О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2012 года N 10/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 января 2013 года N 2065. Утратило силу (письмо аппарата маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 3 марта 2014 года N 11.24.3.9/44)
Сноска. Утратило силу (письмо аппарата маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 3.03.2014 N 11.24.3.9/44)
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 2402424,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 258576 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 9299 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 13187 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2121362,8 тысяч тенге;
2) затраты – 2422732,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17273,6 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 19737,3 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2463,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -37581 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 37581 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 19668 тысяч тенге;
погашение займов – 2463,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 20376,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 21.10.2013 N 21/1; от 10.12.2013 N 23/1 (вводится в действие с 01.01.2013)
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2013 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога в размере 100 % зачисляемого в районный бюджет;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 10/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 15 қаңтарда N 2065 тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихат аппараты 2014 жылғы 3 наурыздағы N 11.24.3.9/44 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихат аппараты 3.03.2014 N 11.24.3.9/44 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнің 75-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына, сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 12 және сәйкесінше 3-қосымшаларға сәйкес 2013-2015 жылдарға, соның ішінде 2013 жылға арналған аудандық бюджеті, келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2402424,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 258576 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9299 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 13187 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2121362,8 мың теңге;
2) шығыстар – 2422732,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 17273,6 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 19737,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2463,7 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын (профициті) – -37581 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 37581 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 19668 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2463,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 20376,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 10.12.2013 N 23/1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік Кодексiне сәйкес төмендегі салықтық түсімдер есебінде белгіленсін:
аудандық бюджетке 100 % мөлшерде есептелетін әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлігіне салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
бензинге (авиациялықтан басқа) және дизелді жанармайға акциздер;
жер телімдерін пайдалануға ақы;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
консулдық жинақтардан және республикалық бюджетке есептелетін жинақтардан басқа мемлекеттік баж.

3. Установить, что доходы районного бюджета формируется за счет следующих неналоговых поступлений:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района;
другие доходы от коммунальной собственности района;
другие неналоговые поступления в бюджет района.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.
5. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет:
поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета.
6. Учесть в бюджете субвенцию, передаваемую из областного бюджета в бюджет района на 2013 год в сумме 1487847 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2013 год целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) 50392 тысячи тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) 12643,8 тысяча тенге – на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы (утверждена Указом Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2010 года № 1118 «Об утверждении Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы»), в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 12291 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей- инвалидов, обучающихся на дому – 352,8 тысяч тенге;
3) 6157 тысяч тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
4) 14608 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
5) 5406 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
6) 2992 тысяч тенге – на введение стандартов специальных социальных услуг, в том числе: на предоставление специальных социальных услуг нуждающимся гражданам на дому;
7) 24598 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
8)2543 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
9) исключен - решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2013 г. N 12/3;
10) исключен - решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2013 г. N 12/3;

3. Аудандық бюджеттің кірістері салықтық емес түсімдер есебінде белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
ауданның коммуналдық меншігінен басқа да кірістер;
аудандық бюджетке басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін төмендегі түсімдер есебінен сатудан белгіленсін:
ауыл шаруашылық тағайындаудағы телімдерінен басқа, жер телімдерін сатудан түсімдер.
5. Аудандық бюджеттің кірістері төмендегіден қалыптастырылатынын белгілеу:
мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік несиелерді төлеуден түскен түсімдерден.
6. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен тапсырылатын 1487847 мың теңге соманы ескеру.
7. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер төмендегі мөлшерде белгіленсін:
1) 50392 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
2) 12643,8 мың теңге - Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға (Қазақстан Республикасы Президентінің «Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011 - 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығымен бекітілген), соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 12291 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамсыздандырумен қамтамасыз етуге – 352,8 мың теңге;
3) 6157 мың теңге - қорғаншыларға (қамқоршыларға) және жетім-баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін асыраушыларына ай сайын ақша қаражатын төлеуге;
4) 14608 мың теңге - мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
5) 5406 мың теңге – үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге;
6) 2992 мың теңге - арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге, соның ішінде: үйдегі қажет ететін азаматтарға арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге;
7) 24598 мың теңге - жануарлар індетіне қарсы іс-шаралар өткізуге;
8) 2543 мың теңге - мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
9) Алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2013.03.29 N 12/3 Шешімімен;
10) Алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2013.03.29 N 12/3 Шешімімен;

11) 8799 тысяч тенге – на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» (утверждена Постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862 «Об утверждении Программы «Развитие регионов»);
12) 135546 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
13) 22467 тысяч тенге – на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда;
14) 249083 тысяч тенге – на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
15) 5289 тысяч тенге – на увеличение штатной численности местных исполнительных органов.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2013 г. N 12/3; с изменениями, внесенными решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 05.07.2013 N 18/1; от 9.09.2013 N 20/1; от 21.10.2013 N 21/1; от 10.12.2013 N 23/1 (вводится в действие с 01.01.2013)
8. Учесть в районном бюджете на 2013 год целевые трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) 1000 тысяч тенге – на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий (конструкций) для объектов образования;
2) 300 тысяч тенге – на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования;
3) 381 тысяча тенге – на внедрение электронных учебников в организациях образования;
4) 67475 тысяч тенге – на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда;
5) 13553 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
6) 9437 тысяч тенге – на софинансирование ремонта жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры и социально-культурных объектов и благоустройства населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020;» (утверждена постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 «Об утверждении Дорожной карты занятости 2020»);
7) 846 тысяч тенге – на увеличение штатной численности местных исполнительных органов.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 05.07.2013 N 18/1;  от 9.09.2013 N 20/1; от 21.10.2013 N 21/1 (вводится в действие с 01.01.2013)
9. Учесть в районном бюджете на 2013 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 19668 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов.

