Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в области сельского хозяйства
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 20 ноября 2012 года N 328. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 26 декабря 2012 года N 2035. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 27 мая 2013 года N 168
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 27.05.2013 N 168
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов)»;
2) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по реализации пестицидов (ядохимикатов)»;
3) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами»;
4) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок»;
5) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Сапарова А.С.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                  С. Билялов
Утвержден
постановлением акимата
Северо-Казахстанской области
от 20 ноября 2012 года № 328
Регламент
электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензий на осуществление деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов)»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга оказывается местным исполнительным органом, уполномоченным в области сельского хозяйства государственным учреждением «Управление сельского хозяйства Северо-Казахстанской области» (далее – услугодатель), по адресу: 150011, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Парковая 57 в, а также через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz.

Ауыл шаруашылығы саласындағы электрондық мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 20 қарашадағы N 328 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 26 желтоқсанда N 2035 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 27 мамырдағы N 168 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 27.05.2013 N 168 қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген мыналар бекітілсін:
1) «Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Пестицидтерді (улы химикаттарды) сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
4) «Астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
5) «Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары А.С. Сапаровқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі            С. Біләлов
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2012 жылғы
20 қарашадағы №328 қаулысымен
бекітілген
«Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау)
қызметін жүзеге асыруға лицензияны беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы» мемлекеттік мекемесімен ауыл шаруашылығы саласында уәкілетті жергілікті атқарушы органымен (бұдан әрі - қызмет берушi) мына орналасқан мекенжай бойынша жүзеге асырылады: 150011, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Парковая көшесі, 57 в, сондай-ақ, www.е.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы көрсетіледі.

2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов)» (далее – услуга), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1108 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области сельского хозяйства и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса (далее – ИС);
2) бизнес–идентификационный номер, уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
3) веб–портал «Е-лицензирование» – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД «Е-лицензирование»);
4) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
5) государственная база данных «Физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
6) государственная база данных «Юридические лица» - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ЮЛ);

2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Ауыл шаруашылығы саласында мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1108 қаулысымен бекітілген «Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» (бұдан әрі - қызмет) мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі.
3. Қызметтi автоматтандыру дәрежесi: iшiнара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудiң түрi: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе - аппараттық-бағдарламалық кешендi қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, iздеу, тарату, тапсыру және беру үшiн арналған жүйе (бұдан әрi - АЖ);
2) бизнес-сәйкестендiру нөмiрi - бiрлескен кәсiпкерлiк түрiнде қызметтердi жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкiлдiк) және жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрi - БСН);
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтата тұрғызылған, қайта жаңартылған және қолданылуын тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін (кіші түрін) жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтері бар, ол лицензиар беретін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ);
4) жеке сәйкестендiру нөмiрi - жеке тұлға, оның iшiнде жеке кәсiпкерлiк түрiнде өзiнiң қызметiн жүзеге асыратын жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрi - ЖСН);
5) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры - ақпараттық жүйесі, ақпаратты автоматтандырылған жинақтау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасында жеке тұлғалардың бірыңғай сәйкестендірілуін енгізу мақсатымен Жеке сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімін құру және Қазақстан Республикасының заңнамасымен сәйкес және олардың өкілеттіліктерінің шеңберінде мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олар туралы өзекті және нақты мәліметтерді беру үшін арналған (бұдан әрі - ЖТ МДҚ);
6) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры - ақпараттық жүйесі, ақпаратты автоматтандырылған жинақтау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасында заңды тұлғалардың бірыңғай сәйкестендірілуін енгізу мақсатымен Жеке сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімін құру және Қазақстан Республикасының заңнамасымен сәйкес және олардың өкілеттіліктерінің шеңберінде мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олар туралы өзекті және нақты мәліметтерді беру үшін арналған (бұдан әрі - ЗТ МДҚ);

7) Структурно–функциональные единицы (далее - СФЕ) перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций, которые участвуют в процессе оказания услуги.
8) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
9) потребитель (получатель) – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
11) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи.
12) электронная лицензия – лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
13) веб–портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее – ПЭП);
14) платежный шлюз «электронного правительства» – автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и «электронного правительства» при осуществлении платежей физических и юридических лиц (далее – ПШЭП);
15) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
16) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
Электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера потребителя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);

7) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің және өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі;
8) мемлекеттiк электрондық қызмет - ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет;
9) тұтынушы (алушы) - оған қажеттi электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшiн ақпараттық жүйеге жүгiнетiн және оларды пайдаланатын субъект;
10) транзакциялық қызмет - электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететiн, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөнiндегi қызмет;
11) электрондық құжат - ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берiлген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
12) электрондық лицензия – ақпараттық технологияларды пайдалана отырып ресімделетін және берілетін, қағаз тасығыштағы лицензияға мәні тең электрондық құжат түріндегі лицензия;
13) «электрондық үкiметтiң» веб-порталы - нормативтiк құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкiметтiк ақпаратқа және электрондық мемлекеттiк қызметтерге қолжетiмдiлiктiң бiрыңғай терезесiн бiлдiретiн ақпараттық жүйе (бұдан әрi - ЭҮП);
14) «электрондық үкiметтiң» төлем шлюзi – жеке және заңды тұлғалардың төлемдерiн жүзеге асыру кезiнде екiншi деңгейдегi банктердiң, банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың және «электрондық үкiметтiң» ақпараттық жүйелерi арасындағы өзара iс-қимылды қамтамасыз етуге арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮТШ);
15) «электрондық үкiметтiң» шлюзi – электрондық қызметтерді жүзеге асыру аясында «электрондық үкiметтiң» ақпараттық жүйелерiн біріктіруге арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮШ);
16) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiлiгiн және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрi - ЭЦҚ).
2. Қызмет берушінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қызметінің тәртібі
6. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы әрбір қадамдық әрекеттері мен шешімдері (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің № 1 диаграммасы) осы Регламентке
2-қосымшада келтірілген:
1) тұтынушы ЭЦҚ өзінің тіркелген куәлігінің көмегімен ЭҮП-де тіркеуді жүзеге асырады, ол тұтынушының компьютерінің интернет-браузерында сақталады, (ЭҮП-де тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);

2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода потребителем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
9) процесс 6 - выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между БИН указанным в запросе, и БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса потребителя) в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
16) процесс 11 – получение потребителем результата услуги (электронная лицензия), сформированной ПЭПом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему регламенту:

2) 1-процесс – тұтынушының компьютерінің интернет-браузерында ЭЦҚ тіркелген куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушының парольін ЭҮҚ-ге енгізу процесі (авторлау процесі);
3) 1-шарт – тіркелген тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын логин (ЖСН/БСН) мен пароль арқылы ЭҮП-де тексеру;
4) 2-процесс – тұтынушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП-де қалыптастыру;
5) 3-процесс – алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұрау салу нысанына қажетті сканерленген құжаттарды қоса беруі, сондай-ақ алушының сұрау салуды куәландыруы (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 4-процесс – ЭҮТШ-де қызметке ақы төлеу, бұдан кейін төлем туралы ақпарат «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-ға келіп түседі;
7) 2-шарт – көрсетілген қызмет үшін төлеу фактісін «Е-лицензиялау» МДБ АЖ тексеру;
8) 5-процесс – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ көрсетілген қызмет үшін төлеудің жоқтығына байланысты, сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процесс – ЭЦҚ тіркелген куәлігін сұрау салудың куәландыру (қол қою) үшін тұтынушымен таңдау;
10) 3-шарт – ЭЦҚ тіркелген куәліктің әрекет ету мерзімі ЭҮП тексеру және шақырылған (жойылған) тіркелген куәліктердің тізімінде жоқтығы, сондай-ақ, сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы бірдейлендірілген деректердің сәйкестігі, ЭЦҚ тіркелген куәлікте көрсетілген ЖСН/БСН;
11) 7-процесс – тұтынушының ЭЦҚ көрсетілген қызмет үшін төлеудің жоқтығына байланысты, сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-процесс – қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген мәліметтер) тұтынушының ЭЦҚ арқылы куәлік (қол қою);
13) 9-процесс – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да электрондық құжатты тіркеу (тұтынушының сұрауы) және «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да сұрау салуды өңдеу;
14) 4-шарт - лицензия беру үшін тұтынушының біліктілік талаптарының және негіздеменің сәйкестігін қызмет берушімен тексеру;
15) 10-процесс – 10-процесс – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қызмет көрсету үшін бұзушылықтарға байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 11-процесс – ЭҮП-де қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) алу. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
7. Қызмет беруші арқылы әрбір қадамдық әрекеттері мен шешімдері (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің № 2 диаграммасы) осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген:

1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е-лицензирование» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ЮЛ о данных потребителя;
6) условие 2 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных потребителем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 – получение потребителем результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на веб-портале «Е-лицензирование» www.elicense.kz.
9. Способ проверки потребителя статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении в уполномоченный орган.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описания порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги - услугодатель.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему регламенту.

1) 1-процесс – қызмет беруші қызметкерінің қызмет алу үшін
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ-ға логин мен пароль (авторлау процесі) енгізу процесі;
2) 1-шарт – қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да логин мен пароль арқылы тексеру;
3) 2-процесс – қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қалыптастыру;
4) 3-процесс – қызмет беруші қызметкерінің таңдауы осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығаруы және қызмет беруші қызметкерімен тұтынушының деректерін енгізу;
5) 4-процесс –ЭҮШ арқылы ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-ға тұтынушының деректері туралы сұрау салу;
6) 2-шарт – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да тұтынушы деректерінің болуын тексеру;
7) 5-процесс – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да тұтынушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-процесс – қағаз тасығыштағы құжаттардың болуы туралы бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және қызмет беруші қызметкерінің алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына қоса беруі;
9) 7-процесс – электрондық құжатты «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да тіркеу және «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қызметті өңдеу;
10) 3-шарт – лицензия беру үшін тұтынушының біліктілік талаптарының және негіздеменің сәйкестігін қызмет берушімен тексеру;
11) 8-процесс – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қызмет көрсету үшін төлемнің болмауына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-процесс – ЭҮП-де қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) алу. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
8. Сұрау салуды толтыру нысандары мен қызмет көрсетуге жауап www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталында келтірілген.
9. Электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салуды орындау мәртебесін тұтынушымен тексеру тәсілі: «Қызмет алу тарихы» бөлімінің «электрондық үкімет» порталында, сондай-ақ уәкілетті органға жүгінгенде.
10. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қажетті ақпаратты және консультацияны саll-орталықтың (1414) телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету процесінде
өзара әрекеттесу тәртібінің сипаты
11. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын ҚФБ - қызмет беруші.
12. Әрекеттер (рәсімдер, функциялар, операциялар) кезектілігінің мәтінді кестелі сипаты әрбір әрекетті орындау мерзімін көрсете отырып, осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

13. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
14. Результаты оказания услуги потребителем измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему регламенту.
15. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:

13. Әрекеттердің олардың сипатына сәйкес қисынды кезектілігі арасындағы өзара байланысты (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету процесінде) көрсететін диаграмма осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
14. Тұтынушыларға қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің
3-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімдік көрсеткіштерімен өлшенеді.
15. Тұтынушыларға қызмет көрсету процесіне қойылатын талаптар:

1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
16. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается электронная лицензия;
3) авторизация ПЭП;
4) наличие пользователя ЭЦП;
5) наличие банковской карточки или текущего счета в банке второго уровня.
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на осуществление деятельности
по производству (формуляции) пестицидов
(ядохимикатов)»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Наимено-
вание СФЕ
Потреби-
тель
ПЭП
Потреби-
тель
ПШЭП
ПЭП
Потреби-
тель
ПЭП
Потреби-
тель
ПЭП
ПЭП
ПЭП
Наимено-
вание действия (процес-
са, проце-
дуры, опера-
ции) и их описание
Прикреп-
ление в интернет-браузер компью-
тера потреби-
теля регис-
трацион-
ного свиде-
тельства ЭЦП
Форми-
рует сообще-
ние об отказе в связи с наруше-
ниями в данных потре-
бителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса прикреп-
лением необходи-
мых документов в электрон-
ном виде
Оплата услуги
Формиру-
ет сообще-
ние об отказе в связи с отсут-
ствием оплаты
Выбор ЭЦП для удосто-
верения (подпи-
сания) запроса
Форми-
рует сообще-
ния об отказе в связи с не под-
тверж-
дением подлин-
ности ЭЦП потре-
бителя
Удосто-
верение (подпи-
сание) запрос посред-
ством ЭЦП
Регистра-
ция электрон-
ного документа заявление (запроса потреби-
теля ) в ИС «Е-лицен-
зирова-
ние» и обработка запроса в ИС «Е-лицен-
зирова-
ние»
Формиро-
вание сообще-
ния об отказе в связи с имеющи-
ми наруше-
ниями в данных потреби-
теля в ИС «Е-ли-
цензиро-
вание»
Элек-
трон-
ный доку-
мент (элек-
трон-
ная лицен-
зия)
Форма заверше-
ния (данные, документ органи-
зацион-
но–рас-
поряди-
тельное решение)
Прикреп-
лены данные в интернет-браузер компью-
тера потре-
бителя регис-
трацион-
ного свиде-
тельства ЭЦП
Сооб-
щение об отказе в связи с нару-
шениями в данных потре-
бителя
Заполнен-
ные поля заявления с прикреп-
ленными докумен-
тами
Кви-
танция об оплате услуги сфор-
миро-
ванная ПШЭП
Сообще-
ние об отказе в связи с отсут-
ствием оплаты
Выбрана ЭЦП для удосто-
верения (подпи-
сания) запроса
Сооб-
щение об отказе
Запрос, подпи-
санный ЭЦП
Регис-
трацион-
ный (уни-
кальный) номер запроса в ИС ГБД «Е-ли-
цензи-
рование» и статусы по заявлению
Ответ об отказе, подпи-
санный ЭЦП уполно-
мочен-
ного ГО
Элек-
трон-
ная лицен-
зия
Сроки исполнения
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
15 рабочих дней (выдача дублика-
тов в течении 2 рабочих дней)
10–15 сек
10–15 сек
Номер следую-
щего действия
2– если есть наруше-
ния в данных потреби-
теля; 3–если автори-
зация прошла успешно
4
5 – если не опла-
тил, 6 – если опла-
тил
7
8– если в ЭЦП ошибка, 9 – если ЭЦП без ошибки
-
10-про-
верка услуго-
дателем соответ-
ствия потреби-
теля квалифи-
кационным требова-
ниям и основа-
ниям для выдачи лицензии
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наимено-
вание СФЕ
Услугода-
тель
ИС ГБД «Е-лицен-
зирование»
Услуго-
датель
ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ
ИС ГБД «Е-лицен-
зирование»
Услугода-
тель
ИС ГБД «Е-лицензи-
рование»
ИС ГБД «Е-лицензи-
рование»
Услуго-
датель
Наимено-
вание действия (процес-
са, проце-
дуры, опера-
ции) и их описание
Авторизу-
ется на ИС ГБД «Е-лицен-
зирование»
Формирует сообщение об отказе в авториза-
ции в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника услуго-
дателя
Выбор сотруд-
ником услуго-
дателя услуги
Направ-
ление запроса на проверку данных потреби-
теля в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ
Формирова-
ние сообщения о невозмож-
ности получения данных в связи с отсутст-
вием данных потреби-
теля в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
Заполнение формы запроса с прикреп-
лением документов
Регистрация электронного документа в ИС ГБД «Е-лицензи-
рование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензи-
рование»
Формирование сообщения об отказе в запрашивае-
мой услуге в связи с нарушениями в данных потребите-
ля в ИС ГБД «Е-лицензи-
рование»
Элек-
тронный документ (элек-
тронная лицензия
Форма завер-
шения (данные, документ органи-
зационно–распо-
ряди-
тельное решение)
Пройдена или не пройдена авториза-
ция на ИС ГБД «Е-лицен-
зирование»
Сообщение об отказе в авториза-
ции в связи с имеющими нарушени-
ями в данных сотрудника услуго-
дателя
Сделан выбор соот-
ветст-
вующей услуги сотруд-
ником услу
года-
теля
Запрос на проверку данных потре-
бителя в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ
Сообщение о невозмож-
ности получения данных в связи с отсут-
ствием данных потреби-
теля в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
Заполнен-
ная форма запроса с прикреп-
ленными докумен-
тами
Зарегистри-
рован электронный документ в ИС ГБД «Е-лицензи-
рование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензи-
рование»
Сообщение об отказе в запрашивае-
мой услуге в связи с нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е-лицензи-
рование»
Элек-
тронная лицензия
Сроки испол-
нения
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
15 рабочих дней (выдача дубликатов в течении 2 рабочих дней)
10-15 сек
10–15 сек
Номер следую-
щего действия
1 - Проверка в ИС ГБД «Е-лицен-
зирование» подлин-
ности данных логина и пароля сотрудника услуго-
дателя
-
3
4– если есть наруше-
ния в данных потре-
бителя; 5–если автори-
зация прошла успешно
-
-
8– если в ИС ГБД «Е-лицензи-
рование» отсутствуют данные по запросу, 9 – если данные по запросу найдены
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на осуществление деятельности по производству
(формуляции) пестицидов (ядохимикатов)»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на осуществление деятельности по производству
(формуляции) пестицидов (ядохимикатов)»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________
(наименование услуги)

