О районном бюджете Жамбылского района на 2013-2015 годы
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2012 года N 11/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 16 января 2013 года N 2066
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района на 2013-2015 годы, согласно приложениям 1237 и 8 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 712 148 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 273 023 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 324 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 385 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 413 416 тысяч тенге;
2) затраты – 2 819 430,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 482,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 13 720,8 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 238 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 705 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 2 705 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -121 469,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 121 469,9 тысяч тенге:
поступление займов – 12 983 тысяч тенге;
погашение займов – 2 238 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 110 724,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 05.07.2013 N 16/1; от 10.09.2013 N 18/1; от 30.09.2013 N 19/1; от 21.10.2013 N 20/1; от 18.11.2013 N 21/1; 10.12.2013 N 22/1 (вводится в действие с 01.01.2013)
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2013 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) социальный налог;
2) налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
3) земельный налог;
4) единый земельный налог;
5) налог на транспортные средства;
6) акцизы на:
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
7) плата за пользование земельными участками;
8) сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
9) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
10) сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;

2013-2015 жылдарға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 11/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 16 қаңтарда N 2066 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес, Жамбыл аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 1237 және 8-қосымшаларға сәйкес 2013-2015 жылдарға, соның ішінде 2013 жылға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 712 148 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 273 023 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 324 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 385 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 413 416 мың теңге;
2) шығындар – 2 819 430,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11 482,8 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 13 720,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 238 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2 705 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 2 705 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -121 469,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 121 469,9 мың теңге
қарыздар түсімі – 12 983 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 238 мың теңге;
бюджет қаражатының қолданылатын қалдықтары – 110 724,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 10.12.2013 N 22/1 шешімімен (01.01.2013 қолданысқа енгізіледі)
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) әлеуметтік салық; 2) жеке және заңды тұлғалар дара кәсіпкерлер мүлкіне салық;
3) жер салығы;
4) бірыңғай жер салығы;
5) көлік құралдарына салық;
6) акциздер:
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
7) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
8) дара кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алым;
9) қызметін жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
10) заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;

11) сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
12) сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
13) сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество;
14) плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
15) государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходы от аренды имущества коммунальной собственности района;
2) другие неналоговые поступления в местный бюджет.
4. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет поступления от продажи основного капитала:
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.
5. Установить бюджетные субвенции из областного бюджета на 2013 год в сумме 2 026 571 тысяча тенге.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 0 тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 30.09.2013 N 19/1; от 18.11.2013 N 21/1 (вводится в действие с 01.01.2013)
7. Предусмотреть социальную помощь на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах за счет бюджетных средств.
8. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
9. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
10. Установить, что в процессе исполнения местного бюджета на 2013 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.
11. Утвердить бюджетную программу социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов на 2013 год согласно приложению 5.
12. Предусмотреть на 2013 год расходы по сельским округам Жамбылского района согласно приложению 6.
13. Учесть в районном бюджете на 2013 год целевые трансферты из республиканского бюджета, в том числе:

11) жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
12) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
13) жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін алым;
14) жергілікті маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде және елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы;
15) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждан басқа мемлекеттік баж.
3. Аудандық бюджеттің кірісі келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
1) ауданының коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
2) жергілікті бюджетке басқа да салыққа жатпайтын түсімдер;
4. Аудандық бюджеттің кірісі негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
5. 2013 жылға арналған облыстық бюджеттен бюджеттік субвенциялар - 2 026 571 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. 2013 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның қоры 0 теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 18.11.2013 N 21/1 шешімімен (01.01.2013 қолданысқа енгізіледі)
7. Ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алу үшін бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік көмек қарастырылсын.
8. Ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қала жағдайында айналысатын мамандардың айлықақыларымен тарифтік ставкаларын салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғары айлықақылар мен тарифтік ставкалар орнатылсын.
9. Бюджеттік саланың қызметкерлеріне толық көлемде жалақының төленуі қамтамасыз етілсін.
10. 4-қосымшаға сәйкес 2013 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару үдерісінде жергілікті бюджеттік бағдарламалар қысқартылуға жатпайтыны белгіленсін.
11. 5-қосымшаға сәйкес 2013 жылға арналған жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекеленген санаттарына берілетін әлеуметтік көмектің бюджеттік бағдарламасы бекітілсін.
12. 6-қосымшаға сәйкес 2013 жылға Жамбыл ауданының селолық округтері бойынша бюджеттік бағдарламалар қарастырылсын.
13. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесі көлемде нысаналы трансферттер қарастырылсын, соның ішінде:

1) 32 241 тысяча тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2) 3 122 тысячи тенге – на предоставление специальных социальных услуг нуждающимся гражданам на дому;
3)  16 893 тысяч тенге – на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862 «Об утверждении Программы «Развитие регионов»;
4) 3 822 тысячи тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
5) 110 694 тысячи тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
6) 12 291 тысяча тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов химии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
7) 6 520 тысяч тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
8)29 189 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
9) 7 728 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
10) - исключен решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 13/2 (вводится в действие с 01.01.2013);
11) - исключен решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 13/2 (вводится в действие с 01.01.2013);
12) - исключен решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 13/2 (вводится в действие с 01.01.2013);
13) - исключен решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 21.10.2013 N 20/1 (вводится в действие с 01.01.2013)
14) 3 581 тысяч тенге - на увеличение штатной численности местных исполнительных органов.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 13/2;  от 05.07.2013 N 16/1; от 10.09.2013 N 18/1; от 21.10.2013 N 20/1;    10.12.2013 N 22/1 (вводится в действие с 01.01.2013)
14.  Учесть в районном бюджете на 2013 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 12 983 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 в редакции маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 21.10.2013 N 20/1
15. Учесть в районном бюджете на 2013 год целевые трансферты из областного бюджета, в том числе:

1) эпизоотияларға қарсы іс-шараларды өткізуге – 32 241 мың теңге;
2) үйде көмек қажет ететін мұқтаж азаматтарға арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынуға – 3 122 мың теңге;
3) 2011 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Өңірлерді дамыту» Бағдарламасын бекіту туралы» № 862 Қаулысымен бекітілген бағдарламасы аясында өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға – 16 893 мың теңге;
4) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 3 822 мың теңге;
5) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 110 694 мың теңге;
6) жалпы орта білім және негізгі орта білім берудің мемлекеттік мекемелерінің химия кабинеттерін оқу жабдықтарымен жабдықтауға – 12 291 мың теңге;
7) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне – 6 520 мың теңге;
8) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша төлеу мөлшерін ұлғайтуға – 29 189 мың теңге;
9) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдердің еңбекақыларын көтеруге – 7 728 мың теңге;
10) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 28.03.2013 N 13/2 шешімімен (01.01.2013 қолданысқа енгізіледі);
11) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 28.03.2013 N 13/2 шешімімен (01.01.2013 қолданысқа енгізіледі);
12) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 28.03.2013 N 13/2 шешімімен (01.01.2013 қолданысқа енгізіледі);
13) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 21.10.2013 N 20/1 шешімімен (01.01.2013 қолданысқа енгізіледі);
14) жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын арттыруға – 3 581 мың теңге.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 28.03.2013 N 13/2; 05.07.2013 N 16/1; 10.09.2013 N 18/1; 21.10.2013 N 20/1; 10.12.2013 N 22/1 шешімдерімен (01.01.2013 қолданысқа енгізіледі)
14. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер есептелсін – 12 983 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 21.10.2013 N 20/1 шешімімен (01.01.2013 қолданысқа енгізіледі)
15. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есептелсін, соның ішінде:

1) 1 000 тысяч тенге – на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий (конструкций) для объектов образования;
2) 300 тысяч тенге – на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования;
3) 587 тысяч тенге – на внедрение электронных учебников в организациях образования;
4) 150 377 тысяч тенге – на строительство школы на 80 мест в селе Айтуар Жамбылского района;
5) 3 728 тысяч тенге - на земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов;
6) 3 736 тысяч тенге – на установление границ населенных пунктов;
7) 613 тысяч тенге – на развитие сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 «Об утверждении Дорожной карты занятости 2020»;
8) 423 тысяч тенге – на увеличение штатной численности местных исполнительных органов.
Сноска. Пункт 15 с изменением, внесенным решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской от 05.07.2013 N 16/1; от 10.09.2013 N 18/1; от 21.10.2013 N 20/1; от 21.10.2013 N 20/1 (вводится в действие с 01.01.2013)
16. Учесть в районном бюджете трансферты в областной бюджет, в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий, в связи с упразднением ревизионной комиссии в сумме 2 131 тысяча тенге.
16-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2013 года, и возврата целевых трансфертов, республиканского и областного бюджетов, неиспользованных (недоиспользованных) в 2012 году, согласно приложению 9;
Сноска. Решение дополнено пунктом 16-1 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 13/2 (вводится в действие с 01.01.2013)
16-2. Предусмотреть в расходах районного бюджета использование (доиспользование) в 2013 году неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов на развитие, выделенных из областного бюджета в 2012 году, с соблюдением их целевого назначения, согласно приложению 10;
Сноска. Решение дополнено пунктом 16-2 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 13/2 (вводится в действие с 01.01.2013)
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель                              Секретарь Жамбылского
ХI очередной сессии                       районного маслихата
Жамбылского районного маслихата
Р.Садыков                                 Б. Мусабаев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник
ГУ «Отдел экономики и бюджетного
планирования Жамбылского района»           Л. Топорова
20 декабря 2012 года
Приложение 1
к решению маслихата Жамбылского района
от 20 декабря 2012 года № 11/1
Бюджет Жамбылского района на 2013 год

1) өртке қарсы дабылды орнатуға, өрт сөндіру құралдарын сатып алуға, білім беру объектілері үшін ағаш жабындыларын өңдеу бойынша қызметтерге – 1 000 мың теңге;
2) білім беру ұйымдарында бейнебақылауға арналған аппаратурасын сатып алу және орнату үшін – 300 мың теңге;
3) білім беру ұйымдарында электронды оқулықтарды енгізуге 587 мың теңге;
4) Жамбыл ауданы Айтуар селосында 80 орынға арналған мектеп құрылысына – 150 377 мың теңге;
5) елді мекендерде жер-шаруашылық құрылымына – 3 728 мың теңге;
6) елді мекендердің шекараларын орнатуға – 3 736 мың теңге;
7) 613 мың теңге – ауылдық елді мекендерді дамытуға 2013 жылғы 19 маусымдағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жұмыспен қамту 2020 Жол картасын бекіту туралы» № 636 Қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту 2020 Жол картасы шегінде;
8) жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын арттыруға – 423 мың теңге.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 05.07.2013 N 16/1; 10.09.2013 N 18/1; 21.10.2013 N 20/1 шешімдерімен (01.01.2013 қолданысқа енгізіледі)
16. Аудандық бюджеттен облыстық бюджетке мемлекеттік органдардың міндеттерін мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты, тексеру комиссияның таратылуына байланысты сомасы 2 131 мың теңге трансферттер қарастырылсын.
16-1. 2013 жылғы 1 қаңтарына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2012 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) республикалық және облыстық бюджеттерден қайтарылмаған нысаналы трансферттерінің қайтарымдары есебінен аудандық бюджет шығыстары 9 қосымшаға сәйкес қарастырылсын;
Ескерту. Шешім 16-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 28.03.2013 N 13/2 шешімімен (01.01.2013 қолданысқа енгізіледі)
16-2. 2013 жылы республикалық және облыстық бюджеттерден дамуға бөлінген, 2012 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттер сомасы, олардың нысаналы тағайындалуын сақтаумен пайдалану (толық пайдалану) аудандық бюджет шығыстарында 10 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 16-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 28.03.2013 N 13/2 шешімімен (01.01.2013 қолданысқа енгізіледі)
17. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл аудандық мәслихатының               Жамбыл аудандық
кезекті ХІ сессиясының төрағасы            мәслихатының хатшысы
Р. Садықов                                 Б. Мұсабаев
КЕЛІСІЛДІ:
«Жамбыл аудандық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі» ММ бастығы     Л. Топорова
2012 жылғы 20 желтоқсан
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
Жамбыл аудандық мәслихатының № 11/1 шешіміне
1-қосымша
2013 жылға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті

32 014
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 014
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
20 527
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
659
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
16 538
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
14 033
008
Освещение улиц населенных пунктов
8 689
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
304
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
5 040
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 505
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
2 505
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
96 406
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
18 910
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
18 910
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
28 808
003
Поддержка культурно-досуговой работы
24 805
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
217
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3 786
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
11 788
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
11 788
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
20 197
006
Функционирование районных (городских) библиотек
19 031
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 166
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
7 094
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
6 727
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
367
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
9 609
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта

32 014
017
Мүгедектерді жеке оңалту бағдарламасына сәйкес мұқтаж болған мүгедектерді арнайы гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету және ым-қимыл мамандарының қызметтерін ұсыну, жеке көмекшілер беру
3 014
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту әлеуметтік бағдарламалар саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру бойынша қызметтер
20 527
011
Жәрдемақы және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу және жеткізу бойынша қызметтерге төлеу
659
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
16 538
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
14 033
008
Елді мекендердің көшелерін жарықтандыру
8 689
010
Адам жерлейтін орындарды күту және туысы жоқ адамдарды жерлеу
304
011
Елді-мекендерді көркейту және көгалдандыру
5 040
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 505
016
Елдi мекендердi санитариямен қамтамасыз ету
2 505
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
96 406
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
18 910
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
18 910
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
28 808
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
24 805
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) деңгейде спорттық жарыстарын өткiзу
217
010
Түрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3 786
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) ішкі саясат бөлімі
11 788
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтер
11 788
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
20 197
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
19 031
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
1 166
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) ішкі саясат бөлімі
7 094
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 727
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды iске асыру
367
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
9 609
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

9 564
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
45
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
23 311
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
14 901
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
13 941
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
537
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
423
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8 410
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8 410
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 930
467
Отдел строительства района (города областного значения)
10 930
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
10 930
12
Транспорт и коммуникации
18 466
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
2 643
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
2 643
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 823
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
15 823
13
Прочие
19 997
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
6 335
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
6 335
452
Отдел финансов района (города областного значения)
5 670
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
5 670
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 992
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
7 992
3) Чистое бюджетное кредитование
-3 209
Бюджетные кредиты
0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
0

9 564
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығындары
45
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
23 311
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
14 901
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 941
005
Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
537
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды ұстап құртуды ұйымдастыру
423
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) жер қатынастары бөлімі
8 410
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 410
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 930
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) құрылыс бөлімі
10 930
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 930
12
Көлiк және коммуникациялар
18 466
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2 643
013
Аудандық маңызы бар қалалардағы, кенттердегі, ауылдардағы (селолардағы), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 643
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 823
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
15 823
13
Басқалар
19 997
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) кәсіпкерлік бөлімі
6 335
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 335
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) қаржы бөлімі
5 670
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) жергілікті өкілетті органның жергілікті қоры
5 670
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 992
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 992
3) Таза бюджеттік кредиттеу
-3 209
Бюджеттік кредиттер
0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
0

Программа 451 007 – Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Сноска. Приложение 5 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 30.09.2013 N 19/1 (вводится в действие с 01.01.2013)
Виды выплат
Сумма (тысяч тенге)
Социальная помощь: участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на посещение бань и парикмахерских;

451 007 бағдарлама - жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына берілетін әлеуметтік көмек
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 30.09.2013 N 19/1 шешімімен (01.01.2013 қолданысқа енгізіледі)
Төлем түрлері
Сомасы (мың теңге)
Әлеуметтік көмек: Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне (монша және шаштараз қызметтеріне);

103
Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним на зубопротезирование (кроме драгоценных металлов, протезов из металлопластики, металлокерамики, металлоакрила);
573
На санаторно-курортное лечение отдельным категориям граждан: участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны; вдовам воинов, погибших в годы Великой Отечественной войны, не вступившим в повторный брак; Героям Советского Союза; Кавалерам орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней; лицам, удостоенным званий Героя Социалистического труда и "Халык Қаһарманы"; лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Советского Союза за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны; многодетным матерям, награжденным подвеской "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня"; а также награжденных орденами «Материнская слава» первой и второй степени; лицам которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан; лицам, пострадавшим от политических репрессий, являющимся пенсионерами; инвалидам; лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии.
1 932
Итого:
2 608
Приложение 6
к решению маслихата Жамбылского района
от 20 декабря 2012 года № 11/1
Расходы по сельским округам Жамбылского района на 2013 год
Сноска. Приложение 6 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 10.12.2013 N 22/1 (вводится в действие с 01.01.2013)
Функциональная группа
Администратор
Программа
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
Государственные услуги общего характера

103
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген тұлғаларға тіс протездеуге (бағалы металдардан, метал-пластикадан, метал-керамикадан, метал-акрил протездерден басқа);
573
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушыларға теңестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына; Ұлы Отан соғысы жылдары қаза тапқан жауынгерлердің екінші қайта некеге тұрмаған жесірлеріне; Кеңес Одағының Батырларына; үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлеріне; Социалистік Еңбек Ері және «Халық Қаһарманы» атағын алған тұлғаларға; Ұлы Отан соғысы жылдары тылдағы қайсарлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңес Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған тұлғаларға; «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен марапатталған немесе бұрын «Батыр-ана» атағын, сондай-ақ бірінші және екінші дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға; Қазақстан Республикасы алдында айрықша еңбек сіңіргені үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға; саяси қуғын сүргіннен зардап шеккен зейнеткер болып табылатын тұлғаларға; мүгедектерге; 1988-1989 жылдары Чернобыль атом электр стансасындағы апаттың салдарын жоюға қатысушылар қатарынан тұлғаларға, көшіру күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда Қазақстан Республикасындағы шеттеу және қоныс аудару аймағынан көшірілгендерге (өз еріктерімен шығып кеткендерге) азаматтардың санаторлық-курорттық емделуіне
1 932
Барлығы:
2 608
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
Жамбыл аудандық мәслихатының № 11/1 шешіміне
6-қосымша
Жамбыл ауданының селолық округтері бойынша 2013 жылға шығындар
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 10.12.2013 N 22/1 шешімімен (01.01.2013 қолданысқа енгізіледі)
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
1
Жалпы сипатты мемлекеттiк қызметтер

2 643
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
2 643
в том числе:
Пресновский сельский округ
2 643
Всего
176 389
Приложение 9
к решению маслихата Жамбылского района
от 20 декабря 2012 года № 11/1
Расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2013 года, и возврата целевых трансфертов, республиканского и областного бюджетов, неиспользованных (недоиспользованных) в 2012 году
Сноска. Решение дополнено приложением 9 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 13/2 (вводится в действие с 01.01.2013)
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование

2 643
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 643
соның ішінде
Пресновка селолық округі
2 643
Барлығы:
176 389
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
Жамбыл аудандық мәслихатының № 11/1 шешіміне
9-қосымша
2013 жылғы 1 қаңтарына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2012 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) республикалық және облыстық бюджеттерден қайтарылмаған нысаналы трансферттерінің қайтарымдары есебінен аудандық бюджетінің шығыстары
Ескерту. Шешім 9-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 28.03.2013 N 13/2 шешімімен (01.01.2013 қолданысқа енгізіледі)
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы

040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
165
15
Трансферты
20 889,6
452
Отдел финансов района (города областного значения)
20 889,6
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
20 889,6
Приложение 10
к решению маслихата Жамбылского района
от 20 декабря 2012 года № 11/1
Использование (доиспользование) в 2013 году неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов на развитие, выделенных из областного бюджета в 2012 году, с соблюдением их целевого назначения

040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шегінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
165
15
Трансферттер
20889,6
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) қаржы бөлімі
20889,6
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
20889,6
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
Жамбыл аудандық мәслихатының № 11/1 шешіміне
10-қосымша
2013 жылы республикалық және облыстық бюджеттерден дамуға бөлінген, 2012 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттер сомасы, олардың нысаналы тағайындалуын сақтаумен пайдалану (толық пайдалану)