Об утверждении регламентов государственных услуг оказываемых отделом образования Жамбылского района Северо-Казахстанской области
Постановление акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 31 июля 2012 года N 202. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 29 августа 2012 года N 13-7-178. Утратило силу - постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 7 ноября 2012 года N 310
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 07.11.2012 N 310
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах», акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям»;
2) регламент государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству»;
3) регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей»;
4) регламент государственной услуги «Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему»;
5) регламент государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям»;
6) регламент государственной услуги «Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на начальника государственного учреждения «Отдел образования Жамбылского района».
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                С. Ибраев
Утвержден
постановлением акимата района
от 31 июля 2012 года № 202
Регламент государственной услуги «Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям» (далее – Регламент) используются следующие понятия и сокращения:
1) отдел образования – государственное учреждение «Отдел образования Жамбылского района»;

Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы білім бөлімінің көрсететін мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 31 шілдедегі N 202 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 29 тамызда N 13-7-178 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 7 қарашадағы N 310 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық әкімдігінің 2012.11.07 N 310 Қаулысымен
«Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес аудан әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
4) «Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
5) «Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
6) «Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі» мемлекеттік қызмет регламенттері бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау «Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығына жүктелсін.
3. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі С. Ыбыраев
Аудан әкімдігінің
2012 жылдың 31 шілдедегі № 202
қаулысымен бекітілді
«Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалдық кеңсеге анықтамалар беру»  мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалдық кеңсеге анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет Регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар мен қысқартулар қолданылады:
1) білім бөлімі – «Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі;

2) руководство отдела образования – руководство государственного учреждения «Отдел образования Жамбылского района»;
3) ответственный исполнитель отдела образования – специалист государственного учреждения «Отдел образования Жамбылского района», на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) потребитель – физическое лицо;
5) инспектор накопительного отдела ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий сбор документов и передающий их отделу образования.
6) инспектор ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя, а также выдачу документов;
7) ЦОН - Центр обслуживания населения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4  статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел образования Жамбылского района» (далее - отдел образования), а также через Жамбылский районный отдел Филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН по месту проживания потребителя по адресу согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании статей 22-24 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», статей 66128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» и стандарта государственной услуги «Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140.
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям (далее – справка), согласно приложению 3 к настоящему Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе отдела образования и ЦОНа, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту, а также на интернет-ресурсе отдела образования - www.roo-zhb.sko.kz.

2) білім бөлімінің басшылығы – «Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің басшылығы;
3) білім бөлімінің жауапты орындаушысы – лауазымдық нұсқаулыққа сәйкес міндеттер жүктелген «Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің маманы;
4) тұтынушы – жеке тұлға;
5) ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы – құжаттар жинауды және оларды білім бөліміне тапсыруды жүзеге асыратын халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері.
6) ХҚКО инспекторы – тұтынушыдан өтініштері мен құжаттарын қабылдауды жүзеге асыратын, сондай-ақ, құжаттарын беретін халыққа қызмет көрсету Орталығының қызметкері;
7) ХҚКО – Халыққа қызмет көрсету орталығы.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет «Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – білім бөлімі), сонымен қатар осы Регламенттің 12-қосымшаларына сәйкес тұтынушылардың мекенжайы бойынша Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Жамбыл аудандық бөлімі - тұрғылықты орны бойынша ХҚКО-мен арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетеледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22-24-баптары, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 13-бабы 3-тармағы, «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 66128-баптары және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалдық кеңсеге анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалдық кеңсеге анықтама беру (бұдан әрі – анықтама), немесе қызмет беруден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, сонымен қатар мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы толық ақпарат осы Регламенттің 1 және 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлардағы білім бөлімі мен ХҚКО фойелерінде орналасқан стендтерінде, сондай-ақ білім бөлімінің www.roo-zhb.sko.kz интернет–ресурсында орналастырылған.

9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), в отдел образования составляют пять рабочих дней:
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя – не более 30 минут.
10. Основанием для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) при обращении в отдел образования – непредставление потребителем одного из документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента;
2) при обращении в ЦОН – в отдел образования при представлении неполного пакета документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента, в течение одного рабочего дня после получения пакета документов возвращает их в ЦОН с письменным обоснованием причин отказа.
11. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю выдается:
1) при обращении в отдел образования - расписка о получении всех документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги;
2) при обращении в ЦОН - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
Способ доставки результата оказания услуги потребителю осуществляется при обращении в отдел образования: справка выдается при личном обращении потребителя.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в срок, отдел образования осуществляет хранение готовых справок и рассмотренных документов в течение двух месяцев.
При обращении в ЦОН - справка выдается при личном обращении потребителя.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
через отдел образования:
1) потребитель подает заявление о выдаче справки ответственному специалисту отдела образования, ответственный специалист отдела образования проводит регистрацию заявления и выдает потребителю расписку о получении всех документов для получения государственной услуги, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги и передает документы руководству отдела образования для рассмотрения;

9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тұтынушы білім бөліміне тапсырған сәттен бастап (құжаттарды қабылдау және тапсыру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) бес жұмыс күнін құрайды:
2) өтініш беруші жүгінген күні орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күту уақыты 30 минуттан аспауы тиіс;
3) өтініш беруші жүгінген күні орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің шекті уақыты 30 минуттан аспауы тиіс.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтату немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады:
1) білім бөліміне жүгінгенде – осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін тұтынушы тарапынан ұсынылмауы;
2) ХҚКО-на жүгінгенде – білім бөліміне жүгінгенде осы Регламенттің 13-тармағында аталған құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда, құжаттар пакетін алған соң бір жұмыс күні ішінде оларды бас тарту себебінің жазба негіздемесімен ХҚКО-на қайтарады.
11. Тұтынушыға мемлекеттік қызмет алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғанда беріледі:
1) білім бөліміне жүгінгенде – тұтынушымен мемлекеттік қызмет алған күнінен тұратын барлық құжаттарды алғандығы туралы қолхат;
2) ХҚКО-на жүгінгенде - сәйкесінше құжаттар тапсырылғаны туралы қолхат:
1) сұрау салуды қабылдау нөмірі мен датасы;
2) сұралатын мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттар саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру датасы, уақыты және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚКО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген.
Егер тұтынушы құжаттарын алуға мерзімінде жүгінбеген жағдайда, білім бөлімі қаралған құжаттар мен дайын анықтамаларды екі ай бойына сақтайды.
ХҚКО-на жүгінгенде – анықтама тұтынушы жеке жүгінгенде ғана беріледі.
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш алған мерзімнен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін беруге дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
білім бөлімі арқылы:
1) тұтынушы білім бөлімінің жауапты маманына анықтама беру жөнінде өтініш береді, білім бөлімінің жауапты маманы өтінішті тіркейді және мемлекеттік қызмет тұтынушыға құжатты алу датасынан тұратын мемлекеттік қызмет алу үшін барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат береді және құжаттарды білім бөлімі басшылығына қарауға тапсырады;

2) руководство отдела образования осуществляет ознакомление с поступившими документами, определяет ответственного исполнителя, накладывает резолюцию и отправляет документы к ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель отдела образования рассматривает поступившие документы, готовит справку в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям (далее – справка), либо мотивированный отказ, направляет ее для подписания руководству отдела образования;
4) руководство отдела образования рассматривает справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписывает документы;
5) ответственный специалист отдела образования регистрирует справку либо мотивированный ответ об отказе и выдает потребителю.
через ЦОН:
потребитель подает заявление о выдаче справки в ЦОН;
1) инспектор ЦОНа регистрирует заявление, выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов и передает документы инспектору накопительного отдела ЦОНа;
2) инспектор накопительного отдела ЦОНа осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в отдел образования;
3) ответственный специалист отдела образования проводит регистрацию полученных документов и передает их на рассмотрение руководству отдела образования;
4) руководство отдела образования осуществляет ознакомление с поступившими документами, определяет ответственного исполнителя, накладывает резолюцию и отправляет документы к ответственному исполнителю отдела образования;
5) ответственный исполнитель отдела образования рассматривает поступившие документы, готовит справку в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям, либо мотивированный ответ об отказе, направляет ее для подписания руководству отдела образования;
6) руководство отдела образования рассматривает справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписывает документы и передает ответственному специалисту;
7) ответственный специалист отдела образования регистрирует справку либо мотивированный ответ об отказе и направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН;
8) инспектор ЦОНа выдает потребителю справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в отдел образования или ЦОН:
1) заявление от обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели) несовершеннолетних детей, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту;

2) білім бөлімінің басшылығы келіп түскен құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны белгілейді, бұрыштамасын салады және құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді;
3) білім бөлімінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды  қарап, кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалдық кеңсеге анықтама (бұдан әрі - анықтама) немесе дәлелді бас тарту дайындайды, оны білім бөлімінің басшылығына қол қоюға жолдайды;
4) білім бөлімі басшылығы анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарайды, қол қояды;
5) білім бөлімінің жауапты орындаушысы анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және тұтынушыға береді.
ХҚКО арқылы:
тұтынушы ХҚКО-на анықтама алу үшін өтініш береді;
1) ХҚКО-ң инспекторы өтінішті тіркейді, тұтынушыға сәйкесінше құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді және құжаттарды ХҚКО-ң жинақтау орталығының инспекторына тапсырады;
2) ХҚКО-ң жинақтау орталығының инспекторы құжаттарды жинастырып, тізім құрады, құжаттарды білім бөліміне жібереді;
3) білім бөлімінің жауапты орындаушысы алынған құжаттарға тіркеу жүргізеді және оларды білім бөлімінің басшылығына қарауға тапсырады;
4) білім бөлімінің басшылығы келіп түскен құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны белгілейді, бұрыштама жасап, құжаттарды білім бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді;
5) білім бөлімінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды қарап, кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалдық кеңсеге анықтамалар немесе бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, оны білім бөлімінің басшылығына қол қоюға жолдайды;
6) білім бөлімі басшылығы анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарайды, құжатқа қол қояды және жауапты орындаушыға тапсырады;
7) білім бөлімінің жауапты орындаушысы анықтаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚКО-на жібереді;
8) ХҚКО инспекторы тұтынушыға анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді;.
4.Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде әрекеттер (өзара әрекеттесу) тәртібін сипаттау
13. Тұтынушыға мемлекеттік қызметті алу үшін білім бөліміне немесе ХҚКО мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес кәмелетке толмаған баланың екі ата-анасының (ерлі-зайыптылардың) немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронат тәрбиешілер) өтініші;

2) нотариально заверенное заявление от обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели) о предоставлении гарантированного жилья, нотариально заверенное заявление от близких родственников о предоставлении гарантированного жилья в случае ненадлежащего исполнения обязательств перед банком;
3) оригиналы и копии документов на недвижимое имущество (квартира, дом, дача, земельный участок и т.д. (договор, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на имущество, документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка, справка сельских и/или аульных акимов);
4) оригиналы и копии удостоверений личности обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели), по отношению к несовершеннолетнему;
5) оригиналы и копии свидетельств о рождении ребенка (детей);
6) оригинал и копия свидетельства о браке;
7) оригиналы и копии других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, документ, подтверждающий, что в браке не состоял(-а); справка по форме № 4 (в случае рождения ребенка вне брака);
8) доверенность от имени отсутствующего супруга(-и), заверенная нотариусом на совершение оформления сделки.
Оригиналы документов предоставляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) инспектор ЦОНа;
2) инспектор накопительного отдела ЦОНа;
3) ответственный специалист отдела образования;
4) ответственный исполнитель отдела образования;
5) руководство отдела образования.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 5 к настоящему Регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 6 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу
17. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители и должностные лица отдела образования, ЦОНа, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям»
Отдел образования по оказанию государственной услуги
Наименование
отдела образования
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное учреждение «Отдел образования Жамбылского района»
Северо-Казахстанская область, Жамбылский район, село Пресновка, улица Е.Шайкина,29

2) банк алдында міндеттерін тиісінше орындамаған жағдайда кепілді тұрғын үйді беру туралы екі ата-анасының (ерлі-зайыптылардың) немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронат тәрбиешілер) нотариалдық куәландырған өтініші, кепілді тұрғын үйді беру туралы жақын туыстарының нотариалдық расталған өтініші;
3) жылжымайтын мүлік құжаттарының түпнұсқалары мен көшірмелері (пәтер, үй, саяжай, жер телімі және т.б. (шарт, жылжымайтын мүлік құқықтарын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, мүліктің техникалық паспорты, тұрғылықты орны бойынша тіркелуін растайтын құжат (мекенжайлық анықтама, село және/немесе ауыл әкімдерінің анықтамасы);
4) кәмелетке толмаған балаға қатысты екі ата-анасының (ерлі-зайыптылардың) немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронат тәрбиешілер) жеке куәліктерінің түпнұсқалары мен көшірмелері;
5) баланың (балалардың) туу туралы куәлігінің түпнұсқалары мен көшірмелері;
6) неке туралы куәліктің түпнұсқасы мен көшірмесі;
7) басқа да құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері (некені бұзу туралы, қайтыс болуы туралы куәлік, некеге тұрмағандығын растайтын құжат, № 4 нысан бойынша анықтама (бала некеден тыс туылған жағдайда);
8) ерлі-зайыптылардың біреуі болмаған жағдайда, оның мәміле ресімдеуді жасауға нотариуспен расталған сенімхаты.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, олар кейін тұтынушыға қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне мынадай құрылымдық - функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатыстырылады:
1) ХҚКО инспекторы;
2) ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы;
3) білім бөлімінің жауапты маманы;
4) білім бөлімінің жауапты орындаушысы;
5) білім бөлімінің басшылығы.
15. Әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (процедураларының) бірізділігі мен өзара әрекетін мәтіндік кестелік сипаттау әр әкімшілік әрекеттің (процедураның) орындалу мерзімін көрсетумен осы Регламенттің 5-қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету және ҚФБ процесіндегі әкімшілік әрекеттердің қисынды бірізділігі арасындағы өзара әрекетті көрсететін сызба осы Регламенттің 6-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысушылар (әрі қарай – лауазымды тұлғалар) білім бөлімі және ХҚКО-ң лауазымды тұлғалары мен басшылары мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметті сапалы және тиімді көрсетуге, сонымен қатар Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған тәртібінде белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға, мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы олармен қабылданатын шешімдерге және әрекеттерге (әрекетсіздік) жауап береді.
«Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға
рұқсат беру үшін нотариалдық кеңсеге
анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша білім бөлімі
Білім бөлімінің атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Солтүстік қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресновка селосы Шайкин көшесі 29

Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной-
суббота и
воскресенье
8-(71544)-2-10-39
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям»
Центр обслуживания населения по оказанию государственной услуги
Наименование
Центра обслуживания населения
Юридический адрес
График работы
Контактный
телефон
Отдел по Жамбылскому району филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстан
ской области
Северо-Казахстан
ская область, Жамбылский район, село Пресновка, переулок Горького, 10 «Г»
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов без обеда, выходной-
воскресенье
8-(71544)-2-29-16
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям»
Республика Казахстан ГУ «Отдел образования Жамбылского района»
ГУ «Отдел образования Жамбылского района», включающий в себя функции органов опеки и попечительства, согласно статьям 2224 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункту 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан «О жилищных отношениях», статье 66128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», действующий в интересах несовершеннолетнего (-ей, - их) ____
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ дает разрешение на _________________________________________________ квартиры № ________ по адресу ______________________________________ дом № ________
Начальник
отдела образования
Жамбылского района             ___________ ________________
подпись     Ф.И.О
М.П.
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям»
ГУ «Отдел образования Жамбылского района»
от супругов (Ф.И.О. полностью, без сокращений
точно по документу, удостоверяющему личность)
_________________________________________
_________________________________________
проживающих по адресу, телефон
________________________________________
Заявление
Просим Вашего разрешения на продажу (обмен или дарение) квартиры, расположенной по адресу: ____________________________________ для получения кредита в размере __________________ сроком на ________
Имеем детей:

Күн сайын сағат 9.00-дан 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-14.00, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8-(71544)-2-10-39
«Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға
рұқсат беру үшін нотариалдық кеңсеге
анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
Сотүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Жамбыл ауданы бойынша бөлімі
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресновка селосы Горький 10 «Г» оралымы
Күн сайын түскі үзіліссіз сағат 9.00-дан 19.00–ға дейін, демалыс – жексенбі
8-(71544)-2-29-16
«Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға
рұқсат беру үшін нотариалдық кеңсеге
анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
3-қосымша
Қазақстан Республикасы «Жамбыл ауданының білім бөлімі» ММ
Қорғаншылық және қамқоршылық органдары функцияларын өзіне қамтитын «Жамбыл ауданының білім бөлімі» ММ Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22-24-баптарына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 3-тармағына, «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 66128-баптарына сәйкес, кәмелетке толмаған балалар мүддесіне әрекет ететін ____________________________
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ № ___________ үй № ___________ мекенжайындағы пәтерді _____________________ рұқсат береді.
Жамбыл ауданының білім
бөлімінің бастығы                 __________ _________________
қолы   (аты-жөні)
М.О.
«Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға
рұқсат беру үшін нотариалдық кеңсеге
анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
4-қосымша
«Жамбыл ауданының білім бөлімі» ММ
_________________________________________
ерлі-зайыпты (Т.А.Ә., толық, қысқартусыз,
жеке басын куәландыратын құжат бойынша дәл)
___________________________________________
мекен-жайында тұратын, телефоны
Өтініш
Сізден _______________________________ мекен-жайында орналасқан пәтерді ______________ мөлшерде ________________ мерзімге несие алу үшін сатуға (айырбастауға немесе сыйға тартуға) рұқсат беруіңізді сұраймыз.
Балаларымыз:

1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
(указать Ф.И.О. детей, год рождения, № свидетельства о рождении, дети старше 10 лет расписываются, пишут слово - "согласны")
Сведения об отце (Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда
выдано) _____________________________________________________________
__________________________________________ роспись __________________
Сведения о матери (Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда
выдано) _____________________________________________________________
__________________________________________ роспись __________________
В случае потери жилья дети будут проживать по адресу (указать адрес дополнительной площади или адреса близких родственников, согласных взять детей), фразу "обязуемся в дальнейшем детей не оставить без жилья" - написать собственноручно ___________________________________
Дата "__" __________ год Подпись обоих супругов ________
Приложение 5
к Регламенту государственной услуги
«Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям»
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ через отдел образования
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
1
Наименова
ние СФЕ
Ответст
венный
специа
лист
отдела
образова
ния
Руковод
ство
отдела
образо
вания
Ответст
венный
исполни
тель
отдела
образо
вания
Руковод
ство
отдела
образо
вания
Ответствен
ный специа
лист отде
ла обра
зования
2
Наименова
ние дейст
вий (про
цесса,
процедуры
операции)
и их
описание
Прием и
регистра
ция пре
дставлен
ных пот
ребите
лем доку
ментов
Рассмот
рение
пред
ставлен
ных пот
ребите
лем до
кумен
тов
Подго
товка
справки
либо мо
тивиро
ванного
ответа
об отка
зе в
предос
тавле
нии ус
луги
Рассмот
рение
справки
либо мо
тивиро
ванного
ответа
об отка
зе в
предос
тавле
нии ус
луги
Регистра
ция справ
ки либо мо
тивирован
ного отве
та об отка
зе в пре
доставле
нии услуги
и выдача
потребите
лю
3
Форма
завершения
(данные
документ,
организаци
онно-распо
рядитель
ное
решение)
Регистра
ция доку
ментов
Переда
ча пос
тупив
ших до
кумен
тов на
подго
товку
справки
либо мо
тивиро
ванного
ответа
об отка
зе
справка
либо мо
тивиро
ванный
ответ
об отка
зе
Подписа
ние до
кумента
Регистра
ция и выда
ча справки
либо моти
вированно
го ответа
об отказе
в предос
тавлении
услуги
4
Срок ис
полнения
Не более
30 минут
1час
4 рабо
чих дня
В тече
ние 1
рабоче
го дня
Не более
30 минут
5
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
Таблица 2. Описание действий СФЕ через ЦОН
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
ЦОН
Инспектор
накопительного
отдела ЦОНа
Инспектор
накопительного
отдела ЦОНа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале и
собирает
документы
Составляет
реестр и
направляет
документы в отдел образования
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки
Сбор
документов в
накопительный
отдел
Отправка
документов в отдел образования
Сроки исполнения
Не более 30 минут
3 раза в день
Не менее
2-х раз в
день
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Ответствен
ный спе
циалист
отдела
образования
Руководство
отдела образования
Ответственный
исполнитель
отдела
образования
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с
корреспонден
цией,
определение
ответственного
исполнителя
для исполнения
Осуществление
проверки
полноты
документов,
оформление
справки или
подготовка мо
тивированного
ответа об
отказе
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка документов
ответственному исполнителю
справка либо
мотивированный
ответ об
отказе
Сроки исполнения
Не более 30 минут
1 час
4 рабочих дня
Номер следующего
действия
5
6
7
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководство
отдела образования
Ответственный специалист отдела образования
Инспектор ЦОНа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с документами
Регистрация справки или мотивированно
го ответа об отказе
Выдача справки либо мотивированно
го ответа об отказе потребителю
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание документа
Передача результата оказания госу
дарственной услуги в ЦОН
Расписка о выдаче справки либо мотивированно
го ответа об отказе потребителю
Сроки исполнения
В течение 1 рабочего дня
Не более 30 минут
Не более 30 минут
Номер следующего
действия
8
9
Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Инспектор ЦОНа
Группа 2 СФЕ
Ответственный специалист отдела образования
Группа 3 СФЕ
Руководство отдела образования
Группа 4 СФЕ
Ответственный исполнитель отдела образования
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в накопительный отдел ЦОНа для передачи в отдел образования
Действие № 2
Прием заявления из ЦОНа или от потребителя, регистрация, направление заявления руководству отдела образования
Действие № 3
Наложение резолюции
Действие № 4
Рассмотрение документов, оформление справки
Действие № 5 Рассмотрение документов, подписание справки
Действие № 6 Регистрация и передача справки в ЦОН или потребителю
Действие № 7
Выдача справки потребителю
Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Инспектор ЦОНа
Группа 2 СФЕ
Ответственный специалист отдела образования
Группа 3 СФЕ
Руководство отдела образования
Группа 4 СФЕ
Ответственный исполнитель отдела образования
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в накопительный отдел ЦОНа для передачи в отдел образования
Действие № 2
Прием заявления из ЦОНа или от потребителя, регистрация, направление заявления руководству отдела образования
Действие № 3
Рассмотрение заявления, наложение резолюции
Действие № 4 Рассмотрение документов, оформление мотивированного ответа об отказе
Действие № 5 Подписание мотивированного ответа об отказе
Действие № 6 Регистрация и передача мотивированного ответа об отказе в ЦОН или потребителю
Действие № 7
Выдача мотивированного ответа об отказе потребителю
Приложение 6
к Регламенту государственной услуги
«Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям»
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
Схема 1. Описание действий СФЕ при обращении потребителя в отдел образования
Схема 2. Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги в ЦОН
Утвержден
постановлением акимата района

1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
3. _____________________________________________________________
(балалардың Т.А.Ә., туған жылы, туу туралы куәліктің № көрсетіледі, 10 жастан асқан балалар қолдарын қойып, «келісемін» деген сөзді жазады)
Әкесі туралы мәліметтер ______________________________________
(Т.А.Ә., жеке куәліктің №, кім және қашан берді)
________________________________ қолы___________________________
Шешесі туралы мәліметтер ________________________________________
(Т.А.Ә., жеке куәліктің №, кім және қашан берді)
______________________________ қолы ____________________________
Банктен келген хаттың №_______________________________________
Тұрғын үйден айырылған жағдайда балалар (қосымша алаңның мекен-жайы немесе балаларды өзіне алуға келісетін жақын туыстардың мекен-жайлары көрсетіледі) мекенжайында тұрады, «келешекте балаларды тұрғын үйсіз қалдырмауға міндеттенеміз» деген үзінді өз қолымен жазылады_________________________________________
Күні «__» ____ ____ жыл Ерлі-зайыптылардың қолдары _____________
«Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға
рұқсат беру үшін нотариалдық кеңсеге
анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
5-қосымша
Әрбір ҚФЕ әкімшілік әрекеттердің (шаралардың)бірізділігі мен өзара әрекеттерін мәтіндік кестелік сипаттау
1-кесте. Білім бөлімі арқылы ҚФБ іс-әрекеттерін сипаттау
Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
Іс-әрекет
(жұмыс
барысы,
ағымы) №
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Білім
бөлімінің
жауапты
маманы
Білім
бөлімінің
басшылығы
Білім
бөлімінің
жауапты
орындаушы
сы
Білім
бөлімінің
басшылығы
Білім
бөлімінің
жауапты
орындаушы
сы
Іс-әрекет
(процесс,
рәсім,
операция)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Тұтынушы
ұсынған
құжаттар
ды қабыл
дау және
тіркеу
Тұтынушы
ұсынған
құжаттар
ды қарау
Анықтама
немесе
қызмет
көрсету
ден бас
тарту
туралы
дәлелді
жауап
дайындау
Анықтама
немесе
қызмет
көрсету
ден бас
тарту
туралы
дәлелді
жауапты
қарау
Анықтама
немесе
қызмет
көрсетуден
бас тарту
туралы
дәлелді
жауапты
тұтынушыға
беру
Аяқтау
үлгісі
(деректер,
құжат,
ұйымдастыру
шылық-өкім
дік шешім)
Құжаттар
ды тіркеу
Келіп
түскен құ
жаттарды
анықтама
немесе
қызмет
көрсету
ден бас
тарту
туралы
дәлелді
жауап дай
ындауға
беру
Анықтама
немесе
бас тарту
туралы
дәлелді
жауап
Құжатқа
қол қою
Тіркеу
және анық
тама беру
немесе
қызмет
көрсетуден
бас тарту
туралы
дәлелді
жауап беру
Орындау
мерзімі
30 минут
тан артық емес
1 сағат
4 жұмыс
күні
1 жұмыс
күн
ішінде
30 минут
тан артық емес
Келесі
іс-әрекет
нөмірі
2
3
4
5
2 кесте. ХҚКО арқылы ҚФБ әрекеттерін сипаттау
Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) әрекеттері
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
1
2
3
ҚФБ атауы
ХҚКО-ң инспекторы
ХҚКО-ң жинақтаушы бөлімінің инспекторы
ХҚКО-ң жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Іс-әрекет (процесс, рәсім, операция) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттарды жинайды
тізім құрады және құжаттарды білім бөліміне жібереді
Аяқтау үлгісі (деректер, құжат, ұйым
дастырушылық-
өкімдік шешім)
Журналда тіркеу, қолхат беру
Жинақтау бөліміне құжаттар жинау
Құжаттарды білім бөліміне жіберу
Орындау мерзімі
30 минуттан артық емес
Күніне 3 рет
Күніне 2 реттен кем емес
Келесі іс-әрекет нөмірі
2
3
4
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Білім бөлімінің жауапты маманы
Білім бөлімінің басшылығы
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
Іс-әрекет (процесс, рәсім, операция) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Хат-хабарлармен танысу, орындау үшін жауапты орындаушыны белгілеу
Құжаттардың толықтығын тексеру, анықтама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімдеу
Аяқтау үлгісі (деректер, құжат, ұйым
дастырушылық-
өкімдік шешімі)
Бұрыштама салу үшін құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама салу, жауапты орындаушыға құжаттарды жіберу
Анықтама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
30 минуттан артық емес
1 сағат
4 жұмыс күні
Келесі іс-әрекет нөмірі
5
6
7
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
7
8
9
ҚФБ атауы
Білім бөлімінің басшылығы
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
ХҚКО-ң инспекторы
Іс-әрекет (процесс, рәсім, операция) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттармен танысу
Анықтаманы немесе бас Тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу
Тұтынушыға анықтаманы немесе бас Тарту туралы дәлелді жауап беру
Аяқтау үлгісі (деректер, құжат, ұйым
дастырушылық-
өкімдік шешімі)
Құжаттарға қол қою
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ХҚКО-на тапсыру
Анықтама немесе бас Тарту туралы дәлелді жауапты тұтынушыға беру туралы қолхат беру
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні ішінде
30 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
Келесі іс-әрекет нөмірі
8
9
Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
ҚФБ 1-тобы
ХҚКО-ң инспекторы
ҚФБ 2-тобы
Білім бөлімінің жауапты маманы
ҚФБ 3-тобы
Білім бөлімінің басшылығы
ҚФБ 4-тобы
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
№1 әрекет. Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды білім бөліміне жіберу үшін ХҚКО-ның жинақтаушы бөліміне жолдау
№ 2 әрекет.
ХҚКО немесе тұтынушыдан өтініштерді қабылдау, тіркеу, өтініштерді білім бөлімі басшылығына жіберу
№ 3 әрекет.
Бұрыштама жазу
№ 4 әрекет
Құжаттарды қарау, анықтамаларды ресімдеу
№ 5 әрекет.
Құжаттарды қарап, анықтамаға қол қою
№ 6 әрекет.
Анықтаманы ХҚКО немесе тұтынушыға тапсыру
№ 7 әрекет.
Анықтаманы тұтынушыға беру
Пайдалану нұсқалары. Баламалы процесс
ҚФБ 1-тобы
ХҚКО инспекторы
ҚФБ 2-тобы
Білім бөлімінің жауапты маманы
ҚФБ 3-тобы
Білім бөлімінің басшылығы
ҚФБ 4-тобы
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет.
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды білім бөліміне жіберу үшін ХҚКО-ның жинақтаушы бөліміне жолдау
№ 2 әрекет.
ХҚКО-дан немесе тұтынушыдан өтініш қабылдау, тіркеу, өтінішті білім бөлімінің басшылығына жіберу
№ 3 әрекет.
Өтініштерді қарау, бұрыштама жазу
№ 4 әрекет
Құжаттарды қарау, бас Тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеу
№ 5 әрекет
бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
№ 6 әрекет.
бас тарту туралы дәлелді жауапты ХҚКО немесе тұтынушыға тапсыру
№ 7 әрекет.
бас тарту туралы дәлелді жауапты тұтынушыға беру
«Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға
рұқсат беру үшін нотариалдық кеңсеге
анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
6-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету және ҚФБ процесіндегі әкімшілік әрекеттердің қисынды бірізділігі арасындағы өзара әрекеттесуді бейнелейтін сызбалар
1-сызба Қызмет тұтынушының білім бөліміне жүгінгендегі ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
2-сызба Қызмет тұтынушының ХҚКО жүгінгендегі ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Аудан әкімдігінің

от 31 июля 2012 года № 202
Регламент государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству» (далее – Регламент) используются следующие понятия и сокращения:
1) отдел образования – государственное учреждение «Отдел образования Жамбылского района»;
2) руководство отдела образования – руководство государственного учреждения «Отдел образования Жамбылского района»;
3)ответственный исполнитель отдела образования – специалист государственного учреждения «Отдел образования Жамбылского района», на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) потребитель – физическое лицо;
5) инспектор накопительного отдела ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий сбор документов и передающий их отделу образования;
6) инспектор ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя, а также выдачу документов;
7) ЦОН - Центр обслуживания населения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел образования Жамбылского района» (далее - отдел образования), а также через Жамбылский районный отдел Филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН по месту проживания потребителя по адресу согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании статей 22-24 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», статей 66128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» и стандарта государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140.
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки по опеке и попечительству (далее – справка), согласно приложению 3 к настоящему Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе отдела образования и ЦОНа, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту, а также на интернет-ресурсе отдела образования - www.roo-zhb.sko.kz.

2012 жылдың 31 шілдедегі № 202
қаулысымен бекітілді
«Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Қорғаншылық және қамқоршылықжөнінде анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет Регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар қолданылады:
1) білім бөлімі – «Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
2) білім бөлімінің басшылығы – «Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің басшылығы;
3) білім бөлімінің жауапты орындаушысы – лауазымдық нұсқаулыққа сәйкес міндеттер жүктелген «Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің маманы;
4) тұтынушы – жеке тұлға;
5) ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы – құжаттар жинауды және оларды білім бөліміне тапсыруды жүзеге асыратын халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері.
6) ХҚКО инспекторы – тұтынушыдан өтініштері мен құжаттарын қабылдауды жүзеге асыратын, сондай-ақ, құжаттарын беретін халыққа қызмет көрсету Орталығының қызметкері;
7) ХҚКО – Халыққа қызмет көрсету орталығы.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет «Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – білім бөлімі), сонымен қатар осы Регламенттің 12-қосымшаларына сәйкес тұтынушылардың мекенжайы бойынша Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Жамбыл аудандық бөлімі - тұрғылықты орны бойынша ХҚКО-мен арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22-24-баптары, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 13-бабы 3-тармағы, «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 66128-баптары және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Қамқорлық және қорғаншылық жөнінде анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес қамқорлық және қорғаншылық жөнінде анықтама беру (бұдан әрі – анықтама) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, сонымен қатар мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы толық ақпарат осы Регламенттің 1 және 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлардағы білім бөлімі мен ХҚКО фойелерінде орналасқан стендтерінде, сондай-ақ білім бөлімінің www.roo-zhb.sko.kz интернет–ресурсында орналастырылған.

9. Сроки оказания государственной услуги в ЦОНе и отделе образования:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляет пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
10. Основанием для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) при обращении в отдел образования - непредставление потребителем одного из документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента;
2) при обращении в ЦОН – отдел образования при представлении неполного пакета документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента, в течение одного рабочего дня после получения пакета документов возвращает их в ЦОН с письменным обоснованием причин отказа.
11. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю выдается:
1) при обращении в отдел образования - расписка о получении всех документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги;
2) при обращении в ЦОН - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
Способ доставки результата оказания услуги потребителю осуществляется при обращении в отдел образования: справка выдается при личном обращении потребителя.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в срок, отдел образования осуществляет хранение готовых справок и рассмотренных документов в течение двух месяцев.
При обращении в ЦОН - справка выдается при личном обращении потребителя.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
через отдел образования:
1) потребитель подает заявление о выдаче справки ответственному специалисту отдела образования, ответственный специалист отдела образования проводит регистрацию заявления и выдает потребителю расписку о получении всех документов для получения государственной услуги, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги и передает документы руководству отдела образования для рассмотрения;

9. ХҚКО және білім бөлімінде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тұтынушы тапсырған сәттен мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі (құжаттарды қабылдау және тапсыру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) 5 жұмыс күнін құрайды.
2) өтініш беруші жүгінген күні орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күту уақыты 30 минуттан аспауы тиіс;
3) өтініш беруші жүгінген күні орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің шекті уақыты 30 минуттан аспауы тиіс.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтату немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады:
1) білім бөліміне жүгінгенде – осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін тұтынушы тарапынан ұсынылмауы;
2) ХҚКО-на жүгінгенде - білім бөліміне жүгінгенде осы Регламенттің 13-тармағында аталған құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда, құжаттар пакетін алған соң бір жұмыс күні ішінде оларды бас тарту себебінің жазба негіздемесімен ХҚКО-на қайтарады.
11. Тұтынушыға мемлекеттік қызмет алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғанда беріледі:
1) білім бөліміне жүгінгенде – тұтынушымен мемлекеттік қызмет алған күнінен тұратын барлық құжаттарды алғандығы туралы қолхат;
2) ХҚКО-на жүгінгенде - сәйкесінше құжаттар тапсырылғаны туралы қолхат:
1) сұрау салуды қабылдау нөмірі мен датасы;
2) сұралатын мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттар саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру датасы, уақыты және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚКО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген.
Білім бөліміне жүгінген сәтте тұтынушыға көрсетілген қызметтің нәтижесін жеткізу мына түрде жүзеге асырылады: тұтынушы жеке жүгінгенде ғана анықтама беріледі.
Егер тұтынушы құжаттарын алуға мерзімінде жүгінбеген жағдайда, білім бөлімі қаралған құжаттар мен дайын анықтамаларды екі ай бойына сақтайды.
ХҚКО-на жүгінгенде – анықтама тұтынушы жеке жүгінгенде ғана беріледі.
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш алған мерзімнен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін беруге дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
білім бөлімі арқылы:
1) тұтынушы білім бөлімінің жауапты маманына анықтама беру жөнінде өтініш береді, білім бөлімінің жауапты маманы өтінішті тіркейді және мемлекеттік қызмет тұтынушыға құжатты алу датасынан тұратын мемлекеттік қызмет алу үшін барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат береді және құжаттарды білім бөлімі басшылығына қарауға тапсырады;

2) руководство отдела образования осуществляет ознакомление с поступившими документами, определяет ответственного исполнителя, накладывает резолюцию и отправляет документы к ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель отдела образования рассматривает поступившие документы, готовит справку по опеке и попечительству, либо мотивированный ответ об отказе, направляет ее для подписания руководству;
4) руководство отдела образования рассматривает справку либо мотивированного ответ об отказе в предоставлении услуги, подписывает документы;
5) ответственный специалист отдела образования выдает потребителю справку либо мотивированный ответ об отказе.
через ЦОН:
потребитель подает заявление о выдаче справки в ЦОН;
1) инспектор ЦОНа регистрирует заявление, выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов и передает документы инспектору накопительного отдела ЦОНа;
2) инспектор накопительного отдела ЦОНа осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в отдел образования;
3) ответственный специалист отдела образования проводит регистрацию полученных документов и передает их на рассмотрение руководству отдела образования;
4) руководство отдела образования осуществляет ознакомление с поступившими документами, определяет ответственного исполнителя, накладывает резолюцию и отправляет документы к ответственному исполнителю отдела образования;
5) ответственный исполнитель отдела образования рассматривает поступившие документы на получение справки, готовит справку по опеке и попечительству либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, направляет его руководству отдела образования для подписания;
6) руководство отдела образования рассматривает справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписывает документы и передает ответственному специалисту;
7) ответственный специалист отдела образования направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН;
8) инспектор ЦОНа выдает потребителю справку либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в отдел образования и ЦОН:
1) копия решения местных исполнительных органов о назначении опеки (попечительства);
2) оригинал и копия удостоверения личности опекуна (попечителя);
3) оригинал и копия документа, удостоверяющий личность ребенка;
4) справка с места жительства.
Оригиналы документов предоставляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.

2) білім бөлімінің басшылығы келіп түскен құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны белгілейді, бұрыштама салады және құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді;
3) білім бөлімінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды қарап, қамқорлық және қорғаншылық жөнінде анықтама немесе, бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, оны басшылыққа қол қоюға жібереді;
4) білім бөлімі басшылығы анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарайды, құжатқа қол қояды;
5) білім бөлімінің жауапты орындаушысы тұтынушыға анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
ХҚКО арқылы:
тұтынушы ХҚКО-на анықтама беру туралы өтініш береді;
1) ХҚКО-ң инспекторы өтінішті тіркейді, тұтынушыға сәйкесінше құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді және құжаттарды ХҚКО-ң жинақтау орталығының инспекторына тапсырады;
2) ХҚКО-ң жинақтау орталығының инспекторы құжаттарды жинастырып, тізім құрады, құжаттарды білім бөліміне жібереді;
3) білім бөлімінің жауапты орындаушысы алынған құжаттарды тіркейді және оларды білім бөлімінің басшылығына қарауға тапсырады;
4) білім бөлімінің басшылығы келіп түскен құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны анықтайды, бұрыштама салады және білім бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді;
5) білім бөлімінің жауапты орындаушысы анықтама алу үшін келіп түскен құжаттарын қарап, қамқорлық және қорғаншылық жөнінде анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, оны білім бөлімінің басшылығына қол қою үшін жолдайды;
6) білім бөлімі басшылығы анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарайды, құжатқа қол қояды және жауапты орындаушыға тапсырады;
7) білім бөлімінің жауапты орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ХҚКО-на жібереді;
8) ХҚКО инспекторы тұтынушыға анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде әрекеттер (өзара әрекеттесу) тәртібін сипаттау
13. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды білім бөліміне және ХҚКО келесі құжаттарды тапсырады:
1) қамқоршы (қорғаншы) тағайындау туралы жергілікті атқарушы органдары шешімінің көшірмесі;
2) қамқоршының (қорғаншының) жеке куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
3) баланың жеке тұлғасын растайтын құжаттың түпнұсқасы мен көшірмесі;
4) тұрғылықты орнынан анықтама.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, олар кейін тұтынушыға қайтарылады.

от 31 июля 2012 года № 202
Регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей» (далее – Регламент) используются следующие понятия и сокращения:
1) отдел образования – государственное учреждение «Отдел образования Жамбылского района»;
2) руководство отдела образования – руководство государственного учреждения «Отдел образования Жамбылского района»;
3) ответственный исполнитель отдела образования – специалист государственного учреждения «Отдел образования Жамбылского района», на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) потребитель – физическое лицо.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается отделом образования согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4.Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании статей 115-125 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», стандарта государственной услуги «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140.
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей (далее – выписка), согласно приложению 2 к настоящему Реламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе отдела образования, адрес которого указан в приложении 1 к настоящему Регламенту, а также на интернет - ресурсе отдела образования - www.roo-zhb.sko.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют тридцать рабочих дней;

2012 жылдың 31 шілдедегі № 202
қаулысымен бекітілді
«Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет Регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар қолданылады:
1) білім бөлімі – «Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
2) білім бөлімінің басшылығы – «Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің басшылығы;
3) білім бөлімінің жауапты орындаушы – лауазымдық нұсқаулыққа сәйкес міндеттер жүктелген «Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің маманы;
4) тұтынушы – жеке тұлға.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес білім бөлімімен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 115-125-баптары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Ата-ана қамқорынсыз қалған жетім балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес ата-ана қамқорынсыз қалған жетім балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу (бұдан әрі – үзінді) немесе қызмет беруден дәлелді бас тарту туралы жауап болып табылады. Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, сонымен қатар мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы толық ақпарат осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайдағы білім бөлімі мен ХҚКО фойелерінде орналасқан стендтерінде, сондай-ақ білім бөлімінің www.roo-zhb.sko.kz интернет–ресурсында орналастырылған.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тұтынушы тапсырған сәттен (құжаттарды қабылдау және тапсыру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) 5 жұмыс күнін құрайды.

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя, составляет – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя – не более 30 минут.
10. Отделом образования в предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае непредставления потребителем одного из документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через отдел образования:
1) потребитель подает заявление о выдаче выписки ответственному специалисту отдела образования, ответственный специалист отдела образования проводит регистрацию заявления и выдает потребителю расписку о получении всех документов для получения государственной услуги, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги и передает документы руководству отдела образования для рассмотрения;
2) руководство отдела образования осуществляет ознакомление с поступившими документами, определяет ответственного исполнителя, накладывает резолюцию и отправляет документы к ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель отдела образования рассматривает поступившие документы, готовит выписку на оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей с имуществом, принадлежащим несовершеннолетним либо мотивированный ответ об отказе, направляет для подписания руководству;
4) руководство отдела образования рассматривает выписку либо мотивированного ответ об отказе в предоставлении услуги и подписывает документы;
5) ответственный специалист отдела образования регистрирует выписку либо мотивированный ответ об отказе и выдает потребителю.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в отделе образования, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в отдел образования:
1) заявление физического лица на имя руководителя отдела образования о своем желании быть опекуном (попечителем) оформляется в произвольной форме;
2) согласие супруга(-и), нотариально заверенное, если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), состоит в браке;

2) өтініш беруші жүгінген күні орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күту уақыты 30 минуттан аспауы тиіс;
3) өтініш беруші жүгінген күні орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің шекті уақыты 30 минуттан аспауы тиіс.
10. Білім бөліміне тұтынушы осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін ұсынбаған жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы мүмкін.
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш алған мерзімнен бастап және білім бөлімі арқылы мемлекеттік қызмет нәтижесін беруге дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы білім бөлімінің жауапты маманына үзінді беру жөнінде өтініш береді, білім бөлімінің жауапты маманы өтінішті тіркейді және тұтынушыға мемлекеттік қызмет алу үшін барлық құжаттарды қабылдағаны туралы мемлекеттік қызмет көрсетудің күні көрсетілген қолхат береді және құжаттарды білім бөлімінің басшылығына қарауға тапсырады;
2) білім бөлімінің басшылығы келіп түскен құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны белгілейді, бұрыштама салады және құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді;
3) білім бөлімінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды қарап, кәмелетке жасқа толмаған балаларға тиесілі мүлігімен, ата-ана қамқорынсыз қалған жетім балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеуге үзінді немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды, басшылыққа қол қоюға жібереді;
4) білім бөлімі басшылығы анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарайды және құжаттарға қол қояды;
5) білім бөлімінің жауапты орындаушысы үзіндіні немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және тұтынушыға береді.
12. Білім бөлімінде мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғаның ең төмен саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде әрекеттер (өзара әрекеттесу) тәртібін сипаттау
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы білім бөліміне мынадай құжаттарды тапсыруы тиіс:
1) жеке тұлғаның білім бөлімі басшысының атына өзінің қорғаншы (қамқоршы) болуға ниеті туралы өтініші еркін түрде ресімделеді;
2) егер қамқоршы (қорғаншы) болуға ниет білдірген адам некеде тұрған жағдайда, жұбайының (зайыбының) нотариалдық түрде расталған келісімі;

3) оригинал и копия удостоверения личности заявителя и супруга(-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), воспитателем, состоит в браке;
4) медицинское заключение о состоянии здоровья лица, желающего стать опекуном (попечителем) и супруга(-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), воспитателем, состоит в браке, согласно приложению 3 к настоящему Регламенту;
5) нотариально заверенная справка, если заявитель не состоит в браке;
6) автобиография заявителя, оформляется в произвольной форме;
7) характеристика заявителя, выданная с места работы;
8) справка с места работы;
9) справка о заработной плате;
10) справка с места жительства;
11) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
12) свидетельство о заключении брака (копия);
13) справка об отсутствии судимости заявителя и его супруга(-и).
После предоставления данных документов проводится обследование жилищно-бытовых условий жизни лица, претендующего на воспитание ребенка, по итогам которого готовится акт.
Кроме того, согласно законодательству, на каждого ребенка, передаваемого под опеку (попечительство) лицо, желающее оформить опеку (попечительство) представляет следующие документы:
1) согласие ребенка, заверенное администрацией школы (если ребенок старше 10 лет);
2) свидетельство о рождении ребенка;
3) медицинская справка о состоянии здоровья ребенка и выписка из истории развития ребенка;
4) документы о родителях (копия свидетельства о смерти, приговор или решение суда, справка о болезни или розыске родителей, справка по форме № 4 в случае рождения ребенка вне брака, и другие документы, подтверждающие утрату ребенком попечения родителей);
5) справка с места учебы ребенка;
6) пенсионная книжка на детей, получающих пенсию, копию решения суда о взыскании алиментов;
7) сведения о братьях и сестрах и их местонахождении;
8) документы о наличии или отсутствия жилья у ребенка.
Оригиналы документов представляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) ответственный специалист отдела образования;
2) ответственный исполнитель отдела образования;
3) руководство отдела образования.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.

3) егер тұлға қамқоршы (қорғаншы), тәрбиеші болуға ниет білдірген адам некеде тұрған жағдайда өтініш берушінің және жұбайының (зайыбының) жеке куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
4) осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес қамқоршы (қорғаншы), тәрбиеші болуға ниет білдірген адам некеде тұрған жағдайда қорғаншы (қамқоршы) болуға ниет білдірген адамның және жұбайының (зайыбының) денсаулық жағдайы туралы медициналық қорытынды;
5) егер өтініш беруші некеде тұрмаған жағдайда нотариалдық расталған анықтама;
6) өтініш берушінің өмірбаяны еркін түрде ресімделеді;
7) өтініш берушіге жұмыс орнынан берілген мінездеме;
8) жұмыс орнынан анықтама;
9) еңбекақысы туралы анықтама;
10) тұрғылықты жерінен анықтама;
11) тұрақты тұрғын орны бойынша тіркеуді растайтын құжат (мекенжайы анықтамасы немесе село/ауыл әкімдерінің анықтамасы);
12) неке туралы куәлік (көшірмесі);
13) өтініш беруші мен оның жұбайының (зайыбының) сотталмағаны туралы анықтама.
Аталған құжаттарды тапсырғаннан кейін баланы тәрбиелеуге үміткер тұлғаның тұрғын үй-тұрмыстық жағдайына тексеру жүргізіледі, оның қорытындысы бойынша акт дайындалады.
Бұдан басқа, заңнамаға сәйкес қамқорлыққа (қорғаншылыққа) берілетін әр бала үшін қамқорлық (қорғаншылық) ресімдеуге ниет білдірген адам мынадай құжаттарды ұсынады:
1) мектеп әкімшілігімен расталған баланың келісімі (егер бала 10 жастан асса);
2) баланың туу туралы куәлігі;
3) баланың денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама және баланың даму тарихынан үзінді;
4) ата-анасы туралы құжаттар (қайтыс болуы туралы куәліктің көшірмесі, сот үкімі немесе шешімі, ата-анасының ауруы немесе іздестірілуі туралы анықтама, бала некеде тумаған жағдайда № 4 нысандағы анықтама және баланың ата-ана қамқорлығын жоғалтқанын растайтын басқа да құжаттар);
5) баланың оқу орнынан анықтама;
6) зейнетақы алатын балаларға зейнетақы кітапшасы, алименттер өндіріп алу туралы сот шешімінің көшірмесі;
7) аға-інілері мен апа - сіңлілері және олардың орналасқан жерлері туралы анықтама;
8) тұрғын үйінің бар немесе жоқ екендігі туралы құжаттар.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, олар кейін тұтынушыға қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне мынадай құрылымдық - функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатыстырылады:
1) білім бөлімінің жауапты маманы;
2) білім бөлімінің жауапты орындаушысы;
3) білім бөлімінің басшылығы.
15. Әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (процедураларының) бірізділігі мен өзара әрекетін мәтіндік кестелік сипаттау әр әкімшілік әрекеттің (процедураның) орындалу мерзімін көрсетумен осы Регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.

16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 5 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители и должностные лица отдела образования, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей»
Отдел образования по оказанию государственной услуги
Наименование
отдела образования
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное учреждение «Отдел образования Жамбылского района»
Северо-Казахстанская область, Жамбылский район, село Пресновка, улица Е.Шайкина,29
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной-
суббота и
воскресенье
8-(71544)-2-10-39
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей»
Выписка из приложения
к постановлению акимата Жамбылского района
с. Пресновка № ______ от «__» ________ 20__ года
Об установлении опеки (попечительства)
В соответствии со статьей 119 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», на основании заявления __________________________________ и документов отдел образования акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить опеку (попечительство) над несовершеннолетними детьми, оставшимися без попечения родителей, согласно приложению
№ п/п
Опекун
(попечитель)
Опекаемый
Основание оформления опеки и попечительства
Ф.И.О.
Ф.И.О., год рождения опека (попечительство)
2. Закрепить имеющее жилье за _______________________________
Аким Жамбылского района    ____________ ________________
подпись    Ф.И.О
М.П.
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей»
Направление Заключение о состоянии здоровья опекуна (усыновителя)
Ф.И.О. ___________________________________________________________
Год рождения _____________________________________________________
Домашний адрес __________________________________________________
Психиатр _________________________________________________________
Нарколог _________________________________________________________
Дерматовенеролог _________________________________________________
Рентгеноскопия грудной клетки _____________________________________
Терапевт _________________________________________________________
Заключение ______________________________________________________
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей»
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
1
Наименова
ние СФЕ
Ответст
венный
специа
лист
отдела
образова
ния
Руковод
ство
отдела
образо
вания
Ответст
венный
исполни
тель
отдела
образо
вания
Руковод
ство
отдела
образо
вания
Ответствен
ный специа
лист отде
ла обра
зования
2
Наименова
ние дейст
вий (про
цесса,
процедуры
операции)
и их
описание
Прием и
регистра
ция пре
дставлен
ных пот
ребите
лем доку
ментов
Рассмот
рение
пред
ставлен
ных пот
ребите
лем до
кумен
тов
Подго
товка
справки
либо мо
тивиро
ванного
ответа
об отка
зе в
предос
тавле
нии ус
луги
Рассмот
рение
справки
либо мо
тивиро
ванного
ответа
об отка
зе в
предос
тавле
нии ус
луги
Регистра
ция справ
ки либо мо
тивирован
ного отве
та об отка
зе в пре
доставле
нии услуги
и выдача
потребите
лю
3
Форма
завершения
(данные
документ,
организаци
онно-распо
рядитель
ное
решение)
Регистра
ция доку
ментов
Переда
ча пос
тупив
ших до
кумен
тов на
подго
товку
справки
либо мо
тивиро
ванного
ответа
об отка
зе
справка
либо мо
тивиро
ванный
ответ
об отка
зе
Подписа
ние до
кумента
Регистра
ция и выда
ча справки
либо моти
вированно
го ответа
об отказе
в предос
тавлении
услуги
4
Срок ис
полнения
Не более
30 минут
1час
4 рабо
чих дня
В тече
ние 1
рабоче
го дня
Не более
30 минут
5
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Ответственный специалист отдела образования
Группа 2 СФЕ
Руководство отдела образования
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель отдела образования
Группа 4 СФЕ
Руководство отдела образования
Действие № 1
Прием и регистрация представленных потребителем документов
Действие № 2
Рассмотрение представленных потребителем документов
Действие № 3
Подготовка выписки
Действие № 4
Рассмотрение выписки
Действие № 5
Регистрация и выдача выписки
Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Ответственный специалист отдела образования
Группа 2 СФЕ
Руководство отдела образования
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель отдела образования
Группа 4 СФЕ
Руководство отдела образования
Действие № 1
Прием и
регистрация
представленных
потребителем
документов
Действие № 2
Рассмотрение
представленных
потребителем
документов
Действие № 3
Подготовка
мотивированно
го ответа об
отказе
Действие № 4
Рассмотрение и
подписание мо
тивированного
ответа об
отказе
Действие № 5
Регистрация и выдача мотивированного ответа об отказе
Приложение 5
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги в отдел образования
Утвержден
постановлением акимата района

16. Мемлекеттік қызмет көрсету және ҚФБ процесіндегі әкімшілік әрекеттердің қисынды бірізділігі арасындағы өзара әрекетті көрсететін сызба осы Регламенттің 5-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысушылар (әрі қарай – лауазымды тұлғалар) білім бөлімінің лауазымды тұлғалары мен басшылары мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметті сапалы және тиімді көрсетуге, сонымен қатар Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған тәртібінде белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға, мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы олармен қабылданатын шешімдерге және әрекеттерге (әрекетсіздік) жауап береді.
«Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша білім бөлімі
Білім бөлімінің атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Солтүстік қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресновка селосы Шайкин көшесі 29
Күн сайын сағат 9.00-дан 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-14.00, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8-(71544)-2-10-39
«Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
2-қосымша
Жамбыл аудандық әкімдігінің қаулысына қосымшадан үзінді
Преснов селосы №_______ 20__ жылғы «__»_______
Қамқорлық (қорғаншылық) белгілеу туралы
«Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсан Кодексінің 119-бабына сәйкес, (Т.А.Ә.)__________ өтініші және білім бөлімі құжаттары негізінде аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес, ата-ана қамқорынсыз қалған кәмелетке толмаған балаларға қамқорлық (қорғаншылық) белгіленсін
Р/с
Қамқоршы (қорғаншы)
Қамқорлыққа алынушы
Қамқорлық және қорғаншылықты ресімдеу негізі
Т.А.Ә.
Қамқорлыққа (қорғаншылыққа) алынған баланың Т.А.Ә., туған жылы
2. Қолда бар тұрғын үй ____________________________ бекітіліп берілсін.
Жамбыл ауданының әкімі     ______________ ________________
қолы   аты-жөні
М.О.
«Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
3-қосымша
Жолдама
Қамқоршының (бала асырап алушының) денсаулық жағдайы туралы қорытынды
Т.А.Ә. __________________________________________________________
Туған жылы _____________________________________________________
Үйінің мекен-жайы ______________________________________________
Психиатр ________________________________________________________
Нарколог ________________________________________________________
Дерматовенеролог ________________________________________________
Кеуде қуысының рентгеноскопиясы _______________________________
Терапевт _______________________________________________________
Қорытынды ____________________________________________________
«Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
4-қосымша
Әрбір ҚФЕ әкімшілік әрекеттердің (шаралардың) бірізділігі мен өзара әрекеттерін мәтіндік кестелік сипаттау
1-кесте. Білім бөлімі арқылы ҚФБ іс-әрекеттерін сипаттау
Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
Іс-әрекет
(жұмыс
барысы,
ағымы) №
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Білім
бөлімінің
жауапты
маманы
Білім
бөлімінің
басшылығы
Білім
бөлімінің
жауапты
орындаушы
сы
Білім
бөлімінің
басшылығы
Білім
бөлімінің
жауапты
орындаушы
сы
Іс-әрекет
(процесс,
рәсім,
операция)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Тұтынушы
ұсынған
құжаттар
ды қабыл
дау және
тіркеу
Тұтынушы
ұсынған
құжаттар
ды қарау
Анықтама
немесе
қызмет
көрсету
ден бас
тарту
туралы
дәлелді
жауап
дайындау
Анықтама
немесе
қызмет
көрсету
ден бас
тарту
туралы
дәлелді
жауапты
қарау
Анықтама
немесе
қызмет
көрсетуден
бас тарту
туралы
дәлелді
жауапты
тұтынушыға
беру
Аяқтау
үлгісі
(деректер,
құжат,
ұйымдастыру
шылық-өкім
дік шешім)
Құжаттар
ды тіркеу
Келіп
түскен құ
жаттарды
анықтама
немесе
қызмет
көрсету
ден бас
тарту
туралы
дәлелді
жауап дай
ындауға
беру
Анықтама
немесе
бас тарту
туралы
дәлелді
жауап
Құжатқа
қол қою
Тіркеу
және анық
тама беру
немесе
қызмет
көрсетуден
бас тарту
туралы
дәлелді
жауап беру
Орындау
мерзімі
30 минут
тан артық емес
1 сағат
4 жұмыс
күні
1 жұмыс
күн
ішінде
30 минут
тан артық емес
Келесі
іс-әрекет
нөмірі
2
3
4
5
Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
ҚФБ 1-тобы
Білім бөлімінің жауапты маманы
ҚФБ 2-тобы
Білім бөлімінің басшылығы
ҚФБ 3-тобы
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
ҚФБ 4-тобы
Білім бөлімінің басшылығы
№ 2 әрекет
Тұтынушымен тапсырылған құжаттарды қабылдау және тіркеу
№ 3 әрекет
Тұтынушымен тапсырылған құжаттарды қарау
№ 3 әрекет
Үзінді дайындау
№ 4 әрекет
Үзіндіні қарау
№ 5 әрекет
Үзіндіні беру
Пайдалану нұсқалары. Балама процесс
ҚФБ 1-тобы
Білім бөлімінің
жауапты маманы
ҚФБ 2-тобы
Білім бөлімінің басшылығы
ҚФБ 3-тобы
Білім бөлімінің жауапты орындаушысы
ҚФБ 4-тобы
Білім бөлімінің басшылығы
№ 1 әрекет
Тұтынушымен тапсырылған құжаттарды қабылдау және тіркеу
№ 2 әрекет
Тұтынушымен тапсырылған құжаттарды қарау
№ 3 әрекет
Бас тарту туралы дәлелді жауап әзірлеу
№ 4 әрекет
Бас тарту туралы дәлелді жауапты қарастыру және қол қою әзірлеу
№ 5 әрекет
Бас тарту туралы дәлелді жауап беру
«Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
5-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету және ҚФБ процесіндегі әкімшілік әрекеттердің қисынды бірізділігі арасындағы өзара әрекеттесуді бейнелейтін сызбалар
Қызмет тұтынушының білім бөліміне жүгінгендегі ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Аудан әкімдігінің

от 31 июля 2012 года № 202
Регламент государственной услуги «Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему» (далее – Регламент) используются следующие понятия и сокращения:
1) отдел образования – государственное учреждение «Отдел образования Жамбылского района»;
2) руководство отдела образования – руководство государственного учреждения «Отдел образования Жамбылского района»;
3) ответственный исполнитель отдела образования – специалист государственного учреждения «Отдел образования Жамбылского района», на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) потребитель – физическое лицо;
5) инспектор накопительного отдела ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий сбор документов и передающий их отделу образования;
6) инспектор ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя, а также выдачу документов;
7) ЦОН - Центр обслуживания населения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается отделом образования, а также через ЦОН на альтернативной основе, согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту.
4.Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга осуществляется на основании статей 2224 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», статей 66128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» и стандарта государственной услуги «Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140.
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача разрешения в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему (далее – справка), согласно приложению 3 к настоящему Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе отдела образования и ЦОНа, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту, а также на интернет-ресурсе отдела образования - www.roo-zhb.sko.kz.

2012 жылдың 31 шілдедегі № 202
қаулысымен бекітілді
«Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру» мемлекеттік қызмет Регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар қолданылады:
1) білім бөлімі – «Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
2) білім бөлімінің басшылығы – «Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің басшылығы;
3) білім бөлімінің жауапты орындаушы – лауазымдық нұсқаулыққа сәйкес міндеттер жүктелген «Жамбыл ауданының білім бөлімі білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің маманы;
4) тұтынушы – жеке тұлға;
5) ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы – құжаттар жинауды және оларды білім бөліміне тапсыруды жүзеге асыратын Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері.
6) ХҚКО инспекторы – тұтынушыдан өтініштері мен құжаттарын қабылдауды жүзеге асыратын, сондай-ақ, құжаттарын беретін халыққа қызмет көрсету Орталығының қызметкері;
7) ХҚКО – Халыққа қызмет көрсету орталығы.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет білім бөлімімен, сондай-ақ осы Регламенттің 12-қосымшаларына сәйкес баламалы негізде ХҚКО арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетеледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22-24-баптары, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 13-бабы 3-тармағы, «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 66128-баптары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге анықтама беру (бұдан әрі – анықтама) немесе қызмет беруден дәлелді бас тарту туралы жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, сонымен қатар мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы толық ақпарат осы Регламенттің 1 және 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлардағы білім бөлімі мен ХҚКО фойелерінде орналасқан стендтерінде, сондай-ақ білім бөлімінің www.roo-zhb.sko.kz интернет – ресурсында орналастырылған.

2) руководство отдела образования осуществляет ознакомление с поступившими документами, определяет ответственного исполнителя, накладывает резолюцию и отправляет документы к ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель отдела образования рассматривает поступившие документы, готовит справку на получение разрешения в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему либо мотивированный ответ об отказе, направляет для подписания руководству;
4) руководство отдела образования рассматривает справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписывает документы;
5) ответственный специалист отдела образования выдает потребителю справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
через ЦОН:
1) потребитель подает заявление о выдаче справки в ЦОН, инспектор ЦОНа регистрирует заявление, выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов и передает документы инспектору накопительного отдела ЦОНа;
2) инспектор накопительного отдела ЦОНа осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в отдел образования;
3) ответственный специалист отдела образования проводит регистрацию полученных документов и передает их на рассмотрение руководству отдела образования;
4) руководство отдела образования осуществляет ознакомление с поступившими документами, определяет ответственного исполнителя, накладывает резолюцию и отправляет документы к ответственному исполнителю отдела образования;
5) ответственный исполнитель отдела образования рассматривает поступившие документы на получение справки, готовит справку на получение разрешения в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, направляет его руководству отдела образования для подписания;
6) руководство отдела образования рассматривает справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписывает документы и передает ответственному специалисту;
7) ответственный специалист отдела образования регистрирует справку либо мотивированный ответ об отказе и направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН;
8) инспектор ЦОНа выдает потребителю справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в отдел образования или ЦОН:

2) білім бөлімінің басшылығы келіп түскен құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны анықтайды, бұрыштама жазады және құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді;
3) білім бөлімінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды қарайды, кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсат алуға анықтама немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды, басшылыққа қол қоюға жібереді;
4) білім бөлімінің басшылығы анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарайды, құжаттарға қол қояды;
5) білім бөлімінің жауапты маманы тұтынушыға анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
ХҚКО арқылы:
тұтынушы ХҚКО-на анықтама алу үшін өтініш береді;
1) ХҚКО-ң инспекторы өтінішті тіркейді, тұтынушыға сәйкесінше құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді және құжаттарды ХҚКО-ң жинақтау бөлімінің инспекторына тапсырады;
2) ХҚКО-ң жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды жинастырып, тізім құрады, құжаттарды білім бөліміне жібереді;
3) білім бөлімінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды тіркейді және оларды білім бөлімінің басшылығына қарауға тапсырады;
4) білім бөлімінің басшылығы келіп түскен құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны белгілейді, бұрыштама жазады және білім бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді;
5) білім бөлімінің жауапты орындаушысы анықтама алу үшін келіп түскен құжаттарды қарап, кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсат алуға анықтама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, қол қою үшін білім бөлімінің басшылығына жолдайды;
6) білім бөлімінің басшылығы анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарайды, қол қояды және жауапты маманға тапсырады;
7) білім бөлімінің жауапты маманы анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ХҚКО-на жібереді;
8) ХҚКО инспекторы тұтынушыға анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде іс-әрекеттер (өзара әрекеттесу) тәртібін сипаттау
13. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыға білім бөліміне және ХҚКО мынадай құжаттарды тапсыру қажет:

Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной-
суббота и
воскресенье
8-(71544)-2-10-39
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог
жилья, принадлежащего несовершеннолетнему»
Центр обслуживания населения по оказанию государственной услуги
Наименование
Центра обслуживания населения
Юридический адрес
График работы
Контактный
телефон
Отдел по Жамбылскому району филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстан
ской области
Северо-Казахстан
ская область, Жамбылский район, село Пресновка, переулок Горького, 10 «Г»
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов без обеда, выходной-
воскресенье
8-(71544)-2-29-16
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог
жилья, принадлежащего несовершеннолетнему»
ГУ «Отдел образования Жамбылского района»
ГУ «Отдел образования Жамбылского района», включающий в себя функции органов опеки и попечительства, согласно статьям 2224 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункту 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан «О жилищных отношениях», статей 66128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», действующий в интересах несовершеннолетнего (-ей, - их) ____
__________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________дает разрешение на _________________________________________________
квартиры № _______ по адресу _______________________________________
дом № ____________
Начальник
Отдела образования
Жамбылского района                  _______ ________________
подпись    Ф.И.О
М.П.
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог
жилья, принадлежащего несовершеннолетнему»
ГУ «Отдел образования Жамбылского района»
от супругов ________________________________
(Ф.И.О. полностью, без сокращений
___________________________________________
точно по документу, удостоверяющему личность)
проживающих по адресу, телефон _____________
___________________________________________
Заявление
Просим Вашего разрешения на залог квартиры, расположенной
по адресу: ________________________________________________________
для получения кредита в размере ______________ сроком на _____________
Имеем детей:

Күн сайын сағат 9.00-дан 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-14.00, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8-(71544)-2-10-39
«Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй
кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге
рұқсаттар беру»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
Сотүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Жамбыл ауданы бойынша бөлімі
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресновка селосы Горький 10 «Г» оралымы
Күн сайын түскі үзіліссіз сағат 9.00-дан 19.00–ға дейін, демалыс – жексенбі
8-(71544)-2-29-16
«Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй
кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге
рұқсаттар беру»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
3-қосымша
«Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қамқорлық және қорғаншылық органдарының функцияларын өзіне қамтитын «Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22-24-баптарына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 3-тармағына, «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 66128-баптарына сәйкес кәмелетке толмаған балалар мүддесіне әрекет ететін
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________ мекен-жайы бойынша № __ үй, № __ пәтерді ______________________рұқсат береді.
Жамбыл ауданының білім
бөлімінің бастығы                  __________ ____________
қолы   (аты-жөні)
М.О.
«Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй
кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге
рұқсаттар беру»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
4-қосымша
«Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекесмесі
_________________________________________
ерлі-зайыпты (Т.А.Ә., толық, қысқартусыз,
жеке басын куәландыратын құжат бойынша дәл)
_________________________________________
мекен-жайында тұратын, телефоны
__________________________________________
__________________________________________
Өтініш
Сізден _______________________________ мекен-жайында орналасқан пәтерді ___________ ___________________ мерзімге несие алу үшін кепілге қоюға рұқсат беруіңізді сұраймыз.
Балаларымыз:

от 31 июля 2012 года № 202
Регламент государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям» (далее – Регламент) используются следующие понятия и сокращения:
1) отдел образования – государственное учреждение «Отдел образования Жамбылского района»;
2) руководство отдела образования – руководство государственного учреждения «Отдел образования Жамбылского района»;
3) ответственный исполнитель отдела образования – специалист государственного учреждения «Отдел образования Жамбылского района», на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) потребитель – физическое лицо;
5) инспектор накопительного отдела ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий сбор документов и передающий их отделу образования;
6) инспектор ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя, а также выдачу документов;
7) ЦОН - Центр обслуживания населения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел образования Жамбылского района» (далее - отдел образования), а также через Жамбылский районный отдел Филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН по месту проживания потребителя по адресу согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании статьи 128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», стандарта государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140.

2012 жылдың 31 шілдедегі № 202
қаулысымен бекітілді
«Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет Регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар мен қысқартулар қолданылады:
1) білім бөлімі – «Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
2) білім бөлімінің басшылығы – «Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің басшылығы;
3) білім бөлімінің жауапты орындаушысы – лауазымдық нұсқаулыққа сәйкес міндеттер жүктелген «Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің маманы;
4) тұтынушы – жеке тұлға;
5) ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы – құжаттар жинауды және оларды білім бөліміне тапсыруды жүзеге асыратын халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері.
6) ХҚКО инспекторы – тұтынушыдан өтініштері мен құжаттарын қабылдауды жүзеге асыратын, сондай-ақ, құжаттарын беретін халыққа қызмет көрсету Орталығының қызметкері;
7) ХҚКО – Халыққа қызмет көрсету орталығы.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызмет Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет «Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – білім бөлімі), сонымен қатар осы Регламенттің 12-қосымшаларына сәйкес тұтынушылардың мекенжайы бойынша Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Жамбыл аудандық бөлімі - тұрғылықты орны бойынша ХҚКО-мен арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 128-бабы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру» мемлекеттік қызметінің стандарты негізінде көрсетіледі.

12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
через отдел образования:
1) потребитель подает заявление о выдаче справки ответственному специалисту отдела образования, ответственный специалист отдела образования проводит регистрацию заявления и выдает потребителю расписку о получении всех документов для получения государственной услуги, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги и передает документы руководству отдела образования для рассмотрения;
2) руководство отдела образования осуществляет ознакомление с поступившими документами, определяет ответственного исполнителя, накладывает резолюцию и отправляет документы к ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель отдела образования рассматривает поступившие документы, готовит справку на получение пенсионных накоплений, справки - согласия в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел на осуществление действий с имуществом, принадлежащим несовершеннолетним либо мотивированный ответ об отказе, направляет ее для подписания руководству;
4) руководство отдела образования рассматривает справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписывает документы;
5) ответственный специалист отдела образования регистрирует справку либо мотивированный ответ об отказе и выдает потребителю.
через ЦОН:
потребитель подает заявление о выдаче справки в ЦОН;
1) инспектор ЦОНа регистрирует заявление, выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов и передает документы инспектору накопительного отдела ЦОНа;
2) инспектор накопительного отдела ЦОНа осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в отдел образования;
3) ответственный специалист отдела образования проводит регистрацию полученных документов и передает их на рассмотрение руководству отдела образования;
4) руководство отдела образования осуществляет ознакомление с поступившими документами, определяет ответственного исполнителя, накладывает резолюцию и отправляет документы к ответственному исполнителю отдела образования;
5) ответственный исполнитель отдела образования рассматривает поступившие документы на получение справки, готовит справку на получение пенсионных накоплений, справки - согласия в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел на осуществление действий с имуществом, принадлежащим несовершеннолетним либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, направляет его руководству отдела образования для подписания;

12. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш алған мерзімнен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін беруге дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
білім бөлімі арқылы:
1) тұтынушы білім бөлімінің жауапты маманына анықтама беру жөнінде өтініш береді, білім бөлімінің жауапты маманы өтінішті тіркейді және мемлекеттік қызмет тұтынушыға құжатты алу датасынан тұратын мемлекеттік қызмет алу үшін барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат береді және құжаттарды білім бөлімі басшылығына қарауға тапсырады;
2) білім бөлімінің басшылығы келіп түскен құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны белгілейді, бұрыштама салады және құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді;
3) білім бөлімінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды қарап, зейнетақы жинақтарын алуға анықтама кәмелетке толмаған балаларға тиесілі мүлікке қатысты әрекеттерді жүзеге асыруға Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне анықтама – келісім немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды, оны басшылыққа қол қоюға жолдайды;
4) білім бөлімі басшылығы анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарайды, құжатқа қол қояды;
5) білім бөлімінің жауапты орындаушысы анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және тұтынушыға береді.
ХҚКО арқылы:
тұтынушы ХҚКО-на анықтама беру туралы өтініш береді;
1) ХҚКО-ң инспекторы өтінішті тіркейді, тұтынушыға сәйкесінше құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді және құжаттарды ХҚКО-ң жинақтау орталығының инспекторына тапсырады;
2) ХҚКО-ң жинақтау орталығының инспекторы құжаттарды жинастырып, тізім құрады, құжаттарды білім бөліміне жібереді;
3) білім бөлімінің жауапты орындаушысы алынған құжаттарды тіркейді және оларды білім бөлімінің басшылығына қарауға тапсырады;
4) білім бөлімінің басшылығы келіп түскен құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны анықтайды, бұрыштама салады және білім бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді;
5) білім бөлімінің жауапты орындаушысы анықтама алу үшін келіп түскен құжаттарын қарап, зейнетақы жинақтарын алуға анықтама, кәмелетке толмаған балаларға тиесілі мүлікке қатысты әрекет етуге Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне анықтама - келісім немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды, оны білім бөлімінің басшылығына қол қою үшін жолдайды;

6) руководство отдела образования рассматривает справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписывает документы и передает ответственному специалисту;
7) ответственный специалист отдела образования регистрирует справку либо мотивированный ответ об отказе и направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН;
8) инспектор ЦОНа выдает потребителю справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет следующие документы:
1) заявление от родителя или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели), несовершеннолетнего на получение наследства согласно приложению 5 к настоящему Регламенту;
2) оригинал и копия удостоверения личности (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели);
3) свидетельство о рождении ребенка (детей);
4) оригинал и копия свидетельства о браке;
5) оригиналы и копии других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, справка по форме № 4 в случае рождения ребенка вне брака);
6) свидетельство о праве на наследство по закону (от нотариуса);
7) оригинал и копия документа на машину (техпаспорт) в случае, если справка нужна в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции МВД.
Оригиналы документов представляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор ЦОНа;
2) инспектор накопительного отдела ЦОНа;
3) ответственный специалист отдела образования;
4) ответственный исполнитель отдела образования;
5) руководство отдела образования.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 6 к Регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 7 к Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители и должностные лица отдела образования, ЦОНа, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
для оформления наследства
несовершеннолетним детям»
Отдел образования по оказанию государственной услуги
Наименование
отдела образования
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное учреждение «Отдел образования Жамбылского района»
Северо-Казахстанская область, Жамбылский район, село Пресновка, улица Е.Шайкина,29

6) білім бөлімі басшылығы анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарайды, құжатқа қол қояды және жауапты маманға тапсырады;
7) білім бөлімінің жауапты маманы анықтаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ХҚКО-на жібереді;
8) ХҚКО инспекторы тұтынушыға анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде іс-әрекеттер (өзара әрекеттесу) тәртібін сипаттау
13. Тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін келесі құжаттарды ұсынады:
1) осы Регламенттің 5-қосымшасына сәйкес кәмелетке толмаған баланың ата-анасының немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронат тәрбиешілер) өтініші;
2) ерлі-зайыптылардың немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронат тәрбиешілер) жеке куәліктерінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
3) баланың (балалардың) туу туралы куәлігі;
4) неке туралы куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
5) басқа да құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері (некені бұзу туралы, қайтыс болу туралы куәлік, бала некеден тыс туылған жағдайда № 4 нысан бойынша анықтама);
6) заң бойынша мұраға құқығы туралы куәлік (нотариустан);
7) егер анықтама ІІМ Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне қажет болған жағдайда, машинаға құжаттың (техпаспорт) түпнұсқасы мен көшірмесі.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, олар кейін тұтынушыға қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне мынадай құрылымдық - функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатыстырылады:
1) ХҚКО инспекторы;
2) ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы;
3) білім бөлімінің жауапты маманы;
4) білім бөлімінің жауапты орындаушысы;
5) білім бөлімінің басшылығы.
15. Әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (процедураларының) бірізділігі мен өзара әрекетін мәтіндік кестелік сипаттау әр әкімшілік әрекеттің (процедураның) орындалу мерзімін көрсетумен осы Регламенттің 6-қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету және ҚФБ процесіндегі әкімшілік әрекеттердің қисынды бірізділігі арасындағы өзара әрекетті көрсететін сызба осы Регламенттің 7-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысушылар (әрі қарай – лауазымды тұлғалар) білім бөлімі және ХҚКО-ң лауазымды тұлғалары мен басшылары мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметті сапалы және тиімді көрсетуге, сонымен қатар Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған тәртібінде белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға, мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы олармен қабылданатын шешімдерге және әрекеттерге (әрекетсіздік) жауап береді.
«Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің
аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға
мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша білім бөлімі
Білім бөлімінің атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Солтүстік қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресновка селосы Шайкин көшесі 29

от 31 июля 2012 года № 202
Регламент государственной услуги «Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища» (далее – Регламент) используются следующие понятия и сокращения:
1) отдел образования – государственное учреждение «Отдел образования Жамбылского района»;
2) ответственный исполнитель отдела образования – специалист государственного учреждения «Отдел образования Жамбылского района», на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
3) руководство отдела образования – руководство государственного учреждения «Отдел образования Жамбылского района»;
4) потребитель – физическое лицо;
5) ЦОН – Центр обслуживания населения;
6) инспектор ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя, а также выдачу документов;
7) инспектор накопительного отдела ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий сбор документов и передающий их отделу образования.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел образования Жамбылского района» (далее - отдел образования), а также через Жамбылский районный отдел Филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН по месту проживания потребителя по адресу согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга осуществляется на основании статей 22-24 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», статей 66128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» и стандарта государственной услуги «Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140.

2012 жылдың 31 шілдедегі № 202
қаулысымен бекітілді
«Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамаларын беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамаларын беру» мемлекеттік қызмет Регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар қолданылады:
1) білім бөлімі – «Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
2) білім бөлімінің жауапты орындаушы – лауазымдық нұсқаулыққа сәйкес міндеттер жүктелген «Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің маманы;
3) білім бөлімінің басшылығы – «Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің басшылығы;
4) тұтынушы – жеке тұлға;
5) ХҚКО – Халыққа қызмет көрсету орталығы;
6) ХҚКО инспекторы – тұтынушыдан өтініштері мен құжаттарын қабылдауды жүзеге асыратын, сондай-ақ, құжаттарын беретін халыққа қызмет көрсету Орталығының қызметкері;
7) ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы – құжаттар жинауды және оларды білім бөліміне тапсыруды жүзеге асыратын халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет «Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – білім бөлімі), сонымен қатар осы Регламенттің 12-қосымшаларына сәйкес тұтынушылардың мекенжайы бойынша Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Жамбыл аудандық бөлімі - тұрғылықты орны бойынша ХҚКО-мен арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22-24-баптары, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 13-бабы 3-тармағы, «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 66128-баптары және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қамқорлық және қорғаншылық органдарының анықтама беруі» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде жүзеге асырылады.

12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
через отдел образования:
1) потребитель подает заявление о выдаче справки ответственному специалисту отдела образования, ответственный специалист отдела образования проводит регистрацию заявления и выдает потребителю расписку о получении всех документов для получения государственной услуги, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги и передает документы руководству отдела образования для рассмотрения;
2) руководство отдела образования осуществляет ознакомление с поступившими документами, определяет ответственного исполнителя, накладывает резолюцию и отправляет документы к ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель отдела образования рассматривает поступившие документы, готовит справку органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища либо мотивированный ответ об отказе, направляет для подписания руководству;
4) руководство отдела образования рассматривает справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписывает документы;
5) ответственный специалист отдела образования регистрирует справку либо мотивированный ответ об отказе и выдает потребителю.
через ЦОН:
потребитель подает заявление о выдаче справки в ЦОН;
1) инспектор ЦОНа регистрирует заявление, выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов и передает документы инспектору накопительного отдела ЦОНа;
2) инспектор накопительного отдела ЦОНа осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в отдел образования;
3) ответственный специалист отдела образования проводит регистрацию полученных документов и передает их на рассмотрение руководству отдела образования;
4) руководство отдела образования осуществляет ознакомление с поступившими документами, определяет ответственного исполнителя, накладывает резолюцию и отправляет документы к ответственному исполнителю отдела образования;
5) ответственный исполнитель отдела образования рассматривает поступившие документы на получение справки, готовит справку на получение справки органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища либо мотивированный ответ об отказе, направляет его руководству отдела образования для подписания;
6) руководство отдела образования рассматривает справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписывает документы и передает ответственному специалисту;

12. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш алған мерзімнен бастап көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін беруге дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
білім бөлімі арқылы:
1) тұтынушы білім бөлімінің жауапты маманына анықтама беру жөнінде өтініш береді, білім бөлімінің жауапты маманы өтінішті тіркейді және мемлекеттік қызмет тұтынушыға құжатты алу датасынан тұратын мемлекеттік қызмет алу үшін барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат береді және құжаттарды білім бөлімі басшылығына қарауға тапсырады;
2) білім бөлімінің басшылығы келіп түскен құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны белгілейді, бұрыштама салады және құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді;
3) білім бөлімінің жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарап, тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қамқорлық және қорғаншылық органдарының анықтамасын немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды, басшылыққа қол қою үшін жібереді;
4) білім бөлімі басшылығы анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарайды, құжаттарға қол қояды;
5) білім бөлімінің жауапты орындаушысы тұтынушыға анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және тұтынушыға береді.
ХҚКО арқылы:
тұтынушы ХҚКО-на анықтама алу үшін өтініш береді;
1) ХҚКО-ң инспекторы өтінішті тіркейді, тұтынушыға сәйкесінше құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді және құжаттарды ХҚКО-ң жинақтаушы бөлімнің инспекторына тапсырады;
2) ХҚКО-ң жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды жинастырып, тізім құрады, құжаттарды білім бөліміне жібереді;
3)білім бөлімінің жауапты маманы келіп түскен құжаттарды тіркейді және оларды білім бөлімінің басшылығына қарауға тапсырады;
4) білім бөлімінің басшылығы келіп түскен құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны абелгілейді, бұрыштама жазады және құжаттарды білім бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді;
5) білім бөлімінің жауапты орындаушысы анықтама алу үшін келіп түскен құжаттарды қарап, тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қамқорлық және қорғаншылық органдарына анықтама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, оны қол қою үшін білім бөлімінің басшылығына жібереді;
6) білім бөлімі басшылығы анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарайды, құжаттарға қол қояды және жауапты орындаушыға тапсырады;

7)ответственный специалист отдела образования регистрирует справику либо мотивированный ответ об отказе и направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН;
8) инспектор ЦОНа выдает потребителю справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в отдел образования и в ЦОН.
1) заявление от опекунов (попечителей), патронатных воспитателей несовершеннолетних детей, согласно приложению 45 к настоящему Регламенту;
2) оригинал и копия удостоверения личности потребителя;
3) свидетельство о рождении ребенка (детей);
4) оригиналы и копии документов на квартиру (договор, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на квартиру, документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
5) нотариально заверенное заявление от опекунов (попечителей), патронатных воспитателей о предоставлении гарантированного жилья, нотариально заверенное заявление от близких родственников о предоставлении гарантированного жилья в случае ненадлежащего исполнения обязательств перед банком;
6) оригинал и копия свидетельства о браке потребителя;
7) оригиналы и копии других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, документ, подтверждающий, что в браке не состоял (-а);
8) письмо из банка о выдаче справки на разрешение залога жилья, принадлежащего несовершеннолетнему (в случае предоставления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему).
Оригиналы документов представляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор ЦОНа;
2) инспектор накопительного отдела ЦОНа;
3) ответственный специалист отдела образования;
4) ответственный исполнитель отдела образования;
5) руководство отдела образования.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 6 к настоящему Регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 7 к настоящему Регламенту.

7) білім бөлімінің жауапты орындаушысы анықтаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚКО-на жібереді;
8) ХҚКО инспекторы тұтынушыға анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде әрекеттер (өзара әрекеттесу) тәртібін сипаттау
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыға білім бөліміне және ХҚКО мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) осы Регламенттің 45-қосымшаларына сәйкес кәмелетке толмаған балалар қамқоршыларының (қорғаншыларының), патронат тәрбиешілерінің өтініші;
2) тұтынушының жеке куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
3) баланың (балалардың) туу туралы куәлігі;
4) пәтер құжаттарының түпнұсқалары мен көшірмелері (келісімшарт, жылжымайтын мүлік құқықтарын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, пәтердің техникалық паспорты, тұрғылықты орны бойынша тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы немесе ауылдық және/немесе селолық округ әкімдерінің анықтамасы);
5) қамқоршылардың (қорғаншылардың), патронат тәрбиешілердің кепілді тұрғын үйді беру туралы нотариалдық расталған өтініші, банк алдындағы міндеттерін тиісінше орындамаған жағдайда кепілді тұрғын үйді беру туралы жақын туыстарының нотариалдық куәландырылған өтініші;
6) тұтынушының неке туралы куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
7) басқа да құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері (некені бұзу туралы, қайтыс болуы туралы куәлік, некеге тұрмағандығын растайтын құжат);
8) банктен кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үйді кепілге қоюға рұқсат етуге анықтама беру туралы хат (кәмелетке толмағанға тиесілі тұрғын үйді кепілге қойып, несие берген жағдайда).
Салыстыра тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, олар кейін тұтынушыға қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатыстырылады:
1) ХҚКО инспекторы;
2) ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы;
3) білім бөлімінің жауапты маманы;
4) білім бөлімінің жауапты орындаушысы;
5) білім бөлімінің басшылығы.
15. Әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (процедураларының) бірізділігі мен өзара әрекетін мәтіндік кестелік сипаттау әр әкімшілік әрекеттің (процедураның) орындалу мерзімін көрсетумен осы Регламенттің 6-қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету және ҚФБ процесіндегі әкімшілік әрекеттердің қисынды бірізділігі арасындағы өзара әрекетті көрсететін сызба осы Регламенттің 7-қосымшасында келтірілген.

5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу
17. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители и должностные лица отдела образования, ЦОНа, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача справок органов опеки и
попечительства для оформления сделок,
затрагивающих интересы
несовершеннолетних детей,
являющихся собственниками жилища»
Отдел образования по оказанию государственной услуги
Наименование
отдела образования
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное учреждение «Отдел образования Жамбылского района»
Северо-Казахстанская область, Жамбылский район, село Пресновка, улица Е.Шайкина,29
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной-
суббота и
воскресенье
8-(71544)-2-10-39
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача справок органов опеки и
попечительства для оформления сделок,
затрагивающих интересы
несовершеннолетних детей,
являющихся собственниками жилища»
Центр обслуживания населения по оказанию государственной услуги
Наименование
Центра обслуживания населения
Юридический адрес
График работы
Контактный
телефон
Отдел по Жамбылскому району филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстан
ской области
Северо-Казахстан
ская область, Жамбылский район, село Пресновка, переулок Горького, 10 «Г»
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов без обеда, выходной-
воскресенье
8-(71544)-2-29-16
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача справок органов опеки и
попечительства для оформления сделок,
затрагивающих интересы
несовершеннолетних детей,
являющихся собственниками жилища»
ГУ «Отдел образования Жамбылского района»
ГУ «Отдел образования Жамбылского района», осуществляющий функции органов опеки и попечительства, согласно статьям 22-24 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункту 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан «О жилищных отношениях», статье 128 Кодекса Республики Казахстан «О браке (супружестве) и семье», действующий в интересах несовершеннолетнего(-ей,-их) ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________дает согласие ______________квартиры № ______ по адресу ________________ дом № ______________________
Начальник
отдела образования
Жамбылского района               ___________ ________________
подпись  (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Выдача справок органов опеки и
попечительства для оформления сделок,
затрагивающих интересы
несовершеннолетних детей,
являющихся собственниками жилища»
ГУ «Отдел образования Жамбылского района»
от супругов _____________________________________
(Ф.И.О. полностью, без сокращений
___________________________________________
точно по документу, удостоверяющему личность)
____________________________________
проживающих по адресу, телефон________
_____________________________________
Заявление
Просим Вашего разрешения на продажу (обмен, дарение) квартиры, расположенной по адресу: __________________________________________
Имеем детей:
1._________________________________________________________________
2._________________________________________________________________

5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысушылар (әрі қарай – лауазымды тұлғалар) білім бөлімі және ХҚКО-ң лауазымды тұлғалары мен басшылары мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметті сапалы және тиімді көрсетуге, сонымен қатар Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған тәртібінде белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға, мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы олармен қабылданатын шешімдерге және әрекеттерге (әрекетсіздік) жауап береді.
«Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын
кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін
қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін
қорғаншылар мен қамқоршылар
органдарының анықтамаларын беру»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша білім бөлімі
Білім бөлімінің атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Солтүстік қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресновка селосы Шайкин көшесі 29
Күн сайын сағат 9.00-дан 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-14.00, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8-(71544)-2-10-39
«Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын
кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін
қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін
қорғаншылар мен қамқоршылар
органдарының анықтамаларын беру»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
Сотүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Жамбыл ауданы бойынша бөлімі
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресновка селосы Горький 10 «Г» оралымы
Күн сайын түскі үзіліссіз сағат 9.00-дан 19.00–ға дейін, демалыс – жексенбі
8-(71544)-2-29-16
«Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын
кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін
қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін
қорғаншылар мен қамқоршылар
органдарының анықтамаларын беру»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
3-қосымша
«Жамбыл ауданының білім бөлімі» ММ
Қамқорлық және қорғаншылық органдары функцияларын жүзеге асыратын «Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22-24-баптарына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 3-тармағына, «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 128-бабына сәйкес, ____________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________кәмелетке толмаған (дар) мүддесінде № ______ үй № ___________ мекен-жайындағы пәтерді _____________________ рұқсат береді.
Жамбыл ауданының білім
бөлімінің бастығы                  _________ _____________
қолы       (аты-жөні)
М.О.
«Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын
кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін
қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін
қорғаншылар мен қамқоршылар
органдарының анықтамаларын беру»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
4-қосымша
«Жамбыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
_________________________________________
ерлі-зайыпты (Т.А.Ә., толық, қысқартусыз,
__________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат бойынша дәл)
___________________________________________
мекен-жайында тұратын, телефоны
Өтініш
Сізден _______________________________ мекен-жайында орналасқан пәтерді сатуға (айырбастауға немесе сыйға тартуға) рұқсат беруіңізді сұраймыз.
Балаларымыз:
1. ___________________________________________________________
2. _____________________________________________________________