Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования"
Постановление акимата района имени Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2012 года N 589. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 7 февраля 2013 года N 2160. Утратило силу постановлением акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 24 мая 2013 года N 184
Сноска. Утратило силу постановлением акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 24.05.2013 N 184
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах» от 27 ноября 2000 года акимат района Магжана Жумабаева Северо–Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на государственное учреждение «Отдел образования района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области».
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                В. Бубенко
Утвержден
постановлением акимата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2012 года № 589
Регламент
государственной услуги «Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) организация образования - организация среднего образования Республики Казахстан, реализующая общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования, независимо от формы собственности и ведомственной подчиненности;
2) местный исполнительный орган (акимат) - коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области, города республиканского значения и столицы, района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории (далее – МИО);
3) СФЕ - структурно-функциональные единицы: ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;

"Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 27 желтоқсандағы N 589 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 7 ақпанда N 2160 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 24 мамырдағы N 184 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің 24.05.2013 N 184 қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген «Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесіне жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                В. Бубенко
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
әкімдігінің 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 589
қаулысымен бекітілген
«Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) білім мекемесі – меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасының орта білім беру мекемесі;
2) жергiлiктi атқарушы орган (әкiмдiк) - облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкiмi басқаратын, өз құзыретi шегiнде тиiстi аумақта жергiлiктi мемлекеттiк басқаруды және өзiн-өзi басқаруды жүзеге асыратын алқалы атқарушы орган (әрі қарай - ЖАО);
3) ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірліктер: уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың ішкі жүйелері;

4) получатель государственной услуги – физическое лицо;
5) уполномоченный орган – государственное учреждение «Отдел образования района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области»;
6) экстернат – одна из форм обучения, при которой обучающийся без регулярного посещения занятий самостоятельно изучает учебные дисциплины соответствующей образовательной программы.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел образования района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области» (далее – уполномоченный орган) и организациями образования района Магжана Жумабаева согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется в соответствии
с подпунктом 21-3) пункта 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании», стандарта государственной услуги «Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
7. Результатом оказываемой государственной услуги является разрешение на обучение в форме экстерната либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
8. Государственная услуга предоставляется - физическим лицам (далее - получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в организациях образования, а также на официальном сайте уполномоченного органа jumabaevroo2007@rambler.ru  и на сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан – www.edu.gov.kz.
10. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента, составляют пятнадцать рабочих дней.
11. Государственная услуга осуществляется ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Предварительная запись и ускоренное оформление не предусмотрены.

4) мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлға;
5) уәкілетті орган – «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
6) экстернат – білім алушы сабаққа үнемі қатыспай-ақ тиісті білім беру бағдарламасының оқу пәндерін өз бетімен оқитын оқыту нысандарының бірі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Регламенттің 12-қосымшасы келісімімен «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) және Мағжан Жұмабаев ауданының білім мекемелерімен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 21-3) тармақшасына 6-бабы 4-тармағына, «Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес, «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 бекітілген қаулысы негізінде көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі экстернат нысанында оқуға рұқсат беруді немесе қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
8. Мемлекеттік қызмет азаматтық тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы).
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат білім беру ұйымдары ғимараттарының ақпараттық стендтерінде, сондай-ақ jumabaevroo2007@rambler.ru уәкілетті органның ресми сайтында, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz сайтында орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі алушы осы Регламенттің 13-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап он бес жұмыс күнін құрайды.
11. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі.
Алдын ала жазылу және жеделдетіп қызмет көрсету қарастырылмаған.

12. Государственная услуга осуществляется в здании организаций образования, которые определяются по указанию уполномоченного органа, куда получатель государственной услуги обратился для получения разрешения на обучение в форме экстерната.
Помещение внутри здания, где предоставляется услуга, по размерам, расположению и конфигурации соответствует условиям для предоставления качественных услуг. Для приемлемости условий ожидания и подготовки необходимых документов помещения оборудованы креслами и стульями.
13. Для получения государственной услуги к заявлению прилагаются:
1) справка-заключение медико-социальной экспертизы (далее - МСЭ) о состоянии здоровья обучающегося;
2) справка о временном проживании за рубежом родителей обучающегося или лиц, их заменяющих, документ, подтверждающий обучение за рубежом по линии обмена школьниками;
3) копии табелей (нотариально заверенные) успеваемости за последний класс обучения обучающегося.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается опись с отметкой о дне получения с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, его(ее) контактные данные.
15. Способ доставки результата оказания услуги - посредством личного посещения получателя государственной услуги.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
1) в случае представления получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента;
2) лица, не имеющие возможности обучаться в общеобразовательных организациях образования по состоянию здоровья;
3) обучающиеся, временно проживающие за рубежом или выезжающие на постоянное место жительства, либо обучающиеся по линии международного обмена школьниками:
4) лица, не завершившие своевременное обучение в организациях основного среднего и общего среднего образования.
17. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление в произвольной форме на имя руководителя организации образования не позднее 1 декабря текущего учебного года и документы, предусмотренные пунктом 13 настоящего Регламента, в организацию образования, ответственное лицо организации образования регистрирует заявление в журнале и выдает получателю государственной услуги опись с отметкой о дне получения документов;

12. Мемлекеттік қызмет көрсету уәкілетті органның көрсетуімен алушы экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру үшін уәкілетті органның көрсетуімен анықталатын білім беру мекемелерінің ғимаратында іске асады.
Ғимараттың ішіндегі қызмет көрсетілетін орынжайлар көлемі, орналасуы және кескіні жағынан сапалы қызмет көрсетуге арналған талаптарға сай келеді. Күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға қолайлы болуы үшін креслолар мен орындықтар қойылған.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішке жататындар:
1) білім алушылардың денсаулығы туралы медициналық-әлеуметтік сараптаманың анықтама-қорытындысын (бұдан әрі – МӘС);
2) білім алушылардың ата-аналары немесе оларды алмастыратын тұлғалардың шетелде уақытша тұратындығы туралы анықтаманы, оқушылар алмасу желісі бойынша шетелде білім алғандығын растайтын құжаты;
3) білім алушылардың соңғы оқыған сыныбында берілген үлгерім табелінің көшірмесін (нотариалды расталған) ұсынады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті барлық құжаттарды тапсырған кезде алушыға алынған күні туралы белгі қойылған тізімдеме беріледі:
1) сұранысты қабылдау нөмірі мен күні;
2) сұратқан мемлекеттік қызметтің түрлері;
3) қосымшада берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күндері (уақыты) мен орындары;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты;
6) мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты, оның байланыс телефоны.
15. Көрсетілген қызмет нәтижесін жеткізу – алушының жеке қатысуымен болады.
16. Мемлекеттік қызметті ұсынуда бас тартудың негізі болып келеді:
1) алушы осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда;
2) денсаулық жағдайына байланысты жалпы білім беру ұйымдарында оқуға мүмкіндігі жоқ тұлғаларға;
3) шетелде уақытша тұратын немесе тұрақты тұруға кеткен, немесе оқушылардың халықаралық алмасу желісінде шетелде білім алушыларға;
4) негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдарында уақытында оқуын аяқтамаған тұлғаларға.
17. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн алушыдан өтiнiш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызметтiң нәтижесiн беру сәтiне дейiнгі мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) мемлекеттік қызмет алушы ағым оқу жылының 1 қыркүйегіне дейін кешіктірмей білім ұйымы жетекшісінің атына еркін нысанда өтінішті және Регламенттің 13-тармағында қарастырылған құжаттарды ұсынады, білім ұйымының жауапты тұлғасы келіп түскен өтініштерді журналға тіркейді және мемлекеттік қызметті алушыға құжаттардың алынған күні туралы белгі қойылған тізімдемені береді;

2) руководитель организации образования налагает резолюцию и направляет ответственному лицу организации образования для исполнения;
3) ответственное лицо организации образования сопроводительным письмом отправляет весь пакет документов в уполномоченный орган;
4) специалист уполномоченного органа регистрирует письмо, направляет для наложения резолюции руководителю уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа накладывает резолюцию и передает для исполнения ответственному специалисту уполномоченного органа;
6) ответственный специалист уполномоченного органа осуществляет проверку полноты и достоверности поступивших документов и готовит разрешение на обучение в форме экстерната, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;
7) местный исполнительный орган разрешает получателю государственной услуги обучение в форме экстерната либо отказывает в предоставлении государственной услуги;
8) специалист уполномоченного органа направляет результат государственной услуги в организацию образования;
9) ответственное лицо организации образования регистрирует результат оказания государственной услуги и выдает получателю государственной услуги разрешение на обучение в форме экстерната, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) ответственное лицо организации образования;
2) руководитель организации образования;
3) специалист уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа;
5) МИО;
6) ответственный специалист уполномоченного органа.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
20. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 4 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу
21. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются все должностные лица, участвующие в оказании государственной услуги (далее – должностные лица), указанные в пункте 18 настоящего Регламента.
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешений на обучение
в форме экстерната в организациях
основного среднего, общего
среднего образования»
Уполномоченный орган по оказанию государственной услуги
Наименование
уполномоченного органа
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное учреждение «Отдел образования района Магжана Жумабаева Северо–
Казахстанской области»
Северо-Казахстанская область район Магжана Жумабаева город Булаево,
улица Сабита Муканова, 34

2) білім беру ұйымның бастығы қарар қойып, білім ұйымының жауапты тұлғасына орындау үшін жібереді;
3) білім беру ұйымының жауапты тұлғасы уәкілетті органға ілеспе хатпен барлық құжаттар жиынтығын жібереді;
4) уәкілетті органның маманы келіп түскен хатты тіркейді, қарар қою үшін уәкілетті органның басшысына жібереді;
5) уәкілетті органның басшысы қарар қойып, орындау үшін уәкілетті органның жауапты маманына жібереді;
6) уәкілетті органның жауапты маманы келіп түскен құжаттардың және деректердің толықтығын және сенімділігін тексеруді іске асырады, экстернатпен оқуға рұқсатты даярлайды немесе дәйекті себептері көрсетілген қызмет көрсетуден бас тарту құжатын дайындайды;
7) жергiлiктi атқарушы орган мемлекеттік қызмет алушыға экстернатпен оқуға рұқсат береді немесе себептері көрсетілген қызмет көрсетуден бас тартады;
8) уәкілетті органның маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін білім беру ұйымына жібереді;
9) білім беру ұйымының жауапты тұлғасы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тіркейді және мемлекеттік қызмет алушыға экстернатпен оқуға рұқсат беру немесе себептері көрсетілген қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісiндегі іс-әрекет (өзара іс-әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
18. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісінде мынадай ҚФБ әрекет етеді:
1) білім беру ұйымының жауапты тұлғасы;
2) білім беру ұйымының басшысы;
3) уәкілетті органның маманы;
4) уәкілетті органның басшысы;
5) ЖАО;
6) уәкілетті органның жауапты маманы.
19. Әрбір әкiмшiлiк іс-әрекеттiң (рәсiмнің) орындалу мерзiмi көрсетіле отырып, әрбір ҚФБ әкiмшiлiк іс-әрекеттерінiң (рәсiмдердiң) дәйектілігі мен өзара іс-әрекетiнің мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 3-қосымшасында көрсетілген.
20. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісiндегі әкiмшiлiк іс-әрекеттердiң қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты айғақтайтын сызба осы Регламенттiң 4-қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
21. Мемлекеттiк қызметтi көрсетуге жауапты тұлғалар Регламенттің 18-тармағында көрсетілген, мемлекеттік қызметті көрсетуге қатысатын (бұдан әрi – лауазымды тұлға) қолданысындағы барлық лауазымды тұлғалар болып табылады.
Лауазымдық тұлғалар мемлекеттік қызметті сапалы және тиімді көрсетуге жауапты болады, сонымен қатар мемлекеттік қызмет көрсетуде қабылданған шешімдері мен іс-әрекеттеріне (жауапсыздығына) жауапты, мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес көрсетілген тәртіппен және мерзімінде орындауға міндетті.
«Негізгі орта, жалпы орта
білім беру ұйымдарында экстернат
нысанында оқытуға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет көрсету Регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша уәкілетті орган
Уәкілетті органның атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласы, Сабит Муқанов көшесі, 34

Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8-71531-2-01-66
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешений на обучение
в форме экстерната в организациях
основного среднего, общего
среднего образования»
Организации образования по оказанию государственной услуги
Наименование
организации образования
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
1
Коммунальное государственное учреждение «Школа-гимназия имени Батыр Баяна» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, района Магжана Жумабаева, г. Булаево ул. Сабита Муканова 34
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)22282
2
Коммунальное государственное учреждение «Булаевская средняя школа № 2» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанская области
Северо-Казахстанская область, района Магжана Жумабаева, г. Булаево ул. Буденного 10
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)22253
3
Коммунальное государственное учреждение «Булаевская средняя школа № 3»района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанская области
Северо-Казахстанская область, района Магжана Жумабаева, г. Булаево ул. Маяковского 16
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)2-09-32
4
Коммунальное государственное учреждение «Булаевская средняя школа № 4»района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанская области
Северо-Казахстанская область, района Магжана Жумабаева, г. Булаево ул. Комарова 16
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)21994
5
Коммунальное государственное учреждение «Медвежинская средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанская области
Северо-Казахстанская область, района Магжана Жумабаев село Медвежка
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)23647
6
Коммунальное государственное учреждение «Полудинская средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанская области
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, с. Полудино ул. Октябрская
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)26593
7
Коммунальное государственное учреждение «Карагандинская средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанская области
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, аул Караганды, ул. Школьная 1

Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-14.00, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8-71531-2-01-66
«Негізгі орта, жалпы орта
білім беру ұйымдарында экстернат
нысанында оқытуға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет көрсету Регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша білім беру ұйымдары
Білім бөлімінің атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс тәртібі
Байланыс телефоны
1
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Булаево каласының «Батыр Баян атындағы мектеп-
гимназиясы»
коммуналдық
мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Булаево каласы Сәбит Мұқанов көшесі 34 үй
Күнде сағат 9.00-ден 18.00 –ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)22282
2
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Булаево каласының «№ 2 Булаев орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Булаево каласы Буденый көшесі 10 үй
Күнде сағат 9.00-ден 18.00 –ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)22253
3
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Булаево каласының «№ 3 Булаев орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Булаево каласы Маяковский көшесі 16 үй
Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)20932
4
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Булаево каласының «№ 4 Булаев орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Булаево каласы Комарово көшесі 16 үй
Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)21994
5
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Медвежка орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Медвежка селосы
Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)23647
6
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Полудино орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Полудино селосы
Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)26593
7
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Қарағанды орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Қарағанды ауылы селосы

Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)35560
8
Коммунальное государственное учреждение «Успенская средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанская области
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, с. Успенка
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71538)25145
9
Коммунальное государственное учреждение «Молодогвардейское средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанская области
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, с. Молодогвардейское
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71538)33667
10
Коммунальное государственное учреждение «Золотонивская средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанская области
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, с. Золотая-Нива
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)33424
11
Коммунальное государственное учреждение «Сартомарская средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанская области
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, с. Сарытомар
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)23441
12
Коммунальное государственное учреждение «Узункольская средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, аул. Узынколь
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)52694
13
Коммунальное государственное учреждение «Чистовская средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, с.  Чистовское
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)24698
14
Коммунальное государственное учреждение «Таманская средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, село Таманская
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)52796
15
Коммунальное государственное учреждение «Карагугинская средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, село Кара-Гуга
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)24489
16
Коммунальное государственное учреждение «Надеждинская средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, село Надежка ул. Ново-Лесная 1

Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)35560
8
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Успенка орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Успенка селосы
Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)25145
9
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Молодогвардейское орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Молодогвардейское селосы
Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)33667
10
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Золотая Нива орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Золотая Нива селосы
Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)33424
11
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Сарытомар орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Сарытомар селосы
Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)23441
12
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Ұзынкөл орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Ұзынкөл ауылы
Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)52694
13
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Чистов орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Чистов селосы
Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)24698
14
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Таман орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Таман селосы
Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)52796
15
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Қарақоға орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Қарақоға селосы
Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)24489
16
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Надежка орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Надежка селосы

Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)27472
17
Коммунальное государственное учреждение «Майбалыкская средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, село Майбалык ул. Степная
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)52047
18
Коммунальное государственное учреждение «Полтавская средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, село Полтавка
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)27191
19
Коммунальное государственное учреждение «Лебяжинская средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, село Лебяжье
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)24766
20
Коммунальное государственное учреждение «Октябрьская средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, село Октябрьское
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)26342
21
Коммунальное государственное учреждение «Хлеборобская средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, село Хлеборобное
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)52970
22
Коммунальное государственное учреждение «Возвышенская средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, село Возвышенка ул. Ленина
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)31388
23
Коммунальное государственное учреждение «Бастомарская средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, село Бастомар
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)35766
24
Коммунальное государственное учреждение «Александровская средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, село Александровка
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье

Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)27472
17
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Майбалық орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Майбалық селосы
Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)52047
18
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Полтавка орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Полтавка селосы
Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)27191
19
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Лебяжье орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Лебяжье селосы
Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)24766
20
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Октябрьское орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Октябрьское селосы
Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)26342
21
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Хлеборобное орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Хлеборобное селосы
Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)52970
22
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Возвышенка орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Возвышенка селосы
Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)31388
23
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Бастомар орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Бастомар селосы
Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)35766
24
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Александровка орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Александровка селосы
Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі

8 (71531)52317
25
Коммунальное государственное учреждение «Писаревская средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, село Писаревка
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)26110
26
Коммунальное государственное учреждение «Конюховская средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, село Конюхово
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)25384
27
Коммунальное государственное учреждение «Фурмановская средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, аул Байтерек
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье

8 (71531)52317
25
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Писарев орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Писарев селосы
Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)26110
26
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Конюхов орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Конюхово селосы
Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)25384
27
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Фурманов орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Бәйтерек аулы
Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі

8 (71531)27688
28
Коммунальное государственное учреждение «Пролетарская средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, село Пролетарка
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)52331
29
Коммунальное государственное учреждение «Советская средняя школа» района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, село Советское

8 (71531)27688
28
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Пролетарка орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Пролетарка селосы
Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)52331
29
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының «Советская орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы Советское селосы

Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8 (71531)36563
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешений на обучение
в форме экстерната в организациях
основного среднего, общего
среднего образования»
1. Описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур)
1
№ действия
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наиме
новани
е СФЕ
Ответ
ствен
ное
лицо
орга
низа
ции
обра
зова
ния
Руководитель организации образования
Ответственное лицо организации образования
Специ
алист
упол
номо
ченно
го ор
гана
Руково
дитель
уполно
мочен
ного
органа
От
ветс
твен
ный
спе
циа
лист
упол
номо
чен
ного
орга
на
МИО
Спе
циа
лист
упол
номо
чен
ного
орга
на
Ответс
твенно
е лицо
органи
зации
образо
вания
3
Наиме
нова
ние
дейст
вия
(про
цесса,
проце
дуры,
опера
ции) и
их
описа
ние
Прием
регис
траци
я заяв
ления
и доку
мен
тов с
выда
чей
описи
Налага
ет
резолю
цию и
направ
ляет
ответс
твен
ному
лицу
органи
зации
образо
вания
для
направ
ления
в
уполно
мочен
ный
орган
Отправ
ляет
сопро
водите
льным
пись
мом
весь
пакет
доку
ментов
в
уполно
мочен
ный
орган
Регис
триру
ет
сопро
води
тель
ное
пись
мо,
напра
вляет
для
нало
жения
резо
люции
руко
води
телю
упол
номо
ченно
го ор
гана
Накла
дывает
резолю
цию и
направ
ляет
для
испол
нения
ответс
твенно
му
специа
листу
для ис
полне
ния
Осу
щест
вля
ет
про
вер
ку пол
ноты
и
дос
тове
рнос
ти пос
тупи
вших
доку
мен
тов
и
гото
вит
раз
реше
ние
на
обу
чени
е в
фор
ме
экс
тер
на
та,
либо
моти
виро
ван
ный
отве
т об
отка
зе в
пре
дос
тав
лени
и ус
луги
Раз
реша
ет
полу
чате
лю
госу
дарс
твен
ной
услу
ги
обу
чени
е в
фор
ме
экс
тер
ната
либо
отка
зыва
ет в
пре
дос
тав
лени
и
госу
дарс
твен
ной
услу
ги
Нап
рав
ляет
резу
льта
т го
суда
рст
вен
ной
услу
ги в
орга
низа
цию
обра
зова
ния
Регис
триру
ет ре
зуль
тат
оказа
ния
госуда
рствен
ной
услуги
и
выдает
получа
телю
госуда
рствен
ной
услуги
разре
шение
на
обуче
ние в
форме
экстер
ната,
либо
мотиви
рован
ный
ответ
об
отказе
в
предос
тавле
нии
услуги
4
Форма
завер
шения
Выда
ча
полу
чате
лю го
судар
ствен
ной
услу
ги
описи
с
отмет
кой о
дне
полу
чения
доку
мен
тов
Резолюция
Посту
пившие
доку
менты
Посту
пив
шие
доку
менты
Резолюция
раз
реше
ние
на
обу
чени
е в
фор
ме
экс
тер
на
та,
либо
моти
виро
ван
ный
от
вет
об
отка
зе в
пре
дос
тав
лени
и ус
луги
раз
реше
ние
на
обу
чени
е в
фор
ме
экс
тер
ната
в
орга
низа
циях
обра
зова
ния
либо
моти
виро
ван
ный
от
вет
об
отка
зе в
пре
дос
тав
лени
и ус
луги
раз
реше
ние
на
обу
чени
е в
фор
ме
экс
тер
ната
в
орга
низа
циях
обра
зова
ния
либо
моти
виро
ван
ный
от
вет
об
отка
зе в
пре
дос
тав
лени
и ус
луги
разре
шение
на
обуче
ние в
форме
экстер
ната в
органи
зациях
образо
вания
либо
мотиви
рован
ный
ответ
об
отказе
в пре
достав
лении
услуги
5
Сроки
испол
нения
Выдае
тся
неза
медли
тель
но
при
сдаче
доку
мен
тов
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня
В течение 15 минут
В течение 1 часа
В течение 1 рабочего дня
В течение 10 рабочих дней
В течении 1 рабочего дня
Выдает
ся
незаме
длите
льно
при
обраще
нии
получа
теля
госуда
рствен
ной
услуги
6
Номер
следую
щего
дейст
вия
2
3
4
5
6
7
8
9
Таблица 2. Вариант использования (основной процесс)
Ответствен
ное лицо
организации
образования
Руководитель организации образования
Специа
лист
уполно
моченно
го органа
Руководитель уполномоченного органа
Ответствен
ный
специалист
уполномочен
ного органа
МИО
Действие 1
Прием
регистрация
заявления и
документов и
выдача
получателю
государствен
ной услуги
описи с
отметкой о
дне
получения
документов
Дейст
вие 2
Налага
ет
резолю
цию и
направ
ляет
ответс
твенно
му
лицу
органи
зации
образо
вания
для
направ
ления
в
уполно
мочен
ный
орган
Действи
е 4
Регист
рирует
докумен
ты,
направ
ляет
для
наложе
ния ре
золюции
руково
дителю
уполно
моченно
го
органа
Действие
5 Накла
дывает
резолю
цию и
направля
ет для
исполне
ния
ответст
венному
специали
сту для
исполне
ния
Действие 6
осуществля
ет проверку
полноты и
достовернос
ти
поступивших
документов
и готовит
разрешение
на обучение
в форме
экстерната
Действие7
разрешает получателю государственной услуги обучение в форме экстерната
Действие 3
отправляет
весь пакет
документов
сопроводите
льным
письмом в
уполномочен
ный орган
Действи
е 8
Направ
ляет ре
зультат
государ
ствен
ной
услуги
в орга
низацию
образо
вания
Действие 9
Регистрирует
результат
оказания
государствен
ной услуги и
выдает
получателю
государствен
ной услуги
разрешение
на обучение
в форме
экстерната
Таблица 3. Вариант использования (альтернативный процесс)
Ответственное лицо организации образования
Руководитель организации образования
Специа
лист
уполно
моченно
го органа
Руководи
тель упол
номочен
ного
органа
Ответст
венный
специа
лист
уполномо
ченного
органа
МИО
Действие 1 Прием
регистрация
заявления и
документов и
выдача
получателю
государствен
ной услуги
описи с
отметкой о
дне получение
документов
Дейст
вие 2
Налага
ет
резолю
цию и
направ
ляет
ответ
ствен
ному
лицу
органи
зации
образо
вания
для
направ
ления
в
уполно
мочен
ный
орган
Действи
е 4
Регист
рирует
докумен
ты,
направ
ляет
для
наложе
ния ре
золюции
руково
дителю
уполно
моченно
го
органа
Действие
5 На
кладывает
резолюцию
и на
правляет
для ис
полнения
ответст
венному
специалис
ту для
исполне
ния
Действие
6 осу
ществляет
проверку
полноты и
достовер
ности по
ступивших
докумен
тов и
готовит
мотивиро
ванный
ответ об
отказе
Действие 7
отказывает в
предоставле
нии госу
дарственной
услуги
Действие 3
отправляет
сопроводитель
ным письмом
весь пакет
документов в
уполномочен
ный орган
Действи
е 8
направ
ляет
мотиви
рован
ный
ответ
об
отказе
в ор
ганиза
цию
образо
вания
Действие 9
регистрирует
мотивирован
ный ответ об
отказе и
выдает
получателю
государствен
ной услуги
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешений на обучение
в форме экстерната в организациях
основного среднего, общего
среднего образования»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий

Күнде сағат 9-00 ден 18-00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00, сенбі, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8 (71531)36563
«Негізгі орта, жалпы орта
білім беру ұйымдарында экстернат
нысанында оқытуға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет көрсету Регламентіне
3-қосымша
1. Әкiмшiлiк іс-әрекеттердiң (рәсiмдердiң) дәйектілігі мен өзара іс-әрекетiнің сипаттамасы
1
Әрекеттің №
1
2
4
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының жауапты тұлғасы
Білім
беру
ұйым
ның
басты
ғы
Білім
беру
ұйымы
ның
жауап
ты тұл
ғасы
Уәкіле
тті
орган
ның
маманы
Уәкі
летті
орган
ның
басшы
сы
Уәкі
летті
орган
ның
жауап
ты
маманы
ЖАО
Уәкі
лет
ті
орга
нның
мама
ны
Білім
беру
ұйымы
ның
жауап
ты тұл
ғасы
3
Әре
кет
тің
(үде
ріс
тiң,
рәсiмнiң,
операция
ның)
атауы
және
олар
дың
сипат
тама
сы
Өті
ніш
пен
құжат
тарды
қабыл
дау
және
тір
кеу,
тізім
деме
беру
Қарар
қой
ып,
уәкі
летті
орга
нына
жібе
ру
үшін
білім
ұйымы
ның
жауап
ты
тұлға
сына
орын
дау
үшін
жібе
реді
Уәкі
летті
орган
ға
ілеспе
хатпен
барлық
құжат
тар
жиынты
ғын
жібере
ді
Ілеспе
хатты
тіркей
ді,
қарар
қою
үшін
уәкі
летті
орган
басшы
сына
жібере
ді
Қарар
қой
ып,
орын
дау
үшін
жауап
ты
маман
ға
жібе
реді
Келіп
түскен
құжат
тардың
және
дерек
тердің
толық
тығын
және
сенім
ділі
гін
тексе
руді
іске
асыра
ды,
экстер
натпен
оқуға
рұқсат
ты
даяр
лайды
немесе
дәйек
ті
себеп
тері
көрсе
тілген
қызмет
көрсе
туден
бас
тарту
құжа
тын
дайын
дайды
Мем
леке
ттік
қыз
мет
алу
шыға
экс
тер
нат
пен
оқу
ға
рұқ
сат
бере
ді
неме
се
себе
пте
рі
көр
сеті
лген
қыз
мет
көр
сету
ден
бас
тар
тады
Мем
леке
ттік
қыз
мет
көр
сету
нәти
же
сін
бі
лім
беру
ұйы
мына
жібе
реді
Мемле
кеттік
қызмет
көрсе
ту
қорыты
ндысын
тіркей
ді
және
мемле
кеттік
қызмет
алушы
ға
экстер
натпен
оқуға
рұқсат
беру
немесе
себеп
тері
көрсе
тілген
қызмет
көрсе
туден
бас
тарту
туралы
дәлел
ді жа
уапты
береді
4
Аяқ
тау
ныса
ны
Мемле
кет
тiк
қыз
метті
алушы
ға
құжат
тар
дың
алын
ған
күні
тура
лы
белгі
қойыл
ған
тізі
мдеме
ні
беру
Қарар
Түскен
құжат
тар
Түскен
құжат
тар
Қарар
экстер
натпен
оқуға
рұқсат
немесе
дәйек
ті
себеп
тері
көрсе
тілген
қызмет
көрсе
туден
бас
тарту
құжаты
Бі
лім
беру
ұйм
дары
нда
экс
тер
нат
пен
оқу
ға
рұқ
сат
неме
се
дәйе
кті
себе
пте
рі
көр
сеті
лген
қыз
мет
көр
сету
ден
бас
тар
ту
құжа
ты
Бі
лім
беру
ұйм
дары
нда
экс
тер
нат
пен
оқу
ға
рұқ
сат
неме
се
дәйе
кті
себе
пте
рі
көр
сеті
лген
қыз
мет
көр
сету
ден
бас
тар
ту
құжа
ты
Білім
беру
ұймда
рында
экстер
натпен
оқуға
рұқсат
немесе
дәйек
ті
себеп
тері
көрсе
тілген
қызмет
көрсе
туден
бас
тарту
құжаты
5
Орын
дау
мер
зімде
рі
Құжат
тарды
тапсы
рған
да
бір
ден
бері
леді
1
жұмыс
күні
ішін
де
1 жұмыс күні ішінде
15 минут ішінде
1
сағат
ішін
де
1 жұмыс күні ішінде
1
жұ
мыс
күні
ішін
де
10
жұ
мыс
күні
ішін
де
Мемле
кеттік
қызмет
алушы
жүгін
генде
құжат
тарды
бірден
беріл
еді
6
Келе
сі
әреке
ттің
нөмі
рі
2
3
4
5
6
7
8
9
2. сызба Пайдалану нұсқалары (негізгі үдеріс)
Білім беру ұйымы жауапты тұлғасы
Білім
беру
ұйымы
ның
басшысы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
ЖАО
1 әрекет
Өтінішті және құжаттарды қабылдау, тіркеу және мемлекеттiк қызметті алушыға құжаттардың алынған күні туралы белгі қойылған тізімдемені беру
2 әрекет Қарар
қойып,
уәкілет
ті ор
ганына
жіберу
үшін
білім
ұйымы
ның
жауапты
тұлға
сына
орындау
үшін
жібере
ді
4 әрекет Құжаттар
ды
тіркейді,
қарар қою
үшін
уәкілетті
орган
басшысына
жібереді
5 әрекет Қарар қойып, орындау үшін жауапты маманға жібереді
6 әрекет
Келіп түскен құжаттардың және деректердің толықтығын және сенімділігін тексеруді іске асырады, экстернатпен оқуға рұқсатты даярлайды
7 әрекет
Мемлекеттік қызмет алушыға экстернатпен оқуға рұқсат береді
3 әрекет
Уәкілетті органға барлық құжаттар жиынтығын ілеспе хатпен жібереді
8 әрекет Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін білім беру ұйымына жібереді
9 әрекет
Білім беру ұймдарында экстернатпен оқуға рұқсат береді
3 сызба. Пайдалану нұсқалары ( балама үдеріс)
Білім беру ұйымының жауапты тұлғасы
Білім беру ұйымының басшысы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
ЖАО
1 әрекет
Өтінішті
және
құжаттарды
қабылдау,
тіркеу
және мем
лекеттiк
қызметті
алушыға
құжаттар
дың
алынған
күні
туралы
белгі
қойылған
тізімдеме
ні беру
2 әрекет
Қарар
қойып,
уәкілет
ті
органына
жіберу
үшін
білім
ұйымының
жауапты
тұлғасы
на
орындау
үшін
жібереді
4 әрекет Құжаттарды тіркейді, қарар қою үшін уәкілетті органның басшысына жібереді
5 әрекет Қарар қойып, орындау үшін жауапты маманға жібереді
6 әрекет
Келіп түскен құжаттардың және деректердің толықтығын және сенімділігін тексеруді іске асырады және дәйекті себептері көрсетілген қызмет көрсетуден бас тарту құжатын дайындайды
7 әрекет
мемлекет
тік
қызмет
көрсету
ден бас
тартады
3 әрекет
Уәкілетті органға барлық құжаттар жиынтығын ілеспе хатпен жібереді
8 әрекет Білім беру ұйымына дәйекті себептері көрсетілген қызмет көрсетуден бас тарту туралы жауап жібереді
9 әрекет
дәйекті
себептері
көрсетіл
ген қызмет
көрсетуден
бас тарту
туралы
жауапты
тіркейді,
және мем
лекеттiк
қызметті
алушыға
береді
«Негізгі орта, жалпы орта
білім беру ұйымдарында экстернат
нысанында оқытуға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет көрсету Регламентіне
4-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттің логикалық жүйелілігі арасындағы байланысты көрсететін кесте