Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере образования
Постановление акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 13 июня 2012 года N 1097. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 18 июля 2012 года N 13-1-225. Утратило силу - постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 14 ноября 2012 года N 2373
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 14.11.2012 N 2373 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
В соответствии с пунктом 4 статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах» акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям»;
2) регламент государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству»;
3) регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей»;
4) регламент государственной услуги «Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему»;
5) регламент государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям»;
6) регламент государственной услуги «Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима города Макину К.М., начальника ГУ «Отдел образования города Петропавловска» Мұсырман А.Ш.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Б.Жумабеков
Утвержден
постановлением акимата
города Петропавловска
от 13 июня 2012 года № 1097
Регламент государственной услуги
«Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям» (далее – Регламент) используются следующие понятия и сокращения:

Білім саласында мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 2012 жылғы 13 маусымдағы N 1097 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 18 шілдеде N 13-1-225 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 2012 жылғы 14 қарашадағы N 2373 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 14.11.2012 N 2373 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа  енгізіледі)
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1.Қоса берілген:
1)«Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
2)«Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру»  мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
4) «Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
5) «Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
6) «Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімі аппаратының басшысы Қ.М. Макинаға, «Петропавл қаласының білім бөлімі» ММ бастығы А.Ш. Мұсырманға жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі                                       Б. Жұмабеков
Петропавл қаласы әкімдігінің
2012 жылғы «13» шілдедегі
№ 1097 қаулысымен бекітілді
«Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтамалар беру»  мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариаттық кеңсеге анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет Регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар мен қысқартулар қолданылады:

1) отдел образования – государственное учреждение «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области»;
2) руководство отдела образования – руководство государственного учреждения «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области»;
3)ответственный исполнитель отдела образования – специалист государственного учреждения «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области», на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) потребитель – физическое лицо;
5) инспектор накопительного отдела ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий сбор документов и передающий их отделу образования.
6) инспектор ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя;
7) ЦОН- Центр обслуживания населения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области» далее (отдел образования), а также через ЦОН на альтернативной основе, согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании статей 2224 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», статей 66128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» и стандарта государственной услуги «Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140.
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям (далее – справка), согласно приложению 3 к настоящему Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе отдела образования и ЦОНа, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту, а также на интернет-ресурсах указанных организаций: отдела образования - ptr@edu-sko.kz, ЦОНа -mentor.sko

1) білім бөлімі – «Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
2) білім бөлімінің басшылығы – «Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің басшылығы;
3) білім бөлімінің жауапты маманы – лауазымдық нұсқаулыққа сәйкес міндеттер жүктелген «Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің маманы;
4) тұтынушы – жеке тұлға;
5) ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы – құжаттар жинауды жүзеге асыратын және білім бөліміне тапсыратын Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері;
6) ХҚКО инспекторы – тұтынушының өтініші мен құжаттарын қабылдайтын Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері;
7) ХҚКО – Халыққа қызмет көрсету орталығы.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – білім бөлімі), сондай-ақ осы Регламенттің 12 қосымшаларына сәйкес балама негізде ХҚКО арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетеледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22-24-баптары, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 13-бабының 3-тармағы, «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 66128-баптары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде жүзеге асырылады.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариаттық кеңсеге анықтама беру (бұдан әрі – анықтама), немесе қызмет беруден дәлелді бас тарту туралы жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат мекен-жайы мен жұмыс кестесі осы Регламенттің 1 және 2 қосымшаларында көрсетілген білім бөлімі мен ХҚКО фойесінде орналасқан стендтерінде орналасады, сондай-ақ аталған ұйымдардың: білім бөлімі – ptr@edu-sko.kz, ХҚКО – mentor.sko интернет-ресурстарынан алуға болады.

9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), в отдел образования составляют пять рабочих дней.
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя – не более 30 минут.
10. Основанием для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) при обращении в отдел образования – непредставление потребителем одного из документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента;
2) при обращении в ЦОН – в отдел образования при представлении неполного пакета документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента, в течение одного рабочего дня после получения пакета документов возвращает их в ЦОН с письменным обоснованием причин отказа.
11. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю выдается:
1) при обращении в отдел образования - расписка о получении всех документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги;
2) при обращении в ЦОН - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
Способ доставки результата оказания услуги потребителю осуществляется при обращении в отдел образования: справка выдается при личном обращении потребителя.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в срок, отдел образования осуществляет хранение готовых справок и рассмотренных документов в течение двух месяцев.
При обращении в ЦОН - справка выдается при личном обращении потребителя.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
через отдел образования:
1) потребитель подает заявление о выдаче справки ответственному специалисту отдела образования, ответственный специалист отдела образования проводит регистрацию заявления и выдает потребителю расписку о получении всех документов для получения государственной услуги, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги и передает документы руководству отдела образования для рассмотрения;

9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) осы Регламенттің 13-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тұтынушы білім бөліміне тапсырған сәттен (құжаттарды қабылдау және тапсыру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) бес жұмыс күнін құрайды.
2) өтініш беруші жүгінген күні орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі шекті күту уақыты 30 минуттан аспауы тиіс;
3) өтініш беруші жүгінген күні орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің шекті уақыты 30 минуттан аспауы тиіс.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтату немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады:
1) білім бөліміне жүгінгенде – тұтынушының осы Регламенттің 13-тармағында аталған құжаттардың біреуін ұсынбаған жағдайда;
2) ХҚКО – білім бөліміне жүгінгенде – уәкілетті орган осы Регламенттің 13-тармағында аталған құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда, құжаттар пакетін алған соң бір жұмыс күні ішінде оларды бас тарту себебінің жазба негіздемесімен олар ХҚКО қайтарады.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсыруда тұтынушыға беріледі:
1) білім бөліміне өтініш білдірген кезде – тұтынушының мемлекеттік қызметті алу күні көрсетілген барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат;
2) ХҚКО өтініш білдірген кезде - мыналарды көрсетіп, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі:
1) сұрау салудың нөмірі мен қабылданған күн;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды берген күн (уақыт) мен орын;
5) құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған ХҚКО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты.
Тұтынушыға қызмет көрсету нәтижесін жеткізу амалы білім бөліміне жүгінгенде жүзеге асырылады: анықтама тұтынушының жеке келуінде беріледі.
Егер тұтынушы құжаттарды алуға мерзімінде бармаған жағдайда білім бөлімі дайын анықтамалар мен қаралған құжаттардың екі ай бойы сақталуын жүзеге асырады.
ХҚКО жүгінгенде – анықтама тұтынушының жеке келуінде беріледі.
12. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсету өтінішін алған сәттен және мемлекеттік қызмет нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
білім бөлімі арқылы:
1) тұтынушыны анықтама беру туралы өтінішті білім бөлімінің жауапты маманына береді, білім бөлімінің жауапты маманы өтініш тіркеуін өткізеді және тұтынушымен мемлекеттік қызметті алу күні көрсетілген мемлекеттік қызметті алу үшін барлық құжаттарды алғаны туралы қолхатты тұтынушыға береді және құжаттарды қарау үшін білім бөлімінің басшылығына тапсырады;

2) руководство отдела образования осуществляет ознакомление с поступившими документами, определяет ответственного исполнителя накладывает резолюцию и отправляет документы к ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель отдела образования рассматривает поступившие документы, готовит справку в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям (далее – справка), либо мотивированный отказ, направляет ее для подписания руководству отдела образования;
4) руководство отдела образования рассматривает справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписывает документы;
5) ответственный исполнитель отдела образования выдает потребителю справку либо мотивированный ответ об отказе
через ЦОН:
потребитель подает заявление о выдаче справки в ЦОН;
1) инспектор ЦОНа регистрирует заявление, выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов и передает документы инспектору накопительного отдела ЦОНа;
2) инспектор накопительного отдела ЦОНа осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в отдел образования;
3) ответственный специалист отдела образования проводит регистрацию полученных документов и передает их на рассмотрение руководству отдела образования;
4) руководство отдела образования осуществляет ознакомление с поступившими документами, определяет ответственного исполнителя накладывает резолюцию и отправляет документы к ответственному исполнителю отдела образования;
5) ответственный исполнитель отдела образования рассматривает поступившие документы, готовит справку в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям, либо мотивированный ответ об отказе, направляет ее для подписания руководству отдела образования;
6) руководство отдела образования рассматривает справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписывает документы и передает ответственному специалисту.
6) ответственный специалист отдела образования направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН;
7) инспектор ЦОНа выдает потребителю справку либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в отдел образования или ЦОН:
1) заявление от обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих опекуны (попечители), патронатные воспитатели) несовершеннолетних детей, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту;

2) білім бөлімінің басшылығы түскен құжаттармен танысады, жауапты орындаушы белгілейді, қарар жазады және құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді;
3) білім бөлімінің жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариаттық кеңсеге анықтама, немесе қызмет беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды, оны қол қою үшін білім бөлімінің басшылығына жолдайды;
4) білім бөлімінің басшылығы анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарайды, құжатқа қол қояды;
5) білім бөлімінің жауапты орындаушысы тұтынушыға анықтама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
ХҚКО арқылы:
тұтынушы анықтама беру туралы өтінішті ХҚКО береді;
1) ХҚКО инспекторы өтінішті тіркейді, тиісті құжаттарды қабылдау туралы тұтынушыға қолхат береді және құжаттарды ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторына тапсырады;
2) ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы алған құжаттар тіркеуін өткізеді және оларды білім бөлімі басшылығының қарауына тапсырады;
3) білім бөлімінің жауапты маманы алған құжаттар тіркеуін өткізеді және оларды қарау үшін білім бөлімінің басшылығына тапсырады;
4) білім бөлімінің басшылығы түскен құжаттармен танысады, жауапты орындаушы белгілейді, қарар жазады және құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді;
5) білім бөлімінің жауапты орындаушысы анықтама алуға түскен құжаттарды қарайды, кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариаттық кеңсеге анықтама, немесе қызмет беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды, оны қол қою үшін білім бөлімінің басшылығына жолдайды;
6) білім бөлімінің басшылығы анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарайды, құжатқа қол қояды, жауапты орындаушыға тапсырады;
7) білім бөлімінің жауапты маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚКО жолдайды;
8) ХҚКО инспекторы тұтынушыға анықтама немесе дәлелді бас тарту береді.
4.Мемлекеттік қызметті көрсету барысында әрекеттер
(өзара әрекеттесу) тәртібін сипаттау
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыға білім бөліміне немесе ХҚКО мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) осы Регламенттің 4 қосымшасына сәйкес кәмелетке толмаған баланың екі ата-анасының (ерлі-зайыптылардың) немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронат тәрбиешілер) өтініші;

2) нотариально заверенное заявление от обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели) о предоставлении гарантированного жилья, нотариально заверенное заявление от близких родственников о предоставлении гарантированного жилья в случае ненадлежащего исполнения обязательств перед банком;
3) оригиналы и копии документов на недвижимое имущество (квартира, дом, дача, земельный участок и т.д. (договор, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на имущество, документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка, справка сельских и/или аульных акимов);
4) оригиналы и копии удостоверений личности обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели), по отношению к несовершеннолетнему;
5) оригиналы и копии свидетельств о рождении ребенка (детей);
6) оригинал и копия свидетельства о браке;
7) оригиналы и копии других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, документ, подтверждающий, что в браке не состоял(-а); справка по форме № 4 (в случае рождения ребенка вне брака);
8) доверенность от имени отсутствующего супруга(-и), заверенная нотариусом на совершение оформления сделки.
Оригиналы документов предоставляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) инспектор ЦОНа;
2) инспектор накопительного отдела ЦОНа;
3) ответственный специалист отдела образования;
4) ответственный исполнитель отдела образования;
5) руководство отдела образования.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 5 к настоящему Регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 6 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу
17. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители и должностные лица отдела образования, ЦОНа, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям»
Отдел образования по оказанию государственной услуги
Наименование
отдела образования
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное учреждение «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области»
Северо-Казахстанская область город Петропавловск,
улица Конституции Казахстана, 23

2) банк алдында міндеттерін тиісінше орындамаған жағдайда кепілді мүлікті беру туралы екі ата-анасының (ерлі-зайыптылардың) немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронат тәрбиешілер) нотариатты куәландырған өтініші, кепілді мүлікті беру туралы жақын туыстарының нотариатты расталған өтініші;
3) жылжымайтын мүлік құжаттарының түпнұсқалары мен көшірмелері (пәтер, үй, саяжай, жер учаскесі және т.б. (шарт, жылжымайтын мүлік құқықтарын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, мүліктің техникалық паспорты, тұрғылықты орны бойынша тіркелуін растайтын құжат (мекен-жай анықтамасы, село және/немесе ауыл әкімдерінің анықтамасы);
4) екі ата-анасының (ерлі-зайыптылардың) немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронат тәрбиешілер) жеке куәліктерінің түпнұсқалары мен көшірмелері;
5) баланың (балалардың) тууы туралы куәліктерінің түпнұсқалары мен көшірмелері;
6) неке туралы куәліктің түпнұсқасы мен көшірмесі;
7) басқа да құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері (некені бұзу туралы, қайтыс болуы туралы куәлік, некеге тұрмағандығын растайтын құжат, № 4 нысан бойынша анықтама (бала некеден тыс туылған жағдайда);
8) ерлі-зайыптылардың біреуі болмаған жағдайда, оның мәміле ресімдеуді жасауға нотариуспен расталған сенімхаты.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, олар кейін тұтынушыға қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатыстырылады:
1) ХҚКО инспекторы;
2) ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы;
3) білім бөлімінің жауапты маманы;
4) білім бөлімінің жауапты орындаушысы;
5) білім бөлімінің басшылығы.
15. Әр әкімшілік іс-әрекетін (рәсімін) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі мен өзара әрекеттесуінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 5 қосымшасында беріледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы және ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысы көрсетілген сызбалар осы Регламенттің 6 қосымшасында беріледі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне қатысатын білім бөлімінің, ХҚКО басшылары мен лауазымды тұлғалары (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызметті көрсету үшін жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету сапасы мен тиімділігі үшін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олар қабылдайтын шешімдер мен әрекеттер (әрекетсіздік) үшін, Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыру үшін жауапты.
«Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға
рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге
анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша білім бөлімі
Білім бөлімінің атауы
Заңды
мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 23

Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной-
суббота и
воскресенье
8-(7152)-46-56-58
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям»
Центр обслуживания населения
по оказанию государственной услуги
п\п
Наименование
Центра обслуживания населения
Юридический адрес
График работы
Контактный
телефон
1.
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по СКО
Северо-Казахстанская область
город Петропавловск,
улица Ауэзова, 157
Ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без обеда, выходной-
воскресенье
8-(7152)
33-31-03
2.
Городской отдел филиала РГП «Центр обслуживания населения» по СКО
Северо-Казахстанская область
город Петропавловск,
улица Конституции Казахстана, 72
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной-
воскресенье
8-(7152)
31-06-52
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям»
Республика Казахстан
ГУ «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области»
ГУ «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области», включающий в себя функции органов опеки и попечительства, согласно статьям 22 24 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункту 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан «О жилищных отношениях», статье 66, 128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», действующий в интересах несовершеннолетнего (-ей, - их) _________________________ __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ дает разрешение на _________________________________________________ квартиры № ________ по адресу ______________________________________ дом № ________
Заместитель
начальника отдела образования
города Петропавловска  ___________ ________________
подпись Ф.И.О
М.П.
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям»
ГУ « Отдел образования города Петропавловска
Северо-Казахстанской области
от супругов (Ф.И.О. полностью, без сокращений
точно по документу, удостоверяющему
личность) _________________________________
_________________________________________
проживающих по адресу, телефон
________________________________________
Заявление
Просим Вашего разрешения на продажу (обмен или дарение) квартиры, расположенного по адресу: _________________________________ для получения кредита в размере __________________ сроком на ________
Имеем детей:

Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-14.00, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8-(7152)- 46-56-58
«Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға
рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге
анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы
р/с
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды
мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
1
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК СҚО бойынша филиалы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы,
Әуезов көшесі, 157
Күн сайын түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00 дейін, демалыс – жексенбі
8-(7152)- 33-31-03
2
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК СҚО бойынша филиалының қалалық бөлімі
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 72
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00 дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс – жексенбі
8-(7152)- 31-06-52
«Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға
рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге
анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 3 қосымша
Қазақстан Республикасы
«Солтүстік Қазақстан облысы
Петропавл қаласының білім бөлімі» ММ
Қорғаншылық және қамқоршылық органдары функцияларын өзіне қамтитын «Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» ММ кәмелетке толмаған балалар мүддесіне әрекет ететін Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22-24-баптарына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 3-тармағына, «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 66, 128-баптарына сәйкес, _______________________________________________
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ кәмелетке толмаған (дар) мүддесінде № ___________ үй № ___________ мекен-жайындағы пәтерді _____________________ рұқсат береді.
Петропавл қаласы білім
бөлімі бастығының
орынбасары __________ _______________________
қолы           (аты-жөні)
М.О.
«Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға
рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге
анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 4 қосымша
«Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл
қаласының білім бөлімі» ММ
_____________________________________
мекен-жайында тұратын, телефоны
_____________________________________
ерлі-зайыпты (Т.А.Ә., толық, қысқартусыз,
жеке басын куәландыратын құжат бойынша дәл)
Өтініш
Сізден _______________________________ мекен-жайында орналасқан пәтерді ______________ мөлшерде ________________ мерзімге кредит алу үшін сатуға (айырбастауға немесе сыйға тартуға) рұқсат беруіңізді сұраймыз.
Балаларымыз:

1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
(указать Ф.И.О. детей, год рождения, № свидетельства о рождении, дети старше 10 лет расписываются, пишут слово - "согласны")
Сведения об отце (Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда выдано) _____________________________________________________________
__________________________________________ роспись __________________
Сведения о матери (Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда выдано) _____________________________________________________________
__________________________________________ роспись __________________
В случае потери жилья дети будут проживать по адресу (указать адрес дополнительной площади или адреса близких родственников, согласных взять детей), фразу "обязуемся в дальнейшем детей не оставить без жилья" - написать собственноручно ______________________
Дата "__" __________ год Подпись обоих супругов ________
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям»
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ через отдел образования
N Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
1
Наименование СФЕ
Ответственный специалист отдела образования
Руководство отдела образования
Ответственный исполнитель отдела образования
Руководство отдела образования
Ответственный исполнитель отдела образования
2
Наименование действий (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация представленных потребителем документов
Рассмотрение представленных потребителем документов
Подготовка справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Рассмотрение справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Выдача справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
3
Форма завершения (данные документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация документов
Передача поступивших документов на подготовку справки либо мотивированного ответа об отказе
справка либо мотивированный ответа об отказе
Подписание документа
Выдача справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
4
Срок исполнения
Не более
30 минут
1час
4 рабочих дня
В течение 1 рабочего дня
Не более
30 минут
5
Номер следующего действия
2
3
4
5
Таблица 2. Описание действий СФЕ через ЦОН
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
ЦОН
Инспектор накопительно-го отдела ЦОНа
Инспектор
накопительного
отдела ЦОНа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале и
собирает документы
Составляет реестр и направляет документы в отдел образования
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация в журнале и
выдача
расписки
Сбор
документов в
накопительный
отдел
Отправка
документов в отдел образования
Сроки исполнения
Не более 30 минут
3 раза в день
Не менее 2-х раз в день
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Ответственный специалист отдела образования
Руководство
отдела образования
Ответственный исполнитель отдела образования
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определе-
ниеответственного исполни-
теля для
исполнения
Осуществление проверки полноты документов, подготовка мотивированного отказа или оформление справки
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка документов
ответственному исполнителю
Передача документов с материалами руководству отдела образования для подписи
Сроки исполнения
Не более 30 минут
1 час
4 рабочих дня
Номер следующего
действия
5
6
7
№ действия (хода,
потока работ)
5
6
7
Наименование СФЕ
Руководство
отдела образования
Ответственный специалист отдела образования
Инспектор ЦОНа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с
документами
Регистрация справки или мотивированного отказа
Выдача справки либо мотивированного отказа потребителю
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание документа
Передача результата оказания государственной услуги в ЦОН
Расписка о выдаче
справки либо мотивированного отказа потребителю
Сроки исполнения
В течение 1 рабочего дня
Не более 30 минут
Не более 30 минут
Номер следующего
действия
Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Инспектор ЦОНа
Группа 2 СФЕ
Ответственный специалист отдела образования
Группа 3 СФЕ
Руководство отдела образования
Группа 4 СФЕ
Ответственный исполнитель отдела образования
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в отдел образования
Действие № 2
Прием заявления из ЦОНа или от потребителя, регистрация, направление заявления руководству отдела образования
Действие № 3
Наложение резолюции
Действие №4
Рассмотрение документов, оформление справки
Действие №5 Рассмотрение документов, подписание справки
Действие № 6 Передача справки в ЦОН или потребителю
Действие № 7Выдача справки потребителю
Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Инспектор ЦОНа
Группа 2 СФЕ
Ответственный специалист отдела образования
Группа 3 СФЕ
Руководство отдела образования
Группа 4 СФЕ
Ответственный исполнитель отдела образования
Действие № 1Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в отдела образования
Действие № 2 Прием заявления из ЦОНа или от потребителя, регистрация, направление заявления руководству отдела образования
Действие № 3
рассмотрение заявления, наложение резолюции
Действие № 4 рассмотрение документов, оформление мотивированного отказа
Действие №5 Подписание мотивированного отказа
Действие № 6 Передача мотивированного отказа в ЦОН или потребителю
Действие № 7
Выдача мотивированного отказа потребителю
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям»
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ
Схема 1. Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги в отделе образования
Схема 2. Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги в ЦОН
Утвержден
постановлением акимата
города Петропавловска
от 13 июня 2012 года № 1097
Регламент государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»

1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
(балалардың Т.А.Ә., туған жылы, тууы туралы куәліктің № көрсетіледі, 10 жастан асқан балалар қолдарын қояды, «келісемін» деген сөзді жазады)
Әкесі туралы мәліметтер _______________________________________
(Т.А.Ә., жеке куәліктің №, кім және қашан берді)
________________________________ қолы________________________________
Шешесі туралы мәліметтер ______________________________________
(Т.А.Ә., жеке куәліктің №, кім және қашан берді)
______________________________ қолы _________________________________
Тұрғын үйден айырылған жағдайда балалар (қосымша алаңның мекен-жайы немесе балаларды өзіне алуға келісетін жақын туыстардың мекен-жайлары көрсетіледі) мекен-жайында тұрады, «келешекте балаларды тұрғын үйсіз қалдырмауға міндеттенеміз» деген үзінді өз қолымен жазылады_________________________________________
Күні «__» ____ ____ жыл Ерлі-зайыптылардың қолдары _____________
«Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға
рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге
анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 5 қосымша
Әр ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) қисынды дәйектілігі және өзара байланысының мәтіндік кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерін білім бөлімі арқылы сипаттау
N
Негізгі үрдіс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
1
2
3
4
5
1
ҚФБ атауы
Білім бөлімінің жауапты маманы
Білім бөлімінің басшылығы
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
Білім бөлімінің басшылығы
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
2
Іс-әрекет (үрдіс, рәсім, операция) атауы және олар сипаттамасы
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қарау
Анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап даярлау
Анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарау
Анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру
3
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Құжаттарды тіркеу
Түскен құжаттарды анықтама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап даярлау үшін тапсыру
Анықтама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Құжатқа қол қою
Анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру
4
Орындау мерзімі
30 минуттан көп емес
1 сағат
4 жұмыс күні
1 жұмыс күні ішінде
30 минуттан көп емес
5
Келесі іс-әрекет нөмірі
2
3
4
5
2-кесте. ҚБФ іс-әрекеттерін ХҚКО арқылы сипаттау
Негізгі үрдіс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
1
2
3
ҚФБ атауы
ХҚКО инспекторы
ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы
ХҚКО жинақтаушы бөлімнің инспекторы
Іс-әрекет (үрдіс, рәсім, операция) атауы және олар сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттарды жинайды
Тізімдеме құрастырады және құжаттарды жолдайды
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Журналда тіркеу және қолхат беру
Жинақтаушы бөлімге құжаттар жинау
Құжаттарды білім бөліміне жіберу
Орындау мерзімі
30 минуттан көп емес
Күніне 3 рет
Күніне екі реттен кем емес
Келесі іс-әрекет нөмірі
2
3
4
Негізгі үрдіс (жұмыс барысы, ағымы) әрекеттері
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Білім бөлімінің жауапты маманы
Білім бөлімінің басшылығы
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
Іс-әрекет (үрдіс, рәсім, операция) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Хат-хабармен танысу, орындау үшін жауапты орындаушыны белгілеу
Құжаттар толық тапсыруын тексеруді жүзеге асыру, дәлелді бас тарту дайындау немесе анықтама ресімдеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Қарар жазуы үшін құжаттарды басшылыққа жолдау
Қарар жазу, құжаттарды жауапты орындаушыға жіберу
Материалдары бар құжаттарды қол қою үшін білім бөлімінің басшылығына тапсыру
Орындау мерзімі
30 минуттан көп емес
1 сағат
4 жұмыс күні
Келесі іс-әрекет нөмірі
5
6
7
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
7
8
9
ҚФБ атауы
Білім бөлімінің басшылығы
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
ХҚКО инспекторы
Іс-әрекет (үрдіс, рәсім, операция) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттармен танысу
Анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды тіркеу
Тұтынушыға анықтама немесе дәлелді бас тарту беру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Құжатқа қол қою
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚКО тапсыру
Анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды беру туралы тұтынушыға қолхат
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні ішінде
30 минуттан көп емес
30 минуттан көп емес
Келесі іс-әрекет нөмірі
8
9
10
Пайдалану амалдары. Негізгі үрдіс
ҚФБ 1-тобы
ХҚКО инспекторы
ҚФБ 2-тобы
Білім бөлімінің жауапты маманы
ҚФБ 3-тобы
Білім бөлімінің басшылығы
ҚФБ 4-тобы
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
№1 әрекет. Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды білім бөліміне жіберу
№ 2 әрекет. ХҚКО немесе тұтынушыдан өтініштерді қабылдау, тіркеу, білім бөлімінің басшылығына жіберу
№ 3 әрекет.
Қарар жазу
№ 4 әрекет. Құжаттарды қарау, анықтама ресімдеу
№ 5 әрекет. Құжаттарды қарау, анықтамаға қол қою
№ 6 әрекет. Анықтаманы ХҚКО немесе тұтынушыға тапсыру
№ 7 әрекет. Анықтаманы тұтынушыға беру
Пайдалану амалдары. Балама үрдіс
ҚФБ 1-тобы
ХҚКО инспекторы
ҚФБ 2-тобы
Білім бөлімінің жауапты маманы
ҚФБ 3-тобы
Білім бөлімінің басшылығы
ҚФБ 4-тобы
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет. Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжатты білім бөліміне жіберу
№ 2 әрекет. ХҚКО немесе тұтынушыдан өтініш қабылдау, өтінішті тіркеу, білім бөлімінің басшылығына жіберу
№ 3 әрекет Өтінішті қарау, қарар жазу
№ 4 әрекет Құжаттарды қарау, дәлелді бас тартуды ресімдеу
№ 5 әрекет
Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 6 әрекет. Дәлелді бас тартуды ХҚКО немесе тұтынушыға тапсыру
№ 7 әрекет. Дәлелді бас тартуды тұтынушыға беру
«Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға
рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге
анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет регламентіне 6 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үрдісінде әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) мен ҚФБ қисынды дәйектілігі арасындағы өзара әрекеттесуді сипаттайтын сызба
1-сызба. Қызмет тұтынушының білім бөліміне жүгінгендегі ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
2-сызба Қызмет тұтынушының ХҚКО жүгінгендегі ҚФБ әрекеттер сипаттамасы
Петропавл қаласы әкімдігінің
2012 жылғы «13» шілдедегі
№ 1097 қаулысымен бекітілді
«Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет регламенті

2) руководство отдела образования осуществляет ознакомление с поступившими документами, определяет ответственного исполнителя накладывает резолюцию и отправляет документы к ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель отдела образования рассматривает поступившие документы, готовит справку по опеке и попечительству, либо мотивированный отказ, направляет ее для подписания руководству;
4) руководство отдела образования рассматривает справку либо мотивированного ответ об отказе в предоставлении услуги, подписывает документы;
5) ответственный исполнитель отдела образования выдает потребителю справку либо мотивированный ответ об отказе.
через ЦОН:
потребитель подает заявление о выдаче справки в ЦОН;
1) инспектор ЦОНа регистрирует заявление, выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов и передает документы инспектору накопительного отдела ЦОНа;
2) инспектор накопительного отдела ЦОНа осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в отдел образования;
3) ответственный специалист отдела образования проводит регистрацию полученных документов и передает их на рассмотрение руководству отдела образования;
4) руководство отдела образования осуществляет ознакомление с поступившими документами, определяет ответственного исполнителя накладывает резолюцию и отправляет документы к ответственному исполнителю отдела образования;
5) ответственный исполнитель отдела образования рассматривает поступившие документы на получение справки, готовит справку по опеке и попечительству либо мотивированный отказ в предоставлении услуги, подписывает руководителем, направляет его руководству отдела образования для подписания;
6) руководство отдела образования рассматривает справку либо мотив ированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписывает документы и передает ответственному исполнителю;
7) ответственный исполнитель отдела образования направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН;
8) инспектор ЦОНа выдает потребителю справку либо мотивированный отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в отдел образования и ЦОН:
1) копия решения местных исполнительных органов о назначении опеки (попечительства);
2) оригинал и копия удостоверения личности опекуна (попечителя);
3) оригинал и копия документа, удостоверяющий личность ребенка;
4) справка с места жительства.
Оригиналы документов предоставляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.

2) білім бөлімінің басшылығы түскен құжаттармен танысады, жауапты орындаушы белгілейді, қарар жазады және құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді;
3) білім бөлімінің жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама, немесе қызмет беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды, оны қол қою үшін басшылыққа жолдайды;
4) білім бөлімінің басшылығы анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарайды, құжатқа қол қояды;
5) білім бөлімінің жауапты орындаушысы тұтынушыға анықтама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
ХҚКО арқылы:
тұтынушы анықтама беру туралы өтінішті ХҚКО береді;
1) ХҚКО инспекторы өтінішті тіркейді, тиісті құжаттарды қабылдау туралы тұтынушыға қолхат береді және құжаттарды ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторына тапсырады;
2) ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы алған құжаттар тіркеуін өткізеді және оларды білім бөлімі басшылығының қарауына тапсырады;
3) білім бөлімінің жауапты маманы алған құжаттар тіркеуін өткізеді және оларды қарау үшін білім бөлімінің басшылығына тапсырады;
4) білім бөлімінің басшылығы түскен құжаттармен танысады, жауапты орындаушы белгілейді, қарар жазады және құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді;
5) білім бөлімінің жауапты орындаушысы анықтама алуға түскен құжаттарды қарайды, қорғаншылық немесе қамқоршылық туралы анықтаманы, немесе қызмет беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды, оны қол қою үшін білім бөлімінің басшылығына жолдайды;
6) білім бөлімінің басшылығы анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарайды, құжатқа қол қояды, жауапты орындаушыға тапсырады;
7) білім бөлімінің жауапты маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚКО жолдайды;
8) ХҚКО инспекторы тұтынушыға анықтама немесе дәлелді бас тарту береді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында әрекеттер
(өзара әрекеттесу) тәртібін сипаттау
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыға білім бөліміне және ХҚКО мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) қорғаншылықты (қамқоршылықты) тағайындау туралы жергілікті атқарушы органдар шешімдерінің көшірмесі;
2) қорғаншының (қамқоршының) жеке куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
3) баланың жеке басын куәландыратын құжаттың түпнұсқасы мен көшірмесі;
4) тұрғылықты жері бойынша анықтама.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, олар кейін тұтынушыға қайтарылады.

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям» (далее – Регламент) используются следующие понятия и сокращения:
1) отдел образования – государственное учреждение «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области»;
2) руководство отдела образования – руководство государственного учреждения «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области»;
3)ответственный исполнитель отдела образования – специалист государственного учреждения «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области», на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) потребитель – физическое лицо;
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается отделом образования согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4.Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании статей 115125 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», стандарта государственной услуги «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140.
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей (далее – выписка), согласно приложению 2 к настоящему Реламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
8. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее-потребитель)
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе отдела образования и ЦОНа, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту, а также на интернет-ресурсах указанных организаций: отдела образования - ptr@edu-sko.kz, ЦОНа -mentor.sko
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют тридцать рабочих дней;

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет Регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар мен қысқартулар қолданылады:
1) білім бөлімі – «Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
2) білім бөлімінің басшылығы – «Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің басшылығы;
3) білім бөлімінің жауапты маманы – лауазымдық нұсқаулыққа сәйкес міндеттер жүктелген «Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің маманы;
4) тұтынушы – жеке тұлға.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет осы Регламенттің 1 қосымшасына сәйкес білім бөлімімен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 115-125-баптары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу (бұдан әрі – үзінді), немесе қызмет беруден дәлелді бас тарту туралы жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат мекен-жайы мен жұмыс кестесі осы Регламенттің 1 және 2 қосымшаларында көрсетілген білім бөлімі мен ХҚКО фойесінде орналасқан стендтерінде орналасады, сондай-ақ аталған ұйымдардың: білім бөлімі – ptr@edu-sko.kz, ХҚКО – mentor.sko интернет-ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) осы Регламенттің 13-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тұтынушы тапсырған сәттен (құжаттарды қабылдау және тапсыру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) отыз жұмыс күнін құрайды.

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя – не более 30 минут.
10. Отделом образования в предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае непредставления потребителем одного из документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через отдел образования:
1) потребитель подает заявление о выдаче выписки ответственному специалисту отдела образования, ответственный специалист отдела образования проводит регистрацию заявления и выдает потребителю расписку о получении всех документов для получения государственной услуги, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги и передает документы руководству отдела образования для рассмотрения;
2) руководство отдела образования осуществляет ознакомление с поступившими документами, определяет ответственного исполнителя накладывает резолюцию и отправляет документы к ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель отдела образования рассматривает поступившие документы, готовит выписку на оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей с имуществом, принадлежащим несовершеннолетним либо мотивированный отказ, направляет ее для подписания руководству;
4) руководство отдела образования рассматривает выписку либо мотивированного ответ об отказе в предоставлении услуги и подписывает документы;
5) ответственный исполнитель отдела образования выдает потребителю выписку либо мотивированный ответ об отказе.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в отделе образования составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в отдел образования:
1) заявление физического лица на имя руководителя отдела образования о своем желании быть опекуном (попечителем) оформляется в произвольной форме;
2) согласие супруга(-и), нотариально заверенное, если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), состоит в браке;
3) оригинал и копия удостоверения личности заявителя и супруга(-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), воспитателем, состоит в браке;

2) өтініш беруші жүгінген күні орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі шекті күту уақыты 30 минуттан аспауы тиіс;
3) өтініш беруші жүгінген күні орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің шекті уақыты 30 минуттан аспауы тиіс.
10. Білім бөлімі тұтынушы осы Регламенттің 13-тармағында аталған құжаттардың бірін ұсынбаған жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас таруы мүмкін.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсету өтінішін алған сәттен және білім бөлімі арқылы мемлекеттік қызмет нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы білім бөлімінің жауапты маманына үзінді беру туралы өтінішті білім бөлімінің жауапты маманына береді, білім бөлімінің жауапты маманы өтініш тіркеуін өткізеді және тұтынушымен мемлекеттік қызметті алу күні көрсетілген мемлекеттік қызметті алу үшін барлық құжаттарды алғаны туралы қолхатты тұтынушыға береді және құжаттарды қарау үшін білім бөлімінің басшылығына тапсырады;
2) білім бөлімінің басшылығы түскен құжаттармен танысады, жауапты орындаушы белгілейді, қарар жазады және құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді;
3) білім бөлімінің жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеуге үзіндіні, немесе қызмет беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды, оны қол қою үшін білім бөлімінің басшылығына жолдайды;
4) білім бөлімінің басшылығы үзіндіні немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарайды және құжатқа қол қояды;
5) білім бөлімінің жауапты орындаушысы тұтынушыға үзінді немесе бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
12. Білім бөлімінде мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауын жүзеге асыратын тұлғалардың шекті саны бір қызметкер.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әрекеттер (өзара әрекеттесу) тәртібін сипаттау
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы білім бөліміне мынадай құжаттарды тапсыруы тиіс:
1) жеке тұлғаның уәкілетті орган басшысының атына өзінің қорғаншы (қамқоршы) болуға ниеті туралы өтініші еркін нысанда ресімделеді;
2) егер қорғаншы (қамқоршы) болуға ниет білдірген адам некеде тұрған жағдайда, жұбайының (зайыбының) нотариатты расталған келісімі;
3) егер қорғаншы (қамқоршы), тәрбиеші болуға ниет білдірген адам некеде тұрған жағдайда өтініш берушінің және жұбайының (зайыбының) жеке куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;

4) медицинское заключение о состоянии здоровья лица, желающего стать опекуном (попечителем) и супруга(-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), воспитателем, состоит в браке, согласно приложению 3 к настоящему Регламенту;
5) нотариально заверенная справка, если заявитель не состоит в браке;
6) автобиография заявителя, оформляется в произвольной форме;
7) характеристика заявителя, выданная с места работы;
8) справка с места работы;
9) справка о заработной плате;
10) справка с места жительства;
11) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
12) свидетельство о заключении брака (копия);
13) справка об отсутствии судимости заявителя и его супруга(-и).
После предоставления данных документов проводится обследование жилищно-бытовых условий жизни лица, претендующего на воспитание ребенка, по итогам которого готовится акт.
Кроме того, согласно законодательству, на каждого ребенка, передаваемого под опеку (попечительство) лицо, желающее оформить опеку (попечительство) представляет следующие документы:
1) согласие ребенка, заверенное администрацией школы (если ребенок старше 10 лет);
2) свидетельство о рождении ребенка;
3) медицинская справка о состоянии здоровья ребенка и выписка из истории развития ребенка;
4) документы о родителях (копия свидетельства о смерти, приговор или решение суда, справка о болезни или розыске родителей, справка по форме № 4 в случае рождения ребенка вне брака, и другие документы, подтверждающие утрату ребенком попечения родителей);
5) справка с места учебы ребенка;
6) пенсионная книжка на детей, получающих пенсию, копию решения суда о взыскании алиментов;
7) сведения о братьях и сестрах и их местонахождении;
8) документы о наличии или отсутствия жилья у ребенка.
Оригиналы документов представляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) ответственный специалист отдела образования;
2) ответственный исполнитель отдела образования:
3) руководство отдела образования.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 5 к настоящему Регламенту.

4) осы Регламенттің 3 қосымшасына сәйкес қорғаншы (қамқоршы) болуға ниет білдірген адамның денсаулық жағдайы және қорғаншы (қамқоршы) болуға ниет білдірген адам некеде тұрған жағдайда, жұбайының (зайыбының) денсаулық жағдайы туралы медициналық қорытынды;
5) егер өтініш беруші некеде тұрмаған жағдайда нотариатты расталған анықтама;
6) өтініш берушінің өмірбаяны еркін нысанда ресімделеді;
7) өтініш берушіге жұмыс орнынан берілген мінездеме;
8) жұмыс орнынан анықтама;
9) жалақысы туралы анықтама;
10) тұрғылықты жерінен анықтама;
11) тұрақты тұрғын орны бойынша тіркеуді растайтын құжат (мекен-жайы анықтамасы немесе село/ауыл әкімдерінің анықтамасы);
12) неке туралы куәлік (көшірмесі);
13) өтініш беруші мен оның жұбайының (зайыбының) сотталмағаны туралы анықтама.
Аталған құжаттарды тапсырғаннан кейін баланы тәрбиелеуге үміткер адамның тұрғын үй-тұрмыстық жағдайына тексеру жүргізіледі, оның қорытындысы бойынша акт дайындалады.
Бұдан басқа, заңнамаға сәйкес қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) берілетін әр бала үшін қорғаншылық (қамқоршылық) ресімдеуге ниет білдірген адам мынадай құжаттарды ұсынады:
1) мектеп әкімшілігі растаған баланың келісімі (егер бала 10 жастан асса);
2) баланың тууы туралы куәлігі;
3) баланың денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама және баланың даму тарихынан үзінді көшірме;
4) ата-анасы туралы құжаттар (қайтыс болуы туралы куәліктің көшірмесі, сот үкімі немесе шешімі, ата-анасының ауруы немесе іздестірілуі туралы анықтама, бала некеде тумаған жағдайда № 4 нысандағы анықтама және баланың ата-ана қамқорлығын жоғалтқанын растайтын басқа да құжаттар);
5) баланың оқу орнынан анықтама;
6) зейнетақы алатын балаларға зейнетақы кітапшасы, алименттер өндіріп алу туралы сот шешімінің көшірмесі;
7)аға-інілері мен апа-қарындастары және олардың орналасқан жерлері туралы анықтама;
8) тұрғын үйінің бар немесе жоқ екендігі туралы құжаттар.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, олар кейін тұтынушыға қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатыстырылады:
1) білім бөлімінің жауапты маманы;
2) білім бөлімінің жауапты орындаушысы;
3) білім бөлімінің басшылығы.
15. Әр әкімшілік іс-әрекетін (рәсімін) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі мен өзара әрекеттесуінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 4 қосымшасында беріледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы және ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысы көрсетілген сызбалар осы Регламенттің 5 қосымшасында беріледі.

5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители и должностные лица отдела образования, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее - должностные лица)
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей»
Отдел образования по оказанию государственной услуги
Наименование
отдела образования
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное учреждение «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области»
Северо-Казахстанская область город Петропавловск,
улица Конституции Казахстана, 23
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной-
суббота и
воскресенье
8-(7152)-46-56-58
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей»
Выписка из приложения
к постановлению акимата города Петропавловска
№ ______ от «__» ________ 20__ года
Об установлении опеки (попечительства)
В соответствии со статьей 119 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», на основании заявления __________________________________ и документов отдела образования города Петропавловска акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить опеку (попечительство) над несовершеннолетними детьми, оставшимися без попечения родителей, согласно приложению
№ п/п
Опекун
(попечитель)
Опекаемый
Основание оформления опеки и попечительства
Ф.И.О.
Ф.И.О., год рождения опека (попечительство)
2. Закрепить имеющее жилье за _________________________________
Аким  города Петропавловска      ____________ ________________
подпись Ф.И.О
М.П.
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей»
Направление
Заключение о состоянии здоровья опекуна (усыновителя)
Ф.И.О. ___________________________________________________________
Год рождения _____________________________________________________
Домашний адрес ___________________________________________________
Психиатр _________________________________________________________
Нарколог _________________________________________________________
Дерматовенеролог _________________________________________________
Рентгеноскопия грудной клетки ____________________________________
Терапевт _________________________________________________________
Заключение _______________________________________________________
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей»
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
N Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
1
Наименование СФЕ
Ответственный специалист отдела образования
Руководство отдела образования
Ответственный исполнитель отдела образования
Руководство отдела образования
Ответственный исполнитель отдела образования
2
Наименование действий (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация представленных потребителем документов
Рассмотрение представленных потребителем документов
Подготовка выписки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Рассмотрение выписки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Выдача выписки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
3
Форма завершения (данные документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация документов
Передача поступивших документов на подготовку выписки либо мотивированного ответа об отказе
выписка либо мотивированный ответ об отказе
Подписание документа
Выдача выписки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
4
Срок исполнения
Не более 30 минут
1 рабочий день
28 рабочих дня
1 рабочий день
Не более 30 минут
5
Номер следующего действия
2
3
4
5
Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Ответственный специалист отдела образования
Группа 2 СФЕ
Руководство отдела образования
Группа 3 СФЕ
Ответствен-
ный исполнитель отдела образования
Группа 4 СФЕ
Руководство отдела образования
Действие № 1
Прием и регистрация представленных потребителем документов
Действие № 2
Рассмотрение представленных потребителем документов
Действие № 3
Подготовка выписки
Действие №4
Рассмотрение выписки
Действие №5 Выдача выписки
Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Ответственный специалист отдела образования
Группа 2 СФЕ
Руководство отдела образования
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель отдела образования
Группа 4 СФЕ
Руководство отдела образования
Действие № 1
Прием и регистрация представленных потребителем документов
Действие № 2
Рассмотрение представленных потребителем документов
Действие № 3
Подготовка мотивированного ответа об отказе
Действие №4
Рассмотрение и подписание мотивированного ответа об отказе
Действие №5 выдача мотивированного ответа об отказе
Приложение 5
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
Схема 1. Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги в отдел образования
Утвержден
постановлением акимата
города Петропавловска
от «13» июня 2012 года № 1097
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему»

5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне қатысатын білім бөлімінің басшысы мен лауазымы тұлғалары (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызметті көрсету үшін жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету сапасы мен тиімділігі үшін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олар қабылдайтын шешімдер мен әрекеттер (әрекетсіздік) үшін, Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыру үшін жауапты.
«Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша білім бөлімі
Білім бөлімінің атауы
Заңды
мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 23
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-14.00, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8-(7152)- 46-56-58
«Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
Петропавл қаласы әкімдігінің қаулысына
қосымшадан үзінді көшірме
№_______                               20__ жылғы «__»_______
Қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы
«Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсан Кодексінің 119-бабына сәйкес, (Т.А.Ә.)__________ өтініші және Петропавл қаласы білім бөлімінің құжаттары негізінде қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес ата-анасының қамқорлығынсыз қалған кәмелетке толмаған балаларға қорғаншылық (қамқоршылық) белгіленсін
Р/с
Қорғаншы (қамқоршы)
Қорғаншылыққа алынушы
Қорғаншылық пен қамқоршылықты ресімдеу негізі
Т.А.Ә.
Қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) алынған баланың Т.А.Ә., туған жылы
2. Қолда бар тұрғын үй ____________________________ бекітіліп берілсін.
Петропавл қаласының әкімі      _____________ _____________
қолы           аты-жөні
М.О.
«Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
Жолдама
Қамқоршының (бала асырап алушының) денсаулық жағдайы
туралы қорытынды
Т.А.Ә. __________________________________________________________
Туған жылы ______________________________________________________
Үйінің мекен-жайы _______________________________________________
Психиатр ________________________________________________________
Нарколог ________________________________________________________
Дерматовенеролог ________________________________________________
Кеуде қуысының рентгеноскопиясы _________________________________
Терапевт ________________________________________________________
Қорытынды _______________________________________________________
«Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4 қосымша
Әр ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) қисынды дәйектілігі және өзара байланысының мәтіндік кестелік сипаттамасы
1-кесте ҚФБ іс-әрекеттерін сипаттау
N
Негізгі үрдіс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
1
2
3
4
5
1
ҚФБ атауы
Білім бөлімінің жауапты маманы
Білім бөлімінің басшылығы
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
Білім бөлімінің басшылығы
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
2
Іс-әрекет (үрдіс, рәсім, операция) атауы және олар сипаттамасы
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қарау
Үзінді немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап даярлау
Үзінді немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарау
Үзінді немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру
3
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Құжаттарды тіркеу
Түскен құжаттарды үзінді немесе бас тарту туралы дәлелді жауап даярлау үшін тапсыру
Үзінді немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Құжатқа қол қою
Үзінді немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру
4
Орындау мерзімі
30 минуттан көп емес
1 жұмыс күні
28 жұмыс күні
1 жұмыс күні
30 минуттан көп емес
5
Келесі іс-әрекет нөмірі
2
3
4
5
Пайдалану амалдары. Негізгі үрдіс
ҚФБ 1-тобы
Білім бөлімінің жауапты маманы
ҚФБ 2-тобы
Білім бөлімінің басшылығы
ҚФБ 3-тобы
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
ҚФБ 4-тобы
Білім бөлімінің басшылығы
№1 әрекет
Тұтынушы тапсырған құжаттарды қабылдау және тіркеу
№ 2 әрекет
Тұтынушы тапсырған құжаттарды қарау
№3 әрекет Үзіндіні дайындау
№ 4 әрекет Үзіндіні қарау
№ 5 әрекет Үзінді беру
Пайдалану амалдары. Балама үрдіс
ҚФБ 1-тобы
Білім бөлімінің жауапты маманы
ҚФБ 2-тобы
Білім бөлімінің басшылығы
ҚФБ 3-тобы
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
ҚФБ 4-тобы
Білім бөлімінің басшылығы
№1 әрекет
Тұтынушы тапсырған құжаттарды қабылдау және тіркеу
№ 2 әрекет
Тұтынушы тапсырған құжаттарды қарау
№3 әрекет бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
№ 4 әрекет Бас тарту туралы дәлелді жауапты қарау және қол қою
№ 5 әрекет
Бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
«Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне 5 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үрдісінде әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) мен ҚФБ қисынды дәйектілігі арасындағы өзара әрекеттесуді сипаттайтын сызба
1-сызба. Қызмет тұтынушының білім бөліміне жүгінгендегі ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Петропавл қаласы әкімдігінің
2012 жылғы «13» шілдедегі
№ 1097 қаулысымен бекітілді
«Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен
несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру»
мемлекеттік қызмет регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям» (далее – Регламент) используются следующие понятия и сокращения:
1) отдел образования – государственное учреждение «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области»;
2) руководство отдела образования – руководство государственного учреждения «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области»;
3) ответственный исполнитель отдела образования – специалист государственного учреждения «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области», на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) потребитель – физическое лицо;
5) инспектор накопительного отдела ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий сбор документов и передающий их отделу образования.
6) инспектор ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя;
7) ЦОН- Центр обслуживания населения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается отделом образования, а также через ЦОН на альтернативной основе, согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту.
4.Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга осуществляется на основании статей 22 – 24 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», статей 66128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» и стандарта государственной услуги «Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140.
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача разрешения в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему (далее – справка), согласно приложению 3 к настоящему Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе отдела образования и ЦОНа, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту, а также на интернет-ресурсах указанных организаций: отдела образования - ptr@edu-sko.kz, ЦОНа -mentor.sko

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру» мемлекеттік қызмет Регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар мен қысқартулар қолданылады:
1) білім бөлімі – «Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
2) білім бөлімінің басшылығы – «Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің басшылығы;
3) білім бөлімінің жауапты маманы – лауазымдық нұсқаулыққа сәйкес міндеттер жүктелген «Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің маманы;
4) тұтынушы – жеке тұлға;
5) ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы – құжаттар жинауды жүзеге асыратын және білім бөліміне тапсыратын Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері
6) ХҚКО инспекторы – тұтынушының өтініші мен құжаттарын қабылдайтын Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері;
7) ХҚКО – Халыққа қызмет көрсету орталығы.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет білім бөлімімен, сондай-ақ осы Регламентінің 12 қосымшаларына сәйкес балама негізде ХҚКО арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетеледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22-24-баптары, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 13-бабының 3-тармағы, «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 66128-баптары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсат беру (бұдан әрі – анықтама),      немесе қызмет беруден дәлелді бас тарту туралы жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат мекен-жайы мен жұмыс кестесі осы Регламенттің 1 және 2 қосымшаларында көрсетілген білім бөлімі мен ХҚКО фойесінде орналасқан стендтерінде орналасады, сондай-ақ аталған ұйымдардың: білім бөлімі – ptr@edu-sko.kz, ХҚКО – mentor.sko интернет-ресурстарынан алуға болады.

2) руководство отдела образования осуществляет ознакомление с поступившими документами, определяет ответственного исполнителя накладывает резолюцию и отправляет документы к ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель отдела образования рассматривает поступившие документы, готовит выписку на получение разрешения в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему либо мотивированный отказ, направляет ее для подписания руководству;
4) руководство отдела образования рассматривает справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписывает документы;
5) ответственный исполнитель отдела образования выдает потребителю справку либо мотивированный ответ об отказе
через ЦОН:
потребитель подает заявление о выдаче справки в ЦОН;
1) инспектор ЦОНа регистрирует заявление, выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов и передает документы инспектору накопительного отдела ЦОНа;
2) инспектор накопительного отдела ЦОНа осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в отдел образования
3) ответственный специалист отдела образования проводит регистрацию полученных документов и передает их на рассмотрение руководству отдела образования;
4) руководство отдела образования осуществляет ознакомление с поступившими документами, определяет ответственного исполнителя, накладывает резолюцию и отправляет документы к ответственному исполнителю отдела образования;
5) ответственный исполнитель отдела образования рассматривает поступившие документы на получение выписки, готовит выписку на получение разрешения в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему либо мотивированный отказ в предоставлении услуги, подписывает руководителем, направляет его руководству отдела образования для подписания;
6) руководство отдела образования рассматривает выписку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписывает документы и передает ответственному исполнителю;
7) ответственный исполнитель отдела образования направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН;
8) инспектор ЦОНа выдает потребителю выписку либо мотивированный отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в отдел образования или ЦОН:
1) заявление от обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели), несовершеннолетних детей, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту;

2) білім бөлімінің басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады, жауапты орындаушы белгілейді, қарар жазады және құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді;
3) білім бөлімінің жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсат алуға үзінді, немесе қызмет беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды, оны қол қою үшін басшылыққа жолдайды;
4) білім бөлімінің басшылығы анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарайды, құжатқа қол қояды;
5) білім бөлімінің жауапты орындаушысы тұтынушыға анықтама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
ХҚКО арқылы:
тұтынушы анықтама беру туралы өтінішті ХҚКО береді;
1) ХҚКО инспекторы өтінішті тіркейді, тиісті құжаттарды қабылдау туралы тұтынушыға қолхат береді және құжаттарды ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторына тапсырады;
2) ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы алған құжаттар тіркеуін өткізеді және оларды білім бөлімі басшылығының қарауына тапсырады;
3) білім бөлімінің жауапты маманы алған құжаттар тіркеуін өткізеді және оларды қарау үшін білім бөлімінің басшылығына тапсырады;
4) білім бөлімінің басшылығы түскен құжаттармен танысады, жауапты орындаушы белгілейді, қарар жазады және құжаттарды жауапты орындаушыға тапсырады;
5) білім бөлімінің жауапты орындаушысы үзіндіні алуға түскен құжаттарды қарайды, кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге  рұқсат беру, немесе қызмет беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды, оны қол қою үшін білім бөлімінің басшылығына жолдайды;
6) білім бөлімінің басшылығы үзіндіні немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарайды, құжатқа қол қояды, жауапты орындаушыға тапсырады;
7) білім бөлімінің жауапты маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚКО жолдайды;
8) ХҚКО инспекторы тұтынушыға үзіндіні немесе дәлелді бас тарту береді.
4.Мемлекеттік қызметті көрсету барысында іс-әрекеттер
(өзара әрекеттесу) тәртібін сипаттау
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыға білім бөліміне және ХҚКО мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) осы Регламенттің 4 қосымшасына сәйкес кәмелетке толмаған баланың екі ата-анасының (ерлі-зайыптылардың) немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронат тәрбиешілер) өтініші;

Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной-
суббота и
воскресенье
8-(7152)-46-56-58
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешений в банки для
оформления ссуды под залог жилья,
принадлежащего несовершеннолетнему»
Центр обслуживания населения
по оказанию государственной услуги
п\п
Наименование
Центра обслуживания населения
Юридический адрес
График работы
Контактный
телефон
1.
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по СКО
Северо-Казахстанская область
город Петропавловск,
улица Ауэзова, 157
Ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без обеда, выходной-
воскресенье
8-(7152)
33-31-03
2.
Городской отдел филиала РГП «Центр обслуживания населения» по СКО
Северо-Казахстанская область
город Петропавловск,
улица Конституции Казахстана, 72
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной-
воскресенье
8-(7152)
31-06-52
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешений в банки для
оформления ссуды под залог жилья,
принадлежащего несовершеннолетнему»
ГУ «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области»
ГУ «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области, включающий в себя функции органов опеки и попечительства, согласно статьям 22 – 24 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункту 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан «О жилищных отношениях», статей 66, 128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», действующий в интересах несовершеннолетнего (-ей, - их) _________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
дает разрешение на _________________________________________________
квартиры № _______ по адресу _______________________________________
дом № ____________
Начальник
отдела образования
города Петропавловска_________ ________________
подпись Ф.И.О
М.П.
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешений в банки для
оформления ссуды под залог жилья,
принадлежащего несовершеннолетнему»
ГУ «Отдел образования города
Петропавловска Северо-Казахстанской области
от супругов __________________________
(Ф.И.О. полностью, без сокращений
______________________________________
точно по документу, удостоверяющему личность)
проживающих по адресу, телефон ________
______________________________________
Заявление
Просим Вашего разрешения на залог квартиры, расположенной по адресу: ___________________________________________________________
для получения кредита в размере ______________ сроком на __________
Имеем детей:

Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-14.00, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8-(7152)- 46-56-58
«Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй
кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге
рұқсаттар беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы
р/с
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды
мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
1
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК СҚО бойынша филиалы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы,
Әуезов көшесі, 157
Күн сайын түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00 дейін, демалыс – жексенбі
8-(7152)- 33-31-03
2
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК СҚО бойынша филиалының қалалық бөлімі
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 72
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00 дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс – жексенбі
8-(7152)- 31-06-52
«Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй
кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге
рұқсаттар беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 3 қосымша
«Солтүстік Қазақстан облысы
Петропавл қаласының білім бөлімі» ММ
Қорғаншылық және қамқоршылық органдарының функцияларын өзіне қамтитын «Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» ММ кәмелетке толмаған балалар мүддесіне әрекет ететін Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22-24-баптарына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 3-тармағына, «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 66, 128-баптарына сәйкес ______________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
мекен-жайы бойынша № __ үй, № __ пәтерді __________________________ рұқсат береді.
Петропавл қаласы
білім бөлімінің
бастығы __________ ____________
қолы     (аты-жөні)
М.О.
«Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй
кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге
рұқсаттар беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 4 қосымша
«Солтүстік Қазақстан облысы
Петропавл қаласының білім бөлімі» ММ
____________________________________
мекен-жайында тұратын, телефоны
____________________________________
____________________________________
ерлі-зайыпты (Т.А.Ә., толық, қысқартусыз,
жеке басын куәландыратын құжат бойынша дәл)
Өтініш
Сізден _______________________________ мекен-жайында орналасқан пәтерді ___________ мөлшерде ___________________ мерзімге кредит алу үшін кепілге қоюға рұқсат беруіңізді сұраймыз.
Балаларымыз:

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям» (далее – Регламент) используются следующие понятия и сокращения:
1) отдел образования – государственное учреждение «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области»;
2) руководство отдела образования – руководство государственного учреждения «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области»;
3)ответственный исполнитель отдела образования – специалист государственного учреждения «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области», на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) потребитель – физическое лицо;
5) инспектор накопительного отдела ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий сбор документов и передающий их отделу образования.
6) инспектор ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя;
7) ЦОН- Центр обслуживания населения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области» далее (отдел образования), а также через ЦОН на альтернативной основе, согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту.
4.Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании статьи 128 Кодекса Республики Казахстан от 16 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», стандарта государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года №140.
7. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является выдача справки на получение пенсионных накоплений, справки - согласия в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел на осуществление действий с имуществом, принадлежащим несовершеннолетним (далее - справка) согласно приложения 3 и 4 к Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет Регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар мен қысқартулар қолданылады:
1) білім бөлімі – «Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
2) білім бөлімінің басшылығы – «Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің басшылығы;
3) білім бөлімінің жауапты маманы – лауазымдық нұсқаулыққа сәйкес міндеттер жүктелген «Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің маманы;
4) тұтынушы – жеке тұлға;
5) ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы – құжаттар жинауды жүзеге асыратын және білім бөліміне тапсыратын Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері
6) ХҚКО инспекторы – тұтынушының өтініші мен құжаттарын қабылдайтын Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері;
7) ХҚКО – Халыққа қызмет көрсету орталығы.
2.Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің осы Регламенті «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – білім бөлімі), сондай-ақ осы Регламенттің 12 қосымшаларына сәйкес балама негізде ХҚКО арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетеледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 128-бабы, «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру» мемлекеттік қызметінің стандарты негізінде көрсетіледі.
7. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі осы Регламенттің 3 және 4 қосымшаларына сәйкес зейнетақы жинақтарын алуға анықтамалар, ІІМ Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаға тиесілі мүлікпен әрекетті жүзеге асыруға анықтама-келісім беру (бұдан әрі – анықтама), немесе қызмет беруден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.

