Об утверждении регламентов электронных государственных услуг
Постановление областного акимата Южно-Казахстанской области N 149 от 23 мая 2012 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 27 июня 2012 года N 2083. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 27 июня 2013 года № 157
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 27.06.2013 № 157.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить регламенты электронных государственных услуг:
1) «Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации» согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) «Выдача архивных справок» согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) «Выдача справок безработным гражданам» согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому» согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) исключен постановлением областного акимата Южно-Казахстанской области от 26.12.2012 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Алиева Б.Н.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким области                               А.Мырзахметов
СОГЛАСОВАНО:
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
_____________ А.Жумагалиев
«____»__________2012 год
Первый заместитель акима области           Б.Оспанов
Руководитель аппарата акима области        Б.Жилкишиев
Заместитель акима области                  Б.Алиев
Заместитель акима области                  А.Бектаев
Заместитель акима области                  С.Каныбеков
Заместитель акима области                  C.Туякбаев
Начальник управления экономики
и бюджетного планирования области          Е.Садыр
Начальник управления финансов области      Р. Исаева
Приложение 1
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
«23» июня 2012 года
№ 149
Сноска. По всему тексту слова «Регламент электронной государственной услуги «Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации» заменены словами «Регламент электронной государственной услуги «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации» постановлением областного акимата Южно-Казахстанской области от 26.12.2012 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Регламент электронной государственной услуги «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации

Электрондық мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 23 мамырдағы № 149 Қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 27 маусымда № 2083 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 27 маусымдағы № 157 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 27.06.2013 № 157 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Электрондық мемлекеттік қызметтердің регламенттері бекітілсін:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес «Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына (7 жасқа) дейінгі балаларды тіркеу»;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес «Мұрағаттық анықтамалар беру»;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес «Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу»;
5) алынып тасталды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 26.12.2012 № 417 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Б.Н.Әлиевке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                А.Мырзахметов
КЕЛІСІЛДІ:
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникация министрі
_______________ А.Жұмағалиев
«____»________________2012 жыл
Облыс әкімінің бірінші орынбасары          Б. Оспанов
Облыс әкімі аппаратының басшысы            Б. Жылқышиев
Облыс әкімінің орынбасары                  Б. Әлиев
Облыс әкімінің орынбасары                  Ә. Бектаев
Облыс әкімінің орынбасары                  С. Қаныбеков
Облыс әкімінің орынбасары                  С. Тұяқбаев
Облыстық экономика және
бюджеттік жоспарлау басқармасының бастығы  Е. Садыр
Облыстық қаржы басқармасының бастығы       Р. Исаева
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2012 жылғы 23 мамырдағы
№ 149 қаулысына 1-қосымша
Ескерту. Барлық мәтін бойынша: «Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына (7 жасқа) дейінгі балаларды тіркеу» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті» деген сөздер «Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті» деген сөздермен ауыстырылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 26.12.2012 № 417 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации» оказывается отделами образования городов и районов Южно-Казахстанской области» (далее - уполномоченный орган), адреса которых указаны в приложение 1 к настоящему регламенту (далее - Регламент), на альтернативной основе через Центр обслуживания населения по месту жительства согласно приложению 2, а также через портал «электронного правительства»: www.e-gov.kz (далее - Портал).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением областного акимата Южно-Казахстанской области от 26.12.2012 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Электронная государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и на основании «Стандарта государственной услуги «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением областного акимата Южно-Казахстанской области от 26.12.2012 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) индивидуальный идентификационный номер - уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее - ИИН);
2) потребитель - физическое лицо, осуществляющее официальное заявление в адрес уполномоченного органа на получение услуги либо направляющее электронную заявку посредством ПЭП;
3) уполномоченный орган – государственный орган (государственное учреждение), осуществляющий оказание электронной государственной услуги;
4) информационная система - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ИС);
5) медиа-разрыв - чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;

1. Жалпы ережелері
1. «Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою» электрондық мемлекеттік қызметтің мекен-жайы осы регламенттің (бұдан әрі - Регламент) 1-қосымшасында көрсетілген, Оңтүстік Қазақстан облысы аудандары мен қалаларының білім бөлімдері (бұдан әрі - уәкілетті орган), осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес тұрғылықты жері бойынша баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы және «электрондық үкімет» порталы www.e-gov.kz (бұдан әрі - Портал) арқылы көрсетіледі.
Ескерту. 1 тармаққа өзгеріс енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 26.12.2012 № 417 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының және «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою» мемлекеттік қызмет стандарты» негізінде көрсетіледі.
Ескерту. 2 тармаққа өзгеріс енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 26.12.2012 № 417 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматты түрде жүзеге асыру деңгейі: ішінара автоматтандырылған (медиа-үзілісті мемлекеттік электронды қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциалық.
5. Осы Регламентте қолданылатын ұғымдар және қысқартулар:
1) жеке сәйкестендіру нөмірі - жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік ретінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - ЖСН);
2) тұтынушы - уәкілетті органға қызмет көрсету жөнінде ресми өтініш беретін немесе ЭҮП құралдары арқылы электронды тапсырыс беретін жеке тұлға;
3) уәкілетті орган - электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган (мемлекеттік мекеме);
4) ақпараттық жүйе - аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі - АЖ);
5) медиа-ажырату-құжаттардың электрондық түрінен қағазға түсіруі, немесе, керісінше айналуы қажет болған жағдайда, қызмет көрсету барысында қағаздың және электрондық құжат айналымының ауысуы;

6) веб-портал «электронного правительства» - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее - ПЭП);
7) ДДО - детская дошкольная организация;
8) местный исполнительный орган - коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области (города республиканского значения и столицы), района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории (далее - МИО);
9) информационная система центров обслуживания населения - информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее - ИС ЦОН);
10) «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан (ИС РШЭП)» - информационная система для обеспечения интеграции инфраструктуры «е-правительства» и «РШЭПов» (предоставление механизмов доступа местных исполнительных органов к государственным информационным ресурсам посредством шлюза «электронного правительства», а также оказание электронных услуг гражданам и бизнес-структурам на региональном уровне. ИС РШЭП включает в себя подсистему интеграции и автоматизированное рабочее место сотрудников МИО);
11) подсистема интеграции - обеспечивает информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг МИО (далее - РШЭП);
12) СФЕ - структурно-функциональные единицы — это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов и т.п., принимающие участие в оказании электронной услуги на определенной стадии;
13) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
14) Центр обслуживания населения – республиканское государственное предприятия, осуществляющее организацию государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдача документов по принципу «одного окна» (далее - ЦОН);
15) электронная цифровая подпись - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее - ЭЦП);

6) Веб-портал - «электрондық үкімет» - нормативтік құқықтық базаны қоса, барлық шоғырланған үкіметтік ақпараттарға және электрондық мемлекеттік қызметтерге бірыңғай колжетімділікті ұсынатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮП);
7) МДБҰ - мектепке дейінгі балалар ұйымы;
8) жергілікті атқарушы орган - облыстың (республикалық маңызы бар қаланың және астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі басқаратын, өз құзыреті шегінде тиісті аумақта жергілікті мемлекеттік басқаруды және өзін-өзі басқаруды жүзеге асыратын алқалы атқарушы орган (бұдан әрі - ЖАО);
9) халыққа қызмет көрсету орталығының интегралды - ақпараттық жүйесі - Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталығы, сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволар арқылы халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет көрсету үдерісін автоматизациялау үшін арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚКО БАЖ);
10) «Аймақтық шлюз, Қазақстан Республикасының (АЖ ЖАО)» «электрондық үкімет» шлюзінің қосалқы жүйесі сияқты, - «е-үкімет» және ЖАО инфрақұрылымының интеграциясын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе («электрондық үкімет» шлюзі арқылы мемлекеттік ақпараттық ресурстарға жергілікті атқару органдардың кіруге рұқсат механизмдерін беру, сонымен қатар азаматтар мен бизнес-құрылымдарына өңірлік деңгейде аймақтық мәртебеде электрондық қызмет көрсету. АЖ ЖАО өз құрылымына интеграцияның қосалқы жүйесі мен ЖАО қызметкерлерінің автоматтандырылған жұмыс орнын қосады.
11) интеграция қосалқы жүйесі - ЖАО ішкі жүйе/қосалқы жүйе және ЖАО электрондық қызметін көрсету үдірісіне қатысатын сыртқы ақпараттық жүйелермен ақпараттық өзара әрекет етуді қамтамасыз етеді (бұдан әрі - АШЭП);
12) функционалдық құрылымдық бірлік - бұл белгілі кезеңде электронды қызмет көрсетуге қатысқан, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерінің, уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары (бұдан әрі - ФҚБ);
13) транзакциялық қызмет көрсету - электрондық цифрлық қолды қолдану арқылы ақпаратты өзара алмасуды талап ететін электрондық ақпараттық ресурстарды қолданушыларға ұсыну бойынша қызмет көрсету;
14) халыққа қызмет көрсету орталығы - республикалық мемлекеттік кәсіп орын, «бір терезе» принципі бойынша өтініштерді қабылдау және құжаттарды беру бойынша жеке және заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет ұсынуды ұйымдастырады (бұдан әрі - ХҚКО);
15) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлы қол қою құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның мәні мен мазмұнының өзгермейтінін растайтын электрондық цифрлы белгілер жиынтығы (бұдан әрі - ЭЦҚ);

16) электронные государственные услуги - государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
17) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
18) шлюз «электронного правительства» - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее - ШЭП).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги МИО согласно приложению 4 к настоящему Регламенту (рисунок 1):
1) потребитель должен обратиться в МИО для получения услуги имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов. Проверка подлинности заявления и документов потребителя сотрудником МИО.
2) процесс 1 – процесс ввода сотрудником МИО ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;
3) условие 1 - проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике МИО через ИИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника МИО;
5) процесс 3 - выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – процесс уведомления потребителя о наличии места в ДДО;
11) условие 3 – принятие решения потребителем о направлении ребенка в предложенное ДДО;
12) процесс 8 - процесс формирования потребителем письменного отказа от предложенного места в ДДО. Потребитель продолжает стоять в очереди;

16) электрондық мемлекеттік қызметтер - ақпараттық технологияларды қолдану арқылы электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
17) электрондық құжат - ақпарат электронды-цифрлы түрінде ұсынылған нысан және электронды цифрлы қол арқылы расталған құжат;
18) «электрондық үкіметтің» шлюзі - электрондық қызметтерді жүзеге асыру шеңберінде «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерді интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮШ).
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қызмет берушінің қызмет тәртібі
6. Осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін ЖАО ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері (1-сурет):
1) тұтынушы өзімен бірге өтініш және қажетті құжаттарының түпнұсқасын алып, қызметті алу үшін ЖАО-ге жүгінуі тиіс. ЖАО қызметкерінің тұтынушының өтініші және құжаттарының түп нұсқалығын тексеру;
2) 1-үдеріс - ЖАО қызметкерінің ЖАО АЖ электронды мемлекеттік қызмет көрсету үшін ЖСН және пароль (авторизация үдерісі) енгізу үдерісі;
3) 1-шарт - ЖАО ЖСН және пароль арқылы тіркелген қызметкер туралы мәліметтің шынайылығы н ЖАО АЖ тексеру;
4) 2-үдеріс-тұтынушының деректерінде немесе өтінішінде бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны ауызша ЖАО қызметкерлерінің қалыптастыруы;
5) 3-үдеріс - осы регламентте көрсетілген ЖАО қызметкерімен қызметті таңдау, экранға қызмет көрсету және үлгіні толтыру үшін сұраныс үлгісін (мәліметтерді енгізу және сканерлеген құжаттарды енгізу) шығару;
6) 4-үдеріс - ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ арқылы толтырылған үлгіге (енгізілген мәліметтерді, сканерлеген құжаттарды тіркеу) қол қою;
7) 2-шарт - идентификациялық мәліметтердің сәйкестігін тексеру (ЖСН арасында, сұраныста көрсетілген және ЖСН, ЭҮШ тіркелу куәлігінде көрсетілген сұраныста), ЖАО АЖ тіркелу куәлігіндегі ЭҮШ тіркелу куәлігінің әрекет ету мерзімі шақырылғандардың (жойылғандардың) тізімде болмауы;
8) 5-үдеріс - ЖАО қызметкерімен ЭҮШ шынайылығын тексерместен сұралып отырған электронды мемлекеттік қызметтен бас тартуға туралы хабарландыруды қалыптастыру;
9) 6-үдеріс - ЖАО қызметкерімен электронды мемлекеттік қызметті өңдеу;
10) 7-үдеріс - МБҰ орнындағы тұтынушыны тексеру үдерісі;
11) 3-шарт - ұсынылған МБҰ-ға баланы жіберу туралы тұтынушымен тексеру үдерісі;
12) 8-үдеріс - МДМ-ге ұсынылған орыннан тұтынушының жазбаша түрде бас тартуын қалыптастыру үдерісі. Тұтынушы кезекте тұруды әрі жалғастырады;

13) процесс 9 – процесс формирования потребителем письменного согласия на предложенное ДДО и формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации или же уведомление о регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО.
14) процесс 10 – выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги.
7. Пошаговые действия и решения МИО при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги посредством центров обслуживания населения, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту (рисунок 2):
1) процесс 1 - процесс авторизации оператора ЦОН в ИС ЦОН для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном операторе через ИИН и пароль, либо ЭЦП;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС ЦОН в связи с имеющими нарушениями в данных оператора ЦОН;
4) процесс 3 - выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП оператора ЦОН заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС ЦОН;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП оператора ЦОН электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
11) процесс 7 – процесс уведомления потребителя о наличии места в ДДО;
12) условие 3 – принятие решения потребителем о направлении ребенка в предложенное ДДО;