1) құпиялылық (ақпаратты заңсыз алудан қорғаныш);
2) бүтіндік (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғаныш);
3) қол жетімдік (ақпарат пен ресурстарды заңсыз ұстап қалудан қорғаныш).
16. Қызмет көрсетудің технологиялық шарты:
1) Интернетке шығу;
2) оған электрондық лицензия берілетін тұлғада ЖСН/БСН болуы;
3) ЭҮП-мен авторлау;
4) пайдаланушының ЭЦҚ болуы;
5) екінші деңгейдегі банкте банктік карточкасының немесе ағымдағы шотының болуы.
«Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру
(формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға
лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет
регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ әрекеттерінің сипаты
Әрекет (жұмыс барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтыну-
шы
ЭҮТШ
ЭҮП
Тұтыну-
шы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
Әрекет (процесс, процедура, операция) атауы және олардың сипаты
Тұтыну-
шының компью-
терінің интернет-брау-
зерында ЭЦҚ тіркел-
ген куәлігін бекіту
Тұтыну-
шы дерек-
терін-
дегі бұзу-
шылық-
тарға байла-
нысты бас тарту туралы хабар-
лама қалып-
тасты-
рады
Қызмет-
ті таңдай-
ды және сұрау салу дерек-
терін қалып-
тасты-
рады, ЭЦҚ таңдай-
ды.
Қыз-
метке ақы төлеу
Төлем-
нің болмауына байланыс-
ты бас тарту туралы хабарлама қалыптас-
тырады.
Сұрау салуды куәлан-
дыру (қол қою) үшін ЭЦҚ таңдау.
Тұтыну-
шы ЭЦҚ түпнұс-
қасын раста-
мауға байла-
нысты бас тарту туралы хабар-
лама қалып-
тасты-
рады.
ЭЦҚ көмегі-
мен сұрау салуды куәлан-
дыру (қол қою)
Электрон-
дық құжатты, өтінішін, (тұтыну-
шының сұрау салуын)
«Е-лицен-
зиялау» АЖ тіркеу және «Е-лицен-
зиялау» АЖ өңдеу
«Е-лицен-
зиялау» АЖ тұтынушы-
ның деректе-
ріндегі бұзушылық-
тарына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастырады.
Элек-
трондық құжат (элек-
трондық лицен-
зия)
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдас-
тырушылық-
өкімдік шешім)
Тұтыну-
шының компью-
терінің интернет-брау-
зерында ЭЦҚ тіркел-
ген куәлігін бекіту
Тұтыну-
шы дерек-
терін-
дегі бұзу-
шылық-
тарға байла-
нысты бас тарту туралы хабар-
лама
Бекі-
тілген құжат-
тары бар толты-
рылған өтініш-
тер
Қалып-
тас қан ЭҮТШ қызмет ақы төлеу туралы түбір-
тек
Төлемнің болмауына байланыс-
ты бас тарту туралы хабарлама
Сұрау салуды куәлан-
дыру (қол қою) үшін ЭЦҚ таңдал-
ды.
Бас тарту туралы хабар-
лама
Сұрау салу, қол қойылған ЭЦҚ
«Е-лицен-
зиялау» АЖ тіркел-
ген нөмір мен өтініш бойынша мәртебе-
лер
Уәкілет-
ті қол қойылған ЭЦҚ, бас тарту туралы жауап
Элек-
трондық лицен-
зия
Орындалу мерзімдері
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
15 жұмыс күндері (2 жұмыс күн ішінде телнұс-
қаларды беру)
10-15 сек
10–15 сек
Келесі әрекет нөмірі
2–егер тұтынушы дерек-
терінде бұзушы-
лықтар болса; 3–егер авторлау ойдағы-
дай өтсе
4
5–егер төле-
месе, 6–егер төлесе
7
8–егер ЭҮП қатемен болса,
9–егер ЭҮП қатесіз болса
-
10-лицен-
зия беру үшін тұтынушы-
ның білікті-
лік талапта-
рына және негізде-
мелеріне сәйкесті-
гін қызмет берушімен тексеру
2-кесте. Қызмет беруші арқылы ҚФБ әрекеттерінің сипаты
Әрекет (жұмыс барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ҚФБ атауы
Қызмет беруші
«Е-ли-
цензи-
ялау» МДБ АЖ
Қызмет беруші
ЖТ МДБ /
ЗТ МДБ
«Е-ли-
цензия-
лау» МДБ АЖ
Қызмет беруші
«Е-лицен-
зиялау» МДБ АЖ
«Е-лицен-
зиялау» МДБ АЖ
Қызмет беруші
Әрекет (процесс, процедура, операция) атауы және олардың сипаты
«Е-лицен-
зиялау» МДБ АЖ-да авторлау-
дан өтеді.
Қызмет беруші қызметшісі-
нің дерек-
терін дегі бұзу-
шылық-
тарға байла-
нысты бас тарту туралы хабар-
лама қалып-
тасты-
рады.
Қызмет беруші қызмет-
шісімен таңдайды
Сұрау салуды ЖТ МДБ /
ЗТ МДБ тұтыну-
шы ның дерек-
терін тексеру-
ге жолдау
ЖТ МДБ /
ЗТ МДБ
тұтыну-
шының дерек-
терінің болмауы-
на байла-
нысты дерек-
терді алу мүмкін еместігі туралы хабар-
лама қалып-
тастыру.
Құжат-
тарды бекіту-
мен сұрау салу нысан-
дарын толтыру
«Е-лицен-
зиялау» МДБ АЖ электрон-
дық құжатты тіркейді және «Е-лицен-
зиялау» МДБ АЖ қызметін өңдейді.
«Е-лицен-
зиялау» МДБ АЖ тұтыну-
шының деректе-
ріндегі бұзушылық-
тарына байланыс-
ты бас тарту туралы хабарлама қалыптас-
тыру.
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-
шылық-
өкімдік шешім)
«Е-лицен-
зиялау» МДБ АЖ-да авторлау-
дан өттә немесе өтпеді
Қызмет беруші қыз-
метші-сінің дерек-
терін дегі бұзу-
шылық-
тарға байла-
нысты бас тарту туралы хабар-
лама
Тұтынушы қызмет-
шісімен тиісті қызметті таңдау жасалды
ЖТ МДБ /
ЗТ МДБ тұтыну-
шының дерек-
терін тексеру-
ге сұрау салу
ЖТ МДБ /
ЗТ МДБ тұтыну-
шының дерек-
терінің болмауы-
на байла-
нысты дерек-
терді алу мүмкін еместігі туралы хабар-
лама
Құжат-
тарды бекіту-
мен толты-
рылған сұрау салу нысаны
«Е-лицен-
зиялау» МДБ АЖ электрон-
дық құжат тіркелді және «Е-лицен-
зиялау» МДБ АЖ қызметін өңделді
«Е-лицен-
зиялау» МДБ АЖ тұтынушы-
ның деректе-
ріндегі бұзушылық-
тарына байланыс-
ты бас тарту туралы хабарлама
Электрондық лицензия
Орындалу мерзімдері
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
15 жұмыс күндері
(2 жұмыс
күн ішінде телнұс-
қаларды беру)
10–15 сек
10–15 сек
Келесі әрекет нөмірі
1– қызмет берушінің логин мен парольдің тұпнұсқа-
сын «Е-лицен-
зиялау» МДБ АЖ тексеру
3
4–егер тұтыну-
шы дерек-
терінде бұзушы-
лықтар болса; 5–егер автор-
лау ойдағы-
дай өтсе
-
8–егер «Е-лицен-
зиялау» МДБ АЖ-да сұрау салу бойынша деректер болмаса,
9–егер сұрау салу бойынша деректер табылса
-
-
«Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру
(формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға
лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет
регламентіне
2-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметті ЭҮП арқылы көрсету кезіндегі
функционалдық өзара әрекеттесудің № 1 диаграммасы
Электрондық мемлекеттік қызметті қызмет беруші арқылы көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
«Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру
(формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға
лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет
регламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің: «сапа» және «қол жетімдік» көрсеткіштерін айқындауға арналған сауалнама нысаны
____________________________________________________
(қызметтің атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
Северо-Казахстанской области
от 20 ноября 2012года № 328
Регламент
электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по реализации пестицидов (ядохимикатов)»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга оказывается местным исполнительным органом, уполномоченным в области сельского хозяйства государственным учреждением «Управление сельского хозяйства Северо-Казахстанской области» (далее – услугодатель), по адресу: 150011, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Парковая 57 в, а также через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz.
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по реализации пестицидов (ядохимикатов)» (далее – услуга), утвержденного  постановлениемПравительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1108 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области сельского хозяйства и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса (далее – ИС);
2) бизнес–идентификационный номер, уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
3) веб–портал «Е-лицензирование» – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД «Е-лицензирование»);

1. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету процесінің сапасына және нәтижесіне қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2012 жылғы
20 қарашадағы № 328 қаулысымен
бекітілген
«Пестицидтерді (улы химикаттарды) сату жөніндегі
қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы» мемлекеттік мекемесімен ауыл шаруашылығы саласында уәкілетті жергілікті атқарушы органымен (бұдан әрі - қызмет берушi) мына орналасқан мекенжай бойынша жүзеге асырылады: 150011, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Парковая көшесі, 57 в, сондай-ақ, www.е.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Ауыл шаруашылығы саласында мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы(бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1108 қаулысымен бекітілген «Пестицидтерді (улы химикаттарды) сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» (бұдан әрі - қызмет) мемлекеттік қызмет  стандартының негізінде көрсетіледі.
3. Қызметтi автоматтандыру дәрежесi: iшiнара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудiң түрi: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе - аппараттық-бағдарламалық кешендi қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, iздеу, тарату, тапсыру және беру үшiн арналған жүйе (бұдан әрi - АЖ);
2) бизнес-сәйкестендiру нөмiрi - бiрлескен кәсiпкерлiк түрiнде қызметтердi жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкiлдiк) және жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрi - БСН);
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтата тұрғызылған, қайта жаңартылған және қолданылуын тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін (кіші түрін) жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтері бар, ол лицензиар беретін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ);

