О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 22 декабря 2011 года N 43/1 "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 6 марта 2012 года N 3/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 29 марта 2012 года N 13-8-164. Утратило силу (письмо маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 12 апреля 2013 года N 02-07-01-20/44)
Сноска. Утратило силу (письмо маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 12.04.2013 N 02-07-01-20/44)
В соответствии с пунктом 5 статьи 104, статьями 106 и 109,  пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148 Кызылжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 22 декабря 2011 года № 43/1 «О районном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 9 января 2012 года № 13-8-160, опубликовано в газетах «Қызылжар» от 20 января 2012 года № 3, «Маяк» от 20 января 2012 года № 3 ) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1) доходы - 3 380 517 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 385 073 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 7 460 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 7 521 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 2 980 463 тысяч тенге;
2) затраты - 3 488 527,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 30 957,4 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 36 416,4 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 5 459 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,
в том числе:
приобретение финансовых активов - 0;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит бюджета - - 138 968,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета - 138 968,1 тысяч тенге;»;
пункт 10:
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
«12) 41 505 тысяч тенге - строительство и (или) приобретение жилья и развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020;»;
в пункте 12:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
«5) 9 811 тысяч тенге - строительство и (или) приобретение жилья и развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020;»;
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:

"2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 22 желтоқсандағы N 43/1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2012 жылғы 6 наурыздағы N 3/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 29 наурызда N 13-8-164 тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2013 жылғы 12 сәуірдегі N 02-07-01-20/44 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 12.04.2013 N 02-07-01-20/44 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95 Бюджет кодексінің 104-бабының 5-тармағына106 және 109-баптарына, 111-бабының 1-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабына сәйкес, Қызылжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. «2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 43/1 шешіміне (2011 жылғы 9 қаңтардағы 13-8-160 мемлекеттік тіркеу нормативтік құқықтық актілерінің Тіркелімінде тіркелген, «Қызылжар» газетінде 2012 жылғы 20 қаңтардағы № 3, 2012 жылғы 20 қаңтардағы № 3 «Маяк» газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«1) кірістер - 3 380 517 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 385 073 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 7 460 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 7 521 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 2 980 463 мың теңге;
2) шығындар - 3 488 527,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу - 30 957,4 мың теңге,
соның ішінде:
бюджеттік несиелер - 36 416,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 5 459 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялары бойынша сальдо - 0,
соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджеттік дефициті - - 138 968,1 мың теңге;
6) бюджеттік дефицитін қаржыландыру - 138 968,1 мың теңге;»;
10-тармақ:
келесі мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
«12) 41 505 мың теңге - жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту тұрғын үйлерді салу және (немесе) сатып алу;»;
12-тармағының:
5) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
«5) 9 811 мың теңге - жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту тұрғын үйлерді салу және (немесе) сатып алу;»;
келесі мазмұндағы 12-1 тармағымен толықтырылсын:

«12-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2011 году, согласно приложению 9.».
Указанное решение дополнить приложением 9 согласно приложению 4 к настоящему решению.
Приложения 148 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 123 к настоящему решению (прилагается).
Пункт 16 изложить в следующей редакции:
«16. Установить в расходах бюджета района на 2012 год выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива.».
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии,
секретарь районного маслихата              А. Молдахметова
СОГЛАСОВАНО:
Начальник
Государственного учреждения
«Кызылжарский районный отдел экономики
и бюджетного планирования»                 А. Фролова
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 6 марта 2012 года № 3/1
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 22 декабря 2011 года № 43/1
Кызылжарский районный бюджет на 2012 год
Категория
Сумма, тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5

«12-1. 9-қосымшаға сәйкес аудандық бюджет шығыстарында қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары және республикалық және облыстық бюджеттерден берілген 2011 жылы пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару есебінен шығыстар көзделсін.».
Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес көрсетілген шешім 9-қосымшамен толықтырылсын.
Осы шешімге 123-қосымшаларға сәйкес көрсетілген шешімге 148-қосымшалары жаңа редакцияда мазмұндалсын (қоса беріледі).
16-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«16. 2012 жылға арналған аудандар бюджеттерінің шығыстарында селолық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек көрсетуге төлемдер белгіленсін.».
2. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгзіледі.
Сессияның төрайымы,
аудандық мәслихаттың хатшысы               А. Молдахметова
КЕЛIСIЛГЕН:
«Қызылжар аудандық
экономика және бюджеттiк
жоспарлау бөлiмi»
мемлекеттiк мекемесiнiң бастығы            А.Фролова
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 6 наурыздағы
№ 3/1 шешіміне 1-қосымша
Аудандық мәслихаттың
2011 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 43/1 шешіміне 1-қосымша
2012 жылға Қызылжар ауданының бюджетi
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5

744
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
1 015
018
Капитальные расходы государственного органа
49
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
13 040
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления района (города областного значения)
12 540
004
Капитальные расходы государственного органа
500
2
Оборона
5 903
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5 903
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5 503
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
200
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
200
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
600
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
600
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
600
4
Образование
2 191 052
464
Отдел образования района (города областного значения)
127 816
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
127 205
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям дошкольных организаций образования за счет трансфертов из республиканского бюджета
611
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
2 864
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
2 864
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 060 372
003
Общеобразовательное обучение
1 951 114
006
Дополнительное образование для детей
31 415
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
1 876
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ за счет трансфертов из республиканского бюджета
30 997
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14 224
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
2 400
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)

744
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
1 015
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
49
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
13 040
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту және ауданды (облыстық маңызы бар қаланы) басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 540
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
2
Қорғаныс
5 903
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5 903
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5 503
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
200
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
200
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
600
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
600
021
Елдi мекендерде жол жүрісі қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
600
4
Бiлiм беру
2 191 052
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
127 816
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
127 205
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
611
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2 864
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
2 864
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 060 372
003
Жалпы білім беру
1 951 114
006
Балаларға қосымша білім беру
31 415
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
1 876
064
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен мектеп мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
30 997
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 224
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
2 400
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу

9 616
012
Капитальные расходы государственного органа
70
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
16 860
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
1 800
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
173 300
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
173 300
002
Программа занятости
33 815
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 171
005
Государственная адресная социальная помощь
10 951
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
18 907
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
715
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
46 900
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
16 538
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 957
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
12 909
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22 903
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
534
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
566 031
467
Отдел строительства района (города областного значения)
82 639,9
019
Строительство жилья
27 570,2
022
Строительство и (или) приобретение жилья и развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020
55 069,7
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
2 629
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
2 629
467
Отдел строительства района (города областного значения)
450 167,3
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
450 167,3
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
17 000
008
Освещение улиц населенных пунктов
16 000
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
1 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

9 616
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
70
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
16 860
020
Республикалық бюдеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
1 800
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
173 300
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
173 300
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
33 815
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 171
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
10 951
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
18 907
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
715
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
46 900
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
16 538
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
3 957
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
12 909
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 903
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
534
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
566 031
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
82 639,9
019
Тұрғын үй салу
27 570,2
022
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды салу және (немесе) сатып алу және дамыту
55 069,7
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2 629
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
2 629
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
450 167,3
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
450 167,3
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
17 000
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
16 000
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
1 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
4000
13
Прочие
3942
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
3942
040
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета

013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4000
13
Өзгелер
3942
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
3942
040
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер ретінде «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыру