Об утверждении регламента государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту".
Постановление акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 12 ноября 2012 года N 446. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 14 декабря 2012 года N 1995. Утратило силу постановлением акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 21 мая 2013 года N 153
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 21.05.2013 N 153
В соответствии пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта» акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Бекшенова Е.М.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района            К. Калиев
Утвержден
постановлением акимата
Мамлютского района
от «12» ноября 2012 года № 446
Регламент государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий,
первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории,
судья по спорту»
1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
1) местный исполнительный орган по вопросам физической культуры и спорта района - государственное учреждение «Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Мамлютского района Северо-Казахстанской области»;

"Екінші және үшінші разрядтар, бірінші, екінші және үшінші жасөспірімдік разрядтар, біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты нұсқаушы-спортшы, біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі екінші санатты әдіскер, спорт төрешісі спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 12 қарашадағы N 446 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 14 желтоқсанда N 1995 тіркелді. Күші жойылды Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 21 мамырдағы N 153 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық әкімдігінің 21.05.2013 N 153 Қаулысымен
«Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабы 4 тармағына, «Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 қаулысына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған «Екінші және үшінші разрядтар, бірінші, екінші және үшінші жасөспірімдік разрядтар, біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты нұсқаушы-спортшы, біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі екінші санатты әдіскер, спорт төрешісі спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы әкімінің орынбасары Е.М.Бекшеновке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі            Қ.Қалиев
Мамлют ауданы әкімдігінің
2012 жылғы «12» қарашадағы
№ 446 қаулысымен
бекітілді
«Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланылатын терминдер мен аббревиатураларға анықтама:
1) ауданның дене шынықтыру және спорт мәселесі бойынша жергілікті атқарушы орган - «Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесі;

2) структурно - функциональные единицы - это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы (далее - СФЕ).
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается местным исполнительным органом по вопросам физической культуры и спорта района государственным учреждением «Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Мамлютского района Северо-Казахстанской области» (далее - местный исполнительный орган) через отдел по Мамлютскому району Филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области (далее - Центр) по месту проживания получателя по адресу, согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.
3. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании пунктов 23, 4 и 5 статьи 22-1 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года «О физической культуре и спорте», приказа и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 5 марта 2011 года № 02-02-18/29 «Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта, а также Правил присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам» и приказа и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 22 августа 2008 года № 01-08/142 «Об утверждении Правил присвоения спортивных званий, разрядов и судейских категорий по спорту», стандарта государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981.
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет - ресурсе местного исполнительного органа: www.maml-akimat.sko.kz, на стендах расположенных в фойе местного исполнительного органа и Центра, в официальных источниках информации.
6. Результатом государственной услуги являются выдача выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории сроком на 5 лет на бумажном носителе (далее – выписка) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.

2) құрылымдық - функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері (бұдан әрі – ҚФБ).
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет ауданның дене шынықтыру және спорт мәселесі бойынша жергілікті атқарушы органы «Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - жергілікті атқарушы орган), осы Регламенттің 12 қосымшаларына сәйкес алушының тұрғылықты орны бойынша Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорынның филиалының Мамлют ауданы бойынша бөлімі (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметтің шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті мобильді орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 22-1 бабының 234 және 5 тармақтарының, «Дене шынықтыру және спорт саласында азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу мен шарттарының ережесін, сондай-ақ Жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға біліктілік санаттарын беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрі м.а. 2011 жылғы 5 наурыздағы № 02-02-18/29 бұйрығының, «Спорттық атақтар мен разрядтар және спорттан төреші санаттарын берудің ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрі м.а. 2008 жылғы 22 тамыздағы № 01-08/142 бұйрығының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 қаулысымен бекітілген «Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат жергілікті атқарушы органның www.maml-akimat.sko.kz интернет - ресурстарында, жергілікті атқарушы орган, Орталық фойелерінің стендтерінде, ресми ақпарат көздерінде орналасқан.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз жеткізгіште 5 жыл мерзімге спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзінді (бұдан әрі - үзінді) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электронды құжат нысанындағы дәлелді жауап болып табылады.

7. Государственная услуга оказывается тренерам, методистам, инструкторам, спортсменам и судьям по спорту с целью официального признания спортивного разряда и квалификации (далее - получатели).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя не превышают 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом местный исполнительный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут.
9. Государственная услуга оказывается бесплатно.
10. Государственная услуга оказывается в здании Центра по месту проживания получателя. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла для ожидания, стенды).
Документы для представления спортсмена к спортивному званию, разряду направляются в местные исполнительные органы и центры в течение шести месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
11. Для получения государственной услуги о присвоении спортивных разрядов: «Спортсмен 1 юношеского разряда», «Спортсмен 2 юношеского разряда», «Спортсмен 3 юношеского разряда» получатель представляет в Центр перечень документов:
1) представление установленной формы согласно приложению 3 к настоящему Регламенту;
2) выписку из протокола соревнования с указанием наименования соревнования, срока и места его проведения, подписанную главным судьей и главным секретарем соревнования;
3) копии протоколов соревнований, заверенные печатью областной федерации по данному виду спорта;
4) справку о результатах по боксу, в видах борьбы и других единоборствах, подписанную главным судьей, главным секретарем соревнований, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категорий «Тренер высшего уровня квалификации второй категории», «Тренер среднего уровня квалификации второй категории» получатель представляет в Центр перечень документов:

7. Мемлекеттік қызмет жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға, спортшыларға және спорт төрешілеріне (бұдан әрі - алушылар) спорттық разрядтары мен біліктіліктерді ресми тану мақсатында көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы жүгінген сәттен бастап күнтізбелік 30 күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға бір күн қалғанда ұсынады);
2) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша Орталықтардың ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюро, күту үшін орындықтар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар анықтамалық стендтер орналасады. Ғимаратта мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар көзделген (күтуге арналған орындықтар, стенділер).
Спортшыға спорттық атақ, разряд беру үшін құжаттар сәйкесінше нормативтер мен талаптарды орындау сәтінен алты ай ішінде жергілікті атқарушы органдарға және орталықтарға жолданады.
11. «1 жасөспірімдік разряд спортшысы», «2 жасөспірімдік разряд спортшысы», «3 жасөспірімдік разряд спортшысы» спорттық разрядтарын беру туралы мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы Орталыққа мынадай құжаттар тізбесін береді:
1) осы Регламенттің 3 қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы ұсыным;
2) жарыстың атауы, оны өткізу мерзімі мен орны көрсетілген, жарыстың бас төрешісі мен бас хатшысы қол қойған хаттамадан үзінді;
3) осы спорт түрінен республикалық федерацияның мөрімен расталған жарыстар хаттамаларының көшірмелері;
4) осы Регламенттің 4 қосымшасына сәйкес жарыстың бас төрешісінің және бас хатшысының қол қойған бокс, күрес және басқа да жекпе-жектердің нәтижелері туралы анықтама;
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін жергілікті атқарушы орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталық қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екінші санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi орта деңгейдегi екінші санатты жаттықтырушы» санаттарын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызмет алу үшін алушы Орталыққа мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:

1) заявление установленной формы согласно приложению 6 к настоящему Регламенту;
2) копии документов об образовании, повышении квалификации;
3) копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) справку установленной формы согласно приложению 7 к настоящему Регламенту (за исключением присвоения категории «Тренера высшего и среднего уровней квалификации без категории»);
5) копии протоколов соревнований, заверенные печатью областной федерации по данному виду спорта (за исключением присвоения квалификационной категории «Тренера высшего и среднего уровней квалификации без категории»);
6) копию удостоверения о присвоении предыдущей квалификационной категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя - физического лица.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Присвоение категорий «Тренер высшего уровня квалификации второй категории», «Тренер среднего уровня квалификации второй категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 5 к настоящему Регламенту.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категории «Методист высшего уровня квалификации второй категории», «Методист среднего уровня квалификации второй категории» получатель представляет в Центр перечень документов:
1) заявление установленной формы согласно приложению 6 к настоящему Регламенту;
2) копию документов об образовании, повышении квалификации;
3) копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;

1) осы Регламенттің 6 қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) білімі, біліктілігін арттыру туралы құжаттың көшірмесі;
3) еңбек кітапшасының немесе датасы және оны тоқтату негіздемесі туралы жұмыс берушінің белгісімен еңбек шартының көшірмесі немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынасын жасау және тоқтатуды растайтын жұмыс беруші актісінен үзінді немесе жұмыскердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағаттық анықтама;
4) осы Регламенттің 7 қосымшасына сәйкес белгіленген үлгідегі анықтама («Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы» санатын беруді қоспағанда);
5) аталмыш спорт түрі бойынша облыстық федерацияның мөрімен расталған жарыстар хаттамасының көшірмесі («Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы» санатын беруді қоспағанда);
6) бұдан бұрынғы біліктілік санатының берілуі туралы куәліктің көшірмесі.
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
жеке тұлға үшін - алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
Жергілікті атқарушы орган мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстары болып табылатын құжаттар мәліметін электрондық цифрлық қол қойылған электронды құжаттар үлгісінде халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Орталық қызметкері мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйеден ұсынылған құжаттар көшірмесі мен мәліметтің дұрыстығын түпнұсқамен салыстырады, кейін түпнұсқаны мемлекеттік қызметті тұтынушыға қайтарады.
«Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы», «Біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы» санатын беру осы Регламенттің 5 қосымшасына сәйкес дене шынықтыру ұйымдары қызметкерлерінің лауазымы үшін біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
«Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты әдіскер», «Біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты әдіскер» санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызмет алу үшін алушы Орталыққа мынадай құжаттар тізбесін тапсырады:
1) осы Регламенттің 6 қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) білімі, біліктілігін арттыру туралы құжаттың көшірмесі;
3) еңбек кітапшасының немесе жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;

4) копию удостоверения о присвоении предыдущей квалификационной категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя - физического лица.
Присвоение категорий «Методист высшего уровня квалификации второй категории», «Методист среднего уровня квалификации второй категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 5 к настоящему Регламенту.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категории «Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории» получатель представляет в Центр перечень документов:
1) заявление установленной формы согласно приложению 6 к настоящему Регламенту;
2) копии документов об образовании, повышении квалификации;
3) копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) ходатайство республиканской федерации по виду спорта о присвоении категории с указанием достижений спортсмена за последние 2 года, заверенное печатью;
5) копию удостоверения о присвоении предыдущей категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя - физического лица.
Присвоение категорий «Методист высшего уровня квалификации второй категории», «Методист среднего уровня квалификации второй категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 5 к настоящему Регламенту.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении судейской категории «Судья по спорту» получатель представляет в Центр документ, подтверждающий опыт судейской практики (прохождение курсов, семинаров), в соответствии с требованиями спортивной классификации Республики Казахстан.

4) бұдан бұрынғы біліктілік санатының берілуі туралы куәліктің көшірмесі.
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
алушы – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат.
«Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты әдіскер», «Біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты әдіскер» санатын беру осы Регламенттің 5 қосымшасына сәйкес дене шынықтыру ұйымдары қызметкерлерінің лауазымы үшін біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Жергілікті атқарушы орган мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстары болып табылатын құжаттар мәліметін электронды сандық қол қойылған электронды құжаттар үлгісінде халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Орталық қызметкері мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйеден ұсынылған құжаттар көшірмесі мен мәліметтің дұрыстығын түпнұсқамен салыстырады, кейін түпнұсқаны мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
«Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты нұсқаушы-спортшы» санатын меншіктеу (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызмет алу үшін алушы Орталыққа мынадай құжаттар тізбесін тапсырады:
1) осы Регламенттің 6 қосымшасына сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
2) білімі, біліктілігін арттыру туралы құжаттың көшірмесі;
3) еңбек кітапшасының немесе датасы және оны тоқтату негіздемесі туралы жұмыс берушінің белгісімен еңбек шартының көшірмесі немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынасын жасау және тоқтатуды растайтын жұмыс беруші актісінен үзінді немесе жұмыскердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағаттық анықтама;
4) мөрмен расталған соңғы екі жылдағы спортшының жетістіктерін көрсетумен санат меншіктеу туралы спорт түрлері бойынша республикалық федерацияның қолдаухаты;
5) алдындағы біліктілік санатын меншіктеу туралы куәліктің көшірмесі.
Құжаттар мәліметі:
алушы – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат.
«Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты әдіскер», «Біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты әдіскер» санатын меншіктеу осы Регламенттің 5 қосымшасына сәйкес дене шынықтыру ұйымдары қызметкерлерінің лауазымы үшін біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Жергілікті атқарушы орган мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстары болып табылатын құжаттар мәліметін электрондық сандық қол қойылған электронды құжаттар үлгісінде халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Орталық қызметкері мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйеден ұсынылған құжаттар көшірмесі мен мәліметтің дұрыстығын түпнұсқамен салыстырады, кейін түпнұсқаны мемлекеттік қызметті тұтынушыға қайтарады.
«Спорт төрешісі» төрешілік санатын беру туралы мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы Қазақстан Республикасының спорттық біліктілік талаптарына сәйкес төрешілік практикасы тәжірибесін растайтын құжатты (семинарлар, курстардан өтуін) Орталыққа ұсынады.

12. Для получения государственной услуги через Центр заполнение бланков заявлений не требуется.
13. В Центре прием документов осуществляется работниками Центра в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника Центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
15. В центре выдача готовых документов получателю осуществляется работником Центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, Центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает в местный исполнительный орган.
16. Местный исполнительный орган отказывает в предоставлении данной государственной услуги по следующим основаниям:
1) непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего Регламента;
2) обнаружение недостоверных или искаженных данных в документах;
3) представление документов на присвоение спортивных званий спортсмену в сроки, превышающие шесть месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
Центр отказывает в приеме документов, в случае непредставления получателем одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего Регламента.
При отказе в приеме документов работником Центра получателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявления выдается получателю в течение двух рабочих дней, в случае неполноты представления документов, либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги.
17. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя и до момента выдачи результата государственной услуг:
1) получатель для получения государственной услуги обращается в Центр;
2) инспектор Центра принимает документы, проверяет полноту представленных документов, в случае непредставления получателем полного перечня документов, указанных в пункте 11 настоящего Регламента, отказывает в приеме документов, выдает расписку получателю с указанием недостающих документов. При наличии полного пакета документов регистрирует обращение, выдает получателю расписку, в которой указывается дата выдачи документов и передает в накопительный отдел Центра;

12. Орталық арқылы мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш бланкілерін толтыру талап етілмейді.
13. Орталықта құжаттарды қабылдау «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда Орталық қызметкерлерімен жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттар тапсырылған кезде алушыға мыналар көрсетіле отырып тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріледі:
1) сұрауды қабылдау күні мен нөмірі;
2) сұрау жасалған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
15. Орталықта дайын құжаттарды алушыға беруді орталықтың қызметкері қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде күн сайын «терезе» арқылы жүзеге асырады.
Егер алушы көрсетілген мерзімде қызметтің нәтижесін алуға келмесе, орталық оның бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін жергілікті атқарушы органға береді.
16. Жергілікті атқарушы орган аталған мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:
1) осы Регламенттің 11 тармағында көрсетілген толық құжаттар тізбесін тапсырмауы;
2) құжаттарда жалған немесе бұрмаланған деректер анықталса;
3) спортшыға спорттық атақтарды беру құжаттарын тиісті норматив немесе талаптар орындалған сәттен бастап алты айдан асып кеткен мерзімде ұсынылса.
Осы Регламенттің 11 тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін алушы тапсырмаған жағдайда Орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Орталық қызметкерімен құжаттарды қабылдаудан бас тартқан жағдайда алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсетумен қолхат беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін белгіленген мерзімде немесе құжаттарды толық тапсырмаған жағдайда екі жұмыс күні ішінде алушыға өтінішті қарастырудан бас тарту туралы дәлелді жауап беріледі.
17. Алушыдан өтініш алған сәттен бастап көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа жүгінеді;
2) Орталық инспекторы өтінішті қабылдайды, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, осы Регламенттің 11 тармағында көрсетілген құжаттардың тізбесі алушымен толық ұсынылмаған жағдайда, құжаттарды қабылдаудан бас тартылады, алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсетумен қолхат береді. Құжаттар топтамасы толық болған жағдайда өтінішті тіркейді, алушыға құжаттарды беру күні көрсетілген қолхат береді және Орталықтың жинақтау бөліміне тапсырады;

3) инспектор накопительного отдела Центра собирает документы и передает в местный исполнительный орган;
4) ответственный специалист местного исполнительного органа принимает документы из Центра и передает на рассмотрение руководителю местного исполнительного органа;
5) руководитель местного исполнительного органа осуществляет рассмотрение представленных документов, направляет документы ответственному исполнителю местного исполнительного органа;
6) ответственный исполнитель местного исполнительного органа осуществляет проверку полноты и достоверности документов, направляет на рассмотрение комиссии по присвоению спортивных званий, разрядов (далее - Комиссия);
7) Комиссия рассматривает представленные документы. При рассмотрении на заседании, комиссия принимает решение о присвоении спортивного звания, разряда и судейской категорий по спорту или отказе в рассмотрении представленных документов на присвоение спортивного звания, разряда и судейской категории по спорту;
8) руководитель местного исполнительного органа на основании протокола Комиссии, в течение трех рабочих дней со дня проведения заседания Комиссии, издает приказ о присвоении спортивных званий или спортивных разрядов;
9) ответственный исполнитель местного исполнительного органа подготавливает выписку либо оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа и направляет руководителю местного исполнительного органа для подписания;
10) руководитель местного исполнительного органа подписывает выписку либо мотивированный ответ об отказе и направляет ответственному специалисту местного исполнительного органа;
11) ответственный специалист местного исполнительного органа регистрирует и направляет в Центр результат оказания государственной услуги;
12) инспектор Центра выдает получателю выписку либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
18. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) ответственный специалист местного исполнительного органа;
4) руководитель местного исполнительного органа;
5) ответственный исполнитель местного исполнительного органа;
6) комиссия по присвоению спортивных званий, разрядов.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 8 к настоящему Регламенту.

3) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды жинайды және жергілікті атқарушы органға тапсырады;
4) жергілікті атқарушы органның жауапты маманы құжаттарды Орталықтан қабылдайды және жергілікті атқарушы органның басшысына қарауға тапсырады;
5) жергілікті атқарушы органның басшысы ұсынылған құжаттарды қарауды жүзеге асырады, жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысына құжаттарды жолдайды;
6) жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын мен шүбәсіздігін тексеруді жүзеге асырады, спорттық атақтарды, разрядтарды беру жөніндегі комиссияның (бұдан әрі-Комиссия) қарауына жолдайды;
7) Комиссия ұсынылған құжаттарды қарайды. Отырыста қараған жағдайда комиссия спорттық атақты, разрядты және спорт төрешісі санатын беру туралы немесе спорттық атақты, разрядты және спорт төрешісі санатын беруге ұсынылған құжаттарды қараудан бас тарту туралы шешім қабылдайды;
8) жергілікті атқарушы органның басшысы Комиссия хаттамасының негізінде, Комиссия отырысын өткізген күннен үш жұмыс күні ішінде спорттық атақтарды немесе спорттық разрядтарды беру туралы бұйрық шығарады;
9) жергілікті атқарушы органның жауапты маманы үзіндіні немесе электронды құжат үлгісінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және жергілікті атқарушы органның басшысына қол қою үшін жолдайды;
10) жергілікті атқарушы органның басшысы үзіндіге немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және жергілікті атқарушы органның жауапты маманына жолдайды;
11) жергілікті атқарушы органның жауапты маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тіркейді және Орталыққа жолдайды;
12) Орталық инспекторы алушыға үзінді немесе электронды құжат үлгісінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттестік) тәртібінің сипаттамасы
18. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне келесі құрылымдық – функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) жергілікті атқарушы органның жауапты маманы;
4) жергілікті атқарушы органның басшысы;
5) жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы;
6) спорттық атақтар, разрядтарды беру бойынша Комиссия.
19. Әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (процедураларының) бірізділігі мен өзара әрекетін мәтіндік кестелік сипаттау әр әкімшілік әрекеттің (процедураның) орындалу мерзімін көрсетумен осы Регламенттің 8 қосымшасында келтірілген.

20. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 9 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
21. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители, должностные лица местного исполнительного органа и Центра, члены Комиссии, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории,
судья по спорту»
Местный исполнительный орган по оказанию государственной услуги
Наименование
местного исполнительного органа
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное учреждение «Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Мамлютского района Северо-Казахстанской области»
Северо-Казахстанская область Мамлютский район город Мамлютка
улица Ленина, 47
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной-
суббота и
воскресенье
8(71541)2-20-49
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории,
судья по спорту»
Центр обслуживания населения по оказанию государственной услуги
Наименование
Центра обслуживания населения
Юридический адрес
График работы
Контактный
телефон
Отдел по Мамлютскому району Филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область Мамлютский район город Мамлютка
улица Сабита Муканова, 11
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов без обеда, выходной-
воскресенье
8(71541)2-27-49
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории,
судья по спорту»
Форма
ПРЕДСТАВЛЕНИЕ
Звание
Цветное фото
(2 шт.)
3,5 х 4,5
Вид спорта
Фамилия, имя, отчество (заполняется на государственном и русском языках)
Дата рождения
Представляющий регион (область, город)
Ведомство
Спортивная школа
Место учебы, работы
Образование
Физкультурное образование
Стаж занятий спортом
Домашний адрес
Предыдущее звание
Дата присвоения или подтверждения
Ф.И.О. тренера, подготовившего спортсмена
Тренерская категория
Первичная физкультурная организация
Руководитель ______________________
МП
Дата «__» ___________ 20 ___ г.
Управление физической культуры и спорта (область, город)
Руководитель ____________
МП
Дата «__» ______ 20 __ г.
Федерация Республики Казахстан по данному виду спорта
Руководитель ________
МП
Дата «_» ______ 20__г.
Дата поступления на рассмотрение комиссии: «_____»______ 20_ г.
Основные показатели (нормативы)
Дата выполнения (число месяц, год)
Наименование соревнований
Ранг, категория соревнования
Показанный результат
Должность судьи
Ф.И.О. судьи
Город (страна)
Судейская категория
Главный судья
Главный секретарь
Старший судья
Отметка о присвоении
Ответственное лицо (Ф.И.О.)
Должность
Причина отказа и отметка о нарушениях
Дата отправки «___» ___________ 20 ___ г.
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории,
судья по спорту»
Форма
Справка о результатах
Выдано _____________________________________________________________________
Ф.И.О.
Город _________________________________________________________
Сроки и место проведения соревнования _________________________
Весовая категория до ______________________________________ кг.
Занял место ___________________________________________________
Количество спортсменов, принявших участие в данной весовой категории ___________________________________________________________
№ п/п
Ф.И.О. спортсмена
Область (город)
Спортивное звание
Результат
Главный судья соревнований ____________________________________
(Ф.И.О.)
Главный секретарь соревнований ________________________________
(Ф.И.О.)
Подпись главного судьи соревнования
заверяется печатью проводящей организации
______________________________________________________________
(с Правилами присвоения квалификационных категорий тренерам,
методистам, инструкторам ознакомлен (а)
«_____» _____________ 20 __ год
Приложение 5
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории,
судья по спорту»
Квалификационные требования для должностей
работников организаций физической культуры и спорта

20. Мемлекеттік қызмет көрсету және ҚФБ процесіндегі әкімшілік әрекеттердің қисынды бірізділігі арасындағы өзара әрекетті көрсететін сызба осы Регламенттің 9 қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
21. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын жергілікті атқарушы органның, Комиссия мүшелері, Орталықтың басшылары, лауазымды тұлғалары (бұдан әрі - лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметті сапалы және тиімді көрсетуге, сонымен қатар Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған тәртібінде белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға, мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы олармен қабылданатын шешімдерге және әрекеттерге (әрекетсіздікке) жауап береді.
«Екiншi және үшiншi разрядтар,
бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер,
спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша жергілікті атқарушы орган
Жергілікті атқарушы органның атауы
Заңды мекенжайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Мамлютка қаласы, Ленин көшесі, 47
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-14.00, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8(71541)-2-20-49
«Екiншi және үшiншi разрядтар,
бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер,
спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша
халыққа қызмет көрсету орталығы
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорынның Филиалының Мамлют ауданы бойынша бөлімі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Мамлютка қаласы, Сәбит Мұқанов көшесі, 11
Күн сайын түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 19.00 дейін, демалыс – жексенбі
8(71541)
2-27-49
«Екiншi және үшiншi разрядтар,
бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер,
спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
Нысан
ҰСЫНЫМ
Атақ
Түрлі түсті сурет (2 дана) 3,5 х 4,5
Спорт түрі
тегі, аты, әкесінің аты (мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады)
Туған күні
Ұсынып отырған өңір (облыс, қала)
Ведомство
Спорт мектебі
Оқу, жұмыс орны
Білімі
Дене шынықтыру білімі
Спортпен шұғылдану өтілі
Үйінің мекенжайы
Алдыңғы атағы
Атақ берілген немесе расталған күн
Спортшыны даярлаған жаттықтырушының Т.А.Ә.
Жаттықтырушылық санаты
Бастапқы дене шынықтыру ұйымы
Басшы ________
МО
Күні 20__ жыл «__»___
Дене шынықтыру және спорт басқармасы (облыс, қала)
Басшы ________ МО
Күні 20__жыл «__»___
Аталған спорт түрінен Қазақстан Республикасының федерациясы
Басшы ________ МО
Күні 20__жыл «__»____
Комиссияның қарауына келіп түскен күні 20___ жыл «___» ________
Негізгі көрсеткіштер (нормативтер)
Орындаған күні (күні, айы, жылы)
Жарыстардың атауы
Жарыс дәрежесі, санаты
Көрсеткен нәтижесі
Төреші лауазымы
Төрешінің Т.А.Ә.
Қала (ел)
Төрешілік санаты
Бас төреші
Бас хатшы
Аға төреші
Атақ беру туралы белгі
Жауапты тұлға (Т.А.Ә.)
Лауазымы
Бас тартудың себебі және тәртіп бұзушылық туралы белгі
жіберілген күні 20___жыл «______»___________
«Екiншi және үшiншi разрядтар,
бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер,
спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4 қосымша
Нысан
Нәтижелер туралы анықтама
____________________________________________________________ берілді
Т.А.Ә.
______________________________________________________________ қаласы
Жарыстың өткен мерзімі және орны _____________________________________________________________________
Салмақ санаты ___________________________________________________________ кг дейін.
Алған орны _____________________________________________________________________
Аталған салмақ санатында қатысқан спортшылардың саны _____________________________________________________________________
Р/с №
Спортшының тегі, аты
Облысы (қаласы)
Спорттық атағы
Нәтижесі
Жарыстардың бас төрешісі ______________________________________
(Т.А.Ә.)
Жарыстың бас хатшысы __________________________________________
(Т.А.Ә.)
Жарыстың бас төрешісінің қолы өткізуші ұйымның мөрімен расталады
_____________________________________________________________________
(жаттықтырушы, әдіскер, нұсқаушылардың біліктілік санаттарын беру қағидаларымен таныстым)
20__ жылғы «___» ________________
«Екiншi және үшiншi разрядтар,
бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер,
спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
5 қосымша
Дене шынықтыру және спорт ұйымдары қызметкерлерінің
лауазымдарына арналған біліктілік талаптары

1. Тренер высшего уровня квалификации высшей категории
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 5 лет, прохождение курсов повышения квалификации, наличие соответствующего удостоверения, в том числе:
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-6 место на Олимпийских, Паралимпийских, Сурдлимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-3 место на Азиатских играх, Азиатских Паралимпийских, Сурдлимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-5 место на чемпионатах мира, Азии, Европы, Всемирных универсиадах, международных юношеских играх, в индивидуальных или игровых видах спорта или 1 место на чемпионате мира среди студентов;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-5 место на чемпионатах мира, Азии по видам инвалидного спорта, Всемирных играх инвалидов, Азиатских юношеских паралимпийских играх в индивидуальных или игровых видах спорта или 1 место на чемпионате мира среди молодежи и студентов-инвалидов;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-3 место на чемпионатах мира или Азии среди юниоров;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-3 место на чемпионатах мира или Азии по видам инвалидного спорта среди юниоров;
подготовить трех спортсменов в сборную национальную команду республики;
подготовить четырех спортсменов в сборную молодежную команду республики;
подготовить пять спортсменов в сборную юношескую команду республики;
тренерско-преподавательская работа в качестве главного, государственного, старшего тренера сборной команды страны не менее трех лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
2. Тренер высшего уровня квалификации первой категории
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 5 лет, в том числе:
подготовить одного участника Олимпийских игр, Паралимпийских, Сурдлимпийских игр;
подготовить одного спортсмена, занявшего 4-6 место на Азиатских играх, Азиатских Паралимпийских, Сурдлимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена участника чемпионата мира, Азии, Европы, Всемирных универсиад;
подготовить одного спортсмена, занявшего 6-9 места на чемпионатах мира, Азии по видам инвалидного спорта, Всемирных играх инвалидов, Азиатских юношеских паралимпийских играх в индивидуальных или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена занявшего 6-9 место на комплексных международных юношеских играх в индивидуальных или игровых видах спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 4-6 место на чемпионатах мира или Азии по видам инвалидного спорта среди юниоров;
подготовить двух спортсменов в сборную национальную команду республики;
подготовить трех спортсменов в сборную молодежную команду республики;
подготовить четырех спортсменов в сборную юношескую команду республики;
передать четырех спортсменов для дальнейшего совершенствования в школы-интернаты для одаренных в спорте детей или колледж спорта;
тренерско-преподавательская работа в качестве главного, государственного, старшего тренера сборной команды страны не менее одного года;
организационно-методическая работа в республиканском или областном уполномоченном органе по физической культуре и спорту не менее двух лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.

1. Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы
Біліктілік талаптары: жоғары білім (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, біліктілік арттыру курсынан өтуі, тиісті куәліктің болуы тиіс, соның ішінде:
Олимпиада, Паралимпиада, Сурдлимпиада ойындарда спорт түрлерінен бағдарлама немесе спорттың ойын түрлерінен жеке, командалық нөмірлерде 1-6 орын алған бір спортшыны дайындау;
Азия ойындарда, Азияның Паралимпиадалық, Сурдлимпиадалық ойындарда спорт түрлерінен немесе спорттың ойын түрлерінен жеке, командалық бағдарлама нөмірлерде 1-3 орын алған бір спортшыны дайындау;
әлем, Азия, Еуропа чемпионаттарында, Дүниежүзілік универсиадаларда, халықаралық жасөспірімдер ойындарда жеке немесе командалық ойын түрлерінен 1-5 орын алған бір спортшыны дайындау;
мүгедектер спорты түрлерінен әлем, Азия чемпионаттарында, Дүниежүзілік универсиадаларда, халықаралық жасөспірімдер ойындарда жеке немесе командалық ойын түрлерінен 1-5 орын алған немесе студенттер мен жастар арасындағы әлем чемпионатында 1 орын алған бір спортшыны дайындау;
жеткіншектер арасындағы әлем немесе Азия чемпионатында 1-3 орын алған бір спортшыны дайындау;
жеткіншектер арасындағы мүгедектер спорты түрлерінен әлем немесе Азия чемпионатында 1-3 орын алған бір спортшыны дайындау;
республиканың ұлттық құрама командасына үш спортшыны дайындау;
республиканың жастар құрама командасына төрт спортшыны дайындау;
республиканың жасөспірімдер құрама командасына бес спортшыны дайындау;
елдің құрама командасының бас, мемлекеттік, аға жаттықтырушысы ретінде кемінде үш жыл жаттықтырушы – оқытушы ретінде жұмыс істеу.
Білуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Білім туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тіл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөніндегі стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерін, заманауи спорт ғылыми жетістіктері, отандық және шетелдік спортты дамытудың жаңа медико - биологиялық және фармакологиялық әдістерін мен үрдістерін, спорт түрінен оқу-жаттығу процесін ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбекті қорғау негіздерін, өрт қауіпсіздігі мен санитарлық – гигиеналық нормаларын.
2. Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы
Біліктілік талаптары: жоғары білім (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі болуы тиіс, соның ішінде:
Олимпиада, Паралимпиада, Сурдлимпиада ойындарға бір қатысушыны дайындау;
Азия ойындарда, Азияның Паралимпиадалық, Сурдлимпиадалық ойындарда спорт түрлерінен немесе спорттың ойын түрлерінен жеке, командалық бағдарлама нөмірлерінде 4-6 орын алған бір спортшыны дайындау;
әлем, Азия, Еуропа чемпионаттарында, Дүниежүзілік универсиадаларға бір қатысушы спортшыны дайындау;
мүгедектер спорты түрлерінен әлем, Азия чемпионаттарында, Дүниежүзілік мүгедектер ойындарда, Азия жасөспірімдер паралимпиядалық ойындарында спорттың жеке немесе ойын түрлерінен 6-9 орын алған бір спортшыны дайындау;
халықаралық кешенді жеткіншектер арасындағы ойындарда жеке немесе спорттың ойын түрлерінен 6-9 орын алған бір спортшыны дайындау;
жеткіншектер арасында мүгедектер спорты түрінен әлем немесе Азия чемпионатында 4-6 орын алған бір спортшыны дайындау;
республиканың ұлттық құрама командасына екі спортшыны дайындау;
республиканың жастар құрама командасына үш спортшыны дайындау;
республиканың жасөспірімдер құрама командасына төрт спортшыны дайындау;
спортта дарынды балаларға арналған мектеп – интернатта немесе спорт колледжінде одан әрі жаттығуы үшін төрт спортшыны тапсыру;
елдің құрама командасының бас, мемлекеттік, аға жаттықтырушысы ретінде кемінде бір жыл жаттықтырушы – оқытушы ретінде жұмыс істеу;
дене шынықтыру және спорт жөніндегі республикалық немесе облыстық уәкілетті органда кемінде екі жыл ұйымдастыру - әдістемелік жұмыс істеу.
Білуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Білім туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тіл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөніндегі стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерін, заманауи спорт ғылыми жетістіктері, отандық және шетелдік спортты дамытудың жаңа медико - биологиялық және фармакологиялық әдістерін мен үрдістерін, спорт түрінен оқу-жаттығу процесін ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбекті қорғау негіздерін, өрт қауіпсіздігі мен санитарлық – гигиеналық нормаларын.

3. Тренер высшего уровня квалификации второй категории
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет, в том числе:
подготовить одного спортсмена, занявшего 6-8 место на комплексных международных юношеских играх в индивидуальных или игровых видах спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 6-8 место на чемпионатах мира или Азии по видам инвалидного спорта среди юниоров;
передать двух спортсменов для дальнейшего совершенствования в школы-интернаты для одаренных в спорте детей или колледж спорта;
подготовить трех спортсменов в сборную команду области, гг. Астаны и Алматы;
организационно-методическая работа в республиканском или областном уполномоченном органе по физической культуре и спорту не менее двух лет;
наличие диплома с отличием об окончании высшего учебного заведения физической культуры и спорта или факультета физического воспитания других высших учебных заведений, а также диплома об окончании указанных учебных заведений и факультетов и спортивного звания не ниже «Мастер спорта Республики Казахстан».
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
4. Тренер высшего уровня квалификации без категории
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.

3. Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы
Біліктілік талаптары: жоғары білім (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі болуы тиіс, соның ішінде:
кешенді халықаралық жасөспірімдер ойындарында спорттың жеке немесе ойын түрлерінен 6-8 орын алған бір спортшыны дайындау;
жасөспірімдер арасындағы мүгедектер спорты түрлерінен әлем немесе Азия чемпионаттарында 6-8 орын алған бір спортшыны дайындау;
спортта дарынды балаларға арналған мектеп – интернатқа немесе спорт колледжіне одан әрі жаттығуы үшін екі спортшыны тапсыру;
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының құрама командаларына үш спортшыны дайындау;
дене шынықтыру және спорт жөніндегі республикалық немесе облыстық уәкілетті органда кемінде екі жыл ұйымдастыру - әдістемелік жұмыс істеу;
дене шынықтыру және спорт жоғары оқу орнын немесе басқа жоғары оқу орнының дене тәрбиесі факультетін үздік бітіргені туралы дипломның, сондай-ақ көрсетілген оқу орыны мен факультетін бітіргені туралы диплом мен «Қазақстан Республикасының спорт шеберінен» төмен емес спорттық атағының болуы.
Білуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Білім туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тіл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөніндегі стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерін, заманауи спорт ғылымы жетістіктері, отандық және шетелдік спортты дамытудың жаңа медико - биологиялық және фармакологиялық әдістерін мен үрдістерін, спорт түрінен оқу-жаттығу процесін ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбекті қорғау негіздерін, өрт қауіпсіздігі мен санитарлық – гигиеналық нормаларын.
4. Біліктілігі жоғары деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы
Біліктілік талаптары: жоғары білім (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі болуы.
Білуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Білім туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тіл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөніндегі стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерін, заманауи спорт ғылымы жетістіктері, отандық және шетелдік спортты дамытудың жаңа медико - биологиялық және фармакологиялық әдістерін мен үрдістерін, спорт түрінен оқу-жаттығу процесін ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбекті қорғау негіздерін, өрт қауіпсіздігі мен санитарлық – гигиеналық нормаларын.

5. Тренер среднего уровня квалификации высшей категории
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 5 лет, в том числе:
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-6 место на Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-3 место на Азиатских играх, Азиатских паралимпийских, сурдлимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-5 место на чемпионатах мира, Азии, Европы, Всемирных универсиадах, комплексных международных юношеских играх в индивидуальных или игровых видах спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-5 место на чемпионатах мира, Азии по видам инвалидного спорта, Всемирных играх инвалидов, Азиатских юношеских паралимпийских играх в индивидуальных или игровых видах спорта или 1 место на чемпионате мира среди молодежи и студентов-инвалидов;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-3 место на чемпионатах мира или Азии среди юниоров;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-3 место на чемпионатах мира или Азии по видам инвалидного спорта среди юниоров;
подготовить трех спортсменов в сборную национальную команду республики;
подготовить четырех спортсменов в сборную молодежную команду республики;
подготовить пять спортсменов в сборную юношескую команду республики;
работа в качестве государственного, старшего тренера сборной команды страны не менее трех лет;
организационно-методическая работа в республиканском или областном уполномоченном органе по физической культуре и спорту не менее трех лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
6. Тренер среднего уровня квалификации первой категории
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет, в том числе:
подготовить одного участника Олимпийских игр, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр;

5. Біліктілігі орта деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы
Біліктілік талаптары: орта білім (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі болуы тиіс, соның ішінде:
Олимпиада, Паралимпиада, Сурдлимпиада ойындарында спорт түрлерінен немесе спорттың ойын түрлерінен жеке, командалық бағдарлама нөмірлерінде 1-6 орын алған бір спортшыны дайындау;
Азия ойындарда, Азияның Паралимпиадалық, Сурдлимпиадалық ойындарда спорт түрлерінен немесе спорттың ойын түрлерінен жеке, командалық бағдарлама нөмірлерінде 1-3 орын алған бір спортшыны дайындау;
әлем, Азия, Еуропа чемпионаттарында, Дүниежүзілік универсиадаларда, кешенді халықаралық жасөспірімдер ойындарда спорттың жеке немесе ойын түрлерінен 1-5 орын алған бір спортшыны дайындау;
мүгедектер спорты түрлерінен әлем, Азия чемпионаттарында, Дүниежүзілік мүгедектер ойындарында, Азия жасөспірімдер ойындарда спорттың жеке немесе ойын түрлерінен 1-5 орын алған немесе жастар мен мүгедек студенттер арасындағы әлем чемпионатында 1 орын алған бір спортшыны дайындау;
жеткіншектер арасындағы әлем немесе Азия чемпионатында 1-3 орын алған бір спортшыны дайындау;
жеткіншектер арасындағы мүгедектер спорты түрлерінен әлем немесе Азия чемпионатында 1-3 орын алған бір спортшыны дайындау;
республиканың ұлттық құрама командасына үш спортшыны дайындау;
республиканың жастар құрама командасына төрт спортшыны дайындау;
республиканың жасөспірімдер құрама командасына бес спортшыны дайындау;
елдің құрама командасының бас, мемлекеттік, аға жаттықтырушысы ретінде кемінде үш жыл жұмыс істеу;
дене шынықтыру және спорт жөніндегі республикалық немесе облыстық уәкілетті органда кемінде үш жыл ұйымдастыру - әдістемелік жұмыс істеу.
Білуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Білім туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тіл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөніндегі стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерін, заманауи спорт ғылымы жетістіктері, отандық және шетелдік спортты дамытудың жаңа медико - биологиялық және фармакологиялық әдістерін мен үрдістерін, спорт түрінен оқу-жаттығу процесін ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбекті қорғау негіздерін, өрт қауіпсіздігі мен санитарлық – гигиеналық нормаларын.
6. Біліктілігі орта деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы
Біліктілік талаптары: орта білім (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі болуы тиіс, соның ішінде:
Олимпиада, Паралимпиада, Сурдлимпиада ойындардың бір қатысушысын дайындау;

подготовить одного спортсмена, занявшего 4-6 место на Азиатских играх, Азиатских паралимпийских, сурдлимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена участника чемпионата мира, Азии, Европы, Всемирных универсиад;
подготовить одного спортсмена участника чемпионата мира, Азии по видам инвалидного спорта, Всемирных игр инвалидов, Азиатских юношеских паралимпийских игр в индивидуальных или игровых видах спорта, или занявшего 1 место на чемпионате мира среди молодежи и студентов;
подготовить одного спортсмена, занявшего 6-9 место на комплексных международных юношеских играх в индивидуальных или игровых видах спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 4-6 место на чемпионатах мира или Азии по видам инвалидного спорта среди юниоров;
подготовить двух спортсменов в сборную национальную команду республики;
подготовить трех спортсменов в сборную молодежную команду республики;
подготовить четырех спортсменов в сборную юношескую команду республики;
передать двух спортсменов для дальнейшего совершенствования в школы-интернаты для одаренных в спорте детей или колледж спорта;
тренерско-преподавательская работа в качестве главного, государственного, старшего тренера сборной команды страны не менее одного года;
организационно-методическая работа в республиканском или областном уполномоченном органе по физической культуре и спорту не менее двух лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
7. Тренер среднего уровня квалификации второй категории
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 2 лет, в том числе:
подготовить одного спортсмена участника чемпионата мира, Европы, Азии, Азиатских игр, этапов кубка мира, Всемирных юношеских игр, международных юношеских игр стран СНГ, Балтии и регионов России в индивидуальных или игровых видах спорта;
подготовить одного спортсмена, участника чемпионата мира, Азии по видам инвалидного спорта, Всемирных игр инвалидов, Азиатских юношеских паралимпийских игр в индивидуальных или игровых видах спорта, или занявшего 1 место на чемпионате мира среди молодежи и студентов-инвалидов;
передать четырех спортсменов для дальнейшего совершенствования в школы-интернаты для одаренных в спорте детей или колледж спорта;
подготовить трех спортсменов в сборную команду области, гг. Астаны и Алматы;
организационно-методическая работа в республиканском или областном уполномоченном органе по физической культуре и спорту не менее двух лет;
наличие диплома с отличием об окончании высшего учебного заведения физической культуры и спорта или факультета физического воспитания других высших учебных заведений, а также диплома об окончании указанных учебных заведений и факультетов и спортивного звания не ниже «Мастер спорта Республики Казахстан».
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.

Азия ойындарда, Азияның Паралимпиадалық, Сурдлимпиадалық ойындарда спорт түрлерінен жеке, командалық бағдарлама нөмірлерінде 4-6 орын алған бір спортшыны дайындау;
әлем, Азия, Еуропа чемпионаттарында, Дүниежүзілік универсиадаларға бір қатысушы спортшыны дайындау;
мүгедектер спорты түрлерінен әлем, Азия чемпионаттарында, Дүниежүзілік мүгедектер ойындарда, Азия жасөспірімдер паралимпиядалық ойындарында спорттың жеке немесе ойын түрлерінен бір қатысушыны немесе жастар мен студенттердің әлем чемпионатында 1 орын алған бір спортшыны дайындау;
кешенді халықаралық жасөспірімдер ойындарда жеке немесе спорт ойын түрлерінен 6-9 орын алған бір спортшыны дайындау;
жеткіншектер арасындағы мүгедектер спорты түрінен әлем немесе Азия чемпионатында 4-6 орын алған бір спортшыны дайындау;
республиканың ұлттық құрама командасына екі спортшыны дайындау;
республиканың жастар құрама командасына үш спортшыны дайындау;
республиканың жасөспірімдер құрама командасына төрт спортшыны дайындау;
спортта дарынды балаларға арналған мектеп – интернатта немесе спорт колледжінде одан әрі жаттығуы үшін екі спортшыны тапсыру;
елдің құрама командасының бас, мемлекеттік, аға жаттықтырушысы ретінде кемінде бір жыл жаттықтырушы – оқытушы ретінде жұмыс істеу;
дене шынықтыру және спорт жөніндегі республикалық немесе облыстық уәкілетті органда кемінде екі жыл ұйымдастыру - әдістемелік жұмыс істеу.
Білуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Білім туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тіл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөніндегі стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерін, заманауи спорт ғылымы жетістіктері, отандық және шетелдік спортты дамытудың жаңа медико - биологиялық және фармакологиялық әдістерін мен үрдістерін, спорт түрінен оқу-жаттығу процесін ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбекті қорғау негіздерін, өрт қауіпсіздігі мен санитарлық – гигиеналық нормаларын.
7. Біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы
Біліктілік талаптары: орта білім (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемінде 2 жыл жұмыс өтілі болуы тиіс, соның ішінде:
әлем, Еуропа, Азия, чемпионаттарына, Азия ойындарына, әлем кубогы кезеңдерiне, Дүниежүзiлiк жасөспiрiмдер ойындарына, ТМД, Балтық және Ресей өңiрлерi елдерiнiң халықаралық жасөспiрiмдер ойындарына спорттық жеке немесе ойын түрлерiнен бiр қатысушыны дайындау;
мүгедектер спорты түрлерiнен әлем, Азия чемпионаттарына, Дүниежүзiлiк мүгедектер ойындарына, Азия жасөспiрiмдер паралимпиадалық ойындарына спорттық жеке немесе ойын түрлерiнен қатысушы бiр спортшыны немесе жастар және мүгедек студенттер арасындағы әлем чемпионатында 1-орын алған бiр спортшыны дайындау;
спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернатта немесе спорт колледжiнде одан әрi жаттығу үшiн төрт спортшыны тапсыру;
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының құрама командаларына үш спортшыны дайындау;
дене шынықтыру және спорт жөнiндегi республикалық немесе облыстық уәкiлеттi органда кемiнде екi жыл ұйымдастыру-әдiстемелiк жұмыс iстеу;
дене шынықтыру және спорт жоғары оқу орнын немесе басқа жоғары оқу орнының дене тәрбиесi факультетiн үздiк бiтiргенi туралы дипломының, сондай-ақ көрсетiлген оқу орны мен факультеттi бiтiргенi туралы диплом мен «Қазақстан Республикасының спорт шеберiнен» төмен емес спорттық атағының болуы.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, заманауи спорт ғылымы жетiстiктерi, отандық және шетелдiк спортты дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерiн мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.

8. Тренер среднего уровня квалификации без категории
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное) или среднее (полное) общее образование и наличие спортивного звания не ниже «Мастер спорта Республики Казахстан».
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
9. Методист высшего уровня квалификации высшей категории
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 5 лет. Наличие методических разработок, внедренных в практику работы;
научно-преподавательская работа в области физического воспитания и спортивной тренировки в высших учебных заведениях не менее 3 лет;
стаж работы в должности методиста по спорту высшего уровня квалификации первой категории не менее 3 лет;
организационно-методическая и руководящая работа в школах высшего спортивного мастерства, преподавательская работа в высших и средних специальных учебных заведениях в течение 3 лет;
организационно-методическая и руководящая работа в республиканских и областных уполномоченных органах по физической культуре и спорту в течение 3 лет;
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», нормативных документов, регламентирующих подготовку спортсменов на различных этапах обучения, нормативов обеспечения учебно-тренировочного процесса, техники безопасности при проведении учебных занятий, законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
10. Методист высшего уровня квалификации первой категории
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет;
научно-преподавательская работа в области физического воспитания и спортивной тренировки в высших учебных заведениях не менее 2 лет;
стаж работы в должности методиста по спорту высшего уровня квалификации второй категории не менее 1 года;
организационно-методическая и руководящая работа в школах высшего спортивного мастерства, преподавательская работа в высших и средних специальных учебных заведениях в течение 2 лет;
организационно-методическая и руководящая работа в республиканских и областных уполномоченных органах в течение 2 лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», нормативных документов, регламентирующих подготовку спортсменов на различных этапах обучения, нормативов обеспечения учебно-тренировочного процесса, техники безопасности при проведении учебных занятий, законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.

8. Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы
Бiлiктiлiк талаптары: орта бiлiм (дене шынықтыру) немесе орта (толық) жалпы бiлiм және «Қазақстан Республикасының спорт шеберiнен» төмен емес спорттық атағының болуы.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, заманауи спорт ғылымы жетiстiктерi, отандық және шетелдiк спортты дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерiн мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.
9. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты әдiскер
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 5 жыл жұмыс өтiлi болуы тиiс, соның iшiнде жұмыс тәжiрибесiне енгiзiлген ғылыми әзiрлемелерiнiң болуы;
жоғары оқу орнындағы дене тәрбиесi және спорттық жаттықтыру саласындағы кемiнде 3 жыл ғылыми-оқытушылық жұмысы;
спорттан бiлiктiлiктiң жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер лауазымындағы кемiнде 3 жыл жұмыс өтiлi;
жоғары спорт шеберлiгi мектептерiндегi ұйымдастырушылық-әдiстемелiк және басқарушылық жұмыс, жоғары және орта арнаулы оқу орындарындағы 3 жыл iшiндегi оқытушылық жұмыс;
дене шынықтыру және спорт жөнiндегi республикалық және облыстық уәкiлеттi органдағы 3 жыл iшiндегi ұйымдастырушылық-әдiстемелiк және басқарушылық жұмыс.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, оқытудың әр түрлi кезеңдерiндегi спортшылардың даярлығын реттейтiн нормативтiк құжаттарын, оқу-жаттығу процесiн қамтамасыз ету нормативтерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, еңбек заңнамасының, еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.
10. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 3 жыл жұмыс өтiлi болуы тиiс.
жоғары оқу орнындағы дене тәрбиесi және спорттық жаттықтыру саласындағы кемiнде 2 жыл ғылыми-оқытушылық жұмысы;
спорттан бiлiктiлiктiң жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдiскер лауазымындағы кемiнде 1 жыл жұмыс өтiлi;
жоғары спорт шеберлiгi мектептерiндегi ұйымдастырушылық-әдiстемелiк және басқарушылық жұмыс, жоғары және орта арнаулы оқу орындарындағы 2 жыл iшiндегi оқытушылық жұмыс;
республикалық және облыстық уәкiлеттi органдағы 2 жыл iшiндегi ұйымдастырушылық-әдiстемелiк және басқарушылық жұмыс.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, оқытудың әр түрлi кезеңдерiндегi спортшылардың даярлығын реттейтiн нормативтiк құжаттарын, оқу-жаттығу процесiн қамтамасыз ету нормативтерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, еңбек заңнамасының, еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.

14. Методист среднего уровня квалификации первой категории
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет;
научно-преподавательская работа в области физического воспитания и спортивной тренировки не менее 2 лет;
стаж работы в должности методиста по спорту среднего уровня квалификации второй категории не менее 1 года;
организационно-методическая и руководящая работа в школах высшего спортивного мастерства в течение 2 лет;
организационно-методическая и руководящая работа в республиканских и областных уполномоченных органах по физической культуре и спорту в течение 2 лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», нормативных документов, регламентирующих подготовку спортсменов на различных этапах обучения, нормативов обеспечения учебно-тренировочного процесса, техники безопасности при проведении учебных занятий, законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
15. Методист среднего уровня квалификации второй категории
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 1 года;
научно-преподавательская работа в области физического воспитания и спортивной тренировки в учебных заведениях не менее 1 года;
стаж работы в должности методиста по спорту среднего уровня квалификации без категории не менее 1 года.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», нормативных документов, регламентирующих подготовку спортсменов на различных этапах обучения, нормативов обеспечения учебно-тренировочного процесса, техники безопасности при проведении учебных занятий, законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
16. Методист среднего уровня квалификации без категории
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное) или среднее (полное) общее образование, или наличие спортивного звания не ниже «Мастер спорта Республики Казахстан».
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», нормативных документов, регламентирующих подготовку спортсменов на различных этапах обучения, нормативов обеспечения учебно-тренировочного процесса, техники безопасности при проведении учебных занятий, законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.

14. Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер
Бiлiктiлiк талаптары: орта бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 3 жыл жұмыс өтiлi болуы тиіс;
дене тәрбиесi және спорттық жаттықтыру саласындағы кемiнде 2 жыл ғылыми-оқытушылық жұмыс;
спорттан бiлiктiлiктiң орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер лауазымындағы кемiнде 1 жыл жұмыс өтiлi;
жоғары спорт шеберлiгi мектептерiндегi 2 жыл iшiндегi ұйымдастырушылық-әдiстемелiк және басқарушылық жұмыс;
дене шынықтыру және спорт саласындағы республикалық және облыстық уәкiлеттi органдағы 2 жыл iшiндегi ұйымдастырушылық-әдiстемелiк және басқарушылық жұмыс.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, оқытудың әр түрлi кезеңдерiндегi спортшылардың даярлығын реттейтiн нормативтiк құжаттарын, оқу-жаттығу процесiн қамтамасыз ету нормативтерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, еңбек заңнамасының, еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.
15. Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер
Бiлiктiлiк талаптары: орта бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 1 жыл жұмыс өтiлi болуы тиіс;
жоғары оқу орнындағы дене тәрбиесi және спорттық жаттықтыру саласындағы кемiнде 1 жыл ғылыми-оқытушылық жұмыс;
спорттан бiлiктiлiктiң орта деңгейдегi санатсыз әдiскер лауазымындағы кемiнде 1 жыл жұмыс өтiлi.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, оқытудың әр түрлi кезеңдерiндегi спортшылардың даярлығын реттейтiн нормативтiк құжаттарын, оқу-жаттығу процесiн қамтамасыз ету нормативтерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, еңбек заңнамасының, еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.
16. Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi санаты жоқ әдiскер
Бiлiктiлiк талаптары: орта бiлiм (дене шынықтыру) немесе орта (толық) жалпы бiлiм немесе «Қазақстан Республикасының спорт шеберiнен» төмен емес спорттық атағының болуы.
Білуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, оқытудың әр түрлi кезеңдерiндегi спортшылардың даярлығын реттейтiн нормативтiк құжаттарын, оқу-жаттығу процесiн қамтамасыз ету нормативтерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, еңбек заңнамасының, еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.

17. Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
высшей категории
Квалификационные требования: высшее или среднее образование, в том числе:
войти в состав сборной команды Республики Казахстан по виду спорта (спортивного клуба);
занять в составе национальной команды Республики Казахстан 1-6 место на Олимпийских играх;
занять 1-3 место на чемпионатах мира, 1-2 место на Азиатских играх, 1-2 место на чемпионатах Европы и 1 место в финалах кубка мира по олимпийским видам спорта.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», основ трудового законодательства, правил техники безопасности, санитарно-гигиенических норм и основ спортивной тренировки, техники безопасности при проведении учебно-тренировочных занятий, правил соревнований по виду спорта, антидопинговых правил.
18. Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
первой категории
Квалификационные требования: Высшее или среднее образование, в том числе занять в составе национальной команды Республики Казахстан 4-6 место на чемпионатах мира;
1-3 место на чемпионатах Азии, 3-5 место на Азиатских играх и чемпионатах Европы;
1-3 место на чемпионатах мира среди молодежи, 1 место на чемпионатах Азии среди молодежи по олимпийским видам спорта, 1-3 место на чемпионатах мира по неолимпийским видам спорта, 1 место на чемпионатах Азии по неолимпийским видам спорта.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», основ трудового законодательства, правил техники безопасности, санитарно-гигиенических норм и основ спортивной тренировки, техники безопасности при проведении учебно-тренировочных занятий, правил соревнований по виду спорта, антидопинговых правил.
19. Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
второй категории
Квалификационные требования: высшее или среднее образование, в том числе войти в состав национальной сборной команды Республики Казахстан по видам спорта (спортивного клуба).
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», основ трудового законодательства, правил техники безопасности, санитарно-гигиенических норм и основ спортивной тренировки, техники безопасности при проведении учебно-тренировочных занятий, правил соревнований по виду спорта, антидопинговых правил.
Приложение 6
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории,
судья по спорту»
Форма
Председателю _____________________________
квалификационной комиссии
__________________________________________
(наименование ведомства или местного
исполнительного органа
по физической культуре и спорту)
Заявление
_____________________________________________________________________
(вид спорта)
Я, _____________________________________________________________________
Год рождения _____________________________________________________________________
Квалификационная категория _____________________________________________________________________
Спортивное звание _________________________________________, почетное звание ________________________________
Место работы, занимаемая должность _____________________________________________________________________
Стаж тренерско-преподавательской работы_______________________________________________________________
Домашний адрес: _____________________________________________________________________
Прошу рассмотреть вопрос присвоения мне__________________________________________________________________
Основанием для присвоения квалификационной категории считаю следующие результаты работы:
_____________________________________________________________________
«___» __________ 20 __ г.
_______________________
(личная подпись)
Приложение 7
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории,
судья по спорту»
Форма
Справка
о подготовке спортсменов тренером-преподавателем
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
№ п/п
Фамилия, имя подготовлен-
ного спортсмена
Год рождения
Стаж работы со спорт-сменом
Подтвер-
ждающий документ
Спортивный результат
Куда зачис-
лен (пере-
дан)
Подтвер-
ждающий документ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Подпись руководителя
М.П. «____» __________ г.
Подпись начальника
областного управления спорта
М.П. «____» __________ г.
Приложение 8
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории,
судья по спорту»
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор накопитель-
ного
отдела Центра
Ответственный специалист местного исполнитель-
ного органа
Руководитель местного исполнитель-
ного органа
Ответственный исполнитель местного исполнительного органа
Комиссия по присвоению спортивных званий, разрядов
Наимено-
вание действия (процес-
са, проце-
дуры,
операции) и их
описание
Прием документов, проверка полноты представлен-
ных документов, в случае непредостав-
ления полного перечня документов, отказ в приеме документов, выдача расписки получателю с указанием недостающих документов. При наличии полного перечня документов регистрация обращения, выдача получателю расписки, передача документов в накопительный отдел Центра
Сбор
документов
Прием документов, передача на рассмотрение руководителю местного исполнитель-
ного органа
Рассмотрение документов, направление ответствен-
ному исполнителю местного исполнитель-
ного органа
Осуществление проверки полноты документов, направление на рассмотрение комиссии по присвоению спортивных званий, разрядов
Рассмотрение представленных документов. Принятие решения о присвоении спортивного звания, разряда и судейской категорий по спорту или отказе в рассмотрении представленных документов на присвоение спортивного звания, разряда и судейской категории по спорту
Форма заверше-
ния
(данные, документ, организационно-
распорядительное
решение)
Расписка
Отправка
документов в
местный исполнитель-
ный орган
Направление документов руководителю местного исполнитель-
ного органа
Направление ответствен-
ному исполнителю местного исполнитель-
ного органа
Направление документов на рассмотрение комиссии по присвоению спортивных званий, разрядов
Протокол заседания комиссии
Сроки исполне-
ния
не более 20 минут
в течение 1 рабочего дня
в течение 15 минут
в течение 1 рабочего дня
в течение 1 рабочего дня
в течение одного месяца
Номер следующе-
го действия
2
3
4
5
6
7
Действие основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
7
8
9
10
11
1
Наименование СФЕ
Руководитель местного исполнительного органа
Ответственный исполнитель местного исполнительного органа
Руководитель местного исполнительного органа
Ответственный специалист местного исполнительного органа
Инспектор Центра
2
Наименование действий (процесса, процедуры операции) и их описание
на основании протокола Комиссии, в течение трех рабочих дней со дня проведения заседания Комиссии, издает приказ о присвоении спортивных званий или спортивных разрядов
подготовка выписки либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа
Подписание выписки или мотивированного ответа об отказе
Регистрация выписки либо мотивированного ответа об отказе и направление в Центр
Выдача выписки либо мотиви-
рованного ответа об отказе
3
Форма завершения (данные документ, организационно-распорядительное решение)
Приказ
Направление выписки либо мотивированного ответа об отказе руководителю местного исполнительного органа на подпись
выписка либо мотивированный ответ об отказе
Направление результата в Центр
Выписка или мотиви-
рованный ответ об отказе
4
Срок исполнения
в течение 3 рабочих дней
1 час
1 час
в течение 1 рабочего дня
не более 20 минут
5
Номер следующего действия
8
9
10
11
таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Ответственный специалист местного исполнительного органа
Руководитель местного исполнительного органа
Ответствен-
ный исполнитель местного исполнитель-
ного органа
Комиссия по присвоению спортивных званий, разрядов
Действие 1.
Прием документов, проверка полноты представленных документов, в случае непредоставления полного перечня документов, отказ в приеме документов, выдача расписки получателю с указанием недостающих документов. При наличии полного перечня документов регистрация обращения, выдача получателю расписки, передача документов в накопительный отдел Центра
Действие 2.
Сбор документов и передача в местный исполнительный орган
Действие 3.
Прием документов из Центра, передача на рассмотрение руководителю местного исполнительного органа
Действие 4.
Рассмотрение документов, направление ответственному исполнителю местного исполнительного органа
Действие 5. Осуществление проверки полноты документов, направление на рассмотрение комиссии по присвоению спортивных званий, разрядов
Действие 6. Рассмотре-
ние представ-
ленных документов. Принятие решения о присвоении спортивного звания, разряда и судейской категорий по спорту
Действие 7.
на основании протокола Комиссии, в течение трех рабочих дней со дня проведения заседания Комиссии, издает приказ о присвоении спортивных званий или спортивных разрядов
Действие 8.
подготовка выписки
Действие 11.
Выдача выписки получателю
Действие 10.
Регистрация выписки и направление в Центр
Действие 9.
Подписание выписки
таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Инспектор
Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Ответственный специалист местного исполнительного органа
Руководитель местного исполнительного органа
Ответствен-
ный исполнитель местного исполни-
тельного органа
Комиссия по присвоению спортивных званий, разрядов
Действие 1.
Прием документов, проверка полноты представленных документов, в случае непредоставления полного перечня документов, отказ в приеме документов, выдача расписки получателю с указанием недостающих документов. При наличии полного перечня документов регистрация обращения, выдача получателю расписки, передача документов в накопительный отдел Центра
Действие 2.
Сбор документов и передача в местный исполнительный орган
Действие 3.
Прием документов из Центра, передача на рассмотрение руководителю местного исполнительного органа
Действие 4.
Рассмотрение документов, направление ответственному исполнителю местного исполнительного органа
Действие 5. Осуществ-
ление проверки полноты документов, направление на рассмотре-
ние комиссии по присвоению спортивных званий, разрядов
Действие 6. Рассмотрение представлен-
ных документов. Принятие решения об отказе в присвоении спортивного звания, разряда и судейской категории по спорту
Действие 10.
Выдача мотивированного ответа об отказе получателю
Действие 9.
Регистрация мотивированного ответа об отказе и направление в Центр
Действие 8.
подписание мотивированного ответа об отказе
Действие 7.
подготовка мотивированного ответа об оказе
Приложение 9
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории,
судья по спорту»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий

17. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-спортшы
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары немесе орта бiлiм, соның iшiнде:
Қазақстан Республикасының спорт түрлерiнен құрама команданың құрамына (спорт клубына) кiру;
Қазақстан Республикасының ұлттық командасының құрамында Олимпиада ойындарында 1-6-орын;
әлем чемпионаттарында 1-3-орын, Азия ойындарында 1-2-орын, Еуропа чемпионаттарында 1-2-орын және олимпиадалық спорт түрлерiнен әлем кубогының финалдарында 1-орын алу.
Білуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, еңбек заңнамасының негiздерiн, техника қауiпсiздiгi ережесiн мен санитарлық-гигиеналық нормаларын және спорттық жаттықтыру негiздерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, спорт түрлерiнен жарыстардың ережесiн, допингке қарсы ережелерін.
18. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты нұсқаушы-спортшы
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары немесе орта бiлiм, соның iшiнде:
Қазақстан Республикасының ұлттық командасының құрамында әлем чемпионаттарында 4-6-орын;
Азия чемпионаттарында 1-3-орын, Азия ойындары мен Еуропа чемпионаттарында 3-5-орын;
жастар арасындағы Азия чемпионаттарында 1-3-орын, олимпиадалық спорт түрлерiнен жастар арасындағы Азия чемпионаттарында 1-орын, олимпиадалық емес спорт түрлерiнен әлем чемпионаттарында 1-3-орын, олимпиадалық емес спорт түрлерiнен Азия чемпионаттарында 1-орын.
Білуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы» «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, еңбек заңнамасының негiздерiн, техника қауiпсiздiгi ережесiн мен санитарлық-гигиеналық нормаларын және спорттық жаттықтыру негiздерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, спорт түрлерiнен жарыстардың ережесiн, допингке қарсы ережелерін.
19. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары немесе орта бiлiмі бар, соның ішінде Қазақстан Республикасының спорт түрлерiнен құрама командасының құрамында (спорт клубында) орын алуы.
Білуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, еңбек заңнамасының негiздерiн, техника қауiпсiздiгi ережесiн мен санитарлық-гигиеналық нормаларын және спорттық жаттықтыру негiздерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, спорт түрлерiнен жарыстардың ережесiн, допингке қарсы ережелерін.
«Екiншi және үшiншi разрядтар,
бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер,
спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
6 қосымша
Нысан
Біліктілік комиссиясының төрағасы
_________________________________
_________________________________
(дене шынықтыру және спорт жөніндегі
ведомоствоның немесе жергілікті
атқарушы органның атауы)
ӨТІНІШ
________________________
(спорт түрі)
Мен, __________________________________________________________
Туған жылы ____________________________________________________
Спорттық атағы ____________________________________________, құрметті атағы __________________________________________
Жұмыс орны, атқаратын қызметі _________________________________
Жаттықтырушы-оқытушылық жұмыс өтілі ___________________________
Үйінің мекенжайы: _____________________________________________
Маған _____________________________________________________________________
беру туралы мәселені қарауыңызды сұраймын.
Спорттық атақты беру үшін мына жұмыс нәтижелерін негіз ретінде санаймын: ___________________________________________________________
«___» ____________ 20___ ж.
__________________________
(жеке басының қолы)
«Екiншi және үшiншi разрядтар,
бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер,
спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
7 қосымша
Нысан
Жаттықтырушы-оқытушының спортшыларды даярлауы туралы
АНЫҚТАМА
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Р/с №
Дайындаған спортшының тегі, аты
Туған жылы
Спортшымен жұмыс істеген өтілі
Растаушы құжат
Спорттық нәтижесі
Қайда тіркелген (берілген)
Растаушы құжат
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшының қолы
М.О. «____» ________________ ж.
Облыстық спорт басқармасы бастығының қолы
М.О. «____» ________________ ж.
«Екiншi және үшiншi разрядтар,
бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер,
спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
8 қосымша
Әрбір ҚФЕ әкімшілік әрекеттердің (шаралардың)
бірізділігі мен өзара әрекеттерін мәтіндік кестелік сипаттау
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерін сипаттау
әрекеттің № (жұмыстың барысы)
1
2
3
4
5
6
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Орталық-
тың жинақтау бөлімі-
нің инспек-
торы
Жергілікті атқарушы органның жауапты маманы
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
Спорттық атақтарды, разрядтарды беру жөніндегі комиссия
Әрекеттің атауы (процестің, рәсімнің, операцияның) олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру, құжаттар топтамасы толық тапсырылмаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тарту, алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсетумен қолхат беру. Құжаттар топтамасы толық болған жағдайда өтінішті тіркеу, алушыға қолхат беру, құжаттарды Орталықтың жинақтау бөліміне тапсыру
Құжат-
тарды жинау
Құжаттарды қабылдау, жергілікті атқарушы органның басшысына қарауға тапсыру
Құжаттарды қарастыру, жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысына жолдау
Құжаттардың толықтығын тексеру, спорттық атақтарды, разрядтарды беру жөніндегі комиссияның қарауына жолдау
Ұсынылған құжаттарды қарау. Спорттық атақты, разрядты және спорт төрешісі санатын беру туралы немесе спорттық атақты, разрядты және спорт төрешісі санатын беруге ұсынылған құжаттарды қараудан бас тарту туралы шешім қабылдау
Аяқтау үлгісі (деректер, құжат, ұйымдастыру-
шылық- өкімдік шешім)
Қолхат
Құжат-
тарды жергі-
лікті атқарушы органға жіберу
Құжаттарды жергілікті атқарушы органның басшысына жіберу
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысына жолдау
Спорттық атақтарды, разрядтарды беру жөніндегі комиссияның қарауына құжаттарды жолдау
Комиссия отырысының хаттамасы
Орындалу мерзімдері
20 минуттан артық емес
1 жұмыс күні ішінде
15 минут ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
бір ай ішінде
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
Негізгі процестің әрекеті (жұмыстың барысы)
әрекеттің № (жұмыстың барысы)
7
8
9
10
11
1
ҚФБ атауы
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның жауапты маманы
Жергілік-
ті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
Орталық инспекторы
2
Әрекеттің атауы (процестің, рәсімнің, операцияның) олардың
Комиссия хаттамасының негізінде, Комиссия отырысын өткізген күннен үш жұмыс күні ішінде спорттық атақтарды немесе спорттық разрядтарды беру туралы бұйрық шығарады
Үзіндіні немесе электронды құжат үлгісінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Үзіндіні немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Үзіндіні немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және Орталыққа жолдау
Үзіндіні немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
3
Аяқтау үлгісі (деректер, құжат, ұйымдастыру-
шылық -өкімдік шешім)
Бұйрық
Үзіндіні немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты жергілікті атқарушы органның басшысы қол қоюға жолдау
Үзінді немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Нәтижені Орталыққа жолдау
Үзінді немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
4
Орындалу мерзімі
3 жұмыс күні ішінде
1 сағат
1 сағат
1 жұмыс күні ішінде
20 минуттан артық емес
5
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
8
9
10
11
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс.
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Жергілікті атқарушы органның жауапты маманы
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
Спорттық атақтарды, разрядтарды беру жөніндегі комиссия
1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру, құжаттар топтамасы толық тапсырылмаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тарту, алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсетумен қолхат беру. Құжаттар топтамасы толық болған жағдайда өтінішті тіркеу, алушыға қолхат беру, құжаттарды Орталықтың жинақтау бөліміне тапсыру
2 әрекет
Құжаттарды жинау және жергілікті атқарушы органға тапсыру
3 әрекет
Орталықтан құжаттарды қабылдау, жергілікті атқарушы органның басшысына қарау үшін тапсыру
4 әрекет
Құжаттарды қарау, жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысына жолдау
5 әрекет
Құжаттардың толықтығын тексеру, спорттық атақтарды, разрядтарды беру жөніндегі комиссияның қарауына жолдау
6 әрекет
Ұсынылған құжаттарды қарау. Спорттық атақты, разрядты және спорт төрешісі санатын беру туралы шешім қабылдау
7 әрекет
Комиссия хаттамасының негізінде, Комиссия отырысын өткізген күннен үш жұмыс күні ішінде спорттық атақтарды немесе спорттық разрядтарды беру туралы бұйрық шығарады
8 әрекет
Үзіндіні дайындау
11 әрекет
Алушыға үзіндіні беру
10 әрекет
Үзіндіні тіркеу және Орталыққа жолдау
9 әрекет
Үзіндіге қол қою
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы процесс
Орталық инспекторы
ХҚКО жинақ-
таушы бөлімінің инспек-
торы
Жергілікті атқарушы органның жауапты маманы
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның жауапты маманы
1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру, құжаттар топтамасы толық тапсырылмаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тарту, алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсетумен қолхат беру. Құжаттар топтамасы толық болған жағдайда өтінішті тіркеу, алушыға қолхат беру, құжаттарды Орталықтың жинақтау бөліміне тапсыру
2 әрекет
Құжат-
тарды жинау және жергілік-
ті атқарушы органға тапсыру
3 әрекет
Орталықтан құжаттарды қабылдау, қарау үшін жергілікті атқарушы органның басшысына қарауға тапсыру
4 әрекет
Құжаттарды қарастыру, жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысына жолдау
5 әрекет
Құжаттардың толықтығын тексеру, спорттық атақтарды, разрядтарды беру жөніндегі комиссияның қарауына жолдау
6 әрекет
Ұсынылған құжаттарды қарау. Спорттық атақты, разрядты және спорт төрешісі санатын беруден бас тарту туралы шешім қабылдау
10 әрекет
Алушыға бас тарту туралы дәлелді жауап беру
9 әрекет
Бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және Орталыққа жолдау
8 әрекет
Бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
7 әрекет
Бас тарту туралы дәлелді жауапты даярлау
«Екiншi және үшiншi разрядтар,
бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер,
спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
9 қосымша
Әкімшілік әрекеттердің қисынды бірізділігі арасындағы өзара әрекеттесуді бейнелейтін сызба