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
Северо-Казахстанской области
от 20 ноября 2012 года №328
Регламент
электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга оказывается местным исполнительным органом, уполномоченным в области сельского хозяйства государственным учреждением «Управление сельского хозяйства Северо-Казахстанской области» (далее – услугодатель), по адресу: 150011, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Парковая 57 в, а также через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz.
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами» (далее – услуга), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1108 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области сельского хозяйства и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса (далее – ИС);
2) бизнес–идентификационный номер, уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
3) веб–портал «Е-лицензирование» – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД «Е-лицензирование»);

1. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету процесінің сапасына және нәтижесіне қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2012 жылғы
20 қарашадағы № 328 қаулысымен
бекітілген
«Аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы» мемлекеттік мекемесімен ауыл шаруашылығы саласында уәкілетті жергілікті атқарушы органымен (бұдан әрі - қызмет берушi) мына орналасқан мекенжай бойынша жүзеге асырылады: 150011, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Парковая көшесі, 57 в, сондай-ақ, www.е.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Ауыл шаруашылығы саласында мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1108 қаулысымен бекітілген «Аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» (бұдан әрі - қызмет) мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі.
3. Қызметтi автоматтандыру дәрежесi: iшiнара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудiң түрi: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе - аппараттық-бағдарламалық кешендi қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, iздеу, тарату, тапсыру және беру үшiн арналған жүйе (бұдан әрi - АЖ);
2) бизнес-сәйкестендiру нөмiрi - бiрлескен кәсiпкерлiк түрiнде қызметтердi жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкiлдiк) және жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрi - БСН);
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтата тұрғызылған, қайта жаңартылған және қолданылуын тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін (кіші түрін) жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтері бар, ол лицензиар беретін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ);