Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты
Постановление акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 12 июня 2012 года N 1087. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 июля 2012 года N 13-1-223. Утратило силу постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 27 мая 2013 года N 980
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 27.05.2013 N 980
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах» акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»;
2) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи»;
3) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами»;
4) регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств»;
5) регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи»;
6) регламента государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима города Макину К.М., начальника ГУ «Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска» Мухамедьярова М.Т.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города                                Б. Жумабеков
постановлением акимата
города Петропавловска
от 12 июня 2012 года N 1087
Регламент государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне» 1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - Регламент) используются следующие понятия:

Әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 2012 жылғы 12 маусымдағы N 1087 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 13 шілдеде N 13-1-223 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 2013 жылғы 27 мамырдағы N 980 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 27.05.2013 N 980 қаулысымен
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілгендер бекітілсін:
1) «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмекпен қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Мүгедектерге сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
4) «Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
5) «Жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
6) «Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік қызмет регламенті.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімі аппаратының басшысы Қ.М. Макинаға, «Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламар бөлімі» ММ бастығы М.Т.Мұхамедьяровқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Б.                              Жұмабеков
Петропавл қаласы
әкімдігінің
2012 жылғы 12 маусымда N1087
қаулысымен бекітілді
«Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу» (бұдан әрі - Регламент) регламентінде мынадай ұғымдар пайдаланылады:

1) рабочий орган специальной комиссии - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска»;
2) специальная комиссия - комиссия, создаваемая решением акима города для регистрации и учета граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, и выдачи им удостоверений.
3) макет дела - макет личного дела гражданина на получение компенсации, включающий в себя: заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам; документы, удостоверяющие личность, место жительства; сберегательная книжка или договор с уполномоченной организацией по выдаче компенсации; документы, подтверждающие факт и период проживания (работы, воинской службы) на территории Семипалатинского испытательного ядерного полигона в периоды с 1949 по 1965, с 1966 по 1990 годы;
4) потребитель - физические лица:граждане проживавшие, работавшие или проходившие службу (в том числе срочную) на территориях, подвергшихся загрязнению радиоактивными веществами в период проведения воздушных и наземных ядерных взрывов (1949-1965 годы);
граждане проживавшие, работавшие или проходившие службу (в том числе срочную) на этих территориях в период проведения подземных ядерных взрывов с 1966 по 1990 годы;
граждане проживавшие, работавшие или проходившие службу (в том числе срочную) на территории с льготным социально-экономическим статусом с 1949 по 1990 год;
дети лиц, указанных во втором и третьем абзацах настоящего подпункта, признанные инвалидами или имеющие заболевания, при установлении причинной связи между их состоянием здоровья и фактом пребывания одного из родителей в указанных в Законе Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне» зонах;
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга предоставляется рабочим органом специальной комиссии, а также через Центры обслуживания населения (далее - Центр) на альтернативной основе, адреса и график работы которых указан в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2006 года № 110 «О некоторых вопросах выплаты единовременной государственной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне и выдачи им удостоверений», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».

1) арнайы комиссияның жұмыс органы - «Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
2) арнайы комиссия - Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу және оларға куәлік беру үшін қала әкімінің шешімімен құрылатын комиссия.
2) іс макеті – осы Ереженің 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті; жеке басын, тұрғылықты жерін куәландырушы құжаттарды; жинақтаушы кітапша немесе өтемақы төлеу жөніндегі уәкілетті ұйыммен шарт; 1949 жылдан 1965 жылға дейiнгi, 1966 жылдан 1990 жылға дейiнгi аралықта Семей ядролық сынақ полигоны аумағында тұру (жұмыс істеу, әскери қызмет) фактісі мен кезеңін куәландырушы құжаттарды қамтитын, өтемақы алуға азаматтың жеке іс макеті;
3) тұтынушы - жеке тұлғалар:
әуеде және жер үстiнде ядролық жарылыстар жасаған кезеңде (1949-1965 жж.) радиоактивтi заттармен ластануға ұшыраған аумақтарда тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтар;
1966 жылдан 1990 жылға дейiнгi аралықта жерасты ядролық жарылыстарын жасау кезеңiнде осы аумақтарда тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтар;
1949 жылдан 1990 жылға дейiнгi аралықта жеңiлдiктi әлеуметтiк-экономикалық мәртебесi бар аумақта тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтар;
осы тармақтың екiншi және үшiншi абзацтарында аталған, мүгедек деп танылған аурулары бар адамдардың балалары, олардың денсаулық жағдайы мен «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңында аталған аймақтарда ата-аналарының бiрiнiң болу факторы арасындағы себептi байланыстар анықталған ретте;
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекетттік қызмет арнайы комиссияның жұмыс органымен, сондай-ақ осы Регламенттің 1 және 2 қосымшаларында мекен-жайлары мен жұмыс кестесі көрсетілген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы баламалы негізде көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны - автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңы, «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 ақпандағы № 110 қаулысы, «Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi № 394 қаулысы негізінде көрсетіледі.

6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на стендах уполномоченного органа и Центра, адреса и график работы, которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту и на интернет-ресурсе уполномоченного органа petroozsp@sko.kz.
8. Cроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента:
в рабочем органе специальной комиссии - не более двадцати календарных дней;
в Центре - не более двадцати календарных дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) - не более 30 минут;
максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут в рабочем органе специальной комиссии, 30 минут в Центре.
9. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является выявление по итогам проверки факта выплаты компенсации гражданину, пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, на которого оформлен макет дела, также предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче документов потребителем.
Рабочий орган специальной комиссии при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента, и ненадлежащего оформления документов в течение двадцати дней после получения пакета документов выдает уведомление с указанием причин отказа.
При оказании государственной услуги через Центр рабочий орган специальной комиссии при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 13 настоящего Регламента, и, ненадлежащего оформления документов, в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин возврата для последующей выдачи потребителю.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.

6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу және есепке алу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама), немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат мекен-жайлары мен жұмыс кестесі осы Регламенттің 1 және 2 қосымшаларында көрсетілген уәкілетті орган мен Орталық стендтерінде және уәкілетті органның интернет-ресурстарында petroozsp@sko.kz орналастырылады.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмдерi тұтынушы осы стандарттың 13 - тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
1) арнайы комиссияның жұмыс органында – жиырма күнтiзбелiк күннен аспайтын мерзiмде;
2) Орталықта – жиырма күнтiзбелiк күннен аспайтын мерзiмде (мемлекеттiк қызметке құжат қабылдау және беру (нәтиже) күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi);
3) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты (талон алғанға дейiн) 30 минуттан аспайды;
4) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет тұтынушысына қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты арнайы комиссияның жұмыс органында 15 минуттан аспайды, орталықта – 30 минут;
9. Тексеру қорытындысы бойынша iс макетi ресiмделген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматқа бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақының төлену фактiсiнiң анықталуы, сондай-ақ тұтынушының құжаттарды тапсырған кезде толық емес және (немесе) жалған мәлiметтер ұсынуы мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту үшiн негiз болып табылады.
Арнайы комиссияның жұмыс органы құжаттардың ресiмделуiнде қателер анықтаған кезде, осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттар пакетi толық ұсынылмаған және құжаттар дұрыс ресiмделмеген жағдайда құжаттар пакетiн алған күннен бастап жиырма күнтiзбелiк күн iшiнде бас тарту себебiн көрсете отырып, хабарлама бередi.
Мемлекеттiк қызмет Орталық арқылы жүзеге асырылған кезде арнайы комиссияның жұмыс органы құжаттардың ресiмделуiнде қателер анықтаған кезде, осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттар пакетi толық ұсынылмаған және құжаттар дұрыс ресiмделмеген жағдайда құжаттар пакетiн алғаннан кейiн үш жұмыс күнi iшiнде бас тарту себебiн жазбаша негiздей отырып, оларды кейiн тұтынушыға беру үшiн орталыққа жiбередi.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.

10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
через рабочий орган специальной комиссии:
1) потребитель сдает заполненную форму заявления и другие документы специалисту рабочего органа специальной комиссии;
2) специалист рабочего органа специальной комиссии проводит регистрацию обращения в журнале входящей корреспонденции, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает поступившие документы руководителю рабочего органа специальной комиссии;
3) руководитель рабочего органа специальной комиссии осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет ответственному исполнителю (далее - ответственный специалист);
4) ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии осуществляет ознакомление с поступившими документами, формирует макет личного дела потребителя и передает на рассмотрение специальной комиссии;
5) специальная комиссия принимает решение о регистрации (отказе в регистрации) граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - решение);
6) после вынесения решения специальной комиссией, ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии готовит уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе и передает на рассмотрение и подписание руководителю рабочего органа специальной комиссии;
7) после подписания, руководитель рабочего органа специальной комиссии, передает уведомление о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги специалисту рабочего органа специальной комиссии для выдачи потребителю;
8) специалист рабочего органа специальной комиссии регистрирует в журнале и выдает потребителю уведомление о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;
через Центр:
1) потребитель подает заявление на предоставление государственной услуги в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, выдает потребителю расписку и направляет документы инспектору накопительного отдела Центра;
3) инспектор накопительного отдела Центра осуществляет сбор документов, составляет реестр, направляет документы в рабочий орган специальной комиссии;

10. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап және уәкілетті органда мемлекеттік қызмет нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
арнайы комиссия жұмыс органы арқылы
1) тұтынушы арнайы комиссия жұмыс органының маманына толтырылған өтініш нысаны мен басқа да құжаттарды тапсырады;
2) арнайы комиссия жұмыс органының кеңсе маманы жүгінуді кіріс хат-хабар журналында тіркейді, өтінішке кіріс нөмірін бекітеді, тұтынушыға талон береді және келіп түскен құжаттарды арнайы комиссия жұмыс органының басшысына жібереді;
3) арнайы комиссия жұмыс органының басшысы келіп түскен құжаттармен танысады және жауапты орындаушыға (бұдан әрі - жауапты орындаушы) жібереді;
4) арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттармен танысады, тұтынушы жеке ісінің макетін қалыптастырады және арнайы комиссияның қарастыруына жібереді;
5) арнайы комиссия Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы шешім (бұдан әрі – шешім) қабылдайды;
6) арнайы комиссия шешім шығарғаннан кейін, арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушысы Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу және есепке алу туралы шешім қабылданғаны туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама), немесе қағаз жеткізгіштегі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы негізделген жауапты даярлайды және арнайы комиссия жұмыс органының басшысына қарастыруға және қол қоюға жібереді;
7) арнайы комиссия жұмыс органының басшысы қол қойғаннан кейін, қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны, немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы негізделген жауапты тұтынушыға беру үшін, арнайы комиссия жұмыс органының маманына жібереді;
8) арнайы комиссия жұмыс органының маманы қызмет көрсетуге есепке алу туралы хабарлама, немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы негізделген жауапты журналға тіркейді және береді.
Орталық арқылы
1) тұтынушы Орталыққа мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш береді;
2) Орталық инспекторы өтінішке тіркеу жүргізеді, тұтынушыға қолхат береді және құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөліміне жібереді;
3) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы құжаттарды жинайды, тізілім жасайды, құжаттарды арнайы комиссия жұмыс органына жібереді;

4) специалист рабочего органа специальной комиссии проводит регистрацию обращения в журнале входящей корреспонденции, присваивает входящий номер на заявлении и передает поступившие документы руководителю рабочего органа специальной комиссии;
5) руководитель рабочего органа специальной комиссии осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет ответственному исполнителю (далее - ответственный специалист);
6) ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии осуществляет ознакомление с поступившими документами, формирует макет личного дела потребителя и передает на рассмотрение специальной комиссии;
7) специальная комиссия принимает решение о регистрации (отказе в регистрации) граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - решение);
8) после вынесения решения специальной комиссией, ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии готовит уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе и передает на рассмотрение и подписание руководителю рабочего органа специальной комиссии;
9) после подписания, руководитель рабочего органа специальной комиссии, передает уведомление о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги специалисту рабочего органа специальной комиссии для выдачи потребителю;
10) специалист рабочего органа специальной комиссии регистрирует в журнале и выдает уведомление о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает в Центр.
11) инспектор Центра выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре и рабочем органе специальной комиссии, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий
(взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов в Центре осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Прием документов в рабочем органе специальной комиссии осуществляется через специалиста рабочего органа специальной комиссии по адресу, указанному в приложении 1 к настоящему Регламенту.
При обращении потребителю выдается:

4) арнайы комиссия жұмыс органының кеңсе маманы жүгінуді кіріс хат-хабар журналында тіркейді, өтінішке кіріс нөмірін бекітеді және келіп түскен құжаттарды арнайы комиссия жұмыс органының басшысына жібереді;
5) арнайы комиссия жұмыс органының басшысы келіп түскен құжаттармен танысады және жауапты орындаушыға (бұдан әрі - жауапты орындаушы) жібереді;
6) арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттармен танысады, тұтынушы жеке ісінің макетін қалыптастырады және арнайы комиссияның қарастыруына жібереді;
7) арнайы комиссия Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы шешім (бұдан әрі – шешім) қабылдайды;
8) арнайы комиссия шешім шығарғаннан кейін, арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушысы Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу және есепке алу туралы шешім қабылданғаны туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама), немесе қағаз жеткізгіштегі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы негізделген жауапты даярлайды және арнайы комиссия жұмыс органының басшысына қарастыруға және қол қоюға жібереді;
9) арнайы комиссия жұмыс органының басшысы қол қойғаннан кейін, қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны, немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы негізделген жауапты тұтынушыға беру үшін, арнайы комиссия жұмыс органының маманына жібереді;
10) арнайы комиссия жұмыс органының маманы қызмет көрсетуге есепке алу туралы хабарлама, немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы негізделген жауапты журналға тіркейді және Орталыққа жібереді;
11) Орталық инспекторы тұтынушыға хабарлама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы негізделген жауапты береді.
11. Орталықта және арнайы комиссияның жұмыс органында мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асырушы адамдардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
12. Орталықта құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ осы Регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.
Арнайы комиссияның жұмыс органында құжаттарды қабылдау осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген мекен-жай бойынша арнайы комиссия жұмыс органының маманы арқылы жүзеге асырылады.
Өтініш білдірген жағдайда тұтынушыға:

1) рабочим органом специальной комиссии - талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) в Центре - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет следующие документы:
1) заявление установленного образца;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства;
4) свидетельство налогоплательщика (а при наличии индивидуальный идентификационный номер);
5) временное свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (а при наличии индивидуальный идентификационный номер);
6) сберегательная книжка или договор с уполномоченной организацией по выдаче компенсации;
7) документы, подтверждающие факт и период проживания на территории Семипалатинского испытательного полигона в периоды с 1949 по 1965 годы, с 1966 по 1990 годы (архивные справки, справки сельских, поселковых (аульных) Советов народных депутатов, жилищно-эксплуатационных управлений, домоуправлений, акимов поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, кооперативов собственников квартир; трудовая книжка; диплом об окончании учебного заведения; военный билет; свидетельство о рождении; аттестат о среднем образовании; свидетельство об окончании основной школы; удостоверение, подтверждающее право на льготы пострадавшему (ей) вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выданное в установленном Законом порядке).
Если архивные и иные документы не сохранились - решение суда об установлении юридического факта и периода проживания на территории, подвергшейся воздействию ядерных испытаний.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) специалист рабочего органа специальной комиссии;
4) руководитель рабочего органа специальной комиссии;
5) ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии;
6) специальная комиссия.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.

1) арнайы комиссияның жұмыс органында – тұтынушыны тiркеу және оның мемлекеттiк қызметтi алу күнi, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон;
2) орталықта:
өтiнiштiң нөмiрi мен қабылдаған күнi;
сұралып отырған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
орталықтың құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған жауапты инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiлген тиiстi құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат берiледi.
13. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы мынадай құжаттарды тапсырады:
1) белгiленген үлгiдегi өтiнiш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жерi бойынша тiркелгенiн куәландыратын құжат;
4) салық төлеушiнiң куәлiгi (бар болған жағдайда жеке сәйкестендiру нөмiрi);
5) әлеуметтiк жеке код берiлгенi туралы уақытша куәлiк (бар болған жағдайда жеке сәйкестендiру нөмiрi);
6) жинақ кiтапшасын немесе өтемақы беру жөнiндегi уәкiлеттi ұйыммен жасалған шарт;
7) 1949 жылдан бастап 1965 жыл, 1966 жылдан бастап 1990 жыл кезеңдерiнде Семей ядролық сынақ полигоны аумағында тұру фактiсi мен кезеңiн растайтын құжаттар (мұрағат анықтамалары, Халық депутаттары селолық, кенттiк (ауылдық) кеңесiнiң, тұрғын-үй-пайдалану басқармаларының, үй басқармаларының, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкiмдерiнiң, пәтер иелерi кооперативтерiнiң анықтамалары; еңбек кiтапшасы; оқу орнын бiтiргенi туралы диплом; әскери билет; туу туралы куәлiк, орта бiлiм туралы аттестат, негiзгi мектептi бiтiргенi туралы куәлiк; Заңда белгiленген тәртiппен берiлген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен адам ретiнде жеңiлдiктер алуға құқығын растайтын куәлiк).
Егер мұрағаттық және өзге де құжаттар сақталмаса – ядролық сынақтар әсерiне ұшыраған аумақта тұрғанының заңды фактiсi мен кезеңiн анықтау туралы сот шешiмi.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары мен көшiрмелерi ұсынылады, содан кейiн құжаттардың түпнұсқалары өтiнiш берушiге қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-фукционалдық бірліктер (әрі қарай - ҚФБ) қатысады:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы;
3) арнайы комиссия жұмыс органының маманы;
4) арнайы комиссия жұмыс органының басшысы;
5) арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушысы;
6) арнайы комиссия.
15. Осы Регламенттің 3 қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекетті (рәсімді) орындау мерзімін көрсетумен әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) әрбір ҚФБ-мен реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестеленген сипаттамасы келтірілген.

16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 4 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются ответственные должностные лица рабочего органа специальной комиссии, Центра, члены специальной комиссии (далее - должностные лица), участвующие в оказании государственной услуги.
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Рабочий орган специальной комиссии
Наименование
Юридический адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска»
СКО
город Петропавловск,
улица Казахстанской правды, 35 каб. 10
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов,
13.00-14.00 обеденный перерыв,
выходной-суббота и
воскресенье
8-7152
53-29-12 petroozsp@sko.kz
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Центры обслуживания населения
по оказанию государственной услуги
п\п
Наименование
Центра обслуживания населения
Юридический адрес
Контактный
телефон
График работы
1.
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по СКО
СКО город Петропавловск,
улица Ауэзова, 157

16. Мемлекеттік қызмет және ҚФБ көрсету үрдісінде әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігін көрсетуші сызбалар осы Регламенттің 4 қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуші лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға уәкілетті орган, Орталық басшысы мен лауазымды тұлғалар (бұдан әрі - лауазымды тұлғалар) болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсетудің сапалығы мен тиімділігіне, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданатын шешімдер мен іс-әрекеттеріне (іс-әрекетсіздігіне), Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапкершілік атқарады.
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»
мемлекеттік қызмет
Регламентіне
1 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша
уәкілетті орган
Уәкілетті органның атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
СҚО, Петропавл қаласы,
Казахстанская правда көшесі, 35 10 каб.
Күн сайын сағат 9.00 бастап 18.00 дейін, 13.00-14.00 түскі үзіліс, демалыс –сенбі және жексенбі
8-7152
53-29-12
petroozsp@sko.kz
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»
мемлекеттік қызмет
Регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
р/р
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекен-жайы
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесі
1.
СҚО бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
СҚО, Петропавл қаласы,
Әуезов көшесі, 157

8 (7152)
33-31-03
Ежедневно с понедельника по субботу с
9-00 до
20-00 часов без перерыва за исключением выходных и праздничных дней
2.
Городской отдел филиала РГП «Центр обслуживания населения» по СКО
СКО город Петропавловск,
улица Конституции Казахстана 72
8 (7152)
31-06-52
Ежедневно с понедельника по субботу с 9-00 до 19-00 часов без перерыва за исключением выходных и праздничных дней
Расшифровка аббревиатур:
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по СКО - Филиал Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ Таблица 1. Описание действий СФЕ через рабочий орган специальной комиссии
Действия основного процесса (хода, потока работ) на 1 заявителя
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела Центра
Специалист рабочего органа специальной комиссии
Руководитель рабочего органа специальной комиссии
Ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии
Специальная комиссия
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
заявления, выдача потребителю расписки, передача документов инспектору накопительного отдела Центра
Сбор
документов
Прием документов, регистрация, выдача талона потребителю
Ознакомление с документами
Формирование макета личного дела потребителя
Рассмотрение дел
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
заявления, расписка
Отправка
документов в
рабочий орган
специальной комиссии
Направление документов для рассмотрения руководителю
рабочего органа специальной комиссии
Направление ответственному специалисту
Передача на рассмотрение специальной комиссии
Принятие решения о регистрации или отказе
Сроки исполнения
не более 30 минут
в течение 1
рабочего дня
в течение 15 минут
в течение 1 часа
в течение 19 календарных дней
в течение 1 рабочего дня
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
7
Действия основного процесса (хода, потока работ) на 1 заявителя
№ действия
(хода, потока работ)
7
8
10
11
Наименование СФЕ
Ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии
Руководитель рабочего органа специальной комиссии
Специалист рабочего органа специальной комиссии
Инспектор
Центра
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Подготовка уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Подписание уведомления либо мотивированного ответа об отказе
регистрация в журнале, направление уведомления или мотивированного ответа об отказе в Центр или выдача потребителю
Выдача уведомления или мотивированного отказа
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Передеча на подписание руководителю
Передача уведомления либо мотивированного ответа об отказе специалисту рабочего органа
Выдача результата
Расписка о выдаче уведомления или мотивированного отказа
Сроки исполнения
в течение 1 часа
в течение 1 часа
не более 15 минут
не более 30 минут
Номер следующего действия
8
9
11
таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела Центра
Специалист рабочего органа специальной комиссии
Руководитель рабочего органа специальной комиссии
Ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии
Специальная комиссия
Ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии
Действие №1
проводит регистрацию заявления, выдает потребителю расписку и передает документы инспектору накопительного отдела Центра
Действие №2
осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в рабочий орган специальной комиссии
Действие №3
Проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает поступившие документы руководителю рабочего органа специальной комиссии
Действие №4
Осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет ответственному
специалисту
Действие №5
Осуществляет ознакомление с поступившими документами, формирует макет личного дела потребителя и передает на рассмотрение специальной комиссии
Действие №6
специальная комиссия, принимает решение о регистрации (отказе в регистрации) граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - решение)
Действие №7
готовит уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - уведомление) и передает на рассмотрение и подписание руководителю рабочего органа специальной комиссии
Действие №10
Выдает уведомление
Действие№9
регистрирует в журнале, направляет уведомление в Центр либо выдает потребителю
Действие №8 Подписывает уведомление
таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела Центра
Специалист рабочего органа специальной комиссии
Руководитель рабочего органа специальной комиссии
Ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии
Действие № 1
проводит регистрацию заявления, выдает потребителю расписку и передает документы инспектору накопительного отдела Центра
Действие № 2
осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в рабочий орган специальной комиссии
Действие № 3
Проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает поступившие документы руководителю рабочего органа специальной комиссии
Действие № 4
Осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет ответственному
специалисту
Действие № 5
Осуществляет ознакомление с поступившими документами, формирует макет личного дела потребителя.
Готовит мотивированный ответ об отказе в регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне и передает на рассмотрение и подписание руководителю рабочего органа специальной комиссии
Действие№ 8
Выдает мотивированный ответ об отказе
Действие № 7
регистрирует в журнале, направляет мотивированный ответ об отказе в Центр или выдает потребителю
Действие № 6 Подписывает мотивированный ответ об отказе
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Схема отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
Утвержден
постановлением акимата
города Петропавловска

8 (7152)
33-31-03
Күн сайын, демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа дүйсенбіден сенбіге дейін, сағат 9.00 бастап 20.00 дейін үзіліссіз
2.
СҚО бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының қалалық бөлімі
СҚО, Петропавл қаласы,
Қазақстан Конституциясы көшесі, 72
8 (7152)
31-06-52
Күн сайын, демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа дүйсенбіден сенбіге дейін, сағат 9.00 бастап 19.00 дейін үзіліссіз
Аббревиатура мағынасы:
СҚО бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы - Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»
мемлекеттік қызмет
Регламентіне
3 қосымша
Әрбір әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) әрбір ҚФБ-мен реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестеленген сипаттамасы
1 кесте. Арнайы комиссияның жұмыс органы арқылы ҚФБ іс-әрекетін сипаттау
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) іс-әрекеттері, 1 өтініш берушіге
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
4
5
6
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Орталық жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Арнайы комиссия жұмыс органының маманы
Арнайы комиссия жұмыс органының басшысы
Арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушысы
Арнайы комиссия
Іс-әрекеттің
(үдерістің, рәсімнің,
операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініштерді
қабылдау, тұтынушыға қолхат беру, құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлім инспекторына жіберу
Құжаттарды
жинау
Құжаттарды қабылдау, тұтынушыға талон беру
Құжаттармен танысу
Тұтынушы жеке ісінің макетін қалыптастыру
Істі қарастыру
Аяқтау түрі
(деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Өтінішті тіркеу, қолхат
Құжаттарды арнайы комиссия жұмыс органына жіберу
Құжаттарды қарастыруға арнайы комиссия жұмыс органының басшысына жіберу
Жауапты маманға жіберу
Арнайы комиссияның қарауына жіберу
Тіркеу немесе бас тарту туралы шешім қабылдау
Орындау мерзімдері
30 минуттан артық емес
1 жұмыс күні ішінде
15 минут ішінде
1 сағат
19 күнтізбелік күн ішінде
19 күнтізбелік күн ішінде
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) іс-әрекеттері, 1 өтініш берушіге
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағымының) №
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушысы
Арнайы комиссия жұмыс органының басшысы
Арнайы комиссия жұмыс органының маманы
Орталық инспекторы
Іс-әрекеттің
(үдерістің, рәсімнің,
операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты даярлау
Хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапқа қол қою
Журналда тіркеу, хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты Орталыққа жіберу немесе тұтынушыға беру
Хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты беру
Аяқтау түрі
(деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Қол қоюға басшыға жіберу
Арнайы комиссия жұмыс органының маманына хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты жіберу
Нәтижені беру
Хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты беру туралы қолхат
Орындау мерзімдері
1 сағат ішінде
1 сағат ішінде
15 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Орталық инспекторы
Орталық жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Арнайы комиссия жұмыс органының
маманы
Арнайы комиссия жұмыс органының басшысы
Арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушысы
Арнайы комиссия
Арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушысы
Іс-әрекет № 1
Өтініштерді
тіркейді, тұтынушыға қолхат береді және құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлім инспекторына жібереді
Іс-әрекет № 2 Құжаттарды жинайды, тізілім жасайды, құжаттарды арнайы комиссияның жұмыс органына жібереді
Іс-әрекет № 3 Жүгінуді журналға тіркейді, өтінішке кіріс нөмірін бекітеді, тұтынушыға талон береді және келіп түскен құжаттарды бұрыштама қою үшін арнайы комиссия жұмыс органының басшысына жібереді
Іс-әрекет № 4 Келіп түскен құжаттармен танысады және жауапты маманға жібереді
Іс-әрекет № 5 Келіп түскен құжаттармен танысады, тұтынушы жеке ісінің макетін қалыптастырады және арнайы комиссияның қарастыруына жібереді
Іс-әрекет № 6 Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу туралы шешім (бұдан әрі – шешім) қабылдайды
Іс-әрекет № 7 Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу және есепке алу туралы шешім қабылданғаны туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама), даярлайды және арнайы комиссия жұмыс органының басшысына қарастыруға және қол қоюға жібереді
Іс-әрекет № 10 Хабарлама беру
Іс-әрекет № 9 Журналға тіркейді және хабарламаны Орталыққа немесе тұтынушыға береді
Іс-әрекет № 8 Хабарламаға қол қояды
3. кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Орталық инспекторы
Орталық жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Арнайы комиссия жұмыс органының
маманы
Арнайы комиссия жұмыс органының басшысы
Арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушысы
Іс-әрекет № 1
Өтініштерді
тіркейді, тұтынушыға қолхат береді және құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлім инспекторына жібереді
Іс-әрекет № 2 Құжаттарды жинайды, тізілім жасайды, құжаттарды арнайы комиссияның жұмыс органына жібереді
Іс-әрекет № 3 Жүгінуді журналға тіркейді, өтінішке кіріс нөмірін бекітеді, тұтынушыға талон береді және келіп түскен құжаттарды арнайы комиссия жұмыс органының басшысына жібереді
Іс-әрекет № 4 Келіп түскен құжаттармен танысады және жауапты маманға жібереді
Іс-әрекет № 5 Келіп түскен құжаттармен танысады, тұтынушы жеке ісінің макетін қалыптастырады. Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеуден бас тарту туралы негізделген жауап даярлайды және арнайы комиссия жұмыс органының басшысына қарастыруға және қол қоюға жібереді
Іс-әрекет № 8
Бас тарту туралы негізделген жауапты береді
Іс-әрекет № 7 Журналға тіркейді және бас тарту туралы негізделген жауапты Орталыққа немесе тұтынушыға береді
Іс-әрекет № 6 Бас тарту туралы негізделген жауапқа қол қояды
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»
мемлекеттік қызмет
Регламентіне
4 қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы
өзара байланысын сипаттаушы сызбалар
Петропавл қаласы
әкімдігінің

от 12 июня 2012 года N 1087
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для предоставления
им протезно-ортопедической помощи» 1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска»;
2) потребитель (заявитель) – физические лица: граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан:
участники, инвалиды Великой Отечественной войны, а также лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
военнослужащие, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей в Вооруженных Силах Республики Казахстан;
лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, органов национальной безопасности, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей;
инвалиды от общего заболевания;
инвалиды с детства;
дети-инвалиды;
инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, а также через Центры обслуживания населения (далее – Центр) на альтернативной основе, перечень которых указан в приложениях 1,2 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан» и Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 «О некоторых вопросах реабилитации инвалидов», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления протезно-ортопедической помощи (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.

2012 жылғы 12 маусымда N 1087
қаулысымен бекітілді
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн
оларға құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу» (бұдан әрі - Регламент) регламентінде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) уәкілетті орган - «Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
2) тұтынушы (өтініш беруші) - жеке тұлғалар: Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар.
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектерiне, сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысы мүгедектерiне теңестiрiлген адамдар;
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнде қызметтiк мiндеттерiн атқаруымен байланысты мүгедек болған әскери қызметшiлер;
iшкi iстер органдарының, ұлттық қауiпсiздiк органдарының басшы және қатардағы құрамының қызметтiк мiндеттерiн атқаруымен байланысты мүгедек болған адамдар;
жалпы аурудан мүгедек болғандар;
бала жасынан мүгедектер;
мүгедек балалар;
жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 - бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекетттік қызмет уәкілетті органмен, сондай-ақ Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы баламалы негізде көрсетіледі, олардың тізбесі осы Регламенттің 1,2 қосымшаларында келтірілген.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны - автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 22-бабы, «Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Мүгедектердi протездiк-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекшi (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету ережесi, «Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi № 394 қаулысы негізінде көрсетіледі.
6. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама), немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на стендах уполномоченного органа и Центра, адреса и график работы, которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту и на интернет-ресурсе уполномоченного органа petroozsp@sko.kz.
8. Cроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента:
в уполномоченном органе - в течение десяти рабочих дней;
в центре - в течение десяти рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона), не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в Центре.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний на предоставление протезно-ортопедической помощи;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра;
3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
в уполномоченном органе
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) специалист канцелярии уполномоченного органа проводит регистрацию заявления, выдает потребителю талон и передает на рассмотрение руководителю;
3) руководитель уполномоченного органа отписывает документы заведующему сектором для дальнейшей организации работы;
4) заведующий сектором рассмотрев документы направляет на исполнение ответственному исполнителю;
5) ответственный исполнитель осуществляет рассмотрение документов, подготавливает уведомление или оформляет мотивированный отказ, затем передает заведующему сектором для контрольной проверки;

3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат мекен-жайлары мен жұмыс кестесі осы Регламенттің 1 және 2 қосымшаларында көрсетілген уәкілетті орган мен Орталық стендтерінде және уәкілетті органның интернет-ресурстарында petroozsp@sko.kz орналастырылады.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмдерi тұтынушы осы Регламенттің 13-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органда - он жұмыс күні ішінде;
орталықта – он жұмыс күнi iшiнде (мемлекеттiк қызмет құжатын (нәтиже) қабылдау және беру күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi);
2) тұтынушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң ең көп рұқсат етiлген уақыты (талон алғанға дейiн) 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң ең көп рұқсат етiлген уақыты уәкiлеттi органда 15 минуттан, Орталықта 30 минуттан аспайды.
9. Мынадай негіздерде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады:
1) тұтынушының протездiк-ортопедиялық көмек көрсетудi қабылдауға медициналық қарсы көрсетiлiмдерi болғанда;
2) аталған мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн талап етiлетiн құжаттардың бiреуi болмағанда, орталықтан түсетiн құжаттарды ресiмдеуде қателiктер табылған кезде;
3) жалған мәлiметтер мен құжаттар ұсынылғанда;
4) жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектерге, егер олардың қызметi заңнамада белгiленген тәртiппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкiн.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.
10. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап және уәкілетті органда мемлекеттік қызмет нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
уәкілетті органда
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш білдіреді;
2) уәкілетті органның кеңсе маманы өтінішке тіркеу жүргізеді, тұтынушыға талон береді және қарастыруға басшыға жібереді;
3) уәкілетті орган басшысы жұмысты бұдан әрі жалғастыру үшін сектор меңгерушісіне жібереді;
4) сектор меңгерушісі құжаттарды қарастырып, орындауға жауапты орындаушыға жібереді;
5) жауапты орындаушы тұтынушыдан ұсынылған өтінішке қарауды жүзеге асырады, хабарлама ресімдейді немесе бас тарту туралы негізделген жауап даярлайды, кейін тексеруге сектор меңгерушісіне жібереді;

6) заведующий сектором осуществляет контроль и передает уведомление или мотивированный отказ на подписание руководителю уполномоченного органа;
7) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
8) специалист канцелярии уполномоченного органа регистрирует в книге и выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ;
через Центр
1) потребитель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, выдает потребителю расписку и передает в накопительный отдел;
3) инспектор накопительного отдела Центра собирает документы и передает в уполномоченный орган;
4) специалист канцелярии уполномоченного органа проводит регистрацию документов и передает на рассмотрение руководителю;
5) руководитель уполномоченного органа отписывает заведующему сектором для дальнейшей организации работы;
6) заведующий сектором рассмотрев документы направляет на исполнение ответственному исполнителю;
7) ответственный исполнитель осуществляет рассмотрение представленного заявления от потребителя, подготавливает уведомление или оформляет мотивированный отказ, затем передает заведующему сектором для контрольной проверки;
8) заведующий сектором осуществляет контроль и передает уведомление или мотивированный отказ на подписание руководителю уполномоченного органа;
9) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
10) специалист канцелярии уполномоченного органа регистрирует в книге уведомление либо мотивированный отказ и направляет в Центр;
11) инспектор Центра выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре и уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов в Центре осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через специалиста канцелярии уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.
После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе – талон с указанием даты регистрации и получения заявителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;

6) сектор меңгерушісі бақылауды жүзеге асырады және хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты қол қоюға уәкілетті орган басшысына жібереді;
7) уәкілетті орган басшысы хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапқа қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне жолдайды;
8) уәкілетті органның кеңсе қызметкері кітапқа тіркейді және тұтынушыға хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты береді;
Орталық арқылы
1) тұтынушы Орталыққа өтініш білдіреді;
2) Орталық инспекторы өтінішке тіркеу жүргізеді, тұтынушыға қолхат береді және құжаттарды жинақтаушы бөлімге жібереді;
3) Орталық жинақтаушы бөлімінің инспекторы құжаттарды жинайды және уәкілетті органға жібереді;
4) уәкілетті органның кеңсе маманы алған құжаттарға тіркеу жүргізеді және қарастыруға басшыға жібереді;
5) уәкілетті орган басшысы жұмысты бұдан әрі жалғастыру үшін сектор меңгерушісіне жібереді;
6) сектор меңгерушісі құжаттарды қарастырып, орындауға жауапты орындаушыға жібереді;
7) жауапты орындаушы тұтынушыдан ұсынылған өтінішке қарауды жүзеге асырады, хабарлама ресімдейді немесе бас тарту туралы негізделген жауап даярлайды, кейін тексеруге сектор меңгерушісіне жібереді;
8) сектор меңгерушісі бақылауды жүзеге асырады және хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты қол қоюға уәкілетті орган басшысына жібереді;
9) уәкілетті орган басшысы хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапқа қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне жолдайды;
10) уәкілетті органның кеңсе қызметкері хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты кітапқа тіркейді және Орталыққа жолдайды;
11) Орталық инспекторы тұтынушыға хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты береді.
11. Уәкілетті органда және Орталықта мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асырушы адамдардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
12. Орталықта құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ осы Регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.
Мемлекеттiк органда құжаттарды қабылдау осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша уәкілетті органның жауапты орындаушысы арқылы жүзеге асырылады.
Барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейiн тұтынушыға:
1) уәкiлеттi органда – өтiнiш берушiнiң тiркелген және мемлекеттiк қызметтi алу күнi, құжаттарды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi;

2) в Центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) копию документа, удостоверяющего личность потребителя, а для несовершеннолетних детей-инвалидов - копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
3) для инвалидов, в том числе детей-инвалидов - копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
4) для участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны - копию удостоверения установленного образца;
5) для участников Великой Отечественной войны - копию заключения медицинской организации по месту жительства о необходимости предоставления протезно-ортопедической помощи;
6) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) специалист канцелярии уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа;
5) заведующая сектором уполномоченного органа
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 4 к настоящему Регламенту.

2) Орталықта - өтiнiштiң нөмiрi және қабылданған күнi;
сұратылған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күнi, уақыты және орны;
құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық инспекторының
тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiлген тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi.
13. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы келесі құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерiн көрсете отырып, белгiленген үлгiдегi өтiнiш, әлеуметтiк жеке кодының нөмiрi (жеке сәйкестендiру нөмiрi болғанда);
2) өтiнiш берушiнiң жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн, ал кәмелетке толмаған мүгедек балалар үшiн – баланың туу туралы куәлiгiнiң көшiрмесiн, ата-анасының бiреуiнiң (қамқоршысының, қорғаншысының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн;
3) мүгедектер, оның iшiнде мүгедек балалар үшiн – мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндi көшiрменi;
4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектерi және жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша Ұлы отан соғысы мүгедектерiне теңестiрiлген адамдар үшiн – белгiленген үлгiдегi куәлiктiң көшiрмесiн;
5) Ұлы Отан соғысы қатысушылары үшiн – протездiк-ортопедиялық көмек көрсету қажеттiлiгi туралы тұрғылықты жерi бойынша медициналық ұйым қорытындысының көшiрмесiн;
6) жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер – жазатайым оқиға туралы актiнiң көшiрмесiн және жеке кәсiпкер – жұмыс берушi қызметiн тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат ұсынады.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары мен көшiрмелерi ұсынылады, содан кейiн құжаттардың түпнұсқалары қайтарылуға жатады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-фукционалдық бірліктер (әрі қарай - ҚФБ) қатысады:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталық жинақтаушы бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның кеңсе маманы;
4) уәкілетті орган басшысы;
5) уәкілетті органның сектор меңгерушісі;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
15. Осы Регламенттің 3 қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекетті (рәсімді) орындау мерзімін көрсетумен әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) әрбір ҚФБ-мен реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестеленген сипаттамасы келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет және ҚФБ көрсету үрдісінде әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігін көрсетуші сызбалар осы Регламенттің 4 қосымшасында келтірілген.

5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители и должностные лица уполномоченного органа, Центра (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов
для предоставления им
протезно-ортопедической помощи"
Уполномоченный орган
по оказанию государственной услуги
Наименование
Уполномоченного органа
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ»
СКО город Петропавловск,
улица Казахстанской правды, 35 каб. 12
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной - суббота и воскресенье
8-7152
53-29-12
petroozsp@sko.kz.
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов
для предоставления им
протезно-ортопедической помощи"
Перечень Центров обслуживания населения
по оказанию государственной услуги
п\п
Наименование
Центра обслуживания населения
Юридический адрес
Контактный
телефон
График работы
1.
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по СКО
СКО город Петропавловск,
улица Ауэзова, 157
8 (7152)
33-31-03
Ежедневно с понедельника по субботу с
9-00 до
20-00 часов без перерыва за исключением выходных и праздничных дней
2.
Городской отдел филиала РГП «Центр обслуживания населения» по СКО
СКО город Петропавловск,
улица Конституции Казахстана 72
8 (7152)
31-06-52
Ежедневно с понедельника по субботу с
9-00 до
19-00 часов без перерыва за исключением выходных и праздничных дней
Расшифровка аббревиатур:
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по СКО – Филиал Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов
для предоставления им
протезно-ортопедической помощи"
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ), на 1 заявителя
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела Центра
Специалист канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Заведующий сектором уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
заявления, выдача потребителю расписки, передача документов инспектору накопительного отдела Центра
Сбор
документов
Прием документов, регистрация
Ознакомление с документами
Рассмотрение
документов
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
заявления, расписка
Отправка
документов в
уполномоченный
орган
Направление документов для рассмотрения руководителю уполномоченного органа
Направление
заведующему сектором для дальнейшей организации работы
Направление на исполнение ответственному исполнителю
Сроки исполнения
не более 30 минут
в течении 1
рабочего дня
в течении 1 рабочего дня
1 час
1 час
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода,
потока работ)
6
7
8
9
10
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Заведующий сектором уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Специалист канцелярии уполномоченного органа
Инспектор Центра
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
осуществляет рассмотрение представленного заявления из Центра или от потребителя, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный отказ, затем передает заведующему сектором для контрольной проверки
осуществляет контроль и передает уведомление или мотивированный отказ на подписание руководителю
подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа
регистрирует в книге, направляет уведомление или мотивированный отказ в Центр или выдает потребителю
Выдает уведомления или мотивированного отказа
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Передача заведующему сектора для контрольной проверки
Контроль
Виза
Выдача результата
Расписка о выдаче уведомления или мотивированного отказа
Сроки исполнения
в течении 9 рабочих дней
1 час
1 час
не более 15 минут
не более 30 минут
Номер следующего действия
7
8
9
10
11
таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Инспектор
Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Специалист канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Заведующий сектором уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие 1. проводит регистрацию заявления и передает в накопительный отдел
Действие 2.
собирает документы и передает в уполномоченный орган
Действие 3.
проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю
Действие 4.
после рассмотрения отписывает заведующему сектором для дальнейшей организации работы
Действие 5.
Направляет на исполнение ответственному исполнителю
Действие 6. осуществляет рассмотрение представленного заявления из Центра или от потребителя, готовит уведомление, передает заведующему сектором для контрольной проверки
Действие 10.Выдает уведомление потребителю
Действие 9
Регистрирует уведомление в книге, направляет в Центр или выдает потребителю
Действие 8
подписывает уведомление и направляет в канцелярию
Действие 7.
осуществляет контроль и передает уведомление на подписание руководителю
таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Специалист канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Заведующий сектором уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие 1. проводит регистрацию заявления и передает в накопительный отдел
Действие 2.
собирает документы и передает в уполномоченный орган
Действие 3.
проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю
Действие 4.
после рассмотрения отписывает заведующему сектором для дальнейшей организации работы
Действие 5.
Направляет на исполнение ответственному исполнителю
Действие 6. осуществляет рассмотрение представленного заявления из Центра или от потребителя, готовит мотивированный отказ, передает заведующему сектором для контрольной проверки
Действие 10.Выдает мотивированный отказ потребителю
Действие 9
Регистрирует мотивированный отказ в книге, направляет в Центр или выдает потребителю
Действие 8
подписывает мотивированный отказ и направляет в канцелярию
Действие 7.
осуществляет контроль и передает мотивированный отказ на подписание руководителю
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов
для предоставления им
протезно-ортопедической помощи"
Схема,
отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Утвержден
постановлением акимата
города Петропавловска