12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
через отдел образования:
1) потребитель подает заявление о выдаче справки ответственному специалисту отдела образования, ответственный специалист отдела образования проводит регистрацию заявления и выдает потребителю расписку о получении всех документов для получения государственной услуги, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги и передает документы руководству отдела образования для рассмотрения;
2) руководство отдела образования осуществляет ознакомление с поступившими документами, определяет ответственного исполнителя, накладывает резолюцию и отправляет документы к ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель отдела образования рассматривает поступившие документы, готовит справку на получение пенсионных накоплений, справки - согласия в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел на осуществление действий с имуществом, принадлежащим несовершеннолетним либо мотивированный отказ, направляет ее для подписания руководству;
4) руководство отдела образования рассматривает справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписывает документы;
5) ответственный исполнитель отдела образования выдает потребителю справку либо мотивированный ответ об отказе
через ЦОН:
потребитель подает заявление о выдаче справки в ЦОН;
1) инспектор ЦОНа регистрирует заявление, выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов и передает документы инспектору накопительного отдела ЦОНа;
2) инспектор накопительного отдела ЦОНа осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в отдел образования
3) ответственный специалист отдела образования проводит регистрацию полученных документов и передает их на рассмотрение руководству отдела образования;
4) руководство отдела образования осуществляет ознакомление с поступившими документами, определяет ответственного исполнителя, накладывает резолюцию и отправляет документы к ответственному исполнителю отдела образования;
5) ответственный исполнитель отдела образования рассматривает поступившие документы на получение справки, готовит справку на получение пенсионных накоплений, справки - согласия в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел на осуществление действий с имуществом, принадлежащим несовершеннолетним либо мотивированный отказ в предоставлении услуги, подписывает руководителем, направляет его руководству отдела образования для подписания;

12. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсету өтінішін алған сәттен және мемлекеттік қызмет нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
білім бөлімі арқылы:
1) тұтынушыны анықтама беру туралы өтінішті білім бөлімінің жауапты маманына береді, білім бөлімінің жауапты маманы өтініш тіркеуін өткізеді және тұтынушымен мемлекеттік қызметті алу күні көрсетілген мемлекеттік қызметті алу үшін барлық құжаттарды алғаны туралы қолхатты тұтынушыға береді және құжаттарды қарау үшін білім бөлімінің басшылығына тапсырады;
2) білім бөлімінің басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады, жауапты орындаушы белгілейді, қарар жазады және құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді;
3) білім бөлімінің жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, зейнетақы жинақтарын алуға анықтамалар, ІІМ Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаға тиесілі мүлікпен әрекетті жүзеге асыруға анықтама-келісімін, немесе қызмет беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды, оны қол қою үшін білім бөлімінің басшылығына жолдайды;
4) білім бөлімінің басшылығы анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарайды, құжатқа қол қояды;
5) білім бөлімінің жауапты орындаушысы тұтынушыға анықтама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
ХҚКО арқылы:
тұтынушы анықтама беру туралы өтінішті ХҚКО береді;
1) ХҚКО инспекторы өтінішті тіркейді, тиісті құжаттарды қабылдау туралы тұтынушыға қолхат береді және құжаттарды ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторына тапсырады;
2) ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы алған құжаттар тіркеуін өткізеді және оларды білім бөлімі басшылығының қарауына тапсырады;
3) білім бөлімінің жауапты маманы алған құжаттар тіркеуін өткізеді және оларды қарау үшін білім бөлімінің басшылығына тапсырады;
4) білім бөлімінің басшылығы түскен құжаттармен танысады, жауапты орындаушы белгілейді, қарар жазады және құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді;
5) білім бөлімінің жауапты орындаушысы анықтама алуға түскен құжаттарды қарайды, зейнетақы жинақтарын алуға анықтамалар, ІІМ Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаға тиесілі мүлікпен әрекетті жүзеге асыруға анықтама-келісімін, немесе қызмет беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды, оны қол қою үшін білім бөлімінің басшылығына жолдайды;

6) руководство отдела образования рассматривает справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписывает документы и передает ответственному исполнителю;
7) ответственный исполнитель отдела образования направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН;
8) инспектор ЦОНа выдает потребителю справку либо мотивированный отказ.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет следующие документы:
1) заявление от родителя или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели), несовершеннолетнего на получение наследства согласно приложению 5 к настоящему Регламенту;
2) оригинал и копия удостоверения личности (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели);
3) свидетельство о рождении ребенка (детей);
4) оригинал и копия свидетельства о браке;
5) оригиналы и копии других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, справка по форме № 4 в случае рождения ребенка вне брака);
6) свидетельство о праве на наследство по закону (от нотариуса);
7) оригинал и копия документа на машину (техпаспорт) в случае, если справка нужна в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции МВД.
Оригиналы документов представляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор ЦОНа;
2) инспектор накопительного отдела ЦОНа;
3) ответственный специалист отдела образования;
4) ответственный исполнитель отдела образования;
5) руководство отдела образования.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 6 к Регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 7 к Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители и должностные лица отдела образования, ЦОНа, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее - должностные лица)
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту
государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
для оформления наследства
несовершеннолетним детям»
Отдел образования по оказанию государственной услуги
Наименование
отдела образования
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное учреждение «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области»
Северо-Казахстанская область город Петропавловск,
улица Конституции Казахстан, 23

6) білім бөлімінің басшылығы анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарайды, құжатқа қол қояды, жауапты орындаушыға тапсырады;
7) білім бөлімінің жауапты маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚКО жолдайды;
8) ХҚКО инспекторы тұтынушыға анықтама немесе дәлелді бас тарту береді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында іс-әрекеттер
(өзара әрекеттесу) тәртібін сипаттау
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсырады:
1) осы Регламенттің 5 қосымшасына сәйкес кәмелетке толмаған баланың екі ата-анасының (ерлі-зайыптылардың) немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронат тәрбиешілер) өтініші;
2) ерлі-зайыптылардың немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронат тәрбиешілер) жеке куәліктерінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
3) баланың (балалардың) туу туралы куәлігі;
4) неке қию туралы куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
5) басқа да құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері (некені бұзу туралы, қайтыс болу туралы куәлік, бала некеден тыс туылған жағдайда № 4 нысан бойынша анықтама);
6) заң бойынша мұраға құқығы туралы куәлік (нотариустан);
7) егер анықтама ІІМ Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне қажет болған жағдайда, машинаға құжаттың (техпаспорт) түпнұсқасы мен көшірмесі.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, олар кейін тұтынушыға қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатыстырылады:
1) ХҚКО инспекторы;
2) ХҚКО жинақтаушы бөлімнің инспекторы;
3) білім бөлімінің жауапты маманы;
4) білім бөлімінің жауапты орындаушысы;
5) білім бөлімінің басшылығы.
15. Әр әкімшілік іс-әрекетін (рәсімін) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі мен өзара әрекеттесуінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 6 қосымшасында беріледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы және ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысы көрсетілген сызбалар осы Регламенттің 7 қосымшасында беріледі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне қатысатын білім бөлімінің, ХҚКО басшылары мен лауазымды тұлғалары (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызметті көрсету үшін жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету сапасы мен тиімділігі үшін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олар қабылдайтын шешімдер мен әрекеттер (әрекетсіздік) үшін, Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыру үшін жауапты.
«Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің
аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған
балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша білім бөлімі
Білім бөлімінің атауы
Заңды
мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 23

Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной-
суббота и
воскресенье
8-(7152)-46-56-58
Приложение 2
к Регламенту
государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
для оформления наследства
несовершеннолетним детям»
Центр обслуживания населения
по оказанию государственной услуги
п\п
Наименование
Центра обслуживания населения
Юридический адрес
График работы
Контактный
телефон
1.
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по СКО
Северо-Казахстанская область
город Петропавловск,
улица Ауэзова, 157
Ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без обеда, выходной-
воскресенье
8-(7152)
33-31-03
2.
Городской отдел филиала РГП «Центр обслуживания населения» по СКО
Северо-Казахстанская область
город Петропавловск,
улица Конституции Казахстана, 72
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной-
воскресенье
8-(7152)
31-06-52
Приложение 3
к Регламенту
государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
для оформления наследства
несовершеннолетним детям»
Наименование накопительного
пенсионного фонда __________
ГУ «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области» разрешает (Ф.И.О. Заявителя), _____________________________________________________________________
______________, ______ года рождения, (удостоверение личности № ________ от ______года, выдано _________), являющемуся
________________________ (матерью/отцом/опекуном) несовершеннолетнего
_________________________________________________ (Ф.И.О. ребенка,
года рождения), получить наследуемые пенсионные накопления в ________
(наименование накопительного пенсионного фонда), с причитающимися
инвестиционным доходом, пеней и иными поступлениями в соответствии с
законодательством, согласно свидетельству о праве на наследство по
закону/завещанию от _______ года, выданного нотариусом
(государственная лицензия № ______ от года, выдана ), в связи со
смертью вкладчика (Ф.И.О. наследодателя), ___________________________
(свидетельство о смерти от __________ года, № _______)
Начальник
отдела образования
города Петропавловска__________ ________________
подпись (Ф.И.О.)
Приложение 4
к Регламенту
государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
для оформления наследства
несовершеннолетним детям»
Республика Казахстан
ГУ «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области»

Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-14.00, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8-(7152)- 46-56-58
«Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің
аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған
балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша
халыққа қызмет көрсету орталығы
р/с
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды
мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
1
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК СҚО бойынша филиалы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы,
Әуезов көшесі, 157
Күн сайын түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00 дейін, демалыс – жексенбі
8-(7152)- 33-31-03
2
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК СҚО бойынша филиалының қалалық бөлімі
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 72
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00 дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс – жексенбі
8-(7152)- 31-06-52
«Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің
аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған
балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
Жинақтаушы зейнетақы қорының атауы
___________________________________
«Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» ММ __________________ жылы туған, (өтініш берушінің Т.А.Ә.) (№______ жеке куәлік ________ жылы _______ берген) ______________________ (жинақтаушы зейнетақы қорының атауы) зейнетақы жинақтарын салымшы _______________ (Т.А.Ә.) қайтыс болуына байланысты (____ жылғы __________ № _____________ қайтыс болуы туралы куәлік) ____________ жылғы заң бойынша нотариус берген (________ жылы ________ № ________ берген мемлекеттік лицензия) мұрагерлікке құқығы туралы куәлікке сәйкес барлық тиесілі пайыздарымен бірге кәмелетке толмаған ұлына (қызына) _________ (баланың Т.А.Ә., туған жылы) қайта ресімдеуге рұқсат береді.
Петропавл қаласы
білім бөлімінің
бастығы ______________ __________________
қолы          (аты-жөні)
«Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің
аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған
балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4 қосымша
Қазақстан Республикасы
«Солтүстік Қазақстан облысы
Петропавл қаласының білім бөлімі» ММ

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям» (далее – Регламент) используются следующие понятия и сокращения:
1) отдел образования – государственное учреждение «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области»;
2) ответственный исполнитель отдела образования – специалист государственного учреждения «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области», на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
3) руководство отдела образования – руководство государственного учреждения «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области»;
4) потребитель – физическое лицо;
5) ЦОН – Центр обслуживания населения;
6) инспектор ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя;
7) инспектор накопительного отдела ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий сбор документов и передающий их отделу образования.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области» далее (отдел образования), а также через ЦОН на альтернативной основе, согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту.
4.Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга осуществляется на основании статей 2224 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», статей 66128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» и стандарта государственной услуги «Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140.
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища (далее – справка), согласно приложения 3 к настоящему Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі» мемлекеттік қызмет Регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар мен қысқартулар қолданылады:
1) білім бөлімі – «Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
2) білім бөлімінің басшылығы – «Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің басшылығы;
3) білім бөлімінің жауапты маманы – лауазымдық нұсқаулыққа сәйкес міндеттер жүктелген «Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің маманы;
4) тұтынушы – жеке тұлға;
5) ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы – құжаттар жинауды жүзеге асыратын және білім бөліміне тапсыратын Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері
6) ХҚКО инспекторы – тұтынушының өтініші мен құжаттарын қабылдайтын Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері;
7) ХҚКО – Халыққа қызмет көрсету орталығы.
2.Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – білім бөлімі), сондай-ақ осы Регламенттің 12 қосымшаларына сәйкес балама негізде ХҚКО арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22-24-баптары, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңы 13-бабының 3-тармағы, «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 66128-баптары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде жүзеге асырылады.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылақ және қамқоршылақ органдарының анықтамалар беру (бұдан әрі – анықтама), немесе қызмет беруден дәлелді бас тарту туралы жауап болып табылады.

6) руководство отдела образования рассматривает справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписывает документы и передает ответственному исполнителю;
7)ответственный исполнитель отдела образования направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН;
8) инспектор ЦОНа выдает потребителю справку либо мотивированный отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в отдел образования и в ЦОН.
1) заявление от опекунов (попечителей), патронатных воспитателей несовершеннолетних детей, согласно приложению 45 к настоящему Регламенту;
2) оригинал и копия удостоверения личности потребителя;
3) свидетельство о рождении ребенка (детей);
4) оригиналы и копии документов на квартиру (договор, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на квартиру, документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
5) нотариально заверенное заявление от опекунов (попечителей), патронатных воспитателей о предоставлении гарантированного жилья, нотариально заверенное заявление от близких родственников о предоставлении гарантированного жилья в случае ненадлежащего исполнения обязательств перед банком;
6) оригинал и копия свидетельства о браке потребителя;
7) оригиналы и копии других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, документ, подтверждающий, что в браке не состоял (-а);
8) письмо из банка о выдаче справки на разрешение залога жилья, принадлежащего несовершеннолетнему (в случае предоставления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему).
Оригиналы документов представляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор ЦОНа;
2) инспектор накопительного отдела ЦОНа;
3) ответственный специалист отдела образования;
4) ответственный исполнитель отдела образования;
5) руководство отдела образования.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 6 к настоящему Регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 7 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу

6) білім бөлімінің басшылығы анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарайды, құжатқа қол қояды, жауапты орындаушыға тапсырады;
7) білім бөлімінің жауапты маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚКО жолдайды;
8) ХҚКО инспекторы тұтынушыға анықтама немесе дәлелді бас тарту береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әрекеттер
(өзара әрекеттесу) тәртібін сипаттау
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыға білім бөліміне және ХҚКО мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) осы Регламенттің 45 қосымшаларына сәйкес кәмелетке толмаған балалар қорғаншыларының (қамқоршыларының), патронат тәрбиешілерінің өтініші;
2) тұтынушының жеке куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
3) баланың (балалардың) тууы туралы куәлігі;
4) пәтер құжаттарының түпнұсқалары мен көшірмелері (келісімшарт, жылжымайтын мүлік құқықтарын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, пәтердің техникалық паспорты, тұрғындардың есеп кітабы (үй кітабы);
5) қорғаншылардың (қамқоршылардың), патронат тәрбиешілердің кепілді тұрғын үйді беру туралы нотариатты расталған өтініші, банк алдындағы міндеттерін тиісінше орындамаған жағдайда кепілді тұрғын үйді беру туралы жақын туыстарының нотариатты куәландырылған өтініші;
6) тұтынушының неке туралы куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
7) басқа да құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері (некені бұзу туралы, қайтыс болуы туралы куәлік, некеге тұрмағандығын растайтын құжат;
8) банктен кәмелетке толмағанға тиесілі тұрғын үйді кепілге қоюға рұқсатқа анықтама беру туралы хат (кәмелетке толмағанға тиесілі тұрғын үйді кепілге қойып, несие берген жағдайда).
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, олар кейін тұтынушыға қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатыстырылады:
1) ХҚКО инспекторы;
2) ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы;
3) білім бөлімінің жауапты маманы;
4) білім бөлімінің жауапты орындаушысы;
5) білім бөлімінің басшылығы.
15. Әр әкімшілік іс-әрекетін (рәсімін) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ  әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі мен өзара әрекеттесуінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 6 қосымшасында беріледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы және ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысы көрсетілген сызбалар осы Регламенттің 7 қосымшасында беріледі.
5.Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі

17. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители и должностные лица отдела образования, ЦОНа, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее - должностные лица)
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей,
являющихся собственниками жилища»
Отдел образования по оказанию государственной услуги
Наименование
отдела образования
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное учреждение «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области»
Северо-Казахстанская область город Петропавловск,
улица Конституции Казахстана, 23
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной-
суббота и
воскресенье
8-(7152)-46-56-58
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок органов опеки и
попечительства для оформления сделок,
затрагивающих интересы
несовершеннолетних детей, являющихся
собственниками жилища»
Центр обслуживания населения
по оказанию государственной услуги
п\п
Наименование
Центра обслуживания населения
Юридический адрес
График работы
Контактный
телефон
1.
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по СКО
Северо-Казахстанская область
город Петропавловск,
улица Ауэзова, 157
Ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без обеда, выходной-
воскресенье
8-(7152)
33-31-03
2.
Городской отдел филиала РГП «Центр обслуживания населения» по СКО
Северо-Казахстанская область
город Петропавловск,
улица Конституции Казахстана, 72
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной-
воскресенье
8-(7152)
31-06-52
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок органов опеки и
попечительства для оформления сделок,
затрагивающих интересы
несовершеннолетних детей, являющихся
собственниками жилища»
Республика Казахстан
ГУ «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области»
ГУ «Отдел образования города Петропавловска Северо-Казахстанской области», осуществляющий функции органов опеки и попечительства, согласно статьям 22-24 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункту 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан «О жилищных отношениях», статье 128 Кодекса Республики Казахстан «О браке (супружестве) и семье», действующий в интересах несовершеннолетнего(-ей,-их) ________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________________________________ дает согласие ______________квартиры № ______ по адресу ________________ дом № ______________________
Начальник
отдела образования
города Петропавловска___________ ________________
подпись (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок органов опеки и
попечительства для оформления сделок,
затрагивающих интересы
несовершеннолетних детей, являющихся
собственниками жилища»
ГУ «Отдел образования города Петропавловска
Северо-Казахстанской области»
от супругов ______________________________
(Ф.И.О. полностью, без сокращений
__________________________________________
точно по документу, удостоверяющему личность)
_____________________________________
проживающих по адресу, телефон________
_____________________________________
Заявление
Просим Вашего разрешения на продажу (обмен, дарение) квартиры, расположенной по адресу: ____________________________________________
Имеем детей:
1.___________________________________________________________________
2.___________________________________________________________________
3.___________________________________________________________________
(указать Ф.И.О. детей, год рождения, № свидетельства о рождении, дети старше 10 лет расписываются, пишут слово – «согласны»)
Сведения об отце ____________________________________________________
(Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда выдано)
__________________________________________ роспись __________________
Сведения о матери ___________________________________________________
(Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда выдано)
_________________________________________ роспись ___________________
Адрес дальнейшего проживания _____________________________________________________________________
Фразу «В дальнейшем дети будут обеспечены жильем» (написать собственноручно)
Дата «__» ______ ____ год
Подпись обоих супругов __________
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок органов опеки и
попечительства для оформления сделок,
затрагивающих интересы несовершеннолетних детей,
являющихся собственниками жилища»
ГУ «Отдел образования города Петропавловска
Северо-Казахстанской области»
от супругов ______________________
(Ф.И.О. полностью, без сокращений
_____________________________________
точно по документу, удостоверяющему личность)
_____________________________________
проживающих по адресу, телефон________
_____________________________________
Заявление
Просим Вашего разрешения на залог квартиры, расположенной по адресу:______________________________________________________________
для получения кредита в размере __________________ сроком на ________
Имеем детей:
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
(указать Ф.И.О. детей, год рождения, № свидетельства о рождении, дети старше 10 лет расписываются, пишут слово – «согласны»)
Сведения об отце ______________________________________________ ________________________ (Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда выдано)
__________________________________________ роспись __________________
Сведения о матери ___________________________________________________
(Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда выдано)
____________________________________________ роспись ________________
В случае потери жилья дети будут проживать по адресу ________________
(указать адрес дополнительной площади или адреса близких родственников, согласных взять детей), ____________________________ ______________________________________ фразу «обязуемся в дальнейшем детей не оставить без жилья» - написать собственноручно
Дата «__» ______ ____ год
Подпись обоих супругов ___________
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок органов опеки и
попечительства для оформления сделок,
затрагивающих интересы
несовершеннолетних детей, являющихся
собственниками жилища»
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ через отдел образования
N Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
1
Наименование СФЕ
Ответственный специалист отдела образования
Руководство отдела образования
Ответственны исполнитель отдела образования
Руководство отдела образования
Ответственный исполнитель отдела образования
2
Наименование действий (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация представленных потребителем документов
Рассмотрение представленных потребителем документов
Подготовка справки либо мотивированного ответ об отказе в предоставлении услуги
Рассмотрение справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Подготовка справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
3
Форма завершения (данные документ, организационн-аспорядительное решение)
Регистрация документов
Передача поступивших документов на подготовку справки либо мотивированного ответа об отказе
справка либо мотивированный ответ об отказе
Подписание документа
Выдача справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
4
Срок исполнения
Не более
30 минут
1час
4 рабочих дня
В течение 2 рабочего дня
Не более
30 минут
5
Номер следующего действия
2
3
4
5
Таблица 2. Описание действий СФЕ через ЦОН
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
ЦОН
Инспектор
накопительного
отдела ЦОНа
Инспектор
накопительного
отдела ЦОНа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале и
собирает
документы
Составляет
реестр и
направляет
документы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки
Сбор
документов в
накопительный
отдел
Отправка
документов в
отдел образования
Сроки исполнения
Не более 30 минут
3 раза в день
Не менее
2-х раз в
день
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Ответственный специалист отдела
Руководство
отдела образования
Ответственный исполнитель отдела образования
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного исполнителя
для
исполнения
Осуществление проверки полноты документов, подготовка мотивированного отказа или оформление справки
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка документов
ответственному исполнителю
Передача документов с материалами руководству отдела образования для подписи
Сроки исполнения
Не более 30 минут
1 час
4 рабочих дня
Номер следующего
действия
5
6
8
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководство
отдела образования
Ответственный исполнитель отдела образования
Инспектор ЦОНа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с
документами
Регистрация справки или мотивированного отказа
Выдача справки либо мотивированного отказа потребителю
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание документа
Передача результата оказания государственной услуги в ЦОН
Расписка о выдаче
справки либо мотивированного отказа потребителю
Сроки исполнения
В течение 1 рабочего дня
Не более 30 мин
Не более 30 минут
Номер следующего
действия
8
9
10
Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Инспектор ЦОНа
Группа 2 СФЕ
Ответственный специалист отдела образования
Группа 3 СФЕ
Руководство отдела образования
Группа 4 СФЕ
Ответственный исполнитель отдела образования
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в отдел образования
Действие № 2
Прием заявления из ЦОНа или от потребителя, регистрация, направление заявления руководству отдела образования
Действие № 3
Наложение резолюции
Действие №4
Рассмотрение документов, оформление справки
Действие №5 Рассмотрение документов, подписание справки
Действие № 6Передача справки в ЦОН или потребителю
Действие № 7Выдача справки потребителю
Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Инспектор ЦОНа
Группа 2 СФЕ
Ответственный специалист отдела образования
Группа 3 СФЕ
Руководство отдела образования
Группа 4 СФЕ
Ответственный исполнитель отдела образования
Действие № 1Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в отдел образования
Действие № 2 Прием заявления из ЦОНа или от потребителя, регистрация, направление заявления руководству отдела образования
Действие № 3
рассмотрение заявления, наложение резолюции
Действие № 4 рассмотрение документов, оформление мотивированного отказа
Действие №5 Подписание мотивированного отказа
Действие № 6 Передача мотивированного отказа в ЦОН или потребителю
Действие № 7
Выдача мотивированного отказа потребителю
Приложение 7
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок органов опеки и
попечительства для оформления сделок,
затрагивающих интересы
несовершеннолетних детей, являющихся
собственниками жилища»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и
СФЕ при обращении потребителя в отдел образования
Схема 2. Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги в ЦОН

17.  Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне қатысатын білім бөлімінің, ХҚКО басшылары мен лауазымды тұлғалары (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызметті көрсету үшін жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету сапасы мен тиімділігі үшін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олар қабылдайтын шешімдер мен әрекеттер (әрекетсіздік) үшін, Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыру үшін жауапты.
«Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын
кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін
қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар
мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі»
мемлекеттік қызмет регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша білім бөлімі
Білім бөлімінің атауы
Заңды
мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 23
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-14.00, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8-(7152)- 46-56-58
«Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын
кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін
қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар
мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі»
мемлекеттік қызмет регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша
халыққа қызмет көрсету орталығы
р/с
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды
мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
1
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК СҚО бойынша филиалы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы,
Әуезов көшесі, 157
Күн сайын түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00 дейін, демалыс – жексенбі
8-(7152)- 33-31-03
2
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК СҚО бойынша филиалының қалалық бөлімі
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 72
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00 дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс – жексенбі
8-(7152)- 31-06-52
«Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын
кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін
қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар
мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі»
мемлекеттік қызмет регламентіне 3 қосымша
Қазақстан Республикасы
«Солтүстік Қазақстан облысы
Петропавл қаласының білім бөлімі» ММ
Қорғаншылық және қамқоршылық органдары функцияларын жүзеге асыратын аудандық (қалалық) білім бөлімі Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22-24-баптарына сәйкес, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 3-тармағына, «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 128-бабына сәйкес, ________________
_____________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
кәмелетке толмаған (дар) мүддесінде № ______ үй № ___________________ мекен-жайындағы пәтерді _____________________ рұқсат береді.
Петропавл қаласы
білім бөлімінің
бастығы _________ _____________
қолы     (аты-жөні)
М.О.
«Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын
кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін
қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар
мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі»
мемлекеттік қызмет регламентіне 4 қосымша
«Солтүстік Қазақстан облысы
Петропавл қаласының білім бөлімі» ММ
_________________________________________
мекен-жайында тұратын, телефоны
_________________________________________
ерлі-зайыпты (Т.А.Ә., толық, қысқартусыз,
жеке басын куәландыратын құжат бойынша дәл)
Өтініш
Сізден _______________________________ мекен-жайында орналасқан пәтерді сатуға (айырбастауға немесе сыйға тартуға) рұқсат беруіңізді сұраймыз.
Балаларымыз:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
(балалардың Т.А.Ә., туған жылы, тууы туралы куәліктің № көрсетіледі, 10 жастан асқан балалар қолдарын қояды, «келісемін» деген сөзді жазады)
Әкесі туралы мәліметтер _______________________________________
(Т.А.Ә., жеке куәліктің №, кім және қашан берді)
________________________________ қолы _______________________________
Шешесі туралы мәліметтер ______________________________________
(Т.А.Ә., жеке куәліктің №, кім және қашан берді)
________________________________ қолы _______________________________
Келешекте тұратын мекен-жайы __________________________________
«Келешекте балалар тұрғын үймен қамтамасыз етілетін болады» деген үзінді жазылады (өз қолымен)
Күні «__»__ ____ жыл        Ерлі-зайыптылардың қолдары _______
«Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын
кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін
қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар
мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі»
мемлекеттік қызмет регламентіне 5 қосымша
«Солтүстік Қазақстан облысы
Петропавл қаласының білім бөлімі» ММ
___________________________________
мекен-жайында тұратын, телефоны
___________________________________
ерлі-зайыпты (Т.А.Ә., толық, қысқартусыз,
жеке басын куәландыратын құжат бойынша дәл)
Өтініш
Сізден _______________________________ мекен-жайында орналасқан пәтерді ______________ мөлшерде ________________ мерзімге кредит алу үшін кепілге қоюға рұқсат беруіңізді сұраймыз.
Балаларымыз:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
(балалардың Т.А.Ә., туған жылы, тууы туралы куәліктің № көрсетіледі, 10 жастан асқан балалар қолдарын қояды, «келісемін» деген сөзді жазады)
Әкесі туралы мәліметтер _______________________________________
(Т.А.Ә., жеке куәліктің №, кім және қашан берді)
__________________________________ қолы _____________________________
Шешесі туралы мәліметтер ______________________________________
(Т.А.Ә., жеке куәліктің №, кім және қашан берді)
_________________________________ қолы ______________________________
Тұрғын үйден айырылған жағдайда балалар
_____________________________________________________________________
(қосымша алаңның мекенжайы немесе балаларды өзіне алуға келісетін жақын туыстардың мекенжайлары көрсетіледі)
________________________________________________ мекенжайында тұрады,
«келешекте балаларды тұрғын үйсіз қалдырмауға міндеттенеміз» деген үзінді өз қолымен жазылады
_____________________________________________________________________
үймен қамтамасыз етілетін болады» деген үзінді жазылады (өз қолымен)
Күні «__»__ ____ жыл             Ерлі-зайыптылардың қолдары _______
«Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын
кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін
қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар
мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі»
мемлекеттік қызмет регламентіне 6 қосымша
Әр ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің)қисынды дәйектілігі және өзара байланысының мәтіндік кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерін білім бөлімі арқылы сипаттау
N
Негізгі үрдіс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
1
2
3
4
5
1
ҚФБ атауы
Білім бөлімінің жауапты маманы
Білім бөлімінің басшылығы
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
Білім бөлімінің басшылығы
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
2
Іс-әрекет (үрдіс, рәсім, операция) атауы және олар сипаттамасы
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қарау
Анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап даярлау
Анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарау
Анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру
3
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Құжаттарды тіркеу
Түскен құжаттарды анықтама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап даярлау үшін тапсыру
Анықтама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Құжатқа қол қою
Анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру
4
Орындау мерзімі
30 минуттан көп емес
1 сағат
4 жұмыс күні
2 жұмыс күні ішінде
30 минуттан көп емес
5
Келесі іс-әрекет нөмірі
2
3
4
5
2-кесте. ҚБФ іс-әрекеттерін ХҚКО арқылы сипаттау
Негізгі үрдіс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
1
2
3
ҚФБ атауы
ХҚКО инспекторы
ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы
ХҚКО жинақтаушы бөлімнің инспекторы
Іс-әрекет (үрдіс, рәсім, операция) атауы және олар сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттарды жинайды
Тізімдеме құрастырады және құжаттарды жолдайды
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Журналда тіркеу және қолхат беру
Жинақтаушы бөлімге құжаттар жинау
Құжаттарды білім бөліміне жіберу
Орындау мерзімі
30 минуттан көп емес
Күніне 3 рет
Күніне екі реттен кем емес
Келесі іс-әрекет нөмірі
2
3
4
Негізгі үрдіс (жұмыс барысы, ағымы) әрекеттері
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Білім бөлімінің жауапты маманы
Білім бөлімінің басшылығы
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
Іс-әрекет (үрдіс, рәсім, операция) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Тұтынушы тапсырған құжаттармен танысу, орындау үшін жауапты орындаушыны белгілеу
Құжаттар толық тапсыруын тексеруді жүзеге асыру, дәлелді бас тарту дайындау немесе анықтама ресімдеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Қарар жазуы үшін құжаттарды басшылыққа жолдау
Қарар жазу, құжаттарды жауапты орындаушыға жолдау
Материалдары бар құжаттарды қол қою үшін білім бөлімінің басшылығына тапсыру
Орындау мерзімі
30 минуттан көп емес
1 сағат
4 жұмыс күні
Келесі іс-әрекет нөмірі
5
6
7
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
7
8
9
ҚФБ атауы
Білім бөлімінің басшылығы
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
ХҚКО инспекторы
Іс-әрекет (үрдіс, рәсім, операция) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттармен танысу
Анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды тіркеу
Тұтынушыға анықтама немесе дәлелді бас тарту беру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Құжатқа қол қою
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚКО тапсыру
Анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды беру туралы тұтынушыға қолхат
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні ішінде
30 минуттан көп емес
30 минуттан көп емес
Келесі іс-әрекет нөмірі
8
9
10
Пайдалану амалдары. Негізгі үрдіс
ҚФБ 1-тобы
ХҚКО инспекторы
ҚФБ 2-тобы
Білім бөлімінің жауапты маманы
ҚФБ 3-тобы
білім бөлімінің басшылығы
ҚФБ 4-тобы
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
№1 әрекет. Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды білім бөліміне жіберу
№ 2 әрекет. ХҚКО немесе тұтынушыдан өтініштерді қабылдау, тіркеу, білім бөлімінің басшылығына жіберу
№ 3 әрекет.
Қарар жазу
№ 4 әрекет. Құжаттарды қарау, анықтама ресімдеу
№ 5 әрекет. Құжаттарды қарау, анықтамаға қол қою
№ 6 әрекет. Анықтаманы ХҚКО немесе тұтынушыға тапсыру
№ 7 әрекет. Анықтаманы тұтынушыға беру
Пайдалану амалдары. Балама үрдіс
ҚФБ 1-тобы
ХҚКО инспекторы
ҚФБ 2-тобы
Білім бөлімінің жауапты маманы
ҚФБ 3-тобы
Білім бөлімінің басшылығы
ҚФБ 4-тобы
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет. Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжатты білім бөліміне жіберу
№ 2 әрекет. ХҚКО немесе тұтынушыдан өтініш қабылдау, өтінішті тіркеу, білім бөлімінің басшылығына жіберу
№ 3 әрекет Өтінішті қарау, қарар жазу
№ 4 әрекет Құжаттарды қарау, дәлелді бас тартуды ресімдеу
№ 5 әрекет
Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 6 әрекет. Дәлелді бас тартуды ХҚКО немесе тұтынушыға тапсыру
№ 7 әрекет. Дәлелді бас тартуды тұтынушыға беру
«Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын
кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін
қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар
мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі»
мемлекеттік қызмет регламентіне 7 қосымша
Қызмет тұтынушының білім бөліміне жүгінгендегі мемлекеттік қызметті көрсету үрдісінде әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) мен ҚФБ қисынды дәйектілігі арасындағы өзара әрекеттесуді сипаттайтын сызба
2-сызба Қызмет тұтынушының ХҚКО жүгінгендегі ҚФБ әрекеттер сипаттамасы