13) 9-үдеріс-ұсынылған МДМ жазбаша түрдегі келісімін қалыптастыру үдерісі және ЖАО қызметкерімен электронды мемлекеттік қызметті көрсету (мектеп жасына дейінгі ұйымдарға немесе мектеп жасына дейінгі жастағы балаларды тіркеуді тексеру (7 жасқа дейін), МБҰ-да орын болмаған жағдайда аралық құжат ретінде өтініш беру кезінде, болмаса берілген қызметтен шынайы түрде бас тартқанда). Электронды құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ қолдану арқылы құжат қалыптасады;
14) 10-үдеріс - ЖАО қызметкерімен электронды мемлекеттің қызметін әдейілеп немесе тұтынушының электронды поштасына тікелей жіберу.
7. Осы Регламенттің 4-ші қосымшасына сәйкес (2-сурет) ЖАО халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсеткен кездегі адымдық әрекеттері мен шешімдері:
1) 1-үдеріс-ЖАО АЖ жүйесінен ХҚКО мониторинг жүйесіне электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге тұтынушының сұрау салу мәртебесін автоматты беру үдерісі;
2) 1-шарт- ХҚКО АЖ-да ЖСН және пароль, болмаса ЭҮП арқылы тіркелген оператор туралы берілген мәліметтердің түпнұсқаларын тексеру;
3) 2-үдеріс - ХҚКО АЖ ХҚКО операторы мәліметінде болған қателіктерге байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарландыруды қалыптастыру;
4) 3-үдеріс - ХҚКО операторымен осы Регламентте көрсетілген қызметтерді таңдау, экранға қызмет көрсету үшін үлгілерін шығару және оларды толтыру ( мәліметтерді енгізу және сканерлеген құжаттарды олардың құрылымын және форматтық талаптарын ескеріп тіркеу);
5) 4-үдеріс - ХҚКО операторының электронды мемлекеттік қызмет көрсету сұранысын ЭЦҚ арқылы толтырған үлгіге қол қою (енгізілген мәліметтер, тіркелген сканерлеген құжаттарды);
6) 2-шарт - идентификациялық мәліметтерді тексеру (ЖСН арасында, сұраныста және ЖСН-да көрсетілген, ЭЦҚ тіркелген куәлікте көрсетілген), ЭСҚ тіркелу куәлігінің әрекет ету мерзімі және шақырылғандардың (жойылғандардың) тіркелу куәлігінде болмауы;
7) 5-үдеріс - ЭЦҚ операторының түпнұсқасының шынайылығын анықтамастан сұралып отырған электронды мемлекеттік қызметте бас тарту туралы хабарлауды қалыптастыру;
8) 6-үдеріс - ХҚКО ЭЦҚ операторының қол қойған электронды құжатының бағыты (тұтыну сұранысы) ШЭП/РШЭП арқылы ЖАО АЖ-не ЖАО қызметкерінің электронды мемлекеттік қызметін өңдеу;
9) 7-үдеріс - МБҰ-да тұтынушыға орынның түрі туралы ескерту үдерісі;
10) 3-шарт - тұтынушымен ұсынылған МБҰ-на баланы жіберу туралы шешім қабылдау;
11) 8-үдеріс - тұтынушымен ұсынған МБҰ-нан жазбаша түрде бас тартуды қалыптастыру үдерісі. Тұтынушы кезекте тұруды жалғастырады;
12) 9-үдеріс-тұтынушымен ұсынған МБҰ-на жазбаша келісімін қалыптастыру үдерісі және ЖАО қызметкерімен электронды мемлекеттік қызмет нәтижесін қалыптастыру (мектепке дейінгі ұйымдарға жіберу немесе мектепке дейінгі балаларды тіркеу туралы ескерту (7 жасқа дейін), аралық құжат ретінде, МБҰ-да өтініш жазған кезінде орынның болмаған жағдайында, болмаса қызмет беруден бас тартудағы жауабы). Электронды құжат ЖАО қызметкерімен ЭЦҚ-ны қолданумен қалыптасады және ХҚКО АЖ-на жіберіледі;

13) процесс 8 - процесс формирования потребителем письменного отказа от предложенного места в ДДО. Потребитель продолжает стоять в очереди;
14) процесс 9 – процесс формирования потребителем письменного согласия на предложенное ДДО и формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации или же уведомление о регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в ИС ЦОН.
15) процесс 10 - выдача выходного документа сотрудником ЦОН потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
8.Пошаговые действия и решения МИО при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги посредством Портала, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту (рисунок 3):
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
7) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
8) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
9) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
10) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
11) процесс 7 – процесс уведомления потребителя о наличии места в ДДО;
12) условие 3 – принятие решения потребителем о направлении ребенка в предложенное ДДО;

13) 13-үдеріс - ХҚКО қызметкерінің ЖАО АЖ-інде тұтынушының сұрау салуын үш жұмыс күні ішінде өңдеуі (құжаттарды қабылдау және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).
8. Осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес Порталы арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері (3-сурет):
1) тұтынушы ЖСН көмегімен ЭҮП-да тіркеуден өтуі тиіс (ЭҮП-да тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс - «электрондық үкімет» порталындағы тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру үдерісі (ЖСН және пароль);
3) 1-шарт- ЭҮШ-гі ЖСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушының мәліметтерінің дұрыстығын тексеру;
4) 2-үдеріс - тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс - тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу);
6) 4-үдеріс - тұтынушы электронды мемлекеттік қызмет сұранысындағы толтырған үлгіні (енгізілген мәліметтер, сканерлеген тіркелген құжаттар) ЭЦҚ арқылы қол қою;
7) 2-шарт- идентификациялық мәліметтердің сәйкестігін тексеру (ЖСН арасында, көрсетілген сұраныста және ЖСН-да, ЭЦҚ-да тіркелген куәлікте), ЭЦҚ-ң әрекет ету мерзімі және шақырылған (жойылған) тіркелген ЭҮШ куәлігіндегі тізімде болмауы;
8) 5-үдеріс - тұтынушының ЭЦҚ-да дұрыстығын анықталмауына байланысты сұралып отырған электронды мемлекеттік қызметте бас тарту туралы хабарландыруды қалыптастыру;
9) 6-үдеріс-ШЭП/РШЭП арқылы тұтынушының ЖАО АЖ-де ЖАО қызметкерінің электронды мемлекеттік қызметін өңдеудегі тұтынушының электронды құжатқа қол қоюының бағыты;
10) 7-үдеріс - МДМ-де орын түрі туралы тұтынушыны ескерту үдерісі;
11) 3-шарт - ұсынған МДМ-де тұтынушының баланы жіберу туралы шешімінің қабылдануы;
12) 8-үдеріс - ұсынған МДМ-ден тұтынушыны жазбаша түрде бас тарту шешімін қабылдау;

13) процесс 8 - процесс формирования потребителем письменного отказа от предложенного места в ДДО. Потребитель продолжает стоять в очереди;
14) процесс 9 – процесс формирования потребителем письменного согласия на предложенное ДДО и формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации или же уведомление о регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на Портале в разделе «История получения услуг», а также при обращении в МИО или ЦОН.
10. Наименования МИО, юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты для получения информации об электронной государственной услуге, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества электронной государственной услуги указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
11. Перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений, организаций и ИС, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
- ПЭП;
- РШЭП (ШЭП);
- ИС ЦОН;
- МИО согласно приложению 1 к настоящему Регламенту;
- ЦОН согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
12. В приложении 4 к настоящему Регламенту (рисунок 123) представлены диаграммы, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) государственных учреждений в соответствии с их описаниями, указанными в приложении 3 настоящего Регламента.
13. В приложении 678 к настоящему Регламенту представлены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (выходной документ), в том числе правила форматно-логического контроля, включая формы уведомления.
14. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 5 к настоящему Регламенту.
15. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:

13) 9-үдеріс - тұтынушының ұсынылған МДМ-не жазбаша түрде келісім беруі туралы шешім қабылдауы және ЖАО қызметкерімен электронды мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі (мектепке дейінгі ұйымдарға жіберу немесе мектепке дейінгі балаларды (7 жасқа дейін) тіркеу туралы, аралық құжат ретінде, МБҰ өтініш жазған кезінде орынның болмаған жағдайында, болмаса берілген қызметтен бас тарту туралы жауап). Электронды құжат ЖАО қызметкерімен ЭЦҚ қолдану арқылы қалыптасады және ЭҮШ-тің жеке кабинетіне беріледі.
9. Тұтынушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша «Электрондық үкімет» порталында «Қызметті алу тарихы» бөлімінде, сондай-ақ ЖАО/ХҚКО жүгінген жағдайда сұрау салуының орындалу мәртебесін тексеру тәсілі.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету жөнінде ақпарат алу үшін мемлекеттік органдардың атауы, олардың заңды мекен-жайлары, телефон нөмірлері, электрондық почтаның мекен-жайлары, уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекеттеріне (әрекетсіздігі) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ электрондық мемлекеттік қызметтің сапасын бағалау қажет болған жағдайда осы Регламентке 1 және 2 - қосымшаларында көрсетілген.
3. Мемлекеттік электрондық қызмет көрсету үдерісіндегі өзара әрекеттестік тәртібінің кестесі
11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер, ұйымдар мен АЖ құрылымдық бөлімшелерінің тізімі:
- ЭҮП;
- ЖАО АЖ;
- ЭҮАШ (ЭҮШ);
- ХҚКО ЫАЖ;
- ЖАО осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес;
- ХҚКО осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес.
12. Осы Регламенттің 4-қосымшасында (123-суреттер) мемлекеттік органдар, ЖАО немесе басқа ұйымдар құрылымдық бөлімшелерінің пайымдық жүйелік қызметтерінің өзара қатынасы бейнеленген (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі кезіндегі) диаграммалар (сызбалар), осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген, олардың сипаттарына сәйкес беріліп отыр.
13. Осы Регламентке 678-қосымшаларда электрондық мемлекеттік қызмет көрсету (шығыс құжаты) нәтижелері көрсетілуі керек, хабардар ету нысанымен қоса, үлгілер мен бланкілер нысандары ұсынылып отыр.
14. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері, осы Регламентке 5-қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
15. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қойылатын талаптар:

1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) соблюдения профессиональной этики и культуры;
4) представления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
16. Технические условия оказания электронной государственной услуги:
поддерживаемые устройства доступа и оказания электронных государственных услуг (компьютер, Интернет, пункт общественного доступа).
Приложение 1
к регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации»
Отделы образования городов,
районов Южно-Казахстанской области
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления областного акимата Южно-Казахстанской области от 26.12.2012 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование отдела
Адрес расположения
Контактные телефоны
1.
Государственное учреждение «Отдел образования города Арыс»
г. Арыс, ул. Ибрагимова, 35
8(725 40)217-01,
226-82
2.
Государственное учреждение «Отдел образования Байдибекского района»
с. Шаян, ул. Тасболатова, 1
8(725 48)215-52
3.
Государственное учреждение «Отдел образования Казыгуртского района»
с. Казыгурт, ул. Конаева, без номера
8(725 39) 228-00
4.
Государственное учреждение «Отдел образования Махтааральского района»
г. Жетысай, ул. Яссауи, 3
8(725 34) 652-65
5.
Государственное учреждение «Отдел образования Ордабасинского района»
с. Темирлан,
ул. Рыскулова, 17
8(725 30)221-21
6.
Государственное учреждение «Отдел образования Отырарского района»
с. Шаульдер,
ул. Жибек жолы,
без номера
8(725 44)214-51
7.
Государственное учреждение «Отдел образования Сайрамского района»
с. Аксукент,
ул. Жибек жолы, без номера
8(725 31)214-51
8.
Государственное учреждение «Отдел образования Сарыагашского района»
г. Сарыагаш, ул. Уманова, 10
8(725 37)214-93
9.
Государственное учреждение «Отдел образования Сузакского района»
с. Шолаккорган,
ул. Жибек жолы, без номера
8(725 46)422-21
10.
Государственное учреждение «Отдел образования Толебийского района»
г. Ленгер, ул. Толеби, 294
8(72547) 616-22
11.
Государственное учреждение «Отдел образования Тюлькубасского района»
с. Т.Рыскулова,
ул. Конаева, 44
8(725 38)521-21
12.
Государственное учреждение «Отдел образования города Туркестан»
г. Туркестан,
ул. Айтеке Би, 29
8(725 33) 430-67
13.
Государственное учреждение «Отдел образования Шардаринского района»
г. Шардара,
тупик Шардара, без номера

1) адамдардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борыштарын атқарудағы заңдылықтар;
3) кәсіби әдеп пен мәдениетті сақтау;
4) орындалған және толық ақпараттар беру;
5) ақпараттардың қорғалуы мен құпиялылығы;
6) тұтынушы белгіленген мерзімде ала алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
16. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
Электронды мемлекеттік қызмет көрсету мен қолжетімділігін көтермелеу құрылымы (компьютер, Интернет, қоғамдық қолжетімділік пункті).
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу
үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 26.12.2012 № 417 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
№ р/с
Бөлімдердің атауы
Орналасқан
мекен-жайы
Байланыс телефондары
1.
«Арыс қалалық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Арыс қаласы, Ибрагимов көшесі, 35
8(725 40) 217-01, 226-82
2.
«Бәйдібек аудандық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Шаян ауылы, Тасболатов көшесі, 1
8(725 48) 215-52
3.
«Қазығұрт аудандық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Қазығұрт ауылы, Қонаев көшесі н/ж
8(725 39) 228-00
4.
«Мақтаарал аудандық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Жетісай қаласы, Яссауи көшесі, 3
8(725 34) 652-65
5
«Ордабасы аудандық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Темірлан ауылы, Рысқұлов көшесі,17
8(725 30) 221-21
6.
«Отырар аудандық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Шәуілдір ауылы, Жібек жолы, н/ж
8(725 44) 214-51
7.
«Сайрам аудандық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Ақсу ауылы,
Жібек жолы көшесі, н/ж
8(725 31) 214-51
8.
«Сарыағаш аудандық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Сарыағаш қаласы, Ұманов көшесі,10
8(725 37) 214-93
9.
«Созақ аудандық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Шолаққорған ауылы, Жібек жолы көшесі, н/ж
8(725 46)422-21
10.
«Төле би аудандық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Ленгір қаласы, Төле би көшесі, 294
8(72547) 616-22
11.
«Түлкібас аудандық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Т. Рысқұлов ауылы, Қонаев көшесі, 44
8(725 38) 521-21
12.
«Түркістан аудандық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Түркістан қаласы, Әйтеке би көшесі, 29
8(725 33) 430-67
13.
«Шардара аудандық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Шардара қаласы, Шардара тұйық көшесі, н/ж

8(725 35)221-51
14.
Государственное учреждение «Отдел образования города Кентау»
г. Кентау,
ул. Конаева, 10 «а»
8(725 36) 300-50,
325-41
15.
Государственное учреждение «Отдел образования города Шымкент»
г. Шымкент,
ул. Жангельдина, 42
8(7252) 542787
Приложение 2
к регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации»
Список Центров обслуживания населения
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления областного акимата Южно-Казахстанской области от 26.12.2012 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
п/п
Наименование Центров
(филиал, отделы)
Юридический
адрес
Контактные данные
1.
Филиал РГП «ЦОН по Южно- Казахстанской области»
город Шымкент,
улица Мадели Кожа, дом без номера
8-7252-30-06-79
8-7252-21-09-00
2.
Городской отдел № 1 города Шымкент
город Шымкент,
улица Мадели Кожа, дом без номера
8-7252-30-06-79
8-72528-21-09-00
3.
Городской отдел № 2 города Шымкент
город Шымкент,
улица Мадели Кожа, дом без номера
8-7252- 30-08-38
4.
Городской отдел № 3 города Шымкент
город Шымкент,
улица Оспанова, дом № 61
8-7252-30-0135
5.
Городской отдел № 4 города Шымкент
город Шымкент,
улица Сайрамская, дом без номера
8-7252-48-1338
6.
Городской отдел № 5 города Шымкент
город Шымкент,
улица Республика, дом № 15
8-7252-56-49-42
7.
Арысский городской отдел
город Арыс,
улица Ергобек, дом без номера
8-72-540-23-118
8.
Байдибекский районный отдел
Байдибекский район,
село Шаян,
улица Мынбулак, дом без номера
8-72-548-22-502
9.
Кентауский городской отдел
город Кентау,
улица Абылай хан, дом № 10
8-72-536-336-34
10.
Казыгуртский районный отдел
Казыгуртский район
село Казыгурт,
улица Конаева, дом без номера
8-72-539-22-950
11.
Мактааральский районный отдел
Мактааральский район,
город Жетысай,
улица Жайшыбекова, без номера
8-72-534-61-343
12.
Отырарский районный отдел
Отырарский район,
село Шаульдер,
проспект Жибек жолы, дом без номера
8-72-544-21-106
13.
Ордабасинский районный отдел
Ордабасинский район,
село Темирлан,
улица Кажымухана,
дом без номера
8-72-530-22-670
14.
Туркестанский городской отдел
город Туркестан,
улица Тылеулы Мынбасы,
дом без номера
8-72-533-41679 8-72-533-41630
15.
Толебийский районный отдел
Толебийский район,
город Ленгер,
улица Толеби, дом без номера
8-72-547-61-123
16.
Тюлькубасский районный отдел
Тюлькубасский район,
село Т.Рыскулов,
улица Т.Рыскулова, дом № 189
8-72-538-52-709
17.
Сайрамский районный отдел
Сайрамский район,
село Аксукент,
улица Кыстаубаева, дом без номера
8-72-531-77-071 8-72-531-77-072
18.
Созакский районный отдел
Созакский район,
село Шолаккорган,
улица Кожанова, дом без номера
8-72-546-43-329
19.
Сарыагашский районный отдел
Сарыагашский район,
город Сарыагаш,
улица Шораулы, дом без номера
8-72-537-27-021
20.
Абайский сельский отдел
Сарыагашский район,
село Абай,
улица А.Жылкышиева, дом без номера
8-72-532-31-629
21.
Шардаринский районный отдел
Шардаринский район,
г. Шардара,
тупик Шардара дом без номера
8-72-535-21-583
Приложение 3
к регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации»
Таблица 1. Описание действий посредством МИО

8(725 35) 221-51
14.
«Кентау қалалық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Кентау қаласы, Қонаев көшесі, 10 «а»
8(725 36) 300-50, 325-41
15.
«Шымкент қалалық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Шымкент қаласы, Жангельдин көшесі, 42
8(7252) 542787
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу
үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 26.12.2012 № 417 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Р/с
Орталықтар атауы (филиалдар, бөлімдер)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс телефондары
1.
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚКО» РМК филиалы
Шымкент қ., Мәделі Қожа к-сі, н/ж
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
2.
Шымкент қалалық № 1 бөлім
Шымкент қ., Мәделі Қожа к-сі, н/ж
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
3.
Шымкент қалалық № 2 бөлім
Шымкент қ., Мәделі Қожа к-сі, н/ж
8 (7252) 99-72-31
4.
Шымкент қалалық № 3 бөлім
Шымкент қ., Оспанов к-сі, 61
8 (7252) 30-01-35
5.
Шымкент қалалық № 4 бөлім
Шымкент қ., Сайрам к-сі
8 (7252) 52-50-84
6.
Шымкент қалалық № 5 бөлім
Шымкент қ., Республика к-сі, 15
8 (7252) 56-52-84
7.
Арыс қалалық бөлімі
Арыс қ., Ергөбек к-сі, н/ж
8 (72540) 2-31-18
8.
Бәйдібек аудандық бөлімі
Шаян ауылы, Мыңбұлақ к-сі, н/ж
8 (72548) 21-443
9.
Кентау қалалық бөлімі
Кентау қ., Абылай хан к-сі, 10
8 (72536) 36-456
10.
Қазығұрт аудандық бөлімі
Қазығұрт ауылы, Қонаев к-сі, н/ж
8 (72539) 22-757
11.
Мақтаарал аудандық бөлімі
Жетісай қ., Жайшыбеков к-сі, н/ж
8 (72534) 61-343
12.
Отырар аудандық бөлімі
Шәуілдір ауылы, Жібек жолы к-сі, н/ж
8 (72544) 22-616
13.
Ордабасы аудандық бөлімі
Темірлан ауылы, Қажымұқан к-сі, н/ж
8 (72530) 22-670
14.
Түркістан қалалық бөлімі
Түркістан қ., Тілеулі мыңбасы к-сі, н/ж
8 (72533) 41-679
15.
Төле би аудандық бөлімі
Ленгір қ., Төле би к-сі, н/ж
8 (72547) 61-905
16.
Түлкібас аудандық бөлімі
Түлкібас ауылы, Т. Рысқұлов к-сі, 189
8 (72538) 52-709
17.
Сайрам аудандық бөлімі
Ақсукент ауылы, Қыстаубаев к-сі, н/ж
8 (72531) 77-079
18.
Созақ аудандық бөлімі
Шолаққорған ауылы, Қожанов к-сі, н/ж
8 (72546) 43-329
19.
Сарыағаш аудандық бөлімі
Сарыағаш ауылы, Шораұлы к-сі, н/ж
8 (72537) 27-020
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу
үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
1-кесте. ЖАО арқылы әрекеттерді сипаттау

2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Принятие решения о постановке на очередь детей для направления в ДДО.
Формирование выходного документа.
Маршрутизация уведомления о смене статуса «в работе» на ПЭП и ИС ЦОН
Отображение статуса «в работе»
Отображение уведомления и статуса
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Формирование направления, либо мотивированного отказа
Формирование выходного документа в системе
Маршрутизация.
Отображение статуса
Отображение статуса
5
Сроки исполнения
Не более 15 минут
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
6
Номер следующего действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа.
Подписание выходного документа ЭЦП сотрудника МИО. Формирование уведомления о смене статуса оказания услуги на ПЭП и ИС ЦОН.
Маршрутизация уведомления о смене статуса с выводом выходного документа на ПЭП и уведомления о смене статуса в ИС ЦОН.
Отображение уведомления о завершении оказания услуги с возможностью просмотра выходного документа.
Отображение уведомления о завершении оказания услуги.
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписанный выходной документ.
Отправка уведомления с выходным документом на ПЭП, и смены статуса в ИС ЦОН.
Маршрутизация.
Отображение выходного документа.
Отображение статуса исполнения
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
12
13
14
15
-
Примечание: В данной таблице перечисляются действия (функции, процедуры, операции) ПЭП, ИС и всех СФЕ с указанием форм завершения, сроков исполнения и указанием номеров последующих действий в технологической цепочке процесса оказания электронной государственной услуги. На основании таблицы приложения 3 к настоящему Регламенту строятся диаграммы функционального взаимодействия при оказании электронных государственных услуг.
Приложение 4
к регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации»
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги через ИС МИО
Продолжение приложения 4
к регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации»
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги посредством центра обслуживания населения
Продолжение приложения 4
к регламенту электронной государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации»
Рисунок 3. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги посредством портала «электронного правительства»
Продолжение приложение 4
к регламенту электронной государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации»
Таблица. Условные обозначения
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Сообщение промежуточное
Простые события завершающие
Ошибка
События-таймеры
Информационная система
Процесс
Условие
Поток сообщений
Поток управления
Электронный документ, представляемый конечному потребителю

2) Негізгі үрдістің әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
№ әрекет (жұмыс барысы, ағыны)
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮШ
ЭҮП
ХҚКО БАЖ
3
Әрекет атауы (үрдіс, рәсім, операция) және олардың сипаттамасы
Сұрау салуды пайдалану. МДМ жолдама беру, МДМ кезекке тіркелгені туралы хабарламасын беру туралы жауабын қалыптастыру.
Шығыс құжаттарын құрастыруы.
ХҚКО АЖ-на ЭҮП-ке «жұмыста» мәртебесін ауыстыру туралы ескертуде бағыттау.
«Жұмыста» мәртебесінің бейнеленуі.
Ескерту және мәртебенің бейнеленуі.
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық -басқарушылық шешім)
Бағытты қалыптастыру немесе қабылдамау туралы негізделген хабарламаны қалыптастыру
Шығыс құжаттарын жүйеде қалыптастыру
Бағыттау
Мәртебенің бейнелеуі
Мәртебенің бейнелеуі
5
Орындау мерзімі
15 минуттан артық
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
6
Келесі әрекеттің нөмірі
7
8
9
10
11
3) Негізгі үрдістің әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
№ әрекет (жұмыс барысы, ағыны)
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮШ
ЭҮП
ХҚКО БАЖ
3
Әрекет атауы (үрдіс, рәсім, операция) және олардың сипаттамасы
Шығыс құжаттарды құрастыру
Шығыс құжаттарын ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ қол қоюы. ХҚКО АЖ-да ЭҮП-ң қызмет көрсету туралы мәртебесін ауыстыру туралы.
Шығыс құжаттарын ЭҮП-ке шығарудағы ескертулерін және ХҚКО АЖ-да мәртебені ауыстыру туралы ескерту туралы бағыттау
Шығыс құжатының көруiн мүмкiндiгi бар қызметтiң көрсетуiн аяқтау туралы ескертудi көрсетеді
Қызметтiң көрсетуiн аяқталғаны және қызмет көрсету туралы ескертудi көрсетеді
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық - басқарушылық шешім)
Қол қойылған шығыс құжаттары
шығыс құжаттарымен ескертудi жiберу
Бағыттау
Шығыс құжаттар көрсетіледі
Орындалғаны туралы мәртебеде көрсетіледі
5
Орындау мерзімі
1 минуттан артық
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
6
Келесі әрекеттің нөмірі
12
13
14
15
-
Ескерту: Бұл кестеде электронды мемлекеттік қызмет көрсету процесінің аяқталу нысаны, орындалу мерзімдері және келесі қимылдардың нөмірі технологиялық тізбемен көрсетілген ЭҮП, АЖ және барлық СФЕ қимылдары (қызметі, іс-шаралары, операциялары) тізбектелген.
Осы Регламенттің 3-қосымшасының негізінде электронды мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі қызметтік өзара іс-қимылдардың диаграммалары жасалады.
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу
үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
1-сурет. ЖАО АЖ жартылай автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің өзара әрекет қызметінің диаграммасы.
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу
үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымшаның жалғасы
2-сурет. Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы «ішінара автоматтандырылған» электрондық мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде функционалдық өзара әрекеттің диаграммасы
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу
үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымшаның жалғасы
3-сурет. «Электрондық үкімет» порталы арқылы «ішінара автоматтандырылған» электрондық мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде функционалдық өзара әрекеттің диаграммасы
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі
(7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымшаның жалғасы
Кесте. Шартты белгілер
Бастапқы хабарлама
Соңғы хабарлама
Ішінара хабарлама
Жай оқиғалардың қорытындысы
Қате
Оқиғалар-таймерлер
Ақпараттық жүйе
Үдеріс
Шарт
Хабарлама ағыны
Басқарма ағыны
Электронды құжаттың соңғысы, тұтынушыға ұсыну

Примечание: Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырех категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе «Примечания».
Приложение 5
к регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации»
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации»       ____________________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 6
к регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации»
Экранная форма заполнения запроса на электронную государственную услугу
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
Начальник отдела образования:
_____________________________
(ФИО начальника)
Заявитель:___________________
(ФИО заявителя)
Адрес:____________________
(адрес заявителя)
Телефон:____________________
(контактный телефон заявителя)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу предоставить место моей (му) дочери (сыну)
________________________________________________в детском саду.(ФИО ребенка и дата рождения)
К заявлению прилагаются документы:
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
Приложение 7
к регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации»
Выходная форма положительного ответа (направление в ДДО) на электронную государственную услугу
Форма уведомления (регистрационного талона), предоставляемого потребителю при постановке ребенка в очередь для направления в ДДО
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу, предоставляемого потребителю
Приложение 8
к регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации»
Правила форматно-логического контроля выходных форм и уведомления на электронную государственную услугу
Заявитель физическое лицо:
Поля на форме заявления Обязательно / Необязательно ФЛК на размерность Формат
1
ИИН
Обязательно
12
Числовой
2
РНН
Необязательно
12
Числовой
3
Почтовый индекс
Обязательно
6
Числовой
4
Телефон
Обязательно
15
Символьный
5
ИИН ребенка
Необязательно
12
Числовой
Приложение 2
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
«23» мая 2012 года № 149
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача архивных справок»
1. Общие положения

Ескерту: Бизнес әрекеттің үлгісін құруда қолданылатын диаграмманың жасау үлгісі графикалық ВРМN 1, 2-шартты белгісінде көрсетілген. ВРМN үлгісі графикалық элементтердің азғана санын қамтитын диаграмма арқылы жүзеге асады.
Бұл тұтынушылардың логикасын жылдам түсінуге көмектеседі. Элементтердің негізгі 4 санаты белгіленген.
1. Басқару ағымының объектісі: жағдайлар, іс-әрекеттер және логикалық операторлар;
2. Жалғастырушы объектілер: басқару ағымы, хабарлар ағымы және ассоциациялар.
3. Рөльдер: пулдар және жолдар;
4. Артедәлелдер: мәліметтер, топтар және мәтіндік аннотациялар.
Төрт сатылы элементтер бизнес әрекеттің диаграммасын құруға мүмкіндік береді. Бұл ерекшелік ескертулер бөлімінде көрсетілуге тиіс артедәлелдер мен басқару ағымдарының жаңа түрін құрып, үлгінің мәнерін көтерілуі.
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткішін анықтауға арналған анкета үлгісі: «сапа» және «қол жетімділік»
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына (7 жасқа) дейінгі балаларды тіркеу»      ____________________________________________________________________
(қызметтің атауы)
1. Сіз электрондық қызмет көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне көңіліңіз тола ма?
1) көңілім толмайды;
2) ішінара көңілім толады;
3) көңілім толады.
2. Сіз электрондық қызмет көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына көңіліңіз тола ма?
1) көңілім толмайды;
2) ішінара көңілім толады;
3) көңілім толады.
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу
үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
6-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің экрандағы өтініш түрі
Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына (7 жасқа) дейінгі балаларды тіркеу»
Өтініш беруші
ЖСН *:___________________________
Фамилия*:___________________________
Аты*:___________________________
Туған күні*:___________________________
Жеке төлқұжатының нөмірі*:___________________________
Кім берді*:___________________________
Берілген күні*:___________________________
СТН*:___________________________
Мекен-жайы*:___________________________
Пошталық индексі*:___________________________
Телефон*:___________________________
Е-mail*:___________________________
Аймақ:
Аймақ*:___________________________
Басшы:
Кімге*:____________________________
Басшының аты-жөні*:____________________________
Мекеменің атауы*:____________________________
Аймақ*:____________________________
Бала туралы ақпарат:
ЖСС *:____________________________
Фамилия*:____________________________
Аты*:____________________________
Туған күні*:____________________________
Баланың туу туралы жазылу актісінің нөмірі*:___________________
Кім берді*:____________________________
Туған күнінің тіркелуі*:____________________________
Жеңілдіктер:
Жеңілдіктің түрі*:___________________________
Электрондық мемлекеттік қызметтің экрандағы өтініш түрі
Білім бөлімінің бастығы:
_____________________________
(басшының аты-жөні)
Өтініш беруші:___________________
(өтініш берушінің аты-жөні)
Мекен-жайы:____________________
(өтініш берушінің мекен-жайы)
Телефон:____________________
(өтініші берушінің байланыс телефоны)
ӨТІНІШ
Менің ұлыма (қызыма) № балабақшадан орын беруіңізді сұраймын
____________________________________________________________________
(Баланың аты-жөні, туған күні, айы, жылы)
Өтінішке қосымша құжаттар тізімі тіркеледі:
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу
үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
7-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің оңды жауабын шығыс нысаны (МДМ жолдама)
Ескерту: Ата-аналар мектепке дейінгі мекемеге барып бір ай мерзімде берілген жолдаманы тіркеу қажет.
Тұтынушыға балаларды мектепке дейінгі мекемеге орналасу үшін кезекке қою хабарламасының нысаны (тіркеу талоны)
Тұтынушының электрондық мемлекеттік қызметке дұрыс емес (қажет емес) жауаптың шығыс формасы
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу
үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
8-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке хабарлама және шығыс бақылау нысанының формалық - логикалық ережесі
Жеке тұлға өтініші:
Өтiнiш формасындағы өрістер Міндетті/Міндетті емес ЖТК өлшемділігі Формат
1
ЖСН
Міндетті
12
Санды
2
СТН
Міндетті емес
12
Санды
3
Пошталық индекс
Міндетті
6
Санды
4
Телефон
Міндетті
15
Нысанындағы
5
Баланың ЖСН-і
Міндетті емес
12
Санды
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2012 жылғы 23 мамырдағы
№ 149 қаулысына 2-қосымша
«Мұрағаттық анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті 1. Жалпы ережелер

1. Электронная государственная услуга «Выдача архивных справок» оказывается архивами городов и районов Южно-Казахстанской области в приложении 1 (далее - уполномоченный орган) к настоящему Регламенту (далее-Регламент), на альтернативной основе через Центр обслуживания населения по месту жительства, согласно приложению 2 к настоящему Регламенту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e-gov.kz (далее-Портал).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением областного акимата Южно-Казахстанской области от 26.12.2012 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Электронная государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и на основании стандарта государственной услуги «Выдача архивных справок», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2315.
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) веб-портал «электронного правительства» - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее - ПЭП);
2) индивидуальный идентификационный номер - уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
3) информационная система местных исполнительных органов - информационная система «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан, в части автоматизированного рабочего места сотрудника местного исполнительного органа (далее – ИС МИО);
4) информационная система центров обслуживания населения - информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также министерствами и ведомствами (далее - ИС ЦОН);
5) информационная система - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ИС);

1. «Мұрағаттық анықтамалар беру» электрондық мемлекеттік қызметі мекен-жайы осы регламенттің (бұдан әрі-Регламент) 1-қосымшасында көрсетілген, Оңтүстік Қазақстан облысының аудандары мен қалаларының мұрағаттары бөлімімен (бұдан әрі - уәкілетті орган), осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес тұрғылықты жері бойынша баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы және «электрондық үкімет» порталы www.e-gov.kz (бұдан әрі-Портал) арқылы көрсетіледі.
Ескерту. 1 тармаққа өзгеріс енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 26.12.2012 № 417 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2315 қаулысымен бекітілген «Мұрағаттық анықтамалар беру» мемлекеттік қызметі стандартының негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметтің автоматтандырылған деңгейі: жартылай автоматтандырылған (медиа үзілуден тұратын электронды мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциалық.
5. Регламентте қолданылатын ұғымдар және қысқартулар:
1) «электрондық үкімет» веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса, барлық шоғырланған үкіметтік ақпараттарға және электрондық мемлекеттік қызметтерге, бірыңғай қолжетімділікті ұсынатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі-ЭҮП);
2) жеке сәйкестендіру нөмірі - жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - ЖСН);
3) жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйесі - ақпараттық жүйесі жергілікті атқарушы орган қызметкерінің автоматтандырылған жұмыс орны бөлігінде Қазақстан Республикасының «электронды үкімет» шлюзының қосымша жүйесі ретіндегі Өңірлік шлюзы» (бұдан әрі – ЖАО АЖ);
4) халыққа қызмет көрсету орталығының ықпалдастырылған ақпараттық жүйесі - Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталығы, сондай-ақ мемлекеттік органдар арқылы халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет көрсету үдерісін автоматтандыру үшін арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі-ХҚКО ЫАЖ);
5) ақпараттық жүйе - ақпараттық бағдарламалық кешенді қолдану арқылы ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату жіберу және ұсыну үшін арналған жүйе (бұдан әрі-АЖ);

6) медиа-разрыв - чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
7) местный исполнительный орган - коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области, города республиканского значения и столицы, района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории (далее - МИО);
8) потребитель - физическое лицо, осуществляющее официальное заявление в адрес уполномоченного органа на получение услуги либо направляющее электронную заявку посредством ПЭП;
9) региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан - информационная система для обеспечения интеграции инфраструктуры «е-правительство» и МИО (предоставление механизмов доступа местных исполнительных органов к государственным информационным ресурсам посредством шлюза «электронного правительства», а также оказание электронных услуг гражданам и бизнес-структурам на региональном уровне) (далее - РШЭП);
10) структурно-функциональные единицы - перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги (далее - СФЕ);
11) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
12) уполномоченный орган - государственный орган (государственное учреждение), осуществляющий оказание электронной государственной услуги;
13) Центр обслуживания населения – республиканское государственное предприятия, осуществляющее организацию государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдача документов по принципу «одного окна» (далее - ЦОН);
14) шлюз «электронного правительства» - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее - ШЭП);
15) электронная цифровая подпись - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее - ЭЦП);
16) электронные государственные услуги государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;

6) медиа-алшақтық - құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету барысында қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;
7) жергілікті атқарушы орган - тиісті аумақта жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқаруды өз құзыретінің шегінде облыс, республикалық және астаналық мағынадағы қалалар, аудан (облыстық маңызы бар қалалар) әкімінің басқаруымен, жүзеге асырылатын алқалы атқарушы орган (бұдан әрі -ЖАО);
8) тұтынушы - уәкілетті органға қызмет көрсету жөнінде ресми өтініш беретін немесе ЭҮП құралдары арқылы электронды тапсырыс беретін жеке тұлға;
9) Қазақстан Республикасының «электрондық үкімет» шлюзінің қосалқы жүйесі ретіндегі аймақтық шлюз, - «е-үкімет» және ЖАО инфрақұрылымының интеграциясын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе («электрондық үкімет» шлюзі арқылы мемлекеттік ақпараттық ресурстарына жергілікті атқару органдардың кіруге рұқсат механизмдерін беру, сонымен қатар азаматтар мен бизнес-құрылымдарына аймақтық мәртебеде электрондық қызмет көрсету) (бұдан әрі - ЭҮАШ);
10) функционалдық құрылымдық бірліктер - электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің және өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі (бұдан әрі-ФҚБ);
11) транзакциялық қызмет - пайдаланушыларға электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдалана отырып, өзара ақпарат алмасуды талап ететін электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
12) уәкілетті орган - электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган (мемлекеттік мекеме);
13) халыққа қызмет көрсету орталығы - республикалық мемлекеттік кәсіп орын, «бір терезе» принципі бойынша өтініштерді қабылдау және құжаттарды беру бойынша жеке және заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет ұсынуды ұйымдастырады (бұдан әрі - ХҚКО);
14) «электрондық үкіметтің» шлюзі - электрондық қызметтерді жүзеге асыру шеңберінде «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерді интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі-ЭҮШ);
15) электрондық цифрлы қол - электрондық цифрлы қол қою құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның мәні мен мазмұнының өзгермейтінін растайтын электрондық цифрлы белгілер жиынтығы (бұдан әрі - ЭЦҚ);
16) электрондық мемлекеттік қызметтер - ақпараттық технологияларды пайдалану арқылы электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;

17) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения МИО при оказании частично-автоматизированной электронной государственной услуги МИО, непосредственно предоставляющего данную электронную государственную услугу согласно приложению 4 (рисунок 1) к настоящему Регламенту:
1) потребитель должен обратиться в МИО для получения услуги имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов. Проверка подлинности заявления и документов потребителя сотрудником МИО.
2) процесс 1 – процесс ввода сотрудником МИО ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;
3) условие 1 - проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике МИО через ИИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника МИО;
5) процесс 3 - выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикрепление сканированных документов в зависимости от типа запрашиваемой архивной справки) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов в зависимости от типа запрашиваемой архивной справки) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (архивная справка, в зависимости от типа запрашиваемой архивной справки, либо мотивированный отказ о выдаче архивной справки). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО.
11) процесс 8 – выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги.

17) электрондық құжат - ақпарат электрондық цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қызмет берушінің қызмет тәртібі
6. Осы Регламенттің 4-қосымшасына (1-сурет) сәйкес ішінара автоматтандырылған электрондық қызметті көрсететін кезде ЖАО-нің адымдық әрекеттері мен шешімдері:
1) тұтынушы электрондық қызметті қолдану үшін ЖАО өзінің арызымен және қажетті құжаттардың түпнұсқасымен келу қажет. ЖАО қызметкерлері тұтынушы өтінішінің түпнұсқалығын және құжаттарын тексеру;
2) 1-үдеріс - ЖАО қызметкерімен енгізу үрдісі және паролі (авторизация үрдісі) ЖАО АЖ электронды мемлекеттік қызметті көрсету үшін;
3) 1-шарт - ЖАО АЖ ЖАО -ға ЖСН және пароль арқылы тіркелген қызметкер туралы мәліметтердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-үдеріс - ЖАО қызметкерлерінің мәліметтерінде болған заң бұзушылыққа байланысты ЖАО АЖ авторизациядан бас тарту туралы хабарландыруды қалыптастыру;
5) 3-үдеріс - осы Регламентте көрсетілген ЖАО қызметкерлерімен қызметтерді таңдау, экранға сұраныс үлгісін шығару үшін қызмет көрсету үшін және форманы толтыру (мәліметтерді енгізу, сұрастырылған мұрағаттық анықтамалардың түріне қарай сканерленген құжаттарды тіркеу) оның құрылымын және форматты ескере отырып;
6) 4-үдеріс - ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ тікелей толтырылған үлгіге қол қою (енгізілген мәліметтерді, сұрастырылған мұрағаттық анықтамалардың түріне қарай сканерленген құжаттарды тіркеу) электронды мемлекеттік қызметін көрсетуге сұраныс жасау;
7) 2-шарт - идентификациялық мәліметтердің сәйкестігін тексеру (ЭЦҚ тіркелген куәлігінде және ЖСН-де және сұраныста көрсетілген ЖСН арасында), әрекет ету мерзімі және ЖАО АЖ айтылған тіркелген куәлігіндегі тізімде ЭЦП тіркелген куәлігінің әрекет ету мерзімі;
8) 5-үдеріс - электронды мемлекеттік қызметті ЖАО қызметкерімен өңдеу;
9) 6-үдеріс - ЖАО қызметкерімен электронды мемлекеттік қызметті өңдеу;
10) 7-үдеріс - ЖАО қызметкерімен электронды мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыру (сұрастырылған мұрағаттық анықтаманың түріне қарай мұрағаттық анықтама, болмаса мұрағаттық анықтаманы беру туралы ынталы бас тарту). Электронды құжат ЖАО қызметкерімен ЭЦҚ қолдануда электронды құжат қалыптасады;
11) 8-үдеріс - ЖАО қызметкерлерімен электронды поштаға тұтынушының электронды мемлекеттік қызмет нәтижесін әдейі немесе жіберу арқылы.

7. Пошаговые действия и решения МИО при оказании частично-автоматизированной электронной государственной услуги посредством ЦОН согласно приложение 4 к настоящему Регламенту (рисунок 2):
1) процесс 1 - процесс авторизации оператора ЦОН в ИС ЦОН для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном операторе через ИИН и пароль, либо ЭЦП;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС ЦОН в связи с имеющими нарушениями в данных оператора ЦОН;
4) процесс 3 - выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикрепление сканированных документов в зависимости от типа запрашиваемой архивной справки) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП оператора ЦОН заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов в зависимости от типа запрашиваемой архивной справки) запроса на оказание электронной государственной услуги;
6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС ЦОН;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП оператора ЦОН электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
9) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (архивная справка, в зависимости от типа запрашиваемой архивной справки, либо мотивированный отказ о выдаче архивной справки). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в ИС ЦОН.
10) процесс 8 - выдача выходного документа сотрудником ЦОН потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
8. Пошаговые действия и решения МИО при оказании частично-автоматизированной электронной государственной услуги посредством Портала, согласно приложению 4 настоящего Регламента (рисунок 3):
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН/БИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;

7. Осы регламентке 4 қосымшаға сәйкес (2-сурет) ХҚКО арқылы ішінара автоматтандырылған электронды мемлекеттік қызметті көрсетудегі қадамдық әрекеттер және ЖАО шешімі:
1) 1-үдеріс - ХҚКО АЖ ЖСН және пароль арқылы, болмаса ЭЦҚ арқылы тіркелген оператор туралы мәліметтердің түпнұсқалығын тексеру;
2) 2-шарт - ХҚКО АЖ ЖСН және пароль арқылы, болмаса ЭЦҚ тіркелген операторы туралы мәліметтердің түпнұсқалығын тексеру;
3) 2-үдеріс - ХҚКО АЖ ХҚКО операторының мәліметінде бұзылған шарттарға байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарландыруды қалыптастыру;
4) 3-үдеріс - қызметті көрсету үшін және үлгіні толтыру үшін үлгісін экранға шығару (мәліметтерді енгізу, мұрағаттық анықтамаларды түріне қарай сканерленген құжаттарды тіркеу) оның құрылымын және форматты талаптарды ескерумен ХҚКО операторымен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдау;
5) 4-үдеріс - тікелей ЭЦҚ ХҚКО операторымен толтырылған үлгіге қол қою (енгізілген мәліметтерді, мұрағаттық анықтамаларды түріне қарай сканерленген құжаттарды тіркеу) электронды мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраныс жасау;
6) 2-шарт - идентификациялық мәліметтерге сәйкес тексеру (ЖСН арасында, сұраныста және ЖСН-да көрсетілген, ЭЦҚ тіркелу куәлігінде көрсетілген), ЭЦҚ тіркелу куәлігінің әрекет ету мерзімі және ХҚКО АЖ тізімде шақырылғандарды және бас тартқандардың болмауы;
7) 5-үдеріс - сұралып отырған электронды мемлекеттік қызметке байланысты ЭЦҚ операторының түпнұсқасының бекітілмеуіне байланысты хабарландыруларды қалыптастыру;
8) 6-үдеріс - ХҚҚО электронды құжатқа ЭЦҚ-ға қол қойған оператордың бағыты (тұтынушы сұранысы) ШЭП/РШЭП ЖАО АЖ және ЖАО қызметкерлерінің электронды мемлекеттік қызметін өңдеу;
9) 7-үдеріс - ЖАО қызметкерлерімен электронды мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қалыптастыру (мұрағаттық мәлімет, сұрастырылған мұрағаттық анықтаманың түріне қарай мұрағаттық анықтама, болмаса мұрағаттық анықтаманы беру туралы ынталы түрде бас тарту). Электронды құжат ЖАО қызметкерімен ЭЦҚ қолдануда қалыптасады және ХҚКО АЖ беріледі;
10) үдеріс- ХҚКО қызметкерімен тұтынушыға әдейі немесе электронды поштаға жіберу арқылы шығыс құжатын беру.
8. Осы Регламенттің 4-қосымшасына (3-сурет) сәйкес, Портал арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудегі ЖАО -нің адымдық әрекеттер мен шешімдері:
1) тұтынушы ЭҮП-қа ЖСН/БИН көмегімен және парольмен тіркелуді жүзеге асырады (ЭҮП-қа тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс - ЭҮП-қа электронды мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушының ЖСН/БИН және пароль енгізу (авторизация үрдісі);

3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных, прикрепление сканированных документов в зависимости от типа запрашиваемой архивной справки) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов в зависимости от типа запрашиваемой архивной справки) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (архивная справка, в зависимости от типа запрашиваемой архивной справки, либо мотивированный отказ о выдаче архивной справки). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.
9. В приложении 6 к настоящему Регламенту представлены экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении в МИО/ЦОН.
11. Наименования государственных органов, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты для получения информации об электронной государственной услуге, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества электронной государственной услуги указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.

3) 1-шарт - ЭҮП-қа ЖСН/БИН және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы мәліметтер түпнұсқасын тексеру;
4) 2-үдеріс - тұтынушы мәліметінде қателіктер болумен байланысты авторизациядан бас тарту туралы ЭҮП-қа хабарландыруды қалыптастыру;
5) 3-үдеріс - осы Регламентте көрсетілген қызметті тұтынушымен таңдау, үлгіні толтыру үшін оның құрылымы және форматтық талаптарын ескеріп үлгісін экранға шығару (мәліметтерді енгізу, мұрағаттық анықтамаларды түріне қарай сканерленген құжаттарды тіркеу);
6) 4-үдеріс - тұтынушының электронды мемлекеттік қызметті көрсетуде толтырылған формасын ЭЦҚ арқылы қол қою (мәліметтерді енгізу, енгізілген мәліметтерді, сұрастырылған мұрағаттық анықтамалардың түріне қарай сканерленген құжаттарды тіркеу);
7) 2-шарт - идентификациялық мәліметтердің сәйкестігін тексеру (сұраныста және ЖСН/БИН арасында, ЭЦҚ тіркелген куәлігінде көрсетілген), ЭЦҚ тіркелген куәлігінің әрекет ету мерзімі және тізімде шақырылғандардың (жойылғандардың) ЭҮП тіркелген куәлігі;
8) 5-үдеріс - сұралып отырған электронды мемлекеттік қызметтен тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының бекітілмегендігіне байланысты бас тарту туралы хабарландыруды қалыптастыру;
9) 6-үдеріс - ЭЦҚ-ға қол қойған тұтынушы бағыты (тұтынушы сұранысы) ШЭП/РШЭП арқылы ЖАО АЖ және ЖАО қызметкерімен электронды мемлекеттік қызметті өңдеу;
10) 7-үдеріс - ЖАО қызметкерімен электронды мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін қалыптастыру (мұрағаттық мәлімет, сұрастырылған мұрағаттық анықтаманың түріне қарай мұрағаттық анықтама, болмаса мұрағаттық анықтаманы беру туралы ынталы түрде бас тарту). Электронды құжат ЭЦҚ қолдануда ЖАО қызметкерімен қалыптасады және ЭҮШ-тің жеке кабинетіне жіберіледі.
9. Осы Регламенттегі 6-қосымшада сұрауды толтырудың экрандық нысандары және тұтынушыға ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет алуы жағдайында көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызметке өтініш нысаны көрсетілген.
10. Қабылдаушының электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша сұраныстың орындалу мәртебесін тексеру әдісі: «Электрондық үкімет» порталындағы «Қызмет алу тарихы» бөлімінде, сондай-ақ ЖАО/ХҚКО-ға өтініш пен бару кезінде.
11. Мемлекеттік органдардың атаулары, олардың заңды мекен- жайлары, телефон нөмірлері, электрондық мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпаратты алу үшін электрондық пошта мекен-жайы, уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ электрондық мемлекеттік қызмет сапасын бағалау қажеттігі осы Регламентте 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген.

3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
12. Перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений, организаций и ИС, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
-ПЭП;
-ИС МИО;
-РШЭП (ШЭП);
-ИС ЦОН;
-МИО согласно приложению 1 к настоящему Регламенту;
-ЦОН согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
13. В приложении 4 к настоящему Регламенту (рисунок 123) представлены диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями, указанными в приложении 3 настоящего Регламента.
14. В приложениях 67 к настоящему Регламенту представлены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (выходной документ), включая формы уведомления.
15. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 5 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителями:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) законность при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность информации;
6) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
17. Технические условия оказания электронной государственной услуги: поддерживаемые устройства доступа и оказания электронных государственных услуг (компьютер, пункт общественного доступа к сети Интернет).
Приложение 1
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача архивных справок»
Адреса государственных архивов

3. Мемлекеттік электрондық қызмет көрсету үдерісіндегі өзара әрекеттестік тәртібінің кестесі
12. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер, ұйымдар мен АЖ құрылымдық бөлімшелерінің тізімі:
- ЭҮП;
- ЖАО АЖ;
- ЭҮАШ (ЭҮШ);
- ХҚКО ЫАЖ;
- ЖАО осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес;
- ХҚКО осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес.
13. Осы Регламенттің 4-қосымшасында (123-суреттер) мемлекеттік органдар, ЖАО немесе басқа ұйымдар құрылымдық бөлімшелерінің пайымдық жүйелік қызметтерінің өзара қатынасы бейнеленген (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі кезіндегі) диаграммалар (сызбалар), осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген олардың сипаттарына сәйкес беріліп отыр.
14. Осы Регламентте 67-қосымшаларда электрондық мемлекеттік қызмет көрсету (шығыс құжаты) нәтижелері көрсетілуі керек, хабардар ету нысанымен қоса, үлгілер мен бланкілер нысандары ұсынылып отыр.
15. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері, осы Регламенттегі 5-қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қойылатын талаптар:
1) адамдардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борыштарын атқарудағы заңдылықтар;
3) кәсіби әдеп пен мәдениетті сақтау;
4) орындалған және толық ақпараттар беру;
5) ақпараттардың қорғалуы мен құпиялылығы;
6) тұтынушы белгіленген мерзімде ала алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
17. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
Электронды мемлекеттік қызмет көрсету мен қолжетімділігін көтермелеу құрылымы (компьютер, Интернет жүйесіне қоғамдық қолжетімділік пункттері).
«Мұрағаттық анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламентіне 1-қосымшасы

Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырех категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе «Примечания».
Приложение 5
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача архивных справок»
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
_____________________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 6
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача архивных справок»
Экранная форма анкеты-заявления на электронную государственную услугу
Приложение 7
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача архивных справок»
Выходная форма положительного ответа (архивной справки) на электронную государственную услугу
Уведомления, предоставляемые потребителю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления, либо в случае продления срока оказания услуги. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства».
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа.
Приложение 3
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
«23» мая 2012 года
№ 149
Регламент электронной государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача справок безработным гражданам» оказывается отделами занятости и социальных программ городов и районов Южно-Казахстанской области, адреса которых указаны в приложении 1 (далее - уполномоченный орган) к настоящему Регламенту (далее - Регламент), на альтернативной основе через Центр обслуживания населения по месту жительства, согласно приложению 2, а также через веб - портал «электронного правительства» www.e-gov.kz (далее - портал).

Ескерту: Диаграммалық үлгілік рәсімделуі бизнес үдерістерді модельдеу үшін пайдаланылатын BPMN 1.2 - графикалық нотациясында келтірілген. BPMN модельдеу графикалық элементтердің аз саны бар диаграммалар арқылы жүзеге асырылады. Бұл тұтынушыға үдерістің қисынын жылдам түсінуге көмектеседі. Элементтердің төрт негізгі санатын атап көрсетуге болады:
1) басқару ағынының объектілері: оқиғалар, әрекеттер және қисынды операторлар;
2) біріктіруші объектілер: басқару ағымы, хабарламалар мен қауымдастықтар ағымы;
3) рөлдер: пулдар және жолдар;
4) артефакттар: деректер, топтар және мәтіндік аннотациялар.
Осы төрт санаттың элементтері бизнес үдерістердің диаграммасын құруға мүмкіндік береді. Айрықшалық моделінің мәнерлілігін арттыру үшін «Ескертпелер» деген бөлімінде келтірілуі тиіс басқару ағыны объектілерінің жаңа түрлерінің және артефакттарды құруға рұқсат береді.
«Мұрағаттық анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламентіне 5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткішін анықтау үшін анкета нысаны: «сапа» және «қол жетімділік»
_____________________________________________________________________        (қызметтің атауы)
1. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесімен және үдерісінің сапасына қанағаттанасызба?
1) қанағаттанарсыз;
2) жартылай қанағаттанарлық;
3) қанағаттанарлық.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасымен қанағаттанасызба?
1) қанағаттанарсыз;
2) жартылай қанағаттанарлық;
3) қанағаттанарлық.
«Мұрағаттық анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламентіне 6-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштің экрандық түрі
«Мұрағаттық анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламентіне 7-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке оңды жауаптың (мұрағат анықтамасы) шығыс түрі
Тұтынушыға көрсетілетін хабарлама
Өтініштің орындалу мәртебесінің өзгеруіне қарай хабарлама жеткізіліп тұрады, немесе қызмет көрсету мерзімінің өзгеруіне қарай. Хабарлама мәтінімен ерікті тармақ «электрондық үкімет» порталында жеке кабинетінде «Хабарлама» бөлімінде көрініп тұрады.
Пайдаланушыға электрондық мемлекеттік қызметінде ұсынылатын жағымсыз жауаптың шығарылатын нысаны.
Жағымсыз жауаптың шығарылатын нысаны бас тарту негізінің мәтінімен хат түрінде ұсынылады.
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2012 жылғы
23 мамырдағы № 149 қаулысына 3-қосымша
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» электрондық мемлекеттік қызметі мекен-жайы осы регламенттің (бұдан әрі-Регламент) 1-қосымшасында көрсетілген, Оңтүстік Қазақстан облысы аудандары мен қалаларының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен, осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес тұрғылықты жері бойынша баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы және «электрондық үкімет» порталы www.e-gov.kz (бұдан әрі-Портал) арқылы көрсетіледі.

Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением областного акимата Южно-Казахстанской области от 26.12.2012 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Электронная государственная услуга оказывается в соответствии статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и на основании Стандарта государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа - разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) индивидуальный идентификационный номер - уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее - ИИН);
2) информационная система - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ИС);
3) медиа-разрыв - чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
4) потребитель - физическое лицо, осуществляющее официальное заявление в адрес уполномоченного органа на получение услуги либо направляющее электронную заявку посредством ПЭП;
5) веб-портал «электронного правительства» - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее - ПЭП);
6) местный исполнительный орган - коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области (города республиканского значения и столицы), района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории (далее - МИО);
7) информационная система центров обслуживания населения– информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее - ИС ЦОН).

Ескерту. 1 тармаққа өзгеріс енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 26.12.2012 № 417 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің автоматтандырылу дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (құрамында медиа-бөлулері бар электронды мемлекеттік қызметтер).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету түрі: транзакциялық қызмет көрсету.
5. Осы Регламентте қолданылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) жеке сәйкестендіру нөмірі - жеке тұлғаға, сонымен қатар дербес кәсіпкерлікпен айналысатын жеке кәсіпкерге берілетін бірегей нөмір (бұдан әрі-ЖСН);
2) ақпараттық жүйе - ақпараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып ақпарат беруге, сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі - АЖ);
3) медиа-бөлу - қызмет көрсетулер кезінде құжаттарды электрондық нұсқадан қағазға немесе керісінше аудару керек болғанда электрондық және қағаз нұсқасындағы құжат айналымын кезегімен алмастыру;
4) тұтынушы - уәкілетті органға қызмет көрсету жөнінде ресми өтініш беретін немесе ЭҮП құралдары арқылы электрондық тапсырыс беретін жеке тұлға;
5) «электрондық үкіметтің» веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғандағы барлық үкіметтік тұтастырылған ақпараттарға және электрондық мемлекеттік қызметке қол жеткізетін бір терезе түріндегі ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮП);
6) жергілікті атқарушы орган - облыс (республикалық маңызы бар қала және астана), аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі басқаратын, тиісті аумақта өз құзіретінің шеңберінде жергілікті мемлекеттік басқаруды және өзін-өзі басқаруды іске асыратын алқалық атқарушы орган (бұдан әрі - ЖАО);
7) халыққа қызмет көрсету орталықтарының біріктірілген ақпараттық жүйесі - Қазақстан Республикасының Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы, сондай-ақ тиісті министрліктермен және ведомстволармен халыққа қызмет көрсету үдерісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ХҚҚО БАЖ);

8) «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан (ИС МИО)» - информационная система для обеспечения интеграции инфраструктуры «е-правительства» и МИО (предоставление механизмов доступа местных исполнительных органов к государственным информационным ресурсам посредством шлюза «электронного правительства», а также оказание электронных услуг гражданам и бизнес-структурам на региональном уровне. ИС МИО включает в себя подсистему интеграции и автоматизированное рабочее место сотрудников МИО);
9) подсистема интеграции - обеспечивает информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг МИО (далее - РШЭП);
10) СФЕ - структурно-функциональные единицы - это ответственные лица уполномоченных органов, принимающие участие в оказании электронной услуги на определенной стадии;
11) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
12) уполномоченный орган - государственный орган (государственное учреждение), осуществляющий оказание электронной государственной услуги;
13) Центр обслуживания населения – республиканское государственное предприятия, осуществляющее организацию государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдача документов по принципу «одного окна» (далее - ЦОН);
14) электронная цифровая подпись - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее - ЭЦП);
15) электронные государственные услуги - государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
16) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
17) шлюз «электронного правительства» - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее - ШЭП).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения МИО при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги МИО согласно приложению 4 к настоящему Регламенту (рисунок 1):

8) Қазақстан Республикасы «электрондық үкіметі» шлюзінің кіші жүйесі ретіндегі «аймақтық шлюз» (ЖАО АЖ) - «е-үкімет» пен ЖАО инфрақұрылымдарын біріктіруді қамтамасыз етуге арналған ақпараттық жүйе («электрондық үкімет» шлюзі арқылы мемлекеттік ақпараттық жүйеге жергілікті атқарушы органдардың қол жеткізу механизмдерін ұсыну, сондай-ақ аймақтық деңгейде азаматтар мен бизнес-құрылымдарға электрондық қызмет көрсету. ЖАО АЖ-не біріктірудің кіші жүйесі және ЖАО қызметкерлерінің автоматтандырылған жұмыс орындары енеді);
9) біріктірудің кіші жүйесі - ЖАО-ның ішкі жүйелерінің/кіші жүйелерінің және ЖАО электронды қызмет көрсету үдерісіне қатысатын сыртқы ақпараттық жүйелер арасындағы өзара ақпараттық іс-әрекеттерді қамтамасыз етеді (бұдан әрі - ЭҮАШ);
10) ҚФБ – құрылымдық - функционалдық бірліктер - бұл белгілі бір сатыда электрондық қызмет көрсетуге қатысатын уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері;
11) транзакциялық қызмет көрсету – электрондық сандық қол қоюды қолдана отырып өзара ақпарат алмасуды талап ететін пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстар ұсыну бойынша қызмет көрсету;
12) уәкілетті орган - электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган (мемлекеттік мекеме);
13) халыққа қызмет көрсету орталығы - республикалық мемлекеттік кәсіп орын, «бір терезе» принципі бойынша өтініштерді қабылдау және құжаттарды беру бойынша жеке және заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет ұсынуды ұйымдастырады (бұдан әрі - ХҚКО);
14) электрондық цифрлы қол - электрондық цифрлы қол қою құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның мәні мен мазмұнының өзгермейтінін растайтын электрондық цифрлы белгілер жиынтығы (бұдан әрі - ЭЦҚ);
15) электрондық мемлекеттік қызмет көрсетулер - ақпараттық технологияларды қолдана отырып электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсетулер;
16) электрондық құжат - ақпарат электрондық-сандық түрде берілген және электрондық сандық қол қою арқылы расталған құжат;
17) электрондық үкімет» шлюзі - электрондық қызмет көрсетуді іске асыру шеңберінде «электрондық үкіметтің» ақпараттық жүйелерін біріктіруге арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮШ).
2. Қызмет көрсетушінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қызметінің тәртібі
6. Осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес аталған электронды мемлекеттік қызметті тікелей ұсынатын ЖАО ішінара автоматтандырылған электронды мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде қызмет берушінің әр қадамдық іс-әрекеттері мен шешімдері (1-сурет):

7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.
9. В приложении 4 к настоящему Регламенту представлены экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении в МИО или ЦОН.
11. Наименование МИО, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты для получения информации об электронной государственной услуге, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества электронной государственной услуги указан в приложение 1 и 2 к настоящему Регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
12. Перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений, организаций и ИС, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
- ПЭП;
- ИС МИО;
- РШЭП (ШЭП);
- ИС ЦОН;
- МИО согласно приложению 1 к настоящему Регламенту;
- ЦОН согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
13. В приложении 4 к настоящему Регламенту (рисунок 123) представлены диаграммы, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями, указанными в приложении 3 настоящего Регламента.

7) 2-шарт - идентификациялық мәліметтердің сәйкестігін тексеру (сұраныста және ЖСН/БИН арасында, ЭЦҚ тіркелген куәлігінде көрсетілген), ЭЦҚ тіркелген куәлігінің әрекет ету мерзімі және тізімде шақырылғандардың (жойылғандардың) ЭҮП тіркелген куәлігі;
8) 5-үдеріс - түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұралатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс - электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге тұтынушының сұранысын ЭҮП-нан ЭҮАШ арқылы ЖАО АЖ-не тапсыру үрдісі;
10) 7-үдеріс - ЖАО қызметкерлерімен электронды мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қалыптастыру (жұмыссызды тіркеу туралы анықтама немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап).Электронды құжат ЭЦҚ қолдануда ЖАО қызметкерімен қалыптасады және ЭҮШ-тің жеке кабинетіне жіберіледі.
9. Осы Регламентке 4-қосымшада сұрауды толтырудың экрандық нысандары және тұтынушыға ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет алуы жағдайында көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызметке өтініш нысаны көрсетілген.
10. Алушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрауының орындалу мәртебесін тексеру әдісі: «электрондық үкімет» порталында «Қызметтерді алу тарихы» тарауында, сондай-ақ ЖАО/ХҚKО жүгінген жағдайда.
11. Мемлекеттік органдардың атаулары, олардың заңды мекенжайлары, телефон нөмірлері, электрондық мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты алу үшін электрондық пошта адресі, уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ электрондық мемлекеттік қызмет сапасын бағалау қажеттігі осы Регламентке 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген.
3. Мемлекеттік электрондық қызмет көрсету үдерісіндегі өзара әрекеттестік тәртібінің кестесі
12. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдар құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелердің, ұйымдардың және АЖ тізбесі:
-ЭҮП;
-ЭҮРШ;
-ХҚКО БАЖ;
-ЖАО осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес;
-ХҚКО осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес.
13. Осы Регламенттің 4-қосымшасында (123-суреттер) мемлекеттік органдар құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелердің немесе өзге ұйымдардың іс-қимыл жүйелілігі арасындағы өзара байланысты бейнелейтін диаграммалар берілген.

14. В приложении 678 к настоящему Регламенту представлены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (выходной документ), в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, включая формы уведомления.
15. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 5 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителями:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;

14. Осы Регламенттің 678-қосымшаларында бланктердің нысандары, шаблондары берілген, оларға сәйкес хабарлау нысанын қоса алғанда форматтық-логикалық бақылау ережелерін көрсете отырып электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ұсынылуы тиіс.
15. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 5-қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;

2) законности при исполнении служебного долга;
3) соблюдения профессиональной этики и культуры;
4) представления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
17. Технические условия оказания электронной государственной услуги:
поддерживаемые устройства доступа и оказания электронных государственных услуг (компьютер, Интернет, пункт общественного доступа).
Приложение 1
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Отделы занятости и социальных программ городов, районов Южно-Казахстанской области

2) қызметтік міндетін атқару кезінде заңдылықты сақтау;
3) кәсіби этика мен мәдениетті сақтау;
4) толық және жеткілікті ақпаратты ұсыну;
5) ақпараттың құпиялығын қорғау;
6) тұтынушы белгіленген мерзімдерде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
17. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары: электрондық мемлекеттік қызмет көрсету және қолжетімділік құрылғылары (компьютер, Интернет, қоғамдық қолжетімділік пункті).
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламентіне 1-қосымша

Сноска. Приложение 1 в редакции постановления областного акимата Южно-Казахстанской области от 26.12.2012 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование уполномоченного органа
Юридический адрес расположения уполномоченного органа (город, район, улица, № дома (кв.), адрес электронной почты)
Код города и номер телефона
1.
Отдел занятости и социальных программ Байдибекского района
Байдибекский район, улица Т. Тасболатулы, 1 gauharbaidibek@ mail.ru

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 26.12.2012 № 417 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
р/с №
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның орналасқан заңды мекенжайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) №, электронды поштаның мекенжайы)
Қала коды және телефон нөмірі
1.
Бәйдібек ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Бәйдібек ауданы, Т.Тасболатұлы көшесі, 1 gauharbaidibek@mail.ru

2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Принятие решения.
Формирование выходного документа.
Маршрутизация уведомления о смене статуса «в работе» на ПЭП и ИС ЦОН
Отображение статуса «в работе»
Отображение уведомления и статуса
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Формирование справки, либо мотивированного отказа
Формирование выходного документа в системе
Маршрутизация.
Отображение статуса
Отображение статуса
5
Сроки исполнения
Не более 10 минут
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
6
Номер следующего действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа.
Подписание выходного документа ЭЦП сотрудника МИО. Формирование уведомления о смене статуса оказания услуги на ПЭП и ИС ЦОН.
Маршрутизация уведомления о смене статуса с выводом выходного документа на ПЭП и уведомления о смене статуса в ИС ЦОН.
Отображение уведомления о завершении оказания услуги с возможностью просмотра выходного документа.
Отображение уведомления о завершении оказания услуги.
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписанный выходной документ.
Отправка уведомления с выходным документом на ПЭП, и смены статуса в ИС ЦОН.
Маршрутизация.
Отображение выходного документа.
Отображение статуса исполнения
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
12
13
14
15
-
Примечание: В данной таблице перечисляются действия (функции, процедуры, операции) ПЭП, ИС и всех СФЕ с указанием форм завершения, сроков исполнения и указанием номеров последующих действий в технологической цепочке процесса оказания электронной государственной услуги.
На основании таблицы приложения 3 к настоящему Регламенту строятся диаграммы функционального взаимодействия при оказании электронных государственных услуг.
Приложение 4
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги через ИС МИО
Продолжение приложения 4
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги посредством ЦОН
Продолжение приложения 4
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Рисунок 3. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги посредством портала «электронного правительства»
Продолжение приложение 4
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Таблица. Условные обозначения
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Сообщение промежуточное
Простые события завершающие
Ошибка
События-таймеры
Информационная система
Процесс
Условие
Поток сообщений
Поток управления
Электронный документ, представляемый конечному потребителю

2) Негізгі үрдістің әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
№ әрекет (жұмыс барысы, ағыны)
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮШ
ЭҮП
ХҚКО БАЖ
3
Әрекет атауы (үрдіс, рәсім, операция) және олардың сипаттамасы
Сұрауды орындау. Шешімді қалыптастыру.
Шығыс құжатын қалыптастыру.
ХҚКО АЖ-де және ЭҮП-тің «қызметте» мәртебесін ауыстыруды және
ескертуді бағыттау
«Қызметте» ескертуін көрсету
Мәртебесін және ескертуді көрсету
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер,құжат, ұйымдастырушылық -басқарушылық шешім)
Анықтама немесе негізделген бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатын және мәртебені қалыптастыру
Ескертуді бағыттау
Шығыс құжатымен орындау мәртебесін көрсету
Орындау мәртебесін көрсету
5
Орындау мерзімі
10 минуттан артық
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
6
Келесі әрекеттің нөмірі
7
8
9
10
11
3) Негізгі үрдістің әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
№ әрекет
(жұмыс барысы, ағыны)
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮШ
ЭҮП
ХҚКО БАЖ
3
Әрекет атауы (үрдіс, рәсім, операция)
және олардың сипаттамасы
Шығыс құжатын жасау.
Шығыс құжатын ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ қол қоюы. ЭҮП және АЖ-де мәртебені ауыстыру туралы ескертуді қалыптастыру.
Шығыс құжаттарын ЭҮП-ке шығару арқылы мәртебені ауыстыру және мәртебені ауыстыру туралы ескертуді бағыттау.
Шығыс құжатын көру мүмкіндігімен қызмет көрсетуді аяқтау туралы ескертуді көрсету
Қызмет көрсетуді аяқтау туралы ескертуді көрсету
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер,құжат, ұйымдастырушылық - басқарушылық шешім)
Қол қойылған шығыс құжаты.
ЭҮП-ке, және мәртебені ауыстырғанда ХҚКО АЖ-не шығыс құжатымен ескерту жолдау.
Ескертуді бағыттау
Шығыс құжатын көрсету.
Орындалғандар мәртебесін көрсету
5
Орындау мерзімі
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
6
Келесі әрекеттің нөмірі
12
13
14
15
-
Ескерту: Бұл кестеде электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесінің аяқталу нысаны, орындалу мерзімдері және келесі қимылдардың номері технологиялық тізбемен көрсетілген ЭҮП, АЖ және барлық СФЕ қимылдары (қызметі, іс-шаралары, операциялары) тізбектелген.
Осы Регламенттің 3-қосымшасының негізінде электронды мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі қызметтік өзара іс-қимылдардың диаграммалары жасалады.
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламентіне 4-қосымша
1-сурет. ЖАО АЖ «ішінара автоматтандырылған» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламентіне 4-қосымшаның жалғасы
2-сурет. Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы «ішінара автоматтандырылған» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламентіне 4-қосымшаның жалғасы
3-сурет. «Электрондық үкімет« порталы арқылы ішінара автоматтандырылған» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламентіне 4-қосымшаның жалғасы
Кесте. Шартты белгілер:
Бастапқы хабар
Соңғы хабар
Аралық хабар
Соңғы жай оқиғалар
Қате
Оқиғалар-таймерлер
Ақпараттық жүйе
Үдеріс
Шарты
Хабарлар ағыны
Басқару ағыны
Соңғы тұтынушыға берілетін электрондық құжат

Примечание: Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырех категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе «Примечания».
Приложение 5
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»___________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 6
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
Приложение 7
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Выходная форма положительного ответа (разрешение на производство строительно-монтажных работ) на электронную государственную услугу
Уведомления, предоставляемые потребителю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства», а также передается в систему ИИС ЦОН.
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа.
Приложение 8
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Правила форматно-логического контроля выходных форм и уведомления на электронную государственную услугу
Заявитель физическое лицо:
Поля на форме заявления Обязательно / Необязательно ФЛК на размерность Формат
1
ИИН
Обязательно
12
Числовой
2
РНН
Необязательно
12
Числовой
3
Почтовый индекс
Обязательно
6
Символьный
4
Телефон
Обязательно
15
Числовой
5
СИК
Обязательно
16
Символьный
Приложение 4
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
«23» мая 2012 года № 149
Регламент электронной государственной услуги «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому»
1. Общие положения

Ескерту: Диаграмманың үлгі рәсімделуі бизнес-процесстерді модельдеу үшін қолданылатын BPMN 1.2-графикалық нотациясында келтірілген. BPMN модельдеу графикалық элементтері аз диаграммалар арқылы жүзеге асырылады. Бұл тұтынушыларға процесстің логикасын тез түсінуге мүмкіндік береді. Негізгі төрт элементтер санаты бар:
1) басқару ағыны объектілері: оқиғалар, іс-қимылдар және логикалық операторлар;
2) қосушы объектілер: басқару ағыны, хабарлар ағыны және ассоциациялар;
3) рөльдер: пулдар мен жолдар;
4) артефактілер: мәліметтер, топтар және мәтіндік аннотациялар.
Осы төрт санат элементтері бизнес-процестердің диаграммаларын салуға мүмкіндік береді. Модельдің нақышын көтеру үшін специфика басқару ағыны объектілері мен артефактілердің жаңа үлгілерін жасауға рұқсат береді, олар «Ескерту» тарауында келтірілуі тиіс.
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламентіне 5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткіштерін анықтауға арналған сауалнаманың үлгісі: «Сапа» және «қолжетімділік»
_____________________________________________________________________
(қызмет атауы)
1. Сіз электрондық қызмет көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне көңіліңіз тола ма?
1) толмайды;
2) ішінара толады;
3) толады.
2. Сіз электрондық қызмет көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына көңіліңіз тола ма?
1) толмайды;
2) ішінара толады;
3) толады.
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламентіне 6-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштің экрандық үлгісі
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламентіне 7-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке оңды жауаптың (құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргізуге рұқсат) шығыс нысаны
Тұтынушыға берілетін хабарлама
Хабарлама өтініштің орындалу мәртебесі өзгеруіне қарай немесе қызмет көрсету мерзімі ұзартылған жағдайда беріледі. Хабарлама мәтіні бар жол «электрондық үкіметтің» порталында жеке кабинетте «Хабарламалар» тарауында көрсетіледі.
Электрондық мемлекеттік қызметке теріс жауаптың (бас тарту) шығыс нысаны
Теріс жауаптың шығыс нысаны бас тартудың негізінің мәтіні жазылған хат түрінде беріледі.
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламентіне 8-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке шығыс нысандарының және ескертудің форматтық-логикалық бақылау ережелері
Өтініш беруші жеке тұлға:
Өтініш нысаны Міндетті түрде/міндетті түрде емес ФЛК Формат
1
ЖСН
Міндетті түрде
12
Сандық
2
СТН
Міндетті түрде емес
12
Сандық
3
Пошталық индексі
Міндетті түрде
6
Белгілік
4
Телефон
Міндетті түрде
15
Сандық
5
ӘЖК
Міндетті түрде
16
Белгілік
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 23 мамырдағы
№ 149 қаулысына 4-қосымша
«Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу» электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті       1. Жалпы ережелер

1. Электронная государственная услуга «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому» оказывается отделами занятости и социальных программ городов и районов Южно-Казахстанской области», адреса которых указаны в приложение 1 (далее - уполномоченный орган) к настоящему Регламенту (далее-Регламент), на альтернативной основе через веб-портал «электронного правительства»: www.e-gov.kz (далее - Портал).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением областного акимата Южно-Казахстанской области от 26.12.2012 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Электронная государственная услуга оказывается в соответствии статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и на основании Стандарта государственной услуги «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа - разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) индивидуальный идентификационный номер - уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее - ИИН);
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ИС);
3) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
4) потребитель - физическое лицо, осуществляющее официальное заявление в адрес уполномоченного органа на получение услуги либо направляющее электронную заявку посредством ПЭП;
5) веб-портал «электронного правительства» - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее - ПЭП);
6) местный исполнительный орган - коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области (города республиканского значения и столицы), района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории (далее - МИО);

1. «Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу» электрондық мемлекеттік қызметі мекен-жайы осы регламенттің (бұдан әрі-Регламент) 1-қосымшасында көрсетілген, Оңтүстік Қазақстан облысы аудандары мен қалаларын жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі - уәкілетті орган), баламалы негізде «электрондық үкімет» порталы www.e-gov.kz (бұдан әрі-Портал) арқылы көрсетіледі.
Ескерту. 1 тармаққа өзгеріс енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 26.12.2012 № 417 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Электронды мемлекеттік қызмет көрсету «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызметі стандартының негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің автоматтандырылу дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (құрамында медиа-бөлулері бар электронды мемлекеттік қызметтер).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету түрі: транзакциялық қызмет көрсету.
5. Осы Регламентте қолданылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) жеке сәйкестендіру нөмірі - жеке тұлғаға, сонымен қатар дербес кәсіпкерлікпен айналысатын жеке кәсіпкерге берілетін бірегей нөмір (бұдан әрі-ЖСН);
2) ақпараттық жүйе - ақпараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып ақпарат беруге, сақтауға, өңдеуге, іздеуге, насихаттауға арналған жүйе (бұдан әрі-АЖ);
3) медиа-бөлулер - құжаттарды электрондық нұсқадан қағазға немесе керісінше аудару керек болғанда электрондық және қағаз нұсқасындағы құжат айналымын кезегімен алмастыру;
4) тұтынушы - уәкілетті органға қызмет көрсету жөнінде ресми өтініш беретін немесе ЭҮП құралдары арқылы электрондық тапсырыс беретін жеке тұлға;
5) «электрондық үкіметтің» веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғандағы барлық үкіметтік тұтастырылған ақпараттарға және электрондық мемлекеттік қызметке қол жеткізетін бір терезе ретіндегі ақпараттық жүйе (бұдан әрі-ЭҮП);
6) жергілікті атқарушы орган - облыс (республикалық маңызы бар және астана), аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдері басқаратын, тиісті аумақта өз құзіретінің шеңберінде жергілікті мемлекеттік басқаруды іске асыратын алқалық атқарушы орган (бұдан әрі-ЖАО);

7) «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан (ИС МИО)» – информационная система для обеспечения интеграции инфраструктуры «е-правительства» и МИО (предоставление механизмов доступа местных исполнительных органов к государственным информационным ресурсам посредством шлюза «электронного правительства», а также оказание электронных услуг гражданам и бизнес-структурам на региональном уровне. ИС МИО включает в себя подсистему интеграции и автоматизированное рабочее место сотрудников МИО);
8) подсистема интеграции - обеспечивает информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг МИО (далее - РШЭП);
9) СФЕ - структурно-функциональные единицы - это ответственные лица уполномоченных органов, принимающие участие в оказании электронной услуги на определенной стадии;
10) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
11) уполномоченный орган – государственный орган (государственное учреждение), осуществляющий оказание электронной государственной услуги;
12) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее - ЭЦП);
13) электронные государственные услуги - государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
14) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
15) шлюз «электронного правительства» - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее - ШЭП).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения МИО при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги МИО согласно приложению 3 к настоящему Регламенту (рисунок 1):
1) потребитель должен обратиться в МИО для получения услуги имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов. Проверка подлинности заявления и документов потребителя сотрудником МИО.
2) процесс 1 – процесс ввода сотрудником МИО ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;

7) Қазақстан Республикасы «электрондық үкіметі» шлюзінің кіші жүйесі ретіндегі «аймақтық шлюз» (ЖАО АЖ) - «е-үкімет» пен ЖАО инфрақұрылымдарын біріктіруді жүзеге асыратын ақпараттық жүйе («электронды үкімет» шлюзінің құралдары арқылы мемлекеттік ақпараттық жүйеге жергілікті атқарушы органдардың қол жеткізу механизмдерін ұсыну, сондай-ақ аймақтық деңгейде азаматтар мен бизнес-құрылымдарға электронды қызмет көрсету. ЖАО АЖ-не біріктірудің кіші жүйесі және ЖАО қызметкерлерінің автоматтандырылған жұмыс орындары енеді);
8) біріктірудің кіші жүйесі - ЖАО-ның ішкі жүйелерінің/кіші жүйелерінің және ЖАО электрондық қызмет көрсету үдерісіне қатысатын сыртқы ақпараттық жүйелер арасындағы өзара ақпараттық іс-әрекеттерді қамтамасыз етеді (бұдан әрі-ЭҮАШ);
9) ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірліктер - бұл белгілі бір сатыда электрондық қызмет көрсетуге қатысатын уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері;
10) транзакциялық қызмет көрсету - электрондық сандық қол қоюды қолдана отырып өзара ақпарат алмасуды талап ететін пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстар ұсыну бойынша қызмет көрсету;
11) уәкілетті орган – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган (мемлекеттік мекеме);
12) электрондық цифрлы қол - электрондық цифрлы қол қою құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның мәні мен мазмұнының өзгермейтінін растайтын электрондық цифрлы белгілер жиынтығы (бұдан әрі - ЭЦҚ);
13) электрондық мемлекеттік қызмет көрсетулер - ақпараттық технологияларды қолдана отырып электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсетулер;
14) электрондық құжат - ақпарат электрондық-сандық түрде берілген және электрондық сандық қол қою арқылы расталған құжат;
15) «электрондық үкімет» шлюзі - электрондық қызмет көрсетуді іске асыру шеңберінде «электрондық үкіметтің» ақпараттық жүйелерін біріктіруге арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі-ЭҮШ).
2. Қызмет көрсетушінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қызметінің тәртібі
6. Осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес осы электрондық мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін мемлекеттік мекемеге ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі қызмет көрсетушінің адымдық іс-қимылдары мен шешімдері (1-сурет):
1) тұтынушы қызмет алу үшін өзімен бірге өтініш пен қажет құжаттардың түпнұсқаларын ала отырып, мемлекеттік мекемеге жүгіну қажет. Өтініштің түпнұсқаларының және құжаттарының шындығын ЖАО қызметкері тексереді;
2) 1-үдеріс - ЖАО қызметкерінің ЖСН және пароль енгізу үдерісі (авторизация үдерісі) ЖАО АЖ-де электронды мемлекеттік қызметті көрсету үшін;

3) условие 1 - проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике МИО через ИИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника МИО;
5) процесс 3 - выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикрепление сканированных документов), с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО.
11) процесс 8 – выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги.
7. Пошаговые действия и решения МИО при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги посредством Портала согласно приложению 3 к настоящему Регламенту (рисунок 2):
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных, прикрепление сканированных документов), с учетом ее структуры и форматных требований;

3) 1-шарт- ЖАО АЖ-де ЖАО тіркелген қызметкері туралы ЖСН және пароль арқылы мәліметтің шындығын тексеру;
4) 2-үдеріс - ЖАО қызметкерінің тұтынушыға ұсынылған құжаттардағы немесе өтініштегі бұзушылықтарға байланысты сұралған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы ауызша түрде хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3-үдеріс - ЖАО қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдау, қызмет көрсету үшін сұранысты экранға шығару және үлгіні толтыру (мәліметтерді енгізу, сканерлеген құжаттарды тіркеу), оның құрылымын және форматтық талаптарын ескере отырып;
6) 4-үдеріс - ЖАО қызметкерінің толтырған үлгінің электронды мемлекеттік қызметті көрсету үшін (мәліметтерді енгізу, сканерлеген құжаттарды тіркеу) ЭСҚ арқылы қол қоюы;
7) 2-шарт - идентификациялық мәліметтердің сәйкестігін тексеру (сұраныста және ЖСН/БИН арасында, ЭЦҚ тіркелген куәлігінде көрсетілген), ЭЦҚ тіркелген куәлігінің әрекет ету мерзімі және тізімде шақырылғандардың (жойылғандардың) ЭҮП тіркелген куәлігі;
8) 5-үдеріс - ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты қол қоюдан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс - ЖАО қызметкерінің электронды мемлекеттік қызметті өңдеуі;
10) 7-үдеріс - тұтынушының сұранымына сәйкес электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін қалыптастыру (мүгедек - балалардың, үйде оқытылатын және тәрбиеленетін, болмаса мемлекеттік берілген қызметтен бас тартуда материалды қамтамасыз етілуі үшін құжаттарды рәсімдеуді ескерту). Электронды құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ қолдану арқылы құжат қалыптасады.
11) 8-үдеріс - ЖАО қызметкерімен электронды мемлекеттің қызметін әдейілеп немесе тұтынушының электронды поштасына тікелей жіберу.
7. Осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес, Порталы арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі қызмет көрсетушінің адымдық іс-қимылдары мен шешімдері (2-сурет):
1) тұтынушы ЖСН арқылы (ЭҮП тіркелмегендерге арналып іске асырылады) ЭҮП тіркеуден өтуі тиіс;
2) 1-үдеріс - тұтынушы ЭҮП-те ЖСН және парольдің көмегімен тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП-те тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
3) 1-шарт – тұтынушы деректемелерінің түпнұсқалығын ЭҮП-те ЖСН және пароль арқылы тексеру үрдісі;
4) 2-үдеріс - тұтынушының деректеріндегі бұзушылықтарға байланысты сұралатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс - тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұраным нысанын шығару және тұтынушының құрылымы мен пішімдеу талаптарын сақтай отыра нысанды толтыруы (деректерді енгізуі);

6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.
8. В приложении 5 к настоящему Регламенту представлены экранные формы заполнения запроса и ответа государственного форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на Портале в разделе «История получения услуг», а также при обращении в МИО.
10. Наименования МИО, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты для получения информации об электронной государственной услуге, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту, а также в случае необходимости оценки качества электронной государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
11. Перечень ИС, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
- ПЭП;
- РШЭП (ШЭП);
- ИС МИО;
- МИО согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
12. В приложении 3 к настоящему Регламенту (рисунок 12) представлены диаграммы, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями.

6) 4-үдеріс - ЖТ МДҚ ақпараттық жүйесінен жеке тұлғаның (тұтынушының) қажет деректерін сұрату;
7) 2-шарт- идентификациялық мәліметтердің сәйкестігін тексеру (сұраныста және ЖСН/БИН арасында, ЭЦҚ тіркелген куәлігінде көрсетілген), ЭЦҚ тіркелген куәлігінің әрекет ету мерзімі және тізімде шақырылғандардың (жойылғандардың) ЭҮП тіркелген куәлігі;
8) 5-үдеріс - түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұралатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс - электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге тұтынушының сұранысын ЭҮП-нан ЭПРШ арқылы ЖАО АЖ-не тапсыру үрдісі;
10) 7-үдеріс - қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыру (мүгедек-балалардың, үйде оқытылатын және тәрбиеленетін, болмаса мемлекеттік берілген қызметтен бас тартуда материалды қамтамасыз етілуі үшін құжаттарды рәсімдеуді ескерту). Электронды құжат ЖАО қызметкерімен ЭЦҚ қолдану арқылы қалыптасады және ЭҮШ-тің жеке кабинетіне беріледі.
8. Осы Регламентке 5-қосымшада сұрауды толтырудың экрандық нысандары және тұтынушыға ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет алуы жағдайында көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызметке өтініш нысаны көрсетілген.
9. Алушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрауының орындалу мәртебесін тексеру әдісі: «электрондық үкімет» порталында «Қызметтерді алу тарихы» тарауында, сондай-ақ ЖАО жүгінген жағдайда.
10. Мемлекеттік органдардың атаулары, олардың заңды мекен-жайлары, телефон нөмірлері, электрондық мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты алу үшін электрондық пошта адресі, уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ электрондық мемлекеттік қызмет сапасын бағалау қажеттігі осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
3. Мемлекеттік электрондық қызмет көрсету үдерісіндегі өзара әрекеттестік тәртібінің кестесі
11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын мемлекеттік органдар құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелердің, ұйымдардың және АЖ тізбесі:
- ЭҮП;
- ЭҮРШ (ЭҮШ);
- ЖАО АЖ;
- ЖАО осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес.
12. Осы Регламенттің 3-қосымшасында (12-сурет) мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің немесе басқа ұйымдар әрекеттерінің (электронды мемлекеттік қызметті көрсету барысында) логикалық дәйектілігін сипаттайтын диаграммалар көрсетілген.

5) обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности информации, содержащиеся в документах потребителя.
16. Технические условия оказания электронной государственной услуги:
поддерживаемые устройства доступа и оказания электронных государственных услуг (компьютер, Интернет, пункт общественного доступа).
Приложение 1
к регламенту электронной
государственной услуги
«Оформление документов для
материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся и
воспитывающихся на дому»
Отделы занятости социальных программ городов и районов
Южно-Казахстанской области

5) ақпараттың құпиялылығын сақтау;
6) тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
16. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары: электрондық мемлекеттік қызмет көрсету және қолжетімділік құрылғылары (компьютер, Интернет, қоғамдық қолжетімділік пункті, халыққа қызмет көрсету орталығы).
Үйде оқитын және тәрбиеленетін
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу»
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламентіне 1-қосымша

Примечание: Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырех категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе «Примечания».
Приложение 4
к регламенту электронной
государственной услуги
«Оформление документов для
материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся
и воспитывающихся на дому»
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
_____________________________________________________________________      (наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 5
к регламенту электронной
государственной услуги
«Оформление документов для
материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся
и воспитывающихся на дому»
Экранная форма заполнения запроса на электронную государственную услугу
Окно заявления на ПЭП:
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
К заявлению прилагаются документы:
1) Электронная копия свидетельства о рождении ребенка;
2) Электронная копия книги регистрации граждан, либо справки адресного бюро, либо справки Акима сельского округа (сведения о прописке);
3) Электронная копия заключения психолого-педагогической консультации;
4) Электронная копия справки об инвалидности;
5) Электронная копия документа о наличии счета в банке.
Приложение 6
к регламенту электронной
государственной услуги
«Оформление документов для
материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся
и воспитывающихся на дому»
Выходная форма положительного ответа (документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому) на электронную государственную услугу
Уведомления, предоставляемые потребителю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления, либо в случае продления срока оказания услуги. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства».
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа при формировании заключения комиссии.
Приложение 7
к регламенту электронной
государственной услуги
«Оформление документов для
материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся
и воспитывающихся на дому»
Правила форматно-логического контроля выходных форм и уведомления на электронную государственную услугу
Заявитель физическое лицо:
Поля на форме заявления Обязательно / Необязательно ФЛК на размерность Формат
1
ИИН
Обязательно
12
Числовой
2
Номер удостоверения личности
Обязательно
9
Числовой
3
РНН
Обязательно
12
Числовой
4
Почтовый индекс
Обязательно
6
Символьный
5
Телефон
Обязательно
15
Числовой
6
СИК
Обязательно
16
Символьный
7
Номер лицевого счета
Обязательно
16
Символьный
8
Номер актовой записи о рождении
Обязательно
9
Символьный
Приложение 5
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
«23» мая 2012 года № 149
Регламент электронной государственной услуги «Назначение государственной адресной социальной помощи»

Ескерту: Диаграмманың үлгі ресімделуі бизнес-процесстерді модельдеу үшін қолданылатын BPMN 1.2-графикалық нотациясында келтірілген. BPMN модельдеу графикалық элементтері аз диаграммалар арқылы жүзеге асырылады. Бұл тұтынушыларға процесстің логикасын тез түсінуге мүмкіндік береді. Негізгі төрт элементтер санаты бар:
1) басқару ағыны объектілері: оқиғалар, іс-қимылдар және логикалық операторлар;
2) қосушы объектілер: басқару ағыны, хабарлар ағыны және ассоциациялар;
3) рөльдер: пулдар мен жолдар;
4) артефактілер: мәліметтер, топтар және мәтіндік аннотациялар.
Осы төрт санат элементтері бизнес-процесстердің диаграммаларын салуға мүмкіндік береді. Модельдің нақышын көтеру үшін специфика басқару ағыны объектілері мен артефактілердің жаңа үлгілерін жасауға рұқсат береді, олар «Ескерту» тарауында келтірілуі тиіс.
«Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек
балаларды материалдық қамтамасыз
ету құжаттарды ресімдеу» электрондық
мемлекеттік қызметінің регламентіне 4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету көрсеткіштерін анықтауға арналған анкета үлгісі: «сапа» және «қол жетімділік»
_____________________________________________________________________(қызмет атауы)
1. Сіз электрондық қызмет көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне көңіліңіз тола ма?
1) көңілім толмайды;
2) ішінара көңілім толады;
3) көңілім толады.
2. Сіз электрондық қызмет көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына көңіліңіз тола ма?
1) көңілім толмайды;
2) ішінара көңілім толады;
3) көңілім толады.
«Үйде оқитын және тәрбиеленетін
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету құжаттарды ресімдеу»
электрондық мемлекеттік
қызметінің регламентіне 5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраудың экрандық үлгісі
ЭҮП-на арналған өтініш терезесі:
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған өтініштің экрандық үлгісі
Өтінішке мына құжаттар қоса беріледі:
1. Баланың туу туралы куәлігінің электронды көшірмесі;
2. Азаматтарды тіркеу кітабының немесе мекен-жай бюросының, немесе ауылдық округ әкімінің анықтамасының электронды көшірмесі;
3. Психологиялық-педагогикалық кеңес беру қорытындысының электронды көшірмесі;
4. Мүгедектігі туралы анықтамасының электронды көшірмесі;
5. Банктік есеп шотының бар екендігін растайтын құжаттың электронды көшірмесі.
«Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек
балаларды материалдық қамтамасыз
ету құжаттарды ресімдеу»
электрондық мемлекеттік
қызметінің регламентіне 6-қосымша
Тұтынушыға көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызметке оңды жауаптың (үйлерінде оқытылатын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамсыздандыруға арналған құжаттар) шығыс нысаны
Тұтынушыға берілетін хабарлама
Хабарлама өтініштің орындалу мәртебесі өзгеруіне қарай немесе қызмет көрсету мерзімі ұзартылған жағдайда беріледі. Хабарлама мәтіні бар жол «электрондық үкіметтің» порталында жеке кабинетте «Хабарламалар» тарауында көрсетіледі.
Тұтынушыға көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызметке теріс жауаптың (бас тартудың) шығыс нысаны
Теріс жауаптың шығыс нысаны комиссия қорытындысын қалыптастыру барысында бас тартудың негізінің мәтіні жазылған хат түрінде беріледі.
«Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек
балаларды материалдық қамтамасыз ету
құжаттарды ресімдеу» электрондық мемлекеттік
қызметінің регламентіне 7-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке шығыс нысандарының және ескертудің форматтық-логикалық бақылау ережелері
Өтініш беруші – жеке тұлға:
Өтініш нысаны
Міндетті / Міндетті емес
ФЛК
Формат
1
ЖСН
Міндетті
12
Сандық
2
Жеке куәлік нөмірі
Міндетті
9
Сандық
3
СТН
Міндетті
12
Сандық
4
Пошталық индексі
Міндетті
6
Белгілік
5
Телефон
Міндетті
15
Сандық
6
ӘЖК
Міндетті
16
Белгілік
7
Жеке есеп шотының нөмірі
Міндетті
16
Белгілік
8
Туылуының актілік жазбасының нөмірі
Міндетті
9
Белгілік
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 23 мамырдағы
№ 149 қаулысына 5-қосымша
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті

Сноска. Приложение 5 исключено постановлением областного акимата Южно-Казахстанской области от 26.12.2012 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).

Ескерту. 5-қосымша алынып тасталды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 26.12.2012 № 417 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).