5. Мемлекеттік қызмет көрсетуші лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға уәкілетті орган, Орталық басшысы мен лауазымды тұлғалар (бұдан әрі - лауазымды тұлғалар) болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсетудің сапалығы мен тиімділігіне, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданатын шешімдер мен іс-әрекеттеріне (іс-әрекетсіздігіне), Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапкершілік атқарады.
«Мүгедектерге протездiк-
ортопедиялық көмек ұсыну
үшiн оларға құжаттарды
ресiмдеу» мемлекеттік қызмет
Регламентіне
1 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша
уәкілетті орган
Уәкілетті органның атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
СҚО, Петропавл қаласы,
Казахстанская правда көшесі, 35 12 каб.
Күн сайын сағат 9.00 бастап 18.00 дейін, 13.00-14.00 түскі үзіліс, демалыс –сенбі және жексенбі
8-7152
53-29-12
petroozsp@sko.kz
«Мүгедектерге протездiк-
ортопедиялық көмек ұсыну
үшiн оларға құжаттарды
ресiмдеу» мемлекеттік қызмет
Регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
р/р
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекенжайы
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесі
1.
СҚО бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
СҚО, Петропавл қаласы,
Әуезов көшесі, 157
8 (7152)
33-31-03
Күн сайын, демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа дүйсенбіден сенбіге дейін, сағат 9.00 бастап 20.00 дейін үзіліссіз
2.
СҚО бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының қалалық бөлімі
СҚО, Петропавл қаласы,
Қазақстан Конституциясы көшесі, 72
8 (7152)
31-06-52
Күн сайын, демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа дүйсенбіден сенбіге дейін, сағат 9.00 бастап 19.00 дейін үзіліссіз
Аббревиатура мағынасы:
СҚО бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы - Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы
«Мүгедектерге протездiк-
ортопедиялық көмек ұсыну
үшiн оларға құжаттарды
ресiмдеу» мемлекеттік қызмет
Регламентіне
3 қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің)
реттілігі мен өзара іс-әрекетінің
сипаттамасы
1 кесте. ҚФБ іс-әрекетін сипаттау
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны), 1 өтініш білдірушіге
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Орталық жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның кеңсе маманы
Уәкілетті орган басшысы
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштерді
қабылдау, тұтынушыға қолхат беру және құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлім инспекторына жіберу
Құжаттарды жинау
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Құжаттармен таныстыру
Құжаттарды
қарастыру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімші шешім)
Өтінішті тіркеу, қолхат
Құжаттарды уәкілетті органға жіберу
Құжаттарды қарастыруға уәкілетті орган басшысына жіберу
Жұмысты бұдан әрі жалғастыру үшін сектор меңгерушісіне жіберу
Орындауға жауапты орындаушыға жіберу
Орындау мерзімдері
30 минуттан артық емес
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 сағат
1 сағат
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы ағыны)
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
6
7
8
9
10
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
Уәкілетті орган басшысы
Уәкілетті органның кеңсе маманы
Орталық
инспекторы
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Орталықтан немесе тұтынушыдан ұсынылған өтінішке қарауды жүзеге асырады, хабарлама ресімдейді немесе бас тарту туралы негізделген жауап даярлайды, кейін тексеруге сектор меңгерушісіне жібереді
Бақылауды жүзеге асырады және хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты уәкілетті орган басшысының қол қоюына жібереді
Хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапқа қол қояды және уәкілетті орган кеңсесіне жібереді
Кітапқа тіркейді,
хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты Орталыққа жібереді немесе
тұтынушыға береді
Хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты беру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімші шешім)
Тексеруге сектор меңгерушісіне жіберу
Бақылау
Бұрыштама
Нәтижені беру
Хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты беру туралы қолхат
Орындау мерзімдері
9 жұмыс күні ішінде
1 сағат
1 сағат
15 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Орталық инспекторы
Орталық жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның кеңсе маманы
Уәкілетті орган басшысы
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Іс-әрекет 1.
Өтінішті тіркейді және жинақтаушы бөлімге жібереді
Іс-әрекет 2. Құжаттарды жинайды және уәкілетті органға жібереді
Іс-әрекет 3 Алған құжаттарға тіркеу жүргізеді және қарастыруға басшыға жібереді
Іс-әрекет 4. Қарастырғаннан кейін жұмысты бұдан әрі жалғастыру үшін сектор меңгерушісіне жібереді
Іс-әрекет 5. Орындауға жауапты орындаушыға жібереді
Іс-әрекет 6. Орталықтан немесе тұтынушыдан ұсынылған өтінішке қарауды жүзеге асырады, хабарлама даярлайды, кейін тексеруге сектор меңгерушісіне жібереді
Іс-әрекет 10. Тұтынушыға хабарлама береді
Іс-әрекет 9.
Хабарламаны кітапқа тіркейді,
мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жібереді немесе тұтынушыға береді.
Іс-әрекет 8. Хабарламаға қол қояды және кеңсеге жібереді
Іс-әрекет 7. Бақылауды жүзеге асырады және құжаттарды қол қоюға басшыға жібереді
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Орталық
инспекторы
Орталық жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті орган кеңсе бөлмесінің маманы
Уәкілетті орган басшысы
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Іс-әрекет 1.
Өтінішті тіркейді және жинақтаушы бөлімге жібереді
Іс-әрекет 2. Құжаттарды жинайды және уәкілетті органға жібереді
Іс-әрекет 3 Алған құжаттарға тіркеу жүргізеді және қарастыруға басшыға жібереді
Іс-әрекет 4. Қарастырғаннан кейін жұмысты бұдан әрі жалғастыру үшін сектор меңгерушісіне жібереді
Іс-әрекет 5. Орындауға жауапты орындаушыға жібереді
Іс-әрекет 6. Орталықтан немесе тұтынушыдан ұсынылған өтінішке қарауды жүзеге асырады, бас тарту туралы негізделген жауап даярлайды, кейін тексеруге сектор меңгерушісіне жібереді
Іс-әрекет 10. Тұтынушыға бас тарту туралы негізделген жауапты береді
Іс-әрекет 9.
Бас тарту туралы негізделген жауапты кітапқа тіркейді,
мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жібереді немесе тұтынушыға береді.
Іс-әрекет 8. Бас тарту туралы негізделген жауапқа қол қояды және кеңсеге жібереді
Іс-әрекет 7. Бақылауды жүзеге асырады және бас тарту туралы негізделген жауапты қол қоюға басшыға жібереді
«Мүгедектерге протездiк-
ортопедиялық көмек ұсыну
үшiн оларға құжаттарды
ресiмдеу» мемлекеттік қызмет
Регламентіне
3 қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы
өзара байланысын сипаттаушы сызбалар
Петропавл қаласы
әкімдігінің

от 12 июня 2012 года N 1087
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для обеспечения их
сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами» (далее - Регламент) используется следующие понятия:
1) уполномоченный орган – государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска»;
2) потребитель (заявитель) - физические лица: граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан:
по обеспечению сурдотехническими средствами:
участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
дети-инвалиды;
инвалиды первой, второй, третьей групп;
инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;
по обеспечению тифлотехническими средствами:
инвалиды первой, второй групп;
дети-инвалиды;
инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;
по обеспечению обязательными гигиеническими средствами:
инвалиды, нуждающиеся в обязательных гигиенических средствах, в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, а также через Центры обслуживания населения (далее – Центр) на альтернативной основе, перечень которых указан в приложениях 1,2 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги - не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1  статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года № 39-III «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», «Правил обеспечения инвалидов сурдо-тифлотехнические средствами и обязательные гигиенические средствами», утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 «О некоторых вопросах реабилитации инвалидов», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».

2012 жылғы 12 тамызда N 1087
қаулысымен бекітілді
«Мүгедектерге сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламенті 1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Мүгедектерге сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу» (бұдан әрі - Регламент) регламентінде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) уәкілетті орган - «Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
2) тұтынушы (өтініш беруші) - жеке тұлғалар: Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар:
сурдотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне;
жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне теңестiрiлген адамдар;
мүгедек балалар;
бiрiншi, екiншi, үшiншi топтағы мүгедектер;
жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер;
тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
бiрiншi, екiншi топтағы мүгедектер;
мүгедек балалар;
жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер;
мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
мүгедектердi оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мiндеттi гигиеналық құралдарға мұқтаж мүгедектер;
жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 - бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекетттік қызмет уәкілетті органмен, сондай-ақ Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы баламалы негізде көрсетіледі, олардың тізбесі осы Регламенттің 1, 2 қосымшаларында көрсетілген.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны – автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі № 39-III Заңының 22-бабы 1-тармағы, «Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі №754 қаулысымен бекітілген «Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету ережесі», «Жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі №394  қаулысы негізінде көрсетіледі.

6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами, (далее уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
Государственная услуга предоставляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги.
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на стендах уполномоченного органа и Центра, адреса и график работы, которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту и на интернет-ресурсе уполномоченного органа petroozsp@sko.kz.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента:
в уполномоченном органе - в течение десяти рабочих дней;
в центре - в течение десяти рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона не более 30 минут);
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в Центре.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на обеспечение их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра;
3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
в уполномоченном органе
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;

6. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі мүгедектерге сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама), немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат мекен-жайлары мен жұмыс кестесі осы Регламенттің 1 және 2 қосымшаларында көрсетілген уәкілетті орган мен Орталық стендтерінде және уәкілетті органның интернет-ресурстарында petroozsp@sko.kz орналастырылады.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмдерi тұтынушы осы Регламенттің 13-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органда - он жұмыс күні ішінде;
орталықта – он жұмыс күнi iшiнде (мемлекеттiк қызмет құжатын (нәтиже) қабылдау және беру күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi);
2) тұтынушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң ең көп рұқсат етiлген уақыты (талон алғанға дейiн 30 минуттан аспайды);
3) тұтынушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң ең көп рұқсат етiлген уақыты уәкiлеттi органда 15 минуттан, Орталықта 30 минуттан аспайды.
9. Мынадай негіздерде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады:
1) тұтынушының сурдо-тифлотехникалық және мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз етудi қабылдауға медициналық қарсы көрсетiлiмдерi болғанда;
2) аталған мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн талап етiлетiн құжаттардың бiреуi болмағанда, орталықтан түсетiн құжаттарды ресiмдеуде қателiктер табылған кезде;
3) жалған мәлiметтер мен құжаттар ұсынылғанда;
4) жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектерге, егер олардың қызметi заңнамада белгiленген тәртiппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкiн.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
10. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап және уәкілетті органда мемлекеттік қызмет нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
уәкілетті органда
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш білдіреді;

12. Прием документов в Центре осуществляется посредством «окон», на которых указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через ответственного исполнителя уполномоченного органа.
После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе - талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) в центре - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) по обеспечению сурдотехническими средствами:
заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов - копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для участников и инвалидов Великой Отечественной войны - копию удостоверения установленного образца;
для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны, - копию пенсионного удостоверения с отметкой о праве на льготы;
для инвалидов первой, второй, третьей групп - копию пенсионного удостоверения;
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;
2) по обеспечению тифлотехническими средствами:
заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов - копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;

12. Орталықта құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда осы Регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.
Уәкілетті органда құжаттарды қабылдау уәкілеті органның жауапты орындаушысы арқылы жүзеге асырылады.
Барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейiн тұтынушыға:
1) уәкiлеттi органда – өтiнiш берушiнiң тiркелген және мемлекеттiк қызметтi алу күнi, құжаттарды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi;
2) орталықта - өтiнiштiң нөмiрi және қабылданған күнi;
сұратылған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күнi, уақыты және орны;
құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық инспекторының   тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiлген тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi.
13. Тұтынушы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мынадай құжаттарды:
1) сурдотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерiн көрсете отырып, белгiленген үлгiдегi өтiнiш, әлеуметтiк жеке кодының нөмiрi (жеке сәйкестендiру нөмiрi болғанда);
мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндiнiң көшiрмесiн;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi, ал кәмелеттiк жасқа толмаған мүгедек балалар үшiн – туу туралы куәлiк пен ата-анасының бiреуiнiң (қорғаншысының, қамқоршысының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi үшiн – белгiленген үлгiдегi куәлiктiң көшiрмесiн;
жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне теңестiрiлген адамдар үшiн – жеңiлдiкке құқығы туралы белгiсi бар зейнеткер куәлiгiнiң көшiрмесi;
бiрiншi, екiншi, үшiншi топтағы мүгедектер үшiн – зейнеткер куәлiгiнiң көшiрмесiн;
жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер үшiн – жазатайым оқиға туралы актiнiң көшiрмесiн және жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат;
2) тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерiн көрсете отырып, белгiленген үлгiдегi өтiнiш, әлеуметтiк жеке кодының нөмiрi (жеке сәйкестендiру нөмiрi болғанда);
мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндiнiң көшiрмесiн;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi, ал кәмелеттiк жасқа толмаған мүгедек балалар үшiн – туу туралы куәлiк пен ата-анасының бiреуiнiң (қорғаншысының, қамқоршысының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн;
жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер үшiн – жазатайым оқиға туралы актiнiң көшiрмесiн және жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат;

3) по обеспечению обязательными гигиеническими средствами:
заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов - копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;
справка об инвалидности.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) специалист канцелярии уполномоченного органа
4) руководитель уполномоченного органа;
5) заведующий сектором уполномоченного органа;
6) ответственный специалист уполномоченного органа;
15. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указан в приложении 3 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 4 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители и должностные лица уполномоченного органа, Центра (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту «Оформление документов
для обеспечения инвалидов
сурдо-тифлотехническими и
обязательными гигиеническими средствами»
Уполномоченный орган
по оказанию государственной услуги
Наименование
Уполномоченного органа
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ»
СКО город Петропавловск,

3) мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерiн көрсете отырып, белгiленген үлгiдегi өтiнiш, әлеуметтiк жеке кодының нөмiрi (жеке сәйкестендiру нөмiрi болғанда);
мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндiнiң көшiрмесiн;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi, ал кәмелеттiк жасқа толмаған мүгедек балалар үшiн – туу туралы куәлiк пен ата-анасының бiреуiнiң (қорғаншысының, қамқоршысының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн;
жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер үшiн – жазатайым оқиға туралы актiнiң көшiрмесiн және жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат;
мүгедектiгi туралы анықтама ұсынады.
Құжаттар салыстырып тексеру үшiн түпнұсқада және көшiрмелерi ұсынылады, кейiн құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары мен көшiрмелерi ұсынылады, содан кейiн құжаттардың түпнұсқалары қайтарылуға жатады. 14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-фукционалдық бірліктер (әрі қарай - ҚФБ) қатысады:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталық жинақтаушы бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның кеңсе маманы;
4) уәкілетті орган басшысы;
5) уәкілетті органның сектор меңгерушісі;
6) уәкілетті органның жауапты маманы.
15. Осы Регламенттің 3 қосымшасында қарапайым іс-әрекеттердің (рәсімдер, функциялар, операциялар) әрбір ҚФБ-мен әрбір іс-әрекеттердің орындау мерзімін көрсетумен реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестеленген сипаттамасы келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет және ҚФБ көрсету үдерісінде әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігін көрсетуші сызбалар осы Регламенттің 4 қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуші лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға уәкілетті орган, Орталық басшысы мен лауазымды тұлғалар (бұдан әрі - лауазымды тұлғалар) болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсетудің сапалығы мен тиімділігіне, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданатын шешімдер мен іс-әрекеттеріне (іс-әрекетсіздігіне), Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапкершілік атқарады.
«Мүгедектерге сурдо-
тифлотехникалық және міндетті
гигиеналық құралдармен қамтамасыз
ету үшін құжаттар ресімдеу»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
1 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша
уәкілетті орган
Уәкілетті органның атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
СҚО, Петропавл қаласы,

от 12 июня 2012 года N 1087
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска»;
2) потребитель (заявитель) – физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, нуждающиеся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании:
инвалиды старше восемнадцати лет с психоневрологическими заболеваниями;
дети-инвалиды с психоневрологическими патологиями или дети-инвалиды с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата;
одинокие инвалиды первой, второй группы и престарелые.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, а также через Центры обслуживания населения (далее – Центр) на альтернативной основе.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах», постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 330 «Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг», приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 6 декабря 2010 года № 394-п «Об утверждении стандартов оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».

2012 жылғы 12 маусымда N1087
қаулысымен бекітілді
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық - әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге
арналған құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламенті 1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу» (бұдан әрі-Регламент) регламентінде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) уәкілетті орган - «Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
2) тұтынушы (өтініш беруші) - оңалтудың жеке бағдарламасына немесе медициналық ұйымның қорытындысына сәйкес бөгде адамның күтiмiне және әлеуметтiк қызмет көрсетуге мұқтаж жеке тұлғалар: Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдар:
1) жасы он сегiзден асқан психоневрологиялық ауруы бар мүгедектер;
2) психоневрологиялық патологиясы бар немесе тiрек-қимыл аппаратының функциясы бұзылған мүгедек балалар;
3) жалғыз тұратын бiрiншi, екiншi топтағы мүгедектер мен қарттар.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 - бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекетттік қызмет уәкілетті органмен, сондай-ақ Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы баламалы негізде көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны - автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 24-бабы 1-тармағы, «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 11-бабы 1-тармағы 3) тармақшасы, 13-бабы 1-тармағы 1) тармақшасы, «Арнаулы әлеуметтiк қызметтердiң кепiлдiк берiлген көлемiнiң тiзбесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 14 наурыздағы № 330 қаулысы, «Халықты әлеуметтік қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2010 жылғы 6 желтоқсандағы № 394-б бұйрығы, «Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi № 394 қаулысы негізінде көрсетіледі.

6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях, предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на стендах уполномоченного органа и Центра, адреса и график работы, которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту и на интернет-ресурсе уполномоченного органа petroozsp@sko.kz.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента:
в уполномоченном органе – в течение семнадцати рабочих дней;
в центре – в течение семнадцати рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, (до получения талона), не может превышать 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не может превышать 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в центре.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям в государственные и негосударственные медико-социальные учреждения (организации):
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
При осуществлении государственной услуги через центр, уполномоченный орган по вышеуказанным причинам письменным ответом мотивирует причину отказа и возвращает документы на шестнадцатый рабочий день после получения пакета документов и направляет в центр уведомление с указанием причин отказа для последующей выдачи потребителю.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
в уполномоченном органе

6. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама), немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат мекен-жайлары мен жұмыс кестесі осы Регламенттің 1 және 2 қосымшаларында көрсетілген уәкілетті орган мен Орталық стендтерінде және уәкілетті органның интернет-ресурстарында petroozsp@sko.kz орналастырылады.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмдерi тұтынушы осы стандарттың 13-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органда - он жеті жұмыс күні ішінде;
орталыққа – он жетi жұмыс күнi iшiнде (мемлекеттiк қызмет құжатын (нәтиже) қабылдау және беру күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi);
2) тұтынушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң ең көп рұқсат етiлген уақыты (талон алғанға дейiн) 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң ең көп рұқсат етiлген уақыты уәкiлеттi органда 15 минуттан, орталықта 30 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттiк және мемлекеттiк емес мекемелерге (ұйымдарға) мемлекеттiк қызметтi көрсетуден мынадай негiздер бойынша бас тартылады:
1) әлеуметтiк қызмет көрсету үшiн қабылдауға тұтынушыда медициналық қарсы көрсетiлiмдердiң болуы;
2) аталған мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн талап етiлетiн құжаттардың бiрiнiң болмауы;
3) жалған құжаттама беру.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.
Мемлекеттiк қызмет орталық арқылы жүзеге асырылған кезде уәкiлеттi орган жоғарыда көрсетiлген себептер бойынша бас тарту себебiн жазбаша жауаппен дәлелдейдi және құжаттар пакетiн алғаннан кейiн он алтыншы жұмыс күнi құжаттарды қайтарады және кейiн тұтынушыға беру үшiн бас тарту себебiн көрсете отырып, орталыққа хабарлама жiбередi.
10. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап және уәкілетті органда мемлекеттік қызмет нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
уәкілетті органда

1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) специалист канцелярии уполномоченного органа проводит регистрацию заявления, выдает потребителю талон и передает на рассмотрение руководителю;
3) руководитель уполномоченного органа после рассмотрения направляет документы ответственному исполнителю;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа осуществляет рассмотрение документов, осуществляет проверку полноты документов и подготавливает уведомление или оформляет мотивированный отказ и направляет руководителю уполномоченного органа для подписания;
5) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
6) специалист канцелярии уполномоченного органа регистрирует в книге и выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ;
Через Центр
1) потребитель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, выдает потребителю расписку и передает документы в накопительный отдел;
3) инспектор накопительного отдела Центра собирает документы и передает в уполномоченный орган;
4) специалист канцелярии уполномоченного органа проводит регистрацию документов и передает на рассмотрение руководителю;
5) руководитель уполномоченного органа после рассмотрения направляет документы ответственному исполнителю;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа осуществляет рассмотрение документов из Центра, осуществляет проверку полноты документов и направляет руководителю уполномоченного органа уведомление или мотивированный отказ для подписания;
7) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
8) специалист канцелярии уполномоченного органа регистрирует в книге и направляет уведомление или мотивированный отказ в Центр;
9) инспектор Центра выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе и в Центре, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через специалиста канцелярии уполномоченного органа по адресу, указанному в приложении 1 к настоящему Регламенту.
При оказании государственной услуги через центр прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра.
После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:

1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш білдіреді;
2) уәкілетті органның кеңсе маманы өтінішке тіркеу жүргізеді, тұтынушыға талон береді және қарастыруға басшыға жібереді;
3) уәкілетті орган басшысы қарастырғаннан кейін құжаттарды жауапты орындаушыға жолдайды;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттарды қарастырады, құжатардың толықтығына тексеруді жүзеге асырады және уәкілетті орган басшысының қол қоюына хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты жолдайды;
5) уәкілетті орган басшысы хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапқа қол қояды және уәкілетті органның кеңсе бөлмесіне жолдайды;
6) уәкілетті органның кеңсе маманы кітапқа тіркейді және тұтынушыға хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты береді;
Орталық арқылы
1) тұтынушы Орталыққа өтініш білдіреді;
2) Орталық инспекторы өтінішке тіркеу жүргізеді, тұтынушыға қолхат береді және құжаттарды жинақтаушы бөлімге жібереді;
3) Орталық жинақтаушы бөлімінің инспекторы құжаттарды жинайды және уәкілетті жібереді;
4) уәкілетті органның кеңсе маманы құжаттарға тіркеу жүргізеді және қарастыруға басшыға жібереді;
5) уәкілетті орган басшысы қарастырғаннан кейін құжаттарды жауапты орындаушыға жолдайды;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушысы Орталықтан алған құжаттарды қарастырады, құжатардың толықтығына тексеруді жүзеге асырады және уәкілетті орган басшысының қол қоюына хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты жолдайды;
7) уәкілетті орган басшысы хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапқа қол қояды және уәкілетті органның кеңсе бөлмесіне жолдайды;
8) уәкілетті органның кеңсе маманы кітапқа тіркейді және хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты Орталыққа жолдайды;
9) Орталық инспекторы тұтынушыға хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты береді;
11. Уәкілетті органда және Орталықта мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асырушы адамдардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
12. Уәкілетті органда құжаттарды қабылдау, осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша уәкілеті органның кеңсе маманы арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттiк қызмет орталық арқылы көрсетiлгенде құжаттар «терезелердiң» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылған «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, сондай-ақ орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.
Барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейiн тұтынушыға:

1) в уполномоченном органе – талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) в центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет следующие документы:
1) письменное заявление потребителя, а для несовершеннолетних и недееспособных лиц - письменное заявление законного представителя (один из родителей, опекун, попечитель) по установленной форме или ходатайство медицинской организации;
2) свидетельство о рождении ребенка или удостоверение личности потребителя с наличием индивидуального идентификационного номера (ИИН);
3) при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода потребителя;
4) копию справки об инвалидности (для престарелых не требуется);
5) медицинскую карту по установленной форме;
6) копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (для престарелых не требуется);
7) для лиц старше 18 лет - решение суда о признании лица недееспособным (при наличии);
8) для лиц пенсионного возраста - пенсионное удостоверение;
9) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним - удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) специалист канцелярии уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 4 к настоящему Регламенту.

1) уәкiлеттi органда – өтiнiш берушiнiң тiркелген және мемлекеттiк қызметтi алу күнi, құжаттарды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi;
2) орталықта - өтiнiштiң нөмiрi және қабылданған күнi; сұратылған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күнi, уақыты және орны;
құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiлген тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi.
13. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы келесі құжаттарды ұсынады:
1) тұтынушының жазбаша өтiнiшi, ал кәмелеттiк жасқа толмаған және әрекетке қабiлетсiз адамдарға – заңды өкiлiнiң (баланың ата-анасының бiреуiнiң, қамқоршысының, қорғаншының) жазбаша өтiнiшi немесе белгiленген нысандағы медициналық ұйымның қолдаухаты;
2) баланың туу туралы куәлiгi немесе тұтынушының жеке сәйкестендiру нөмiрi бар (ЖСН) жеке куәлiгi;
3) ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушiнiң (тұтынушының) тiркеу нөмiрiн беру және тұтынушының әлеуметтiк жеке коды туралы куәлiгi қосымша ұсынылады;
4) мүгедектiгi туралы анықтаманың көшiрмесi (қарттар үшiн талап етiлмейдi);
5) белгiленген нысан бойынша медициналық карта;
6) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндiнiң көшiрмесi (қарттар үшiн талап етiлмейдi);
7) жасы 18 асқан адамдарға – еңбекке қабiлетсiздiгiн тану туралы сот шешiмi (болған жағдайда);
8) зейнеткер жастағы адамдар үшiн – зейнеткер куәлiгi;
9) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi және соларға теңестiрiлген адамдар үшiн Ұлы Отан соғысының мүгедегi, қатысушысы және соларға теңестiрiлген адамдардың мәртебесiн растайтын куәлiк.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары мен көшiрмелерi ұсынылады, содан кейiн құжаттардың түпнұсқалары қайтарылуға жатады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-фукционалдық бірліктер (әрі қарай - ҚФБ) қатысады:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталық жинақтаушы бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның кеңсе маманы;
4) уәкілетті орган басшысы;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
15. Осы Регламенттің 3 қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекетті (рәсімді) орындау мерзімін көрсетумен әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) әрбір ҚФБ-мен реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестеленген сипаттамасы келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет және ҚФБ көрсету үрдісінде әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігін көрсетуші сызбалар осы Регламенттің 4 қосымшасында келтірілген.

5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
16. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители и должностные лица уполномоченного органа, Центра (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту
государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание в государственных и
негосударственных медико-социальных
учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств»
Уполномоченный орган
по оказанию государственной услуги
Наименование
Уполномоченного органа
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ»
СКО город Петропавловск,
улица Казахстанской правды, 35 каб. 12
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной - суббота и воскресенье
8-7152 53-29-12
petroozsp@sko.kz.
Приложение 2
к Регламенту
государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание в государственных и
негосударственных медико-социальных
учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств»
Перечень Центров обслуживания населения
по оказанию государственной услуги
п\п
Наименование
Центра обслуживания населения
Юридический адрес
Контактный
телефон
График работы
1.
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по СКО
СКО город Петропавловск,
улица Ауэзова, 157
8 (7152)
33-31-03
Ежедневно с понедельника по субботу с 9-00 до 20-00 часов без перерыва за исключением выходных и праздничных дней
2.
Городской отдел филиала РГП «Центр обслуживания населения» по СКО
СКО город Петропавловск, улица Конституции Казахстана 72
8 (7152)
31-06-52
Ежедневно с понедельника по субботу с 9-00 до 19-00 часов без перерыва за исключением выходных и праздничных дней
Расшифровка аббревиатур:
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по СКО – Филиал Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области
Приложение 2
к Регламенту
государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание в государственных и
негосударственных медико-социальных
учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ), на 1 заявителя
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела Центра
Специалист канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Регистрация заявления, выдача потребителю расписки, передача документов инспектору накопительного отдела Центра
сбор
документов,
Регистрация документов
Рассмотрение
осуществление проверки полноты документов
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация заявления, расписка
Передача документов в уполномоченный орган
Направление документов для рассмотрения руководителю
Направление ответственному исполнителю
Направление результата оказания государственной услуги руководителю
Сроки исполнения
не более 30 минут
в течение 1 рабочего дня
в течение 1 часа
в течение 1 часа
в течение 16 рабочих дней
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода,
потока работ)
6
7
8
Наименование СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Специалист канцелярии уполномоченного органа
Инспектор
Центра
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа
Регистрирует в книге и направляет уведомление или мотивированный отказ в Центр или выдает потребителю
Выдает потребителю уведомление или мотивированный отказ
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание документа
Выдача
результата
Выдача результата
Сроки исполнения
в течение 1 часа
не более 15 минут
не более 30 минут
таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Специалист канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие 1.Принимает документы и передает их в накопительный
отдел Центра.
Действие 2. Собирает документы и передает их в уполномоченный орган.
Действие 3.
Регистрирует
полученные документы и передает их на рассмотрение руководителю
Действие 4.
После рассмотрения направляет
ответственному исполнителю
Действие 5. Осуществляет рассмотрение представленных документов, проверяет полноту документов и направляет уведомление руководителю
Действие 8.
Центр выдает потребителю уведомление
Действие 7.
Регистрирует в книге и направляет уведомление в Центр или выдает потребителю
Действие 6. Подписывает уведомление и направляет в канцелярию
таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Специалист канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие 1.Принимает документы и передает их в накопительный
отдел Центра.
Действие 2. Собирает документы и передает их в уполномоченный орган.
Действие 3.
Регистрирует
полученные документы и передает их на рассмотрение руководителю
Действие 4.
После рассмотрения направляет
ответственному исполнителю
Действие 5. Осуществляет рассмотрение представленных документов, проверяет полноту документов и направляет мотивированный отказ руководителю
Действие 8.
Выдает потребителю мотивированный отказ
Действие 7.
Регистрирует в книге и направляет мотивированный отказ в Центр или выдает потребителю
Действие 6. Подписывает мотивированный отказ и направляет в канцелярию
Приложение 4
к Регламенту
государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание в государственных и
негосударственных медико-социальных
учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств»
Схема,
отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Утвержден
постановлением акимата
города Петропавловска

5. Мемлекеттік қызмет көрсетуші лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға уәкілетті орган, Орталық басшысы мен лауазымды тұлғалар (бұдан әрі - лауазымды тұлғалар) болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсетудің сапалығы мен тиімділігіне, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданатын шешімдер мен іс-әрекеттеріне (іс-әрекетсіздігіне), Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапкершілік атқарады.
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты
есебiнен қызмет көрсететiн
мемлекеттiк және мемлекеттiк емес
медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда)
әлеуметтiк қызмет көрсетуге
арналған құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
1 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету
бойынша уәкілетті орган
Уәкілетті органның атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
СҚО, Петропавл қаласы
Казахстанская правда көшесі 35, 12 каб.
Күн сайын сағат 9.00 бастап 18.00 дейін, 13.00-14.00 түскі үзіліс, демалыс –сенбі және жексенбі
8-7152
53-29-12
petroozsp@sko.kz
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты
есебiнен қызмет көрсететiн
мемлекеттiк және мемлекеттiк емес
медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда)
әлеуметтiк қызмет көрсетуге
арналған құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
р/р
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекен-жайы
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесі
11.
СҚО бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
СҚО, Петропавл қаласы,
Әуезов көшесі, 157
8 (7152)
33-31-03
Күн сайын, демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа дүйсенбіден сенбіге дейін, сағат 9.00 бастап 20.00 дейін үзіліссіз
22.
СҚО бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының қалалық бөлімі
СҚО, Петропавл қаласы,
Қазақстан Конституциясы көшесі, 72
8 (7152)
31-06-52
Күн сайын, демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа дүйсенбіден сенбіге дейін, сағат 9.00 бастап 19.00 дейін үзіліссіз
Аббревиатура мағынасы:
СҚО бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы - Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты
есебiнен қызмет көрсететiн
мемлекеттiк және мемлекеттiк емес
медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда)
әлеуметтiк қызмет көрсетуге
арналған құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
3 қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің)
реттілігі мен өзара іс-әрекетінің
сипаттамасы 1 кесте. ҚФБ іс-әрекетін сипаттау
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны), 1 өтініш білдірушіге
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Орталық
инспекторы
Орталық жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның кеңсе маманы
Уәкілетті орган басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштерді
тіркеу, тұтынушыға қолхат беру, құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлім инспекторына жіберу
Құжаттарды жинау
Құжаттарды қабылдау
Қарастыру
Құжаттардың толықтығына тексеруді жүзеге асыру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімші шешім)
Өтініштерді
тіркеу, қолхат
Құжаттарды уәкілетті органға жіберу
Құжаттарды қарастыруға уәкілетті орган басшысына жіберу
Жауапты орындаушыға жіберу
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін басшыға жіберу
Орындау мерзімдері
30 минуттан
артық емес
1 жұмыс күні ішінде
1 сағат
ішінде
1 сағат
ішінде
16 жұмыс күні ішінде
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы ағыны)
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
6
7
8
ҚФБ атауы
Уәкілетті орган басшысы
Уәкілетті орган кеңсе бөлмесінің маманы
Орталық
инспекторы
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапқа қол қояды және уәкілетті органның кеңсе бөлмесіне жолдайды
Кітапқа тіркейді және хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты Орталыққа жолдайды немесе тұтынушыға береді
Тұтынушыға хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты береді
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімші шешім)
Құжаттарға
қол қою
Нәтижені беру
Нәтижені беру
Орындау мерзімдері
1 сағат ішінде
15 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Орталық инспекторы
Орталық жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті орган кеңсе бөлмесінің маманы
Уәкілетті орган басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушы
Іс-әрекет 1.
Құжаттарды қабылдайды және оларды Орталықтың жинақтаушы бөліміне жібереді
Іс-әрекет 2. Құжаттарды жинайды және оларды уәкілетті органға жібереді
Іс-әрекет 3 Алған құжаттарды тіркейді және оларды қарастыруға басшыға жібереді
Іс-әрекет 4. Қарастырғаннан кейін жауапты орындаушыға жібереді
Іс-әрекет 5. Ұсынылған құжаттарға қарастыруды жүзеге асырады, құжаттардың толықтығын тексереді және басшыға хабарлама жібереді
Іс-әрекет 8. Орталық тұтынушыға хабарлама береді
Іс-әрекет 7. Кітапқа тіркейді және хабарламаны Орталыққа жібереді немесе тұтынушыға береді
Іс-әрекет 6. Хабарламаға қол қояды және кеңсеге жібереді
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Орталық инспекторы
Орталық жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті орган кеңсе бөлмесінің маманы
Уәкілетті орган басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушы
Іс-әрекет 1.
Құжаттарды қабылдайды және оларды Орталықтың жинақтаушы бөліміне жібереді
Іс-әрекет 2. Құжаттарды жинайды және оларды уәкілетті органға жібереді
Іс-әрекет 3 Алған құжаттарды тіркейді және оларды қарастыруға уәкілетті орган басшысына жібереді
Іс-әрекет 4. Қарастырған соң жауапты орындаушыға жібереді
Іс-әрекет 5. Ұсынылған құжаттарға қарастыруды жүзеге асырады, құжаттардың толықтығын тексереді және бас тарту туралы негізделген жауапты басшысына жібереді
Іс-әрекет 8. Тұтынушыға бас тарту туралы негізделген жауапты береді
Іс-әрекет 7. Кітапқа тіркейді және бас тарту туралы негізделген жауапты Орталыққа жібереді немесе тұтынушыға береді
Іс-әрекет 6. Бас тарту туралы негізделген жауапқа қол қояды және кеңсеге жібереді
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты
есебiнен қызмет көрсететiн
мемлекеттiк және мемлекеттiк емес
медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда)
әлеуметтiк қызмет көрсетуге
арналған құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
4 қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы
өзара байланысын сипаттаушы сызбалар
Петропавл қаласы
әкімдігінің

от 12 июня 2012 года N 1087
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска»;
2) потребитель - физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, нуждающиеся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании:
одинокие и одиноко - проживающие инвалиды первой, второй группы и престарелые;
дети-инвалиды с нарушениями опорно-двигательного аппарата, проживающие в семьях;
дети-инвалиды с психоневрологическими патологиями, проживающие в семьях;
лица с психоневрологическими заболеваниями в возрасте старше 18 лет, проживающие в семьях.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, а также через Центры обслуживания населения (далее – Центр) на альтернативной основе, перечень, которых указан в приложениях 1,2 к настоящему Регламенту
4. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах»,  пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 330 «Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов на оказание социального обслуживания на дому (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.

2012 жылғы 12 маусымда N1087
қаулысымен бекітілді
«Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның
күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек
балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар қолданылады:
1) уәкілетті орган - «Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
2) тұтынушы –оңалтудың жеке бағдарламасына немесе медициналық ұйымның қорытындысына сәйкес бөгде адамның күтіміне және әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж жеке тұлғалар: Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар:
жалғызiлiктi, жалғыз тұратын бірінші, екінші топтағы мүгедектер мен қарттар;
отбасында тұратын тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедек балалар;
отбасында тұратын психоневрологиялық патологиясы бар мүгедек балалар;
отбасында тұратын психоневрологиялық аурулары бар 18 жастан асқан адамдар.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік ресімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органмен, сондай-ақ осы Регламенттің 1,2 қосымшаларында тізбесі көрсетілген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 23-бабы 1-тармағы, «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 11-бабы 1-тармағы 3) тармақшасы, 13-бабы 1-тармағы 1) тармақшасы, «Арнаулы әлеуметтiк қызметтердің кепiлдік берілген көлемінің тiзбесін бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурыздағы № 330 қаулысының 1-тармағы, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысы негізінде ұсынылады.
6. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама), немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на стендах уполномоченного органа и Центра, адреса и график работы, которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
8. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента:
1) в уполномоченном органе – в течение четырнадцати рабочих дней;
2) в Центре – в течение четырнадцати рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
3) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (до получения талона), не может превышать 30 минут;
4) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, не может превышать 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в Центре.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание на дому;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
в уполномоченном органе
1) специалист канцелярии уполномоченного органа проводит регистрацию заявления, выдает потребителю талон и передает на рассмотрение руководителю;
2) руководитель уполномоченного органа после рассмотрения направляет документы ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа осуществляет рассмотрение документов, осуществляет проверку полноты документов и направляет уведомление или мотивированный отказ руководителю уполномоченного органа для подписания;
4) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
5) специалист канцелярии уполномоченного органа регистрирует в книге и выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ;
Через Центр
1) потребитель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, выдает потребителю расписку и передает в накопительный отдел;

3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат мекен-жайлары мен жұмыс кестесі осы Регламенттің 1 және 2 қосымшаларында көрсетілген уәкілетті орган мен Орталық стендтерінде орналастырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушының осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған сәтінен бастап:
1) уәкілетті органда – он төрт жұмыс күні ішінде;
2) Орталықта – он төрт жұмыс күні ішінде (құжатты қабылдаған күн мен мемлекеттік қызмет құжатын (нәтижесін) берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
3) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алғанға дейін (талон алғанға дейін) күтудің ең көп шекті уақыты 30 минуттан аспайды;
4) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің ең көп шекті уақыты уәкілетті органда 15 минуттан, Орталықта 30 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздер бойынша бас тартылады:
1) үйде әлеуметтiк қызмет көрсету үшiн қабылдауға тұтынушыда медициналық қарсы көрсетiлiмдердiң болуы;
2) аталған мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн талап етiлетiн құжаттардың бiрiнiң болмауы;
3) жалған құжаттама беру.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
10. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті алған сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін тапсырған сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
уәкілетті органда
1) уәкілетті органның кеңсе маманы өтінішке тіркеу жүргізеді, тұтынушыға талон береді және қарастыруға басшыға жібереді;
2) уәкілетті орган басшысы қарастырғаннан кейін құжаттарды жауапты орындаушыға жолдайды;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттарды қарастырады, құжатардың толықтығына тексеруді жүзеге асырады және уәкілетті орган басшысының қол қоюына хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты жолдайды;
4) уәкілетті орган басшысы хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапқа қол қояды және уәкілетті органның кеңсе бөлмесіне жолдайды;
5) уәкілетті органның кеңсе маманы кітапқа тіркейді және тұтынушыға хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты береді;
Орталық арқылы
1) тұтынушы Орталыққа өтініш білдіреді;
2) Орталық инспекторы өтінішке тіркеу жүргізеді, тұтынушыға қолхат береді және құжаттарды жинақтаушы бөлімге жібереді;

3) инспектор накопительного отдела Центра собирает документы и передает в уполномоченный орган;
4) специалист канцелярии уполномоченного органа проводит регистрацию документов и передает на рассмотрение руководителю;
5) руководитель уполномоченного органа после рассмотрения направляет документы ответственному исполнителю;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа осуществляет рассмотрение документов из Центра, осуществляет проверку полноты документов и направляет руководителю уполномоченного органа уведомление или мотивированный отказ для подписания;
7) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
8) специалист канцелярии уполномоченного органа регистрирует в книге и направляет уведомление или мотивированный отказ в Центр;
9) инспектор Центра выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе и в Центре, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
12. Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через специалиста канцелярии уполномоченного органа по адресу, указанному в приложении 1 к настоящему Регламенту.
При оказании государственной услуги через центр прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра.
При обращении заявителю выдается:
1) в уполномоченном органе – талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) в Центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет следующие документы:
1) письменное заявление потребителя, а для несовершеннолетних и недееспособных лиц – письменное заявление законного представителя (один из родителей, опекун, попечитель) по установленной форме или ходатайство медицинской организации;
2) копию свидетельства о рождении ребенка или удостоверение личности;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства;

3) Орталық жинақтаушы бөлімінің инспекторы құжаттарды жинайды және уәкілетті жібереді;
4) уәкілетті органның кеңсе маманы өтінішке тіркеу жүргізеді және қарастыруға басшыға жібереді;
5) уәкілетті орган басшысы қарастырғаннан кейін құжаттарды жауапты орындаушыға жолдайды;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушысы Орталықтан алған құжаттарды қарастырады, құжатардың толықтығына тексеруді жүзеге асырады және уәкілетті орган басшысының қол қоюына хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты жолдайды;
7) уәкілетті орган басшысы хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапқа қол қояды және уәкілетті органның кеңсе бөлмесіне жолдайды;
8) уәкілетті органның кеңсе маманы кітапқа тіркейді және хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты Орталыққа жолдайды;
9) Орталық инспекторы тұтынушыға хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты береді;
11. Уәкілетті органда және Орталықта мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асырушы адамдардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
12. Уәкілетті органда құжаттарды қабылдау, осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша уәкілеті органның кеңсе маманы арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті орталық арқылы көрсеткен жағдайда құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.
Өтініш білдірген жағдайда тұтынушыға:
1) уәкілетті органда – мемлекеттік қызмет алуға тұтынушы тіркелген және алатын күні, қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі;
2) Орталықта:
сұраудың нөмірі және қабылдаған күні;
сұралатын мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсырады:
1) тұтынушының жазбаша өтініші, ал кәмелет жасқа толмаған және әрекетке қабілетсіз адамдарға – заңды өкілінің (баланың ата-анасының біреуінің, қамқоршысының, қорғаншының) жазбаша өтініші немесе белгіленген нысандағы медициналық қолдаухаты;
2) баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі немесе жеке куәлігі;
3) тұрғылықты жері бойынша тіркелімін куәландырушы құжат;

4) копию справки об инвалидности (для престарелых не требуется);
5) медицинскую карту по установленной форме;
6) копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (для престарелых не требуется);
7) для лиц пенсионного возраста – пенсионное удостоверение;
8) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним – удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату.
В уполномоченном органе формы заявлений и медицинской карты размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у сотрудника, принимающего документы.
В Центре формы заявлений и медицинской карты размещаются на специальной стойке в зале ожидания.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители и должностные лица уполномоченного органа, Центра (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание на дому для
одиноких, одиноко проживающих
престарелых, инвалидов и детей
инвалидов, нуждающихся в
постороннем уходе и помощи»
Уполномоченный орган
по оказанию государственной услуги
Наименование
Уполномоченного органа
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон, эл. адрес
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ»
СКО город Петропавловск,
улица Казахстанской правды, 35

4) мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
5) белгіленген нысан бойынша медициналық карта;
6) мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасынан үзінді көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
7) зейнеткер жастағы адамдар үшін – зейнеткер куәлігі;
8) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi және соларға теңестiрiлген адамдар үшін Ұлы Отан соғысының мүгедегі, қатысушысы және соларға теңестiрiлген адамдардың мәртебесін растайтын куәлік.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары қайтарылуға жатады.
Уәкілетті органда өтініш пен медициналық картаның нысандары күту залындағы арнайы тағанда орналастырылады, немесе құжаттарды қабылдайтын қызметкерде болады.
Орталықта өтініш пен медициналық картаның нысандары күту залындағы арнайы тағанда орналастырылады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) Орталықтың инспекторы;
2) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері;
4) уәкілетті орган басшысы;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімі көрсетілген әр ҚФБ дәйектілігі және әкімшілік іс-әрекеттердің қарым-қатынастарының (рәсімдердің) мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3 қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету барысындағы әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ логикалық сабақтастығы арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар осы Регламенттің 4 қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға уәкілетті орган, Орталық басшысы мен лауазымды тұлғалар (бұдан әрі - лауазымды тұлғалар) болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсетудің сапалығы мен тиімділігіне, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданатын шешімдер мен іс-әрекеттеріне (іс-әрекетсіздігіне), Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапкершілік атқарады.
«Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын
қарттарға, бөгде адамның күтiмiне
және жәрдемiне мұқтаж
мүгедектерге және мүгедек
балаларға үйде әлеуметтiк қызмет
көрсетуге құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет
Регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша
уәкілетті орган
Уәкілетті органның атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
СҚО, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35

Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной - суббота и воскресенье
8-7152 53-29-12 petroozsp@sko.kz
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание на дому для
одиноких, одиноко проживающих
престарелых, инвалидов и детей
инвалидов, нуждающихся в
постороннем уходе и помощи»
Перечень Центров обслуживания населения
по оказанию государственной услуги
п\п
Наименование
Центра обслуживания населения
Юридический адрес
Контактный
телефон
График работы
1.
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по СКО
город Петропавловск,
улица Ауэзова, 157
8 (7152)
33-31-03
Ежедневно с понедельника по субботу, за исключением выходных и праздничных дней,
с 9-00 до20-00 часов без перерыва
2.
Городской отдел филиала РГП «Центр обслуживания населения» по СКО
город Петропавловск,
улица Конституции Казахстана, 72
8 (7152)
31-06-52
Ежедневно с понедельника по субботу, за исключением выходных и праздничных дней,
с 9-00 до
19-00 часов без перерыва
Расшифровка аббревиатур:
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по СКО – Филиал Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание на дому для
одиноких, одиноко проживающих
престарелых, инвалидов и детей
инвалидов, нуждающихся в
постороннем уходе и помощи»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела
Инспектор
накопительного
отдела
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале и
собирает
документы
Составляет
реестр и
направляет
документы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки
Сбор
документов в
накопительный
отдел
Отправка
документов в
уполномоченный
орган
Сроки исполнения
Не более 30 минут
3 раза в день
Не менее
двух раз в
день
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководство
уполномоченного органа
Ответственный
исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с
корреспонденцией, определение
ответственного исполнителя
Осуществление проверки полноты документов,
подготовка мотивированного отказа или оформление уведомления
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
ответственному исполнителю
Передача
документов к
руководству
Сроки исполнения
В течение рабочего дня
1 час
В течение тринадцати рабочих дней
Номер следующего
действия
5
6
7
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Канцелярия уполномоченного органа
Инспектор Центра
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с
корреспонден-цией
Регистрация уведомления в книге Оформления документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи, выдача мотивированного отказа или уведомления потребителю или
передача в Центр
Выдача мотивированного отказа или уведомления
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание документа
Расписка о выдаче
уведомления либо мотивированного отказа потребителю
или передаче в Центр
Расписка о выдаче уведомления или мотивированного отказа потребителю
Сроки исполнения
30 минут
В течение рабочего дня
Не более 30 минут
Номер следующего
действия
8
9
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1
СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2
СФЕ
Инспектор накопительного отдела Центра
Группа 3
СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Группа 4
СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Группа 5
СФЕ
Ответственный исполнитель
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов,
выдача расписки,
регистрация заявления
Действие № 2
Сбор документов в накопительный отдел
Действие № 4
Прием заявления из Центра или от потребителя, регистрация, направление заявления руководству
уполномоченного органа
Действие № 5 Определение
ответственного исполнителя для
исполнения, наложение резолюции
Действие № 6
Рассмотрение заявления,
подготовка уведомления, передача документов руководству
Действие № 9
Выдача уведомления потребителю в Центр
Действие № 3 Направление документов в уполномоченный орган
Действие № 8 Регистрация уведомления в книге оформления документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи. Передача уведомления в Центр или выдача потребителю
Действие № 7
Подписание уведомления
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1
СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2
СФЕ
Инспектор накопительного отдела Центра
Группа 3
СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Группа 4
СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Группа 5
СФЕ
Ответственный исполнитель
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов,
выдача расписки,
регистрация заявления
Действие № 2
Сбор документов в накопительный отдел
Действие № 4
Прием заявления из Центра или от потребителя, регистрация, направление заявления руководству
уполномоченного органа
Действие № 5 Определение
ответственного исполнителя для
исполнения, наложение резолюции
Действие № 6
Рассмотрение заявления,
подготовка мотивированного отказа, передача документов руководству
Действие № 9
Выдача мотивированного отказа потребителю в Центре
Действие № 3 Направление документов в уполномоченный орган
Действие № 8 Регистрация мотивированного отказа, передача мотивированного отказа в Центр или выдача потребителю
Действие № 7
Подписание мотивированного отказа
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание на дому для
одиноких, одиноко проживающих
престарелых, инвалидов и детей
инвалидов, нуждающихся в
постороннем уходе и помощи»
Схема,
отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Утвержден
постановлением акимата
города Петропавловска

Күн сайын сағат 9.00 бастап 18.00 дейін, 13.00-14.00 түскі үзіліс, демалыс –сенбі және жексенбі
8-7152
53-29-12
petroozsp@sko.kz
«Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын
қарттарға, бөгде адамның күтiмiне
және жәрдемiне мұқтаж
мүгедектерге және мүгедек
балаларға үйде әлеуметтiк қызмет
көрсетуге құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет
Регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
р/р
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекен-жайы
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесі
1.
СҚО бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
СҚО, Петропавл қаласы,
Әуезов көшесі, 157
8(7152)
33-31-03
Күн сайын, демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа дүйсенбіден сенбіге дейін, сағат 9-00 бастап 20-00 дейін үзіліссіз
2.
СҚО бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының қалалық бөлімі
СҚО, Петропавл қаласы,
Қазақстан Конституциясы көшесі, 72
8(7152)
31-06-52
Күн сайын, демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа дүйсенбіден сенбіге дейін, сағат 9-00 бастап 19-00 дейін үзіліссіз
Аббревиатура мағынасы:
СҚО бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы –Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы
«Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын
қарттарға, бөгде адамның күтiмiне
және жәрдемiне мұқтаж
мүгедектерге және мүгедек
балаларға үйде әлеуметтiк қызмет
көрсетуге құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет
Регламентіне 3 қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің)
реттілігі мен өзара іс-әрекетінің
сипаттамасы
1 кесте. ҚФБ іс-әрекетін сипаттау
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы ағыны)
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Жинақтаушы бөлім инспекторы
Жинақтаушы бөлім
инспекторы
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттарды жинайды
Тізілім жасайды және құжаттарды жолдайды
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімші шешім)
Журналға тіркеу және қолхат беру
Жинақтау бөліміне құжаттар жинау
Құжаттарды уәкілетті
органға жолдау
Орындау мерзімдері
30 минут артық емес
Күніне 3 рет
Күніне екі реттен кем емес
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы ағыны)
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті орган басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау,
тіркеу
Хат-хабармен танысу,
жауапты орындаушыны анықтау
Құжатардың толықтығына тексеруді жүзеге асыру, бас тарту туралы негізделген жауап әзірлеу немесе хабарлама ресімдеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімші шешім)
Бұрыштама қою үшін құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою, жауапты орындаушыға жолдау
Құжаттарды басшыға жіберу
Орындау мерзімдері
Жұмыс күні ішінде
1 сағат
Он үш жұмыс күні ішінде
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
5
6
7
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
7
8
9
ҚФБ атауы
Уәкілетті орган басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Орталық инспекторы
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Хабарламаны Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу кітабында тіркеу, бас тарту туралы негізделген жауапты немесе хабарламаны тұтынушыға немесе Орталыққа тапсыру
Бас тарту туралы негізделген жауап немесе хабарлама беру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімші шешім)
Құжатқа қол қою
Хабарламаны немесе бас тарту туралы негізделген жауапты тұтынушыға немесе Орталыққа беру туралы қолхат
Тұтынушыға хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты беру туралы қолхат
Орындау мерзімдері
30 минут
Жұмыс күні ішінде
30 минуттан аспайды
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
8
9
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Топ 1
ҚФБ
Орталық
инспекторы
Топ 2
ҚФБ
Орталық жинақтаушы бөлімінің
инспекторы
Топ 3
ҚФБ
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Топ 4
ҚФБ
Уәкілетті орган басшысы
Топ 5
ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау,
қолхат беру,
өтінішті тіркеу
№ 2 іс-әрекет
Құжаттарды жинақтаушы бөлімге жинау
№ 4 іс-әрекет
Орталықтан немесе тұтынушыдан өтінішті қабылдау, өтінішті уәкілетті орган басшысына жіберу
№ 5 іс-әрекет
Орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 6 іс-әрекет
Өтінішті қарастыру, хабарлама дайындау, құжаттарды басшыға жіберу
№ 9 іс-әрекет
Хабарламаны тұтынушыға Орталықта беру
№3 іс-әрекет
Құжаттарды уәкілетті органға жолдау
№ 8 іс-әрекет
Хабарламаны Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу кітабында тіркеу. Хабарламаны Орталыққа жіберу немесе тұтынушыға тапсыру
№ 7 іс-әрекет Хабарламаға қол қою
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Топ 1
ҚФБ
Орталық
инспекторы
Топ 2
ҚФБ
Орталық жинақтаушы бөлімінің
инспекторы
Топ 3
ҚФБ
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Топ 4
ҚФБ
Уәкілетті орган басшысы
Топ 5
ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттар қабылдау,
қолхат беру,
өтінішті тіркеу
№ 2 іс-әрекет
Құжаттарды жинақтаушы бөлімге жинау
№ 4 іс-әрекет
Орталықтан немесе тұтынушыдан өтінішті қабылдау, өтінішті уәкілетті орган басшысына жіберу
№ 5 іс-әрекет
Орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 6 іс-әрекет
Өтінішті қарастыру, бас тарту туралы негізделген жауапты дайындау, құжаттарды басшыға жіберу
№ 9 іс-әрекет
Бас тарту туралы негізделген жауапты тұтынушыға Орталықта тапсыру
№3 іс-әрекет
Құжаттарды уәкілетті органға жолдау
№ 8 іс-әрекет
Бас тарту туралы негізделген жауаты тіркеу. Бас тарту туралы негізделген жауаты Орталыққа жіберу немесе тұтынушыға тапсыру
№ 7 іс-әрекет Бас тарту туралы негізделген жауапқа қол қою
«Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын
қарттарға, бөгде адамның күтiмiне
және жәрдемiне мұқтаж
мүгедектерге және мүгедек
балаларға үйде әлеуметтiк қызмет
көрсетуге құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет
Регламентіне 4 қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы
өзара байланысын сипаттаушы сызбалар
Петропавл қаласы
әкімдігінің

от 12 июня 2012 года N 1087
Регламент государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет безработных граждан»
1.Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Регистрация и постановка на учет безработных граждан» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска»;
2) потребитель – физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранцы, лица без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
5. Государственная услуга оказывается на основании пункта 6 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
6. Результатом оказываемой государственной услуги, является регистрация и постановка на учет в качестве безработного в электронном виде, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документов располагается на стендах уполномоченного органа, адреса и график работы, которого указан в приложении 1 к настоящему Регламенту и на интернет-ресурсе уполномоченного органа petroozsp@sko.kz.
8. Cроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента - не позднее десяти календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях отсутствия необходимых документов, при предоставлении ложных сведений и документов.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.

2012 жылғы 12 маусымда N1087
қаулысымен бекітілді
«Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою»
мемлекеттік қызмет регламенті 1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою» Регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар қолданылады:
1) уәкілетті орган - «Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
2) тұтынушы – жеке тұлғалар: Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, босқындар, шетелдіктер, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адамдар.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының «Әкімшілік ресімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1 – бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 15-бабы 6-тармағы, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Респбликасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысы негізінде ұсынылады.
6. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою электронды түрдегі хабарлама (бұдан әрі-хабарлама), немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат мекен-жайлары мен жұмыс кестесі осы Регламенттің 1 және 2 қосымшаларында көрсетілген уәкілетті орган мен Орталық стендтерінде және уәкілетті органның интернет-ресурстарында petroozsp@sko.kz орналастырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi тұтынушы осы Регламенттің 13-тармағында анықталған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап он жұмыс күнiнен кешiктiрiлмейдi;
2) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң шектi ең көп уақыты бiр өтiнiш берушiге қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегi адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 15 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетуден қажетті құжаттар болмаған кезде, жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынған кезде бас тартылады.
Мемлекеттік қызмет беруді тоқтата тұру үшін негіздеме жоқ.

10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуг:
1) потребитель подает заявление установленного образца и необходимый перечень документов на предоставление услуги;
2) специалист канцелярии уполномоченного органа проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет ответственному исполнителю;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа производит прием требуемых документов и проводит регистрацию, осуществляет постановку на учет безработного путем занесения сведений в карточку персонального учета (компьютерная база данных), в случае выявления несоответствия установленным требованиям готовит мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает руководителю уполномоченного органа для подписания;
6) руководитель уполномоченного органа подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает специалисту канцелярии уполномоченного органа для выдачи потребителю;
7) специалист канцелярии уполномоченного органа информирует потребителя о результате оказания государственной услуги посредством личного посещения заявителем уполномоченного органа по месту жительства, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через специалиста канцелярии уполномоченного органа по адресу, указанному в приложении 1 к настоящему Регламенту. Специалист канцелярии вносит соответствующую запись в журнал регистрации и учета письменных обращений граждан.
После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается в уполномоченном органе – талон с указанием даты регистрации и получения заявителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) документы, удостоверяющие личность:
граждане Казахстана - удостоверение личности (паспорт);
иностранцы и лица без гражданства - вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел;
оралманы - удостоверение оралмана;

10. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті алған сәттен бастап, мемлекеттік қызмет нәтижесін тапсырған сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы белгіленген нысанда өтініш пен қызмет ұсынуға қажетті құжаттар тізбесін ұсынады;
2) уәкілетті органның кеңсе маманы өтінішті журналға тіркейді, өтінішке кіріс нөмірін белгілейді, тұтынушыға талон береді және уәкілетті орган басшысына жібереді;
3) уәкілетті орган басшысы келіп түскен құжаттармен танысады және жауапты орындаушыға жолдайды;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы талап етілген құжаттарға қабылдауды жүргізеді және тіркейді, жеке есеп карточкасына (компьютерлік деректер базасына) мәліметтерді енгізу арқылы жұмыссызды есеп қояды, белгіленген талаптарға сәйкессіздік анықталған жағдайда қызмет көрсетуден бас тарту туралы негізделген жауапты анықтайды және қол қоюға уәкілетті орган басшысына жібереді;
5) уәкілетті орган басшысы қызмет көрсетуден бас тарту туралы негізделген жауапқа қол қояды және тұтынушыға беру үшін уәкілетті органның кеңсе маманына жолдайды;
6) уәкілетті органның кеңсе маманы тұтынушыны мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы өтініш берушінің тұрғылықты жері бойынша келуі немесе мемлекеттік қызмет көрсетуде бас тарту туралы негізделген жауап арқылы хабардар етеді;
11. Уәкілетті органда және Орталықта мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асырушы адамдардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
12. Құжаттарды уәкілетті органда қабылдау осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша уәкілетті органның кеңсе маманы арқылы жүзеге асырылады. Кеңсе маманы азаматтардың өтініштерін тіркеу мен есепке алу журналында тиісті жазба жүргізеді.
Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға уәкілетті органда – тіркеу күні және тұтынушымен мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
13. Тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттар:
Қазақстан азаматтары – жеке куәлік (паспорт);
шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар – шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның ішкі істер органдарында тіркелгені туралы белгісі бар куәлігі;
оралмандар – оралман куәлігі;

2) документы, подтверждающие трудовую деятельность;
3) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (СИК);
4) регистрационный номер налогоплательщика (РНН);
5) сведения о полученных доходах за последний год (носят заявительный характер).
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) специалист канцелярии уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
17. Формы, шаблоны, необходимых для оказания государственной услуги документов указаны в приложении 4 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
18. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители и должностные лица уполномоченного органа (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
Уполномоченный орган
по оказанию государственной услуги
Наименование
Уполномоченного органа
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска»
СКО, город Петропавловск, улица Казахстанская правда, 35, кабинет № 15
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, с 13.00 до 14.00 обеденный перерыв, выходные дни - суббота и воскресенье
8(7152)53-29-12 Petroozsp @ sko. kz
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ), на 1 заявителя
11
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
22
Наименование СФЕ
Специалист канцелярии уполномоченного органа
Руководитель
уполномоченного органа
Ответственный исполнитель
уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Специалист канцелярии уполномоченного органа
33
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
регистрирует обращение в журнале регистрации и учета обращений граждан и направляет необходимые документа для рассмотрения руководителю уполномоченного органа
Наложение резолюции и направляет ответственному исполнителю для рассмотрения
Рассматривает производит прием требуемых документов и проводит регистрацию путем занесения сведений в карточку персонального учета (компьютерная база данных) либо готовит мотивированный ответ об отказе и направляет руководителю
Руководитель уполномоченного органа подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает специалисту канцелярии для выдачи потребителю
Специалист канцелярии уполномоченного органа информирует потребителя о результате оказания государственной услуги посредством личного посещения заявителем уполномоченного органа по месту жительства
либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
44
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
талон с указанием даты принятия и срока исполнения
резолюция
карточка персонального учета (компьютерная база данных)
Регистрация и постановка на учет безработного, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
55
Сроки исполнения
Не более 15 минут
1 час
В течение 9 календарных дней
30 минут
Не более 15 минут
66
Номер следующего действия
2
3
4
5
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
Схема,
отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
Начальнику отдела занятости и
социальных программ г. Петропавловска
от _________________________________
(фамилия, имя, отчество)
____________________________________
проживающего (-ей) по адресу:
город Петропавловск
улица_________________________________
(наименование, № дома, № квартиры)
Заявление
Прошу зарегистрировать меня в качестве безработного в Государственном учреждении «Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска».
Со списком документов, необходимых для регистрации ознакомлен(а).
_______________
(подпись)
_________________
(дата)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
шаблон талона с указанием даты принятия и срока исполнения;
Талон о принятии заявления о постановке на учет в качестве безработного
Выдан ____________________________________________________________
(ФИО)
Обращение принял
_______________________________________________________________
(Ф.И.О. специалиста)
«____»_______________200__год
Вам необходимо обратиться в кабинет № ____
«____»_______________200__год
Форма уведомления об отказе в оказании государственной услуги. Уведомление
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска» уведомляет Вас в том, что Вы не можете быть зарегистрированы в качестве безработного (-ой) в связи с:
1. отсутствием документов, необходимых для регистрации в качестве безработного (-ой);
2. отнесением к категории занятых в соответствии со статьей 2 Закона Республики Казахстан «О занятости населения» от 23 января 2001 года № 149
(нужное подчеркнуть)
Начальник отдела                   _______________
(подпись)
____________________
(дата)

2) еңбек қызметін растаушы құжат;
3) әлеуметтік жеке код (ӘЖК) берілгені туралы куәлік;
4) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН);
5) сонғы жылы алған табысы туралы мәліметтер (мәлімдеме сипатында болады).
14. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) уәкілетті органның кеңсе маманы;
2) уәкілетті орган басшысы;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
15. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімі көрсетілген әр ҚФБ реттілігін және әкімшілік әрекеттердің қарым-қатынастарын (рәсімдерді) мәтіндік кестелік сипаттау осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету барысындағы әкімшілік әрекеттер мен ҚФБ логикалық жүйелілігі арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті нысандар, үлгілер осы Регламенттің 4 қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға уәкілетті орган, Орталық басшысы мен лауазымды тұлғалар (бұдан әрі - лауазымды тұлғалар) болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсетудің сапалығы мен тиімділігіне, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданатын шешімдер мен іс-әрекеттеріне (іс-әрекетсіздігіне), Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапкершілік атқарады.
«Жұмыссыз азаматтарды тiркеу
және есепке қою» мемлекеттік
қызмет Регламентіне
1- қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету
бойынша уәкілетті орган
Уәкілетті органның атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
СҚО, Петропавл қаласы,
Казахстанская правда көшесі, 35 № 15 кабинет
Күн сайын сағат 9.00 бастап 18.00 дейін, 13.00 бастап 14.00 түскі үзіліс, демалыс күндері –сенбі және жексенбі
8(7152)53-29-12
Рetroozsp@sko.kz
«Жұмыссыз азаматтарды тiркеу
және есепке қою» мемлекеттік
қызмет Регламентіне
2- қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің)
реттілігі мен өзара іс-әрекетінің
сипаттамасы
1 кесте. ҚФБ іс-әрекеттерін сиппатау
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Азаматтардың өтініштерін тіркеу және есепке алу журналында өтіншті тіркейді және қажетті құжаттарды уәкілетті орган басының қарастыруына жібереді
Бұрыштама қою және қарастыру үшін жауапты орындаушыға жолдайды
Қарастырады, талап етілген құжаттарға қабылдауды жүргізеді және жеке есеп карточкасына (компьютерлік деректер базасына) мәліметтерді енгізу тіркеу жүргізеді, немесе бас тарту туралы негізделген жауапты даярлайды және басшысыға жібереді
Уәкілетті орган басшысы қызмет көрсетуден бас тарту туралы негізделген жауапқа қол қояды және тұтынушыға беру үшін уәкілетті органның кеңсе маманына жолдайды
Уәкілетті органның кеңсе маманы тұтынушыны мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы өтініш берушінің тұрғылықты жері бойынша келуі немесе мемлекеттік қызмет көрсетуде бас тарту туралы негізделген жауап арқылы хабардар етеді
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімші шешім)
Қабылдау күні мен орындау мерзімі көрсетілген талон
Бұрыштама
Жеке есеп карточкасы (компьютерлік деректер базасы)
Жұмыссызд тіркеу және есепке қою, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы негізделген жауап
Орындау мерзімдері
15 минуттан артық емес
1 сағат
9 күнтізбелік күн
30 минут
15 минуттан артық емес
«Жұмыссыз азаматтарды тiркеу
және есепке қою» мемлекеттік
қызмет Регламентіне
3- қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы
өзара байланысын сипаттаушы сызба
«Жұмыссыз азаматтарды тiркеу
және есепке қою» мемлекеттік
қызмет Регламентіне
4- қосымша
Петропавл қаласының жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің бастығына
_____________________________
(аты-жөні)
Петропавл қаласы
_______________________көшесі
(атауы, үй №, пәтер №)
мекен-жайы тұратын
_____________________________
( аты-жөні)
Өтініш
Мені «Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінде жұмыссыз ретінде есепке қоюыңызды сұраймын.
Тіркелуге қажетті құжаттар тізімімен таныстым.
______________
( қолы)
______________
(күні)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Кесу сызығы
Қабылдау күні мен орындау мерзімін көрсету нысаны
Жұмыссыз ретінде есепке қою өтінішін қабылданғаны туралы талон
____________________________________________________________берілді
( Т.А.Ә.)
__________________________________________________________қабылдады
(маманның Т.А.Ә.)
«____»_______________20__ж.
Сізге «____»_______________20__ж.. № ____ каб. баруыңыз қажет.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама нысаны
Хабарлама
«Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі Сізге мына жағдайларға байланысты жұмыссыз ретінде тіркеле алмайтыныңызды хабарлайды:
1) жұмыссыз ретінде тіркелуге қажетті құжаттардың жоқтығы;
2) «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 Заңының 2-бабына сәйкес
__________________________________________________________________
(қажетінің астын сыз)
«Петропавл қ.ЖҚ және ӘББ» ММ бастығы
_______________
(қолы)
_______________
(күні)