Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты населения
Постановление акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 29 июня 2012 года N 222. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 10 августа 2012 года N 13-5-152. Утратило силу постановлением акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 23 мая 2013 года N 194
Сноска. Утратило силу постановлением акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 23.05.2013 N 194
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах», акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) «Регистрация и постановка на учет безработных граждан»;
2) «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»;
3) «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи»;
4) «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами»;
5) «Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств»;
6) «Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима района Адильбекова Ерлана Естаевича.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                        М. Тасмаганбетов
Утвержден
постановлением акимата
района имени Габита Мусрепова
от 29 июня 2012 года № 222
Регламент
государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет безработных граждан»
1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
1) ЛД – личное дело;
2) ГУ «УКЗ и СП» – государственное учреждение «Управление координации занятости и социальных программ Северо–Казахстанской области»;
3) Структурно–функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ):
4) Уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ района Габита Мусрепова Северо–Казахстанской области».

Халықты әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің 2012 жылғы 29 маусымдағы N 222 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 10 тамызда N 13-5-152 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің 2013 жылғы 23 мамырдағы N 194 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің 23.05.2013 N 194 қаулысымен
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңының 9-1-бабына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген мемлекеттік қызмет регламенттері бекітілсін:
1) «Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою»;
2) «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»;
3) «Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу»;
4) «Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу»;
5) «Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»;
6) «Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу».
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының басшысы Ерлан Естайұлы Әділбековке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                        М. Тасмағанбетов
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 29 маусымдағы
№ 222 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
«Жұмыссыздарды тiркеу және есепке қою»
1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланған терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы:
1) ЖІ – жеке іс;
2) «ЖҚҮ және ӘБ КБ» ММ – «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
3) Құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ);
4) Уәкілетті орган – «Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі.

2. Общие положения
2. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ района Габита Мусрепова Северо–Казахстанской области» по адресу Северо-Казахстанская область, село Новоишимское, улица Ленина 2, адрес электронной почты: ozsp-gm@sko.kz, телефон 8-715-35-2-21-11, кабинет № 6.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется в соответствии со статьей 15 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», в обеспечение стандарта государственной услуги «Регистрация постановка на учет безработных граждан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе ozsp-gm.sko.kz, стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
6. Результатом оказываемой услуги которую получит потребитель (заявитель) является регистрация и постановка на учет в качестве безработного в электронном виде, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам:
гражданам Республики Казахстан, оралманам, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан (далее - потребители).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
1) документы, удостоверяющие личность:
граждане Казахстана - удостоверение личности (паспорт);
иностранцы и лица без гражданства - вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел;
оралманы - удостоверение оралмана;
2) документы, подтверждающие трудовую деятельность;
3) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (СИК);
4) регистрационный номер налогоплательщика (РНН);
5) сведения о полученных доходах за последний год (носят заявительный характер).
9. Государственная услуга оказывается в уполномоченном органе без заполнения бланков.
10. Необходимые для получения государственной услуги документы передаются ответственному специалисту уполномоченного органа в кабинет № 5.
Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
11. Сроки оказания государственной услуги:
1) cроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента - не позднее 10 календарных дней.

2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Новоишим селосы, Ленин көшесі, 2, электрондық пошта мекенжайы - ozsp-gm.sko.kz, телефоны – 8-715-35-2-21-11, № 5 кабинет.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 15-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Жұмыссыздарды тiркеу және есепке қою» мемлекеттік қызмет стандартын жүзеге асыру үшін көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат көрсетілген уәкілетті органның стендтерінде орналасқан, сондай-ақ көрсетілген уәкілетті органның интернет-ресурстарынан ozsp-gm.sko.kz алуға болады.
6. Тұтынушы алатын, көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтиже): электронды түрде жұмыссыз ретінде тіркелу және еспеке қою немесе қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі: Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, шетелдіктер, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адамдар.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттар;
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі (паспорт);
шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар – шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның ішкі істер органдарында тіркелгені туралы белгісі бар куәлігі;
оралмандарға - оралман куәлігі;
2) еңбек қызметін растайтын құжаттар;
3) әлеуметтік жеке кодын беру жөніндегі куәлігі (ЖСК);
4) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН);
5) соңғы жылдағы алынған табыс жөніндегі мәліметтер (өтініш беруші сипаттағы болады).
9. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органда бланк толтырусыз көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті құжаттар № 3 кабинетке уәкілетті органның жауапты маманына тапсырылады.
Жауапты тұлғалар кабинеттерінің нөмірлері туралы ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету бойынша ақпараты орналастырылған уәкілетті органның стендінде орналастырылған.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы стандарттың 8-тармағында белгіленген құжаттар тұтынушымен тапсырылған қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері - 10 жұмыс күннен кешіктірмей.

2) максимально допустимое время ожидания, до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя.
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не более 15 минут.
12. После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается талон, с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
13. Информирование о результатах оказания государственной услуги осуществляется посредством личного посещения заявителем уполномоченного органа по месту жительства.
14. Отказ в регистрации, постановке на учет в качестве безработного производится при отсутствии необходимых документов, при предоставлении ложных сведений и документов, по форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.
15. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа в соответствии с графиком работы уполномоченного органа: ежедневно с 9.00 часов до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Государственная услуга осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Помещения уполномоченного органа оборудовано столом, стульями для подготовки необходимых документов, оснащены информационными стендами, имеется зал ожидания, а также в помещении предусматриваются условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями. Помещение уполномоченного органа соответствует санитарно–эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности здания, оснащены охраной и пожарной сигнализацией.
16. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуг:
1) потребитель подает заявление установленного образца и необходимый перечень документов на предоставление услуги;
2) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении,
выдает потребителю талон и передает начальнику уполномоченного органа;
3) начальник уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет главному специалисту по занятости населения (далее - главный специалист);
4) главный специалист уполномоченного органа производит прием требуемых документов и проводит регистрацию, осуществляет постановку на учет безработного путем занесения сведений в карточку персонального учета (компьютерная база данных).

2) тұтынушымен қатынаған күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен күту уақыты адам санына байланысты, бір тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минут есебінен.
3) тұтынушымен қатынаған күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен қызмет көрсету уақыты күнде 15 минуттан артық емес.
12. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушыға мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттар қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері туралы ақпараттандыру тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға тұтынушының өзі келгенде жүзеге асырылады.
14. Осы мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың болмауы, жалған мәліметтер және осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша құжаттар ұсынылмаған кезде жұмыссыз ретінде тіркеуден, есепке қоюдан бас тартылады.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.
15. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның үй-жайында қабылдау кестесіне сәйкес: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін күнсайын көрсетіледі. Қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады, алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз.
Уәкілетті органның үй-жайы қажетті құжаттарды дайындау үшін, үстелмен, орындықтармен, ақпараттық стендтермен жабдықталған, күту залы бар сондай-ақ үй-жайда мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған. Уәкілетті органның үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттың қауіпсіздік талаптарына үйлесімді, күзетпен және өрт дабылымен жабдықталды.
16. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуға дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушыға қызмет көрсету үшін ол белгіленген үлгідегі өтінішті және қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты маман өтінішті журналда тіркейді, өтінішіке кіріс нөмірін қояды, тұтынушыға талон береді және уәкілетті органның бастығына береді;
3) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжатпен танысады және ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына (бұдан әрі – бас маманға) жолдайды;
4) уәкілетті органның бас маманы келіп түскен құжаттарды қарайды қызмет алуға тұтынушының құқығын анықтайды, тұтынушының деректерін электрондық деректер базасына енгізеді, «ЖҚҮ және ӘББ»ММ құжаттар топтамасын жолдау үшін ілеспе хатты әзірлейді;

5) главный специалист, в случае выявления несоответствия установленным требованиям готовит мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает начальнику уполномоченного органа для подписания;
6) начальник уполномоченного органа подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает ответственному специалисту для выдачи потребителю;
7) ответственный специалист уполномоченного органа информирует потребителя о результате оказания государственной услуги посредством личного посещения заявителем уполномоченного органа по месту жительства либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
17. Требования к информационной безопасности: конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
18. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Начальник уполномоченного органа;
2) Главный специалист по занятости уполномоченного органа;
3) Ответственный специалист уполномоченного органа;
Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
19. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ, указаны в приложении 2 к настоящему регламенту.
20. Формы, шаблоны, необходимых для оказания государственной услуги документов указаны в приложении 3,4 настоящего регламента.
4. Ответственность должностных лиц, оказываемых
государственные услуги
21. Ответственными лицами за оказание государственной услуги является начальник уполномоченного органа, ответственные должностные лица уполномоченного органа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые им решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя начальника руководителя вышестоящего уполномоченного органа ГУ УКЗ и СП, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, в случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя начальника уполномоченного органа, номер кабинета которого указан на стенде уполномоченного органа, наименование график работы, юридический адрес, телефон которых указаны в п.2 и п.15 настоящего регламента.

5) бас маман тұтынушыға қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;
6) уәкілетті органның бастығы қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушыға беру үшін жауапты маманға береді.
7) уәкілетті органның жауапты маманы мемлекеттік қызмет нәтижесі туралы ақпаратты тұтынушы уәкілетті органға келген уақытында есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты (хабарлама) береді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттестік) тәртібінің сипаттамасы
17. Ақпараттық қауіпсіздігіне қойылатын талаптар: тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты жасырын ұстау.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) Уәкілетті органның бастығы;
2) Уәкілетті органның жұмыспен қамту бойынша бас маманы;
3) Уәкілетті органның жауапты маманы.
Осы Регламенттің 1-қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсетумен әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) әрбір ҚФБ-мен реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестеленген сипаттамасы келтірілген.
19. Мемлекеттік қызмет және (ҚФБ көрсету үрдісінде) әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігін көрсетуші сызбалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың нысандары, үлгі-қалыптары осы регламенттің 3,4-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қыметтерді көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
21. Көрсетілген қызметтерге жауапты тұлға уәкілетті органның бастығы, уәкілетті органның, ЖҚҮ және ӘББ ММ жауапты лауазымдық тұлғалар, (бұдан әрі – лауазымдық тұлғалар).
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған тәртібіне сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен тиімділігі үшін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданған шешімдері мен іс-әрекеттері (іс-әрекетсіздігі), үшін белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапты болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым осы мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жоғары тұрған уәкілетті органның басшысы ЖҚҮ және ӘББ ММ бастығына беріледі, әдепсіз қызмет көрсету жағдайда шағым уәкілетті органның бастығына беріледі нөмірі уәкілетті органның стендінде көрсетілген, атауы, жұмыс кестесі, заңды мекенжайы, телефоны осы регламенттің 2-т. және 15-т. Көрсетілген.

22. В случае несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленные законодательством порядке.
Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ), на 1 заявителя
1
№ дейст
вия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Ответст
венный
специа
лист упол
номоченно
го органа
Началь
ник упол
номочен
ного органа
Главный специа
лист
уполномоченного органа
Начальник уполномо
ченного
Ответст
венный специа
лист уполномоченного органа
3
Наименование дей
ствий (процес
са, про
цедуры, операции) и их описание
регистри
рует
обращение
в журнале
регистра
ции и
учета
обращений
граждан и
направля
ет необ
ходимые
документы
для рас
смотрения
начальни
ку упол
номоченно
го органа
Наложе
ние резо
люции и направляет глав
ному спе
циалисту для рас
смотре
ния
Рассмат
ривает произво
дит прием требуе
мых доку
ментов и проводит регистрацию путем занесе
ния све
дений в карточку персо
нального учета (компью
терная база данных) либо готовит мотивированный ответ об отказе и направляет на
чальнику
начальник уполномо
ченного органа подписывает моти
вирован
ный ответ об отказе в предо
ставлении услуги и передает ответственному спе
циалисту для выдачи потребителю
ответст
венный специа
лист уполномоченного органа информи
рует потреби
теля о результате ока
зания государственной услуги посредством лич
ного по
сещения заявите
лем уполномоченного органа по месту житель
ства
либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
4
Форма
заверше
ния (дан
ные, доку
мент,
организа
ционно-ра
спорядите
льное
решение)
талон с указанием даты принятия и срока исполне
ния
резолю
ция
карточка персо
нального учета (компью
терная база данных
Регистрация и постановка на учет безработного либо мотивированный ответ об отказе
5
Сроки исполне
ния
Не более 15 минут
Не более 1 часа
Не позд
нее 8 календарных дней
в течение 1 рабоче
го дня
Не более 15 минут
6
Номер сле
дующего действия
2
3
4
5
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
Схема,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 3
к регламенту
государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
_______________________________
(кому адресуется)
Доводим до сведения, что Вам отказано в регистрации и постановке на учет в качестве безработного в связи с ____________________________________________________________________
(указать причину отказа)
Начальник отдела
___________________
Приложение 4
к регламенту
государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
______________________________
(кому адресуется)
Доводим до сведения, что Вы поставлены на учет в качестве безработного с ____________________________________________________________________  (указать дату постановки на учет)
Начальник отдела
______________________
Утвержден
постановлением акимата
района имени Габита Мусрепова
от 29 июня 2012 года № 222
Регламент
государственной услуги
«Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»

22. Мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа шағымдануға құқылы.
Жазбаша өтінішпен арызданған тұлғаға берілген шағымға жауап алу датасы мен уақыты, өтінішті қарау тәртібі туралы білуге болатын тұлғалардың байланыс телефондары көрсетілген талон беріледі.
Мемлекеттік қызметтің
регламентіне
«Жұмыссыздарды тіркеу және есепке қою»
1-қосымшасы
1 кестесі. ҚФБ іс-әрекеттердің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағымының) іс-әрекеті, 1 өтініш берушіге
1
Әрекеттің (әрекеттің, жұмыс ағымының) N
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілет
ті орган
ның бастығы
Уәкілетті органның бас маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Әрекеттің (үдері
стің, рәсімнің, операция
ның) атауы және олардың сипаттамасы
Кіріс хат-хабар журналын
да дайын анықтама
ны алу мерзімі жөніндегі түсініктемемен бірге өтінішті тіркейді
және ЖҰ және ӘББ бастығына жолдайды
өтінішге бұрышта
ма қояды
Азаматтардың жаз
баша өті
ніштерін тіркейтін журналға тиісті белгіні қояды
Бас мманға өтінішті тапсыру
мен осы бағыт бойынша жұмысты ұйымдастырады
өтіншітің шарттары
мен таны
сады, қатынаған тұлғаны электрон
дық база
сында іздеу салады, есепке қою датасын анықтайды, анықтама
ның үлгім
сін толты
рады
4
Аяқтау нысаны (дерек
тер, құжат, ұйымдастыру-басқа
ратын шешімі
Қабылдау мерзімі мен орын
далу мерзімін көрсету
мен талон
бұрышта
ма
Орындалу үшін құжат тапсырады
бұрыштама
(коппьютерлік дерек
тер база
сы) дербес есептеу карточкасы
5
Орындалу мерзімі
15 минут
тан аспауы қажет
1 сағат
тан аспауы қажет
8 күнтіз
белік күннен кешіктір
мей
1 жұмыс күн ішінде
15 минут
тан аспауы қажет
6
Келесі іс-қимыл
дың №
2
3
4
5
Мемлекеттік қызметтің
регламентіне
«Жұмыссыздарды тіркеу және есепке қою»
2-қосымшасы
Мемлекеттік қызметтің
регламентіне
«Жұмыссыздарды тіркеу және есепке қою»
3-қосымшасы
_______________________
(кімге жіберіледі)
Жұмыссыз ___________________________________________байланысты Сізге
(себеп көрсету)
ретінде тіркеуден және есепке қоюдан бас тартылатыны жөнінде хабарлаймыз.
Бөлім бастығы _______________________
Мемлекеттік қызметтің
регламентіне
«Жұмыссыздарды тіркеу және есепке қою»
4-қосымшасы
_______________________
(кімге жіберіледі)
_________________________________________________ бастап Сіз жұмыссыз  (есепке қойылған күні)
ретінде есепке қойғаныңызды туралы хабарлаймыз.
Бөлім бастығы ______________________
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 29 маусымдағы
№ 222 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
«Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың
салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»

1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
1) Специальная комиссия - комиссия, создаваемая решением акима района для регистрации и учета граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, и выдачи им удостоверения. инвалид – лицо, имеющее нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, которые приводят к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;
2) ЛД – личное дело;
3) ГУ «УКЗ и СП» – государственное учреждение «Управление координации занятости и социальных программ Северо–Казахстанской области»;
4) ГЦВП – «Отделение Государственного центра по выплате пенсий»;
5) инвалид – лицо, имеющее нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, которые приводят к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;
6) Структурно–функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ).
7) ИПР – индивидуальная программа реабилитации;
8) Отдел по району имени Габита Мусрепова филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН;
9) Уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ района имени Габита Мусрепова Северо–Казахстанской области».
2. Общие положения
2. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ района имени Габита Мусрепова Северо–Казахстанской области» (далее - рабочий орган специальной комиссии), расположенного по адресу Северо-Казахстанская область, село Новоишимское, улица Ленина, 2, адрес электронной почты: ozsp-gm@sko.kz, телефон 8-715-35-2-15-37, кабинет № 6.
А также Отделом по району имени Габита Мусрепова филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области (далее - ЦОН), по адресу: улица Ленина, 7, село Новоишимское, района имени Габита Мусрепова, телефон 8-715-35-2- 22-19.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании статьи 11 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном полигоне» (далее - Закон) и главы 2 Правил регистрации граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплаты им единовременной государственной денежной компенсации, утвержденных постановлением Правительства Республика Казахстан от 20 февраля 2006 года № 110, постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».

1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланған терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы:
1) Арнаулы комиссия - Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу және оларға куәлік беру үшін аудан әкімінің шешімімен құрылған комиссия.
2) ЖІ – жеке іс;
3) «ЖҚҮ және ӘБ КБ» ММ – «Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
4) МЗТО – «Зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттік орталықтың бөлімшесі»;
5) мүгедек – ауыру немесе жарақат алу нәтижесінде, тұрақты түрде денсаулығының, ағзасының атқарымының бұзылуына байланысты өмірлік іс-әрекеті шектелгендіктен әлеуметтік қорғауды қажет ететін тұлға;
6) Құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ);
7) ОЖБ – оңалтудың жеке бағдарламасы;
8) Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы бойынша бөлім – ХҚКО;
9) Уәкілетті орган – «Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі (бұдан әрі – арнаулы комиссияның жұмыс органы), мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Новоишим селосы, Ленин көшесі, 2, электрондық пошта мекенжайы – ozsp-gm.sko.kz, телефоны – 8-715-35-2-15-37, № 6 кабинет.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы бойынша бөлім (бұдан әрі - ХҚКО) арқылы көрсетіледі, мекенжайы: Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы Новоишим селосы, Ленин көшесі, 7, телефоны – 8-715-35-2-22-19.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңының (бұдан әрі – Заң) 11-бабының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 ақпандағы № 110 қаулысымен бекітілген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, оларға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу қағидасының 2-тарауы, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 Қаулысының негізінде көрсетіледі.

5. Полная информация по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе уполномоченного органа и ЦОНа, а также на интернет-ресурсе уполномоченного органа: ozsp-gm.sko.kz.
6. Результатом оказываемой услуги которую получит потребитель (заявитель) является уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее потребителям):
гражданам проживавшим, работавшим или проходившим службу (в том числе срочную) на территориях, подвергшихся загрязнению радиоактивными веществами в период проведения воздушных и наземных ядерных взрывов (1949-1965 годы);
гражданам, проживавшим, работавшим или проходившим службу (в том числе срочную) на этих территориях в период проведения подземных ядерных взрывов с 1966 по 1990 годы;
гражданам, проживавшим, работавшим или проходившим службу (в том числе срочную) на территории с льготным социально-экономическим статусом с 1949 по 1990 год;
детям лиц, указанных во втором и третьем абзацах настоящего пункта, признанными инвалидами или имеющим заболевания, при установлении причинной связи между их состоянием здоровья и фактом пребывания одного из родителей на указанных в Законе зонах.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
1) заявление установленного образца;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства;
4) свидетельство налогоплательщика (а при наличии индивидуальный идентификационный номер);
5) временное свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (а при наличии индивидуальный идентификационный номер);
6) сберегательная книжка или договор с уполномоченной организацией по выдаче компенсации;
7) документы, подтверждающие факт и период проживания на территории Семипалатинского испытательного полигона в периоды с 1949 по 1965 годы, с 1966 по 1990 годы (архивные справки, справки сельских, поселковых (аульных) Советов народных депутатов, жилищно-эксплуатационных управлений, домоуправлений, акимов поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, кооперативов собственников квартир; трудовая книжка; диплом об окончании учебного заведения; военный билет; свидетельство о рождении; аттестат о среднем образовании; свидетельство об окончании основной школы; удостоверение, подтверждающее право на льготы пострадавшему(ей) вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выданное в установленном Законом порядке).
Если архивные и иные документы не сохранились – решение суда об установлении юридического факта и периода проживания на территории, подвергшейся воздействию ядерных испытаний.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
В случае невозможности личного обращения одного из родителей, опекунов или попечителей с заявлением о назначении пособий родители, опекуны или попечители вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением о назначении пособий на основании доверенности, выданной в установленном порядке.

5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат көрсетілген уәкілетті органның стендтерінде орналасқан, халыққа қызмет көрсету орталықтары, сондай-ақ көрсетілген уәкілетті органның интернет-ресурстарынан ozsp-gm.sko.kz алуға болады.
6. Тұтынушы алатын, көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтиже): Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу және есепке алу туралы шешім туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі:
әуеде және жер үстiнде ядролық жарылыстар жасаған кезеңде (1949-1965 жж.) радиоактивтi заттармен ластануға ұшыраған аумақтарда тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтар;
1966 жылдан 1990 жылға дейiнгi аралықта жерасты ядролық жарылыстарын жасау кезеңiнде осы аумақтарда тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтар;
1949 жылдан 1990 жылға дейiнгi аралықта жеңiлдiктi әлеуметтiк-экономикалық мәртебесi бар аумақта тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтар;
осы тармақтың екiншi және үшiншi абзацтарында аталған, мүгедек деп танылған аурулары бар адамдардың балалары, олардың денсаулық жағдайы мен Заңда аталған аймақтарда ата-аналарының бiрiнiң болу факторы арасындағы себептi байланыстар анықталған ретте.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынады:
1) белгіленген үлгідегі өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жері бойынша тіркеуді растайтын құжат;
4) салық төлеушінің куәлігі (жеке сәйкестіндіру коды болса);
5) әлеуметтік жеке кодын беру жөніндегі уақытша куәлігі (жеке сәйкестендіру коды болса);
6) берілетін жинақ кітапшасы немесе өтемақы беру бойынша уәкілетті ұйыммен жасалған шарт;
7) Заңымен белгіленген тәртіпте берілген 1949 жылдан бастап 1965 жыл, 1966 жылдан бастап 1990 жыл кезеңдерiнде Семей ядролық сынақ полигоны аумағында тұру фактiсi мен кезеңiн растайтын құжаттар (мұрағаттық анфқтамалар, халық депутаттардың селолық, поселкелық (ауылдық) кеңестердің, тұрғын үй пайдалну басқармалардың, үй басқармасының, поселке, ауылдың (селолық) округтер әкімдерінің, пәтер меншік иелеріні кооперативтердің анықтамалары; еңбек кітапшасы; оқу орнын бітіргені туралы диплом; әскери билет; туу туралы куәлік; орта білім туралы аттестат; орталау мектепті бітіргені туралы куәлік; Заңымен белгіленген тәртіпте берілген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынқатрдың салдарынан зардап шеккен жеңілдіктерге құқық растайтын куәлігі).
Мұрағаттық және өзге де құжаттар сақталмаса – ядролық сынақтар әсеріне ұшыраған аумақта тұрғанының заңды фактiсi мен кезеңiн анықтау туралы сот шешімі.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
Жеке өтiнiш беруге мүмкiндiгi болмаған жағдайда, азаматтар белгiленген тәртiппен берiлген сенiмхат негiзiнде өтiнiшпен және қажеттi құжаттармен жүгіну үшiн басқа адамдарға уәкiлеттiк беруге құқылы.

9. Формы заявлений размещаются в зале ожидания рабочего органа специальной комиссии, а В ЦОНе размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у сотрудников принимающих документы по адресу указанному в пункте 2 настоящего регламента.
10. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы передаются ответственному специалисту по назначению рабочего органа специальной комиссии в кабинет № 6, инспектору ЦОНа.
Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде рабочего органа специальной комиссии, ЦОНа где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
11. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы. В ЦОНе расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
12. Выдача уведомления о принятии решения о регистрации, либо отказе в регистрации граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном полигоне при обращении в рабочий орган специальной комиссии, посредством личного посещения потребителя.
При личном обращении в ЦОН посредством «окон» ежедневно, на основании расписки в указанный в ней срок.
В случае невозможности личного обращения, граждане вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением и необходимыми документами на основании доверенности, выданной в установленном порядке.
13. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является выявление по итогам проверки факта выплаты компенсации гражданину, пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, на которого оформлен макет дела, также предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче документов потребителем. Рабочий орган специальной комиссии при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, указанных в пункте 8 настоящего регламента, и ненадлежащего оформления документов в течение двадцати дней после получения пакета документов выдает уведомление с указанием причин отказа.
При оказании государственной услуги через ЦОН рабочий орган специальной комиссии при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 8 настоящего регламента и ненадлежащего оформления документов, в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в ЦОН с письменным обоснованием причин возврата для последующей выдачи потребителю.

9. Өтініштер осы Регламенттің 2-тармағында көрсетілген мекен-жайларында нысандары арнаулы комиссия жұмыс органының күту залында, ХҚКО күту залының арнайы тіреуде немесе құжаттар қабылдайтын қызметкерлерде болады.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті толтырылған өтініш үлгілері және басқа құжаттар № 3 кабинетке арнайы комиссия жұмыс органының, тағайындау бойынша бас маманына, ХҚКО инспекторына тапсырылады.
Жауапты тұлғалар кабинеттерінің нөмірлері туралы ақпарат арнаулы комиссия жұмыс органының, ХҚКО стендінде, сонда сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат орналастырылған.
11. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушыға мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттар қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі. ХҚКО тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріліп, онда төмендегілер көрсетіледі:
сұрауды қабылдаған нөмірі және датасы;
сұрап жатқан мемлекеттік қызметтің түрі;
қосымша берілген құжаттардың саны және атауы;
құжатты беру датасы, уақыты және орны;
құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты-жөні.
12. Семей полигонындағы ядролық сынақтарының салдарына зердап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу жөніндегі шешім қабылдау немесе тіркеуден бас тарту туралы хабарламаны беру арнаулы комиссия жұмыс органынына тұтынушының өзі келгенде.
ХҚКО өзі барған жағдайда күнсайын «терезелер» арқылы мерзімі көрсетілген қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Жеке өтiнiш беруге мүмкiндiгi болмаған жағдайда, азаматтар белгiленген тәртiппен берiлген сенiмхат негiзiнде өтiнiшпен және қажеттi құжаттармен жүгіну үшiн басқа адамдарға уәкiлеттiк беруге құқылы.
13. Тексеру қорытындысы бойынша іс макеті ресімделген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматқа бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақының төлену фактісінің анықталуы, сондай-ақ тұтынушының құжаттарды тапсырған кезде толық емес және (немесе) жалған мәліметтер ұсынуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады. Арнайы комиссияның жұмыс органы құжаттар ресімделген кезде анықталған қателіктер, осы регламенттің 8-тармағында көрсетілген құжаттар толық болмаған жағдайда арнайы комиссияның жұмыс органы құжаттар тапсырылған күннен кейін жиырма жұмыс күні ішінде бас тарту туралы хабарламаны береді.
ХҚКО арқылы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру кезінде уәкілетті орган құжаттар ресімделген кезде анықталған қателіктер, осы регламенттің 11-тармағында көрсетілген құжаттар толық болмаған жағдайда құжаттар тапсырылғанннан кейін үш күн ішінде орталыққа бұдан әрі тұтынушыға беру үшін бас тарту себептерін көрсетумен хабарламаны жібереді.

14. График работы рабочего органа специальной комиссии: ежедневно с 9.00 часов до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы ЦОНа: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
15. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента:
в рабочий орган специальной комиссии – не более двадцати календарных дней;
в ЦОН – не более двадцати календарных дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, (до получения талона) - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – не более 15 минут в рабочем органе специальной комиссии, 30 минут в ЦОНе.
16. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
17. Государственная услуга оказывается:
в помещении рабочего органа специальной комиссии по месту проживания потребителя, где имеются стулья, столы, информационные стенды с образцами заполненных бланков, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями:
в помещении ЦОНа, где в зале располагаются справочное бюро, кресла, информационные стенды с образцами заполненных бланком, предусмотрены условия для обслуживания оборудовано столом, стульями для подготовки необходимых документов, оснащены информационными стендами, имеется зал ожидания, а также в помещении предусматриваются условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями.
Помещения рабочего органа специальной комиссии и ЦОНа, соответствует санитарно–эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, в том числе пожарной безопасности, режим помещения свободный.
18. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуг:
через рабочий орган специальной комиссии:
1) потребитель подает заявление установленного образца и необходимый перечень документов на предоставление услуги;

14. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның үй-жайында уәкілетті органның жұмыс кестесіне сәйкес демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін көрсетіледі.
ХҚКО жұмыс кестесі: демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа, үзіліссіз, күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жұмыс істейді. Қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы стандарттың 8-тармағында белгіленген құжаттар тұтынушымен тапсырылғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
арнайы комиссияның жұмыс органына – жиырма күнтізбелік күннен артық емес;
ХҚКО - жиырма күнтізбелік күннен артық емес (құжатты (нәтижені) қабылдау және тапсыру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдеріне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты (талон алғанға дейін) 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 15 минуттан, орталықта 30 минуттан аспайды.
16. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
тұтынушының тұрғылықты жері бойынша арнайы комиссия жұмыс органының үстелмен, орындықтармен, толтырылған бланктер бар ақпараттық стендтермен жабдықталған, мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған үй-жайында;
анықтамалық бюро, кресло, толтырылған бланктер бар ақпараттық стендтермен жабдықталған, қажетті құжаттарды даярлау үшін үстелмен, орындықтармен, ақпараттық стендтермен жабдықталған, күту залы бар сондай-ақ үй-жайда мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған ХҚКО үй-жайында.
Уәкілетті органның үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттың қауіпсіздік талаптарына үйлесімді, күзетпен және өрт дабылымен жабдықталды.
18. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуға дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
уәкілетті орган арқылы:
1) тұтынушыға қызмет көрсету үшін ол белгіленген үлгідегі өтінішті және қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;

2) ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает начальнику уполномоченного органа;
3) начальник рабочего органа специальной комиссии осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет главному специалисту по назначению (далее - главный специалист);
4) главный специалист рабочего органа специальной комиссии формирует макет личного дела потребителя для передачи на рассмотрение специальной комиссии (далее – макет дела);
5) главный специалист рабочего органа специальной комиссии готовит уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе и передает на рассмотрение специальной комиссии;
6) После вынесения решения специальной комиссии начальник уполномоченного органа специальной рабочей комиссии подписывает уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ(уведомление) об отказе в предоставлении услуги и передает ответственному специалисту для выдачи потребителю результата государственной услуги;
7) ответственный специалист рабочего органа комиссии выдает результат государственной услуги: уведомление, либо мотивированный ответ(уведомление) об отказе в предоставлении государственной услуги.
через ЦОН:
1) потребитель подает заявление на предоставление государственной услуги ЦОН;
2) Инспектор ЦОНа проводит регистрацию заявления, выдает потребителю расписку и передает документы инспектору накопительного отдела ЦОНа;
3) Инспектор накопительного отдела ЦОНа осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в рабочий орган специальной комиссии;
4) ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии проводит регистрацию документов в журнале, присваивает входящий номер и передает начальнику рабочего органа;
5) начальник рабочего органа специальной комиссии осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет главному специалисту по назначению (далее - главный специалист);
6) главный специалист рабочего органа специальной комиссии формирует макет личного дела потребителя для передачи на рассмотрение специальной комиссии (далее – макет дела);
7) главный специалист рабочего органа специальной комиссии готовит уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе и передает на рассмотрение специальной комиссии;

2) уәкілетті органның жауапты маман өтінішті журналда тіркейді, өтінішіке кіріс нөмірін қояды, тұтынушыға талон береді және уәкілетті органның бастығына береді;
3) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжатпен танысады және ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына (бұдан әрі – бас маманға) жолдайды;
4) уәкілетті органның бас маманы келіп түскен құжаттарды қарайды қызмет алуға тұтынушының құқығын анықтайды, тұтынушының деректерін электрондық деректер базасына енгізеді, «ЖҚҮ және ӘББ»ММ құжаттар топтамасын жолдау үшін ілеспе хатты әзірлейді;
5) бас маман тұтынушыға қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;
6) уәкілетті органның бастығы қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушыға беру үшін жауапты маманға береді;
7) уәкілетті органның жауапты маман мемлекеттік қызмет нәтижесін береді: есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама).
Тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаса мемлекеттік қызмет тұтынушыларға селолық «(ауылдық) округтің әкімі арқылы көрсетіледі.
ХҚКО арқылы:
1) Тұтынушы өтініш береді, тіркейді, және мемлекеттік қызмет көрсетуге қолхат береді;
2) ХҚКО инспекторы өтінішті тіркейді және құжаттарды ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторына береді;
3) ХҚКО жинақтаушы бөлімі инспекторы құжаттарды жинайды, тізілімдемені құрастырады, құжаттарды уәкілетті органға жолдайды;
4) уәкілетті органның жауапты маманы журналда құжаттарды тіркейді, кіріс нөмірі береді және құжатты өтінішке береді;
5) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжаттарды қарайды және тағайындау бойынша бас маманға жібереді (бұдан әрі – бас маман);
6) уәкілетті органның бас маманы тұтынушының құқығын болуына келіп түскен құжаттарды қарайды, деректерді электрондық деректер базасына енгізеді;
7) бас маман тұтынушыға қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;

8) начальник уполномоченного органа пописывает уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении услуги и передает ответственному специалисту для выдачи потребителю результата государственной услуги;
9) ответственный специалист рабочего органа комиссии передает результат государственной услуги: уведомление, либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении государственной услуги в ЦОН.
10) ЦОН выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении государственной услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
19. Требования к информационной безопасности: конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
20. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Начальник рабочего органа специальной комиссии;
2) Главный специалист по назначению рабочего органа специальной комиссии;
3) Ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии;
4) Инспектор ЦОНа;
5) Инспектор накопительного отдела ЦОНа;
21. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
22. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ, указаны в приложении 2,3 к настоящему регламенту.
23. Формы, шаблоны, необходимых для оказания государственной услуги документов указаны в приложении 4 настоящего регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказываемых государственные услуги
24. Ответственными лицами за оказание государственной услуги является рабочий орган специальной комиссии, ответственные должностные лица рабочего органа специальной комиссии, руководитель ЦОНа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые им решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя начальника руководителя вышестоящего рабочего органа специальной комиссии, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, в случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя начальника рабочего органа специальной комиссии, ЦОНа номер кабинета которого указан на стенде уполномоченного органа, ЦОНа, наименование график работы, юридический адрес, телефон которых указаны в п.2 и п.14 настоящего регламента.

8) уәкілетті органның бастығы қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызметтің нәтижесін тұтынушыға беру үшін жауапты маманға береді;
9) уәкілетті органның жауапты маманы мемлекеттік қызметтің нәтижесін қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ХҚКО жолдайды;
10) ХҚКО инспекторы тұтынушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін береді: қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама).
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттестік) тәртібінің сипаттамасы
19. Ақпараттық қауіпсіздігіне қойылатын талаптар: тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты жасырын ұстау.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) Арнайы комиссия жұмыс органының бастығы;
2) Арнайы комиссия жұмыс органының тағайындау бойынша бас маманы;
3) Арнайы комиссия жұмыс органының жауапты маманы;
4) ХҚКО инспекторы;
5) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы.
21. Осы Регламенттің 1-қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсетумен әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) әрбір ҚФБ-мен реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестеленген сипаттамасы келтірілген.
22. Әкімшілік іс-әрекеттердің (мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі барысынды) логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын сипаттаушы сызбалар және ҚФБ осы регламенттің 2,3-қосымшада көрсетілген.
23. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың нысандары, үлгі-қалыптары осы регламенттің 4-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
24. Көрсетілген қызметтерге жауапты тұлға арнайы комиссия жұмыс органы, арнайы комиссия жұмыс органының жауапты лауазымдық тұлғалары, ХҚКО басшысы (бұдан әрі – лауазымдық тұлғалар).
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған тәртібіне сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен тиімділігі үшін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданған шешімдері мен іс-әрекеттері (іс-әрекетсіздігі), үшін белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапты болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым осы мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жоғары тұрған уәкілетті органның арнайы комиссия жұмыс органына беріледі, әдепсіз қызмет көрсету жағдайда шағым арнайы комиссия жұмыс органының, ХҚКО бастығына беріледі нөмірі уәкілетті органның, ХҚКО стендінде көрсетілген, атауы, жұмыс кестесі, заңды мекенжайы, телефоны осы регламенттің 2-т. және 14-т. көрсетілген.

25. В случае несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленные законодательством порядке.
Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет, пострадавших вследствие
ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наимено
вание СФЕ
Ответст
венный специа
лист рабочего органа специа
льной комиссии
Ответст
венный специа
лист рабочего органа специа
льной комиссии
Начальник рабочего органа специаль
ной комис
сии
Ответст
венный специа
лист рабочего органа специа
льной комиссии
Главный специа
лист по назначе
нию рабо
чего органа специаль
ной комис
сии
3
Наимено
вание действия (процес
са, про
цедуры, операци
и) и их описание
Прием заявления со всеми необходимыми докумен
тами
Регистрация заяв
ления в журнале регистрации и учета письмен
ных обра
щений граждан
Налагает резолюцию на заявле
ния
Передача докумен
тов на исполне
ние
главный специа
лист рабочего органа специаль
ной коми
ссии формирует макет личного дела потребителя для передачи на рас
смотрение специаль
ной комиссии (далее – макет дела)
4
Форма заверше
ния (дан
ные, до
кумент, организационно–
распоря
дитель
ное реше
ние)
Выдача талона
Присвое
ние вхо
дящего номера
Резолюция
Отметка исполни
теля в журнале
Макет дела
5
Сроки исполне
ния
В тече
ние 15 мин
В тече
ние 15 мин
В течение 15 мин
В тече
ние 15 мин
В течение 8 рабочих дней
6
Номер следующего дейст
вия
2
3
4
5
7
1
N действия (хода, потока работ)
7
9
10
2
Наименова
ние СФЕ
Специальная комиссия
Начальник рабочего органа специальной комиссии
Ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии
3
Наименова
ние дейст
вия (процесса, процедуры, операции) и их опи
сание
Рассмотре
ние и вынесение решения, составляет списки, заверяет их председате
лем комис
сии, кото
рые вместе с макетами личных дел направляет
ся в рабо
чий орган специальной комиссии
После вынесения решения специальной комиссии начальник уполномочен
ного органа специальной рабочей комиссии подписывает уведомление
Отметка в исходящем журнале регистрации и учета письменных обращений граждан Выдача результата государствен
ной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно–распорядитель
ное реше
ние)
Подписи в решении комиссии
уведомления либо мотиви
рованный ответ об отказе в предоставле
нии услуги
уведомления либо мотивиро
ванный ответ об отказе в предоставле
нии услуги
5
Сроки исполнения
В течение 5 дней
В течение 5 рабочих дней
В течение 1 рабочего дня
6
Номер следующего действия
8
10
11
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Описание
последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) Альтернативный вариант
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
ЦОНа
Инспектор
накопительно
го отдела ЦОНа
Инспектор
накопительного
отдела ЦОНа
Наименование действия (про
цесса, проце
дуры, опера
ции) и их
описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале и
собирает
документы
Составляет
реестр и
направляет
документы
Форма завер
шения (данные, документ,орга
низационно-рас
порядительное
решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки
Сбор докумен
тов в накопи
тельный отдел
Отправка
документов в рабочий орган специальной комиссии
Сроки исполнения
30 минут
3 раза в день
Не менее двух раз в день
Номер следую
щего действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Специалист рабочего органа специальной комиссии
Начальник рабочего органа специальной комиссии
Главный специалист рабочего органа специальной комиссии
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием доку
ментов,
регистрация
Ознакомление
с корреспон
денцией,
определение
ответственно
го исполните
ля рабочего
органа
специальной
комиссии
главный специалист рабочего органа специальной комиссии формирует макет личного дела потреби
теля для передачи на рассмотрение специальной комиссии (далее – макет дела)
Форма заверше
ния (данные, документ, орга
низационно-рас
порядительное
решение)
Направление
документов
начальнику уполномочен
ного органа специальной комиссии для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
ответственному специалис
ту рабочего органа специальной комиссии
Макет дела
Сроки исполнения
1 час
1 час
В течение девятнадцати календарных дней
Номер следую
щего действия
5
6
7
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Специальная ко
миссия
Началь
ник рабочего органа специальной ко
миссии
Специалист отдела рабочего органа специальной комиссии
Инспектор ЦОНа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Рассмот
рение и вынесе
ние реше
ния, сос
тавляет списки, заверяет их пред
седате
лем ко
миссии, которые вместе с макетами личных дел направляются в рабочий орган специальной комиссии
После вынесе
ния реше
ния спе
циальной комиссии началь
ник уполномоченного органа специальной рабочей комиссии подписы
вает уведомление
Регистра
ция уведом
ления в книге Ре
гистрации и учет граждан, пострадав
ших вслед
ствие ядерных испытаний на Семи
палатинс
ком испы
тательном ядерном полигоне, выдача мотивиро
ванного отказа или уведомле
ния
Выдача мотивированного отказа или уведом
ления
Форма завершения
(данные, документ,орга
низационно-рас
порядительное
решение)
Подписи в реше
нии комиссии
уведомления либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдача
уведомле
ния либо мотивированного отказа потребите
лю или передаче в ЦОН
Расписка о выдаче уведомления или мотиви
рованного отказа потребителю
Сроки исполнения
В тече
ние 5 дней
В тече
ние 5 рабочих дней
В течение рабочего дня
В течение рабочего дня
Номер следую
щего действия
8
9
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет, пострадавших вследствие
ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
1. Заявление
Руководителю уполномоченного органа
по назначению компенсации_______________
от _________________________________
____________________________________
проживающего по адресу___________________
__________________________
тел._____________________________________
документ, удостоверяющий личность________
______________выдан МВД РК ______________
РНН____________ № лицевого счета_________
Наименование банка_______________________
Заявление
Прошу произвести назначение единовременной государственной денежной компенсации (далее – компенсация) как пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
Проживал с ____________ по _____________ на территории _______________ зоны радиационного воздействия.
К заявлению прилагаю следующие документы, подтверждающие факт проживания на вышеуказанных территориях:___________________________
_____________________________________________________________
Несу полную ответственность за предоставленные документы. Компенсацию за период с 1993 по настоящее время не получил (в случае получения указывается сумма полученной компенсации)
Дата ________________ ________________подпись -------------------------------------------------------------
(линия отрыва)

25. Мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа шағымдануға құқылы.
Жазбаша өтінішпен арызданған тұлғаға берілген шағымға жауап алу датасы мен уақыты, өтінішті қарау тәртібі туралы білуге болатын тұлғалардың байланыс телефондары көрсетілген талон беріледі.
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Семей ядролық сынақ полигонындағы
ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды
тіркеу және есепке алу»
1-қосымшасы
ӘР ҚФБ іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) мәтіндік кестеленген сипаттамасы
1
Әрекет
тің (қи
мылдың,
жұмыс
ағымы
ның) N
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Арнайы комиссия жұмыс органы
ның жауапты маманы
Арнайы комиссия жұмыс органы
ның жауапты маманы
Арнайы комиссия жұмыс органы
ның бастығы
Арнайы комиссия жұмыс органы
ның жауапты маманы
Арнайы комиссия жұмыс органының тағайындау бойынша бас маманы
3
Әрекет
тің (үде
рістің,
рәсім
нің, опе
рация
ның)
атауы
және
олардың
сипатта
масы
Бүкіл қажетті құжаттармен өтініш қабылдау
Азамат
тардың
жазбаша
үндеулер
ді тір
кеу және
есептеу
журналы
нда өті
ніштерді
тіркеу
Өтінішке қарар қою
Құжатты орындалуға тап
сыру
Арнайы комиссия жұмыс органының тағайындау бойынша бас маманы тұтынушы
ның жеке ісінің макетін (бұдан әрі – іс макеті) құрастыра
ды және арнайы комиссия жұмыс органына қарау үшін жолдайды
4
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйымдас
тыру-бас
қаратын
шешімі)
Талон беру
Кіріс нөмірін беру
Қарар
Журналда орындау
шының белгісі
Іс макеті
5
Орындалу мерзімі
15 минут ішінде
15 минут ішінде
15 минут ішінде
15 минут ішінде
8 жұмыс күн ішінде
6
Келесі әрекет
тің нөмі
рі
2
3
4
5
6
1
Әрекеттің (қимылдың, жұмыс ағымының) N
7
8
10
2
ҚФБ атауы
Арнайы комиссия
Арнайы комиссия жұмыс органының бастығы
Арнайы комиссия жұмыс органының жауапты маманы
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Қарау және шешім шығару, тізімдерді құрастырады, комиссия төрағасымен оларды куә
ландырады, жеке іс макеттерімен арнайы комиссия жұмыс органына жолданады
Арнайы комиссия шешімі шығарылған
нан кейін арнайы комиссия жұмыс органының бастығы хабарламаға қол қояды
Азаматтардың жазбаша өтініштерін тіркеу және есепке алу шығыс журналда белгі қою. Мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдас
тыру-басқаратын шешімі)
Комиссия шешіміне қол қою
Қызмет көрсету туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден негізделген бас тарту туралы жауап
Қызмет көрсету туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден негізделген бас тарту туралы жауап
5
Орындалу мерзімі
5 күн ішінде
5 жұмыс күн ішінде
1 жұмыс күн ішінде
6
Келесі әрекеттің нөмірі
8
10
11
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Семей ядролық сынақ полигонындағы
ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды
тіркеу және есепке алу»
2-қосымшасы
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің)
реттілігі мен өзара іс-қимылының
сипаттамасы
1. кесте. ҚФБ іс-әрекетін сипаттау
Негізгі үдерістің барысының, (жұмыс ағымының) іс-әрекеті
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағымының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Жинақтаушы бөлім инспекторы
Жинақтаушы бөлім инспекторы
Іс-әрекеттің
(үрдістің, рәсімнің,
операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттарды жинайды
Тізілім жасайды және құжаттарды жолдайды
Аяқтау түрі
(деректер, құжат, ұйымдық-
өкімдік шешім)
Журналға тіркеу және қолхат беру
Жинақтау бөлімге құжаттар жинау
Құжаттарды арнайы комиссияның жұмыс
органына жолдау
Орындау мерзімдері
30 минут
Күніне 3 рет
Күніне екі реттен кем емес
Келесі іс-
әрекеттің нөмірі
2
3
4
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының,ағымының)іс-әрекеттері
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағымының) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Арнайы комиссия жұмыс органы кеңсесінің маманы
Арнайы комиссия жұмыс органының басшысы
Арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушысы
Іс-әрекеттің
(үрдістің, рәсімнің,
операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау,
тіркеу
Хат-хабармен танысу,
орындау үшін арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушысын анықтау
Құжаттардың толықтығын тексеруді іске асыру, бас тарту туралы негізделген жауап даярлайды немесе хабарлама ресімдейді
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Бұрыштама қою үшін құжаттарды басшыға жолдау
Бұрыштама қою, арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушысына жіберу
Құжаттарды арнайы комиссияның жұмыс органына тапсыру
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 сағат
Он тоғыз күнтізбелік күн ішінде
Келесі іс-
әрекеттің нөмірі
5
6
7
Іс-әрекеттің № (жұмыс барысының, ағымының)
7
8
9
ҚФБ атауы
Арнайы комиссия
Арнайы комиссия жұмыс органының бастығы
Арнайы комиссия жұмыс органы бөлімінің маманы
ХҚКО инспекторы
Іс-әрекет
тің(үрді
стің, рә
сімнің,
операция
ның) атауы
және олар
дың сипат
тамасы
Қарау және шешім шығару, тізім құрайды, комиссия төрағасымен рас
талады, одан соң жеке іс макетте
рімен арнайы комиссия жұмыс органына жолдана
ды
Арнайы комиссия шешім шығарған соң арнайы жұмыс комиссия
сы уәкі
летті органының бастығы хабарламаға қол қояды
Хабарламаны Семей ядролық сынақ поли
гонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу және есепке алу кітабында тіркеу, тұтынушыға негізделген бас тарту немесе хабарлама беру
Бас тарту туралы негізделген жауап немесе хабарлама беру
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Комиссия шешіміне қол қою
қызмет көрсету
ден не
гізделген бас тарту немесе хабарлама беру
Хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты тұтынушыға беру немесе ХҚКО-ға тапсыру
Тұтынушыға хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты тапсыру туралы қолхат
Орындау мерзімдері
5 күн ішінде
5 жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні ішінде
Келесі іс-
әрекеттің нөмірі
8
9
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Семей ядролық сынақ полигонындағы
ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды
тіркеу және есепке алу»
3-қосымшасы
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы
өзара байланысын сипаттаушы сызбалар
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Семей ядролық сынақ полигонындағы
ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды
тіркеу және есепке алу»
4-қосымшасы
1. Өтініш
Өтемақы тағайындау бойынша уәкілетті органның басышысына___________________
_____________________________
_____________________________
________________мекенжайы бойынша тұратын
_______________________тел.
_______________________________
тұлғаны растайтын құжат ________
_________________ІІМ берілген _______________
СТН____________ дербес шотының № _________
Банк атауы _______________________
Өтініш
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматы ретінде маған біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақыны (бұдан әрі өтемақы) тағайындауға өтінемін.
____________ _____________ дейін _______________ радиация аумағында тұрдым.
Өтінішке қоса жоғары көрсетілген аумақтарда тұру фактісін растайтын келесі құжаттар беремін: _______________________________________________________________________________________________________________________________
Ұсынылған құжаттарға толық жауаптымын. 1993 жылдан бүгінгі күнге дейін өтеамқыны алған жоқпын. (алу жағдайда өтемақының сомасы көрсетіледі)
Датасы _____________ ________________ қолы
---------------------------------------------------------------------(үзіп алу сызығы)

Отделом занятости и социальных программ района имени Габита Мусрепова принято "____"_______20 __года заявление гр.________________________________________ с прилагаемыми документами в количестве ______ штук. По истечению 15 календарных дней со дня подачи заявления Вы будете уведомлены о результате рассмотрения Вашего заявления.
____________________________
(ФИО принявшего документы)
На бланке Государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ района имени Габита Мусрепова»
Уведомление 1
Уведомление
Уважаемый (ая) _________________________________________________________!
Отдел занятости и социальных программ района имени Габита Мусрепова сообщает, что решением специальной комиссии, Вы зарегистрированы и поставлены на учет, как гражданин, пострадавший вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
Начальник отдела ___________ __________________
(подпись) Ф.И.О.
Уведомление 2
Уведомление
Уважаемый (ая) _________________________________________________________
Отдел занятости и социальных программ района имени Габита Мусрепова сообщает, что решением специальной комиссии, Вам отказано в регистрации и постановке на учет, как гражданина, пострадавшего вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, в связи с ______________________________________________________________
(указать причину)
Начальник отдела ___________ ___________________
(подпись) Ф.И.О.
Утвержден
постановлением акимата
района имени Габита Мусрепова
от 29 июня 2012 года № 222
Регламент
государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для предоставления
им протезно-ортопедической помощи»
1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
1) ЛД – личное дело;
2) ГУ «УКЗ и СП» – государственное учреждение «Управление координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области»;
3) Структурно–функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ);
4) инвалид – лицо, имеющее нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, которые приводят к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;
5) ИПР – индивидуальная программа реабилитации;
6) Уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ района имени Габита Мусрепова».

Ғабит Мүсірепов ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімімен аз. ________________________________________ өтініші қоса берілген құжаттармен барлығы ______ дана болатын 20__жылдың "____"_______ қабылданды. Өтініш бергеннен кейін 15 күн өткен соң Сіздің өтініш қарастырылған нәтижелері туралы Сізге хабарланады.
_____________________
(құжаттар қабылдаған тұлғаның ТАЖ)
«Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бланкісінде
1 хабарлама
Хабарлама
Құрметті
_________________________________________________________!
Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі хабарлайды, арнаулы комиссия шешімі бойынша Сізді Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматы ретінде тіркеліп есепке қойылып тұрсыз.
Бөлім бастығы ___________ _________________
(қолы) ТАЖ
2 хабарлама
Хабарлама
Құрметті _______________________________________________________!
Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі хабарлайды, __________________________________________________________________ (себеп көрсету)
байланысты арнаулы комиссия шешімі бойынша Сізді Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматы ретінде тіркелуге және есепке қоюға бас тартылды.
Бөлім бастығы ___________ ___________________
(қолы) ТАЖ
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 29 маусымдағы
№ 222 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек көрсету
үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу»
1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланған терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы:
1) ЖІ – жеке іс;
2) «ЖҚҮ және ӘБ КБ» ММ – «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
3) Құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ);
4) мүгедек – ауыру немесе жарақат алу нәтижесінде, тұрақты түрде денсаулығының, ағзасының атқарымының бұзылуына байланысты өмірлік іс-әрекеті шектелгендіктен әлеуметтік қорғауды қажет ететін тұлға. 6) Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Ғабит Мүсірепов ауданы бойынша бөлім – ХҚКО;
5) ОЖБ – оңалтудың жеке бағдарламасы;
6) Уәкілетті орган – «Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі.

2. Общие положения
2. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ района имени Габита Мусрепова Северо–Казахстанской области» (далее – уполномоченный орган), расположенного по адресу: Северо-Казахстанская область, село Новоишимское, улица Ленина, 2, адрес электронной почты: ozsp-gm@sko.kz, телефон 8-715-35-2-15-37, кабинет № 6.
А также на альтернативной основе через Отдел по району имени Габита Мусрепова филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН, по адресу: село Новоишимское, улица Ленина, 7, район имени Габита Мусрепова, телефон 8-715-35-2-22-19.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан» и Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754, постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
5. Полная информация по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе уполномоченного органа и ЦОНа, а также на интернет-ресурсе уполномоченного органа: ozsp-gm.sko.kz.
6. Результатом оказываемой услуги которую получит потребитель (заявитель) является уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением о предоставлении социальных услуг на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи, на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, участники, инвалиды Великой Отечественной войны, а также лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
военнослужащие, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей в Вооруженных Силах Республики Казахстан;
лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, органов национальной безопасности, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей;
инвалиды от общего заболевания;
инвалиды с детства;
дети-инвалиды;
инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица (далее - потребители).

2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі»(әрі қарай – уәкілетті орган) мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Новоишим селосы, Ленин көшесі, 2, электрондық пошта мекенжайы – ozsp-gm.sko.kz, телефоны – 8-715-35-2-15-37, № 6 кабинет.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы»(әрі қарай - ХҚКО) филиалының Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы бойынша бөлім арқылы көрсетіледі, мекенжайы: Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы Новоишим селосы, Ленин көшесі, 7, телефоны – 8-715-35-2-22-19.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 22-бабы 1-тармағының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген «Мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету» ережесінің, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 Қаулысының негізінде ұсынылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат көрсетілген уәкілетті органның стендтерінде орналасқан, халыққа қызмет көрсету орталықтары, сондай-ақ көрсетілген уәкілетті органның интернет-ресурстарынан ozsp-gm.sko.kz алуға болады.
6. Тұтынушы алатын, көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтиже): протездік-ортопедиялық көмекпен қамтылу үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама, немесе қағаз жеткізгіште қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі: Қазақстан Республикасының азаматтары, шетелдіктер және Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғалар.
Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектерi, сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысы мүгедектерiне теңестiрiлген адамдар;
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнде қызметтiк мiндеттерiн атқаруымен байланысты мүгедек болған әскери қызметшiлер;
iшкi iстер органдарының, ұлттық қауiпсiздiк органдарының басшы және қатардағы құрамының қызметтiк мiндеттерiн атқаруымен байланысты мүгедек болған адамдар;
жалпы аурудан мүгедек болғандар;
бала жасынан мүгедектер;
мүгедек балалар;
жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) копию документа, удостоверяющего личность потребителя, а для несовершеннолетних детей-инвалидов – копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
3) для инвалидов, в том числе детей-инвалидов – копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
4) для участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны – копию удостоверения установленного образца;
5) для участников Великой Отечественной войны – копию заключения медицинской организации по месту жительства о необходимости предоставления протезно-ортопедической помощи;
6) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
9. Формы заявлений размещаются в зале ожидания уполномоченного органа, ЦОНа, либо у сотрудников принимающих документы по адресу указанного в пункте 2 настоящего регламента.
10. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы передаются ответственному специалисту по работе с ветеранами и инвалидами уполномоченного органа в кабинет № 6.
Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
При оказании государственной услуги через ЦОН прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОНа.
11. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы. В ЦОНе расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың реквизиттерін, әлеуметтік жеке кодының нөмірін (болса жеке сәйкестендіру нөмірін) көрсете отырып белгіленген үлгідегі өтінішті.
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, ал кәмелетке толмаған мүгедек балалар үшін – баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі және ата-аналардың (қорғаншылардың, қамқоршылардың) біреудің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) мүгедектер, оның ішінде мүгедек балалар үшін мүгедекті оңалту жеке бағдарламасынан үзіндісінің көшірмесі;
4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектері, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы отан соғысы мүгедектеріне теңестірілген адамдар үшін белгіленген үлгідегі куәлігінің көшірмесі;
5) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрғылықты жер бойынша медициналық ұйымының протездік-ортопедиялық көмек көрсетуге мұқтаждық жөніндегі қорытындысының көшірмесі;
6) жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер – жазатайым оқиға туралы актінің көшірмесін және жеке кәсіпкер – жұмыс беруші қызметін тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат ұсынады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттар түпнұсқасында және көшірмелерде ұсынылады, тексерістен кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
9. Өтініштер нысандары осы Регламенттің 2-тармағында көрсетілген мекен-жайларында орналасқан уәкілетті органның, ХҚКО күту залында немесе құжаттар қабылдайтын қызметкерлерде болады.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті толтырылған өтініш үлгілері және басқа құжаттар № 6 кабинетке уәкілетті органның ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына тапсырылады.
Жауапты тұлғалар кабинеттерінің нөмірлері туралы ақпарат уәкілетті органның стендінде, сонда сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет ХҚКО арқылы жүзеге асыру жағдайда құжаттардың қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ ХҚКО инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.
11. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушыға мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттар қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі. ХҚКО тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріліп онда төмендегілер көрсетіледі:
сұрауды қабылдаған нөмірі және датасы;
сұрап жатқан мемлекеттік қызметтің түрі;
қосымша берілген құжаттардың саны және атауы;
құжатты беру датасы, уақыты және орны;
құжаттарды рәсімдеуге қабылдаған ХҚКО инспекторының тегі, аты-жөні.

12. Доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов на инвалидов для предоставления протезно-ортопедической помощи либо мотивированный ответ об отказе осуществляется:
1) при обращении в уполномоченный орган посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, либо посредством почтового сообщения;
2) при личном обращении в ЦОН посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В ЦОНе выдача готовых документов потребителю осуществляется инспектором центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
13. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на обеспечение их протезно-ортопедическими средствами;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра;
3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
14. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа в соответствии с графиком работы уполномоченного органа ежедневно с 9.00 часов до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
График работы ЦОНа: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
15. Сроки оказания государственной услуги:
Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента:
в уполномоченный орган - в течение десяти рабочих дней;
в ЦОН – в течение десяти рабочих дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги).
16. Максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, (до получения талона), не более 30 минут.
Максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя в уполномоченном органе не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в ЦОНе.

12. Протездік-ортопедиялық көмек көрсету үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты жеткізу:
1) уәкілетті органға өтініш берген кезде тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға тұтынушының өзінің келуі арқылы, не пошталық хабарлама арқылы;
2) ХҚКО өзі келіп өтініш берген кезде «терезе» арқылы күн сайын, қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде жүзеге асырылады.
ХҚКО-да тұтынушыға дайын құжаттарды беруді орталық инспекторы күн сайын қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде «терезелер» арқылы жүзеге асырады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының протездік-ортопедиялық көмек көрсетуді қабылдауға медициналық қарсы көрсетілімдері болғанда;
2) аталған мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмағанда, орталықтан түсетін құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған кезде;
3) жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынылғанда;
4) жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге, егер олардың қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкін.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіздер жоқ.
14. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның үй-жайында уәкілетті органның жұмыс кестесіне сәйкес демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін көрсетіледі.
ХҚКО жұмыс кестесі: демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа, үзіліссіз, күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жұмыс істейді.
Қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз.
15. Осы регламенттің 8-тармағында анықталған қажетті құжаттар ұсынылған сәттен бастап мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдері:
уәкілетті органда – он жұмыс күн ішінде;
ХҚКО – он жұмыс күн ішінде (құжаттарды қабылдау мен беру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).
16. Тұтынушымен қатынаған күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен күту уақыты (талон алуға дейін) – 30 минуттан аспайды.
Тұтынушымен қатынаған күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен қызмет көрсету уақыты күнде 15 минуттан артық емес, ХҚКО 30 минуттан артық емес.

17. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
18. Государственная услуга оказывается:
1) в помещении уполномоченного органа по месту проживания потребителя, где имеются стулья, столы, информационные стенды с образцами заполненных форм заявлений, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями;
2) в помещении ЦОНа, где в зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных форм заявлений, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями.
Помещения уполномоченного органа а также ЦОНа, соответствует санитарно–эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, в том числе пожарной безопасности.
19. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуг:
Через уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление установленного образца и необходимый перечень документов на предоставление услуги;
2) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает начальнику уполномоченного органа;
3) начальник уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет главному специалисту по работе с ветеранами и инвалидами (далее - главный специалист);
4) главный специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы для получения уведомления об оформлении документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе, готовит сопроводительное письмо для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП;
5) главный специалист готовит уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает начальнику уполномоченного органа для подписания;
6) начальник уполномоченного органа подписывает уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает ответственному специалисту для выдачи потребителю результата государственной услуги;
7) ответственный специалист уполномоченного органа выдает результат государственной услуги: уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
через ЦОН:

17. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
18. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
1) тұтынушының тұрғылықты жері бойынша арнайы комиссия жұмыс органының үстелмен, орындықтармен, толтырылған бланктер бар ақпараттық стендтермен жабдықталған, мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған үй-жайында;
2) анықтамалық бюро, кресло, толтырылған бланктер бар ақпараттық стендтермен жабдықталған, қажетті құжаттарды даярлау үшін үстелмен, орындықтармен, ақпараттық стендтермен жабдықталған, күту залы бар сондай-ақ үй-жайда мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған ХҚКО үй-жайында.
Уәкілетті органның үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттың қауіпсіздік талаптарына үйлесімді, күзетпен және өрт дабылымен жабдықталды.
19. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуға дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
уәкілетті орган арқылы:
1) тұтынушыға қызмет көрсету үшін ол белгіленген үлгідегі өтінішті және қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты маман өтінішті журналда тіркейді, өтінішіке кіріс нөмірін қояды, тұтынушыға талон береді және уәкілетті органның бастығына береді;
3) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжатпен танысады және ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына (бұдан әрі – бас маманға) жолдайды;
4) уәкілетті органның бас маманы келіп түскен құжаттарды қарайды қызмет алуға тұтынушының құқығын анықтайды, тұтынушының деректерін электрондық деректер базасына енгізеді, «ЖҚҮ және ӘББ»ММ құжаттар топтамасын жолдау үшін ілеспе хатты әзірлейді;
5) бас маман тұтынушыға қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;
6) уәкілетті органның бастығы қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушыға беру үшін жауапты маманға береді;
7) уәкілетті органның жауапты маман мемлекеттік қызмет нәтижесін береді: есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама).
Тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаса мемлекеттік қызмет тұтынушыларға селолық «(ауылдық) округтің әкімі арқылы көрсетіледі.
ХҚКО арқылы:

24. Формы, шаблоны, необходимых для оказания государственной услуги документов указаны в приложении 4 настоящего регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказываемых
государственные услуги
25. Ответственными лицами за оказание государственной услуги является начальник уполномоченного органа, ответственные должностные лица уполномоченного органа, руководитель ЦОНа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые им решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя начальника руководителя вышестоящего уполномоченного органа ГУ УКЗ и СП, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, в случае некорректного обслуживания, жалоба подается на имя начальника уполномоченного органа, ЦОНа, номер кабинета которого указан на стенде уполномоченного органа, ЦОНа, наименование график работы, юридический адрес, телефон которых указаны в п.2 и п.14 настоящего регламента.
26. В случае несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленные законодательством порядке.
Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им протезно-ортопедической помощи»
Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наимено
вание СФЕ
Ответст
венный специа
лист уполномоченного органа
Ответст
венный специа
лист уполномоченного органа
Началь
ник уполно
моченного орга
на
Ответст
венный специа
лист уполномоченного органа
Главный специа
лист уполномоченного органа
Главный специа
лист уполно
мочено органа
3
Наимено
вание действия (процес
са, про
цедуры, операци
и) и их описание
Прием заявле
ния и со всеми необходимыми докумен
тами
Регистрация заяв
ления в журнале регистрации и учета письмен
ных обра
щений граждан
Наложе
ние резолю
ции на заявле
ния
Передача докумен
тов на исполне
ние
Организация рабо
ты по обработ
ке доку
ментов
Рассмотрение документов, формирование ЛД, ввод данных заявителя в электронную базу данных, подготовка сопроводитель
ного письма для направ
ления пакета документов в ГУ УКЗ и СП и уведом
ления потребителю
4
Форма заверше
ния (дан
ные, до
кумент, организационно– распоря
дитель
ное реше
ние)
Выдача талона
Присвое
ние вхо
дящего номера
Резолю
ция
Отметка исполни
теля в журнале
Виза
Сопроводитель
ное письмо, уведом
ление
5
Сроки исполнения
Не более 15 мин
В тече
ние 1 рабочего дня
В тече
ние 1 рабоче
го дня
15 мин
В тече
ние 3 рабочих дней
В тече
ние 5 рабочих дней
6
Номер следующего дейст
вия
2
3
4
5
6
7
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
7
8
9
10
2
Наименова
ние СФЕ
Главный специалист уполномо
ченного органа
Ответствен
ный специа
лист упол
номоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Ответственный специалист уполномоченно
го органа
3
Наименова
ние дейст
вия (про
цесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка ЛД
Принятие уведомления потребителю и сопрово
дительного письма для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП
Подписание сопроводительного письмо для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП и уведом
ления потре
бителю
Регистрация сопроводитель
ного письма для направ
ления пакета документов в ГУ УКЗ и СП и уведомления потребителю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно–распо
рядитель
ное реше
ние)
Подпись уведомле
ния заяви
телю и сопроводи
тельного письма для направле
ния пакета документов в ГУ УКЗ и СП
Передача на подпись начальнику уполномоченного органа уведомления потребителю и сопрово
дительного письма для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП
Подпись
Отправка сопроводитель
ного письма и уведомления адресатам
5
Сроки исполнения
2 часа
15 мин
Не более 15 минут
В течение 15 минут
6
Номер следующего действия
8
9
10
Приложение 2
к Регламенту «Оформление документов на инвалидов
для предоставления им протезно-ортопедической помощи
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ (альтернативного процесса)
Действия основного процесса (хода, потока работ), на 1 заявителя
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименов
ание СФЕ
Инспектор
ЦОНа
Инспектор
накопите
льного
отдела ЦОНа
Инспектор
накопите
льного
отдела
Ответст
венный специа
лист уполномо
ченного органа
Начальник уполномо
ченного органа
Наименова
ние дейст
вия(процес
са, проце
дуры, опе
рации) и их описа
ние
Прием
докумен
тов Ре
гистрация
в журна
ле
Расписывается в журнале и
собирает
документы
Составля
ет реестр и направ
ляет
документы
Прием докумен
тов, ре
гистрация входящей корреспонденции
Ознакомле
ние с документа
ми
Форма
завершения
(данные,
документ,
организаци
онно-распо
рядитель
ное реше
ние)
выдача
расписки
Сбор доку
ментов в
накопите
льный
отдел
Отправка
докумен
тов в
уполномо
ченный
орган
Направле
ние доку
ментов для рас
смотрения начальни
ку уполно
моченного органа
Наложение резолюции главному специалис
ту уполно
моченного органа
Сроки исполнения
Не более 15 минут
3 раза в день
Не менее
одного раза в день
В течение 1 рабо
чего дня
В течение 1 рабочего дня
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ дейст
вия (хо
да, пото
ка работ)
6
7
8
9
10
11
Наименование СФЕ
Главный специа
лист уполномоченного органа
Главный специа
лист уполномоченного органа
Ответст
венный специа
лист уполномоченного органа
Началь
ник упол
номочен
ного органа
Специа
лист отдела уполномоченного органа
Инспек
тор ЦОНа
Наименование дейст
вия(про
цесса, процеду
ры, опе
рации) и их описа
ние
Организует рабо
ту по данному направлению
Знакомится с докумен
тами, проводит поиск обратив
шегося в электронной базе данных, осуществляет проверку полноты докумен
тов, подготавливает мотивированный отказ или оформля
ет уве
домление
Передает докумен
ты на подписа
ние руко
водителю уполномоченного органа
началь
ник уполномоченного органа осуществляет ознаком
ление с поступившими докумен
тами, подписы
вает и направляет глав
ному специалисту
Специа
лист отдела уполномоченного органа
Инспек
тор ЦОНа
Форма заверше
ния (дан
ные, доку
мент, ор
ганизаци
онно-рас
порядите
льное
решение)
Формиро
вание ЛД
мотивированный отказ или оформле
ние уведомления
Передача докумен
тов на подпись начальнику упол
номочен
ного органа
Подписа
ние докумен
та
Регистрация уведомления в книге. Выдача мотивированного отказа или уве
домления потреби
телю
Выдача мотивированного отказа или уведомления потреби
телю
Сроки ис
полнения
10 минут
В тече
ние пяти
рабочих дней
В тече
ние 1 рабочего дня
10 минут
В тече
ние 1 рабочего дня
В тече
ние 1 рабочего дня
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им протезно-ортопедической помощи»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им протезно-ортопедической помощи»

24. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың нысандары, үлгі-қалыптары осы регламенттің 4-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қыметтерді көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
25. Көрсетілген қызметтерге жауапты тұлға уәкілетті органның бастығы, ХҚКО басшысы, уәкілетті органның жауапты лауазымдық тұлғалары, (бұдан әрі – лауазымдық тұлғалар).
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған тәртібіне сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен тиімділігі үшін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданған шешімдері мен іс-әрекеттері (іс-әрекетсіздігі), үшін белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапты болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым осы мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жоғары тұрған уәкілетті органның басшысы ЖҚҮ және ӘББ ММ бастығына беріледі, әдепсіз қызмет көрсету жағдайда шағым уәкілетті органның бастығына беріледі нөмірі уәкілетті органның стендінде көрсетілген, атауы, жұмыс кестесі, заңды мекенжайы, телефоны осы регламенттің 2-т. және 14-т. көрсетілген.
26. Мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа шағымдануға құқылы.
Жазбаша өтінішпен арызданған тұлғаға берілген шағымға жауап алу датасы мен уақыты, өтінішті қарау тәртібі туралы білуге болатын тұлғалардың байланыс телефондары көрсетілген талон беріледі.
Мемлекеттік қызмет регламентіне
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек көрсету үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу»
1-қосымшасы
Әр ҚФБ дара ә-іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) мәтіндік кестеленген сипаттамасы сипаттама
Негізігі үдерістің әрекеті (барысы,жұмыстың ағыны)
1
Әрекет
тің
(қимыл
дың,
жұмыс
ағымы
ның) N
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Уәкі
летті
орган
ның
жауап
ты ма
маны
Уәкілет
ті орган
ның жауа
пты
маманы
Уәкілет
ті ор
ганның
бастығы
Уәкілет
ті ор
ганның
жауапты
маманы
Ардагер
лер мен
мүгедек
термен
жұмыс
жүргізу
бойынша
бас
маман
Уәкілет
ті ор
ганның
бас
маман
3
Әрекет
тің
(процес
тің,
процеду
раның,
операци
яның)
атауы
және
олардың
сипатта
масы
Бүкіл
қажет
ті құ
жаттар
мен
өтініш
қабыл
дау
Азамат
тардың
жазбаша
үндеулер
ді тір
кеу және
есептеу
журналын
да өті
ніштерді
тіркеу
Өтініш
ке бұ
рыштама
қою
Құжат
ты орын
далуға
тапсыру
Құжатты
өңдеу
жөнінде
гі жұ
мысты
ұйымдас
тыру
Құжат
тарды
қарасты
ру, Же
ке іс
қағазда
рын
жасау,
элект
рондық
дерек
тер
базасы
на өті
ніш
беруші
нің
дерек
терді
енгізу,
ЖҚҮ
және ӘБ
басқар
масына
құжат
тарды
жолдау
және
өтініш
беруші
ні ха
барлан
дыру
үшін
іліспе
хатты
әзірлеу
4
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйымдас
тыру-
басқара
тын
шешімі)
Талон беру
Кіріс нөмірін беру
Бұрыштама
Журнал
да орын
даушы
ның
белгісі
Бұрышта
ма
Іліспе хат, хабарлама
5
Орында
лу мер
зімі
15 мин
15 мин
1 күн
15 мин
1 күн
5 күн
6
Келесі әрекет
тің нөмірі
2
3
4
5
6
7
Негізігі үдерістің әрекеті (барысы,жұмыстың ағыны)
1
Әрекеттің
(қимыл
дың,
жұмыс
ағымының) N
7
8
9
10
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның бас маманы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Әрекеттің
(үдеріс
тің, рә
сімнің,
операция
ның)
атауы
және
олардың
сипаттама
сы
ЖІ тексеру
Өтініш
берушіге
хабарлама
ны және
ЖҚҮ және
ӘБ басқар
масына
құжаттарды
жолдау
үшін
ілеспе
хатты
қабылдайды
Өтініш
берушіге
хабарлама
ны және
ЖҚҮ және
ӘБ басқар
масына
құжаттарды
жолдау
үшін
ілеспе
хатқа қол
қояды
Өтініш
берушіге
хабарламаны
және ЖҚҮ
және ӘБ
басқармасы
на құжат
тарды
жолдау үшін
ілеспе
хатты
тіркейді
4
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйымдасты
ру-басқа
ратын
шешімі)
ЖҚҮ және
ӘБ басқар
масына
құжаттар
ды жолдау
үшін
өтініш
берушіге
хабарлама
ға және
ілеспе
хатқа қол
қою
ЖҚҮ және
ӘБ басқар
масына
құжаттарды
жолдау
үшін ЖҚ
және ӘБ
бөлімінің
бастығына
қол қою
үшін
хабарлама
ны және
ілеспе
хатты
қайта
жіберу
Қолы
Адресаттар
ға хабар
ламаны және
ілеспе
хатты
жіберу
5
Орындалу мерзімі
2 сағат
15 мин
1 күн
1 күн
6
Келесі әрекеттің нөмірі
8
9
10
Мемлекеттік қызмет регламентіне
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек көрсету үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу»
2-қосымшасы
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің)
реттілігі мен өзара іс-әрекетінің
сипаттамасы
1 кесте. ҚФБ іс-әрекетін сипаттау
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны), 1 өтініш білдірушіге
Іс-әре
кеттің
(жұмыс
барысы
ның,
ағыны
ның) №
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
ХҚКО ин
спекторы
ХҚКО жи
нақтаушы бөлімінің инспекто
ры
Жинақтау
шы бөлім инспекто
ры
Уәкілетті орган кеңсе бөл
месінің маманы
Уәкілетті орган басшысы
Іс-әре
кеттің
(процес
тің,
рәсім
нің,
операция
ның)
атауы
және
оның
сипатта
масы
Құжаттар
ды қабыл
дау
Журналға қол қояды және құ
жаттарды жинайды
Тізілім жасайды және құжаттар
ды жолдай
ды
Құжаттар
ды қабыл
дау,
кіріс
хат-хабар
ды тіркеу
Құжаттар
мен танысу
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйымдық-
өкімші
шешім)
Журналда тіркеу және қолхат беру
Жинақтау
шы бөлім
ге құжат
тарды
жинау
Құжаттар
ды уәкі
летті
органға
жіберу
Құжаттар
ды қарас
тыруға
уәкілетті
орган
басшысына
жіберу
Уәкілетті орган секторының меңгеруші
сіне бұрыштама қою
Орындау мерзімдері
15 минут
Күніне 3 рет
Күніне 1 реттен кем емес
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
Келесі
іс-әре
кеттің
нөмірі
2
3
4
5
6
Негізгі үдерістің ( барысының, жұмыс ағымының) іс-әрекеті
Іс-әре
кеттің
(жұмыс
барысы
ның,
ағыны
ның) №
6
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Уәкілет
ті орган
ның сек
тор мең
герушісі
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
Уәкілет
ті орган
кеңсе
бөлмесі
нің
маманы
Уәкілетті орган кеңсе бөлмесінің маманы
ХҚКО инспекторы
Іс-әре
кеттің
(процес
тің,
рәсім
нің,
операци
яның)
атауы
және
оның
сипатта
масы
Аталған бағыт бойынша жұмысты ұйымдас
тырады
Құжаттар
мен таны
сады,
өтініш
білдіруші
ге элект
рондық
деректер
базасында
іздеу
жүргізе
ді, құжат
тар толық
тығына
тексеруді
жүзеге
асырады,
негіздел
ген бас
тарту
даярлайды
немесе
анықтама
ресімдей
ді
Кеңсе маманы арқылы уәкілетті орган басшысына қол қоюға құжаттар
ды жібе
реді
Құжаттарды басшыға жібереді
Кітапта хабарламаны тіркеу. Тұтыну
шыға негіз
делген бас тарту немесе анықта
ма беру
Анықтама немесе негізделген бас тарту беру
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйымдық
-өкімші
шешім)
Жауапты орындау
шыға құжаттарға бұрыш
тама қою
Тексеруге сектор меңгерушісіне жібереді
Құжаттарға қол қою
ХҚКО
Анықтама немесе негізделген бас тарту беру туралы қолхат
Орындау мерзім
дері
10 минут
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
10 минут
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
Мемлекеттік қызмет регламентіне
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек көрсету үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу»
3-қосымшасы
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы
өзара байланысын сипаттаушы сызбалар
Мемлекеттік қызмет регламентіне
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек көрсету үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу»
4-қосымшасы

1. Заявление
Начальнику ГУ «Отдел занятости и
социальных программ
района имени Габита Мусрепова СКО»
от _________________________________
(ф.и.о. заявителя)
__________________________________
проживающего__________________________
(домашний адрес)
телефон ____________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас обеспечить меня
_____________________________________________________________
К заявлению прилагаю:
1. Копию удостоверения личности;
2. Копия справки об инвалидности;
3. ИПР инвалида.
«_______»________________года     Подпись
----------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
Отделом занятости и социальных программ района имени Габита Мусрепова принято "____"_______20__года заявление гр.________________________________________ с прилагаемыми документами в количестве ______ штук. По истечению 15 календарных дней со дня подачи заявления Вы будете уведомлены о результате рассмотрения Вашего заявления.
____________________________
(ФИО принявшего документы)
2. Уведомление
На бланке Государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ района имени Габита Мусрепова»
Уведомление
Уважаемый (ая) ______________________________________________________________!
Отдел занятости социальных программ района имени Габита Мусрепова сообщает, что для обеспечения ____________________________, Ваши документы направлены в управление координации занятости и социальных программ.
Начальник отдела Ф.И.О. ___________________
(подпись)
Уведомление
Уважаемый (ая) ______________________________________________________________!
Отдел занятости социальных программ района имени Габита Мусрепова сообщает, что в обеспечении ____________________________ Вам отказано в связи с __________________________ ________________________________________________________________
(указать причину)
Начальник отдела Ф.И.О. ___________________
(подпись)
Утвержден
постановлением акимата
района имени Габита Мусрепова
от 29 июня 2012 года № 222
Регламент
государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо- тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами»
1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
1) ЛД – личное дело;
2) ГУ «УКЗ и СП» – государственное учреждение «Управление координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области»;
3) Структурно–функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ);

1. өтініш
Жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің бастығы
_________________________
(өтініш берушінің ТАЖ)
__________________________
_____________________ тұратын
(үй мекенжайы)
телефон __________________________
өтініш
Сізден мені ______________________________________________
қамтылуға өтінемін.
Өтінішеке қоса беремін:
1. Жеке куәлігінң көшірмесі;
2. Мүгедектік жөніндегі анықтаманың көшірмесі;
3. Мүгедектің ОЖБ.
«_______»________________жылғы    Қолы
---------------------------------------------------------------------(үзіп алу сызығы)
________________________________________ аз. өтініші және қоса берідген құжаттары барлығы _____ дана құрайтын, Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімімімен 20 __ жылдың "____"_______ қабылданды. Өтініш бергеннен кейін 10 күн өткен соң Сіздің өтінішіңіз қарастырылған нәтижелері туралы Сізге хабарланады.
____________________________
(құжаттар қабылданған тұлғаның ТАЖ)
2. Хабарлама
«Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің балнкісінде
Хабарлама
Құрметті ______________________________________________________________!
Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі хабарлайды, Сізді ____________________________ қамтылу үшін Сіздің құжаттарыңыз, жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына жіберілді.
Бөлім бастығы ТАЖ ___________________
(қолы)
Хабарлама
Құрметті ______________________________________________________________!
Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі хабарлайды, __________________________________________________________________________________________________________________________________________(себеп көрсету)
байланысты Сізге бас тартылған туралы хабарлайды.
Бөлім бастығы ТАЖ ___________________
(қолы)
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 29 маусымдағы
№ 222 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу»
1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланған терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы:
1) ЖІ – жеке іс;
2) «ЖҚҮ және ӘБ КБ» ММ –«Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
3) Құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ);

4) инвалид – лицо, имеющее нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, которые приводят к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;
5) ИПР – индивидуальная программа реабилитации;
6) Отдел по району Габита Мусрепова филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН;
7) Уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ района Габита Мусрепова».
2. Общие положения
2. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ района Габита Мусрепова Северо–Казахстанской области» (далее – уполномоченный орган), расположенного по адресу Северо-Казахстанская область, село Новоишимское, улица Ленина, 2, адрес электронной почты: ozsp-gm.sko.kz, телефон 8-715-35-2-15-37, кабинет № 6.
А также на альтернативной основе через Отдел по району Габита Мусрепова филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области (далее - ЦОН), по адресу: улица Ленина 7, село Новоишимское, района Габита Мусрепова, телефон 8-715-35-2-22-19.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан» и Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754, постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
5. Полная информация по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе уполномоченного органа и ЦОНа, а также на интернет-ресурсе уполномоченного органа: ozsp-gm.sko.kz.
6. Результатом оказываемой услуги, которую получит потребитель (заявитель) является уведомление об оформлении (отказе в оформлении) документов для обеспечения сурдо–тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами.

4) мүгедек – ауыру немесе жарақат алу нәтижесінде, тұрақты түрде денсаулығының, ағзасының атқарымының бұзылуына байланысты өмірлік іс-әрекеті шектелгендіктен әлеуметтік қорғауды қажет ететін тұлға;
5) ОЖБ – оңалтудың жеке бағдарламасы;
6) Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы бойынша бөлім – ХҚКО;
7) Уәкілетті орган – «Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» (бұдан әрі - орган) мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Новоишим селосы, Ленин көшесі, 2, электрондық пошта мекенжайы - ozsp-gm.sko.kz, телефоны – 8-715-35-2-15-37, № 6 кабинет.
Уәкілетті орган болмаған жағдайда тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін тұрғылықты жері бойынша ауылдық (селолық) округ әкіміне (бұдан әрі – селолық округтің әкімі) жүгінеді.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы»(бұдан әрі - ХҚКО) филиалының Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы бойынша бөлім арқылы көрсетіледі, мекенжайы: Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы Новоишим селосы, Ленин көшесі,2, электрондық пошта мекенжайы - ozsp-gm.sko.kz, телефоны - 8-715-35-2-15-37, № 6 кабинет.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 22-бабы 1-тармағының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген «Мүгедектерді протездiк-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету» Ережесінің, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 Қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат көрсетілген уәкілетті органның стендтерінде орналасқан, халыққа қызмет көрсету орталықтары, сондай-ақ көрсетілген уәкілетті органның интернет-ресурстарынан ozsp-gm.sko.kz алуға болады.
6. Тұтынушы алатын, мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтиже): мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама, немесе қағаз жеткізгіште қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі дәлелді жауап.

7. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан (далее - потребители):
1) по обеспечению сурдотехническими средствами:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны; лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны; детям-инвалидам; инвалидам первой, второй, третьей групп; инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;
2) по обеспечению тифлотехническими средствами:
инвалидам первой, второй групп; детям-инвалидам; инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;
3) по обеспечению обязательными гигиеническими средствами: инвалидам, нуждающимся в обязательных гигиенических средствах, в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) по обеспечению сурдотехническими средствами:
заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов – копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для участников и инвалидов Великой Отечественной войны – копию удостоверения установленного образца;
для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны – копию пенсионного удостоверения с отметкой о праве на льготы;
для инвалидов первой, второй, третьей групп – копию пенсионного удостоверения;
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;

7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі: Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетелдіктерге және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғалар, (бұдан әрі тұтынушылар):
1) сурдотехникалық құралдармен қамту бойынша: Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестерілген тұлғаларға, бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға, жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге;
2) тифлотехникалық құралдармен қамту бойынша: бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге, мүгедек балаларға, жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге;
3) гигиеналық құралдармен қамту бойынша: мүгедекті оңалту жеке бағдарламасына сәйкес гигиеналық құралдарға мұқтаж мүгедектерге, жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынады:
1) сурдотехникалық құралдармен қамту бойынша:
жеке басын куәландыратын құжаттың реквизиттерін көрсетумен белгіленген үлгідегі өтініш, әлеуметтік жеке кодының нөмірі (жеке сәйкестендіру коды болса);
мүгедекті оңалту жеке бағдарламасынан үзіндісінің көшірмесі;
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, ал кәмелетке толмаған мүгедек балалар үшін – баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі және ата-аналардың (қорғаншылардың, қамқоршылардың) біреудің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне белгіленген үлгідегі куәлігінің көшірмесі;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдарға жеңілдік белгісі бар зейнетақы куәлігінің көшірмесі;
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге зейнетақы куәлігінің көшірмесі;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге жазатайым оқиға жөніндегі актінің көшірмесін және жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның – жұмыс берушінің қызметі тоқтатылу жөніндегі құжат;

2) по обеспечению тифлотехническими средствами:
заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов – копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;
3) по обеспечению обязательными гигиеническими средствами:
заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов – копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;
справка об инвалидности.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
9. Формы заявлений размещаются в зале ожидания уполномоченного органа, либо у сотрудников принимающих документы по адресу указанному в пункте 2 настоящего регламента.
В ЦОНе размещаются на специальной стойке в зале ожидания.
10. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы передаются главному специалисту по работе с ветеранами и инвалидами уполномоченного органа в кабинет № 6, (далее - главный специалист).
Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
При оказании государственной услуги через ЦОН прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОНа.

2) тифлотехникалық құралдармен қамту бойынша:
жеке басын куәландыратын құжаттың реквизиттерін көрсетумен белгіленген үлгідегі өтініш, әлеуметтік жеке кодының нөмірі (жеке сәйкестендіру коды болса);
мүгедекті оңалту жеке бағдарламасынан үзіндісінің көшірмесін;
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, ал кәмелетке толмаған мүгедек балалар үшін – баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі және ата-аналардың (қорғаншылардың, қамқоршылардың) біреудің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге жазатайым оқиға жөніндегі актінің көшірмесін және жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның – жұмыс берушінің қызметі тоқтатылу жөніндегі құжат;
3) міндетті гигиеналық құралдармен қамту бойынша:
жеке басын куәландыратын құжаттың реквизиттерін көрсетумен белгіленген үлгідегі өтініш, әлеуметтік жеке кодының нөмірі (жеке сәйкестендіру коды болса);
мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасынан үзіндісінің көшірмесі;
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, ал кәмелетке толмаған мүгедек балалар үшін – баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі және ата-аналардың (қорғаншылардың, қамқоршылардың) біреудің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге көрсетіледі;
мүгедектік туралы анықтама.
Құжаттарды салыстырып тексеру үшін түпнұсқасында және көшірмелері ұсынылады, кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
9. Өтініштер нысандары уәкілетті органда немесе құжаттарды қабылдайтын  қызметкерлерде осы Регламенттің 2-тармағында көрсетілген мекен-жайларында күту залында болады.
ХҚКО өтініштер нысандары күту залында арнайы тіреуде орналасқан.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті толтырылған өтініш үлгілері және басқа құжаттар № 3 кабинетке уәкілеті органның ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына тапсырылады.
Жауапты тұлғалар кабинеттерінің нөмірлері туралы ақпарат уәкілетті органның стендінде, сонда сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет ХҚКО арқылы жүзеге асыру жағдайда құжаттардың қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ ХҚКО инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.

11. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы. В ЦОНе расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
12. Выдача и доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов на инвалидов для предоставления сурдо–тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами, осуществляется посредством личного посещения потребителем государственного учреждения «Отдела занятости и социальных программ района Габита Мусрепова», Отдела по району Габита Мусрепова филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОНа, либо посредством почтового сообщения.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением о предоставлении услуг на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
13. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на обеспечение их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;
3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
14. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа в соответствии с графиком работы уполномоченного органа ежедневно с 9.00 часов до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
График работы ЦОНа: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

11. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушыға мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттар қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі. Орталықта тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріліп онда төмендегілер көрсетіледі:
сұрауды қабылдаған нөмірі және датасы;
сұрап жатқан мемлекеттік қызметтің түрі;
қосымша берілген құжаттардың саны және атауы;
құжатты беру датасы, уақыты және орны;
құжаттарды рәсімдеуге қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты-жөні.
12. Сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамту үшін құжаттарды ресімдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткізу тұрғылықты жері бойынша «Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ-не, Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы бойынша бөлім – ХҚКО тұтынушының өзі келгенде жүзеге асырылады.
Мүгедектің өзінің баруға мүмкіндігі болмаған жағдайда, нотариалды куәландыруды талап етпейтін сенімхат негізінде кресло-арба беруге өтініш жасауға басқа адамдарға уәкілеттік бере алады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуді қабылдауға медициналық қарсы көрсетілімдері болғанда;
2) аталған мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмағанда, орталықтан түсетін құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған кезде;
3) жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынылғанда;
4) жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге, егер олардың қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкін.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтауға негіздер жоқ.
14. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның үй-жайында уәкілетті органның жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін көрсетіледі.
ХҚКО жұмыс кестесі: демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа, үзіліссіз, күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жұмыс істейді.
Қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз.

15. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента:
в уполномоченном органе - в течение 10 рабочих дней;
в ЦОНе – в течение десяти рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, (до получения талона) не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в ЦОНе.
16. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
17. Помещения уполномоченного органа а также ЦОНа, оборудовано столом, стульями для подготовки необходимых документов, оснащены информационными стендами, имеется зал ожидания, а также в помещении предусматриваются условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями. Помещение уполномоченного органа, а также ЦОНа, соответствует санитарно–эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности здания, оснащены охраной и пожарной сигнализацией.
18. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуг:
Через уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление установленного образца и необходимый перечень документов на предоставление услуги;
2) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении,
выдает потребителю талон и передает начальнику уполномоченного органа;
3) начальник уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет главному специалисту по работе с ветеранами и инвалидами (далее - главный специалист);
4) главный специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы для получения уведомления об оформлении документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе, готовит сопроводительное письмо для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП;
5) главный специалист готовит уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает начальнику уполномоченного органа для подписания;

15. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы стандарттың 8-тармағында белгіленген құжаттар тұтынушымен тапсырылғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
уәкілетті органда - 10 жұмыс күн ішінде.
ХҚКО – он жұмыс күн ішінде (құжатты (нәтижені) қабылдау және тапсыру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдеріне кірмейді);
2) тұтынушымен қатынаған күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен күту уақыты адам санына байланысты, бір тұтынушыға қызмет көрсетуге 30 минут есебінен;
3) тұтынушымен қатынаған күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен қызмет көрсету уақыты күнде 15 минуттан артық емес, ХҚКО 30 минуттан артық емес.
16. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
17. Уәкілетті органның, сондай-ақ ХҚКО үй-жайы қажетті құжаттарды дайындау үшін, үстелмен, орындықтармен, ақпараттық стендтермен жабдықталған, күту залы бар сондай-ақ үй-жайда мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған. Уәкілетті органның, сондай-ақ ХҚКО үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттың қауіпсіздік талаптарына үйлесімді, күзетпен және өрт дабылымен жабдықталды.
18. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуға дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
уәкілетті орган арқылы:
1) тұтынушыға қызмет көрсету үшін ол белгіленген үлгідегі өтінішті және қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты маман өтінішті журналда тіркейді, өтінішіке кіріс нөмірін қояды, тұтынушыға талон береді және уәкілетті органның бастығына береді;
3) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжатпен танысады және ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына (бұдан әрі – бас маманға) жолдайды;
4) уәкілетті органның бас маманы келіп түскен құжаттарды қарайды қызмет алуға тұтынушының құқығын анықтайды, тұтынушының деректерін электрондық деректер базасына енгізеді, «ЖҚҮ және ӘББ»ММ құжаттар топтамасын жолдау үшін ілеспе хатты әзірлейді;
5) бас маман тұтынушыға қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;

20. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Начальник уполномоченного органа;
2) Главный специалист уполномоченного органа;
3) Ответственный специалист уполномоченного органа;
4) Инспектор ЦОНа;
5) Инспектор накопительного отдела ЦОНа;
6) должностные лица УКЗ и СП.
21. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
22. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ, указаны в приложении 2,3 к настоящему регламенту.
23. Формы, шаблоны, необходимых для оказания государственной услуги документов указаны в приложении 4 настоящего регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказываемых
государственные услуги
24. Ответственными лицами за оказание государственной услуги является начальник уполномоченного органа, ответственные должностные лица уполномоченного органа, руководитель ЦОНа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые им решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя начальника руководителя вышестоящего уполномоченного органа ГУ УКЗ и СП, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, в случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя начальника уполномоченного органа, ЦОНа номер кабинета которого указан на стенде уполномоченного органа, ЦОНа, наименование график работы, юридический адрес, телефон которых указаны в п.2 и п.14 настоящего регламента.
25. В случае несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленные законодательством порядке.
Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для обеспечения сурдо-тифлотехническими средствами
и обязательными гигиеническими средствами»
Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
1
N дейст
вия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Главный
специа
лист упол
номоченно
го органа
Ответст
венный
специа
лист упол
номоченно
го органа
Начальник
уполномочен
ного органа
Ответ
ственный
специа
лист упол
номоченно
го органа
Главный
специа
лист упол
номоченно
го органа
3
Наименование дейст
вия (про
цесса, процеду
ры, опера
ции) и их описание
Прием заявления со всеми необходи
мыми доку
ментами
Регистра
ция заяв
ления в журнале регистра
ции и учета письмен
ных обращений граждан
Наложение резолюции на заявле
ния
Передача докумен
тов на исполне
ние
Рассмотрение доку
ментов, формирование ЛД, ввод данных потребителя в элек
тронную базу данных, подготов
ка сопро
водитель
ного письма для направле
ния пакета докумен
тов в ГУ УКЗ и СП и уведом
ления потребителю
4
Форма заверше
ния (дан
ные, доку
мент, организа
ционно–
распоряди
тельное
решение)
талон
Присвое
ние вхо
дящего номера
Резолюция
Отметка исполнителя в журнале
Сопроводительное письмо, уведомле
ние
5
Сроки исполне
ния
15 мин
30 мин
1 день
15 мин
5 дней
6
Номер следующе
го дейст
вия
2
3
4
5
6
1
N действия (хода, потока работ)
6
7
8
2
Наименова
ние СФЕ
Ответственный специалист уполномоченно
го органа
Начальник уполномоченного органа
Ответственный специалист уполномоченного органа
3
Наименова
ние дейст
вия (процес
са, проце
дуры, опе
рации) и их описание
Принимает уведомление потребителю и сопроводитель
ное письмо для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП
Подписывает сопроводительное письмо для направ
ления пакета документов в ГУ УКЗ и СП и уведомление потребителю
Регистрация сопроводительно
го письма для направления пакета докумен
тов в ГУ УКЗ и СП и уведомления потребителю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно–распо
рядительное решение)
Передача на подпись начальнику ОЗ и СП уведомле
ния потреби
телю сопроводи
тельного письма для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП
Подпись сопроводительного письма для направле
ния пакета документов для пакета документов в ГУ УКЗ и СП и уведомления потребителю
Отправка сопроводительно
го письма и уведомления адресатам
5
Сроки исполнения
15 мин
1 день
1 день
6
Номер следующего действия
7
8
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для обеспечения сурдо-тифлотехническими средствами
и обязательными гигиеническими средствами»
Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ
Таблица 1
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наимено
вание СФЕ
Ответст
венный
специа
лист
уполно
моченно
го
органа
Ответст
венный
специа
лист упол
номоченно
го органа
Началь
ник уполномоченного органа
Ответст
венный
специа
лист
уполно
моченно
го
органа
Главный
специа
лист
уполно
моченно
го
органа
Главный специа
лист уполномочено органа
3
Наимено
вание действия (процес
са, про
цедуры, операци
и) и их описание
Прием заявле
ния и со всеми необхо
димыми документами
Регистра
ция заяв
ления в журнале регистра
ции и учета письмен
ных обращений граждан
Наложе
ние резо
люции на заявле
ния
Переда
ча документов на исполнение
Органи
зация работы по обработке документов
Рассмот
рение докумен
тов, формиро
вание ЛД, ввод данных заявите
ля в электронную базу данных, подготовка со
проводи
тельного письма для направления пакета докумен
тов в ГУ УКЗ и СП и уведом
ления потреби
телю
4
Форма заверше
ния (дан
ные, до
кумент, организационно– распоря
дитель
ное реше
ние)
Выдача талона
Присвое
ние вхо
дящего номера
Резолю
ция
Отметка исполнителя в журнале
Виза
Сопрово
дитель
ное письмо, уведомление
5
Сроки исполне
ния
Не более 15 мин
В течение 1 рабо
чего дня
В тече
ние 1 рабочего дня
15 мин
В тече
ние 3 рабочих дней
В тече
ние 5 рабочих дней
6
Номер следующего дейст
вия
2
3
4
5
6
7
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
7
8
9
10
2
Наименова
ние СФЕ
Главный специалист уполномоченного органа
Ответствен
ный специа
лист уполно
моченного органа
Начальник уполномочен
ного органа
Ответственный спе
циалист уполномо
ченного органа
3
Наименова
ние дейст
вия (про
цесса, процедуры, операции) и их описа
ние
Проверка ЛД
Принятие уведомления потребителю и сопрово
дительного письма для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП
Подписание сопроводите
льного письма для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП и уведом
ления потре
бителю
Регистра
ция сопро
водитель
ного письма для на
правления пакета докумен
тов в ГУ УКЗ и СП и уведом
ления потребителю
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организаци
онно–рас
порядитель
ное реше
ние)
Подпись уведомления заявителю и сопроводительного письма для направ
ления пакета документов в ГУ УКЗ и СП
Передача на подпись начальнику уполномоченного органа уведомления потребителю и сопрово
дительного письма для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП
Подпись
Отправка сопроводительного письма и уведомле
ния адре
сатам
5
Сроки исполнения
2 часа
15 мин
Не более 15 минут
В течение 15 минут
6
Номер следующего действия
8
9
10
таблица 2. Варианты использования. Альтернативный процесс. Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Действия основного процесса (хода, потока работ), на 1 заявителя
№ дейст
вия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Инспектор
ЦОНа
Инспектор
накопи
тельного
отдела ЦОНа
Инспектор
накопи
тельного
отдела
Ответ
ственный
специа
лист упол
номоченно
го органа
Начальник уполномо
ченного органа
Наименование дейст
вия(про
цесса, процеду
ры, опера
ции) и их
описание
Прием
документов Регистра
ция в журнале
Расписывается в журнале и
собирает
документы
Составля
ет реестр и направ
ляет
документы
Прием докумен
тов, ре
гистрация входящей корреспонденции
Ознакомле
ние с доку
ментами
Форма
заверше
ния (дан
ные, доку
мент,
организа
ционно-
распоряди
тельное
решение)
выдача
расписки
Сбор доку
ментов в
накопи
тельный
отдел
Отправка
докумен
тов в
уполномо
ченный
орган
Направле
ние доку
ментов для рас
смотрения начальни
ку уполно
моченного органа
Наложение резолюции главному специалис
ту уполно
моченного органа
Сроки исполне
ния
Не более 15 минут
3 раза в день
Не менее
одного раза в день
В течение 1 рабо
чего дня
В течение 1 рабочего дня
Номер следующе
го дейст
вия
2
3
4
5
6
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ дейст
вия
(хода,
потока
работ)
6
7
8
9
10
11
Наименование СФЕ
Главный специа
лист уполномоченного органа
Главный
специа
лист
уполно
моченно
го орга
на
Ответст
венный специа
лист уполномоченного органа
Началь
ник уполномоченного органа
Ответст
венный специа
лист уполномоченного органа
Инспектор ЦОНа
Наимено
вание
дейст
вия
(процес
са, про
цедуры,
операци
и) и их
описа
ние
Организует рабо
ту по данному направлению
Знакомится с документами, прово
дит поиск обратившегося в элек
тронной базе данных, осуществляет провер
ку пол
ноты документов, подготавливает мотиви
рован
ный отказ или оформляет уве
домле
ние
Передает докумен
ты на подписа
ние руководителю уполномоченного органа
началь
ник уполномоченного органа осуществляет ознаком
ление с поступившими докумен
тами, подписы
вает и направляет ответст
венному специалисту
Регистрация уведомления в книге. Выдача мотивированного отказа или уведомления потреби
телю
Выдача мотивиро
ванного отказа или уведомле
ния потребителю
Форма
заверше
ния
(дан
ные,
доку
мент,
органи
зацион
но-рас
поряди
тельное
реше
ние)
Формиро
вание ЛД
мотиви
рован
ный отказ или оформление уведом
ления
Передача докумен
тов на подпись начальнику упол
номочен
ного органа
Подписа
ние докумен
та
уведомление или мотивированный ответ об отказе
Расписка о выдаче уведомле
ния или мотивиро
ванного ответа об отказе
Сроки исполнения
10 минут
В тече
ние пяти
рабочих дней
В тече
ние 1 рабочего дня
10 минут
В тече
ние 1 рабочего дня
В течение 1 рабо
чего дня
Номер следую
щего
дейст
вия
6
7
8
9
10
11
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для обеспечения сурдо-тифлотехническими средствами
и обязательными гигиеническими средствами»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для обеспечения сурдо-тифлотехническими средствами
и обязательными гигиеническими средствами»
Начальнику ГУ «Отдел занятости и
социальных программ район имени
Габита Мусрепова СКО»
от ______________________________
(ф.и.о. заявителя)
проживающего__________________________
(домашний адрес)
телефон _____________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас обеспечить меня ______________________________________________
«_______»________________года Подпись
---------------------------------------------------------------------(линия отрыва)
ТАЛОН

