О внесении изменений и дополнений в решение Аккайынского районного маслихата от 21 декабря 2011 года N 37-1 "О бюджете Аккайынского района на 2012-2014 годы"
Решение Маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 7 августа 2012 года N 6-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 24 августа 2012 года N 13-2-158. Утратило силу (письмо Департамента юстиции Северо-Казахстанской области от 2 апреля 2013 года № 04-07/1933)
Сноска. Утратило силу (письмо Департамента юстиции Северо-Казахстанской области от 02.04.2013 № 04-07/1933)
В соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 106, пунктами 1,  5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аккайынского районного маслихата «О бюджете Аккайынского района на 2012-2014 годы» от 21 декабря 2011 года № 37-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 17 января 2012 года за № 13-2-144, опубликовано 16 февраля 2012 года в газете «Аккайын» № 9, 16 февраля 2012 года в газете «Колос» № 9), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1) доходы - 1 945 899 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям - 229 289 тысяч тенге,
неналоговым поступлениям - 4 841 тысяч тенге,
поступлениям от продажи основного капитала - 28 272 тысяч тенге,
поступлениям трансфертов - 1 683 497 тысяч тенге;
«2) затраты - 1 966 240,9 тысяч тенге,
«3) чистое бюджетное кредитование, - 18 323 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 19 416 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 1 093 тысяч тенге»;
«4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 19 180 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов - 19 180 тысяч тенге,
поступления от продажи финансовых активов
государства - 0 тысяч тенге»;
«5) дефицит бюджета - - 57 844,9 тысяч тенге»;
«6) финансирование дефицита - 57 844,9 тысяч тенге»;
в пункте 3:
подпункт 1) исключить абзац следующего содержания:
«вознаграждения по кредитам, выданным из бюджета района»
исключить подпункт 1-1) следующего содержания:
«1-1) штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района»
в пункте 6:
абзац 1 изложить в следующей редакции:
«6. Учесть в районном бюджете на 2012 год целевые трансферты в общей сумме 272 334 тысяч тенге, в том числе:
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
«11 391 тысяч тенге на выплату социальной помощи в рамках Программы по стимулированию рождаемости «Фонд поколений»;
подпункт 14) изложить в следующей редакции:

"2012-2014 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы" Аққайың аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 37-1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2012 жылғы 7 тамыздағы N 6-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 24 тамызда N 13-2-158 тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінің 2013 жылғы 2 сәуірдегі № 04-07/1933 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінің 02.04.2013 № 04-07/1933 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 106-бабы 2-тармағы 4) тармақшасына, 109-бабы 15-тармақтарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. «2012-2014 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы» Аққайың аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 37-1 шешіміне (2012 жылғы 17 қаңтарда № 13-2-144 нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік Тізілімінде тіркелген, 2012 жылғы 16 ақпандағы № 9 «Аққайың» газетінде, 2012 жылғы 16 ақпандағы № 9 «Колос» газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«1) кірістер - 1 945 899 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 229 289 мың теңге,
салықтық емес түсімдер - 4 841 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 28 272 мың теңге,
трансферттер түсімі - 1 683 497 мың теңге»;
«2) шығындар - 1 966 240,9 мың теңге»;
«3) таза бюджеттік кредиттеу - 18 323 мың теңге,
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 19 416 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 1 093 мың теңге»;
«4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 19 180 мың теңге,
соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 19 180 мың теңге,
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
«5) бюджет тапшылығы - -57 844,9 мың теңге»;
«6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 57 844,9 мың теңге»;
3 тармақта:
келесі мазмұндағы абзац 1) тармақшаны алып тасталсын:
«аудан бюджетінен бөлінген кредиттер бойынша ақы төлеу»
келесі мазмұндағы абзац 1-1) тармақшаны алып тасталсын:
«1-1) аудан бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелеріне салынатын айыппұл, өсім пұл, санкциялар, жазалар»
6-тармақта:
1 абзац келесі редакцияда жазылсын:
«2012 жылға арналған аудандық бюджетте нысаналы трансферттер есепке алынсын, жалпы сомасы 272 334 мың теңге, соның ішінде:
10) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«Ұрпақ қоры» бағдарламасының аясында тууды ынталандыру бойынша әлеуметтік көмек төлеуге 11391 мың теңге»;
14) тармақша келесі редакцияда жазылсын:

«14) 160 580 тысяч тенге на реализацию инвестиционных проектов, в том числе:
66 473 тысячи тенге на развитие и реконструкция разводящих сетей водоснабжения в селе Смирново (4-очередь);
43 230 тысяч тенге на реконструкцию системы водоснабжения в селе Чаглы;
42 877 тысяч тенге на строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020, в том числе 20 807 тысяч тенге на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры,
22 070 тысяч тенге строительство и (или) приобретение служебного жилища; 8 000 тысяч тенге на формирование уставного капитала ветеринарной станции»;
дополнить подпунктом 16) следующего содержания:
«16) 347 тысяч тенге на подключение ID-Phone»;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
«9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 191,5 тысяч тенге»;
приложения 14 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
председатель                               Секретарь
VI сессии V созыва                         районного маслихата
А. Умбетов                                К. Курманбаев
«СОГЛАСОВАНО: 7 августа 2012 года
Начальник государственного учреждения
«Аккайынский районный отдел экономики и
финансов»                                  Т.Власова
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 7 августа 2012 года № 6-1
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 21 декабря 2011 года № 37-1
Бюджет Аккайынского района на 2012 год
Кате
гория
Кла
сс
Под
класс
Наименование
Сумма (тыс.
тенге)

«14) инвестициялық жобаларын іске асыруына 160 580 мың теңге, соның ішінде:
Смирново селосында сумен жабдықтау тарату желісін дамуына және қайта құруына 66 473 мың теңге (4 кезең);
Шағалалы селосында сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға 43 230 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамытуға (немесе) сатып алуға 42 877 мың теңге, соның ішінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға 20 807 мың теңге, қызметтік тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға 22 070 мың теңге;
Ветеринарлық станцияның жарғылық капиталын қалыптастыруға 8 000 мың теңге»;
келесі мазмұндағы 16) тармақшамен толықтырылсын:
«16) 347 мың теңге - ID-Phone қосуға»;
9-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«9. 2012 жылға арналған аудан атқарушы органның резерві 191,5 мың теңге сомада бекітілсін»;
осы шешімнің 12-қосымшаларына сәйкес көрсетілген шешімнің 1,  4-қосымшаларыжана редакцияда жариялансын.
2. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан қолданысқа енгізіледі.
V шақырылған VI сессия                    Аудандық мәслихатының
төрағасы                                   хатшысы
А. Умбетов                                 Қ. Құрманбаев
«КЕЛІСІЛДІ»: 2012 жылғы 7 тамыз
«Аққайың аудандық экономика
және қаржы бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    Т. Власова
Аудандық мәслихатының
2012 жылғы 7 тамыздағы
№ 6-1 шешіміне
1-қосымша
Аудандық мәслихатының
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 37-1 шешіміне
1-қосымша
2012 жылға арналған Аққайың ауданының бюджеті
Сана
ты
Сыны
бы
Ішкі
сыны
бы
Атауы
Сомасы (мың теңге)

282
004
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
561
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
500
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
500
015
Капитальные расходы государственных органов
197
2
Оборона
5 717,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 917,5
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4 917,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
800
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
400
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
400
4
Образование
1 226 589
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
1 199 989
003
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
59 546
004
Общеобразовательное обучение
1 080 230
005
Дополнительное образование для детей и юношества
20 384
008
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
2 940
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
8 679
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
12 000
023
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
800
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
424
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
1 104
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета

282
004
Біржолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты және біржолғы талондарды іске асырудан сомаларды жинаудың толықтығын қамтамасыз етуді ұйымдастыру
561
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
500
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
500
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
197
2
Қорғаныс
5 717,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 917,5
005
Жалпы бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4 917,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
800
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
400
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
400
4
Білім беру
1 226 589
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
1 199 989
003
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм, дене шынықтыру және спорт бөлiмi
59 546
004
Жалпы білім беру
1 080 230
005
Балалар мен жасөспірімдер үшін қосымша білім беру
20 384
008
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
2 940
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
8 679
020
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
12 000
023
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
800
025
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп–интернаттары: жалпы үлгідегі, арнайы ( түзету), дарынды балалар үшін мамандырылған, жетім балаларды және ата - аналарының қамқорынсыз қалған балаларды күтіп - ұстауға, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайту.
424
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
1 104
064
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында: мектептер, мектеп–интернаттары: (жалпы үлгідегі, арнайы ( түзету), дарынды балалар үшін мамандырылған, жетім балаларды және ата - аналарының қамқорынсыз қалған балаларды күтіп – ұстауға) мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайту.

7 864
467
Отдел строительства района (города областного значения)
7 864
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
7 694
017
Капитальные расходы государственных органов
170
12
Транспорт и коммуникации
13 100
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13 100
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
12 850
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
250
13
Прочие
38 042,5
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
2 923
040
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
2 923
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
6 363
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
6 363
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 157
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
6 119
013
Капитальные расходы государственных органов
38
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
191,5
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
191,5
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
22 408
001
Услуги по обеспечению деятельности отдела образования, физической культуры и спорта
10 508
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
11 900
14
Обслуживание долга
1,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1,4
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
1,4
15
Трансферты
6 412,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6 412,4
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
3 880,4
024
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий
2 532
3. Чистое бюджетное кредитование

7 864
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
7 864
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 694
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
170
12
Көлiк және коммуникациялар
13 100
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13 100
023
Автомобиль жолдарының қызметін қамтамасыз ету
12 850
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
250
13
Басқалар
38 042,5
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2 923
040
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер ретінде «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыру
2 923
469
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) кәсіпкерлік бөлімі
6 363
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 363
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 157
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 119
013
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
38
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
191,5
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
191,5
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм, дене шынықтыру және спорт бөлiмi
22 408
001
Бiлiм, дене шынықтыру және спорт бөлiмi қызметiн қамтамасыз ету
10 508
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
11 900
14
Борышқа қызмет көрсету
1,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
1,4
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
1,4
15
Трансферттер
6 412,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
6 412,4
006
Нысаналы трансферттерді қайтару
3 880,4
024
Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 532
3.Таза бюджеттік кредиттеу