Об утверждении регламентов электронных государственных услуг
Постановление акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 10 июля 2012 года N 1351. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 августа 2012 года N 13-1-229. Утратило силу постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 27 мая 2013 года N 980
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 27.05.2013 N 980
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан», с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах» акимат города Петропавловска Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты электронных государственных услуг:
1) «Выдача справок безработным гражданам»;
2) «Назначение государственной адресной социальной помощи»;
3) «Оформление документов для материального обеспечения детей - инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому»;
4) «Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима города Петропавловска Северо-Казахстанской области Макину К.М.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Б. Жумабеков
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта
и коммуникации
Республики Казахстан А. Жумагалиев
Утвержден
постановлением акимата г
Петропавловска
от 10 июля 2012 года № 1351
Регламент электронной государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам» 1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска», на альтернативной основе через центр обслуживания населения (далее - Центр) по месту жительства и веб-портал «электронного правительства» (далее – Услугодатель) по адресу: www.e.gov.kz
2. Электронная государственная услуга разработана на основании стандарта государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт

Электрондық мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 2012 жылғы 10 шілдедегі N 1351 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 9 тамызда N 13-1-229 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 2013 жылғы 27 мамырдағы N 980 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 27.05.2013 N 980 қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23
қаңтардағы № 148 Заңының 31-бабының 2-тармағына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген электрондық мемлекеттік қызмет регламенттері бекітілсін:
1) «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»;
2) «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау»;
3)j«Үйде оқытылатын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу»;
4) «Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі жастағы балаларды (7 жасқа дейін) тіркеу».
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімі аппаратының басшысы Қ.М. Макинаға жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Б. Жұмабеков
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі А. Жұмағалиев
Петропавл қаласы
әкімдігінің
2012 жылғы 10 шілде № 1351
қаулысымен бекітілді
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызмет «Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен, баламалы негізде тұрғылықты жері бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – Орталық) және www.e.gov.kz. мекен-жайы бойынша «электрондық үкімет» (бұдан әрі – Қызмет беруші) веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.

3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. В настоящем Регламенте «Выдача справок безработным гражданам» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) информационная система (далее - ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
2) ИС МИО – информационная система местных исполнительных органов/информационная система «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан, в части автоматизированного рабочего места сотрудника местного исполнительного органа;
3) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) –уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
4) СФЕ – структурно-функциональные единицы — это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, принимающие участие в оказании электронной услуги на определенной стадии.
5) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
6) государственное учреждение (далее МИО) – государственное учреждение отдел занятости и социальных программ города Петропавловска, непосредственно представляющее электронную государственную услугу.
7) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
8) пользователь - субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
9) ИС НУЦ – информационная система Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан;
10) информационная система центров обслуживания населения (далее - ИС ЦОН) – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами;
11) шлюз «электронного правительства» (далее - ШЭП) - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг;

3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру деңгейі: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар қолданылады:
1) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) – ақпараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, тасымалдауға және ұсынуға арналған жүйе;
2) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйесі/жергілікті атқарушы орган қызметкерінің автоматтандырылған жұмыс орны бөлігінде, Қазақстан Республикасы «электронды үкімет» шлюзінің кіші жүйесі ретіндегі «Өңірлік шлюз» ақпарттық жүйесі;
3) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
4) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жуапты адамдары, белгілі бір сатыда электрондық қызмет көрсетуге қатысушы мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері.
5) медиа-алшақтық – құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керсінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;
6) мемлекеттік мекеме (бұдан әрі - ЖАО) – тікелей электрондық қызметті көрсететін Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
7) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды қажет етуші, тұтынушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды ұсыну жөніндегі қызмет;
8) тұтынушы – жеке тұлғалар: Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын оралмандар, шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар;
9) ҰКО АЖ - Қазақстан Республикасының ұлттық куәландырушы орталығының ақпараттық жүйесі;
10) халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі- ХҚКО АЖ) – халыққа (жеке және заңды тұлғаларға), сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволардың Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы қызмет ұсыну үрдерісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе;
11) «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) электрондық қызметтерді іске асыру аясында «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін біріктіруге арналған ақпараттық жүйе;

12) веб-портал «электронного правительства» (далее - ПЭП) - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
13) региональный шлюз «электронного правительства» - информационная система, обеспечивающая информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг услугодателя (далее – РШЭП);
14) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
15) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
16) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги МИО, непосредственно предоставляющим данную электронную государственную услугу согласно приложению 2 к настоящему Регламенту (рисунок 1):
1. пользователь должен обратиться в МИО для получения услуги имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов. Проверка подлинности заявления и документов пользователя сотрудником МИО.
2. процесс 1 – процесс ввода сотрудником МИО ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;
3. условие 1 - проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике МИО через ИИН и пароль;
4. процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника МИО;
5. процесс 3 - выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор сотрудником МИО регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;
6. процесс 4 - подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7. условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
8. процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
9. процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10. процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО.
11. процесс 8 – выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту пользователя результата электронной государственной услуги.

12) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі - ЭҮП) - нормативтік құқықтық база және электрондық мемлекеттік қызметтерді қоса, барлық шоғырланған үкіметтік ақпаратқа өзімен бірегей қолжетімділік терезені білдіретін ақпараттық жүйе;
13) «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) – қызмет берушінің электрондық қызметтер көрсету үрдерісіне қатысатын ЖАО ішкі жүйелері/кіші жүйелері және сыртқы ақпараттық жүйелердің арасында өзара ақпараттық әрекет етуді қамтамасыз етуші ақпараттық жүйе;
14) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиістілігі мен мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық таңбалар жиынтығы;
15) электрондық мемлекеттік қызметтер – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
16) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық түрде ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңбамен расталған құжат;
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қызмет беруші әрекетінің тәртібі
6. Осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес тікелей аталған электрондық мемлекеттік қызметті ұсынатын ЖАО ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметін көрсетуде қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері (1 сурет):
1) тұтынушы қызмет алу үшін өзімен бірге өтініш пен қажетті құжат түпнұсқаларымен ЖАО жүгінуі тиіс. ЖАО қызметкерімен тұтынушының өтініші мен қажетті құжаттарының дұрыстығын тексеру.
2) 1 үдеріс – ЖАО қызметкерімен ЖСН мен парольді электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ЖАО АЖ енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 шарт – ЖСН және пароль арқылы ЖАО тіркелген қызметкер туралы деректердің түпнұсқалығын ЖАО АЖ тексеру;
4) 2 үдеріс – ЖАО қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЖАО АЖ авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3 үдеріс – ЖАО қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен пішіндік талаптарын ескеріп, нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту), сондай-ақ қол қою үшін ЖАО қызметкерімен ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) 4 үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранымның толтырылған нысанына ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ арқылы қол қою (мәліметтерді енгізу, сканерленген құжаттарды бекіту);
7) 2 шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін, (сұранымда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН) ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ЖАО АЖ тіркеу куәлігінің шақыртылған (жойылған) тізімінде жоқтығын тексеру;
8) 5 үдеріс – ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ тұпнұсқалығы расталмауына байланысты сұратылған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6 үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметті өңдеу;
10) 7 үдеріс - ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін құру (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама, немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен құрылады.
11) 8 үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін ЖАО қызметкерімен қолма қол немесе тұтынушы электрондық поштасына жіберу арқылы беру.

7. Пошаговые действия и решения услугодателя через ЦОН при оказании электронной государственной услуги приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 2):
1) процесс 1 - процесс авторизации оператора ЦОН в ИС ЦОН для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном операторе через ИИН и пароль, либо ЭЦП;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС ЦОН в связи с имеющими нарушениями в данных оператора ЦОН;
4) процесс 3 - выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор сотрудником ЦОН регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;
5) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП оператора ЦОН заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС ЦОН;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП оператора ЦОН электронного документа (запроса пользователя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
9) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в ИС ЦОН.
10) процесс 8 - выдача выходного документа сотрудником ЦОН пользователю услуги наручно или посредством отправки на электронную почту.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 3):
1) пользователь осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных пользователей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода пользователем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном пользователе через ИИН и пароль;

7. Қызмет берушінің ХҚКО АЖ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудегі адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 2 қосымшасында келтірілген (2 сурет):
1) 1 үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚКО АЖ ХҚО Орталық операторының авторизациялау үдерісі;
2) 1 шарт – ЖСН және пароль, немесе ЭҮП арқылы ХҚКО АЖ тіркелген оператор туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
3) 2 үдеріс – ХҚКО операторының мәліметтерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациялауда ХҚКО АЖ бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
4) 3 үдеріс –ХҚКО қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен пішіндік талаптарын ескеріп, нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту), сондай-ақ қол қою үшін ХҚКО қызметкерімен ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
5) 4 үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранымның толтырылған нысанына ХҚКО операторының ЭЦҚ арқылы қол қою (мәліметтерді енгізу, сканерленген құжаттарды бекіту);
6) 2 шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін, (сұранымда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН) ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ХҚКО АЖ тіркеу куәлігінің шақыртылған (жойылған) тізімінде жоқтығын тексеру;
7) 5 үдеріс - ЭЦҚ операторының ЭЦҚ тұпнұсқалығы расталмауына байланысты сұратылған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 6 үдеріс – ХҚКО операторының ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжатты (тұтынушы сұрауын) ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ жолдау және электрондық мемлекеттік қызметті ЖАО қызметкерімен өңдеу;
9) 7 үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін құру (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы хабарлама, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен құрылады және ХҚКО АЖ жіберіледі;
10) 8 үдеріс – шығыс құжатын ХҚКО қызметкерімен тұтынушыға қолма қол немесе электрондық поштасына жіберу арқылы беру.
8. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 2 қосымшасында келтірілген (3 сурет):
1) тұтынушы ЖСН мен пароль көмегімен ЭҮП тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс - тұтынушымен электрондық мемлекеттік қызмет алу үшін ЭҮП ЖСН мен парольді енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушылар туралы деректердің түпнұсқалығын ЭҮП тексеру;

4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных пользователя;
5) процесс 3 – выбор пользователем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение пользователем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор пользователем регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП пользователя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП пользователя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП пользователя электронного документа (запроса пользователя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.
9. В приложениях 45 к настоящему Регламенту приведены экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые пользователю в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении в уполномоченный орган или ЦОН.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону call - центра ПЭП (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
сотрудник МИО;
сотрудник ЦОН.
13. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.

4) 2 үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3 үдеріс – тұтынушымен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен пішіндік талаптарын ескеріп, нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту), сондай-ақ қол қою үшін тұтынушымен ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) 4 үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранымның толтырылған нысанына тұтынушының ЭЦҚ арқылы қол қою (мәліметтерді енгізу, сканерленген құжаттарды бекіту);
7) 2 шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін, (сұранымда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН) ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ЭҮП тіркеу куәлігінің шақыртылған (жойылған) тізімінде жоқтығын тексеру;
8) 5 үдеріс - тұтынушы ЭЦҚ тұпнұсқалығы расталмауына байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6 үдеріс – тұтынушы ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжатты (тұтынушы сұрауын) ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ жолдау және электрондық мемлекеттік қызметті ЖАО қызметкерімен өңдеу;
10) 7 үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін құру (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама, немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен құрылады және ЭҮП жеке кабинетке жіберіледі.
9. Осы Регламенттің 45-қосымшаларында ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет алған жағдайда тұтынушыға ұсынылатын электрондық мемлекеттік қызметке толтырылған сұраным және өтініш нысанының экрандық нысаны келтірілген.
10. Алушымен электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұранымның орындалу статусын тексеру әдісі: «электрондық үкімет» порталы «Қызмет алу тарихы» бөлімінде, сондай-ақ уәкілетті органға немесе ХҚКО өтініш білдірген жағдайда.
11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету туралы қажетті ақпарат пен консультацияны ЭҮП саll-орталығының телефоны: (1414) бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-әрекет тәртібін сипаттау
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі - ҚФЕ):
1)ХҚКО қызметкері;
2)ЖАО қызметкері;
13. Әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімдер) реттілігі мен әрбір әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсетумен әрбір ҚФБ өзара іс-әрекетін сипаттаудың мәтіндік кестесі осы Регламенттің 1 қосымшасында келтірілген.

2. Настоящий Регламент разработан на основании стандарта государственной услуги «Оформление документов для материального обеспечения детей- инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее Стандарт).
3. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. В настоящем Регламенте «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) информационная система (далее - ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
2) ИС МИО – информационная система местных исполнительных органов/информационная система «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан, в части автоматизированного рабочего места сотрудника местного исполнительного органа;
3) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) –уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
4) СФЕ – структурно-функциональные единицы — это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, принимающие участие в оказании электронной услуги на определенной стадии.
5) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
6) государственное учреждение (далее МИО) – государственное учреждение отдел занятости и социальных программ города Петропавловска, непосредственно представляющее электронную государственную услугу.
7) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
8) пользователь - субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
9) ИС НУЦ – информационная система Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан;

2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі-Стандарт) негізінде әзірленді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықтары бар электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету түрі: транзакциялық қызмет.
5. Осы «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар қолданылады:
1) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) – ақпараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, тасымалдауға және ұсынуға арналған жүйе;
2) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйесі/жергілікті атқарушы орган қызметкерінің автоматтандырылған жұмыс орны бөлігінде, Қазақстан Республикасы «электронды үкімет» шлюзінің кіші жүйесі ретіндегі «Өңірлік шлюз» ақпарттық жүйесі;
3) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
4) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жуапты адамдары, белгілі бір сатыда электрондық қызмет көрсетуге қатысушы мемлекеттік органдардыңm құрылымдық бөлімшелері.
5) медиа-алшақтық – құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;
6) мемлекеттік мекеме (бұдан әрі - ЖАО) – тікелей электрондық қызметті көрсететін Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
7) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды қажет етуші, тұтынушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды ұсыну жөніндегі қызмет;
8) тұтынушы – жеке тұлғалар: Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын оралмандар, шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар;
9) учаскелік комиссия - атаулы әлеуметтік көмек сұраған адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік әкімдерінің шешімімен құрылатын арнаулы комиссия;

10) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
11) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
12) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
13) региональный шлюз «электронного правительства» - информационная система, обеспечивающая информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг МИО (далее – РШЭП);
14) шлюз «электронного правительства» (далее - ШЭП) - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг;
15) веб-портал «электронного правительства» (далее - ПЭП) - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги МИО, непосредственно предоставляющим данную электронную государственную услугу, согласно приложению 2 к настоящему Регламенту (рисунок 1):
процесс 1 – процесс ввода сотрудником МИО ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;
условие 1 - проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике МИО через ИИН и пароль;
процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника МИО;
процесс 3 - выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор сотрудником МИО регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;
процесс 4 - подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО.
процесс 8 – выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту пользователя результата электронной государственной услуги.

10) ҰКО АЖ - Қазақстан Республикасының ұлттық куәландырушы орталығының ақпараттық жүйесі;
11) «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) электрондық қызметтерді іске асыру аясында «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін біріктіруге арналған ақпараттық жүйе;
12) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі - ЭҮП) - нормативтік құқықтық база және электрондық мемлекеттік қызметтерді қоса, барлық шоғырланған үкіметтік ақпаратқа өзімен бірегей қолжетімділік терезені білдіретін ақпараттық жүйе;
13) «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) – ЖАО электрондық қызметтер көрсету үдерісіне қатысатын ЖАО ішкі жүйелері/кіші жүйелері және сыртқы ақпараттық жүйелердің арасында өзара ақпараттық әрекет етуді қамтамасыз етуші ақпараттық жүйе;
14) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиістілігі мен мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық таңбалар жиынтығы;
15) электрондық мемлекеттік қызметтер – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
16) элект2рондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық түрде ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңбамен расталған құжат;
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қызмет беруші әрекетінің тәртібі
6. Осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес тікелей аталған электрондық мемлекеттік қызметті ұсынатын ЖАО ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметін көрсетуде қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері (1 сурет):
1) тұтынушы қызмет алу үшін өзімен бірге өтініш пен қажетті құжат түпнұсқаларымен ЖАО жүгінуі тиіс. ЖАО қызметкерімен тұтынушының өтініші мен қажетті құжаттарының дұрыстығын тексеру.
2) 1 үдеріс – ЖАО қызметкерімен ЖСН мен парольді электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ЖАО АЖ енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 шарт – ЖСН және пароль арқылы ЖАО тіркелген қызметкер туралы деректердің түпнұсқалығын ЖАО АЖ тексеру;
4) 2 үдеріс – ЖАО қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЖАО АЖ авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3 үдеріс – ЖАО қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен пішіндік талаптарын ескеріп, нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту), сондай-ақ қол қою үшін ЖАО қызметкерімен ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) 4 үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранымның толтырылған нысанына ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ арқылы қол қою (мәліметтерді енгізу, сканерленген құжаттарды бекіту);
7) 2 шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін, (сұранымда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН) ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ЖАО АЖ тіркеу куәлігінің шақыртылған (жойылған) тізімінде жоқтығын тексеру;
8) 5 үдеріс – ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ тұпнұсқалығы расталмауына байланысты сұратылған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6 үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметті өңдеу;
10) 7 үдеріс - ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін құру. Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен құрылады (мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарлама, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап).
11) 8 үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін ЖАО қызметкерімен қолма қол немесе тұтынушы электрондық поштасына жіберу арқылы беру.

7. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту(рисунок 2):
1) пользователь осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных пользователей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода пользователем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном пользователе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных пользователя;
5) процесс 3 – выбор пользователем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение пользователем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор пользователем регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП пользователя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП пользователя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП пользователя электронного документа (запроса пользователя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.
8. В приложениях 45 к настоящему Регламенту представлены экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые пользователю в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении в уполномоченный орган.

7. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 2 қосымшасында келтірілген (2 сурет):
1) тұтынушы ЖСН мен пароль көмегімен ЭҮП тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс - тұтынушымен электрондық мемлекеттік қызмет алу үшін ЭҮП ЖСН мен парольді енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушылар туралы деректердің түпнұсқалығын ЭҮП тексеру;
4) 2 үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3 үдеріс – тұтынушымен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен пішіндік талаптарын ескеріп, нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту), сондай-ақ қол қою үшін тұтынушымен ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) 4 үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранымның толтырылған нысанына тұтынушының ЭЦҚ арқылы қол қою (мәліметтерді енгізу, сканерленген құжаттарды бекіту);
7) 2 шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін, (сұранымда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН) ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ЭҮП тіркеу куәлігінің шақыртылған (жойылған) тізімінде жоқтығын тексеру;
8) 5 үдеріс - тұтынушы ЭЦҚ тұпнұсқалығы расталмауына байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6 үдеріс – тұтынушы ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжатты (тұтынушы сұрауын) ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ жолдау және электрондық мемлекеттік қызметті ЖАО қызметкерімен өңдеу;
10) 7 үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін құру (мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарлама, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен құрылады және ЭҮП жеке кабинетке жіберіледі.
8. Осы Регламенттің 45 қосымшаларында ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет алған жағдайда тұтынушыға ұсынылатын электрондық мемлекеттік қызметке толтырылған сұраным және өтініш нысанының экрандық нысаны келтірілген.
9. Алушымен электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұранымның орындалу статусын тексеру әдісі: «электрондық үкімет» порталы «Қызмет алу тарихы» бөлімінде, сондай-ақ ЖАО өтініш білдірген жағдайда.

9) процесс 7- формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации или же уведомление о регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в ИС ЦОН.
10) процесс 8 – выдача выходного документа сотрудником ЦОН потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании электронной государственной услуги через ПЭП, согласно приложению 3 к настоящему Регламенту (рисунок 3):
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН,Э указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации или же уведомление о регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.

9) 7-үрдіс – ЖАО қызметкерінің көрсетілген электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін қалыптастыру үрдісі (мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама немесе мектеп жасына дейінгі балаларды (7 жасқа дейін) тіркеу туралы хабарлама. Өтініш беру сәтіне МБҰ орын болмауында аралық құжат ретінде, немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жауап. Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдалануымен қалыптастырылады және ХҚКО АЖ жіберіледі;
10) 8-үрдіс – ХҚКО қызметкерінің қызмет тұтынушысына қолма-қол немесе электрондық поштасына жіберу арқылы шығыс құжатты беруі.
8. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 3 қосымшасына (3-сурет) көрсетілген:
1) тұтынушы ЖСН және пароль арқылы ЭҮП тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылары үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үрдіс – тұтынушының электрондық мемлекеттік қызметті алуы үшін ЖСН мен парольді (автоизациялау үдерісі) ЭҮП енгізу үрдісі;
3) 1-шарт – ЭҮП тіркелген тұтынушы туралы деректер дұрыстығын ЖСН мен пароль арқылы тексеру;
4) 2-үрдіс – ЭҮП тұтынушының деректерінде бұзулар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабларлама қалыптастыру;
5) 3-үрдіс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін тұтынушының сұрау салуды экранға шығаруы және нысанды оның құрылымы мен пішіндік талаптарын ескеріп, толтыруы (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды);
6) 4- үрдіс – тұтынушының ЭЦҚ арқылы электрондық мемлекеттік
қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына қол қою (енгізілген деректерді, қоса берілген сканерленген құжаттарды енгізу);
7) 2-шарт – сәйкестендіру деректердің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестігін, ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қызмет ету мерзімін және ЭҮП шақыртылған (жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын тексеру;
8) 5-үрдіс – тұтынушының ЭЦҚ дұрыстығы дәлелденбеуіне байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бастарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үрдіс – электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) тұтынушының қол қойылған ЭЦҚ ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ жіберу және ЖАО қызметкерлерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
10) 7-үрдіс – ЖАО қызметкерінің көрсетілген электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін қалыптастыру үрдісі (мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама немесе мектеп жасына дейінгі балаларды (7 жасқа дейін) тіркеу туралы хабарлама. Өтініш беру сәтіне МБҰ орын болмауында аралық құжат ретінде, немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жауап. Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдалануымен қалыптастырылады және ЭҮП жеке кабинетке жіберіледі.

9. В приложениях 45 к настоящему Регламенту приведены экранные формы на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю в случае получения государственной услуги посредством ПЭП.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении в МИО или ЦОН.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону call - центра ПЭП (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
сотрудник МИО;
сотрудник ЦОН.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. В приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 1, 2, 3) представлены диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями, указанными в пункте 2 настоящего Регламента.
15. В приложении 5 к настоящему Регламенту представлены формы шаблонов в соответствии, с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителями:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) соблюдения профессиональной этики и культуры;
4) представления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
18. Технические условия оказания электронной государственной услуги: выход в Интернет, наличие ИИН, авторизация ПЭП, наличие ЭЦП пользователя.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Регистрация детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в
детские дошкольные организации
Республики Казахстан»
Таблица 1. Описание действий посредством МИО
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименова
ние СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
3
Наименова
ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка подлинности заявления и документов потребителя, ввод данных в ИС МИО
Авториза
ция сотрудника МИО в системе и заполнение формы запроса на оказания электрон
ной государ
ственной услуги.
Маршру
тизация уведомле
ния о смене статуса запроса из ИС МИО в ИС ЦОН.
Присвоение номера заявлению. Формирова
ние уведомле
ния с указанием текущего статуса.
4
Форма завершения (данные, документ, организа
ционно-рас
порядитель
ное решение)
Прием заявления и документов на получения услуги.
Регистра
ция запроса с присвое
нием номера заявлению
Маршрути
зация запроса.
Отображе
ние статуса поступив
шие
5
Сроки исполнения
Не более 10 минут.
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Принятие решения о постановке на очередь детей для направле
ния в ДДО.
Формирование выходного документа
Маршру
тизация уведомле
ния о смене статуса запроса в ИС ЦОН.
Отображе
ние статуса в работе
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Формирова
ние направле
ния, либо мотиви
рованного отказа
Формирование выходного документа в системе
Маршру
тизация запроса.
Отображе
ние статуса в работе
5
Сроки исполнения
Не более 15 минут
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
6
Номер следующего действия
6
7
8
9
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
9
10
11
12
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа.
Подписа
ние выходного документа ЭЦП сотруд
ника МИО. Формирование уведомле
ния о смене статуса оказания услуги в ИС ЦОН.
Маршрутизация уведомле
ния о смене статуса в ИС ЦОН.
Отображе
ние уведомле
ния о заверше
нии оказания услуги.
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача сотруд
ником МИО нарочно или посредст
вом отправки на электрон
ную почту потреби
теля результата электрон
ной государст
венной услуги
Подписан
ный ЭЦП сотруд
ника МИО выходной документ. Отправка уведомле
ния о смене статуса в ИС ЦОН.
Маршрутизация.
Отображе
ние статуса заверше
ния исполне
ния и выдачи выходного документа
5
Сроки исполнения
Не более 5 минут
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
10
11
12
-
Таблица 2. Описание действий посредством ЦОН
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ, ИС
ЦОН
ИС ЦОН
РШЭП (ШЭП)
ИС МИО
МИО
3
Наименова
ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Провер
ка подлин
ности заявле
ния и докумен
тов потреби
теля, ввод данных в ИС ЦОН
Авториза
ция сотрудника ЦОН в системе и заполне
ние формы запроса на оказания электрон
ной государ
ственной услуги.
Маршрутиза
ция зап
роса из ИС ЦОН в ИС МИО.
Присвое
ние номера заявле
нию, отправка на исполне
ние
Провер
ка документов, приня
тия заявле
ния в работу.
4
Форма заверше
ния (данные, документ, организа
ционно-распоряди
тельное решение)
Прием заявле
ния и докумен
тов на получе
ния услуги.
Регистрация запроса в системе с присвое
нием номера заявле
нию
Маршру
тизация запроса
Отображения заявле
ния в статусе поступившие из ЦОН в ИС МИО
Приня
тие запроса в работу
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут.
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
Не более 10 минут
6
Номер следую
щего действия
2
3
4
5
6
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
ЦОН
3
Наименова
ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Принятие решения о постановке на очередь детей для направления в ДДО.
Форми
рование выход
ного докумен
та
Маршрутизация уведом
ления о смене статуса запроса в ИС ЦОН.
Отображение статуса в работе
-
4
Форма заверше
ния (данные, документ, организа
ционно-
распоряди
тельное решение)
Формирова
ние направления, либо мотивированного отказа
Форми
рование выход
ного докумен
та в системе
Маршру
тизация запроса
Отображение статуса в работе
-
5
Сроки исполне
ния
3 дня (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государ
ственной услуги)
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
-
6
Номер следую
щего действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ИС ЦОН
ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Соз
да
ние вы
ход
ного доку
мен
та.
Подписа
ние выход
ного докумен
та ЭЦП сотруд
ника МИО. Формиро
вание уведом
ления о смене статуса оказания услуги в ИС ЦОН.
Маршру
тизация уведо
мления о смене статуса в ИС ЦОН.
Отоб
ражение уведом
ления о завершении оказа
ния услуги.
Выдача сотрудником ЦОН нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государ
ственной услуги
4
Форма заверше
ния (данные, документ, организационно-
распоряди
тельное решение)
Передача подпи
сан
ного выход
ного документа в ЦОН.
Передача уведомле
ния в ИС ЦОН о заверше
нии исполне
ния.
Маршру
тизация
Отоб
ражение статуса завершения исполнения.
Выдача результата оказания услуги
5
Сроки исполне
ния
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 15 минут.
6
Номер следую
щего действия
12
13
14
15
-
Таблица 3. Описание действий посредством ПЭП
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименова
ние СФЕ, ИС
ПЭП
РШЭП (ШЭП)
ИС МИО
ИС ЦОН
МИО
3
Наименова
ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авто
ризация потреби
теля на ПЭП, заполнение формы запроса прове
рка корректности введен
ных данных для получе
ния элек
тронной государствен
ной услуги.
Маршру
тизация запроса в ИС МИО и уведомле
ния в ИС ЦОН (в случае корректности введенных данных).
Прис
воение номера заявле
нию и отоб
раже
ние в ста
тусе пос
тупив
шие (в случае корректности введен
ных данных).
Отображение ста
туса пос
тупив
шие с ПЭП в ИС ЦОН (в случае коррект
ности введен
ных данных).
Приня
тие заявле
ния на исполне
ние (в случае коррект
ности введен
ных данных)
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распоряди
тельное решение)
Отоб
ражение уведом
ления об успеш
ном формировании запроса или формирование сообще
ния об отказе в запрашиваемой элек
тронной государствен
ной услуге.
Маршру
тизация запроса (в случае корректности введенных данных).
Отправка уведомле
ния на ПЭП (в случае коррект
ности введен
ных данных).
Отображе
ние статуса (в случае коррект
ности введен
ных данных).
Приня
тие в работу (в случае коррект
ности введен
ных данных)
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
Не более 10 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименова
ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса Приня
тие решения о постановке на очередь детей для направ
ления в ДДО.
Формирование выходного документа
Маршрутизация уведомления о смене статуса «в работе» на ПЭП и ИС ЦОН
Отоб
ражение статуса «в работе»
Отображение уведомления и статуса
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядитель
ное решение)
Формирование направ
ления, либо мотиви
рован
ного отказа
Формирование выходного документа в системе
Маршрутизация.
Отобра
жение статуса
Отображение статуса
5
Сроки исполнения
Не более 15 минут
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
6
Номер следующего действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименова
ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Созда
ние выход
ного документа.
Подписа
ние выходного документа ЭЦП сотруд
ника МИО. Формирование уведомле
ния о смене статуса оказания услуги на ПЭП и ИС ЦОН.
Маршру
тизация уведом
ления о смене статуса с выводом выход
ного документа на ПЭП и уведом
ления о смене статуса в ИС ЦОН.
Отоб
ражение уведом
ления о завершении оказа
ния услуги с возмож
ностью просмотра выход
ного документа.
Отображение уведомления о заверше
нии оказания услуги.
4
Форма завершения (данные, документ, организа
ционно-распорядительное решение)
Подпи
санный выход
ной доку
мент.
Отправка уведомле
ния с выходным докумен
том на ПЭП, и смены статуса в ИС ЦОН.
Маршру
тизация
Отоб
ражение выход
ного документа.
Отображение статуса исполне
ния
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
12
13
14
15
-
Примечание:
В данной таблице перечисляются действия (функции, процедуры, операции) ПЭП, ИС и всех СФЕ с указанием форм завершения, сроков исполнения и указанием номеров последующих действий в технологической цепочке процесса оказания электронной государственной услуги.
На основании таблицы приложения 1 к настоящему Регламенту строятся диаграммы функционального взаимодействия при оказании электронных государственных услуг.
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Регистрация детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации
Республики Казахстан»
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги через ИС МИО
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Рисунок 3. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги через ПЭ
Таблица. Условные обозначения
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Сообщение промежуточное
Простые события завершающие
Ошибка
События-таймеры
Информационная система
Процесс
Условие
Поток сообщений
Поток управления
Электронный документ, представляемый конечному потребителю
Примечание:

9. Сұрау салудың экрандық нысандары және электрондық мемлекеттік қызметі ЭҮП арқылы алу жағдайында тұтынушыға берілетін электрондық мемлекеттік қызметке өтінші жазу нысаны осы Регламенттің 45 қосымшаларында берілген.
10. Тұтынушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салудың орындалу статусын тексеру амалы: «электрондық үкімет» порталының «Қызмет алу тарихы» бөлімінде, сондай-ақ ЖАО немесе ХҚКО жүгінгенде.
11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қажетті ақпарат пен консультацияны ЭҮП call-орталығының телефоны (1414) арқылы алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіндегі өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірілктер (ҚФБ) қатыстырылады:
1) ЖАО қызметкері;
2) ХҚКО қызметкері.
13. Мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің әр іс-әрекетінің орындалу мерзімі аталып, әр іс-әрекеттерінің (рәсімі, функциялары, операциялары) дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1 қосымшасында беріледі.
14. Осы Регламенттің 2-тармағында аталған сипаттамаларға сәйкес мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер мен өзге де ұйымдар құрылымдық бөлімшелерінің іс-әрекеттерінің қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысының диаграммалары осы Регламенттің 2 қосымшасында (1, 2, 3-суреттер) берілген.
15. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі оларға сәйкес тапсырылуы тиіс нысандар, шаблондар осы Регламенттің 5 қосымшасында берілген.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 3 қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілуі үрдісінде қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік борышты атқару кезіндегі заңдылық;
3) педагогикалық этика мен мәдениетті сақтау;
4) пәрменді және толық ақпарат ұсыну;
5) ақпаратты қорғау және оның құпиялылығы;
6)тұтынушының белгіленген мерзімде алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
18. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары: Интернетке қосылу, тұтынушының ЖСН, ЭҮП авторизациялануы, ЭЦҚ болуы.
«Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жолдама
беру үшін мектеп жасына
дейінгі (7 жасқа дейінгі)
балаларды тіркеу»      электрондық
мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне 1 қосымша
1-кесте. ЖАО арқылы атқарылатын іс-әрекеттерді сипаттау
1. Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
1
2
3
4
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ХҚКО АЖ
3
Іс-әре
кет (үрдіс, рәсім, опера
ция) атауы және сипат
тамасы
Тұтынушы
ның өтініші мен құжаттарының дұрысты
ғын тексеру, деректер
ді ЖАО АЖ енгізу
ЖАО қызметкерінің жүйеде авторизациялануы және электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салу нысанын толтыру
ЭҮӨШ АЖ-нен ХҚКО АЖ статус
тар туралы хабарламаларды бағыт
тау
Өтінішке нөмір беру. Ағымдағы статус көрсетілуі
мен хабарламаны түйіндеу
4
Аяқтау нысаны (дерек
тер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Қызмет алуға өтініш пен құжат
тарды қабылдау
Өтініш берушіге нөмер берілуімен сұрау салуды тіркеу
Сұрау салуды бағыт
тау
Статус көрсетілуі – келіп түскендер
5
Орындалу мерзімі
10 минут көп емес
1 минуттан көп емес.
1 минут
тан көп емес.
1 минуттан көп емес.
6
Келесі іс-әре
кет нөмірі
2
3
4
5
1. Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
5
6
7
8
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекет (үрдіс, рәсім, операция) атауы және сипаттамасы
Сұрау салуды орындау. МБҰ жолдау үшін балаларды кезекке қою туралы шешімді қабылдау
Шығыс құжат
ты түйін
деу
Сұрау салу статусының өзгеруі туралы хабарлама
ны ХҚКО АҚ бағыттау
Статус көрсетілуі - жұмыс жасалуда
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Жолдаманы, немесе дәлелді бас тартуды түйіндеу
Жүйедегі шығыс құжат
ты түйін
деу
Сұрау салуды бағыттау
Статус көрсетілуі - жұмыс жасалуда
5
Орындалу мерзімі
15 минуттан көп емес
1 минут
тан көп емес
1 минуттан көп емес
1 минуттан көп емес
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
6
7
8
9
1. Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
9
10
11
12
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮШ (ЭҮӨШ)
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекет (үрдіс, рәсім, операция) атауы және сипаттама
сы
Шығыс құжатты түйін
деу
Құжатт
қа қол қою
ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ шығыс құжат хабарламасын бағыттау. ХҚКО АЖ қызметті көрсету статусының өзгеруі туралы хабарламаны түйіндеу
Қызметі көрсету туралы хабарламаны көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет нәтиже
сін қолма-
қол беруі немесе тұтынушының электрондық адресіне жіберуі
ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ шығыс құжатқа қол қою. ХҚКО АЖ статус өзгеруі туралы хабарламаны жіберу
Бағыттау
Орындауды аяқтау статусының көрсетілуі және шығыс құжатты беру
5
Орындалу мерзімі
5 минуттан көп емес
1 минуттан көп емес
1 минуттан көп емес
1 минуттан көп емес
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
10
11
12
-
2-кесте. ХҚКО арқылы атқарылатын іс-әрекеттерді сипаттау
1. Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әре
кет (жұмыс барысы, ағымы) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ атауы
ХҚКО
ХҚКО АЖ
ЭҮӨШ
АЖ
ЖАО
3
Іс-әре
кет (үрдіс, рәсім, опера
ция) атауы және сипаттамасы
Өтініш пен құжаттардың дұрысты
ғын тексеру, деректерді ХҚКО АЖ енгізу
ХҚКО қызметкері
нің жүйеде авторизациялануы және электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салу нысанын толтыру
ХҚКО АЖ-нен ЭҮӨШ АЖ хабарламаларды бағыттау
Өтініш
ке нөмір беру, орындауға жіберу
Құжаттарды тексеру, өтінішті жұмыс жасауға қабылдау
4
Аяқтау нысаны (дерек
тер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Қызмет алуға өтініш пен құжаттарды қабылдау
Өтініше нөмір берумен сұрауды жүйеде тіркеу
Сұрау салуды бағыттау
Статус көрсетілуі – ХҚКО АЖ-нен ЖАО АЖ келіп түскен
Сұрау салуды жұмыс жасауға қабылдау
5
Орында
лу мерзімі
30 минуттан көп емес
1 минуттан көп емес.
1 минуттан көп емес.
1 минут
тан көп емес.
10 минуттан көп емес
6
Келесі іс-әре
кет нөмірі
2
3
4
5
6
2.Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮШ (ЭҮӨШ)
ХҚКО АЖ
ХҚКО
3
Іс-әрекет (үрдіс, рәсім, операция) атауы және сипаттамасы
Сұрау салуды орындау. МБҰ жолдау үшін балаларды кезекке қою туралы шешімді қабылдау
Шғыс құжатты түйіндеу
ХҚКО АЖ статус өзгеруі туралы хабарламаны бағыт
тау
Статусының көрсетілуі – жқмыс жаса
луда
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Жолдауды, немесе дәлелді бас тартуды түйіндеу
Жүйе
де шығыс құжатты түйінделуі
Сұрау салуды ағыттау
Статустың көрсетілуі жұмыс жаса
луда
5
Орындалу мерзімі
3 күн ішінде (қабылдау күні мен құажтты беру күні электрондық мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді)
1 минуттан көп емес
1 минут
тан көп емес
1 минуттан көп емес
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
7
8
9
10
11
3.Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮШ (ЭҮӨШ)
ХҚКО АЖ
ХҚКО
3
Іс-әре
кет (үрдіс, рәсім, операция) атауы және сипаттамасы
Шығыс құжат
ты құрас
тыру
ЖАО қызеткерінің ЭЦҚ шығыс құжатқа қол қою. ХҚКО АЖ қызмет көрсету статусы
ның ауысуы туралы хабарла
маны түйіндеу
Қызмет көрсетуді аяқтау туралы хабаралманы бағыт
тау
Шығыс құжаты бар қызмет көрсету аяқталуы туралы хабар
ламаның көрсеті
луі
ХҚКО қызметкерінің электрон
дық мемлекет
тік қызмет нәтижесін қолма-қол беруі немесе тұтынушы
ның электрон
дық адресіне жіберуі
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқа
ру шешімі)
Қол қойыл
ған шығыс құжат
ты ХҚКО беру
Орындау аяқталуы туралы хабарламаны ХҚКО АЖ беру
Бағыт
тау
Орын
дауды аяқтау статусы көрсеті
луі
Қызметті көрсету нәтижесін беру
5
Орындалу мерзімі
1 минут
тан көпр емес
1 минуттан көп емес
1 минут
тан көп емес
1 минуттан көп емес
15 минуттан көп емес
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
12
13
14
15
-
3-кесте. ЭҮП арқылы атқарылатын іс-әрекеттерді сипаттау
1. Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әре
кет (жұмыс барысы, ағымы) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЭҮП
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЖАО АЖ
ХҚКО АЖ
ЖАО
3
Іс-әре
кет (үрдіс, рәсім, опера
ция) атауы және сипаттамасы
Тұтынушының ЭҮП авторизациялануы, сұрау салу нысанын толтыру, электрондық мемлекеттік қызметтерді алу үшін енгізілген деректер дұрыстығын тексеру
Сұрау салуды ЖАО АД және хабарламаны ХҚКО АЖ бағыттау (егер енгізіл
ген деректер түзетіл
се)
Өтіні
шке нөмір беру және статус
та көрсетілуі –келіп түскен (егер енгізілген дерек
тер түзетілсе)
Статусы
ның көрсеті
луі – ЭҮП-нан ХҚКО АЖ келіп түскен
дер (егер енгізіл
ген деректер түзетіл
се)
Өтініш
ті орындауға қабыл
дау (егер енгізілген дерек
тер түзетілсе)
4
Аяқтау нысаны (дерек
тер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Сұрау салудың дұрыс қалыптасуы туралы хабарлама
ның немесе сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама
ның көрсетілуі
Сұрау салуды бағыттау (егер енгізі
лген деректер түзетіл
се)
Хабарламаны ЭҮП жіберу (егер енгізілген дерек
тер түзетілсе) бағыт
тау
Статусы
ның көрсеті
луі (егер енгізіл
ген деректер түзетіл
се)
Жұмыс жасауға қабыл
дау (егер енгізілген дерек
тер түзетілсе)
5
Орын
далу мерзімі
1 минуттан көп емес
1 минуттан көп емес.
1 минут
тан көп емес.
1 минуттан көп емес.
10 минут
тан көп емес
6
Келесі іс-әре
кет нөмірі
2
3
4
5
6
1. Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮШ (ЭҮӨШ)
ЭҮП
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекет (үрдіс, рәсім, операция) атауы және сипаттамасы
Сұрау салуды орындау. МБҰ жолдау үшін балаларды кезекке қою туралы шешімді қабыл
дау.
Шығыс құжатты түйіндеу
ЭҮП және ХҚКО АЖ «жұмыс жасалу
да» статусының өзгеруі туралы хабарламаны бағыт
тау
«жұмыс жасалу
да» статусы
ның көрсеті
луі
Хабарлама мен статус
тың көрсетілуі
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Жолдау
ды немесе дәлелді бас тартуды түйін
деу
Жүйеде шығыс құжатты түйіндеу
Бағыт
тау
Статус
тың көрсеті
луі
Статус
тың көрсетілуі
5
Орындалу мерзімі
15 минут
тан көп емес
1 минуттан көп емес
1 минут
тан көп емес
1 минуттан көп емес
1 минут
тан көп емес
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
7
8
9
10
11
1. Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮШ (ЭҮӨШ)
ЭҮП
ХҚКО АЖ
3
Іс-әре
кет (үрдіс, рәсім, опера
ция) атауы және сипат
тамасы
Шығыс құжат
ты құрас
тыру.
Шы
ғыс құжатқа қол қою
ЭҮП шығыс құжатты шығарумен статус өзгеруі туралы хабарлама
ның және ЖАО АЖ статусы өзгеруі туралы хабарлама
ның көрсетілуі
Шығыс құжаты көру мүмкін
дігі бар қызмет көрсетуді аяқтау туралы хабарламаның көрсеті
луі
Қызмет көрсетілуінің аяқта
луы туралы хабарламаның көрсетілуі
4
Аяқтау нысаны (дерек
тер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Қол қойыл
ған шы
ғыс құжат
Шы
ғыс құжаты бар хабарла
маны ЭҮП жіберу және ХҚКО АЖ статусы
ның өзгеруі
Бағыттау
Шығыс құжаттың көрсеті
луі
Орын
далу статусының көрсетілуі
5
Орындалу мерзімі
1 минут
тан көп емес
1 минуттан көп емес
1 минуттан көп емес
1 минуттан көп емес
6
Келесі іс-әре
кет нөмірі
12
13
14
15
-
Ескерту:
Осы кестеде электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің технологиялық тізбегіндегі аяқталу нысаны, орындалу мерзімі мен келесі іс-әрекеттер нөмірлері көрсетілген ЭҮП, АЖ және басқа ҚФБ іс-әрекеттері (функциялары, рәсімдері, операциялары) аталады.
Осы Регдаменттің 1 қосымшасындағы кесте негізінде электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсетудегі функционалдық өзара әрекеттер диаграммасы жасалады.
«Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жолдама беру үшін
мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды
тіркеу» электрондық мемлекеттік
қызметін көрсету
регламентіне 2 қосымша
1-сурет. ЖАО АЖ арқылы электрондық мемлекеттік қызметті «ішінара автоматтандырылған» түрде көрсетудегі функционалдық
өзара әрекеттесу диаграммасы
2-сурет. ЖАО АЖ арқылы электрондық мемлекеттік қызметті «ішінара автоматтандырылған» түрде көрсетудегі функционалдық
өзара әрекеттесу диаграммасы
3-сурет. ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті «ішінара автоматтандырылған» түрде көрсетудегі функционалдық өзара
әрекеттесу диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
Бастапқы хабарлау
Аяқталу хабарламасы
Аралық хабарлау
Аяқтаудың жай оқиғалары
Қате
Оқиғалар-таймері
Ақпараттық жүйе
Үдеріс
Талап
Хабарлама ағымы
Басқару ағымы
Соңғы тұтынушыға берілетін электрондық құжат
Ескерту:

Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырҰх категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе «Примечания».
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Регистрация детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации
Республики Казахстан»
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 4
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Регистрация детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для
направления в детские
дошкольные организации
Республики Казахстан»
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
Начальник отдела образования:
_____________________________
(ФИО начальника)
Заявитель:___________________
(ФИО заявителя)
Адрес:____________________
(адрес заявителя)
Телефон:____________________
(контактный телефон заявителя)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу предоставить место моей (му) дочери (сыну)
_____________________________________________________________________ в детском саду.
(ФИО ребенка и дата рождения)
К заявлению прилагаются документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Приложение 5
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Регистрация детей
дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления
в детские дошкольные
организации
Республики Казахстан»
Выходная форма положительного ответа (направление в ДДО) на электронную государственную услугу
Форма уведомления (регистрационного талона), предоставляемого потребителю при постановке ребенка в очередь для направления в ДДО
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу, предоставляемого потребителю

Диаграмманың үлгі ресімделуі бизнес-үдерістерді модельдеу пайдалынатын BPMN 1.2, кестелік нотациясында берілген. BPMN модельдеу кестелік элементтердің шамалы сандарымен диаграмма арқылы жүзеге асырылады. Бұл тұтынушыларға үдеріс қисыны тез түсінуге көмектеседі. Төрт негізгі критерий элементтерін бөліп көрсетеді:
1) басқару ағымының объектілері: оқиға, іс-әрекеттер мен қисынды операторлар;
2) қосатын объектілер: басқару ағымы, хабарлар ағымы мен ассоцияциалар;
3) рольдері: пул және жолдар;
4) артефакттер: деректер, топтар және мәтіндік аңдатпалар.
Осы төрт категория элементтері бизнес-үрдістер диаграммасын салуда көмектеседі. Модель айқындылығын арттыру үшін спецификация «Ескерту» бөлімінде көрсетілуі тиіс басқару ағымы мен артефакттердің жаңа объектілерін жасауға мүмкіндік береді.
«Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жолдама беру үшін
мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды
тіркеу» электрондық мемлекеттік
қызметін көрсету
регламентіне 3 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің «сапа» және «қолжетімділік» көрсеткіштерін анықтауға арналған сауалнама нысаны
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу» _________________________________________________________
(қызмет атауы)
Сізді электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сапасы мен нәтижесі қанағаттандырады ма?
1) қанағаттандырмайды;
2) жартылай қанағаттандырады;
3) қанағаттандырады.
Сізді электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасы қанағаттандырады ма?
1) қанағаттандырмайды;
2) жартылай қанағаттандырады;
3) қанағаттандырады.
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жолдама беру үшін мектеп
жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі)
балаларды тіркеу»      электрондық
мемлекеттік қызметін көрсету
регламентіне 4 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет алуға өтініштің
экрандық нысаны
Білім бөлімінің бастығы:
_____________________________
(бастықтың аты-жөні)
Өтініші беруші:___________________
(өтініш берушінің аты-жөні)
Мекенжайы:____________________
(өтініші берушінің мекенжайы)
Телефон:____________________
(өтініш берушінің байланыс телефоны)
ӨТІНІШ
Сізден менің қызым (ұлым)
_______________________________________________________________
(баланың аты-жөні және туған күі)
балабақшасынан орын беруіңізді сұраймын.
Өтінішке қоса беріледі:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу»
электрондық мемлекеттік қызметін көрсету
регламентіне 5 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет бойынша оң жауаптың
(МБҰ жолдама алудағы) шығыс нысаны
Ескерту: Ата-аналар мектепке дейінгі мекемеге бір ай ішінде келулері және жолдаманы тіркеулері тиіс
Баланы МБҰ есепке қоюда тұтынушыға берілетін хабарлама
(тіркеу талоны) нысаны
Баланы тіркеу туралы хабарлама
Ата-ананың аты-жөні: ________________________
Баланың тегі: _______________________________
Баланың аты: _______________________________
Баланың туған күні: _________________________
Тіркеу нөмірі: ______________________________
Өтінішті беру күні: _________________________
Берілді: __________________________________
Тұтынушыға көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызмет бойынша теріс (бас тарту) жауап берудің шығыс нысаны