Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Кызылжарского района
Решение маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 30 июля 2012 года N 7/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 20 августа 2012 года N 13-8-174. Утратило силу решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2013 года N 22/8
Сноска. Утратило силу решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 25.12.2013 N 22/8
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 11 стандарта государственной услуги «Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» Кызылжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан Кызылжарского района:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на оплату услуг бань и парикмахерских в размере одной тысячи тенге в месяц;
2) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, постоянно проживающим на территории Кызылжарского района, на зубопротезирование, согласно представленной счет–фактуры (кроме драгоценных металлов, протезов из металлокерамики, металлоакрила) не более одного раза в год;
3) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, многодетным матерям,
награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившим ранее звание «Мать-героиня», а также награжденным орденами «Материнская слава» І, ІІ степени, лицам, реабилитированным в соответствии с Законом Республики Казахстан «О реабилитации жертв массовых политических репрессий» от 14 апреля 1993 года на санаторно–курортное лечение, один раз в год в размере стоимости путевки;
4) гражданам, больным туберкулезом, на дополнительное питание в период амбулаторного лечения в размере одной тысячи тенге в месяц.
2. Определить что:
1) ежемесячная социальная помощь для посещения бань и парикмахерских участникам и инвалидам Великой Отечественной войны назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия за пределы района, выплата прекращается с месяца, следующего за месяцем, в котором наступили указанные события;

Қызылжар ауданының жеке санаттағы мұқтаж азаматтарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2012 жылғы 30 шілдедегі N 7/4 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 20 тамызда N 13-8-174. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы N 22/8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 25.12.2013 N 22/8 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 56-бабы 1-тармағы 4) тармақшасына, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу» мемлекеттік қызмет стандартының 11-тармағына сәйкес, Қызылжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қызылжар ауданының жеке санаттағы мұқтаж азаматтарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне моншаға баруға және шаштараз қызметтері үшін айына бір мың теңге мөлшерінде;
2) Қызылжар ауданы аумағында тұрақты тұратын Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға тіс протездеуге тапсырылған есеп-фактура бағасының мөлшерінде (асыл металдар және металлокерамика, металлоакрил протездерден басқа) жылына бір реттен артық емес;
3) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген басқа санаттағы тұлғаларға, көп балалы аналарға, «Алтын алқа», «Күміс алқамен» марапатталғандар немесе бұрын «Батыр ана» атағын алғандарға, сонымен қатар ІІІ дәрежелі «Аналық атақ» орденімен марапатталғандарға, «Көпшілік саяси қуғын-сүргін құрбандары туралы» Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 14 сәуірдегі Заңына сәйкес
ақталған тұлғаларға санаторлық-курорттық емделуге жылына бір рет жолдаманың нақты мөлшерінде;
4) туберкулезбен ауыратын азаматтарға амбулаториялық емдеу кезеңінде қосымша тамақтандыруға айына бір мың теңге мөлшерінде.
2. Белгіленсін:
1) Ұлы Отан соғысы қатысушылары мен мүгедектеріне монша мен шаштаразға бару үшін ай сайынғы әлеуметтік көмек өтініш тапсырған айдан бастап тағайындалады және өтініш иесінің қайтыс болғанына немесе оның ауданнан тыс жерге көшіп кетуіне байланысты тоқтатылады, төлемдер нұсқалған оқиғалар болған айдан кейінгі айдан бастап тоқтатылады;

2) зубопротезирование осуществляется медицинской организацией, имеющей лицензию на зубопротезирование, назначается участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, в размере стоимости зубопротезирования (кроме драгоценных металлов, протезов из металлокерамики, металлоакрилла) в пределах средств, предусмотренных бюджетом района;
3) социальные выплаты из местного бюджета осуществляются путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций до двадцатого числа текущего месяца.
3. Финансирование расходов на оказание социальной помощи производить за счет средств местного бюджета, предусмотренных на эти цели в финансовом году по программе 451 007 000 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов».
4. Определить перечень необходимых документов для назначения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Кызылжарского района согласно приложению.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        Секретарь
районного маслихата                        районного маслихата
Н. Рахимов                                 А. Молдахметова
СОГЛАСОВАНО:
Начальник Кызылжарского
районного отдела занятости и
социальных программ                        Н. Султангазин
Приложение
к решению районного маслихата
от 30 июля 2012 года № 7/4
Перечень необходимых документов для назначения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Кызылжарского района
1. Документы, необходимые для назначения социальной помощи:
заявление лица, обратившегося за социальной помощью (далее-заявитель);
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
копия удостоверения инвалида, участника Великой Отечественной войны или лица, приравненного к ним, многодетной матери, награжденной подвеской «Күміс алқа», «Алтын алқа», получившей ранее звание «Мать-героиня», награжденной орденами «Материнская слава» I, II степени;
копия документа лица реабилитированного в соответствии с Законом Республики Казахстан от 14 апреля 1993 года «О реабилитации жертв массовых политических репрессий»;
копия лицевого счета заявителя;
копия документа, подтверждающего место жительства заявителя;
справка с территориального медицинского учреждения о том, что заявитель находится на амбулаторном лечении – при оказании социальной помощи для обеспечения дополнительным питанием граждан, больных активным туберкулезом;
при оказании социальной помощи на зубопротезирование и санаторно-курортное лечение, счет-фактура от медицинской организации о стоимости оказанных услуг;
санаторно-курортная карта о необходимости в санаторно-курортном лечении;
справка из Государственного центра по выплате пенсии о подтверждении статуса получателя специального государственного пособия.

2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген түлғаларға тістерді протездеуге, тістерді протездеуге лицензиясы бар медициналық ұйыммен жүзеге асырылады, тіс протездеуге бағасының мөлшерінде (асыл металдардан, металлокерамика, металлоакрил протездерден басқа) аудан бюджетімен қарастырылған қаражат шегінде тағайындалады;
3) жергілікті бюджеттен әлеуметтік төлемдер ақшалай қаражатты алушының дербес есепшотына екінші деңгейдегі банктер немесе Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінің банкілік операцияларына сәйкес түрлеріне лицензиялары бар ұйымдар арқылы ауыстырумен ағымдағы айдың жиырмасына дейін жүзеге асырылады.
3. Әлеуметтік көмек көрсетуге арналған шығындарды қаржыландыру жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржылық жылда осы мақсаттарға қарастырылған «Жергілікті өкілетті органдар шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік көмек» 451 007 000 бюджеттік бағдарламасы бойынша жүргізілсін.
4. Қызылжар ауданының жеке санаттағы мұқтаж азаматтарына әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажетті құжаттар тізбесі қосымшаға сәйкес анықталсын.
5. Осы шешім бірінші ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат                          Аудандық
сессиясының төрағасы                       мәслихат хатшысы
Н. Рақымов                                 А. Молдахметова
КЕЛІСІЛГЕН:
Қызылжар аудандық
жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің бастығы                          Н. Сұлтанғазин
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 30 шілдедегі № 7/ 4
шешіміне қосымша
Қызылжар ауданының жекелеген санаттағы мұқтаж азаматтарына әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажетті құжаттар тізімі
1. Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін қажетті құжаттар:
Әлеуметтік көмекке жүгінген тұлғаның өтініші (бұдан әрі- өтінуші);
Өтінушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
Мүгедектік, Ұлы Отан соғысы қатысушы немесе оларға теңестірілгені туралы, «Алтын алқа», «Күміс алқамен» марапатталғандар көп балалы аналарға немесе бұрын «Батыр ана» атағын алған, сонымен қатар І, ІІ дәрежелі «Аналық атақ» орденімен марапатталған тұлғалардың жеке куәліктің көшірмесі;
«Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы» Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 14 сәуірдегі Заңына сәйкес ақталған тұлғаның оңалту туралы құжаттың көшірмесі;
өтінушінің дербес шотының көшірмесі;
өтінушінің мекен-жайын растайтын құжаттың көшірмесі;
белсенді туберкулезбен ауыратындарды қосымша тамақтандыру арқылы әлеуметтік көмек көрсетілетін кезде, өтініш беруші амбулаториялық емделуде тұрғандығы туралы аумақтық медициналық мекемеден анықтама;
тіс протезіне және санаторлық-курорттық емделуге әлеуметтік көмек көрсетілгенде, медициналық ұйымнан көрсетілген қызмет туралы есеп-фактура;
санаторлық–курорттық емделу қажеттігі туралы санаторлық–курорттық карта;
Мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығынан арнайы мемлекеттік жәрдемақы алу статусын растау туралы анықтама.

2. В день приема полного пакета документов оригиналы после сверки возвращаются заявителю, а копии документов заверяются и формируются в дело.

2. Тексерілген соң құжаттардың түпнұсқалары өтінушіге қабылданған күні қайтарылып беріледі, ал көшірмелері куәландырылғаннан кейін іс құжаттарына тіркеледі.