоверения личности потребителя;
3) свидетельство о рождении ребенка (детей);
4) оригиналы и копии документов на квартиру (договор, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на квартиру, документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка или домовая книжка);
5) нотариально заверенное заявление от опекунов (попечителей), патронатных воспитателей о предоставлении гарантированного жилья, нотариально заверенное заявление от близких родственников о предоставлении гарантированного жилья в случае ненадлежащего исполнения обязательств перед банком;
6) оригинал и копия свидетельства о браке потребителя;
7) оригиналы и копии других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, документ, подтверждающий, что в браке не состоял (-а));

5) жауапты орындаушы құжаттарды тексередi, қызмет көрсету нәтижесiн ресiмдейдi, дәлелдi бас тартуды немесе анықтаманы дайындайды, мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн Орталыққа немесе тұтынушыға жолдайды;
6) Орталықтың инспекторы тұтынушыға анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды бередi.
13. Тұтынушының құжаттарын қабылдауды бiр тұлға уәкiлеттi орган және Орталықтың жұмыс кестесiне сәйкес күнi бойы жүзеге асырады.
4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үрдiсiндегі iс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Тұтынушы уәкiлеттi органға өтiнiш бiлдiрген кезде:
1) тұтынушы өтiнiш бланкiсiн толтырады және осы Регламенттiң 16-тармағына сәйкес құжаттарды табыс етедi;
2) уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметкерi өтiнiштi тiркеудi жүзеге асырады және құжаттар қабылданғаны туралы, мемлекеттiк қызмет алудың күнi көрсетiлген қолхат бередi.
15. Тұтынушы Орталыққа өтiнiш берген кезде:
1) тұтынушы осы Регламенттiң 16-тармағында көрсетiлген құжаттарды тапсыра отырып, өтiнiш бланкiсiн толтырады;
2) Орталыққа өтiнiш бiлдiрген кезде - мыналар көрсетiлiп, тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi:
1) сұрау салудың нөмiрi мен қабылданған күнi;
2) сұрау салынған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күнi (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды рәсiмдеуге өтiнiш қабылдаған Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты.
16. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы уәкiлеттi органға немесе орталыққа мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) осы Регламенттiң 6 және 7 қосымшаларына сәйкес кәмелетке толмаған балалардың қорғаншыларының (қамқоршыларының), патронаттық тәрбиешiлерiнiң өтiнiшi;
2) тұтынушының жеке куәлiгiнiң түпнұсқасы мен көшiрмесi;
3) баланың (балалардың) туу туралы куәлiгi;
4) пәтер құжаттарының түпнұсқалары мен көшiрмелерi (келiсiмшарт, жылжымайтын мүлiк құқықтарын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк, пәтердiң техникалық төлқұжаты, азаматтарды тiркеу кiтабы (үй кiтабы);
5) қорғаншылардың (қамқоршылардың), патронаттық тәрбиешiлердiң кепiлдi тұрғын үйдi беру туралы нотариалды расталған өтiнiшi, банк алдында мiндеттерiн тиiсiнше орындамаған жағдайда кепiлдi тұрғын үйдi беру туралы жақын туыстарының нотариалды расталған өтiнiшi;
6) неке туралы куәлiгiнiң түпнұсқасы мен көшiрмесi;
7) басқа да құжаттардың түпнұсқалары мен көшiрмелерi (некенi бұзу туралы, қайтыс болу туралы куәлiк, некеге тұрмағандығын растайтын құжат;

Республики Казахстан, пункту 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан
«О жилищных отношениях», статье 128 Кодекса Республики Казахстан «О
браке (супружестве) и семье», действующий в интересах
несовершеннолетнего(-ей, -их)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
дает согласие _______________________________________________________
квартиры № ______ по адресу _________________________________________
дом № ______________________
Начальник районного
отдела образования ______________ подпись (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок органов опеки и
попечительства для оформления сделок,
затрагивающих интересы несовершеннолетних
детей, являющихся собственниками жилища»
Образец для физического лица
Районный отдел образования
от супругов (Ф.И.О. полностью, без сокращений
точно по документу, удостоверяющему личность)
_____________________________________________
_____________________________________________
_____________________________________________
проживающих по адресу, телефон
_____________________________________________
Заявление
Просим Вашего разрешения на продажу (обмен, дарение) квартиры,
расположенной по адресу: ____________________________________________
Имеем детей:
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
(указать Ф.И.О. детей, год рождения, № свидетельства о рождении,
дети старше 10 лет расписываются, пишут слово - «согласны»)
Сведения об отце (Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда
выдано) _____________________________________________________________
_________________________________________ роспись ___________________
Сведения о матери (Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда
выдано) _____________________________________________________________
_________________________________________ роспись ___________________
Адрес дальнейшего проживания ________________________________________
Фразу «В дальнейшем дети будут обеспечены жильем» (написать
собственноручно) ____________________________________________________
Дата «__» __________ год Подпись обоих супругов __________
Приложение 7
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок органов опеки и
попечительства для оформления сделок,
затрагивающих интересы несовершеннолетних
детей, являющихся собственниками жилища»
Образец для физического лица
Районный отдел образования
от супругов (Ф.И.О. полностью, без сокращений
точно по документу, удостоверяющему личность)
_____________________________________________
_____________________________________________
проживающих по адресу, телефон
_____________________________________________
Заявление
Просим Вашего разрешения на залог квартиры, расположенной по
адресу: _____________________________________________________________
для получения кредита в размере ______________ сроком на ____________
Имеем детей:
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
(указать Ф.И.О. детей, год рождения, № свидетельства о рождении,
дети старше 10 лет расписываются, пишут слово - «согласны»)
Сведения об отце (Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда
выдано) _____________________________________________________________
______________________________________________ роспись ______________
Сведения о матери (Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда
выдано) _____________________________________________________________
______________________________________________ роспись ______________
Письмо из банка № ___________________________________________________
В случае потери жилья дети будут проживать по адресу (указать адрес
дополнительной площади или адреса близких родственников, согласных
взять детей), фразу «обязуемся в дальнейшем детей не оставить без
жилья» - написать собственноручно ___________________________________
Дата «__» __________ год Подпись обоих супругов _________
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 5 июля 2012 года № 3/599
Регламент государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству» (далее – Регламент) используются следующие понятия:

Заңының 13-бабының 3-тармағына, "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы
туралы" Кодексінің 128-бабына сәйкес
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________ мекенжайы бойынша № ___
үй, № ___ пәтерді ___________________________________ келісім береді
Аудандық білім
бөлімінің бастығы __________ қолы (Т.А.Ә.)
М.О.
«Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын
кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін
қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар
мен қамқоршылар органдарының анықтамаларын
беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
6 қосымша
Жеке тұлғаға арналған үлгі
Аудандық  білім бөлімі
__________________________________________
мекенжайында тұратын, телефоны
ерлі-зайыпты (Т.А.Ә., толық, қысқартусыз,
жеке басын куәландыратын құжат бойынша дәл)
__________________________________________
__________________________________________
__________________________________________
Өтініш
Сізден ________________________________ мекенжайында орналасқан
пәтерді сатуға (айырбастауға, сыйға беруге) рұқсат беруіңізді
сұраймыз.
Балаларымыз:
1._________________________________________________________________
2._________________________________________________________________
3._________________________________________________________________
(балалардың Т.А.Ә., туған жылы, туу туралы куәліктің № көрсетіледі,
10 жастан асқан балалар қолдарын қояды, «келісемін» деген сөзді
жазады)
Әкесі туралы мәліметтер (Т.А.Ә., жеке куәліктің №, кім және қашан
берді)
___________________________________________________________________
_____________________________________________қолы ________________
Шешесі туралы мәліметтер (Т.А.Ә., жеке куәліктің №, кім және қашан
берді)
___________________________________________________________________
_____________________________________________ қолы _______________
Келешекте тұратын мекенжайы _______________________________________
«Келешекте балалар тұрғын үймен қамтамасыз етілетін болады»
деген үзінді жазылады (өз қолымен)
__________________________________________________________________
Күні: жылғы «__»____________ Ерлі-зайыптылардың қолдары ___________
«Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын
кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін
қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар
мен қамқоршылар органдарының анықтамаларын
беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
7 қосымша
Жеке тұлғаға арналған үлгі
Аудандық  білім бөлімі
__________________________________________
____________мекенжайында тұратын, телефоны
ерлі-зайыпты (Т.А.Ә., толық, қысқартусыз,
жеке басын куәландыратын құжат бойынша дәл)
__________________________________________
Өтініш
Сізден ________________________________ мекенжайында орналасқан
пәтерді __________________ мөлшерде _____________ мерзімге кредит алу
үшін кепілге қоюға рұқсат беруіңізді сұраймыз.
Балаларымыз:
1.__________________________________________________________________
2.__________________________________________________________________
3.__________________________________________________________________
(балалардың Т.А.Ә., туған жылы, туу туралы куәліктің № көрсетіледі,
10 жастан асқан балалар қолдарын қояды, «келісемін» деген сөзді
жазады)
Әкесі туралы мәліметтер (Т.А.Ә., жеке куәліктің №, кім және қашан
берді)
____________________________________________________________________
_____________________________________________қолы ________________
Шешесі туралы мәліметтер (Т.А.Ә., жеке куәліктің №, кім және қашан
берді)
____________________________________________________________________
_____________________________________________ қолы _______________
Банктен келген хаттың №_____________________________________________
Тұрғын үйден айырылған жағдайда балалар (қосымша алаңның мекенжайы
немесе балаларды өзіне алуға келісетін жақын туыстардың мекенжайлары
көрсетіледі) мекенжайында тұратын болады, «келешекте балаларды тұрғын
үйсіз қалдырмауға міндеттенеміз» деген үзінді өз қолымен жазылады
____________________________________________________________________
Күні: жылғы «__»_____________ Ерлі-зайыптылардың қолдары ___________
Алматы қаласы әкімдігінің
2012 жылғы "5" шілдедегі
№ 3/599 қаулысымен бекітілді
«Қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде
анықтамалар беру» мемлекеттiк қызмет көрсету
регламенті 1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтамалар беру» мемлекеттiк қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:

1) государственная услуга – деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющихся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, направленных на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов);
2) Центр – центры обслуживания населения;
3) уполномоченный орган – районные отделы образования;
4) исполнитель – специалист районного отдела образования, в обязанности которого входит подготовка справки по опеке и попечительству.
5) потребители – физические лица нуждающиеся в государственной услуге;
6) СФЕ - структурно-функциональные единицы, участвующие в процессе оказания государственной услуги.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства образования и науки Республики Казахстан и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561».
3. Государственная услуга оказывается Управлением образования города Алматы через районные отделы образования (далее – уполномоченный орган), а также на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее - Центры) адреса которых указаны согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 115132 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 «О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан».
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки по опеке и попечительству (далее – справка), согласно приложению 5, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе и Центре, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
9. Сроки оказания государственной услуги:

1) мемлекеттік қызмет көрсету – мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік органдардың жекелеген функцияларын іске асыру нысандарының бірі болып табылатын, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, жеке және заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдарды қоспағанда) өтініші бойынша жүзеге асырылатын қызмет;
2) Орталық – халыққа қызмет көрсету орталығы;
3) уәкілетті орган – аудандардың білім бөлімдері;
4) орындаушы – міндеттеріне қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтамаларын дайындау кіретін аудандардың білім бөлімдерінің маманы;
5) тұтынушылар – мемлекеттік қызметті қажет ететін жеке тұлға;
6) ҚФБ – мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысушы  құрылымдық -функционалдық бірліктер.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Заңының 9-1 бабына және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң «Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы» 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысына сәйкес әзiрлендi.
3. Мемлекеттiк қызмет осы регламенттің 12 қосымшаларына сәйкес Алматы қаласының Бiлiм  басқармасымен аудандық бiлiм  бөлiмдерi арқылы (бұдан әрi – бiлiм бөлiмдерi), сондай-ақ баламалы негiзде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi - орталықтар) арқылы көрсетiледi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Кодексінің 115-132-баптары және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мемлекеттік мекемелерін - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы» қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны 5-қосымшаға сәйкес қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтама (бұдан әрi – анықтама) беру не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелдi жауабын ұсыну болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне
қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мәселелерi бойынша, сондай-ақ, мемлекеттiк қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекенжайлары осы Регламенттiң 1 және 2 қосымшаларында көрсетiлген уәкiлеттi органнан және Орталықтан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:

1) государственная услуга – деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющихся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, направленных на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов);
2) уполномоченный орган – районные отделы образования;
3) исполнитель – специалист районного отдела образования, в обязанности которого входит оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей.
4) потребители – физические лица нуждающиеся в государственной услуге;
5) СФЕ - структурно - функциональные единицы, участвующие в процессе оказания государственной услуги.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства образования и науки Республики Казахстан и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561».
3. Государственная услуга оказывается Управлением образования города Алматы через районные отделы образования (далее – уполномоченный орган), адреса которых указаны согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статей 115-132 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года № 404 «Об утверждении Перечня заболеваний, при наличии которых лицо не может усыновить ребенка, принять его под опеку или попечительство, патронат».
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей (далее – выписка), согласно приложению 4, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга представляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченных органах, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
9. Сроки оказания государственной услуги:

1) мемлекеттік қызмет көрсету – мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік органдардың жекелеген функцияларын іске асыру нысандарының бірі болып табылатын, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, жеке және заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдарды қоспағанда) өтініші бойынша жүзеге асырылатын қызмет;
2) уәкілетті орган – аудандардың білім бөлімдері;
3) орындаушы – мiндеттерiне жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу кiретiн аудандардың бiлiм бөлiмдерiнiң маманы;
4) тұтынушылар – мемлекеттік қызметті қажет ететін жеке тұлға;
5) ҚФБ – мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысушы құрылымдық -функционалдық бірліктер.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Заңының 9-1 бабына және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң «Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы» 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысына сәйкес әзiрлендi.
3. Мемлекеттiк қызмет осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес Алматы қаласының Бiлiм басқармасымен аудандық бiлiм бөлiмдерi (бұдан әрi – уәкілетті орган) арқылы көрсетiледi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Кодексінің 115-132-баптары және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 30 наурыздағы № 404 «Адамның бала асырап алуы, оны қорғаншылыққа немесе қамқоршылыққа, патронатқа қабылдап алуы мүмкiн болмайтын аурулардың тiзбесiн бекiту туралы» қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны 4 қосымшаға сәйкес жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу (бұдан әрi – үзiндi) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелдi жауабын ұсыну болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне
қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мәселелерi бойынша, сондай-ақ, мемлекеттiк қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекенжайлары осы Регламенттiң 1-қосымшасында көрсетiлген уәкiлеттi органнан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:

1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего Регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют тридцать рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя составляет - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения – не более 30 минут.
10. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в уполномоченный орган – в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней;
2) прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги при обращении в уполномоченный орган – является непредставление потребителем одного из документов, указанных в пункте 14 настоящего Регламента.
12. Прием документов потребителя осуществляется одним лицом в течение рабочего дня на основании графика работы уполномоченного органа.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
13. При обращении потребителя в уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление и предоставляет документы согласно пункту 14 настоящего Регламента;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа осуществляет регистрацию заявления и выдает расписку о приеме документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги.
14. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в уполномоченный орган:
1) заявление физического лица на имя начальника уполномоченного органа о своем желании быть опекуном (попечителем) оформляется в произвольной форме;
2) согласие супруга (-и), нотариально заверенное, если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), состоит в браке;
3) оригинал и копия удостоверения личности заявителя и супруга (-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), воспитателем, состоит в браке;
4) медицинское заключение о состоянии здоровья лица, желающего стать опекуном (попечителем) и супруга (-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), воспитателем, состоит в браке, согласно приложению 5 к настоящему Регламенту;
5) нотариально заверенная справка, если заявитель не состоит в браке;
6) автобиография заявителя, оформляется в произвольной форме;

1) тұтынушы осы Регламенттiң 14-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап отыз жұмыс күнiн (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;
2) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн ең ұзақ күту уақыты 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет көрсету уақыты 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттiк қызмет:
1) уәкiлеттi органға өтiнiш бiлдiрген кезде – белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес сенбi, жексенбi және мереке күндерiн қоспағанда, түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн көрсетiледi;
2) қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттiк қызметтi ұсынудан бас тарту негiзi уәкiлеттi органға өтiнiш бiлдiрген кезде - тұтынушының осы Pегламенттiң 14-тармағында көрсетiлген құжаттардың бiреуiн ұсынбауы болып табылады.
12. Тұтынушының құжаттарын қабылдауды бiр тұлға уәкiлеттi органның кестесiне сәйкес күнi бойы жүзеге асырады.
4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үрдiсiнде iс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртiбiнiң сипаттамасы
13. Тұтынушы уәкiлеттi органға жүгiнген жағдайда:
1) тұтынушы осы Регламенттiң 14-тармағына сәйкес өтiнiштi және құжаттарды ұсынады;
2) уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметкерi өтiнiштi тiркеудi жүзеге асырады және құжаттар қабылданғаны туралы, мемлекеттiк қызмет алудың күнi көрсетiлген қолхат бередi.
14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы уәкiлеттi органға мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) жеке тұлғаның уәкiлеттi орган бастығының атына өзiнiң қорғаншы (қамқоршы) болуға ниетi туралы өтiнiшi еркiн нысанда ресiмделедi;
2) егер қорғаншы (қамқоршы) болуға ниет бiлдiрген адам некеде тұрған жағдайда, жұбайының (зайыбының) нотариалды расталған келiсiмi;
3) егер қорғаншы (қамқоршы), тәрбиешi болуға ниет бiлдiрген адам некеде тұрған жағдайда тұтынушының және жұбайының (зайыбының) жеке куәлiгiнiң түпнұсқасы мен көшiрмесi;
4) осы Регламенттiң 5 қосымшасына сәйкес қорғаншы (қамқоршы)
болуға ниет бiлдiрген адамның және некеде тұрған жағдайда, жұбайының
(зайыбының) денсаулық жағдайы туралы медициналық қорытынды;
5) егер тұтынушының некеде тұрмаған жағдайда нотариалды расталған анықтама;
6) тұтынушының өмiрбаяны еркiн нысанда ресiмделедi;

7) характеристика заявителя, выданная с места работы;
8) справка с места работы;
9) справка о заработной плате;
10) справка с места жительства;
11) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная или домовая книга);
12) свидетельство о заключении брака (копия);
13) справка об отсутствии судимости заявителя и его супруга(-и).
После предоставления данных документов проводится обследование жилищно-бытовых условий жизни лица, претендующего на воспитание ребенка, по итогам которого готовится акт.
Кроме того, согласно законодательству, на каждого ребенка, передаваемого под опеку (попечительство) лицо, желающее оформить опеку (попечительство) представляет следующие документы:
1) согласие ребенка, заверенное администрацией школы (если ребенок старше 10 лет);
2) свидетельство о рождении ребенка;
3) медицинская справка о состоянии здоровья ребенка и выписка из истории развития ребенка;
4) документы о родителях (копия свидетельства о смерти, приговор или решение суда, справка о болезни или розыске родителей, справка по форме № 4 в случае рождения ребенка вне брака, и другие документы, подтверждающие утрату ребенком попечения родителей);
5) справка с места учебы ребенка;
6) пенсионная книжка на детей, получающих пенсию, копию решения суда о взыскании алиментов;
7) сведения о братьях и сестрах и их местонахождении;
8) документы о наличии или отсутствия жилья у ребенка.
Оригиналы документов представляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица уполномоченного органа, участвующие в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
2) руководство уполномоченного органа;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
18. Формы, шаблоны бланков и другая информация в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания государственной услуги, указаны в приложениях 4 и 5 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги

7) тұтынушыға жұмыс орнынан берiлген мiнездеме;
8) жұмыс орнынан анықтама;
9) жалақысы туралы анықтама;
10) тұрғылықты жерiнен анықтама;
11) тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжатты (мекенжай анықтамасын немесе үй кітабы);
12) неке туралы куәлiк (көшiрмесi);
13) өтiнiш берушi мен оның жұбайының (зайыбының) сотталмағаны туралы анықтама.
Аталған құжаттарды тапсырғаннан кейiн баланы тәрбиелеуге үмiткер адамның тұрғын үй-тұрмыстық жағдайына тексеру жүргiзiледi, оның қорытындысы бойынша акт дайындалады.
Бұдан басқа, заңнамаға сәйкес қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) берiлетiн әр бала үшiн қорғаншылық (қамқоршылық) ресiмдеуге ниет бiлдiрген адам мынадай құжаттарды ұсынады:
1) мектеп әкiмшiлiгi растаған баланың келiсiмi (егер бала 10 жастан асса);
2) баланың туу туралы куәлiгi;
3) баланың денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама және баланың даму тарихынан үзiндi көшiрме;
4) ата-анасы туралы құжаттар (қайтыс болуы туралы куәлiктiң көшiрмесi, сот үкiмi немесе шешiмi, ата-анасының ауруы немесе iздестiрiлуi туралы анықтама, бала некеде тумаған жағдайда № 4 нысандағы анықтама және баланың ата-ана қамқорлығын жоғалтқанын растайтын басқа да құжаттар);
5) баланың бiлiмi туралы құжат;
6) зейнетақы алатын балаларға зейнетақы кiтапшасы, алименттердi
өндiрiп алу туралы сот шешiмiнiң көшiрмесi;
7) аға-iнiлерi мен апа-қарындастары және олардың орналасқан жерлерi туралы мәліметтер;
8) баланың тұрғын үйi бар немесе жоқ екендiгi туралы құжаттар.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары көшiрмелерiмен қоса берiледi, кейiн олар тұтынушыға қайтарылады.
15. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) – мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiне қатысатын уәкiлеттi органның жауапты тұлғалары тартылады:
1) уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметкерi;
2) уәкiлеттi органның басшылығы;
3) уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы.
16. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекетiнiң орындалу мерзiмiн көрсете отырып әр ҚФБ-тiң әкiмшiлiк iс-әрекеттер реттілігінің және өзара іс-қимылының мәтiндi кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 2 қосымшасында көрсетiлген.
17. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң логикалық дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн сызбалар осы Регламенттiң 3 қосымшасында көрсетiлген.
18. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi берiлуi тиiс нысандар, бланктердiң шаблондары мен басқа да ақпарат осы Регламенттiң 4 және 5 қосымшаларында көрсетiлген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі

19. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действий (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей»
Наименование отделов Адрес расположения Контактные телефоны График работы
1
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Алатауского района»
город Алматы, микрорайон «Улжан»-1, ОШ № 152
8(727) 245-43-08
Ежедневно с 9:00 до 18:00 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 14:00 часов, за исключением выходных и праздничных дней (выходной- суббота и воскресенье)
2
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Алмалинского района»
город Алматы, улица Богенбай Батыра, 260 ОШ № 124
8(727) 375-34-45
3
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Ауэзовского района»
город Алматы, проспект Алтынсарина, 23
8(727) 298-28-33
4
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Бостандыкского района»
город Алматы, улица Айманова,191
8(727) 275-24-75
5
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Жетысуского района»
город Алматы, микрорайон Кулагер, Серикова, 2 а
8(727) 279-25-87
6
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Медеуского района»
город Алматы, улица Пушкина, 72
8(727) 293-91-61,
291-73-01
7
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Турксибского района»
город Алматы, улица Шолохова, 28
8(727) 234-10-50
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей»
Текстовое табличное описание последовательности
и взаимодействие административных действий каждой
СФЕ с указанием срока выполнения каждого
административного действия
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
Наименова- ние СФЕ
сотрудник канцелярии уполномо- ченного органа
руководство уполномо- ченного органа
ответствен- ный исполнитель уполномо- ченного органа
сотрудник канцелярии уполномо- ченного органа
Наименова- ние действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация документов
Рассмотре- ние документов
Рассмотре- ние до- кументов и подготовка выписки или мотивиро- ванного отказа
Регистрация выписки или мотивиро- ванного отказа
Форма завершения (данные, документ, организа- ционно-рас- порядитель- ное решение)
Предостав- ление руководству уполномо- ченного органа
Направление ответствен- ному исполнителю
Направление для регистрации выписки или мотивиро- ванного отказа
Выдача потребителю результата оказания услуги
Сроки исполнение
30 минут
1 рабочий день
29 рабочих дней
30 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной
процесс – в случае оформления документов на
социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии уполномочен- ного органа
Руководство уполномочен- ного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Сотрудник канцелярии уполномочен- ного органа
1.Прием и регистрация документов
3.Рассмотрение документов
5.Рассмотрение документов и подготовка выписки
7.Регистра- ция выписки
2.Предостав- ление руководству уполномочен- ного органа
4.Направление ответственному исполнителю
6.Направление на регистрацию
8.Выдача потребителю результата оказания услуги
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный
процесс – в случае отказа в оформлении документов
на социальное обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
1. Прием и регистрация документов
3.Рассмотре- ние документов
5.Рассмотрение документов и подготовка мотивированного отказа
7.Регистрация мотивирован- ного отказа
2.Предостав- ление руководству уполномочен- ного органа
4.Направление ответствен- ному исполнителю
6.Направление на регистрацию
8.Выдача потребителю результата оказания услуги
Приложение 3
к регламенту государственной услуги «Оформление
документов на социальное обеспечение сирот,
детей, оставшихся без попечения родителей»
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей»
Образец
Выписка из приложения
к постановлению акима
района (города)
населенный пункт № ______
от «__» ________ 20_ года
Об установлении опеки (попечительства)
В соответствии со статей 121 Кодекса Республики Казахстан «О
браке (супружестве) и семье», на основании заявления (Ф.И.О.)
_____________________________ и документов районных, городских
отделов, областных, гг. Алматы, Астана управлений образования аким
____________________ района (города)
ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить опеку(попечительство) над несовершеннолетними
детьми, оставшимися без попечения родителей, согласно приложению
№ п/п
Опекун
(попечитель)
Опекаемый
Основание оформления опеки
и попечительства
Ф.И.О.
Ф.И.О., год рождения
опека (попечительство)
2. Закрепить имеющее жилье за ______________________________
Аким __________________ подпись (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей»
Образец для физического лица
Направление
Заключение о состоянии здоровья опекуна (усыновителя)
Ф.И.О. _____________________________________________________________
Год рождения _______________________________________________________
Домашний адрес _____________________________________________________
Психиатр ___________________________________________________________
Нарколог ___________________________________________________________
Дерматовенеролог ___________________________________________________
Рентгеноскопия грудной клетки ______________________________________
Терапевт ___________________________________________________________
Заключение _________________________________________________________
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 5 июля 2012 года № 3/599
Регламент государственной услуги
«Выдача справок в нотариальную контору для разрешения
обмена или продажи жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям» (далее – Регламент) используются следующие понятия:

19. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды қызметтік тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдер мен әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көрсетілген тәртіпте жауапкершілікке тартылады.
«Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
1 қосымша
№ р/с Бөлiмдердiң атауы Орналасқан мекен-жайы Байланыс телефондары Жұмыс кестесі
1 2 3 4 5
1
«Алатау ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Алматы қаласы,  «Ұлжан-1» шағынауданы, № 152 ЖБМ
8 (727) 245-43-08
Демалыс және мерекелік күндерді қоспағанда, күн сайын сағат 9:00-ден 18:00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден 14:00-ге дейін
(сенбі және жексенбі – демалыс күндері)
2
«Алмалы ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр к-сi, 260, № 124 ЖБМ
8(727) 375-34-45
3
«Әуезов ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Алматы қаласы, Алтынсарин даңғылы, 23
8(727) 298-28-33
4
«Бостандық ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Алматы қаласы, Айманов көшесi, 191
8(727) 275-24-75
5
«Жетiсу ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Алматы қаласы, «Құлагер» шағынауданы, Серіков көшесі, 2а
8 (727) 279-25-87
6
«Медеу ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Алматы қаласы, Пушкин көшесі, 72
8 (727) 293-91-61,
291-73-01
7
«Түрксiб ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Алматы қаласы, Шолохов көшесi, 28
8 (727) 234-10-50
«Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
2 қосымша
Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекетiнiң орындалу мерзiмiн
көрсете отырып әр ҚФБ-тiң әкiмшiлiк iс-әрекеттер
реттілігінің және өзара іс-қимылдың мәтiндi
кестелiк сипаттамасы
1 кесте. ҚФБ iс-әрекетiнiң сипаттамасы.
Негiзгi үдерiстiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Iс-
қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) N
1 2 3 4
ҚФБ атауы
уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметкерi
уәкiлеттi органның басшылығы
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы
уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметкерi
Iс-қимылдардың (үдерiстiң, операция рәсiмiнiң) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және тiркеу
Құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау және үзiндiнi немесе дәлеледi бас тартуды дайындау
Үзiндiнi немесе дәлелдi бас тартуды тiркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Уәкiлеттi органның басшылығына жолдау
Жауапты орындаушыға беру
Үзiндiнi немесе дәлелдi бас тартуды тiркеуге жолдау
Қызмет көрсету нәтижесiн тұтынушыға беру
Орындалу мерзiмдерi
30 минут
1 жұмыс күн
29 жұмыс күн
30 минут
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдерiс – жетiмдердi,
ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк
қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеген жағдайда
Баламалы үдерiс (барысы, жұмыстар ағыны)
Уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметкерi
Уәкiлеттi органның басшылығы
Уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы
Уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметкерi
1. Құжаттарды қабылдау және тiркеу
3. Құжаттарды қарау
5. Құжаттарды қарау және үзiндiнi дайындау
7. Үзiндiнi тiркеу
2. Уәкiлеттi органның басшылығына жолдау
4. Жауапты орындаушыға беру
6. Үзiндiнi тiркеуге жолдау
8. Қызмет көрсету нәтижесiн тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс – жетiмдердi,
ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк
қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеуден бас
тартылған жағдайда
Баламалы үдерiс (барысы, жұмыстар ағыны)
Уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметкерi
Уәкiлеттi органның басшылығы
Уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы
Уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметкерi
1. Құжаттарды қабылдау және тiркеу
3. Құжаттарды қарау
5. Құжаттарды қарау және дәлелдi дайындау
7. Дәлелдi бас тартуды тiркеу
2. Уәкiлеттi органның басшылығына жолдау
4. Жауапты орындаушыға беру
6. Дәлелдi бас тартуды тiркеуге жолдау
8. Қызмет көрсету нәтижесiн тұтынушыға беру
«Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентіне
3 қосымша
«Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентіне
4 қосымша
Үлгi
Аудан әкiмiнiң қаулысына
қосымшадан үзiндi көшiрме
елдi мекен___________________
20__жылғы «___»_________ №____
Қорғаншылық (қамқоршылық)
белгiлеу туралы
Қазақстан Республикасы «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы
туралы» Кодексінің 121-бабына сәйкес, (Т.А.Ә.)_______________ өтiнiшi
және аудандық, қалалық бiлiм бөлiмдерiнiң, облыстық, Алматы, Астана
қалалары бiлiм басқармаларының құжаттары негiзiнде_______________
ауданының (қаласының) әкiмi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қосымшаға сәйкес ата-анасының қамқорлығынсыз қалған
кәмелетке толмаған балаларға қорғаншылық (қамқоршылық) белгiленсiн
р/с
Қорғаншы (қамқоршы)
Қорғаншылыққа алынушы
Қорғаншылық пен қамқоршылықты ресiмдеу негiзi
Т.А.Ә.
Қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) алынған баланың Т.А.Ә., туған жылы
2. Қолда бар тұрғын үй _____________________бекiтiлiп берiлсiн
Әкiм    _________қолы (Т.А.Ә.)
М.О.
«Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентіне
5 қосымша
Жеке тұлғаға арналған үлгi
Жолдама
Қамқоршының (бала асырап алушының)
денсаулық жағдайы туралы қорытынды
Т.А.Ә._______________________________________________________________
Туған жылы___________________________________________________________
Үйiнiң мекенжайы_____________________________________________________
Психиатр_____________________________________________________________
Нарколог_____________________________________________________________
Дерматовенеролог_____________________________________________________
Кеуде қуысының рентгеноскопиясы______________________________________
Терапевт_____________________________________________________________
Қорытынды____________________________________________________________
Алматы қаласы әкімдігінің
2012 жылғы "5" шілдедегі
№ 3/599 қаулысымен бекітілді
«Кәмелетке толмаған балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын
айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшiн нотариалды
кеңсеге анықтамалар беру» мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентi
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы «Кәмелетке толмаған балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшiн нотариалды кеңсеге анықтамалар беру» мемлекеттiк қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:

1) государственная услуга – деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющихся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, направленных на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов);
2) Центр – центры обслуживания населения;
3) уполномоченный орган – районные отделы образования;
4) исполнитель – специалист районного отдела образования, в обязанности которого входит подготовка справки в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям.
5) потребители – физические лица нуждающиеся в государственной услуге;
6) СФЕ - структурно-функциональные единицы, участвующие в процессе оказания государственной услуги.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства образования и науки Республики Казахстан и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561».
3. Государственная услуга оказывается Управлением образования города Алматы через районные отделы образования (далее – уполномоченный орган), а также на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее - центры) адреса которых указаны согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статей 22-24 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», статьей 66128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 «О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан».
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям (далее – справка), согласно приложению 5, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.

1) мемлекеттік қызмет көрсету – мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік органдардың жекелеген функцияларын іске асыру нысандарының бірі болып табылатын, Қазақстан Республикасының заңнамасында, көзделген, жеке және заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдарды қоспағанда) өтініші бойынша жүзеге асырылатын қызмет;
2) Орталық – халыққа қызмет көрсету орталығы;
3) уәкілетті орган – аудандардың білім бөлімдері;
4) орындаушы – міндеттеріне кәмелетке толмаған балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшiн нотариалды кеңсеге анықтамаларды дайындау кіретін аудандардың білім бөлімдерінің маманы;
5) тұтынушылар – мемлекеттік қызметті қажет ететін жеке тұлға;
6) ҚФБ – мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысушы құрылымдық-функционалдық бірліктер.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Заңының 9-1 бабына және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң «Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы» 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысына сәйкес әзiрлендi.
3. Мемлекеттiк қызмет осы регламенттің 12 қосымшаларына сәйкес Алматы қаласының Бiлiм басқармасымен аудандық бiлiм бөлiмдерi арқылы (бұдан әрi – уәкілетті орган), сондай-ақ баламалы негiзде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi - орталықтар) арқылы көрсетiледi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің 22-24 баптары, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңының 13-бабының 3-тармағы, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Кодексінің 66128-баптары және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мемлекеттік мекемелерін – халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы» 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны 5-қосымшаға сәйкес кәмелетке толмаған балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшiн нотариалды кеңсеге анықтама (бұдан әрi – анықтама) беру не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелдi жауабын ұсыну болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызмет қағаз жеткiзгiште тегiн көрсетiледi.

4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. При обращении потребителя в уполномоченный орган:
1) потребитель заполняет бланк заявления и предоставляет документы согласно пункту 15 Регламента;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа осуществляет регистрацию заявления и выдает расписку о приеме документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги.
14. При обращении потребителя в Центр:
1) потребитель заполняет бланк заявления, предоставляя документы, предусмотренные пунктом 15 настоящего Регламента;
2) инспектор Центра после приема документов, проводит регистрацию и выдает расписку о приеме документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
15. Для получения государственной услуги потребителю необходимо представить следующие документы в уполномоченный орган или Центр:
1) заявление от обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели) несовершеннолетних детей, согласно приложению 6 к настоящему Регламенту;
2) нотариально заверенное заявление от обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели) о предоставлении гарантированного жилья, нотариально заверенное заявление от близких родственников о предоставлении гарантированного жилья в случае ненадлежащего исполнения обязательств перед банком;
3) оригиналы и копии документов на недвижимое имущество (квартира, дом, дача, земельный участок и т.д. (договор, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на имущество, документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка или домовая книга);
4) оригиналы и копии удостоверений личности обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели), по отношению к несовершеннолетнему;
5) оригиналы и копии свидетельств о рождении ребенка (детей);
6) оригинал и копия свидетельства о браке;
7) оригиналы и копии других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, документ, подтверждающий, что в браке не состоял(-а); справка по форме № 4 (в случае рождения ребенка вне брака);
8) доверенность от имени отсутствующего супруга(-и), заверенная нотариусом на совершение оформления сделки.
Оригиналы документов предоставляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.

4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үрдiсiндегі iс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртiбiнiң сипаттамасы
13. Тұтынушы уәкiлеттi органға жүгiнген жағдайда:
1) тұтынушы өтiнiш бланкiсiн толтырады және осы Регламенттiң 15-тармағына сәйкес құжаттарды табыс етедi;
2) уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметкерi өтiнiштi тiркеудi жүзеге асырады және құжаттар қабылданғаны туралы мемлекеттiк қызмет алудың күнi көрсетiлген қолхат бередi.
14. Тұтынушы Орталыққа өтiнiш берген кезде:
1) тұтынушы осы Регламентiңт 15-тармағында көрсетiлген құжаттарды тапсыра отырып, өтiнiш бланкiсiн толтырады;
2) Орталыққа өтiнiш бiлдiрген кезде - мыналар көрсетiлiп, тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi:
1) сұрау салудың нөмiрi мен қабылданған күнi;
2) сұрау салынған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күнi (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты.
15. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы уәкiлеттi органға немесе Орталыққа мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) осы Pегламенттiң 6 қосымшасына сәйкес кәмелетке толмаған балалардың екi ата-анасының (ерлi-зайыптыларды немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронаттық тәрбиешiлер) өтiнiшi;
2) қорғаншылардың (қамқоршылардың), патронаттық тәрбиешiлердiң кепiлдi тұрғын үйдi беру туралы нотариалды расталған өтiнiшi, банк алдында орындамаған жағдайда кепiлдi тұрғын үйдi беру туралы жақын туыстарының нотариалды расталған өтiнiшi;
3) жылжымайтын мүлiк құжаттарының түпнұсқалары мен көшiрмелерi (пәтер, үй, саяжай, жер учаскесi және т.б. (шарт, жылжымайтын мүлiк құқықтарын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк, мүлiктiң техникалық паспорты, тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжатты (мекенжай анықтамасын немесе үй кітабы);
4) кәмелетке толмағандарға қатысы бар екi ата-анасының (ерлi-зайыптылардың) немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронат тәрбиешiлер) жеке куәлiктерiнiң түпнұсқалары мен көшiрмелерi;
5) баланың (балалардың) туу туралы куәлiктiң түпнұсқалары мен көшiрмелерi;
6) неке туралы куәлiктiң түпнұсқасы мен көшiрмесi;
7) басқа да құжаттардың түпнұсқалары мен көшiрмелерi (некенi бұзу туралы, қайтыс болу туралы куәлiк, некеге тұрмағандығын растайтын құжат, № 4 нысан бойынша анықтама (бала некеден тыс туылған жағдайда)
8) ерлi-зайыптылардың бiреуi болмаған жағдайда мәмiленi ресiмдеуге оның атынан жазылған нотариуспен расталған сенiмхат.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары көшiрмелерiмен қоса берiледi, кейiн олар тұтынушыға қайтарылады.