11) 8799 мың теңге – "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы аясында өңірлердің экономикалық дамуын қолдау бойынша шараларды іске асыруға (Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Өңірлерді дамыту» бағдарламасын бекіту туралы 2011 жылғы 26 шілдедегі № 862 Қаулысымен бекітілген;
12) 135546 мың теңге – ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
13) 22467 мың теңге – коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерді жобалау, салу және (немесе) сатып алуға;
14) 249083 мың теңге - инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға;
15) 5289 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2013.03.29 N 12/3; өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 05.07.2013 N 18/1; 09.09.2013 N 20/1; 21.10.2013 N 21/1; 10.12.2013 N 23/1 шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
8. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер төмендегі мөлшерде ескерілсін.
1) 1000 мың теңге - білім беру объектілері үшін өрт дабылын орнатуға, өрт сөндіру құралдарын сатып алуға, ағаш жабындарды (құрылымдарды) өңдеу бойынша қызметтерге;
2) 300 мың теңге - білім беру ұйымдарында бейне бақылауға арналған аппаратура сатып алу және орнатуға;
3) 381 мың теңге – білім беру ұйымдарында электронды оқулықтар енгізуге;
4) 67475 мың теңге - коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерді жобалау, салу және (немесе) сатып алуға;
5) 13553 мың теңге - ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
6) 9437 мың теңге - Жұмыспен қамту  2020 жол картасы шеңберінде тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, инженерлік-көлік инфрақұрылымы және әлеуметтік-мәдениет объектілерінің жөндеуін және елді мекендерді абаттандыруды бірлесіп қаржыландыру;» (Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы» 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 Қаулысымен бекітілген);
7) 846 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 05.07.2013 N 18/1; 09.09.2013 N 20/1 шешімдерімен; 21.10.2013 N 21/1 шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
9. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте 19668 мың теңге сомада республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі іс-шараларды іске асыруға бюджеттік несиелер ескерілсін.

Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 21.10.2013 г. N 21/1(вводится в действие с 01.01.2013)
10. Учесть в районном бюджете на 2013 год возврат трансфертов в областной бюджет в сумме 3219 тысяч тенге в связи с упразднением ревизионных комиссий.
11. Утвердить перечень бюджетных программ города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа на 2013-2015 годы согласно приложениям 45 и 6 соответственно.
12. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год согласно приложению 7.
13. Утвердить расходы на оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по видам на 2013 год в сумме 2261,7 тысяч тенге, согласно приложению 8.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 21.10.2013 г. N 21/1(вводится в действие с 01.01.2013)
13-1. Направить свободные остатки бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2013 года в сумме 20376,7 тысяч тенге на расходы по бюджетным программам, согласно приложению 9.
14. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 280 тысяч тенге.
15. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
16. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
17. исключен - решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 21.10.2013 г. N 21/1;
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области               Д. Могунова
Секретарь маслихата
Мамлютского района (ММР)
Северо-Казахстанской области               Р. Нурмуканова
СОГЛАСОВАНО
Начальник
государственного учреждения
«Отдел экономики и финансов
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области»              Р. Габбасов
(ОЭиФ)
20 декабря 2012 года
Приложение 1
к решению маслихата Мамлютского района
от 20 декабря 2012 года № 10/1
Мамлютский районный бюджет на 2013 год

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 21.10.2013 N 21/1 шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
10. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте тексеру комиссиясының таратылуына байланысты 3219 мың теңге сомада облыстық бюджетке трансферттерді қайтару ескерілсін.
11. 2012-2015 жылдарға арналған аудандық маңызды қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің бюджеттік бағдарламалар тізімі 45 және 6-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
12. 2013 жылға арналған аудандық бюджетті орындау үрдісінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізімі 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. 2013 жылға арналған шығындар түрлер бойынша мұқтаж азаматтардың бөлек санаттарына әлеуметтік көмекті көрсетуге 2261,7 мың теңге сомада 8-қосымшаға сәйкес бекітілсін;
13-1. Бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстарға 2013 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан сомасы 20376,7 мың теңге бос бюджеттік қаржының қалдықтарын, 9-қосымшаға сәйкес бағытталсын.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2013.10.21 N 21/1 Шешімімен
14. 2013 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 280 мың теңге сомада бекітілсін.
15. Бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақыны толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.
16. Ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорттың мемлекеттік ұйымдарының мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақысы мен тарифтік ставкаларын кемінде жиырма бес пайызға көтеру белгілесін.
17. Алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2013.10.21 N 21/1 Шешімімен.
18. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют аудандық мәслихаты
сессиясының төрағасы                       Д. Могунова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют аудандық
мәслихаттың хатшысы (МАМ)                  Р. Нұрмұқанова
КЕЛІСІЛГЕН
«Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют аудандық экономика және
қаржы бөлімі» Мемлекеттік
мекемесі бастығы                           Р. Ғаббасов
(ЭҚБ)
20 желтоқсан 2012 жыл
Мамлют аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 10/1 шешіміне 1-қосымша
2013 жылға Мамлют аудандық бюджет