20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) Уәкілетті органның бастығы;
2) Уәкілетті органның бас маманы;
3) Уәкілетті органның жауапты маманы;
4) ХҚКО инспекторы;
5) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы;
6) ЖҚҮ және ӘББ лауазымдық тұлғалар.
21. Осы Регламенттің 1-қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсетумен әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) әрбір ҚФБ-мен реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестеленген сипаттамасы келтірілген.
22. Әкімшілік іс-әрекеттердің (мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі барысынды) логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын сипаттаушы сызбалар және ҚФБ осы регламенттің 2,3-қосымшада көрсетілген.
23. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың нысандары, үлгі-қалыптары осы регламенттің 4-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қыметтерді көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
24. Көрсетілген қызметтерге жауапты тұлға уәкілетті органның бастығы, уәкілетті органның жауапты лауазымдық тұлғалары, ХҚКО басшысы (бұдан әрі – лауазымдық тұлғалар).
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған тәртібіне сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен тиімділігі үшін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданған шешімдері мен іс-әрекеттері (іс-әрекетсіздігі), үшін белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапты болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым осы мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жоғары тұрған уәкілетті органның басшысы ЖҚҮ және ӘББ ММ бастығына беріледі, әдепсіз қызмет көрсету жағдайда шағым уәкілетті органның, ХҚКО бастығына беріледі нөмірі уәкілетті органның, ХҚКО стендінде көрсетілген, атауы, жұмыс кестесі, заңды мекенжайы, телефоны осы регламенттің 2-т. және 14-т. көрсетілген.
25. Мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа шағымдануға құқылы.
Жазбаша өтінішпен арызданған тұлғаға берілген шағымға жауап алу датасы мен уақыты, өтінішті қарау тәртібі туралы білуге болатын тұлғалардың байланыс телефондары көрсетілген талон беріледі.
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу
1-қосымшасы
ӘР ҚФБ іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) мәтіндік кестеленген сипаттамасы
1. Кестесі. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекет
тің (ба
рысы,
жұмыс
ағымы
ның) N
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Уәкілет
ті орган
ның бас
маманы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілет
ті орган
ның бас
тығы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның бас маманы
3
Әрекет
тің
(үдеріс
тің,
рәсім
нің, опе
рация
ның)
атауы
және
олардың
сипатта
масы
Бүкіл қажетті құжаттармен өтініш қабылдау
Азаматтар
дың жаз
баша үн
деулерді
тіркеу
және
есептеу
журналын
да өті
ніштерді
тіркеу
Өтінішке бұрышта
ма қою
Құжатты орындалуға тапсыру
Құжаттар
ды қарас
тыру,
Жеке іс
қағазда
рын
жасау,
электрон
дық дерек
тер база
сына
өтініш
берушінің
деректер
ді енгі
зу, ЖҚҮ
және ӘБ
департа
ментке
құжаттар
ды жолдау
және
өтініш
берушіні хабарлан
дыру үшін
іліспе
хатты
әзірлеу
4
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйымдас
тыру-бас
қаратын
шешімі)
талон
Кіріс нөмірін беру
Бұрышта
ма
Журналда орындау
шының белгісі
Іліспе хат, хабарлама
5
Орындалу мерзімі
15 мин
30 мин
1 күн
15 мин
5 күн
6
Келесі әрекет
тің нөмірі
2
3
4
5
6
1
Әрекеттің (барысы, жұмыс ағымының) N
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Әрекеттің
(процес
тің, проце
дураның,
операция
ның) атауы
және
олардың
сипаттама
сы
Өтініш берушіге хабарламаны және ЖҚҮ және ӘББ құжаттарды жолдау үшін ілеспе хатты қабылдайды
Өтініш берушіге хабарламаны және ЖҚҮ және ӘББ құжаттарды жолдау үшін ілеспе хатқа қол қояды
Өтініш берушіге хабарламаны және ЖҚҮ және ӘББ құжаттарды жолдау үшін ілеспе хатты тіркейді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұй
ымдастыру-басқаратын шешімі
ЖҚ және ӘБ бөлімінің бастығына қол қою үшін өтініш берушінің хабарламаны және ЖҚҮ және ӘББ құжаттарды жолдау үшін ілеспе хатты тапсыру
ЖҚҮ және ӘББ құжаттарды жолдау үшін ілеспе хаттқа және өтініш берушініғ хабарламаға қойылған қолы
Ілеспе хатты және хабар
ламаны адресаттарға жіберу
5
Орындалу мерзімі
15 мин
1 күн
1 күн
6
Келесі іс-әрекет
тің №
7
8
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу
2-қосымшасы
ӘР ҚФБ іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) мәтіндік кестеленген сипаттамасы
1 кестесі
Баламалық үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыстың іс-әрекеті)
1
Әрекет
тің
(қимыл
дың,
жұмыс
ағымы
ның) N
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Уәкілет
ті ор
ганның
жауапты
маманы
Уәкілет
ті орган
ның
жауапты
маманы
Уәкілет
ті орган
ның бас
тығы
Уәкілет
ті орган
ның
жауапты
маманы
Уәкілет
ті орган
ның бас
маманы
Уәкілет
ті орган
ның бас
маманы
3
Әрекет
тің
(үдеріс
тің,
рәсім
нің,
операци
яның)
атауы
және
олардың
сипатта
масы
Бүкіл қажетті құжаттармен өтініш қабыл
дау
Азамат
тардың
жазбаша
үндеуле
рді
тіркеу
және
есептеу
журналы
нда
өтініш
терді
тіркеу
Өтінішке қарар қою
Құжатты орындалуға тапсыру
Құжаттарды өндеу бойынша жұмысты ұйымдас
тыру
Құжаттар
ды қарас
тыру, ЖІ
құрасты
ру, элек
трондық
деректер
базасына
өтініш
беруші
нің
деректер
ді енгі
зу. ЖҚҮ
және ӘББ
құжаттар
топтама
сын
жіберу
үшін
ілеспе
хатты
және
тұтынушы
ға хабар
ламаны
әзірлеу
4
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйымдас
тыру-
басқара
тын
шешімі
Талон беру
Кіріс нөмірін беру
Қарар
Журналда орындау
шының белгісі
Бқрышта
ма
Ілеспе хат, хабарла
ма
5
Орында
лу мерзімі
15 минут
тан аспауы қажет
1 жұмыс күн ішінде
1 жұмыс күн ішінде
15 мин
3 жұмыс күн ішінде
5 жұмыс күн ішінде
6
Келесі іс-әре
кеттің №
2
3
4
5
6
7
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс, ағымының барысы)
1
Әрекет
тің (қи
мылдың,
жұмыс
ағымының)
N
7
8
9
10
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның бас маманы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Әрекеттің
(процес
тің, про
цедура
ның, опе
рацияның)
атауы
және
олардың
сипаттама
сы
ЖІ тексеру
ЖҚҮ және ӘББ ММ құжаттар топтамасын жіберу үшін ілеспе хатты және тұтынушыға берілетін хабарламаны қабылдау
ЖҚҮ және ӘББ ММ құжаттар топтамасын жіберу үшін ілеспе хатқа және тұтынушыға берілетін хабарламаға қол қою
ЖҚҮ және ӘББ ММ құжаттар топтамасын жіберу үшін ілеспе хатты және тұтынушыға берілетін хабарламаны тіркеу
4
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйымдасты
ру-басқа
ратын
шешімі
ЖҚҮ және ӘББ ММ құжаттар топтамасын жіберу үшін ілеспе хатқа және тұтынушыға берілетін хабарлама
ға қол қою
ЖҚҮ және ӘББ ММ құжаттар топтамасын жіберу үшін ілеспе хатқа және тұтынушыға берілетін хабарламаға қол қою үшін бастыққа жіберу
Қолы
Ілеспе хатты және хабар
ламаны адресаттарға жіберу
5
Орындалу мерзімі
2 сағат
15 минут
15 минуттан артық емес
15 минут ішінде
6
Келесі іс-әрекеттің №
8
9
10
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалық үдеріс. Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің)
реттілігі мен өзара іс-әрекетінің
сипаттамасы
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағымының) іс-әрекеті, 1 өтініш білдірушіге
Іс-әрекет
тің (жұмыс
барысының,
ағынының)
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
ХҚКО инспекто
ры
ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Жинақтау
шы бөлім инспекто
ры
Уәкілетті орган кеңсе бөлмесінің маманы
Уәкілетті орган басшысы
Іс-әрекет
тің (про
цестің,
рәсімнің,
операция
ның) атауы
және оның
сипаттама
сы
Құжаттар
ды қабыл
дау
Журналға қол қояды және құжат
тарды жинайды
Тізілім жасайды және құжаттар
ды жолдай
ды
Құжаттарды қабылдау, кіріс хат-
хабарды тіркеу
Құжаттар
мен танысу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
өкімші шешім)
Журналда тіркеу және қолхат беру
Жинақтаушы бөлімге құжаттарды жинау
Құжаттар
ды уәкі
летті органға жіберу
Құжаттарды қарастыру
ға уәкі
летті орган басшысына жіберу
Уәкілетті органның сектор меңгерушісіне бұрыштама қою
Орындау мерзімдері
15 минут
Күніне 3 рет
Күніне 1 реттен кем емес
1жұмыс күні ішінде
1жұмыс күні ішінде
Келесі іс-
әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағымының) іс-әрекеті
Іс-әреке
ттің
(жұмыс
барысы
ның,
ағыны
ның) №
6
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Уәкілет
ті орган
ның бас маманы
Уәкілет
ті орган
ның бас маманы
Уәкілет
ті орган
ның жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілет
ті органның жауапты маманы
ХҚКО инспекто
ры
Іс-әреке
ттің
(процес
тің,
рәсім
нің, опе
рация
ның)
атауы
және
оның
сипатта
масы
Аталған бағыт бойынша жұмысты ұйымдас
тырады
Құжаттар
мен та
нысады,
өтініш
білдіру
шіге
электрон
дық
деректер
базасын
да іздеу
жүргізе
ді,
құжаттар
толықты
ғына
тексеру
ді жүзе
ге асы
рады,
негіздел
ген бас
тарту
даярлай
ды
немесе
хабарла
ма ресім
дейді
Уәкілет
ті орган
ның
басшысы
на қол
қоюға
құжаттар
ды жібе
реді
Уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжаттар
мен таны
сады, қол қояды және жауапты маманға жібереді
Кітапта хабарла
маны тіркеу. Тұтынушыға негіз
делген бас тарту немесе хабарла
ма беру
Хабарлама немесе негіздел
ген бас тарту беру
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйымдық-
өкімші
шешім)
ЖІ құрасты
ру
Негізделген бас тарту немесе хабарла
ма ресім
деу
Құжаттарға қол қою үшін оларды бастыққа жолдау
Құжаттар
ға қол
қою
Хабарла
ма неме
се негіз
делген
бас
тарту
Хабарлама немесе негіздел
ген бас тарту беру туралы қолхат
Орындау мерзімдері
10 минут
5 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
10 минут
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
8
9
10
11
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу
3-қосымшасы
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы
өзара байланысын сипаттаушы сызбалар
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу
4-қосымшасы
«СҚО Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ бастығы
_________________________
(өтініш берушінің аты-жөні)
_________________________
____________________ тұратын
(үйдің мекен-жайы)
телефон ____________________________
ӨТІНІШ
Сізден мені ______________________________________________
қамтылуға өтінемін
«_______»________________жыл Қолы
---------------------------------------------------------------------(үзіп алу сызығы)
ТАЛОН

ГУ «Отделом занятости и социальных программ района Габита Мусрепова» принято "____"_______20 __года заявление гр.________________________________________ с прилагаемыми документами в количестве ______ штук. В течении 15 календарных дней со дня подачи заявления Вы будете уведомлены о результате рассмотрения Вашего заявления.
____________________________
(ФИО принявшего документы)
Уведомление
Уважаемый (ая) ____________________________________________________________!
ГУ «Отделом занятости и социальных программ района Габита Мусрепова» сообщает, что для обеспечения ____________________________, Ваши документы направлены в управление координации занятости и социальных программ. О дате выдачи ______________________ будет сообщено дополнительно.
Начальник отдела Ф.И.О. ___________________
(подпись)
Уведомление
Уважаемый (ая) ______________________________________________________________!
ГУ «Отдел занятости социальных программ района Габита Мусрепова» сообщает, что Вы поставлены на учет по обеспечению средствами _______________________________
О дате получения средств будет сообщено дополнительно.
Начальник отдела Ф.И.О. ___________________
(подпись)
Уведомление
Уважаемый (ая) ______________________________________________________________!
ГУ «Отдел занятости социальных программ района Габита Мусрепова» сообщает, что в обеспечении __________________________Вам отказано, в связи с ____________________________ ____________________________________________________________________
(указать причину)
Начальник отдела Ф.И.О. _______________
(подпись)
Утвержден
постановлением акимата
района имени Габита Мусрепова
от 29 июня 2012 года № 222
Регламент
оказания государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств»
1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
1) ЛД – личное дело;
2) ГУ «УКЗ и СП» – государственное учреждение «Управление координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области»;
3) Структурно–функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ);
4) инвалид – лицо, имеющее нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, которые приводят к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;

«Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ ___________________________________ азаматшаның 20 __жылғы «___» ________ өтініші қоса берілген құжаттары барлығы ____ дана болатын қабылданды. Өтініш берген күннен бастап 15 күнтізбелік күн өткен соң өтінішіңіз қарастырылған нәтижелері туралы Сізге хабарланады.
____________________________
(құжат қабылдаған тұлғаның аты-жөні)
Хабарлама
Құрметті ______________________________________________________________!
«Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының жұмыспен қамту және әлеметтік бағдарламалар бөлімі» ММ хабарлайды, ______________________ қамтылу үшін Сіздің құжаттарыңыз Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағғдарламалар басқармасына жіберілді. ______________________ беру күні туралы қосымша хабарланады.
Бөлім бастығы Аты-жөні ___________________
(қолы)
Хабарлама
Құрметті ______________________________________________________________!
«Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ хабарлайды, _______________________қамтылу үшін Сіз есепте қойылып тұрсыз.
____________________________беру күні туралы қосымша хабарланады.
Бөлім бастығы Аты-жөні ___________________
(қолы)
Хабарлама
Құрметті ______________________________________________________________!
«Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ хабарлайды, _______________________________________________________________ (себеп көрсетіледі) байланысты, Сізге ______________________ қамтылудан бас тартылды.
Бөлім бастығы Аты-жөні ___________________
(қолы)
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 29 маусымдағы
№ 222 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланған терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы: 1) ЖІ – жеке іс;
2) «ЖҚҮ және ӘБ КБ» ММ – «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
3) Құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ);
4) мүгедек – ауыру немесе жарақат алу нәтижесінде, тұрақты түрде денсаулығының, ағзасының атқарымының бұзылуына байланысты өмірлік іс-әрекеті шектелгендіктен әлеуметтік қорғауды қажет ететін тұлға.

5) ИПР – индивидуальная программа реабилитации;
6) Отдел по району Габита Мусрепова филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН;
7) Уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ района Габита Мусрепова Северо–Казахстанской области».
2.Общие положения
2. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ района Габита Мусрепова Северо–Казахстанской области» по адресу Северо-Казахстанская область, село Новоишимское, улица Ленина, 2, адрес электронной почты: ozsp-gm.sko.kz, телефон 8-715-35-2-15-37, кабинет № 6. А также на альтернативной основе через отдел по району Габита Мусрепова филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН, по адресу: улица Ленина 7, село Новоишимское, района Габита Мусрепова, телефон 8-715-35-2-22-19.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах», пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 330 «Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг»,Постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года №394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
5. Полная информация по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе уполномоченного органа и ЦОНа, а также на интернет-ресурсе уполномоченного органа: ozsp-gm.sko.kz.
6. Результатом оказываемой услуги которую получит потребитель (заявитель) является уведомление об оформлении документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико–социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.

5) ОЖБ – оңалтудың жеке бағдарламасы;
6) Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы бойынша бөлім – ХҚКО;
7) Уәкілетті орган – «Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Новоишим селосы, Ленин 2, электрондық пошта мекенжайы - ozsp-gm@sko.kz, телефоны 8-715-35-2-15-37, № 6 кабинет.
Уәкілетті орган болмаған жағдайда тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін тұрғылықты жері бойынша ауылдық (селолық) округ әкіміне (бұдан әрі – селолық округтің әкімі) жүгінеді.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» (Әрі қарай - ХҚКО) филиалының Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы бойынша бөлім арқылы көрсетіледі, мекенжайы: Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы Новоишим селосы, Ленин көшесі, 7.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 24-бабы 1-тармағының, «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 11-бабы 1-тармағы 3) тармақшасының, 13-бабы 1-тармағы 1) тармақшасының, «Арнаулы әлеуметтiк қызметтердің кепiлдік берілген көлемінің тiзбесін бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурыздағы № 330 қаулысының 1-тармағының, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 Қаулысы негізінде ұсынылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат көрсетілген уәкілетті органның стендтерінде орналасқан, халыққа қызмет көрсету орталықтары, сондай-ақ көрсетілген уәкілетті органның интернет-ресурстарынан ozsp-gm.sko.kz алуға болады.
6. Тұтынушы алатын, көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтиже): мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама немесе қағаз жеткізігште қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі дәлелді жауап.

7. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, оралманам, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, нуждающимся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании (далее - потребители):
1) инвалидам старше восемнадцати лет с психоневрологическими заболеваниями;
2) детям-инвалидам с психоневрологическими патологиями или детям-инвалидам с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата;
3) одинокие инвалиды первой, второй группы и престарелые.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
1) письменное заявление потребителя, а для несовершеннолетних и недееспособных лиц – письменное заявление законного представителя (один из родителей, опекун, попечитель) по установленной форме или ходатайство медицинской организации;
2) свидетельство о рождении ребенка или удостоверение личности потребителя с наличием индивидуального идентификационного номера (ИИН);
3) при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода потребителя;
4) копию справки об инвалидности (для престарелых не требуется);
5) медицинскую карту по установленной форме;
6) копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (для престарелых не требуется);
7)для лиц старше 18 лет – решение суда о признании лица недееспособным (при наличии);
8) для лиц пенсионного возраста – пенсионное удостоверение;
9) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним – удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату.
9. Формы заявлений и медицинской карты размещаются на специальной стойке в зале ожидания уполномоченного органа либо у сотрудника принимающего документы по адресу указанному в пункте 2 настоящего регламента.
В ЦОНе размещаются на специальной стойке в зале ожидания.
10. Необходимые для получения государственной услуги заполненные формы заявления, медицинской карты и другие документы сдаются заведующей отделением социальной помощи.
Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
При оказании государственной услуги через ЦОН прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОНа.

7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі: Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғалар мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына немесе медициналық ұйымының қорытындысына сәйкес бөгде күтімға және әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж (бұдан әрі – тұтынушылар):
1) психоневрологиялық аурулары бар он сегіз жастан асқан мүгедектерге;
2) психоневрологиялық паталогиялары бар мүгедек балаларға немесе тірек қимыл аппараты функцияларының бұзушылықтары бар мүгедек балаларға;
3) бірінші, екінші топтағы жалғыз мүгедектерге және қарттарға.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттар ұсынады:
1) тұтынушының жазбаша өтініші, ал кәмелеттік жасқа толмаған және әрекетке қабілетсіз адамдарға – заңды өкілінің (баланың ата-анасының біреуінің, қамқоршысының, қорғаншының) жазбаша өтініші немесе белгіленген нысандағы медициналық ұйымның қолдаухаты;
2) баланың туу туралы куәлігінің немесе жеке куәлігінің көшірмесі, тұтынушының жеке сәйкестіндіру кодымен (ЖСК) жеке куәлігі;
3) ЖСК болмаған жағдайда қосымша салық төлеушінің (тұтынушыны) тіркеу нөмірін беру туралы куәлігі және тұтынушының әлеуметтік жеке коды ұсынылады;
4) мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
5) белгіленген нысан бойынша медициналық карта;
6) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзіндінің көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
7) жасы он сегізден асқан адамдарға – еңбекке қабілетсіздігін тану туралы сот шешімі (болған жағдайда);
8) зейнеткер жастағы адамдар үшін – зейнеткер куәлігі;
9) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi және соларға теңестiрiлген адамдар үшін Ұлы Отан соғысының мүгедегі, қатысушысы және соларға теңестiрiлген адамдардың мәртебесін растайтын куәлік.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары қайтарылуға жатады.
9. Өтініштер және медициналық карта нысандары уәкілетті органның күту залында орналастырылады немесе осы регламенттің 2-тармағында көрсетілген мекенжайы бойынша құжаттар қабылдайтын қызметкерлерде болады.
ХҚКО өтініштер нысандары күту залында арнайы тіреуде орналасқан.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті толтырылған өтініш үлгілері, медициналық карта және басқа құжаттар уәкілетті органның әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісіне тапсырылады.
Жауапты тұлғалар кабинеттерінің нөмірлері туралы ақпарат уәкілетті органның стендінде, сонда сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат орналастырылған.
ХҚКО арқылы құжаттардың қабылдауы «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ ХҚКО инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.

11. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы. В ЦОНе расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
12. Доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико – социальных учреждениях (организациях), осуществляется посредством личного посещения потребителем государственного учреждения «Отдела занятости и социальных программ района Габита Мусрепова», Отдела по району Габита Мусрепова филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОНа, либо посредством почтового сообщения.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением о предоставлении услуги на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
13. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
При осуществлении государственной услуги через ЦОН, уполномоченный орган по вышеуказанным причинам письменным ответом мотивирует причину отказа и возвращает документы на шестнадцатый рабочий день после получения пакета документов и направляет в ЦОН уведомление с указанием причин отказа для последующей выдачи потребителю.
14. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа в соответствии с графиком работы уполномоченного органа ежедневно с 9.00 часов до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
График работы ЦОНа: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
15. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента:
в уполномоченный орган - в течении семнадцати рабочих дней;
в ЦОНе – в течение семнадцати рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);

11. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушыға мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттар қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі. Орталықта тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріліп, онда төмендегілер көрсетіледі:
сұрауды қабылдаған нөмірі және датасы;
сұрап жатқан мемлекеттік қызметтің түрі;
қосымша берілген құжаттардың саны және атауы;
құжатты беру датасы, уақыты және орны;
құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты-жөні.
12. Мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткізу тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға, сондай-ақ орталыққа тұтынушының өзі келгенде, сондай-ақ пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады. ХҚКО тұтынушының өзі келгенде «терезелер» арқылы күн сайын, мерзімі көрсетілген қолхат негізінде немесе пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
Мүгедектің өзінің баруға мүмкіндігі болмаған жағдайда, нотариалды куәландыруды талап етпейтін сенімхат негізінде жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерін ұсынуға өтініш жасауға басқа адамдарға уәкілеттік бере алады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай:
1) тұтынушының бойында әлеуметтік қызмет көрсетуге қарсы медициналық көрсетілімдер болған;
2) аталған мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмаған, құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған;
3) ұсынылған құжаттардың жалған болған негіздемелер бойынша бас тартылады.
Мемлекеттік қызметтің көрсетуді тоқтатуға негіздер жоқ.
ХҚКО арқылы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру кезінде уәкілетті орган жоғарыда аталған себептер бойынша бас тарту себебін жазбаша жауаппен дәлелдейді және құжаттарды он алтыншы күнге қайтарады және ХҚКО бұдан әрі тұтынушыға беру үшін бас тарту себептерін көрсетумен хабарламаны жібереді.
14. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның үй-жайында уәкілетті органның жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін көрсетіледі.
ХҚКО жұмыс кестесі: демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа күн сайын үзіліссіз сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жұмыс істейді.
Қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы стандарттың 8-тармағында белгіленген құжаттар тұтынушымен тапсырылғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
уәкілетті органға он жеті жұмыс күн ішінде;
ХҚКО – он жеті күнтізбелік күн ішінде құжатты (нәтижені) қабылдау және тапсыру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, (до получения талона) не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в ЦОНе.
16. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
17. Помещения уполномоченного органа а также ЦОНа, оборудовано столом, стульями для подготовки необходимых документов, оснащены информационными стендами, имеется зал ожидания, а также в помещении предусматриваются условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями. Помещение уполномоченного органа, а также ЦОНа, соответствует санитарно–эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности здания, оснащены охраной и пожарной сигнализацией.
18. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуг:
Через уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление установленного образца и необходимый перечень документов на предоставление услуги;
2) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает документы начальнику уполномоченного органа для рассмотрения;
3) начальник уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет заведующему отделением социальной помощи;
4) заведующий отделением социальной помощи уполномоченного органа рассматривает поступившие документы для получения услуги потребителем на оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств;
5) заведующий отделением социальной помощи уполномоченного органа готовит уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе и передает начальнику уполномоченного органа для подписания;
6) начальник уполномоченного органа подписывает уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает заведующему отделением социальной помощи для выдачи потребителю результата государственной услуги;
7) заведующий отделением социальной помощи уполномоченного органа выдает результат государственной услуги: уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Через ЦОН:

2) Тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең көп уақыты уәкілетті органда 30 минуттан аспау қажет;
3) Тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең көп уақыты уәкілетті органда 15 минуттан аспайды укілетті органда бір тұтынушыға селолық округтің әкімінде және ХҚКО – 30 минут.
16. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
17. Уәкілетті органның, селолық (ауылдық) Әкімінің және ХҚКО үй-жайы қажетті құжаттарды дайындау үшін, үстелмен, орындықтармен, ақпараттық стендтермен жабдықталған, күту залы бар сондай-ақ үй-жайда мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған. Уәкілетті органның, селолық (ауылдық) Әкімінің және ХҚКО үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттың қауіпсіздік талаптарына үйлесімді, күзетпен және өрт дабылымен жабдықталды.
18. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуға дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
уәкілетті орган арқылы:
1) тұтынушыға қызмет көрсету үшін ол белгіленген үлгідегі өтінішті және қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты маман өтінішті журналда тіркейді, өтінішіке кіріс нөмірін қояды, тұтынушыға талон береді және уәкілетті органның бастығына береді;
3) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжатпен танысады және әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісіне жолдайды;
4) әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі келіп түскен құжаттарды қарайды қызмет алуға тұтынушының құқығын анықтайды, тұтынушының деректерін электрондық деректер базасына енгізеді, «ЖҚҮ және ӘББ»ММ құжаттар топтамасын жолдау үшін ілеспе хатты әзірлейді;
5) әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі тұтынушыға қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;
6) уәкілетті органның бастығы қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушыға беру үшін әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі береді.
7) уәкілетті органның әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі мемлекеттік қызмет нәтижесін береді: қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама).
ХҚКО арқылы:

1) потребитель подает заявление на предоставление государственной услуги ЦОН;
2) Инспектор ЦОНа проводит регистрацию заявления, выдает потребителю расписку и передает документы инспектору накопительного отдела ЦОНа;
3) Инспектор накопительного отдела ЦОНа осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган;
4) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает документы начальнику уполномоченного органа для рассмотрения;
5) начальник уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет заведующему отделением социальной помощи;
6) заведующий отделением социальной помощи уполномоченного органа рассматривает поступившие документы для получения услуги потребителем на оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств;
7) заведующий отделением социальной помощи уполномоченного органа готовит уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе и передает начальнику уполномоченного органа для подписания;
8) начальник уполномоченного органа подписывает уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает ответственному специалисту уполномоченного органа для выдачи потребителю результата государственной услуги;
9) ответственный специалист уполномоченного органа передает результат государственной услуги: уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в ЦОН;
10) Инспектор ЦОНа выдает потребителю уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
19. Требования к информационной безопасности: конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
20. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Начальник уполномоченного органа;
2)Ответственный специалист уполномоченного органа;
3) Заведующий отделением социальной помощи уполномоченного органа;
4) Инспектор ЦОНа;

1) Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш береді;
2) ХҚКО инспекторы өтінішті тіркеп, тұтынушыға өтініш қабылдаған үшін қолхат береді және құжаттарды ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторына тапсырады.
3) ХҚКО жинақтаушы бөлімі инспекторы құжаттарды жинайды, тізілімдемені құрастырады, құжаттарды уәкілетті органға жолдайды;
4) уәкілетті органның жауапты маманы журналда құжаттарды тіркейді, кіріс нөмірі береді және құжатты өтінішке береді;
5) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжаттарды қарайды және тағайындау бойынша бас маманға жібереді (бұдан әрі – бас маман);
6) уәкілетті органның бас маманы тұтынушының құқығын болуына келіп түскен құжаттарды қарайды, деректерді электрондық деректер базасына енгізеді;
7) бас маман ХҚКО қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;
8) ХҚКО инспекторы қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызметтің нәтижесін тұтынушыға беру үшін жауапты маманға береді;
9) уәкілетті органның жауапты маманы мемлекеттік қызметтің нәтижесін қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ХҚКО жолдайды;
10) ХҚКО инспекторы тұтынушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін береді қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама).
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттестік) тәртібінің сипаттамасы
19. Ақпараттық қауіпсіздігіне қойылатын талаптар: тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты жасырын ұстау.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) Уәкілетті органның бастығы;
2) Уәкілетті органның жауапты маманы;
3) Уәкілетті органның әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі;
4) ХҚКО инспекторы;

5) Инспектор накопительного отдела ЦОНа.
21. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
22. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ, указаны в приложении 2,3 к настоящему регламенту.
23. Формы, шаблоны, необходимых для оказания государственной услуги документов указаны в приложении 4,5,6,7,8,9,10,11 настоящего регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказываемых
государственные услуги
24. Ответственными лицами за оказание государственной услуги является начальник уполномоченного органа, ответственные должностные лица уполномоченного органа, руководитель ЦОНа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя руководителя вышестоящего уполномоченного органа ГУ УКЗ и СП, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, в случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя начальника уполномоченного органа, ЦОНа, номер кабинета которого указан на стенде уполномоченного органа, ЦОНа, наименование, график работы, юридический адрес, телефон которых указаны в п.2 и п.14 настоящего регламента.
25. В случае несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленные законодательством порядке.
Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно получить информацию о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание в государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ), на 1 заявителя
№ дейст
вия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопитель
ного
отдела
Центра
Ответственный специа
лист уполномо
ченного органа
Начальник уполномо
ченного органа
Ответствен
ный специ
алист уполномоченного органа
Наименование дейст
вия (про
цесса, процеду
ры,
операции) и их
описание
Регистра
ция заяв
ления, выдача потребителю распис
ки, пере
дача докумен
тов инспе
ктору накопи
тельного отдела Центра
сбор доку
ментов
Регистра
ция доку
ментов
Рассмотрение
осуществле
ние провер
ки полноты документов
Форма заверше
ния
(данные, документ
организа
ционно-
распоряди
тельное
решение)
Регистра
ция заяв
ления, расписка
Передача документов в уполно
моченный орган
Направле
ние доку
ментов для рас
смотрения руководи
телю
Направле
ние ответственному исполнителю
Направление результата оказания государст
венной услуги руководите
лю
Сроки исполне
ния
не более 30 минут
в течение 1 рабочего дня
в течение 1 часа
в течение 1 часа
в течение 15 рабочих дней
Номер следующе
го дейст
вия
2
3
4
5
6
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода,
потока работ)
6
7
8
Наименование СФЕ
Начальник уполномоченного органа
Ответственный специ
алист уполномоченного органа
Инспектор
Центра
Наименование дейст
вия (про
цесса, процеду
ры,
операции) и их
описание
Подписыва
ет уведом
ление или
мотивиро
ванный
отказ и
направля
ет в
канцеля
рию упол
номоченно
го органа
Регистрирует в книге и направ
ляет уве
домление или мотив
ированный отказ в Центр или выдает потребите
лю
Выдает потребителю уве
домление или мотивиро
ванный отказ
Форма заверше
ния (дан
ные, доку
мент,
организа
ционно-
распоряди
тельное
решение)
Подписа
ние документа
Выдача
результата
Выдача результа
та
Сроки исполне
ния
в течение 1 часа
не более 15 минут
не более 30 минут
таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Ответствен
ный специа
лист уполно
моченного органа
Начальник уполномоченного органа
Ответствен
ный исполни
тель уполно
моченного органа
Действие 1. Прини
мает доку
менты и передает их в накопительный отдел Центра
Действие 2. Соби
рает доку
менты и передает их в упол
номоченный орган
Действие 3.
Регистриру
ет получен
ные докумен
ты и пере
дает их на рассмотре
ние руково
дителю
Действие 4.
После рас
смотрения направляет
ответствен
ному испол
нителю
Действие 5. Осуществляет рассмотрение представлен
ных докумен
тов, прове
ряет полноту документов и направляет уведомление руководителю
Действие 8. Центр выдает потребите
лю уведом
ление
Действие 7.
Регистриру
ет в книге и направ
ляет уведом
ление в Центр или выдает потребителю
Действие 6. Подписывает уведомление и направ
ляет в канцелярию
таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Ответственный специа
лист уполномоченного органа
Начальник уполномочен
ного органа
Ответствен
ный специа
лист уполно
моченного органа
Действие 1. Прини
мает доку
менты и передает их в нако
пительный
отдел Центра
Действие 2. Соби
рает доку
менты и передает их в уполномоченный орган
Действие 3. Регис
трирует
полученные документы и передает их на рас
смотрение руководителю
Действие 4.
После рас
смотрения направляет
ответствен
ному испол
нителю
Действие 5. Осуществляет рассмотрение представлен
ных докумен
тов, прове
ряет полноту документов и направляет мотивирован
ный отказ руководителю
Действие 8. Выдает потребите
лю мотиви
рованный отказ
Действие 7. Регист
рирует в книге и направляет мотивированный отказ в Центр или выдает потребите
лю
Действие 6. Подписывает мотивирован
ный отказ и направляет в канцелярию
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико–
социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико–
социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Для социального обслуживания в психоневрологических медико-социальных учреждениях
МЕДИЦИНСКАЯ КАРТА
______________________________________
(наименование медицинской организации)
Ф.И.О. __________________________________________________________
Дата рождения «___» ______ ______ г.
Домашний адрес _________________________________________________
Медицинский осмотр
(с указанием основного и сопутствующего диагноза, наличия осложнений, сведения о перенесенных заболеваниях)
терапевт _______________________________________________________________
_______________________________________________________________
хирург _______________________________________________________________
_______________________________________________________________
невропатолог ___________________________________________________________
________________________________________________________________
психиатр _______________________________________________________
окулист_________________________________________________________
отоларинголог __________________________________________________
дерматовенеролог _____________________________________________________
По показаниям:
стоматолог _____________________________________________________
эндокринолог ___________________________________________________
кардиолог ______________________________________________________
ортопед ________________________________________________________
нарколог _______________________________________________________
онколог ________________________________________________________
гинеколог ______________________________________________________
общий анализ мочи и крови (RW и ВИЧ) ___________________________
анализ на кишечную группу _______________________________________
Заключение: ______________________________________________________
_____________________________________________________________
(с обоснованием о нуждаемости в постоянном постороннем уходе и социальном обслуживании)
Рекомендация о направлении в психоневрологическое медико-социальное учреждение _______________________________________________________
Не подлежит направлению в психоневрологическое медико-социальное учреждение ________________________________________________________               (указать причину)
М.П. Руководитель медицинской организации:
(Ф.И.О., подпись) ___» _________ 20 __ г
Документы
необходимые для оформления в детский
дом–интернат для умственно-отсталых детей
1.Заявление по форме
2.Мед. карта по форме
3.Эпикриз (выписка из истории болезни)
4.Справка о размере соц. пособий
5.Справка МСЭ для инвалидов, ИПР

5) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы.
21. Осы Регламенттің 1-қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсетумен әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) әрбір ҚФБ-мен реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестеленген сипаттамасы келтірілген.
22. Әкімшілік іс-әрекеттердің (мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі барысынды) логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын сипаттаушы сызбалар және ҚФБ осы регламенттің 2,3-қосымшада көрсетілген.
23. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың нысандары, үлгі-қалыптары осы регламенттің 4,5,6,7,8,9,10,11-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қыметтерді көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
24. Көрсетілген қызметтерге жауапты тұлға уәкілетті органның бастығы, ХҚКО басшысы, уәкілетті органның жауапты лауазымдық тұлғалары, (бұдан әрі – лауазымдық тұлғалар).
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған тәртібіне сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен тиімділігі үшін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданған шешімдері мен іс-әрекеттері (іс-әрекетсіздігі), үшін белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапты болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым осы мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жоғары тұрған уәкілетті органның басшысы ЖҚҮ және ӘББ ММ бастығына беріледі, әдепсіз қызмет көрсету жағдайда шағым уәкілетті органның бастығына беріледі нөмірі уәкілетті органның стендінде көрсетілген, атауы, жұмыс кестесі, заңды мекенжайы, телефоны осы регламенттің 2-т. және 14-т. Көрсетілген.
25. Мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа шағымдануға құқылы.
Жазбаша өтінішпен арызданған тұлғаға берілген шағымға жауап алу датасы мен уақыты, өтінішті қарау тәртібі туралы білуге болатын тұлғалардың байланыс телефондары көрсетілген талон беріледі.
Мемлекеттік қызметтіңің регламентіне
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
1-қосымшасы
ӘР ҚФБ іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) мәтіндік кестеленген сипаттамасы
№ 1-кестесі. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстың барысы) 1 өтініш берушіге
әрекет
тің № (жұмыс
тың барысы)
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
ХҚКО
инспекто
ры
ХҚКО бөлімінің жинақтау қорының инспекторы
жинақтау бөлімнің инспекто
ры
Уәкілет
ті орган
ның бастығы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Әрекет
тің
атауы
(үдеріс
тің, рә
сімнің,
операция
ның)
олардың
сипатта
масы
Өтінішті тіркеу, тұтынушы
ға қолхат беру, құжаттар
ды ХҚКО бөлімінің жинақтау қорының инспекто
рына беру
Құжаттар жинау
Құжаттар
ды тіркеу
Қарау
Құжаттар
дың толы
ғын тексеру
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйымдас
тырушы
лық- бас
қарушы
шешім)
Өтінішті тіркеу, қолхат
Құжаттарды уәкілетті органға беру
Құжаттар
ды қарау үшін басшысына жіберу
Жауапты орындау
шыға жолдама
Мемлекет
тік қызмет көрсету нәтижесін басшысына жолдау
Орындалу мерзімдері
30 минут
тан аспауы қажет
1 жұмыс күн ішінде
1 сағат ішінде
1 сағат ішінде
15 жұмыс күн ішінде
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстың барысы) 1 өтініш берушіге
әрекет
тің №
(жұмыс
тың
барысы)
6
7
8
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органының жауапты маманы
Орталық инспекто
ры
Әрекет
тің
атауы
(үдеріс
тің, рә
сімнің,
операция
ның)
олардың
сипатта
масы
Хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне жодайды
Кітапта тіркейді және ха
барламаны немесе дәлелді бас тартуды Орталыққа жібереді
Тұтынушы
ға хабар
ламаны немесе дәлелді бас тарту береді
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйымдас
тырушы
лық- бас
қарушы шешім)
Құжатқа қол қою
Нәтижені беру
Нәтижені беру
Орындалу мерзімдері
1 сағат ішінде
15 минут
тан аспауы қажет
30 минут
тан аспауы қажет
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалық үдеріс
ХҚКО инспекторы
ХҚКО жинақтау
шы бөлі
мінің инс
пекторы
Уәкілетті органңын жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушы
Іс-әрекет 1. құжат
тарды қабылдау және ХҚКО жинақтаушы бөліміне тапсыру
Іс-әрекет 2. құжат
тарды жинайды және уәкілетті органға жібереді
Іс-әрекет 3. Алған құжаттарды тіркейді қарау үшін оларды басшысына беред
Іс-әрекет 4. Қаралған
нан кейін жауапты маманға жолдайды
Іс-әрекет 5. Ұсынылған құжаттарды қарайды, құжаттардың толығын тексереді хабарламаны басшысына жолдайды
Іс-әрекет 8. Орталық тұтынушыға хабарлама береді
Іс-әрекет 7. Кітапта тіркейді және хабар
ламаны Орталыққа жібереді немесе тұтынушыға береді
Іс-әрекет 6. Хабарла
маға қол қояды және кеңсеге жолдайды
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалық үдеріс
ХҚКО инспекторы
ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Іс-әрекет 1. құжат
тарды қабылдау және ХҚКО жинақтаушы бөліміне тапсыру
Іс-әрекет 2. құжат
тарды жинайды және уәкілетті органға жібереді
Іс-әрекет 3. Алған құжаттарды тіркейді қарау үшін оларды басшысына береді
Іс-әрекет 4. Қарал
ғаннан кейін жауапты маманға жолдайды
Іс-әрекет 5. Ұсынылған құжаттарды қарайды, құжаттардың толығын тексереді негізделген бас тарту басшысына жолдайды
Іс-әрекет 8. Тұты
нушыға негіздеоген бас тарту береді
Іс-әрекет 7. Кітапта тіркейді және негіз
делген бас тарту Орталыққа жібереді немесе тұтынушыға береді
Іс-әрекет 6. Негіз
делген бас тартуға қол қояды және кеңсеге жолдайды
Мемлекеттік қызметтіңің регламентіне
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
2-қосымшасы
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы
өзара байланысын сипаттаушы сызбалар
Мемлекеттік қызметтіңің регламентіне
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
3-қосымшасы
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде әлеуметтік көмек көрсету үшін
МЕДИЦИНАЛЫҚ КАРТА
______________________________________
(медициналық ұйымның атауы)
Т.А.Ж. __________________________________________________________
Туған датасы «___» ______ ______ ж.
Үйінің мекенжайы _________________________________________________
Медициналық қарау
(негізгі және ілеспелі диагнозды, асқынудың орын алғандығын, бұрын болған аурулар туралы мәліметтерді көрсету қажет)
терапевт _______________________________________________________________
____________________________________________________________________
хирург _________________________________________________________________
____________________________________________________________________
невропатолог ___________________________________________________________
____________________________________________________________________
психиатр __________________________________________________________
окулист____________________________________________________________
отоларинголог _____________________________________________________
дерматовенеролог _____________________________________________________
Көрсеткіштер бойынша:
стоматолог ________________________________________________________
эндокринолог ______________________________________________________
кардиолог _________________________________________________________
ортопед ___________________________________________________________
нарколог __________________________________________________________
онколог ___________________________________________________________
гинеколог _________________________________________________________
қанның және зәрдің (RW и ВИЧ) жалпы анализі) ______________________________
ішек тобының анализі __________________________________________
ҚОРЫТЫНДЫ: ______________________________________________________
_______________________________________________________________(бөгде тұрақты күтуіміне мен әлеуметтік қызметке мұқтаждығын көрсету қажет)
Психоневролигиялық медициналық-әлеуметтік мекемесіне жолдау жөніндегі _______________________________________________________
Психоневролигиялық медициналық-әлеуметтік мекемесіне жіберуге болмайды ________________________________________________________               (себеп көрсету)
М.О. Медициналық ұйымның басшысы:
(қолы ТАЖ) ___» _________ 20__ ж
Ақыл-ой кемістігі бар балаларды
балалық үй-интенатқа ресімдеу
үшін қажетті құжаттар
1. Нысан бойынша өтініш
2. Нысан бойынша мед. Картасы
3. Эпикриз (ауру тарихынан үзінді)
4. Әлеуметтік жәрдемақылардың мөлшері туралы анықтама
5. Мүгедектер үшін МӘМ алынған анықтама, ОЖБ

6. Заключении ВКК
7. Медицинские анализы:
- кал на яйцеглист срок 14 дней
- мазок на ( дифтерию ) срок 14 дней
- кал на дизгруппу срок 14 дней
- общий анализ крови срок 1 месяц
- общий анализ мочи срок 1 месяц
- кровь на RW срок 3 месяца
- флюорографический снимок срок 3 месяца
- справка об эпидемиологическом окружении срок 3 дня
8. Заключение психолого-медико-педагогической комиссии
9. Справка о наличии прививок
10. Свидетельство о рождении или удостоверение личности (копия)
11. Справка с центра недвижимости (сельского совета) о наличии жилья
12. Наличие РНН нового образца (свидетельство налогоплательщика), копия
13. Наличие СИК (копия).
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико–
социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Документы
необходимые для оформления в дом–интернат для психохроников
1. Заявление по форме
2. Мед. карта по форме
3. Эпикриз (выписка из истории болезни)
4. Справка о размере пенсии или соц. пособий
5. Справка МСЭ, ИПР
6. Справка с центра недвижимости (сельского совета) о наличии жилья
7. Медицинские анализы:
- кал на яйцеглист срок 14 дней
- мазок на (дифтерию) срок 14 дней
- кал на дизгруппу срок 14 дней
- общий анализ крови срок 1 месяц
- общий анализ мочи срок 1 месяц
- кровь на RW срок 3 месяца
- флюр. снимок срок 3 месяца
8. Заключении ВКК для дееспособного лица должно содержать сведения об отсутствии основания для постановки перед судом вопроса о признании его недееспособным
9. Для недееспособного лица – решение суда о лишении его дееспособности
10. Для лица, признанного в установленном законом порядке недееспособным, представить решение органа опеки и попечительства, принятое на основании заключения врачебной комиссии с участием врача–психиатра
11. Наличие нового паспорта или удостоверения обязательно (копия)
12. Наличие РНН нового образца (свидетельство налогоплательщика), копия
13. Наличие СИК (копия).
Приложение 5
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико–
социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств»
По оформлению в государственные медико-социальные учреждения
для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата
(Оформляется уполномоченным органом в области социальной защиты или учредителем)
В ________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа в области социальной защиты или учредителя)
Оформляется на ___________________________________________________
(Ф.И.О. ребенка)
Свидетельство о рождении (уд. личности) № ____ выдан «__» ____ ____г.
Место прописки ________________________________________________
Место рождения ________________________________________________
Дата рождения «___» _________ _____ год
Вид и размер пособия __________________________________________
Категория инвалидности _________________________________________
Срок переосвидетельствования __________________________________
Образование ____________________________________________________
Последнее место учебы __________________________________________
Жилищные условия ______________________________________________
(частный дом, квартира, комната в общежитии и т.д.)
Наличие родственников (законных представителей) ________________ __________________________________________________________________
(родственные отношения, возраст, социальный статус, адрес проживания)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу принять __________________ на постоянное/временное (нужное подчеркнуть) проживание в медико-социальное учреждение для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, т.к. нуждается в постоянном постороннем уходе и социальном обслуживании ________________________________________________________ (иные причины) Прилагаю следующие документы:

6. ДКК қорытынды
7. Медициналық анализдер:
- яйцеглистке кал мерзімі 14 күн
- мазок ( кіл ауру ) мерзімі 14 күн
- дизгруппасына кал мерзімі 14 күн
- қанның жалпы анализі мерзімі 1 ай
- зәрдің жалпы анализі мерзімі 1 ай
- RW қан мерзімі 3 ай
- кеуде суреті мерзімі 3 ай
- эпидемиологиялық орта жөніндегі анықтама мерзімі 3 күн
8. Психологилялық медициналық-педагогикалық комиссияның қорытындысы
9. Болған екпелер жөніндегі анықтама
10. Жеке куәлігінің немесе туу туралы куәлігінің көшірмесін
11. Тұрғын-үй болу туралы мүлік орталығынан (селолық кеңестен) анықтамасы
12. Жаңа үлгідегі СТН болу қажет (салық төлеушінің куәлігі), көшірме
13. ӘЖК болу қажет (көшірме).
Мемлекеттік қызметтіңің регламентіне
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
4-қосымшасы
Психохрониктерді үй-интернатқа ресімдеу үшін қажетті құжаттар
1. Нысан бойынша өтініш
2. Нысан бойынша мед. картасы
3. Эпикриз (ауру тарихынан үзінді)
4. Әлеуметтік жәрдемақылардың немесе зейнетақының мөлшері туралы анықтама
5. МӘС, ОЖБ анықтамасы
6. Тұрғын-үй болу туралы мүлік орталығынан (селолық кеңестен) анықтамасы
7. Медициналық анализдер:
- яйцеглистке кал мерзімі 14 күн
- мазок( кіл ауру) серзімі 14 күн
- дизгруппаға кал мерзімі 14 күн
- қанның жалпы анализі мерзімі 1 ай
- Зәрдің жалпы анализі мерзімі 1 ай
- RW қан мерзімі 3 ай
- кеуде суреті мерзімі 3 ай
8. Іс-әрекетке қабілетті тұлға үшін ДКК қорытындысы өзіне іс әрекетке қабілетісз жөнідегі сұрақты сотта қоймау үшін негіздер енгізілуі тиіс
9. Іс-рекетке қабілетсіз тұлға үшін оның іс-әрекеті қабілетсізідігінен айыру жөніндегі сот шешімі
10. Заңмен белгіленген тәртіпте іс-әрекетке қабілетсіз деп танылған тұлға үшін дәрігер-психиатр қатысумен дәрігерлік комиссияның қорытындысы негізінде қамқорлық пен қорғаншылық органның шешімін ұсыну
11. Жаңа төлқұжат немесе жеке куәлігі міндетті болу қажет (көшірме)
12. Жаңа үлгідегі СТН болу қажет (салық төлеушінің нөмірі), көшірме
13. ӘЖК болу қажет (көшірме).
Мемлекеттік қызметтіңің регламентіне
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
5-қосымшасы
Тірек-қимыл аппаратының бұзушылықтар бар балаларды медициналық-әлеуметтік мемлекеттік мекемелерге ресімдеу бойынша
(Әлеуметтік қорғау саладағы уәкілетті оргнамен немесе құрылтайшымен ресімделеді)
________________________________________________________________
(Әлеуметтік қорғау саладағы уәкілетті оргнамен немесе құрылтайшының атауы)
___________________________________________________ ресімделед (баланың ТАЖ)
Туу туралы куәлігі (жеке куәлігі) № ____ берілді «__» ____ ____ж.
Тіркелім орны _________________________________________________
Туу орны ___________________________________________________
Туу датасы «___» _________ _____ жыл
Жәрдемақының мөлшері және түрі _______________________________________________
Мүгедектігінің санаты ____________________________________________
Қайта куәландыру мерзімі_______________________________________
Білімі _______________________________________________________
Соңғы оқу орны _____________________________________________
Тұрмыстық жағдайлары ________________________________________________
(жеке үй, пәтер, жатақханадағы бөлме және т.б.)
Туыстар болу қажет (заңды өкілдері) _____________________
_________________________________________________________________
(туыс қатынастар, жасы, әлеуметтік мәртебе, тұру мекенжайы)
ӨТІНІШ
Тірек-қимыл аппаратының функциялардың бұзушылықтар бар балалары үшін медициналық-әлеуметтік мекемесіне __________________ тұрақты/уақытша (қажеттінінің астын сызу) тұруға алуға өтінемін, өйткені бөгде адамның күтуіміне және әлеуметтік қызметке мұқтаж.________________________________________________________
(басқа себептер).
Келесі құжаттар қоса беремін:

1) ________________________ 2) _____________________________
3) ________________________ 4) _____________________________
5) ________________________ 6) _____________________________
7) ________________________ 8) _____________________________
9) ________________________ 10) ____________________________
С условиями приема, содержания, перевода, выписки из медико-социального учреждения и правилами внутреннего распорядка ознакомлен(а).
«___» _______ 20 __ г. __________________
(Ф.И.О. и подпись заявителя)
Документы принял ___________________ «___» _______ 20 __ г.
(Ф.И.О., должность, подпись)
-------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
ТАЛОН
ГУ «Отделом занятости и социальных программ района Габита Мусрепова» принято
« ________» __________20 __ года заявление гр._________________
с прилагаемыми документами _________штук.
_________________
(Ф.И.О. принявшего документы)
Приложение 6
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико–
социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств»
По оформлению в государственные медико-социальные учреждения
для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата
МЕДИЦИНСКАЯ КАРТА
____________________________________________
(наименование медицинской организации)
Ф.И.О. __________________________________________________________
Дата рождения «___» ______ ______ г.
Домашний адрес __________________________________________________
Медицинский осмотр
(с указанием основного и сопутствующего диагноза, наличия осложнений, сведения о перенесенных заболеваниях)
педиатр(наличие прививок) _______________________________________________
__________________________________________________________________
хирург ___________________________________________________________
ортопед __________________________________________________________
невропатолог______________________________________________________
психиатр _______________________________________________________
окулист __________________________________________________________
отоларинголог ____________________________________________________
дерматовенеролог _________________________________________________
По показаниям:
стоматолог ________________________________________________________
эндокринолог _____________________________________________________
кардиолог ________________________________________________________
нарколог _________________________________________________________
онколог __________________________________________________________
гинеколог ________________________________________________________
общий анализ мочи и крови (RW и ВИЧ) _____________________________
анализ на кишечную группу ________________________________________
Заключение: ____________________________________________________________________________________________________________________
(с обоснованием о нуждаемости в постоянном постороннем уходе и социальном обслуживании)
Рекомендация о направлении в медико-социальное учреждение (организацию) __________________________________________________________________
(с указанием типа медико-социального учреждения (организации)
Не подлежит направлению в медико-социальное учреждение (организацию) _______________________________________________________
(указать причину)
М.П.
Руководитель медицинской организации_______________________
(Ф.И.О., подпись) «___» _________ 20__ г.
Приложение 7
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико–
социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Перечень форм, шаблонов необходимых для оказания
государственной услуги

1) ________________________ 2) _____________________________
3) ________________________ 4) _____________________________
5) ________________________ 6) _____________________________
7) ________________________ 8) _____________________________
9) ________________________ 10) ____________________________
Медициналық-әлеуметтік мекемесінің қабылдау, ұстау, ауысу, шығару шарттарымен және ішкі тәртіп ережелерімен таныстым.
«___» _______ 20 __ ж. __________________
(Өтініш берушінің қолы және ТАЖ)
Ққұжаттар қабылдады ___________________ «___» _______ 20 __ ж.
ТАЖ, лауазым, қолы)
--------------------------------------------------------------------
(үзіп алу сызығы)
ТАЛОН
«Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ аз. _________________
өтініші және қоса берілген құжаттары барлығы _________ дана болатын
20 __ жылдың « ________» __________ қабылдады.
________________________________
(Құжаттар қабылдаға тұлғаның ТАЖ)
Мемлекеттік қызметтіңің регламентіне
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
6-қосымшасы
Тірек-қимыл аппаратының функцияларының бұзушылықтар бар балаларды мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелереге ресімдеу туралы
МЕДИЦИНАЛЫҚ КАРТАСЫ
_________________________________________
(медицианалық ұйымның атауы)
ТАЖ___________________________________________________________
Туу датасы «___» ______ ______ г.
Үйінің мекенжайы __________________________________________________
Медициналық қарау
(негізгі және ілеспелі диагнозды, асқынудың орын алғандығын, бұрын болған аурулар туралы мәліметтерді көрсету қажет)
педиатр (екпенің болуы) _______________________________________________
__________________________________________________________________
хирург ____________________________________________________________
ортопед ___________________________________________________________
невропатолог_______________________________________________________
психиатр _______________________________________________________
окулист ___________________________________________________________
отоларинголог _____________________________________________________
дерматовенеролог _________________________________________________
Көрсеткіштер бойынша:
стоматолог ________________________________________________________
эндокринолог ______________________________________________________
кардиолог _________________________________________________________
нарколог __________________________________________________________
онколог ___________________________________________________________
гинеколог _________________________________________________________
зәрдің және қанның жалпы анализі (RW и ВИЧ) _______________________________
ішек тобының анализі __________________________________________
ҚОРЫТЫНДЫ: __________________________________________________________________________________________________________________
(бөгде тұрақты күтуіміне мен әлеуметтік қызметке мұқтаждығын көрсету қажет)
Медициналық-әлеуметтік мекемесіне (ұйымға) бару жөніндегі ұсыныстар
__________________________________________________________________
(Медициналық-әлеуметтік мекемесінеің (ұйымының) типті көрсетумен)
Медициналық-әлеуметтік мекемесіне (ұйымға) жіберуге болмайды _______________________________________________________
(себеп көрсету)
М.О.
Медициналық ұйымының басшысы: _____________________________
(ТАЖ, қолы) «___» _________ 20 __
Мемлекеттік қызметтіңің регламентіне
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
7-қосымшасы
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті нысандардың, үлгі-қалыптардың тізбесі

1. Заявление с отрывным талоном (Приложение 1 к настоящему регламенту);
2. Медицинская карта (Приложение 2 к настоящему регламенту);
3. Уведомление о передачи дела в Управление координации и социальных программ (Приложение 3 к настоящему регламенту) (Приложение 4 к настоящему регламенту).
В государственных медико-социальных учреждениях для детей с нарушением функций опорно-двигательного аппарата:
1). Перечень документов для определения инвалидов и престарелых в дома–интернаты системы социальной защиты (Приложение 5 к настоящему регламенту);
2) Заявление с отрывным талоном (Приложение 6 к настоящему регламенту);
3) Медицинская карта (Приложение 7 к настоящему регламенту);
4) Уведомление о передачи дела в Управление координации и социальных программ (Приложение 8 к настоящему регламенту);
В государственных медико-социальных учреждениях для престарелых и инвалидов общего типа:
1) Перечень документов для определения инвалидов и престарелых в дома–интернаты системы социальной защиты (Приложение 9 к настоящему регламенту);
2) Заявление с отрывным талоном (Приложение 10 к настоящему регламенту);
1) Медицинская карта (Приложение 11 к настоящему регламенту);
2. Уведомление о передачи дела в Управление координации и социальных программ. При необходимости указать требование к информационной безопасности. Обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя.
Приложение 8
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико–
социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Документы
необходимые для оформления в дом–интернат для престарелых и инвалидов общего типа
1. Заявление по форме
2. Мед. карта по форме
3. Эпикриз (выписка из истории болезни) для инвалидов
4. Акт обследования
5. Справка о размере пенсии или соц. пособий
6. Справка от центра недвижимости (сельского округа) о наличии жилья
7. Справка МСЭК для инвалидов, ИПР
8. Медицинские анализы:
- кал на яйцеглист срок 14 дней
- мазок на ( дифтерию ) срок 14 дней
- кал на дизгруппу срок 14 дней
- общий анализ крови срок 1 месяц
- общий анализ мочи срок 1 месяц
- кровь на RW, ВИЧ срок 3 месяца
- флюорографический снимок срок 3 месяца
- справка об эпидемиологическом окружении срок 3 дня
9. Наличие нового паспорта или удостоверения обязательно
10. Наличие РНН нового образца (свидетельство налогоплательщика), копия
11. Наличие СИК (копия)

1. Үзіп алу талонмен өтініш (осы регламентке 1-қосымшасы)
2. Медициналық карта (осы регламентке 2-қосымшасы);
3. Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына жіберу жөніндегі анықтама (осы регламентке 3-қосымшасы) (осы регламентке 4-қосымшасы);
Тірек–қимыл аппаратының бұзушылықтар бар балалар үшін мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерінде:
1) Әлеуметтік қорғау жүйедегі үй-интернатқа мүгедектер мен қарттарды орналастыру үшін құжаттар тізімі. (осы регламентке 5-қосымшасы);
2) Үзіп алу талонымен өтініш (осы регламентке 6-қосымшасы);
3) Медициналық картасы (осы регламентке 7-қосымшасы);
4) Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына жіберу жөніндегі хабарлама (осы регламентке 8-қосымшасы).
Жалпы жобадағы қарттар және мүгедектер үшін мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде:
1) Әлеуметтік қорғау жүйедегі үй интеранттарға қарттар мен мүгедектерді орналастыру үшін құжаттар тізбесі (осы регламенттің 9-қосымшасы);
2) Үзіп алу талонымен өтініш (осы регламенттің 10-қосымшасы);
1) медициналық карта (осы регламенттің 11-қосымшасы).
2. Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына істерді тапсыру туралы хабарлама. Қажеттілік болған жағдайда ақпараттық қауіпсіздігіне қойылатын талаптар көрсету. Тұтынушымен ұсынылған құжаттардың мазмұны туралы ақпаратты жасырындылық және қорғауды қамтамасыз ету.
Мемлекеттік қызметтіңің регламентіне
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
8-қосымшасы
Жалпы үлгідегі қарттар мен мүгедектер үшін мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелеріне ресімдеу үшін қажетті құжаттар
1. Нысан бойынша өтініш
2.Нысан бойынша мед. картасы
3.Эпикриз мүгедек үшін (ауру тарихынан үзіндісі)
4. Тексеру актісі
5. Зейнетақы мен әлеум. жәрдемақылардың мөлшерлері туралы анықтама
6. Тұрғын үйдің болуы туралы (склолық округтің) жылжымайтын мүлік ортылығының анықтамасы
7. Мүгедектер үшін МӘСК анықтама, ОЖБ
7. Медициналық анализдер:
- яйцеглистке кал мерзімі 14 күн
- мазок (кіл ауру) мерзімі 14 күн
- дизгруппасына кал мерзімі 14 күн
- қанның жалпы анализі мерзімі 1 ай
- зәрдің жалпы анализі мерзімі 1 ай
- RW қан мерзімі 3 ай
- кеуде суреті мерзімі 3 ай
- эпидемиологиялық орта жөніндегі анықтама мерзімі 3 күн
9. Міндетті түрде жаңа төлқұжаттың немесе куәлігінің болуы
10. Жаңа үлгідегі СТН болу қажет (салық төлеушінің куәлігі), көшірме
11. ӘЖК болуы (көшірме)
11. Тұрғын-үй болу туралы мүлік орталығынан (селолық кеңестен) анықтамасы

12. Заключение ВКК
13. Пенсионное удостоверение (для лиц пенсионного возраста)
14. Удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника ВОВ, и лиц приравненных к ним (для инвалидов, участников ВОВ и лиц, приравненных к них).
Приложение 9
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико–
социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств»
(Оформляется уполномоченным органом в области социальной защиты или учредителем)
В ________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа в области социальной защиты или учредителя)
Оформляется на ___________________________________________________
(Ф.И.О.)
Уд. личности № ____________________ выдан _________ «__» ____ ____г.
Место прописки и проживания: ____________________________________
Место рождения ___________________________________________________
Дата рождения «___» _________ _____ год
Вид и размер пособия _____________________________________________
Категория инвалидности ___________________________________________
Срок переосвидетельствования ______________________________________
Образование ______________________________________________________
Последнее место учебы (работы) ___________________________________
Жилищные условия ________________________________________________
(частный дом, благоустроенная квартира, комната в общежитии и т.д.)
Наличие родственников (законных представителей) __________________ __________________________________________________________________
(родственные отношения, возраст, социальный статус, адрес проживания)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу принять меня на постоянное/временное (нужное подчеркнуть) проживание в медико-социальное учреждение для престарелых и инвалидов общего типа, т.к. нуждаюсь в постоянном постороннем уходе и социальном обслуживании _________________________________________________________________
(иные причины)
Прилагаю следующие документы:
1) ________________________ 2) _____________________________
3) ________________________ 4) _____________________________
5) ________________________ 6) _____________________________
7) ________________________ 8) _____________________________
9) ________________________ 10) ____________________________
С условиями приема, содержания, перевода, выписки из медико-социального учреждения и правилами внутреннего распорядка ознакомлен(а).
«___» _______ 200__ г. __________________
(Ф.И.О. и подпись заявителя)
Документы принял __________________________________________________________
«___» _______ 20 __ г.
(Ф.И.О., должность, подпись)
--------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Приложение 10
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико–
социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Документы
необходимые для оформления в медико-социальных организациях для престарелых и инвалидов общего типа
МЕДИЦИНСКАЯ КАРТА
_______________________________________________
(наименование медицинской организации)
Ф.И.О.____ ______________________________________________________
Дата рождения «___» ______ ______ г.
Домашний адрес ________________________________________________
Медицинский осмотр
(с указанием основного и сопутствующего диагноза, наличия осложнений,
сведения о перенесенных заболеваниях)
терапевт__________________________________________________________
_________________________________________________________________
хирург __________________________________________________________
_________________________________________________________________
невропатолог_____________________________________________________
психиатр _________________________________________________________
окулист____________________________________________________________
отоларинголог _____________________________________________________
дерматовенеролог __________________________________________________
По показаниям:
стоматолог _______________________________________________________
эндокринолог ______________________________________________________
кардиолог ________________________________________________________
ортопед ___________________________________________________________
нарколог __________________________________________________________
онколог ___________________________________________________________
гинеколог _________________________________________________________
общий анализ мочи и крови (RW и ВИЧ) ______________________________
анализ на кишечную группу _________________________________________
Заключение: __________________________________________________________________________________________________________________________
(с обоснованием о нуждаемости в постоянном постороннем уходе и социальном обслуживании)
Рекомендация о направлении в медико-социальное учреждение (организацию) для престарелых и инвалидов общего типа __________________________________________________________________
Не подлежит направлению в медико-социальное учреждение (организацию) для престарелых и инвалидов общего типа ____________________________________________________________________ (указать причину)
М.П. Руководитель медицинской организации:_____ «___» ____ 20 __ г.
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 11
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико–
социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Для направления в психоневрологическое
медико-социальное учреждение
(Оформляется уполномоченным органом в области социальной защиты)
В ________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Оформляется на __________________________________________________
(Ф.И.О.)
Уд. личности № __________________ выдан ________ «__» ____ ____г.
Место прописки и проживания: ____________________________________
Место рождения ___________________________________________________
Дата рождения «___» _________ _____ год
Вид и размер пособия _____________________________________________
Категория инвалидности ___________________________________________
Срок переосвидетельствования ______________________________________
Наличие родственников (законных представителей)__________________
__________________________________________________________________ (родственные отношения, возраст, социальный статус, адрес проживания)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу принять _____________ на постоянное/временное (нужное подчеркнуть) проживание в психоневрологическое медико-социальное учреждение, т.к. нуждается в постоянном постороннем уходе и социальном обслуживании ____________________________________________________
(иные причины)
Прилагаю следующие документы:

12. ДКК қорытындысы
13. Зейнетақы куәлігі (зейнет жастағы тұлға үшін)
14. Мүгедектің, ҰОС қатысушысының мәртебесін растайтын оларға теңестірілген тұлғаларға куәлік (мүгедектер, ҰОС қатысушылар және оларға теңестірілген тұлғалар үшін).
Мемлекеттік қызметтіңің регламентіне
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
9-қосымшасы
(Әлеуметтік қорғау саладағы уәкілетті оргнамен немесе құрылтайшымен ресімделеді)
________________________________________________________________
(Әлеуметтік қорғау саладағы уәкілетті оргнамен немесе құрылтайшының атауы)
___________________________________________________ ресімделеді      (баланың ТАЖ)
Туу туралы куәлігі (жеке куәлігі) № ____ «__» ____ ____ж. берілді
Тіркелім және тұру орны _________________________________________________
Туу орны ___________________________________________________
Туу датасы «___» _________ _____ жыл
Жәрдемақының мөлшері және түрі _______________________________________________
Мүгедектікің санаты ____________________________________________
Қайта куәландыру мерзімі_______________________________________
Білімі _______________________________________________________
Соңғы оқу (жұмыс) орны _____________________________________________
Тұрмыстық жағдайлары ________________________________________________
(жеке үй, жақсы жабдықталған пәтер, жатақханадағы бөлме және т.б.)
Туыстардың болуы (заңды өкілдері) _____________________
__________________________________________________________________
(туыс қатынастары, жасы, әлеуметтік мәртебе, тұру мекенжайы)
ӨТІНІШ
Жалпы үлгідегі қарттар мен мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемесіне тұрақты/уақытша (қажеттінінің астын сызу) тұруға алуға өтінемін, өйткені бөгде адамның күтуіміне және әлеуметтік қызметке мұқтажмын.________________________________________________________(басқа себептер).
Келесі құжаттар қоса беремін:
1) ________________________ 2) _____________________________
3) ________________________ 4) _____________________________
5) ________________________ 6) _____________________________
7) ________________________ 8) _____________________________
9) ________________________ 10) ____________________________
Медициналық-әлеуметтік мекемесінің қабылдау, ұстау, ауысу, шығару шарттарымен және ішкі тәртіп ережелерімен таныстым.
«___» _______ 20 __ ж. __________________
(Өтініш берушінің қолы және ТАЖ)
Құжаттар қабылдады ___________________ «___» _______ 20 __ ж.
ТАЖ, лауазым, қолы)
-------------------------------------------------------------------
(үзіп алу сызығы)
Мемлекеттік қызметтіңің регламентіне
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
10-қосымшасы
Жалпы үлгідегі қарттар мен мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемесіне ресімдеу үшін қажетті құжаттар
МЕДИЦИНАЛЫҚ КАРТАСЫ
____________________________________________
(медицианлық ұйымның атауы)
ТАЖ___________________________________________________________
Туу датасы «___» ______ ______ г.
Үйінің мекенжайы __________________________________________________
Медициналық қарау
(негізгі және ілеспелі диагнозды, асқынудың орын алғандығын, бұрын болған аурулар туралы мәліметтерді көрсету қажет)
Терапевт _______________________________________________
__________________________________________________________________
хирург ____________________________________________________________
невропатолог_______________________________________________________
психиатр _______________________________________________________
окулист ___________________________________________________________
отоларинголог _____________________________________________________
дерматовенеролог _________________________________________________
Көрсеткіштер бойынша:
стоматолог ________________________________________________________
эндокринолог ______________________________________________________
кардиолог _________________________________________________________
нарколог __________________________________________________________
онколог ___________________________________________________________
гинеколог _________________________________________________________
зәрдің және қанның жалпы анализі (RW и ВИЧ) _______________________________
ішек тобының анализі __________________________________________
ҚОРЫТЫНДЫ: _____________________________________________________
______________________________________________________________(бөгде тұрақты күтуіміне мен әлеуметтік қызметке мұқтаждығын көрсету қажет)
Жалпы жобадағы қарттар мен мүгедектерге арналған едициналық-әлеуметтік мекемесіне (ұйымға) бару жөніндегі ұсыныстар
__________________________________________________________________
Жалпы жобадағы қарттар мен мүгедектерге арналған едициналық-әлеуметтік мекемесіне (ұйымға) жіберуге болмайды, себебі _______________________________________________________
(себеп көрсету)
М.О.
Медициналық ұйымының басшысы: «___» _________ 20 __ ж
(ТАЖ, қолы)
Мемлекеттік қызметтіңің регламентіне
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
11-қосымшасы
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемесіне жолдау үшін
(Әлеуметтік қорғау саладағы уәкілетті органмен ресімделеді)
________________________________________________________________
(Әлеуметтік қорғау саладағы уәкілетті органның атауы)
___________________________________________________ ресімделеді
Жеке куәлігі (жеке куәлігі) № __________________ «__» ____ ____ж. берілді
Тіркелім және тұру орны _________________________________________________
Туу орны ___________________________________________________
Туу датасы «___» _________ _____ жыл
Жәрдемақының мөлшері және түрі _______________________________________________
Мүгедектікің санаты ____________________________________________
Қайта куәландыру мерзімі_______________________________________
Туыстар болу қажет (заңды өкілдері) _____________________
__________________________________________________________________
(туыс қатынастар, жасы, әлеуметтік мәртебе, тұру мекенжайы)
ӨТІНІШ
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемесіне __________________ тұрақты/уақытша (қажеттінінің астын сызу) тұруға алуға өтінемін, өйткені бөгде адамның күтуіміне және әлеуметтік қызметке мұқтажмын.________________________________________________________
(басқа себептер).
Келесі құжаттар қоса беремін:

1) ________________________ 2) _____________________________
3) ________________________ 4) _____________________________
5) ________________________ 6) _____________________________
7) ________________________ 8) _____________________________
9) ________________________ 10) ____________________________
С условиями приема, содержания, перевода, выписки из психоневрологического медико-социального учреждения и правилами внутреннего распорядка ознакомлен (а).
«___»_______20 __г. _______________________
(Ф.И.О. и подпись заявителя)
Документы принял _____________________ «___» _______ 20 __ г.
(Ф.И.О., должность, подпись)
--------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
ТАЛОН
ГУ «Отделом занятости и социальных программ района Габита Мусрепова» принято
« ________» __________20 __ года заявление гр._________________
с прилагаемыми документами _________штук. В течение 15 календарных дней со дня подачи заявления Вы будете уведомлены о результате рассмотрения вашего заявления.
________________________________
(Ф.И.О. принявшего документы)
Утвержден
постановлением акимата
района имени Габита Мусрепова
от 29 июня 2012 года № 222
Регламент
государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей–инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи»
1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
1) ЛД - личное дело;
2) ГУ «УКЗ и СП» - государственное учреждение «Управление координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области»;
3) Структурно–функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ);
4) инвалид – лицо, имеющее нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, которые приводят к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;
5) ИПР – индивидуальная программа реабилитации;
6) Отдел по району Габита Мусрепова филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН;
7) Уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области».
2. Общие положения
2. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ района имени Габита Мусрепова Северо–Казахстанской области» (далее – уполномоченный орган), расположенного по адресу: Северо-Казахстанская область, село Новоишимское, улица Ленина, 2, адрес электронной почты: ozsp-gm@sko.kz, телефон 8-715-35-2-15-37, кабинет № 6.
А также на альтернативной основе через отдел по району Габита Мусрепова филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области (далее - ЦОН), по адресу: улица Ленина 7, село Новоишимское, района Габита Мусрепова, телефон 8-715-35-2-22-19.

1) ________________________ 2) _____________________________
3) ________________________ 4) _____________________________
5) ________________________ 6) _____________________________
7) ________________________ 8) _____________________________
9) ________________________ 10) ____________________________
Медициналық-әлеуметтік мекемесінің қабылдау, ұстау, ауысу, шығару шарттарымен және ішкі тәртіп ережелерімен таныстым.
«___» _______ 20 __ ж. __________________
(Өтініш берушінің қолы және ТАЖ)
Ққұжаттар қабылдады ___________________ «___» _______ 20 __ ж.
ТАЖ, лауазым, қолы)
---------------------------------------------------------------------(үзіп алу сызығы)
ТАЛОН
«Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ аз. _________________
өтініші және қоса берілген құжаттары барлығы _________ дана болатын
20 __ жылдың « ________» __________ қабылданды. Өтініш берген күннен бастап 15 күнтізбелік күн өткен соң Сізге өтініш қарастырылған нәтижелері туралы хабарланады.
________________________________
(Құжаттар қабылдаға тұлғаның ТАЖ)
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 29 маусымдағы
№ 222 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
«Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу»
1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланған терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы:
1) ЖІ – жеке іс;
2) «ЖҚҮ және ӘББ» ММ – «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
3) Құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ);
4) мүгедек – ауыру немесе жарақат алу нәтижесінде, тұрақты түрде денсаулығының, ағзасының атқарымының бұзылуына байланысты өмірлік іс-әрекеті шектелгендіктен әлеуметтік қорғауды қажет ететін тұлға;
5) ОЖБ – оңалтудың жеке бағдарламасы;
6) Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы бойынша бөлім - ХҚКО;
7) Уәкілетті орган – «Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» (әрі қарай – уәкілетті орган) мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Новоишим селосы, Ленин көшесі, 2, электрондық пошта мекенжайы – ozsp-gm.sko.kz, телефоны – 8-715-35-2-15-37, № 6 кабинет.
Сондай-ақ балама негізде Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (әрі қарай - ХҚКО) филиалының Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы бойынша бөлім арқылы көрсетіледі, мекенжайы: Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы Новоишим селосы, Ленин көшесі, 7.

3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
5. Полная информация по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе уполномоченного органа и ЦОНа, а также на интернет-ресурсе уполномоченного органа: ozsp-gm.sko.kz.
6. Результатом оказываемой услуги, которую получит потребитель (заявитель) является уведомление об оформлении документов на оказание социального обслуживания на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, оралманам, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, нуждающиеся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании (далее - потребители):
1) одиноким и одиноко проживающим инвалидам первой, второй группы и престарелым;
2) детям-инвалидам с нарушениями опорно-двигательного аппарата, проживающим в семьях;
3) детям-инвалидам с психоневрологическими патологиями, проживающим в семьях;
4) лицам с психоневрологическими заболеваниями в возрасте старше 18 лет, проживающим в семьях.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
1) письменное заявление потребителя, а для несовершеннолетних и недееспособных лиц – письменное заявление законного представителя (один из родителей, опекун, попечитель) или ходатайство медицинской по установленной форме;
2) копию свидетельства о рождении ребенка или удостоверение личности;
3) справку с места жительства или копию книги регистрации граждан;
4) копию справки об инвалидности (для престарелых не требуется);
5) медицинскую карту по установленной форме;
6) копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (для престарелых не требуется);
7) для лиц пенсионного возраста – пенсионное удостоверение;
8) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним – удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату. При оказании государственной услуги через ЦОН прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра.

3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 23-бабы 1-тармағының, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 Қаулысының негізінде ұсынылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат көрсетілген уәкілетті органның және ХҚКО стендтерінде, сондай-ақ көрсетілген уәкілетті органның интернет-ресурстарынан ozsp-gm.sko.kz орналасқан.
6. Тұтынушы (өтініш білдіруші) алатын, мемлекеттік қызметтің нәтижесі үйде әлеуметтік қызмет көрсету үшін құжаттарды ресімдеу жөніндегі анықтама беру, немесе қағаз нұсқаларында қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі: Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғалар мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына немесе медициналық ұйымының қорытындысына сәйкес бөгде күтімға және әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж (бұдан әрі – тұтынушылар):
1) бірінші, екінші топтағы жалғыз мүгедектерге және қарттарға;
2) отбасында тұратын тірек қимыл аппараты функцияларының бұзушылықтары бар мүгедек балаларға;
3) психоневрологиялық паталогиялары бар мүгедек балаларға;
4) отбасында тұратын психоневрологиялық аурулары бар он сегіз жастан асқан мүгедектерге.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттар ұсынады:
1. тұтынушының жазбаша өтініші, ал кәмелет жасқа толмаған және әрекетке қабілетсіз адамдарға – заңды өкілінің (баланың ата-анасының біреуінің, қамқоршысының, қорғаншының) жазбаша өтініші немесе белгіленген нысандағы медициналық қолдаухаты;
2. баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі немесе жеке куәлігі;
3. тұрғылықты жерінен анықтама немесе азаматтарды тіркеу кітапшасының көшірмесі;
4. мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
5. белгіленген нысан бойынша медициналық карта;
6. мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасынан үзінді көшірмесін (қарттар үшін талап етілмейді);
7. зейнеткер жастағы адамдар үшін – зейнеткер куәлігі;
8. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi және соларға теңестiрiлген адамдар үшін Ұлы Отан соғысының мүгедегі, қатысушысы және соларға теңестiрiлген адамдардың мәртебесін растайтын куәлік.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары қайтарылуға жатады. ХҚКО арқылы құжаттардың қабылдауы «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.

9. Формы заявлений и медицинской карты размещаются на специальной стойке в зале ожидания уполномоченного органа либо у сотрудника принимающего документы по адресу указанному в пункте 2 настоящего регламента.
В ЦОНе размещаются на специальной стойке в зале ожидания.
10. Необходимые для получения государственной услуги заполненные формы заявления, медицинской карты и другие документы сдаются заведующей отделением социальной помощи уполномоченного органа.
Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
При оказании государственной услуги через ЦОН прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОНа.
11. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы. В ЦОНе расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
12. Доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико–социальных учреждениях (организациях), осуществляется посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа, при обращении в ЦОН: при личном посещении потребителем ЦОНа по месту жительства посредством «окон», ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением о предоставлении услуги на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
13. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
При осуществлении государственной услуги через ЦОН, уполномоченный орган по вышеуказанным причинам письменным ответом мотивирует причину отказа и возвращает документы на тринадцатый рабочий день после получения пакета документов и направляет в ЦОН уведомление с указанием причин отказа для последующей выдачи потребителю.

9. Өтініштер және медициналық карта нысандары уәкілетті органның күту залында орналастырылады немесе осы регламенттің 2-тармағында көрсетілген мекенжайы бойынша құжаттар қабылдайтын қызметкерлерде болады.
ХҚКО өтініштер нысандары күту залында арнайы тіреуде орналасқан.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті толтырылған өтініш үлгілері, медициналық карта және басқа құжаттар уәкілетті органның әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісіне тапсырылады.
Жауапты тұлғалар кабинеттерінің нөмірлері туралы ақпарат уәкілетті органның стендінде, сонда сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат орналастырылған.
ХҚКО арқылы құжаттардың қабылдауы «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ ХҚКО инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.
11. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушыға мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттар қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі. ХҚКО тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріліп, онда төмендегілер:
сұрауды қабылдаған нөмірі және датасы;
сұрап жатқан мемлекеттік қызметтің түрі;
қосымша берілген құжаттардың саны және атауы;
құжатты беру датасы, уақыты және орны;
құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚКО инспекторының тегі, аты-жөні көрсетіледі.
12. Үйде әлеуметтік көмек көрсетуге құжаттарды ресiмдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткізу тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға өзі келгенде, ХҚКО арызданған жағдайда тұтынушының өзі келгенде «терезелер» арқылы күн сайын, мерзімі көрсетілген қолхат негізінде немесе пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
Мүгедектің өзінің баруға мүмкіндігі болмаған жағдайда, нотариалды куәландыруды талап етпейтін сенімхат негізінде қызмет көрсету туралы өтініш жасауға басқа адамдарға уәкілеттік бере алады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай:
1) тұтынушының бойында әлеуметтік қызмет көрсетуге қарсы медициналық көрсетілімдер болған;
2) аталған мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмаған;
3) ұсынылған құжаттардың жалған болған негіздемелер бойынша бас тартылады.
Мемлекеттік қызметтің көрсетуді тоқтатуға негіздер жоқ.
ХҚКО арқылы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру кезінде уәкілетті орган жоғарыда аталған себептер бойынша бас тарту себебін жазбаша жауаппен дәлелдейді және құжаттарды он үшінші күнге қайтарады және ХҚКО бұдан әрі тұтынушыға беру үшін бас тарту себептерін көрсетумен хабарламаны жібереді.

14. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа в соответствии с графиком работы уполномоченного органа ежедневно с 9.00 часов до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
График работы ЦОНа: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
15. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определены в пункте 8 настоящего регламента:
в уполномоченный орган – в течение четырнадцати рабочих дней;
в ЦОН - в течение четырнадцати рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) Максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона), не может превышать 30 минут;
3) Максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, не может превышать 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в центре.
16. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуг:
Через уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление установленного образца и необходимый перечень документов на предоставление услуги;
2) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает документы начальнику уполномоченного органа для рассмотрения;
3) начальник уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет заведующему отделением социальной помощи;
4) заведующий отделением социальной помощи уполномоченного органа рассматривает поступившие документы для получения услуги потребителем на оказание социального обслуживания на дому;
5) заведующий отделением социальной помощи уполномоченного органа готовит уведомление потребителю об оформлении документов на оказание социального обслуживания на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе и передает начальнику уполномоченного органа для подписания;
6) начальник уполномоченного органа подписывает уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает заведующему отделением социальной помощи для выдачи потребителю результата государственной услуги;

14. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның үй-жайында уәкілетті органның жұмыс кестесіне сәйкес демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі.
ХҚКО жұмыс кестесі: демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жұмыс істейді.
Қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы стандарттың 8-тармағында белгіленген құжаттар тұтынушымен тапсырылғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
уәкілетті органға он төрт жұмыс күн ішінде;
ХҚКО – он төрт жұмыс күн ішінде құжатты (нәтижені) қабылдау және тапсыру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
2) Тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең көп уақыты уәкілетті органда 30 минуттан аспау қажет.
3) Тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең көп уақыты уәкілетті органда 15 минуттан аспау қажет, орталықта – 30 минуттан.
16. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуға дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
уәкілетті орган арқылы:
1) тұтынушыға қызмет көрсету үшін ол белгіленген үлгідегі өтінішті және қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты маман өтінішті журналда тіркейді, өтінішіке кіріс нөмірін қояды, тұтынушыға талон береді және уәкілетті органның бастығына береді;
3) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжатпен танысады және әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісіне жолдайды;
4) әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі үйде әлеуметтік көмек көрсетуге тұтынушыға қызмет көрсету үшін келіп түскен құжаттарды қарайды;
5) әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі тұтынушыға қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты (хабарлама) қағаз тасымалдағышта әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;
6) уәкілетті органның бастығы қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушыға беру үшін әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі береді;

20. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ, указаны в приложении 2,3 к настоящему регламенту.
21. Формы, шаблоны, необходимых для оказания государственной услуги документов указаны в приложении 4 настоящего регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказываемых
государственные услуги
22. Ответственным лицом за оказание услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель ЦОНа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа государственного учреждения «Отдела занятости и социальных программ района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области»» по адресу: Северо-Казахстанская область, район имени Габита Мусрепова, село Новоишимское, улица Ленина, 2, кабинет № 1, с понедельника по пятницу с 9-00 часов до 18-30 часов, а также на имя руководителя Отдела по району имени Габита Мусрепова филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОНа по адресу: район имени Габита Мусрепова, улица Ленина, 7, село Новоишимское, с 9.00 часов до 19.00 часов, без перерыва на обед, за исключением выходных и праздничных дней.

20. Әкімшілік іс-әрекеттердің (мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі барысынды) логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын сипаттаушы сызбалар және ҚФБ осы регламенттің 2,3-қосымшада көрсетілген.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың нысандары, үлгі-қалыптары осы регламенттің 4-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қыметтерді көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
22. Мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға уәкілетті органның басшысы және ХҚКО басшысы (бұдан әрі - лауазымды тұлғалар) болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапты болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым уәкілетті органның «Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің басшысына беріледі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы, Новоишим селосы, Ленин көшесі, 2 № 6 кабинет, ozsp-gm.sko.kz, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, сондай-ақ шағым Халыққа қызмет көрсету орталығының басшысына (бұдан әрі Орталық) беріледі, мекенжайы: Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы, Новоишим селосы, Ленин көшесі, 7 үй, демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа, үзіліссіз, 9.00-ден 19.00-ге дейін жұмыс істейді.

Потребитель может обратиться в аппарат акима района имени Габита Мусрепова по адресу: Северо-Казахстанская область, район имени Габита Мусрепова, село Новоишимское, улица Абылай-хана, 28, с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.30 часов.
Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа, контактных данных лиц, у которых можно получить информацию о ходе рассмотрения заявления.

Тұтынушыға Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы әкімінің аппаратына өтініш білдіруге болады, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Новоишим селосы, Абылайхан көшесі, 28, дүйсенбіден жұмаға дейін 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Жазбаша өтінішпен арызданған тұлғаға берілген шағымға жауап алу датасы мен уақыты, өтінішті қарау тәртібі туралы білуге болатын тұлғалардың байланыс телефондары көрсетілген талон беріледі.

23. Жалоба принимается в письменном виде по почте, либо нарочно.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей–инвалидов, нуждающихся
в постороннем уходе и помощи»
Таблица № 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работы)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наиме
новани
е СФЕ
Заве
дующа
я от
деле
нием
социа
льной
помо
щи на
дому
упол
номо
ченно
го ор
гана
Ответ
ствен
ный
специ
алист
упол
номо
ченно
го
орга
на
Началь
ник
уполно
мочен
ного
органа
Ответ
ствен
ный
специа
лист
уполно
мочен
ного
органа
Заведующая отделением социа
льной помощи на дому уполномочен
ного органа
Ответ
ствен
ный
специа
лист
уполно
мочен
ного
органа
Нача
льник
упол
номо
ченно
го
орга
на
Ответ
ствен
ный
специа
лист
уполно
мочен
ного
органа
3
Наиме
нова
ние
дейст
вий
(проце
сса,
проце
дуры,
опера
ции) и
их
описа
ние
Принимает заяв
ление с пол
ным паке
том необ
ходи
мых доку
мен
тов
Регистрирует в журнале регистрации и учета пись
мен
ных обра
щений граж
дан
Налагает ре
золюци
ю на
заявле
ние,
поруча
ет рас
смотре
ние
Переда
ет
заявле
ние с
паке
том
доку
ментов
на ис
полне
ние
Прове
ряет,
форми
рует
личное
дело
потре
бите
ля,
подго
тавли
вает
проект
уведом
ления
Переда
ет про
ект
уведом
ления
началь
нику
ОЗ и
СП
Подпи
сыва
ет
уве
домле
ние
Регистрирует уведомление, направляет личное дело потре
бителя в отдел соцпо
мощи, направляет уведомление заяви
телю почтой или нароч
но
4
Форма
завер
шения
(дан
ные,
доку
мент,
органи
зацион
но-рас
поряди
тель
ное
реше
ние)
Отрывной талон о при
нятии заяв
ления
Прис
вое
ние
входя
щего
номе
ра
Резолюция на заявлении
Отмет
ка в
журна
ле ре
гистра
ции о
получе
нии
испол
ните
лем
Личное дело заяви
теля, проект уведомления
Под
пись
в уве
домле
нии
Уведомление
5
Сроки испол
нения
15 ми
нут
15 ми
нут
1 день
1 день
5 дней
1 день
1 день
1 день
6
Номер следующего дейст
вия
2
3
4
5
6
7
8
9
Таблица № 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работы)
Заведующая отделением социальной помощи на дому уполно
моченного органа
Ответственный специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Заведующий отделением социальной помощи на дому уполномоченного органа
Действие № 1
Действие № 2
Действие № 3
Действие № 5
Действие № 4
Действие № 6
Действие № 7
Действие № 8
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей–инвалидов, нуждающихся
в постороннем уходе и помощи»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ(альтернативного процесса)
Действия основного процесса (хода, потока работ), на 1 заявителя
№ дейст
вия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наимено
вание СФЕ
Инспек
тор ЦОНа
Инспектор
накопи
тельного
отдела ЦОНа
Инспектор
накопи
тельного
отдела
Ответст
венный
специа
лист уполномо
ченного органа
Руководи
тель упол
номоченно
го органа
Наимено
вание
действия
(процес
са, про
цедуры,
операц
ии) и их
описание
Прием
докумен
тов
Расписывается в журнале и
собирает
документы
Составля
ет реестр и напра
вляет
документы
Прием докумен
тов, регистра
ция входящей корреспонденции
Ознакомле
ние с документа
ми
Форма
заверше
ния (дан
ные, до
кумент,
организа
ционно-
распоря
дитель
ное ре
шение)
Регистрация в журнале и выдача
расписки
Сбор доку
ментов в
накопи
тельный
отдел
Отправка
докумен
тов в
уполномо
ченный
орган
Направле
ние доку
ментов для рас
смотрения руководи
телю уполномо
ченного органа
Налагает резолюцию заведующе
му отделе
нием соцпомощи уполномоченного органа
Сроки исполне
ния
15 минут
3 раза в день
Не менее
одного раза в день
В течение 1 рабо
чего дня
В течение 1 рабочего дня
Номер следующего дейст
вия
2
3
4
5
6
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ дейст
вия (хода,
потока работ)
6
7
8
9
10
11
Наиме
новани
е СФЕ
Завед.отделением уполномоченного органа
Ответст
венный исполни
тель уполномоченного органа
Завед.отделением уполномоченного органа
Ответст
венный специа
лист отдела уполномо
ченного органа
Ответст
венный
специа
лист
отдела
уполно
моченно
го орга
на
Инспек
тор ЦОНа
Наиме
нова
ние
дейст
вия
(проце
сса,
проце
дуры,
опера
ции) и
их
описа
ние
Организует рабо
ту по данному направлению
Знакомится с докумен
тами, проводит поиск обратив
шегося в электронной базе данных, осуществляет проверку полноты докумен
тов, подготавливает мотивированный отказ или оформля
ет уве
домление
Передает докумен
ты на подписа
ние руководителю уполномоченного органа через специалиста отдела
Направля
ет доку
менты руководи
телю
Регист
рация
уведом
ления в
книге. Выдача
мотиви
рованно
го отка
за или
уведом
ления
потреби
телю
Выдача уведомление или мотивированного отказа
Форма
завер
шения
(дан
ные,
доку
мент,
органи
зацион
но-
распо
рядите
льное
реше
ние)
Визирует документ ответст
венному исполни
телю уполномоченного органа
Передает заведую
щему отделением для контрольной проверки
Подписа
ние доку
мента
В ЦОН
Расписка о выдаче уведомления или мотивированного отказа
Сроки испол
нения
10 минут
В тече
ние 1 рабочего дня
В тече
ние 1 рабочего дня
10 минут
В тече
ние 1 рабоче
го дня
В тече
ние 1 рабочего дня
Номер следующего
дейст
вия
6
7
8
9
10
11
таблица 2. Варианты использования. Альтернативный процесс
Инспек
тор ЦОНа
Инспектор
накопите
льного
отдела
ЦОНа
Ответст
венный
специа
лист
отдела
уполномо
ченного
органа
Руководи
тель упол
номоченно
го органа
Завед.отде
лом уполно
моченного
органа
Завед.от
делением
уполномо
ченного
органа
Действие 1. Прием докумен
тов
Действие
2. Распи
сывается
в журнале
и собира
ет доку
менты
Действие
4. Прием
докумен
тов, реги
страции
входящей
корреспон
денции
Действие
6. Озна
комление
с доку
ментами и
направля
ет заве
дующему
отделени
ем соци
альной
помощи
Действие
7. Органи
зует рабо
ту по
данному
направле
нию, пере
дает доку
менты
ответствен
ному испол
нителю
уполномо
ченного
органа
Действие
8. Знако
мится с
документа
ми, прово
дит поиск
обративше
гося в
электрон
ной базе
данных,
осуществ
ляет
проверку
полноты
докумен
тов, под
готавлива
ет мотиви
рованный
отказ или
оформляет
уведомле
ние
Действие
13. Выда
ча справ
ки, либо
мотивиро
ванного
отказа
Действие
3. Состав
ляет
реестр и
направля
ет доку
менты в
уполномо
ченный
орган
Действие
5,10.
Направля
ет доку
мент
руководи
телю
Действие
11. Подпи
сывает
для пере
дачи доку
ментов в
ЦОН
Действие
9. Пере
дает
документы
на подписа
ние руко
водителю
уполномо
ченного
органа
через спе
циалиста
отдела
Действие

23. Шағым жазбаша түрінде пошта арқылы немесе қолма-қол қабылданады.
Даулы сұрақтар азаматтық сот жүргізу тәртібінде шешіледі.
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу»
1-қосымшасы
№ 1. кестесі. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізігі үдерістің (барысының жұмыс ағымының) іс-әрекеті
1
Әрекеттің (бары
сының, жұмыс ағымы
ның) N
1
2
3
4
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Уәкі
летті
орган
ның
үйде
әлеу
меттік
көмек
көрсе
ту бө
лімше
сінің
меңге
рушісі
Уәкі
летті
орган
ның
жауап
ты ма
маны
Уәкі
летті
орган
ның
басты
ғы
Уәкі
летті
орган
ның
жауап
ты
мама
ны
Уәкі
летті
орган
ның
үйде
әлеу
меттік
көмек
көрсе
ту бө
лімше
сінің
меңгер
ушісі
Уәкі
летті
орган
ның
жауап
ты ма
маны
Уәкі
летті
орган
ның
басты
ғы
Уәкі
летті
орган
ның
жауап
ты ма
маны
3
Әрекет
тің
(үдері
стің,
рәсім
нің,
опера
ция
ның)
атауы
және
олар
дың
сипат
тамасы
барлық
қажет
ті құ
жаттар
топта
масын
өтініш
пен
бірге
қабыл
дайды
Азамат
тардың
жазба
ша үн
деулер
ді тір
кеу
және
есеп
теу
журна
лында
өтініш
терді
тіркеу
өтініш
ке бұ
рышта
ма қоя
ды,
қарас
тыруға
тапсы
рады
Өті
нішті
құжат
тар
топта
масы
мен
орын
далу
ға
жол
дайды
Өтініш
беруші
нің
жеке
ісін
құрас
тыра
ды,
хабар
лама
жоба
сын
әзір
лейді
ЖҚ
және
ӘББ
басты
ғына
хабар
лама
жоба
сын
қайта
жібе
реді
Хабарламаға қол қояды
Хабар
лама
ны
тір
кей
ді,
өті
ніш
беру
шінің
жеке
ісін
әлеу
мет
тік
көмек
бөлі
міне
жібе
реді,
хабар
лама
ны
өті
ніш
беру
шіге
почта
арқы
лы
неме
се
қол
ма-
қол
жібе
реді
4
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйымда
стыру-
басқа
ратын
шеші
мі)
өтініш
қабыл
дау
жөнін
дегі
үзіліп
алу
талоны
Кіріс нөмір беру
Өтініш
ке бұ
рышта
ма қою
Орын
даушы
мен
лау
жөнін
дегі
жур
налда
белгі
қою
Өтініш
беруші
нің
жеке
ісі,
хабар
лама
жобасы
Хабар
лама
ға
қол
қою
Хабарлама
5
Орындалу мер
зімі
15 ми
нут
15 ми
нут
1 күн
1 күн
5 күн
1 күн
1 күн
1 күн
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
8
9
№ 2 кестесі. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстың ағыны)
Уәкілетті органның үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі
№ 1 әрекет
№ 2 әрекет
№ 3 әрекет
№ 5 әрекет
№ 4 әрекет
№ 6 әрекет
№ 7 әрекет
№ 8 әрекет
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу»
2-қосымшасы
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің)
реттілігі мен өзара іс-әрекетінің
сипаттамасы
1 кесте. ҚФБ іс-әрекетін сипаттау (баламалық үдерістің)
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағымының) іс-әрекеті, 1 өтініш білдірушіге
Іс-әрекеттің (жұ
мыс бары
сының,
ағынының) №
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
ХҚКО инспекторы
ХҚКО жинақтаушы бөлі
мінің инспекторы
Жинақтау
шы бөлім инспекто
ры
Уәкілетті орган кеңсе бөл
месінің маманы
Уәкілетті органның басшысы
Іс-әрекет
тің (про
цесстің,
рәсімнің,
операция
ның)
атауы
және оның
сипаттама
сы
Құжаттарды қабыл
дау
Журналға
қол қоя
ды және
құжаттар
ды жинай
ды
Тізілім
жасайды
және
құжаттар
ды жолдай
ды
Құжаттар
ды қабыл
дау,
кіріс
хат-хабар
ды тіркеу
Құжаттар
мен танысу
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйымдық-
өкімші
шешім)
Журналда тіркеу және қолхат беру
Жинақтау
шы бөлім
ге құжат
тарды
жинау
Құжаттар
ды уәкі
летті
органға
жіберу
Құжаттар
ды қарас
тыруға
уәкілетті
орган
басшысына
жіберу
Уәкілетті
орган
секторының
меңгеруші
сіне бұрыш
тама қою
Орындау
мерзімде
рі
15 минут
Күніне 3 рет
Күніне 1 реттен кем емес
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
Негізгі үдерістің іс-әрекеті барысының, жұмыс ағымының) іс-әрекеті
Іс-әре
кеттің
(жұмыс
барысы
ның,
ағыны
ның) №
6
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Уәкілет
ті ор
ганның
бөлімше
меңгеру
шісі
Уәкілет
ті ор
ганның
жауапты
орындау
шысы
Уәкілет
ті ор
ганның
бөлімше
сі мең
геруші
сі
Уәкілет
ті ор
ганның
жауапты
маманы
Уәкілет
ті орган
ның
жауапты
маманы
ХҚКО инс
пекторы
Іс-әре
кеттің
(процес
стің,
рәсім
нің,
операци
яның)
атауы
және
оның
сипатта
масы
Аталған бағыт бойынша жұмысты ұйымдастырады
Құжат
тармен
таныса
ды, өті
ніш
білдіру
шіге
элект
рондық
дерек
тер ба
засында
іздеу
жүргізе
ді, құ
жаттар
толықты
ғына
тексеру
ді жү
зеге
асыра
ды, не
гіздел
ген бас
тарту
даярлай
ды неме
се анық
тама
ресім
дейді
Кеңсе
маманы
арқылы
уәкілет
ті ор
ган
басшысы
на қол
қоюға
құжат
тарды
жібере
ді
Құжат
тарды
басшыға
жібере
ді
Кітапта
хабарла
маны
тіркеу.
Тұтынушыға негіз
делген
бас
тарту
немесе
анықтама
беру
Анықтама немесе негіздел
ген бас тарту беру
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйымдық
-өкімші
шешім)
Жауапты
орындау
шыға
құжат
тарға
бұрышта
ма қою
Тексеру
ге бө
лімше
меңгеру
шісіне
жібере
ді
Құжаттарға қол қою
ХҚКО
Анықтама немесе негіздел
ген бас тарту беру туралы қолхат
Орындау мерзім
дері
10 ми
нут
1 жұмыс күні
ішінде
1 жұмыс күні ішінде
10 ми
нут
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
Келесі іс-әре
кеттің нөмірі
6
7
8
9
10
11
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалыұ үдеріс
ХҚКО инспекторы
ХҚКО
жинақтау
шы бөлі
мінің
инспекто
ры
Уәкілетті орган кеңсе бөлмесінің маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті ор
ганның
бөлімше
меңгеру
шісі
Уәкілетті органның бөлімше меңгерушісі
Іс-әре
кет 1.
Құжаттар
ды қабыл
дау
Іс-әре
кет 2.
Журналға
қол қоя
ды және
құжаттар
ы жинай
ды
Іс-әре
кет 4.
Құжаттарды
қабылдау,
кіріс хат-
хабарды
тіркеу
Іс-әрекет 6. Құжат
тармен
танысу
және әлеу
меттік
көмек
бөлімшесі
меңгеруші
сіне
жолдау
Іс-әре
кет 7.
Аталған
бағыт
бойынша
жұмысты
ұйымдас
тырады,
құжат
тарды
уәкілет
ті ор
ганның
жауапты
орындау
шысына
жібере
ді
Іс-әрекет 8.
Құжаттармен
танысады,
өтініш
білдірушіге
электрондық
деректер
базасында
іздеу
жүргізеді,
құжаттар
толықтығына
тексеруді
жүзеге
асырады,
негізделген
бас тарту
даярлайды
немесе
анықтама
ресімдейді,
тексеруге
сектор
меңгерушісі
не жібереді
Іс-әре
кет 13.
тұтынушы
ға мемле
кеттік
қызмет
көрсету
нәтиже
сін беру
Іс-әре
кет 3.
Тізілім
жасайды
және
құжаттар
ды уәкі
летті
органға
жолдайды
Іс-әрекет 5,10. Құжат
тарды
басшыға
қол қоюға
жібереді
Іс-әрекет 11. ХҚКО жіберу үшін қол қою
Іс-әре
кет 9.
Кеңсе
маманы
арқылы
уәкілет
ті ор
ган
басшысы
на қол
қоюға
құжат
тарды
жібере
ді
Іс-әрекет

12. Реги
страция
уведомле
ния в
книге.
Выдача
мотивиро
ванного
отказа
или уве
домления
потребите
лю
таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Инспек
тор ЦОНа
Инспектор
накопите
льного
отдела
ЦОНа
Ответст
венный
специа
лист
отдела
уполномо
ченного
органа
Руководи
тель упол
номоченно
го органа
Завед.отде
лением
уполномо
ченного
органа
Главный
специа
лист упол
номоченно
го органа
Действие
1. Прием
докумен
тов
Действие
2. Распи
сывается
в журнале
и собира
ет доку
менты
Действие
4. Прием
докумен
тов, реги
страции
входящей
корреспон
денции
Действие
5. Озна
комление
с доку
ментами
Дейтвие 6.
Организует
работу по
данному
направле
нию
Действие
7. Знако
мится с
документа
ми, прово
дит поиск
обративше
гося в
электрон
ной базе
данных,
осуществ
ляет
проверку
полноты
докумен
тов, под
готавлива
ет моти
вирован
ный отказ
или
оформляет
уведомле
ние,
передает
заведующе
му отделе
нием
соцпомощи
для
контроля
Действие
12. Выда
ча справ
ки либо
мотивиро
ванного
отказа
Действие
3. Состав
ляет
реестр и
направля
ет доку
менты
Действие
9. Направ
ляет
документ
руководи
телю
уполномо
ченного
органа
Действие
8. Переда
ет докумен
ты специа
листу
отдела
уполномо
ченного
органа
Действие
11. Регис
трация
уведомле
ния в
книге.
Выдача
мотивиро
ванного
отказа
или уве
домления
потребите
лю
Действие
10. Подпи
сывает
для пере
дачи
докумен
тов в ЦОН
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей–инвалидов, нуждающихся
в постороннем уходе и помощи»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей–инвалидов, нуждающихся
в постороннем уходе и помощи»
Образцы, шаблоны бланков
Начальнику
государственного учреждения
«Отдел занятости
и социальных программ
района имени Габита Мусрепова»
_____________________Ф.И.О.
от _________________________
(фамилия, имя, отчество)
__________________________
проживающего(ей) по адресу
___________________________
тел. ________________________
паспорт (удостоверение)№_____
____________________________
выдан ______________________
(кем)
____________________________
(когда)
РНН _______________________
СИК _______________________
Заявление
Прошу принять на социальное обслуживание (инвалида) ребенка-инвалида_____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
«____»______________20__ года ___________________________________________
(подпись заявителя)
Заявление принято
«____»______________20__ года _____________________________________________
(Ф.И.О. и подпись лица, принявшего документы)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ (линия отрыва)
Заявление гр. _______________________ с прилагаемыми документами в
количестве ________ штук принято «______» ___________20 _ года
(Ф.И.О., должность и подпись лица, принявшего документы)
_________________________
_________________________
_________________________
Уважаемая (ый)__________________________________!
ГУ "Отдел занятости и социальных программ района имени Габита Мусрепова" уведомляет Вас, о том, что Ваше заявление с прилагаемыми документами в количестве _________ штук оформлено в личное дело заявителя, для социального обслуживания на дому одинокого, одиноко проживающего престарелого, инвалида, нуждающегося в постороннем уходе и помощи.
Начальник ___________________
Исп.: ______________
Тел.: ______________
---------------------------------------------------------------------  (линия отрыва)
_______________________
_________________________
Уважаемая (ый)__________________________________!
ГУ "Отдел занятости и социальных программ района имени Габита Мусрепова" уведомляет Вас, о том, что Ваше заявление с прилагаемыми документами в количестве _________ штук оформлено в личное дело заявителя, для социального обслуживания ребенка-инвалида, нуждающегося в постороннем уходе и помощи.
Начальник ___________________
Исп.: ______________
Тел.: _____________

12. Кітапта
хабарлама
ны тіркеу.
Тұтынушыға
негіздел
ген бас
тарту
немесе
анықтама
беру
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалық үдеріс
ХҚКО инспекторы
ХҚКО
жинақтау
шы бөлі
мінің инспекто
ры
Уәкілет
ті орган
кеңсе
бөлмесі
нің
маманы
Уәкілетті орган басшысы
Уәкілетті органның бөлімше меңгеруші
сі
Уәкілетті органның бас маманы
Іс-әре
кет 1.
Құжаттар
ды қабыл
дау
Іс-әрекет 2. Журнал
ға қол
қояды
және
құжаттар
ды жинай
ды
Іс-әре
кет 4.
Құжаттар
ды қабыл
дау,
кіріс
хат-
хабарды
тіркеу
Іс-әрекет
5. Құжат
тармен
танысу
Іс-әрекет
6. Аталған
бағыт
бойынша
жұмысты
ұйымдасты
рады
Іс-әрекет 7.
Құжаттармен
танысады,
өтініш
білдірушіге
электрондық
деректер
базасында
іздеу жүр
гізеді,
құжаттар
толықтығына
тексеруді
жүзеге
асырады,
негізделген
бас тарту
даярлайды
немесе
анықтама
ресімдейді,
бақылаушы
тексеруге
сектор
меңгерушісі
не жібереді
Іс-әре
кет 12.
Тұтынушы
ға мемле
кеттік
қызмет
көрсету
нәтиже
сін беру
Іс-әрекет
3. Тізілім
жасайды
және құ
жаттарды
жолдайды
Іс-әре
кет 9.
Құжаттар
ды уәкі
летті
орган
басшысы
на жібе
реді
Іс-әрекет
8. Құжат
тарды
уәкілетті
органның
кеңсе
маманына
жібереді
Іс-әре
кет 11.
Кітапта
хабарла
маны
тіркеу.
Тұтынушы
ға негіз
делген
бас
тарту
немесе
анықтама
беру
Іс-әрекет 10. ХҚКО жіберу үшін қол қою
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу»
3-қосымшасы
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы
өзара байланысын сипаттаушы сызбалар
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу»
4-қосымшасы
Жұмыспен қбмту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі
уәкілетті органға
________________________________
(елді мекен, аудан)
________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты-жөні)
________________________
мекенжайы бойынша тұратын
_________________________________
(елді мекен,аудан)
_________________________________
(көше, үйдің, пәтердің №, телефон)
№________________________ жеке куәлігі
___________________________ берілді
___________________________беру датасы
_____________________________ӘЖК
Өтініш
Әлеуметтік қызметке _______________________________________(мүгедегін)                           (тегі, аты-жөні)
мүгедек-баланы алуға өтінемін.
Жалған ақпаратты және қолдан жасалған құжаттар үшін жауапкершілікке тартылатыны жөнінде білемін.
"_____" ______________________ 20____ж. __________________________________
(өтініш берушінің қолы )
Өтініш
20__ жылдың «____»______________ қабылданды. _________________________________________
(құжаттар қабылданған тұлғаның ТАЖ, қолы)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ (Үзіп алу сызығы)
аз. ______________ қоса берліген құжаттармен өтініші саны ____ дана құрайтын 20__ жылдың «____»_____________қабылданды.
(құжаттар қабылданған тұлғаның ТАЖ, лауазымы, қолы)
_____________________________
____________________________
_____________________________
Құрметті __________________________________!
«Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі Сізге хабарлайды, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж жалғыз бастыға, жалғыз тұратын қартқа, мүгедекке үйде әлеуметтік көмек көрсету үшін Сіздің өтінішіңіз қоса берілген құжаттармен бірге барлығы _________ дана құрайтын жеке ісіне құрастырылды.
Бастық ___________________
Орын.: ______________
Тел.: ______________
---------------------------------------------------------------------  (үзіп алу сызығы)
___________________________
____________________________
___________________________
Құрметті __________________________________!
«Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі Сізге хабарлайды, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедек балаға үйде әлеуметтік көмек көрсету үшін Сіздің өтінішіңіз қоса берілген құжаттармен бірге барлығы _________ дана құрайтын жеке ісіне құрастырылды.
Бастық ___________________
Исп.: ______________
Тел.: ______________